1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

22.12.2005 08:42

Katty

teplučko aj pre vás Wink

 

22.12.2005 08:57

Janka

Denka moja malá to mala pred dvoma dňami, takže to sedí Smile)) asi laktačná kríza bola stále na cecíku každú hodinu, niekedy aj kratší interval!!! bola som hotová ale potom som jej to predlžovala na dve hodiny a medzitým dudel a tak sme začali dudlovať inak by som prišla o bradavky a dudel žužle veľmi vášnivo....podľa mňa to prejde...slabé mlieko neexistuje to nám všepovali v nemocnici a aj som to čítala.... tak hlavu hore Smile

 

22.12.2005 09:59

DankaZA

Noo kde zacat asi od konca.. Katty - vy mate podobny krb ako my- nedokonceny Laughing ale hreje a to je hlavne Wink no a ja nechtiky striham skoro kazdy druhy den lebo inak by sme uz boli doskriabany jedna radost. K teme ciapocky- ja som uz vyskusala len flisovu a v pohode- ale bolo to len na kratko asi hodinku sme boli vtedy von. no a co sa tyka mastenia olejcekom my sme nepouzivali ziadnu kozmetiku ked som Filipka masirovala tak vtedy som si natrela ja ruky olivovym olejom. no a nam tiez lekarka doporucila kupat sa v hypermangane- na tie vyrazticky. NO a papiere a peniaze sme uz tiez vsetko vybavili... uz nam to aj vsetko prislo na ucet. potesilo veru.

 

22.12.2005 10:13

ahojte

misina

teda maminy, ja za vami nestiham citat. K vyrazkam, to som poriadne zmetena, vcera tu bol nas doktor a nam na ne dal kalciovu mast a mame skusit aj repik a nejake domace recpty. Tak poslem manzela po holtov krem. Katty, tak girlanda je krasna, ja tu mam jeden vianocny svietnik a na stene akoze vianocny veniec a to je raznym platnom omotany velkonocny veniec a prekryty exste zlatou stuhou. Takze na velku noc len rozbalim Smile Snehu tu mame ako na Vianoce Smile) uz hadam aj meter. A na prechadzky chodime len po okolitych ulicach, lebo nemame sanky a z kocikom som uz zapadla aj pred vchodom. Ale k oravskej priehrade mem na skok, kedze sme v Namestove a je tam taka pekny rekreacna zona, takze tam chodime celkom radi okolo vody. Danka a chces ist na bezky s klokankou? Ja som spekulovala nad takym privesnym vozikom, je to aj na bezky a v lete na bycikel, videla som to nikedne na nete, tusim www.dveplusdve.sk, ale nie som si ista ci je to ono, ale tusim to sa da pouzit len na upravene trate, a to tu v sirokom okoli nehrozi. Ale celkom spekulujem nad jarnou lyzovackou, ked uz Matko bude predsa trosku vacsi tak nejake tri styri hodinky by sme vonku zvladli, striedavo v kociku, aute anejakej restike a na striedacku by sme si zalyzovali s tatinom. A kteme kila, tak som sa vcera vvazila u zenskej a mam este tie 3-4-5 naviac, tak to ma netrapi a obleciem svoje stare rifle ale skusala som zatuiaal len elasticke a ako pise Danka, tiez to nazyvam problem s panvou Smile Laktacnu krizu sme tiez mali, asi zattial len v tom 3 tydni a po 2 dnoch som to riesila cumlikom. A zmrazene mliecko mame tiez vo flaskach od presnidavky, ale vcera sme ho vybrali a rozmrazili a nejako divne pachlo, tak neviem, ci sme nikde spravili chybu alebo cim to je. Vcera bola maly Matej uplne ukazkovy, musela som ist k zenskej a kedze je to 50 km tam aj spat + cakanie u nej, tak som trpla ako to za 2 hodinky stihnem este aj po tychto hroznych cestach co tu mame. Tak som rusila vsetky dopravne predpisy, ktore sa dali (esteze mi protiiduci zablikali, lebo by som dostala aj pokutu za rychlost) ale stihla som to uplne super aj ked som presla po zakazanom mure Or. priehrady Smile Baby aj vam sa stava, ked idete od babatka prec, ze ste ako na ihlach aj ked sa nic nedeje??? asi je to normalne. Mama sa mi smiala, ze som ako spojena nadoba - bez neho ani na krok a ma pravdu. A vlastne si tato zobral volno v praci a navaril nam uzasny obed kym som bola prec a Matko spinkal cely cas ... K peceniu, ja peciem celkom rada, a medovniky som uz piekla 2x, a musim asi aj 3x, lebo sme ich uz zjedli. ale ma to celkom tesi, ked k nam pride vela ludi a budeme mat na Stefana krstiny, tak po veceroch vypekam Smile ale zase nepeciem ziadne hrozne mnozstva ... uz som sa nejako rozpisala, takze koncim a prajem pekny dnicek

 

22.12.2005 12:14

nana

ahojte. zacnem tym, ze vzdavam holt holtovmu kremu Smile uplne uzasna vecicka. natrela som mu to zatial treti krat a uz sa to ocividne zlepsuje. konecne ma zas tvaricku ako krasne babetko. na hypermangan zatial nesiaham, lebo telicko mal uz aj tak lepsie, a predsalen je to dost silna chemikalia a ked krem zabera tak co ho budem trapit (aj tak by mu chybala jeho velka vana Smile ) dnes sme zas podnikli novu vec. isli sme von vo vaku. zatial len cvicne na kratucko, len do obchodu. som inak vyzerala asi dost pozodrivo, mala som ho pod bundou, takze kazdi na mna tak divno pozeral Cool Drobceka som obliekla normalne ako na vychadzku a stacilo to. Neskor skusime aj dlhsiu dobu. Tema laktacna kriza, tiez uz mame asi jednu za sebou. A ked sa k tomu prida este bolave brusko je to vazne sila. Este : no ja by som si kupila listkove cesto a supla na to tvaroh s vanilkovym cukrom a hrozienka a zamotala, upiekla a cele spapala Wink Alebo varianta druha, kupila by som linecke cesto, potrela tvarohom a este ak mas marhulovy kompot a na to este trosku namrvit maslo s cukrom a posypat skoricovym cukrom a upiect, mnam Smile.

 

22.12.2005 15:09

DankaZA

Misina s tou klokankou este neviemto bol len napad neviem ci zrealizovatelny... ako davas drobca na sanky?

 

22.12.2005 15:10

DankaZA

babulky nie je laktacna kriza nedostatok mliecka?

 

22.12.2005 16:29

Katty

ahooojte tak aj my už máme doma ten holtov krém tak to skúsim i keď mám pocit že to už Barborke trošku prechádza, boli sme vonku a tak sa rozsnežilo brrrr musela som jej dať pršiplášť a ťažko sa mi na ňu pozeralo vrrr. Ale nakúpila som síce nie všetko ale mám stuhu na mašličky, sviečky do svietnika, zlaté rolničky a mini zvončeky takže sa môžem pustiť do výzdoby, ale dnes kúpeme a navyše má moja mama meniny tak tam asi skočíme len rozmýšlam ako si to zmenežujem. Mali sme aj návštevu, prišla moja sesterka a doniesla malej zlatučkú teplú čiapočku s rukavičkami, ked jej ju dám bude vyzerať ako macko s uškami, len neviem ktorú zimu lebo zatiaľ je to tak na dve hlavičky hihi. Kúpila som si Calibrum mami je to aj pre dojčiace matky,snáď to bude fajn.

 

22.12.2005 16:37

katchka

no ja mam asi laktacnu krizu stale, lebo ja , aby som nasytila svojho syna, musim mu dat vzdy z obidvoch cecikov a to mi ich cele vypije, a podla toho, ked som si len odsavala, a davala mu to z flasky ( zapalene bradavky) moze to byt tak po troch hodkach ( co ma interval na jedenie) tak cca 150ml. dufam ale, ze pride cas, ked to vyprodukujem len v jednom Smile lebo takto to je o drzku Smile a samozrejme aj cumel pomaha..niekedy sa do neho tak zurivo pusti , az mam strach si ho prilozit potom Smile my mame teraz taky cudny rezim , rano vstava definitivne tak o osmej, max, o deviatej, potom papanie .do jedenastej je hore, papanie, potom spi do tretej-stvrtej bez papania, papanie, potom pospi este dve hodky maximalne a potom to zacne ... buntosenie az do dvanastej - jednej s prestavkami na jedenie...potom este okolo stvrtej , piatej rano jedno papanie ... ale ten podvecer a vecer, to je fakt zabavne..vecerny program v telke u nas nehrozi, lebo on ak sa mu nevenujeme a nevymyslame mu nejake aktivity, tak hned protestuje hlasnym placom, skor revanim...takze to je dokola nosenie na rukach, spievanie, tancovanie, nosenie na rukach, hojdanie v lehatku...o polnoci som uz unavena ako pes...este , ze je potom matko taky slusny, ze ma necha vkuse si pospat 4-5 hodiniek Smile ked som ho krmila z flasky odsatym mlieckom, tak mal pravidelne trojhodinove intervaly, takze som si mohla vela veci aj naplanovat cez den, ale teraz je nevyspytatelny Smile ..aj vas tak stipu dvorce na prsiach ? myslim tu cast, ktoru stlaca maly dasienkami..lebo mna dost brutalne, ze niekedy mam problem si ho po kojeni opriet o seba na odgrgnutie... ..no som sa nejak rozpisala..to tak vyzera, ked sa dostanem raz za den ku kompu Wink ..k teme capiciek, my uz bavlnenu nedavame, lebo sa mi to zdalo prilis, my mame taku teplucku capicku aj s krytkami na uska a na tom ma este dve kapuce , z mikinky a z overalu, takze bavlnena capicka este sa mi zda uz prehanka ... ..dnes som si vyskusala vsetky svoje gate a asi z dvadsiatich obleciem ako tak dvoje mencestraky, aj to naozaj ledva ledva...takze sa idem pustit do brusakov a nieco na stehna a zadok..u mna asi vyhovorka s panvou neprejde, kedze som mala sekciu Razz ..proste som bola moc pazrava a teraz to tak vyzera...

 

22.12.2005 17:33

Katty

katchka a neskúsiš kojiť s klobúčikom? My ho máme a je to super Wink

 

22.12.2005 17:46

Anonymous

katty kojim s klobucikom, raz som skusila bez klobucika, este v porodnici a doteraz som si musela i liecit bradavky...ja mam take brutal vpacene a cele take cudne, to preto...len ja normalne kojim len asi treti den, lebo predtym som mu odstriekavala mliecko a davala mu ho z flase, lebo mi tak zdevastoval este v nemocnici bradavky, ze sa mi inac nedalo, som mala styridsiatky teploty stale a uplne chrasty..teraz bradavky v pohode, si ich vzdy pred kojenim este vytahujem odsavackou, predtym ako si dam klobuciky, ale teraz ma zase zacali boliet tie dvorce...ale to asi treba, aby sa trochu spevnili a snad potom to uz bude ok...lebo uz mam z toho niekedy poriadne depky, ze furt mam nieco rozrobene s tymi mojimi malymi kozami Smile

 

22.12.2005 17:47

katchka

..to som bola ja..neprihlasena...

 

22.12.2005 19:31

Bellinka

tak kocky ja vas nestiham citat.Prave mi Lukasko zaspal na rukach ale zasa to bude jeho oblubena 30 minutovka.takze rychlo citam a pisem. Tie vyrazocky sa na tvaricke objavili aj u nas lebo pri papani sa riadne zapoti.Ja mu ich potieram borovou vodou a funguje to. Nechtiky mu striham v spanku noznickami kazdy 3-4 den lebo inac ma vsetkych 5 prstikov vytetovanych na papulke. Vcera sa mi po kupani a napapani kvalitne pokakal a kludne zaspal.Este ze som pocula ako to prave urobil do plienky.Kocky aj vase deturence tak pokojne spia alebo aj nespia,len tak pokojne lezia ako Lukasko ked su pokakane a pocikane.Jemu to vobec nevadi.Stale musim striehnut a ovoniavat ci nie je pokakany lebo on v tom spokojne zaspi. Ja beriem uz ani neviem odkedy Calibrum mami. U nas zatial laktacna kriza nebola aj ked by si clovek myslel ze v tych nulkach vela mlieka nebude,no ale to nezalezi od velkosti.Lukasko je spokojny,farba stolice je taka aka ma byt. K tomu zmrazovaniu mliecka len tolko ze svagrina si tiez vo velkom odsavala a skladovala a nakoniec musela vsetko vyhodit,lebo vzdy ked malemu dala mlieko z mraznicky kompletne vsetko vyvracal. Ja som skusala Lukaskovi dat 2x odstriekane mliecko z flasky no odmietol mi to cez cumlik pit,tak som to vzdala.

 

22.12.2005 22:58

katchka

holky, este som sa chcela vas opytat, ako to riesite pri kojeni, lebo ja ked mu davam z jedneho cecika, tak z druheho zacne tiect mlieko a napriek tomu, ze mam aj tu vlozku v podprde, mi to cele premoci a dokonca dnes po kojeni som zistila, ze aj matej ma z toho mokre bodynko Smile

 

23.12.2005 05:20

Zuna

My sme boli včera s manželom na nákupy, malú som mala pri mame a pre istotu som mala odsaté mliečko vo fľaši, keby bola Katka hladná. Našťastie sme to obehali, kým malá spala a mliečko som vyhadzovala. Chcela som vedieť, či by mi to mliečko aj z fľaše papkala. S Katkou mám teraz trápenie so soplíkami, zhoršilo sa jej to a ten hlien má až v krku. Začala mi teda kašlať a chrčať Sad Pri kojení mi už dva krát prestala dýchať a po nadýchnutí spustila taký strašný rev. :(Myslela som, že pôjdem aj k lekárke, ale nakoniec som to odložila. aj ja keď nie som s malou, obvolávam mame, či je všetko OK a striehnem na mobile. mne sa to už tiež pár krát stalo, že mi začalo tiecť mliečko z druhého prsníka, ale nebolo toho až tak veľa ako ty opisuješ. Myslím, že je to tým ako naše detičky sajú alebo plnými prsníkmi. Mne sa to spúšťa najmä vtedy, keď sa Katka silno prisaje.

 

23.12.2005 07:57

nana

katchka aj mne sa to obcas stava. hlavne v noci, ked si da dlhsiu pauzu a mam plnsie oba prsniky, tak ako sa pusti mliecko tak hold smola. jedine ked kojim po sediacky a mam volnu ruku tak sa mi to obcas podari nejako zastavit, tak, ze si tak od spodu to prso trochu pritlacim. vtedy to dost rychlo prestane. jedine co neviem zastavit je vtedy, ked sa nahle pocas pitia pusti, vtedy hold ma mliecnu sprchu Wink este k tomu skladovaniu. co som sa pytala kamosky sestricky, tak vravela, ze doteraz to bolo tak, ze sa mohlo drzat 3 mesiace, ale je nejake novsie nariadenie, ze len mesiac. ale to ze plati hlavne ak sa dava mliecko inemu dietatu. pokial je to vlastne mliecko pre vlastne dieta, ze tie 3 mesiace su ok. to mliecko sa nam bude hodit, hlavne az budu drobci papat inu stravu, lebo sa tam casto pridava susene mlieko a ked je este materske, tak je lepsie pouzit to (som si ale vravela, ze vsak ked tak mu vtedy odstriekam cerstve ak dufam este bude)

 

23.12.2005 08:28

Katty

Katchka ten problém s tečením mlieka mám od začiatku, keď pije z jedného automaticky mi začne tiecť aj druhé a naopak, dokonca sa mi niekedy takto spustia aj medzi kojeniami ked malá spí, je to sranda, sedím si len tak vo vani a prsia mi "plačú". Ja som si do porodnice zobrala tie vložky fixies ale ked som za deň a pol minula celú krabicu tak som to vzdala a nechala tiecť mlieko na nočnú košelu. Šak nie som milionárka. A po príchode domov na to používam plienku, mám ju stále na prsiach len musím mať cez to nejaké užšie tielko alebo tričko aby mi to tam držalo. A keď papáme tak z jednej cicky ju dám dole a na druhej si ju nechám lebo viem že začne tiecť. Ak to máš len občas tak to skús tak poriešiť. Prsné vložky si dávam len keď idem niekam von a viem že sa budem vyzliekať a plena by bola vidieť.

 

23.12.2005 09:20

Janka

Ahojte maminky, tak u nás tiež tečie druhý prsník keď kojím je to väčšinou vždy po dlhšej prestávke spinkania a už by asi aj potrebovalo von Smile ale vždy to zastavím nejak, nie je toho tak veľa ako Katchka písala Smile mňe v noci niekedy ak si asi pomačkám prsník premočí nočnú košeľu ale inak iba tak mierne kvapká... Vitamíny beriem Femibion a som spokojná, žiadne nežiaduce účinky Smile)) a musím povedať že nám tuším už definitívne miznú vyrážtičky napriek tomu že som to ničím nemazala... možno už končí obdobie čistenia Smile) veď máme vyše 7 týždňov... A čo sa týka tej laktačnej krízy... nám vraveli na príprave že nejde o to že by sme mali málo mlieka ale ide o hormonálne zmeny v tele matky a môže sa sťať že sa vytvorí viac predného mliečka a bábätko sa už unavené nedostane k zadnému výživnejšiemu a stále je hladné lebo mu skoro vytrávi za prvé a za druhé vzniká zelená stolica... včera sme o nej písali a Ninka mi kaká zrazu zelené Smile ja si z toho už nič nerobím, lebo krásne kaká, ciká, priberá a je spokojná tak nič jej nechýba a aj lekárka nám povedala ak je dieťa spokojné nevšímať si to Smile)) pre mňa je dôležitá jedna vec a o tú sa budem snažiť zo všetkých síl aj keď bude Ninka pýtať každých 20 minút nezačať prikrmovať... musím vydržať a jedine tak sa môže všetko napraviť, v prípade však ak by to trvalo dlhšie a bola by hladná a nepriberala určite by lekárka nakázala prikrmovanie... no hovorím radšej mamule také krízy vydržať aj keď je to hrozné únavné.... u nás to prešlo raz dva, malá mi teraz papká zas každé 2,3 hodky a aj noc sme mali teraz super Smile papkala o druhej a o piatej, budíček o ôsmej takže sme vyspinkaný do ružova.... Teším sa hrozne na zajtra Smile dnes musíme ešte s mužom upratať a kúpiť kapríka a zajtra už príde ten Vianočný deň a naša trojčlenná rodinka prvý krát spolu zasadne k vianočnému stolu Smile)) teda aby som bola presná tak Ninka zasadne za mamičkin vianočný cecík Smile) hi Pekný deń kočky

 

23.12.2005 09:37

Katty

Hojte prajeme so spiacou Barborkou krásny predvianočný deň. Ráno sme papkali a malá mi tak krásne zaspala že som ju už nešla po krmení prebaliť tak som to skusila po dvoch hodinkách a chyba! Malá sa zobudila a zrazu chcela papať, ale my máme predsa 4hodinový režim tak bolo ešte skoro... mala som niečo odsaté a od včera má svoju prvú lyžičku tak som to skúsila ňou lebo doteraz ak bolo treba dať lieky v mliečku tak to išlo cez striekačku. Celkom nám to šlo až na tie jej pracky ktorými furt šermovala pred pusou. Dala som jej pár lyžičiek a uložila do postielky, veľmi sa jej spať nechcelo ale nechala som ju tak a už mi spí, hurá. Vyskúšala som na jedno líčko trošku toho holta (teda fuj to smrdííí) ale chcem sa spýtať ako to natierate vy lebo malá si furt chytá tváričku a potom sa jej dostane ten krém na prsty, dáva ich do pusiny...a to asi nie je dobré. A aj keď jej zabalím ruky do perinky za pol minutky ich už má hore. hmmm

 

23.12.2005 09:45

nana

janka super, ze sa vam vyrazky stratili aj sami. ivko uz je tiez krasny chlap, to aby sa zajtra asi pacil babkam a prababkam Smile ja sa uz taaak tesim na zajtra. doma uz mame vsetko nachystane, akurat som dobalila darceky, mini stromcek je tiez dozdobeny. este chcem nachystat na vecer sviecky a dobru veceru, aby sme mali aj taku domacu pohodu. Smile

 

23.12.2005 09:49

nana

katty s tym natieranim je to vcelku boj. bud mu to smrdi, alebo to na jeho vkus asi trva dost dlho, lebo sa jeduje. ja to robim tak, ze si vytlacim krem do dlane a potom mu to postupne prstami rozotieram kde ma necha, tak po troske, vtedy to rychlo zaschne a nestiha si to rozmazat sam. a vcelku fajn je ked ma pri tom dudel, to sa potom do pusi nedostane.

 

23.12.2005 10:16

Katty

Nana tak to aby som asi vytiahla tie cumlíky z krabice, my sme totiž ešte cumlik v puse nemali, nebolo prečo.. alebo skúsim keď zaspí, to leží ako mrtvolka a snáď nebude mať ešte divoké sny Razz

 

23.12.2005 10:20

katchka

alebo sa prichytava az o tu gumu, ktora to drzi na prsniku... patam sa, ze ci nerobim niekde chybu... inak som vyskusala tu plienku a v pohode Smile

 

23.12.2005 10:51

Katty

Katchka ja jej celý ten dudel strčím do pusy takže má vlastne pery na dvorci ibaže je medzi nami ten silikon, ale inak sme telo na telo. A vitaj v klube plienkových Laughing

 

23.12.2005 10:57

katchka

...tak potom si ho prikladam dobre, asi som teda cintlavka a musim pockat, kym mi to asi spevnie a prestane ma to boliet... katty, teba to na zaciatku kojenia bolelo ? alebo vobec ?

 

23.12.2005 11:07

Katty

Katchka ja mám ploché bradavky, tiež také vpáčené. V porodnici som sa snažila malej dať do pusy celý dvorec ale bolo to dosť namáhavé aj pre mňa aj pre ňu kým sa prisala a cicka jej nevypadávala, ale sala jak drak, vtedy išlo len to kolostrum. Urobila mi tak na dvorcoch pekné modrinky, natierala som si to kalciovou masťou. Sestričky vraveli že to bude asi na klobúčiky ale ja som to nevzdávala a skúšali sme ďalej. Moja spoluležiaca ich mala kúpené tak mi dala vyskúšať a odvtedy mám ten jej klobúčik stále, malej to s ním ide super a mňa nič nebolí, stačí keď malá párkrát potiahne a klobúčik je plný mlieka a už len pekne ťahá. Takže tak to bolo so mnou. Ak si doteraz nekojila tak skús vydržať, bradavky nie sú zvyknuté ale držím palce nech si rýchlo zvyknú. Niekedy ma malá taký podtlak že keď začne sať akoby mi prsník rezala do hĺbky ale to sa skludní až sa trošku napije a uhasí smädisko.

 

23.12.2005 11:39

katchka

to s tym podtlakom doverne poznam..matej ma taky cuc, ze mam pocit, ze mi chce to mliecko vytiahnut hadam az z paty Smile inac tu kalciovku mam doma, tak vyskusam, ci mi to nezmierni..pouzivam taky peruansky balzam, ale ten hrozne spini, je taky cierny a neviem, ci velmi zabera...

 

23.12.2005 19:01

Katty

to tu nikto nie je? čo všetky nakupujete alebo upratujete? my akurát papkáme a mamina ťuká jedným prstom. vratili sme sa z mesta ale poviem vam, nie je nad klud doma

 

23.12.2005 19:17

Zuna

My máme už stromček, hurá!!! Manžel už chytal nervy, pretože bol hladný a čakali sme na pizzu. Katku som teda odfotila, ale určite to nie je posledná fotka so stromčekom, tak vám ju posielam. Našim som dala balík v podobe krabice, kde som každému kúpila nejakú drobnosť. Nechcelo sa mi baliť každú vec osobitne. Mamička sa mi ponúkla s kapustnicou a šalátom, ale ja by som chcela urobiť večeru aj sama. Len či sa to bude pri Katke dať. My máme tváričku už peknú, natieram jej ju detským krémom.

 

23.12.2005 19:45

Katty

juchuu Zuna je tu, tak aby som nezabudla aj tebe krásne vianoce užite si ich naplno veď sú to naše prvé vianoce s našimi zlatíčkami. Aj my už máme stromček zatial neozdobený a konečne už možem fotiť lebo sme si kúpili nabíjačku na baterky.

 

23.12.2005 23:27

ahojte mamule

misina

Na začiatok: Všetkým maminkám a bábetkám prajeme prekrásne a požehnané Vianoce.... neviem kde mám začať, celý den som behala po kuchyni a s handrou po byte, aby sme sa zajtra uz nenahánali a vybehla som sa polepsit na chvílku do kostola. Ke dsom videla po meste tie mnozstvá ludi, az ma chytil sok. Postupne k témam, Danka na sánky nechodíme, lebo ich zatial nemáme, uvidíme ci neprídu pod stromcek ... Tvarohový koláč - tiež ho robievam najčastejsie s lístkovým cestom, mnam, mnam Smile Plienky na prsia - presne tak ako pise Katty, tiez ked kojím tak mi tecie pravidelne aj z druhého, uz je toho menej, ale prvé týzdne to slo prudom a tiez som za den a pol minula balenie vloziek do podprdy, tak od vtedy chodím s plienkou - teda mam ju po ruke vzdy ked kojim a strcim si ju pod prsko, lebo niekedy sme mali mokru celu zavinovacku... A vlozky si davam, len ked idem von (inac mi to tiez prislo ako vyhadzovanie penazi ). Inak mne lekarka hovorila, ze ked idem von, mam si davat na prsia plienku proti chladu aby mi neprechladli prsia alebo aby som nedostala zapal, a je to fakt dobre, lebo su strasne citlive na chlad a citim to aj cez viac vrstiev - teda odporucam ak to nerobite. A co som este chcela - stromceky su krasne, aj mi mame rozlozeny, uz ho len ozdobit, ale mi je smiesne, lebo manzel ho minuly rok kupoval v polsku a ma 1,8 m Smile) v nasom mini byte vyzera smiesne taka opacha a mohli sme ho rozlozit len do jednej strany, inac by sme namali kade chodit. Ak nam starky poziac digital, tak poslem aj ja fotku, inac sme bez fotaka, lebo sa nam pokazil Sad( a k osetrovaniu bradaviek, aj ja mam kalciou mast a v porodnici mi dali este Dermazulen - a ten sa mi zda lepsi ale je modry, takze farbi a riesim to tak, ze si natriem bradavky a na to si capnem kozmeticky tampon na odlicovanie a sup do podprdy. Ale treba ho pred kojenim zmyt poriadne s mydlom, lebo ide tazsie dole ale zda sa mi ucinnejsi ako ta kalciova mast. A presne tu mast nam odporucil lekar na vyrazky 2x denne a zda sa ze pomaha. A sestra mi hovorila, ze ich mam natierat materskym mliekom, tak mu to potrem po kazdom kojeni a miznu prec. Sopliky mame aj my a nam lekar hovoril, ze ich nemame odsavat ani vytierat pokial to nie je take, ze nemoze pit, vtedy mu treba vytriet noztek nasivinom pre novorodencov inak to mame nechat na jeho imunitu. Takze sme teraz 2 dni neboli vonku a pomaly sa to lepsi, ale stale trosku piska pri dyhcani, ale len niekedy. Tak dufam, ze sa to coskoro zlepsi. A ak by boli sopliky zelene tak na to sa davaju kvapky Pamycon a to su uz antibioticke, lebo vtedy je to uz bakterialna infekcia ... a tiez ma niekedy poriadne boli, ked sa prisaje, hlavne v noci, ked dlhsie nepije a mam poriadne naliate prsko a vtedy ma aj problem sa prisat, ale ked soi ho trosku poomiela v pusine, tak uz sa chyti a cucka. Inak aj vas bolieva aj druhe prsko ? asi to suvisi s tym, ze mi tecie z obidvoch a ke d sa pusta mliecko, tak ma to boli ... a niekedy ked som prec z domu a zacnem na neho mysliet alebo na kojenie, tak sa mi pusti mlieko Smile) pripada mi to ako Pavlov reflex Smile) asi tolko nase spravy z Oravy, trosku sa oteplilo a snehu mame na rozdavanie Smile) KRASNE VIANOCE MISA+MATEJ

 

24.12.2005 08:57

scarlett

, prajem vsetkym nadherne sviatky, vela zdravia a lasky celej rodinke, myslim, ze krajsie darceky sme pod tohtorocny stromcek nemohli ani dostat, je to nadherne, ako su uz nase babenka vnimave, no a tie kazdodenne usmevy su na nezaplatenie. Prajem vsetkym, aby tych usmevov bolo co najviac Smile

 

24.12.2005 20:37

DankaZA

Cafte kocky+babatka- STASTNE A VESELEEE PRAJEME Cool

 

25.12.2005 00:04

Zuna

Ahojte dievčatá, my ešte nespíme a rozmýšlam, či to je tou kapustnicou alebo nádchou. Katka nám nespala ani pri vianočnej večeri, tak sme sa s mužom striedali v jedení :D Nakoniec som ju pri večeri ešte kojila, pridala sa k nám takým to spôsobom aj ona. Smile

 

25.12.2005 09:25

Katty

Dobré ránko tak ako maminky? Zažili ste najkrajšie vianoce v živote? Ja teda určite i keď Barborka bola s nami hore a nechcelo sa jej spinkať asi nasávala tú atmošku s nami, všade horeli sviečky, oheň v krbíku, ocko z jednej strany, maminka z druhej, hrala príjemná hudba a ona len pozorovala. Som zvedavá aké budem mať mliečko zo včerajšej večere, či sa to na malej nejako prejaví alebo nie. Na polnočnej som nebola, Barborka ma v tom čase potrebovala Smile Denka ďakujeme za prianie, aj my vám prajeme veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky, optimizmu a aby ste do nového roka vkročili tou správnou nohou a aby bol ten ďalší rok ešte úspešnejší a krajší. To prajeme všetkým maminám na babetku a všetkým tatinom a úplne najviac to prajeme tým maličkým uzlíčkom aj tým ktorí sú ešte v maminom brušku.

 

25.12.2005 13:57

katchka

...u nas vianoce v pohodke, akurat matej dostal noc predtym brutalnu nadchu, neviem ale , kde mohol prechladnut , takze sme mu celu noc v hodinovych intervaloch odsavali nostek, lebo nemohol dobre dychat..vzdy bola uplne plna odsavacka takych bielych hlienovitych soplikov..tak mi ho bolo luto chudacika maleho..a aj tocha kasle..tatino mu hned rano bol kupit tie detske kvapky nasivin, tak mu to tam teraz trosku kapeme a zda sa, ze sa mu to lepsi ...takze my sme vianoce prezili trosku chory, preto ich asi matej aj cele nakoniec prespal..zobudil sa iba na vianocne papanie a kedze mal predtym davku z flasky, mamina mala pre neho pripravene v cecikoch naozaj vianocne hamu papu, tak sa poriadne chlapcek nabastil...

 

25.12.2005 17:41

Janka

Laughing

 

25.12.2005 17:41

Janka

s maminkou

 

26.12.2005 00:45

petruška

Ahojte!!! V prvom rade všetkým najkrajšie Vianoce na svete, prajeme! Síce trošku neskôr, ale nestihla som to, lebo odchod k babke na sviatky sa presunul s piatka na štvrtok a nestihla som sa rozlúčiť. Vianoce dopadli úžasne, malá bola ukážková. Večerali sme asi tak, že všetci jedli a ja som sedela pri stole a kŕmila malú, a tak isto to bolo s dnešným obedom. Aj mne tak tečú prsníky, ale teraz už menej, aj ja som spočiatku používala plienku. My máme plný nos so suchého vzduchu- doktorka nám dala kvapky z morskej soli, neodporúčala iné kvapky do nosa, a jemne vytierať, sú super. Keď som mala dokusané bradavky a to som mala poriadne, tiež som ôoužívala bradavky, boli sem tam aj odstavené prsníky kôli zregenerovaniu, tak najlepšie a najrýchlejšie sa mi chrasty liečili s repíkovým čajom. Odporúčam. A fotečku s naším stromom pošlem zajtra, lebo až dnes sme dali sviečky, lebo naše staré vyhoreli. Aj mna poslednú dobu bolia prsníky, pri kojení, normálne ma surovo pihajú mliekovody, či čo. A sú aj dosť citlivé na chlad. Najhoršie to bolo na začiatku, keď som mala ode bradavky plné chrást. A mám aj takú nepríjemnú príhodu. Prvý týždeň, keď sme boli doma a išla som na vecko (kde bola hrozná zima, lebo máme ešte otvorenú šachtu), tak sa mi od zimy stiahli bradavky a s nimi aj tie chrasty. To bol pre moje telo taký šok, že som normálne dostala 15 minútovú zimnicu. Normálne som ju nevedela zastaviť. Ale už ich mám chválabohu v poriadku. Takže baby, ktoré máte také problémy, prajem skoré uzdravenie a zotavenie bradaviek.

 

26.12.2005 06:31

Katty

ahojte prajeme pekný pondelok, veľa mliečka a málo plaču :D

 

26.12.2005 07:58

petruška

Krásny deň, plný sviatočnej pohody, prajeme! :D

 

26.12.2005 18:03

DankaZA

Nooo a my pod stromcekom :D

 

26.12.2005 20:52

Janka

Kočky mám na Vás otázku... ako často kojíte Vaše detičky? a hlavne dávate im iba vtedy ak začnú plakať od hladu či kŕmite pri každom čo i len najmenšom náznaku nepokoja a nenecháte dieťatko ani začať plakať... ide mi totiž o to že neviem či je správne keď malej strčím cecík vždy keď začne čo i len mrnčať a potom si asi vždy vytiahne iba predné mliečko a pije krátko a máme z toho zelenú stolicu... skúsim ju nechať tak asi až do plakania (lebo ona inak ani neplačká) a potom priložiť aby viac vysala..napíšte mi prosím ako to máte vy s vašimi bábätkami... dik Laughing

 

26.12.2005 21:53

katchka

..ja davam matejovi az ked si ide uplne zjest ruku, alebo placka a aj to skusam este natiahnut bud prebalovanim alebo tak, potom je viac vyhladnuty a vydrzi aj dlhsie tahat..lebo ked je uplne kludny, tak taha len par minut a takto aj 15min....a myslim, ze si vytiahne aj zadne mliecko, lebo mam prso potom uplne makke a stolicu ma peknu zltu ..Smile

 

27.12.2005 06:13

Katty

Janka my tiež tak ako Katchka. Keďže už máme pevný režim tak približne viem kedy sa začne Barborka prebúdzať a pýtať jesť. Strká si prsty do pusy a saje ich, vtedy viem že je hladná, ak mi to dlhšie trvá tak začne plakať. Potom ťahá 10 min a zaspinká. Snažím sa ju prebrať aby odgrgla ale nie vždy sa tak stane. Ešte skôr ako pôjde spať ju prebalujem. Doporučovali prebaliť pred kojením ale čo keď ona natlačí pri alebo po papaní, nebudem ju predsa nechávať spať v nakakanom a zas zbytočne nebudeme míňať plienky. Po papaní a úspešnom či neúspešnom odgrgnutí dávam malú do postielky a tam mi ešte mrnčí a vrtí sa, občas je červená jak paradajka, to viem že tlačí do pleny, ak je nepokojná, viem že si potrebuje ešte odgrgnúť, vtedy ju beriem zas na ruky a obyčajne si pekne odgrgne, niekedy to musím zopakovať aj niekoľkokrát, my tak grgáme na etapy Smile Niekedy mi pri prebalovaní dostane štikútku, tú potom zapíjame ale to trvá tak 2-4 min. ale nechám ju nech si potiahne koľko chce, obyčajne ju dávam ešte na to prso z ktorého papala nech ťahá ešte to zadné. Ja malú orientačne stopujem koľko papá, občas má tie 5min. papania (to ale potom pýta častejšie po 1-2hod) a viem že môžem čakať zelenú stolicu. A napr. včera od noci len cikala a veľmi nekakala a potom večer okolo 21h mala skoro až hnačku, plná plena a ona špinavá až za ušami :D tak sme kúpali. Pred polnocou nemohla zaspať a plakala ale hladná nebola lebo si nestrkala prsty do pusy a nesala ich. Vtedy sa snažím zistiť čo jej je, hlad je vylúčený tak možno má plno v gaťách alebo niečo s bruškom. Nakoniec sa ukázalo že si nevedela prdnúť, potom sa jej to podarilo a bola kludná. Včera sme vlastne prvýkrát použili cumlík, celkom jej to išlo hihi. Ale nechcem ju na to zvykať, ani neviem prečo, nejak to tak cítim. Dnes ideme s mužíkom kočíkovať spolu, sa teším. Včera nám malú zobrali svokrovci, chceli ju pokočíkovať. Boli s ňou hodinu a pol, normálne mi chýbala, bola som nejaká nervozna že nie je pri mne Rolling Eyes a dokonca aj mužíkovi chýbala že je to čudné ak nie je v dome a my sme tu obaja...

 

27.12.2005 06:20

Katty

ešte fotečka u našich

 

27.12.2005 08:36

nana

ahojte. tak najprv posielam nase vianocne foto. toto je u mojich rodicov. doma sme sa nemali cim odfotit

 

27.12.2005 09:47

nana

prajem krasne povianocne obdobie. tak ako ste to prezivali? my sme mali take zmiesane dni. u mojich rodicov na vianoce bolo naozaj fajn, drobcek to zvladal ukazkovo, pekne spinkal, potom papal a ani velmi neplakal. horsi uz bol dalsi den u svokri a svagra. to bolo pre mna peklo. strucne len tolko, ze hoci svagrina ma 8 rocnu dceru, vobec akoby ani nevedela co je to male dieta. bol u nich dokonaly chaos, rev, ich dcera sa snazila rozobrat nasho ivka na suciastky. a dorazila ma moja svokra. len co som dosla a polozila spiace babetko na sedacku, tak ma od neho odohnala, ze vsak ja si ho uzijem a ze ona na neho da pozor. a ja blba som uhla. a len sa otocim uz ho aj nadrapovala. chapete, spiace babetko surovo zacala natahovat ako maca. jasne, ze ho zobudila a uz bol potom riadne mrzuty. takze som si od tej chvile povedala, ze sa pasujem na matku vlcicu a velmi si rozmyslim, koho necham priblizit sa Twisted Evil do toho sa nam primiesal asi "dojcensky strajk" alebo ja neviem co to bolo. ale moje zlatko chcelo pit kazdu hodinu, lenze potiahol par minut a potom sa zacal priserne jedovat, prisaval sa a znovu pustal zurivo az sa dostal do uplneho amoku. a to islo takto kazde kojenie. uz som bola uplne zufala, ze ho nedokazem ani nakojit. muz potom aj nasiel, ze to moze byt ten strajk, ze to sa stava, ak sa nieco v zabehanom rytme zmeni (a zmien bolo hodne, od mojej stravy az po uplne rozhodeny spanok). dnes uz to bolo nastastie lepsie, cez noc sa pekne najedol a prve ranne bolo tiez celkom ok. tak sa ideme zas dostat do nasho stareho dobreho rytmu a navstevy si zas nechame na neskor.

 

27.12.2005 11:17

Janka

Nana mňa by asi roztrhlo od jedu... vôbec nechápem prečo si ľudia neuvedomujú že sa svet točí okolo bábätka a nie okolo nich... a ich potreby sú na poslednom mieste sú hrozne sebecký... ja som tiež veľmi háklivá na hlučné návštevy a dlhé návštevy, malá je potom nepokojná a nemá svoj režim a už je veľký nepokoj z toho Sad(( Sviatkovali sme krásne, mužík varil čo sa dalo Smile mali sme skvelú kapustnicu ktorú som neochutnala Smile), šalátik a kapríka ktorého klepol ráno na štedrý deň, stromček sme si tiež až v sobotu ráno ozdobili, kúpili sme živý v kochlíku je krásny a pekne nám rozvoniava ihličie doma.. Ninka bola zlatučká ani sme o nej nevedeli... mňa teraz akurát tak hnevá to že máme zelené kako lebo pije iba predné mliečko - pije krátko a potom mi zaspí alebo dudluje iba tak jej musím predĺžiť intervaly papkania a dúfam bude dobre Smile dnes príde babka z Košíc tak sa tešíme... dnes ráno som bola na prehliadke u gynďoša aj s malou sme boli pekne spinkala vo vajku, zahojená som dobre vraj ako by som ani nerodila, maternica tiež super akurát som mu vravela že máme bolestivý sex a on že treba skúšať vraj je to po pôrode ako od úplného začiatku Sad(( tak čo už pretrpíme Smile no nie?

 

27.12.2005 18:53

Zuna

Ahojte babenky, my sme tiež chodili po návštevách, ale malá to brala v pohode. U svokrovcov sa rehlila a u našich skoro celú návštevu prespala. Ja malú kojím skoro vždy po tých dvoch, troch hodinách, čo sa zobudí a nemusí ani plakať. Možno robím chybu, ale stolicu máme žltú i keď v posledné dni skôr cikala ako kakala. Asi to bude teda tým predným mliečkom, pretože malá pije asi len 10 minút. Skúsim teda zaviesť to kojenie až po jej plači. Len ma štve, že začínam mať niekedy tvrdé plné prsníky a odstriekavať sa mi nechce. Ale už som si aj odstriekavala, keď som videla, že malá sa tak skoro nezobudí. Stále nás trápi plný noštek , tak odsávame soplíky. V štvrtok sa chystáme na poradňu, tak ak by sa to nezlepšilo, spomeniem to doktorke. Posielam fotku z Vianoc... Razz