1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

01.02.2007 13:39

MajkaPR

Janka: Kočky teda ja sa teším, môj opakovaný gluko test bol negatívny Smile presne to čo pri Ninke prvý po hodine pozitívny po dvoch hodinách negatívny, hlavná vec že už ma nebudú pichať do prstov Smile) NANA mne lekár hneď ako som otehotnela povedal, že dúfa že nekojím, ako to môže ublížiť malému a aj mne do budúcna, možno máš dobrý krvný obraz, ale vápnik strácaš a ty si môžeš ublížiť, vlasy, zuby, kosti to všetko ti môže odísť a nie teraz ale kludne časom, neskôr, potrebuješ mnoho síl a vitamínov hlavne pre bábätko v brušku a Ivko je už veľký chlap predsa nemyslím si že ešte z toho kojenia má nejaký osoh okrem mojkania.... To je ale môj názor... Viem že každá mamina si urobí po svojom, ja som sa našťastie tomuto vyhla pretože Ninka sa sama odstavila v tom čase chvalabohu....
Ja tiez respektujem Nanin nazor,ale s Jankou plne suhlasim. Rozpravala som sa na tuto temu aj s kamaratkou gynekologickou a povedala presne to iste co Janka napisala...,ze vyznam je len psychologicky,zato tebe a babatku to moze velmi ublizit. Ja by som to urcite nasilu neriskovala,ale tiez je to len moj nazor.

 

01.02.2007 14:49

petruška

Misina-tiež ťa plne chápem!!! Naša hviezda, dnes pala len pol hodku, lebo keď prišla poštárka a šla som pre peniaze do spálne (po tichu ako sa len dalo) a otvorila som dvere, hviezda sa zobudila. A aj málo obedovala a napokon teraz zaspala, tak som zvedavá ako dlho bude spať. Ale aspoň večer nepôjde spať o pol desiatej, ale skôr. Teda aspoň dúfam, tie zuby ničia nielen malú, ale aj mňa. Dnes mi prišli fotky, sú fakt perfektné!!! Tak už len kúpiť album a dať ich doň. Janka-super, že test je ok. Denka- s nami malá riadne minule vybabrala s tým nočníkom. posadila som ju večer na nočník, už v pyžamku bola. Ona vstala a odišla k stolíku v obyvke. Tak som si sadla, že no tak nič, vzalka som ju na kolená, že ej dám plienku a zarzu babka a tu je čo mokré. ona sa prosím pekne zdvihla z nočníka a vypišala sa pri stolíku ako sedela na zemi. Shocked Koťuha malá. Už je z nej riadne vybitá baba. Ja sa len nestačím čudovať.

 

01.02.2007 19:31

DankaZA

Janka no supeeeer.. takje vsetko .ok. som rada Wink

 

01.02.2007 20:03

nana

ahojte. my mame za sebou ivkov prvy karneval Smile ked stiahnem foto nejake poslem. poctivo sme vcera do noci s matom makali na vyrobe tigrikovskeho kostimu a celkom skromne sa nam podaril Smile ivko bol moc zlaty. bol tam aj saso, teda ako velky saso, malych tam bola kopa a ten to moderoval. no a musim mojho odvazneho tigrika pochvalit, nezaprel sa. asi v polovici sa zacalo predstavovanie masiek. najprv to predviedla taka asi 4 rocna kocka, ze co a ako. ivko pozorne sledoval a ako odisla a saso vyzval dalsieho odvazlivca tak sa vychytil do stredu kruhu, frajersky zastal pred sasom, ze tu som Smile si viete predstavit co mi s matom, ani sme nedychali Smile prisla som mu nakoniec na pomoc, kedze sasovi nic neodpovedal a trochu som mu zaasistovala s podavanim ruky. potom dostal ako vsetky deti obrazok a vtedy si ho spokojne vzal a dolezito odkracal na svoje miesto za bujareho potlesku Cool takze slovom perfektna akcia Wink no a este jedna velka vec sa nam dnes stala. ako sa ivko zobudil po obednom spanku, tak hned ako rozlepil ocka uz krical, ze kaka kaka. teraz ho to uz par tyzdnov ucim, vzdy ked citim, ze nieco voni tak sa pytam, ci ma kaku a kde ju ma a pri prebalovani mu vzdy ukazujem co je kaka. aj to s nocnikom a macom sme skusali ako radila ivka (mimochodom hned na prvy raz maco letel cez pol izby prec a ivko tronil asi 10 minut ale nic). no a tak sa ho pytam, ze ci chce ist kakat. zatial ale nevie povedat ano, len nie (to mu ide svetovo). ale ryclo som ho suplna na nocnik, keby nahodou. a on normalne zatlacil a do minutky tam boli dva sulky Smile tak sme sa tesili, teda hlavne ja. on ked ich zbadal tak zmeravel najprv, ze co to je a potom uz to jasne chcel ned skumat, co som ale zatrhla Wink do vecera sa mi takto pytal este 3 razi, ale nestila som to uz (mali sme spenat takze to su strasne rychlovky). uvidime co zajtra.

 

01.02.2007 20:07

petruška

No baby teraz som už zistila, že prečo je moje anjelikovské dieťatko posledné dni ako čert. Akoby nestačilo, že z 1. stoličky má vonku ešte len dva špicíky a z 2. len jeden, tak dnes som zistila, že sa derie vonku už aj tretia stolička a už má vonku špicík. K tomu tie sople, kýchanie, a dokonca sa mi dnes 2x pokakala do plienky, čo sa nám dlho nestalo, nestihla sa vypýtať a raz som ju dokonmca s pokakanou plenou dala aj spať, to som si myslela, že si pukla. Lebo sa zvykne riadne pýtať a keď sa zobudila plena bola plná. A ešte k tomu spala dnes až dva krát po polhodke, a je dosť málo, len didu a čoho zje celú porciu, je jogurt, alebo activiu tvarohovú na olovrant. Tak sa jej ani už nečudujem, že je znej malý čert. Tak musím vydržať, niet pomoci. Sad Ale našťastiue mi spala aj túto noc, kojila som len 4x. Ale to som jej dala na noc Vibrucol do dupy a Fenistil kvapky. To som dnes nedala, zabudla som tak som zvedavá ako bude spať dnes.

 

01.02.2007 20:13

petruška

nana: ahojte. my mame za sebou ivkov prvy karneval Smile ked stiahnem foto nejake poslem. poctivo sme vcera do noci s matom makali na vyrobe tigrikovskeho kostimu a celkom skromne sa nam podaril Smile ivko bol moc zlaty. bol tam aj saso, teda ako velky saso, malych tam bola kopa a ten to moderoval. no a musim mojho odvazneho tigrika pochvalit, nezaprel sa. asi v polovici sa zacalo predstavovanie masiek. najprv to predviedla taka asi 4 rocna kocka, ze co a ako. ivko pozorne sledoval a ako odisla a saso vyzval dalsieho odvazlivca tak sa vychytil do stredu kruhu, frajersky zastal pred sasom, ze tu som Smile si viete predstavit co mi s matom, ani sme nedychali Smile prisla som mu nakoniec na pomoc, kedze sasovi nic neodpovedal a trochu som mu zaasistovala s podavanim ruky. potom dostal ako vsetky deti obrazok a vtedy si ho spokojne vzal a dolezito odkracal na svoje miesto za bujareho potlesku Cool takze slovom perfektna akcia Wink no a este jedna velka vec sa nam dnes stala. ako sa ivko zobudil po obednom spanku, tak hned ako rozlepil ocka uz krical, ze kaka kaka. teraz ho to uz par tyzdnov ucim, vzdy ked citim, ze nieco voni tak sa pytam, ci ma kaku a kde ju ma a pri prebalovani mu vzdy ukazujem co je kaka. aj to s nocnikom a macom sme skusali ako radila ivka (mimochodom hned na prvy raz maco letel cez pol izby prec a ivko tronil asi 10 minut ale nic). no a tak sa ho pytam, ze ci chce ist kakat. zatial ale nevie povedat ano, len nie (to mu ide svetovo). ale ryclo som ho suplna na nocnik, keby nahodou. a on normalne zatlacil a do minutky tam boli dva sulky Smile tak sme sa tesili, teda hlavne ja. on ked ich zbadal tak zmeravel najprv, ze co to je a potom uz to jasne chcel ned skumat, co som ale zatrhla Wink do vecera sa mi takto pytal este 3 razi, ale nestila som to uz (mali sme spenat takze to su strasne rychlovky). uvidime co zajtra.
Nana-supeeer, blahoželáme k prvému vydarenému tróneniu, len tak ďalej! A ten karneval musel byť super, daj rýchlo foto, nech sa pokocháme!!!

 

01.02.2007 20:55

nana

tak nejake ilustracne. nie su velmi kvalitne, bolo tam dost sero takze bez blesku to neslo, a teda blyskalo sa tam jedna radost Wink tolko fotakov a kamier po kope som este nevidela

 

01.02.2007 21:00

nana

a este jedna seria s sasom

 

01.02.2007 21:08

Janka

Jeeej tak teda Ivko bol fakt suprový tigrík Smile aké zlaté.... ako ste urobili ten kostým? fakt ste šikovný inak podarené... ešte ste mu mohli na ksichtík namazať farbami na tvár niečo Smile nech je už komplet ale sú hrozne zlaté tie fotky inak.... Laughing

 

01.02.2007 21:14

nana

Janka: Jeeej tak teda Ivko bol fakt suprový tigrík Smile aké zlaté.... ako ste urobili ten kostým? fakt ste šikovný inak podarené... ešte ste mu mohli na ksichtík namazať farbami na tvár niečo Smile nech je už komplet ale sú hrozne zlaté tie fotky inak.... Laughing
Smile ale cista domaca improvizacia. mala som biele tricko a teplacky tak sme to zafarbili najpr a potom sme na to namalovali tie pruhy a chvostik uz bol len z papiera a vaty. aj sme chceli malovat tvar, lenze jednak nebolo moc cim a aj som sa bala aby si to smahom ruky nerozmazal.

 

01.02.2007 21:21

Bellinka

katiatko: pomoooooooooooooooooc, maminy, ale moje dieta sa prehuplo do 4tej hodinky spanku Shocked Co sa mu robi, fcera spinkal 3 hodiny, predfcerom 3,5 hodiny Laughing Wink
Aj ja chcem take dieta Laughing Laughing Laughing

 

01.02.2007 21:21

misina

Ahojky, Nana tie fotky su super, perfektne Laughing Laughing Laughing Laughing

 

01.02.2007 21:22

misina

katiatko: pomoooooooooooooooooc, maminy, ale moje dieta sa prehuplo do 4tej hodinky spanku Shocked Co sa mu robi, fcera spinkal 3 hodiny, predfcerom 3,5 hodiny Laughing Wink
Aj ja chcem take dieta Laughing Laughing Laughing
mne bude stacit, ked tolko bude spat moje dieta aspon 2x do tyzdna Laughing Laughing Laughing

 

01.02.2007 21:23

Pre Nanu

Maja NJ

Ahoj Nana! Blahozelam k tehotenstvu. Pisem, lebo chcem Ta povzbudit v kojeni. Ja som pisala do diskusie uplne na zaciatku a potom som Vas len sledovala. Teraz uz nemam cas ani na citanie. Ja som porodila 1. novembra 2005 syna Christiana a o 5 mes. neskor som otehotnela a nikdy som neprestala kojit. Nasa dcerka Daniella sa narodila 26. dec. 2006. Kazde tehotenstvo ( prve som potratila) som hrozne zvracala a stale som chudla. Takze aj teraz to bolo tak a okrem toho som kojila. Skusali sme syna odstavit, ale nedarilo sa. Moj lekar mi povedal, ze mozem dalej kojit. Ja som strasne schudla a bola som hrozne slaba. Asi do stvrteho mesiaca som hrozne zvracala a asi do siesteho mesiaca som nemala takmer ziadnu chut do jedla. Az treti trimester som zacala priberat. Napocuvala som sa roznych rad. Iba jedna priatelka ma podporovala v kojeni a aj lekar hovoril, ze to je OK. Vsetci ini mi radili nie a to takmer kazdy z ineho dovodu. Moja mama mi stale do telefonu hovorila, ze syn bude ziarlit na nove babatko atd. Ona zije na Slovensku a ja v USA. Ked prisla k nam tyzden pred porodom a videla ako sa Christian tesi na prsnik, vysli jej slzy a potom ma stale prenasledovala a hovorila, aby som ho nakojila. Danielka sa do hodiny po narodeni prisala na prsnik a odvtedy ju iba kojim. Umele mlieko nikdy neochutnala, lebo od zaciatku som mala vela mlieka. Tera kojim obidve deticky a som najstastnejsia mama na svete. Citim sa super. Specializovana sestra na kojenie mi v nemocnici povedala, ze kojit dve deti je absolutne dobre. Prepac mi za chaoticky list, ale naozaj nemam vela casu, lebo mama je uz na Slovensku. Papa Maja

 

01.02.2007 21:45

Re: Pre Nanu

nana

Maja NJ: Ahoj Nana! Blahozelam k tehotenstvu. Pisem, lebo chcem Ta povzbudit v kojeni. Ja som pisala do diskusie uplne na zaciatku a potom som Vas len sledovala. Teraz uz nemam cas ani na citanie. Ja som porodila 1. novembra 2005 syna Christiana a o 5 mes. neskor som otehotnela a nikdy som neprestala kojit. Nasa dcerka Daniella sa narodila 26. dec. 2006. Kazde tehotenstvo ( prve som potratila) som hrozne zvracala a stale som chudla. Takze aj teraz to bolo tak a okrem toho som kojila. Skusali sme syna odstavit, ale nedarilo sa. Moj lekar mi povedal, ze mozem dalej kojit. Ja som strasne schudla a bola som hrozne slaba. Asi do stvrteho mesiaca som hrozne zvracala a asi do siesteho mesiaca som nemala takmer ziadnu chut do jedla. Az treti trimester som zacala priberat. Napocuvala som sa roznych rad. Iba jedna priatelka ma podporovala v kojeni a aj lekar hovoril, ze to je OK. Vsetci ini mi radili nie a to takmer kazdy z ineho dovodu. Moja mama mi stale do telefonu hovorila, ze syn bude ziarlit na nove babatko atd. Ona zije na Slovensku a ja v USA. Ked prisla k nam tyzden pred porodom a videla ako sa Christian tesi na prsnik, vysli jej slzy a potom ma stale prenasledovala a hovorila, aby som ho nakojila. Danielka sa do hodiny po narodeni prisala na prsnik a odvtedy ju iba kojim. Umele mlieko nikdy neochutnala, lebo od zaciatku som mala vela mlieka. Tera kojim obidve deticky a som najstastnejsia mama na svete. Citim sa super. Specializovana sestra na kojenie mi v nemocnici povedala, ze kojit dve deti je absolutne dobre. Prepac mi za chaoticky list, ale naozaj nemam vela casu, lebo mama je uz na Slovensku. Papa Maja
si moc zlata, dakujem velmi pekne. cloveku to skvele padne ked ho niekto aj konecne podpori. aj ja sa napocuvam roznych rad, nie len tu (nic v zlom baby Wink ale tiez citim, ze je to zatial ok. citim sa dobre, priberam, stravujem sa snad najvzornejsie v celom zivote. a ked vidim ako ivko pekne vecer nakluse k sedacke a uz sa nevie dockat didy, tak nemam velmi zatial nad cim uvazovat. keby, ze citim, ze uz mu to netreba velmi, alebo uz len dudle, proste jasne dava na javo pripravenost na odstavenie, tak ho odstavim. ale na silu nemam chut. nasla som snad cele spektrum nazorov od strikne okamzite nie az po uplne v pohode aj v porodnici. ja si svoje telo poznam, citim, kedy vladze a keby nie. no nejdem to dalej rozpisovat. este raz dakujem za podporu, je skvele vediet aj pre zmenu o mamine, ktora to v pohode zvladla aj s detickami k spokojnosti vsetkych.

 

01.02.2007 21:53

Bellinka

Takze idem nieco napisat aj ja. V prvom rade chcem zablahozelat malej NATALKE a ze ju vitam na tomto svete. Nech rastie do krasy.Tesi ma to o to viac,ze v pondelok mi zomrel dedko Sad a hned prislo na svet male babo Laughing .Pekne je to na tom svete zariadene Wink . Minuly tyzden som bola na prehliadke u gyndosa a hovorila som mu ze este stale kojim ale ze som uz chcela prestat ale syn nechce pit ine mlieko,a k tomu vstava aj 10x za noc co uz ma teda nebavi ked mam cez den okolo neho fungovat.Tak ma len utvrdil v nazore,ze malemu som dala vsetko co potreboval,ze do jedneho roka to ma este zmysel ale potom uz velmi nie a tak som sa uz definitivne rozhodla a prestala som kojit.Trva to uz asi 3 dni,Lukasko si na cicu ani nespomenul a ked ma chut tak vypije aj umele aj kravske mlieko,skusala som aj puding aj krupicovu kasu,zatial je to len v mensich davkach ale on si zvykne a bude to ok. Wink

 

01.02.2007 21:57

Bellinka

A este ked bol tato doma tak sme stihli aj nejaku sankovacku Laughing Laughing Laughing

 

01.02.2007 22:12

petruška

Majka NJ-blahoželáme k dcérke a k tandemovému kojeniu, veľa sily!!! Super, že si sa aspoň trošku ozvala. Nana- myslím, že pokiaľ sa cítiš dobre a je ti dobre, tak sa všetko dá!!! A malý bol úžasňákovský tiger!!!! Bellinka- úprimnú sústrasť a teda blahoželám aj k odstavovaniu. To len tak z ničoho nič, malému zachutila fľaša, A už vôbec nekojíš? Ani v noci? A prespí ti celú noc? Prepáč, že toľko otázok naraz, ale som fakt zvedavá!!!

 

01.02.2007 22:19

Bellinka

petruška: Majka NJ-blahoželáme k dcérke a k tandemovému kojeniu, veľa sily!!! Super, že si sa aspoň trošku ozvala. Nana- myslím, že pokiaľ sa cítiš dobre a je ti dobre, tak sa všetko dá!!! A malý bol úžasňákovský tiger!!!! Bellinka- úprimnú sústrasť a teda blahoželám aj k odstavovaniu. To len tak z ničoho nič, malému zachutila fľaša, A už vôbec nekojíš? Ani v noci? A prespí ti celú noc? Prepáč, že toľko otázok naraz, ale som fakt zvedavá!!!
Nekojim vobec.Teraz bol manzel tyzden doma tak sme zacali skusat davat mu umele mlieko,a uspaval ho manzel aby si uz na cicu nespomenul,tak jeden den vypil 50ml,na druhy nic ani rano nic,vecer deci pudingu,rano nic,dnes deci a pol granka,co som bola prekvapena lebo tato uz nie je doma a vypil.Kazdy vecer sa po hodine zobudil a niekedy aj 3x pokial som isla spat,dnes pekne spinka od 18.45.Minulu noc bol hore 3x,co je uspech.Ked vstane tak dostane cajik,otoci sa na bok a spinka dalej.Vypije aj 3dcl za noc ked je casto hore. U nas to kojenie uz velmi nemalo zmysel,lebo cez den si na to ani nespomenul a ked som mu davala pred obednajsim spankom tak ledva nieco potiahol a niekedy sa mi to stavalo aj vecer,ze poriadne nepil.Keby som videla,ze pije a stiahne oba ceciky tak by som kojila dalej.

 

01.02.2007 23:03

petruška

petruška: Majka NJ-blahoželáme k dcérke a k tandemovému kojeniu, veľa sily!!! Super, že si sa aspoň trošku ozvala. Nana- myslím, že pokiaľ sa cítiš dobre a je ti dobre, tak sa všetko dá!!! A malý bol úžasňákovský tiger!!!! Bellinka- úprimnú sústrasť a teda blahoželám aj k odstavovaniu. To len tak z ničoho nič, malému zachutila fľaša, A už vôbec nekojíš? Ani v noci? A prespí ti celú noc? Prepáč, že toľko otázok naraz, ale som fakt zvedavá!!!
Nekojim vobec.Teraz bol manzel tyzden doma tak sme zacali skusat davat mu umele mlieko,a uspaval ho manzel aby si uz na cicu nespomenul,tak jeden den vypil 50ml,na druhy nic ani rano nic,vecer deci pudingu,rano nic,dnes deci a pol granka,co som bola prekvapena lebo tato uz nie je doma a vypil.Kazdy vecer sa po hodine zobudil a niekedy aj 3x pokial som isla spat,dnes pekne spinka od 18.45.Minulu noc bol hore 3x,co je uspech.Ked vstane tak dostane cajik,otoci sa na bok a spinka dalej.Vypije aj 3dcl za noc ked je casto hore. U nas to kojenie uz velmi nemalo zmysel,lebo cez den si na to ani nespomenul a ked som mu davala pred obednajsim spankom tak ledva nieco potiahol a niekedy sa mi to stavalo aj vecer,ze poriadne nepil.Keby som videla,ze pije a stiahne oba ceciky tak by som kojila dalej.
jej tak to potom prebehlo super ľahúčko. Tak blahoželám ešte raz. No my sme takí didoši, som zvedavá dokedy.

 

02.02.2007 07:08

Bellinka

mas moj velky obdiv,ze pri tych tazkych zaciatkoch v tehotenstve a chudnuti si dokazala a hlavne vydrzala kojit dalej. Zelem pevne zdravie Danielke a celej rodine.Takze ty tajnostkarka si uplne prva ktora uz ma druhe babo. Laughing Laughing Laughing samozrejme ze ty musis vediet ako sa citis a tvoje telo by ti urcite dalo signal,ze uz stop s kojenim a pokial sa citis v pohode a k tomu je este Ivko spokojny tak ja ti len mozem drzat palce a tesit sa spolu s tebou. Wink Wink Wink Inac ten tigrik je rozkosny a ten chvostik uplne super. Laughing Laughing Laughing krasne brusko.Nech babo pekne rastie.A co by ste chceli,dievcatko alebo chlapceka? V noci sa zobudil az o 1:15 a o 4:00,od 6:00 sme hore tak o 6:30 som mu urobila granko a najprv urobil ze BEEEE ale ochutnal este raz a a vypil 110ml. Krasny den pred nami. Laughing Laughing Laughing

 

02.02.2007 07:53

katiatko

katiatko: pomoooooooooooooooooc, maminy, ale moje dieta sa prehuplo do 4tej hodinky spanku Shocked Co sa mu robi, fcera spinkal 3 hodiny, predfcerom 3,5 hodiny Laughing Wink
Aj ja chcem take dieta Laughing Laughing Laughing
mne bude stacit, ked tolko bude spat moje dieta aspon 2x do tyzdna Laughing Laughing Laughing
Misina, Filip takto dlho spal len tri dni po sebe....ale aj to je fajn, ja som sa len cudovala, ked uz aj treti den tak dlho vyspaval, ale fcera spinkal tak hodinku a tristvrte Wink

 

02.02.2007 10:19

Janka

Belinka držím ti palce s tým odstavením, ale ako píšeš keď si Lukáško ani nespomenie tak super Smile Elzinka, Nana ozaj čo by ste chceli nosiť v brušku? aké pohlavie? Ja som po poradni všetko ok Smile už sme preberali aj pôrod pomali, teda doktor sa snažil ale ja som povedala že moc to neriešim Smile veď to mam v čerstvej pameti tak sme sa nasmiali že aj viem do ktorých dverí mám ísť, akurát že teraz sa už oficiálne platí 7000 Sk ak chcete mať pri pôrode svojho lekára. Pri Ninke som sa nechala odrodiť v službe a odrodil ma zlatý pán doktor ku ktorému teraz aj chodím takže si to zaplatím.... no a ocka pri pôrode a EPI a nadštandard keď bude voľný....

 

02.02.2007 10:58

katiatko

, strasne mile fotky, to musi byt krasny pocit vidiet svoje dieta medzi toooolkymi deturencami prezentovat sa, ako to uz tie deticky chapu a vnimaju, je to krasne Wink tesim sa s vami :D

 

02.02.2007 11:44

Janka

http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Eekon%7E&83e=DO4715&ex4715=inspekce-varuje-pred-detskymi-kocarky baby dajte hore prehrať video ide pred tým reklama ale teda zaujimave či nemate doma kočik taký

 

02.02.2007 12:14

Elzinka

no parada s tymi kocikmi, ja mam sice polsky ale nie ten na ich zozname ... Belinka, Janka - ja ani neviem, fajn by bolo keby bol chlapcek - mali by sme parik, ale momentalne mam take tusenie, ze dievcatko, lebo ked som rozmyslala: " ze kam dam postielku a kolisku - ze nemozu byt vedla seba lebo este by Veronka po "nej" hadzala hracky" ... tak to mi tak nejak voslo same do ust Laughing , tatko ten sa tesi a je mu jedno ci chlapcek ci dievcatko, ze on si na tom nezaklada ze musi mat syna ..., jeho kolega ma tiez dve dievky jedna ma dva a druha styri roky a su nanho teda dost naviazane, sa mu jedna zavesi na jednu nohu, druha na druhu a ani na zachod nemoze ist (sa boja ze by im tatino usiel Laughing Laughing Laughing Laughing ), ono tie dievcatka si vytvoria taky iny vstah k tatkom ako k maminam a chlapci zas opacne Wink hlavne nech je zdrave ... Janka - super ze je vsetko v poriadku, sa tesim s tebou, tiez rozmyslam ze si zaplatim porodnika - chcela by som doktorku co mi pomohla odrodit Veronku (vtedy som si nevyberala a mala zrovna sluzbu), som mala dobru skusenost tak preto Laughing Majka NJ - gratulujem k dievcatku Laughing

 

02.02.2007 12:20

Janka

Elzinka tak vidím že máme podobnú skúsenosť s pôrodníkom Smile ja tak isto nechala som sa odrodiť v službe a teraz k nemu chodím...bol super Smile A čo sa týka pohlavia všetci mi tak ako pri Ninke bosorovali chlapca, až tak že som sa s tým stotožnila a vravím no tak asi chlapček to bude... až na to že som sa jedného dňa zobudila a vravím Radkovi: "bude to baba" to už bol ten ciťák Smile a potvrdil sa... Pri Ninke som si bola od začiatku istá dokonca som sa hádala s každým kto mi povedal že to bude chlapec Smile nie vážne ale povedala som že nie, je to sto pro baba... takže mňa teda intuicia nesklamala... ale predsa je najdôležitejšie to aby to bolo zdravé... tak sa teším keď nám oznámiš čo to bude Smile už si určite zvedavá Smile) Naša Ninka hajká a potom ideme von dnes krásne svieti slniečko.... Včera spala takmer 3 hodiny ale ja som zistila že čím dlhšie cez deń spí tak tým je večer skôr unavená dokonca má akoby "mušku na nose" a je taká umrnčaná nejaká ako keby prespatá.... hm

 

02.02.2007 12:38

Elzinka

Janka: Elzinka tak vidím že máme podobnú skúsenosť s pôrodníkom Smile ja tak isto nechala som sa odrodiť v službe a teraz k nemu chodím...bol super Smile A čo sa týka pohlavia všetci mi tak ako pri Ninke bosorovali chlapca, až tak že som sa s tým stotožnila a vravím no tak asi chlapček to bude... až na to že som sa jedného dňa zobudila a vravím Radkovi: "bude to baba" to už bol ten ciťák Smile a potvrdil sa... Pri Ninke som si bola od začiatku istá dokonca som sa hádala s každým kto mi povedal že to bude chlapec Smile nie vážne ale povedala som že nie, je to sto pro baba... takže mňa teda intuicia nesklamala... ale predsa je najdôležitejšie to aby to bolo zdravé... tak sa teším keď nám oznámiš čo to bude Smile už si určite zvedavá Smile) Naša Ninka hajká a potom ideme von dnes krásne svieti slniečko.... Včera spala takmer 3 hodiny ale ja som zistila že čím dlhšie cez deń spí tak tým je večer skôr unavená dokonca má akoby "mušku na nose" a je taká umrnčaná nejaká ako keby prespatá.... hm
ta mlada doktorka este nema vlastnu ambulanciu, to chodim k jej mame (sranda k mamke chodim a dcera bola pri porode Laughing ) sa doktorka na kontrole po sestonedeli smiala ze je to v rodine ... Laughing Laughing som zvedava a moc Laughing a intuicia je intuicia Laughing Veronka doobedu bola vonku - zobrala ju babka - ja som aspon povysavala a pozehlila ... a teraz dospava v kociku, inak by som tu nevysedavala Laughing Laughing Laughing ale uz zacinam byt hladna tak utekam sa este rychlo najest a potom sa budem opat venovat len drobcovi Laughing

 

02.02.2007 12:48

Zuna

Ahojte babenky, budúci týždeň ideme na to očkovanie v 15 mesiaci. Asi ste si ani neuvedomili, ale tie naše deti už majú rok a štvrť(spomínam, keď sme štvrť rok preberali pred rokom :D ), za chvíľu už pôjdeme na ďalšiu materskú alebo do práce. Shocked Známu zavolali do práce teraz, keď jej syn má 2 roky aj 4 mesiace, proste "pekne" vydieranie. Ak nenastúpiš, tak po MD ti dáme výpoveď. Bola z toho dosť v šoku, pretože to vôbec nečakala a rátala s tým, že bude doma do jeho troch rokov. Našťastie má mamu na dôchodku, tá sa jej o malého postará a nemusí ho dávať do škôlky. gratulujem k odstaveniu. Aj ja by som potrebovala ísť na prehliadku na gyndu, ale musím čakať na manžela, kedy sa uvolní z práce. Úprimnú sústrasť, čo sa týka tvojho dedka. Sad , gratulujem k tým pozitívnym výsledkom. Kedy sa sťahujete do svojho? Mimochodom to video o kočíkoch bolo prekvapujúce. Shocked Našťastie nevlastním žiaden z nich, ako to tí výrobcovia mohli dať na predaj. Confused Shocked obdivujem ťa s tým kojením. :D Ivko bol podarený ako "tiger", vyzerá medzi tými deťmi ako malý škôlkar. :D , vymáte teda trápenie s tými zúbkami. My máme všetky stoličky už vonku, ale idú nám ďalšie zubajzne, pretože Katka si hryzie aj ruky Laughing Normálne má na ruke otlačky od zubov Rolling Eyes Dávam jej aj hryzatká. Neviem, ktoré zúbky jej idú, pretože si nedá pozrieť do úst. už ste sa dlho neozvali. Čo máte nové?

 

02.02.2007 12:54

MajkaPR

Janka: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Eekon%7E&83e=DO4715&ex4715=inspekce-varuje-pred-detskymi-kocarky baby dajte hore prehrať video ide pred tým reklama ale teda zaujimave či nemate doma kočik taký
Fiha Janka...tak to je dost sila,este ze Peg-perego tam nebolo...dufam,ze nikto z nas nema jeden z tych kocikov Shocked

 

02.02.2007 13:36

MajkaPR

gratulujem, ze je vsetko v poriadku... poviem vam kocky,ked tu pisete o tych poradniach a babatkach v brusku, je dost tazke odolat druhemu babu, neviem ako moje predsavzatie, ze sa zacneme snazit ked bude mat Petko tri roky dopadne. Natalka je krasna....Katuska musela mat z babatka radost,zee? , maly bol starsne podreny,musel to byt krasny zazitok...my budeme mat v nasom MC karneval o dva tyzdne, ja som myslela ze mozno ani nepojdem, ze Petko je na to este maly, ale inspirovali ste ma a urcite pojdeme aj my, len neviem co s maskou, niesme taky zrucni ako vy Sad ... Ja som bola dnes doobeda s malym vonkus motoreckou, chcela som nech sa trosku vybeha, aby lepsie spal a on sa z tej motorky nechcel ani pohnut. Evil or Very Mad Ked som ho dala dole tak spustil rev a hned sa liepal naspat...

 

02.02.2007 18:42

Janka

Baby dík aj ja som rada že výsledky sú ok, veru.... Majka no tak teda nechaj sa inšpirovať a hor sa do toho!!! Smile pracovať na ďalšom bábätku.... Zuna sťahujeme sa dúfam o pár dní, vyhrážajú sa že v polovici februára nám odovzdajú byt tak postupne sa presťahujeme... potrebujem sa predsa zahniezdiť Smile Dnes sme mali pekný deń boli sme poobede vonku ponaháňali sme havinkov a bolo nám veselo ako vždy... akurát že už čoraz viac cítim že sa zväčšujem, ťažko sa mi zohýba teraz ma tak bolia kríže Sad uf.... neviem ako zvládnem ešte tri mesiace bude to náročné určite ale zvládneme... Ozaj Kočky nemáte niektorá náhodou Quinny zapp? ja som ho objednala pre Ninku a hlavne sa mi zíde aj teraz pri labzovaní s malou lebo je hrozne lahučký a dobre sa s ním manipuluje a nehovorím o skladaní do auta... má iba 60 cm na dlžku takže prdlík malý, potrebovala som niečo také lebo neivem si predstaviť ako budem dávať do auta dva kočiare... Shocked

 

02.02.2007 21:43

Maja NJ

Mile mamicky! Dakujem za gratulacie. Este chcem doplnit k tomu, co som napisala vcera. Vrelo odporucam kojit dve deticky naraz. V mojom pripade to vsak bol trochu extrem, lebo polovicu tehotenstva som bola akoby podvyzivena. Takze to bolo riskantne a to by som nikomu neodporucala. Zatial nevidim ziadnu ujmu na zdravi a dufam, ze vsetko bude v poriadku aj nadalej. Pokial viem, babatko v bruchu vzdy prve dostane, co potrebuje, druhe v poradi je mliecko a nakoniec zostava mamicka. Mozno Vas niekedy docitam a budem vediet, ktora ste znovu tehotna. Viem, ze Janka je v radostnom ocakavani - blahozelam. Vsetkym prajem dalsie zdrave babatka. Maja

 

02.02.2007 22:25

Denka

Belinka super, ze sa ti to dari, mne dva vecere Simi vypil Nutrilon, no a teraz uz nejaky ten vecer ani za svet - hned ho polozi skadial som ju zobrala. Kojim ho iba pred obednajsim spankom a myslim, ze je to iba zvyk. Ale neviem si predstavit ako mam ho cez den uspat. Hned ako si k nemu lahnem, je pripraveny na cicku a ked nedavam, tak place, kym nedam-cumel nezabera, v hneve ho hadze prec. Ked si dam cice, tak sa otoci na bok a v minute zaspi. Skor by som povedala, ze je to take upokojovadlo. Vecer som prestala kojit, ale zaspavanie funguje v obyvke na rukach. Myslim, ze to nie je velmi spravne... Zajtra skusim dat mlieko rano. Lekarka mi uz davno povedala, ze nech prestanem kojit a to zo dna na den. Ja som jej hovoril, ze chcem kojit. Ale vidim, ze pre Simiho to je iba zvyk a skor ci neskor sa ho asi sam nevzda.

 

03.02.2007 08:29

Zuna

MajkaPR: Natalka je krasna....Katuska musela mat z babatka radost,ze?
To mala, vzala som jej do pôrodnice aj bábiku, keby robila nejaké scény, ale našťastie sa nič nedialo. Pravdaže ho chcela chytať, ale báli sme sa aby malej neublížila, tak sme ju zabávali inak. Sestra dostala ten kufrík pre mamičky -klinik box, ten ju zaujal viac než bábo. :D

 

03.02.2007 11:00

DankaZA

Arrow NAna karneval vy zera uplne perfektna akcia a viem si predstavit aki ste boli s tatinom hrdi na toho svojho Tigrika. uplne perfektne Arrow Majka gratulujem k druhemu bambuliakovi. a velky obdiv za to ako si to zvladla.. Wink Belinke gratulujem k uspesnemu odstaveniu Wink

 

03.02.2007 11:03

DankaZA

Zuna: už ste sa dlho neozvali. Čo máte nové?
no a estče ja obe MAcky sa dlho neozvali!! AJ

 

03.02.2007 11:26

Janka

No a nehovoriac o Taviatku čo je s ňou? Inak Majka rada by som bola keby si nám napísala ako to zvládaš, aký bol pôrod, ako sa chovajú k sebe detičky, či to bolo ťažké keď si bola v nemocnici s malou, kde bol zatiaľ synček a tak... bola by som rada ak by si napísala niečo viac Smile veď mňa to onedlho čaká Smile a Elzinku a Nanu tiež....

 

03.02.2007 12:14

petruška

Ahojte!!! Dnes doobedu bola u nás naozajstná zima, tak snežilo, ako snáď ešte túto zimu nie!!! a sme sa s tatom tešili, že hneď poobede sa pôjdeme konečne 1x posánkovať a teraz už svieti slniečko a sneh sa vo veľkom topí. tak uvidíme, čo bude z toho sánkovania. No veru baby, ozvite sa. A čo je s ťaviatkom, to veru neviem ani ja. Naposledy, keď som robila výročnú tabuľku, tak sa mala ozvať a potom sa už neozvala. Tak naozaj neviem. Janka, veru nech už vám ukončia byt, lebo sa treba ozaj hniezdiť. My sme sa sťahovali do nového 1.10.2005, takže radšej skôr ako neskôr, ja som už bola vtedy ako jedna obrovská guľa a to som si už nemohla veľmi sama upratovať a pripravovať. A potom už sa malá narodila, tak som si to ani neužila, že bývame konečne vo svojom, ale vynahrádzam si to teraz. Wink

 

03.02.2007 12:19

DankaZA

Noo Taviatko asi maka ako fredka Wink no a ja par zsberov poposielam.. tak najprv seria- ako FIlipko rad cita knizky.. neskutocne rad- vyberie si zo suflika krici nas mna "citat, citat" tak musime nabehnut a citat... je uplne perfektny Laughing

 

03.02.2007 12:22

DankaZA

No a druha seria je oblubena lopta- moja volejbalka... moj maly megalomaniak Wink hrackkarske male lopty nie su dost dobre Laughing

 

03.02.2007 12:26

DankaZA

petruška: Ahojte!!! Dnes doobedu bola u nás naozajstná zima, tak snežilo, ako snáď ešte túto zimu nie!!! a sme sa s tatom tešili, že hneď poobede sa pôjdeme konečne 1x posánkovať a teraz už svieti slniečko a sneh sa vo veľkom topí. tak uvidíme, čo bude z toho sánkovania. No veru baby, ozvite sa. A čo je s ťaviatkom, to veru neviem ani ja. Naposledy, keď som robila výročnú tabuľku, tak sa mala ozvať a potom sa už neozvala. Tak naozaj neviem. Janka, veru nech už vám ukončia byt, lebo sa treba ozaj hniezdiť. My sme sa sťahovali do nového 1.10.2005, takže radšej skôr ako neskôr, ja som už bola vtedy ako jedna obrovská guľa a to som si už nemohla veľmi sama upratovať a pripravovať. A potom už sa malá narodila, tak som si to ani neužila, že bývame konečne vo svojom, ale vynahrádzam si to teraz. Wink
u nas snezi prsi snezi prsi... no a co sa tyka byvania....joooj moje predporodne lepenie list okolo okien.. na druhy dens om uz sla Laughing no a ked som prisla s malym domov tak som na druhey den malovala detsku izbu Laughing srandovne casy....

 

03.02.2007 12:32

DankaZA

Fiiiha dnes je 3.2?? tak dnes mame s mangelom 10. vyrocie chodenia!! paaani moji ten cas leti... do kelu ake prekvapko spravit??

 

03.02.2007 12:58

Janka

Danka čo tak otvoriť večer nejaké vínko Smile nakrájať si nejaký syr dobrý a len tak polebediť Smile romantika domáca a možno to aj nejak milo skončí Embarassed Embarassed Laughing

 

03.02.2007 13:00

DankaZA

Janka: Danka čo tak otvoriť večer nejaké vínko Smile nakrájať si nejaký syr dobrý a len tak polebediť Smile romantika domáca a možno to aj nejak milo skončí Embarassed Embarassed Laughing
dakujem za tip.. tak nejak si to predstavujem.. len neviem neviem ako v dome plnom deti.. ktore pobehuju do pol jedenastej Rolling Eyes Evil or Very Mad musim to nejako zariadit Wink

 

03.02.2007 13:04

syki

Maminky, varievate niektoré na pare? Dostala som totiz taky poschodovy hrniec, tak ho chcem vyuzit, no neviem moc ako na to, nemate nejaky osvedceny recept?

 

04.02.2007 10:49

eji

prajeme vsetko najlepsie k meninkam... jakubko s maminou

 

04.02.2007 17:40

petruška

Eji, ako sa máte? My sme kúpili v piatok adaptér, či ako sa to volá na veľké WC, ale sa mi vidí, že je ešte menší ako Emmkin nočník, ale už sa nám zadarilo viac krát, urobiť čo treba, tak sa vytešujeme. Danka- fotky sú super, malý bude iný čitateľ. Keď ja ukazujem Emmke knihy, tak to si ich len ona chce sama listovať a čítať je ani nemôžem. Ale pritom má knihy všade, v detskej, v obyvke, v kuchyni pri stoličke a pod. Takže ich listuje v pribehu dňa veľa krát, ale čítať, na to moc nie je. A pritom ja som ako malá veľmi rada čítavala a najmä Dobšinského rozprávky a to som teda dokázala dookola a ešte si pamätám Troch pátračov, všetky diely od Hičkoka (musím ho napísať tak, lebo neviem ako sa píše správne po angl.) Embarassed Danka a dúfam, že ste pekne oslávili to výročie. My máme tiež 10 rokov 1.4. čo sme spolu začali chodiť. Rolling Eyes tie roky, ale bežia.

 

04.02.2007 19:55

andre.a

Ahojte kocky tak my sme sa vratili z chaty a poviem vam ze uz davno som sa tak nezabavila a hlavne som uz davno nebola taka unavena Laughing Inac vsetky prispevky som uz precitala hned ako sme prisli. Teda Majka naozaj popis viac o dvoch deturencoch ako to zvladas a hlavne ako na seba reaguju deturence. Mam kamosku ktora ma po roku dve diecata aj ked teraz uz maju 4 a3 rocky - ale su naozaj zlatucke. a ona tvrdi ze ani o nich nevie - krasne sa vyhraju same. :D Veru na jednej strane by som brala taky rozdiel ale teraz si este stale vychutnavam jedno dieta Wink

 

04.02.2007 20:01

nana

ahojte, idem vam napisat nase tazke tri dni co mame za sebou Sad na mna skocila strasne silna chripka, tri dni v horuckach a teraz mi to asi zliezlo na priedusky takze bez atb to asi nepojde. moc sa bojim o babo, lebo tie teploty mi skakali uplne sialene z 36 na 39 v priebehu hodiny. do toho ivko dostal hnacky ako remen, kaka nam aj 10 razi za den, aj v noci Crying or Very sad trosicku sa mu to uz upravilo ale len slabucko, este dietuje. nastastie sa celkom drzi. trochu zacina pokasliavat, takze sa mu mozno ani ta hnusoba nevyhne. jedine male plus na tom je, ze sa popri tomto kakacom maratone naucil velmi slusne na nocnik. uspesnost ma uz takych skoro 80%. aj som si uz dokonca kupila sunar pre neho, lebo v tych horuckach mi rabidne ubudlo mlieka ale zatial som ho este neskusila, kedze stale hnackuje tak to by ho urcite dorazilo. zajtra letim po lekaroch, snad ma vezme aj gyndoska, lebo som v strese ci je babo ok. par razi ma riadne zabolelo brucho ale zatial nastastie ziadne spinenie ani nic take. dufam, ze snad uz to nie je take riskantne ked zaciname 12tt. baby drzte palce. nieco podobne sa mi stalo aj s ivkom, ale vtedy som aspon nemala horucky a bolo to len nejake prechladnutie.