1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

14.12.2006 20:36

eji

baby, take som mala dnes mensie nervicky...najprv som sla k zubarke a ta mi povedala, ze som tam mala byt vcera Rolling Eyes , takze ma objednala na 9.1. a potom som si bola dat robit fotku ako pohladnicu vianocnu, alebo priania.. som bola na nich nasrata, bo maly tam je rozmazanya vypytali si za jednu fotku 40sk Twisted Evil ale zase som kupila dnes v metre ten pampers box, uplne to je perfisne...potom sebe lucku za 10,54, co je cool cena potom nasim pod stromcek tlakomer a mojmu drahemu spodare a samozrejme krpcovi auto Laughing neviem ci som vam vravela, ale babka mu kupila tatrovku, nejak ju zbadal a s rozziarenimi ockami krical auto, jeej, auto...taky bol podareny, sa tesim, ako sa bude tesit pod stromcekom vlastne to je prvy rok co tak naozaj vnimaju :D

 

14.12.2006 20:55

eji

inac baby, mozem sa vas spytat??? Ja neviem ci mi uz dorazila mrcha, alebo nie, ale vsak vy asi budete vediet... kazde rano krvacam a trva to tak do poludnia....a vecer uz nic, ale je to take mrchoveho charakteru, ae fakt neviem....

 

14.12.2006 21:23

Denka

Nana aj my mame predkozku stiahnutu lekarkou, ale nam to robila pomalicky - v kazdej poradni cca do roka nam trosku stiahla. A teraz ked je to uplne, cca kazdy druhy den mu to stiahneme a vycistime. Eji ja mam mrchu tak od maleho 10 mesiaca, ale nie taku poriadnu - nemam vobec bolesti, mam ju slabu a trva 3-4 dni. Mozno tym ze stale kojime je to tak.

 

14.12.2006 21:31

ivka+filipko

ahojte, tak to nezavidim....inak, celkovo je hrozne,ze detske oddelenie je od nula do 18 rokov....my sme zatial cakali chvalabohu len na chirurgii, ked mal na zaciatku este vodu ci co vo vajkach, tak sme boli 3 x, ale vzdy mam hrozu, ked by som mala ist na pohotovost....pre celu blavu jedna detska pohotovost, hroooza Sad - tak ja neviem, ale musis vediet ty, ci je to mrcha....ja ju mam taku istu, ako predtym, leje sa zo mna ako z vodopadu a to 3 dni a potom este 2 tak slabsie.... katiatko - daj mi to cislo, ak by sme sli, aby som ti brnkla, ci ti to nekupil uz niekto iny.....

 

14.12.2006 21:42

AnnaRK

Čaute baby... Arrow veľmi pekná výzdoba, to keď ukážem magelovi, drevo-to je tiež naše.. Arrow , švagriná mala ten istý problém s malou,čo sa týka toho zápalu okolo pyskov, aj teraz už ako 6 ročná to občas máva. Umývať pišulku čistou vodou, spredu do zadu, nikdy nie inak. Vyutierať do sucha. A stým čakaním ulekára nezávidíma poznám, my sme tiež strávili v Tatrách 3 apol hodiny, a to bol malý taký nervózny, že až.. :arrow:My sviatkujeme u svokrovcov, ale s malým budeme sami, lebo mangel robí poobede. Crying or Very sad Arrow , prepáčte mi, že sa pýtam aké CD to spomínate? Ak je nejaké pekné, prosím, môžme aj my .. Arrow , ak stihnem pošlem zajta nejaké receptíky, ale skús aj tu na bábetku som akurát včera čítala veeľmi dobré a zaujímavé receptíky... Wink

 

14.12.2006 21:48

misina

jej Nana ahoj aspon z rychlika Laughing Laughing Laughing Katiatko, ja som podobny stan kupila v Tescu z ZA sice pred rokom a pol, ale mozno ked pozries v hrackach ho este maju. Je to Tesco vyrobok, ma aj tunel a da sa super zlozit do takej tasky nie velmi velkej. A stal cca 500 SK. Ak chces, tak ti ho odfotim.

 

14.12.2006 22:06

andre.a

AnnaRK: Čaute baby... Arrow veľmi pekná výzdoba, to keď ukážem magelovi, drevo-to je tiež naše.. Arrow , švagriná mala ten istý problém s malou,čo sa týka toho zápalu okolo pyskov, aj teraz už ako 6 ročná to občas máva. Umývať pišulku čistou vodou, spredu do zadu, nikdy nie inak. Vyutierať do sucha. A stým čakaním ulekára nezávidíma poznám, my sme tiež strávili v Tatrách 3 apol hodiny, a to bol malý taký nervózny, že až.. :arrow:My sviatkujeme u svokrovcov, ale s malým budeme sami, lebo mangel robí poobede. Crying or Very sad Arrow , prepáčte mi, že sa pýtam aké CD to spomínate? Ak je nejaké pekné, prosím, môžme aj my .. Arrow , ak stihnem pošlem zajta nejaké receptíky, ale skús aj tu na bábetku som akurát včera čítala veeľmi dobré a zaujímavé receptíky... Wink
Anka ja ti mozem poslat cez Lubosa ak este nemas. Ide o CD - Podhradska a Canaky Detom. Ja mam 1,2,5 a vianocne z Mama a ja. Napis mi prosim ktore ti mam napalit a hlavne kedy robi muzicek - aby si to vedeli podat.

 

14.12.2006 22:29

AnnaRK

AnnaRK: Čaute baby... Arrow veľmi pekná výzdoba, to keď ukážem magelovi, drevo-to je tiež naše.. Arrow , švagriná mala ten istý problém s malou,čo sa týka toho zápalu okolo pyskov, aj teraz už ako 6 ročná to občas máva. Umývať pišulku čistou vodou, spredu do zadu, nikdy nie inak. Vyutierať do sucha. A stým čakaním ulekára nezávidíma poznám, my sme tiež strávili v Tatrách 3 apol hodiny, a to bol malý taký nervózny, že až.. :arrow:My sviatkujeme u svokrovcov, ale s malým budeme sami, lebo mangel robí poobede. Crying or Very sad Arrow , prepáčte mi, že sa pýtam aké CD to spomínate? Ak je nejaké pekné, prosím, môžme aj my .. Arrow , ak stihnem pošlem zajta nejaké receptíky, ale skús aj tu na bábetku som akurát včera čítala veeľmi dobré a zaujímavé receptíky... Wink
Anka ja ti mozem poslat cez Lubosa ak este nemas. Ide o CD - Podhradska a Canaky Detom. Ja mam 1,2,5 a vianocne z Mama a ja. Napis mi prosim ktore ti mam napalit a hlavne kedy robi muzicek - aby si to vedeli podat.
Jééj Andrei to by bolo super, no žiaľ nemám ani jedno,pretože neodoberám Mama aja, ale Dieťa, a také niečo tam nebolo..To by si naozaj??? Pošlem ti aspoň prázdne CD, aby si nebola škodná Rolling Eyes Wink díky..

 

15.12.2006 09:23

Janka

Katiatko mile rada ale bohužial na víkend máme fakt také plány, naháňame darčeky už máme vymyslenú štreku plus ideme k našim lebo cez týždeň už ideme do košíc ale keby náhodou som šla určite dám vedieť... Ráno som bola na morfologickom ultrazvuku, bábätko je zdravé ako repa Smile máme 300 gr. a sedíme na deń presne Smile no pohlavie sme neukázali lebo tam bol pupočník ale nevadí povedal že nabudúce v poradni mu mám povedať a mrkneme sa Smile K tej pišulke fakt neviem čím sa mám riadiť, teraz jej to určite čistím aby ten zápal nezosilnel a Nana nevieš meno tej lekárky? či to bola tá istá? lebo táto bola mimoriadne sympy....

 

15.12.2006 10:04

petruška

Takže aj my sme včera vyumývali pišulku a hotovo. Janka a už máš rozbalenú tú Ninkinu komodu? Som zvedavá, no čo narobím Wink Ja som včera kúpila cez net 3 knižky Emmke- Moja prvá knižka- sú tam čísla , písmenká, farby, slová, malo by to byť vo forme leporela, potom Hry pre najmenších asi 300 hier, to má tuším aj Denka a ešte jednu takú malinkú ako kto hovorí, lebo za ten svet nechce nijaké zviera okrem psa, koňa a hada napodobniť. Akeď prídu, tak začneme drilovať!!! Laughing Som zvedavá, fakt.

 

15.12.2006 10:06

Janka

petruška: Takže aj my sme včera vyumývali pišulku a hotovo. Janka a už máš rozbalenú tú Ninkinu komodu? Som zvedavá, no čo narobím Wink Ja som včera kúpila cez net 3 knižky Emmke- Moja prvá knižka- sú tam čísla , písmenká, farby, slová, malo by to byť vo forme leporela, potom Hry pre najmenších asi 300 hier, to má tuším aj Denka a ešte jednu takú malinkú ako kto hovorí, lebo za ten svet nechce nijaké zviera okrem psa, koňa a hada napodobniť. Akeď prídu, tak začneme drilovať!!! Laughing Som zvedavá, fakt.
Petruška bohužial nemám a ešte k tomu je u našich známych lebo mi sme sa provizorne presťahovali k švagrovi kým nám nedokončia bytovku... takže podľa najnovších správ február to istí Sad potom odfotím určite neboj Smile

 

15.12.2006 10:17

petruška

ok, ok, ja len tak, že či náhodou. Ja som sa pri tom maľovaní izby tak rozohnila, že keby to šlo tak malej zariaďujem komplet izbu. Lenže zatiaľ to nejde, pretož to by už musela sama spať v detskej, lebo aby bola jej izba komplet, tak musíme dať PC do spálne, a nechcem ho tam mať, kým malá spí v spálni. Už mám vymyslený regál s policami na plastové boxy, možno aj nejaká komoda by sa zišla a tá jej by ostala nám v spálni, potom aj závesy mám vymyslené (máme bambusové rolety, tak len na boy chcem dať také rovné záclonové závesy, nejaké farebné. A pod prkotinky. Ja keď dostanem "dzeku" ako sa u nás hovorí, to akože chuť do niečoho, tak by som robila len to a hneĎ. Ale, že mi treba milión iných dôležitých vecí robiť, to je akoby pasé. Rolling Eyes A už viem, čo dáme naším dedkom, babkám, tetám a ujom pod stromček. Skoro som na to zabudla, fotky čo sme sa boli fotiť, idem heneĎ volať tej tetke, či sú už hotové.

 

15.12.2006 12:26

nana

janka neviem presne ako sa volala, nestihla som si vsimnut, tiez sme tam pobudli asi 2 hodiny. aj ked sympy bola az do kym sa nechytila ivka Rolling Eyes ale vseobecne z uro na kramaroch maju baby dost zle skusenosti. teraz tu operovali asi snad 6 chlapceka v poradi z okolia a tiez na uvod nic nemal ale mu do toho zacali rypat na tych kramaroch a uz to slo. sme sa uz az smiali, ze si normalne robia klientelu alebo co Rolling Eyes a ked uz som tu Smile tak aspon par riadkov este prihodim. stiham vas citat, aj niekedy chcem reagovat ale uz to nestihnem. aspon sa vzdy ale tesim z fotiek, teraz tu bola fakt skvela seria "flaskovych" fotiek Wink a tie vianocne vyzdoby su nadherne. aj mna uz to chyta. dokonca sa mi pri ivkovi podarilo umyt vsetky okna. kedysi som na to rozhodne nebola, ale toto som si uzila, prvy raz vo vlastnom som umyvala Cool priebezne stiham aj piect, aj ked len take z polotovarov, ale mato je z toho aj tak nadseny. ivko sa necha vzdy ukecat, ked mu dam dolu jeho misku a varesky a nadsene pecie tiez. inak ma tusim vcelku rad domace prace, do zametania je uplny maniak, berie to od stien, cez sedacku az po podlahu. ma teraz skvele obdobie, je taky mojko, hlavne k veceru akurat to riesi hlavne kojenim. ale to sa proste neda mu "nedat" Wink on si sam vypyta, cucne si trosku a tak slastne sa potom smeje a este si aj potapka po didach, ze su jeho mnam mnam Smile najzlatsi je, ked si nevie vybrat, ze ktoru by chcel skor Cool ma aj jednu trochu akcnejsiu novu zabavku a to provokovat behanim ku kraju postele alebo sedacky. vyslovene ma strasi, lebo sa rozbehne zabrzdi tesne pred krajom a skeri sa na mna, ze si uz mam infarkt alebo este nie Rolling Eyes teraz uz stabilne spi raz za den, a inak je z neho maly energizer, lebo vklude si vsatne o 5:30 a taha do 12:00, da dve hodinky a fici aj do skoro 20:00, bez zastavenia. ale je to super, lebo toho strasne vela stihame, od rana porobime co treba a hura von a do centra, kde sme uz ako doma a poobede zas von alebo niekam na akciu. no tak tolko od nas zas na chvilu Smile foto akurat nemam zaidne aktual ale uz nieco cvaknem, nech to je aj z obrazom

 

15.12.2006 14:19

ivka+filipko

ahojte, tak v bblave je dnes to hrozne ...fuuuj, ani som nesla s F vonku, co je teda ale zase o nicom, lebo potom nevie, co so sebou...my chodime vonku kazdy den, teda to asi vsetky :D , ale evidentne mu to chyba.... F uz , teda nielen chodit a dnes sme isli po kompot do kumbalu a tak som ho nechala aspon nech sa tam vybeha :D , krical ostosest, lebo sa to ozyva a to sa mu velmi paci....a vysiel po schodoch po styroch az na dalsie poschodie, co som dost nechapala, lebo po schodoch este nemal moznost liezt, ale len tak vyletel... :D ....len tie hatlaninky a teda oco, mama, mnam, auto, havo a policajtske hukanie :D boze, ved uz o tyzden su vianoce...uz mam vsetky darceky, hura, dokonca aj pobalene...mame este robim poukaz na dovolenku, na bud. leto.....a tot vsjo...

 

15.12.2006 14:30

katiatko

Ivka, v ZA to iste, doteraz ta hmla nepadla, drzi sa v ovzdusi ako kliest Confused Tiez dnes nepojdem s Filipkom vonku, idem sa pustit do zehlenia, ked teraz zaspal. Spravila som si aj kavu, tak si ju hadam stihnem vypit, ale ako sa poznam tak ju budem dopijat studenu Laughing Arrow Misina, nemusis mi fotit ten stan, nexcela som az taku preliezacku, tu v tom nasom byte, by sme to aj tak nemali kam rozlozit Wink ale vdaka za tvoju ochotu Wink Si spominala, ze sa ti rozpadol kocik, a na zimu mas nejaky?????

 

15.12.2006 15:10

katchka

nana: ahojte ja zas len letmo ale kedze janka nie si online tak pisem sem. zjavne ste boli u tej istej lekarky na nefro ako mi. tato na kramaroch je vele znama. specialne pre chlapcov. co som sa bavila s viacerymi maminami tu na sidlisku, tak komplet vsetci chalani co u nej boli, lebo ich tam poslala nasa pediatricka, tak skoncili v problemoch z predkozkou. ona je ten typ, co to chce hned stahovat, mame s nou skvelu skusenost, a spravila to takto vsetkym a vsetci do jedneho to mali hned aj zapalene a zacali im problemi. viem, ze to nie uplne sedi na vas, ale jej by som neverila ani makke f. by ma zaujimalo ako prisla na ten zapal, len tak od letmeho pohladu? nechcem ti samo do toho kecat, len tolko, ze henta baba je fakt divna a maju s nou hodne vela zlych skusenosti. mne tam tiez vykladala, ako keby som bola nejaka spindura, ze ako to, ze mu to denne nestahujem a nedrhnem Rolling Eyes a tiez argumentovala, ze aj baby si to predsta umyvaju tak preco nie chlapci. ako dost chulostiva tema, ale pokial ja viem, tak obzvlast u bab len a len cista voda, cim viac mydla a zasahovania tym horsie, narusi sa prirodzene kysle pH a ochrana a potom len to pride same mykozy a infekcie. prepac, len mi to fakt nedalo
a co tak staznost na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ?

 

15.12.2006 16:14

katchka

ahojte Smile my mame pravdepodobne crevnu chripku Sad matko v noci 2x brutalne grcal, prvykrat som to ako spravna obetava matka schytala spiaca priamo do tvare....a dnes nechce dokopy nic papat ani pit, ledva som do neho dostala pra lyziciek riedkej zemiakovej kase, ktoru som viac osolila, aby aspon to malo vody , co vypije mu v tele ostalo....inak naladu ma fajnu a aj teplotku len mierne nad 37, tak dufam sa z toho rychlo vystrabime a musim sa pochvalit, matej konecne pochopil, ze nocnik nie je len sedatko s operadlom , na ktorom sa sedi kvoli hraniu a vyhadzovaniu veci z blizkych suplikov, ale ze nocnik je na ciki ciki kaki kaki Smile teraz ked ho tam posadim, hned sa vycika, alebo vykaka, ale vycika sa vzdy Smile no bohuzial sam sa este nepyta Razz tak zasa letim, lebo uz mi tu stahuje mysku a snazi sa vyliezt k monitoru, aby skontroloval, ci ho neohovaram Smile vsetkym posielame pusinky

 

15.12.2006 16:45

Janka

NO ja sa teda vrátim ešte k tej pišulke, ja jej vždy umývam pišku od predu dozadu to je jasné a teraz keď to má zaparené veru určite si budem dávať záležať aby som to trošku lepšie utrela aj okolo pyskov kým to nebude ok. Ale čo sa týka tej hygieny je to hrozne diskutabilné, mne včera tá pani doktorka pripadala že vie o čom hovorí tak určite sa budem viac o to starať Embarassed vždy som jej to len tak povrchne utrela a umývala samozrejme po každej kake. Čo sa týka hygieny ja si inak pravdupovediac neviem predstaviť že by som sa neumývala mydlom... iba čistou vodou, celý život používam mydlo a necítila by som sa dobre iba po umytí vodou a nikdy som mykózu nemala... s týmto nemám problém, podľa mňa mykozy skôr spôsobia iné veci ako zlé prádlo alebo tesné rifle a pod... a samozrejme bazény....

 

15.12.2006 19:59

Bellinka

Som sa trosku činila,ked vidim ake ste sikovne a co vsetko stihate tak mi nedalo a musela som nieco vytvorit.

 

15.12.2006 20:07

nana

nana: ahojte ja zas len letmo ale kedze janka nie si online tak pisem sem. zjavne ste boli u tej istej lekarky na nefro ako mi. tato na kramaroch je vele znama. specialne pre chlapcov. co som sa bavila s viacerymi maminami tu na sidlisku, tak komplet vsetci chalani co u nej boli, lebo ich tam poslala nasa pediatricka, tak skoncili v problemoch z predkozkou. ona je ten typ, co to chce hned stahovat, mame s nou skvelu skusenost, a spravila to takto vsetkym a vsetci do jedneho to mali hned aj zapalene a zacali im problemi. viem, ze to nie uplne sedi na vas, ale jej by som neverila ani makke f. by ma zaujimalo ako prisla na ten zapal, len tak od letmeho pohladu? nechcem ti samo do toho kecat, len tolko, ze henta baba je fakt divna a maju s nou hodne vela zlych skusenosti. mne tam tiez vykladala, ako keby som bola nejaka spindura, ze ako to, ze mu to denne nestahujem a nedrhnem Rolling Eyes a tiez argumentovala, ze aj baby si to predsta umyvaju tak preco nie chlapci. ako dost chulostiva tema, ale pokial ja viem, tak obzvlast u bab len a len cista voda, cim viac mydla a zasahovania tym horsie, narusi sa prirodzene kysle pH a ochrana a potom len to pride same mykozy a infekcie. prepac, len mi to fakt nedalo
a co tak staznost na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ?
v tomto state, s touto vladou? a na co? jedine, ze sa ti to hodi ako tema na nejaku rocnikovu pracu, ak sa ti chce pisat Rolling Eyes

 

15.12.2006 20:13

nana

Janka: NO ja sa teda vrátim ešte k tej pišulke, ja jej vždy umývam pišku od predu dozadu to je jasné a teraz keď to má zaparené veru určite si budem dávať záležať aby som to trošku lepšie utrela aj okolo pyskov kým to nebude ok. Ale čo sa týka tej hygieny je to hrozne diskutabilné, mne včera tá pani doktorka pripadala že vie o čom hovorí tak určite sa budem viac o to starať Embarassed vždy som jej to len tak povrchne utrela a umývala samozrejme po každej kake. Čo sa týka hygieny ja si inak pravdupovediac neviem predstaviť že by som sa neumývala mydlom... iba čistou vodou, celý život používam mydlo a necítila by som sa dobre iba po umytí vodou a nikdy som mykózu nemala... s týmto nemám problém, podľa mňa mykozy skôr spôsobia iné veci ako zlé prádlo alebo tesné rifle a pod... a samozrejme bazény....
ja sa este pridam Smile ale ked uz teda tak chulostivo otvorene. asi som to moc malo konkretne napisala, co som mala na mysli. tak sa nejdem teda okolkovat. myslela som, ze medzi malymi pyskami by som to len cistou vodou. medzi velkymi jasne, ze aj ja sa umyvam s mydlom. ale ist proste tak az dnu z mydlom sa mi zda moc, hlavne u malych deti. je to asi take podobne ako keby som to mala ivkovi umyvat mydlom pod predkozkou, aspon mi to tak pride. som si teda nemyslela, ze sa dostaneme az k takejto teme Embarassed Laughing

 

15.12.2006 21:37

petruška

tAKžE, MY SME DNES BOLI V MESTE AJ S tatom. Kúpili sme písmenká na metera, takže už len farbu, lepidlo, a šmirgeľ a bude to hotovo. Potom sme šli do KE kúpiť mne topánky na zimu a tam to začala. Keďže malá nebola prebalená asi od jednej, tak keď sme došli do Optimy, tak sme ju šli prebaliť. Ja som malú prebaľovala v kočiari, kým jedna pani malá malé mimino na prezliekatku. A medzi tým išla dať veci do koša a balila sme len kukali aby sa náhodou neprekotúľalo dole, keďže začalo robiť dosť prudké pohyby a nebolo prichytené tou šnúrou tak. (Inak patent jak oči) A keďže som dala malej plienku popišanú už preč a ako sme tak kukali tak sa mi malá pekne krásne vypišala do kočiara. Ešteže bola len v nohaviciach a bodynku. Punčochy mala našťasie pri kolenách. Tak som jej dala dole nohavice a aj body, natiahla punčochy a obliekla mikinu. Ešte že bolo v Optime riadne teplo. A ja som si utekala kúpiť boty (už som mala vybrané) a malej do Hypernovy Bodynko a nejaké nohavice. Takže nám pribudlo nové body s kvetinkami na dupe a fajné ňzateplené tepláčky. Tak sa teškám. No poviem vám to sa mi ešte nestalo. Ale to je tak mám čumieť na vlastné dieťa a nie na cudzie. Wink Na hlavnú sme ani nešli lebo kosa je teda riadna a v KE dokonca aj biley prášok. U nás ani chýru ani slychu po snehu. Bellinka- krásny pozdrav!!!!!!

 

15.12.2006 21:38

petruška

A ešte k tým sánkam- to je sila sane bez operadla 1.500,- a operadlo za 300,- v PO. Skoro 3x toľko ako v Poľsku. To je teda sila!!!! V Hypernove v KE 1600,-. Rolling Eyes Evil or Very Mad Twisted Evil

 

15.12.2006 22:19

eji

hmm, s tym uradom, ja som chcela podat oznamenie po porode, ale nestalo mi to za to dlllllhe cakanie a vsatko okolo toho... musela somvsetko prekusnut, bo pak by ma to asi este viac bolelo, ked sa na vsetko zabudne------------len tak do vetra povedane

 

15.12.2006 22:21

eji

baby, inac k odbornym lekarom treba este doporucenie od pediatra??? bo maleho som chcela vziat na vseliake testy ako alergicke a dychacie Shocked mne stale chrci, ale pediatricka to nepocuje Twisted Evil

 

15.12.2006 22:24

eji

petruška: A ešte k tým sánkam- to je sila sane bez operadla 1.500,- a operadlo za 300,- v PO. Skoro 3x toľko ako v Poľsku. To je teda sila!!!! V Hypernove v KE 1600,-. Rolling Eyes Evil or Very Mad Twisted Evil
ani mi nehovor o tych sankach, ja som nasla najlacnejsie v hypernovi...do 1100sk a pak v tescu maju akciu do 1300 tusim Rolling Eyes to si mozem aj sama vyrezat z dreva...ovsem keby som to vedela... Laughing

 

15.12.2006 23:11

misina

Ahooojte, idem provokovat Laughing Laughing Laughing Prave som dopiekla medovnicky a krasne nam to tu vonia a este sa peciem plneny medovnik a frcim spat. Jooooj ale ked to tak krasne vonia, tak uz zacinam citit Vianoce za drverami. Inak, dnes bol uzasny den, mali sme asi 10 stupnov a uplne bezoblacno. Boli sme s Matkom na preliezkach, trhali sedmokrasky Laughing a pozerali koniky. No perfektne pocasie v decembri Laughing Laughing Laughing Uz aj Brano dorazil z Mnichova a dospava cestu. A zajtra ideme na oslavu do ZA, hmm ani sa mi nejako nechce, ak bude inverzia, tak to vyzera tu na severe opat na pekne pocasie.... K teme dievciatiek sa neviem vyjadrit, ale Janka, ak si nemala mykozu, tak bud stastna zena, lebo to je plaiga jedna, ked to clovek chytit, neda sa jej zbavit. Prajem prijemnu nocku, ozaj Bellinka, pekny pozdrav. A este k sankam, myslite, ze ich budeme tuto zimu potrebovat ??? Laughing Laughing Laughing

 

16.12.2006 08:19

katchka

nana: ahojte ja zas len letmo ale kedze janka nie si online tak pisem sem. zjavne ste boli u tej istej lekarky na nefro ako mi. tato na kramaroch je vele znama. specialne pre chlapcov. co som sa bavila s viacerymi maminami tu na sidlisku, tak komplet vsetci chalani co u nej boli, lebo ich tam poslala nasa pediatricka, tak skoncili v problemoch z predkozkou. ona je ten typ, co to chce hned stahovat, mame s nou skvelu skusenost, a spravila to takto vsetkym a vsetci do jedneho to mali hned aj zapalene a zacali im problemi. viem, ze to nie uplne sedi na vas, ale jej by som neverila ani makke f. by ma zaujimalo ako prisla na ten zapal, len tak od letmeho pohladu? nechcem ti samo do toho kecat, len tolko, ze henta baba je fakt divna a maju s nou hodne vela zlych skusenosti. mne tam tiez vykladala, ako keby som bola nejaka spindura, ze ako to, ze mu to denne nestahujem a nedrhnem Rolling Eyes a tiez argumentovala, ze aj baby si to predsta umyvaju tak preco nie chlapci. ako dost chulostiva tema, ale pokial ja viem, tak obzvlast u bab len a len cista voda, cim viac mydla a zasahovania tym horsie, narusi sa prirodzene kysle pH a ochrana a potom len to pride same mykozy a infekcie. prepac, len mi to fakt nedalo
a co tak staznost na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ?
v tomto state, s touto vladou? a na co? jedine, ze sa ti to hodi ako tema na nejaku rocnikovu pracu, ak sa ti chce pisat Rolling Eyes
hej...je smutne, ze to je tak, aj ked ..ked si to povie takto kazdy, potom je jasne, ze sme tam, kde sme...Sad a ludia nadavaju len po krcmach a po ihriskach....

 

16.12.2006 11:56

Janka

Katiatko už ti niekto kúpil ten stan? Daj vedieť skočila by som zajtra do Ikei ak nie... pojdem sa tam pomotkať. Vo štvrtok ideme do KE tak by som to nejak dopravila Smile aj keď vlastne neviem kam Smile

 

16.12.2006 11:58

Janka

INak tie sánky to je strašné také sumy, ja som videla aj za 1600 Sk, my sme kúpili iba také operadielko drevené v baumaxe a už to stálo skoro 300 Sk, sane máme chvalabohu aj keď neviem či ich využijeme tento rok jedine na blate ich budem ťahať Smile

 

16.12.2006 12:23

Janka

Alebo kočky ak máte prosím niekto číslo na Katiatko napíšte mi ho dík... aby som nekupovala stan a potom sa u Katiatka objavia 4 Smile))

 

16.12.2006 17:36

Denka

Petra co sa tyka zvieratiek, ja som kupila v Draciku knihu Na gazdovstve od jari do jesene. Ale u nas donedavna maly vedel iba psika (hav hav), zajka (zaj zaj), konik (zacne sa hybat ako konik) a kravicka (bu). A ostatne vsetko bolo len bu bu. No a posledne dni zacal aj macicku (mnam) a slipocku (ko). Ale chystam sa mu na Vianoce v Draciku kupit zvieratka, maju ich ako kusovky pri pokladni.

 

16.12.2006 17:40

Denka

Tema sanky : my sme kupili v polsku za 750,- aj s opierkou a dokonca s ruckou(odoberatelnou), cize mozem si sanky tlacit pred sebou. Tiez som si isla oci vyocit, ked som videla sumu 1600 v Carefure.

 

16.12.2006 23:49

Denka

Kde ste vsetky? Ja som uz aj spat, bola som na koncerte Lucie Bilej + J.Korn a skupina Twins. Super, je to fakt vyborna spevacka aj herecka - vie urobit super zabavu a k tomu ten jej hlas ... Zajtra vam poslem aj nejake to foto.

 

17.12.2006 00:11

Denka

... predsa vam poslem nejaku tu fotku este teraz. Ja sice som na nej ako zaspata, ale tu nejde o mna. + fotocka Simiho, dostal kufrik-kedze rad prenasa, tak chodi s nim po byte hore dole

 

17.12.2006 08:47

MajkaPR

Jeeej Denka, ty si mala moznost sa s Luckou aj vyfotit,to je super. Je to moja oblaubena spevacka, uz velmi davno, dufam,ze aj ja sa raz dostanem na jej koncert. Z fotky to vyzera,ze to nebol koncert pre siroku verejnost,mam pravdu?

 

17.12.2006 09:16

Janka

Denka super !!!!! som rada že si sa kultúrne vyžila a ešte na takejto super úrovni Smile s Luckou, ja som bola tiež na jej koncerte viem že je skvelá... Kočky takže ja idem do tej Ikey, Zuna mi poslala včera číslo na Katiatko no ona má off mobil tak snáď sa jej dovolám, musím ísť takto skoro lebo potom už nemám kedy to za prvé a za druhé včera sme zistili aký mega blázinec je v blave, do auparku boli také zápchy že sa neoplatí naozaj nikam ísť... Ak sa jej nedovolám tak hm no buď si ten stan necháme alebo si ho môžete niektorá kúpiť Smile p.s. Denka vo štvrtok ideme do KE, po sviatkoch dáme stretko dúfam tešíme sa na celú rodinku Smile

 

17.12.2006 09:29

Denka

MajkaPR: Jeeej Denka, ty si mala moznost sa s Luckou aj vyfotit,to je super. Je to moja oblaubena spevacka, uz velmi davno, dufam,ze aj ja sa raz dostanem na jej koncert. Z fotky to vyzera,ze to nebol koncert pre siroku verejnost,mam pravdu?
Majka urcite ti odporucam ist na jej koncert, je perfektna. Pravdu povediac vobec som nepoznala jej pesnicky. Isla som tam s kamoskou, ktora chcela na jej koncert ist. Moj muzik dostal listky a tak sme isli. Az den pred koncertom som sa dozvedela, ze je to koncert s afterparty, cize slusne oblecenie + vip sedenie. Najprv som nechcela ist ... ale nelutujem bolo fajn.

 

17.12.2006 10:43

petruška

Denka-super!!! Ja mám Lucku veeeeľmi rada. To musel byť teda zážitok, ti verím. Dúfam, že ja sa tiež raz dostanem na takýto koncert a ani takou afterparty by som nepohrdla. Wink Emmka spinká už v cestovnej postieeľke od včera. Natočili sme vide keď sme ju rozložili. Hneď sa pýtala dnu a také opičky robila!!! Táto postieľka má jednu super výhodu proti drevenej, keď sa malá šalila a padala na zadok a váľala sa , nemuseli sme dávať pozor aby sa neudrela. Ale zase keď som ju nad ránom dávala dnu tak som do nej tak buchla, že sa mi celá posunula (je trošku ďalej od steny) a buchla som sa do prsta, proste, kým som dala malú ľahnúť, tak sa mi krásne zobudila. Je veľmi ľahká, predttým som sa aspúoň mohla oprieť, kým som ju vložila do postieľky. Chce to len cvik. Simi je rozkošný s tým kufríkom!!!! No a ešte posielam maľované na stene 2. nedokončené ešte!

 

17.12.2006 10:52

Zuna

Ahojte žienky, pár dní som tu nebola a mala som veru, čo čítať :D Manžel mi bol na služobke vo Francúzsku a ja som bola dva dni u našich, aby mi ten čas rýchlejšie ubehol. Bála som sa, že sa nám pokazí zaspávanie, ale nebolo to najhoršie Wink Ja sa priznám, že ešte nemám nič kúpené pre malú na Vianoce Embarassed a chcem ísť dnes niečo kúpiť do hypermarketov+ tento týždeň niečo do mesta. Arrow Danka, krásna vianočná výzdoba, o fotkách Filipka ani nehovorím :D Arrow Janka, Anka, tie vyšetrenia vám fakt nezávidím, Anka snáď sa vám to čoskoro zlepší! Arrow Denka, super fotka s Luckou Bílou, to potešilo moje oči :D Inšpirovala si ma tými zvieratkami a kufríkom, dobrý darček pod stromček, naša Katka je zbláznená do zvieratiek. Mimochodom už máme 10 zubov, dole 4 a hore 6, najnovšie vyliezli stoličky.

 

17.12.2006 10:59

katiatko

kukuk...tak ja uz som tu Wink Janka sa mi konecne dovolala, resp. ja jej, lebo som mala vypnuty mobil, tak som na to cislo cinkla, JANKA, velka vdaka Smile Smile Smile Smile Do SS ti napisem, kde ho poslat Smile , urcite si si to tu uz precitala, tak uz nekupuj ten stan, aj tebe vdaka Wink My sme boli fcera cely den prec a dnes sa tiez chystame, ideme ku svokrovcom na obed, na predvianocny, lebo na Vianoce budeme u nasich.....nechame starkej na nejake 2 hodky na krku Filipka a my sa pojdeme pomotat, lebo v tych obchodoch je to s kocikom, resp. s malymi detmi o zivot..... Rolling Eyes Takze pekny den a papa zatial............. Wink

 

17.12.2006 11:13

katiatko

....jeeeej a my uz mame VIANOCNY STROMCEK, urobili sme ho fcera vecer a dnes rano nan kukal a kukal, pomalicky sa k nemu priblizoval a potmehutsky sa skeril a usmieval, tie iskricky v jeho ockach, no parada, ocividne bol prekvapkany a tesil sa Laughing Laughing Laughing Ale sa ho este nechytil, len tak opatrne okolo neho chodil, hihi Laughing Misina , u nas este nesnezilo????? :D , fotak s Lucie Bilou je vydarena, aj ty si tam dobra Wink a ta druh aj etvoja sestra, lebo sa podobate......... Wink , no tak sa priprav, ked pojdete nakupovat tie darceky do hyperobchodov na to, ze tam urcite stretnes fsetkych ludi zo Ziliny a okolia Laughing Laughing Laughing a este teraz cez vikend, to tam bude fakt na prasknutie...preto Filipa nechavame u svokrovcov...

 

17.12.2006 13:38

AnnaRK

my keď sme išli na vyšetrenia na tú pneumologickú, kde nám robili aj alergické vyšeteenia z krvi, tak sme museli mať papier od svojej pediatričky, že odporúča na odborné vyšetrenia. Ten papier, som si musela , ale doslova u svojho dets. lekára vydobiť, pretože som povedala, že som si do predu vybavila tie vyšetrenia, a tak už potom nemohla okolkovať.Držíme palce, aby všetko bolo ok.

 

17.12.2006 13:50

AnnaRK

Zuna: Ahojte žienky, pár dní som tu nebola a mala som veru, čo čítať :D Manžel mi bol na služobke vo Francúzsku a ja som bola dva dni u našich, aby mi ten čas rýchlejšie ubehol. Bála som sa, že sa nám pokazí zaspávanie, ale nebolo to najhoršie Wink Ja sa priznám, že ešte nemám nič kúpené pre malú na Vianoce Embarassed a chcem ísť dnes niečo kúpiť do hypermarketov+ tento týždeň niečo do mesta. Arrow Danka, krásna vianočná výzdoba, o fotkách Filipka ani nehovorím :D Arrow Janka, Anka, tie vyšetrenia vám fakt nezávidím, Anka snáď sa vám to čoskoro zlepší! Arrow Denka, super fotka s Luckou Bílou, to potešilo moje oči :D Inšpirovala si ma tými zvieratkami a kufríkom, dobrý darček pod stromček, naša Katka je zbláznená do zvieratiek. Mimochodom už máme 10 zubov, dole 4 a hore 6, najnovšie vyliezli stoličky.
Ahoj Zuni, no ani my ešte nemáme darčeky, nechalasom to na poslednú chvíľku, Crying or Very sad Embarassed Crying or Very sad no, čo už... Deni, to muselo byť super!!, No, a nám snáď lezú znova nejaké zúbky, malý si pchá prsty do ústočiek, je nejaký nervóznejší, hryzie dookola ako psík Laughing

 

17.12.2006 17:08

Janka

Katiatko stan je zabalený zajtra ho Radko pošle prvou triedou ako si chcela.. na ss ti potom pošlem sumu aj s poštovným... Ja som dnes nejaká oťapená, Ninka spinká ja si balím balíčky máme všetko vybavené už dávno chvalabohu, včera sme ešte Ninke kúpili knižôčku do série a inak hotovo.... Tak sa teším... už môžu prísť sviatky, svokrovci už kúpili stromček dnes a tak sa teším ako sa budem vykrmovať... Inak doteraz som pribrala ib 2,5 kila tak mi je to také čudné Smile a aj sa teším že nie som ako slon.... hi

 

17.12.2006 20:21

petruška

Ahojte! Dnes sa idem trolinku pochváliť, teda Emmku nie seba. Urobila dnes dva krát 2 krôčky sama, ale bolo to čisto náhodne. Takže sa vytešujeme. Mama mi dnes povedla, že moja sestra, je nar. 29.11. sa 1x postavila v postieľke až v januári, teda mala 14 mesiacov a sa tak zľakla, neviem čoho, že riadne začala chodiť až keď mala rok a pol, takže som kľudná, Emmka je na tom podstatne lepšie. Mali sme dnes návštevu kamošov so skoro 5 ročnou dcérou a teraz čakajú bábätko v júni 2007. Tak sa vytešujú, len majú obavy ako to zvládne ich Paula, lebo dnes ako boli u nás tak ste to mali vydieť. Samé naprieky a podobné prkotinky. no budú mať veselo, ale aj my lebo sa chystáme na podobný vekový rodiel. No som zvedavá ako to celé vôbec bude.

 

17.12.2006 21:00

MajkaPR

Ahojte kocky, tak my mame za sebou narocny vikend olny predviaanocnych nakupov. Kedysi som rada nakupovala a chodila po obchodoch,ale teraz ma to dost unavuje,asi preto,ze je vsade tolko ludi a zhonu a navyse predtym ked som donakupovala a bola som unavena,uz som si len vylozila nohy na stol a odychoala som a maminka sa o ostatne postarala...a teraz uz nemam ani maminku a navyse po nakupovani musim zase kmitat okolo Petka a domacnosti,tak je ta unava asi normalna. Laughing Vy nebyvate vecer znicene?? Ale hlavne je ze uz v podstate vsetky darceky mame a uz sa chystam od zajtra piect a este dokupit nejake potraviny na stedrovecernu veceru...

 

17.12.2006 22:01

AnnaRK

MajkaPR: Ahojte kocky, tak my mame za sebou narocny vikend olny predviaanocnych nakupov. Kedysi som rada nakupovala a chodila po obchodoch,ale teraz ma to dost unavuje,asi preto,ze je vsade tolko ludi a zhonu a navyse predtym ked som donakupovala a bola som unavena,uz som si len vylozila nohy na stol a odychoala som a maminka sa o ostatne postarala...a teraz uz nemam ani maminku a navyse po nakupovani musim zase kmitat okolo Petka a domacnosti,tak je ta unava asi normalna. Laughing Vy nebyvate vecer znicene?? Ale hlavne je ze uz v podstate vsetky darceky mame a uz sa chystam od zajtra piect a este dokupit nejake potraviny na stedrovecernu veceru...
No Majka, presne, ale ja som si myslela, že je to tým, že čím staršia, tak ma to unavuje, ani nie to nakupovanie, ale to, keď je v obchodoch veeľa ľudí, tlačenky apod. Rolling Eyes Aj my sa zajtra chystáme piecť so svokrou, Wink , A večer ani sa nehovorím aká som unavená ako kôň. Ale to sme asi všetky. No verím, že sa to zmení... Wink len neviem kedy?! Smile Arrow Peti, aj my chodíme len tak opatrne,ale dnes malý prešľapal kuchyňu, chodbu a späť...takže, samostané krôčiky sú naspadnutie a možno, že dostaneme od nich to chodenie ako darček pod stromček :D Wink

 

17.12.2006 23:11

petruška

Anna- no tak vás Andrejko určite prekvapká s tými krôčikmi na Štedrý deň, Emmka ešte asi nie. Vravím, že to bola asi fakt náhoda, ale budeme trénovať. Ešte sama nepostojí, neviem či nemá odvahu, alebo je pohodlná. Wink Ja som práve tak napoly dokončila kvázi adventný veniec už bude skôr štedrovečený, ale so 4 sviečakami. Len sú dosť krátke, lebo pôvodne mali byť na venci, len teraz som si vymyslela, že budú v strede, lebo to robím na takú sklenenú misu čoi čo to je a ešte som si vuymyslela, že nebudú rovnako vysoké, ale ich nechcem zrezať, tak musím vymyslieť niečo do stredu, aby ich to držalo. No komplikujem si to riadne. Rolling Eyes A naše Vianoce dostávajú pomaly, ale isto iný priebeh. Príde ku nám moja mama, nieže by ma to netešilo, ale chcela som mať konečne Vianoce úplne sama s Janom a malou. My sme s Janom ešte nikdy nevianocovali sami dvaja. Ale aspoň sa nebudeme nudiť Wink A Emmka dostane ešte jeden putovný darček. Je preto putovný lebo: Moa neter 12 je od mala zbláznená do koní a keĎ mala asi tak 4 roky, tak jej chceli kúpiť hojdacieho koníka. A keď sme sondovali všade kde sa dalo tak sme boli zhroaení nad cenou a hlavne pomer cena:veľkosť vôbec nebol úmerný, tak je to aj dnes ako som pozerala. Tak

 

17.12.2006 23:16

petruška

A Emmka dostane ešte jeden putovný darček. Je preto putovný lebo: Moa neter 12 je od mala zbláznená do koní a keĎ mala asi tak 4 roky, tak jej chceli kúpiť hojdacieho koníka. A keď sme sondovali všade kde sa dalo tak sme boli zhroaení nad cenou a hlavne pomer cena:veľkosť vôbec nebol úmerný, tak je to aj dnes ako som pozerala. Tak sme potom zistili, že Leškovci svokrovci moji, vtedy ešte ujo a teta Wink majú doma klasického echt komunistického hojdacieho psa, ale už hoodne opotrebovaného, tak nám ho dali a moja mama z neho urobila koňa. A putovný je preto, lebo keĎže sme ho nekúpili ani toho psa a bol vtedy od v podstate ešte cudzej rodiny, tak mama povedala, že bude putovať po celej rodine, kým sa bude dať. Tak doteraz ho používala neter, potom jej brat 6 a teraz je na rade Emmka, takže sa vlaste pes-koník vracia naspäť k pôvodným majiteľom, vlastne ich potomkom. Potom ho odfotím, len škoda, že sme ho predtým neodfotili ako vyzeral ako pes a teraz, lebo moja mama s ním urobila kus práce a nikto by neveril, že to bol kedysi pes. Len neviem kde ho strčíme, lebo detská je už riadne plná. Rolling Eyes