1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208

September 2005

16.08.2006 21:50

Deni

Posielam fotky este zo stretka, az teraz som ich stiahla. Virginia, malemu vsetko najlepsie plno zdravicka a stasticka v zivote. To je uplne uzasne, ze uz rok. Gratulujeme.

 

16.08.2006 22:03

katika

Caute babule, tak som dnes uspesne poslala tie fotky sa tesim kedy dorazia je ich tam okolo dvesto a to som redukovala ako sa dalo. Martinka si na dobrej ceste, ked si si to sama priznala a chces to riesit najhorsie je vzdy sa odhodlat a ukoncit to, hlavne never planym slubom a vyzaluj sa kedykolvek potrebujes aj mne to pomaha. Eliske ide asi zubcek odmieta spat teraz si isiel k nej lahnut tatino, zaspavala uz sama tak si myslim ze ju zubok trapi som jej to aj potrela babydentom, tak hadam zaspinka. Baby potom zreferujte oslavy nech mame inspiraciu :D

 

16.08.2006 22:03

marika

MARTINA mas velmi tazke obdobie, aspon ze Ivanka ta rozveseluje.

 

17.08.2006 13:52

jana-ba

Ahojte, maminy, dostala som sa k vám po dlhšej dobe.Sem tam nakuknem, ako sa vám darí.MARTINKA- moc moc na teba budem myslieť.Zvládneš to, určite. Chcela by som vás poprosiť o pomoc.Asi pred mesiacom ma pristavila tehotná predajkyňa Nota Bene.Slušne oblečená milá holka,ktorá je vo fakt zlej situácii.Síce má kde bývať,ale je totálne bez prostriedkov. Včera som jej robila po telefone spoločnosť pri pôrode.Narodil sa jej synček Jožko,zlatý zdravý.A ona ani nevie, čo všetko bude pre neho potebovať.Oblečenie jej už ľudia podarovali,ja som jej posunula kočiarik. asi nebude môcť kojiť.Baby, ak vám ostali plienky menších veľkostí, alebo umelé vyživy, ktoré už nepotrebujete a nerobilo by vám problém nejak mi ich doručiť,poštou alebo niekam do mesta,rada jej to odovzdám.Alebo ak by vám napadol iný spôsob ako pomôcť.Je mi jej fakt ľúto.Mamy si musia pomáhať.Ďakujem.

 

17.08.2006 14:41

catherine

 

17.08.2006 18:20

yanka

MARTINKA - mala som zle tusenie, ze sa ti muselo nieco podobne prihodit - drzim palce, a uplne sa stotoznujem s marikoku - za ziadnych okolnosti nepodlahnut v slabej chvili pokuseniu vratit sa, lebo potom kazdy dalsi odchod by bol tazsi a tazsi, lebo clovek je ochromeny a neschopny konat .. a urcite, ak ma DENI dobry kontakt na psychologicku, ktora sa zaobera podobnou problematikou, tak to urcite vyuzi .. drz sa

 

18.08.2006 14:44

Kati

Caute baby, MARTINKA je mi velmi luto, co prezivas a suhlasim s Marikou. Zasluzis si niekoho, kto vas obidve bude mat rad a da vam vsetko nasvete. Drzim ti palce, aby si to vsetko zvladla. MARIKA vobec sme s malou necvicili uz, na poslednom cviceni tusim v maji este mi povedala rehabilitacna, ze uz nemusime a vsetko sme dobehli. Smile Kazdy den vychadzam z udivu, co to moje dieta vsetko uz dokaze, vzdy nieco nove, je to taky maly zazrak. Smile Zohnala si ten ruksak? Neviem specialne kde take maju, mozno v nejakych sportovych obchodoch. To posledne 3-tie ockovanie sa robi po 6.mesiacoch od posledneho, cize cca v 1.roku. My sme nastastie nemali ziadnu reakciu po platenej, doktorka vravela, ze pri poslednej moze byt ta reakcia uz trosku horsia, aj ked je cistena. Nabuduce nas tiez budu ockovat, ale to uz proti niecomu inemu, uz som zabudla proti comu Rolling Eyes Inak baby ako vam drobci papaju? Este ich krmite lyzickou? Paulinkama teraz najvacsiu zabavu z toho, ze si cele kusky jedla dava do pusy, nakrmi sa sama a zje vsetko, lebo ked som ju ja krmila lyzickou, bojovala som s nou pol hodinu a to som musela hrat pri tom divadlo. Tak sa tesim, ze aspon jeden chod zje sama, vlastne aj na ranajky kusky chlebika s maslom papa sama. Huraa. Som si citala trosku spetne, nadherne fotky ste dali, deticky nam krasne rastu. Dnes sme boli na zeleznej studnicke trosku, tak ma napadlo, by sme tam mohli dat nejake stretko, teraz je to tam krasne porobene. Dnes som bola u doktorky sa objednat na vysetrenie, budu mi na buduci tyzden davat sondu do zaludka a zistovat ci nemam vred alebo helicobaktera, lebo ma furt boli hrozne zaludok. Bleee

 

18.08.2006 17:43

marika

KATI Paulinka je sikulka, dohnala pekne svojich rovesnikov. Ja tiez kukam, co vsetko sa da z dna na den dohnat. Nasa Dominika uz vsetko robi co ine deti v jej veku, Danielka trosku pomalsie, ale pokroky vidim, tak cvicit nepojdeme, uz nam to hrozilo, ale neni treba. PAPKANIE ja s lyzicou, ak nechcem mat 2/3 na zemi a v stolicke okolo. Vzdy to skusim, ale len kopa neporiadku po nich zostane. Dokonca si radi vyberaju papanicko z pusy a skumaju to prstami, napr. banan nemozem so sebou zobrat vonku na jedenie. Zazelam ti "poctive dychanie nosom" na gastroskopii, fakt treba to vysetrit, ak ta to stale boli. Ja to mam za sebou uz asi 10x, aj helicobactera sme vyhubili a aj ine neduhy, ale nastastie vred som nemala. :D VIRGINIA Simonkovi prajem vsetko naj naj naj, hlavne zdravicko a stasticko a aby mu bolo stale tak suprovo ako u mamky a tatinka :D CATHERINE ani si nam nenapisala ako dopadlo to tlmocenie, alebo teraz dost prekladas ? JANKA-ba ani si nam nenapisala ako vyrastla Lyduska a co tak cely den vymysla a spekuluje. Napis nam viac o Lyduske, uz sa tesim a aj nejaku fotku by si mohla sem zavesit. Co sa tyka tej maminy bez penazi, tak my umelu stravu pre najmensich nemame uz ziadnu. pblecko si pisala ,ze podostavala uz dost, ved obcas napis , co by sa jej zislo. V jej pripade by bolo kojenie fakt najlepsie. Mozno flase by sme mali aj volne, cumle malinke, fakt ma teraz nenapada, co by potrebovala.

 

18.08.2006 22:07

catherine

MAS PRAVDU, MAM TOHO TERAZ DOST, NESTIHAM VELMI PISAT... tlmocenie bolo fajn, som trosku bola s ludmi, kzdy vecer ma pozvali na veceru do restiky, tak som si to uivala naplno. Chceli by ma este aj v septembri, ale to uz mam skolu, takze asi nic... Inak samame fajn, natalka chodi stale lepsie a lepsie no a uz si vie aj vypytat jest, to robi take zvuky s pusinou co ju tato naucil a vie oznacit psa, ze hav hav povie... Tak super. Zlatucka je velmi, nas maly anjelik. No a rozhodli sme sa s majom, ze s babetkom este pockame, chceli sme uz teraz v oktobri, ale zobrali ma do jednej roboty, tak asi to posunieme az na zaciato roka 2008, to bude mat natalka 3 roky ked sa to narodi... trosku mi je luto, ale bude to tak asi najlepsie...

 

18.08.2006 22:10

vlcica

ahojte, pozeram, ze deticky su sikovnejsie Smile sme prisli dnes z dovolenky, tak mam co robit, budem dva tyzdne len vybalovat, zehlit a prat...a to som tam zabudla fakt zaujimave veci, ako lieky, nadobu na mixovanie a ine nepodstatnosti...hm ale stihli sme sa tam rozlozit v celom dome, som si dnes makla pri baleni....aj miro....sa divim, ze uz sme doma mirko uz chodi za jednu ruku, obcas, radsej za dve, pyta si daj daj a vykrikuje ne ne ne...ked nieco nechce a vrti hlavou, ze si ju ide odkrutit....zdrha, ked ho obliekam a rehoce sa mi, ked ho nemozem preklopit na lopatky, jeduje sa a papuluje, no hruza na jeden rok Smile ..papa dobre, ale nepribera dobre..uvidime v poradni

 

18.08.2006 22:28

virginia

Ahojte, vdaka za gratulacie. Vcera sme mali malicku sukromnu oslavu, Simi mal strasne dobru naladu, ja som uvarila na veceru dobrotu, tak nam bolo fajn. Zajtra mame oslavu so znamymi aj s tortou a v nedelu este s babkou a dedkom a dalsou tortou. Ale nejak ludia chorlaveju, tak hadam nebudeme s dvoma tortami oslavovat sami :D . Dnes uz Peto povesal baloniky po obyvacke a vycistili sme terasu, tak budeme vonku grilovat. Vlcica a kolko vazi Mirko, ze zle pribera? Simi mal v utorok v poradni 8870g a Dr. vravela, ze to je na rok idealne. No idem este povesat pradlo, nestihame teraz ani prat, jak Simi vsetko spini vratane mna :D.

 

18.08.2006 22:50

Kati

no nieco o baleni a vybalovani mi hovorte... ja mam teraz tiez co robit po mesiaci nepritomnosti. Uz ani kreslo nevidno, co je zahadzane kopou na zehlenie. Rolling Eyes Ja som sa dnes tiez musela smiat, Paulinka si sama cese vlasky a ked jej ocucham nozicku a spravim akoze fuj, tak sa smeje a sama mi strka nohu do nosa. :D A este pridam par fotiek keby ste nahodou zabudli ako vyzerame. Laughing

 

18.08.2006 22:51

Kati

A este trochu

 

18.08.2006 22:59

Kati

marika: Zazelam ti "poctive dychanie nosom" na gastroskopii, fakt treba to vysetrit, ak ta to stale boli. Ja to mam za sebou uz asi 10x, aj helicobactera sme vyhubili a aj ine neduhy, ale nastastie vred som nemala. :D
A da sa to vydrzat? Uz teraz sa toho desim, ze oblvem doktora Rolling Eyes Ale najviac sa asi bojim toho, ze aj ked mi nieco najdu, predpisu mi isto silne lieky a to bude znamenat odstavenie Paulinky Crying or Very sad

 

19.08.2006 00:17

yanka

KATI - no krasne fotky si pridala - a dobre, ze si ich pridala, hlavne tu jedaciu, lebo som si uvedomila, aka som ja truba Laughing .. vsade citam, ze treba deti nechat, nech sa "hraju" s jedlom, aby sa naucili pekne papkat - a som tak dumala, ze ako si to popucene obedove jedlo bude davat do pusy, ze to radsej este s tym nacvikom pockame - a mi vobec nenapadlo, ze by som jej to uz nemusela pucit, ale nechat jej kusky .. pritom chlebik jej tak davam .. no dobra trubka som, nie? neviem, na co som myslela Laughing Laughing .. tak jej veru zajtra aj ja urobim taky uhladny tanierik, nech si teda vybera

 

19.08.2006 12:12

marika

marika: Zazelam ti "poctive dychanie nosom" na gastroskopii, fakt treba to vysetrit, ak ta to stale boli. Ja to mam za sebou uz asi 10x, aj helicobactera sme vyhubili a aj ine neduhy, ale nastastie vred som nemala. :D
A da sa to vydrzat? Uz teraz sa toho desim, ze oblvem doktora Rolling Eyes Ale najviac sa asi bojim toho, ze aj ked mi nieco najdu, predpisu mi isto silne lieky a to bude znamenat odstavenie Paulinky Crying or Very sad
KATI krasne fotecky a deticky mate, mne sa hrozne pacia take tie surodenecke. Ako poctivo drzi Vilko sestricku :D NA gastroskopii ti strieknu do hrdla nieco na znecitlivenie, takze to trocha tlmi ten blby pocit ale zakladom je "dychanie nosom" a hlavne pocas celej doby mysli len na dychanie (skoro ako u porodu :D ). Ak si trufnes, tak sa aj kukni na obrazovku ako to tam vnutri vyzera :D Jasne, ze sa to da vydrzat :D , v pohode, len nemysli prave nato co ti robia, len dychaj, dychaj, dychaj. Hlavne pred vysetrenim si dobre odkasli a vyfukaj nostek pre istotu. Aj ked ma napr. naplo, tak som to rozdychala. A ak mas helicobatera, ktory ti robi neplechu, tak jedine ATB sa to da vyliecit.

 

19.08.2006 13:39

vlcica

virginia: Ahojte, vdaka za gratulacie. Vcera sme mali malicku sukromnu oslavu, Simi mal strasne dobru naladu, ja som uvarila na veceru dobrotu, tak nam bolo fajn. Zajtra mame oslavu so znamymi aj s tortou a v nedelu este s babkou a dedkom a dalsou tortou. Ale nejak ludia chorlaveju, tak hadam nebudeme s dvoma tortami oslavovat sami :D . Dnes uz Peto povesal baloniky po obyvacke a vycistili sme terasu, tak budeme vonku grilovat. Vlcica a kolko vazi Mirko, ze zle pribera? Simi mal v utorok v poradni 8870g a Dr. vravela, ze to je na rok idealne. No idem este povesat pradlo, nestihame teraz ani prat, jak Simi vsetko spini vratane mna :D.
no ja sa obavam, ze ma nejak jemne cez osem, idem do poradne 28meho....on sa nam nejak sekol s priberanim ....zelezo papame sporadicky....ved uvidime kati krasne mas tie detvaky!

 

19.08.2006 14:51

vlcica

 

19.08.2006 20:54

katika

Caute babule. K papaniu, Eli stale mixujem a ona ani nechce sama papat tak ju nenutim, sak ma jeden zub Laughing A asi sa jej tlaci druhu kazdy vecer robi sceny nechce spat ked jej dam sirup proti bolesti tak zaspi, len sa mi to moc nepaci lebo uz treti vecer jej to davam az si na to nezvykne, lebo ona az tak stichne ked ho vytiahnem. Virginia aj my prajeme Simonkovi vsetko naj, volajako sme to nestihli mu zablahozelat. My sme mali vcera s manzelom vyrocie 5. rokov sme zobrati, tak sme trosku oslavovali. Dnes sme boli v Terchovej aj s Eli a so psom na mensej ture tak sme prisli dorobeni jak sloni ale bolo uzasne a Eli bola perfektna. Kati zlatucka je Paulinka a Vilkovi nejak vlasky vybledli od slniecka nie? No ja stale uvazujem kupit na bicykel sedacku pre Eli kym sa rozhodnem uz bude aj po lete a este nam treba aj autosedacku, hoci vo vajci je este v pohode uz ju ta poloha nebavi, chcela by vidiet

 

19.08.2006 21:01

katika

A este zopar fotiek

 

19.08.2006 21:03

katika

Ozaj Eli nam dnes v nosici zalomila taka bola zlata bobak ju to unavilo. A tot my dnes za nami Velky Rozsutec

 

19.08.2006 23:01

Deni

Cautem Katika kraaasna fotka, vy mate perfektne hory nadosah, sa chystame trosku na tury v septembri, laco uz teraz hlavu zalamuje, nad tymi kilami navyse. No my dnes velky medznik mame za sebou, vecer u nasich sa od mojej mamy Risko rozbehol ku mne a potom chodil dokola hore dolu, neodradila ho ani podnozka odomna nechtiac a padol na peru, prisli sme domov a to iste, od jedneho k druhem, chodil by aj doteraz keby som ho nedala spat. A to som ho striktne vobec nevodila za ruku, iba ked som ho premiestnit chcela, aby nejedol kamene a pod... No hadam, bude este s radostou liezt, lebo mojim krizom vobec neprospeje ho istit v predklone, predsa, nieje taky vyvazeny v tom chodeni. Pripajam foto nasej motorky, na ktoru uz vie pekne vyliezt aj zliezt z nej, to je trosku tazsie. A Je to aj schopny prostriedok, po ktorom sa da vyliezt niekam. Proste oci aj vzadu musim mat.

 

19.08.2006 23:06

Deni

no este detailne toho horolezca.

 

19.08.2006 23:45

yanka

KATIKA - eli je krasna - a tiez vam tie hory zavidim, prave preto,ze som na ne bola zvyknuta a mi chybaju .. ale ideme na tyzden do tatier, a potom aj do BB, tak sa hadam nejako zasobim na nejaky cas VIRGINIA - tiez som sa nejako pozabudla s gratulaciou, toz aspon takto dodatcone nech vam drobec robi radost! DENI - risko je riadny vyskumnik .. ale tie krize ti nezavidim, ak nebude chciet uz lozit .. ja si tiez hovorim, ze super, ze uz lujza chodi okolo nabytku, ale nech jej to este takto chvilu vydrzi, nech sa sama nepusta - ale davam tomu maximalne 2 tyzdne a bude lietat ako raketa mi tuto popod nohy. teraz som ju naucila zliezat z postele, lebo uz bola takmer neudrzatelna - tak je perfektna - rozbehne sa stvornozky po posteli - tak, ze mne az zle pride, lebo ju uz vidim na zemi, ale zaflekuje tesne pred okrajom, pozrie dolu a bud sa otoci a sprintuje na druhu stranu postele, alebo sa zacne mrvit az kym sa nedostane do vhodnej polohy na bruchu, aby mohla zliezt .. a tiez sa tak ako risko stvera po vsetkom na co sa da vylieztt - najradsej po krabiciach s cdckami - mame ich ulozene do tvaru schodikov a sa vytesujem, zajtra budem mat novu pracku, tak budem prat odusu Laughing Laughing idem sa na to vyspat

 

19.08.2006 23:53

yanka

a este fotky nase autickove a mysacie

 

20.08.2006 00:02

jana-ba

Ahojte maminy,sa práve vytešujem, koľko báb sa mi ozvalo s pomocou pre tú maminu.Len sa neviem vysomáriť z tohto systému.Nemáte tu s tým skúsenosť?Ak posielam súkromnú správu a ono mi to napíše správa bola odoslaná ale ja ju u seba nemám v odoslaných ale v nedoručených, nájde si to adresáta,alebo to musím poslať znova.Som ako hotentot. Inak az neviem rozdýchať, čo Katke-to je tá predajkyňa Nota Bene, spravili doktori na Kramároch.Jožka po narodení dali do inkubátora do vedľajšej budovy a bez toho aby jej niečo vysvetlili jej dali sťahovať prsia obvazmi a nasadili jej tabletky na zastavenie laktácie.A to tvrdí, že nevie o ničom prečo by nemohla kojiť.Sila, že? Teraz trošku príjemnejšie niečoo nás .Naša Lydka začína byť riadne vymýšladlo a my sa z toho ideme roztopiť.Mám pocit, že rozumie úplne všetkému a má riadny zmysel pre humor.Už tak krásne vidieť ako sa jej formuje osobnôstka.Dnes sme oslávili naše prvé meniny.Len my traja s tatinom.Tak sme si to riadne užili,že sme konečne spolu.Môj drahý menil robotu,tak nám chodí domov až keď už zaspávame a také spoločné dni ako ten dnešný sú nám vzácne Ked vidim na fotkách, aké sú tie vaše zlatíčka šikovné, začína mi byť jasné,že naša Lydka bude leňoch po rodičoch.Keď má na čo pozerať a s čím sa hrať presedí hodiny na jednom mieste.Lozenie odignorovala úplne,sama si nesadne a stavať sa jej už vôbec nechce.Ale keď stojí, nevie sa dotešiť a prepletá nôžkami,že jej až nestíham.Taký malý vegeťák z nej rastie. Tak všetkým dobrú noc a drobcom pekné sníčky.pa

 

20.08.2006 01:47

zue

Jani, akonahle si tvoju spravu dotycna osoba otvori, automaticky sa presunie do rubriky odoslana. Bud stastna, ze tvoja malicka je kludna, ja rozmyslam o zmene synovho stredneho mena na Turbo... Wink a moj brat mi po hodinovom sledovani maleho cez web cameru povedal, ze zase zacina rozmyslat o tom, ci naozaj chcu mat deti Laughing Namiesto roznych krasnych hraciek ku jeho prvym narodeninam buduci mesiac, som sa schylila ku kupovani gymnastickej zinenky....ale aspon ze je vo veselych farbach Smile

 

20.08.2006 08:43

Kati

No teda Risko je dobry spekulant Laughing A to aj vylezie do toho kocika? Laughing Ma tak napadlo, ze vy baby co ste vyskoke musite mat fakt dost z toho vodenia za ruky, chrbat musi dobre trpiet. Ja mam s Alexiou aspon vyhodu, ze sme krpate. Laughing Ale sak to nebude dlho trvat a uz budu chodit sami, ze ich nebude treba ani istit. Smile Mmch dakujeme za pochvalu Smile KATIKA Vilko ma take svetle vlasky furt, mozno mu ich teraz v lete viac slnko vytiahlo, ale mozno aj zato, ze sme ho po 2 rokoch dali zase ostrihat strojcekom, doteraz som ho strihavala noznicami, lebo mal zo strojceka traumu. Super vyhlad na hory, vy som tiez isla este, ale len medzi kopce kvoli vzduchu, lebo odmalicka turistiku moc nemusim Embarassed Rolling Eyes Eliska je zlata Smile a tia satky z hlavy si nestrhava? My mame tiez takui jednu, ale ta hned putuje z havy dole, teraz sa naucila len nosit klobucik nepriviazany. JANA-BA som rada, ze jej tolko mamiciek pomohlo. Sa mi nechce verit...preco jej chcu zastavit laktaciu??? Shocked Super, ze Lyduska je take kludne babo, hod aj fotku nejaku, uz sme ju davno nevideli. Wink No idem, uz mi Paulinka visi na nohe, dozaduje sa ranajok. :D

 

20.08.2006 11:12

Deni

JanaBa. To preco s tou laktaciou? Nic nezasiahla? Ona asi nema ani zdravotne poistenie platne, preto s nou tak tocia, ze? Nenapisala si mietry maleho aky sa narodil. Bol moc maly? Lebo sa mi to nezda, nebrala ona nejake drogy? Ze by maleho dali na odvikacku? Ale popod obe nemocnice vedie chodba az na patologickych novorodencov a kojacej matke musia umoznit pristup, ak bude prepustena zo sestonedelia moze tam na tom oddeleni byt a kojit ho pravidelene, si inak neviem predstavit, nemat peniaze a musiet kupovat UM.

 

20.08.2006 11:13

Deni

Ozaj vlcica vitaj spat. Si neviem presdstavit vybalovanie, ja neznasam ani to, ked z kupaliska prideme a je toho kopa. Zue zdravime maleho turba, fakt dobre, no deti si nevyberieme, hotova loteria, hlavne ze su zdravi. Kati v pohode by sa vystveral, len kocik nebol zabrzdeny, tak mu to hore dolu jazdilo. Ale na gauc aj z gauca v pohode.

 

20.08.2006 11:20

Kati

marika: Zazelam ti "poctive dychanie nosom" na gastroskopii, fakt treba to vysetrit, ak ta to stale boli. Ja to mam za sebou uz asi 10x, aj helicobactera sme vyhubili a aj ine neduhy, ale nastastie vred som nemala. :D
A da sa to vydrzat? Uz teraz sa toho desim, ze oblvem doktora Rolling Eyes Ale najviac sa asi bojim toho, ze aj ked mi nieco najdu, predpisu mi isto silne lieky a to bude znamenat odstavenie Paulinky Crying or Very sad
KATI krasne fotecky a deticky mate, mne sa hrozne pacia take tie surodenecke. Ako poctivo drzi Vilko sestricku :D NA gastroskopii ti strieknu do hrdla nieco na znecitlivenie, takze to trocha tlmi ten blby pocit ale zakladom je "dychanie nosom" a hlavne pocas celej doby mysli len na dychanie (skoro ako u porodu :D ). Ak si trufnes, tak sa aj kukni na obrazovku ako to tam vnutri vyzera :D Jasne, ze sa to da vydrzat :D , v pohode, len nemysli prave nato co ti robia, len dychaj, dychaj, dychaj. Hlavne pred vysetrenim si dobre odkasli a vyfukaj nostek pre istotu. Aj ked ma napr. naplo, tak som to rozdychala. A ak mas helicobatera, ktory ti robi neplechu, tak jedine ATB sa to da vyliecit.
Dik za vysvetlenie, budem to musiet prezit. Confused Ale celkom som aj zvedava na svoje utroby :D

 

20.08.2006 11:22

Kati

YANKA Lujza ma taky betarsky vyraz v ockach Smile , ze aha co som nasla Smile aj papucky ma super. Smile

 

20.08.2006 13:21

zue

Dievcata, prosim vas o pomoc - tip: idem s malym na jesen na mesiac na SLovensko a chcem mu zohnat take auticko s rukovatou na tlacenie, alebo bicyklik na odrazanie (nieco ako ma Denin Risko - betar Wink na tych uzasnych fotkach). Kde je prosim vas najlepsie zhanat? Aky obchod, a ak by ste niektory konkretny mali odskusany ku spokojnosti budem rada. Doma sa Neal chce vozit len v tom a mesiac to je dost dlha doba,ze by som mu to kupila aj u starkych na SVK. Dakujem vam!

 

20.08.2006 20:26

katika

Caute babule tak kukam ze aj vase dietky su riadni vymyselnici Laughing Lujza je perfektna a fakt ma taky betarsky kukuc. Jana-ba som rada ze uz tolko ludi pomohlo, kebyze som z Blavy tak velmi rada pomozem ak bude treba aj by som poslala. My sme si dnes boli tenis zahrat a v horach trosku, ja zas turistiku milujem najradsej by som vsetky kopce pochodila, hoci Michal no no sem tam ho na ne ukecam :D Eliska bastila cernice a len vykrikovala maaaam maaaaaaaaaam to ako mnam mnam tak sme nestihali zbierat. Ja uz mam babky moje chrbat v prdeloviciach co Eli chce furt len chodit sa len natiahne za mojim prstom a uz vali ked si ju pustame medzi sebou tak prejde tak tri styri krociky a sa vytesuje, lebo hikame a tlieskame jej. Najhorsie je ze musime odkladat Maxikove misky, lebo Eli do nich lezie a granule si pcha do pusiny a tak je Max sem tam hladny, co mu ju zabudneme dat naspat.

 

20.08.2006 20:30

katika

Aj my teda posleme autickovu fotku, sice je take gycove, ale Eli si ho vybrala v obchode Rolling Eyes

 

20.08.2006 20:44

vlcica

katika, hlavne ze sa to veru eli paci a nie je to uplne gyc, videla som aj taky pravy :D dnes sme kupovali odrazadlo, zaroven aktivne choditko v shoping palace, tusim tak sa to vola....fisher price, dobre je, nizke, akurat, stabilne, sa mi to pozdavalo najviac, pritom cez net som mala ine vybrate a to bolo tazke a neprakticke deni dik, hned ako sa zharmonizujem so sebou, tak ti prisupnem tie knizky

 

20.08.2006 20:53

katika

Vlcica ja som zas mala od fisher price vybrate, to si toho sasa kupila? Celkovo mam v oblube hracky od tejto znacky mame ich najviac.

 

20.08.2006 21:29

marika

Super napady na darceky tu najdem :D Pridam aj ja nieco, ale aj tam nas 1. narodeniny este len cakaju. :D Rozmyslam aj nad odrazadlom, ale vyskusali sme uz nejake, ale nezdali sa mi vyskou a stabilitou najlepsie. ZUE super autak ! V BA je asi najviac odrazadiel v draciku a asi v shoping palace pri zlatych pieskoch, tam kde vlcica kupila. DENI blahozelam Riskovi ku krocikom , ci k behaniu Confused: Idea A na tej motorke uz vie behat sam? Ma dobru stabilitu na nej? Kde ste ju kupili? Ja som kupila na meniny babam detsky kazetovy recorder(vlacia si ho sebou, maju svoje oblubene "hitovky"), je tam aj karaoke mikrofon, baby don radu hukaju, kedze to iny zvuk vydava. A este nasa Dominika sa velmi rada odraza, skace na mojich rukach, tak som jej skakadlo konika Roddyho kupila, len teraz ju este pridrziavam, ked na nom skace.

 

20.08.2006 21:31

virginia

Ahojte, tak my mame prve dve oslavy za sebou. Este nas cakaju dve, ale az v septembri. No co uz, ked nas je tak vela a kazdy je odinokadial Smile . Pripajam par foto z tej sobotnajsej so Simiho rovesnikmi a nasimi znamymi. Dobre bolo a dieta mi uz odpustilo ten prehresok v stravovani, ked som mu dovolila hrat sa s tortou. Nieco zjedol, viac sa vytesoval z toho, ze sa v nej moze babrat. Nemohol uverit vlastnym ociam.

 

20.08.2006 21:33

virginia

A este trosku Smile

 

20.08.2006 21:36

virginia

Vlcica, my sme malemu kupili dreveneho hojdacieho konika a plastovy furik s prislusenstvom, aby nam mal konecne kto dokoncit zahradu :D A okrem toho dostal krasne knihy, original Mickey mousa (z toho sa tesim najviac, lebo som ho nemohla zohnat a maly mickeyho zhoznuje), hasicke auto aj s hasicmi a este nejake drobnosti. No a dve oslavy ma este pred sebou, takze pomaly mu zacinam hracky presuvat do detskej izby, obyvacka uz je zapratana.

 

20.08.2006 21:38

marika

VIRGINIA krasna oslava, Simi je zlatunky a aj pocasie vam vyslo, paradicka :D CATHERINE ty uz teraz chodievas do prace? Na cely den? A co robis? prekladas a tak? JANKA ba tak to som prekvapena, ze "novopecenej" mamicke brzdia laktaciu. Nevies co je v tom? drogy ako Deni pisala?

 

20.08.2006 21:41

katika

Virginia sikovny je Simi a oslavenec ako sa patri, len neviem ci si viac zelal pri fukani sviecok tatino ci Simi Laughing A co dostal Simi k jednemu rociku? To je super ze ste mohli vonku oslavovat, rozmyslam ze ak bude pekne tak aj my u nasich nieco take spachame.

 

20.08.2006 21:46

katika

Inak Eli sa v obchode najsamviac pacil taky plastovy kocik za nejakych 200Sk, ale ten by bol rozlamany po tyzdni Laughing Furiky maju chlapci radi moje krsniatko s tym celu zahradu pobeha a aj s krhlou.

 

20.08.2006 22:21

Deni

Virginia, perfektna oslava, maly vyzera, ze sa mu velmi pacilo, normalne uz ziadne babo na fotkach ale chlapcek. Katika, ked sme rodili bolo dost premenlive pocasie, rano nam teda prsalo, ked sme stradovali do porodnice, co ja mam odsledovane tak po 14.9. len prsanie sprevadza vyznamne chvile ludi z mojho okolia. Takze ja vzdy pripravena na najhorsie si nerobim iluzie na garden party.. Zue, no paradny koc ma maly turbo, sa mu necudujem, ze sa tak rad vozi. Odrazadla kukni v internetovych obchodoch, ma teraz napada iba tentohttp://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1216910 Mozno to bude pohodlnejsie, objednat zaplatit a vasim to postou pride. Osobne mozno aj v Kike pri Shoping parku Avion, smer letisko. My sme tu motorku kupili pri nakupe v Kauflande, tusim okolo 500. Videla som tam aj taku, co ma len jedno koliecko vpredu, na com sa uz vacsim sibalom velmi dobre odraza a krizuje chodniky.

 

21.08.2006 09:45

Kati

VIRGINIA super fotky z oslavy, Simi je zlaty Smile vidno, ze mu torta chutila Wink Ja rozmyslam tiez, ze ako zorganizujem oslavu, kedze vilko ma narodky teraz 25.8 a Paulinka o tyzden, tak to budeme asi oslavovat naraz z jednou tortou, aj ked dumam, ze prve narodky by sme mali oslavit nejak zvlastnejsie, kedze su prve... no neviem, poradte, ci robit dve torty alebo co.. Rolling Eyes Co sa darcekov tyka, Paulinka ma odrazatko este po vilkovi, nastastie ho pouzival len na doma, takze je zachovale, na vonka mal motorku. Ale paci sa jej hrozne velka babika ako babetko, mame taku u svokrovcov, ale ta je chudera uz cela dolamana. Chcem jej kupit taku makku, ked sme my boli male, volala sa tusim Filipko ci tak nejak a ako decko som vzdy taku chcela mat. Neviete kde by som taku zohnala? Take drahe ako susu a pod. sa mi zda este zbytocne skoro a privela penazi. KATIKA to auticko vobec nie je gyc a ked sa Eli paci, to je najhlavnejsie. My sme boli vcera na navsteve u znamych co maju macku a uz som tiez vyberala Paulinke z pusy mackine granule Rolling Eyes Laughing VLCICA ako ste na tom s Bronkinou skolkou? Tesi sa? Ja mam uz teraz z toho traumu a zaludok niekde v krku, stavim sa, ze budem viac revat ako on Rolling Eyes Musime ho zobrat do obuvi a kupit papucky este, od dvoch rokov ziadne nenosi, neznasa ich, som zvedava ako to poriesime, ale snad ked si vyberie sam, nejake sa mu zapacia.

 

21.08.2006 11:01

marika

KATI ja by som 2 torty urobila, aj ked Paulinka este tomu tak nerozumie, ale Vilko ano. Ved doknca aj ja rozmyslam nad 2, len este neviem, ci to sama urobim, alebo dam upiect. Uz som sa bola aj popytat na objednavku torticiek. Ale podnos nemozem zohnat na tortu, uz som bola kade-tade, no nenasla som. Ale vam vysla oslava pekne na nedelu :D Aj my budemem mat chaos v oslave, kedy, kto pride, vsetci su daleko, tak sa asi nepodari naraz. KATIKA to odrazadlo je super, aj my sme take podobne skusali, len sme este nevybrali. KATI a kde ide Vilko do skolky. Kedy sa stahujete?

 

21.08.2006 12:00

Kati

MARIKA asi mas pravdu, urobim kazdemu zvlast, resp dam urobit Cool So skolkou je to tak, ze pojde sem na Kramare, zatial sa este nestahujeme, lebo stale nie sme pripojeni na inz.siete, vnutri je to uz skoro hotove, ale uradnici si davaju nacas s tymi povoleniami na rozkopanie atd,... je to na dlhe lakte. Dufam ale , ze Vianoce uz budeme mat v novom. Vsak sem bude chodit len doobeda zo zaciatku a vozit do race je to strasne daleko. Uvidime, ako sa mu tam bude pacit.

 

21.08.2006 14:43

vlcica

Kati: VLCICA ako ste na tom s Bronkinou skolkou? Tesi sa? Ja mam uz teraz z toho traumu a zaludok niekde v krku, stavim sa, ze budem viac revat ako on Rolling Eyes Musime ho zobrat do obuvi a kupit papucky este, od dvoch rokov ziadne nenosi, neznasa ich, som zvedava ako to poriesime, ale snad ked si vyberie sam, nejake sa mu zapacia.
kati, ja som tak isto na tom ako ty, hotova som hm, ja jej tam dam sandale z domu.....potrebujem teplaky nakupit, v bb som nakupila pyzama, aspon to mam z krku mna najviac morduje, ze jej su nohavice vsetky siroke v pase....asi kupim gumu a nasijem jej dozadu vzdy gumicky....ja uz nevim co s tym mam robit, nevedia davat opasok a traky neznasam, ked ma, neznasam traky fuuuj, ani ja som ich nemala rada, ako dieta:(

 

21.08.2006 15:27

Alexia

Ahojte, my tiez oslavu prvych narodenin musime zorganizovat na 2x. V PD aj v PP. A este ideme Simonka pokrstit - myslim,ze to vychadza na 16.9. Este som sa nerozhodla,ci budem narodeninovu tortu piect,alebo kupim. Chcela som upiect taku nejaku,co by mohol Simonko v pohode papat,tu na babetku som nejake recepty videla,alebo myslite,ze sa da taka aj objednat? To asi nie..,ze? A tiez si lamem hlavu nad darcekom Rolling Eyes urcite viem,ze ho nejaka knizka potesi,ale dalej...neviem... Vcera sme boli sami doma a som Simonka neustriehla a spadol z postele - samozrejme rovno na hlavu Confused takze uz mame prvu hrcu aj modrinu Rolling Eyes Rada by som pomohla tej dievcine co predava Nota Bene,ale kedze cakame teraz v rodine kazdy mesiac porod - spolu 4, tak uz su moje veci po SImonkovi davno rozobrate....