1 2 3 4 5 6 7 8

jun 2006???

12.12.2006 22:18

jun 2006???

jana_bo

da sa tu najst aj nejaka mamina s junovym babetkom ako mam ja? Ozvite sa, prosim. Uz vopred sa tesim Smile

 

13.12.2006 20:28

hadia_noha

Ahoj, jana_bo, bolo nas tu vela maminiek junovciat, ale odstahovali sme sa na iny server. Povodne forum sa volalo Babatka cca jun 2006: http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=81&start=11450&postdays=0&postorder=asc&highlight= Na jeho konci je aj adresa, kam sa treba ozvat, ak sa chce k nam niekto pridat Cool .

 

13.12.2006 22:14

babatka narodene v juni 2006

Zuzka33

Tak tuto otazku som si aj ja polozila... Tiez hladam nejake maminy, ktorym sa narodili ratolesti v juni 2006. Som prvrodicka a tak by som velmi rada dostala od inych mamin nejake rady alebo len tak pokecala o nasich ratolestiach.

 

13.12.2006 23:05

jana_bo

Vdaka hadia_noha Smile ale nebudem sa natlacat inam a skusim to tu...

 

13.12.2006 23:15

jana_bo

Ahoj Zuzka Smile Ak si neusla na to ine forum, co spominala hadia_noha, snad si tu mozme obcas nieco napisat, co ty na to? Inak, som velmi rada, ze si sa ozvala. Moja Nika sa narodila 25. juna. Je to tiez moje 1. babo a mam z nej velku radost, hoci aj starosti je okolo nej slusny kopcek. Teraz mi tak zlatucko blaboce, dala by som cokolvek za to, keby som tak mohla vediet co mi to tu vysvetluje... Tesim sa, ze zacala zas "rozpravat", lebo mala dlhsie obdobie "hmkania", kedy len menila intenzitu hlasu a vysky tonov ale nevydavala ziadne slabiky, uz som sa zacinala cudovat... A co Tvoje babetko? Ste v pohodicke?

 

14.12.2006 08:03

Ahoj Jani,

Zuzka33

som velmi rada ze sa tu niekto aj ozval Smile Ja mam maleho sintera a prave prechadzame nejakym zvlatnym obdobim, lebo ju nebavia ziadne hracky a da sa povedat ze skoro nic ju nezaujima ;( doktorka mi povadela ze jej pojdu zubky a tak preto je taka mrzuta ;( inak sme zdrevi Wink ako malicka mala dost tazku seboreu a atopicky ekzem, ale to sa nam podarilo prisnymi dietami odstranit. Tak som velmi zvedava ako sa jej bude tvarit kozicka ked zacne uz papat tuhu stravu. No nic, letim k nej, lebo sa jeduje.... papa

 

14.12.2006 14:06

jana_bo

Moja Nika uz ma 1 zubok podrasteny a 2 dalsie prerezane, zatial jej rastu len dolne. Ked to na nu pride, hryzie uplne vsetko, prsteky a aj vlastnu pasticku si strka do pusy a ked sa uhryzne tym svojim 1. exemplarom chrupu, zvyskne a place... Nie je to ziadna sranda tie zuby. A hrkalky ju uz tiez velmi nebavia, skor veci v domacnosti - slamene ozdoby na vianocny stromcek su momentalne HIT No. 1. Chceme jej kupit ten hovoriaci hrniec s roznymi tvarmi a cislami... Ak mas tip na nejaku dobru edukativnu hracku, daj vediet. Budem len rada, lebo v obchodoch je toho tolko, ze cloveku sa z toho hlava toci a nakoniec vyberie uplnu blbost o nicom...

 

14.12.2006 20:47

Ahoj,

Zuzka33

no tak konecne som sa dostala k tomu ti odpisat... Aj tvoja mala je taky cecon ako moja? Teraz zacina byt strasne na mna upnuta...., normalne aj ked je s nou tatino a mna vidi odist z izby tak sa rozplace ;( Katastrofa.... Takze vy uz mate zubky? A ako to mala znasala? Mala vysoke teploty? Spavala bez problemov? Plakavala velmi? Mam dost z toho hruzu ;((( Este nemame ani jamky na dasienkach a uz je to dost narocne ;( Dost mi place a pcha si nervozne celu pesticku do pusinky a kuse vsetko naokolo, vratane mna Wink Co sa tyka hraciek, tak som jej zatial kupovala len kusatka (tie do chladnicky), ma aj hrkalky no tie ju nebavia, potom ma plysove hracky z toho semisu co moze hned od narodenia a tie hrkaju, sustia a tie ju bavia len sem tam. Mam aj hrazdicku a kedze som ju do nej nadavala asi 2 tyzdne, tak ju momentalne nastastie aspon ta bavi Wink Najviac sa jej pacia take hracky co rabia ramus... Ja som bola vcera v Brne na vianocnych nakupoch a bola som tam v jednom hrackarstve a nevedela som jej tiez vybrat.... Bolo tam toho strasne vela a po dalsie som nevedela ci jej uz mam zobrat nejake hracky na rozmyslanie, lebo este sa mi zda na to malicka... Tak som jej zobrala opat take plysove 2 potvorky, ktore hrkaju a aj sustia a take hrajuce kuriatko. Neviem ako vyspela je tvoja mala, ale moja este nelozi, aj ked si myslim ze to uz skoro pride..., vie uz sediet aj s pomocou ruk sa postavit, no este sa nevie prevratit na brusko a ani na chrbatik. Vobec ma to netrapi, na vsetko ma este cas, no nie? Presne na Vianoce bude mat 6 meisacov a tak zacinam s prikrmovanim, co ma velmi tesi, lebo uz musi kojit kazde 2 hodky a to aj v noci ;( A uz som z toho dost unavena... Ty este kojis? Ako casto? A ozaj, Petka neznasa polohu na brusku, nemas nejaku radu ako na to? Tak zatial pa.

 

14.12.2006 20:59

hadia_noha

Hm, podla mojich skusenosti cim drahsia a "premakanejsia" hracka, tym vacsia sanca, ze sa s nou babo pohra chvilu a potom da prednost napriklad snurkam na topankach alebo drevenej vareche a miske z umelej hmoty Laughing ... Pri starsom sa u nas najviac vyuzila vkladacka = taka ta kocka s dierami, do ktorej sa pchaju rozlicne tvary, potom tyc s kruzkami od najvacsieho po najmensi a este umelohmotne kocky, z ktorych sa dalo vselico postavit. A este sa vedel vyhrat so zatlkackou (http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15567&catalogId=10103&storeId=21&productId=14130&langId=-29&categoryId=16166&chosenPartNumber=57212295). A zo svojho detsva si pamatam este jeden hit - kacicku plavajucu v priesvitnej guli. A este vselijake hracky na podvozkoch, co sa daju tahat a tlacit Wink . Deticky su uzasne stvorenia a tu "edukativnost" vedia najst v comkolvek, nemusi to mat stopatdesiat tlacitok, pipatok a blikatok, niekedy sa viac naucia z obycajnej lopticky. Napriklad mame taky premakany volant, co ma 10 tlacidiel a kazde vydava iny zvuk - motor, sanitka, hasici, klakson, ... a ked bol Romco maly, tak si radsej zobral tu tyc z kruzkami, nechal si najvacsi kruzok a robil si brm-brm a tuuuut tuuut a huihuihuihui sam. Sorry, ze som sa tu tak rozpisala ako by som mudrost svetsku vychlipala, len chcem v dobrom poradit Wink.

 

14.12.2006 21:04

Ozaj Jani,

Zuzka33

tvoja Nika sama zaspava v postielke? Ja som si ju naucila na zaspavanie na rukach, lebo do 4 mesiacov (este aj teraz ju to niekedy chyti) mala strasne koliky Evil or Very Mad a chudatko mi dokazala preplakat cele dni a tak som ju len nosila a tisila. Tym ze to bolo najhorsie vecer, tak som si ju naucila zaspavat na rukach a teraz ju uz nevladzem nosit a velmi ju chcem naucit aby sama zaspala v postielke. No bojujem s nou (asi uz po 3 krat) od pondelka a stale mi nez zaspi jaci ako Viktorka u splavu. Vcera vydrzala plakat a to dost silno a srdcervuco (je to strasne pocuvat a odolavat jej, ide mi puknut srdce, ale musim to zvladnut) plakat az 1,5 hodiny nez zaspala Sad Vsade pisu ze to trva cca 3 dni a mi uz bojujeme 4-ty a zatial nevidim nejaky pokrok ;( tak sa pytam ci nemas nejaky tip ako na to...

 

14.12.2006 21:08

jana_bo

Ahoj Zuzka Surprised) Nika zvlada tie zubky zatial celkom dobre, je sice trosku nervozna a obhryza vselico, ale horucky ani hnacky doposial nemala - a dufam, ze ani nebude, ale pri prerezavani stoliciek vraj s horuckami treba ratat. V polohe na brusku zo zaciatku zvykne aj Nika zurit, ale ked jej dam dookola hracky, dviha sa na rucky... alebo este obcas ju polozim bruskom dole na gauc, ja si sadnem tak, ze sedim na zemi tvarou k Nikinej hlavicke, nohy mam pod gaucom a robim jej rozne grimasy, alebo jej davam na nostek "bim, bam, bom", spievam alebo jej hovorim riekanky s ukazovanim. Toto sa jej paci najviac - vzdy sa pri tom uzasne rehoce, tak chvilu vydrzi aj na brusku, ale ak by som ju nechala lezat len tak bez "programu", zburcovala by cely dom krikom. Na nozicky sa zatial nedviha, ale otaca sa ako vrtulka - nesmiem ju uz nechavat bez dozoru na posteli alebo na gauci, lebo sa vie otacanim aj posuvat. Inak skvely tip na Vianocny darcek je CDcko detskych pesniciek od Marie Podhradskej a Richarda Canakyho - Nika miluje tie pesnicky, len co zacuje par prvych tonov melodie, vypluje cumel a smeje sa.

 

14.12.2006 21:13

Ahoj hadia noha

Zuzka33

a ty nemas nejaky tip ako naucit moju malu samu zaspavat? Co sa tyka hraciek, tak to mame momentalne dost blbe obdobie ;( Skoro ziadna ju nebavi ;( uz ich ma okukane.... Ale napr. rada bojuje s mojim muzom o ovladac od telky Wink alebo ju tesi ked jej dam cajovu lyzicku Wink No tu som uz radsej zamenila ze jej plastovu, aby si nevypichla ocko... Teraz jej chcem nakupit nieco na Vianoce a naozaj je toho tolko ze si neviem vybrat... Ale skusim asi tu kocku co si poradila, Aj ked sa mi zda este na to malicka, no uvidime, budeme sa hrat spolu a nejako to zvladneme Wink

 

14.12.2006 21:16

jana_bo

hadia_noha: s tymi hrackami mas zjavne pravdu, aj moja Nika dava prednost slamenej vianocnej gulke pred hrkajucim mackom Pu s gulockami od Disneyho Smile

 

14.12.2006 21:23

Zuzka33

To skusam aj ja, porozkladam jej vsetky hracky naokolo, ale je to tazke kedze ju jedna vzdrzi bavit tak pol minutky a zahodi ju ;( Aj jej vypravam, aj robim opicky, no nejako neznasa tuto polohu ;( No zabudla som ti povedat, ze som ju na brusko zacala davat az od 3 mesiacov (nikto mi to nepovedal ze sa to musi), ja som naopak vsade citala ze to je rizikova poloha koli SIDS a tak som sa vyplasila, ze som ju radsej na brusko nedavala.... no a takto to dopadlo, teraz dohaname zameskane ;(

 

14.12.2006 21:38

jana_bo

Zuzka: aj ja mam ten isty sposob uspavania a hoci viem, ze to mnohe skusene mamy zatracuju, ja na tom nevidim nic zle, aj ked je fakt poriadny macko, ma uz cez 8 kg a 72cm. Nika mi zaspi na rukach a potom ju dam na postel - spi pri mne. Na nervozny plac mam trik - emulziou (tekuty krem) Alpy s arnikou si natriem ruky, posucham si ruky, aby sa zohriali, dam Nike dole plienocku a jemne jej masirujem brusko, kruzivymi pohybmi v smere hodinovych ruciciek, potom rovnako aj chrbatik a po chvili prestane plakat... potom jej este masirujem cele telicko - jednym tahom ruky po vlaskoch, dole hlavickou popri uskach, dole bruskom az k nozkam. Masirovat treba jemne a pomalym tahom, aby sa babo ukludnilo. To mi poradila jedna maserka. Nika mala od narodenia strasne koliky az do 3 mesiacov, teraz uz nema, ale masirujem ju len tak kvoli relaxu. Je potom ovela kludnejsia. Starosti mame len s oblickami, Nika ma vrodenu dilataciu obliciek a este aj pecen ma zvacsenu, selest na srdiecku... dufam, ze z toho nejako "vyrastie"... nic sa s tym vraj robit neda, tak to musime brat ako to prislo. Na zubky sa da v lekarni kupit gel, ktory krystalizaciou znecitlivie bolest dasienka - vola sa Calgel. Davala som ho Nike, ale po case prestala dzavotat, len hmkala, a na internete som kdesi citala, ze to mohol sposobit gel, tak uz jej ho nedavam.

 

14.12.2006 22:05

jana_bo

ale pozor Zuzka, odo mna si rady, pokial ide o deti, velmi VAZNE neber k srdcu, lebo niektori mi tvrdia, ze mam dceru "rozmaznanu"... hoci ja to vidim trosku inak. Ona na mne visi, pretoze je cely cas len so mnou. Byvame v jednej domacnosti so svokrovcami (obaja 70-tnici, obaja polohluchi a poloslepi, svokor notoricky alkoholik, svokra notoricka klebetnica), manzel je bud v praci, u kamaratov alebo spi po nocnej, takze Nika je stale pri mne. Moja mama žije 80km od nas. Raz som Niku nechala svokre postrazit kym vyvesim pradlo a ked som sa vratila Nika obhryzala sekundove lepidlo (isiel jej 1. zubok vo 4. mesiaci) a v druhej rucke hrkala ostrymi sparadlami, tak som si povedala, ze nikdy viac! nestoji mi to za to! Snazim sa citat odbornu literaturu, radim sa s lekarmi aj s inymi mamickami a obcas dam aj na vlastnu intuiciu... urcite nie som ako matka dokonala, ale robim co mozem a Nika zatial vyzera byt celkom stastne a spokojne babo...

 

14.12.2006 22:27

Zuzka33

Hmmm, ty na takonto uspavani nevidis nic zle..., no ja nehovorim ze je to zle, ale naozaj ju nevladzem drzat na rukach, mam problemy s chrbticou ;( a mala ma uz (oproti tvojej Nike len Wink) 7 kil a mne odchaza chrbat ;( Najhorsie na tom je, ze nikto ju nedokaze uspat len ja -teda na rukach a to mi vadi.... Minuly tyzden sme boli po prvy krat od kedy je mala na svete sami na rande vonku. Boli sme si vecer zaplavat a v saune, bolo to nieco uuuuzasneee!!! Super relax a konecne sa mi podarilo uvolnit chrbticu, no ked sme sa vratili mala nespala ;( A to uz bolo pol desiatej vecer ;( Mne tiez hovoria ze mam malu zle vychovanu, lebo je stale u mna na rukach a zaspava na rukach, ale ja si myslim svoje... Akurat by som velmi rada docielila to zaspavanie... Uvidime, budem sa snazit vydrzat az do nedele a ak to nepojde, tak rezignujem a asi ju nadalej budem uspavat na rukach, lebo nemam to srdce ju trapit ;((( Vidim na nej ze ju to doslova stresuje, lebo ked sa niekedy zobudi cca po pol hodine ako zaspala, tak sa budi s placom a ked ju uspavam na rukach tak sa mi zobudza s dzavotanim.... No nic, idem si uz lahnut, lebo na dnes mam toho dost. Tak sa maj krasne a zajtra sa opat ozvem, pa.

 

14.12.2006 22:38

jana_bo

Zuzi, ja mam zrasty na chrbtici a zdegenerovane chrupavky, ale dceru mam len jednu a vek po 30tke, tak si to uzivam, ze si mozem Niku pritulit, ukludnit ju a uspat vo svojom naruci, aj ked ma boli chrbat... mozno uz ine babetka mat nebudem, tak sa nechcem ochudobnit aspon o tie zazitky, ktore mam teraz s nou. Ak bude Nika a vsetko ostatne v pohode, pridem sem na forum aj zajtra, hoci manzel ma v plane ist sa prejst do mesta - v KE mame Vianocne trhy a este sme neboli, tak zajdeme vsetci, cela nasa 3-clenna rodinka, ak sa bude dat. Uz sa tesim, dufam, ze to vyjde Smile Dobru noc a pekne sny... Tebe a aj malej Petke.

 

15.12.2006 00:13

lucifuk

ahoj, jani, vsimla som si, ze si z Ke, my z junoviek, ktore sme sa odstahovali na inu stranku, sme zatial 6 z Ke a dost casto sa stretavame aj osobne, doteraz najviac na hlavnej ulici, aj dnes sme boli na trhoch a posediet v Dargove na tretom poschodi. Ak budes mat chut sa stretnut, daj vediet Wink

 

15.12.2006 08:36

hadia_noha

Zuzi podla mna to bol nejaky strasny optimista, co ti tvrdil, ze do 3 dni sa dieta nauci same zaspavat. Jedine ak zazrakom, alebo v nemocnici na praskoch Rolling Eyes. Realnejsi termin je dva tyzdne az mesiac, a s kazdym "vymäknutím" s Tvojej strany mozes zacinat odznova. A aj tak este budu vecery, ked sa babo len tak lahko nerozluci bez placu. Ale myslim, ze to usilie stoji za to, lebo s chrbtom nie je sranda, este ho budes par rokov potrebovat, a dietatko bude coraz tazsie, coraz pohyblivejsie a bude potrebovat zdravu culu ohybnu maminu Wink. Drzim palce, nech mas prevne nervy a nech to tvoja Petka cim skor pochopi, ze sladke casy uspavania na rukach skoncili. A hlavne sa s nou nezabudni o to viac vymojkošit cez den, tulkat, hladkat, masirovat, aby jej nechybal telesny kontakt.

 

15.12.2006 08:47

hadia_noha

Este pre istotu napisem, aj ked to asi kazda mamina vie, ze na lahsie zaspavanie bez maminy vacsine deticiek treba dve veci: ritual a mojkadlo. Ritual znamena, ze kazdy vecer pred spanim bude cca rovnaky - napriklad precitame si knizku, pohojdame na fit lopte, okupeme, napapame, dame do postielky, dostaneme pusu na hlavicku, usmev a pohladkanie ... a takto kazdy vecer, nech sa deje, co sa deje. Mojkadlo je jasne, nieco makke, co moze babo hladkat, drzat, zuzlat, tulkat. V obdobi, ked sa uci dietatko zaspavat same, by sa nemali diat velke zmeny - staci spanie mimo domu, cudzia osoba na strazenie, poprekladany nabytok v jeho izbicke alebo opratie mojkadla, takze pride o svoju vonu, a ste zase na zaciatku.

 

15.12.2006 12:12

jana_bo

hadia_noha: super, ze si to Zuzke napisala, ja som o tom nevedela, ale prave vdaka tomu som pochopila, preco v mojom pripade ani nema vyznam snazit sa o samostatne zaspavanie - pravidelne cestujeme a spime mimo domu. Moja dcera zaspi bez problemov kdekolvek, kde som ja... staci jej ak ma pri nosteku dostatocne silny koncentrat mojej osoby a zaspi na mne aj v klokanke pocas nakupov v supermarkete... Zatial to zvladam, tak to nechcem menit. Ked to bude potrebné, určite mi pomozu tieto rady. Vdaka Smile

 

15.12.2006 12:26

jana_bo

poradte mi niekto PROSIM kam mam v nastaveniach na tomto fore uviest html alebo url adresu z lylipies, ak chcem mat pod odkazom obrazok s vekom mojho babetka... Vopred DAKUJEM. Nedari sa mi to, a nechcem to tu cele rozburat...

 

15.12.2006 12:54

Zuzka33

Dakujem hadia noha za tip, no nevedela som ze to bude trvat tak dlho ;((( Ja mam dnes prave piaty den a uz nevladzem ;((( Je mi do placu a je to pre mna strasne narocne pocuvat ako place ;(( Okrem toho presne ako pise Janka aj my pravidelne cez vikendy chodievame mimo domu a aj spime mimo ;( Okrem toho teraz cez Vianoce (uz buduci) piatok ideme na dovolenku a tak ako pises, to mozem asi rovno vzdat ;((( a pockat jedine na to ze ked zu bude vacsia tak si to necha vysvetlit Confused

 

15.12.2006 13:09

jana_bo

Ahoj lucifuk Smile vdaka za pozvanie, mozno sa niekedy pridam. Hacik je vsak v tom, ze byvame v Saci a doprava busmi do centra je horror (kopec Romov, spina, krik, pootvarane okna, nedoliehajuce dvere, atd. - mozno to poznas) a s autom som odkazana na manzela, lebo hoci mam vodicak, 13 rokov som nesedela za volantom a ked som to teraz v lete skusala, manzel skoro osivel... tak som to vzdala, skusim buduce leto... Z ktorej casti KE si ty?

 

15.12.2006 13:18

jana_bo

Ahoj Zuzka Smile ja mam dnes dalsi prehresok ako mamina. Jedla som activiu a Nika ma hypnotizovala ocami, tak som jej trosku dala na lyzicku a chutilo jej to... natahovala sa, ze chce este, teraz oblizuje lyzicku. Kedy a co planujes dat ako prvy prikrm Petke? Citala som, ze treba zacat zeleninou - a ja hned jogurtom... haha, ale mozno sa jej do bruska toho moc vela nedostalo, lebo vytlacila cez ten svoj zubok dost von. Tie ziarive ocka ale stali za pohlad! dufam, ze som toho vela nepokazila - len sme nadviazali VRELY kontakt s lyzickou.

 

15.12.2006 14:20

hadia_noha

Zuzka33 ak idete na dovolenku, tak asi bude fakt najrozumnejsie naplanovat to az po nej. Ale na to, ze sa Petka sama umudri, sa velmi nespoliehaj, aby si ju nemusela na rukach uspavat este v trinastich Razz . Este som citala taku fintu, ktora je kompromisnym riesenim medzi uhojdavanim na rukach a samostatnym zaspavanim - usporiadat nabytok tak, ze postielka je zarovno s tvojou postelou, aby si mohla vecer lezat pri dietatku a hladkat ho a cicikat leziace vo svojej postielke, az kym nezalomi. Toto by mozno bolo riesenim pre tvoj chrbat a mala princezna by na to mozno pristala skor, nez na uplne rozlucenie Wink .

 

15.12.2006 14:24

hadia_noha

jana_bo, uz si to celkom presne nepamatam, ale tusim ked si robis ticker na lilypie, tak na poslednej stranke ti ponukne tri HTML kody tvojho tickeru. Prostredny treba skopirovat a vlozit v tvojich Nastaveniach do kolonky podpis.

 

15.12.2006 14:26

hadia_noha

takto nejako to vyzera (ja tam mam dva, tak je toho viac):

 

15.12.2006 14:44

jana_bo

hadia_noha: vdaka Smile uz som prisla na to, preco mi to nefungovalo...

 

19.12.2006 16:54

jana_bo

tusim nam to tu nejako zamrzlo... chcela som len pochvalit CDcko od Podhradskej a Canakyho DETOM 5 - pesnicky su skveleeeeeee. Nika miluje pesnicku Pasla ovecky, chichoce jak maly chichlos, ked spievame: cupi cup a dupi dup. Vrelo odporucam vsetkym maminam Smile

 

19.12.2006 17:04

jana_bo

Zuzka: ako zvlada Petka tie zubky? Dufam, ze horucky nema... A co spinkanie? Vzdala si to potom s tym treningom, ci vytrvalo trpite nadalej? Mozno uz spinkate podla harmonogramu... ci este nie? Nevadi, ved raz sa musi podarit. Vela uspechov prajeme Smile

 

22.12.2006 08:47

hadia_noha

jana_bo dik za tip na tu pesnicku, sice CDcko nemam, ale Dancul sa dooobre vytesil, ked som mu to cupi-cup a dupi-dup vyspevovala Laughing

 

22.12.2006 16:11

jana_bo

hadia_noha: super Smile som rada. Aj Nika jasaaaa ked spievame spolu s CDckom. Chcela som sa Ta opytat ci uz Ti Danko sedi sam. Nika sa este len vcera zacala otacat z bruska na chrbatik... opacne sa nevie pretocit a posedi len chvilku a uz sa kymaca. Kazdy tu v okoli do mna rype, ze PRECO este nesedi... ako keby som to JA mohla vediet, ze preco. Niekedy mi tie tetky- rypacky fakt lezu na nervy! Ten nezmysel s oblozenymi vankusmi nemienim robit, tak mi asi zostava len pockat, kym to moje dievcatko spevnie natolko, ze sa v sede udrzi sama, ci nie? Nepoznas nejake cviky na spevnenie babetka? Vojtovka je podla mna pre Niku prilis vela, ved ona ine problemy nema, len jednoducho este nesedi, hoci v nedelu bude mat uz 6 mesiacov.

 

22.12.2006 21:08

lucifuk

Iste ti odpovie aj hadia noha, ja len ze 6 mes dieta vooobec nemusi sediet . to je vacsinou utopia - dieta sa posadi skutocne samo az ked uz nebude len lezat na brusku, ale bude liezt po styroch a potom sa sam posadi, ked si bude chciet oddychnut... nas Jakubko sa zacal pretacat na brusko a spat asi v 5,5 mes. teraz ma o mesiac viac a stavia sa na styri a peruje... tiez sa zacal posledne tyzdne pritahovat do sedu, ked sedi v stolicke alebo v lone, ale radsej sa snazim urobit vsetko pre to, aby si nesadal, u vacsiny je chrbtica este prilis slaba, aby to zvladli. jasne ze su aj vynimky, ale na tom nic nie je, ak este nesedi... - podopierat vankusmi sa neodporuca - tzv. pasivne sedenie zatazuje chrbticu, ak chvilu vydrzi sam sedkat OK, ale nijako mu v tom nepomahat - jedine cvicenie na posilnenie o ktorom viem, je davat na brusko a casto sa s nim hrat a vytvarat mu podnety, aby sa snazilo pohybovat za hrackami - gulanim, plazenim, po styroch a ten sed pride sam... nedaj sa odradit a znechutit takymi tetkami...

 

22.12.2006 21:28

jurky

ahojte, ak mozem tak sa k Vam pridam, moj syncek Simonko ma nieco vyse 6 mesiacov a tiez este nesedi a myslim si ze je to OK, davam ho casto na brusko, nech si spevnuje chrbatik, otaca sa z bruska na chrbatik a naopak uz skoro mesiac. Teraz, ked je na brusku zacina sa davat na kolienka a zacina "perovat". Davam pred neho hracky, aby sa za nimi natahoval a uz sa skusa aj posuvat dopredu, zatial sa mu moc nedari, ale aj to bude, skor sa mi posuva dozadu Razz Uz som mu zacala davat aj prvy prikrm mrkvicku a zemiacik, ale moc mu nechuti, tak idem vyskusam cukinu, dufam, ze troska spapa.....

 

23.12.2006 20:48

hadia_noha

jana_bo lucifuk ma uplnu pravdu, z rypakov si nic nerob, do osmeho mesiaca ma Nika doooost a dost casu na trening, a az keby vtedy nesedela, tak treba zacat zistovat, co je vo veci. A dobre pise aj o tom, ze pre zdrave babo netreba vymyslat ziadne telu neprirodzene cviky. Nika je presne akuratne telesne sikovna, ked sa do siesteho mesiaca naucila pretacat. Co vies, mozno si medzi tym, co sa ine babatka pretacali, ona si trenovala mozog Wink. Skusim pohladat taku tabulku, niekde na nete urcite bola, v ktorej boli napisane negativne milniky - kedy sa treba zacat znepokojovat, ak babo nerobi to ci ono. Ale sedenie v siestich mesiacoch tam nebolo CELKOM URCITE Razz .

 

23.12.2006 20:53

hadia_noha

Jurky u nas tiez zemiacik na prvy krat velmi nezabodoval, ale ked som skusila o dva tyzdne, tak uz chutil. Mrkvicka Dancula brutalne zapiekla, tu veru druhy raz tak skoro nedam. Teraz vacsinou davam bud zemiak+inu zeleninku, alebo ryzovu nemliecnu kasicku rozrobenu s dusenym ovocim.

 

23.12.2006 21:05

hadia_noha

tuto su tie milniky: http://www.dfnsp.sk/upload/Uvod_do_pediatrie1.pdf

 

23.12.2006 21:16

hadia_noha

Ale ked tak citam ten subor, pisu tam, ze "sestmesacne dieta vie samostatne sediet, hoci tato schopnost nie je dolezita, mnohe deti ju vo vyvoji preskocia". Tak si vyber Confused. Inak ja mam desatkiloveho hrosika a ked ho posadim, tak sedi, aj na styroch sa drzi, dnes sa mu dokonca podarilo prvykrat pohnut dopredu klasickym lozenim ruka-noha, ale to asi len omylom. Jeho starsi brat uz v pat a pol mesiaci lozil, aj sa sam posadzoval. Ale sestra mala malu knedlosku, co do osmich mesiacov kde ju polozili, tam lezala, ziadne pretacanie, nic, a potom odrazu vsetko v pohode dobehla ako nic - bola proste len pohodlne babo.

 

30.12.2006 15:51

jana_bo

fnuk fnuk... kazdy kamsi zmizol a tu je total mlkvo. Vsetky maminy junovych babetiek sa snad neprestahpvali, ci ano? Chcem sa poradit. Asi som spravila blbost - dala som malej papat uz aj banan a teraz uz nechce ani mrkvu ani jablko a zemiak ani nehovorim. Pomoooooooooooc... co mam teraz s tou malou presibanou osobkou robit??? Nemoze predsa jest len banany, ved nie je opica!!! Vsetko okrem bananu pretlaci cez zubky von z pusy a este pri tom komicky zvrasti nostek, aby som pochopila,ze TOTO si mam zjest sama, ona to jest nebude a hotovo. Kto mate skusenosti poradte. Skusala som jej uz aj zmiesat jablko s bananom, aj to mi vsak pretlacila von... Neviem co teraz robit.

 

31.12.2006 20:09

anjelicek22

Ahojky, vsetci su na stastnezeny, resp. na skype, ale to sa snad zasa nejako upravi Smile)) Ta moja priserka bojkotuje vsetko okrem ovocia a mäska (no fakt), podla nej je totiz mrkva to najodpornejsie, co existuje Smile) Skus ju na zaciatku oklamat, jednoducho jej do toho primiesaj trochu hroznoveho cukru, to ti bude jest okamzite (ja viem, prisladzovat sa nema a tak) aaaale, to len prvy den-dva, potom mnozstvo cukru postupne znizuj, potom si nato zvykne. Banany su jednoducho sladke od prirody, jablckam treba trochu napomoct. Mala by si vidiet Sasenku, ake robi ksichty, ked jej dam papkat vyzivu, co som robila sama (tie hotove su jednoducho presladene - a na to je vdaka mojej pohodlnosti zvyknuta)

 

31.12.2006 21:28

jana_bo

anjelicek22: vdaka Surprised) dnes sa mi podarilo dostat do tej mojej malej presibanej osobky 5 lyziciek mrkvy rozmixovanej s bananom. Od obeda sa z toho vytesujem a kazdemu sa chvalim akoby to bol svetovy rekord... haha

 

01.01.2007 13:06

hadia_noha

Jeeej, uz tu zijete? Prajem krasny a nezabudnutelny rok 2007, a nech nasim drobcom sibalske ohnicky v ockach nezhasinaju!

 

01.01.2007 14:57

anjelicek22

Jana_bo : Tak to gratulujeme Smile My sme zo Sasenkou prikrmovali uz od 14. tyzdna kvoli tomu, ze ma moje mliecko moc malo kalorii a i tak som nechcela prestat kojit a sme uplne spokojny. Je to obrovsky hlados, sem-tam uz zmakne aj 3/4 vyzivy, väcsinou ale fakt dostava tie kupovane, chuti jej to, a ja s nou nemusim bojovat (to som nikdy nemusela), ked som ochutnala, co to akoze ma jest, tiez sa mi to zdalo ako poriadny humus (vid. cukina, resp. mrkvicka od HIPP Rolling Eyes ) Zemiacik je jedina zelenina, co ma rada, to nam poradila nasa Hebamme, urobit velmi hustu zemiakovu kasu spolu s umelym mlieckom, tak aby to bolo ako plastelina. Je to fakt sranda, das to malej do ruky a ta sa s tym hra, zapatlana je az za usami (fakt sa oplati polozit ju na potravinovu foliu ci nieco take, nech ma svoj priestor (alebo ja ju davam do maleho detskeho bazenika :D :D Cool ) Postupne si dava vsetko do ustociek a spapa skutocne vsetko do poslednej bodky. A hraci faktor je uplne uspokojeny Smile) Prave trenujeme pitie z poharika, mame ten od Fischer Price, zatial este nepochopila, ze z toho musi sat, zatial to len obhryza a tak nieco dostane von, ale i to je zaciatok, aspon ze ju to bavi. (bojkotuje uplne flasku) A zaciname liezt(""plazit sa"") (len tak trosku, ale dopredu Smile) ), najvyssou motivaciou su novin a casopisy, kvoli tomu je ochotna preplazit cele dva metre. Mam pocit, ze uz musela zjest tolko papiera, ze jej z toho musi byt zle Shocked Este stale ma crevnu chripku, uz 8 dni, no uz je to trosku lepsie, najhorsie su tie krce, ktore ju v noci budia, zadocek ma tak hrozne cerveny, davam jej na to tu odpornu rybaciu mast, ta celkom zabera, ale i tak je mi jej hrozne luto. Ked sa mi ta baba, co to tu crevnu chripku dovliekla ku nam na plavanie dostane do ruk Twisted Evil Twisted Evil Exclamation

 

01.01.2007 17:37

hadia_noha

anjelicek maly bazenik na papkanie miesto detskej stolicky je FAKT dobry napad Laughing Laughing Laughing

 

01.01.2007 19:31

hadia_noha

anjelicek s tou crevnou chripkou je to hrozne, este stastie, ze ste nemuseli ist do nemocnice na infuzky ... velmi drzim palce, aby ste sa cim skor vyzdraveli! Co tak pozorujem, tak to plavanie babatiek, ktore sa vseobecne propaguje ako maximalne zdraviu prospesne, ma aj svoje negativa. Vlastne poznam viacere deturence, ktore tam chytili nejake pliagy - kozne problemy, zapaly spojiviek, zapaly stredneho uska, a teraz aj vy toto Confused .

 

01.01.2007 20:53

jana_bo

Skveleee, ze ste sa tu tak pekne rozpisali Smile aj ja Vam vsetkym prajem VSETKO NAJ-SAM-SUPER V NOVOM ROKU, HLAVNE VELA ZDRAVICKA VELKYM AJ MALYM, STASTIE, USPECHY A VSETKO VSETUUUCKO PO COM VASE SRDIECKA TUZIA Smile

 

01.01.2007 21:32

jana_bo

anjelicek: takmer ti zavidim (ale jasne, ze v dobrom a doprajem ti to), ze tvoja mala uz aj lezie. Moja "knedlicka" sa este len otaca z boka na bok, o otacanie z bruska na chrbatik a opacne ju musim upenlivo prosit a naznacovat jej co od nej chcem - trosku sa uz bojim, ci je Nika celkom v poriadku, ale snad je ok, len z nej asi vyrastie poriadny lenoch! Kolko vazi Tvoja Saska? Narodila sa 25. 6., ak dobre funguje tvoj kalendarik, ze?Nika ma uz 8,6kg a 72cm. Snad to bude ten dovod, preco sa jej moc nechce hybat... Este som Ti chcela povedat, hoci to mozno vies, ze novinova tlacova farba obsahuje OLOVO, co negativne vplyva na IQ deti, takze pozor na nadmernu konzumaciu tlacovin Smile Aj Nika miluje casopisy - januarovu Mamu a ja mam uz "odbremenenu" od titulnej strany... ale jest jej papier nedovolim, tie chemikalie z farbiv mozu byt ozaj nebezpecne. Kedysi daaavno som s tym robila, ver mi. Skore uzdravenie z tej crevnej chripky Vam prajem a nech vas podobne pliagy zdaleka v Novom roku obchadzaju Smile

 

01.01.2007 21:54

anjelicek22

Hadia noha - normalne je podla mna plavanie super, ale ked je vela babatiek pokope, tak sa prenasa snad vsetko, hlavne, ked maju starsich surodencov skolkarov. Len som bola taka nastvata, ze to bolo prave dva dni pred vianocami, ked sa zvijala kazdu noc v krcoch a vrestala ako o zivot, za noc bola hore aj osem krat (predtym sice tiez neprespala celu noc, ale papala o tretej a piatej), no chodila som ako taka mrtvola. A to este vianocne pripravy, kde prisli priatelove ex-deti a jeho rodicia, takze kopec ludi, vsetci su super, snazili sa mi pomoct, ale ja som stale mala starosti len o Sasenku Crying or Very sad Navyse sme to od nej dostali vsetci, takze asi tak... Rolling Eyes Vo februari zaciname plavanie 3, teda uz plavame z kolesom ako majster sveta (zvlada 15 m tam aj nazad bez toho, aby si u mna oddychla), dokonca uz plava len s rukavikmi, ale to vie zatial len na chrbatiku, i to je podla mna vykon, udrzat rovnovahu a zadocek dost hore na to, aby sa nepotopila. Plavanie 3 a 4 bude az do veku jednoho roka, kde uz vraj bude plavat uplne bez pomocok, no tak to som zvedava Shocked Vo vani to zneuziva, potapa sa, lebo uz vie vyplavat horea zadrzat dych, vytahuje hracky spod vody, no na porazenie, mam o nu paradny strach, ani neviem, ci mam zakazdym reagovat a vytiahnut ju (niekedy to nerobi naschval, ale omylom, to je teda potom rev), alebo cakat, co sa stane. Doteraz lezala vo velkej vani len na chrbatiku, teraz uz chce zasadne byt len na brusku a plazi sa hore-dolu. No aspon uz nema taku moznost ostriekat celu kupelku. No nejako som sa rozpisala Laughing Jana_bo: Myslim, ze tvoja Veronika je od Sasenky len o den starsia Smile)) Ake mate vahy a miery? My mame 7160 gr a 64 cm ( za posledne tri mesiace sme vyrastli len tri centimetre, ale to je vraj i tak ok, trosku schudla kvoli tej crevnej chripke, zajtra ideme na prevazenie, uvidime, ci to nebude este menej)