1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

14.03.2007 20:39

Marysh

Ja som pribrala zatial 3kg, myslela som si ze viac, ale vaha ukazala u lekara predvcerom tolko... takze 60. Snad ma caka uz iba 7kg alebo take cosi Laughing

14.03.2007 20:55

Zuzanita

Ahojte, tak i ja mam dnes za sebou poradnu, zobrali mi i krv na AFP a vysledky budem mat az o tyzden. Strasne nerada chodim po doktoroch, neznasam to cakanie. Mad U mojej doktorky sa objednat neda, tak sa tam vzdy nacakam. Dnes som tam prisla uz o siedmej, pricom ordinuje az od osmej. Bola som stvrta na rade. A viete kedy som sa dostala na rad??? O pol desiatej!!!! A to som stravila vnutri 10 minut. Tie zeny co prisli po mne tam cakaju asi doteraz Razz Razz Razz A este mi kazala obehat obvodnu, kardiologa aj zubara. Aj Vas tak prehanaju? Ved mne je to normalne trapne behat po doktoroch ked mi nic nie je, iba ich oberam o cas (okrem toho som to absolvovala uz 2x s vybornymi vysledkami - na kardio mi pred 2 rokmi povedal doktor ze mam take dobre srdce ze mozem mat este 10 deti Laughing Laughing Laughing - ale to urcite nemam v plane Laughing Laughing Laughing ) Ale babo je v poriadku, na ultrazvuku sa pekne mrvilo, aj ked ja pohyby este necitim. Ale vyzeralo dost aktivne, ani chvilku "neposedelo" Laughing Laughing Laughing Predo mnou tam bola u doktorky jedna romka s viditelnym bruskom. Bola tam prvykrat a doktorke tvrdila, ze ona doteraz nevedela ze je tehotna. Podla ultrazvuku jej to odhadla na 6-7 mesiac. Ze ona si myslela ze to ma z nejakych liekov.... Exclamation Exclamation Exclamation No povedzte, da sa to taky cas ani netusit??? Nikto jej tam neveril. Aspon som sa pobavila. LuciaG, ja som zatial pribrala 3 kg (ale termin mam 3 tyzdne po tebe, tak to mozem este dohnat Laughing )

14.03.2007 21:17

babenko

ja som tiez uz pribrala 7 kg Rolling Eyes dnes som si bola aj nakupit vacsie spodne pradlo a vsetko okolo toho, uz sa tam nezmestim. a pritom niesom tucna, na mne je to nastastie nejako dobre rozlozene, lebo som dost vysoka - aspon tak mi vravia znami Cool alebo zeby ma len chceli utesit? Wink a tak som sa zase rozjedla, najviac co mi chuti je slepacia polievka, tej sa neviem dojest, a dnes v noci - ked ma maly zobudil, som mala tak ukrutny hlad, ale vydrzala som a chladnicku som nenavstivila... aj ja mam v rodine geny na dvojicky, este pred prvym tehu som si ich aj priala, a po porode som bola rada, ze mam predsa len jedneho chalana... dufam, ze je to tak aj tentoraz. a neviete, ci je aj "mamina" znova tehotna? raz sem prispela a odvtedy sa neozvala.

14.03.2007 22:32

mimkab

Aj ja som pribrala 7 kg, dnes keď som šla do poradne, tak som sa ráno vážila a ostala som prekvapená, že za dva týždne som pribrala 2 kg. No a čuduj sa svete, že mi dnes dvaja ľudia čo ma niekoľko týždňov nevideli, tak mi povedali, že som teda riadne pribrala. Čo mám teda robiť??? Sa obmedzovať? Už neskoro večer papať nechcem, dám si ovocie radšej a snažím sa papkať častejšie. Lebo som celý den nemyslela na jedlo a potom podvečer sa najdedla rovno za troch. A už sa toľko trápiť nebudem, že priberám nielen do bruška, ale aj do bokov a zadočku. Už kašlem každému komu to vadí. Kamošky to chápu, veď sú ženy a muži budú len kritizovať. Tiež by mali nostiť bruško a zistiť aké to je. No nemám pravdu? Moja sestra počas tehotenstva pribrala 22 kg a schudla na pôvodnú váhu. Babenko aj ja som si dnes bola kúpiť väčšie nohavičky. Dokonca som si kúpila aj topánky s nízkou podráškou. Lebo okrem botasiek som mala len topánky s vysokými opätkami a už ma nožky boleli, keď som v nich bola cez den.

15.03.2007 07:15

Zuzkaaa

Ahojte dievcata, no po dlhsom case pisem aj ja. Co sa tyka priberania, tak ja som na zaciatku nejake to kilo schudla a teraz mam o dve ci tri viac. Ale spodne pradlo som nakupila uz davnejsie nove, aby mi bolo pohodlne :D Zrave nalady moc nemam, skor papam normalne ale ked ma vecer alebo v noci prepadne hlad, tak to riesim malymi mlieckami - kakaovymi, to zaberie vzdy. Nebudem sa predsa trapit. Hladovat by sme podla mna nemali, ved to sa babo ozyva, ze chce papat, asi to netreba prehanat s tym prejedanim, ale moja mama napriklad pri kazdom tehotenstve strasne pribrala a vraj sa snazila nejest, potom vzdy jasnacka schudla, vzdy mala super postavu, aj teraz je chudsia ako ja Smile Takze kaslat na blbe poznamky od inych, nech si trhnu nohou Zuzanita, ja som bola na EKG, obvodnej a zubara tiez, myslim, ze je to standard, potesujuce je asi len to, ze tam nestravis tolko casu ako u gynekologa Smile

15.03.2007 08:09

Soňa_

Ahojte, no ja si uz pripadam ako maly vorvan Embarassed posledny krat som sa vazila koncom februara- to bolo + 5...o tyzden idem na poradnu a bojim sa toho, ake cislo na vahe uvidim....uz sama na sebe vidim, ze som riadne pribrala- dvojita brada, celula az po kolena Sad Sad smutna som z toho...ale samozrejme kontrolovat sa to nie...dufam, zo to male bude mat volu po tatovi... Exclamation a nohavicky uz nosim XL...som velmi zvedava, co bude v lete, ked uz budem velky vorvan Exclamation Exclamation to budem pobehovat asi len tak.....

15.03.2007 08:11

marus

Ahojte dievcata, vcera som bola na ultrazvuku v 20 tt a na papieriku mam nejake skratky, ktorym nerozumiem. Mozno viete poradit co znamena AC, HC ??? dakujem.

15.03.2007 09:17

Zuzkaaa

Nasla som toto: AC - z angliztiny - obvod bruska - akemu tyzdnu zodpoveda brusko HC je z anglictiny a znamena obvod hlavicky ak mas BPD - akemu tyzdnu zodpoveda hlavicka - priecny priemer FL - akemu tyzdnu zodpoveda nozicka - dlzka stehennej kosti FOCD - fronto ocipitálny rozmer - veľkosť hlavičky v predozadnom priemere vlastne rastove krivky babetka

15.03.2007 09:31

Lenka V.

Ahojte, ja som pri Veronke pribrala z 48kg na 70kg. Teraz zatiaľ len 3kg a to sú dve, už sa teším čo ma čaká, to asi skončím na 80kg, ale určite to pri dvoch veľmi rýchlo zhodím Laughing

15.03.2007 09:56

karinnkaa

Ahojte ja som sa nevazila uz par tyzdnov, ale brusko mi poriadne narastlo takze ratam takych plus 5 kil.. uvidime. Cez vikend sa u rodicov odvazim. Ale drahy mi nadava, ze okrem brucha som vsade inde schudla a vidiet mi rebra, zrejme sa to vsetko sadlo presunulo na brusko Smile))))) Vacsie spodne pradlo mam v plane kupit aj ja, zatial este vystacim, co ma tlaci som odlozila, ale viem, ze bude treba este vacsie... no co uz.. Ale zistila som, ze sa mi v noci zle spi uz aj na boku, musim si podlozit brusko aj nohy. vystreta na chrbe ani nemozem byt, ani ked nohy pokrcim Sad

15.03.2007 10:48

Soňa_

kocky, ja viem, ze je este skoro, ale zacali ste sa okrem "mini" veciciek obzerat aj po inych potrebnych zalezitostiach ako su kociare, postielky, atd??? ja som si zacala vsimat kociare a zda sa mi to normalne na vysoku skolu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes chcely by som sa vas otytat- viete poradit aky kociar by sa hodil, aby: - vydrzal 3 roky - bol lahky lebo ho budem musiet tahat po schodoch - zmestil sa do vytahu (taky pre 3 os) - bol dostatocne priestranny v zime pre male vo fusaku - mal dobre kolesa (nie len do nakupneho centra) ale aj do "normalneho" terenu - skladny (Opel Corsa) Confused: Confused: Confused: potrebujem nejake kontretne typy kociarov, aby som mohla zacat s marketingovam prieskumom...ufff.. vopred dakujem

15.03.2007 11:11

Lenka V.

ohľadom kočíkov: pre jedno miminečko som bola rozhodnutá pre: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=3365&category_id=165&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 teraz potrebujem dva, ktoré sa dajú spojiť, budú ľahké a vydržia od narodenia aspoň do dvoch rokov: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2063&category_id=230&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 ale budem musieť kúpiť ešte prenosné tašky a autosedačky. obidva varianty som našla na internete a potom som si ich bola obzrieť naživo, najviac ma zaujalo že su ľahučké.

15.03.2007 11:18

Soňa_

:D na tento som pozerala vcera na nete...som rada, ze nie som jedina, komu sa pozdava...

15.03.2007 11:33

Lenka V.

ak myslíš tú trojkolku - tak mne sa trojkolky nikdy nepáčili, ale tento som videla a odskúšala naživo a je fakt super. aj keď cenovo trošku drahší, ale je tam aj autosedačka a všetky doplnky, takže keď som si prerátala možnosti iných kočíkov - nebol to moc veľký rozdiel.

15.03.2007 13:06

nasenka

Ja som zatiaľ pribrala 4 kg a vážim 60 kg! Rovnako ako Marysh! Laughing Tak uvidíme, ako sa nám to bude naďalej vyvíjať! Ja som pri prvom teho pribrala 22 kg (z váhy 56 kg na 78 kg) a do roka som bola dokonca chudšia ako predtým! Wink A jedla som kedykoľvek, kdekoľvek a koľkokoľvek! :D (veď tak som aj vyzerala!!! Shocked ). No a teraz sa tiež neobmedzujem, ale mám pri malej viac pohybu, tak uvidíme, či zase rovnako priberiem! Rolling Eyes No mňa neposlali na žiadne vyšetrenia (obvod, zubár, kardio), len som sama z vlastnej iniciatívy bola u zubárky (to sa mi odlomil kúsok zuba!). Kočár - ešte vôbec netuším, čakám ako bude malá chodiť, či to budem riešieť skejtom alebo inak! Soni ja po predchádzajúcej skúsenosti budem riešiť kočár nasledovne: pri prvom dieťatku som kúpila drahý kočár - trojkombináciu. V hlbokom som malú vozila len si 5 mesiacov, lebo chcela sedkať (a tam sa nedala zdvihnúť zadná opierka - v hlbokej časti). Tak som nahodila športovú časť a tam som ju tiež vozila len krátko, nakoľko často chodíme autom a chcela som niečo ľahšie, spratnejšie, najmä, keď malinká začala chodiť a nechcelo sa mi "valiť" s veľkým kočárom,keď aj tak väčšinou bežkala, a tak som tento kočár predala a kupovala golgáč (ale taký, že mal funkcie ako športový kočár - polohovateľná opierka, madlo, nánožník, veľká strieška atď ). Takže teraz asi zainvestujem radšej do kvalitného golfáča (ktorý sa používa najdlhšie) ako do hlbokého kočára! Len som tým chcela povedať, že asi ten kočár nebudeš používať 3 roky a keď bude malinké bežkať, tak sa budeš pozerať po niečom ľahšom a najmä keď píšeš, že budeš chodiť po schodoch a skladať ho do auta! To je moja skúsenosť! Wink

15.03.2007 13:17

Soňa_

dakujem Nasenka...tazke asi radsej 2...hlbobo-sportovy a potom samostatny golfovy, ked bude malinke cupitat... kriteria sa vsak nemenia... no, radsej by mi niekto mohol daky kocik darovat a bolo by vybavene...ale ziadne babo v rodine... Confused no nehovorila som- vysoka skola kocikova Exclamation Exclamation pomooooc Shocked Shocked toto bude tazke.. v kazdom pripade, kocky radte datej prosim...

15.03.2007 13:57

Zuzkaaa

Soni, v tomto to mam ja jednoduchsie. My kocik dostaneme po neteri. Je to Peg-perego Venezia a bude aj so sedackou. Je to kocik v pohode, sportovy, ktory staci od malinkeho babatka az po dvoj rocne. Mimochodom mala ma 2r a 5m a v kociku vobec uz nechodi asi tak 3 mesiace, radsej beha peso Smile

15.03.2007 14:09

Soňa_

Zuzka, a co sa tyka tych koliesok- su v poriadku? nekazia sa? hodia sa aj mimo rovnej bezkamienkovej asfaltky?

15.03.2007 14:12

Zuzkaaa

su v pohode, nepokazili sa, ale pocula som, ze lepsie su vacsie kolesa nafukovacie, tak neviem, tam je podla mna potom problem so skladanim a spratnostou do auta

15.03.2007 14:14

karinnkaa

mne moj drahy kocikovy problem vyriesil... prekvapil ma a kupil ho uz pred 2-ma mesiacmi.... da sa vselijako polohovat, takze urcite dlho vydrzi, teda aspon dufam Smile ale kedze byt ktory kupujeme je pred prestavbou (podkrovie budeme dorabat 2 izby) takze zatial ja mam problem s postielkou, rozhodli sme sa pre pevny kosik, v kt. bude zatial malicke pri nasej postely. Takze ak ste niekde vydeli kvalitny prenosny, ale pevny - tak dajte viedet Smile)

15.03.2007 14:15

Soňa_

to aby clovek kupil nove auto Shocked

15.03.2007 14:19

Zuzkaaa

ved hej, ja som velmi rada, ze to Peg-perego je velmi spratne a ze sa da autosedacka - skrupinka dat na kocik, takze netreba babo vyberat, ked clovek vybehne niekam

15.03.2007 15:46

Soňa_

Lenka, len tak informativne...nieco som na strankach hladala a narazila som na toto...dufam, ze to budu nejake zaujimave info pre teba... www.dvojcata.cz http://www.dvojcata.webzdarma.cz/ http://www.dvojcata.unas.cz/ http://www.klubdvojcat.kat.cz/ http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?f_id=6568 http://www.twinsmagazine.com/ http://www.blizniaki.net/ http://www.twinsworld.com/ Rôzne články o dvojčatách, ale nie dvojčatové celé stránky: http://www.szczecin-expo.org/festiwal/?st=127 http://www.rodina.cz/rubrika/dvojcata http://m.sekac.sweb.cz/ http://ucjtk.ff.cuni.cz/publikace/1-99/gavlas.htm http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&SectionID=3&SubSectionID=50&Page=SubSection

15.03.2007 16:08

Lenka V.

Sonička, ďaaaakujem veľmi pekne. pokukám cez víkend, doma v kľude.

15.03.2007 21:27

Jany

ahojte, vidim ze sa tu preberaju uz kociky Smile no ja nekupujem novy, budeme mat po dceruske jane slalom s matrix sedckou, ktora je polohovatelna, takze mi v zaciatkoch nahradi vanicku. je vacsia ako klasicke vajicko. vsak popozerajte maju uz aj nove tipy a aj ine kociky Wink http://www.babyland.sk/kociky-babyland.php?Stred1=yes&Kod=5046 + matrix sedacka s vahou som zatial na otm stale rovnako + 0,5 kg Smile no asi sami to presuva, lebo brucho uz mam teda poriadne, zato stehna a zadok chudsie Confused no ale ja som aj s naty do 18tt nic a pootm to uz islo, kazdy tyzden 1kg, ale som aj teda zrala doslova!

15.03.2007 21:58

Marysh

jej, aj ja by som chcela, aby sa mi presunulo sadlo z ritky a stehienok na brusko iba... to by bola paradicka... Kocik... ja mam ABC design trojkolku, mala somm predtym stvorkolku, ale rychlo sme ju vymenili. Trojkolka je podla mna lepsia, spratnejsia aj do auta. Vyborne su tie s otocnym prednym kolieksom. Sestra ma taku a je to uzasne. Dalsi kocik by som kupovala uz iba taky. Ale mame taky aky mame a som rada, ze je taky ako je. Neda sa nahno dat vajicko, ale to mi az tak nevadi. Deti vraj nemaju byt vela fixovane v sedackach, vajicka maju byt nanajvys na prepravu autom. Inac by sa malo babo co najviac hybat a mat kontakt so zemou, maminkou a selibars cim inym. Bola som na vynikajucej prednaske, hovorilo sa tam aj o baleni na siroko... vraj je to riadna kravina. Inac v Rakusku som nevidela babo, co by bolo zabalene na siroko a nemaju problemy. M som balila po prichode domov, ale toto babo nebudem trapit. Klbiky sa vyvijaju tym, ze sa hybu a nie tym, ze su zafixovane v jednej polohe... NO uvidime. Co si o tom myslite Vy dievcata?

16.03.2007 07:02

MartinaPK

Ahojte baby :D boooze vy ste toho popisali, ani nestiham citat. Embarassed Ale vidim, ze preberate priberanie. My sme vobec nepribrali Sad dokonca som schudla, Dr. ostala zhrozena. Ale ja fakt jem vsetko co mi pride pod ruku a este k tomu sa ani nehybem. Dufam, ze uz konecne zacnem priberat. Co sa tyka kocikov, je to fakt tazke vybrat si ten pravy Rolling Eyes Sonka mne sa tiez velmi paci Cam Cortina, ale nie je dobry na korculovanie. Tak asi nakoniec kupime Chicco. Zatial pekny den Razz

16.03.2007 07:13

Jany

dobre ranko Smile no veru ako pisala marysh, tu v rakusku sa vobec nebali na siroko. som sa na to vypitovala roznych dr. a kazdy mi povedal, ze ak sa ma ten klbik zle vyvinut, tak sa vyvinie tak ci onak. naty som tiez nebalila na siroko a klbiky ma ok. tiez som riesila dilemu, ci jej obuvat topanocky ked uz sa stavala na nozicky alebo nie. na sk vravia ano, treba spevnit kotnik a tu zasa nie, aby sa vyvinuli dobre okolite svali. tak sme nedavali a doteraz na doma pouzivame len hrube protismykove ponozky alebo makkucke kozene topanocky. a aj v strave je dost roznych nazorov .......... ale to uz je na neskorsie Smile ............................ inac dneska to vypada nakrasny slnieckovy den Smile

16.03.2007 07:36

Soňa_

Dobre ranko, aj v BA to vyzera na kraaasny den...mi je v poslednych dnoch uuuuuzasne, dobijam sa na slniecku Laughing Laughing Laughing ale sa to vraj ma uz v nedelu pokazit.... Rolling Eyes Tina, pls, nerozumiem- korculovanie s kocikom... Confused: Confused: mas uz vybraty nejaky iny typ? alebo o nejakom uvazujes?

16.03.2007 08:51

Marysh

Dobre ranko... ako kukam, tak tu ficite uz od siedmej... moj maly zacal posledne dni vstavat o pol 6, normalka spaval tak do pol 8, tak nechapem. Asi to bude slniekcom, ktore sa derie spoza zaluzii a zavesov do izieb Laughing Vcera som sa rozhodla, ze idem v sobotu na skusku, tak mi drzte palce... Tlacim do hlavy anglicku lexikologiu Laughing viete si to predstavit? Bo ja nie... :D Ale snad to dam nejako, pamatam si este cosi zo zimy, ked som sa to drvila, vtedy nam den pred skuskou povedala, ze skuska sa nekona, lebo je este skoro a oficialne sa skuskkove zacina v januari... mohla som to mat davno z krku... Takze dnes narychlo prechadzka po slnieckku, nech ho este vyuzijem rychlo, zajtra som cely den v skole a v nedelu ma byt vraj kosa uz. Skoda... Tak je vonkku fajn.. :D Krasny den vam vsetkym...

16.03.2007 10:07

slniecko

Ahojte, krasne sa nam vycasilo! :D Ja uz vladzem sa trochu poprechadzat aspon po zahrade, aj ked furt som na dvojsmernej prevadzke Confused . Ste ma upokojili s tymi krcmi, ak ich mame viacere, asi to bude ok. Ja mam kocik este po malej, PegPerego, som s nim velmi spokojna, mam taky, ktory ma podvozok a nanho sa pricvakne bud vanicka, alebo autosedacka alebo sportova nadstavba. Je to taky kriznik, poriadne tazky, ale je super, lebo ide prakticky sam od seba a nejake nerovnosti na ceste ani necitim. Ale tu u nas je to rovne ako doska, neviem, ci do kopca by to bolo tiez take dobre. Inak, co sa vytahu tyka, to je dobre si zmerat, kazdy je iny, treba merat v najuzsom mieste medzi dvierkami+dlzka, ja som si najprv odmerala a az potom behala s metrom po obchodoch Laughing a potom som aj tak musela ist vzdy s pravitkom a drzat tie kontakty hore Shocked , lebo taky, aby sa zavreli aj tie vnutorne dvierka aj tak nikde nemali. S korculovanim s kocikom skusenosti nemam, ale ani nepredpokladam, ze by som nieco take pri malom babu zvladala, pri mojej prvej nespavkyni som sa onho aj tak skor opierala a skusala drzat oci otvorene Laughing . Marysh, drzim palce na skusku. Pribrala som 5 kil, nie je mi jasne z coho, ale som rada. Inak brusisko mam uz take, ze sa manzel vcera cudoval, kam chcem este do augusta rast :D .

16.03.2007 12:40

Marysh

Slniecko dakujem, ja som po obede, babi a prababi maleho sedia v jedalni a kvakaju a ja sa idem v case poobednajsej siesty, ked maly haja ucit. Nech cosi z toho dna vyuzijem Laughing Zajtra sa nam ma pokazit pocko,skoda, ale co uz. Jar bude dlha asi, ale tak dobre. Najradsej zo vsetkeho mam jar a ked sa jar meni na leto... ani horuco, ale prijemne teplo. Inac sa vraj predpoklada pekelne, dlhe a suche leto. Ako budeme fucat do augusta si nechcem ani prestavit, ale hadam to nejako zvladneme... Majte sa uplne nadherne

16.03.2007 12:55

Jany

aha jeden zaujimavy clanok aj o klbikoch aj zo sk Smile http://www.sme.sk/c/3197249/Rodicia-ovplyvnuju-rast-dietata.html

16.03.2007 13:28

mia

Nie len v Rakusku, ani v USA sa na siroko nebali. Lekarka nam nikdy nic nespomenula o baleni na siroko. Ziadne sono klbikov. Kazde dva mesiace na kontrole sice skusa nozky ci tam nie je nejaky protitlak pri ohybani ale to je vsetko. Topanky su tu velmi oblubene, niektore zeny ich davaju babetkam pre paradu uz v troch mesiacoch. Napriek tomu ze sa tu vela hovori o tom ze detska nozicka by mala byt volna nie fixovna v topanke. Topanky by sa nemali pouzivat az kym dieta samostatne nechodi. Dovtedy len nejake ponozky, alebo papucky kde ma dieta nozicku volnu a slobodne moze hybat prstekami. Inac to deformuje vyvoj chodidla. Nikto babeku nezvezuje prsty na ruckach, preco by sme to mali robit s nozickami?

16.03.2007 14:17

Soňa_

mozem taku nevzdelanu otazku? Embarassed balenie na siroko- to su tie postolky, ktore sa sem tam obcas vo forach spomenu??

16.03.2007 14:24

Soňa_

ked sa vratim k tej vysokej kocikovej...nasla som nieco co sa mi naozaj velmi paci...uz len si to ist obzriet osobne, zistit ci sa zmesti aj do vytahu a mat suhlas od milaska... Wink inac sa mi zda byt hriesne drahy, ale predpokladam, ze ho vyuzijeme na viac ako 1 babo Laughing Laughing http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=5014710&color=20&size=0

16.03.2007 14:33

Marysh

Soni, co su postolky? Embarassed Balenie na siroko, to je to, ked ma babo plienku a na nej este take hrozne gate gumene a ma nozicky od seba do praveho uhla obe... no uz iba v slove to vyzera neprirodzene... uz som rozhodnuta pevne, ze to babu neurobim. M som zacala balit na siroko, az ked som sa vratila s malym mesacnym domov na SK a kamosky na mna kukali, ze "a to nebalis na siroko?! a ja na to." a mala by som?" a oni "no a?" a tak som sa dala ovplynvit. Ale to prednaske perfektnej mudrej ktoru viedla diplomovona mototerapeutka a psychologicka a montessorri pedagogicka, ktora mi dala vela a vela veci, ktorych som vedela aj nejako intuitivne tusila sa mi potvrdilo... Takze tot moj nazor

16.03.2007 15:11

Jany

co ked ma babo plienku, ono ma dve plienky, jednu pampersku a druhu normalnu platenu na tom + tie nohavicky = postolky, alebo dve platene plienky a nohavicky. ci sa mylim? topanocky aj tu sa nosia uz od narodenia, ale vacsinou teda tie makkucke. samo najdu sa aj ludia co kupia trebars aj botasky malinkemu babatku Rolling Eyes

16.03.2007 15:32

Marysh

no ked nemaju co s prachmi robit, iba ich vyhadzovat na totalne sprostosti nepotrebne, ktore zatazuju zivotne prostredie... Podla mojho nazoru je najlepsie to najprirodzenejsie...

16.03.2007 15:33

Soňa_

a to sa nam tie nase deticky v tych horucavach takto neuvaria Confused: Confused: no myslim najma tam dole...chudatka, nebudu zaparene od pupika po kolena Confused: Confused: ... v tych "gumakoch"..ved to musi byt brrrr....

16.03.2007 15:34

Marysh

jasne ze budu... dievcata, tak co? Date na "tradicie" i ked nelogicke a snad aj skodiace dietkam?

16.03.2007 15:43

Lenka V.

Ahojte, Soni, ten kočík je to isté čo som Ti posielala ja, akurát že má väačšie kolesá, obidva som mala vedľa seba a na tomto sa mi tie kolesá zdali až príliš. o balení naširoko - podľa mňa iba v prípade, že má miminko problémy od narodenia. ja som malej dávala najprv dve malé bavlnené plienky a na to pampersku. neskôr už len pampersku. keď sme šli na kontrolu s nožičkami tak mi ju do poštolkových balila suseda a doktor ma neskutočne pred ostatnými vychválil aká som ukážková matka. nemusím Vám hovoriť, že keď sme vyšli tak som jej nahodila pampersku. Akože v lete pri 30C dve plienky a igelitové nohavičky sa mi zdajú ozaj príliš. ozaj dnes som niečo cítila, na tom mieste kde je väčšie mimi taký tlak pod rebrom. hmm.

16.03.2007 15:51

Soňa_

sice ako neskusena (v zivote som ziadne babo ani raz neprebalila Wink ) som radsej za "volnost"... Leni- dik za radu...budeme ich musiet v predajni riadne preskusat.... kocky, prajem vam pekny vikendik, vela kopancekov a nech nam to kraaasne pocko este vyzdri... Cool pa

16.03.2007 16:40

mimkab

Soňa_: ked sa vratim k tej vysokej kocikovej...nasla som nieco co sa mi naozaj velmi paci...uz len si to ist obzriet osobne, zistit ci sa zmesti aj do vytahu a mat suhlas od milaska... Wink inac sa mi zda byt hriesne drahy, ale predpokladam, ze ho vyuzijeme na viac ako 1 babo Laughing Laughing sonca

mimkab s tym suhlasim aj ja. ja planujem kocik asi po nejakom babatku, teda second hand. ale zatial take veci neriesim. inac bola som na kontrole a objednali ma na UZV v 20. tyzdni, dufam, ze sa dozviem, co je v brusku. Aby sme mohli zacat konkretnejsie vyberat mena a hlavne aby som sa babatku neprihovarala a k "onomu" ale aby chudatko uz malo aj pohlavie Laughing inak ja som v 18. tyzdni a zatial ho moc necitim, len niekedy, ale nie kazdy den, je to v poriadku? niekedy mam pocit, ze sa tam nieco pohne, ale neviem, ci je to ono. inac ked som v poradni povedala, ze ho niekedy citim, tak mi upravila termin na zaciatok augusta, ale nemala by som ho citit viac? ako ste na tom vy, citite babo kazdy den?

16.03.2007 18:29

mia

Budeme mat

16.03.2007 19:50

Lenka V.

Mia, gratulujem to budeš mať krásny párik. a s takým malým vekovým rozdielom. Ja som chcela mať vždy rozdiel - aspoň 5 rokov, tak budem mať po siedmich rokoch pre istotu dve rovnako staré detičky. Dievčatá prajem Vám pekný víkend, detičky nech kopú a nieže Vás krásne počasie bude lákať na umývanie okien. Laughing Laughing Laughing

16.03.2007 19:52

Marysh

Gratulujem Mia... aj ja by som chcela...

16.03.2007 20:09

Jany

mia gratulujem, aj podla vsetkeho Smile teraz treba vymysliet vhodne meno, ci uz mate? s tym balenim na siroko, je to fakt blbe este aj v lete. ale kdo sa predsa len rozhodne, tak treba babatko dost vetrat medzi nocickami. ja som malu hocikedy nechala dole bez spinkat a pod nu taku nepremokavu latku. ale ani raz sa veru nepocikala v spanku. deticky zevraj v spanku vela necikaju. tiez ked to dr nakazuje, treba aspon pred nim, lebo keby cosi bolo, tak by vas mohol obvinit .................... ja rozmyslam ze sa dam obiednat na 3D v 25tt, to uz bude babo take pekne "tucnucke" pohybi tiez necitim kazdy den, alebo si to neuvedomujem, vsak pri mojej vrtuli sa neni co cudovat. dneska mi vliezla pod postel anevedela odtial vinst, tak som ju vytahovala Rolling Eyes Laughing

16.03.2007 20:09

mia

Dakujem. Tesim sa, strasne sa tesim. Hlavne tomu ze je zdrave. Vsetky organy ok, oblicky, zaludok, srdiecko, presvetlenie sije bez naznakov DS. Babulka je to moja krasna tak sa na nu teesim. Take krasne satocky bude mat, ani si este nevie predstavit. (len aby nebola ako Julian, vecne s podbradnikom Wink )