1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

03.03.2007 10:05

sonca

cafte, som sa tu dlho neukazala. teda trvalo mi dost dlho, kym som si vsetko precitala. Dami, som rada, ze si tu nacrtla temu tych brusiek. Ja som v sedemnastom tyzdni a skoro vobec nic nie je na mne vidiet, zevraj v prvom tehotenstve je to normalne. akurat su mi trochu tesne moje normalne gate. skusala som si aj tehotenske oblecenie, ale este z tych gati vypadavam. kupila som si jedny, ktore maju pas pod bruskom a tie su celko fajn. v stredu som bola na afp, som zvedava, ako dopadne. kedy sa planuje dalsi ultrazvuk, neviete? ja by som babo chcela zase vidiet, aby som si bola ista, ze je v poriadku, lebo este stale ho necitim. je to normalne?

03.03.2007 11:22

AdkaV

Jany: cancan ze 12kg pri prvom Shocked to ja som pekne nabrala +20! som bola jak veleryba. ale tiez este v tomto case nic navise len pol kg a potom to uz islo, ale aj som sa pchala, teraz to skusim nejako kontrolovat. zatial mam 1kg navise, cize uz viacej ako pri prvom, ale podla mudrych knih malo Smile podla mna to je aj genetykou kdo kolko priberie a ake ma brusko. dietu vsak drzat nemozme, skor vylucit vsetko nezdrave Wink

03.03.2007 11:25

AdkaV

sonca: cafte, som sa tu dlho neukazala. teda trvalo mi dost dlho, kym som si vsetko precitala. Dami, som rada, ze si tu nacrtla temu tych brusiek. Ja som v sedemnastom tyzdni a skoro vobec nic nie je na mne vidiet, zevraj v prvom tehotenstve je to normalne. akurat su mi trochu tesne moje normalne gate. skusala som si aj tehotenske oblecenie, ale este z tych gati vypadavam. kupila som si jedny, ktore maju pas pod bruskom a tie su celko fajn. v stredu som bola na afp, som zvedava, ako dopadne. kedy sa planuje dalsi ultrazvuk, neviete? ja by som babo chcela zase vidiet, aby som si bola ista, ze je v poriadku, lebo este stale ho necitim. je to normalne?
to, ze este necitis pohyby je uplne normalne. v prvom tehu to mozes ocakavat okolo 20. az 24. tyzdna. takze sa nemusis znepokojovat. na UZV sa standardne pri normalnom tehu chodieva v 10. tt (na overenie tehotenstva a sijoveho prejasnenia), 20. tt (morfologia) a 30. tt (zvacsa sa sleduje uz len ulozenie plodu, aj ked to sa este moze menit)

03.03.2007 20:38

LuciaG

Ahojte maminky, Ja už mám poriadne brušisko, je to moje druhé tehu. Neviem koľko som pribrala, idem do poradne o týždeň. Pred tromi týždňami to boli 2kg, teraz odhadujem, že ďalšie dve asi. Pri prvej dcérke som pribrala príšerných 18kg a zhadzovala som ich plné dva roky!!! Ale pribrala som asi preto, lebo som od 23tt len ležala a tiež brala nejaký ten týždnik infúzky, ktoré myslím že tiež urobia svoje. Teraz som si predsavzala, že toľko pribrať nesmiem. Inak strie nemám na brušku z prvého tehu žiadne. Ja ešte žiadne kopkanie necítim Crying or Very sad a to končím 18tt Crying or Very sad Mená máme Laura/Adam, ale myslím, že to bude dievčatko, zatiaľ čo celé moje okolie si myslí, že budeme mať chlapca. Dúfam, že sa o týždeň bábätko na UZV ukáže, to už pôjdem na UZV v 20tt. BTW, moja dcérka (2 1/2 roka) sa volá Chantal. V práci som o tehotenstve povedala hneď po Novom roku, keď som nevoľnosťami zdôvodnila moju neúčasť na jednom školení. Kolegovia si ma doberajú, že "Ty si už zasa tehotná?" akoby som rodila ako jabloň každý rok. Veď som tehotná po 3 rokoch Rolling Eyes Pekný zvyšok víkendu, mamičky.

03.03.2007 21:15

Jany

adkaV, no tie kg ti je teda len zavidiet. mozno to je aj telom, kazde spaluje inac! lebo ja kojim este stale a svoju povodnu vahu som veru neziskala a uz ani neziskam v najblizsich mesiacoyh Smile inac s tym cislovanim to je naozaj hrozne, kazdy obchod po svojom a nie len pre nas zeny, ale aj pre deti a muzov. takze najlespie ak sa da odskusat Wink

04.03.2007 20:44

Micinka

Ahojte babule, tak po dlhej dobe som tu znava..Cez vikend som sa konecne vybrala nakupovat tehu oblecko do viedne, lebo som uz nezapla ziadne rifle, ale som dost sklamana...Tesila som sa ze v HM bude kopec veci, ale nic..Okrem nejakych nohavic... Kupila som si trojo, z toho dvoje na mne visia (lebo rakusania nepoznaju asi cislo xs) a okrem toho nic. Tie tricka a bluzky boli ako z roku pat.. a v CA nemali uz vobec nic pekne.. Vy kam si chodite nakupovat?

04.03.2007 21:03

Jany

micinka a v ktorom h&m a c&a si bola? najkrajsie veci maju v kagrane! ja som si tam nakupovala minuly rok, kes som bola s naty tehu. teraz mam + jedni nohavice navise a este nieco na leto dokupim, to bude vsetko.

04.03.2007 21:17

babenko

Micinka: Ahojte babule, tak po dlhej dobe som tu znava..Cez vikend som sa konecne vybrala nakupovat tehu oblecko do viedne, lebo som uz nezapla ziadne rifle, ale som dost sklamana...Tesila som sa ze v HM bude kopec veci, ale nic..Okrem nejakych nohavic... Kupila som si trojo, z toho dvoje na mne visia (lebo rakusania nepoznaju asi cislo xs) a okrem toho nic. Tie tricka a bluzky boli ako z roku pat.. a v CA nemali uz vobec nic pekne.. Vy kam si chodite nakupovat?
micinka, prave predminuly tyzden mali v H&M v Donauzentre vypredaj mencestrovych nohavic za 8 eur, a uz mali len XS a S. odisla som naprazdno, take cisla som si neobliekla ani nepamatam

05.03.2007 07:55

Micinka

No, ja som bola v shoping sity sud, a teda nic moc. Ale teraz maju v BA otvarat tieto obchody, tak uvidim ci tam nieco pekne nebudu nahodou mat...Este som nasla stranku znacky NEXT a maju tam velmi pekne tehu oblecko, len neviem ako to objednat.. Confused

05.03.2007 09:47

Soňa_

Ahojte kocky... len ak zavistlivo som citala tie pribratia, ktore ste spominali...ja mam uz teraz 71kg Rolling Eyes Rolling Eyes a nejako podozrivo mi za posledny tazden narastlo brusko...najprv nic, nic, len take velmi pomale zmeny a teraz za posledny tyzden hop a uz cele vykuka...zo dna na den je vacsie...uz mam obavy, ci je to v poriadku...mate s tym niektora skusenost????

05.03.2007 10:40

Zuzkaaa

Ahoj Soni, no ja som na tom s tym bruskom podobne. Vahu mam sice iba +1kg cize som na 61, ale brusko rastie zo dna na den, vazne divne. Kto ma nevidi tak tyzden tak pozera s udivom a moja mama ked ma nevidi tri dni, tak len kruti hlavou :D Brusko mam vazne dost velke a uz ho nezakryjem vobec. Bola som ale v piatok v poradni a doktor sa tvaril spokojne, ze pekne rastieme Smile Asi je to naozaj individualne, moja mama tvrdi, ze moja sesternica mala take brucho pred porodom, tak som zvedava, dufam, ze nebude zo mna slonica. Micinka, som rada, ze si opat zavitala. Ste uz OK? Ja som si kupila jedny rifle a taky vrch v ma-ma na Bajzovej www.ma-ma.sk a jedny nohavice v Auparku. Buducu sobotu sa chystam do Parndorfu, ale myslim, ze tam moc tehu veci nenajdem. Ale vlastne nejako moc nepotrebujem, celkom si vystacim... Ale ved ked uvidim nieco pekne, no nepotesim sa :D Pekny zaciatok tyzdna Vam zelam Z.

05.03.2007 10:53

AdkaV

Soňa_: Ahojte kocky... len ak zavistlivo som citala tie pribratia, ktore ste spominali...ja mam uz teraz 71kg Rolling Eyes Rolling Eyes a nejako podozrivo mi za posledny tazden narastlo brusko...najprv nic, nic, len take velmi pomale zmeny a teraz za posledny tyzden hop a uz cele vykuka...zo dna na den je vacsie...uz mam obavy, ci je to v poriadku...mate s tym niektora skusenost????
tak teraz sa aj mne stalo cosi podobne Wink este v piatok som vazila 51 kil (cize +3), dnes idem na poradnu, tak som sa rano nalacno odvazila a ze 52! kilo za 3 dni - normalne ma ta vaha sokla, odvazila som sa asi 3x a furt to tam bolo Laughing to asi tie makove kolace, ktore som vcera napiekla pre muzika akurat sa vratil z rima a hovoril, ze tam videl take krasne tehu oblecko, skoda, ze nemohol kupit, bez skusania je to riziko, no ale ceny - ach jaj, ze take lacnejsie bluzky 50 eur, skoro ma prekotilo. ja som akurat od jednej babenky na mimibazari kupila nadhernu riflovu tehu supravu Mutti, sa tesim ako male decko, hned zacinam nosit Laughing Laughing Laughing (no a je to vyborny material na zobratie strihu, mozem si podla toho este zopar usit Wink )

05.03.2007 10:57

AdkaV

mna caka druhy UZV tak za 3-4 tyzdne, uz sa tesim, rada by som vedela, co to tam mame. po chlapcovi by som teraz chcela dievcatko... ale sak ked to bude chlapec, tiez sa nenahnevame (ved chlapcom sa napriklad ovela lepsie odobera moc, ze ano... hihi) mena nemame este, ale chceme kratke (cize ziadna Katarina, Veronika, Emanuel a pod.), lebo mame dlhe priezvisko. cize ak to bude dievca, bude to mozno Petra alebo Monika, chlapcenske este nevieme, ja by som chcela Andreja, muzovi sa to moc nepaci, tak budeme este diskutovat uz sa na to tesim, to su take prijemne starosti.

05.03.2007 11:02

Soňa_

fiuuuu...tak to som rada, ze je nas viac "rychlorastucich " Laughing Laughing mi to pride take vcelku zabavne...zrazu taky kotlik pred sebou Laughing Laughing nasla som na nete info, ze momentalne by to moje malo mat 13-14 cm...wow... ozi, zajtra idem na obhliadku s kamoskou do Ruzinova...tak som zvedava...Kocha uz mam nechtiac prezreteho, tak aspon mozem porovnat...dufam, ze bude "klud" a nenatrafime na prebiehajuci porod...

05.03.2007 11:03

tinka2299

Ahoj Adka V, ja som v 17tyzdni a pribrala som celkovo 4,5 -5 kg, s toho skoro 3 kg za mesiac, tento posledny piaty, nie je to nahodou trochu moc?

05.03.2007 11:04

Zuzkaaa

Adka, my sme na tom s tym priezviskom podobne. Tiez este vyberame mena, aby boli kratke Smile

05.03.2007 11:13

AdkaV

tinka2299: Ahoj Adka V, ja som v 17tyzdni a pribrala som celkovo 4,5 -5 kg, s toho skoro 3 kg za mesiac, tento posledny piaty, nie je to nahodou trochu moc?
ja som tiez v 17-tom a mam teraz teda +4, za posledny mesiac asi 2 kila. ja myslim, ze je to ok - teda aspon ja sa tomu tesim, lebo naozaj potrebujem dodat kila, nielen babatkovske, ale aj tukove okolo, aby som po porode zas nevyzerala ako kostra Laughing Laughing Laughing Laughing a pravdupovediac, aj som cakala, ze teraz budem naberat rychlejsie, ked som zacinala z takej nizkej vahy (podla BMI uz vlastne podvahy k mojej vyske, mam cca 170 cm a vazila som iba 48 kil - hruza) pri prvom tehotku som prve dva mesiace schudla 2 kila a priberat som zacala az okolo stvrteho, tehu gate som si kupila az na konci piateho - vtedy som v piatom mesiaci vyzerala ako teraz v tretom Laughing Laughing Laughing Laughing

05.03.2007 11:14

karinnkaa

Ahojte, Sona ja mam tiez 71kg ... pred tehu som pribrala asi 4kg - moj drahy zacal vyvarat a bola som v parizi mesiac a pol na sluzobke, mala som tam hrozne vysoke diety na jedlo a den, takze sme sa napchavali v najlepsich restauraciach, si viete predstavit, ze pri sedavej praci ako sa to na mna lepilo. jeden kostym co som sa hrozne tesila ze ho po rokoch konecne mozem znovu nosit som na konci sluzobky skoro s placom hodila do kufra. Takze kym som otehotnela som mala 67-68 kg, a 71kg som mala predminuly tyzden. Moj drahy povedal, ze som vsade schudla, iba brucho mi rastie, zrejme ma pravdu, lebo gate co mi boli obcucnute, na mne visia, keby ich brusko nedrzalo, tak mi zrejme padnu. No a teraz robim full-time z domu, sedim cely den a tlciem do klavesnice, a ked sa nudim, tak idem do kuchyne a hladam nieco jest... ovocie v posl.case obchadzam z dialky, max hrozno si kupim. neviem z coho to je. Ale zase zeleninku mozem tlacit cely den, kaleraby, mrkva... jablcka a hrusky mi hniju ;(

05.03.2007 11:15

AdkaV

babenky, zatial sa lucim, idem sa chystam do poradne. mozno uz budeme pocuvat srdiecko.

05.03.2007 11:54

Zuzanita

ahojte, ja som zatial pribrala 3 kg, ale zda sa mi to malo. Straaaaaaaaasne som sa totiz rozjedla. A to je este pekne povedane. Laughing Laughing Pri tych predchazdajucich tehu som pribrala 9 a 10 kg, co sa mi celkom pozdavalo, ale teraz, no neviem.... Muz hovori, ze snad by to teda uz mohol byt chlap, kedze mame dve slecny. Ja teraz dostavam chut na take jedla,co som uz zopar rokov nejedla - knedlo, vepro, zelo, vyprazane rezne, velke oblozene bagety...a stale som hladna!!! Snad je to len docasne a maly hlados v brusku sa zacne kontrolovat :D :D :D

05.03.2007 11:55

Soňa_

tak len dufam, ze sa nam to podari udrzat na prijatelnej uvorni... lebo ked nebudeme patrit do skupiny tych stastnejsich, ktora vsetko zhodi do pol roka; problemov budeme mat viac ako dost... Wink uz sa neviem dockat konca marca by sme vedeli co to bude Laughing Laughing

05.03.2007 12:01

Soňa_

Zuzanita, mas kraaasne dievcatka... mna s prejedani strazi priatel...len skoda, ze nemoze byt so mnou stale...on mi vzdy svojskym sposobom prejedanie vyhovori a sleduje vsetko do coho dobnem...niekedy som z toho aj zuriva, niekedy to riesim cez slzy, ale velmi to nepomaha...prvy chlap v mojom zivote, ktoreho poslucham Laughing Laughing napriek vsetkemu viem ze to mysli dobre, len mi stale nejaku tu chvilu trva kym si to uvedomim...uz len dufam, ze to ostane na "kontrolovatelnej" urovni az do konca...bojim sa stavov, ze sa pre jedlo budem bit.. Rolling Eyes Rolling Eyes toho som bola schopna aj ked som nebola tehu Exclamation Exclamation ufff

05.03.2007 12:14

Zuzkaaa

no ja sa s jedlom celkom drzim. jasne, ze mi chutia kolaciky a ja neviem co, ale vlastne jem celkom normalne. Medzi hlavnymi jedlami skor ovocie a jogurty, pokial ma vecer prepadne ukrutny hlad, tak si dam jogurtovy napaj alebo kokteil z bananu a mlieka a pod. Teda nehladujem nikdy, ale nechuti mi cokoladka, tak ako predtym a namiesto toho pojedam oriesky a susene ovocie. Jedine, co ma tak chyti je Pikao a Jesenka, juuuj to mozem Smile Ale inak jem vsetko, co mi chuti, aj ked urcite nie viac, ako pred teho... Chvala Bohu! Ja sa tiez tesim na ultrazvuk, posuniem ho az na 21.tyzden, lebo manzel tu nebude, tak som zvedava, ci sa potvrdi, ze to bude chlapec. No, ked sme uz to jedlo spominali, idem sa teda naobedovat. Dobru chut Z.

05.03.2007 12:14

Zuzanita

Diky, vsak zachvilku aj ty budes mat take!!! no, ale uz koncim, musim si ist ten moj "dietny" obed odpracovat. Nakupila som si vcera kopec semienok a hliny, tak sa idem vysantit na balkon.. Nech tu nerastiem len ja.... Razz Razz

05.03.2007 13:44

Jany

.......... a co sa mne dneska v noci stalo ............. normalne som citila ako male spravilo kotrmelec Shocked som z toho ani nemohla zaspat, tak som sa vytesovala Smile a rano sa vazim a o pol kg menej ako povodna vaha Confused ale tukove zasoby zatial mam, tak to je v poho Smile

05.03.2007 13:57

Soňa_

mhmhmhmh...to musi byt super citit babo... my stale nic...este si asi musime na ten krasny pocit pockat...dufam, ze to budem vediet rozpoznat Laughing Laughing

05.03.2007 14:23

Yuyka

icinka, tak s tymi info o nakupoch si ma nepotesila. Ja som sa do viedne chystala pocas velkonocnych prazdnin tiez na nakup teho oblecenia. K tej znacke NEXT, naozaj maju nadherne teho oblecenie, len cez internet sa to neda zo zahranicia objednat. Objednat sa to da cez www.mimibazar.sk, uz tu bola ta stranka spominana. Su tam baby, ktore NEXT objednavaju, detske veci urcite, tak sa u nich informuj, ci aj tehotenske. S tym cislovanim, je to pravda, ja nosim normalne 38, a kupila som si teho gate č. 36, asu mi este teraz velke. Pribrala som zatial 3 kg, male obcas tiez stuchne, je to super pocit :D :D :D . V prvom tehu som pribrala 18 kg, zostalo 6 kg, ale pri dojceni isli rychlo dolu. Baby, viem, ze to sem nepatri, ale nemate niektora skusenosti so zapchou u malych deti? Ja som bola dnes s dcerkou na chirurgii, ma problemy so zapchou, nekaka ani s glycer.cipkom. Davali jej klystir (asi o pol dvanastej) a stale nic. Sorry, ze to sem pletiem, ale uz som z toho zufala, celu noc sme nespali Sad Sad Sad . A pritom dcerka skoro vobec neje sladkosti, ziadne kekse, kolace, sem tam ma lizatko. Ak nam problemy do mesiaca neprejdu, tak nas hospitalizuju. Som z toho uplne v strese, malemu v brusku to tiez neprospieva. Ach, jaj.

05.03.2007 14:25

nasenka

Ja som zatiaľ pribrala 2.5 kg, podľa PM som v 15 tt, ale podľa sona v 14tt. Rolling Eyes Zuzkaaa, máme presne rovnaké chute - ja tiež po večeroch tlačím banánové kokteily a tiež mi chutí Pikao a Jesenka! Laughing No a s tým bruchom to mám také, že niekedy vyzerám na 5 mesiac (od poobedia do večera) a inokedy sa mi zdá celkom malé! Ale myslím, že keby som chcela s trochou námahy by sa ešte dalo zamaskovať! Wink

05.03.2007 14:39

Zuzkaaa

Nasenka, tak to je sranda Smile Yuyka, skus jej dat pukance, normalne take v sacku daj urobit do mikrovlnky. Moja neter ma 2roky a 4mesiace a ma podobne problemy. A pukance zaberaju, potom pekne kaka, tak vyskusaj. Ja som to naordinovala mojej mame a krpata sa pridala, ked bola u babky. Velmi jej chutia potom je v pohode, tak snad zaberie...

05.03.2007 14:43

babenko

Yuyka: Baby, viem, ze to sem nepatri, ale nemate niektora skusenosti so zapchou u malych deti? Ja som bola dnes s dcerkou na chirurgii, ma problemy so zapchou, nekaka ani s glycer.cipkom. Davali jej klystir (asi o pol dvanastej) a stale nic. Sorry, ze to sem pletiem, ale uz som z toho zufala, celu noc sme nespali Sad Sad Sad . A pritom dcerka skoro vobec neje sladkosti, ziadne kekse, kolace, sem tam ma lizatko. Ak nam problemy do mesiaca neprejdu, tak nas hospitalizuju. Som z toho uplne v strese, malemu v brusku to tiez neprospieva. Ach, jaj.
my sme zapchu este nemali, ale skus pohladat nejaku temu tu na bbtk, urcite nieco najdes. a papavate dost polievociek? ak maly kaka len srncie bobky, hned mu varim polievku, nejedavame ich kazdy den. kazdopadne drzim palce, urcite sa dovtedy vykaka...

05.03.2007 14:51

Yuyka

Baby, dakujem krasne za rady, uz som nasla aj na babetku diskusiu k zapche u deti :D . Idem si to nastudovat.

05.03.2007 15:45

mia

Lucia - Chantal je velmi pekne meno. baby, jedna kocka na Augustovkach 2006 berie objednavky a predava od nextu. Skuste sa tam mrknut.

05.03.2007 15:48

mia

MISKAELTHAM.

05.03.2007 18:26

mimkab

Soňa_: Ahojte kocky... len ak zavistlivo som citala tie pribratia, ktore ste spominali...ja mam uz teraz 71kg Rolling Eyes Rolling Eyes a nejako podozrivo mi za posledny tazden narastlo brusko...najprv nic, nic, len take velmi pomale zmeny a teraz za posledny tyzden hop a uz cele vykuka...zo dna na den je vacsie...uz mam obavy, ci je to v poriadku...mate s tym niektora skusenost????
Ahojcek Soňa. Nemusíš sa obávať. U mňa je to isté. Za posledný týžden mi prudko narástlo bruško, uťahujú si zo mňa, vraví mi jeden známy, že čože už neskrývam bruško. Ja na to, že som ho nikdy neskrývala, stále som nosila bundy ako teraz, len mi už do tých búnd narástlo bruško, tak je to vidieť. No naštval ma tou poznámkou. A vážim 75 kg. Bola som minulý týžden u lekára a na ultrazvuku bolo všetko v poriadku, brali mi krv, tak uvidím ako výjdu výsledky AFP. Dúfam, že dobre. Ak sa cítiš dobre, tak sa neznepokojuj. Drž sa.

05.03.2007 18:47

AdkaV

taaak, poradnu mame za sebou. vsetko je ok, vysledky AFP som mala po siestich dnoch od odberu - su v norme, krcok drzi pevne a pocuvali sme srdiecko - tiez bije ukazkovo. na zapchu je velmi dobre lanove semeno, neviem, ci aj u deti, my sme s tym zatial (klop klop) problem nemali. ale ak to v tej vodicke vypije, mohlo by to pomoct. to len tak na okraj...

05.03.2007 20:10

mimkab

AdkaV Blahoželám k dobrým výsledkom. Ja to budem vedieť budúci týžden vo štvrtok. Snáď všetko dobre dopadne.

06.03.2007 08:02

Soňa_

Ahojte... my sme mali vysledky AFP po 3 dnoch a to cakanie je dost narocne, tak drzim palce aby ste to vydrzali...a v kazdom pripade treba mysliet pozitvne.. Laughing s bruskom sme sa uz skamaratili, nastastie uz sme zabezpecili celkom slusnu vybavu tehu veci... Laughing len spanie nam robi problem, kedze uz nemozem lezat na bruchu..ale hadam si zvykneme Laughing uz sme plnom ocakani prvych pohybov...neviem sa dockat...tak ako vsetkeho samozrejme... kraaasne rano prajem...

06.03.2007 10:05

sonca

ahojte, ja este stale tiez nic necitim a som v 17. tyzdni. uz som si aj myslela, ze nieco citim, ale doktorka ma vyviedla z mojho presvedcenia. povedala, ze na prvorodicku je to este moc skoro, tak som povedala, ze tak asi to boli plyny. Rolling Eyes aj ja uz by som chcela brusko, ja mam zatial take, ze ho lahko skovam, vobec netrci, a vsetky moje kamosky uz bruchatkuju, len my sme nejak pozadu. Confused

06.03.2007 10:07

Zuzkaaa

Sonca, aby si nebola prekvapena, ked to dojde doslova pomaly zo dna na den a budes mat brusko :D

06.03.2007 10:14

AdkaV

Soňa_: Ahojte... my sme mali vysledky AFP po 3 dnoch a to tak drzim palce aby ste to vydrzali...a v kazdom pripade treba mysliet pozitvne.. Laughing s bruskom sme sa uz skamaratili, nastastie uz sme zabezpecili celkom slusnu vybavu tehu veci... Laughing len spanie nam robi problem, kedze uz nemozem lezat na bruchu..ale hadam si zvykneme Laughing uz sme plnom ocakani prvych pohybov...neviem sa dockat...tak ako vsetkeho samozrejme... kraaasne rano prajem...
pre mna ani nebolo. ja by so vydrzala, aj keby boli vysledky az po dvoch mesiacoch. Laughing Laughing Laughing Laughing nezaujima ma to, vysledky na papieri nie su pre mna vobec podstatne. proste viem, ze nech by sa dialo cokolvek, ja si to babatko necham, a to ma naplna pokojom, vobec sa nebojim. nestresujem. napokon aj to moje afp moze byt riadne nepresne, napriklad: - udali tam, ze som v case odberu bola v 15+0 - v skutocnosti som bola 15+5 - dali mi hmotnost 60 kil, hoci som vtedy mala 51 - termin porodu pocitali na 21.8., mam ho stanoveny na 16.8. - urobili ma o rok starsou nez som to je dost nepresnosti na jeden analyzacny ukon, nie? a potom tomu verte ci neverte. nikde vam teda na 100% nezarucia, ze vsetko je ok, alebo nie. preto to vobec neriesim. ja sa chcem citit dobre, chcem sa tesit z bruska, z dietatka a jeho kopancov a ani prognozy lekarov, ulrazvuky, ci dajake papiere z vysledkami mi to nepokazia.

06.03.2007 10:16

Soňa_

tak-tak...mne vykuklo minuly tyzden...takze ani sa nenazdas a rano sa zobudis taka okruhlejsia Laughing Laughing

06.03.2007 10:35

slniecko

Ahojcek! S tym teku oblecenim su fakt tie velkosti nejake velke! Ja som dostala tehu gate S a myslim, ze mam do nich co priberat a to nosim 38. Ozaj, nevideli ste niekde pekne spolocenske saty? Cakaju ma 2 svadby teraz, moj brat aj svagor sa budu zenit. So zapchou sme s malou raz mali taky vacsi problem, aj ked nie az taky. Nakoniec som zistila, ze nechce kakat, lebo ma taku teoriu, ze ked sa nevykaka, tak sa hovienka spajaju do vacsieho a ona chcela vykakat to uplne najvacsie hovienko. Nastastie sa o to priroda v spojitosti s mnozstvom ovocia postarala (aj ked s bolestami).

06.03.2007 12:06

karinnkaa

Slniecko to si ma teraz teda uplne rozosmiala, ta tvoja malinka musi byt velka expertka:))))))))))))))) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Idea Ja uz som citila pohyb vcera vecer, normalne som az nadskocila v postely, ze to je co? ale neverim tomu ze to boli plyny. bolo to malinke Smile som si 100% ista. Vsetky ste take ospale ako ja? mam rano problem vstat a zapnut komp, spravit si caj, ranajky potom kavu a uz je obed a ja este stale mam problem udrzat oci otvorene. a este stale chodim cikat nejak moc casto. v jednej mudrej knihe som citala ze uz by to pomaly aj malo pestat... ale asi to nebude moj pripad Sad Podla toho cinskeho kalendara mne vychadza dievcatko. To som zvedava. Vo stvrtok ideme k dokimu a tiez na uzv. Ak tam bude na uzv znovu ten hajzel co minule, tak pojdem na inu kliniku to je iste. papa

06.03.2007 12:09

karinnkaa

:D jjeeee vycenzurovali mi nadavku na dokiho.... nebolo tam nic nechutne, iba wecko trochu inak... no co uz. Aj tak bol uplne otrasny. Tuto u nas na rohu je jedna klinika a robia 3d a 4d uzv, pojdeme tam s drahym, lebo v nemocnici kam chodime tam na uzv so mnou ist nemoze. Ako je to na slovensku??

06.03.2007 12:25

Soňa_

Karinka, ja mozem chodit s priatelom stale, ale beriem ho iba na morfo. a 3D... vsetky uzv, ktore mi robili doteraz som bola na koze a to ja radsej sama... milacik ale o svoj zazitok nepride...uz len 3 tyzdne a ideme na morfol..a aj budeme vediet co to bude...hurrraaa...

06.03.2007 12:28

Zuzkaaa

Karinka ja chodim na UZV do sukromnej kliniky, ale myslim, ze aj do normalnej mozes ist s partnerom, len je to ako na beziacom pase zvacsa, preto som sa rozhodla pre sukromnu. Nemusim cakat dve hodiny a maju tam na mna cas, pokial sa chcem popytat na veci, vsetko povysvetluju a tak...

06.03.2007 12:33

nasenka

Laughing Karinka, na budúce napíš...keď tam bude ten "wecko trochu inak", tak... Laughing Laughing Adka, si to pekne napísala! Wink Baby, ozvala sa Rikinka! Písala, že leží v tej nemocnici, že stále spí (dávajú jej diazepam). 09.03. by mala mať výsledky z KE! Ak budú dobré, tak ju podšijú a môže ísť domov a ak nie, tak sa má rozhodnúť, či chce teraz bábenko porodiť. Crying or Very sad Všetky vás pozdravuje! Tak na ňu myslime, nech jej všetko dopadne dobre a nech sa k nám vráti! A k tej zápche - moja malá s tým síce nemá problémy, ale JA teraz v teho nenormálne! Pred teho som sa stravovala racionálne, celozrnné pečivo, veľa ovocia, zeleniny, vlákniny, jogurtov a pod. ale teraz mi veľmi nechutí celozrnné pečivo (mňám čerstvé biele rožky!!!! Crying or Very sad ) a tak to aj vyzerá! Hrôza! Crying or Very sad Tak Yuyka skús zmeniť týmto smerom aj stravovanie, malo by to pomôcť! Wink

06.03.2007 12:36

Zuzkaaa

nasenka, pozdrav Rikinku, ze na nu vsetky myslime a drzime jej palce. Velmi dufam, ze budu obaja OK.

06.03.2007 13:38

Mmiriam

Ahojte! Tak mi sme boli v piatok na poradni. Bol tam riadny chaos, lebo doktor sa sťahoval do novej ambulancie. Brali mi aj krv na AFP, výsledky budem mať až pri ďalšej poradni, 30.03., ale tiež ako Adke, ani mne to nevadí. Nejako sa nad tým nezamýšľam. Pohyby zatiaľ necítim, doktor vravel, že by to mohlo byť o nejaké 2 týždne. Pribrala som zatiaľ 3kg a bruško mám teda poriadne. My sme doma teraz chorý. Teda ja len tak trošku - hrdlo, nádcha. Ale malá má zápal priedušiek. A najhoršie je, že do nej nevieme dostať žaiden sirup od kašla ani antibiotiká. Ráno vstáva stým, že: "Kapky necem!" ( kvapky nechcem ). Už som z toho zúfalá. Podobrotky to nejde, nedá sa ničím oklamať ( preventívne už nepije žiaden čaj aby tam neboli žiadne "kapky", pije len čistú vodu ), a keď jej to dáme nasilu do pusy, polovicu vypľuje a ostatné vyvráti aj s jedlom, čo mala naposledy. Takže to nerobíme. Teraz som jej teda bola objednať v lekárni tie antibiotiká v slamke. Zajtra budú, tak uvidíme. Toho 30.03. ideme aj na UZV, tak som zvedavá. Tešíme sa. A veľmi by som chcela vedieť, čo to bude. Podľa toho kalendára by to malo byť dievčatko. Ale Hanka mala byť zasa chlapec. Takže uvidíme.

06.03.2007 13:45

Soňa_

vyslo niekomu podla toho kalendara, ze bude mat chlapca?....lebo to tusim nateraz vyzera na same dievcatka Wink Wink