1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

26.02.2007 18:19

rikinka

a ešte som sa chcela opýtať: chcem ísť tak či tak do KE na to, ale nie pre fotku, ale preto, aby sa mi skúsili aj takto pozrieť na bábo, či neuvidia nejaké anomálie, vývojové chyby alebo niečo. Proste chcem vyskúšať všetko, lebo aj ked budú výsledky v poriadku a titre budú klesať, určite ma pochopíte, ak budem rozmyslať nad tým dovtedy, kým neporodím, čo a ako bude. Rolling Eyes Síce pripúšťať si to určite nechcem !!!

26.02.2007 18:43

karinnkaa

Ahojte rikinka - dufam, ze sa ti to bude zlepsovat stale a stale. takze hlavu hore. No hej tych 10 dni je fakt zufalych, a mesiac to uz je podla mna sprosta drzost ze to tak dlho trva Sad tehulky su z toho len na nervy Sad Mne sa ku kaslu pridruzila aj teplota, uz som bola v lekarni, dali mi nejake homeopatika, tak cakam kedy zaberu, ale po prvej sa mi teplota len zvysila... rano som mala 37 a teraz mam 37.6 moj drahy je v robote.... takze sa tu liecim sama. to je tak, ked niekoho najviac potrebujes tak je niekde v peeecku. No co uz. papa

26.02.2007 18:54

mia

2D - je fotka 3D je priestorovy trojdimenzionalny obraz 4D = 3D+ cas - to znamena aj s pohybami.

26.02.2007 21:11

cancan

Sonca vitaj! ja som sa sem tiez pridala len nedavno, nikdy nie je neskoro Laughing No baby, kym ja budem mat vysledky z krvi, vy uz aj zabudnete, ze vam nieco vysetrovali. Na odber idem len 14.3. a kto vie, kedy to budu mat. Nieco doki splietal s B. Bystricou, tak to mozno posielaju tam Rolling Eyes Karinnkaa mrzi ma, ze si ochorela. Snad tie homeopatika zaberu a nezhorsi sa to. davaj si na seba pozor. ja uz som nastastie konecne dlhsi cas v pohode, zrejme mi pomaha ten pripravok na imunitu. Predtym som mala totiz nadchu a kasel v jednom kuse, snad len s par dnovymi prestavkami. Ja este nemam velke brusko, zatial take normalne. Takze este to len pride Wink Inak sa mam fajn, ziadne bolesti ani nevolnosti. Smile

26.02.2007 21:23

karinnkaa

ahojte, no teplota stupa a tie lieky nezaberaju zatial, ale kasel prestal teraz trochu. vypila som uz asi 2 litre lipoveho caju s medom a citronom, dala som si vlaznu sprchu, este teraz si dam dalsiu davku toho lieku a v noci uvidime. Ak to neustupi zajtra volam dokimu Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad kua teraz, ked mam najviac roboty, este dobre ze som neodletela nikde dokelu.. dobru noc vsetkym karin

26.02.2007 21:50

sonca

no ja by som mala ist na afp test teraz v stredu. to mi ani nehovorte, ze to tak dlho trva. Confused ja mam teraz take hnusne stresove obdobie. stresujem snad zo vsetkeho a navyse ma prestala byvit skola a vobec neviem co mam robit. ja uz by som najradsej maminkovala. drzte sa a liecte sa. inac ake mate skusenosti s calibrum mami? ja mam pocit, ze ma potom boli v podbrusku. myslite, ze to je mozne? cafte

26.02.2007 22:15

Jany

no babule vidim ze sa musite niektore liecit, tak nech to je cim skor. sonca ja som calibrum pri prvej dcere brala zo zaciatku, ale tiez mi bolo nejako zle z neho. zdal sa mi dost tazky na zaludok. ale teba moze boliet podbrusko aj ze sa ti roztahuje maternica. dobru noc

26.02.2007 22:30

rikinka

mia: 2D - je fotka 3D je priestorovy trojdimenzionalny obraz 4D = 3D+ cas - to znamena aj s pohybami.
hm... ja som to chcela využiť hlavne na to, aby mi pozreli na bábo, či neuvidia cez ten UZV nejaké vývojové chyby na bábetku alebo niečo také....

26.02.2007 22:33

rikinka

zostan zopár dni doma, lebo si viem predstaviť tú nemohúcnosť Sad . Je to na houby, človek nevládze myslieť a nie to ešte práca a niečo robiť... skoré uzdravenie prajem !!!

27.02.2007 09:03

sonca

hovorite tu o ultrazvuku, som sa este chcela opytat, ci sa mozem na ultrazvuk objednat aj sama, alebo to musi byt cez moju gynekologicku?

27.02.2007 09:16

Zuzanita

Ahojte augustovky, ešte beriete do klubu??? Internet mame doma len od piatku, tak skor sa mi nejako nedalo. Termin mam 30.8., som teraz v 14. tyzdni a konecne mi prestalo byt zle a mozem si to zacat uzivat. Razz

27.02.2007 10:35

slniecko

Ahojte, Zuzanita a Sonca! :D Ultrazvuk mne robi doki zakazdym, on ma vlastny, tak neviem, ako sa to robi inac. Inak s tymi pohybmi som si na stopro uz ista, len to by mi vychadzal porod asi mesiac skor, tak to dufam nie. Ale aj mne doki hovoril, ze podla toho bude termin upravovat, tak sa ho popytam na podrobnosti. Aj vy ste take otapene? Ja sa neviem na nic sustredit, dokonca ani dlhsi clanok neprecitam, len by som spala. Vobec sa nechystam obnovovat si robotu, lebo by som robila chybu na chybe. Este, ze nie som zametnanec. Rikinka, gratulujem k vysledkom! Ajmne je manzel takou telefonickou oporou a mna to znervoznuhe este viac.

27.02.2007 14:26

Mmiriam

Ahojte! Zuzanita a Sonca, som rada, že ste sa pridali. Rikinka, držím palce, aby to už bolo len lepšie a lepšie. Chorým maminkám prajem skoré uzdravenie. Cancan, vidím, že si z Novej Bane. Môj ocino odtiaľ pochádza, takže tam máme nejakých príbuzných. máme tam aj chatu a trávime tam skoro celé leto. Páči sa mi tam a mám to tam veľmi rada. Yuyka, pýtala si sa ako to budem riešiť s malou, keď budem chodiť na vyšetrenia do BŠ. My bývame asi 60 km ďaleko od BŠ, ale v lete budeme často na chate v Novej Bani, čo je bližšie. Na poradne bude so mnou chodiť manžel, takže, kým budem na vyšetreniach, pôjdu sa prejsť do mesta, ešte neviem. Uvidíme podľa situácie. A ešte mám možnosť nechať malú u sestry, lebo je tiež na materskej. Dúfam, že to tých párkrát zvládneme. Horšie to bude, čo s ňou potom, keď pôjdeme rodiť. Ešte to nemám celkom premyslené. Ale po pôrode by som veľmi chcela, aby sme v pôrodnici boli všetci spolu. Aj s malou. Keďže bude leto, tak to snáď vydržíme - môže byť s manželom veľa vonku. Ale ešte je čas a ja to dovtedy premyslím. Dievčatá, mňa už tie kríže bolia celkom často. Je to veľmi nepríjemné. A to ešte nosím malú na rukách. Nemáte niekto skúsenosti s cvičením PILATES pre tehotné. Chcela by som si objednať DVD. Škoda, že nemám možnosť chodiť niekam cvičiť. U nás nič také nie je. Chcela by som teda aspoň doma.

27.02.2007 14:44

babenko

vitam nove mamicky... Laughing mmiriam, nosis este malu na rukach? ja uz maleho neunesiem, zdviham ho, len ked ho ukladam do postielky alebo ked vonku pozorujeme lietadlo, to musi byt na rukach Rolling Eyes a krize ma bolia tiez neuveritelne. slniecko, ano, aj mne vychadza porod podla prvych pohybov o mesiac skor Crying or Very sad ale snad nie, a krpci ostanu v brusku tak dlho ako maju!! a ja by som spala stale, ak by sa dalo, cez obed si schrupnem s malym, ale potom sa citim este unavenejsia. niekedy by som najradsej len prelezala cely den na gauci, ale zial, neda sa

27.02.2007 15:39

Zuzanita

ahojte, mmiriam, aj ja som bola rodiť v BŠ, a nie raz. Vyskušala som si to 2x a snaď sa mi to zadari aj do tretice. Neboj s malou sa to tam da zvladnut v pohode. Kedze druhe babo sa mi narodilo v lete, tak mangel si tam spravil aj s dcerkou dovolenku. Oni byvali v nemocnici v hotelovej izbe a ja som bola normalne na oddeleni.

27.02.2007 18:55

rikinka

Ahojte aspon niečo !!!! No ale k tej toxo... tá hodnota sa mi drží stále na 1:128. Ani po druhom odbere mi to nekleslo Sad . Protilátky mi klesajú... viem že to je dobré, alebo lepšie, ale obávam sa tej hnusnej hodnoty, ktorá sa stále drží v rovnakej hladine. Dnes, ked som si tie výsledky ozrejmila osobne u dokiny, tak znova som preplakala skoro celý den Sad Lebo jeden povie tak, a druhý onak no ale už Vás nebudem zaťažovať mojími problémami. Sad Od štvrtka idem ležať. Začínam sa otvárať ! Takže ešte zajtra sem nakuknem. Dole ma ale dobre bolí a tlačí Confused takže ak máte také problémy, nenechávať na ľahkú váhu Exclamation Exclamation vitam nové tehulky. Držte sa tu !

27.02.2007 20:51

nasenka

Rikinka, gratulujem k AFP!!! :D Držím päste, aby všetko dobre dopadlo a skoro sa vráť na net! :D A vôbec nás nezaťažuješ problémami, ako ťa to mohlo napadnúť Confused: Mne by tiež vychádzal termín o mesiac skôr, keby sa to rátalo od prvých pohybov.... tak buď to boli črevá Laughing Embarassed - (a že druhorodička! Laughing ) alebo sa mýli tá metóda, no uvidíme! Wink Ja sa tiež sem -tam naťahujem s malou - keď ju dávam do auta, do postieľky, do detskej sedačky a pod. a tiež ma bolievajú kríže! Kúpila som si to DVD od Czoborovej, tak už asi začnem pomaly cvičiť! Dúfam, že sa premôžem, lebo ja tiež bývam unavená. Ináč u nás býva cvičenie pre teho, ale ja si radšej zacvičím doma - jednak preto, že mám už dieťatko a nemám ho kde dať a jednak sa mi to zdalo také stručné to cvičenie, bolo to aj s prednáškami - takže skôr pre prvorodičky! Ale prvorodičkám jednoznačne odporúčam, ak máte možnosť! Wink Ja bývam doobeda celkom O.k., cez obed kríza - musím ísť spať s malou Crying or Very sad , nemôžem sa prebrať, potom pár hodín O.k., okolo 18.00 kríza a potom do polnoci hore - celkom fit. Shocked Tiež mám dni, keď by som najradšej celý deň preležala v posteli! Ale vychutnávajme si to, bude aj väčšia zaberačka potom s dvomi. :D Vítam všetky nové babenky! Wink

28.02.2007 11:20

karinnkaa

Ahojte vitam vsetky nove Rikinka netrep nikoho nezatazujes a prosim ta zacni sa zatvarat okamzite!!!!! srandujem prepac, ale toto uz je trochu vela aj na kona, nieto na tehotnu. Drzim palce a davaj o sebe vediet, nieze sa neozves !!! Sona_ - s tou prepad. maternicou, to ma teda mrzi. Dufam, ze to neznamena nejake komplikacie. Dufam, ze ste obaja/obe v poriadku uz a lezkaz doma. Mne uz teplota ustupila, uz iba kaslem, ale robit sa mi teda fest nexce. Okrem toho som prisla nato, ze robit z domu tiez nebol najlepsi napad, neviem sa proste prinutit k normalnemu fungovaniu, ale zrejme to z toho tehulkovania, inak by som ficala jak parny valec Sad( tak sa drzte

28.02.2007 13:54

Zuzkaaa

Ahojte babenky, vitam aj vsetky nove tehulky! Rikinka, moc ma to mrzi, dufam, ze to bude v poriadku. Potom budes babenku rozpravat, ako si si vytrpela cez teho, ale ze si to vsetko zvladla... Dievcata liecte sa, snad Vam uz ustupia choroby... Sona, prajem, aby bolo uz vsetko OK. Drzim Vam vsetkym moc palceky!!! Ja sa chystam v piatok k doktorovi do poradne. teda brusko mi nerastie z tyzdna na tyzden, ale zo dna na den. Dufam, ze u doktora bude vsetko OK ... Pekny den Z.

28.02.2007 14:03

cancan

ahojte, tiez vitam vsetky nove tehulky, dufam, ze sa medzi nami budu citit ako doma Laughing Karinkaaa to je super, ze uz aspon neteplotujes. Posli coskoro uz aj ten kasel niekam. To je normalne, ze sa Ti nechce pracovat. Ja byvam tiez dost unavena a to ani nie som teraz chora. Je to podla mna aj tym blbym pocasim, keby svietilo slniecko, hned by sme ozili Wink Rikinke gratulujem k dobrym vysledkom AFP. Dufam, ze aj to ostatne sa da co najskor doporiadku. No a kludne sem pis o vsetkom, co ta trapi. Ved aj preto tato diskusia je. Nehovorime si tu len o tom, co nas tesi, ale aj o nasich starostiach a problemoch. Aspon ti bude trochu lepsie, ked sa vyzalujes, no nie? Mmiriam, som rada, ze sa ti u nas paci. Ked sa sem presidlis na leto, mozme sa stretnut. A ak nam to bude vyhovovat, mozme si naplanovat aj spolocne poradne v BS Wink Mne vychadza materska od 8.7., ale chcela by som tam zacat chodit skor. Este som tam nebola, tak niekedy to tam chceme ist omrknut. majte sa vsetky pekne, hlavne sa snazte byt v pohode. babatko potrebuje pokojnu mamu. no ja to tiez uplne nedodrziavam, ale sa pokusam Confused

28.02.2007 16:21

Yuyka

Ahojte, Rikinka, drz sa v nemocnici. Prajem, aby vsetko dobre dopadlo. :D Nove tehulky, vitajte. Mmiriam, ja som tiez 40km od BS. Svokrovci zase maju chatu pri Zarnovici, myslim, ze pri Hamroch, ale neviem si predstavit byt tam cele leto. Je to na samote a cesta je tam priserne rozbita, to by som asi porodila na ceste, ked by som chodila hore dole, Smile Asi mi zostane len BB. Aspon budem porovnavat starostlivost, i ked som si viac menej ista, ze BS je s BB neporovnatelna. Ja malu nosim na rukach stale. Byvame na stvrtom poschodi bez vytahu, tak ju vacsinou nosim hore po schodoch. ale trenujeme uz, aby chodila pekne pesi. Tiez som rozmyslala nadi DVD od Czoborovej alebo DVD Pilates. Ale teraz v BB otvaraju nove fitnes, tam sa ma cvicit Pilates, asi sa tam pojdem pozriet. A urcite budem chodit na cvicenie pre tehotne, u nas sa da zaplatit len cvicenie, na prednaske nemusim byt. A mozem si tam priniest aj dieta. Nevyspata som stale, dcerke idu posledne stolicky a v noci je to dost utrpenie Sad . Majte sa.

28.02.2007 19:56

rikinka

Ahojte !!! tak ešte si vybavím Vás a idem baliť, hygiena a spať. Zajtra ma čaká super stres den Exclamation Ráno na 6.00 utekám k mamke, berie mi krv. Vybavila som si nové vyšetrenie tej toxo /lebo ma to s.e.r.e / v KE u jednej Dr.,ktorá mi urobí VSETKY vyšetrenia ktoré sa dajú. Zameriava sa hlavne na to ! Tak som dnes taká spokojnejšia, posunulo ma to trošku dalej, lebo ako sa tá Dr.z KE vyjadrila, povedala že vie o tom že v SNV /teda u nás/ nerobia komplet vyšetrenia na toxo a podobné problémy. Tak som bola naštvaná. To akože KE je už Amerika alebo iný štát??? Nechápem. V každom meste iné vyšetrenia Mad A hotové budú do 2 týždnov ! Ja som u nás čakala skoro 4 týždne. Arrow potom o 8.30 utekáme s dcérou na súd, máme konanie o zmenu priezviska dcéry, lebo som 2x vydatá.... dalšie stresy.... Rolling Eyes Arrow a zo súdu utekám domov, beriem veci a utekám do nemocnice. Tam dalšie stresy, kým prejdem všetkými vyšetreniami a hlavne UZV - len aby sa tam neobjavilo niečo zle na babetku Crying or Very sad To budem ťažko prežívať !!!!! Arrow no a ked budem už na izbe, snad sa stihnem vyzliect kým zaspím Laughing Arrow bola som včera aj na genetike, kde mi Dr.poradil, že odber plod.vody by ešte odsunul, mam si vybaviť infektologiu - to už riešim v KE a UZV nejaký lepší - 3D. Ale ten mi odporúča až niekedy v 20tt, že teraz ešte neuvidia nejaké anomalie na bábetku, ak tam vôbec sú.... ..... takže chcem ísť aj na 3D na UZV.... no takže tak.... Držte sa všetky, dávajte pozor na brušká a všetko zlé nech Vás obchádza. Majte sa krááásne Wink

28.02.2007 20:06

nasenka

Rikinka, budeme na teba myslieť, neboj, všetko bude O.k. - začiatok zlý, koniec dobrý! :D Pošlem ti moje t.č do SS, tak ak chceš daj vedieť ako sa majkáš a ja to sprostredkujem sem! Drrrrrrrrrrrrrrržkajte sa aj s bábätkom a bojujte! :D :D :D

28.02.2007 20:39

rikinka

nasenka vdaka, poslala som ti aj ja moje. Idem si ešte k malej lahnúť a spať. Som unavená ! Tak paaaa, ozvem sa Smile

28.02.2007 20:55

LuciaG

Dievčatá, priliepam link na jeden veľmi zaujímavý článok, ktorý stojí za prečítanie: http://marek.blog.respekt.cz/c/2036/Porod-a-jeho-dusledky.html

28.02.2007 22:00

Jany

lucia velmi pekny clanok. ja som presvedcena, ze cele tehu, porod a aj kojenie je vec psychyckej zalezitosti. zeny ktore sa od zaciatku strachuju, aky bude porod, ci budu moc kojit atd. maju povacsine potiaze v tychto smeroch. som to odpozorovala na vacsine znamych. takze dievcata myslite na vsetko viacej pozitivne aj ked to nie je vzdy lahke................... rikinka a tebe zelam vela pozitivnych myslienok a sil, urcite vsetko dobre dopadne Wink

28.02.2007 22:23

mimkab

Ahojte babenky Konečne sa po dlhšom čase ozývam. Napísali ste tu toho dosť, mala som teda čo čítať. No chcem na začiatku vás povzpudiť a hlavne veľa optimizmu v tehotenstve. Síce tá pravá Vám to píše, ale poviem Vám veľmi sa o to snažím. Miminko cíti keď sa budúca mamina toľko trápi a verte, že mu tým naznačujete, že svet vonku je plný strachu. Potom je v budúcnosti buď plaché, nedôverčivé a podobne. Čítala som to niekde na internete a myslím, že to tak aj je. Takže tehulky tehotenstvo si len vychutnávať a toľko sa nestresovať, lebo aj vy sa z toho zbláznite. Neprivolávať si len to zlé. Hlavne Vám prajem, aby ste mali len dobré výsledky a tešili sa ako to malé vo vás každým dňom rastie. Rikina je mi veľmi ľúto čo sa stalo,, ale uvidíš všetko dobre dopadne. Aj toxo bude v poriadku. Pár dní si poležíš a zase všetko nabehne do normálu uvidíš. Aj ja by tak určite stresovala a chcela zistiť či je všetko v poriadku a ujistiť sa. No je mi ľúto aké máme zdravotníctvo a tu asi naozaj platí pravidlo nepoznáš doktora, nevyšetrí ťa tak ako by mal. Je to smutné. Takže ťa chápem. Držím palčeky a myslím na teba. Wink

01.03.2007 11:28

slniecko

Ahojte! Rikinka, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a v nemocnici si aspon trochu aj oddychnes a prides na ine myslienky. A pis, ved od toho tu kecame, ze si sdielame aj starosti, nie? Ja som zas na Torecane, uz ma to stve, ale s nim aspon scasti fungujem. Pri tom clanku som si spomenula, ako som isla na prvy porod sebavedome, ze ziadne starosti, JA to zvladnem, cele tehu som to brala len ako zbytocne strasenie a potom som na chodbe porodnice znacne prekvapene hovorila muzovi - Ale ved to boli, to VAAAZNE boli! Laughing Laughing Laughing

01.03.2007 11:47

Jany

slnieco prepac za moju nevedomost, co je to torecane? ja som vedela ze porod je teda aj poriadna bbolest, ale nedala som si pripustit, ze by som to nezvladla! ked dosla prva kontrakcia v nemocnici ma doslova dokopala do predu jedna ceska hebamme=sestricka, mi vravi, a vy ste nechodili na predporodne cvicenia, ked nedychate. od tej chvile som bola sustredena len na dychanie a nie na bolest Smile a dalsia mi vravy, nelezat!!! sediet, najlepsie sa prechadzat, tym rychlejsie zostupuje dietatko. zvladli sme to naozaj skvele, bez nicoho za 5hod. Wink

01.03.2007 11:49

dami

ahojte kocky! mam na vas malu otazocku, hlavne na tie, ktore ste v 16 tyzdni. vidiet uz na vas, ze ste tehotne? ake velke mate bruska? dakujem!!!

01.03.2007 11:54

Jany

jezis dam,i na mne to uz teda poriadne vidno Smile ale ja som 2x tehu! pri prvorodickach to vidno neskorsie, na mne to bolo koncom 5mes. kazda zena je ina, takze neporovnavaj svoje brusko do detajlov z nikym Wink a dneska nam zacala nasa naty uz sama behat Smile tak si usetrim aspon krize Smile

01.03.2007 12:20

slniecko

Jany - torecan je proti zvracaniu. Dami - ja som este len v 14 a pupek mam riadny, ale u mna je to tiez druhe tehu.

01.03.2007 12:37

Soňa_

Ahojte kocky, tak som dnes nastupila po PN do prace...dufam, ze to zvladneme- hoci uz prve hodiny to boli muky Crying or Very sad Crying or Very sad uz tyzden som nemala boletsi a dnes zase... Exclamation Exclamation dufam, ze je to len pociatocny stres...a sice, mozno si brusko zvyklo dhlo odpocivat a teraz zacalo protestovat.... Crying or Very sad no, co uz....verim, ze vsetko bude OK...na kontrolu ideme 21.3... inac, vcera bolo babo konecne hore...stale ked sme boli na UZV, tak to bolo skoro rano a ono si buvalo...tentokrat sa ukazalo vo vsetkej kraaase :D :D kopka si, natahuje sa...je to velmi mile vidiet to vsetko...taka som bolo rada...len nebolo vidiet co to bude...30.3. ideme na morfologicke vysetrenie, tak potom hadam uz budeme vediet co to bude...podla tej tabulky, co ste dali na forum, by to malo byt dievcatko, tak som zvedava... prajem vam pekny den...pa

01.03.2007 12:41

dami

kocky, velmi vam dakujem za info! jany, pozeram, ze uz mam pre babo aj meno. zlate! a co vy ostatne, uz ste rozmyslali nad menami? moj priatel s tym plasi uz teraz. vcera som ho musela skrotit. ale ked uz k tomu pride, budeme mat poriadne dilema. meno musi dobre zniet po slovensky, nemecky a este aj po anglicky (vzhladom na to, ze zijeme v nemecku a on je anglican). tak sa mame pri vybere na co tesit. vcera mi dal par prikladov ako napr. faith, promis, jamal, shola, tara...no, bude tazke dohodnut sa. nikdy som si nemyslela, ze vyber mena bude taky tazky. ale ked tak nad tym rozmyslam, to dieta ho bude nosit cely zivot a nerada by som, aby mi ho niekedy vycitalo.

01.03.2007 12:45

Zuzanita

Dami, aj ja som iba v 14. tyzdni, a az do vcera si vlastne nikto z mojho okolia nic nevsimol (teda okrem rodiny). Ale gate su mi uz tesne vyse mesiaca. Laughing , mozno si doteraz vsetci mysleli ze som to prehnala s maskrtenim cez vianoce :D :D :D Ale tiez necakam prve, ale uz tretie. Pri tom prvom tehu mi tehotenske oblecenie nehrozilo skoro do konca piateho mesiaca.

01.03.2007 15:58

Zuzkaaa

No dievcata, tak ja mam teda brusko uz velikeeee a to je moje prve :D Je to normalne na mne vidiet, viem, ze niekto ma take tak v 7.mesiaci :D ale urcite nie som sama...

01.03.2007 17:18

mia

Aj mne uz brusko riadne vykuka ale to bolo tak aj pri prvom tehotenstve. Po 14. tyzdni to uz nezakryjem, ale stale som o tom v praci nepovedala tak cakam na prveho odvazlivca co sa opyta. Tehotenske nohavice uz nosim davno. Neviem si predstavit nosit normalne az do 5. mesiaca!

01.03.2007 17:54

karinnkaa

ahojte ja som v 16-tom tyzdni a je to na mne vidiet - teda podla mna, ale zase kto nevie ten si nevsimne, asi si myslia, ze od sedenia pribera... Tiez nosim tehotenske nohavice uz davno, svoje normalne som nezapla uz po 2.mesiaci. Pribrala som asi 3-4 kg urcite. U mna v robote vedia uz davno ze som tehotna, odmietla som totiz sluzobku (lietadlom) - a to som bola len v 5-6 tyzdni, proste viem ze sa to vtedy nema... Smile

01.03.2007 20:37

nasenka

Na mne je to tiež vidno- ale už druhé teho! No aj pri prvom som mala veľké bruško od začiatku a v 9. mes. si všetci mysleli, že čakám dve :D . No a potom keď som porodila, tak obvodná lekárka, keď som išla nahlásiť malinkú povedala, že "však vám tam zostalo ešte jedno!" Confused No a samozrejme som po pôrode ešte celé leto (malá sa narodila v máji) chodila v teho oblečení Confused a to som si myslela, že som sa ho pôrodom zbavila. A tie baby, čo išli rodiť a vyzerali ako keby boli v mojom prípade tak v 7 mes. mali po pôrode postavičku ako "lusk". Wink No a s menom budeme mať aj my problém, hlavne s chlapčenským, to som si nevedela vybrať ani pri prvom teho. Rolling Eyes

01.03.2007 21:14

Marysh

Ahojte dievcata, na mne to vidno ked chcem Laughing Ked si obleciem normalne gate, co su ale len bedrace, tak si dam sveter a nevidno. ale ked si dam len gate a tricko, tak trosku vidno... Je to moje druhe a som vacsia, ako som bola pri prvom. Aj mangel skonstatoval. Vidno to hlavne vecer, ked sa dobre natrieskam .Zatial som pribrala 3kg, co sa mi celkom zda. Uvidime, akym tempom budeme pokracovat. U nas v praci vedia, ze som tehotna, okolie si asi len tak nevsimne, ale rodina a znami vedia samozrejme tiez. 12.3. idem na poslednu prehlieaku tuto pred odchodom domov. Moja lekarka bude vyvalovat oci, ked sa jej tam dovalim prvykrat v polovicke stvrteho Wink Inac sa mam fajn, sem - tam rano mi je zvlastne, ale to zriedkavo, napr. dnes a naposledy pred troma tyzdnami, takze pohoda. A uz nie som ani taka unavena... Som zvedava na UZV, ake je babo velke a tak. Ale po tom clanku, co som citala... velmi zaujimave to bolo. Bola by som rada, keby autor fakt spracoval celu prednasku a hodil ju na net. Ak sa tak stane a budete o tom vediet, hodte to tu prosim... Majte sa krasne tehulky ps.: vitam vsetky nove babenky. Nech vam je tu s nami dobre, ako je tu nam medzi nami :D

02.03.2007 10:07

Soňa_

fiiiuuuu...tak to som rada, ze nie som jedina, co pribrala...ja mam +4 kg....ale pocitovo to je hadam aj viac... Embarassed v jednej knihe som citala, ze v tomto stadiu je bezne pribrat 2-3 kg..kiez by to boli 2-3 kilecka za kazdy trimester...to by bolo fajn...stale mam v hlave strasiaka, ze priberiem ako moja mamina - 22kg Exclamation Exclamation inac, ja som do konca 14 tyzdna etse ako tak mohla nosit normalne nohavice, ale teraz uz len tehu...naviac je to ovela pohodlnejsie...takze odporucam vsetkym, ktore sa este neodvazili, ze je to priskoro, nech vyskusaju... a co sa tyka bruska, tak teda- ostavam v soku...doteraz som bola len nejaka "hruba" a brusko vyzeralo len akokeby som sa dobre najedla...ale tento tyzden sa brusko velmi pekne zagulatilo :D :D a cokolvek si obleciem, uz je to vidno...super sa citim ked si dam tricko z "normalnych" cias...spolu v vyvinutymi predpostami, take obtiahnute to vyzera squueeelllooo :D :D ajmilacik so to pochvaluje..hehe

02.03.2007 12:45

babenko

ahojte, aj ja som uz pribrala 5 kg. a dnes ako ma manzel rano uvidel, hned podotkol, ze odvcera brucho narastlo, a to som bola nalacno. tehotenske nohavice nosim len 2 dni, este by som sa do starych zmestila, ale ked som si sadla, velmi sa mi pas zarezaval, tak som si rychlo kupila tehugate. inac, moja mudra kniha hovori, ze v 2. trimestri sa pribera 5-7 kg, no zbohom Rolling Eyes minule tehotenstvo som si uz na konci nedavala pozor, a tlacila som vsetko, co mi prislo pod ruku. toto tehu sa chcem ovladnut Cool ale ako to dopadne, uvidime. stihla ako lan urcite nebudem!!! Wink

02.03.2007 13:08

cancan

ahojte. ten clanok bol fakt velmi zaujimavy. dakujem za link. ja som prvy porod planovala bez epiduralky, na radu kamaratky som si doma varievala caj z malinovych listov - to ma vraj pomoct k lahsiemu porodu. moje plany ale skoncili v cudu, ked som sa neotvarala a maly uz musel ist von, inak by sa zadusil. tak som skoncila s tym cisarskym a pod narkozou. s porodu si nic nepamatam. kto vie, ako to bude po druhy krat. rada by som to skusila normalne, aj ked v bolestiach. tiez si myslim, ze prilis vela UZV sa robit nema. mne naposledy v nemocnici za 5 dni robili 2 krat. a ked som sa pytala, ci je to naozaj nutne, tak mi primar povedal, ze babatku to vobec neskodi. ale tomu cloveku neverim, nemam s nim tie najlepsie skusenosti. ja som celkovo proti klasickym liekom pokial sa da. aj ked malemu nieco je, konzultujem vzdy najskor s doktorkou homeopatkou. mam lepsi pocit, ked sa z niecoho vysekame len s prirodnymi liekmi. baby mne sa zda, ze to moje male sa dnes citelne pohlo. rano v posteli som lezala na boku a normalne som to citila. najskor na lavej strane, akoby sa prevalilo a potom na pravej o chvilku take jemnucke kopkanie. bolo to super!!! Laughing co sa tyka bruska, tiez ho je vidno, len ked chcem Wink ak si dam nieco obtiahnute, tak jasne, ze to vidno. ale von chodim vacsinou s malym oblecena sportovo, v takej volnej fleecovej bunde, takze clovek co o tom nevie, nema sancu zisit, ze cakam babo. ani som zatial nepribrala, takze je to aj preto. pri prvom tehu som bribrala asi 12 kg. to bolo v pohode.

02.03.2007 13:09

Soňa_

ako to potom robia vsetky ostatne tehulky, ktore su super lanky az do konca???

02.03.2007 13:24

Jany

cancan ze 12kg pri prvom Shocked to ja som pekne nabrala +20! som bola jak veleryba. ale tiez este v tomto case nic navise len pol kg a potom to uz islo, ale aj som sa pchala, teraz to skusim nejako kontrolovat. zatial mam 1kg navise, cize uz viacej ako pri prvom, ale podla mudrych knih malo Smile podla mna to je aj genetykou kdo kolko priberie a ake ma brusko. dietu vsak drzat nemozme, skor vylucit vsetko nezdrave Wink

02.03.2007 15:22

Zuzanita

baby, pomooc, ja si nemam uz co obliect!!!! Normalne nosim 38, ale vsetky gate su mi uz tesne, no a mam asi sestoro teho gati velkosti 36-38 a vsetky su mi velke. To podla coho pisu tie velkosti?????? Confused Confused: [/size] Vy nemate taky "problem"?

02.03.2007 15:47

Soňa_

tu sa tazko radi...najlepsie je kupovat ked je to potrebne a vsetko radsej vyskusat ako sa spoliehat na to, co je tam napisane... ak su ti volne na brusku- daj si nieco dlhsie nech sa to zakryje...mozno uz o tyzden ti budu nohavice ako uliate :D :D a vlastna skusenost- u mna prechod medzi normalnymi a tehu nohavicami pokryli sukne... tak drzim palce... :D :D

02.03.2007 15:58

karinnkaa

Zuzanita ja mam podobny problem, moja kamoska mi poslala vsetky svoje tehot. gate velkosti 42... a moja normalna velkost je 38-40, podla strihu. skusila som obliect raz... kym som prisla do obchodu, rifle mi 3x spadli... takze ak ich budem xciet nosit, tak jedine s trakmi Smile)))) Moje kostymove sukne dlho nevydrzali Sad Pancuchy ma nehorazne tlacili na brusku, takze som rychlo kupila tehugate, ale nevyhoda toho je, ze odkedy nenosim sukne tak ma obcas ani nenapadne oholit si nohy Smile Embarassed

02.03.2007 21:09

babenko

cancan, a ja si praveze myslim, ze maleho som tak rychlo priniesla na svet vdaka caju z malinovych listov, i ked ja som ho pila od 6.-ho mesiaca, a popritom sa ma pit len posledny mesiac. vtedy som nevedela, ze vlastne zmakcuje krcok. inac by som ho nepila, mohla som sa otvorit ovela-ovela skor.. sona, moja sestra ma kamaratku, termin ma v marci, a keby nemala brusko, ma postavu ako modelka!!!! ach jo... rikinka, tak drzim paste. verim, ze s vami bude vsetko v poriadku.

02.03.2007 22:51

Zuzanita

baby, dnes davali na CT2 o 20:00 velmi pekny dokument o babatkach v brusku, za tyzden bude druha cast. odporucam!!!!