1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

17.02.2007 17:13

rikinka

ešte som sa chcela opýtať: minule som mala také čudné bolesti. Celý spodok ma nejako bolel a mala som pocit, že ked urobim krok, všetko zo mna vypadne Rolling Eyes Akoby celé vnútro chcelo vypadnúť. Neviem, či to nie je aj tým, že som skoro celý den prechodila, bola som stále v pohybe s malými prestávkami. Ale bola to hnusná bolesť Sad Na druhý den už pohoda.... inak - z toho chodenia mam takú svalovku na lýtka, akoby som 2 hodky vkuse cvičila Laughing No to tak vyzerá, ked len doma som a vylehujem a pohyb ak, tak taký mierny.... Rolling Eyes Stalo sa Vám to niekedy s tou bolesťou????

17.02.2007 17:14

Marysh

Ahoj, Rikinka, amnio mi robili, lebo som mala zvysene hodnoty v krvi ci co. Potom nas poslali ku genetikovi hore na polikliniku, ten ma objednal o dvy tyzdne az a potom som bola na amnio na porodnici v meste. Je to dost neprijemne vysetrenie. Najprv Ti urobia UZV, aby videli, kde je babo, potom velkou ihlou pichnu do bruska dole a naberu trosku plodovej vody. Mne to bolo velmi neprijemne, ked prepichovali maternicu... brusko sa dalo. Neuspia ta, to je vsetko nazivo. Mala som predtym priserny strach... Po vysetreni som ostala par hodin na oddeleni v porodnici, trosku som lezala a potom ma pustili. Vysledky boli tiez o dva tyzdne... Hned sa nas genetik opytal, ked mal vysledky, ci chceme vediet, co to bude, tak sme jasne ze hned chceli. Bolo to na sto pro, nie ako z ultrazvuku... no a vraj sa im este nestalo, aby sa downov syndrom potrvdil... tak asi tak. A chces na to ist?

17.02.2007 17:17

Marysh

Rikinka, take sa mi este nestalo. Znie to dost divoko... Aj ja beham ako diva, v robote sa ubeham no a my mame radi prechadzky, takze ked je pekne pocasie, ako napriklad dnes, tak sme vonku aj so psom vsetci... Vsetkym sa nam to paci... A kam Ti isiel drahy do IT? Ako skuska? Kedy ju presne mas a z coho?

17.02.2007 17:27

rikinka

Shocked no tak ja neviem, z čoho som mala tie bolesti. Ja zase nie som zvyknutá teraz na nejaký aktívny pohyb - okrem toho čo doma alebo na nákup, ale to tak lážo-plážo. Som na PNS a dokopy nič nerobim. Bola som v ten den v poradni, ale ani ma nepozerala, len mi brucho merala, tak trošku mi stlačila dole až pod podbruškom.... noo neviem.

17.02.2007 21:05

nasenka

Ja som včera celý deň behala a ráno som sa zobudila ako "zbitý pes"! Confused Zatiaľ som pribrala 2 kg...no teraz som akurát "stlačila" 2 krajce chleba s masťou a cibuľkou Embarassed , to bude zase priberačka! Laughing Rikinka, nebuď smutná, veď budeme tu vykecávať! Wink

17.02.2007 21:24

Marysh

Ahojte, pred chvilkou som dosla z prace... mame narvany hotel... mam dost. Ani som sa nestihla navecerat, tak si idem dat hubove rizoto Laughing mnam... Rikinka, amnio v podstate nie je az take strasne, lokalne umrtvenie je blbost, lebo aj tak Ta vlastne musia pichnut a tak urobia pich a je to za Tebou. Len ako som hovorila, to prepichnutie maternice je dost neprijemne. Trosku to boli, ale da sa to vydrzat... Co je to v porovnani s porodom Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Na skusku drzim palce, viem si predstavit, ze sa Ti nejde sustredit, komu by slo... Mna cakaju este dve skusky, co som nestihla pred odchodom tuto, profaci su protivni, cim neskorsi termin, tym tazsia skuska... Ja som si ich chcela urobit do odchodu, uz som bola rozbehnuta s ucenim... ale nedovolili, lebo este nebolo oficialne skuskove, hoci som uz mala tri skusky za sebou. No co, zavisi to vsetko od profaka... ved to poznas... Mile babenky, prajem Vam krasnu a pohodovu nedelu, nech slniecko svieti, chodte sa pekne poprechadzat a hllavne si oddychnite. Aj ja sa budem snazit. :D

17.02.2007 22:19

rikinka

Rolling Eyes si mi urobila chuť s tou masťou a cibulkou.... ale koľko je hodin Confused: Shocked jaaaaj.... mam dilemu Exclamation Confused uvidíme čo a ako dopadne Rolling Eyes my sme prvé 3.ročníky robili skúsky kedykolvek, mali sme prednašku v oktobri, dohodli sme si termín na november... skuska bola v novembri... a teraz už nechcu Confused . Aj tak ešte jedna skuska nám visí... no ale to je lajdak profka... psychologička od nás... tej to trvá. Ja stále písem ťahaky, z 15 otázok viem 1 Sad , dnes už na to kašlem. Dnes aspon dokončím tie ťahačiky a zajtra sa už budem moriť.. och Mad

18.02.2007 16:11

slniecko

Ahojte, mne je trolinku lepsie, aj ked este stale sme si s WC blizsi, ako by som chcela. A teraz sme este s malou cosi divne chytili. mimkab - aj ja sa stresujem uplne zo vsetkeho, aj z toho, ze sa stresujem Embarassed . A strasne ma bolia nohy a krize a pritom skoro vobec nechodim. Confused:

18.02.2007 19:47

LuciaG

rikinka: a čo ked nebudem veriť ničomu????
Rikinka, prečo sa tak stresuješ? Môžeš mať hraničné či zlé výsledky a môže sa ti napriek tomu narodiť úplne zdravé dieťa. Poznám tiež mamičku, ktorá mala všetky výsledky celé tehotenstvo v poriadku a narodilo sa jej dieťa s DS. V živote to býva tak - čo sa má stať sa stane. Nestresuj sa - bábätku to nerobí dobre. Mysli pozitívne. Určite všetko dobre dopadne. Ja som sa svoje prvé tehotenstvo v jednom kuse stresovala a narodilo sa mi veľmi nekľudné dieťa, ktoré veľmi veľa plakalo a veľmi málo spalo. Možno som mu v tom tým mojim stresovaním aj pomohla, ktovie. Teraz to beriem tak, ako to ide, som úplne OK. Nemá zmysel maľovať čerta na stenu, no nie?

18.02.2007 21:48

snad nie je neskoro

cancan

Ahojte maminy a buduce maminy, chcem sa k vam pridat. Mozno sa cudujete, preco az teraz. O tehotenstve viem uz davno, cakala som vsak, kym budem vediet, ci je naozaj vsetko v poriadku. Mala som totiz nejake problemy (bolesti, krvacanie - par dni som si pobudla aj v nemocnici). U nas su strasne dlhe cakacie doby na sono a to prve som absolvovala len 5.2. Takze len od toho dna viem, ze je vsetko ok, babo tam robi kotrmelce a zda sa, ze sa ma k svetu. Viem, ze mate aj tabulku. Neskor doplnim udaje. Nemam teraz vela casu, moj drahy potrebuje ist na pocitac. Tak snad nabuduce. Tusim si musim trochu nastudovat dozadu diskusiu, aby som sa s vami trochu zoznamila Wink . Zatial sa majte krasne, zajtra snad napisem viac... Rolling Eyes

18.02.2007 21:48

LuciaG

mimkab

Tak to máš úplnú pravdu. Aj moja známa sa v tehotenstve stále len stresovala a rozčuľovala a teraz jej dcéra stále len plače a vôbec nechce spinkať. Je z toho nešťastná. Ja som si povedala už dosť! Tak ako píšeš, čo sa má stať to sa stane. Ja už sa nemienim stresovať,lebo skutočne to škodí bábu. Držte sa budúce maminy a hlavne nestresovať!!!! Wink

18.02.2007 21:55

Re: snad nie je neskoro

mimkab

cancan Pekne ťa tu vítame medzi nami. Dúfam, že teraz je už naprosto všetko v poriadku a tehotenstvo si budeš len vychutnávať. Držím ti palčeky. Cmuk

18.02.2007 21:56

Marysh

Ahoj Cancan, vitaj medzi nami... snad uz bude vsetko v poriadku, bola si uz na AFP testy? so stresovanim so za... ja som bola cele tehu kludna ako hrom, pocuvala som vkuse meditacnu hudbu, co mi ostalo aj teraz a M je kludny zlaty chlapcek, co dobre spinka... Mozno som mu tiez pomohla... Takze moja rada je fakt zachovat klud, stresovat a malovat certa na stenu fakt nestoji za to, lebo co sa ma stat sa stane a my to uz nijak neovplyvnime Exclamation Takze pohodkujte ak sa da... vyplati sa to. Stresovat, a ci vobec ,sa clovek bude,ked uz bude cierne na bielom, ze nieco nie je v poriadku. Ale ono to bude v poriadku, preco by nemalo byt? Ved sme mlade, zdrave zenske, ci nie? Majte sa krasne :D

18.02.2007 22:38

rikinka

Ahojte ! budem sa musieť pribrzdiť, ale ked ja som taký pesimista... Mad stále a vo všetkom myslím len na tú horšiu stránku, Rolling Eyes síce odkedy sme s mojim drahym spolu, niečo z optimizmu preniesol aj na mna, ale furt v sebe ešte niečo mam Confused ak žena prežije niečo zle, čo sa týka tehu, tak podla mna samozrejme, že pri dalšom tehu myslí aj na to, čo bolo....ale pravdu máte, človek nikdy nevie, aj pri všetkých dobrých výsledkoch nemusí byť všetko v poriadku... vitaj Smile Pekný pracovný /nepracovný/ týzden všetkým prajem. Zastavím sa až v utorok po skúske Rolling Eyes Paaaaa

18.02.2007 22:52

nasenka

, vitaj medzi nami! Tak vidím, že máme detičky v podobnom veku! Už si rozmýšľala, ako to budeš riešiť s kočárom? Vydrží ti malinký teraz dlhšie chodiť? Tak napíš niečo viac o sebe! A držím päste, aby bolo všetko v poriadku! Wink

19.02.2007 12:40

katika

Ahojte babenky ja sice prispievam do septembroviek ale cakam babo v auguste tak sem tam k vam zavitam to je asi nostalgia lebo Elisku mam septembrovu :D Chcem len napisat ze fakt nema vyznam sa stresovat mna tak vylakali lebo som bola na gentgene a nevedela som o tom ze som tehotna a mala som ist aj na nejake vysetrenia a nejdem proste aj keby som sa dozvedela ze mam zle vysledky tak budem akurat do konca tehotenstva nervozna a nic s tym nezmenim tak radsej budem verit ze je vsetko OK. Zobrat by som si ho nedala tak ci tak. A je fakt aj to ze sa to prenasa na babo kamoska bola tiez takato nekludna a take ma aj dieta ja som celu dobu cvicila a moja Eli je ako cirkusant Laughing

19.02.2007 13:30

Yuyka

Ahojte, ja mam presne rovnake skusenosti so stresom v tehotenstve. S prvou dcerkou som sa stresovala, po rozume mi chodili same negativne veci a babo, ked sa narodilo zle spavalo, bolo dost placlive. Teraz sa snazim mysliet pozitivne, i ked ma niekedy napadnu cierne myslienky, najma ked si spomeniem na svoj prvy porod. Na AFP idem na buduci tyzden, zajtra mi ma lekarka spresnit termin. Cancan vitaj :D .

19.02.2007 13:58

cancan

ahojte, vsetkym velmi pekne dakujem za privitanie. je to super Laughing Moj drobec uz hodinu spi, tak snad este chvilu vydrzi, kym Vam sem nieco popisem Wink Takze ako ste si uz z mojich tickerov domysleli, cakam druhe babo. To prve sa narodilo 25.6.2005, vola sa Dominik. Tento tyzden bude mat 20 mesiacov a robi mi velku radost. Prve tehotenstvo bolo uplne bez problemov, nieco ako nevolnost som vobec nezazila. Byvala som len unavena, no to som aj teraz. Vsetko slo do porodu v pohode. Horsie bolo potom, malemu sa nechcelo na svet. 2 tyzdne po termine, ked to uz bolo akutne (tiekla mi zelena voda, maly sa tam zacinal dusit a ja som sa vobec neotvara, kontrakcie boli o nicom) som nakoniec skoncila na operacke a narodil sa cisarskym. Dost ma vytocili v tunajsej porodnici, podla mna to cele zbabrali. Nemali ma nechat tolko prenasat. 2 dni po porode sa ma primar vypytoval na domace zvierata, ci som nemala nejaku infekciu a tak.. Ale ani nenaznacil, ze je s malym zle. Tak som potom poslala muza, nech s nimi narobi poriadky. Potom uz prisiel, ze nieco nie je v poriadku, asi daco so srdieckom a vezu ho do B. Bystrice. To uz ale dole stala sanitka a isli ho brat prec. Nechapem kedy mi to chceli oznamit Exclamation Strasne ma to vytocilo. Malemu v BB zistili zapal pluc, dali ho do inkubatora, napichali mu antibiotika, krmili ho sondou. Ja som sa 5 dni po porode pratala za nim, neboli sme spolu na oddeleni, ale nosila som mu odsate mliecko. Neskor, ked uz mohol papat z flase, tak som ho chodila krmit. Bol tam 15 dni, kym nas pustili. Neskor sme sa este vytrapili s atopickym ekzemom, alergiou na kravske mlieko... Zacala som ho kojit ked mal 6 tyzdnov (nieco s mliekom nebolo ok a kym sa to upravilo, ja som odsavala a vylievala a maly papal Bebu), sama sa cudujem, ze sa vobec este vedel pricucnut Rolling Eyes A keby nebolo toho nedavneho pobytu v nemocnici, tak by som ho kojila asi este aj teraz. Ale za tych 5 dni ho to preslo, raz sice este skusil no asi uz nic neslo, tak sa zmieril s flasou a Sunarom Wink Este nieco o mne, mam 31. Druhe babo planujem rodit v Banskej Stiavnici. Proste tymto ludom tu uz neverim. Termin mi zatial vychadza na 19.8. Som stale na rodicovskej dovolenke. Mena zatial nevymyslame, to ma este cas. Neviem, co este chyba do tabulky, ak som na nieco zabudla, napiste. AFP testy mi nerobili, to sa ale tusim bezne nerobi, nie? Len ak sa predpoklada nejaka geneticka chyba alebo co. No neviem, zatial proste nic take za sebou nemam. S tymi stresmi mate pravdu, treba sa im zdaleka vyhnut. Ja som bola v tehu v pohode a myslim, ze aj maly je taky. Jaj, este ste sa ma pytali na kocik. No druhe babo sa bude najskor vozit v 3-kombinacii. Dominik uz teraz chodi vela peso, pre neho uz len sem tam pouzijem PP Ariu (asi tak raz za mesiac). Byvame v centre a do obchodov to mame blizko, tak vsade chodime na peso. Ved nech si zvyka Wink Ked sa narodi surodenec, bude mat cca 2 roky a 2 mes, snad uz vtedy naozaj nebude treba kocik. Verim, ze tehotenstvo uz bude v poriadku. Nerada by som sla zase do nemocnice. Treba si davat pozor aj na obycajnu nadchu. Vraj koli tomu sa mi vytvoril hematom a mala som to krvacanie. Doktori ma "potesili", ze ak by ma drapla riadna chripka s horuckami, tak aj potratim. Ti ale vedia dodat optimizmu. Zatial som v tej Stiavnici nebola, ale chcem tam zacat chodit aj do poradne. zatial koncim, majte sa krasne - zelam super tyzden :D

19.02.2007 14:04

cancan

este Vam poslem nieco na pobavenie. ak mate chut, kliknite na nasledovne odkazy. je tam nas Dominik v akcii Laughing http://ceknito.sk/video.php?id=2146 http://ceknito.sk/video.php?id=2156 http://ceknito.sk/video.php?id=2165 http://ceknito.sk/video.php?id=4143 http://ceknito.sk/video.php?id=4225

19.02.2007 14:34

Mmiriam

Ahojte, tak ja som sa dllllho neozvala. Nejako sa nemôžem dostať k počítaču. Keď som s malou, tak ona mi tu ťuká do klávesnice a väčšinou všetko zruší a keď spí, tak sa najradšej pridám k nej. Inak nemáme nič nové. Pekne rastieme. Na poradňu a AFP idem až 2.3. Trochu ma už pobolievajú kríže. Je to síce skoro, ale to isté som mala aj pri prvom tehotenstve. Nemôžem dlho sedieť, lebo vtedy je to veľmi nepríjemné. Cancan, vitaj. Aj ja chcem rodiť v B.Š. Rodila som tam aj prvýkrát, tak dúfam, že sa nám podarí aj teraz. Takže sa tam možno niekedy stretneme. Ja tam začnem chdiť na poradne okolo 30. - 35. týždňa. A termín mám 22. augusta. Všetkým prajem príjemný týždeň.

19.02.2007 21:17

LuciaG

Fú dievčatá, AFP-čká mám negatívne, výdych Wink

19.02.2007 21:22

nasenka

Cancan, to je zlaté! Laughing No vidím, že niekto z vás musí byť riadny rocker a futbalista! Laughing

19.02.2007 21:23

babenko

cancan, aj ja by som chcela, aby moj synator tak pekne obsedel na stolicke... Wink on ma asi syndrom nepokojnych noh, doma je to s nim najhorsie, tak sa s nim snazim byt co najviac vonku. ono to asi suvisi s tym, ze do 6. teh.mesiaca som pracovala ako casnicka, a boli aj stresy... myslim, ze preto je taky, ako z divych vajec. cize aj podla mna je dieta odrazom rovnovahy pocas tehotenstva, ak maminka vela oddychuje, narodi sa spokojne babatko... nasenka, ty si sa pytala na kocik, vsak, my chodime takmer vsade kocikom, inac sa neda. neviem sice ako bude v lete, ale pocitam, ze budeme stale chodit kocikom, a druhorodene budem nosit v satke. a krize bolia aj mna, uz dost dlho, asi su uz opotrebovane z prveho tehotenstva Wink

19.02.2007 21:27

babenko

nasenka, pozri na moj a tvoj tickerik, ako rozdielne pocita termin, vsak to je rozdiel vyse mesiaca a pritom sme takmer rovnako tehotne! Rolling Eyes nerozumiem.

20.02.2007 09:43

karinnkaa

Ahojte vitaj Cancan ! Lucka gratulujem k vysledom!! Ja igem v pondelok na krv, no neviem kedy dostanem vysledky. dalsiu poradnu mam niekedy zaciatkom marca. Mimochodom Nasenke to naozaj nejak rychlo pocita ten ticker, uz aj mne to bolo divne Smile)) U mna nic nove, zacala som robit home-office, moj project managez je z kalifornie a robime projekt pre singapur. Dobre co? esteze mi odpustili telefonne konferencie kazdy pondelok o druhej v noci..... , zato ze som tehotna... si mohli odpustit, ale to som tam fakt radsej mohla odletiet...Ale este stale mozem, mozno po tych vysetreniach, v polke marca pojdem na par tyzdnov. (drahy ma prerazi...) Inak este stale sme nedostali termin na svadbu, cakame kym matricny urad na slovensku posle naspat odpoved do madarska - ze som akoze ta co je na rodnom liste.... a ja uz mam aj taky peknucky kostymcok Sad((( nic extra, iba taku suknicku s krasnou cervenou vysivkou a cerveny top k tomu.... (moja indicka priatelka mi povedala, ze som ako indicka nevesta, ze ci nexcem jej svadobne sari Smile)))) to by bola parada, tam aj brusko zakryjem. Inak sa mi zda ze mi nejak brusko prestalo rast, vlastne ako keby sa mi aj zmensilo, ale asi to je len moj blby pocit. Nemam ziadne bolesti ani nic, obcas ma boli hlava a mam nizky tlak - vcera som skoro odpadla ked som rano nalaco a smadna cakala kolegynu pred domom, no prezili sme. teraz popijam kaficko, aby som sa prebrala. Tak zatim pa a pekny den

20.02.2007 10:13

Zuzkaaa

Caute baby, po dlhsom case pisem aj ja. Cancan, vitaj! AFP robia vsetkym, zvacsa v 16.tyzdni. Ja som bola vcera, vysledky mam v piatok, tak snad bude vsetko ok. Idem pracovat, pekny den prajem vsetkym Smile

20.02.2007 10:15

slniecko

Ahojte! Karinka, budes krasna nevesta! Cancan, vitaj! Mne je stale o kusok lepsie, tak dufam, ze sa dam dokopy konecne. Len chudnem. Je to ok? Inak ja som mala minule tehu velmi pokojne ale dieta ako pytel blch, tak u mna to asi nefunguje.

20.02.2007 11:07

mimkab

cancan Máš veľmi pekné videá, pozrela som si ich a dobre som sa zabavila. To doma pri synčekovi máš rušno a srandu čo??? Máš zlatého synčeka. Držte sa.

20.02.2007 11:16

mimkab

LuciaG k výsledkomn ti gratulujem. Už to máš za sebou. Mňa to čaká v stredu 28.2. snáď bude všetko O.K

20.02.2007 12:40

nasenka

Ja neviem, ako to ten môj ticker počíta....ale chyba je určite v mojom, už mi to písalo viacero báb...proste mne to teho ubieha rýchlejšie Laughing Skúsim si ho spraviť znova, či sa to neopraví! Rolling Eyes Ja budem musieť nejako riešiť kočár, lebo mne moja malá chvíľku pochodí a potom sa pýta na ruky! Dokonca keď nezoberiem kočár, tak mi pol hodinu píli uši, že "soberieme kočájik"! Evil or Very Mad Ona si rada pobehá, ale rada sa aj povozí! Mňa zaujal ten kočár Phil and Teds - neviem, či ho niekto pozná, taký súrodenecký, len mám naň aj viaceré výhrady! Crying or Very sad Tak fakt neviem.... Rolling Eyes Ale ja to šatkou určite nemôžem riešiť, lebo ak sa mi zase narodí takmer 5 kg bábo Shocked , tak by mi môj chrbát totálne odišiel. Po prvom teho ma pobolievajú kríže, takže si ich nechcem úplne doraziť! Neviem, ale ževraj v tej šatke, keď si s dieťatkom "telo na telo", tak sa aj mama aj dieťatko potia. To som čítala tu na nejakej diskusii. A zase v zime, sa mi to zdá riadne otužovanie. Wink - Ja musím tiež potvrdiť, že prvé teho som mala úúúúpne kľudnučké, veľmi som si ho vychutnávala, cítila som sa fantasticky, dokonca lepšie ako pred teho, mala som super prácu, najradšej by som bola pracovala až do pôrodu Embarassed (čo ma samozrejme na konci 9. mes rýchlo prešlo Confused ), ale že by moja malá bola nejaký kľudas...to sa nedá povedať, práve naopak Rolling Eyes Myslím si, že veľa robí aj genetika. Ala jasnačka, s tým súhlasím, že stres je škodilivý. Včera ma dosť pobolievalo v podbrušku - (také pichanie v oblasti vaječníkov), normálne som si musela ľahnúť. To som pri prvom teho nemala. Shocked

20.02.2007 12:48

nasenka

Tak som si skúsila opraviť ten tickerík! Vyzerá to, že už by to malo počítať dobre! Wink

20.02.2007 13:14

MartinaPK

Ahojte tehulky Laughing ako sa mate ? Nasenka - mna picha v podbrusku dost casto, aj som sa pytala lekarky a povedala ze pichanie je OK, roztahuje sa maternica .. tak si z toho nic nerobim. Ked je to dost neprijemne, na chvilku si sadnem Cool Cancan - vitaj Laughing Slniecko - aj mne sa zda ze mi je cim dalej lepsie (klop,klop,klop). Sice nechudnem ale ani nepriberam na vahe. Nohavice uz nezapnem vobec, ale nechapem preco som na vahe nepribrala Shocked OK tak vam zelam krasny den Laughing

20.02.2007 13:15

Marysh

Ahojte Baby a co tak take cosi, neviem ako sa tomu nadava, da sa to kupit v obchodoch s detskymi vecami. je to taky podstvec s kolieskami, co sa napoji na napravu s kolesami od kociara. Dieta tam stoji a vezie sa, a my mozeme tlacit kocik normalka. Druhe babo je v kociku a vascie sa vezie. Stoji medzi kocikom a tym, co tlacime. Chapete, co chcem povedat? Neviem, ci som to opisala dobre. Stoji to sa mi zda okolo 2000 Sk aj je to dobra vec. Ja si to urcite kupim. Lebo to pridem o nervy... Laughing Karinkaaa a Nasenka, sme rovnake tehulky... jej Laughing Vysledky moje z Innsbrucku nie su este stale tu a uz zacinam mat nerv trosku. Uz su to takmer dva tyzdne, co cakam... Ale hlavne zachovat klud :D Majte sa krasne

20.02.2007 13:30

cancan

Ahojte, este raz dakujem za privitanie aj za reakcie na videa. Som rada, ze ste sa aspon niektore pobavili Laughing Moj drahy tam stale nieco nove prihadzuje, tak sa z toho vytesujem. Drobec spal vcera 3 hodiny Shocked To sa mu stava malokedy. Obycajne je to tak hodinka, alebo hodinka a pol. Uvidime ako sa mu zadari dnes Rolling Eyes S tymi AFP testami som to teda doplietla. Ja som myslela na amniocentezu. A co je vlastne to AFP? Nejako si to nepamatam Embarassed Ja idem do poradne zajtra, tak uvidim co bude. Do tej Stiavnice asi zacnem chodit niekedy v maji alebo juni. Ja to tam nemam az tak daleko. No zatial je mi pohodlnejsie byt doma. Marysh, viem co myslis na tych kocikoch. Je to taky podvozok. Neviem, ale ci sa to da kupit na vsetky typy kocikov. Mam jednu znamu v BA, tiez ma male babo a druhe cca o 2 roky starsie. Tak to mensie nosi v satke a celkom si to pochvaluje. Ja este neviem, ako to bude. Snazim sa maleho trenovat v pesej chodzi Wink Na ruky mi ho zakazali dvihat, a zatial to respektuje. Prebalujem ho na posteli, do postielky si vlezie sam. Ked ho idem sprchovat, tak ho vystrojim do zupanu, opujem slapky k vode a pekne za rucicku do kupelne. Je taky zlaty. a sakra, uz je hore. tak len hodina a pol. skoda. majte sa

20.02.2007 14:31

marus

Ahojte dievcata, dlhsie som tu nebola a popisali ste toho pekne vela. Ja som bola na krv az dnes na AFP testy a protilatky. Je tu niektora s RH negativnou krvou??? Vo stvrtok idem do poradne, vraj by uz mal byt vysledok. Tak som strasne zvedava. Dnes som sa aj vazila u doktorky a pribrala som 2 kg. Je to vela?? ako ste na tom?? DOky nic nevravela, ale ak to je vela tak mozno obmedzim sladke. Lucka- gratulujem k vysledkom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cancan- vitaj. Mas nadherneho synceka, aj ja chcem takeho!!!!!!!!!!!!!! Alebo take uzasne dievcatko?? Je mi to jedno len nech je to zdrave.

20.02.2007 15:07

Yuyka

Ahojte baby, neviete mi niektora povedat, ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva. Ked mi na ultrazvuku minuly mesiac vyslo, ze som v 10w 5d, znamena to, ze som bola v desiatom tyzdni alebo v jedenastom tyzdni, lekar na ultrazvuku mi povedal, ze j to jedenasty tyzden a moja lekarka, ze je to tyzden desiaty. Pytam sa kvoli AFP, co by sa malo robit v 16 tyzdni, co by som podla jedneho lekara uz mala byt, ale podla mojej, mam ist na AFP az 8.3. Som z toho teda riadny magor Confused , lebo ked to pocitam, ako pocitam, nakoniec je tam rozdiel 2 tyzdne. Na AFP som mala ist dnes, t.j. 20.2. a teraz az 8.3. neviete mi to niektora objasnit? Inak v poradni bolo OK, len tlak som mala riadne nizky a neviem sa zbavit kvasinkovej infekcie. Cancan, ten tvoj maly je riadny zbojnik :D . A odkial si? LuciaG, tesim sa, ze mas dobre vysledky :D . Mmiriam, ako to budes riesit s prvym babom, ked budes chodit do stiavnice? Ty si stiavnicanka? Ja som tam tiez prvy krat rodila, ale pri druhom to teraz zvazujem, lebo nemam kde dat dcerku a s nou sa mi nechce stravit tam cely den na vysetreniach. Pekny den

20.02.2007 15:15

Yuyka

No a konecne som zvladla tie tickeriky. Ellin, dakujem za radu :D :D :D .

20.02.2007 16:04

AdkaV

Yuyka: Ahojte baby, neviete mi niektora povedat, ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva. Ked mi na ultrazvuku minuly mesiac vyslo, ze som v 10w 5d, znamena to, ze som bola v desiatom tyzdni alebo v jedenastom tyzdni, lekar na ultrazvuku mi povedal, ze j to jedenasty tyzden a moja lekarka, ze je to tyzden desiaty.
tvoja lekarka nemala pravdu Wink kedze si tehotna 10 tyzdnov a 5 dni, je nad slnko jasnejsie, ze si v jedenastom. desiaty si uz predsa dokoncila a tehotenstvo ti trva este dalsich 5 dni. cize jasne v jedenastom. (16. tyzden bude teda v rozpati od 15+1 do 15+6)

20.02.2007 18:48

rikinka

katika: Ahojte babenky ja sice prispievam do septembroviek ale cakam babo v auguste tak sem tam k vam zavitam to je asi nostalgia lebo Elisku mam septembrovu :D Chcem len napisat ze fakt nema vyznam sa stresovat mna tak vylakali lebo som bola na gentgene a nevedela som o tom ze som tehotna a mala som ist aj na nejake vysetrenia a nejdem proste aj keby som sa dozvedela ze mam zle vysledky tak budem akurat do konca tehotenstva nervozna a nic s tym nezmenim tak radsej budem verit ze je vsetko OK. Zobrat by som si ho nedala tak ci tak. A je fakt aj to ze sa to prenasa na babo kamoska bola tiez takato nekludna a take ma aj dieta ja som celu dobu cvicila a moja Eli je ako cirkusant Laughing

20.02.2007 18:49

Ahojte

Elin

Caute dievcata Smile)) Dnes som bola na 3D na prvej casti na druhu pojdem o 2 mesiace to budem v 26tt ak Boh da Smile)) Stale si to pozeram, take je to chutnucke Smile)))) sa vytesujem! Dievcata ten morfologicky ultrazvuk to sa robi v 20tt? Lebo mam buduci tyzden volat dokymu, tak sa s nim chcem dohodnut lebo teraz ho mam odcestovaneho. Gratulujem s negativnemu AFP Smile

20.02.2007 19:06

rikinka

Zdravím Vás Mna už 2 den za sebou bolí spodok, už som tu o tom písala... ked si to miesto chcem nahmatať, kde ma bolí, tak si to nenahmatám, je to niekde vo vnútri v strede akoby a hrozne mi tlačí na spodok ked chodím, akoby mi tam malo všetko vypadnúť Sad . Kamoška hovorila, že to mi maternica spadla a že to bude ešte horšie - čím dalej. Arrow lekárke to poviem vo stvrtok... má mi volať ohladom tých všetkých testov Rolling Eyes , tak to bude dalšia akoby "skúska" Confused Neviem, ale bojím sa, aby to nebolo nejaké predčasné otváranie sa... čo by znamenalo podšívať a žiaden nástup do práce Exclamation Exclamation Tak som zvedavá.... super, teším sa s tebou. Blahoželám Smile

20.02.2007 19:15

karinnkaa

Ahojte mna vam tak otrasne rozbolela hlava ze nevidim ani poriadne na monitor Sad(( radsej si idem lahnut. Inak k tym vseliakym blbym vysledkom z APF a pod... mojej sesternici tvrdili, do 5teho mesiaca ze mala nebude zdrava a xceli jej to okamzite zobrat, po negativ. amnioceoze ju doki pripravil, ze aj ked je vysledok v podstate dobry, nic to neznamena, tak nech moc nedufa... za cele tehu priblrala len 7 kg z tych stresov... no proste otras, a viete co ma teraz doma??? male blondave modrooke dievcisko, ma uz 1,5 roka a je to nadherne zive krasne zdrave dieta. Asi treba stastie, ja dufam, ze nase malinke a vsetkych bab co ste tu vsade inde vo svete, su zdravulinke a zivotaschopne. tak hore hlavu a myslime pozitivne Smile))) a dobru noc karin

20.02.2007 19:27

rikinka

ja som sa zase nejako prežrala doslova... síce dala som si len zeleninku a 1 a pol rohlíka Shocked , čo je na mna vela Laughing tak tiež priebežne ležím a keby mi netreba furt na WC, tak ležím až do rána Laughing

20.02.2007 21:20

babenko

ten podvozok ku kociku myslite asi baby board, len pred kupou si ho treba odskusat, lebo nie kazdy pasuje na kazdy kocik, niektore su sirsie alebo uzsie. este chcem k tej satke-to mi nenapadlo, ze sa budeme potit, vsak uvidime. a nie su tie satky nahodou do dvoch rokov? ja si myslim, ze su velmi setrne, aj kamoska vravela, ze ju satka zacala na tele zarezavat az ked mal maly rok a pol. rikinka, mrzi ma, co si si vsetko prezila. a ked ti je tazko, tak si pomysli, co ma nezabije, to ma posilni!! Wink drzim palce

20.02.2007 21:38

Yuyka

AdkaV - diky za objasnenie. Mne to tiez tak vychadzalo, ale ista som si nebola. Takze teraz pojdem na AFP podla lekarky v 16tt, ale budem uz v 18tt. No super, dufam, ze mi nevyjdu zle vysledky Confused Dobru noc.

20.02.2007 22:52

rikinka

podľa PM mám TP 12.8 a podla UZV 5.8. T.j. podla PM som teraz v 15tt+2 a podľa UZV som 16tt+3 /alebo tak nejako, proste o týžden viac /. Mne brali krv na AFP v 15tt podľa PM a dnes som sa akurát dočítala, že od toho 16tt by sa mali tieto testy robiť... a tým pádom to môže ovplyvniť aj výsledok Rolling Eyes , pretože každý tt dáva iný výsledok, tak teraz ešte rozmyslam nad tým, čo za výsledky mi to výjdu.... do čerta Exclamation Mad

21.02.2007 08:53

Re: Ahojte

marus

Elin: Caute dievcata Smile)) Dnes som bola na 3D na prvej casti na druhu pojdem o 2 mesiace to budem v 26tt ak Boh da Smile)) Stale si to pozeram, take je to chutnucke Smile)))) sa vytesujem! Dievcata ten morfologicky ultrazvuk to sa robi v 20tt? Lebo mam buduci tyzden volat dokymu, tak sa s nim chcem dohodnut lebo teraz ho mam odcestovaneho. Gratulujem s negativnemu AFP Smile
Ahojte dievcata, Elin -chcem sa spytat to si uz bola na 3D? Nie je to skoro? Ake to bolo?? Nemas fotecky?? Ja sa tiez chystam, len neviem kedy lebo drahy je stale rozcestovany a neviem kedy sa nam tam podari ist. A ten morfologicky ultrazvuk sa robi v 20TT.

21.02.2007 09:02

Jany

Ahojte kocky. po mesiaci som nazad, boli sme si uzivat teplejsieho podnebia v spanielsku Wink popisali ste toho teda statocne, to ani nedocitam snad od 12 strany!!! aj som sem pisala 2x, ale mi to neodoslalo Sad my mame uz prve vyvojove testy za sebou, malicka ( ha ha mala by byt ) je zdravucka a uz mala minuly tyzden 10cm. takeho super gyn som este nezazila ako sme mali v spanielsku na privatnej klinike. pomeral babatku kazdu kosticku, povisvetloval do botky co robi a preco. doknca meral dlzku stehenej kosti ci nebude mat malinke zakrpatene nohy. ze to vsetko sa da teraz pozistovat!!! no pozerala som ako puk. mozno to robi ajmoja gynda, ale nehovori o tom, tak clovek nevie. a najlepsie, ze je ze necheli za to ani cent a to sme tam boli 2x Shocked a mam odtial 12 fotiek malinkej :D neskor hodim nejaku. AFP testy sa tu v rakusku nerobia lebo zevraju su nepresne, ako ste aj pisali. a najlepsie je ze som pribrala len pol kg Smile cakala som uz takych 5, lebo jem ako delo, ale aj som dost pobehala v spanielsku pesi s malou, tak asi preto. este ma napadlo tu kdosi pisal o zakazani noseni dietata v tehu. ja som sa stretla z roznymi nazormi, ze to vadi a druhy ze nevadi, tak si vyberme. ale ak su potiaze, tak jasne ze nie. ja na kocik si tiez planujem kupit baby bord, ale zalezi na dietati ci a ako dlho sa bude chciet na tom vozit. predsa tam len musi stat. a tiez som pocula ze sa dost blbo tlaci kocik s tym. no aj tak vyskusame, nic ine nam neostava. a surodenecky sa mi neche kupovat. a samo vitam vsetky nove kocky, ani neviem ktore, nemam prehlad. mohli by ste hodit tabulku, alebo aspon na ktorej strane je aktualna. tento tyzden mame nabity, ale potom tu uz budem casto Wink o hodinku ideme na sk Smile majte sa a hladkajte bruska

21.02.2007 09:04

Jany

ozaj elin fakt to si bola nejako skoro na tom 3D! ale uz sa da aj tak pekne vsetko vidiet, ja som aj na velkom sone uz videla vsetko, prsteky sme pocitali Smile kontrolovali ci ma vsetko co ma mat Wink ta uz naozaj pa

21.02.2007 09:11

Dobre rano vsetkym!

Elin

Marus, ja som bola na 3D v Gyn-Five v BA a tam som sa len docitala, ze medzi 12-16tt vidiet cele babenko atd ... a potom v 25tt zamerane uz iba na tvaricku teda, ze lepsie vidiet crty atd ... http://www.novedieta.sk/novinky/bonusy.html bola som tam vcera a to som bola 17+2. A bolo to fakt krasne!!!! Uplne zlatunke. Platila som 500 a ked pojdem aj na ten dalsi (to som tiez objednana uz) budem platit 1400. Normalne ked sa nejde na ten prvy tusim maju cenu 1900. Aspon tak mi hovoril, ze teraz maju na to akciu. Fotecku by som sem mohla dat, keby som vedela ako Smile Rikinka, ja som presne robila taketo stresy pred 2tyzdnami ... moj gyn vobec cez utz nepozrel, ze v akom som presne tyzdni v case odberu na AFP a tak som tam nadiktovala to co som si vypocitala z utz z pred 3 tyzdnov co bolo 14+0. A este mi povedal, ze to je jedno a bla bla bla a dokonca sestricka na mna pozerala, ze co som tam tak skoro v takomto tyzdni ... Tak som sa na druhy den nastvala isla k znamemu a ten pozrel na utz podla neho som bola 15+3 a hned mi brali krv podla tohoto. Vyslo mi to negativne Smile Vysledok u mojho povodneho gyn som si ani nevolala, nebudem sa zbytocne stresovat, ked tam bol napisany uplne blby tyzden a oni pozeraju do tabuliek predsa podla tyzdnov ...