1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

11.02.2007 19:11

LuciaG

Ahojte mamičky, Dlhšie som tu nebola, akosi nestíham. Zajtra idem na odbery v 16.týždni+ poradňa. Som zvedavá, koľko som pribrala - akosi som sa v posledných dňoch rozjedla Embarassed U nás v Trenčíne bolo dnes už také príjemné predjarné počasie, supeer, už sa veľmi teším na teplejšie dni. Prajem príjemný začiatok pracovného týždňa.

11.02.2007 20:07

babenko

Marysh: Babenko preco chodis len tak zriedkavo na SK? Ved to mas za rohom... Laughing Odkial si zo SK?
som z BA. hanba mi co? ale ked krpec u nasich tak zle spinka, potom chodim ako matoha a nic z "dovolenky" nemam Rolling Eyes ten downov syndrom si myslela to nacken...messung? ja to mam v utorok. tak nam drzim palce, aby to dobre dopadlo a ty si odkial?

12.02.2007 08:33

Soňa_

Ahojte, vitajte nove tehulky...som rada, ze sa nam to rozrasta Laughing my sme mali kraasny vikend, uzivali sme si slniecka a tak....az dnes rano na ceste do prace mi prislo tak velmi zle, ze to mi tak este nebolo...zakrutilo sa, studeny pot a skoro som odpadla Crying or Very sad Crying or Very sad dufam, ze to dlho trvat nebude...doteraz som mala problemy so zaludkom (ked som este nevedela, ze som tehotna, som si myslela, ze mam zaludocny vred Exclamation ) no a teraz tieto problemy s tlakom..ufff... prajem vam krasny zaciatok tyzdna bez nevolnosti....

12.02.2007 10:12

Marysh

Ahoj Babenko, ano, merali nackentransparenz a nasenbein... vsetko je unaffälig Laughing tak dufam, ze to tak aj ostane... drzim palce pri Tvojich vysetreniach... Ja som zo SN... To je neuveritelne, ze tak zriedkavo chodis domov... ved to mas nejakych do 70 kilacikov... nezvykne si maly, ked budes chodit castejsie? Mozno je to len zmena, na ktoru nie je zvyknuty a casom by sa to upravilo... Neskusis to? Zajtra zaciname stvrty mesiac... Laughing Laughing Laughing tesime sa:-)

12.02.2007 10:14

Marysh

Ahoj Rikinka, tak ako Ti dopadli testy? Velmi vela na Teba myslim, ako to dopadne, ale verim, ze dobre. Ozvi sa hned, ako sa dozvies vysledky... Drzim velmi palce... Maj sa krasne a pekne tehulkovanie:-)

12.02.2007 17:50

Ahojte tehulky

mimkab

Som tu prvý krát, tak vás všetky chcem pozdraviť a držím vám palčeky.

12.02.2007 20:16

karinnkaa

Ahojte vsetky nove aj stare !!! dufam, ze sa mate vsetky super. Ja som prave neodolala a kupila menu v burger kingu.... ale skoro vsetko slo dokosa...ani pred tehu som to nejak nemusela a asi ani teraz nebudem Smile ale zato som si pravila radost mensimi nakupmi, kremiky a tak pod Rolling Eyes s tou svadbou este mame stale opletacky, zajtra ci pozajtra ideme pre moje papiere, ktore sme dali prelozit a potom na matriku nahlasit sobas, tak som zvedava kedy dostaneme termin. jaj a ani prstienky este nemame...strasne s nami, moj drahy robi uz pomaly 3 tyzden vkuse aj ja sama predsa vybrat a kupit neviem.... no mozno si poziciame Razz Rikinka ako si dopadla? karin

12.02.2007 20:28

LuciaG

Ahojte. Tak dnes som sa dozvedela, že som od začiatku tehu pribrala 2kg (som 16tt). A vy?

12.02.2007 20:29

LuciaG

Ahojte. Tak dnes som sa dozvedela, že som od začiatku tehu pribrala 2kg (som 16tt). A vy?

12.02.2007 20:30

LuciaG

12.02.2007 20:36

LuciaG

No fasa, nešlo mi sem pridať príspevok a už je tu 3x Laughing Rolling Eyes

12.02.2007 21:39

rikinka

ahojte. Dnes nič, dokina sa neozvala, Sad tak čakam, čo bude zajtra. Ešte k tomu mám skušku na budúci utorok. Keby som sa len vedela sústrediť Sad Majte sa Exclamation a držte sa

12.02.2007 22:29

Siastok :o)

mimkab

Chcem sa vas opytať, som v 16tt a čakám prvé bábo. Aj vás pichá v podbrušku ako mňa? Vraj sa mi naťahuje koža. No je to dosť nepríjemné. Diky za odpoveď.

12.02.2007 22:30

Siastok :o)

mimkab

Chcem sa vas opytať, som v 16tt a čakám prvé bábo. Aj vás pichá v podbrušku ako mňa? Vraj sa mi naťahuje koža. No je to dosť nepríjemné. Diky za odpoveď.

13.02.2007 08:01

marus

Ahojte dievcata, Nemame nic nove, v piatok ideme na krvicku na protilatky /mam krv AB negativ/ + AFP testy /dufam ze som tu skratku napisala dobre/. Uz ste niektora tiez bola na tych testoch? Mimkab- aj mna obcas pichne a hlavne ked cikam, alebo kycham. Ani nesmiem lezat na chrbate vystreta lebo mam pocit ze sa mi natahuje cele svalstvo okolo podbruska a je to dost nepriemny pocit. Ked lezim na chrbte musim mat pokrcene kolienka. Takze asi to bude tym ze sa roztahuje maternica a tym natahuje koza.

13.02.2007 10:19

Re: Siastok :o)

LuciaG

mimkab: Chcem sa vas opytať, som v 16tt a čakám prvé bábo. Aj vás pichá v podbrušku ako mňa? Vraj sa mi naťahuje koža. No je to dosť nepríjemné. Diky za odpoveď.
Ahoj, Mňa tiež tak pichá, niekedy je to nepríjemné pri chôdzi, raz ma to zobudilo v noci, ale to je tým, ako písali kočky, že sa maternica rozpína. Mala som to aj pri prvom tehotenstve a vtedy som sa stresovala, teraz viem, že je to OK, tak sa nemusíš báť.

13.02.2007 12:22

...

Elin

Ahojte dievcata, konecne mam vysledky AFP ... su negativne, tak sa tesim, mi padol kamen zo srdca, prajem vam vsetkym to pekne slovo "negativne" aspon v tomto pripade urcite!

13.02.2007 13:15

marus

Elin- blahozelam !!!!!!!!!!!!! Ja idem na krv v piatok tak dufam tiez ze to dobre dopadne.

14.02.2007 00:10

Ahoj LuciaG a marus

mimkab

Ďakujem vám za odpoveď. Už som oveľa kľudnejšia. Mňa to našťastie v noci keď spím nepichá, ale chodím aj tak sa budím, lebo musím ísť na wc. Wink Čo už, ale kôli miminu to stojí nie? Na budúci týžden idem na vyšetrenia, Dúfam, že všetko dopadne dobre. Mám strach, ale to asi každá mamina. Držte sa maminy. Razz

14.02.2007 00:12

Ahoj LuciaG a marus

mimkab

Ďakujem vám za odpoveď. Už som oveľa kľudnejšia. Mňa to našťastie v noci keď spím nepichá, ale chodím aj tak sa budím, lebo musím ísť na wc. Wink Čo už, ale kôli miminu to stojí nie? Na budúci týžden idem na vyšetrenia, Dúfam, že všetko dopadne dobre. Mám strach, ale to asi každá mamina. Držte sa maminy. Razz

14.02.2007 11:52

Marysh

Ahojte, ja mam zajtra volat lekarovi, ci uz dosli vysledky testov z Innsbrucku a ked ano, tak idem k lekarovi. Rolling Eyes Dufam, ze vsetko bude ok... fakt nemam chut na amniocentezu... Minule to bolo velmi neprijemne, ale ak bude treba, tak pojdem. Nech mam srdco na pokoji... Tu je nadherna jar. Poobede sa pojdeme niekam pekne prejst... Vcera ma dost pichalo na lavej strane, asi dve hodinky, neviem z coho to bolo, ale uz je to prec... Moje gate do prace este stale zapnem... Ved dobre, som zvedava, ako zacnem rast v dalsich tyzdnoch... Laughing Majte sa krasne a pohodove tehu... Rikinka, co nove dnes? Ozvi sa...

14.02.2007 13:01

nasenka

U nás je tiež nádherne, slniečko, hneď je človeku lepšie... :D Ja som pribrala zatiaľ 2 kg a strášne mi chutí varené jedlo! Baby ja zase začínam byť strašný "šrotovník" Shocked , ja jem 2 x komplet obed za deň. Na obed - polievka, druhé, sladkosť a to isté na večeru (to čo už varím na druhý deň). Shocked A keď to všetko zjem, to je taký blažený pocit :D To pichanie v oblasti vaječníkov mám aj ja a ešte k tomu ma začínajú bolievať kríže....uf, čo potom na konci teho Shocked ! A keď vyjdem po schodoch som strašne zadýchaná Confused

14.02.2007 15:14

Zuzkaaa

Caute, no s tym zadychanim to mam aj ja, je to hrozne... A pichanie je obcas, ale nie dlho a prejde to Smile No, teda, ja ani omylom nezapnem ziadne nohavice, iba teho. Tak si idem dnes kupit aj nejake rifle, nech som spokojnejsia Smile Pekny den a nech tu uz mame jar a slniecko a teplucko Z.

14.02.2007 17:46

AdkaV

zadychavanie po schodoch este necitim predtym som to citila az v osmom mesiaci ja si to vlastne ani nemozem dovolit Laughing Laughing Laughing dennodenne vynasam kocik aj s drobcom po schodoch, takze fakt nesmiem - kto by to potom za mna robil Confused: Rolling Eyes Laughing

14.02.2007 19:50

rikinka

Ahojte zatial nič nové.... ALE dnes som sa stretla s jednou známou, čaká bábo v júli, bola o lekára na vyšetrenia, ved viete, debatovali aj o krvi a všetkom možnom a lekár sa vyjadril, že výsledky krvi žien, ktoré sú tehu, nikdy nie sú jednoznačné. A že v takých 90% aj ked sú vysledky krvi zle alebo horšie, častokrát sa narodilo bábo zdravé a bez akýchkolvek následkov Rolling Eyes Ale baby, začínam aj ja veriť.... Rolling Eyes Len to čakanie na výsledky je hrozne stresujúci. Mne sa už o tom sníva Confused [/color] zajtra idem riadne do poradne, moč + krv zase na nejaké vyšetrenia, tak poriadne vyspovedám dokinu Exclamation akurát, že stále ked k nej prídem /a to sa netýka len jej/, chcem sa tolko toho opýtať, že zabudnem viac vecí Rolling Eyes dnes tu budem čmuchať dlhšie... musím aspon tahaky napísať, už ked nič v hlave nemám Rolling Eyes tak pekný večer Exclamation Exclamation

14.02.2007 21:41

rikinka

halooooooo Rolling Eyes Sad hm... asi viac chodíte cez den sem.... tak nemam ani s kým pokecať Sad

14.02.2007 22:13

nasenka

Rikinka, ja verím, že to bude dobre! Tiež poznám kamarátku, ktorú vystresovali, vyšlo jej zlé AFP a všetko bolo O.k. A s tým, že nemáš nič v hlave - neverím a zase bude 1. Laughing Laughing Laughing

14.02.2007 22:55

rikinka

nasenka no v hlave mam len pozostatky zo státnic, nič viac Shocked tahaciky dufam pomozu, no profka je postrach školy Confused

14.02.2007 22:58

rikinka

Pri tripple testoch sa odobera vzorka krvi nastavajucej mamicky. V nej sa analyzuju urcite latky, pri AFP teste je to hladina AFP (alfatetoprotein) v krvi, pri tripple teste su to tri: AFP (alfatetoprotein), hCG hormon a estriol. Ich mnozstvo v krvi sa pocas tehotenstva meni, pre kazde obdobie pozname urcitu hladinu, ktora je v norme. Znizena hladina hladina AFP signalizuje riziko Downovho syndromu, zvysena poukazuje na riziko poskodenia neuralnej trubice. O com vypoveda AFP alebo tripple test? Tieto testy kalkuluju iba riziko, nedokazu povedat, ci dietatko je alebo nie je poskodene. Inymi slovami, testy iba predpovedaju, ci je zvysena sanca na vrodene vady. Sanca, ze dietatko 20-rocnej zeny bude mat Downov syndrom, je priblizne 1:1500. Sanca, ze dietatko 36-rocnej zeny bude mat Downov syndrom, je asi 1:300. Po AFP alebo tripple teste viete, ci mate vyssie riziko na vrodenu vadu, ako je normalne pre vas vek. Takze, ak sa zisti, ze mate zvysene riziko, moze (ak si to zelate) nasledovat dalsi presnejsi test, ktory urci, ci skutocne je dietatko postihnute. Napriklad: Tehotna 44rocna zena ma za normalnych okolnosti riziko, ze dietatko sa narodi s Downovym syndromom, priblizne 1:30. Po tripple teste sa zisti, ze ma vyssie riziko, ako je pre dany vek normalne, napriklad 1:15. Teda sanca, ze dietatko skutocne je postihnute je 1 k 15. Ak to tato zena chce vediet naisto, pojde napriklad na amniocentezu - odber plodovej vody. Tripple test alebo AFP test dokaze iba urcit, ci mate alebo nemate zvysene riziko, ze vase dietatko bude mat Downov syndrom alebo poskodenie neuralnej trubice. Nedokaze povedat, ci dietatko je alebo nie je skutocne poskodene. Testy sa vykonavaju v obdobi medzi 14. a 20.tyzdnom tehotenstva (pocitane od poslednej menstruacie). Latky, ktore poukazuju na Downov syndrom, su skor dokazatelne, ako tie, ktore poukazuju na neuralne defekty. Tie sa vysetruju po 15tyzdni tehotenstva (pocitane od poslednej menstruacie). Kedy hovorime o zvysenom riziku? O zvysenom riziku hovorime, ak vysledok testu poukazuje na riziko 1:250 - toto je normalne akceptovane riziko pre zeny mladsie ako 36 rokov a hovori, ze z 250 deti, ktore sa takymto zenam (vek nizsi ako 36 rokov, tripple test ukaze riziko 1:250) narodia, 249 bude zdravych a jedno bude mat Downov syndrom. Ak je vysledkom vyssie riziko ako 1:250, mozete si dat spravit dalsi test, ktory urci, ci je dietatko postihnute alebo nie. Pre vysetrenie Downovho syndromu sa robieva amniocenteza (odber plodovej vody), vysetrenia neuralnych defektov sa robi specialny ultrazvuk. Ako su tieto testy hodnoverne? Predpovede tychto testov su pri mladych zenach casto falosne. Cim je zena starsia, tym je predpoved spravnejsia. Vid tabulku nizsie. Sanca na Sanca na riziko spravnu vyssie ako Vek predpoved 1:250** ----------------------------------- do 25r. 25% 2% 25-29r. 40% 3% 30-34r. 54% 7% 35-39r. 76% 20% 40-44r. 93% 49%

15.02.2007 10:19

Ahojte kočky

mimkab

Dnes som práve volala sestričke aby som sa objednala do poradne, ale sklamala ma, že lekár budúci týžden tam nebude, tak ma objednala až na 28.2. Už som chcela mať vyšetrenia za sebou a zase len čakať. Sa zbláznim z toho. Včera som mala pekného Valentina, priateľa ma požiadal o ruku. Chcela som sa len podeliť s vami o moju radosť. Wink

15.02.2007 10:42

Marysh

Ahoj mimka, jej, gratulujem :D To je fakt krasny Valentin... Mne vcera moj drahy povedal, ze by sa so mnou ozenil este raz :D (To po takmer siedmych rokoch mangelkovania...) Krasne,... tak ma potesil... U nas prsi riadne, pocasie ako na jesen. Dnes jesen, vcera bola jar, ktovie co nas caka zajtra... Idem zavolat lekarovi, ci uz dosli vysledky.,. potom sa ozvem... Majte sa krasne Smile

15.02.2007 12:02

Zuzkaaa

Mimka, gratulujem, to je pekne Smile Rikinka, napis si vsetko, co sa chces opytat na papier. Nie je na tom nic cudne, aspon nezabudnes a budes potom spokojna. Myslim, ze aj kazdy normalny lekar oceni, ked sa zaujimas o svoj stav a mas otazky k veci. vela veci si vieme nastudovat na nete, ale je dobre si ich overit ci vyjasnit u svojho lekara. Drzim palceky! Ja idem na AFP v pondelok. Pekny den Z.

15.02.2007 12:16

nasenka

Mimka aj ja gratulujem, priateľ musí byť romantik :D ! My sme tiež boli včera s mužom na valentínskej večeri a stálo ma to pol zuba....proste sa mi zlomil kus stoličky... Crying or Very sad , takže budem musieť ísť k zubárovi. Tak ma to aspoň donútilo ísť, lebo už som plánovala, že kašlem na to (i keď viem, že počas teho by sa malo ísť) Embarassed . Confused

15.02.2007 12:35

mimkab

[quote="Marysh"]Ahoj Marysh, Ďakujem ti veľmi pekne. Po siedmych rokoch manželstva keď ti to tvoj drahý povie, musí ti to veľmi dobre padnuť skoro akoby ťa požiadal o ruku však? Dúfam, že aj my budeme šťastný. A koľké bábo čakáte??? Prajem ti veľa šťastia, dúfam, že výsledky dopadli dobre. Držím palčeky.

15.02.2007 12:42

Marysh

Mimka, cakame druhe babo. Maxim ma o necely mesiac dva rocky a je to pokladik... Dali ste si uz termin svadby? Az po narodeni babatka, alebo pred? Aj ja dufam, ze budete stastni... My sme :D

15.02.2007 12:42

mimkab

Nasenka Ďakujem ti veľmi pekne, tak to s tým zubom je nepríjemné. No ja tiež dlho plánujem ísť k zubárke, tiež to odkladám. Asi sa mi tiež musí zlomiť zub aby som sa donútila. Aj zlé je na niečo dobré. Zuzkaaa tebe tiež ďakujem. Kočky držte sa. Zatial pa

15.02.2007 12:55

...

Elin

Marysh, jeeeeej mas Maxima Smile ja ked budem mat chlapceka o inom mene ani nerozmyslam, strasne sa mi paci, chcem dat cisto len Maxim (nie Maximilian) i ked meniny vtedy oslavovat moze, pohoda Smile Vcera dosiel manzel cely nastvany, ze sa ho kolegyne pytali ake mena mame vybrane a povedal im, ze zatial mame len pre chlapca - Maxim a dve mu povedali, ze maju psov s menom Max, ... kaslat na ne Smile

15.02.2007 13:09

Marysh

Ahoj Elin... pre Maximka som sa rozhodla... mali sme mena na vyber, ale ja som sa z nicoho nic rozhodla, ze to bude Maxim a volalal som ho tak uz v brusku. Ma meniny na Vilmu 29.5. Je to normalka v kalendari, nie sice na tu Vilmu, ale ked si hladas mena podla abecedy, tak je to tam. Maxim je Maxim, nie Maximilian. A ziadneho nepoznam zatial, takze je to fajn... Vacsinou maju ludia spojene nejakeho cloveka s menom... A aj ked je meno pekne, ale clovek ma nejaku blbu spomienku na cloveka s tym menom, co sa mu paci, tak ho vacsinou neda... No co uz. Inac mam nazor taky, ze mena sa neprezradzaju nikomu, ani rodine, bo kazdy na to ma nejaky komentar, co sa vzdy nemusi pacit. Dobra kamoska dali meno syncekovi VIlko. Je ine a vsetci im ho strasne opindali... Ale aj tak ho dali a su spokojni. Im sa paci, ale nie je to moc prijemne, ked okolie opinda nieco, co sa Ti paci, iba preto, ze je to netradicne... Ani nasa rodina nebola moc spokojna s nasim vyberom, ale zvykli si. A neverim, ze by to zmenili :D Takze kaslat na kolegyne a verit svojmu vnutru Exclamation Exclamation Exclamation

15.02.2007 13:14

Elin

Marysh, cize Maxim je normalka v kalendari, v slovenskom? To je super. Ja som si myslela, ze to bude musiet mat teda meniny v oktobri to je tusim maximilian. Ale ja chcem ako ty pises a mas synceka MAXIM. Ja som do toho mena priam zamilovana uz dlhsiu dobu. Vzdy som inak chcela mat dievcatko, ale kvoli tomuto menu som pred par rokmi zmenila nazor Smile tak dufam, ze sa to podari. Uvidime.

15.02.2007 13:42

mimkab

Marysh termín svadby nemáme, ja chcem mať svadbu až po narodení bába. Veď aj tak už spolu žijeme 3 roky, tak načo sa so svadbou ponáhľať ešte pred narodením. Chcem mať svadbu podľa vlastných predstáv a vychutnať si ju.Narychlo svadbu? Na to sa naozaj necítim. Prioritou je teraz bábo. Smile

15.02.2007 18:31

karinnkaa

Jeeej Mimka pripajam sa ku gratulacii !!! My sme vcera boli na matrike tu v budapesti a moc nas nepotesili, lebo min. mesiac budu zistovat moje papiere, kedze mam obcianstvo slovenske.... ale obrad budem len so svedkami. robime to hlavne kvoli babu a tiez hypoteke Embarassed Svadbit sa chystame tiez az po porode - hlavne ked schudnem Razz Ja idem na AFP 26.2 Sad to zase tolke cakanie, a moj blby lekar ma nepustil na sluzobnu cestu do San Jose, moji sefovia si myslia, ze ich salim a moja "porodna baba" tu z obvodu mi dnes potvrdila, ze kym nie som rizikovo tehotna tak ziadny problem, ze sama mala nejaku tehulku z USA co jej tam lietala kazdy mesiac za rodinou. No tak neviem. Viem, ze podstatne je nase zdravie, ale zase az take riziko v tom nevidim, teda jasne letecku katastrofu by som ani ja neprezila, takze by som dokiho v podstate nemohla ani zalovat.... - no takze tunajsi doktorkovia sa obavaju zaloby, ak by niekto potratil. Potvrdila mi to moja kolegyna co ma tatina gynekologa (chodila som predtym k nemu) - ze aj jeho zalovali, ale nie za lietanie, ale ze povedal tehulke nech okamzite prestane fajcit a ked ona potratila v 39.tyzdni tak ho dala na sud... Odvtedy kazdu tehulu co ho neposlucha posiela prec k inemu lekarovi. Ma pravdu... ale s tym lietanim.. Neviete nieco o tomto ? ja som vsade citala ze to neskodi ak pocas letu vela chodim a popijam tekutiny a sedim s vyloz. nohami. dik za rady!

15.02.2007 20:50

rikinka

Ahojte tak som dnes bola v poradni. Brali mi krv znova na toxo, ktoré bude na budúci týžden v stredu. Tie výsledky z protilátok, na ktoré čakám od pondelka budú až na budúci týžden vo stvrtok, pretože oni v tom labaku čakajú, kým sa im zaplní celý ten kruh, do ktorého pichajú tie skumavky. Takže tam to viazne. Arrow a tiež mi brali krv na AFP Rolling Eyes , tie budú za 2 týždne Exclamation Arrow ak budú výsledky, porovnajú sa titery z prvého toxo a z dnešného toxo. Samo, ak titer stúpne, nie je to dobré Sad Arrow protilátky tiež nesmú byť vysoké. Arrow a ešte je tu AFP, brali mi trippel test, t.j. aj na plod.vodu. Ak aj tie budú zle, vtedy by som mala ísť na genetiku a genetik by mi mal odporučiť amniocentézu. Som rozhodnutá íst na nu aj keby mi to neodporúčal a ak by výsledky neboli velmi dobré. Neviem, či urobím dobre, myslím si, že tá amniocentéza neškodí, ale zrejme chcem si byť 100% istá. Takže tak som dnes dopadla. Nie som o nič múdrejšia Rolling Eyes

15.02.2007 21:42

babenko

karinka, ohladom toho lietania - mne tu lekar vo viedni povedal, ze lietat mozem, ale od 34.-ho tyzdna ta uz letecke spolocnosti aj tak nezoberu. tvoj lekar ma asi nejaku zlu skusenost

15.02.2007 21:50

mimkab

Veľmi pekne ti ďakujem karinnkaa. Presne aj ja sa chcem vydávať hlavne až keď schudnem. Surprised) A v ktorom si týždni? No ja zase idem na AFP až 28.2. lebo budúci týžden moj lekár tam nebude. Tak ma to sklamalo, že zase musím čakať. No ja som tiež niečo čítala o tehotenstve a cestovaní. Riziko je ak si v treťom trimestri tehotenstva. Doposial cestovať môžeš ak nie si na rizikovom a nesmieš samozrejme ťahať ťažkú batožinu. Ani ja nevidím v tom problém, ale myslím si, že len ty to vieš najlepšie či sa na to cítiš, alebo nie. Drž sa. Paaaaa

16.02.2007 08:55

Elin

rikinka: Ahojte
Rikinka ja som bola uz na AFP (bola som vtedy 15+3) a povedali, ze je to v poriadku a negativne ... viac som to neskumala radsej Smile

16.02.2007 10:27

Marysh

Ahojte, Karinkaaa k lietaniu... neviem preco by si nemohla letiet... ja som mala v plane pri M letiet este v 32-33. tyzdni a nakoniec som to nechala. Bol to uz dost vysoky termin... A co maminy, co idu na dovolenku letecky? Myslim, ze ked sa citis dobre, tak preco nie. Ved predcasny porod este predsa nehrozi Rolling Eyes , ci co? Skus sa opytat nejakeho inaeho lekara, co si o tom mysli a uvidis co Ti povie... Rikinka, aj ja cakam na AFP vysledky... dnes mam zasa volat lekarovi, ci uz dosli, lebo vcera este nedosli...je to na nervy to cakanie... Aj ja som bola pri M na genetike na poliklinike, na amniocentezu mi dal termin az skoro o mesiac, lebo lekar bol niekde prec a potom som cakala na vysledky dalsie dva tyzdne... Bolo to hnusne a amniocenteza tiez. Dost neprijemne vysetrenie... Dufam, ze ma teraz necaka Exclamation Uvidime. Ked budem vediet, ci uz dosli vysledky dnes, tak sa ozvem. Zatial sa majte krasne a pekne tehulkovanie... Baby, kolko ste uz pribrali?

16.02.2007 11:25

MartinaPK

Ahojte tehulky :D vidim ze preberate AFP testy, mna cakaju o mesiac, lebo moja Dr. ma dovolenku. Tak mam prist az okolo 13.3.. Vsetkym co cakate na vysledky - drzime vam palceky. Zatial je vsetko ok, je nam fajn, nevolnosti uz ustupuju akurat ta unava stale ostava Rolling Eyes Baby ja som nepozerala telku uz dobry mesiac. A padla otazka o priberani ... tak my zatial len 1kg Confused ale brusko nam rastie Laughing pekny den

16.02.2007 20:29

mimkab

Ahojte budúce maminy Vidím, že rozoberáte AFP no ja mám z toho veľké obavy. Lebo som práve dnes v 16tt a u môjho doktora sa telefonicky objednáva. Volala som a tento týžden mali plno, budúci týžden tam doktor nebude, tak ma sestrička objednala až 28.2. a to budem v siedmom týždni a päť dní ak dobre počítam. Je na AFP vyšetrenie veľmi neskoro však? Tak sa bojím. Asi zbytočne stresujem, ale nemôžem si pomôcť. Neviem čo mám robiť. Menila som počas tehotenstva lekárov, takže idem len druhý krát k môjmu novému lekárovi a zatial viem, že je podľa urtrazvuku bábo poriadku, aj ma vyšetril, sestrička zobrala krv, ale neviem žiaden výsledok a musím čakať ešte týžden a niečo. Sa zbláznim, nechcem sa toľko stresovať, nerobí to dobre bábu, ale nemôžem si pomôcť. Stále si nájdem dôvod na strach. Pomóóóć..........

17.02.2007 16:25

rikinka

Ahojte ! prečo si bola na amniocenteze pri M? Vysli ti zle vysledky krvi? A ako sa vlastne robi ta amnio.... viem ze ihlou cez brucho, ale uspia ťa alebo nie? ja som pribrala 3kg a teraz schudla 2kg, super, máš to za sebou, to čakanie je hrozné. A u mna ešte horšie, ked mi vyskočili hodnoty na toxo Sad . Ja už len trpnem. neviem presne, ale AFP sa robí od 16-18tt, ak nie do 20tt, takže aj tak to ešte stihaš v pohode. A nestresuj, kým nemusíš Wink Noo, mne dnes odisiel drahý do Talianska služobne na celý týžden, tak som si aj poplakala, lebo 1x sme od seba tak dlhšie, dcéru mam u našich Rolling Eyes , napraskala som do seba bagetu, ktorú som si rýchlo objednala o 13.36hod. a o 14hod.bageteriu zatvárali Laughing , mám relatívne klud, ale v utorok skúska, takže idem niečo natlačiť do hlavy. Pekný víkendík prajem Smile

17.02.2007 16:28

rikinka

Shocked jaaaj, myslela som o 13.56 objednávku Laughing , akože o nič nejde, len som chcela poukázať, že som na nu dostala takú chuť, že behom minúty by som preletela aj kus sveta kôli nej, aby som ju mala Laughing