1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

08.02.2007 13:55

Soňa_

ja jem uplne vsetko na co mam chut...je pravda, ze odkedy som tehu- zjem denne 2-3 ks rozneho ovocia (najcastejsie banan, mandarinka, jablko) a kazdy den jedavam rano jogurt (niekedy aj vecer)... nedavam si obzvlast pozor na nic..vsetko s mierou (sice to nie niekedy, ale snazim sa)...

08.02.2007 15:55

Marysh

Ahojte, no tema o jedle... asi jedna z najtrefnejsich v tehu Laughing Rikinka, z lekarky som soknuta, necakala by som to od nej... ved sa mi zdala taka zlata zena... mozno ze pretoze nikdy nebola tehotna, nevie ako to je. Vie to len z teorie... Skoda. Domov dojdem v polovicke marca, potom dohodneme stretko... Tesim sa Mne prestava chutit uz aj kava a do pitia sa musim nutit, co doteraz nebol pre mna problem. Keby ma nebolelo este stale trosku hrdlo, tak beda so mnou...

08.02.2007 15:56

Marysh

Baby, preco sa mi nezobrazuju tickeriky? Ved doteraz sa mi zobrazovali, co sa stalo? Musim niekde nieco povolit? Nic som nerobila v nastaveniach, okrem zmeny tickerikov, Mala som tam zly datum maleho narodenin... Poradte please

08.02.2007 16:18

AdkaV

nekopiruj si tam cele medzi url, ale iba to medzi img. a bude to ok Wink

08.02.2007 17:40

Yuyka

Ahojte, Nasenka, ano, este stale mavam zvysenu teplotu. Doktorka vravela, ze po prvom trimestri to ma prejst. Tak tiez stale cakam, kedy to prejde, lebo ta triaska pri teplote je hrozna. Inak sa pri druhom tehotenstve citim presne ako ty. Pocas prveho mi nic nebolo, ziadne priznaky, energie za 100 chlapov, lietala som, vybavovala, a presne ako Nasenka, citila som sa lepsie ako pred otehotnenim. A teraz, ledva stojim na nohach, horko-tazko sa postaram cez den o dcerku a domacnost. Pomoc naokolo ziadna, jedine chodime do maters. centra, tam sa dcerka zahra a ja si oddychnem. V prvom tehu som pribrala 18kg, ale po porode mi zostalo len 6 kg :D :D :D . A za dva mesiace dojcenia som mala uz povodnu vahu :D . Teraz mam stale chut na parizsky salat, nejedla som ho od studentskych cias, teraz ho dlavim skoro kazdy den. A k tomu cherry rajciny, celu krabicku. Jaj, ale som si narobila chutky, idem pozriet, co ukryva chladnicka, majte sa.

08.02.2007 19:01

rikinka

Ahojte ! Povedala som si, že Vám budem len čítať, no nedá sa Rolling Eyes Aspon prestávam myslieť na svoj ortiel Sad Ja mám poslednú dobu chute na také mnam polievočky, zahustené... proste mnam, neviem vysvetliť aké. Nie také sáčkové, na aké som bola zvyknutá, ale na také ako od babky Smile . Tureckú kávu som vylúčila hned na začiatku, že vraj tiež nie velmi dobre robí počas tehu / no ale čo robí dobre/, citrusové ovocie tiež velmi nie, tuším ma začína páliť záha Rolling Eyes Ja ked som nebola tehu, tak napr.obedy som nejedla, ani ovocie velmi, pila som kávu, aj som si zafajčila Rolling Eyes , jedlo počas behu.... takže tak. Teraz sa ale snažím jesť ovocie, jesť pravidelne teplý obed - ved to sa musí.... A jogurty sa tiež snažím jesť, čo predtým velmi nehrozilo Rolling Eyes akurát už neviem, čo variť Mad Musím zájsť tu na babetko na forum, aby som niečo obkukala čo maminy varia deťom. dokina nie je zlá, neverím, že chcela niečo také, čo by mi uškodilo. Možno preto, že nás pozná celú rodinu, tak sa zlakla, a tak chcela hned pomahať, že všetkých postavila do pozoru. Zase nič zle nemôžem na nu povedať Smile Teším sa aj ja na stretko Smile po včerajších zaludočnych krčoch som si povedala dosť Exclamation a ranajkujem spolu s malou, ked ide do školy ! A potom šup do postele Exclamation inak, včera krče, dnes migréna.... Mad . A to je najhoršie, že práve teraz sa to na mna lepí, ked nemôžem žiadne tabletky Sad . Ráno som vstala a krče som mala stále, aj počas noci, tak som si dala ráno quajacuran, či sa mi náhodou nepolepší.... asi to zabralo Rolling Eyes

08.02.2007 20:33

Mmiriam

Akojte, Rikinka, je mi to veľmi ľúto, ale verím, že to bude dobré. Držím Ti palce a prajem veľa veľa síl a trpezlivosti. Čo sa týka papania, tak ja mám stále na niečo chuť. Najviac mi chutia rôzne polievky a potom sladké. Mäso nejem skoro vôbec, lebo mi nechutí. Ovocie a zeleninu si dávam každý deň a aj mlieko alebo jogurt s cereáliami na raňajky. Ale to som mala veľmi rada vždy. Varím každý deň, kvôli malej, takže aspoň mám aj ja teplý obed. Keby pre ňu nemusím variť, tak sa stravujem na sucho celý deň. Nechcelo by sa mi vyvárať. Ja sa zasa cítim lepšie ako pri prvom tehotenstve. Vtedy som mávala aj bolesti v podbrušku, bývalo mi horšie. Teraz to pri našej Hanke nestíham ani príliš sledovať. A myslím, že som aj viac na vzduchu, veľa chodíme von, popoludní spolu spíme. Dievčatá, máte už aj vy celkom veľké bruško. Zdá sa mi, že pri prvom tehu som o takomto čase ešte nemala také viditeľné bruško. No teraz ako keby som už bola aspoň v 5.mesiaci. A pritom je to ešte len taký malý chrústik. Zdá sa mi to čudné. Asi to je už tým druhým tehotenstvom.

08.02.2007 21:09

Marysh

Ostatne som vymazala, je tam iba to medzi img a nic... Sad

09.02.2007 08:34

MartinaPK

Dobre ranko :D ako sa mate ? Bruska rastu Smile Ja mam take male, ako keby som bola stale nafuknuta. Co sa tyka jedla, ja tiez nieco zobem cely den. Hlavne rozne sladkosti, lentilky, cokoladky ... boze to bude postava pri tomto prejedani sa Rolling Eyes Ale konecne mi zacalo chutit aj maso, doteraz som ho ani citit nemohla. A chlap mi zacina byt chory Rolling Eyes dufam, ze to od neho nechytime. Vsade je teraz ta hnusna chripka Evil or Very Mad A vcera som sa potesila Laughing kupila som v Hypernove deku pre babatko. Maju vypredaj na detske veci. Stala 99,- tak som sa vytesovala, ze prva vec pre nasu bublinku :D

09.02.2007 10:50

AdkaV

Marysh: Ostatne som vymazala, je tam iba to medzi img a nic... Sad
nevymazala Laughing Laughing Laughing ostalo ti vzadu [/url] - aj to musi ist prec

09.02.2007 10:59

Soňa_

Ahoj Martina, co sa tyka bruska, ja mam tiez pocit, ze je to len take nafuknutie ako za starych cias ked som sa dobre najedla Laughing ale musim povedat, ze dnes je druhy den, co mam na sebe tehu nohavice.. Wink sice su este volnejsie, ale musela som ich zacat nosit, lebo obycajne nohavice do prace uz ani s gumickou neboli pohodlne a naviac tie moderne bedrove strihy sa potom nemali na com drzat... Confused Confused inac, zakazdym ked idem okolo zrkadla sa z boku obzeram... Laughing najma vecerom po celodennom papkani to brusko naozaj vyzera take tehulkovske Laughing Laughing sa vytesujem... krasne rastuce bruska prajem... Laughing

09.02.2007 11:06

Soňa_

a zabudla som (inac, neviem ci je to tym tehu, ale moja kratkodopba pamat sa zmenila na sekundovu Exclamation Exclamation Exclamation )... nakupovanim malinkeho krasnuckeho oblecka sa vytesujem uz asi 2 tyzdne...nemozem odolat..je to silnejsie ako ja... Laughing Laughing doma samozrejme vsetko rychlo schovam, lebo priatel je dost povercivy...ale je tak kraaaaasne sa tesit Laughing Laughing naviac ja musim nakupit uplne vsetko a kedze na toho mojho truhlika (nerozprava po slovensky) sa nebudem moct spolahut, nerada by som nechavala vsetky nakupy na posledny chvilu....aspon taky zaklad si robim uz teraz...velke investicie ma este len cakaju...

09.02.2007 11:06

MartinaPK

Soni presne Wink vecer som jak balon. Ja uz tiez mam tehu nohavice, ale este sa zmestim do niektorych sukien, tak to vyuzivam. Nohavice uz ani jedny neobleciem Rolling Eyes A tiez sa vytesujem ako pekne rastieme, pas mam uz oooovela vacsi ako v lete Razz .. ale neva, ved pri drobcoch to vybehame Wink

09.02.2007 11:18

Soňa_

Martina, a ked nosis sukne, davas si obycko pancuchy alebo si si niekde (ak vies kde porad) zohnala tehu pancuchy???

09.02.2007 11:23

AdkaV

Soňa_: a zabudla som (inac, neviem ci je to tym tehu, ale moja kratkodopba pamat sa zmenila na sekundovu Exclamation Exclamation Exclamation )... nakupovanim malinkeho krasnuckeho oblecka sa vytesujem uz asi 2 tyzdne...nemozem odolat..je to silnejsie ako ja... Laughing Laughing doma samozrejme vsetko rychlo schovam, lebo priatel je dost povercivy...ale je tak kraaaaasne sa tesit Laughing Laughing naviac ja musim nakupit uplne vsetko a kedze na toho mojho truhlika (nerozprava po slovensky) sa nebudem moct spolahut, nerada by som nechavala vsetky nakupy na posledny chvilu....aspon taky zaklad si robim uz teraz...velke investicie ma este len cakaju...
mas zahranicneho priatela? rozpravate sa spolu po anglicky, alebo ako? tak budete mat bilingvalne babatko... Laughing

09.02.2007 11:24

AdkaV

Soňa_: Martina, a ked nosis sukne, davas si obycko pancuchy alebo si si niekde (ak vies kde porad) zohnala tehu pancuchy???
su dostat pancusky so sirsim klinom a tie sa hodia pre tehulky, mam jedny take doma, daju sa vytiahnut nad brusko a netlacia

09.02.2007 11:29

Soňa_

rozpravame sa po anglicky, ale to to Talian... nase doterajsie uvahy nie su ani tak o tom ci to bude dievcatko, chlapec ci ake mena im dame, ale ako na babatko budeme hovorit... Confused Confused nie je to lahke rozhodovanie, a aj vo viacerych clankoch som sa dozvedela, ze pre uplne male babatka nie je dobre, ak sa na nich nerozprava jednym jazykom, ze su potom zmatene a tak... Surprised zatial je to na 70%, ze budeme rozpravat po slovensky...tak ci tak zijeme a aj planujeme zit na Slovensku...takze milacik sa zasobil SJ knihami a drvi sa... Laughing Laughing no a poviem vam, vysvetlovat tu nasu gramatiku nie je az take lahke ako sa zda....asi budeme hladat potom nejakeho ucitela..kurz zatial z casovych dovodov nevychadza...

09.02.2007 11:30

Soňa_

Adi, takze staci ist do obchodu a vypytat si pancuchy so sirokym klinom?

09.02.2007 11:34

karinnkaa

Ahojte babeny a babatka Smile to ste sa mi rozpisali, kym som tu nebola, ani to radsej nebudem citat Smile))) Rikinka - drzim Ti palce, dufam, ze to dobre dopadne. Ja som bola v pondelok u lekara a idem 26.2 na krv na AFP vysetr. a cojaviem este co, ale rozmyslam, ze sa objednam tiez k byvalemu sukromnemu lebo tuto v nemocnici ma pri UZV dost sklamali, bol tam taky idiot mlady. K tym papkaniciam - ja som vcera vecer o 10tej tlacila palacinky. Pri vchode vedla mame palacinkaren Smile)))) Soni_ ani moj priatel nevie po slovensky, a ja po madarsky teda uz viem celkom pekne, ale s tymi nakupmi to je s nim strasne, a tie z je povercivy tak radsej nic nekupujem - ale zato on kupil uz potajomky kocik Smile)) JAAAAJ mam novinku - buduci tyzden sa vydavam !! kupujeme byt na uver, takze sme sa rozhodli uz teraz, chceli sme v maji, ale takto to budeme mat rychlo za sebou. Iba s rodicmi a 2ma svedkami, takze ziadne velke halo nebude, ale tesime sa velmi. Velku svadbu v kostole by sme xceli az neskor, buduci jul. U nas krasne vykuklo dnes slniecko tak sa mi zdvyhla nalada Smile papa vsetkym

09.02.2007 11:37

karinnkaa

Soňa_: Adi, takze staci ist do obchodu a vypytat si pancuchy so sirokym klinom?
Ano Sonka staci Smile ja uz mam tiez take, ale najlepsie v materskom obchodiku kupit, tam urcite budu mat.

09.02.2007 12:00

Soňa_

jeeeej, to su mi novinky Exclamation Exclamation Exclamation gratulujeme karinkaaa....potom musis aj nejake fotky ukazat...svadba, byt, dieta..auto uz mate Confused: Laughing daj do plena podbornosti, nech sa mozme tesit s tebou ... Inac, tvoj nastavajuci je "iba" narodnostou madar alebo ma aj statnu prislusnost madarsku? pytam sa, lebo my sme tiez chceli malu uradnu svadbu, ale je okolo toho tolko papierovanciek, ze sme si povedali, ze radsej to nechame na neskor Crying or Very sad a na teraz sa nebudeme stresovat....

09.02.2007 13:21

karinnkaa

Dik, auto uz mame davno Smile on je z Madarska a ja zijem v budapesti uz 2.5 roka, zoznamili sme sa tu.(ja mam narod. madarsku, ale predym ako som sa sem dostala som toho vela nenakecala, chodila som do Nitry na FEMku, a potom robila v blave 2 roky, takze skoro som po mad. ani nehovorila, iba s babkami mojimi. S tymi papierovackami mi ani nespominaj. prave sme dali prekladat moj rodny list a podobne blbosti, kt. treba zobrat pri nahlaseni svadby na matriku. Meno si davat menit nebudem, lebo xcem aby mi ostalo moje rodne, a este potom dalsie opletacky po uradoch kvoli dokladom nemusim. Neviem ako to bude zase na slovensku prebiehat ked to tam bude treba nahlasovat, zase preklady a tak. mi z toho uz sibe pomaly. Takze tie papiere budu v pondelok hotove a na urad ideme v utorok a kedze tam mame znameho tak nam vybavil aby nam dali nejaky urgent termin, lebo vo stvrtok xceme podpisat tu kupno-predaj. zmluvu na byt... to budu fofry.

09.02.2007 13:28

AdkaV

Soňa_: Adi, takze staci ist do obchodu a vypytat si pancuchy so sirokym klinom?
ano. ja som ich kupovala v predajni, kde sa kupuju len pacusky (konkretne v Bepone v TT), tam vedia najlepsie poradit, lebo iny tovar v hlave nemaju Laughing Laughing Laughing Laughing

09.02.2007 14:26

Yuyka

Karinkaa, gratulujem :D . My sme sa z muzom kvoli bytu najskor rozhodli nezobrat (aby sme mali kazdy zvlast uver za slobodna), ale mne potom "ruplo v bedni", ze co ked sa nieco stane a nebudeme zosobaseni, tak som si v osmom mesiaci zmyslela, ze chcem svadbu. No, bola to zabava. Soni, ja som tie pancuchy s klinom kupila normalne v Tescu. Soni, dlho ste sa rozhodovali s priatelom, kde budete zit? Moja kamoska ma uz 2 roky talianskeho priatela a nevedia sa rozhodnut, kde sa usadia, ci Taliansko al. Slovensko. Ja zatial velmi velke brusko nemam. Len vecer, ked sa najem. :D

09.02.2007 14:48

Soňa_

hor sa na pancuchy... Laughing Laughing bepon mam v poluse, tak skusim cez vikend...dakujem za rady aspon este trochu preveram suknicky.. Laughing Laughing preto si myslim, ze toto forum je super vec.... Laughing Laughing Yuyka, v takychto vztahoch je kazda rada draha..vzdy je to na tych dvoch...u nas v case rozhodovania prevladol fakt, ze som prave kupila byt, zrekonstruovala ho, zariadila a nemienila som sa vsetkeho len tak vzdat, prenajat to niekomu cudziemu a ten by pouzival vsetko to novucicke, co som si ja na mieru podla seba dala spravit...nie som prehnane majetnicka, ale v tom case to bola nanajvys citliva tema a je to moj celozivotny zavazok- 30 rokov Exclamation Exclamation takze aj alternativy tykajuce sa spolocneho zaciatku v Prahe a podobne v tom case neprichadzali do uvahy... nastastie priatelova praca nezavisi velmi od toho, kde ju robi, takze on na vyber mal...tak som to nechala na nom...bud to si najde cestu ku mne, alebo to ukocime, lebo na dialku sa da vztah rozvijat len po urcitu dobu...no a este musim spomenut, ze dolezite bolo, ze sa mu tu v BA velmi paci a vie si predtavit tu zit...a to bolo pre jeho rozhodnutie najdolezitejsie...az na nedostatok kvalitneho futbalu Laughing Laughing Laughing v novembri sa pristahoval po 2 rokoch..no a hned sa nam podarilo babo... Laughing tak teraz uz planujeme na inej urovni Laughing Laughing

09.02.2007 15:12

Dokinka

Ahojte, pridavam sa k augustovkam 2007, hoci sme tesne, takze mozno skoncime aj v juli (4.8.2007) Wink

09.02.2007 15:42

slniecko

Ahojte! Karinkaa gratulujem!!! :D Rikinka drzim palce! Sad Dokinka, ahoj! Wink Mne je dneska trochu lepsie, tak som frajer, uz by som aj odstrihavala meter do konca prveho trimestra, len keby som vedela kedy to bude, podla poslednej menstr. som v 12 tyzdni, podla predoslych uzv v 10 a podla posledneho v 11, sme sa vytiahli, mame 3.5cm a tak sa mi popredvadzalo ako manekynko, zboku, spredu, pomrvkat, kopat nozickami:), neviete, kedy uz budu vediet povedat pohlavie? Trochu som nervozna, lebo ma stale skrabe v hrdle, ale snad bude vsetko ok. Ani si neviem ticker spravit, ked je to s tymi datumami take nejake, vraj sa to spresni podla prvych pohybov, no som zvedava. Konecne mi zobrali krv na testy a potom mala vykladala babine - maminka ma take tucne brusko, ze jej museli vziat trochu krvi, inak by uz urcite pukla. Cool Laughing

09.02.2007 16:07

Soňa_

Vitaj Dokinka...

09.02.2007 16:14

Dokinka

Slniecko, uff to je terminov, tiez by som s toho bola asi dost zmatena :D Baby je to tu pre mna ohromne zaujimave citanie, ze ako to na SK v tehu funguje. Ja zijem v Zurichu, aj prve tehotenstvo bolo tu..a tu to funguje dost inak. Termin mam od sameho zaciatku az do konca len jeden a ked som sa gyndosa pytala, ci ho bude upresnovat, tak na mna pozerala ako na malovane vrata Shocked Odber krvi a tripple testy tu tiez nerobia, zato na ultrazvuk (a tzv. kombinovany test) chodime kazdy mesiac..takze sa vzdy velmi tesim, ze si s mimcom zamavame Razz

09.02.2007 16:27

Soňa_

wow...rozsirujes tym padom obrory aj na zapad...uz mame Budapest, teba a este kohosi- pomozte mi- moja pamat zase zlyhava.. Rolling Eyes Rolling Eyes aspon mozme porovnavat... na dnes uz idem domenkov, a cez vikend sa snazim PC vyhybat, tak vam prajem vsetkym kraaasny vikend a dufam, ze buduci tyzden budu zase novinky... my ideme v utorok na kontrolu...hhhuuuuuurrraaaaa...som cely netrpezliva...pa

09.02.2007 16:42

mia

Pridavam sa k bilingualnym rodicom. MOj manzel je american a zijeme na Floride. S maly rozpravame oboma jazykmi, teda on len po anglicky a ja aj po slovensky (hlavne ked som s nim sama) a aj po anglicky, ked sme pokope. Nemam dojem ze by bol z toho maly zmeteny.

09.02.2007 20:23

majka.m

Ahoj Marus dkujem za peké privítanie. Mám sa fajn ani neviem ,ze som tehotná,vôec mi nebolo zle a som velmy rada,že sam mala to stastie a neviem čo je to ranná nevolnost inač čakáme 1 babetko a tešime sa aj s možom.Som zvedavá v pondelok idem k lekárke . Tak sa všetky opatrujte. AHOJ

09.02.2007 21:25

Marysh

jeeeeeeeeeeeej Karinkaa, blahozelalm... My tiez patrime k bilingvalnym rodicom... sme obidvaja Slovaci, ale pol roka z roka sme v Rakusku a maĺy chodi do jasli na pol dna tri dni v tyzdni. Je to super, ked rozumie po nemecky... Moja kamoska, ktora zije v Nemecku ma manzela nemca a je to super. Nemyslim si , ze ked sa rozprava s babom viacerymi recami, ze by bolo zmatene. Babo velmi dobre vie, ktorym jazykom sa ma ku komu ozvat. Deti su ako spongie. Saju z okolia neuveritelne rychlo a je to proste uzasne... Mame neuveritelnu moznost dat nasim detom, s "cudzojazycnym" rodicom jazyk, ktory sa v skole len tak lahko nenaucia... nezahadzovala by som takuto super sancu... Dnes sme boli v Innsbrucku na uzv, merali nam tie hodnoty, co sa meraju pri podozreni na Downov syndrom, vsetko je ok, pre istotu som si dala zobrat aj krv, poistovna to nepreplaca, tak vysolime 55? za to, za uzv ani neviem asi 30... takze paradicka... Ale istota je istota... uzv dopadol dobre, ziadne podozrenie na tekutinu, co sa hromadi v zadu na hlavicke a pockame na vysledky krvi. Najistejsie je to predsa len ked sa urobi amniocenteza, ale uvidime no... Brusko moc nemam... sem-tam gate zapnem, hlavne bedraky, pod ne nosim pancuchy po pupok, ktore ma tlacia a tak trpim. Gate tehu sa mi pletu vpredu a vyzera to srandovne este, lebo do nich nemam co strcit... ale co uz... aj to bude Laughing Laughing Laughing Tak pekne tehulkovanie...

09.02.2007 21:38

Marysh

a uz tam nemam ani url na konci a stale mi to nechce ist Sad

09.02.2007 22:03

nasenka

Dokinka vitaj! No tak to máte teda zaujímavé, že každý mesiac UZV. A my máme len 3 počas celého teho - cca 11 tt., 20 tt a 30 tt. A ešte niektoré baby chodia dobrovoľne na 3D UZV a akurát sme tu riešili, že či ísť či nie, či to nie je zbytočné ožarovanie. No u vás sa to asi nerieši! Sranda...... Rolling Eyes

10.02.2007 11:10

babenko

ahojte, aj my sme dvojjazycni.... Laughing zijeme vo viedni, ja rozpravam slovensky na maleho a muz nemecky, a napriek tomu, ze ocko vidi krpca hodinku denne, pochytil takmer len nemecke slovicka... aj sa tesim, bude to mat lahsie v skolke a skole. marysh, nepridas sa k nam do fora mamicky v rakusku? Wink nasenka, spominala si, ze mame rovnako stare deticky.. moj je 21.april, cochvila je to tu, a moje babatko bude mat 2 roky!! tak rychlo to uteka...

10.02.2007 13:53

Dokinka

My sme obaja rodicia slovaci, ale obaja zamestnani, takze Filipko chodi na 4 dni v tyzdni do skolky a tiez tam uz nema problem s nemcinou, hoci az tak vela ako po slovensky zatial nemecky nehovori. Ale ucky tvrdia, ze rozumie vsetko.. Nasenka, nie to fakt neriesia, myslim, ze takouto dlhorocnou praxou to uz asi maju overene, ze to neskodi, lebo to je tu bezna prax - vsetko hradia poistovne. Tak im verim a neriesim to ani ja. Aj pri prvom tehu som chodila na UZV kazdy mesiac a Filipko je zdravy ako buk. Je to super mat v albume 9 UZV fotiek, kazdy mesiac ako sa vyvija..

10.02.2007 16:30

rikinka

ahojte nech sa Vám s fazulkou darí Smile bála by som sa, či to UZV, tie vlny neublížia bábetku, pretože síce mi to necítime, ale bábetka v brušku tie UZV vlny cítia a dosť ich rušia, ale je fakt pekné mať fotky z UZV z každého mesiaca, no zase nie tak dôležité... aspon pre mna.... Zeny... neviem, či by som dokázala žiť niekde preč od známych, rodičov, súrodencov... nie som na nich nejako naviazaná a som myslím si dosť komunikatívna na to, aby som niekde zapadla, stratila sa, ale... zvykla som si. A manzela mam tiež z toho istého mesta, tak čo už.... Je tu niekto vôbec trvalo na SK? dakujem a blahoželám. A nech konečne máte všetky tie lietačky so svatbou už za Vami Exclamation ja mám 2 termíny, podla poslednej MS 12.8, podla UZV 5.8, a ked mi robili ešte jedno UZV kôli fotke, tak mu tam vyskočil termín porodu že 9.8... tak tomu vôbec nechápem.... Rolling Eyes

10.02.2007 20:45

nasenka

Babenko, moja malé bábenko Laughing bude mať 2 roky 18. mája! Fakt to rýchlo uteká, len to obdobie vzdoru..... Confused a do toho tá moja únava Confused Rikinka - ja som tiež taký typ, že by som asi neodišla do zahraničia, tiež potrebujem mať okolo seba rodinu a známych. Obdivujem vás baby, čo ste v zahraničí, fakt! Wink

10.02.2007 20:59

tinka2299

Ahojte, aj ja mam termin v auguste, s priatelom sme spolu len kratko a bolo to necakane...a dost sme boli s toho obaja v soku, ale uz sa upokojujeme, inak somn vo 4mesiaci a jem normalne 5 krat denne, snazim sa stravovat zdravo, a chcem sa opytat kedy pridu tie "chute", bo zatial nic take nepocitujem, pribrala som nieco vyse 3kg...

10.02.2007 21:18

nasenka

Tinka, vitaj medzi nami! Tak to máš super, že ti chutia zdravé veci! Ja som sa pred otehotnením stravovala zdravo, veľmi mi to chutilo a akonáhle som otehotnela, už zdravú stravu nemôžem ani vidieť, mám chuť na všetko nezdravé! Crying or Very sad Po dlhom čase som dokonca tlačila aj párky Crying or Very sad ! No a špeciálne chute vôbec nemusíš mať! Ja pri prvom teho aj pri tomto som nemala vôbec žiadne špec. chute, proste som tlačila spolu sladké, slané, kyslé, hlava - nehlava a mám len jednu divnú chuť - mám strašne na niečo chuť a neviem na čo! Laughing

10.02.2007 21:20

Marysh

Ahojte, no ten pobyt v zahranici je predsa len taky... velmi sa tesime domov vzdy a doma si vynahradzame vsetko o co sme tu "ukrateni". Stretavame sa s priatelmi ako blaznivi a podnikame vselico mozne. To bude aj tym, ze doma mame obaja volno, iba skolu na krku... Tuto je to take... no... ziadni priatelia ani znami, ziadna rodina... nemame s kym pokecat... este ze mame ten net. Na skype sme casto a chatujeme s rodinou o stosest. To je velka vyhoda...Ale ked si povieme, ze sme spolu tak je dobre. Neviem si zasa predstavit tak fungovat, ako vacsina Slovakov, co je tuto na okoli. Vacsinou tu robia chlapi, zeny a dietky maju doma a chodia domov po troch mesiacoch... No o com je ten zivot...? Nam to zatial celkom takto vyhovuje, robime sezonu, medzisezonou skola, tak zatial to fici. Ked skolu skoncime, tak ostavame definivivne doma. Maly sa cosi priuci z jazyka, co je obrovska vyhoda... Nema to iba negativa... Tickeriky strajkuju, neviem co sa deje s nimi, asi nechcu... No co uz. Nejako sa to utrasie. Baby, kolko ste pribrali zatial? Mne sa zda, ze som pribrala len preto, ze "zerem" bez obmedzenia... Ale preco sa kontrolovat nejako v tomto pozehnanom stave? :D :D :D

10.02.2007 23:31

Zuzkaaa

Caute, no nastastie zachvaty jedenia ma zatial nechytajum :D Vaha je o 1kg nizsia ako pred teho, ale brusko je teda vidiet poriadne. Rikinka, ja som bola tiez na tom zle minuly tyzden, kychala som, nachladnuta som bola, tak som si dala Paragrippe, prvy krat v zivote homeopatika, a normalne zabrali, tak skus nejake, len si daj poradit v lekarni, ktore mozu tehotne. Pekny vecer Z.

11.02.2007 12:43

AdkaV

rikinka: ja mám 2 termíny, podla poslednej MS 12.8, podla UZV 5.8, a ked mi robili ešte jedno UZV kôli fotke, tak mu tam vyskočil termín porodu že 9.8... tak tomu vôbec nechápem.... Rolling Eyes
to je normalne. UZV urcuje termin porodu podla velkosti babatka. a to nerastie pravidelne, raz menej, raz viac, preto sa to stale meni. mne lekar povedal, ze termin je len jeden - ten, ktory si urci babo! vsetko ostatne je len orientacne, aby sme vedeli, kedy zhruba ocakavat porod. takze ziadne stresy z tych terminov - kedy to ma prist, vtedy to pride.

11.02.2007 12:45

AdkaV

pri tych kazdomesacnych UZV by som bola opatrna. neverim, ze je to uplne neskodne. ved ani sami lekari to nevedia povedat na 100%. a nie je to dlhorocnou praxou Laughing Laughing jednoducho su to vlny, ktore posobia rusivo, nedala by som si babatko takto vyrusovat pricasto. tie tri UZV pocas tehotenstva su az-az. a za tie fotky mi to nestoji, po porode sa na babo vynadivam do sytosti Laughing Laughing Laughing

11.02.2007 12:52

tinka2299

Ahoj marysh, ja som pribrala 3kg, ty kolko? a dost sa bojim ze priberiem zo 18,20kg, bo vraj mensie a tensie zeny priberaju viac, ja som mala predtym dakych 46 kg a meriam 154cm, a neviem si ani predstavit ze by som mala dakych 20kg na sebe, aj ked sa snazim stravovat zdravo, jem nizkotucne vyrobky,mäso kuracie, morčacie a ryby, hovädzie asi raz za mesiac a bravčove este menej/aj to len vtedy ked som donutena zjest to mojou mamou) a v poslednom case mi nejak chuti sladke, ale nie cukriky a cokolady, to dako nemusim ale lekvar a med, no a samozrejme jem ovocie a zeleninu....no aj tak sa bojim ze moc priberiem...

11.02.2007 13:09

babenko

ja sa priznam, kolko som pribrala pri prvom Embarassed 28 kg, ale tie som aj zhodila, dokonca som mala o 3 kg menej ako pred otehotnenim... do 6 mes. som robila casnicku, tak som sa pekne na vahe drzala, a potom ked som bola doma... ach jo, no co by som si nedala, na co som mala chut? teraz si davam velky pozor, co zjem, ale uz sa nalepilo 5 kg. ja som ten typ, co sa na cokoladu len pozrie a uz mam o kilo viac. ale ja som aj dost vysoka, tak to mam zatial este pekne rozlozene Wink ono to nie je az take hrozne v zahranici, len tie zaciatky, ak mate internet, spoznate slovakov vsade, len to nejde hned. aj ked sme my len vo viedni, na SK chodim 2x rocne po 1 tyzdni, co je dost malo.. nasenka, ano, obdobie vzdoru, bohuzial Rolling Eyes cakam, kedy to prejde!!!

11.02.2007 15:54

Marysh

Ahoj Tinka, vitaj... vies co? Ja pravdupovediac neviem kolko som pribrala. Ked som sa vazila doma, pred tehu, tak som mala nejakych 62, teda vazila som sa u segry, ja doma vahu nemam. Naco? Laughing No teraz sa mi to zda nejaky blud. Trosku som sice schudla, v utorok som sa vazila u lekara, mam 58,5, teda som mala, pred troma tyzdnami som mala o kilo viac. Negrcam, ako v prvom tehu, to som na zaciatku tiez schudla... Za cele tehu som pribrala 13 kg... s tensimi zenami je to tak, ze nemaju zasoby, tak si telo vytvori. Ale to daju dole... moja kamoska je vysoka asi 175 a vazila nejakych 48kg. Pribrala na 81 a teraz je este chudsia... vyzerala sice ako tank, sme si nevedeli predstavit, ze to da este niekedy dole Laughing Laughing Laughing , ale dala... Ja som bola doteraz doma, ako sme tu v Rakusku na sezonu, manzel pracuje a mna ukecal byvaly sef, aby som vypomahala, tak casnikujem trosku. Vobec som to nemala v plane... Beham, a je to vidiet asi aj . Zatial na vahe skoro nic teda, brusko trosku vypucene, ale to dobehnem, ked prestanem pracovat. A to bude o 4 tyzdne... potom sa zacne priberat :D sa mi zda... UZV som mala uz tri, posledny najdlhsi, co mi najviac na nerv uz liezol trval asi 15-20 min, lebo merali to co sa meria u deti s podozrenim na downov syndrom. Podla UZV vyzeralo vssetko ok, pre istotu mi vzalli krv a potom to porovnaju... to som uz pisala... podla predpisu ma teda cakaju este dva... trochu mam obavy, aby to babu neuskodilo... Je to krasne vidiet si babenko v brusku, no nestoji to za to, asi. Aj ja by som sa najradsej kochala kazdy mesiac... hoci tento mesiac som sa kochala uz trikrat... a babo narastlo o 5 centi... ale uz po tom fakt netuzim...ked tak citam vase prispevky... Rolling Eyes Inac sa mame fajn, tuto je jar...

11.02.2007 15:55

Marysh

Babenko preco chodis len tak zriedkavo na SK? Ved to mas za rohom... Laughing Odkial si zo SK?

11.02.2007 16:57

MartinaPK

Ahojte :D teeda vy ste tu toho popisali Laughing My nemame nic nove, akurat ze ma od vcera vecera boli hlava Rolling Eyes a som strasne unavena. Kedy ta unava uz prejde Sad Dnes sme sa vyhrievali trosku na slniecku, juuj uz aby bolo leto Laughing Soni: ja mam pancuchy zatial normalne, ale uz ma tlacia tak ich nosim na bedrach. Inak tehu pancuchy som si kupila v jednom obchodiku Sedmokraska a tie su ooovela pohodlnejsie. Ale mam len jedny zatial, tak si musim dokupit dalsie Wink Katarinkaa: gratulujem k svadbe, nech vam to vsetko dobre dopadne. Ja mam velmi rada male "rodinne" svadby, kde nemusis pozvat polku slovenka len preto, ze sa to patri. Dokinka a Tinka2299 vitajte Wink pekny zvysok vikednu Laughing