1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

06.02.2007 19:56

Elin

Martinka vitaj. Ja som to tu tiez zacala navstevovat len pred par dnami.

06.02.2007 21:14

Marysh

Vitajte vsetky nove tehulky... Konecne nemam termin skoro posledna... teda posledna Laughing Laughing Laughing

06.02.2007 22:09

rikinka

Dakujem baby za podporu, ste zlaté a velmi rada by som sa k Vám znova pripojila. Dnes som bola na odber krvi na protilátky, v PO,UT maju byť výsledky, tak budem ako na ihlách. Mám podporu u Vás, u najbližších, ktorí veria, no ja som pesimistický človek. Proste, nechcem dopredu niečo hovoriť, aby sa niečo zle nestalo, ale akoby som to všetko zavrhla. Síce v kútiku srdca verím, dufam... Inak bruško ma dole dosť bolí, dokina mi dnes povedala, že sa mi zväčšuje maternica. Ja by som bola šťastná aj za tú bolesť, no ja viem, či si bruška neužívam už len možno mesiac ... ??? Sad Musím ale veriť a prestať takto rozmyslať, lebo ma slak trafí z toho. Ked ja som taký debil, že skôr na zle myslí ako na dobre Mad Tak sa majte krásne. Idem sa modliť Shocked Lepšie ako nadávať Rolling Eyes Držte sa !!!

07.02.2007 07:24

MartinaPK

Ahojte :D dakujem za privitanie. Vcera som bola na uzv a videla co tam to male stvara Razz Zo zaciatku mi byvalo dost zle, ale teraz to uz asi ustupuje, akurat som stale unavena Rolling Eyes Rikinka: velmi silno ti drzim palce a prajem aby to dobre dopadlo. Hlavne nemysli na zle veci. Verim, ze sa budes tesit z rastuceho bruska Wink

07.02.2007 07:34

marus

Dobre ranko kocky, Rikinka- neboj vsetko bude dobre. Drzime palceky. Treba mysliet optimisticky. :D Mna inak pobolieva brusko tiez trosku a hlavne pri cikani. A stale ma svrbia prsia, neviem co to znamena, ale mam ich uz teda riadne naliate a zvacsene. Kocky a stale som hladna, ja mam stale chut nieco papat. Smile

07.02.2007 08:20

Soňa_

Ahojte, Marus, to s tym papanim..ani mi nevrav...nikdy za svoj zivot som nejedla tolko co teraz.. Exclamation Exclamation .neustale musim nieco dzobkat a beda ak si dam nieco tazsie...to mam pocit, ze mam zaludocny vred- take silne bolesti mavam Crying or Very sad Crying or Very sad ....no a hlad nesmiem pocitit, lebo mi hned klesa tlak a ani zo stolicky sa nemozem postavit, lebo sa bojim, ze odpadnem...tak na vyber velmi nemam... mamina vravela, ze mala presne take iste stavy- za kazdym pribrala 22kg...ufff.... ..inac prave dopijam kapucino s margotkou...beda mi... Laughing Laughing

07.02.2007 08:29

marus

Soni- presne si popisala moje pocity. Inak dobru chut k tej margotke, ja som sa rano zastavila v obchode a kupila kolacik ku kave. Tiez mam strasne nizky tlak a mam pocit niekedy ze odpadnem. Vlastne som uz raz odpadla v obchode a vcera som tiez skoro. Zacala som aj kavu opat pit, lebo inak neviem ako zdvihnut tlak. Ja ked sa nenapapam tak mam nutkanie na vracanie a skrka mi v brusku. Dufam ze tych 22 kg nebude moj pripad. Moja mama vravela ze pribrala asi 7 kg ked bola so mnou tehotna. Lekarka vravela ze optimum ja tych 10- 12 kg. Ale vidim to biedne....

07.02.2007 09:01

Elin

Rikinka aj ja ti drzim velmi palce a dufam, ze tu ostanes este zopar mesiacov Smile Babulky, vcera ako som tu bola nestastna, dnes som bola u znameho dr na utz a som 15+3 musim si ist prerobit ticker, i ked este mi nikto nehovoril TP, ale tusim to je stale august, chcem ostat medzi vami Smile Brali mi aj znovu krv (kedze vcera ich teda u mojho povodneho gyn netrapilo v ktorom som tyzdni na test AFP atd ... a mala som na papiery 14+0 co bol udaj z pred 3 tyzdnov) ... V utorok budem mat vysledok, tak mi prosim drzte palce, nech je to v poriadku dost sa bojim ... Pohlavie nebolo vidiet zretelne, i ked bolo male rozcapene Smile na chvilku si doky myslel z jedneho prejasnenia, ze by to mohol byt chlapcek, ale potom pozeral este dost dlho a ze nevie veru, je to dost nejasne este Smile takze este nas to natahuje troska!

07.02.2007 09:10

Elin

Dievcata, ja som asi dementado. dnes mi povedal doky, ze som 15+3 cize kedy by to teoreticky vychadzalo na porod ... lebo chcem si zmenit ten ticker a ja sa neviem nejako trafit ... asi neviem pocitat Sad

07.02.2007 09:35

Lilly

ahojte,nakukla som ku vam,kedze presne pred rokom som tiez mala termin sice v juli,ale babo sa narodilo az 8.8..netreba sa riadit utz,podla neho som mala rodit 13.7 Exclamation no podla posled.menzes 27.8..boli sme ako na ihlach od zaciatku jula,stale sme cakali a cakali... nakoniec som neporodila v juli,no a v auguste mi uz museli vyvolavat lebo som prenasala cez 12dni,nakoniec som rodila cisarskym.. Rolling Eyes nebolo to to,co som chcela ale ine vychodisko nebolo,neotvarala som sa a kontrakcie som mala priserne,az som mala chut zomriet Crying or Very sad ale nechcela som vas strasit,ja som asi proste neni zena na "normalne"rodenie Laughing Laughing Laughing prve 4 mes.tehot.som prevracala,potom som len jedla a spala Laughing Laughing a pribrala som 30kg Exclamation Laughing z 57 na 87.. Embarassed Embarassed totiz dovtedy som bola vegetarianka,nejedla sladke a pod..no ked prislo babo,musela som zacat,nechcela som ho obmedzovat..a vravi sa ze zena ktora nema zaboby pre babo vela priberie a ta ktora je zasobovana uz pred tehot.,priberie malo..no na mna to platilo Confused teraz mam este 10kg navyse,no verim ze to coskoro zhodim,drzte mi palce Wink a vam prajem,nech vam miminka pekne rastu. pred vasim terminom sem v lete este skocim,aspon si zaspominam na nase porody Wink

07.02.2007 09:38

Elin

Sorry, ze to tu zahlcujem odvecnymi prispevkami ... Tusim mi to vychadza 29.7. mozem tu medzi vami ostat? Lebo stale sa mi to meni hore dole ...

07.02.2007 09:44

marus

Elin- skus si pozriet tuto stranku http://www.mamaaja.sk/ tam najdes pomocku na vypocet dna porodu podla posledneho menzesu.

07.02.2007 09:48

Soňa_

Cauky Elin... Laughing Laughing si ma rozosmiala...len tak z tych vselijakych diskusii na vokol viem, ze termin sa rata podla nejakych 3 roznych udajov a pravda bude niekde uprostred...takze 3 - 4 dni hore dole...myslim, si aj napriek tejto vyspelej dobe technologii nemoze byt vsetko na 100%, takze nic ti nebrani ostat pri nas...mozno budes mat prve augustovca Exclamation Exclamation Exclamation Laughing Laughing Laughing ja uz som cela netrpezliva co mi doktorka povie buduci utorok... Laughing Laughing

07.02.2007 09:51

Soňa_

no a este som chcela doplnit, ze najlepsie je asi spoliehat sa na seba a na svoje pocity...mne to vyratali na 7.8, ale k pocatiu doslo asi o 10 dni neskor ako mi povedali oni...takze u mna to vidim na neskor... Laughing

07.02.2007 09:55

marus

Soni- ja som citala ze sa to rata od posledneho menzesu preto lebo vtedy sa ti zacinaju tvorit vajicka. A to je predpeklodat zaciatku noveho zivota. Vraj nie je pravda ze az od oplodnenia sa to ma ratat.

07.02.2007 09:59

Elin

Lilly, blahozelam ti ku krasnemu syncekovi Smile je velmi zlaty!

07.02.2007 10:04

Elin

Soni Smile to mas pravdu ... nie ze by som nevedela, kde su tie tabulky atd ... lenze mne to stale menia hore dole jeden tak, druhy tak ... a okrem toho ja cakam babo z IVF takze to uz vobec nechapem ako sa to ma ratat. Aj tak sa ma pytaju vzdy na poslednu MS, co je normalne... Ale aspon je sranda, bavi ma ked mi povedia viac ako podla predchadzajuceho atd Smile Ale podla toho dnesneho utz (kde ale tusim meral hlavicku) som 15+3 takze uz sa tym nebudem zapodievat na nejaky cas Very Happy

07.02.2007 10:15

marus

Elin-poslala som ti sukromnu spravu :D

07.02.2007 10:26

Soňa_

sranda...sice mi v tom chyba logika, ale co uz...v tej oblasti som nikdy nevynikala Laughing Laughing uz aby boli pri nas...

07.02.2007 11:01

Elin

Soni ty chces aby ti bol vidiet tickierik? Skopirovala si do podpisu ten kod? taka hatlanina url a bla bla bla ....

07.02.2007 11:14

Soňa_

no...ved na to skre ze moj nikdy nie je vidiet...idem teda skusit znovu...

07.02.2007 11:18

Soňa_

Confused:

07.02.2007 11:19

Soňa_

Confused:

07.02.2007 11:20

Soňa_

Evil or Very Mad

07.02.2007 11:21

Soňa_

ja som asi lava....nejde mi to a este mi to zobralo 1 tyzden Crying or Very sad uuufffaaa

07.02.2007 11:24

Elin

Soni, ked si si vytvorila ten ticker, tak sa ti tam ukazali take kody na styl: a takuto hatlaninu tam skopiruj do toho podpisu.

07.02.2007 11:25

Elin

moje nervy ja debil, sa mi to tam rovno ukazalo tak este raz a dam tam pred to nejaku znacku aby to netahalo rovno obrazok [...url=http://www.snugglepie.com] tie 3 bodky na zaciatku v zatvorke tam nemaju byt

07.02.2007 11:26

Soňa_

huuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa...samozrejme, ze som kopirovala nieco ine.... Rolling Eyes ale uz to je...hihi...

07.02.2007 11:27

Soňa_

spokojna sa idem napapkat. Laughing Laughing ...pa

07.02.2007 11:28

Elin

a za tym url ide v zatvorkach img atd ... sorry za "super" prispevky :D

07.02.2007 11:29

Elin

no supercina! aj ja idem radsej ... dobru chut Smile

07.02.2007 13:00

nasenka

Rikinka, veľmi ti držím päste, stále na teba myslím a verím, že bude dobre! Čítala som si aj diskusiu, ktorú si o tom založila a vyzerá to veľmi pozitívne! Ver, že všetko dopadne tak, ako to bude pre teba aj bábenko najlepšie! Wink Ináč, ten test na toxoplazmózu ti robili automaticky? ČI až po nejakom podozrení? Ja som včera bola na UZV, tak termín posúvať zatiaľ nebudem, vychádza to ten 12 tt., malinké si krásne plávalo - po dlhšom prehováraní aj vhodne zapózovalo Laughing mám aj dve fotečky, len sa mu to nedalo uložiť na CD ani disketu Crying or Very sad , len mi to vytlačil. Malinké meria 7,5 cm. Robili mi aj odber krvi, ale že ten test na toxopl. sa nerobí automaticky! Shocked Vám to robili? Na ďalšiu poradňu idem v 16.tt. Ináč pýtala som sa aj na jeho názor na 3D UZV (nakoľko sa mi zdá ako človek " nad vecou") a povedal, že tam lepšie vidno prípadné odchýlky, ale že inak je to zbytočné ožarovanie. Ale nejakú veľkú "vedu" (že by to bolo veľmi škodlivé a pod.) z toho nerobil! Rolling Eyes Mne povedal, že sa tam chodí tak v 20 tt Shocked , čo som prekvapená, lebo som čítala, že lepšie to vidno až neskôr. Tak teraz neviem Rolling Eyes Maruš - vaječníky bolievajú tak pichľavo aj mňa. Mirka.m a MartinkaPK - vitajte! Wink Elin - na odber AFP idem v 16 tt.

07.02.2007 13:05

AdkaV

brusko moze obcas pobolievat. je to dane roztahovanim sa maternice (samozejme, nie obrovske krce), mna tak obcas zaboli, ked mam plny mechur a ked vypustim, uz je dobre Laughing Laughing Laughing Laughing

07.02.2007 13:44

Soňa_

Adi, a je to v poriadku, ak citim takmer cely den pichlavu bolest a po oboch stranach podbruska, az blizko bokov taku bolest akokeby som mala dake vnutorne rezy??? dnes je to obzvlast citit a vzdy ma to dost vystrasi...

07.02.2007 14:07

MartinaPK

Pekny den tehulky Cool Nasenka: mne krv brali hned na zaciatku, v 8tt a na vsetky mozne vysetrenia a viem ze tam bola aj toxoplazmoza. Skus sa popytat lekara. Soni: aj ja obcas citim take pichanie, pytala som sa lekarky a povedala mi ze to je OK, ze s maternica roztahuje. Co nie je OK to su krcovite bolesti, vtedy mam ist hned k lekarovi. Ja idem do dalsej poradne o mesiac a to mi budu robit aj AFP testy. Baby aj vy mate taku sialenu chut na sladke ? Shocked Ja som v zivote tolko sladkeho nepojedla, co teraz Rolling Eyes

07.02.2007 14:12

Soňa_

mne je to celkom jedno ze co, ale hlavne nech to nieco je....najvacsie drazdidlo je cokolvek vyprazane - hoci aj MC, ktory som za inych okolnosti nemusela (juuuj, aj teraz sa mi slinky zbiehaju)...ale moj mily vzdy zakroci a nedovoli mi nic co by okolo oleja co i len prebehlo...obcas sa aj riadne nahnevam, ale na druhej strane, asi by som aj 100 kilo prekrocila nebyt jeho...

07.02.2007 15:17

Marysh

Ahojte, ja vobec nemam chut na sladke, ani pri M som nemala prve mesiace... potom v neskorsich som "zrala" palacinky ako blazniva... Ani nejako moc nejem, len ked som hladna, tak to musi byt okamzite, lebo inac zle od zaludka az na grc... Pred dvoma rokmi na dovolenke v Cechach som so sebou nosila zachranne chlebiky a ked som si jeden rozbalila na Karlstejne, tak ostatni len kukali a moj mangel a nasi dvaja priatelia, sa sli rozpucit od smiechu Embarassed Zatial som nepribrala nic, skor som schudla, hoci papam vecer dobre, teraz sice menej, lebo mi tak nejde... Dufam, ze povery, ze pri druhom sa prebera viac su len poverami a udrzim sa v norme. Pri M som pribrala 13 kg, po porode mi ostalo 7 navyse´, ale tak vidim, ze asi ani nie. To segrina vaha vazila nejak podivuhodne, lebo ak nie, co sa mi nechce verit, tak som schudla 4 kg od otehotnenia Laughing Laughing Laughing ... co na to poviete? Ja vahu doma nemam,... naco? Aj tak to najviac vidno na veciach a na gramazi mi nezalezi Laughing Laughing Laughing Laughing Takze sa majte krasne... Rikinka, u k Ku ktorej lekarke chodis? U koho si bola, co Ti povedala o tej toxoplazmoze? Z duse neznasam lekarov co su necitlivi k tehulkam... Akokeby si neuvedomovali, ake sme teraz citlive a ako kazde slovko zavazi... Exclamation Evil or Very Mad Exclamation Tesim sa ked dojdem domov, ako si budeme ukazovat bruska :D Tak sa drzme vsetky, nech sa nam dobre tehulkuje...

07.02.2007 15:18

Marysh

Soni, co je MC?

07.02.2007 15:36

Soňa_

Mc Donald....juuj, ta vola hranolcekov a hamburgerov...mnamy mnamy... Laughing Laughing

07.02.2007 16:03

AdkaV

mierne bolesti v podbrusku su ok, krce uz nie. ja mam chut na sladke stale Laughing Laughing Laughing Laughing ale to nie nic nove. jedine, co sa mi teraz zmenilo, je, ze nemusim vobec nic udene - ani salamy, sunky, nedajboze slanina, klobasy, na to vobec nemam chut! - a sak to je dobre, aspon budem jest zdravsie Laughing Laughing Laughing ale takeho mekaca, hmmmm, to by som si aj dala - ale ked pomyslim, co do toho daju a nepovedia Rolling Eyes skor bagety mi chodia po rozume - kopec majonezy Laughing Laughing Laughing a zakusky kremove mnam mnam - zdrava vyziva teda, ale sak aspon hriesne myslienky si dovolim Embarassed

07.02.2007 16:22

Soňa_

juuuj...ja si viem prestavit predjedlo z nakrajanych udenin, k tomu cerstvy tmavy chlieb, horcica...hlavny chod Mc Doc - aspon 2 hambace, velka porcia hranolcekov, barbecue omacka, cola a na zaver cheese cake....a potom polhodinka na gauci... ach...to sme ani nemali zacinat tuto temu...pokusenie...

07.02.2007 17:12

Elin

Nasenka, aj mne robili automaticky toxo, este na zaciatku v prvom odbere.

07.02.2007 20:15

nasenka

Hm, to je divné prečo sa to u nás nerobí automaticky Shocked Yuyka, prosím ťa, mávaš ešte tú zvýšenú teplotu? Ja som si dnes zmerala, lebo zase ma chytilla tá strašná zimnica a ja to mám stále - tak 37,1 Shocked . Už začínam byť z toho nervózna, či je to normálne, som myslela, že už mi to prešlo. Shocked

07.02.2007 20:37

rikinka

ved k tej doktorke čo ty, ked si v SNV, už si sa ma na to pýtala... a som aj hotová z nej, pretože je to moja dlhoročná suseda, tak nechápem, čo tak všetkých nás vyplašila Mad Kedy máte dojsť domov??? no mam taký pocit, že teraz, pred 3 týždňami prvý krát mi na to brali krv. Pretože ja som v 5-6tt ležala v nemocnici a krv mi brali tam furt a nič nehovorili, tak predpokladám, že na toxo krv nebrali... inač by už tam robili so mnou poriadky. Myslím si, žeby to mali robiť automaticky, ked je to také niečo, čo môže poškodiť plod a vedia, že to tehulky prekonávajú Exclamation ja som mala krče predvčerom a dnes od obeda znova Sad . Ale viem, že to sú žaludočné, pretože také som kedysi mávala. Len neviem, z čoho sú... ja síce ráno vstávam o 7, vyprevadím dcéru do školy, nenaranajkujem sa hned, ale lahnem, vstanem okolo obeda a až vtedy akože ranajkujem. A mam pocit, že aj menej tekutín vypijem. Ja som toho nepopila nikdy vela, ale teraz by som mohla Mad . Tak som zlá sama na seba. Ja som kedysi okrem kávy 3x denne a vzime ešte čajik nepotrebovala žiadne tekutiny Sad Tak neviem, či to je tými tekutinami alebo posunutým jedením.... ale je mi nanič. Tak sa majte krásne. Idem sa ja schúliť do klbka Exclamation Sad

08.02.2007 10:32

Soňa_

Ahoj Nasenka, z tej teploty si nic nerob...ja ju mam obcas zvysenu aj teraz...prvych 11 tyzdnov som ju mala takmer kazdy den...a presne tak ako vravi- 37,1-37,3....a k tomu zimnica... teraz pre zmenu nastli bolesti hlavy, nizky tlak a bolest v podbrusku...Sad S

08.02.2007 11:41

AdkaV

rikinka: ja som mala krče predvčerom a dnes od obeda znova Sad . Ale viem, že to sú žaludočné, pretože také som kedysi mávala. Len neviem, z čoho sú... ja síce ráno vstávam o 7, vyprevadím dcéru do školy, nenaranajkujem sa hned, ale lahnem, vstanem okolo obeda a až vtedy akože ranajkujem. A mam pocit, že aj menej tekutín vypijem. Ja som toho nepopila nikdy vela, ale teraz by som mohla Mad . Tak som zlá sama na seba. Ja som kedysi okrem kávy 3x denne a vzime ešte čajik nepotrebovala žiadne tekutiny Sad Tak neviem, či to je tými tekutinami alebo posunutým jedením.... ale je mi nanič. Tak sa majte krásne. Idem sa ja schúliť do klbka Exclamation Sad
ja som mala taku divnu bolest v noci asi pred dvoma dnami. ale viem z coho Laughing crievka Laughing Laughing o desiatej vecer som zblajzla pol velkeho pohara ceresnoveho kompotu. nemohla osm odolat - a potom som si to v noci zlizla Laughing Laughing Laughing ak mas krce od zaludka, tak sa nemusis podla mna obavat. ktovie, co mu teraz vadi, vsetko sa meni Wink

08.02.2007 11:42

AdkaV

Soňa_: Ahoj Nasenka, z tej teploty si nic nerob...ja ju mam obcas zvysenu aj teraz...prvych 11 tyzdnov som ju mala takmer kazdy den...a presne tak ako vravi- 37,1-37,3....a k tomu zimnica... teraz pre zmenu nastli bolesti hlavy, nizky tlak a bolest v podbrusku...Sad S
zvysena teplota nad 37 je v tehu uplne normalna, nemusite sa znepokojovat (iba ak by ste mali aj ine priznaky, ako kasel, sopel a podobne, vtedy to nebude od tehu)

08.02.2007 13:42

nasenka

Ďakujem baby, ste ma trochu ukľudnili.....ja viem, že býva teplota, len som si myslela, že už by mi to mohlo (keď začínam druhý trimester Laughing ) prejsť! Keď nám už má byť lepšie.... Laughing Inak s tými črievkami aj ja mávam problémy, hlavne keď zjem niečo čo nafukuje (strukoviny, alebo podivné kombinácie)..........................to je hrôza, ráno ma to normálne zobudí.a v polospánku rozmýšľam, že či sú to črevné alebo iné kŕče. A nakoniec zistím, že predsa len črevné.... Embarassed Ja neviem, ale ako sa tak sledujem, teraz pri druhom teho, mám všetky možné príznaky a pri prvom mi nebolo "ani čerta"! Dokonca som sa cítila lepšie ako pred otehotnením....som si to teho veľmi vychutnávala. Dúfam, že to ešte príde! Wink

08.02.2007 13:45

nasenka

Rikinka, no tak ja keby som sa naraňajkovala až na obed, tak to by som mala všetky možné nepríjemné pocity a dokonca by ma aj naťahovalo. Ja musím stále niečo pojedať! Kľudne to môžeš mať z nenajedenia. A piť treba tiež veľa, ja som viac smädná, odkedy som teho. Wink

08.02.2007 13:46

marus

Kocky -ale to mame asi vsetky podobne problemy. Ja tiez chvilu krce v crevach, potom mam strasnu zapchu. Niekedy je to na nevydrzanie. Neviem co mam jest aby mi to neuskodila a citila som sa dobre. CO tak najcastejsie papate?? Ja nic smazene a tazke na zaludok, ale vyslovene chut nemam na nic. Jem lebo viem ze musim, ale neviem si teraz to jedlo vychutnat lebo sa obavam co po nom pride. A to som si pred tym nevedela predstavit zivot bez sladkeho, teraz ho vobec nemusim.