1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

02.02.2007 12:00

AdkaV

Soňa_: kocky, neviete nahodou, ci je pocet UZV vysetreni pocas tehu obmedzeny????? ja by som chodila kazdy tyzden Laughing Laughing
pocas tehu by sa nemali robit viac ako tri ultrazvuky, okrem zdravotnych indikacii. ak chodite len pre zabavu, nie je to dobre. nikde nie je napisane, ze to neskodi (akurat dnes mi lekar vravel, ze pricaste UZV nie su dobre, predsa len su to silne zvukove vlny a ani nam dospelym by sa nepacilo, keby nam ich niekto kazdy mesiac pustal do ucha, to iste plati o 3D a 4D UZV - skor komercia - najkrajsi 3D bude aj tak po porode) tak to s tymi UZV neprehanajte, 3 uplne stacia. (mozno uskodite babatku a ani o tom neviete)

02.02.2007 12:55

AdkaV

Clanok o http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2705&SectionID=3&SubSectionID=13

02.02.2007 14:27

nasenka

Ja tiež stále uvažujem, či ísť alebo neísť na 3D UZV. Čítala som rôzne názory...asi sa opýtam svojho gyn., čo on na to povie! Má celkom triezve názory, tak uvidím! Potom dám vedieť! Wink Čo sa týka najvhodnejšieho času, kedy ísť na 3D, tak o tom písali v časopise Mama a ja, tak to tam skúsim kuknúť. Tam bol myslím písaný presný týždeň! Pri prvom tehu som navštevovala predpôrod. prípravu a v rámci nej bola aj prehliadka pôrodnej sály a pod. Ja zase odporúčam, aby ste si to pozreli (tie ktoré rodia 1 x ). Asi závisí od povahy, ale mne to vyhovovolo, keď som vedela, kde je WC, sprcha...... a celkovo ako to tam prebieha. U nás je to bežné, že si baby chodia pozerať pôrodnú sálu a bolo to vidno na tých, ktoré tam prišli 1 x , že boli trochu dezorientované! Myslím, že tak budete z toho mať trochu "domáckejší" pocit a väčší pocit istoty! Wink

02.02.2007 14:30

LenkaS

ahojte, uf ste sa baby rozpisali! uz mam z toho maglajz kto je odkial a ine infos!je vlastne daka tabulka, kde to je sprehladnene? No a ja som z Kosic, ale v Trencine mate asi podobne mena doktorov Razz ja som bola v poradni vcera...vsetky vysledky sme presli..su ok..dokonca ma sestricka potesila, ze uz 2 tyzdne nevidela taky pekny krvny obraz... no a dnes idem na usg este..ale co ma prekvapilo, tak radsej este chce robit vaginalny, vraj lepsie vidi a do 13 tyzdna to este ide! uvidim, ci spravi aj foto! a o tom 3D viete nieco aj v KE? a co sa tyka mojho zaludku..zda sa ze doobedia su lepsie..tie vecery este tazko..ale uz nemam -3..ale len -1,5 kg...cize aspon daco..ale dnes sa uvidi!! tak zatim sa majte!!

02.02.2007 14:32

LenkaS

a este ma napadlo k tym usg..preto sa robia 3 v 10,20,30 tyzdni..lebo tie su poistovnou hradene... a je to asi postacujuce mnozstvo pri dobre prebiehajucom tehotenstve.. viac len ak si to vyzaduje zdrav. stav.....prip. ak si priplatite... take infos mam ja..

02.02.2007 18:39

Elzinka

nasenka: Pri prvom tehu som navštevovala predpôrod. prípravu a v rámci nej bola aj prehliadka pôrodnej sály a pod. Ja zase odporúčam, aby ste si to pozreli (tie ktoré rodia 1 x ). Asi závisí od povahy, ale mne to vyhovovolo, keď som vedela, kde je WC, sprcha...... a celkovo ako to tam prebieha. U nás je to bežné, že si baby chodia pozerať pôrodnú sálu a bolo to vidno na tých, ktoré tam prišli 1 x , že boli trochu dezorientované! Myslím, že tak budete z toho mať trochu "domáckejší" pocit a väčší pocit istoty! Wink
ja som neodhovarala od navstevy porodnej saly, len som chcela povedat ze je na to este priskoro a staci to fakt ten mesiac pred terminom ... suhlasim s tebou ze je dobre vediet kam idem rodit ako to tam vyzera, kde je wc aj sprcha a ci maju trebars fitloptu a pod veci ... len fakt je na to este cas Wink

02.02.2007 19:37

Zuzkaaa

Soni, krv Ti budu brat v 16.tyzdni kvoli vysetreniu AFP, sby zistili pripadne vyvojove chyby. Mozes si pozriet vsetky vysetrenia na http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&SectionID=2&SubSectionID=10&Page=SubSection A ozaj, pokial planujete 3D, viem, ze je aj v Brne, je to tam lacnejsie 500 CZK, mozete to spojit s vyletom http://www.sanatoriumhelios.cz/3d_ultra.html Ja osobne asi nepojdem, lebo kvoli komplikaciam mam uz za sebou 4 UZV, takze toto si odpustim Smile Pekny vecer pa

02.02.2007 21:22

Marysh

Ahojte dievcata, nam je dost zle... zasa, slabost a mam okrem toho riadne chytene mandle. Som v noci myslela, ked som vstavala k malemu,ze rano ani rozpravat nebudem... Maly nas je chorucky, dnes aj grckal, ale to preto asi, ze mu tati urobil dost tazky obed. Nechcela som nic hovorit, lebo som bola rada, ze mu nieco urobil, ja som bola odpisana... no a poobede mi to slo na pyzamko, co som nestihla vyzliect po poobednajsom spanku... spolocnom. Kasleme o stosest... Tati sa zatial drzi...Niekto sa musi predsa o nas starat. Do prace chodim ako matoha, ani neviem, ako robim, som jak v tranze... Trosku lutujem, ze som sa dala od sefa ukecat na vypomoc, dost dost ma to unavuje a vycerpava, nepocitala som s tym... Snad ta unava priserna po prvom trimestri skonci, lebo sa musim uz naozaj pustit do pisania prace... stale to odkladam, termin mi hori a ja len spim a spim... Co poradite? Majme sa krasne, nech babulky rastu a nam nech nie je zle... Krasne tehulkovanie :D

03.02.2007 12:15

Marysh

Ahoj Nasenka, ako tak pozeram, tak sme rovnako tehu, 11 tyzden + 4 dni a Ty mas 162 days to go a ja 188 ci tak nejako... nie je to nejake divne? Laughing Laughing Laughing

03.02.2007 12:16

Marysh

my dokonca 199 ....a prispevok si pisala vcera...a ja tiez... alebo nieco nechytam poriadne?

03.02.2007 14:23

rikinka

Ahojte ! : Arrow nejde mi pozrieť nižšie do prehladu témy, snad ty si písala, kolko chceš byť doma s malým, tak ja by som tiež 3 roky, ale to už je nemožné. Tiež sme v podnájme zatial, a už mi to ide na nervy, lebo už je to môj 4 podnájom za 10 rokov a už mám toho dosť Exclamation Do marca budem na PNS, od apríla ma možno dokina dá do práce a preto by som bola rada, ak v tých mesiacoch apríl-jún, ak budem v práci by sa pošťastil nejaký byt, lebo hypotéku môžem ja brať len vtedy, ak mam na učte preukázaný príjem z práce, nie nemocenské. A ak by bral úver manžel, tak či tak by nám nevyšlo, lebo ja mam nižší príjem. No ale ako sledujeme predaje bytov tu u nás, tak je to o ničom Rolling Eyes Máločo 3-izbové sa predáva Sad . A tým pádom v tomto podnájme 2-izbovom ostaneme asi ešte také 2 roky určite Mad . No stále verím, že niečo nájdeme. A budem si musieť tiež popri materskej nájsť nejakú prácu - aspon nejako zaplatenú. Ja som bola istý čas sama s malou, takže mne také niečo, že žiť z jedného platu a uskromniť sa nič nerobí, manžel to ešte ale nezažil, tak on sa toho obdobia viac obáva Confused Uvidíme.... A chodím na Trnavskú univerzitu - 4.ročník - sociálna práca Wink

03.02.2007 15:35

AdkaV

rikinka: nejde mi pozrieť nižšie do prehladu témy, snad ty si písala, kolko chceš byť doma s malým, tak ja by som tiež 3 roky, ale to už je nemožné. Tiež sme v podnájme zatial, a už mi to ide na nervy, lebo už je to môj 4 podnájom za 10 rokov a už mám toho dosť Exclamation Do marca budem na PNS, od apríla ma možno dokina dá do práce a preto by som bola rada, ak v tých mesiacoch apríl-jún, ak budem v práci by sa pošťastil nejaký byt, lebo hypotéku môžem ja brať len vtedy, ak mam na učte preukázaný príjem z práce, nie nemocenské. A ak by bral úver manžel, tak či tak by nám nevyšlo, lebo ja mam nižší príjem. No ale ako sledujeme predaje bytov tu u nás, tak je to o ničom Rolling Eyes Máločo 3-izbové sa predáva Sad . A tým pádom v tomto podnájme 2-izbovom ostaneme asi ešte také 2 roky určite Mad . No stále verím, že niečo nájdeme. A budem si musieť tiež popri materskej nájsť nejakú prácu - aspon nejako zaplatenú. Ja som bola istý čas sama s malou, takže mne také niečo, že žiť z jedného platu a uskromniť sa nič nerobí, manžel to ešte ale nezažil, tak on sa toho obdobia viac obáva Confused Uvidíme.... A chodím na Trnavskú univerzitu - 4.ročník - sociálna práca Wink
hej, ja som pisala. teda 10 rokov podnajme... fuuu, my sme 3 a mam toho tiez plne zuby. dotujeme uplne cudzich ludi (a ti sa stazuju, ze nemaju peniaze, napriek tomu, ze maju rodinny dom, auto a 2 byty, ktore prenajimaju). my sa skor bojime hypoteky - ved ta je na 30 rokov, a nikde nie je napisane, ze tych 30 rokov budeme mat pracu, alebo ze dakto z nas neochorie a ... to zo spisskej dochadzas do TT? alebo dialkovo?

03.02.2007 16:53

UZV

Nojaad

K tym ultrazvukom - ja by som to tiez zbytocne neprehanala. Myslim, ze 3x pocas tehu je dost, lekar vidi, co vidiet potrebuje. V zahranici sa zacali viest diskusie o ne-skodlivost UZV pocas tehu, niektori to dokonca spajaju s dyslexiou vo vyssom veku zivota dietata. 3D a 4D su naozaj len komercia (aj ked nepopieram, ze krasna!), len vo vynimocnych pripadoch si to ziada osetrujuci lekar... Nora

03.02.2007 17:21

Re: UZV

AdkaV

Nojaad: K tym ultrazvukom - ja by som to tiez zbytocne neprehanala. Myslim, ze 3x pocas tehu je dost, lekar vidi, co vidiet potrebuje. V zahranici sa zacali viest diskusie o ne-skodlivost UZV pocas tehu, niektori to dokonca spajaju s dyslexiou vo vyssom veku zivota dietata. 3D a 4D su naozaj len komercia (aj ked nepopieram, ze krasna!), len vo vynimocnych pripadoch si to ziada osetrujuci lekar... Nora
Dokonca je dokazane, ze 3D a 4D ultrazvuky su horsie na diagnostikovanie vrodenych poruch. tie najlepsie vidno na klasickom 2D UZV. takze je to skor o komercii a o tom, ze niekto zanuchal vynikajucu prilezitost na slusny zarobok. (ked ultrazvukuchtivi rodicia vysolia 500,-, urcite vysolia aj 1500,-). urcite je to krasne, lebo rodicia vidia prvykrat tvaricku svojho babatka, ale na druhej strane, preco si radsej nepockat na obdobie po porode - tak si budeme uzivat pohlad na babatko dlho a bez toho, aby sme mu uskodili. Laughing ja osobne sa za tym vobec nehrniem, vynechala by som aj ten treti (dolezite su hlavne prve dva - jeden na potvrdenie tehotenstva, druhy ako morfologicky na overenie, ci vsetko funguje tak ako ma). polohu babatka mozno zistit aj pocuvanim. 3D ma nenadchol ani pri prvom dietati (a to by aj mohol, ved som bola tehotna prvykrat) a teraz uz vobec nie.

03.02.2007 21:57

nasenka

Marysh, asi môj ticker zle počíta, lebo už mi to písala aj Karinkaa! Asi mi to teho rýchlejšie ubieha! Laughing Keď mi lekár upresní termín, tak si spravím nový a dúfam, že to už bude o.k. Mne tak začalo rásť bruško, že už sa to nedá zatajiť! Už budem musieť začať riadne natierať, už to cítim, ako sa rozťahuje! Shocked ČO sa týka trávenia, už je lepšie, len to obedné spanie...uf, toho už sa asi nezbavím Confused Rikinka, tak to štúdium už máš "za pár". Véééľmi ti držím päste, aby sa ti všetky skúšky podarili. Ja som sa tiež niečo naštudovala (našťastie bez dieťatka), tak ťa absolútne chápem! A ešte ma tiež nejaké skúšky čakajú, ale to už len také doplnkové a za pár rôčkov, tak na to nemyslím, lebo pri dvoch detičkách Shocked , to bude zábava. Rolling Eyes Inak mne sa najlepšie učilo (aj najviac som sa naučila) doobeda. Ako tak pozerám, štátnice ti vychádzajú o rok - to bude tiež asi zaberačka. Potom dáš dúfam návod, ako sa to dá s dvoma detičkami zvládnúť! Wink Hlavne sa nestresuj a mysli na to, že podstatné je to čo máš v brušku! Wink

04.02.2007 12:08

Marysh

Nasenka, co si studovala, ked sa mozem opytat? To ty pracujes z domu na prekladikoch? Aj ja mam cosi take v plane, ked babenko povyrastie, no najprv treba dokoncit skolu... Rolling Eyes Rolling Eyes Teraz by som rada bakalara skoncila a potom sa uvidi, je otazne, ci nam v nasom odbore otvoria magisterske... Ked sa schvali zakon o spoplatneni externeho studia, tak nam to otvoria. Ak nie, tak neviem, co na polceste... Uvidime, ako sa situacia vyvinie. a ese som zvedava, ako budem statnicovat s bruskom, snad mi ten stres neda nejako prilis zabrat... ked to bude niekedy v maji-juni, tak to budem v takom 6-7... no co, letne saty a vela dychania... Takze, ked mas tt spravny, mame rovnaky termin? 21.8.? Co sa tyka prezerania si saly porodnej, ja som za. Boli sme si ju pozriet vsetci, aj tatinovia, co boli na kurze v ten den s nami a mysllim si, ze to bolo dobre. Vedela som, kam pojdem, ako to tam vyzera, kde co je a tak. Vacsi pocit istoty a nejako tak domacky som sa tam citila... Fakt odporucam. Neviem, ako by to bolo, keby tam akurat nejaka mamicka rodila... ale vyslo nam to fajn. No a presne o tyzden na hodinu a minutu sa nam narodil nas synacik... :D :D :D Inac sme riadne chori, maly ma zapal stredneho uska... hroza. Taky chory este nikdy nebol. Normalka antibiotika, aj ked ja som velmi proti chemii, doma ficime len na homeopatikach, ale nedalo sa inac. Uz len lezal, plakal, nic nejdol, nepil a grckal. Ja mam zapal mandli, skoro ziadny hlas, takze sme rodinka tak na pohladanie... :D :D :D No je to uz trosku lepsie. Lieky malemu zabrali, takze uz trochu papa, zacal s nami zasa komunikovat a uz sa aj hra... Teraz zaspinkal, takze mam kus casu pre seba... Majte sa krasne babenky a nech je nam hej... Mne sa brusko zasa zmensilo, to asi tou chorobou, aj gate su mi volnejsie... Snad tolko nepriberíem, ako sa avizuje, ze sa pri druhom pribera jedna radost...No uvidime, dame sa prekvapit... V utorok idem do poradne a v piatok na to vysetrenie krvi do Innsbrucku, drzte mi palce, nec vsetko dobre dopadne... Krasnu nedelu

04.02.2007 12:11

Marysh

Baby, ako sa davaju dva tickery? Ked som to skusila, tak mi napisalo, ze moj podpis je prilis dlhy... Skusala som to uz skor, potom som to nechala tak, ale pozeram, ze to takto mate viacere a mne to nechce ist... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

04.02.2007 12:55

AdkaV

Marysh: Nasenka, co si studovala, ked sa mozem opytat? To ty pracujes z domu na prekladikoch?
asi si myslela skor mna Laughing Laughing Laughing Laughing ja pracujem doma, ale len po veceroch, alebo ked maly spi. nema mi ho kto varovat, tak to nemozem robit, ked je hore - potrebujem ticho a plne sa sustredit. a pootom, nechcem ho zanedbavat, tak to robim len vtedy, ked viem, ze ma na praci inu cinnost (cize spanok Laughing Laughing Laughing Laughing )

04.02.2007 14:12

Marysh

Ahoj, prepac AdkaV, nejako sa mi to doplietlo... a ake preklady robis? AJ? NJ? Jansacka, ze sa to da, len ked dietky spinkaju... aj ja sa mozem ucit, len ked mi maly spi, inac sa neda... alebo ked sme doma a ma s nim ist kto von. Ako budem zvladaat skolu s dvoma detmi si zatial neviem predstavit, ale nejako sa to bude musiet utriast :D :D :D

04.02.2007 14:15

Marysh

Ja som sa tiež niečo naštudovala (našťastie bez dieťatka), tak ťa absolútne chápem! A ešte ma tiež nejaké skúšky čakajú, ale to už len také doplnkové a za pár rôčkov, tak na to nemyslím, lebo pri dvoch detičkách Shocked , to bude zábava. Rolling Eyes A predsa som dobre myslela, aj ked je tu asi viac "studovanych hlaviciek" Takze este raz otazka aj na AdkuV aj na Nasenku, co ste studovali babenky?

04.02.2007 15:36

AdkaV

Marysh: Ja som sa tiež niečo naštudovala (našťastie bez dieťatka), tak ťa absolútne chápem! A ešte ma tiež nejaké skúšky čakajú, ale to už len také doplnkové a za pár rôčkov, tak na to nemyslím, lebo pri dvoch detičkách Shocked , to bude zábava. Rolling Eyes A predsa som dobre myslela, aj ked je tu asi viac "studovanych hlaviciek" Takze este raz otazka aj na AdkuV aj na Nasenku, co ste studovali babenky?
ja som vystudovala AJ-SJ, takze robievam preklady aj korektury Laughing Laughing Laughing tych 5 rokov na vyske mi stacilo Laughing neviem si predstavit, ze by som studovala aj s dietatom (preto studujuce maminky fakt obdivujem). ja som to chcela pekne po poriadku - skola, praca, svadba, dieta... dalsie dieta... a aj mi to tak vyslo Laughing (moja kamoska tiez studovala s dietatom, bakalarske statnice mala, ked bola tehotna s prvym, magisterske, ked bola tehotna s druhym - a zvladla to, ale keby jej rodina nepomohla, asi by to tak nebolo, byvaju stale u jej rodicov, tak sa mohla ucit, kedy chcela) marysh, ty studujes? a co konkretne?

04.02.2007 15:37

AdkaV

Marysh: Baby, ako sa davaju dva tickery? Ked som to skusila, tak mi napisalo, ze moj podpis je prilis dlhy... Skusala som to uz skor, potom som to nechala tak, ale pozeram, ze to takto mate viacere a mne to nechce ist... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
dva tickery z tickerfactory.com to neberie, maju prilis dlhe odkazy. ked si spravis dva napriklad v lilypie.com, tie ti zoberie Wink

04.02.2007 20:53

rikinka

Ahojte baby, po dlhšom čase mam nejaké silnejšie krče v bruchu Sad . Spať som isla o 2 ráno, o 6 som bola už hore, o 8 v škole a odpovedať som isla až o 12.15. Bez jedla, bez tekutín. Akurát čokoláda zo stroja Rolling Eyes Ked ja pred skuskou nemôžem nejako jesť. No a ked som prišla domov, dala som si polievku, mala som chuť na špagety ešte zo včera Smile , lahla som si a potom si moja dcéra naservírovala snickers, ktorý som len tak spraskala Shocked Môžu byť aj z toho všetkého krče Confused: Confused: Dala som si quajacuran na ukludnenie bruška, a ked do zajtra neprejde, skočím radšej k lekárke, lebo sa bojím... No snad to prejde. Len schúliť sa do klbka Sad Arrow inak včera sme od 14h preflákali celý den, boli sme ni pizzy, ja som si dala super cestoviny, až z učí mi liezli Laughing , ale boli mnam, mnam, no a potom sme presedeli u kamošky, ktorá kupila byt. Do 22.30 Shocked Super príprava na skusku Laughing No mám ju za 1 Wink Arrow máme v SNV detašované pracovisko, to by som si nemohla dovoliť cestovať Wink Arrow 10r. v podnájme - ja viem, je toho už dosť, no z toho 5 rokov som bola sama s malou, ked som sa rozviedla. Ked sme sa spoznali s terajším manželom, boli sme často spolu, ale mala som len 1-izbový byt / mne s malou nám to stačilo/, tak sme si našli 2-izbák. Ale zvažujeme. Ci predsa nepočkáme ešte tie 2 roky, čo by som bola doma - v tom podnájme. I ked je to pre mna hrozna myšlienka Mad , budeme mať toho dosť. Obaja s manželom VŠ - za to cvakame tiež dobré prachy, teraz príde malé, dalšie výdavky, dcéra si tiež žiada svoje, rastie.... a aj treba z niečoho žiť Exclamation Som t.č. taká, že neviem sama čo chcem... Rolling Eyes alebo čo by som mala robiť.... Arrow a kamoška nám hypoteku tiež vypočítala pri 800 000,-sk splátka 5000 mesačne 30 rokov Shocked Laughing Super predstava. Arrow ale boli sme na stav.sporení, manžel ho má, ma nasporené 120 000,-Sk, ak by sme zobrali 600 000,- s 1 ručiteľom, splácali by sme to 9 rokov po cca 5300,-Sk. Keby sme si zobrali 400 000,-Sk zo sporitelne, tam treba založné právo, a splácali by sme takých 2600,-Sk 30 rokov Rolling Eyes Nolepšie 2600,-Sk ako 5000,Sk 30 rokov, nie Confused: Confused: Ale to musím pracovať. Lebo inak nám žiadna požička nevýjde. U nás taký 3-izbový ide okolo 750000-800000,-Sk, prerobené byty okolo 900-950 tisíc. mne sa tiež učí najlepšie doobeda, ale kto by vstával Confused: Laughing a duplom teraz, ked som na PNS, v požehnanom stave... ved som ako taký tchor lenivá Exclamation Ale na budúci rok, ked budem robiť MGR, bude už malé na svete, ak všetko dobre dopadne, tak to mi nedá veru spať. A tým pádom sa môžem učiť. Aj sa na to teším Exclamation Asi mi šibe, nie Confused: Laughing Arrow a moja väčšia - ved tá už bude mať 11r., tak snad mi pomôže a nebudem ju brať za dalšie malé dieťa Exclamation Rolling Eyes Bude to fakt zaberačka, ale čo sme chceli to máme. Arrow najlepšie /najhoršie Confused: / na tom je, že na budúci rok aj manžel má štátnice na Bc. Laughing . Takže taká normálna rodinka budeme Laughing Laughing + eeeeeeej ale mi to ide s tými krčmi v bruchu Shocked Smile . Idem sa trošku schúliť. Manžel mi tu robí vône s klobáskou Rolling Eyes , tak zaleziem vedla k malej poskrabkať ju Laughing

04.02.2007 22:32

nasenka

Marysh - tak to sme minimálne dve, ktoré nemajú radi "chémiu"! Ja sa tiež malú snažím liečiť homeopatikami, ale zápal stredného ucha, to nie je sranda. Confused Dúfam, že už sa má malinký dobre. Wink Ozaj, koľko má rôčkov? Už si to určite písala, ale neviem kde. Rolling Eyes Ten druhý tickerik by sa hodil, už by som to vedela. :D Inak asi je to fakt pravda, čo písala Adka, lebo na tom lyllipie sa to robí rovnako ako prvý tickerík a ide to! Poslala som ti SS! Dúfam, že ti prišla! Wink Inak ja som sa tiež ráno cítila tak, že na mňa niečo lezie - bolelo ma hrdlo, ale snažím sa bojovať - dokonca som si vykloktala slivovicou Embarassed (ale fakt len trolilinku) a už je dobre! Tak dúfam, že budeme O.k. Wink Marysh a ty si čo dávaš na hrdlo? Inak podľa netu mi vychádza tiež termín na 21.08. ale uvidíme.... Rolling Eyes A držím päste na tie štátniice s bruškom, dúfam, že budú tí skúšajúci zhovievavejší, keď uvidia krásnu tehuľku!!! Wink Rikinka, aké sú tie kŕče? Také črevné alebo nejaké iné? Horšie by bolo keby to boli menštruačné - tie sú nebezpečné! Rolling Eyes A GRATULUJEM ku skúške! No keď budete študovať spolu s drahým, aspoň sa psychicky podporíte, len nebude toho, kto by ťahať domácnosť! Laughing Laughing Laughing Žeby dcérka? Laughing

04.02.2007 23:17

ahojcek

Marysh: Baby, ako sa davaju dva tickery? Ked som to skusila, tak mi napisalo, ze moj podpis je prilis dlhy... Skusala som to uz skor, potom som to nechala tak, ale pozeram, ze to takto mate viacere a mne to nechce ist... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
dva tickery z tickerfactory.com to neberie, maju prilis dlhe odkazy. ked si spravis dva napriklad v lilypie.com, tie ti zoberie Wink
Ahojte, dievčence, keď sa pozriete na môj podpis, mám tam tri tickery a ... myslím si, že možno by tam vošiel aj štvrtý Cool . Návod: ak nepotrebujete, aby sa po kliknutí na ticker zobrazila nejaká stránka, tak v kóde nechajte iba to, čo je medzi reťazcami img a /img - aj s týmito reťazcami v hranatých zátvorkách. Predtým, než urobíte úpravu, skopírujte si pre istotu podpis niekam inam (Word, Poznámkový blok, ...). Ak by ste potrebovali pomoc, napíšte mi ss Wink . , blahoželám ku skúške :D ! Veselé tehuľkovstvo, Wink

05.02.2007 09:54

Marysh

Ahojte babenky, Rikinka, gratulujem ku skuske, z coho si ju mala? Adkav , studujem anglinu v PO, neucitelsky odbor... Na hrdlo beriem nejaky hnusny prasok od Weledy, co mi predpisal lekar, ale chuti to ako vapno, no proste humus a okrem toho sa mi zda, ze to nezabera... Vcera v noci som mala taky zachvat kaslu hodinu, ze som sa cudovala, ze sa maly nezobudil... A ked tak kaslem, tak ma potom aj nadvihuje, ked je toho uz vela... NO co uz. Snad to rychlo prejde. Maly sa ma uz dobre, vyborne v porovnani s predvcerajskom... Uz beha, hra sa, v ystraja, takze normalne dieta... cape ma po zadku a umyva ma hubkou a co ja viem, co este... Inac aj my studujeme obaja... nejako sme si dali nacas so studiom, ale tak to vyslo. Asi je teraz ten spravny cas... Mangel ma buduci rok Bc. statky... aspon ze to nemame obaja naraz... S tymi tickermi to skusim... Maly bude mat zaciatkom marca 2 roky... Krasny vek... No majte sa krasne, idem hodit nieco do bruska, lebo je zasa hladne... Embarassed Laughing

05.02.2007 09:56

3D

Elin

Ahojte dievcata, nebola niektora z vas na 3D utz v Gyn-Five? Ja som sa tam objednala, ale zabudla som sa spytat, ze ci mozem prist aj s manzelom (co pevne dufam, ze ano), ale nechcem byt za blbu a znova tam volat. Diky moc.

05.02.2007 11:03

AdkaV

v piatok som bola na prvom UZV. (fotku nemam, na antolskej nedavaju) ale videla som nase krasne babenko. je troska vacsie, ako by malo byt, ale termin porodu ostava ten isty. podla lekara bolo mimoriadne zive Laughing Laughing Laughing (zeby dalsie sidlo ako to, co uz mam doma?) prave si strkalo palcek do ust a motalo sa sem a tam - nepostalo ani chvilocku Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing vsetko je v najlepsom poriadku (pytala som sa lekara na to urcenie pohlavia tak skoro. hovoril, ze technicky nie je mozne vidiet to uz v 13.tt. a ak to vraj dakto videl, skor len hada. tak babo rad. rozmyslam, ci to vobec chcem vediet, lenze na 2. UZV budem asi taka zvedava...)

05.02.2007 11:04

Re: 3D

AdkaV

Elin: Ahojte dievcata, nebola niektora z vas na 3D utz v Gyn-Five? Ja som sa tam objednala, ale zabudla som sa spytat, ze ci mozem prist aj s manzelom (co pevne dufam, ze ano), ale nechcem byt za blbu a znova tam volat. Diky moc.
ja som sice nebola, ale podla mna je uplne normalne, ze tam pojdes aj s muzom. ked na obycajny sa moze chodit, preco nie na 3D. ved ten je skor komercia, tak tam urcite pustia aj manzela Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

05.02.2007 14:12

Mmiriam

Ahojte, tak ja som bola v piatok konečne na 1. poradni. Všetko je o.k.. Podľa výpočtu mám termín 29.08., podľa uzv 22.08.. Bábätinko je krásne. Dostala som tehotenskú knižku, brali mi krv. Najbližšie idem na poradňu 02.03, znova aj na krv, kvôli AFP. Dievčatá, ktoré študujete, veľmi vás obdivujem. Ja si to s dieťatkom neviem celkom predstaviť. Som rada, že som to stihla predtým, lebo ja by som teraz mala čas asi iba v noci a to bolo pre mňa utrpenie - učiť sa v noci. Držím vám palce. Ja som tiež za návštevu pôrodnice. My sme to mali vrámci prepôrodnej prípravy a tiež som sa tam potom cítila istejšie a aspoň trošku som poznala prostredie, do ktorého idem. No, to je individuálne. My sme boli včera na Donovaloch. Bolo tam super. Vyzimili sme sa ( u nás teraz nie je sneh ), s malou sme sa vyjašili. Ale skoro som sa už nezmestila do lyžiarských nohavíc. Bola som v nich riadne naprataná. Majte sa krásne.

05.02.2007 18:10

karinnkaa

Ahojte ja som bola dnes na UZV aj u lekara aj na krv a zajtra idem k nejakej pani, co mi da tehotensku knizku. Tu v madarsku maju nejaky divny system na toto tak som musela dnes zhanat este tu tetusku = nieco ako poradna. Babatko bolo asi super, ale na uzv tam bol idiotsky lekar co ani pol slova nepovedal a bol otrasny. Uplne evidentne mu to bolo u riti ze je to pre mna jeden z najvacsich zazitkov a aj tak bol jak blbec. no co uz... A ani len foto nevytlacil. Hlavne, ze je vsetko v poriadku. Velkost 67 mm, a ziadne abnormality. Datum ostava 20.8. tak som sa ukludnila. Bola som dost nervozna, lebo moja kamoska co bola v 15 tyzdni, mala missed ab. minuly tyzden, uz jej to aj zobrali, takze som sa dost bala. s tym podnajmom a bytom, my sme doteraz tiez byvali v podnajme, ale tento tyzden - teda dufam, ze to vyjde, podpisujeme kupnu zmluvu na byt. Nasli sme v centre BP sice malicky, ale so strechou, na kt. sa daju postavit dalsie 2 izby, takze ak to vsetko vyjde budeme do porodu este aj stavat ! sila A zajtra som posledny den v tejto praci, od stredy nastupujem do mojej povodnej, ale na lepsie Wink tak hadam nerobim chybu. Takze vsetkym papa a krasny nicim neruseny (vecer). Zaludky nech nam pracuju spravne Smile) karin

05.02.2007 18:58

rikinka

Ahojte ! krče v noci prešli, boli to viac hore pri žaludku, nie dole. mala som ju z politiky zamestnanosti - dosť ma žmykal... a o 10 dní dalšia skuska Mad baby, trošku sa asi odmlčím, ale aspon vas poprosím, držte mi prsty Exclamation Cítať Vás samozrejme budem, no čo odpisovať? Ked sama nebudem vedieť, na čom som??? Dnes mi lekárka po odbere krvi povedala, že mi z výsledkov vyšlo, že mam toxoplazmozu. Urobila som tu aj o tom osobitný članok na fore tehotenstvo..... neviem presne aký má názov. Som z toho zufala, lebo hodnota je vraj vysoká, zajtra idem na kontrolny odber, či nedošlo k omylu. Ak nie, budem musieť isť to dať preč Sad . Pretože neviem aké dieťa sa mi narodí. Som z toho zufala, len plačem, nevladzem nič - nič. Konečne som si myslela, že po 3/06, kedy som mala missed je všetko v poriadku... mam nejaké nešťastie, smolu. I ked neviem, kde by sa vo mne nabrala toxo, ked som nebola v styku so zvieralami. Je mi do plaču Sad , ale Vy sa držte Ahojte !

05.02.2007 21:47

majka.m

Ahojte ja som tu nová termin mam 14.08.2007a velmy sa tešime. Ahojte a všetkým držím palčeky

05.02.2007 21:48

majka.m

Ahojte ja som tu nová termin mam 14.08.2007a velmi sa tešime. Ahojte a všetkým držím palčeky

06.02.2007 07:37

marus

Ahojte dievcata, majka.m -vitaj medzi nami Rikinka- nemam slov...........to mi je strasne luto, budem ti drzat palceky aby tie testy dopadli dobre . Verim ze kontrolny test ukaze ze doslo k omylu. Drz sa. Budem na teba mysliet a drzat palceky nech to dobre dopadne. A daj nam vediet ako dopadol kontrolny test. Dievcata chcela som sa spytat ci vas nepobolievaju vajecniky, mna nejako zacali hlavne pri cikani. Dufam ze to nic nie je , mozno je to len tym ze sa roztahuje maternica???

06.02.2007 07:52

Elin

Dobre rano dievcata, bola som dnes na krv (AFP) ale som z toho na nervy lebo sestricka sa ma pytala, ze kto ma na to poslal tak skoro, som 14+0 dnes. Ze zvykne sa na to chodit neskor. Tak som jej povedala, ze lekar, ja som mu dokonca skrz to aj volala, ze ci je to ok a este mi povedal, ze on sa tomu venuje 25 rokov a je odbornik, ze to je jedno kedy sa na to ide. No jedno je koliecko na furiku a pri tomto to veru jedno nie je podla mna. To aby sa clovek stale len nervacil, ked to najmenej potrebuje. Ved to moze byt falosne pozitivne, keby to bolo prilis skoro nie? Sad No, ale uz to nezmenim ... teraz mozem tyzden cakat ... Vy ste boli kedy?

06.02.2007 08:20

marus

Elin- ja idem na AFP na krv az buduci tyzden piatok . To by som mala zacat 17tt. Nemam s tym skusenost, ale hadam lekar vie co robi. :D Treba im verit. Kedy budes mat vysledky?? Drzim palceky.

06.02.2007 08:30

Elin

Marus, za tyzden si mam zavolat. Sestricka praveze hovorila, ze zvyknu na to chodit tak po 15tt a neskor ... tak som taka nazurena, ze preco ja musim byt vzdy vynimka ale v negativnom zmysle ... Ako nejdem sa tu lutovat, ani malovat certa na stenu, ale myslim si, ze som mala ist na to neskor...

06.02.2007 08:37

marus

Elin- neboj ,ked sa im nebude nieco zdat, tak ti mozu krv zobrat aj ten buduci tyzden znova. Neboj. Drzim palceky. Urcite to dobre dopadne. :D

06.02.2007 08:48

Elin

Dakujem Marus Smile mas pravdu ... Len zbytocne cloveka stresuju ...

06.02.2007 10:05

toxo

Nojaad

rikinka: Ahojte ! krče v noci prešli, boli to viac hore pri žaludku, nie dole. mala som ju z politiky zamestnanosti - dosť ma žmykal... a o 10 dní dalšia skuska Mad baby, trošku sa asi odmlčím, ale aspon vas poprosím, držte mi prsty Exclamation Cítať Vás samozrejme budem, no čo odpisovať? Ked sama nebudem vedieť, na čom som??? Dnes mi lekárka po odbere krvi povedala, že mi z výsledkov vyšlo, že mam toxoplazmozu. Urobila som tu aj o tom osobitný članok na fore tehotenstvo..... neviem presne aký má názov. Som z toho zufala, lebo hodnota je vraj vysoká, zajtra idem na kontrolny odber, či nedošlo k omylu. Ak nie, budem musieť isť to dať preč Sad . Pretože neviem aké dieťa sa mi narodí. Som z toho zufala, len plačem, nevladzem nič - nič. Konečne som si myslela, že po 3/06, kedy som mala missed je všetko v poriadku... mam nejaké nešťastie, smolu. I ked neviem, kde by sa vo mne nabrala toxo, ked som nebola v styku so zvieralami. Je mi do plaču Sad , ale Vy sa držte Ahojte !
Ahoj Rikinka. Citala som Tvoj posledny prispevok a som trochu v soku. Tu je prispevok, ktory som napisala na nase forum September 2007. Prosim Ta, nepanikar s toxoplazmozou!!! Ten druhy odber sa nerobi kvoli tomu, aby sa zistila nejaka chyba, ale uplne z inych dovodov!!! Dufam, ze ta aspon trosinku upokojim! Papa, Nora Co sa tyka zvierat doma pocas tehotenstva - ja sama sa vyse desat rokov venujem chovu psov a nikdy by ma nenapadlo "odstranit" ich, co i len docasne. Pokial ma clovek trochu rozumu v hlave ( a v dnesnej dobe aj trochu internetovych zrucnosti na hladanie informacii), tak vie, co a ako upravit, aby v case tehotenstva neohrozil seba ani babo. Fakt je, ze toxoplazmozu moze prenasat KAZDY teplokrvny cicavec, ale najvacsie riziko hrozi pri mackach - povcas vymienania macacich zachodov. Dalsie rizika su praca so surovym masom (a jeho konzumacia, samozrejme) a rovnako tak praca v zahrade - bez rukavic. Len chcem este poradit - ktorakolvek z vas, ktora ma doma nejake to domace zvieratko - donutte svojho lekara urobit vam na toxo testy. Ja som si ich vyziadala, hoci lekar mi hovoril, ze v case, ked som o ne ziadala uz je to vlastne jedno, lebo ak som nepotratila dovtedy, tak toxo urcite nemam. Testy sme urobili - a vysli mi poziivne. A to je dalsia vec, na ktoru chcem upozornit. Ani pri pozitivnom vysledku neprepadajte panike! Ja sama som sice v prvom momente padla do slz a volala zufala manzelovi a obvinovala samu seba, ze som nejakym sposobom poskodila vlastne babo. Ale... Zaroven som sa vrhla na internet a oslovila asi desat roznych on-line lekarskych poradni. A zistila som toto: skoro 70% slovenskej dospelej populacie ma v krvi antigeny na toxo, t.j. ze ju v minulosti prekonalo. Ked vam vyjdu pozitivne vysledky, terba hned urobit dalsi test. Obidva vysledky sa potom porovnaju a az na zaklade vzajomneho porovnania sa mozete zacat strachovat. Pokial su je koncentracia antigenu v oboch pripadoch rovnaka alebo priblizne rovnaka - znamena to, ze ste toxo prekonali davno a nema to vplyv na babo! Ked su na zostupe (klesaju), toxo bola prekonana relativne nedavno a je treba zistit, ci sa nahodou nezhodovalo obdobie, ked ste babatko pocali s obdoim, ked ste "chytili" toxo. Ale v takom pripade by sa asi priroda postarala... (ospravedlnujem sa vopred, ak to nahodou niekomu znie kruto, nemyslela som to tak). No a ked su protilatky na vzostupe (stupaju), znamena to, ze chorobu mate prave teraz a vas organizmus s nou bojuje. A to moze byt problem. Chcem len zdoraznit - som len obycajna mamicka, ktora sa tomuto dost venovala, ale nie som odbornik. Takze rozhodne konzultujte so svojim lekarom. Inak, nas Adam je zdrave a spokojne dieta a vyrastal a nadalej zije s nasimi dvoma psami Zelam vam - nam vsetkym krasne tehotenstvo a zdrave babatka!!!

06.02.2007 10:29

Soňa_

Ahoj Rikinka, to mi je velmi luto...nabeh na toxoplazmozu maju najma male deti, ktore sa casto hravaju v pieskovisku alebo osoby chovajuce predovsetkym macky v byte a prichadzaju do kontaktu s vykalmi... ak vravis, ze do styku so zvieratami neprichadzas, je to dost zriedkave... ja mam doma psika a testy ma cakaju buduci tyzden...tak som ako na ihlach...

06.02.2007 10:57

AdkaV

Elin: Dobre rano dievcata, bola som dnes na krv (AFP) ale som z toho na nervy lebo sestricka sa ma pytala, ze kto ma na to poslal tak skoro, som 14+0 dnes. Ze zvykne sa na to chodit neskor. Tak som jej povedala, ze lekar, ja som mu dokonca skrz to aj volala, ze ci je to ok a este mi povedal, ze on sa tomu venuje 25 rokov a je odbornik, ze to je jedno kedy sa na to ide. No jedno je koliecko na furiku a pri tomto to veru jedno nie je podla mna. To aby sa clovek stale len nervacil, ked to najmenej potrebuje. Ved to moze byt falosne pozitivne, keby to bolo prilis skoro nie? Sad No, ale uz to nezmenim ... teraz mozem tyzden cakat ... Vy ste boli kedy?
AFP sa robieva priblizne v 16. tt. ono v podstate sa moze aj skor, lenze vtedy su vysledky ine ako v 16. tt. co je dane vekom babatka (tie vysledky sa menia kazdy tyzden), takze ak budu take, ze lekar skonstatuje, ze babo nie je v poriadku, este to neznamena, ze ma pravdu, lebo mohol porovnavat hodnoty urcene pre starsie babatko s tym tvojim, ktore je mladsie. cize ak ides v 14. t., resp. zaciatkom 15.-teho musi porovnat normalne tabulkove hodnoty AFP s tymi, ktore su urcene pre 15.-tyzdnove babo. (ja idem az ked budem v 16.t.)

06.02.2007 11:05

Elin

Adka, dakujem za odpoved. Ja si tiez myslim, ze ten 16t je idealny. Tu som nasla aj odpoved lekara, kocka pytala na to co ja ... http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=6049 Uz som sa fakt nastvala a zmenim lekara, nehovorim, ze nie je odbornik, ale je to taky pristup, ze ked je niekto uz jednou nohou/myslou na inom pracovisku to potom aj tak vyzera a pacienti uz asi nie su priorita.

06.02.2007 11:09

AdkaV

Elin: Adka, dakujem za odpoved. Ja si tiez myslim, ze ten 16t je idealny. Tu som nasla aj odpoved lekara, kocka pytala na to co ja ... http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=6049 Uz som sa fakt nastvala a zmenim lekara, nehovorim, ze nie je odbornik, ale je to taky pristup, ze ked je niekto uz jednou nohou/myslou na inom pracovisku to potom aj tak vyzera a pacienti uz asi nie su priorita.
cize chodis ku Kochovi? (no, ja som rada,ze tam nechodim, ked prebiehaju organizacne zmeny, nebyva to dobre Wink )

06.02.2007 11:19

Elin

Adka presne tak! Nemusis ani 3x hadat a vies, ze ide o Koch. Uz som sa rozhodla a pojdem inde. A kde budem rodit mam cas sa este rozhodnut, aj tak som nechcela rodit u Kocha.

06.02.2007 12:07

Marysh

Ahojte dievcata, Rikinka, je mi to velmi luto... nejako sa mi to ale nezda... Nojaaad Tvoj clanok sa mi zdal dost opodstatneny... Rikinka, myslim, ze ako napisala Nojaaad v clankku, priroda by sa postarala o to, aby bolo vsetko "v poriadku". Budem na Teba velmi mysliet, som trochu v soku... Verim, ze bude vsetko v poriadku a babo sa narodi ako ma, zravucke... Nevesaj hlavu, myslim. ze vsetky co sme tu, budeme v duchu s Tebou... Vies aku uzasne silnu podporu mas a kolko ludi na Teba mysli a drzi Ti palce? Ja som bola dnes v poradni, dalsi UZV, Babenko ma 6,11 cm a vsetko je ok. V piatok idem do Innsbrucku na UZV, nejaky speci, ked budem chiet, urobia mi este krvne testy... a ak budem chiet tak aj amniocentezu... snad bude vsetko ok, na UZV a riziko bude male... Dam na odporucanie lekarov no amniocentezu sa mi este raz absolvovat nechce...Drzte palce...

06.02.2007 14:07

Yuyka

Ahojte babulky, Rikinka, je mi to luto, ale treba mysliet pozitivne (ja viem lahko sa to hovori), aby babo nebolo v strese. Tiez sa pripajam k Marysh, myslim, ze Nojaad to velmi dobre vysvetlila v clanku. A lekari niekedy prehanaju. Budem ti drzat palce, aby vsetko dobre dopadlo. Co sa tyka AFP, ked mi na ultrazvuku posunuli termin o tyzden neskor, tak aj lekarka mi posunula o tyzden odber krvi na AFP, aby to bolo v 16.tt, anie v 15tt. Tehulky studentky, ja vas teda obdivujem. Ja som studovala este pred tehotenstvom, a studium aj bez tehotestva stalo cloveka vela sil. Neviem si to v tehotenstve, a potom s babetkom ani predstavit. Ale asi zalezi aj od babetka, nasa Hanka bola velmi aktivna, ked bola malicka (min.spanku). Tesim sa na vikend, manzel ma prekvapil a ideme v sobotu na nakup tehot. oblecenia do Madarska. Uz sa neviem dockat. :D :D :D Mmiriam, by sme boli tiez v nedelu na Donovaloch. Aj sme sa vozili na sankach so psikmi, ale dcerke sa to ku koncu uz prestavalo pacit. Navjacsiu radost mala zo sochy psa, s tou sa aj fotila :D . mirka.m. vitaj, a odkial si? Poradite mi, prosim vas niektora, ako sa pridava tickerik? Uz som to skusala 2x, ale nejako mi to nefunguje. Vopred vdaka. Majte sa pekne, idem sa hrat s dcerkou, chce tapetovat ako Pat a Mat :D :D :D .

06.02.2007 14:35

Elin

Yuyka: ja nie som sice odbornik na ticker, ale ja som si ho dala tak, ze som si do nastaveni do kolonky "podpis" skopirovala ten link (adresu) ktoru som mala na tej ktorej ticker stranke. Ja mam na lilypie a tam som skopirovala kod, ktory bol pod: Here is your code to paste into your UBB-based forum posting. Ale mozno ti poradia baby aj nejak jednoduchsie ... tiez som sa obavala, ze to nebudem vediet a nahodou to vyslo Smile

06.02.2007 15:03

MartinaPK

Ahojte tehulky :D mozem sa k vam pridat ? Termin mame 27.8.2007. Dnes som bola na uzv a v 1. poradni Laughing