1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

29.01.2007 21:02

rikinka

ahojte ! no chcela som si zmeniť ticker o týžden skôr, ale nedarí sa mi. Tak na to kašlem !

30.01.2007 10:29

marus

Ahojte dievcata, Kocky- mate krasne babatka, ja idem na UTZ tento stvrtok tak sa tiez strasne tesim ze babatko zas uvidim a budem pocut. LuciaG- idem na UTZ k Jankovskemu, ty tusim k nemu chodis, ze? Ake to tam funguje? Plati sa u neho UTZ? Hermannova nema UTZ tak ma poslal k nemu vraj maju spolu nejaku dohodu. Chcela som sa este spytat, planujes chodit na nejake cvicenie? ja by som celkom rada.

30.01.2007 11:00

LenkaS

ahoj Marus, ja chodim k Janovskemu dokonca tam idem tento stvrtok som objednana na 14,00 do poradne a myslim, ze doobedu robi USG..... ...zatim.. a k tomu cviceniu..ja som chodila do Metropolu..ale asi az od 4-5 mesiaca..a to som tam bola asi jedina bezbrucha..vsetko tam bolo 7-9 mesiac...ale bolo to fajn!kus sa pocvicilo a potom vzdy daka tema.... mam asi aj mobil na tu holku, co to robila.... tak zatim drzte sa!

30.01.2007 11:32

karinnkaa

Ahojte my ideme na UVZ v pondelok aj na krv a tak pod. Este k zubarke musim ist predtym, lebo mi doki vynada, ze ho nepocuvam Wink Uz sa velmi tesime na to co uvidime, dufam, ze bude vsetko v poriadku. Baby nepoznate nejake tehotne co su v Budapesti ? asi nie co? no nevadi, je to tu dost otupne a rodina je daleko Sad Ale co uz, toto sme si vybrali. Pozerala som tiez ten internetovy biznis, vyzera to celkom normalne. Ja mam skoro vsetko z internetu (este aj s drahym sme sa tak zoznamili hihihih) podla mna je to super vec a bez internetu by som si tazko vedela uz zivot predstavit, hlave aj kontakt s rodinou a so vsetkymi co su daleko. Tak nech rastieme Wink na mne to uz je poriadne vidiet teda, to uz nezapriem ani keby som xcela. papa k.

30.01.2007 12:02

marus

LenkaS - a ty si z Trencina?? ja a LuckaG sme z TN.

30.01.2007 15:01

nasenka

Zuzka, ja som to mužovi utajila a tiež pri prvom teho chodil so mnou na UZV! Ale bola som dohodnutá so známym gynekológom, aby sa neprekecol! Wink Môj drahý má rád prekvapenia a bolo to úžasné,ako sa tešil! :D Oblečenie pre bábätko som kupovala tiež skôr neutrálne - biele, žlté ale kočár sme kúpili bledo modrý - aj keď som vedela, že to bude dievčatko! Proste sa mi taký páčil. Takže drahý fakt nemal ani tušenia! Wink Yuyka, mňa tiež začínajú bolievať večer kríže a tiež pri prvom ma boleli až tak v 8 - 9 mes. Už ich mám asi "dorasované" po prvom teho. Confused

30.01.2007 19:59

Zuzkaaa

Nasenka, super, ja osobne by som niekoho zastrelila, keby mi nieco take tajil :D ja som strasne zvedava, tak potom aj tak k veciam pristupujem, a moj muz chce tiez vsetko vediet :D No, kocik budeme mat od mojho brata modry, a keby som aj nejaky kupovala, tak kupim neutralnu farbu, ved clovek aj tak dufa, ze bude mat aj dalsie babo a teda Vam poviem, my mame v rodine 3 male baby a neobliekame ich iba do ruzoveho, kludne kupujem aj modre veci, ved nemusia chodit stale ako cukriky Smile No ked vyjde lekarovi jeho predpoved a my budeme mat chlapca, tak to bude radosti, aj ked nam dvom to je uuuplne jedno. Dievcatka uz ale chodia obzerat, ze ci je v brusku babo Smile Z.

31.01.2007 13:41

marus

Ahojte kocky, Aj mna strasne bolia krize a hlavne vecer. Ale co je super iuz mi nie je posledne dva dni zle, len som stale hladna. Stale musim nieco jest. :D Chcem sa spytat v tehu knizke je ze by sme mali absolvovat vysetrenie zubne a plucne. Ake plucne myslia?? My sa predsa nemozeme rentgenovat, to je nebezpecne , nie? Uz ste to absolvovali?

31.01.2007 14:21

AdkaV

marus: Ahojte kocky, Aj mna strasne bolia krize a hlavne vecer. Ale co je super iuz mi nie je posledne dva dni zle, len som stale hladna. Stale musim nieco jest. :D Chcem sa spytat v tehu knizke je ze by sme mali absolvovat vysetrenie zubne a plucne. Ake plucne myslia?? My sa predsa nemozeme rentgenovat, to je nebezpecne , nie? Uz ste to absolvovali?
plucne? to som si tam teda nevsimla... kde to tam je?? ja tam mam len - tripple test,amnio,kultivacie, toxoplazmozu, krvne testy, nic viac tam nie je (dokonca ani zubar) v prvom tehu som na ziadnom vysetreni pluc nebola Confused iba na EKG (ani u zubnika som nebola Embarassed Embarassed Embarassed )

31.01.2007 16:17

Soňa_

Ahojte, zubara by som nezanedbavala...vravi sa, ze aspon 2 x za tehu by sa malo ist na kontrolu..ak ma niekto problemy, tak aj castejsie....zanedbane nasledne "opravy" za to nestoja ani financne ani po au-au stranke.. ..ja idem prvy krat zajtra, tak dufam, ze vsetko bude OK... co sa tyka vysetrenia pluc, myslim to je......aka to je kniha o tehu? slovenska alebo prelozena z ineho jazyka? nevidim suvislost...

31.01.2007 16:22

Soňa_

ozaj kocky, nemate nahodou niektora telefon na gyn- por odd v Ruzinove???? vypatrala som, ze je mozne prist na obhliadku zariadenia, ale je potrebne sa najprv objednat u porodnej asistentky...chcela by som ist buduci piatok 9.2. aj s kamoskou, ktora caka babo v maji, tak ak niektora planujete porod v Ruzinove, mozme sa ist pozriet spolu...hm??? dajte vediet ak by ste mali nejake to info... vopred dakujem.

31.01.2007 16:33

slniecko

Ahojte, tak sa hlasim, konecne som zdvihla hlavu od WC, takze ak som sa bala, ze mam malo toho hormonu, nemam, mam ho nadbytok! Fujha, dnes sa citim trochu lepsie, lebo mam chripku a plny nos, tak aspon nic necitim. Len mi lepi z tej chripky. Zavidim Vam tie velke babetka, moje malo pred 2 tyzdnami 8 mm, doki mi vravel, ze som asi otehotnela neskor v cykle, takze sa male moze narodit aj o 2 tyzdne neskor. Najblizcie idem 7.2. tak som zvedava, ako to dopadne. Mala som ist na odbery, ale nedokazala som tam bez Torecanu a ranajok dorazit, tak aj toto budem musiet poriesit. Nastastie som bola na preventivke este zaciatkom decembra, takze si ma cekli od A po Z, tak asi len nejake specificky tehu veci bude treba poriesit. Tak sa majte, idem skusit konecne nieco obedovat.

31.01.2007 17:04

AdkaV

Soňa_: Ahojte, zubara by som nezanedbavala...vravi sa, ze aspon 2 x za tehu by sa malo ist na kontrolu..ak ma niekto problemy, tak aj castejsie....zanedbane nasledne "opravy" za to nestoja ani financne ani po au-au stranke.. ..ja idem prvy krat zajtra, tak dufam, ze vsetko bude OK... co sa tyka vysetrenia pluc, myslim to je......aka to je kniha o tehu? slovenska alebo prelozena z ineho jazyka? nevidim suvislost...
ja viem, ze sa nema zanedbat Laughing Laughing Laughing no moja naklonnost k zubarom a lekarom vobec, to je kapitola sama o sebe. vzdy mam zvyseny tlak, ked uz fakt musim ist k lekarovi. zubky mam v poriadku, som jedna z tych stastnych, ktorym sa moc nekazia, ale aj tak by som mala ist ja viem, kajam sa, sypem si popol na hlavu... som proste slaba, bojim sa ich ako cert kriza (pre mna je to neuveritelny stresak). iba u jedneho zubara sa nebojim, no ten je sukromny, cvaka u neho aj tehotna, navyse ani nie je v blave (nemam kam dat maleho, keby som cestovala) - jaaaj, ale vyhovorku, aby som tam nesla, si najdem vzdy Embarassed Embarassed Embarassed

31.01.2007 17:06

AdkaV

Soňa_: Ahojte, zubara by som nezanedbavala...vravi sa, ze aspon 2 x za tehu by sa malo ist na kontrolu..ak ma niekto problemy, tak aj castejsie....zanedbane nasledne "opravy" za to nestoja ani financne ani po au-au stranke.. ..ja idem prvy krat zajtra, tak dufam, ze vsetko bude OK... co sa tyka vysetrenia pluc, myslim to je......aka to je ? slovenska alebo prelozena z ineho jazyka? nevidim suvislost...
to nie je kniha o tehu Laughing Laughing Laughing Laughing , amrus myslela tehotensky preukaz (aspon dufam, ze som to pochopila), resp. moj sa vola ze zaznamy tehotenskej poradne je uplne iny kao pred dvoma rokmi ten, co som mala.

31.01.2007 17:08

AdkaV

mam pribrate dalsie kilo. uz + 3 kg oproti povodnej vahe. a to v prvom tehotku som v prvych mesiacoch najskor schudla 2 kila a az potom som zacala priberat, hoci zle mi nebyvalo, citila som sa fantasticky. a terza priberam od zaciatku - asi dohanam tie stratene kila po porode Laughing Laughing Laughing Laughing ale som rada, ze aj teraz sa citim velmi dobre. rozhovory s misou nevediem Laughing Laughing Laughing ani si neviem predstavit, ze by mi malo byt zle. ved ako by som potom stihala za mojim sidlom?

31.01.2007 17:50

Yuyka

Ahojte, ja ked som bola 1x tehotna, tak ma gyn. poslala na plucne, tam som prisla, dali mi peciatku do teh. knizky, spytali sa, kedy mi robili naposledy rontgen a ci som tam mala nejaky nalez. To bolo vsetko. Baby, tie co mate uz doma dietatko, kde ho date, ked to na vas pride a pojdete do porodnice?Manzela chcem mat na 100% pri porode, pri prvom mi velmi pomohol. My sme 200 km od rodicov aj od svokrovcov, pristahovali sme sa do BB pred 2 rokmi, kamoske sa narodilo nedavno male babo, ta neprichadza do uvahy. Este cez den by som mozno uvazovala nad nejakou opatrovatelkou (len to tiez, ci s nou dcerka bude chciet byt a este manzel opatrovatelky kategoricky odmieta), ale co v noci? Este som len v tretom mesiaci, ale nadava mi to spavat. Nepoznate niekoho, kto bol v podobnej situacii?

31.01.2007 18:09

AdkaV

Yuyka: Ahojte, ja ked som bola 1x tehotna, tak ma gyn. poslala na plucne, tam som prisla, dali mi peciatku do teh. knizky, spytali sa, kedy mi robili naposledy rontgen a ci som tam mala nejaky nalez. To bolo vsetko. Baby, tie co mate uz doma dietatko, kde ho date, ked to na vas pride a pojdete do porodnice?Manzela chcem mat na 100% pri porode, pri prvom mi velmi pomohol. My sme 200 km od rodicov aj od svokrovcov, pristahovali sme sa do BB pred 2 rokmi, kamoske sa narodilo nedavno male babo, ta neprichadza do uvahy. Este cez den by som mozno uvazovala nad nejakou opatrovatelkou (len to tiez, ci s nou dcerka bude chciet byt a este manzel opatrovatelky kategoricky odmieta), ale co v noci? Este som len v tretom mesiaci, ale nadava mi to spavat. Nepoznate niekoho, kto bol v podobnej situacii?
poznam, poznam. my! teda, este len budeme Laughing Laughing Laughing Laughing maly bude mat presne dva roky, svokrovci su 400 km daleko, nasi sice "len" 50, ale obaja robia, navyse na smeny a nie su mobilni. takze by nemohli v pripade potreby dojst okamzite. kamosky tu s detmi ani nemam, vsetky pracuju. nema nam kto veru varovat, takze vobec netusim,a ko to poriesime. voooobec. inak, mna gynka teda vobec neposielala na plucne. to je pre mna novinka!

31.01.2007 19:48

Elzinka

Soňa_: Ahojte, zubara by som nezanedbavala...vravi sa, ze aspon 2 x za tehu by sa malo ist na kontrolu..ak ma niekto problemy, tak aj castejsie....zanedbane nasledne "opravy" za to nestoja ani financne ani po au-au stranke.. ..ja idem prvy krat zajtra, tak dufam, ze vsetko bude OK... co sa tyka vysetrenia pluc, myslim to je......aka to je kniha o tehu? slovenska alebo prelozena z ineho jazyka? nevidim suvislost...
ja viem, ze sa nema zanedbat Laughing Laughing Laughing no moja naklonnost k zubarom a lekarom vobec, to je kapitola sama o sebe. vzdy mam zvyseny tlak, ked uz fakt musim ist k lekarovi. zubky mam v poriadku, som jedna z tych stastnych, ktorym sa moc nekazia, ale aj tak by som mala ist ja viem, kajam sa, sypem si popol na hlavu... som proste slaba, bojim sa ich ako cert kriza (pre mna je to neuveritelny stresak). iba u jedneho zubara sa nebojim, no ten je sukromny, cvaka u neho aj tehotna, navyse ani nie je v blave (nemam kam dat maleho, keby som cestovala) - jaaaj, ale vyhovorku, aby som tam nesla, si najdem vzdy Embarassed Embarassed Embarassed
ja som taka ista Laughing Laughing moje navstevy u zubara su asi raz za pat rokov ... hamba mi hamba, aj to ma objednal brat lebo som nemala odvahu a to bolo naposledy pred 4r ..., som jak moja mama ta vzdy vravela - radsej rodit ako ist k zubarovi a ja po porode uz vravim to iste Laughing Laughing Laughing

31.01.2007 19:58

Elzinka

Soňa_: ozaj kocky, nemate nahodou niektora telefon na gyn- por odd v Ruzinove???? vypatrala som, ze je mozne prist na obhliadku zariadenia, ale je potrebne sa najprv objednat u porodnej asistentky...chcela by som ist buduci piatok 9.2. aj s kamoskou, ktora caka babo v maji, tak ak niektora planujete porod v Ruzinove, mozme sa ist pozriet spolu...hm??? dajte vediet ak by ste mali nejake to info... vopred dakujem.
ja som rodila na Kramaroch a tam som bola aj na prehliadke porodnice (porodnej saly, novorodeneckeho odd), najprv som sa objednala na psychoprofilaxiu - to tusim robia az od 28tt (vysvetlia o com je porod a ako prebieha), prehliadku robia mesiac pred porodom nie skor - ten kto este nerodil, je lepsie ked tam skor nechodi - nechcem strasit - ale moze tam zrovna nejaka nastavajuca mamina "cvicit hlasivky" a pre prvorodicky to pocut nic prijemne a este sa budete stresovat do konca tehu uz teraz ... len moj nazor a nazor psychologicky ... ked som bola na tej prehliadke tak tam zrovna jedna rozdychavala a manzel obvesany fotakmi cely zeleny (nielen oblek) ju tam nasledoval ...

31.01.2007 20:03

Elzinka

este nasa prva foto Laughing

01.02.2007 07:26

marus

Ahojte dievcata, Elzika- blahozelam , krasna fotecka, babenko je uz dost velke. Kolko meralo? Ja idem na ultrazvuk dnes tak som strasne zvedava. :D :D Soni- ja som myslela tehotensku knizku, to co uz mas davno aj ty. :D Na zadnej strane, aspon v tej mojej je napisane, navsteva zubar, navsteva plucne. A doky mi kazala zatial ist na zubne. Kocky chcem sa spytat planujete 3D ultrazvuk? Viem ze tu uz bola nejaka debata na zaciatku o tom. Ja by som strasne chcela ist, najblizsie mam Hlohovec, neviete nahodou kontakt????

01.02.2007 09:36

Soňa_

Caute kocky... ani neviem kde zacat... zubara som dnes absolvovala, a kedze nie som z tych stastnejsich (Adka- zaaaavidim ti), zubar je uz mojim "kamaratom"...aj dnes nieco nasiel...dalsi termin mam 16.2....a bude to bez injekcie, tak sa trosicku bojim, lebo za tie 2 roky co som u tohto lekara, som si na bezbolestne zakroky az velmi zvykla...tiez je to sukromny zubar a nestoji malo, ale ako som spominala, moje zubne problemy su nekonecne a ziaden zubar sa tomuto nevyrovna...tak len dufam, ze mu to vydrzi...ak by ste nahodou niektora potrebovala ozvite sa, dam vam na nho kontakt... a "tehu knihu"- ja este nemam... Sad Sad Sad...som u Kocha a tam mi povedali, ze knizky vydavaju ak po prejeni celeho prveho trimestra...takze ja dostanem (pevne veriiiiim!!!!!!!!) presne o 2 tyzdne....13.2. ideme na kontrolu...to by sme mali byt uz v 14 resp 15 tyzdni... Laughing Laughing Laughing inac co sa tyka tej prehliadky, uz som precitala tolko odbornych clankov, osobnych skusenosti a bars coho, ze do zbierky mi chyba uz len vidiet to prostrenie...a pradvupovediac, trochu aj cakam, ze ma to vystrasi, aby som si potom do konca tehu s tym dala pokoj, nestresovala sa a radsej sa venovala masteniu bruska...myslim, ze nie je dobre vediet uplne vsetko...uvidim, co sa mi podari vybavit, dam vam vediet... majte sa zatial...pa

01.02.2007 11:24

Elzinka

marus: Ahojte dievcata, Elzika- blahozelam , krasna fotecka, babenko je uz dost velke. Kolko meralo? Ja idem na ultrazvuk dnes tak som strasne zvedava. :D :D Kocky chcem sa spytat planujete 3D ultrazvuk? Viem ze tu uz bola nejaka debata na zaciatku o tom. Ja by som strasne chcela ist, najblizsie mam Hlohovec, neviete nahodou kontakt????
ten ultrazvuk som mala robeny 15.01 a vtedy malo 45,7mm ... tiez chcem ist do Hlohovca - www.4dultrazvuk.sk

01.02.2007 11:28

Elzinka

Soňa_: a "tehu knihu"- ja este nemam... Sad Sad Sad...som u Kocha a tam mi povedali, ze knizky vydavaju ak po prejeni celeho prveho trimestra...takze ja dostanem (pevne veriiiiim!!!!!!!!) presne o 2 tyzdne....13.2. ideme na kontrolu...to by sme mali byt uz v 14 resp 15 tyzdni... Laughing Laughing Laughing
pri prvom tehu som dostala knizku uz v 6tt hned jak potvrdili tehu ultrazvukom (to tam bola taka bodka Laughing) , a kedze som mala teraz prvu poradnu az v 12tt tak som ju dostala teraz, neviem preco ti ju nechcu dat ked je potvrdene tehotenstvo, ved ked by sa cosi stalo (nech sa nic nestane) trebars odpadnes ved nikto ani nevie ze si tehotna ked knizku nemas ...

01.02.2007 11:55

AdkaV

ja som taka ista Laughing Laughing moje navstevy u zubara su asi raz za pat rokov ... hamba mi hamba, aj to ma objednal brat lebo som nemala odvahu a to bolo naposledy pred 4r ..., som jak moja mama ta vzdy vravela - radsej rodit ako ist k zubarovi a ja po porode uz vravim to iste Laughing Laughing Laughing
presne, presne, tiez hovorim, ze radsej odrodim trojcata naraz prirodzenym sposobom ako ist si sadnut na 5 minut zubarovi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

01.02.2007 11:58

AdkaV

Soňa_: ozaj kocky, nemate nahodou niektora telefon na gyn- por odd v Ruzinove???? vypatrala som, ze je mozne prist na obhliadku zariadenia, ale je potrebne sa najprv objednat u porodnej asistentky...chcela by som ist buduci piatok 9.2. aj s kamoskou, ktora caka babo v maji, tak ak niektora planujete porod v Ruzinove, mozme sa ist pozriet spolu...hm??? dajte vediet ak by ste mali nejake to info... vopred dakujem.
ja som rodila na Kramaroch a tam som bola aj na prehliadke porodnice (porodnej saly, novorodeneckeho odd), najprv som sa objednala na psychoprofilaxiu - to tusim robia az od 28tt (vysvetlia o com je porod a ako prebieha), prehliadku robia mesiac pred porodom nie skor - ten kto este nerodil, je lepsie ked tam skor nechodi - nechcem strasit - ale moze tam zrovna nejaka nastavajuca mamina "cvicit hlasivky" a pre prvorodicky to pocut nic prijemne a este sa budete stresovat do konca tehu uz teraz ... len moj nazor a nazor psychologicky ... ked som bola na tej prehliadke tak tam zrovna jedna rozdychavala a manzel obvesany fotakmi cely zeleny (nielen oblek) ju tam nasledoval ...
suhlasim. ja som vobec nebola na prehliadke porodnice a nelutujem. keby som vedela do coho idem.... ale nie, obavam sa skor, ze ako druhorodicka budem mat pred porodom vacsi strach ako prvorodicka, lebo uz viem, ake to je, co vsetko sa tam deje, co sa moze udiat, aky je nastrih.... no, ja by som teda na prehliadku nesla, veru nie. baby, nechajte si radsej v hlavicke iluzie, nekazte si ich Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (niekedy je jednoducho lepsie, ked neviete, do coho idete - nechcem strasit, to nie.)

01.02.2007 11:59

marus

Elzinka-dakujem za kontakt na 3D ult. Urcite tam chcem ist, musi to byt velky zazitok. Soni- suhlasim s Elzinkou, mala si ho dostat, ja ho nosim stale v kabelke keby nahodou nieco....... Ja som tehu knizku dostala asi v 11tt.

01.02.2007 12:01

AdkaV

Elzinka: este nasa prva foto Laughing
juj, to je krasne. ja idem zajtra prvykrat. ci dostanem aj fotku to neviem. neviete, ci na antolskej davaju fotky z UZV? ja som predtym chodievala ku Kochovi, tam davali. uz sa tesim na toho drobceka. v prvom tehu som bola uz v 9. tt., taky maly schuleny chrobacik tam bol, aj tehu knizku som dostala uz v 6.tt. teraz idem na prvy UZV az v 13.tt. a knizku som dostala az v 10. tt.

01.02.2007 12:47

Marysh

Ahojte baby, nebola som tu 4 dni a popisali ste tu toho az az. Som sa normallne zapotila, kym som precitala vsetko. Inac aj mna to dost mata, kto ostene pri malom, ked to na mna pride. Budeme zasa v Rakusku, mala by dojst moja mamka, ale aj tak nikto nevie,kedy to na mna pride a vobec. Mata ma to uz dost dlho, tak vidim, ze nie som sama... Mam sa inac celkom fajn, v nedelu v noci ma chytila crevna chripka, chvalabohu trvala len nedelu, takkze som cely den lezala a hnackovala a grckala veceru zo soboty. Cestovali sme na par dni do BA, takze som po ceste hadzala do sacku caj, co som horko-tazko vypila a tak. Ale uz sa mam zasa v pohode. Majte sa kradne, musim letiet...

01.02.2007 13:29

Soňa_

tak som z toho, ze mi knizku nedali dost prekvapena...no ale na druhej strane, podstatne je naozaj len to, ze je vsetko v poriadku...do kabekly si dam velky papier ze som tehu a hotovo Laughing Laughing Laughing dost ma strasite s tou obhliadkou..lepsie povedane, s tym co sa tam bude odohravat.....uff...kiezby to cele fungovalo inak a nikto by nijak trpiet nemusel...au...

01.02.2007 13:53

marus

Soni-ja si to chcem ist tiez obhliadnut u nas v nemocnici, neboj budeme stresovat potom spolu. Ja som prvorodicka a chcem vedeit co ma caka. :D :D Kocky a neviete ako to funguje s vyberom porodnika? Moja gynekolog. ma len ambulanciu, uz nechodi k porodom. Tak neviem da sa nejako vybrat porodnik, ci nechat to na nahodu???

01.02.2007 15:10

AdkaV

marus: Soni-ja si to chcem ist tiez obhliadnut u nas v nemocnici, neboj budeme stresovat potom spolu. Ja som prvorodicka a chcem vedeit co ma caka. :D :D Kocky a neviete ako to funguje s vyberom porodnika? Moja gynekolog. ma len ambulanciu, uz nechodi k porodom. Tak neviem da sa nejako vybrat porodnik, ci nechat to na nahodu???
da sa vybrat. no ak nebude mat sluzbu vtedy, ked budes rodit, zaplatis 7000 korun. (z toho 10% aj to zdanenych ide lekarovi na vyplatu, co znaci ze dostane cca 500 korun - a za to sa uz dnes maloktory unuva ist k porodu mimo sluzby) ja som sa spolahla na nahodu, ved na chodbe ta rodit nenechaju. Laughing Laughing Laughing Laughing (nakoniec, co ak po porode nebudes spokojna ani s tym, ktoreho si si vybrala? a potom este cvakat 7 litrov...)

01.02.2007 15:14

AdkaV

Soňa_: tak som z toho, ze mi knizku nedali dost prekvapena...no ale na druhej strane, podstatne je naozaj len to, ze je vsetko v poriadku...do kabekly si dam velky papier ze som tehu a hotovo Laughing Laughing Laughing dost ma strasite s tou obhliadkou..lepsie povedane, s tym co sa tam bude odohravat.....uff...kiezby to cele fungovalo inak a nikto by nijak trpiet nemusel...au...
nechceme strasit. ale naozaj mozes trafit akurat rodiacu mamicku a to ta moze zbytocne vyplasit. alebo tam nemusi byt nikto a budes spokojna. je to 50:50. napokon porodne stoly su vsade rovnake, staci si najst obrazok na nete Laughing Laughing Laughing porod nie je nic strasne, clovek si to sice troska odtrpi (ak nema teda epi), ale to je presne casovo ohranicena bolest, o ktorej vies, kedy skonci a ze skonci krasnym babatkom, na ktore si sa velmi tesila. da sa to vydrzat, je to prirodzena sucast zivota zeny a ja by som si to s chlapmi veru nevymenila (aj keby som mala odrodit 10 deti Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )

01.02.2007 16:35

Yuyka

Ahojte, Ja som na exkurzii nemocnice bola, aj v B. Bystrici aj v B. Stiavnici. Dokonca v BB bola vtedy podmienka, ze ak chcel byt manzel pri porode, tak musel tu exkurziu absolvovat aj on. Takze aj teraz pri druhom tehotenstve, budeme musiet ist s manzelom na exkurziu, pochybujem ale ze sa tam nieco zmenilo:-). Vcera som mala den blbec, zle mi bolo cely den, este aj v noci. Dnes to nastastie preslo. AdkaV, tak som rada, ze nie som s problemom sama. No, este do konca je casu dost, urcite najdeme nejake dobre riesenie. Mna este napadlo, ze by som dcerku poslala na tyzden mojim rodicom al. svokrovcom (to by bolo prvy krat, co by bola odo mna prec), no toho sa trosku bojim, aby si dcerka nenamyslala, ze som ju odlozila. Ona uz betarka trosku ziarli aj teraz na "babetko v brusku" , a to sa este nenarodilo. Pa pa, Zuzana

01.02.2007 16:48

AdkaV

Yuyka: Ahojte, Ja som na exkurzii nemocnice bola, aj v B. Bystrici aj v B. Stiavnici. Dokonca v BB bola vtedy podmienka, ze ak chcel byt manzel pri porode, tak musel tu exkurziu absolvovat aj on. Takze aj teraz pri druhom tehotenstve, budeme musiet ist s manzelom na exkurziu, pochybujem ale ze sa tam nieco zmenilo:-). Vcera som mala den blbec, zle mi bolo cely den, este aj v noci. Dnes to nastastie preslo. AdkaV, tak som rada, ze nie som s problemom sama. No, este do konca je casu dost, urcite najdeme nejake dobre riesenie. Mna este napadlo, ze by som dcerku poslala na tyzden mojim rodicom al. svokrovcom (to by bolo prvy krat, co by bola odo mna prec), no toho sa trosku bojim, aby si dcerka nenamyslala, ze som ju odlozila. Ona uz betarka trosku ziarli aj teraz na "babetko v brusku" , a to sa este nenarodilo. Pa pa, Zuzana
so ziarlivostou problemy nemame, v tomto je tomino super. u nas je problem skor to, ze si neviem predstavit, ze by bol tomino u nasich hoc len dva dni. (pricom toto by bolo mozno najlepsie riesenie) nie preto, ze by som im ho nechcela dat, to nie (vsak nech sa o vnucika aj postaraju Laughing Laughing Laughing ), ide o to, ze tomino ich nema rad. vzdy place uz ked ich zacuje, nieto este ked ich vidi. proste sa neciti dobre v ich pritomnosti, neda sa ani popestovat, ked su nasi u nas, alebo my u nich, tak ho cely cas musim drzat na rukach, lebo inak ma normalne hystericky zachvat. pri inych ludoch to nerobi, dokonca je velmi smely, prihovara sa aj cudzim. no staci, ze sa zjavia nasi, koniec, uteka --------- preto si ani radsej nepredstavujem, ako by to s nim vyzeralo, keby bol u nich. (nevieme si to vysvetlit, preco ma k nim taku averziu - od malicka, aj ked... mozno tusim, asi z prenatalneho obdobia si daco pamata...)

01.02.2007 19:18

rikinka

Ahojte baby Exclamation Aspon na kus nakuknem. V nedelu mam skusku Mad , ide mi to pomaly Evil or Very Mad a som s toho unavená. Nemám sa ani kedy učiť. Ved spím do obeda Arrow proste musím. Ráno o pol 8 odprevadím dcéru do školy a laham späť. Sad Som z toho spania už na nervy. Potom sa točím a točím a varím a hned príde ostatok osadenstva domov a je po učení. Arrow Je to hrozné, ale mam podmienky na to, sedím a civiem do neznáma. Prečítam 2 vety za polhodiny..... krásne velké bábatko. Super viditelné Wink Ja idem do poradne 15.2, no UZV mi robiť nebude. Idem zase na nejakú krv..... A stále stojím ako pred viac ako mesiacom na +3kg Cool , tak som aj rada. Síce niekedy sa tak necítim - skôr ako vagonik si pripadám. Milujem čaj - jahoda,smotana - včera som si ho urobila a skoro som sa pogrcala. Všetko som vyliala. Co sa kávy týka, pijem teraz len nescu alebo takú 3v1. Nedávno som jednu dopila a cítila som tam niečo zvláštne Confused bleeeee, kov alebo čo..... no čo mám piť Confused: Confused: Všetko moje oblubené mi prestáva chutiť Sad Ja s dcérou nemám problém, bude s manželom, alebo u starkých, je už viac menej samostatná. Ja mam skôr dilemu, ako dlho budem s bábom doma. Chcela by som byť 2 roky, kým nepojde do skolky, ale asi z fin.hladiska si to nebudeme môct dovoliť Sad

01.02.2007 19:59

AdkaV

rikinka: Nedávno som jednu dopila a cítila som tam niečo zvláštne Confused bleeeee, kov alebo čo..... no čo mám piť Confused: Confused: Všetko moje oblubené mi prestáva chutiť Sad Ja s dcérou nemám problém, bude s manželom, alebo u starkých, je už viac menej samostatná. Ja mam skôr dilemu, ako dlho budem s bábom doma. Chcela by som byť 2 roky, kým nepojde do skolky, ale asi z fin.hladiska si to nebudeme môct dovoliť Sad
jednym z priznakov tehotenstva moze byt aj prave kovova chut v ustch. cize v kave to asi nebude Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ja by som chcela byt doma aj s druhym 3 roky. financne na tom budeme urcite biedne, sak sme furt v podnajme, v jednoizbovom byte (33 metrov stvorcovych) s dvoma detmi.... bez jedneho platu... takto nam hypoteku vobec nedaju,nie sme bonitni. dali by nam len taku, za ktoru by sme si tu v BA kupili len garsonku a to je este horsia moznost ako tato... ale aj tak chcem byt doma s malym - hadam neumrieme od hladu (ja mam moznost pracovat z domu na prekladoch, to sa da, robim to aj teraz - len neviem, ci pri dvoch detoch budem stihat, no uvidime) a co konkretne studujes? uz si to tu spominala? asi mi to vypadlo... Embarassed

01.02.2007 20:02

Nazdar nazdar

Nojaad

Caute kocky, len som sem nakukla - oficialny termin mam 10. septembra (takze sa aj na prislusnom fore vykecavam Smile , ale prave som sa dozvedela, ze babo moze prist na svet na prelome augusta a septembra. tak reku pozriem, o com tocite... Laughing Zelam Vam vsetkym krasne dni a este krajsie tehulkovanie! Ja by som tusim tiez dokazala byt tehotna cely zivot - az na tu sialenu unavu v prvom trimestri... Len ociska mam nejake unavene a nemam sil citat vsetky stranky. Vsimla som si, ze debatujete o tom, ci ist pozriet porodnicu alebo nie. My cakame teraz druhe, som z BA a prvykrat som cielene rodila v Topolcanoch. Bola som ochotna ist aj do Brna, dokonca som zvazovala jednu porodnicu nad Prahou. Ale ta sa mi zdala uz fakt dost daleko... Rolling Eyes Co tym chcem povedat je, ze moj osobny nazor je - chodte a pozrite si to. A nielen to - zhanajte si vsetky mozne info v zaujme toho, aby ste mali co najkrajsie zavrsenie tehulkovania! Cim viac budete vediet, tym menej Vas budu moct niektori podareni lekari a iny personal "odzubat" a tym viac si budete moct prezit vysnivany porod. Moj porod bol fantasticky zazitok - nie v tom, ze by nebolel alebo ze by bol jednoduchy. Bol uzasny v tom, ze som vedela, co chcem a co nechcem a ze ma personal respektoval. Vedela som, do coho idem, kde budem rodit, kde je tam zachod a sprcha, kde miestnost s vanou, kde normalna porodna sala. Tiez sme s manzelom pocas obhliadky nadabili na prebiehajuci porod - a nebol to ziaden stres! Skor sme sa s Jankom bavili na tom, ze nastavajuci otecko bol vari viac spoteny a vystresovany ako nastavajuca mamicka Razz Je jasne, ze nas tam primar nepustil uplne, len sme nakukli, aby sme nerusili. Proste, ja to odporucam. Rok po porode som isla na obhliadku dvoch BA porodnic so svagrinou (pre mna BA na porod neprichadzala a neprichadza do uvahy) - Antolska a Ruzinov a v ducho som si blahozelala, ze som rodila v Topolcanoch. Tak asi tolko. Papa a krasne rastuce fazulky zelam! :D Nora

01.02.2007 20:11

Zuzkaaa

Caute, marus, pokial viem, tak porodnik sa vybera zvacsa az neskor, na to ta upozorni Tvoj gynekolog. Tych 7tis sa plati na Antolskej, v kazdej nemocnici je to zvacsa ina suma. Ja uz mam porodnika, chodim k nemu uz teraz a urcite ho chcem mat pri porode, takze tie peniazky zaplatim. Moj doktor je skvely a verim tomu, ze k porodu pride, ved uz teraz mam naho mobiolny kontakt, ak nieco potrebujem, tak je ochotny... Ja som si vyberala aj podla toho, ze na Antolskej je skvele vybavenie novorodeneckeho odd. A co sa tyka porodnych stolov, ani tie nie su rovnake. Pokial mas nadstandardnu porodny sal, tak su tam zvacsa aj ine porodne postele. V kazdej nemocnici Ti daju info o sluzbach a vybaveni, ktore poskytuju, niekedy maju info aj na strankach... Takze si urob prehlad a uvidis. Podla toho si potom vyberies porodnika. Inak, teraz je v Mama a ja serial o porodniciach v jednotlivych krajoch Slovenska... A inak urcite najdes aj tu vo forach diskusiu o roznych porodniciach a lekaroch, tak pokukaj :D

01.02.2007 20:13

Ahojte

Elin

Caute baby, rada by som sa k vam pridala, zatial nemam napisany v knizke TP, ale malo by to byt niekedy v auguste ak dobre pocitam Smile Dnes som 13+2. Som tehu prvy krat. Niektora z vas (sorry nepamatam si nick) tu spominala, ze chodi do Kocha a povedali jej, ze tehu knizku dostane az po 1.trimestri. Asi to zavisi od lekara, ja ju mam uz dost davno a tiez tam chodim.

01.02.2007 20:18

mia

Ahoj - hlavne som sa tu objavila lebo mi nedalo neskontrolovat ci tu uz nebudu nejake prve foto. Smile Aj my mame - z 9. tyzdna ale to je len taky bursky oriesok, navyse ultrazvuk nebol velmi kvalitny. Ale srdiecko nam bilo o 106. SOm spet v praci a tak nemam vela casu chodit na diskusie. Aspon na august 2006 chodim pravidelne a hadam sa mi podari objavit sa castejsie aj tu. Pekny den. PS. pekne fotky.

01.02.2007 20:21

mia

NOJAAD - suhlasim s tebou - tiez by som dokazala byt tehotna cely zivot. Naopak by som vsak brala prve dva trimestre. V tretom som totalne odpisana. Som mensej postavy a predchadzajuce tehotenstvo som mala bruch jak za dvoch.

02.02.2007 07:40

marus

Ahojte dievcata, vcera som bola na ultrazvuku, babenko bolo krasnucke, mame uz 84mm, takze pekne rastieme. :D :D Vsetko je zatial v norme. Doky povedal ze to zodpoveda 14tt- 15tt. Takze som sa trosku upokojila. Stale som z toho taka prekvapena ze cakame babatko po tolkych rokoch snazenia, ze som ako v trazne pri tom ultrazvuku. Fotecku nemam lebo zabudla som sa dokyho na to spytat , napadlo ma to az ked som sa obliekala. Dalsi ultrazvuk by mal byt v 20tt, ale to by som chcela ist este aj na ten 3D. Kocky kedy je asi najlepsie ist na ten 3D ? Ma s tym niektora skusenost?

02.02.2007 08:21

Soňa_

Ahojte... Elin, sme takmer na rovnako... Laughing Laughing vitaj v klube... Laughing Laughing tiez som 1x tehu a chodim ku Kochovi- Dr. Vacokova...13.2. tam idem tak dufam, ze vybavi aj chybajuce formality.... vcera mi bolo poriadne zle- prejedla som sa.. Rolling Eyes Rolling Eyes dostala som zachvat a jedla som vsetko co mi prislo pod ruky...nahradzam naviac aj cigarety Confused tolko som toho nekontrolovatelne zjedla, ze som sa ani pohnut nemohla a naviac som dostala riadne krce v brusku.... Sad Sad ...zoberte si zo mna priklad a davajte si pozor na to kedy co a kolko zjete...ten stav potom je naozaj hrooooozny... celu noc som naviac prebdela a mala som vycitky svedomia...brrrrrr tajze ja dnes radsej len tak zlahka... pa

02.02.2007 10:04

Sona

Elin

Cauky Sona, ja chodim k Dittemu, cize sa tam uz asi dlho neohrejem, konci 28.2. A nechcem aby ma niekomu posunuli ... ved vies aky je tam stav, vsetcia odtial utekaju ... blbe ... Ja idem 6.2. na krv, to som bola este taka "drza" ze som volala dokymu, ze ci to je ten triple test, on mi na to povedal, ze to sa robi len v zahranici a ze to vela stoji atd, ze oni robia len cast toho testu, cize AFP a free beta HCG (ak by to mal byt triple tak by tam bol este aj estriol, aspon tak som vycitala na nete) a ze sa tomu venuje 25 rokov a nemam dovod to nejako skumat ci co, tak som bola prekvapena. Hocikde baby pisu o triple teste, tak ja neviem ci len v Kochu sa to robi takto ... to by som sa divila. No ale radsej to uz nebudem skumat lebo budem zbytocne na nervy.

02.02.2007 10:05

Soňa_

Marus, ja som prave dnes volala ohladom 3D UZV na Zahradnicku (tel. c. 02/50 10 29 00, www.novedieta.sk)... vraveli ze 3D sa robi do 16TT (stoji 500,- Sk) a potom medzi 20 az 30TT (stoji to 1900,- Sk)...je potrebne sa objednat apon 6 tyzdnov dopredu, lebo tam maju dost plno...ja som si rovno dohodla termin na 23.4..vtedy by som mala byt v 24-25 TT..uz aby to bolo Laughing Laughing Laughing neviem sa dockat...ale robim to hlavne pre mileho, lebo ten chodi na tyzdnovky a nemoze byt pri mne pri ziadnom UZV...tak nech ma zazitok... Laughing myslim, ze cele je to skor zabava... pre vlastnu spokojnost s vysetrenim pojdem este v 20 TT na morfologicke vysetrenie k Dr. Holanovi..raz mesacne to robieva u Kocha....na najblizsej kontole sa poradim so svojou gyn.... kocky, neviete nahodou, ci je pocet UZV vysetreni pocas tehu obmedzeny????? ja by som chodila kazdy tyzden Laughing Laughing

02.02.2007 10:10

3D

Elin

Ja som si volala ohladne 3D do Prosanusu, tam mi povedali, ze oni kazu prist medzi 16-19tt a stoji to 1500,- a cca 1-2tyzdne dopredu sa treba objednat.

02.02.2007 10:13

Soňa_

Elin, mozno sa ani nemusis obavat, ze ta daju k niekomu inemu, lebo takto z diskusii som sa dozvedela, ze sa presuvaju vsetci do Ruzinova...ja v to aspon dufam...planujem tam aj porod, buduci piatok idem s kamoskou na obhliadku, nech viem co man caka a nema potom velke soky... na tu kvr ides prvy krat alebo druhy? je som bola este len raz...nabrali zo mna asi 5 amlupiek krvi, ale ja som bola cena na makko, ze som tehotna, ze ma ani nenapadlo sa spytat, ake su to vlastne vysetrenia...ale ked som volala ohladom vysledkov, tak bolo vsetko OK...som zvedava, co mi povie doktorka, ked pojdem na kontolu...

02.02.2007 10:18

Elin

Soni, toto by som isla druhy krat. Prvy krat to bolo uplne na zaciatku a tiez mi povedali, ze vsetko ok. No som zvedava, ze kam sa posunu lebo mne Dr. povedal, ze bude mat ambulanciu inde, idem 27.2. este na kontrolu, tak vraj vtedy mi da kontakt a povie kde ide, tak potom sa rozhodnem, ci uplne zmenim alebo ostanem u neho. Baby myslite, ze ma zmysel ist na 3D medzi tym 16-19tt? Alebo je lepsie ist az neskoro okolo toho 20tt-a neskor? Resp. ked clovek "nevie" co s peniazmi, tak moze ist aj 2x ...

02.02.2007 10:52

Soňa_

dnes utekam z prace skor, tak vam prajem pekny den a este krajsi vikend....v BA to vyzera na prichadzajucu jar... Laughing Laughing majte sa..paaa