1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

22.01.2007 16:56

karinnkaa

ahojte baby poradte nieco na palenie zahy, mna ide porazid dnes od rana, to sa uz neda vydrzat! s pletou mam tiez problem, ale nemam vyrazky ani nic, ale mam cervene flaky make-up som pouzivala do prace velmi zriedka, bola som z tych stastnejsich so maju cistu plet, ale teraz/?? uplne cervene, myslim, ze to moze byt aj toho prosterdia v kancli ale aj hormonmi. no neviem. Inak som bola na Slovensku a s maminou som vbehla do Auparku do Mutti - no okrem nohavic tehulovskych ma tam naozaj nic moc nezaujalo (aj som si kupila cierne), ale tam mali hrozne veci, aj v oboch obchodoch vedla. to si rovno mozme natiahnut vrece na hlavu ci to len ja som taka prieberciva?? Tu aspon maju aky taky vyber a kvalitny material - bavlnene a farby a strihy od vymyslu sveta, ale co bolo tam ma skoro porazilo. Najlepsia bola bluzka biela v mothercare co stala 2020 SK!!!! (ale ta bola aspon zo super materialu a celkom pekna) ale asi dost draha nie???????? Hlavne ze do prace musim v kostyme, este sa zmestim do saka o cislo vacsieho, ale ze dokedy??? to bude otrasne Confused Sad Sad Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

22.01.2007 17:46

AdkaV

teraz som veru rada, ze nechodim do roboty, oblecenie vobec neriesim Laughing Laughing Laughing Laughing pri prvom tehu som sa v podstate az do piateho mesiaca zmestila do normalnych siat (akurat gate som nosila rozopnute, pod dlhymi bluzkami a trickami to ani nebolo vidno Laughing ), no a potom som si kupila jedny tehu gate (tie, na ktore som tu nadavala), a posila som si asi 3-4 tehu bluzky a jedny letne nohavice - s tym som vydrzala az do porodu. a kedze teraz budem mat presne rovnaky termin porodu (letny), tak to znova vsetko vyuzijem (esteze som tie veci nepredala Laughing Laughing Laughing ) ked vidim tie premrstene ceny v obchodoch a tu kvalitu, tak sa mi za to nechce dat peniaze. dakujem bohu, ze ma obdaril talentom na rucne prace Laughing Laughing Laughing Laughing (neuveritelne to setri peniazky)

22.01.2007 21:16

Marysh

Soni neviem. Nejaka babenka pisala, ze turecka by sa moc nemala... ja pijem preso z kavovaru a ked je silna, riedim trochu vodou... inac som velmi lubila meltu no teraz mi nijak raz nejde :D Skus, uvidis, ako bude reagovat Tvoje telo a podla toho sa zariadis. Maj sa krasne a nech Ti tie nevolnosti rychlo prejdu...

22.01.2007 22:26

nasenka

No mne zase večer býva nenormálna zima (to som ešte nezažila Shocked , pred tým som bola skôr z tých otužilejších ) a stále musím cez obed spať. Evil or Very Mad A to si musím dať kávu 1 x za deň hneď ráno, ale ani tá nezaberá. Nízky tlak mám aj ja a bez nej by som asi tiež odpadla. Dnes sa mi 3 x stalo, keď som sa postavila, že sa mi všetko zatočilo. Confused Soni, kľudne si tú jednu kávu za deň daj. Ja pijem nescafé, lebo "turka" nemôžem už aspoň 3 roky ani vidieť. Ale myslím, že ani tá ti neuškodí. Dokonca mne 2 nezávislí gyn. povedali, že mám piť colu, kvôli črevným problémom a tam je tiež kofeín Rolling Eyes Karinnkaa - absolútne s tebou súhlasím, čo sa týka výberu teho oblečenia. Ja som tiež bola ešte pri prvom teho pozerať po tehotenských obchodoch oblečenie (aj v spomínaných v BA) a jednak sa mi to oblečenie vôbec nepáčilo, bolo strašne neforemné, presne ako vravíš - vrece, bez farieb a nápadu a na to ako hrozne vyzeralo (že by som si to ani zadarmo nenavliekla), bolo neskutočne drahé. Ja som mala brucho veľmi veľké (ako na dvojičky) a keď som si tie veci na seba dala, bola som ako buldozer - ešte ma to 10 x rozšírilo. Ja som si kupovala veci v normálnych obchodoch- aj tam sa dá zohnať teho oblečenie a perfektne sedelo. Wink Čo sa týka tej záhy, tak mne pomáhala len jedna liečivá voda z prameňa v našom meste, tá mi zabrala na 100 %, hneď ako som sa jej napila. Tak sa manželík pre ňu nabehal :D . Inak absolútne nič. Takže ti moc neporadím, lebo tak ďaleko pre ňu nepôjdeš. Wink

23.01.2007 08:48

Soňa_

Ahojte, ked som este nebola tehotna, na zahu mi pomahal obycajny anacid z lekarne...stoji par korun a naozaj ponaha....neviem ci sa moze pocas tehotenstva, najlepsie sa asi bude opytat v lekarni..ked nie, zarucenym prostiedkom by mal byt pohar mlieka...mlieko je zadsadite a kyselinu v zaludku neutralizuje... dalsim malym tipom je spat s podlozenou hlavou (vyssie ako zvycajne)..vtedy by sa kyselina zo zaludka nemala dostat az tak vysoko a drazdit.... tak skuste...dufam, ze to pomoze....

23.01.2007 17:16

karinnkaa

Dik za rady, zatial nic nepomohlo, ale dnes uz je lepsie. Kupila som si mlieko aj ryzovy pukancovy chlebik (to mi sesternica poradila - ona napr. neznasala colu a kym bola tehotna tak jej vypila az az...) S tym vyssim vankusom je to dost obtiazne v office, to by sa kolegovia a sefovci dost pohorsovali Smile))))) ale od februara robim z domu, takze dufam, ze s notebookom z postele to pojde Wink)))

23.01.2007 17:19

karinnkaa

Nasenka ????? z ktoreho mesta je ta lieciva voda? Po vcerajsku nic nie je daleko Smile)))))

23.01.2007 20:29

Mmiriam

Ahojte! Tak ja až tento týždeň prvý krát pociťujem poriadne nevoľnosti z niektorých jedál. Na mäso si len spomeniem a už ma napína. Som zvedavá, dokedy. Pleť sa mi tiež zhoršila, ale snáď to je len ten prvý trimester. Dievčatá a priberáte už aj na váhe, alebo vám rastie len bruško. Ja som už pribrala. Vidím to hlavne, keď si oblečiem nohavice a na zadku ich mám obtiahnuté. Ale ani neviem koľko je primerané v tomto prvom trimestri pribrať - či vôbec. No mne veľmi veľmi chutí čerstvý chlebík a neviem odolať. Prajem pekný večer.

23.01.2007 22:36

rikinka

Ahojte ! niektoré baby vôbec nepriberú aj prvé 4 mesiace, ja som zatial pribrala 3kg a tie si držím už asi mesiac aj viac, neviem presne. Mna pri prvom tehu pálila záha celé tehu, pomáhala mi aj čistá voda. Tú sommusela mať stále pri posteli a spať s podloženým vankušom, že som mala pod hlavou vyššie. Najlepšie na tom je, že ešte na porodnom stole ma pálila, a akonáhle som porodila, prestalo Exclamation Rolling Eyes Wink Tak teraz čakam, kedy mi to znova začne. Co-to pocitujem, no zatial to záha nie je Smile máš tu niekde aj osobitnú diskusiu o pálení záhy a máš tam viac príspevkov, čo ktorej pomohlo, skús nájsť a vyskúšať niečo. Aj by som ti tu diskusiu sem prekopírovala, no kým by som to sem dala, 4x by mi spadol net a podarilo by sa mi to tak za hodinu Laughing Sprostý orangenet Exclamation Ešte vydržať do oktobra a už nikdy v živote také niečo Exclamation baby, inak mne obdobie, že mi je hrozne zle, ustupilo Exclamation Cool Konečne. Je ešte nejaká chvíla, kedy trošku predýchavam, no ráno už celkom v pohode aj počas dňa. Teším sa Exclamation

23.01.2007 22:42

Micinka

Ahojte babule, tak ja som dnes bola v poradni a robili mi aj uzv. Babatko sa drzi statocne, ale mam obavu,lebo lekarka ma povedala ze tam je hematom a kludne este mozem potratit. Pritom ked som mala spinenie, tak mi nic nezistili a zrazu teraz mi povedala ze to mohlo byt kvoli tomu. Nemate s tym niektora skusenosti?

24.01.2007 07:25

marus

Ahojte dievcata, Micinka- neboj sa , moja kamoska mala tiez ten hematon v tehotenstva a nepotratila. Dokonca caka dvojicky. Lekar ju nechal na pozorovanie v nemocnici do konca 12tt lebo tiez spinila. Takze mozno by si mohla aj ty viac lezkat a urcite sa nenamahat, byt v klude. Dala ti lekarka nejake lieky na udrzanie plodu?? Mozno aj nieco take by pomohlo. Mne sa veru brusko zvascuje, zatial sa necitim nejako pribrata na vahe, obleciem vsetko, ale musim mat gombik rozopnuty lebo ma to tlaci na brusku. Este stale som sa nedostala ku kupe novych tehulkovskych nohavic. Zle mi je stale rovnako, neviem kedy to prestane, a zacinam mat aj vacsi appetit. Stale by som nieco papala. A predstavte si zatial si to v praci stale nikto nevsimol, ja som zatial nikomu nevravela. Takze este to nie je az take hrozne so mnou. Chcem sa spytat ci vas nesvrbia prsia? Mna priserne akoby mi tam mravci behali, stale by som sa skrabala.

24.01.2007 07:49

Micinka

Ahoj marus, vsak lezim od vtedy ako som spinila a uz mam teda toho dost. Ale tak co by som neurobila pre krpca? Dala mi duphaston, mam ho brat 2-3x za den, zalezi od toho ci budem spinit. Tak dufam aj ja ze to dobre dopadne vsetko. Prajem krasne tehulkovanie :D

24.01.2007 08:37

Soňa_

Ahojte, neviem ci je to OK, ale mne zatial len rastie brusko...citim ze som aj pribrala, ale nevazila som sa..asi sa budem musiet odvazit kupit vahu... Embarassed doteraz som sa plne obisla bez nej, ale asi teraz uz je to nevyhnutne...zmestim sa uz len do par nohavic aj to mam poobede problem a zips musi ist uplne dolu Embarassed Embarassed no a vecer- tak to si pripadam, akokeby som uz bola v 5. mesiaci alebo mam pochybnosti ci je tam v tom brusku len jeden krpec... Laughing Laughing A Marus...moja prsia si tiez prechadzaju svojim...svrbiet to ie...ale zmeny boli partne hned ako sme pocali...som sa z Aciek dostala az ku kyprym Ceckam ani neviem ako....dost mi aj nabehnli zily, tak dufam, ze to malinke bude mat z toho aj riadny osoh... Laughing Laughing Micinka, drzim palce Exclamation Exclamation hlavne vela kludu a rozmaznavania...

24.01.2007 08:41

marus

Micinka-neboj urcite to dobre dopadne, ja beriem tiez Duphaston 2x denne. Ten je vraj dobry na tvorbu zlteho telieska. Takze urcite to bude dobre, len lezkaj a oddychuj. A ked sa budes nudit skoc na internet a mozeme si pisat. Ja sice chodim do prace ale keby som sa necitila dobre tiez radsej zostanem doma. Ak clovek tak velmi tuzi po babatku ako ja s muzickom, urobime cokolvek pren. A myslim si ze asi kazda z nas. :D :D V ktorom TT si?? Nejako som to nezaregistrovala. A este som ti chcela povedat, ze tej kamoske sa ten hematon vstrebal a teraz je v poriadku ale stale na rizikovom doma. Aj ja vam prajem pekne tehulkovanie.

24.01.2007 09:05

Micinka

Dakujem Marus:) ja som teraz v 11tt. Ale to spinenie som mala asi od 6tt. Nie stale, iba tak obcas..Prave som vcera premyslala nad tym, lebo som uplne nahodou bola s kamaratkou asi v oktobri u vestici a ta mi povedala ze otehotniem a budem mat rizikove..Nikdy som na taketo veci velmi neverila, ale vsetko co mi povedala sa plni do bodky.. Stalo sa aj vam nieco podobne? Rolling Eyes To vam zavidim ze uz niektore priberate. Ja som schudla 4 kg a pomaly sa stracam kedze som dost chuda..brusko mam take malinke, ale zatial vo vsetkom plavam Sad

24.01.2007 10:04

nasenka

Micinka neboj, bude dobre! Aj kámoška mala hematóm, špinila aj si poležala v nemocnici (hneď zo svadby išla do nemocnice Crying or Very sad ) a nepotratila a má krásneho zdravého synčeka. Tak držím päste! Karinka - tá voda je v Nimnici, pri Považskej Bystrici, je to taký liečivý prameň, ktorý sa však nemôže pri vysokom krvnom tlaku! Hneď keď tú vodu naberieš, je trochu vajcová (ale nie moc) ale za pár dní je celkom chutná a hlavne, mne zázračne na záhu pomáhala! Ja som mala záhu až ku koncu teho, ale je to fakt nepríjemné! Confused Rikinka prosím ťa, ako sa dá pripojiť nejaká diskusia? Ale www stránka? Napíš mi prosím po lopate postup. Dík Wink Sa máš, že ti je už dobre! :D Mne je stále divne, nie je to nič hrozné , ale stále mám taký divný pocit, už by som strašne chcela byť vo svojej forme, lebo toto nie som ja...taká "skapacina" Laughing

24.01.2007 11:57

karinnkaa

Ahojte Micinka drzim palce , hlavne sa nestresuj a davaj na seba a malinke pozor a nechaj sa obskakovat a rozmaznavat ! Rikinka - dik za snahu, nejak to najdem a precitam. Nasenka - do Nimnice - skusim tam poslat tatina Smile ten bude nadseny. to palenie som nejak predychala, a davam si pozor, nepijem citrusove stavy uz vobec. A uz ani cikat tolko nechodim. Ale prsia ma teda tlacia statocne, aj narasli riadne, mala som take mensie becka a teraz mam C - a zevraj to este ma narast... Moj drahy vyhlasil, ze pekniem (miesto toho aby rovno povedal, ze moja draha priberas) - potesi Smile)))) dufam, ze bude tvrdit to iste aj za 7 mesiacov Smile

24.01.2007 15:03

LenkaS

ahojte ani neviem kde zacat.....tak asi ze som si na mamaaja otvorila august 2007 a nik sa mi neprihlasil, ale jedna augustovka 06 mi dala tuto adresu...zacala som citat vase prve stranky ale pri tretej som skoncila....a zacala koncom..uz ste dobre rozbehnute.... no ja mam termin 11.8.07...viem to uz dost skoro..na Mikulasa test Smile aletela som ku gynekologovi-kvoli tomu ze som este kojila svoju skoro 2 rocnu dcerku a chcela som prestat...uz som zacinala s klasickym krabicovym mliekom rano asi 2 mesiace-noci prespava uz davno, cize uz len vecer odstavit islo pomasle... lekar potvrdil..ale nasiel 4 cm cystu na vajecnikoch... do toho chripka, zvacsene uzliny-to mam dosial... a spinenie..ale to sposobili vraj hormony, lebo cysta zmizla-to potvrdil o 10dni-cize 2. vaginalny ultrazvuk odvtedy mi byvalo aj priserne zle..ale az tak, ze som prelezala cele Vianoce..silvester...s plnou obsluhou manzela a rodiny no a 2.1 krvne testy.....a kedze nejaky vytok-zasa vag.usg...to uz babo vacsie, ale vraj nizko dal mi duphaston,listovu.Ecko a odporucil vitaminy.... cely januar az doteraz som prelezala..straaaaaaaaaaasne mi je zle, sem-tam zgrcnem, vadi mi akykolvek pach a pre nechutenstvo som schudla.... unava?kedze lezim cele dni..v noci buntosim a nemozem spat prsia?..asi az teraz reaguju na nove teho, este vcera mi z nich tieklo mlieko..ale nejak mi to neprislo... no a normalnu poradnu a asi aj usg az 1.2. cize tak...teraz uz asi 3 den presedim polhodinu, tak preto az teraz reaguejm..a dufam, ze to bude lepsie! a este prosim o radu, kde a ako si pozriet tu tabulku? a tiez tam na zac. kdesi ktosi posielal fotku bruska..ako si ju pozriet? k tej tabulke, mam 29,Kosice, dieta 1,rodit v KE..a mena? nasa Terezka ho vola SIMONKO, tak uvidime :D tak sa drzte,!!! Lenka

24.01.2007 16:00

Soňa_

Ahoj Lenka, vitaj u nas... je mi luto, ze si to nemozete doma vychutnat....zaciatky su asi takze (to viem iba z citania- ja som uuuuuplny zaciatocnik), ale hadam ta uz coskoro malinke prestane trapit a zacnete si uzivat rastuceho bruska Laughing Laughing ... ja som z BA, takze mozme premostit SR... Laughing...dufam, ze ako skusena mamina mam aj co to poradis pri tych nasich problemmoch Laughing Laughing Laughing maj sa kraaaasne a drzte sa....

24.01.2007 18:29

Yuyka

Ahojte, tak konecne som aj ja dnes absolvovovala ultrazvuk. Upresnili mi vek dietatka, podla ultrazvuku 10 t. + 5 dni. Velkost babatka bola 40,4mm. Baby, merali vam nuchalnu translucenciu (dufam, ze som to dobre napisala)? Ja som mala hodnotu 1,4mm, ale na ziadnej stranke sa neviem docitat, ci je to OK. Lenka, vitaj, ja mam tiez termin 11.8. podla PM. K tomu hematomu, ja ho nastasie nemam, ale zistili ho sesternici, tiez si polezala v nemocnici a hematom sa jej vstrebal. Micinka, neboj, to bude dobre. Veci vacsie este nekupujem, pribrala som sice 1 kg, ale napracem sa este do svojich siat.

24.01.2007 21:23

LuciaG

Ahojte dievčatá, Hanba nehanba, ja už nosím tehotenské rifle, ale nevidno, že sú tehotenské, pretože mám na nich vždy nejaký top a tiež sú veľmi pekné, takže som im už neodolala a hneď ako mi minulý týždeň prišli poštou (kúpené cez MMB), začala som ich nosiť. Najmä však preto, lebo ma už všetky nohavice veľmi tlačili a potom ma z toho bolelo bruško. Bruško už mám riadne vypuklé, pribrala som 1kg, som 13tt. Vracať už nevraciam, ale býva mi ťažko a najmä popoludní a večer ma dosť napína a mám čudnú chuť v ústach. Apetít mám najmä dopoludnia, po obede len jogurt či ovocie, večera musí byť teplá - veľmi sa mi to tak žiada a potom už len ovocie, ale veľa. LenkaS, nemusela si dcérku odstaviť! To, že si tehotná nie je kojeniu vôbec na prekážku. Poznám veľa mamín, ktoré kojili do 6.mesiaca, viaceré aj normálka do pôrodu a potom kojili buď tandemovo, alebo staršiemu dieťatku vysvetlili, že mliečko je pre bábätko. Tvoj gynekológ ťa nechal v omyle? Mliečko by som dávala radšej formulu z lekárne určenú pre detičky vo veku 1-3. Kravské mlieko by som 2-ročnému dieťatku zatiaľ nedávala, neodporúča sa to.

25.01.2007 07:51

marus

Ahojte dievcata, mne dnes opat bolo dost nevolno a co som si vsimla strasne mi tlcie srdiecko. Vy nemate taky pocit? Nevraciam, len ma dost napina a toci sa mi aj hlava, asi nizky tlak. Asi mi moc neprospieva to ranne vstavanie, dnes som v praci od 6.00 co veru nie je nic moc. Ale vy co mate babenka to mate asi tiez dost perne. LuciaG-klikla som nahodou na tvoju stranku prispevkov, super. Ty si spisovatelka? Super som sa zabavila. :D Drzim palceky do dalsej tvorby.

25.01.2007 07:55

marus

LuciaG- este som sa vratila co znamena MMB? Maju nejaku internetovu stranku?

25.01.2007 09:06

LuciaG

marus, odpísala som ti na ten MMB do ss. L.

25.01.2007 10:55

LenkaS

ahojte znovu. no vidim, ze kazdu z nas daco trapi..ak je dobre na zaludok, tak su male saty? ozaj a nebude to tym? :D narastie brucho-odidu problemy! BLBOST!!! preco som prestala kojit..ja by som aj do 3 rokov, ale uz november a december som bola velmi vychudnuta..stale chora a tak vycerpana...ze ja by som snad aj vydrzala, ale kvoli druhemu babu!!! gynekolog na to nereagoval, ale moja lekarka sa ma uz davno pytala, ci kvoli sebe nechcem prestat..a nasa terezka to tak v pohode zvladla, ze mi to prislo prirodzene...a ze jej nedavam ine mlieko?ona my nikdy nechcela zoadne umele mlieka..skusali sme kadeco...a na jednej konfere v hoteli na ranajkach "capovali " detom do flasiek bezne mlieko a cucali na prednaskach a vtedy chcela aj ona! a tak sa nejak rano naucila mlieko z flase! vdaka tymto detickam a zavisti ! no uz ma napina..musim lahnut! drzte sa a ak vite nieco o D ultrazvuku v Kosiciach napiste!dakujem!

25.01.2007 12:04

AdkaV

marus: LuciaG- este som sa vratila co znamena MMB? Maju nejaku internetovu stranku?
marus, mmb znamena mimibazar. www.mimibazar.sk - je to taky internetovy bazarik, kde sa daju kupit nove aj pouzite veci, a hocico.

25.01.2007 12:38

marus

AdkaV-dakujem, uz mi dala Lucia vediet. Chcela som sa este spytat ako si kupujete tehulkovske oblecenie? Normalne mam velkost c.38. Mam si aj teraz taku pytat, alebo je to nejako inak cislovane?

25.01.2007 12:42

LuciaG

marus: LuciaG- este som sa vratila co znamena MMB? Maju nejaku internetovu stranku?
marus, mmb znamena mimibazar. www.mimibazar.sk - je to taky internetovy bazarik, kde sa daju kupit nove aj pouzite veci, a hocico.
ja som to sem schválne nepísale verejne kvôli reklame Confused

25.01.2007 12:45

Marysh

Ahojte dievcata :D tak akko dnes? Ja som si vcera vsimla, ze rano mam celkom normalne brucho, sice trosku vacsie, ako som mavala, ale vecer je to hotova bomba. Puci a neviem, ci je to tym, ze viac papam, ale predpokladam ze hej no a nevtahujem ho. To asi preto. Inac rano nemozem za svet vidiet mlieko v maleho flasi, takze tati musi robit rano kakauko, - ako nam ostalo hoci teraz mame obdobie mlieckove. Inac otazocka.... maly ma akysi exem na zapastiach. Teda teraz uz iba na jednom. Ked spapa nieco kysle, co mu samozrejme nedavam, ale niekedy si lizne dresing zo salatu a z paradajok, hoci ich zboznuje... tak sa okamzite vyhodi aj na lickach. Kozna mi dala kedysi Advantan mastny krem, ale je tam kortizon... nechcem mu to moc davat, natierat ho tym, ale iba to zabera. Neviete niekto poradit, co s tym? Co robit, aby mu to zmizlo uplne a uz sa nevratilo? Ked bol mensi, tak to mal aj v laktovych zhyboch, na kolienkach a aj fliecky na ruckach a nozickach. Teraz to uz nema, len mu to ostalo na tom jednom zapasti a licka sem-tam... Budem vdacna za kazdu radu. Prajem Vam krasny negrcaci den a nech nam bruska rastu Laughing Laughing Laughing

25.01.2007 14:24

nasenka

Marysh - mojej malej sa tiež niekedy vyhodí na líčkach taký fliačik výražiek - neviem zatiaľ z čoho, ale tuším, že to bude z cesnaku a rajčín (čo už jej samozrejme nedávam). Mne lekárka (obvoďáčka) povedala, že jej to mám len premastiť indulónou Rolling Eyes a ani nás neposlala na kožné Shocked Tak neviem...., ale keď bola 3 mesačná, tak sa vyhádzala na tváričke a vtedy nám predpísala Holtov krém (myslím, že sa dá kúpiť aj bez receptu) a ten jej aj teraz hocikedy natiriem a super zaberá! Wink Mne tiež rýchlo bije srdce - hlavne keď si ľahnem, že idem spať! Ešte som to sem nepísala? Rolling Eyes Baby dnes som sa na seba pozrela v zrkadle, keď som bola nenamaľovaná a s hrôzou som zistila, že som bledá ako stena! Tak sa bežím rýchlo namaľovať, až sa ma niekto nezľakne! Laughing LenkaS, moc držím palčeky, aby ti bolo lepšie! A ako ležíš, keď máš ešte malinkú? Či už chodí do škôlky?

25.01.2007 18:47

AdkaV

ja som to sem schválne nepísale verejne kvôli reklame Confused
a preco nie? myslim, ze je to dobra vec, a ked sa tu vsade pise o znackach kocikov, oblecenia pre deti, tehotne, rozne dojcenske potreby, co sa kde da zohnat... porovnavame kvalitu a potom nieco z toho (samozrejme z oznacenim) vyhlasime za najlepsie... ved to je tiez reklama (napr. konkretne o dobrych nohaviciach z obchodu Mutti v auparku alebo bluzke z mothercare Laughing Laughing Laughing Laughing , nie?) tak preco verejne nespomenut stranku, z ktorej mame osoh aj my (lebo aj my mozme cez nu predavat a nakupova), nie len jej zakladatelia a prevadzkovatelia?

25.01.2007 18:49

AdkaV

marus: AdkaV-dakujem, uz mi dala Lucia vediet. Chcela som sa este spytat ako si kupujete tehulkovske oblecenie? Normalne mam velkost c.38. Mam si aj teraz taku pytat, alebo je to nejako inak cislovane?
hej, kupuj podla svojej normalnej velkosti. lebo oni to siju s rozmermi na normalnu velkost, len to prisposobia tehotenskemu brusku. ale najlepsie je aj tak vyskusat (preto nechcem moc cez internet kupovat)

25.01.2007 20:00

LuciaG

ja som to sem schválne nepísale verejne kvôli reklame Confused a preco nie? myslim, ze je to dobra vec, a ked sa tu vsade pise o znackach kocikov, oblecenia pre deti, tehotne, rozne dojcenske potreby, co sa kde da zohnat... porovnavame kvalitu a potom nieco z toho (samozrejme z oznacenim) vyhlasime za najlepsie... ved to je tiez reklama (napr. konkretne o dobrych nohaviciach z obchodu Mutti v auparku alebo bluzke z mothercare Laughing Laughing Laughing Laughing , nie?) tak preco verejne nespomenut stranku, z ktorej mame osoh aj my (lebo aj my mozme cez nu predavat a nakupova), nie len jej zakladatelia a prevadzkovatelia? Lebo na niektorých diskusných fórach sa príspevky takéhoto typu mažú a berú ako skrytá reklama a keďže neviem, ako je to tu, pretože som tu pomerne krátko, nechcela som riskovať.

26.01.2007 10:29

Soňa_

Caute, po tych vasich diskusiach som na mmb nahliadka a myslim, ze je to velmi fajn....daju sa tam zohnat super veci za super veci...ja cakam prve, takze potrebujem nakupit vsetko, takze v tom vidim aj moznu usporu...samozrejme s rizikom, ze ten tovar nevidim a musim sa spolahnut na korektnost predavajucich...ale to samoze rozhodnut kazdy sam... tak baby, dik za tip...Surprised))) ozi, tak ako mi od zaciatku T nebolo vobec zle, tak ma to chyta tento posledy tyzden...nizky tlak...poobede davenie a neuveritelna unava...som schopna spat 12 hod denne... Embarassed Embarassed

26.01.2007 10:38

AdkaV

LuciaG: Lebo na niektorých diskusných fórach sa príspevky takéhoto typu mažú a berú ako skrytá reklama a keďže neviem, ako je to tu, pretože som tu pomerne krátko, nechcela som riskovať.
ja sem prispievam uz dva roky a este som si nevsimla, zeby tu mazali prispevky, ktore obsahuju akukolvek znacku akehokolvek vyrobku Laughing Laughing skor vymazu tie, o ktore konkretne poziadas, pripadne spamy alebo prispevky ci temy plne vulgarizmov. takze je to ok.

26.01.2007 12:46

Marysh

Ahojte, pozerala som tiez ten MMB, zda sa mi to byt super vec. Kedze M sa narodil v marci a babenko sa ma narodit v auguste, budem potrebovat tiez zopar veci a pacia sa mi aj tie tehulkovske veci Smile Takze ked budem doma, urcite nieco kuk a kupim. Je to dobra vec, ze si tu mozeme pomoct a dat dalej rozne linky, nepripada mi to ako nejaka reklama. Dnes ideme do sauny, trochu wellness poobede, tak sa velmi tesim. S M v brusku som chodila do sauny do polovicky 8. mesiaca a bolo to super. Davala som si pozor, aby mi neprislo zle z horuca,ale bola som zvyknuta na saunu aj predtym. Chodievali sme pravidelne kazdy tyzden, takze zacinam zvykat uz aj druhe babenko. Kym sa vyberieme vsetci 4, to par rockov potrva... M skusime asi na buduci rok, pomalicky, podla toho ako sa mu bude pacit... Ako si udrzujete zdraveho ducha v tele? Majme sa pekne a nech nam prebieha vsetko ako najlepsie moze :D

26.01.2007 17:26

karinnkaa

Ahojte Marysh ja som tiez chodievala do sauny, ale takto sa bojim. mozno vsak skusim. Od 14.tyzdna sa chystam na tehotensku jogu, je tu blizko. Vcera som bola u vseobec. lekara a povedal mi aby som nepriberala moc, takze musim prestat posedavat 8-9 hod v robote a zacat nejaky pohyb. Len zatial sa bojim. no ale to uz je moj problem Rolling Eyes Inak dobre ze je piatok, konecne sa dokopem k uprataniu bytu. Cez tyzden po praci ledva padnem do postele a pre mna padla. Tak prajem krasny vikend a nech nam bruska teda rastu Smile)))0 karin

26.01.2007 23:31

Zuzkaaa

Caute baby! Huraaa internet! Manzel bol tento tyzden chory, tak som sa odstahovala k rodicom, aby som neochorela, tak som bola bez netu. Ale uz som tu, aj ste teda dost napisali. Pre tie, ktore nosite tehu nohavice, ja ich nosim uz tiez, brusko je dost velke, takze sa nezmestim do nicoho, aj ked mam o kilo menej ako predtym. Ja som si v tom auparku kupila len tie nohavice, ine veci som ani nepozerala, maju tam vsetko dost drahe, takze nemusim mat vsetko Smile Osobne mam rozne bluzky-tuniky z Rakuska uz z minuleho roku a nejake 2 som kupila v second hande uz teraz, podla mna sa niekedy zadari. , hlavne kllud, ja som Ti pisala, ze som mala tiez hematom (alebo mozno to bolo aj druhe babo) ale uz sa vstrebal a vyzera to ok. Ja viem, ze stale lezanie ide na nervy, ved ja som uz 6 tyzdnov PN a najnovsie mi povedali, ze mozno aj ostanem cele tehu, keby boli komplikacie. Ale teraz to vyzera vsetko ok, neboj, oplati sa to vydrzat a byt v klude. Opytaj sa gynekologicky, ci nemas brat magnezium. Ja teraz beriem iba Maternu a zda sa ze sme uplne ok. Baby, bola som vcera na UZV, babo je krasne vcera malo 12+3 a bude to asi chlapec, aspon to tak vyzeralo - mal "pipika" Smile . Take bolo zlatucke tie rucicky a nozicky ,ako si rucky davalo pred tvaricku, no krasa. Teraz som uz teda kludnejsia, ale na PN ostavam este aspon 2 tyzden a potom sa uvidi. ako dopadla poradna?

27.01.2007 21:49

rikinka

Ahojte ! Rolling Eyes tak som sa tu konečne tiež dokopala. Nechce sa mi ani k PC sadnút. Lenivá som ako.... Mad Ja mám bruško teda už riadne, zle mi je minimálne, ale ešte stále. Takže asi také isté príjemné problémy ako Vy ostatné Laughing k diskusii Arrow ak si tu čítaš nejakú diskusiu, ktorá ťa napr.zaujme alebo je tam niečo písané, čo by si chcela dať prečítať aj tu na augustovkách 2007, tak si tu stránku hore ako máš link tej stránky označíš, skopíruješ, prídeš na augustovky a normálne sem, kde píšeš, pripojiš. Wink My ostatné si na to môžme kliknúť a prečítať niečo z inej diskusie. Smile , ale beriem to tak, že ten den D budem očakávať od 5.8 do 12.8 Wink prípadne dalšie preťahovanie Laughing . August 2007 je to ale stále Razz Bola so mnou aj dcéra a tá bola z toho hotová. Zážitok na dlho, predlho - kým to neprežije sama Wink ako môžeš vedieť, že je to chlapec? Mne lekár povedal, že v takom tt je ešte ´velmi ťažko určiť pohlavie Shocked Tak som bola šokovaná, že u teba to už videli Rolling Eyes Arrow a ešte - prvé pohyby by som mala cítiť okolo 10.307, čo je ale individuálne samozrejme a na riadnu MD ma vypisuje od 1.7.2007 Exclamation Duphaston už som prestala brať, že mi už netreba, 3 mesiace som ho brala. Sorbifer na krvinky beriem furt, i ked nie som velmi nadšená, lebo niekedy mi to robí problém so stolicou.

27.01.2007 23:05

Zuzkaaa

Ahoj Rikinka, som rada, ze ste v poriadku. no, co sa tyka pohlavia, my sme boli prekvapeni tiez. Doktor sam povedal, ze je to asi prvy krat v jeho kariere, ze to vidi tak skoro, ale naozaj to bolo vidiet, ukazal nam to. Bola som na ultrazvuku v Gynaexe, nemusela som cakat a moj lekar (ten isty z Antolskej) mal na mna cas a vsetko nam poukazoval, povysvetloval a tak a myslim, ze tam maju aj lepsie pristroje ako v statnom zariadeni, len sa tam plati, ale co uz.... No co som ja vycitala na roznych strankach, najma roznych americkych, uz vedeli v 13. tyzdni pohlavie. Jasne, ze sa to asi zisti iba niekedy, ved malokedy to vedia povedat aj neskor. No som zvedava, ze ci to naozaj tak bude, lebo sa mi to zda neuveritelne Smile Takze to berieme s rezervou, kym nam to neskor nepotvrdia Smile

27.01.2007 23:42

rikinka

sranda ako su všelijako uložené Wink A hovorím, je to fakt zázrak toto. No tak to som aj ja zvedavá, či povedal správne. Ja to velmi nechcem vedieť, no manžel velmi. I ked som mu povedala, že ak náhodou budem vedieť, že sa doki prekecne, nedostane to zo mna, že to bude prekvapko, lebo tak by som to chcela, tak sa mi vyhrážal, že sám pojde za dokinou aby mu povedala Laughing Inak velmi túži po chlapcovi. On ho už aj oslovuje zámenom "on" Laughing Cool Aj ja som rada, že ste OK. Zajtra si fotim po mesiaci znova bruško. Som zvedavá na to porovnanie Wink Idem už spinkať. zanedbávam manžela, už asi sníva, ako na neho pozerám, už je mimo Laughing Dobrú nocku prajem !

28.01.2007 21:13

nasenka

Rikinka, ďakujem za vvsvetlenie, niekedy teda niečo zaujímavé prihodím. Wink Baby, máte krásne bábätká! :D Ináč, tiež mi je to divné, že to lekár vedel určiť takto skoro Shocked (v knihách píšu, že pohlavie sa už vyvíja, ale že ho na UZV ešte nemožno vidieť), mne dokonca lekárka pri prvom teho povedala pohlavie až 30 tt (aj to sa tvárila veľmi opatrne). Tiež som to manželovi nepovedala, aby mal prekvápko! Wink Ja sa cítim stále dosť unavená, lenivá a čo ma trápi, že som mala vždy skôr zápchu a teraz naopak! Je mi to dosť čudné....už sa aj trochu obávam, čo sa deje! Crying or Very sad

28.01.2007 22:36

Zuzkaaa

no, ved hovorim, neuveritelne aj pre nas, tak uvidime, ci sa to potvrdi, ale ako som zistila nie sme jedini, ktorym to zistili tak skoro Smile http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=34991&act_page=2%3C&zoradenie= No, ja by som muzovi netajila, co to bude a ani by som nemohla, kedze chodi na ultrazvuk vzdy so mnou, chce vzdy vidiet babo Smile

29.01.2007 08:52

LenkaS

ahojte holky!! oooo ako vam zavidim, ze uz mate ten USG za sebou a tesim sa z dobrych sprav! Mna to caka vo stvrtok poobede! Inac cely vikend som sa nedostala ani z pyzama...mne vam je priserne zle este furt!Zazrak sa nestal ani po 12 tyzdni....uz si namyslam kadeco! a pri tomto premenlivom pocasi ma priserne boli hlava...ozaj v tehotenstve sa moze asi iba Paralen, myslite, ze aj viac ako jeden denne!? A o tom pohlavi, ja mam skusenosti rozne...od skoreho urcenia..az po chybne...to som mala aspon krasne veci od kamosky pozicane, este nenosene..z malej Simonky sa pri porode vyklul Romanko...a z nasho Simonka Terezka(ale to sme vedeli uz v 8-mom mesiaci)..cize tak.... a ja som strasne zvedava, co to bude..a chcela by som az do porodu vydrzat a okrem manzela nikomu neprezradit!!!ale ako sa poznam asi nevydrzim!! Razz cize tak! tak sa majte krasne! priberajte s mierou, oddychujte! a moje heslo: udrzte stravu v tele!!

29.01.2007 09:02

Soňa_

Ahojte kocky...ako vam zaaaaaavidim......my sme boli na UZV 15.1. a na dalsi ideme 13.2....zda sa mi to staaaaasne daleko..ked sme boli prvy krat, mali sme 31mm a tusim sme spali, lebo sa na obrazovke nic nehybalo ... Laughing Laughing uz potrebujem pocut, ze je vsetko v poriadku a narastli sme...a samozrejme tuzim po tom ten maly zazrak znova vidiet...je to moje prve tehu, tk som cela nedockava.. inac, baby, menite nejako podozrilo nalady??? so mnou bolo tento vikend na nevydrzanie!!!! Crying or Very sad chvilu dobre, chvilu zle...nedokazala som to ovladat a navyse ma chytali ataky na chladnicku a potom som samozrejme mala obrovske vycitky svedomia, ze sa uz aj tak do nicoho nezmestim...ufff...dufam, ze ma praca rozplyli a budem zase normalna... pekny den vam prajem..pa

29.01.2007 09:30

Yuyka

Ahojte baby, mate krasne babatka. Tak vam zavidim, ja fotku nemam (vraj nemaju papier), ale aspon na monitore som to moje babetko videla. A som rozhodnuta ist na 3D ultrazvuk, tak nam hadam fotku urobia. Tiez bola so mnou dcerka (2 roky 2 mesiace), potom kazdemu rozpravala, ze videla babatko v televizori. Zle mi uz velmi nebyva, len ta hrozna unava, cakam, kedy to konecne prejde. A zacinaju ma hrozne boliet klby, zda sa mi to velmi skoro v prvom tehotenstve ma klby boleli az niekedy v siestom mesiaci. Asi malo vapnika. Majte sa, pa,pa.

29.01.2007 12:53

Soňa_

Ahojte kocky, este som sa s vami chcela podelit o moju pozitivnu skusenost s predajom veciciek cez net- ako sme sa minule bavili... vyskusala som reagovat aj na inzerat tu priamo na babetku ohladom tehu oblecenia a aj na mmb (vecicky pre babo)...musim povedat, ze asi vsetko zavisi od stastia, ale mala som naozaj stastie na oboje... tehu oblecko som hned v piatok aj kupila- dohodli sme sa na osobnom stretnuti, aby som si mohla veci aj vyskusat..priamo u predavajucej doma..kedze mi vsetko padlo a veci boli naozaj vo velmi dobrej kvalite, odisla som s pomerne slusnou vybavou tehu oblecka....sice este musim par tyzdnov pockat, kym brusko narastie do nohavic, ale velmi sa tesim ako ma uz nic nebude tlacit a nebudu sa mi rozchadzat vsetky zipsy na nohaviciach... Rolling Eyes Rolling Eyes no a co sa tyka mmb, tak ked sa clovek poriadne "prehrabe" a promptne zareaguje, moze chytit naozaj velmi pekne veci za vynikajuce ceny... nekupujem vo velkom, len take veci, co naozaj za to stoja a viem, ze bezna cena v obchodoch najma tu v BA je dost premrstena...koncom tohto tyzdna by mi mali byt dorucene, tak som zvedava... myslim, ze ak ste na tom ako ja a potrebujete nakupit uplne vsetko tak je to celkom fajn moznost nakupit dobre veci za rozumnu cenu... majte sa..pa

29.01.2007 17:36

Zuzkaaa

Caute baby, no ja som velice stastna, ze z oboch stran mame dve male princezne, takze vela veci si poziciame, kedze baby maju uz dva a pol roka, povodne som tiez planovala kupit aj kocik aj postielku cez inzerat, ale teraz ich mame prislubene od rodiny (pokial sa niekomu nepostasti dalsie babetko Smile ) Takze aspon na niektorych veciach usetrime peniazky. Prajem pekny den a nech Vam uz nie je zle...

29.01.2007 17:56

karinnkaa

ahojte no s tym kocikom mna drahy poriadne prekvapil, on totiz z vlastnej iniciativy jeden kupil, od znamych. Da sa vselijako kombinovat a tak pod. Dost ma teda prekvapil, lebo som sa tesila ze ho kupime a vyberieme spolu, ale co uz. To som mu jasne ze nepovedala, xcel mi spravit radost, tak sa mu to podarilo Smile k.

29.01.2007 20:13

Mmiriam

Ahojte, no ja som si minulý týždeň tiež objednala jedny tehotenské nohavice a tričko cez MMB, takže som zvedavá. A teším sa. Čo sa týka vecí pre bábätinko, tak takých mallilinkých mám celkom dosť, a keďže sme nevedeli, čo to bude, kupovali sme hlavne neutrálne farby. Ale určite ešte niečo dokúpim, pretože som do takých malých vecí zaľúbená. Kočík, postieľku atď. máme tiež po malej v dobrom stave, takže sa kupovať nebude. Ja idem v piatok do poradne aj na uzv, už sa teším. Beriem aj manžela s malou, tak som zvedavá, čo povie. Povedali sme jej, že maminka má v brušku bábätko. Ona si myslí, že má tiež aže tam spinká v kočíku. Ktovie ako si to predstavuje. Prajem ešte pekný večer.