1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

15.01.2007 22:47

Zuzkaaa

Yuyka, ked som lezala v nemocnici, tvrdili mi, ze je to ok, vraj je to normalne, ked maju tehotne zvysenu teplotu. Ale triaska aj mna cez den chyta, zvacsa na vecer, muz sa vzdy smeje, ze male cvici a odobera mi vsetku teplotu Smile A co sa tyka 3D ultrazvuku, minule som bola u doktora, ked niekomu hovoril, ze 3D ultrazvuk az neskor, len si nepamatam, co presne hovoril, mari sa mi ze to bolo po 20 tyzdni, ale nie som si ista...

16.01.2007 09:44

Elzinka

3D ultrazvuk sa robi medzi 18-26tt, skor je babo este primale, neskor sa uz do zaberu nezmesti cele ... pri prvom tehu som bola koncom 19tt Laughing vcera som bola na prvej poradni a mala som aj uzv a miminko ma uz 45,7mm Laughing Laughing Laughing uz to nebola fazulka Laughing

16.01.2007 12:21

marus

Ahojte dievcata, chvilu som tu nebola a kolko ste toho popisali. Ja som dnes bola na 2.navsteve v poradni. Vysledky mam vsetky OK, az na krvnu skupinu ked som zistila ze som AB negativna. Dufam, ze nenastanu ziadne komplikacie. :D Zatial mi je este stale casto zle, a napina ma na vracanie kazdu chvilu. A mam aj zly spanok a rano som dost uanvena. Asi by to chcelo nejaku dovolenku. Vazila som sa u DR. a zatial som nepribrala nic, stale rovnaka vaha, aj ked sa citim taka pribratejsie. Ale asi je to len moj pocit. Elzika tak to je riadne velka fazulka, ja som bola na utz minuly pondelok a nase male malo 30mm. Dohovie ako rychlo teraz rastu. Na dalsi utz idem az vo Feb 07. Uz sa neviem dockat.

16.01.2007 14:58

karinnkaa

AHOJTE juj ako sa mi nexce robit, zavidim vsetkym co mozu byt doma Smile inak aj na mne to uz vidiet. Ani jeden moj kostym uz nezapnem, iba o cislo vacsie sako a vyzeram v nom ako strasidlo Sad( K tomu 3D ultrazvuku - je to platene na slovensku? Tu v Mad. zato pytaju 12tis.Hufov co je asi 1700Sk. Mne sa to zda teda dost vela zato.

16.01.2007 15:18

nasenka

Yuyka, tak ja mám podobné pocity ako ty - cca 2 x za deň nenormálna zima, ale fakt neskutočná (najradšej by som sa strčila do "trúby" Laughing , nepomáhajú ani 2 ponožky) a tiež keď si zmeriam teplotu, tak mám 37 - 37,2. Ja som už plánovala s niekým to konzultovať, ale tiež mi jedna kámoška vravela, že to mala na začiatku teho (asi takú teplotu ako ty) a že je to normálne. Tak dúfam.... Rolling Eyes Ja sa neviem zbaviť spánku cez deň! Už mi to lezie na nervy, lebo sa mi to zdá strata času! Ale to sa nedá prekonať. Včera som si vravela, že len zavriem oči a chvíľku porelaxujem a nakoniec to boli 2 hod. spánku. A potom "makám" do polnoci. Twisted Evil

16.01.2007 16:20

Ahojte dievcata,

Marysh

ja som pekne nachladena, vsetko mi lezie riadne na nerv, neznesiem hluk, bolia ma usi a je mi vkuse zima. V noci spim priemerne 8 hodin a cez den minimalne 2 a tiez sa mi to zda strata casu, ale neviem to prekonat. Ked si poobede s malym nelahnem, tak vecer ledva stojim na nohach Rolling Eyes Po vonku chodim v rozopnutych gatiach, pod bundou to nevidno. A ked je von chladnejsie, tak pancuchy len tak trpim, lebo ma hrozne tlacia na brusku, no a ked si ich dam vyssie, tak ma hned tlaci zaludok a je mi z toho zle... juj, ale sa mi ulavilo, ako som sa postazovala. Inac pohodka Laughing

16.01.2007 16:32

SIS12

Ahojte tehulky, prepacte, ze Vam sem takto leziem, ale ponukam na predaj kocik X-LANDER XT kupovany v maji 2006 a pouzivany 6 mesiacov. Je krasny, predavam ho naozaj nerada, ale stahujeme sa do Londyna a nema zmysel prepravovat cely komplet letecky. Je to cervena trojkolka, 3-kombinacia. Sklada sa z autosedacky so strieskou, novorodeneckou vlozkou a plastenkou, ku korbicke (vanicke) je kryt vo farbe kocika (super ked fuka) a sportova cast ma striesku, 5-bodove bezpecnostne pasy, polohovatelnu opierku chrbta aj noh, nanoznik a plastenku do dazda. Rucka je polohovatelna, do naozaj velkeho nakupneho kosika sa zmestia dve velke balenia plienok a zopar baleni vlhkych obruskov alebo dve igelitky s nakupom. Autosedacka sa da pouzivat doma ako lehatko, da sa hojdat, obsahuje dva ulozne priestory (ja som tam vzdy nosila nahradne plienky, prebalovaciu podlozku a obrusky). Kolesa su velke nafukovacie, pumpicka je sucastou nakupneho kosika (zatial som ju nevyuzila), predne je otocne, ale da sa zafiovat, super sa s nim manipuluje. So svojou hlinikovou konstrukciou patri k najlahsim na trhu. Lahko sa sklada. Sucastou vybavy su aj adaptery na nasadenie autosedacky. Povodna cena bola 24 000Sk, ponukam ho za 17 000Sk. Naviac ZADARMO prilozim dve neotvorene balenia Nutrilonu v hodnote 500Sk (male a velke, nastastie som nepotrebovala, ale pre istotu som chcela mat doma zasoby), neotvorenu sadu Avent poharikov v hodnote 800Sk (mam dve a jedna mi uplne staci) a neotvorenu Avent novorodenecku startovaciu sadu (flasticky) v cene 900Sk, ktore tiez nebudem tahat so sebou do Anglicka. Prikladam dve fotky, na jednej je zobrazeny kocik v komplet vybave ako som ho nasla na internetovej stranke (tak by som ho nikdy nedokazala nafotit), na druhej je vidiet jeho skutocnu farbu ? cervena s ciernymi doplnkami. V pripade zaujmu ma mozete kontaktovat prostrednictvom e-mailu alebo volat na t.c. 0914 241 691. Prajem prijemny a bezproblemovy zvysok tehotenstva, rychle porody a zdrave deticky! Laughing

16.01.2007 17:54

nasenka

Marysh, ja tiež neznesiem nič "na" ani "nad" bruchom, všetko len "pod". A punčochy si zhrniem pod, aj rifle - bedráče. Nosím tielko a dlhšie svetre, takže mi nie je ani zima. Wink

16.01.2007 19:15

AdkaV

hura, hura, konecne sa mi podarilo dokoncit tabulku (a moje zanedbane dieta zatial vysypalo piskoty, vylialo jogurt, vyhadzalo saty zo skrine, zlomilo podlozky pod pohare a teraz krici od hladu Laughing Laughing Laughing Laughing )

16.01.2007 19:17

AdkaV

16.01.2007 19:50

rikinka

ahoojte ! Mamka mi zistovala dnes, že v tehu môžem len paralen na bolest hlavy.... Strašná noc Exclamation Momentálne mi je zase hrozne zle ! Nič, nič a zrazu musím predýchavať, lebo inak letím na WC Rolling Eyes Na brušku nemôžem ani ja mať nič, čo tlačí, a ked mám silonky, tak len sa teším, kedy ich dám dole. Nohavice som si zatial žiadne nekupila, bruško mám také ako som hodila sem na fotke, a našla som ešte jedny také rifle, ktoré zapnem. A pravda... gombičku nezapínam, pod bundou to nevidieť Wink

16.01.2007 21:20

Zuzkaaa

Adka, super tabulka, tak to si sa napisala dost, uz nas je vela Smile Rikinka, dost zle, co sa tyka vytokov, su myslim v tehu celkom bezne, tak len skus vydrzat. Ked som mala podobne problemy este pred tehotenstvom uzivala som take Laktobacily od Swiss http://www.swissnatural.sk/ su ale vazne dost drahe stoja okolo 500,-Sk 60 tbl. No, ale mne pomohli, tak ak Ti to neprejde pouvazuj, pripadne nastuduj, viem ze vela gynekologov to odporuca a mozu ich aj tehotne... A viem o com hovoris, ked spominas migrenu, dufala som, ze ma to prejde, ked budem tehotna, ale uz som mala myslim 2 migreny pocas tehu. Nebrala som ziadne lieky, bala som sa a len som to pretrpela. Na migrenu mam totiz od neurologicky specialne lieky, ale to by som sa teraz neodvazila a zatial ani nic ine, tak trpim vzdy viac ako 12 hodin, ale co sa da robit. Musim ale uznat, ze nastastie odkedy som tehu tak nie su take silne... Rikinka drzim Ti palce a najma klud a vsetko dobre aj vsetkym, co ste chore

16.01.2007 22:37

Jany

ahojte baby, vy ste toho teda popisali Smile my mame uspesne oslavu zza sebou, mala bola total zlata. no a z mojho babatka uz je male dievcatko Smile ktosi sa tu pital na 3D. ja som bola pri prvom tehu na zahradnickej v BA, stalo ma to 1500,-sk aj s CD, na ktorom su asi 4min nahravky. robili to ca 20min. a robi sa to myslim od 18-30tt, uz si to presne nepamatam. ja som bola v 23tt, ale kludne som mohla ist aj neskorsie. ja tiez uz vsetky nohavice otvorene, hlavne ked sedim v aute to aj zips stiahnem Laughing uz musim vytiahnut tehu, ale nejako sa mi to zda skoro Confused adkaV peknu tabulku si spravila Wink rikinka tak to mi je luto co sa postihlo, ale snad to bude vsetko ok. len musis vydrzat my sme boli tiez konecne na utz v pondelok, tak vsetko je ok. babenko rastie, aj krv mi uz zobrali. dalsi termin az 23.2. lebo cestujeme namesiac prec hi hi dobru nocku

17.01.2007 08:28

marus

Ahojte dievcata, AdkaV-tabulecka je krasna, uz nas je tam dost vela. Na tvojom maily som sa musela smiat, pozdravujem tvoje zanedbane dieta :D :D :D Tesim sa ked aj ja uz budem mat take. Kocky prajem vam nech sa vyzdravite, a nech vam je lepsie. Ja som uz od 2.00 rano hore, zobudila som sa na tazobu v zaludku a uz som nemohla zaspat. Takze to zas dnes bude vykon v praci. :D

17.01.2007 13:46

Yuyka

Baby, dakujem za info. Dufam, ze po prvom trimestri mi tepltota aj triaska ustupia. Rikinka, ja som dopadla podobne. Tiez mi zistili plesen, ale lekarka mi dala cipky NYSTATIN, tie sa mozu aj v prvom trimestri (ja som v 11tt). Baby neviete mi povedat, ci prve sono (idem 22.1. v 12tt) sa robi uz na brusku alebo este vaginalne? JA som v prvom tehotenstve bola na prvom sone uz v 6 tt, a vtedy sa robi este vaginalne. Teraz neviem, aby som tam netraposila. Ahojte

17.01.2007 13:56

nasenka

Mne pri prvom teho, robili v 12.týždni vaginálne sono. Je to určite lepšie, lebo je tam drobčeka krásne vidno! Wink Baby, ja normálne 1 x po dlhom čase nespím cez obed. Shocked Som zvedavá, kedy ma chytí kríza. Rolling Eyes Sa mi zdá, že už mám viac energie i keď zimnicové stavy mám stále (teda večer). Wink

17.01.2007 14:08

Soňa_

Ahojte, mozem do klubu? :D v pondelok nam potvrdili, ze sme v 10. tyzdni, mame 31 mm a narodit by sme sa mali 7.8. 2007....krasne levica... ma niekto nejake rady co je nevyhnutne v najblizsich tyzdnoch??? vopred dakujem...

17.01.2007 16:41

karinnkaa

Ahojte vitaj v "klube" Soni Smile ziadne rady teda ja osobne nemam... tiez je to moje prve Embarassed neviem kto pisal o tom 3D ultrazvuku na Slov. ale cena je podobna aj tu v Madarsku teda. Asi pojdeme ked uz budeme trochu "starsi" U mna este rozky z maslom su stale slager, tie by som tlacila vo dne v noci, ale drzim sa na uzde a dam si max 1 rozok denne. Vcera som ale objavila spagety s kys. smotanou a struhanym eidamom... tak si dajde Wink papa Karin

17.01.2007 21:12

rikinka

Ahojte ! v nedelu sme boli na krytej plavárni s malou a tak som im závidela. Ale tiež sa bojím....a pozri, ani som tam nemusela a mam plesen Evil or Very Mad Tak radšej celé tehu len budem snívať o plávaní. Lenže sranda, všade sa píše, že je dobré plávanie pre tehulky, len nájsť také miesto... teda aspon u nás také nehrozí Rolling Eyes žienky, ja mám inak s výtokmi problémy už roky, stále ich mám, či som nebola tehu alebo som tehu. Ja už asi 10r.vkuse cez den intimky musím Sad . Dosť som na tieto veci náchylná, stále si musím dávať pozor, umývať sa len s intim mydlom dole, nikde nesadať na studenú zem, aby som sa nenachladila... Rolling Eyes , ale už som si zvykla, len mi to ide na nervy.... Evil or Very Mad noo je to dosť pálka 500sk, ale vyzerajú celkom dobre, tak pouvažujem. Zuzi, ako môžeš vydržať s tou migrenou bez tabletky?? Ja by som sa zbláznila... ved počas tehu ma to len teraz 1x postihlo a myslela som, že sa zbláznim. Inak migrény ako ty som mala aj predtým, dosť často, no vtedy som si mohla dať moju záchranu Arrow ibalgin, ale teraz Confused: tiež sa bojím hádzať do seba všeličo... Yuka , myslím, že to budú robiť už na brušku, v 5tt mi robili UZG v nemocnici ked som bola a robili vaginálne, lebo bruškom by ešte nič nezistili. A ked som bola 1x tehu, UZG mi robili tuším v 12tt a na brušku. Ale trapošiť určite nebudeš, neboj... Wink ahoj a vitaj Smile . Co robiť??? Nič, lenošiť, nechať sa obskakovať, dávať na seba pozor, hlavne teraz, ked je také hnusné počasie a je vela chrípiek Wink čo sa týka toho 3D, tak u nás to určite nebude možné, ale takú obyč fotku z UZG dufam, že mi urobia. Teda ak všetko bude dobré... som zvedavá a nedočkavá... Tak sa majte krásne Wink

17.01.2007 21:55

LuciaG

Ahojte, ja som tu tiež dlhšie nebola a naozaj mám čo čítať. Potešila som sa aj tabuľke. Rikinka, ty si tuším písala o plesni? Ja som mala mykózu ku koncu svojho prvého tehu a lekári mi povedali, že je to úplne normálne, nakoľko sa zmení v tehotenstve kyslé prostredie v pošve. Nemusela si to nikde chytiť, jednoducho je to v tehotenstve bežné. Ak ti môžem poradiť, nejedz sladkosti - tie to ešte zhoršujú. Jedz radšej jogurty s rôznymi živými kultúrami. Ja už nevraciam, len ma neustále napína a stále mi vadia pachy, ktoré cítim na míle. Napína ma tiež, keď si oblečiem rolák Shocked vadí mi, že mi obopína hrdlo. Moja dcérka hrozne zle v noci spáva v posledných dňoch, budí sa skoro ráno okolo 5hod a ja som potom grogy. Večer zaspáva okolo desiatej Rolling Eyes . Opatrujte sa mamičky Wink

17.01.2007 22:02

nasenka

Tak ako som sa dnes vychvaľovala, že nebudem spať, tak po hodinke ako som to dopísala som "zalomila" a spala hodinku. Crying or Very sad Ešteže moja malinká zázrakom spinkala cez obed takmer 3 hod. Shocked Shocked Shocked A to pred tým ako som otehotnela spinkávala len 1h a 20 min.

18.01.2007 13:32

Soňa_

Ahojte....to som rada ze sa nas tu par nazbieralo... u mna je to prvy krat a zatial iba zbieram informacie...posledny mesiac som dost pribrala, myslite, ze si uz mozem kupit tehu nohavice? dost ma to vsade tlaci, ale neviem ci sa mam viac obmedzovat aby som nepribrala, alebo radsej tomu dat volnejsi priebeh a volne dychat?

18.01.2007 14:43

marus

:D Ahojte dievcata, Soni- ja si myslim ze teraz sa nemozeme moc obmedzovat. Ja mam brusko tiez, to patri k nasmu krasnemu stavu :D Myslim, ze by si si mala kupit uz tehu nohavice, niektore kocky to tu uz spavili. :D Treba jest vela ovocia a zeleniny, ja sa snazim tym zahanat hlad, ale brusko rastie aj tak. Ked sa nenapapam je mi zle. Nemalo by sa jest udene a moc slane jedlo, ziaden syr, a zbytocne vela sladkeho. ALe po troske si treba dopriat vsetkeho, ja papama casto a male davky. Takze dajme tomu volny priebeh ved potom schudneme ked sa budeme vrtiet okolo babenka. :D

18.01.2007 14:43

Ahojre

Marysh

SONI, urcite daj tomu volny priebeh. Inac vitaj Smile Nechaj telo,nech Ti povie, co chce... ale musis zasa rozoznat, kedy to bude len pazravost Laughing Ja napriklad absolutne nemam chut na sladke, ani v prvom tehu som na zaciatku nemala. Na konci som tlacila palacinky, kedykolvek som sla okolo kuchyne, uz som si ich letela urobit... a tehu gate si kup, nech Ta nikde nic netlaci... Ja ked som trochu stlacena na brusku, tak mi je hned divne... Inac KARINKAAA spagety so smotanou kyslou a struhanym eidamom mozu byt fakt dobre. Ja som taka cestovinova, maso mi staci raz za mesiac, tak som na spagetach skoro denne alebo obdenne. Samozrejme s roznymi omackami... mnam Embarassed Soplime krasne, len co je pravda, len maly zacal dost slintat, tak mam podozrenie na nejaku skrytu stolicku. Mali by ist az medzi 2-3 rokom, ale co uz. Aspon neplace a nie je nervozny. Iba ak, tak z toho, ze mu tecie soplik. Ja kycham ako blazniva a nos mam uz cely zodraty do cervena... Majte sa krasne dievcata a nech nam bruska rastu Laughing

18.01.2007 14:45

marus

Marysh-narovnako sme poslali prispevok :D

18.01.2007 15:01

Marysh

hej, aj mna to hned napadlo... pisem si pisem a naraz pozeram, ze predomnou sa naraz objavil jeden... rovnaky cas... no co, spriaznene dusicky sme tehulkovske Laughing Laughing Laughing

18.01.2007 15:51

Soňa_

dakujem babenky...tak sa musim odhodlat cez vikend navstivit nejaky ten baby shop, kde maju aj nejake XL nohavice Surprised)) ...mi to pride take zvlastne uvedomie, ze som naozaj tehotna..Surprised))) stale sa mi totiz ktomu nechce verit, hoci sa velmi tesime....zvlastne chute ani najazdy na xladnicku nemavam...len mi prestala chutit kava...nikdy som neranajkovala ani som nemavala pravidelnu stravu, ale teraz citim, ze ked pravidelne nieco nezobkam je mi divne...tak mam radsej zasoby ovocia a vecer vzdy zeleninu s niecim, co aspon ako tak zasyti...inac, hned ako som to zistila som si kupila kyselinu listovu a snazim sa dohnat zameskane...zacala som brat aj centrum materna...

18.01.2007 17:24

karinnkaa

Ahojte Marysh prajem rychle uzdravenie. a tie spagaty si daj Smile vcera mi drahy spravil carbonara (jasne ze bez vajicok) uplne uzas. ine ani nemozem, len spageti roznych chuti a rozky. som zdvedava dokedy. Sona_ u mna je to podobne, bola som od kavy zavisla, uz par tyzdnov sa na nu neviem ani len pozriet. A tiez som neznasala ranajkovat. Teraz, ked sa nenajem tak mi je normalne zle. Cim skor si kup vacsie gate, ja som sa snazila nosit vacsie veci zatial, aj som si zadovazila take materske, ale budem musiet este nejake vacsie, tieto nemaju taky bavlneny vrch takze so mnou rast dlho nebudu. A ked ma nieco tlacilo na brucho tam ma vecer bobolievalo v brusku, takze tie bolesti znovu riskovat nemienim. papa karin

18.01.2007 19:32

rikinka

Ahojte ! vidíš to máš pravdu s tými jogurtami, niekedy ked som mala plesen alebo nejakú inu pliagu, tak som si kupila obyč.kysly biely jogurt a tým som si natierala spodok Rolling Eyes , perfektne to pomohlo Exclamation Exclamation Len ja jogurty nejako nejem. No asi musím začať. Zato sladkosti mám celkom rada. Neprežieram sa, ale dám si Embarassed Inak, ani ja som pred tehu vôbec neranajkovala, no ako som zistila, že tehu som, dávam si na tom záležať Exclamation A kávu - obyč.tureckú som ráno musela Exclamation Exclamation Exclamation . Bez nej som sa ráno neprebrala a nebola som schopná fungovať. No počula som, že turecká v tehu nejako škodi /samozrejme aj kofeín/, tak som ju okamžite vylučila. Dávam si nescu alebo 3in1. A to som sa bála, pretože ked som si ráno nedala tureckú, okolo 10 hod.ma začala stále bolieť hlava. No čudo-zvykla som si Wink Asi preto, že som vedela, že musím Smile

18.01.2007 21:01

Zuzkaaa

Soni, nemusis XL, kup si specialne tehotenske nohavice, ktore budu rast s tebou Smile Pre mna je to tiez prve tehu, takze som si aj ja bola kupit. Je to dobre vymyslene, vzadu je gumicka s dierkami, ktora sa posuva a zapina na gombicek a vpredu mozes mat znizeny pas alebo vyssie. Ja mam vysiie, ale vpredu maju specialny material, takze brusko moze rast. No, mali by byt na cele tehotenstvo. Tak si uzi vyber. Baby, mne este stale moc nechuti jest, jem, lebo viem, ze musim, na sladke nemam takmer vobec chut (teda na cokoldaky a podobne, naopak kolacik na ranajky mam rada a aj sladke jedla) Predtym som milovala cokoladu, teraz vobec a kavu nepijem vobec, aj ked predtym som ju musela mat aj viackrat denne. A co je horsie, nemam chut ani pit a pretym som pila teda viac. No ale brusko rastie Smile

18.01.2007 21:13

Jany

ahojte, tu sa pise o 106 Smile ja ani nic nove nemam, akurat byvam dost unavena. chodim s malou spavat poobede, ale prespala by som aj cely den Smile no vsak dlho uz nebudem moc takto odychovat pri dvoch deturencoch. chute byvaju rozne, ja teraz nemam ziadne, teda zatial. ale pri prvom to co som nemusela na zaciatku tehu na konci by som sa obzrala a naopak Smile teraz je to az nudne ze nic, ale vsak dobre,ktovie ako by som to zvladla este aj pri malej. dneska som uz kupila pre malicke par veciciek, nech sa tesime Smile poverciva nie som, ziadne masle ci stuzky, nic na mna neplati, podla mna su to vymysli. dn

18.01.2007 22:03

mlenka

Ahojte, dlho som tu nebola a mala som čo robiť, aby som to všetko prečítala. Smile zdravím všetky nové tehulky. Smile čo sa týka toho ultrazvuku tak ja som mala už tri a všetky iba cez bruško. (10tt) Tiež mám problém s nohavicami, ale zatiaľ to riešim bez gombíčky. Dufam, že ešte nejaky týždeň vydržíme. S tou plavárňou som trocha sklamaná, lebo som chcela začať chodiť. Budem musieť aspoň chodiť na prechádzky, aby sme mali pohyb lebo iba priberáme a priberáme. je mi ľúto, dúfam že už je to lepšie. Ja som mala dnes tiež deň výtoku. Nebolo to také hrozné, ale snáď to bolo iba dnes a všetko bude OK. Pa.

19.01.2007 08:44

Soňa_

Caute...bala som sa opytat, ci nie je este priskoro zacat kupovat nejake tie vecicky pre radost, ale vidim, ze uz ste aj zacali... :D uz sa tesim na vikend...hurra... mam aj jednu dost dolezitu otazku....stale som chodila ku Kochovi a idu ho vraj od konca februara rusit...13.2. tam idem este na prehliadku, ale neviem co bude potom...napriek roznym nazorom na Kocha boli moje predstavy take, ze si tam odkrutim cele teh, porod a vsetko to potom.... teraz som dost v pomykove a neviem ako hladat nove centrum podobneho charakteru...pls, viete mi poradit, ci v BA existuje nieco podobne, alebo ako prist do nemocnice a povedat "tu by som checela rodit"??? vopred dakujem....zmatena Sona

19.01.2007 11:13

AdkaV

Soňa_: Caute...bala som sa opytat, ci nie je este priskoro zacat kupovat nejake tie vecicky pre radost, ale vidim, ze uz ste aj zacali... :D uz sa tesim na vikend...hurra... mam aj jednu dost dolezitu otazku....stale som chodila ku Kochovi a idu ho vraj od konca februara rusit...13.2. tam idem este na prehliadku, ale neviem co bude potom...napriek roznym nazorom na Kocha boli moje predstavy take, ze si tam odkrutim cele teh, porod a vsetko to potom.... teraz som dost v pomykove a neviem ako hladat nove centrum podobneho charakteru...pls, viete mi poradit, ci v BA existuje nieco podobne, alebo ako prist do nemocnice a povedat "tu by som checela rodit"??? vopred dakujem....zmatena Sona
soni, tu je diskusia o Kochovi http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=38149 podla toho, co tam baby hovoria, sa lekari z Kocha presunu do Ruzinova. ale inak je to presne ako si napisala, staci zajst s tehot. knizkou do ktorejkolvek porodnice, ku ktoremukolvek gynekologovi (teda ak nie je sukromny) a ostat tam s tym, ze tam chces aj rodit. v tom nie je ziadny problem.

19.01.2007 11:16

AdkaV

prvu poradnu mam za sebou. vsetko ok, dokonca aj moj krvny obraz je viac ako dobry (calibrum babyplan spravilo svoje Laughing Laughing Laughing Laughing ), tak ani moja gynka nie je uz proti tomu, aby som pokracovala v dojceni. no ale aj tak som sa rozhodla odstavit, ked bude mat tomco rok a pol, cize o cca dva tyzdne. uvidime, ako to bude prebiehat - a strasne dufam, ze sa konecne v noci vyspiiiiiim .... po roku a pol .... o cca tyzden idem aj na prvy UZV (moja lekarka tvrdi, ze v tehotenstve,ktore prebieha normalne, by sa prvy UZV nemal robit skor ako v 11.-13. tyzdni. vraj sa zistilo, ze skor to skodi... ja teda idem az v 12.t.

19.01.2007 12:09

Soňa_

Dakujem Adi...som sa trochu ukludnila...ak sa prenusie moja lekarka do Ruzinova a pre mna to bude znamenat len to, ze "zmenim" trasu, to mi nevadi....dufam, ze sa im do augusta poradi dohodnut aj to, aby ich pacientky tam mohli rodit...ci ako to teda funguje...este som len na zaciatku a uz mam obavy...uf, bojim sa toho co bude neskor... musim sa ist rychlo potesit niekde medzi detske vecicky nech sa vsetky tie myslienky stratia a myslim len na to jedine... :D

19.01.2007 13:37

Marysh

Ahojte dievcata, dnes som bola prvykrat u lekara... vsetko je v poriadku, babulka ma 2,7cm... vzhladom na to, ze mi bol v prvom tehu robeny odber plodovej vody kvoli zvysenej hladine hormonov a zvysenemu riziku downowho syndromu, tak lekar chce, aby sa to urobilo aj teraz. Takze idem 9.2. na vysetrenie krvi do Innsbrucku. Je to dost daleko, 120 kilacikov od nas, ale co uz. Len dufam, ze bude vsetko v poriadku. Ultrazvuk som mala zdola... taky som v tehu este nemala :D Mam aj foto, tak sa tesim. Inac ako? Bol aj u vas orkan? Nas v Alpach to nezasiahlo tak hrozne ako ine casti Rakuska, ale vietor je dost divoky. Mate vsetky strechu nad hlavou? Confused: Majte sa krasne a nech nam bruska rastu Laughing

19.01.2007 14:29

karinnkaa

ahojte tehulky mne je dnes nejak tak divne, ale snasim sa este vydrzat v praci do 6tej potom padam domov. Ja idem do poradne a na krv az 5.februara, mala som medzitym ist este aj k zubarovi a vseob.dokimu ale bola som dost leniva doteraz... Sad U nas ziadny orkan zatial nebol, teda tu v Budapesti trochu pofukal vetrik inak nic.

19.01.2007 14:57

Soňa_

Ahojte...orkan to nebol ale fukalo teda dost...najma v noci....nemozem posledne 2 tyzdne dobre spavat a toto mi rozhodne nepridalo...ale ziadna skaza nenastala...aspon v BA...mozno nieco bude v spravach...dame vediet aj vam cezpolnym Surprised))) drzim palce, nech je vsetko v poriadku, ja sa k lekarke ohladom krvnych vysledkov neviem dovolat uz druhy den a som z toho dost nervozna...ufff...

19.01.2007 18:16

mia

Tak sa teda aktivne zapajam - opet. Dnes to mam potvrdene. Predpokladany termin 23. augusta. NEzapajala som sa lebo som si nebola na istom. Ziadne priznaky totiz nemam a tak som myslela na najhorsie. Ale - vseko je v poriadku, srdiecko bije a meriame 2.2 cm.

20.01.2007 16:16

rikinka

Ahojte baby Exclamation Smile Rolling Eyes so mna to tečie, a tečie a nemusím nič robiť,a ked si idem kýchnuť, tak to hned krížim nohy Mad , už aby to prešlo Exclamation jeeej, super. Daj tu fotečku bábatka, som zvedavá Wink baby, nezhoršila sa Vám pleť na tvári Confused: mna ide rozhodiť z tých vyrážok Evil or Very Mad Mad . A skúšam všetko možné, no furt je to rovnaké Crying or Very sad

20.01.2007 18:41

Micinka

Rikinka, mne sa tiez troska zhorsila plet, ako ked mavam pred mrchou. Skus vzdy vecer po vycisteni pleti si vmasirovat detsky puder na plet. Mne to pomaha, poradila mi to kozmeticka :D

21.01.2007 19:11

mia

AJ MNE SA ZHORSILA PLET - ALE SKOR TYM ZE jULIAN OBJAVIL ZE SA VIE PRISAT AJ NA TVAR A ROBI CUCFLEKY JEDNA RADOST. bEZ MAKUPU DO PRACE ANI NEJDEM. Smile

21.01.2007 21:05

rikinka

normálny detský puder? A je len jeden druh toho pudra? Pretože Embarassed ja už ani neviem, ako detský puder vyzerá Embarassed . Ja som to pudrovala pred skoro 11 rokmi Laughing Ale tuším musí byť aj nejaký tekutý, nie?? tak ja som do práce nikdy nechodila bez make-upu. To bolo normálka každé ráno upraviť sa. Zvyk. Teraz ked som doma, tak to sa len umyjem a nechávam pokožku radšej tak. Ja používam ako make-up podkladový na tvár aknecolor... ak mám, teda mala som pred tehu nejakú tú vyrážku, natrela som si hrubšie, to mi ju vysušilo a bolo ok... no teraz nepomáha skoro nič....

21.01.2007 21:11

Marysh

Ahojte baby, aj ja mam hroznu plet. Zhorsila sa mi dost. Stale sa mi objavi nejaka vyrazka a ked uz je skoro prec, tak sa objavi dalsia...Najhorsie tomam okolo brady a ust... Pouzivam Loreal Pure zone, kym som bola tehu, tak sa mi s tym super vycistila plet. A teraz som zasa ako pubertiacka Laughing

21.01.2007 21:14

Marysh

teda kym som nebola tehu... tak sa mi vycistila plet... Mam aj super masku, poradila kozmeticka (ale to som este bola nie dva v jednom :D ) od AHAVA-y, z mrtveho mora... nebola lacna ale je super. Staci si ju urobit pri ubudajucom mesiaci a je to paradicka. Naozaj pomaha... NO teraz na nas zaberaju pravdepodobne uplne ine veci ako doteraz Rolling Eyes

22.01.2007 07:11

marus

Ahojte dievcata, tak aj ja sa hlasim k vyrazkam. Asi sme klub pubertiacok. :D Je to des, a strasne ma bolia. Mne sa vyhadzuju popri vlasoch na cele a na brade. Ale citala som ze okolo 12 tt by to malo zmiznut, tak sa tesme. Ja dufam ze zmiznu uz aj tie celodenne nevolnosti, lebo vcera som musela cely den lezat co mi bolo stale zle.

22.01.2007 11:22

Soňa_

Ahojte, prosim poradte...je mi od rana hrooooooooooozne zle....problem s nizkym tlakom...nikdy mi nebolo este tak zle...viete poradit, co s tym mozem spravit????...bojim sa aj prejst, ze odpadnem....

22.01.2007 11:58

Marysh

Ahoj Soni, daj si rano slabu kavu... aj ja si musim davat, inac by som sa v praci neprebrala do obeda... Teraz mi je v pohode, ale pri Maximkovi som v posteli jedavala musli s mliekom medove a teraz ked mi je trochu zvlastne, tak to zachrani suchar alebo banan... V prvom thu mi bolo zle do 5 mesiaca...

22.01.2007 12:09

Soňa_

dakujem Marysh...a mozem aj Turecku??? som ju vynechala uplne, ked som sa to dozvedela.....