1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

11.01.2007 10:01

Jany

rikinka, boze je mi to luto. koniec koncov kazde tehu je ine, tak mam asi stastie tento krat. inac ani neviem ako by som to zvladla keby mi este aj zle bolo pri malej. potvorka uz sa mi tretiu noc budi v noci a chce sa hrat aj hodinu a pol Rolling Eyes ide ma trafit. potom spime do pol deviatej. no a uz sa zacinam aj ja budit v noci a prevraciat + este nejake divne sny, tak super Rolling Eyes

11.01.2007 10:23

marus

Ahojte dievcata, Jany-aj ty tak zle spavas v noci?? Ja uz asi dva tyzdne nemozem poriadne spat, stale sa prevalujem a bdiem. Neda sa tomu moc povedat dobry spanok. Dnes mi je po dlhsej dobe dobre, zatial mi este nebolo zle od rana. Mozno je to uz na ustupe??

11.01.2007 12:36

Ahoj

Marysh

Ahoj Rikinka, som v Rakusku, sme vlastne cela rodinka spolu, ale len na sezonu. Chodime zima a leto. V marci som zasa doma asi tak do juna... V juni ma cakaju bakalarske statnice, bude sranda, hadam na mna budu brat ohlad, ked im tam budem odpadavat od stresu...Moze mi niekto prosim poradit s tymi tickermi? Ja som tu pri tom vcera maturovala, ale nic z toho... Maximko s narodil v St. jOhanne a tak sa bojim ist doma na Slovensku rodit. Viem, ze to ide pekne a s laskou aj ludkskym pristupom, coho sa na Slovensku v normalnej nemocnici clovek asi nedozije...A tak sme zasa tu. Aj kvoli porodu a tak... Maly zacal chodit na par hodin do jaslieciek - su tu uplne super na urovni a hlavne chyta nemcinu, comu sme velmi radi... A k tomu spaniu... ja zatial spim dost dobre, len moja najoblubenejsia poloha je na bruchu... ako to bude dalej??? Confused:

11.01.2007 12:48

Ahoj

Marysh

Rikinka, ku ktoremu lekarovi chodis? V ktorom si tyzdni? Ako sa dostanem k tej tabulke nasej? Neviem to najst. Ja chodim doma k Dvorakovej, je fajn, len som tam este nebola toto tehu. Zistila som,, ze som tehotna tesne pred odchodom. Tu idem na prvu kontrolu buduci piatok. Som zvedava...

11.01.2007 13:54

Elzinka

Jany: ahojte, ja tiez uz nohavice nosim len tie najvacsie a uz pomaly rozmyslam, ze vyberiem tehu nohavice Wink co je vsak najlepsie mne vobec nic nie je, ani prsia nebolia, no nic :D ja ani neviem ze som tehu. baby co cakate druhe tiez vam je lepsie ako pri prvom tehu? rikinka, na tickerik sa pytala marus a nie ja Wink ale uz ho ma spraveny ako vidim Smile
no Jany si ma potesila, ze som neni jedina, lebo mi tiez nic nie je a potom ani neverim ze som tehotna, len ked si vecer ked lezim nahmatam hrcu jak past viem ze tam je mimco Laughing na prvu poradnu idem teraz v pondelok a budem mat rovno aj ultrazvuk - sa uz neviem dockat, dufam ze bude vsetko v poriadku ...

11.01.2007 13:55

Elzinka

ozaj a starate sa uz o pokozku? aby ste ako tak predisli striam??? neviem ci to pri prvom tehu u mna bolo geneticky dane - nemam ani jednu - alebo ci to bolo tou starostlivostou ... som zvedava ci pri tomto druhom tehu sa mi spravia ci nie ...

11.01.2007 13:57

Elzinka

este k tym liekom - ked ma boli hlava, snazim sa to nejak prejst bez liekov ale ked uz je moc zle tak si dam polku paralenu a hovorim si zaber , zaber Laughing Laughing Laughing Laughing viem ze ibalgin sa nesmie ...

11.01.2007 17:42

AdkaV

vitam vsetky nove dalsie tehulky. udaje si poctivo zapisujem a cochvila hodim aj tabulku - je nas uz veru dost pridavam sa k tym, ktorym nic nie je Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing iba nezapnem gombik na rifliach Laughing Laughing Laughing Laughing na prvu poradnu idem az teraz v pondelok, na UZV som este nebola. pri tominovi som bola na prvom v deviatom tyzdni, teraz o vyzera az tak na 11.-12. tt.

11.01.2007 18:04

Micinka

Ahojcek babulky, Adka zavidim ti ze ti nic nie je Rolling Eyes Ja poctivo trpim hlavne v noci, cez den je to v pohodke. Prvu poradnu mam tiez v 11.tt a uz sa velmi tesiiiim :D

11.01.2007 18:15

AdkaV

Micinka: Ahojcek babulky, Adka zavidim ti ze ti nic nie je Rolling Eyes Ja poctivo trpim hlavne v noci, cez den je to v pohodke. Prvu poradnu mam tiez v 11.tt a uz sa velmi tesiiiim :D
no, ja sa na poradnu az tak netesim - nemam rada to vysetrovanie, je to pre mna bolestive (po porode sa dokonca mojej gynke podarilo natrhnut mi prave zhojeny nastrih- ale to ma napodiv nebolelo) ale na UZV sa tesim - aj ked tam bude urcite len dajaka machulka neurcita Laughing

11.01.2007 18:26

Micinka

Ja este neviem co obnasa prva poradna, tak sa tesim...mozno mi to bude tiez neprijemne, ale hlavne sa tesim ze uvidim mrnuska :D . Snad uz to nebude len machulka a za ten tyzden este podrastie :D

11.01.2007 20:29

Jany

marus: Ahojte dievcata, Jany-aj ty tak zle spavas v noci?? Ja uz asi dva tyzdne nemozem poriadne spat, stale sa prevalujem a bdiem. Neda sa tomu moc povedat dobry spanok. Dnes mi je po dlhsej dobe dobre, zatial mi este nebolo zle od rana. Mozno je to uz na ustupe??
marus, to sa mi len teraz nejako zacalo blbo spavat, furt sa prehadzujem a nemozem zaspat Rolling Eyes snad sa to coskoro polepsi. a to ma este aj ta nasa potvorka budi uz tretiu noc, tak poobede dospavame spolu Smile

11.01.2007 20:40

Jany

marysh a v com mas problem s tickerikom? inac ako som si tak dneska lezala pred zrkadlom, tak som nechapala ake mam brucho Shocked snad sa zacnem meriat nechmam v tom prehlad. ale vaha ta ista Smile elzinka, ja si nemyslim ze strie su geneticke, mozno aj ked do urciteho sposobu ......... ale moja mam teda ich ma po bruchu katastrofalne, coho som sa vzdy bala. ale som sa pekne poctivo natierala a veru nemam ziadne :D a teraz som uz tiez radsej zacala. ja idem do poradne v pondelok, uz sa tiez velmi tesim, to uz bude srdiecko krasne pocut :D adka to co mas za gyndu Confused: Shocked ja by ju veru zmenila

11.01.2007 21:48

DDadka

Ahojte babulky, uz dlhsie vas citam a teraz sa k vam pripajam. Cakala som na dokiho, kym povie, ze je vsetko OK. Na druhom UZV som bola tento tyzden. Manzelik sa bol tiez kuknut na fazulku. Sme v 10tt, aj srdiecko sme videli bit. Zazitok pre nas oboch. Tehulkovanie je zatial celkom fajn.V praci je to ok, trosku mi byva tazko od zaludka az vecer. Mam tiez problemy so spanim ako tu pisete. V noci sa zobudim, potom nie a nie zaspat Sad Este udaje do tabulky - bydlisko - Piestany - vek -25 - termin porodu - 13.8.2007 - mena pre deticky (ak uz mate predstavu) -este nemame - kolke dietatko to bude (ak mate uz deticky, napiste aj ich meno a vek) - prve - kde chcete rodit - asi Piestany

11.01.2007 22:17

nasenka

Čaute babenky, tak ja sa tiež pridávam! Cítim sa divne, som vééľmi unavená, stále by som len spala. Keď malá cez deň spí, tak si s ňou vždy schrupnem a potom večer nie a nie zaspať. Idem spať o polnoci a prehadzujem sa v posteli aj hodinu. NIč sa mi nechce, najradšej by som len spala! Babenko - vidím, že máme rovnako staré detičky! :D Je to riadne vyčerpávajúce, tiež rada spomínam na prvé tehotenstvo, keď som len papkala a ležkala (a primerane k tomu aj priberala Confused ) Ale aspoň sa pri malinkej premôžem k činnosti. Wink Rikinka - ja mám tiež také bruško ako ty! Ale hlavne večer! Ráno mám menšie! Ale rifle už nosím rozopnuté a na to si dávam opasok! Moje údaje: bydlisko - PB - vek -28 - termin porodu - oficiálne neviem, podľa netu - 21.08.2007 - mena pre deticky (ak uz mate predstavu) -este nemame - kolke dietatko to bude (ak mate uz deticky, napiste aj ich meno a vek) - druhe, dcerka- 1 rok a 8 mesiacov. - kde chcete rodit - asi v PB

11.01.2007 22:20

rikinka

Ahojte Smile tickierik Arrow ten ktorý sa ti páči, klikneš si na neho, ale hned pri nom máš napísanú web adresu, kde ked prídeš, tak máš na výber viac tých tickerov. Vyplníš údaje, tuším dátum pôrodu / sú tam 3 kroky/ a nakoniec si skopíruješ jednu adresu - sú tam asi 3 adresy a skopíruješ si tú, ktorá sa začína na url........ tuna hore v modrom pásiku, kde máš odhlasenie, prihlasenie chat... a pod. máš nastavenie. Ak si to otvoriš, dole si tu skopíruješ a ticker by ti mal naskočiť. A máš aj tu vytvorenú besedu o vytvorení tickerov, tak môžeš aj tam mrknúť, ak som to nenapísala tak normáálne Rolling Eyes Wink Arrow ja som mala Bc.min.rok a budúci rok Arrow už pri bábenku ma čakajú Mgr.štátnice, ak všetko dobre dopadne, tak som zvedavá aké to bude Rolling Eyes Studuješ tu alebo v Rakúsku? Aká škola? Arrow no super, tak potom niekedy ak by bolo času, tak by sme sa mohli stretnúť, nie? Kde inak v SNV bývate? My sme teraz na Baníckej, zatial v prenájme, no velmi by sme chceli toho roku kúpiť vlastný byt - konečne Exclamation Inak rodičov mám na východe a Dvoraková je moja susedka Laughing + moja gynekologička - tiež Laughing Arrow viem že na SK to nie je možno také ako v zahraničí, a aj mna nasrali sestričky pri prvom pôrode pri malej, no ale nenavyberám si zase. Cestovať a rodiť niekde v inom meste a nieto ešte štáte sa mi nechce, a ani prachy by na to neboli, rozmyslam, či si nezavolam k pôrodu znova Dr.Rocha ako primalej.... v podstate pôrod som mala v pohode, len som si to musela odchodiť.... 8 hodín v noci... sama... Rolling Eyes takže nič moc, no teraz bude pri mne manžel, tak sa teším Exclamation Arrow na bruchu je aj moja poloha Cool ale takto nespím už asi mesiac, aj by som mohla, občas tak na pár sekund skúsim si lahnúť, no nejako mám blbý pocit... tak sa prehadzujem v noci ako pako kým si nájdem tú správnu polohu Mad Arrow tabulka augustoviek je niekde viac na začiatku diskusie, no AdkaV písala, že nahodí novú. Ja som /aj na tickieriku to máš/ v 11tt teraz... zatial podla PC. Na UZV idem až 25.1, tak uvidím ako sa to spresní, lebo mám pocit, že som vo vyššom tt... uvidím Rolling Eyes Arrow takže ty ideš na budúci piatok... som zvedavá.... drž sa Exclamation Wink nehovorím že strie sú genetické, ale nie je to ani o mastení, olejčekovaní Rolling Eyes . Ja som sa pri prvom tehu myslím dobre starala o seba a pokožku, mastila som si bruško, prsia, proste celá a bruško ovela viac, s detským olejom a ešte neviem s čím a mám na brušku strie. Prsia a nohy to obišlo, ale brucho nie Exclamation Arrow Pri striach ide o to, ako priberáte a ako priberiete. Mne bruško popraskalo v 7-8 mesiaci tt, vtedy som dosť rapídne pribrala, nie ale tým, žeby som sa prežierala, zrejme aj bábo na sebe nabralo. Takže myslím si, že ak to má niektorá dané, nevyhne sa tomu a môže byť mastná celé dni celé tehu Laughing Arrow inak strie majú už aj 14-15 ročné dievčatá, tiež kôli rapídnemu pribratiu alebo rýchlejším rastom v istom období Rolling Eyes ja ked ležím, ešte také bruško nemám ako ked normálka stojím. Ale stane sa niekedy, a už sme tu o tom písali, že niekedy akoby sa bábo naplo v brušku a uplne mám takú tvrdu hrudu z brucha.... Rolling Eyes Ale cítim záťaž na sebe... hlavne dýchanie akoby som mala trosku sťažené, hlavne pri sedení... to sa musím posunúť do polosedu a brucho podho dopredu Laughing

11.01.2007 22:26

rikinka

no kým som ja tu vypisovala, aj dve nové k nám pribudli Laughing ahojte Wink No to je hrozne ak sa dostanem na net večer, nemôžem sa dopísať Rolling Eyes Laughing tak to ma teší, že nie som sama Wink . Ale jasné, že aj ja mám ráno trosku menšie bruško... ešte je prázdne. Ale aj tak väčšie ako by malo byť. No ale ved som ani nebola nejako velmi štíhla pred tehu, tak čo chcem Cool

12.01.2007 08:03

marus

Ahojte dievcata, Nasenka a Ddadka- vitajte Rikinka-super si to napisala o tych striach,super poucne. :D Chcem sa len spytat kedy sa zacinate mazat?? Ja som ten typ co sa nerad natiera a olejcekuje takze vobec netusim kedy s tym mam zacat. A co ste pouzivali na mazanie?? Mne je stale rovnako zle a asi zacinam priberat. Dnes som si dala stare rifle a ledva som ich zapla a to su elasticke. Buduci tyzden si davam zavazok ze uz si pojdem kupit nejake tehulkovske nohavice, a podprdu lebo vsetky ma tlacia. :D Stale ma svrbia prsia a v noci ma aj pobolievaju akoby stale rastli. Ale ja uz nechcem budem zachvilu ako dojka. :D Ja idem buduci tyzden v utorok uz na druhu navstevu do poradne. Moja lekarka je asi nejaka opatrna pri mne a chce ma castejsie vidit, aj na ultrazvuku som uz bola 3 krat.

12.01.2007 10:53

DDadka

Ahojte brusko rastie aj mne. Tiez rano len taky maly kopcek, ale vecer je uz vacsie. Vtedy ho estie viac vypucam manzelikovi, aby videl ako rastieme. Odporucili vam doktori nejake specialne vitaminy (kys. listovu)? Mne moj doktor povedal, ze tehotenstvo nie je choroba a ak sa normalne stravujem, nie je dovod, aby som si este nejake vitaminy kupovala. Predsa len som si kupila Calibrum Baby Plan a dam si jednu tabletku kazdy den. Vcera ma vsak kolegyna vystrasila, ked mi povedala, ze tam je aj tak malo kys. listovej a mala som ju este k tomu uzivat pocas celeho trimestra a este aj pred otehotnenim. Teraz je uz asi neskoro (10tt) zacat k este naviac uzivat aj kys.listovu, ci nie?

12.01.2007 12:29

marus

DDadka- Calibrum Baby plan obsahuje uz kyselinu listovu, takze este zvlast ju uzivat nemusis. Ja beriem tiez len Calibrum a obcas Magne B6 vraj je dobre na udrzanie plodu a ked ti tvrdne brusko.

12.01.2007 12:48

Micinka

Ahojte baby, neviete mi poradit co si mam dat na prechladnutie? Mam uplne upchaty nos, zalahnute v usiach a straaasne ma z toho hlava boli Confused Viem ze lieky by som nemala, ale neviem ci si mozem dat bylinkovy caj na prechladnutie. Poradte please

12.01.2007 12:50

karinnkaa

Ahojte mne lekar predpisal len kys.listovu, beriem 2x denne (priznam sa obcas zabudnem Confused Embarassed Evil or Very Mad Neviem ci okrem toho este nieco mam brat ci nie, takze sa napchavam ovocim a dzusikmi a tak pod. K tym striam - ja urcite budem mat, minuly rok som schudla 14 kg a to sa mi spravili na bokoch, takze predpokladam ze teraz sa mi na bruhu spravia aj keby som ho trzala pod 2cm olejovym filmom Sad Zevraj opalovanie to maskuje potom no co.. Doteraz mi nebyvalo vobec zle, ale vcera som myslela, ze bude po mne, aj z roboty som odisla skor, ani neviem kedy a ako som prisla domov, a to mame byt 3 minutky peso. Spim zle, rano sa potom neviem zobudit a celu noc chodim cikat (aj ked vecer uz nepijem tolko tekutin) a mam priserne sny. Brucho sa mi uz vyduva, ale zrejme to bude z tej pneumatiky co som mala uz aj predtym. Tiez sa zan nehanbim, doma vypucam ostosedem Smile Drahemu sa to paci, len mam uz teraz stresy z toho ako budeme vyzerat za 7 mesiacov sakris Smile tak caute a pekny vikend prajem Smile Karin

12.01.2007 13:51

nasenka

Mne gynekológ pri prvom tehotenstve povedal, že v žiadnom prípade nemám užívať žiadne "umelé" vitamíny pre tehotné, maximálne kyselinu listovú! Ako tu už bolo povedané, pokiaľ sa žena normálne stravuje, tak by nemala nič iné užívať. Dokonca pri prvej dcérke, ktorá sa narodila s hmotnosťou 4, 530 kg (veľké detičky máme "v rodine" - genetika) , sa ma všetci, akoby vyčítavo pýtali, či som užívala nejaké vitamíny pre teho. No a ja som nič neužívala, len som sa stále napchávala a ona tiež Laughing Embarassed Včera som si cez deň pospala s malou a večer som zase čumákovala Rolling Eyes do stropu. Nemohla som sa žiadno uložiť. Mne sa stáva, že keď si večer ľahnem, začne mi biť rýchlo srdce. Hm, tak neviem, čo to má znamenať. Rolling Eyes Zdá sa mi, že pri prvom teho som sa cítila lepšie, ale možno som sa až tak nesledovala, keď som pracovala a mohla som viac oddychovať! Tiež by ma zaujímalo, čím si mastíte bruško? Wink

12.01.2007 16:09

karinnkaa

Ahoj Nasenka tiez sa obavam, ze budem mat velke babo, ale hadam nie...Smile mimochodom tie tickery su nejake divne sme s Nasenkou skoro v rovnakom dni a ja mam 220 dni to go a ty mas 184 . ci to ja som slepa??

12.01.2007 16:20

Jany

ahojte, asi to je dost diskutabilne s tymi striami Confused v kazdom pripade kremiky aspon do urciteho sposobu urcite pomozu aj keby sme ich mali mat ( moj nazor ). pri prvom tehu som pouzivala Elasti-Q ( velmi dobry ) da sa dostat v sk lekarnach a stoji okolo 200,-sk. teraz si davam od weledy tehotensky olejcek, tak snad ma nesklame. moja doktorka mi hned od zaciatku odporucila vitaminy pre tehu, pretoze v zaciatocnom stadiu potrebujeme aj viacej zeleza. ale asi to je nazor doktora. druha vec je, ze aj v tych obchodoch je sama chemia a malokto si kupuje len bio potraviny! nasa naty dneska uz o 5.00 hore, tak spanku mam naozaj "dost". zajtra ma prvu narodeninovu party, tak drzte palce, aby vsetko dopadlo fajn Smile

13.01.2007 10:22

nasenka

Karinnkaa, dobrý postreh! Fakt je to divné, chcelo by to prepočítať, ktoré je vlastne zle! Ale aj tak budem ten deň asi meniť, lebo zatiaľ to vychádza na 6 - 7tt podľa ultrazvuku. Rolling Eyes Na ďalší idem o 3 týždne, tak uvidíme. Wink Jany, dík za tip. Tiež skúsim tú Weledu - som nevedela, že majú aj tehotenský olejček. Ja si myslím, že vznik strií závisí od typu pokožky. Napr. ja som mala pri prvom teho nenormálne veľké brucho (všetci sa ma pýtali, či čakám dvojičky Shocked ), pribrala som 22 kg (z váhy 56 kg na 78 kg Shocked ), teraz som chudšia ako pred pôrodom a žiadne strie nemám! Ktovie, ako to bude po druhom pôrode. Rolling Eyes Ale ja mám skôr mastnú pleť a pevnú! No známa má nádhernú pleť na tvári, suchšiu, bezproblémovú, hladučkú ale strie má na brušku teda riadne. Ale myslím si, že aj to natieranie má niečo do seba. Ja začnem asi až keď začne bruško rásť. Teraz sa mi ešte nechce Embarassed

13.01.2007 10:50

Zuzkaaa

Caute baby, no co sa tyka toho natierania, tak ja mam velmi suchu kozu, takze to praktizujem uz aj tak. Myslim, ze ide nielen o to, aby sme napatlali na seba vela kremu, ale aby sme to brusko, boky a prsia pomasirovali, aby sa prekrvila pokozka, to je tam asi dolezite... Micinka, co sa tyka choroby, vacsina kvapiek do nosa je nevhodna, ale v lekarni dostanes specialne spreje, ktore su vlastne iba morska voda a tie mozes, aspon Ti to nos uvolni. Co sa tyka vitaminov, ja som brala vitaminy aj pred teho, takze teraz mam tiez. Ja mam Centrum Maternu, lebo ma vyssi obsah kys.listovej... Inak moja draha mama robi v lekarni, takze mi vzdy vsetko nastuduje a poradi co ma ake zlozenie Smile , tak som potom muuudra :D No, dievcence, zavidim vsetkym, ktore sa az teraz dostali do stadia, ze nezapnu rifle, to ja uz davno Smile Prave sa chystam pozriet do obchodov, bezpodmienecne potrebujem nove nohavice Sad , tak sa zatial majte, idem na to...

13.01.2007 10:52

Elzinka

no ono to ani neni tak o tom natierani sa, teda treba ale urcite nie 2cm ja som si vzdy vecer pred spanim zlahka presuchala pokozku (nie masaz) - bud drsnejsim frote uterakom, alebo kozmetickou kefkou na plet, ..., pokozka tak trosku scervenie a potom uz len zlahka som sa natrela detskym aviril olejom, pokozka sa tak prekrvi a ked je prekrvena tak je elastickejsia a aj ten olejcek je ucinnejsi lebo sa nedrzi len na pokozke ale dostane sa hlbsie ... takze netreba byt "nalozena" v oleji, alebo nejakej inej masti... a tiez sa treba natierat aj po porode, lebo strie nevznikaju len ked sa pribera ale aj ked sa chudne ... k tym vitaminom ja beriem calibrum mamy, brala som ho sem tam ked som dojcila, velmi som pri tom schudla no a lekarka hovorila ze ked sa tvori mliecko tak je vzdy rovnakej kvality, bud si cerpa co potrebuje zo zasob co v sebe mam a ked ich uz nemam tak si zacne cerpat z tela matky, tak som musela nieco zacat brat a ked sa dcerka odstavila tak uz som ich za ine nemenila a pokracujem v nich

13.01.2007 10:53

Elzinka

no Zuzka sme asi v rovnaky cas pisali ten prispevok Laughing Laughing Laughing

13.01.2007 11:47

AdkaV

neviem, kto tu chcel nieco na prechladnutie alebo co, ale jedine kvapky do nosa, ktore tehotne a dojciace zeny mozu, su Pinosol. (medzi nami, mne pinosol vobec nezaberal, na mna bol slaby, jedine nasivin, ale ten sa nemoze, nadchu som riesila naparovanim a cuchanim tea tree oleja Laughing Laughing Laughing )

13.01.2007 11:51

AdkaV

a potvory strie? kremovanie na ne velky vplyv nema. teda skoro ziadny. vsetko zavisi od pruznosti pokozky na danom mieste, svoje robi aj genetika (lebo ta do istej miery ovplyvnuje prave pruznost) a aj skok vo vahovom prirastku. ja mam strie na zadku uz od puberty, v podstate ich takmer nevidno, spravili sa mi vtedy, ked som viac pribrala a zozenstela. pocas tehotka sa mi na bruchu neurobili vobec, ale znova na zadku (tie teraz po takmer roku a pol uz tiez nevidno). geneticky by som predpoklady mala mat - mama ma hrozne dopukamu kozu na bruchu (no ona mala vzdy suchsiu plet a v kazdom tehotku pribrala 20 kil). ja mam pokozku mastnu a v prvom tehu som pribrala 12 kil - pekne postupne, nemala som ziadne skoky, brucho som si vobec nenatierala (nechcelo sa mi), ani prsia - tam tiez nemam. cize kremiky nemaju takmer nijaky vplyv - je to uzasny marketingovy tah (podobne ako kremiky na celulitidu)

13.01.2007 12:45

Ahojte dievcata:-)

Marysh

Rikinka, Byvame na Levocskej v malelj bytovke. Ked budeme doma, tak sa urcite ozvem, mohli by sme dat stretko. Skolu robim dialkovo v PO - anglina... teraz koncime, teda Bc. a robili nam a aj robia problemy, nechcu nam dalej umoznit studovat, urobit si Mgr. Vraj na nas cela fakulta doplaca a take bludy... no, ked sa spoplatni externe studium, tak by sa to malo otvorit. Taky odbor co mame my - neucitelsky nie je otvoreny nikde v nasom rocniku... Vraj v NR, ale oni uz koncia Mgr. Tak neviem co s nami bude. Hovorilo sa nieco o rocnej pauze, co by mi mozno aj bodlo... no na druhej strane je to dost. Clovek si odvykne od ucenia... Neviem si celkom zivo predstavit, ako to budem zvladat s dvoma detmi... Maxim je zlate, pokojne dieta, ktore sa dokaze hrat samo aj dlhsie, je to proste pokladik. Ked bude take aj druhe babo, tak som vyhrala... Tickierika som dnes urobila... neviem preco som to neskopirovala uz vtedy. Ja som kopirovala tickierik a nie tu adresu, takze to preto. Inac vdaka za radu. Na tu tabulku sa este pozriem. Mala by som zacat pisat konecne moju bakalarsku pracu, nemam este ani ciarku a do konca marca mi to treba odovzdat Rolling Eyes S rodenim tuto je to tak, ze ked sa narodil maly, tak som bola unesena zo starostlivosti o maminky a deticky, z pristupu a laskavosti. A to som bola v standartnej nemocnici, izbe, kde sme boli 4... o jedle mozem iba basnit... bolo to proste super. Aj predporodny kurz aj vsetko. Sitie bolo priserne, ale to asi vsade. No a tak ked chodime hore dole uz neviem ktory rok, a vyslo to aj tak, ze tu budeme v case porodu, tak preco nie? color=red][/color] Dievcata... Inac ake su deti Levicatka? Povahovo dost narocne, vsak? Napiste cosi o povahe, kto mate doma Levicatko... budem rada Co sa tyka strii... Mne sa urobili strie, ked som bola v puberte na bokoch a zadku. Pri prvom tehu sa mi neurobili, mazala som si brusko a prsia olejom z psenicnych klickov od GUHLu, drahsi, ale super. Ked som kojila, tak som mala asi z odsavacky na prsiach take zvlastne pasy, ako strie... myslela som si... no super. Ale ked som prestala kojit, tak zmizli. Budem sa mazat aj teraz. urcite to cosi pomoze, nehovorim, ze je to zarucene, ale mam taky pocit vnutorny. S prechladenim... ja beriem, vlastne cela rodina berieme, ak uz musime lieky, tak homeopatika... pomahaju a radsej ako tu ostatnu chemiu... Tak zatial tolko, prajem vam vsetkym krasny den bez grckania a blbych pocitov v brusku... Ked si nemozete najst spravnu polohu pri spani, co tak kupit si vankus na kojenie... zide sa to uz aj teraz. Ja ho mam a je to vec na nezaplatenie. Podlozit kde treba a hned sa spinka. Na kojenie je to uzasna pomoc, Ziadne skrivene chrbatiky ci tak... a vyuzila som ho aj potom, ked maly zacal neisto sedavat... Je to fakt super.

13.01.2007 13:01

Re: Ahojte dievcata:-)

AdkaV

Marysh: Inac ake su deti Levicatka? Povahovo dost narocne, vsak? Napiste cosi o povahe, kto mate doma Levicatko... budem rada
ja mam doma levicatko a pribudne mi dalsie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing maly ma zatial takmer rok a pol, takze o nejakych povahovych crtach hovorit je este skoro. ale uz teraz je veru dost tvrdohlavy, co si zaumieni, to sa snazi vsemozne dosiahnut Laughing Laughing Laughing Laughing ked sa chce niekam vystverat, tak to urobi, bez ohladu na moj nazor Laughing Laughing Laughing ked sme vonku a chce ist nejakych smerom (vacsiou opacnym ako idem ja), tak tam ide. Laughing Laughing Laughing Laughing ked nieco jest nechce, tak to jest nebude aj keby som sa na hlavu postavila Laughing Laughing takze asi tak, ono tie prejavy povahy este len pridu, bude skor zalezat na nasom pristupe ako rodicov a ci budeme aj my dodrziavat stanovene hranice. nemyslim, ze by to boli narocnejsi ludkovia ako ini. s kazdym dietatom treba mat trpezlivost a davat mu hlavne vela lasky, ci uz ma narocnu povahu alebo nie (juj, ale sa mi to lahko hovori, co?)

13.01.2007 13:11

Marysh

Jasne, vela lasky treba dat kazdemu dietatu, ci je narocne alebo nie. Len ma zaujima, ako sa budu znasat... Maximko je rybicka... taky zasneny, pohodovy chlapcek. Tiez ma svoje muchy, ale je to fakt pohodicka. Levicatka su tvrdohlave a poznam aj dietky, s ktorymi maju rodicia fakt co robit. No nic, uvidime... dame sa prekvapit...

13.01.2007 14:20

ahojte

petuliatko

pokus o tickers

13.01.2007 15:04

rikinka

Ahojte ! Akú máte sobotu? Ja som ako vždy vstala o 11 Laughing , dcéra už o 7 oxidovala okolo mna a PC - tam konečne stíchla Wink , už som aj navarila, upratala, vyprala niečo a oddychujem. Arrow čo sa týka natierania, ja sa natieram každý den po sprchovaní, takže mastná som stále Laughing a či si kúpim nejaký olejček na brucho, to ešte neviem. Snád mi nebude chcieť popraskať ešte viac Exclamation Evil or Very Mad Inak ja som sa pri prvom tehu natierala obyčajným olejčekom pre deti... Arrow žienky, poniektoré ste boli už dosť často na UZV... Rolling Eyes Arrow nato, že sme len v cca 3 mesiaci.... časté UZV škodí, aj ked ja by som sa na neho pozerala aj každý týžden, bude mi stačiť 3-4x počas tehu Rolling Eyes Arrow lieky - ja užívam Magne B6-to mi dokina poradila a tým pádom teraz nemusím Babyplan, čo sú tiež vitamíny, užívam acidum folicum /kys.listová/, a Sorbifer na železo, z čoho mám hroznu stolicu Evil or Very Mad Pri prvom tehu mi museli tiež dávať transfúziu krvi, takže málo železa mám ja furt... večný problém.... Arrow čítala som v časaku "mamaaja" o tehotenskej nádche, upchatý nos, kýchanie.... do takého 3 mesiaca tehu... takže je to asi normálne. Treba užívať prípravky s obsshom morskej soli, ktoré odstráňujú hlien, zlepšujú priechodnosť dých.ciest, užívať Antihistaminika, ktoré odstránujú kýchanie, svrbenie v nose a uvoľnujú upchanie nosa a samo nosné kvapky, len nepíšu konkrétne, že aké. A ešte Arrow vraj piť vela tekutím-vody, zvýšiť vlhkosť vzduchu, spávať v polosede Confused: -to si ja predstaviť neviem Laughing a samozrejme pohyb Wink Pinosol... hnusné kvapky... stále mi bolo z nich zle, v nose ma štípalo jak šlak a vôbec mi nepomohli.... Confused a to čo si písala na svoje Levíčatko... tak presne taká istá bola moja malá... a je Rak Laughing

13.01.2007 15:13

rikinka

jaaaaj, tak to sa na 100% poznáme Exclamation ja som odchovaná na Levočskej škole, dcéra tam tiež teraz chodí, aj som istý čas bývala na Levočskej, len v prenájme. Napíš meno Wink som zvedavá. Môžeš aj do súkromnej správy ak nechceš takto. Ak myslím správnym smerom, máš staršiu sestru a tvoj ocko hral s nami niekedy ešte dávno na ZŠ basketbal aj s pánom Hat...om???? No sranda Exclamation Kolľko má Maxim rokov? S diplomkou som sa ja tiež nejako dlho netrápila. Písala som ju na poslednú chvílu. Ale teraz viem, že je to ešte ťažšie ako učiť sa na štátnice. Fakt ti to zaberie ovela viac času, celý byt zaprataný som mala papiermi, knihami....a furt som opravovala a opravovala a furt niečo nebolo dobréééé..... Tak viem, že na Mgr.štátniciach musím si dať na diplomke záležať, kôli sebe, aby som nemala zhon Exclamation

13.01.2007 21:53

Marysh

Ahoj Rikina, no asi sa poznat budes skor s mojim drahym... ja som vyrastla v KK, do SN som sa privydala... Ked myslime pana Hat..u, tak je to nas sused teraz. Sukromnu spravu ti poslem zajtra, dnes uz ledva sedim... prisla som pred hodinou z prace a mam fakt dost. Ani neviem presne ako sa to posiela, takze zajtra pozriem. OK? Tak do zajtajsieho videnia dievcata:-)

14.01.2007 17:17

AdkaV

rikinka: Pinosol... hnusné kvapky... stále mi bolo z nich zle, v nose ma štípalo jak šlak a vôbec mi nepomohli.... Confused a to čo si písala na svoje Levíčatko... tak presne taká istá bola moja malá... a je Rak Laughing
ani ja ich nemam rada. su dost mastne a vobec mi nezaberali. ja som tiez rak Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ale inak je tomino zlate dieta (na to, ze vsetci zalamovali rukami, ked sa dozvedeli, ze bude augustove babo), pokojny je odmalicka, skor je nezny ako vybojny.

14.01.2007 20:21

rikinka

ahoj ! ahaa, no baby tam registrujem skôr ako chalanov, tých možno len s videnia, ale ved to je fuk ! Aj tak budem rada, ak sa stretneme ! Ked si klikneš na môj profil, pod tickerami, otvorí sa ti okno, kde je čo to o tej babe napísané a máš tam aj bud "ss" alebo súkromná správa Wink A kde pracuješ? Tak si pekne oddychni, ja zajtra tiež nebudem vyspávať do obeda ako zvyknem Rolling Eyes , musím s malou na očkovanie a do práce nejaké veci odniesť, takže dlhšia zdravotná prechádzka Cool KK je kežmarok? tam mam spolužiačku zo strednej Smile - Janka Valčáková, nepoznáš? Síce ona vraj hned po škole odišla do Ameriky.... moja malá bola tiež taká, normálne mi robila také, že chcela chodiť presne po strede cesty, ked som ju dala na chodník, lahla, vrieskala a ani za svätého nie a nie vstať.... Laughing A v podstate je doteraz taká - vydobije si všetko čo chce, furt musí mať posledné slovo... no ale teraz s nou začína aj puberta hádzať Rolling Eyes , tak je to sodoma-gomora Exclamation Exclamation

14.01.2007 22:46

Zuzkaaa

Ahojte, Elzinka, zhodli sme sa :D No dievcata, v sobotu som teda vybehla a kupila si tehotenske nohavice, este musim dlzku upravit, lebo su moc dlhe. Kupila som klasiku, cierne, nech to mozem kombinovat. Chcela som aj nejake rifle, ale ziadne sa mi az tak nepacili, tak mozno nabuduce... Tak prvy nakup za mnou Smile , pre tie co ste z BA alebo tie, kt. budete mat cestu do BA, bola som v Auparku - Mutti. Nechcelo sa mi behat po vsetkych moznych obchodoch, tak som isla tam, mali celkom fajn vyber. A este v piatok som si kupila dve take bluzky..., nastastie mam nejake styri tuniky uz z minuleho leta, tak mozem nosit Smile To mi dufam vystaci aspon na nejaky cas Smile Tak Vam prajem pekny tyzden

15.01.2007 11:26

AdkaV

rikinka: moja malá bola tiež taká, normálne mi robila také, že chcela chodiť presne po strede cesty, ked som ju dala na chodník, lahla, vrieskala a ani za svätého nie a nie vstať.... Laughing A v podstate je doteraz taká - vydobije si všetko čo chce, furt musí mať posledné slovo... no ale teraz s nou začína aj puberta hádzať Rolling Eyes , tak je to sodoma-gomora Exclamation Exclamation
ano presne, jeho strasne lakaju auta. takze sa vzdy hrnie len na cestu, po chodniku ani za svet. ked nejde nic, ideme po ceste (pri nas nie su az take frekventovane a auta idu pomaly, lebo su uzke). no ked ide auto, schmatnem ho a pekne na chodnik. ale vzdorovity nie je, nehadze sa o zem a ked viem, ze place od jedu (resp. krici), tak na to ani nereagujem - nechcem, aby mal pocit, ze placom si nieco vynuti - ja jednoducho neustupim (hehe tiez som tvrdohlavec)

15.01.2007 11:27

AdkaV

Zuzkaaa: Ahojte, Elzinka, zhodli sme sa :D No dievcata, v sobotu som teda vybehla a kupila si tehotenske nohavice, este musim dlzku upravit, lebo su moc dlhe. Kupila som klasiku, cierne, nech to mozem kombinovat. Chcela som aj nejake rifle, ale ziadne sa mi az tak nepacili, tak mozno nabuduce... Tak prvy nakup za mnou Smile , pre tie co ste z BA alebo tie, kt. budete mat cestu do BA, bola som v Auparku - Mutti. Nechcelo sa mi behat po vsetkych moznych obchodoch, tak som isla tam, mali celkom fajn vyber. A este v piatok som si kupila dve take bluzky..., nastastie mam nejake styri tuniky uz z minuleho leta, tak mozem nosit Smile To mi dufam vystaci aspon na nejaky cas Smile Tak Vam prajem pekny tyzden
Zuzka a nie je to tam moc drahe?

15.01.2007 13:50

Mmiriam

Ahojte! Tak nestíham čítať, ako ste sa rozpísali. Vítam aj všetky nové tehulky. Ja v podstate ani nemám nič nové. Moja nespavosť stále pokračuje. A neskutočne mi chutí jesť. Síce môžem len v malých dávkach, lebo mi je hneď zle, ale jedla by som stále. Takže najradšej som vonku s malou, lebo vtedy nemyslím na to, čo by som si dala a mám trochu aj pohyb. Inak, cvičíte niektorá? Mohli by ste dať typy na nejaké dobré cviky. Čo sa týka strií, tak ja po prvom tehu na bruchu nemám, a to som teda mala poriadne brušisko, ale zato na zadku mám, aj keď teraz už moc viditeľné nie sú. A natierala som sa striedmo. Ako ma napadlo, resp. ako sa mi chcelo. Prajem príjemný deň.

15.01.2007 17:05

karinnkaa

ahojte vsetky nove aj stare, aky bol vikend? k tomu cviceniu - ja som si vyhliadla tehotensku jogu - ale moze sa tam chodit len od 14tyzdna, a kedze mam este cas zatial len na prechadzky. okrem toho vsade pisu plavat plavat plavat - nie je to nebezpecne na bakterie? ja som mala stale nejake virusy takze sa obavam teraz este viac, ale milujem plavanie, tak neviem ci to risknem. Chyba mi normalne cerstvy vzduch. vtedy ma bolieva hlava ak nemam dostatok prechadzky. Z jedal nemozem svoje oblubene, a cely vikend som tlacila u rodicov na navsteve cerstve slovenske rozky z cerstvym slovenskym masielkom, mnam mnam. tu v madarksu maju hnusne pecivo. a tie strie - ja mam na bokoch trochu, ale z toho ze som minuly rok otrasne schudla. teraz zase priberam, takze ratam s tym, ze sa mi objavia aj na brusku. moje zbrusu nove materske nohavice mi tak hadam vydrzia este 2-3 tyzdne. ako tak pozeram budem musiet kupit so sirsim pasom daco. tak sa drzte Smile karin

15.01.2007 17:55

Zuzkaaa

Adka, no lacne neboli Smile , ale myslim, ze aj ked by som kupovala normalne nohavice tak ma vyjdu draho. Stali 155O, ale su skvele site, budu dobre na cele tehotenstvo, nie na par tyzdnov. Maju vzadu posuvnu gumicku a v predu na brusku taky vak, kam moze rast brusko... Maju dva strihy nohavic, kratky - pod brusko alebo vysoky - na brusko - tie mam ja. Nechcela som tie kratke, lebo nechcem matt hole krizem, kedze mam sedave zamestnanie... No najprv som hovorila, ze strasne, ze je to take drahe, ale ked sa to tak vezme, tak sa to da...

15.01.2007 18:38

AdkaV

Zuzkaaa: Adka, no lacne neboli Smile , ale myslim, ze aj ked by som kupovala normalne nohavice tak ma vyjdu draho. Stali 155O, ale su skvele site, budu dobre na cele tehotenstvo, nie na par tyzdnov. Maju vzadu posuvnu gumicku a v predu na brusku taky vak, kam moze rast brusko... Maju dva strihy nohavic, kratky - pod brusko alebo vysoky - na brusko - tie mam ja. Nechcela som tie kratke, lebo nechcem matt hole krizem, kedze mam sedave zamestnanie... No najprv som hovorila, ze strasne, ze je to take drahe, ale ked sa to tak vezme, tak sa to da...
no, to je dost pre nas rodinny rozpocet. ja zas nemam rada tie vysoke, tlaci ma to na bruchu. preto som si aj letne tehu gate sila pod brusko. ale teraz v zime to naozaj nie je dobre. ja ot este vydrzim v rifliach a normalnych nohaviciach (gombik si nezapinam, len ho zaistim gumkou do vlasov Laughing Laughing Laughing ). do roboty nechodim, takze nemusim az tak dbat na oblecenie. a vonku pod bundou nic nevidno.

15.01.2007 18:39

AdkaV

len spominam, ako mi v prvom tehu bolo dobre. mohla som si oddychnut kedy som chcela. teraz nehrozi, aby som si cez den vylozila nohy. ani nemam cas rozmyslat Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

15.01.2007 21:09

nasenka

To plávanie v hromadných plavárňach radšej nie! Aby si nechytila nejakú infekciu! To nestojí za to! Ale tiež by som si rada zaplávala, to by bola paráda. Mňa už od teraz bolievajú kríže, tak by mi to v tomto smere fakt pomohlo. Ale radšej nebudem riskovať. Inak tie čerstvé rožky s maslom tlačím aj ja! Mám na ne stále nenormálnu chuť! Baby mne narástlo také bruško, že už to na mne normáne vidno! Už som tiež vytiahla "tehotenské" rifle z predch. teho. No ono sú to normálne rifle, len riadne elastické! Ja tiež nemôžem mať nič na bruchu, všetko pod. Wink

15.01.2007 21:28

Yuyka

ahojte, tak po dvoch tyzdnoch som sem k vam znovu nakukla. Vidim, ze sa to tu super rozrastlo.Akosi nestiham, pri uspavani prvej dcerky o 20,00 hod., zaspim vzdy aj ja. A taham 12 hod. do osmej do rana, ako nemluvna. Dnes je svetla vynimka. Na ultrazvuku som este nebola, prvy krat idem 22.1., to bude 12tt, tak som zvedava. Baby, mate niektora zvysenu teplotu? Mne vzdy raz, dva krat za den vyleti teplota na 37,4-37,5. A lomcuje mnou hrozna triaska. Vraj je to v tehotenstve normalne, no neviem. Ja si myslim, ze je to asi unavou. Planujete niektora 3D ultrazvuk? Neviete, v kt. tyzdi je najlepsie objednat sa? Zatial ahojte.