1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

30.03.2007 15:36

Yuyka

Nasenka, ja som bola na 3D vo Zvolene, objednavat sa nemusi, len treba prist okolo 14,00 hod. Zaznam stal 1000,-Sk, boli to fotky na diskete. Babo sa nam priserne vrtelo, tak sa lekarovi podarilo urobit asi 5-6 zaberov.

30.03.2007 16:48

slniecko

Ahojte! Vsetko najlepsie k meninam, aspon takto neskoro! Bola som na poradni, AFP mam ok a musim pochvalit, lebo to mali za 5 dni vratane vikendu. Male dorastlo, uz zodpoveda terminu, lentrochu zavidim to 3.5cm chodidlo, my mame taku hlavu Embarassed . Len ma znervoznuje, ze mi doki nic nehovori o tych vnutornych organoch, dufam, ze to kontroluje. Zatial nic nehovoril o tom glukozovom teste, co sa tesim, lebo pri minulom tehu to islo rychlo von tou istou cestou a bolo po teste Rolling Eyes Embarassed .

30.03.2007 16:50

slniecko

30.03.2007 18:02

sonca

jej ta tabulka je suepr, mne tam Adi dopln prosim vek:22, mesto:Bratislava, tie prirastky dodam potom, lebo sa nemam teraz ako odmerat. chorym babam, mne velmi pomohlo kloktanie kamilkovym cajom, osccilloccinum (neviem ako sa to pise Embarassed ), studene na krk a kazde rano si vytlacim jeden pomaranc. skuste

30.03.2007 19:19

Marysh

Ahojte nebola som tu asi 4 dni a mala som co robit, kym som to vsetko precitala... Sonickam krasne meninky dodatocne... Karinkaaa, dufam, ze Tvoj velky den prebehol uzasne... My este nevieme, co to bude, ale akonahle budeme vediet, hned dam vediet. Klub dievcatiek sa nam tu statocne rozrasta Laughing Chorulky, rychlo sa nam vyliecte, nech si mozete vychutnavat krasne jarne pocasie... Drzte sa a majte sa krasne, nadherny vikend...

30.03.2007 19:23

Marysh

Na doplnenie udajov... obvod bruska 90 cm a vahovy prirastok asi 4kg

30.03.2007 20:41

Jany

tak karinka to ma uz za sebou ............... snad nam prida nejake fotecky Wink adka peknu tabulku si spravila, asi ta to stalo aj dost casu. mne mozes opravit naty ma 14mes a TP mam posunuty na 24.8. - no uvidime Smile a vidim ze z objemom bruska vediem Laughing alebo zeby tie boky Confused

30.03.2007 20:42

Marysh

pridame aj rozmery bokov? Laughing radsej nie...

30.03.2007 20:52

rikinka

Ahojte Baby takže..... teraz som sa važila.... + 5kg Shocked , myslím že dooooosť, čo to ešte za tie 4 mesiace??? snad neprekročím hranicu 12kg ako pri dcére.... ja veriiiiiim Smile už skoro 3 týždne sa manžel snaží pri položení ruky na moje bruško ucítiť pohyb a nikdy ho nevystihne. A dnes ked sme sa "hádali" že ako ju budeme oslovovať, či Emka alebo Vikinka /to nie sú ale asi celkové mená Rolling Eyes /, tak konečne sa mu to podarilo... koplo ho poriadne. A nielen to... už netreba nám ani ruku priložiť na bruško. je krásne vidieť ako sa bruško nadvihne. Uzasné. Velmi rada to sledujem, ked tak v klude ležím. Sonka, aj ja sa teším na 3D, hadam ma nebude pýtať 3000sk.... tolko by som snad na SK nemala platiť, nie? Shocked nám povedal Dr. v KE že na 3D najlepšie medzi 24-28tt... neviem prečo.... takže sa máme objednať , takže si tam zač.mesiaca zavolam baby, mam tu nejaké značky z 2D USG teraz čo som bola.... neviete čo znamenajú???? BPD, HC, AC, FTA, FL, alebo EFW Hadlock2, SD/EFW/.... vôbec som sa ani nestihla opýtať kolko váži a taak podobne.... mal toho vela.... Sad a ešte bol aj nasr.tý, že nemám so sebou sprievodný lístok, ktorý som musela JA dnes doporučene mu poslať, čo mal vybaviť primár !!!!!! Inak ja nejaké zvláštne chute nemám, ale sladké si tiež rada dám... to teda hej... to preto tých 5kg Exclamation Exclamation daj hned vedieť ako s tým mechurom, ale určite to bude tým cikaním . A pri tom 3D ak chceš DVD a babo sa vrtí, tak to nie je problém, nie?, Inak robí sa to na CD alebo DVD? Asi ako ktorý DR., čo??? Dnes som si bola pozerať nejaké nohavice konečne, tak som prišla domov unavená ako svinka bez nohavíc. Nevedela som si vybrať. No je aj pravda, že sme to hladali v poslednú chvílu a zobliekať sa a obliekať je v tomto čase pre mna dosť náročné.... A ani sama neviem... či nohavice športové, či elegantné, či šaty, sukna, bluzka.... vôbec neviem, čo chcem. Rolling Eyes to už prebehol ten velký den alebo ešte len prebehne? Už ani neregistrujem Rolling Eyes obvody som si zatial nemerala, tá váhá je 67kg Shocked a vraj to bude dievčatko, tak to môžeš doplniť Wink

30.03.2007 20:53

Jany

marysh, tak to by som zasa ja viedla Laughing ale nie, nemozem najst teraz meter, ale som na seba pozerala, tak ich mam teda rozhodne mensie ako moje brusko Wink

30.03.2007 20:58

rikinka

zeny Exclamation Exclamation bruško 97 cm Shocked . Noooo..... ste spokojné? Som už ako valibuk !!!!!!!

30.03.2007 21:05

Jany

rikinka nemas na mna, ja mam 98cm Smile a to si davam momentalne zmrzku Laughing

30.03.2007 21:16

rikinka

Jany: no rikinka normalne som az v soku Exclamation aspon sa znovu potvrdzuje, ze aj dr su total omylni a vzdy si je dobre dat vsetko overit niekolko krat. super ze si to tako vsetko zvladla a teraz uz len lezkat a lezkat babatko bude co chvila tu Wink bruska su veru rozne, je jedno ci chlapcek alebo diecatko je v nom. pri naty som mala ku koncu akesi kosostvorcove Laughing
Jany aj ja som bola.... a doteraz som v soku.... prečo mi nás primár nepovedal, že síce výsledky toxo sú pozit, ale "mam ešte tam a tam dobrých známych odborníkov, urobíme 2D, 3D, prezrieme všetky kostičky a všetko možno, počkáme ešte a ak sa potvrdí nejaké postihnutie, tak sa potom rozhodnite" ????? ale on okamžite bud alebo.... proste nechápem. ja tiež nepozerám na to, že ak máš také bruško, bude to to alebo ono.... Ja vecí pre bábo čo sa týka, ešte furt som po dcére nevybrala nič a ani nič nepozerala v obchodoch a ani nekupovala.... radšej nie.... počkám ešte . Postielku mam, to je asi jediné čo mám, okrem vecí od malej, a ak to bude dievčatko, ako nám bolo povedané, tak super, využijem dosť vecí, lebo tie také staršie, som už dááávno vyhodila. Ostatok všetko treba kupovať.... Vy už kupujete vo velkom?

30.03.2007 21:17

babenko

Yuyka, mne to dnes naozaj neslo z mysle, ako je mozne, ze babo nema mechur, teraz som rada, ze je na to predsa len nejake vysvetlenie.. Adka, aj mne sa posunul termin na 18.8. dakujem a moja pneumatika okolo brucha uz ma tiez dobrych 97 cm Wink

30.03.2007 21:20

rikinka

nooo o 1 centimetrík, neviditelný rozdiel Laughing My sme dnes s manželom objavili zmrzlinu, kde kde si dáš trojitú máš jeden kopček zadara..... Shocked Laughing . Aj 3x by som si ju dala, mnaaaaam, takže aj ja som si dnes pochutnávala na zmrzke, aj sa mi vykydala doma na bruško, takže aj mala si trošku dala Laughing

30.03.2007 21:25

Jany

hi hi tak stale vediem Laughing no pri naty som to vytiahla na 114cm Exclamation Exclamation Exclamation ja veru uz kupujem, aj ked mam vela po dcerke, to co som nechela som rozdala a teraz si nieco dokupujem pomalicky Smile ale cenovky zatial nechavam a ak nahodou by to bo predsa len chlapcek, tak popredam Wink no rikinka, ved to je to. ze keby ti to povedal inym sposobom, by si to aj ty inak zobrala. no pako dr. este chodis k nemu? ja by som ho snad aj vymenila. to musim napisat ako mne pri prvom tehu gyn povedal, ze nie som tehotna po prvom utz a ze to bude asi slepe crevo co ma boli fur v boku! to som mala pozitivny test. samo tehu som bola a gyn som okamzite zmenila .................... dalsi mudry Rolling Eyes

30.03.2007 21:28

Jany

rikinka: nooo o 1 centimetrík, neviditelný rozdiel Laughing My sme dnes s manželom objavili zmrzlinu, kde kde si dáš trojitú máš jeden kopček zadara..... Shocked Laughing . Aj 3x by som si ju dala, mnaaaaam, takže aj ja som si dnes pochutnávala na zmrzke, aj sa mi vykydala doma na bruško, takže aj mala si trošku dala Laughing
nech si daju aj deturence, vsak treba im osladit zivot Laughing teraz keby som si zmerala obvod, tak mozno uz som aj na 100-ke Laughing Laughing Laughing

30.03.2007 21:35

rikinka

Mt: Ahojte, dakujem vsetkym za privitanie Smile a [b:c8fc834a5b]Sonickam[/b:c8fc834a5b] prajem tiez vsetko najlepsie k meninam :D ! [b:c8fc834a5b]Rikinka[/b:c8fc834a5b], super, ze dnesne vysetrenia Ti dopadli tak dobre a lezanie, hoci to bude niekedy nuda urcite zvladnes, ved mimi stoji za to! A ani sa nenazdame a o chvilu tu bude august Wink [quote:c8fc834a5b] jaaaaj, jasne že pamätám. A čože si to tak tajila? Ako sa máš inak? bábo ako? už aj viete čo budete mať? my znova dievku vraj tak sa držte aj s fazulkou !
Tajili sme, dokonca aj pred rodicmi, lebo sme sa bali, ze sa moze zopakovat, co dva krat pred tym, tak sme pekne cakali 12 tyzdnov a potom bola nasa rodina milo prekvapena Laughing No zopar komplikaciam som sa nevyhla ani v tomto tehu - spinenie a problem s odlucovanim placenty, ale uz je vsetko v poriadku a mimi na vcerajsom UZV bolo tiez, aspon myslim, lebo az zajtra mi rodinny lekar povie podrobnosti z UZV, ktory mi robila sonograficka. A snad aj triple testy budu OK. Inac mne testy na toxo nerobili, lebo nemame nijake dom. zvierata, mozno keby som o ne poziadala, tak mi este spravia, ale necham to tak... A co cakame, to sa nam zatial nepodarilo zistit. Uvidime, ci sa nenechame prekvapit az do porodu, ale asi som prilis zvedava a dovtedy to nevydrzim Laughing A Tebe gratulujem k dievcatku :D Keby som si mohla vybrat, tak by som opat rada dievcatko, ale nie je to podstatne, hlavne nech je zdrave!!! [b:c8fc834a5b]Jany[/b:c8fc834a5b], pekne brusko! Moj obvod bruska je 82 cm a pribrala som zatial tiez 1 kg. A co sa tyka Velkej noci, tak tu, kde momentalne zijeme (BC, North Vancouver), je to podobne ako spominala Jany v Rakusku. A ani mi to oblievanie a sibanie nejako velmi nechyba, hoci ked som bola -nastrocna, tak sme sa so sestrnicami na oblievacku tesili, hlavne na peknych sibacov Embarassed Cool [b:c8fc834a5b]Mimkab[/b:c8fc834a5b], aj Tebe gratululujem k dievcatku!!! Som zvedava, ci sa potom v neskorsich stadiach tehu potvrdia alebo vyvratia predpovede pohlavia lekarov z ich prvotnych vyhlaseni Smile
keby som mala len to vylihovanie, to by som len čítala a čítala... ale mam aj školu, ktorú musím, a ktorá sa mi ale vôbec nechce Exclamation Varenie som si dohodla s mamkou, že cez týžden mi bude nosiť ona, brat alebo zbehne dcéra a len cez víkend bude variť manžel prostredn.mna Laughing Lebo ani vela stát nemôžem, ani sedieť pod tom podšití, takže tak... a niekedy aj ležanie, cítanie, a spanie je viac než dosť. No ale čo neurobíš pre bábo, nie??? Arrow nechápem, ako ste to dokázali tajiť... ja by som nevydržala a na mne to bolo aj skôr vidieť... a nakoniec som mala aj na zač.problémy, bola som v nemocke v 6tt, takže naši sa museli o tom dozvedieť. A nie je podstatné, čo to bude... ale aby to bolo bezproblémové a kludné tehu už teraz... ked píšeš, že tiež ťa to neobišlo !!! Arrow Ani ja som nebola v styku so zvieratami a pozri.... to nie je ale len zo zvierat, síce hlavne je to z mačiek a ich výkalov, ale patrí tam aj neumyté ovocie, zelenina, nedopečené mäso, chutnanie surového mäsa, práce v záhrade bez rukavíc... proste nevieš z čoho..... po potrate som si tie 3 mesiace teraz užívala tak, že som každú chvílu odbehovala na WC či nekrvacam, ked prešli 3 mesiace, bola som stastná, že som prešla to najjjjkritickejšie obdobie a pozri, znova toxo... teraz ma zase podšívali, lebo sa otváram.... hovorím hrôza..... a to som si chcela tak užívať to tehu, prechádzky, popíšiť sa s bruškom a taak.... a tak budem viac menej doma... ale nevadí mi to, prechádzky si urobím tak či tak, lebo hlava von z okna mi nestačí, alebo sadnút si na lavičku pred činžiak, a sedieť tam ako pako a kde dokonca bývajú skoro všetko okolo 70-80 ročné babky Shocked takže vidíš ako to je. Arrow Ale držím Ti pršteky, treba veriť. A myslím, že je to všetko o osude. To že verím, myslím že robí dobre len mne - OK veríím, ale v mysli sa zaoberám tým horším. Co máme predurčené, to sa stane. Arrow a ešte mi povedz..... teda vysvetli.... v 5.mesiaci a pribrať 1kg a mať taký obvod bruška... ved ty len chudneš asi Laughing nechápem Smile

30.03.2007 21:44

rikinka

Jany je to primár, čomu sa nevyhnem. Rodiť chcem u nás, pretože mam známeho dr., ktorému sa za pomoc pri pôrode odvdačím flašou, alebo bonbonierou , kávou alebo neviem čím, ale keby som išla rodiť niekde preč, vieš ako... trepal by sa za mnou? dovolili by mu to v tom inom meste? a v inom meste by som si takých min. 5000,-zacvakala za objednanie nejakého dobrého dr. Ale už mam aspon kontakty a viem, že sa môžem obrátiť, ak by sa mi náhodou niečo nepozdávalo. Inak po sviatkoch mam poslať Dr.do KE znova sérum z krvi, že opäť urobí všetky testy, či to stúpa, klesá... jej sa tam nepozdáva to IgA - čo sa týka priamo bábetka a to aj napriek tomu, že infektolog mi povedal, že pri toxo sa zameriavajú na test Avidity, čím je hodnota vyššia, tým staršia je toxo - teda prekonaná... ja mam hodnotu 40, na ktorú ked on pozrel, tak povedal, že prečo sa vôbec znervoznujem, je to hodnota vysoká, je to negatívne, toxo prekonaná pred rokom určite ak nie neskôr... takže to máš tak..... Arrow treba ale fakt radšej si overovať ak sa Vám niečo nepozdáva, len tí Dr.potom pozerajú na nás, aké sme múdre, že vieme o tom a o tom.... ked tu kecame a meníme si skúsenosti....

30.03.2007 21:53

rikinka

a ty ku komu chodiť teraz ked si doma? No idem si lahnuť konečne, dosť bolo na dnes, prajem krásny víkendík všetkým Wink

31.03.2007 00:00

Mt

rikinka: baby, mam tu nejaké značky z 2D USG teraz čo som bola.... neviete čo znamenajú???? BPD, HC, AC, FTA, FL, alebo EFW Hadlock2, SD/EFW/.... Arrow ... nechápem, ako ste to dokázali tajiť... Arrow Ale držím Ti pršteky, treba veriť. A myslím, že je to všetko o osude. To že verím, myslím že robí dobre len mne - OK veríím, ale v mysli sa zaoberám tým horším. Co máme predurčené, to sa stane. Arrow a ešte mi povedz..... teda vysvetli.... v 5.mesiaci a pribrať 1kg a mať taký obvod bruška... ved ty len chudneš asi Laughing nechápem Smile
Tajit sme to dokazali asi hlavne preto, lebo nie sme doma na Slovensku. Ale babku sme cez skype pomalicky pripravovali, nech sa pekne uci po anglicky, lebo sa snazime, no to sme boli uz v tom. Potom to bol pre nu taky mierny sok, ked sme ju na leto pozvali ku nam, lebo cakame prirastok Laughing Presne tak, aj ja verim, ze nam tehu dobre dopadne, hoci strach stale trochu je. A verim, ze mimi bude v poriadku. No uvidime, aky budem mat vahovy prirastok dnes. O hodinku ma caka poradna. Ale na zaciatku tehu som schudla 3 kg - byvalo mi dost zle. Pri Marienke mi veru tak nebyvalo. A obvod mam uz 84cm, takze sa pekne gulatim aj ja Smile Co sa tyka skratiek, tak ich vysvetlivky najdes na tejto stranke http://www.alinka.sk/tehotenska-knizka Prajem vsetkym pekny vikend! :D

31.03.2007 21:10

sonca

cafte, pridavam aj moje miery. obvod bruska 80 cm a pribrala som doteraz tak 3 kilo

31.03.2007 21:13

Marysh

Ahoj, Rikinka, kde tu zmrzku maju? B meste na letnej, ci v ajde? K lekarke som asi dochodila k Dvorakovej. Som volala, ze som doma a rada by som dosla na kontrolu, akoze chcem chodit do poradne. Sla som v stredu pred obedom s nadejou, ze tam nebude ani nohy a bolo tam asi 10 cigosiek, tak som sa rozhodla, ze idem zmenit lekarku. Ked si predstavim, kto vsetko predomnou lezal na koze, tak mi je zle... Chcem ist k sukromnemu, Okaly sa vola sa mi zda, zavolam tam a chcem sa opytat najprv na poplatky co su spojene s prehlaidkami a UZV, tak som zvedava. Cakat u Dvorakovej na prenosny UZV, co donesie Osif a dostat sa na rad s ciigoskami po troch hodinach sa mi nechce a som z toho zdravotnictva tuto na SR zhnusena a zhrozena. Nieze by som bola fajnovka, ale zo samotnej sebaucty si to nemozem urobit. Tu v SN nie je nikde 3D UZVM ? Sla by som celkom rada, no uvidime... Inac zajtra ideme do BA na par dni, nejake veci povybavovat a obehat znamych aj, takze spojime prijemne s uzitocnym... Nech nam len vydrzi pocko. Inac sa majte krasne dievcata...

31.03.2007 21:14

Marysh

Sonca, a Ty kolko normalne vazis a mas obvod pasu? Predpokladam, ze okolo 50 kg ci menej a obvod ako misska?

01.04.2007 09:28

sonca

pred tym som mala tak okolo 51 kg a 64 obvod pasa, ale ja som krpata, takze to nebolo az take ako z koncentraku. moja mamina zevraj bola tiez taka. babulky, inac ake mate skusenosti z cestovanim? chceli by sme niekam vyrazit, ale neviem, ci si treba nanieco davat extra pozor.

01.04.2007 15:48

karinnkaa

Ahojte dakujem velmi pekne za vsetky gratulacie, ste strasne zlate !!! dik moc !!! tak som stastne vydata Smile Svadba bola uplne perfis, stres a rehot, tak ako to ma byt. Mne saty boli o 4 cisla vacsie, mamina ich priamo na mneeste zuzovala a to uz sme mali byt na ceste davno. Vyzerala som v nich ako biela velryba, ale boli by celkom super, keby mi neboli take velke. Cely obrad trval 10 minut aj s gratulaciami. Este aj male kopkalo ked nas oddavali Smile)) Potom sme sa presunuli zase k nam do 1 izboveho bytu a tu sme oslavovali, jedli pili, este aj spievali, bola sranda. Rodicia sa nepohaladi, ale nasi mali zazitok na cely zivot z jeho mami a jej druha.. Neviem ako dokazu tolko kecat, ale usta sa im zavreli tusim az ked sa im zacalo snivat. Proste otrava, ale prezili sme. Ked bude viac casu precitam si vsetko co ste to to za tie 2 dni stihli popisat Smile))

01.04.2007 17:28

rikinka

Ahojte baby ! Tak pozerám, ze víkendík, slniečko svieti, tak aj vy ste z brlohov vyliezli. Ja tak môžem akurát hlavu z balkona prevetrať Confused Ale nie... ideme k svokrovcom na kus, mala narodky, tak kým sa budem cítit dobre, posedíme, hlavne že budem mať akú-takú prechádzku Smile tá zmrzka je na zimnej, ako je obchod.dom Spišan Wink Tam stále chodím okolo nej domov, a aj zmrzka mi tam chutí. No s tou Dr. to máš pravdu, ale to ti poviem potom, ked sa stretneme. Miesto na čakanie na houby, a ked príde takých 10 cigošiek, nemáš ani kde sadnúť, ja preventívne nesadam ani ked tam nikto nie je... pri predstave .... Confused Dr.Osif si USG k nej nenosí, ona má PC, len akurát že asi nemá tlačiaren alebo neviem čo, lebo som si k nemu musela pre fotku bába ak som chcela....lenže rozmyslam, že tlačiaren má, lebo recepty tlačí z jedného... ci sa to nedá prepojiť nejako.... no neviem, nestarám sa. Ja budem teraz chodiť na polikliniku do poradne, tak som aj radšej, síce aj tam sa to hemží cigošmi. Proste sú všade Exclamation Exclamation Mad Arrow 3D a v SNV Confused: Ešte snívaš Laughing Ja sa idem objednať k jednému do KE, čo som bola aj teraz pri nom s tým mojim problémom. PP je bližšie no neviem či tam 3D majú.... Ahaaa, preto sa Vám to tak podarilo. Super. To musel byť poriadny šok pre nich, ale samozrejme že príjemný Laughing Ja by som tiež rada tak niekedy niekoho prekvapila, ale ked ja nič v sebe neudržím. Aj darčeky na Vianoce kupujem na poslednú chvílu, lebo furt ich vytiahnem skôr Laughing Obvod bruška Arrow preto som sa pýtala, lebo oproti mne a tuším Smile o 4 cm Wink Arrow no a dakujem za link, lenže tie skratky som tam nenašla... neviem čo to sú za skratky ale je tam písané, že sa týkajú bábetka, tak neviem...opýtam sa Dr., ked tam pojdem. jaaaj, usmievala som sa už len pri čítaní tvojích riadkov a predstave Laughing To musela byť zábava, ale pozri, všetko dobre dopadlo a máš pokoj. Tak ešte raz gratulujem a ak máš, tak aspon jednu fotku prilož s tými podarenými šatami Wink

01.04.2007 22:05

Kovačka

Ahojte dievčatá.Rada by som sa k vám pridala,teda ak môžem.Ja mám termín 4.augusta.Zatiaľ som pribrala 5kg obvod pása mám 82.Ale vôbec ešte nemám veľké bruško... Aj mi je niekedy smutno. Crying or Very sad Ale dúfam,že sa to čoskoro napraví a začnem sa aj ja rozširovať. Gratulujem k svadbe.My sme sa brali 17.februára. :D A mali sme oklo 80 ľudí... To bola tiež riadna zábava Exclamation Razz

02.04.2007 07:34

Mt

Ahojte, nedavno som objavila na nete taku tabulku ohladom UZV merani v tehotenstve - ake rozmery by priblizne malo mat babatko v urcitom tyzdni, tak som ju prehodila do jpg. suboru.

rikinka: Arrow no a dakujem za link, lenže tie skratky som tam nenašla... neviem čo to sú za skratky ale je tam písané, že sa týkajú bábetka, tak neviem...opýtam sa Dr., ked tam pojdem.
A z toho linku som opisala aj niektore skratky, ktorych merania su v tabulke uvedene. Rikinka, su na tej stranke, ale az ku koncu - konretne pod odsekom, co sa nachadza na 4. stranke tehotenskej knizky. A tu je spominana tabulka...

02.04.2007 07:47

Mt

[b:f2e336ff41]Kovačka[/b:f2e336ff41], vitaj medzi nami! My sme sa tiez brali vo februari, ale pred piatimi rokmi - 2.2.2002 :D A podla poslednej poradne, som od zaciatku pribrala uz 2,5kg - mozno mi konecne vyskocila viac vaha, lebo som isla az po obede. Konecne som sa dozvedela aj vysledky z AFP su v poriadku a poziadala som lekara, nech mi da ziadanku na odobratie krvi na toxo, tak snad aj to bude OK. Mimi z UZV bolo tiez v podstate v poriadku, len v sprave pre lekara bolo uvedene, ze nebola dobre viditelna prava oblicka, tak doporucuju, aby mi zopakovali UZV o 4-6 tyzdnov. Ja som najskor myslela, ze ani jednu oblicku nevideli, tak som bola vyplasena teda poriadne, ale potom som zistila, ze "iba" jednu nebolo dobre vidiet, tak som sa "upokojila". Ale drobec bol skoro stale schuleny a nechcel sa pretocit na chrbatik, tak verim, ze nabuduce bude vsetko pekne vidiet a ze mimi je zdravucke. Ozaj a z poslednych dvoch UZV, mi podla velkosti babatka, vychadza termin na 24. augusta. Som zvedava, kedy sa prihlasi napokon na svet - jeho velka sestricka je narodena 26. - mozno si to naplanuje priamo na jej narodeniny Laughing

02.04.2007 08:23

Soňa_

Ahojte kocky...som zabudla brusko pomerat...vikend bol dost narocny...ale po Velkej noci to bude vacsia sranda merat bruska Laughing Laughing prisla aj sestra z UK a priniesla tolko veciciek, ze som z toho cela paf...doniesla mi komplet cely tehotensky satnik- nemusim vobec nic kupovat- este aj podla velkosti bruska to rozdelila...ma prekvapila velmi...ale tam sa to da...tie veci stoja, tak ako ktorekolvek ine...ziadne drahoty a extremy ako tu...tak sa velmi tesim... no a pre malinku doniesla zase kompletnu vybavu....vraj nemohla odolat ked videla tie vecicky...no musim povedat, ze malinka bude ako z cukru Wink Wink zmrzlinka a prechadzka boli aj u nas...uuuplne som uzasnuta, ako je pekne teplo...dufam, ze to vydzi takto aspon este 2 tyzdne pocas celej dovci...uz sa neviem dockat.. pekny den prajem a uzivajte slniecka.. Cool

02.04.2007 09:33

Zuzkaaa

Ahojte, Adka, k tej tabulecke, ja nemam dceru, toto bude nase prve babo, mam iba netere Smile Inak tabulka je super, moc dakujeme. Si skvela Cool No, vratili sme sa pocestovatelskom vikende v Taliansku, bolo super, odporucam este teraz ist niekam, kym sa da, potom to uz asi moc nepojde Vyborne sme si oddychli od prace, aj ked domov som prisla teda riadne unavena :D Prajem Vam vsetkym krasny den Z.

02.04.2007 17:17

Kovačka

Ďakujem za privítanie. Wink Naše mimi by malo byť tiež podľa výsledkov v poriadku.To sa mrvilo pri uzv stále Smile Asi sa chcelo ukázať :D Ešte chceme ísť na 3D,aby nám povedali,či to bude dievčatko alebo chlapec.Snáď nám to časovo vyjde.A ak nie,tak si počkáme na ďalší uzv,to už by nám mali povedať.

03.04.2007 07:51

Soňa_

kde ste vsetky? vyslo slniecko a po vas ani stopy... Shocked neva, radsej vonku na slniecku a doma pri PC...ja cestujem zajtra a nebudem ani na nete 2 tyzdne...tesim sa na rodinku, pohodku a vela jedla...mnam Wink uz neviem dockat... kocky, prajem vam prijemne sviatky, oddychujte, papkajte a teste sa z rastucich drobcov... ozi, vcera som bola na Mr. Bean´s Vacation- neodporucam, kto sa nechce sklamat... pa

03.04.2007 13:00

lazka

Ahojte kocky, uz som tu bola na konci decembra "ohlasit sa" ako augustovka, potom som dlho nebola na nete, a trosku som sa aj bala predbiehat udalosti, ale uz ked som teoreticky ako tak "za vodou", tak sa k vam definitivne pridavam... Smile Smile termin mam podla PM 30.8., ale kedze su to dvojcata, tak to bude ratam najneskor v polovici augusta...a trosku vam narusim to babske randevouz, ja mam na 100% 2 chalosov, boli sme na 3Dutz... este mam z vas trosku bordel, tak som preletela nejakych poslednych 5 stran, aby som mala aky-taky obraz.... tymto gratulujem tiez ku dvojickam, som rada, ze je tu tiez taka mamina, predsa tu tehu je o trosku insie ako s jednym babatkom...ja si napr. brucho uz radsej ani nemeriam,ale ste ma navodili, tak idem, po mesiaci a pol...hmmm, takze 104 cm...a to som v polovici a mam 160 cm... Embarassed Lenka, ty cakas na tie AFP testy, chcem ta iba dopredu upozornit, ak by ti nahodou vysli zvysene, tak sa nelakaj, mne vysli zvysene a aj ked som citala, ze vychadzaju casto falosne pozitovne, otriaslo to so mnou ako hrom. Nastastie som malavysledky na druhyden, no a sestricka mi povedala, ze to poslali este raz na prepocitanie do speci programu , ze mam zavolat zase na druhy den, tak som ten den len revala a revala a nakoniec bolo vsetko v poriadku..ja som myslela, ze oni to hned rozratali na dvojicky a este aj tak vyslo zvysene, ale prd...nemaju na to ze vraj normy, tak to rataju najprv na jedno babo a potom sa to musi vselijak inak ratat, tak prosim ta, nechcem strasit, ale keby fakt naaahodou teda vysli zvysene, naozaj sa nezlakni... a prajem vsetko naj naj naj v manzelstveee.... :D :D a , nieco som poprecitala, co si poprezivala, tak uz len prajem kludne tehu a nech je vsetko v poriadkuu... Smile a drzim palceky... tak zatial ahojte Wink

03.04.2007 13:15

Zuzkaaa

Iazka, vitaj medzi nami, to je super, uz si tretia mamina, co caka dvojicky, okrem Lenky je tu aj Tinka nick mvtina, ona caka tiez pravdepodobne 2 chlapcov. Tak si mozete vymienat skusenosti Smile

03.04.2007 21:34

lazka

Dikes Zuzka za privitanie... Smile , a jejda, to je nas dvojickovych fakt dosti...a baby, ako tak kukam ine babetkovske kalendare, tam to fici, snad sa nenechame zahanbiit.... Wink

04.04.2007 10:42

slniecko

Kovacka, Lazka, vitajte! Teda, pozerala som tabulku - apropo, je super, to musela byt robota! - a len som zasla, kolko nas je! Inak babo sa mrvka stale viacej, tusim sa mozem pripravit na dalsie take hemzidlo, ako mam doma. Uz by som sa chcela na nejakej materskej aj trochu nudit Laughing .

04.04.2007 12:13

AdkaV

a jeje, lazka vitaj. uz som myslela, ze sa ani neozves. a hned dvojcata - ale vas je - uz tri.

04.04.2007 12:14

AdkaV

. opravujte, doplnajte - to plati nadalej Wink

04.04.2007 12:37

Zuzkaaa

Adka, mooooc dakujeme, si super :D Z.

04.04.2007 19:31

AdkaV

AdkaV: . opravujte, doplnajte - to plati nadalej Wink
nie a nie pridat najnovsiu verziu. dalsi pokus.

04.04.2007 21:16

nasenka

Mňa by zaujímalo, v akom časovom intervale budeme akutalizovať miery?!? Rolling Eyes Ja som sa teraz merala a Shocked , už som pribrala 6,5 kg a obvod bruška - 97 cm! A to som pred týždňom písala že som pribrala 5 kg a obvod 94 cm! Je to možné? Shocked

04.04.2007 21:31

Jany

nasenka teraz nastane velmi prudky cas pre rast babatka a to aj nas Smile cice vaha a obvody sa budu najprudsie zvacsovat Wink ja som z obvodom zatial rovnako, ale vaha tiez uz stupa Razz

04.04.2007 22:28

rikinka

Ahojte. Arrow no mne sa merať už teraz nechce, skúsime to zajtra, len chcem dodať, že ja pri mojom poslednom meraní, čo som mala 97cm... moj manžel má 95cm Laughing Laughing Tak sa budeme kontrolovať Laughing Arrow vítam nové ty chodis aj na mama . ja, čo? ja som pri dcére málinko priberala a v 6.mesiaci sa to začalo... tak som prudko začala priberať, až som sa čudovala... a samozrejme som každému zavadzala, hlavne ked som sa s niekym stretla v dverách Laughing Arrow predvčerom som mala riadnu migrenu, ktorá aj v noci trvala a aj som sa s tou potvorou zobudila, no potom som si ešte na také 2 hodky lahla a prešlo to Rolling Eyes . Včera ma hrozne bolel lavý vaječník, tak neviem, či malé mi to tam prilahlo alebo čo a večer Confused: Také krče v podbrušku som mala, že muž povedal, čakáme do 20 hod... ak neprestane, ideme do nemocnice. Prestalo.... ale z čoho som ich mala Confused: Arrow niekedy mam pocit, že mi tvrdne bruško. Dnes som bola na USG a Dr.povedala, že môže byť, ak sa viac pohybujem, chodim, že to aj preto, a že aj maternica sa mi ešte zväčšuje, že kým to nie je intenzívna bolesť, nie je to nič vážne. Inak bábo OK, všetko tak ako má byť, na svojom mieste, akurát už mi ho ukazovala po častiach, lebo na obrazovku celé nevošlo Laughing Ale normál som videla ako si vystrelo nožičky, potom si tak prehodilo ich cez seba /ako zvyknem aj ja ked ležím Laughing /, potom si ich pokrčilo... no super. Bola som rada, že je všetko OK. Znova idem 18.4 na USG a 25.4 do KE na kontrolne USG a tiež by som chcela to 3D si dať na CD, len sa musím objednať. Smile inak máte môj obdiv. Mne stačí v časaku čítat o starostiach a radostiach s dvojčatkami.... a nieto naživo. Fakt mi stačí jedno alebo taká postupka Cool Bude to drina, ale bude to krásne a hlavne ak to bude starostlivosť robená s láskou Wink Arrow žienky, moje bábo je velmi aktívne, neskutočne kope, budí sa stále skôr ako ja, akurát ked sa poriadne napraskám, tak zaspí skôr ako ja. A ked som hladna, kope odušu Embarassed asi to stretko nám výjde až po sviatkoch, čo? 10.4. idem do práce niečo vybaviť, tak potom si dáme sms a stretko. Už sa sedí vonku v Nostalgii, pri Levočskej bráne a aj v Garaži , tak dáme mnam kávičku. Teším sa Wink