1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

20.03.2007 15:10

Lenka V.

Ahojte, Yuyka, ďakujem za gratuláciu. v poslednej dobe sa skôr stretávam s názorom, že PREBOHA TO SI UŽIJETE, ale veď vy na to máte. / akokeby záležalo na financiách/ Nasenka, s elasťákmi v puberte som mala ten istý problém a takisto som pri prvom tehotenstve pribrala 22kg. Teraz zatiaľ len 3kg, ale každý deň cítim ako mi bruško rastie.

20.03.2007 15:13

Elzinka

AdkaV tak sa pripajam s foto Laughing Laughing Laughing Laughing (skusila som samospust Laughing ) ja som tiez dost chuda - taky pavuk chude nohy, chude ruky a velky pupok Laughing Laughing Laughing

20.03.2007 15:32

Soňa_

Surprised))) vy ste mi teda pavuciky...Surprised)) pokusim sfotit aj ten moj kotlik nech spravime dobry priemer... Laughing

20.03.2007 15:55

LuciaG

mimkab: Ty si postieľku za 3000,-Sk kúpila bez madraca? Alebo už aj s madracom? Dik za pomoc.
Fíha, no to si už veru presne nepamätám, ale myslím, že s matracom to bolo nad 3tisícky, ale určite do 4tis.

20.03.2007 21:54

nasenka

Jéj Elzinka, ty máš bruško ako keď sa pavúčik dobre napapá Laughing Keď to tak porovnám, tak ja mám bruško skôr ako Adka, hore nič a dole taký špic! Wink Lenka, to si dobrá, že si len toľko pribrala a pri dvojičkách! A v koľkom si presne týždni? Ja som sa teraz vážila a som už pribrala 5 kg. Žeby som išla rovnkým kurzom ako pri prvom teho? Rolling Eyes Škoda, že som si predtým nezapísala, ako som postupne priberala! Confused

21.03.2007 08:43

Lenka V.

Dobré ránko, Nasenka, ja som tak ako Ty v 18T, ale detičky sú malinké tak mi 3 týždne uberajú. Inak aj ja mám 28 rokov ako Ty, ale to je už asi všetko čo by sme mali spoločné. A priberať len začnem, aj pri Veronke som pribrala prvých 5 mesiacov len 6kg a potom ešte 16kg.

21.03.2007 09:19

sonca

jej Elzinka pozeram, ze nie som na tom jedina tak. ja mam take asi o polovicu mensie ako ty a zatial som pribrala takl asi kilo. ako si ty na tom s vahou? trochu ma to ukludnilo, ale mas to brusko uz krasne take vyrysovane.

21.03.2007 09:27

Zuzkaaa

Ahoj Lenka, podla mna je pekne mat dvojicky, aj ked prace budete mat jasne vela. Ja osobne si to moc predstavit neviem, ale kolega ma dvojicky chlapcov a su v celku OK, uz si zvykli maju svoj system Smile Tiez sa ale podielali s uvahami o kociku a pod... Smile No, moc Vam drzim palceky u mna si na zaciatku tiez neboli isti, ci nebudeme mat dvojicky, ale nakoniec to dopadlo tak, ze to ani nezistili, ci to bol druhy plod alebo iba hematom, a teraz cakame jedno. Vyzera byt ale zatial ok, lebo na zaciatku som si uzila dost strachu, ci to zvladneme... Zajtra ideme na ultrazvuk, tak sa velmi tesim, aj si pekne video zaznam odnesieme, tak dufam, ze bude vsetko OK. Soni, ked necitis babo, tak mozno sa hybe, ked Ty spinkas a ani o tom nevies... Niekde som citala, ze ked chces vyvolat aktivitu mas si dat pohar mliecka, lahnut si na makku podlozku na chrbat, dat ruky na brusko a cakat, tak vykusaj... Adka, knizka vyzera byt dobra... Skusim ju pozriet niekde. Z.

21.03.2007 09:45

Lenka V.

Zuzi, ďakujem. Ja sa nebojím toho čo bude po pôrode, mamina je doma, takže mi bude pomáhať, ja som skôr roztrasená z toho aby boli obidve v poriadku. Zatiaľ ma straší to, že cítim iba to väčšie a do poradne idem až budúcu stredu.

21.03.2007 09:54

Zuzkaaa

to je super, ze ich vies rozonat Smile Musis pozitivne mysliet. Mne to strasne zdoraznoval moj lekar a ja to teraz tlacim vsade dalej Smile Psychika je obrovsky silna vec. Z.

21.03.2007 10:03

Soňa_

Ahojte kocky... hlasi sa buchticka Sonicka...prave som sa vratila z kontroly.... krcok a pod v absolutnom poriadku.. Wink Wink ...som si vydycghla po tych predchadzajucich problemoch.. ale pribrala som 8 kilo!!!!! som sa dostala na 74..Rolling Eyes Rolling Eyes.pri mojej vyske 174 to zatial nie je az taka hroza, ale ked si predstavim, ze som len v polovici, a ta horsia priberacia je este len predo mnou, tak ma chytaju mrakoty... mimco som nevidela, az na buduci piatok na morfo. vysetreni...a prihlasila som sa aj na profylakticke cvicenia...sice este nemam tusenia, co ma caka, ale necham sa prekvapit...zacinam buduci stvrtok.... inac, poprosila som doktorku, ci je mozne opakovat toxo testy, lebo ma doma psika a povedala, ze nie je problem, ale az o 2 mesiace, ked mi budu robit cukor testy....mhmh... prajem vam pekny den, idem sa pohybat, nech sa zobudi mto moje lenive skvrna...

21.03.2007 10:30

Lenka V.

Zuzi, snažím sa, za týždeň už budem vedieť aj výsledky AFP, budem ležkať doma na PN a konečne budem mať čas na seba a deťúrence.

21.03.2007 10:44

mimkab

Ahojček Soňa No ja som na tom rovnako. Minulý týžden som bola v poradni a pribrala som už 7 kg. O týžden idem zase do poradne, tak som zvedavá, kolko zase priberiem. Lebo som sa nejako rozjedla. No hrôza. Vážim už 77 kg a výšku mám 175. Sadielko sa mi ukladá na stehnách a zadočku, stojí ma veľa námahy, aby som z toho depku nechytila. Rolling Eyes Soňa a ty máš v byte psíka, alebo vonku. Lebo ja mám tiež doma psíka v byte. Chytám dilemu ako sa bude správať, keď bábo príde domov, lebo je naše mojkadlo a spinká s nami, už je najvyšší čas ju odnaučiť od spálne. Snáď to nejako zvládneme. Aj ja sa radšej opýtam ešte raz na toxo. Ja som dnes zistila, že som objednaná na veľký piatok na 3D, je sviatok. Tak neviem prečo ma objednali. No musím sa sestričky opýtať, aby tam skúsila zavolať.

21.03.2007 10:47

slniecko

Ahojcek! Koplo ma!!! Normalne vcera koplo!!! Ja viem, ze mi doki zas nebude verit, ale jeho nekope!!! Sonicka, nic si z toho nerob, pri prvom tehu som aj ja dlho cakala, kym budem malu citit. Idem zajtra na AFP, len neviem, ako to nalacno zvladnem. Snazila som si tiez vyfotit brusko, ale neviem sa strafit, budem musiet poprosit draheho. Majte sa a setrite sa! :D

21.03.2007 10:49

Marysh

Ahojjte, aj ja mam asi take brusko ako Elzinka. Vcera mi bolo strasne zle, neviem z coho, nemohla som do seba dostat, teda udrzat ani pohar vody... hroza... Dnes to uz ide, tak sa velmi tesim, ze mozem zasa normalne jest. Vraj je to na mne vidno, ze brusko spadlo, hovori mangel... Idems i dat obed skory, lebo sa musim vrhnut na pracu, takze sa zatial majte... Vdaka za stranku s kosikmi na spanie... Hodim kuk a asi aj cosi kupim...

21.03.2007 11:08

Soňa_

Mimka, mam v byte maleho maltezaka...Kuba..mam ho uz 7 rokov a je to take moje dietatko, takze sa podla toho aj sprava.. Rolling Eyes Rolling Eyes maly rozmaznany a kontroluje uplne vsetko este aj to aku knihu citam... Wink spavanie v posteli a vyliezanie na gauc sme zrusili pred rokom a pol, ked som sa prestahovala do noveho bytu a poviem ti, ze to bola riadna zaberacka...takze cim skor s tym odnaucanim zacnes, tym lepsie...a odporucam sa riadne obrnit voci tym trikom, ktore psikovia poznaju a vedia, ze vzdy zaberu...takze 100% dodrziavanie zakazu musi ist predovsetkym z tvojej strany... co sa tyka prichodu malinkeho...mam dve moznosti...ked moj rozlietany milasek ostane v Bratislave a nebude lietat po tyzdnovkach, zvladnem aj Kubika...ak budem sama len s malym, pojde Kubo na dlhsie prazdniny k dedkovi....z coho mam sice mensie obavy, ale priority v tomto ohlade nezmenim... ak vyjde prva moznost a budeme doma vsetci 4, bude to poriadna skuska..predpokladam aj ziarlivostne sceny, ale nakolko je ten moj havino zatazeny na prechadzky a dobre jedlo, tak to hadam zvladneme...a naviac nikdy nebol lulkavy.. takze cas ukaze, ale pevne verim ,ze to zvladneme vsetci spolu... Wink Wink

21.03.2007 11:16

Soňa_

Slniecko...jasne, ze to su kopanceky!! ved je to uz tvoje druhe, ci nie?...aj Adka spominala, ze uz ho citila...tak super... inac, som zabudla napisat, ze mi lekarka termin porodu nezmenila...ostavam 9.8.2007...pohyby prisli tak, ako bolo "planovane"... Wink Wink

21.03.2007 11:28

Zuzkaaa

ja mam havina tiez, ale vlastne som ho nechala u nasich, ked som sa stahovala k muzovi, lebo tam mu je lepsie. No testy na toxo som sa nezamyslala opakovat, hmm asi skusim porozmyslat. Nas havo miluje deti a zboznuje netere, len nanho treba davat velky pozor, lebo je veliky (nemecky ovciak), aby ich pri tych hrach nezramoval. Krpate mu beru jeho hracky a nahanaju sa s nim a tak. A on na nich dozera... Je to strasne zabavne Smile

21.03.2007 11:29

mvtina

Ahojte, po tom, co vas tu uz od decembra sporadicky citam, som sa konecne odhodlala prihlasit Smile Mam termin na 4.8., ale hned mi bolo povedane, ze dvojicky chodia skor.. (tymto zdravim Lenku V.), takze neviem,c i by som sa rovno nemala hlasit k julovym. So vsetkym som si dala na cas, takze minuly tyzden som absolvovala prve (nie, citate spravne) vysetrenie, aj gynekologicke.. Embarassed Nastastie mi kamaratka odporucila skvelu pani doktorku. Dnes som bola na velkom sone, takze to vyzera na dvoch chlapov. Zatial vobec nekopu, takze asi nebudu fotbalisti, co ma vobec nemrzi Wink Tymto teda ziadam o dovolenie zaradit sa Wink Martina

21.03.2007 11:34

Zuzkaaa

jeeej ahoj Martinka, dalsie dvojicky, no to je super baby, aspon si budete moct vymienat s Lenkou info, to Vam iste pomoze, to je super :D

21.03.2007 11:38

mvtina

pokial som pochopila, tak Lenka uz ma naskok, ja som predsa len prvorodicka a pomaly zrela na dochodok. Ale mam rozbeh pri sestrinych krstnatach, tak aspon na nieco sa tie skusenosti teraz zicu, nebudem na to pozerat ako vyorana mys na traktor.. Ked som sa to minuly tyzden dozvedela, tak som ani dva dne neverila, ze som dobre pocula, ale pocul aj manzel a zostal tak ticho za doktorkou, ze ta uz sa pytala, ci este stoji alebo uz lezi.. Tak si zaciname zvykat na ten pocit, ze naraz dobehneme az tak vela :D

21.03.2007 12:08

Soňa_

Laughing Laughing Laughing ...Tina, ved to super Exclamation ...vitaj medzi nami.... ziaden dochodkovy vek Exclamation Exclamation to si naraz odkrutis rovno 2 deticky a mas vystarane... Wink mojej najlepsej kamosky sestra ma tiez dvojicky...otehotnela ked mala 34-35..teraz maju krpcy 4 roky- dievcatko a chalap.... Wink inac, tiez su augustovi... musim povedat, za na zaciatku to mali tazke, ale nablizku boli obidbve babky, pomahala cela rodina...hned ako mohli chodili aspon na pol dna do skolky a myslim, ze teraz uz je to len otazka vychovy... treba na nich tvrdsiu ruku, ale inak su sama radost... tak hlavu hore!! budete rodinka a bude vam dobre.. Laughing Laughing prajem vsetko dobre...

21.03.2007 12:30

Lenka V.

Laughing HURÁÁÁ, Tinka teším sa a gratulujem. Presne viem ako sa cítiš, ja som si už zvykla, manžel ešte stále predýchava. a čo sa týka výchovy a zvládnutia dvoch miminiek naraz -prežili iní, prežijeme aj my. Hlavne aby boli zdravé. Ty budeš mať chlapcov? jednovaječných? ja stále neviem, ale manžel povedal že ak to budú baby tak bude zarábať len na hygienické potreby - bude mať doma štyri ženy. Teším sa , že si môžme porovnávať pocity a neskôr snáď aj skúsenosti - ak budeme mať čas sadnúť si k internetu Laughing Laughing Laughing a keď si bola teraz na sone, povedali Ti aké sú veľké a v ktorom si asi týždni?

21.03.2007 12:48

majka.m

Ahojte dievčatá tak prave teraz som sa vrátila z poradne a dr.mi oznámila,že je všetko v najlepšom poriadku a ze pravdepodobne budeme mať ĎIEVČATKO. Velmi sa tešime

21.03.2007 13:19

Zuzanita

Ahojte, prajem krasny prvy jarny den! (teda aspon v kalendari Laughing ) Hura!! Martinka vitaj!!! To je super že dvojičky, normalne Tebe aj Lenke zavidim, aj ja som vzdy chcela dvojicky a 3x som tajne dufala Wink a bohuzial nemame to ani v rodine, takze sance som mala mizive Laughing Laughing Laughing majka.m gratulujem k malej princeznicke!!! Ja som sa dnes konecne dozvedela vysledky AFP - v poriadku. Zatial som nabrala 4 kg - idem zhruba rovnakym tempom ako pri predchadzajucich teho - co mesiac, to kilecko. brusko tiez uz pomalicky rastie, ale este stale nenosim teho gate - padaju mi. Takze ho cvaknem az ked bude lepsie vidiet, tak za 2 tyzdne. Laughing

21.03.2007 13:25

Soňa_

tretie babo a v 16tt su teho gate este velke Confused: Exclamation ...zavidim...moje geny idu inym smerom.. co sa tyka predpovedi, moja mamina vzdy tvrdila, ze mam lono na 11 chlapov, tak som zvedava...budem dufat, ze to bude bambulka... Wink Majka, tesim sa s tebou... Laughing

21.03.2007 14:09

Mmiriam

Ahojte, Martinka, teším sa, že si sa pridala a blahoželám k dvojičkám. Super. Ja už tiež cítim pohyby. Ale len také jemnulinké. Som z toho taká vytešená. Čo sa týka bruška, tak ja už mám celkom veľké. A neviem, čo bude v auguste, keďže teraz je ešte len marec. My máme kočiar ešte po malej, takže nekupujeme. Je to trojkolka s vaničkou a športovou nadstavbou. Boli sme spokojní, tak si ju nechávame. A minulý rok v lete sme ešte kúpili golfáče, takže, myslím, že do kočiarov už investovať nemusíme. A aj postieľku máme. Ja si myslím, že do postieľky nie je nutné veľa investovať. Dôležitejší je matrac. Na začiatok určite stačí aj prútený koš. Až pokiaľ tam bábätku nebude tesno. Naša Hanka spávala asi do pol roka v postieľke, potom sa začala v noci budiť a keďže som ju kojila, tak spávala s nami asi do 1,5 roka. Takže postieľku sme vtedy ani nepotrebovali. Teraz spí opäť v postieľke a práve pre ňu pozeráme už veľkú posteľ, aby si zvykla, pokiaľ sa bábätko narodí. Blahoželám všetkým dievčatá, ktoré už vedia, čo budú mať. Aj ja sa už neviem dočkať. Dúfam, že sa nám na budúci týždeň na UZV ukáže v plnej kráse. Majte sa pekne.

21.03.2007 14:32

nasenka

Babenky, oni mi vycenzúrovali slovo špicaté, bez napísané bez até! Shocked Laughing No nechápem..... Rolling Eyes Mvtina, vtiaj a gratulujem k dvojnásobnej radosti! Wink Ako tak sledujem, vyzerá to väčšinou na dievčatká! Wink Slniečko - ja tiež cítim riadne kopančeky od minulého týždňa....tak povedz svojmu dr., že nech ti verí, že takých je viac! Laughing Ja mám teraz mániu na zmrzlinu a vtedy aj bábenko najviac kopká! Asi mu tiež chutí a teší sa! Wink

21.03.2007 14:33

Yuyka

Ahojte baby, moja mala princeznicka tiez v brusku riadne kopcuje. A rano dokoncapravidelne medzi pol siestou a siestou. Starsia dcerka si uz tiez zvykla, dava rucicku na brusko a caka na kopance. Dokonca jej do bruska napodobnuje zvieratka :D . Riadne sa pritom nasmejeme. Ked sme sa jej pytali, ci nam nechce pomoct vymysliet meno, tak v tom mala uz davno jasno. Kazdemu vravi, ze v brusku nie je babatko, ale OTILIA Sad . No dufam, ze ju to meno prejde a vymysli nieco lepsie. A chlapcenske meno odmieta vymysliet, skalopevne si tvrdi,ze v brusko ziadny chlapcek nie je, je tam Otilia. :D :D :D . Asi v tom ma viac jasno ako lekar a my dokopy. Nechame sa prekvapit. MAjte sa krasne.

21.03.2007 17:57

mia

a toto je nasa babulka

21.03.2007 18:13

mia

sestricka este raz

21.03.2007 20:17

mimkab

Sonička My zase máme doma westíka, jeden rok. Tiež je to naše bábätko. Ani ja ani priateľ si nevieme ani jeden den bez nej predstaviť. Tak už od dnes idem vyskúšať na ňu zákaz do spálne. Bude to veľmi ťažké. Lebo poznám psie triky. Ona ak jej nedovolíme spať s nami, tak si zakaždým počká kým tvrdo nezaspíme a vlezie potom pod perinu a ráno sa zobudíme a ona medzi nami. Ak zavrieme dvere, bude škriabať hodiny a nakoniec sa ako pomstu vypišká pri dverách. Je to malý beťár. No nejako to zvládnuť musíme. Detičky má veľmi rada, tak dúfam, že až tak žiarliť nebude, ale budem všetko pre to robiť aby pochopila, že je to ďalší člen rodiny. Na internete som čítala, že ak s bábom prídeme domov, musíme psíkovi bábo ukázať, aby oňuchalo zoznámiť ich a pekne psíkovi dohovárať, že je to nový člen a potrebuje veľa pozornosti. No ak pôjdeš na prechádzku s bábom, musíš zobrať aj psíka, aby sa necítil odstrčený a ak tvoj havino má prechádzky rád, tak veľmi uvíta prechádzku aj s bábom. No ja psíka nemám kde dať ani srdce to nemám, tak mám čo robiť aby som to zvládla. Wink

21.03.2007 20:21

mimkab

Tinka Vitaj medzi nami a blahoželám k dvojičkám. Teraz s Lenkou si môžete dávať info o dvojičkách. Júj závidim vám, ale len v dobrom. No my predpoklady k dvojčatam máme, ale stále som sa bála tej myšlienky, no keď som otehotnela, tak ta myšlienka sa mi aj páčila. Tak krásne tehulkovanie a vychutnavajte si pocity dvoch bábätiek. Smile Smile

21.03.2007 21:02

babenko

ako citam tak citam, vyzera to tak, ze v auguste sa nam narodi plno malych princezniciek!! aj my cakame dievcatko... Wink Yuyka, ja by som si priala, aby si to maly viac uvedomoval, ze v mojom brusku je baby, ako tvoja mala... ze otilia - vsak to nie je tak ohavne meno? Wink krpec, ked ho prebalujem, zacne vo vzduchu akoze bicyklovat a potom sa tak rozohni, ze casto dostaneme kopanec do brucha Rolling Eyes inac, babka nam doniesla jednu babiku, o ktoru sa uz starame, davame jej plienku, dnes sme ju teplo obliekli, lebo vsak vonku je zima.. Wink a citala som - pre mamicky so psami - zaobstarajte si babiku a noste ju na rukach , nech si vas stvornohy milacik pomaly zvyka.. snad to zaberie a mam zaujimave foto malej - tak jej krasne vidiet celu chrbticu a stavce Shocked skoda, ze tu fotku nemam ako vlozit do PC

21.03.2007 22:51

Marysh

Ahojte novinky take, ze Rikinka by mala byt v piatok doma... :D :D :D Co sa tyka psika... my mame ridgebacka uz 4 roky, nas maly mal teraz 2... mali sme kopec otazok, ako to bude so psom, ci nebude ziarlivy a tak, ale dostali sme radu, ze ked prideme s drobcom domov z porodnice, teda este skor, tak mame dat psovi na pelech plienkku, na ktorej spinkalo babo aspon den-dva. Nasa fena to onuchavala ako blazniva, ked sme prisli domov, tak sme jej dali dalsiu, cerstvu plienku, nasiaknutu babetkovskou vonou. Hrala sa s tym asi dve hodiny v kúse, Dali sme jej onuchat aj maleho a mohla onuchavat vzdy ked sa jej chcelo. Teraz nemame absolutne ziadne problemy, mozno len ten, ze maly ju diriguje ako hrom, niekedy je to na popukanie. Pes je stale vacsi ako on, tak si to viete predstavit, ked ju vedie za voditko na prechadzke. Ona je s nim velmi velmi opatrna, delia sa spolu niekedy aj o jedlo... On jej povie sadni a da jej kus chlebika so svojej vyssej pozicie z detskej stolicky... takze sa deli hned od malicka... Takze tot moje skkusenosti, zatial iba pozitivne...

21.03.2007 23:02

Elzinka

sonca: jej Elzinka pozeram, ze nie som na tom jedina tak. ja mam take asi o polovicu mensie ako ty a zatial som pribrala takl asi kilo. ako si ty na tom s vahou? trochu ma to ukludnilo, ale mas to brusko uz krasne take vyrysovane.
zatial je to 6kg :D

21.03.2007 23:11

Elzinka

gratulujem k dalsim dvojickam zaciatok bude asi tazky, ale ked si najdete system tak to bude super :D , sesternica ma tiez dvojicky, zo zaciatku jej pomahala maminka a teraz sa vytesuje ze ma naraz dve sikovne deticky Laughing psa mame aj my - fenku (miesanku pitbula), s malou su uplne partacky, Veronka ju krmi a ta stvornoha potvora jej trpi uplne vsetko Laughing Laughing Laughing, ked sme malu priniesli z porodnice tak ta nasa havina sa jej najprv bala - lebo nevedela co moze od nej cakat, potom bolo obdobie ze ju uplne ignorovala ako keby tu ani nebola a teraz je to uplne v pohode, Veronka sa na nej uci anatomiu zvierat Laughing Laughing Laughing ukaze ocka, noc, vytaha za usi, za chvost, kontroluje didi ... hlavne ju krmi Rolling Eyes - no kamosky

22.03.2007 10:18

mvtina

Ahojte vsetky, dakujem za privitania Smile Lenka, nebojim sa dvojiciek, vsak zozaciatku to iste da trochu zabrat, ale presne ako hovoris - zvladli ini, tak co sme horsie .. Wink Podla vcerajsieho sona su to dvojvajecne (povodne sme mysleli, ze jedno) a dvaja chlapi - tak pripadne by sme mali pre vas do paru Wink ale vsak ludia nie su neomylni, toboz lekari, takze skutocnu pravdu uvidime az po narodeni. Vyhodou je, ze im nebudem prve tyzdne musiet nechavat farebne maslicky, aby som ich niekolkokrat nevymenila. Aj ked ako matka by asi bolo spravne rozoznat ich od prvej hodiny. Vsak uvidime.. Podla vsetkych povodnych vypoctov aj sona som 20 tyzdni - teda nejake 2 - 3 dni plus (to je asi 21.?), doktor bol spokojny, moja doktorka je tiez spokojna, takze mne tiez nic ine nezostava. Vsetko prezivam prilis lahko, nevolnosti ani mimoriadne chute u mna vobec nenastali, takze rodina ani netusila.. teda keby nebolo rychlej svatby.. Nikto ma zatial nekope, aj ked tu citam, ze by mali, ale na sone sa pohybovali, takze kym su kludne, vobec nevadi Smile este si to urcite uzijem neskor Smile

22.03.2007 10:28

Soňa_

Ahojte kocky, dnes su nejake problemy s forom.... Mad tesi ma, ze mate pozitivne skusenosti s babatkami a psikmi...ani som netusila, ze je nas tolko Wink ...to s tou plienkou sa mi v celku pozdava... Wink ...budem dufat, ze ten moj maly frflos to pochopi... ozi, som neodolala a nakupila zopar krasnych veciciek na mmb... Laughing Laughing este stale neutralnych...

22.03.2007 10:31

mvtina

Inac k tym psikom: od 18-tich som vzdy mala psa/psov. Kedze odidem od rodicov, necham tam aj nasho maleho jazvecika, tak som zacala spracovavat manzela na hafika, myslim, ze je prospesne, ked dieta vyrasta s priatelskym zvieratom a vidi, ze nie su iba ludia a ze zvieratko ma zase ine zvyklosti. My sme odmalicka chodili na prazdniny k dedkovi a babke na dedinu a ti uz si medzicasom zvykli, ze po vystupeni z auta som najprv privitala nasho havina a az potom ich. Nikdy som so psami vacsi problem nemala, ale je fakt, ze niektore sa k detom velmi nehodia. Aj nase mali vsetky ine povahy. Ale zosuladit sa to asi nakoniec da s kazdym. Urcite bude vacsi problem, ak je niektory neprimerane rozmaznany a naraz o tuto pozornost pride, v tomto je pravda, ze deti a psici sa istym sposobom podobaju..

22.03.2007 14:25

Lenka V.

Ahojte, Tinka a si už doma na PN? lebo mne doktorka povedala že od 20T zostanem doma. ak si to rozmyslí a nevypíše ma, tak dám normálne výpoveď, lebo naozaj nevládzem do pol piatej makať v robote a potom ešte zvládať aj domácnosť. Ak budeme mať dievčatká a vy chlapcov, tak ich môžme dať "dokopy" Laughing Laughing Laughing Zatiaľ sa majte, pekne priberajte a užívajte si bublinkovanie. pa

22.03.2007 14:44

mvtina

Hm.. no nie, ja tuho pracujem, mame sezonu, takze od nevidim do nevidim. Vacsinu dna presedim za pocitacom, takze jediny problem je, ze ma obcas boli chrbat. Sme tu tri kolegyne a dve si uz na tuto sezonu zabezpecili fitloptu, tak si obcas niektoru poziciam, doma mam dalsiu este nenafukanu, ale uz by sa sem ani nezmestila. Vlastnu domacnost zatial tak doslovne nemame, aj ked byvame viac-menej spolocne s manzelom, ale do samostatneho pojdeme az niekedy v lete, ked sa byt uvolni. Takze tak. Ja ale zatial nijake zdravotne problemy nemam, obmedzenia nepocitujem, takze ani nevidim dovod, na co by som ostavala doma. Iste ze pre Teba to musi byt podstatne horsie, lebo uz jedno dieta mas a to si vyzaduje tiez nejaku aktivitu. Mne akorat povedala pani doktorka, ze je to automaticky klasifikovane ako rizikove, ale nechcem sa nejak opustat, kym na to nie je dovod.

22.03.2007 15:11

slniecko

Ahojte!!! No vitajte nove dvojciatka!!! :D Mna dnes scedili z krvi na AFP, mala ma patricne lutovala, o tyzden mam vysledky, tak dufam, ze budu ok. V pondelok mam poradnu, som zvedava, ci uz bude vidiet, co to je, aj ked pri malej mi najprv hovorili chlapceka a asi az o mesiac, ze dievcatko, ale zvedava som aj tak. Ozaj, beriete nejake vitaminy? Ja som brala chvilu baby-plan, to je az do 3.mesiaca, ale byvalo mi z neho zle, tak som to vysadila a teraz sa bojim toho pokracovacieho /neviem, ako sa vola/. Ale su urcite aj ine. Ak beriete, ste s nimi spokojne?

22.03.2007 15:14

Zuzkaaa

Ahoj Slniecko, ja beriem Calibrum Maternu a som spokojna. Su drahe, ale pri porovnani obsahu a zlozenia su asi na nasom trhu najlepsie Z.

22.03.2007 15:18

slniecko

Maternu? Tu som brala pri prvom tehu a teraz mi v lekarni tvrdili, ze uz sa nevyraba! Tak si idem pozhanat, vdaka!!!

22.03.2007 15:25

mvtina

Inac aj mne tvrdili, ze sa nevyraba. Tak som si kupila Babyplan - ten na prvy trimester, asi 1 mesiac som ho brala, ale teraz mam aj kupene (obidva) a nic neberiem. Snazim sa radsej do seba dostavat vitaminy v prirodzenej podobe. Aby sa ti mrnusi vyvijali prirodzene, nech sa z nich nepotrham, ked dorastu.. Wink Vsak aj vojnove deti prezili - bez vitaminov a s omnoho mensou ponukou na trhu...

22.03.2007 15:27

Zuzkaaa

dievcata Materna je Centrum, a nie Calibrum, mne sa to stale pletie, ale ved viete o com hovorim Smile Maternu vyrabaju stale, je ale este drahsia ako BabyPlan

22.03.2007 15:44

Soňa_

Ahojte, ja stale beriem - Centrum Materna- davam si po pol tabletke denne - este beriem kys. listovu - vitamin C odkedy mi zacali problemy s krvacajuci dasnami (inac zabera to!!!) - obcas magnezium, ale to budem najma neskor kvoli krcom... nikdy v zivote som tolko vitaminov nebrala... Rolling Eyes take nechty mi z toho narastli!!! aj vlasy zhustli... Wink zatial planujem iba dobrat balenia...a potom len ked povie doktor...

22.03.2007 16:46

Zuzanita

Ahojte, tak ja som z tych "maminovskych" vitaminov brala iba kyselinu listovu (aj pri druhom teho) a teraz mam este aj BION 3, pisa sa na nom, ze je dobry aj pre tehotne, lebo obsahuje probiotika a znizuje vyskyt vselijakych zenskych zapalov a mykoz v tehotenstve. A sem-tam si tam este rybi tuk v tabletke, vraj su z toho inteligentne deti Laughing Laughing Laughing Laughing

22.03.2007 16:51

sonca

Ahojte ja beriem clibrum mami, ale nie 2x za den ako to tam pisu, lebo doktorka povedal, ze je to vela. odporucila mi to bratz tak dvakrat do tyzdna a okrem toho vela suroveho ovocia a zeleniny. zevraj po tych vitaminoch sa previtaminujete a su z toho potom velke babatka a tazke porody. tak som ju pre istotu posluchla.