1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

16.03.2007 21:12

mimkab

Sonca Tak ja bábo cítim každý den a to som v 20 týždni tehotenstva. Keď som bola v 18 tiež som cítila nepravidelne. Nebojkaj sa. Je to v poho. Ja som bola v stredu na ultrazvuku a doktor mi povedal, ze je to este skoro povedat ci bude chlapcek, alebo dievcatko. Zatial vravel, že to vyzerá na dievčatko, ale netrúfa si naisto povedať, že to ešte ťažko zistiť. No 6 apríla idem na 3D ultrazvuk, tak hádam to tam bude viac vidno a konečne aj ja zistím čo to bude. Umieram od zvedavosti. Mia Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej veľmi pekne gratulujem. Tak to už vieš, no dúfam, že aj ja čoskoro zistím. Určite sa s manželom tešíte. Júj krásny pocit čo???

16.03.2007 21:31

Jany

akurat mi kamoska pisala, ze jej znama cakala dievcatko a dneska sa jej narodil chlapcek. by ma trafilo kebyze mam vsetko ruzove a je to chalan Smile takze netreba sa fixovat na pohlavie, clovek nikdy nevie komu sa to pritrafi! ja tiez teda uz nakupujem pre dievcatko Confused

16.03.2007 22:18

Elzinka

ahojte :D som tu uz teda straaasne dlho nebola Laughing len co to stihnem obcas precitat a viac mi bambula nedovoli Laughing Laughing Laughing ked spi, tak si lahnem radsej tiez lebo inak som uz popoludni strasne ustvana ... tak ked si pospominam tak nieco k temam co tu padli Laughing Arrow - my mame kombinovany baby junior - sme s nim spokojny, je dost velky aby sa v nom aj teraz ked ma 16mes pekne vyspala ked potrebuje Laughing , nechcela som do kocika nejak velmi investovat, peniazky viem ulozit aj inde (dali sme na pupocnikovu krv..., a setrim uz aj drobcovi) Arrow - ono zalezi od lekara ale hlavne od ortopeda, lebo ten je opravneny nariadit ci treba alebo netreba balit na siroko, nam napr. nestacili dve plienky s postolkami, nam predpisal abdukcnu perinku (tak ak niekto hovori o utrpeni s dvomi plienkami, nievie co je toto...) nosila to dva mesiace, a mali sme to kvoli kolmym klbovym strieskam (jadierko sa vyvija do nejakych 11mesiacov kvoli nim nasiroko balit netreba, dolezite su striesky, ci je jadierko spravne zafixovane, ak ano tak nasiroko balit netreba) Arrow - prirodzene vs. neprirodzene - ja "papierove" davam len na noc, alebo ked ideme von ci na navstevu, inak sme na bavlnenych (pre niekoho staromodne, pre mna prirodzene - doteraz nemala zaparenu ritku, ani nejaku alergicku reakciu na papierove co sa stava... a dufam ze take problemy uz mat ani nebudeme...) a nezatazujeme prostredie ... takto som ju stale kontrolovala ci nieje pocikana ci pokakana a casto som jej vetrala pri prebalovani ritku, teraz mi uz pekne dava najavo (aj povie) kedy cika ci kaka (myslim ze si to skor uvedomi ked to citi ako ked by mala papierovu, ktora to vsaje a ma pocit ze je v suchu ...) nocnikujeme cca od 9mesiacov a pekne sa dari Laughing Arrow - - od 16tt Laughing, a to uz riadne kopanceki, bublinky som ani nejak pri tom mojom sidle ani nespozorovala ... teraz uz kope pekne, da sa povedat pravidelne Laughing Arrow - no tento stvrtok sme boli na uzv v 20tt a okrem toho doleziteho ze vsetko je v poriadku a velkost sedi presne na den( co ma v duchu strasne ukludnilo), silou mocou sa nechcelo ukazat Laughing Laughing Laughing nozicky tesne vedla seba a este sa nam otocilo chrbtom (aj Veronka bola taka - ta si sadla pekne do lona a cez lonovu kost nebolo nic vidno ..., ze co cakame sme sa dozvedeli az v 30tt, to ze to bude dievcatko som len tusila Laughing ) aj teraz mam pocit ze to bude dievcatko, no ale uvidime ci sa mylim ci nie - 04.04 ideme na 3D :D Arrow - tak zatial je to 6kg, pri Veronke som pribrala 13kg a schudla 15kg, som zvedava kolko to bude teraz, uz som musela vytiahnut "monterky" co som pri prvom tehu kupovala az v siedom mesiaci ... Rolling Eyes Arrow - ja som ich pri prvom tehu mala tak v prvych dvoch mesiacoch (?uz ani neviem) to viem ze sa vsetko roztahuje a prisposobuje, potom neskor som si nemohla sadnut ci vstat co ma strasne bolela kostrc (kamaratku zas lonova kost... ) teraz som take "roztahovacie" nemala , ale ked sa napr. v nejakej blbej polohe zacnem smiat alebo si kychnem, tak ich obcas mam , snazim sa pomalicky uvolnit a ono to prejde ... Wink este chcem zagratulovat k dobrym vysledkom afp ktore to uz mate za sebou, rikinke vela sil a pozitivnej energie, narodeninovym oslavencom vsetko najlepsie Laughing , a samozrejme gratulujem k dvojickam Laughing (u nas celkom realne ale ztial sa nam zadarilo po jednom Laughing )

16.03.2007 23:27

Zuzanita

ahojte, tak co sa kocika tyka, my budeme urcite kupovat ojazdeny. Uz pri prvej dcere sme kupili taky po 2 detoch od susedky, my sme v tom vyvozili nase dve babule a este sa nam ho podarilo predat Wink Bol to Stegi Lux a boli sme s nim velmi spokojny. Akurat vcera sme si na neho pospominali: pozerali sme na Markize Poistovnu stastia a ta hlavna hrdinka presne v takom istom vozila tu svoju dcerku Laughing Laughing Dokonca aj farba sedela Laughing Pouzivali sme ho len ako hlboky a potom sme si kupili karu. Tu este mame, ale pouzivame ju minimalne - tak raz za tyzden. Ta mensia si uz radsej pobeha nez by tam sedela (teraz ma 1 rok aj 7 mesiacov) Do noveho investovat urcite nechceme, lebo uz aj tak dalsie deticky neplanujeme. Tri nam budu bohate stacit Laughing Laughing Ziadne pichania pri kychnuti ja nemam a ani som nikdy nemala. Skor ma teraz trapi krcova zila a zhorsena plet - pri tych prvych dvoch som ani nevedela co je to pupak - tvaricka jak porcelanova babika , a teraz - a teraz kazdu chvilku sa ta mala cervena potvora niekte objavi Confused Confused Confused no co uz. (mozno chlapcek ?) A malinke uz tusim konecne zacina bublinkovat. juj, skvely pocit !!!!

17.03.2007 00:20

mimkab

Zuzanita Tak to akoby si o mne písala. Presne aj ja mám problémy s pleťou. Nikdy som nemala na tvári vyrážky, dokonca aj keď som bola v puberte, tak ma to obišlo a každému sa páčila moja tvárička, že mám ako detská prdelka. Bola som na svoju jemnú pokožku vždy hrdá. A teraz? No je to des. Aj priateľ je z toho prekvapený. Vraj nikdy ma s takou pokožkou nevidel. No každý večer keď sa odličujem, tak okrem clean clear som posledné tri dni začala používať špecialny prípravok na vyrážky. Kúpila som si to od Avonu. Vyzerá ako lesk na pery, ale je v ňom priehľadná tekutina a má sa dať na vyrážku a rýchlo sa to zahojí. No ja si to džabem na celú tvár a začalo mi to pomáhať. Už sa mi pomalinky lepší pleť. Razz Razz Razz Teším sa z toho, ale keďže si to dávam na celú tvár, tak mi to dochádza už po niekoľko dní. No musím si to znovu objednať. Budem to potrebovať. Keďže rozoberáte kočíky, tak by som sa vas chcela opýtať na postielku. Akú si kupujete a koľko zainvestovať do postielky plánujete. Ja už niekoľko dní si pozerám na internete. Chcem nie veľmi drahú, ale zase nie veľmi jednoduchú. Hlavne tie čo čakáte prvé bábo. Aké plánujete kúpiť??? Premyšľala som, že by som kupila postielku takú ktorá sa dá použiť do šiestich rokov, bočné steny sa odstránia a je z toho klasická detská postielka. Síce sú o dosť drahšie, ale objavila som jednu super stránku, kde sú postielky oveľa lacnejšie oproti druhých stránok na webe. Asi ju poznáte: www.bambino-kociky.sk Som sa nejako rozpísala. No nechce sa mi spinkať. Je mi veľmi smutno. Dnes mi snúbenec odišiel na chatu so spolužiakmi a spolužiačkami z výšky na celý víkend. Vráti sa mi až v nedeľu večer. Veľmi ťažko to znášam. Radšej ani nepremýšľam čo tam môžu vyvádzať. Je to ich tradícia štyri krát do roka, na dvoch som bola a bolo síce fajn ale.....Možno že len teraz to horšie znášam, že som tehotná a som precitlivelá, už som si fajne poplačkala. Vlastne plačkám už druhý den. Dáka depka. Dúfam, že vy ste šťastné a tešíte sa ako vás bábo kope. Práve teraz ma koplo. Beťár jeden, nespinká ako ja. Razz

17.03.2007 08:00

Elzinka

neda mi neposlat foto postoliek a nohaviciek na plienky Laughing a rozdiel medzi sirokym balenim a dalsim pouzivanim bavl.plienok - pri sirokom baleni su dve plienky skladane na 1/3 a previazane postolkami, pri dalsom noseni bavl. plienok staci jedna plienka na 1/4 s nohavickami - aby to nevyzeralo nejak tragicky a aby ste si nemysleli ze moja bambula je viazana doteraz na siroko Wink pri pohybe, pri chodzi nieje poznat ci ma papierovu ci bavlnenu plienku ...

17.03.2007 08:01

Elzinka

este porovnanie s papierovou (3-9kg)

17.03.2007 08:03

Elzinka

ked spominate plet, pri Veronke som mala uplne super bez fliacika ci pupacika a teraz aj pupaky aj flaky ... Crying or Very sad ale uz sa to lepsi, a manzel mi povedal ze on si to ani nevsimol Laughing

17.03.2007 13:43

cancan

ahojte babenky, ja som sa tu uz teda dlho neukazala. bola som dost odrezana od internetu a zavalena pracou. no veru, nastupila som do prace. mam za sebou prvy tyzden. zatial super, paci sa mi. uvidime, kolko tam ostanem. je to nove zamestnanie a samozrejme ani netusia, ze som tehotna. zatial to viem maskovat. ale skusobna doba je 3 mesiace, dovtedy na to urcite pridu a som velmi zvedava, ako sa zachovaju. Mozno sa cudujete, preco som teraz nastupila, ale potrebujeme peniazky. a kedze som minuly rok bola cely bez prace (v byvalej robote mi zrusili miesto), nemala by som narok ani na matersku. lenze teraz mam sancu, ze matersku dostanem. beru sa do uvahy posledne 2 roky a to by mi potom vydalo. tak drzte palce. maly je inak cez den u nasich. zvlada to uplne super. kedze su na neho dvaja, maju aj viac casu. chodieva von aj doobeda, co som ja sama nestihala- ked som musela aj upratat, navarit, atd. kedze je ta praca dalej od nasho bytu, cez tyzden byvame u nasich a odtial chodim do prace. na vikend sme prisli domov. poradnu som si dohodla, ze budem chodit nadalej sem na N. Banu. Vzdy dopredu zavolam primarovi a ked bude mat cez vikend sluzbu na oddeleni, tak pridem na vysetrenie. tak aspon nemusim vymyslat, ako sa uvolnim z prace a nebudu ma podozrievat Wink Vcera som si kupila tehu rifle - take do pasa. tie moje stare ma uz totiz zacinaju tlacit. ja este stale nejako extra nepriberam (este nevazim ani tolko ako na zaciatku tehu), ale brusko veru rastie. obcas to male aj citim, je to super. idem si este citat vase prispevky a mozno cez vikend este napisem ak budem stihat.

17.03.2007 17:55

Marysh

Ahojte, dnes som rozpravala s Rikinkou, podsili ju a v stredu zacne primar rozmyslat o tom, ci ju pusti domov. Ale len zacne rozmyslat. Inac sa ma fajn, testy na toxo jej robili, vysledky mala 1:128 a riziko sa zacina pri 1:125... Takze to nie je take hrozne. Chcela by eśte ist na 3D ultrazvuk do KE a na amniocentezu...... ma stale kopec navstev, koncom mesiaca ma nejaku skusku, tak hada, ze bude doma. Skuska je za mnou, do zajtra mam vediet vysledky, no snad to mam z krku... Male kopka... je to nadherne. Tak sa majte krasne, ja sa idem hodit na gauc, lebo mam z teh skoly dnes fest dost. Som vycerpana ako hrom... Krasny zvysok vikendu Laughing

17.03.2007 18:22

mimkab

Tak to je fajn, že Rikinka sa ma dobre. Snáď všetko dobre dopadne, že tie genetické testy a ultrazvuk dopadne dobre. Pozdrav ju od nás a že jej všetci držíme palce a myslíme na ňu.

17.03.2007 20:03

Marysh

A Cancan co robkas? Nieco namahave? Ci si v kancli za kompikom? Rikinke odkazem... idem jej hned napisat sms... Pekny vecer

18.03.2007 15:52

karinnkaa

Ahojte Cancan - drzim ti palce s tou pracou.... ja sice nie som pravnik, ale tolko viem, ze vyhodit ta teda mozu aj v skusobnej dobe kedze si zamlcala ze si tehotna, lebo obe strany pri uzatvarani zmluvy domievaju ze ani jedna nieco nezamlci ci neklame. Viem to z toho, ze aj ja som bola v tejto situacii v decembry, ked som dostala ponuky z byvalej prace, vsetko bolo uz dohodnute, este aj vyska platu (podotykam ze 2x taky ako ked som od nich odisla) - vtedy sme zistili, ze som v tom. Tiez som nad tym rozmyslala, ze im to nepoviem, ale ja som taky ten blby typ co povie vsetko narovinu a pravdivo.... Tu v Madarsku je 30dnova vyp.lehota, takze by som to este mohla aj skryt, ale prve co bolo som zavolala jednej pravnicke, ze ci je to koser takto sa zamestnat, tak mi povedala, ze nie... No tak som zavolala sefovi a povedala, co je vo veci, na druhy den sa mi ozvali a povedali, ze ma xcu aj tak, este ze aj na polovicny uvazok po porode hocikedy mozem zacat. Kedze robim teraz z domu, je to super, ze sa nemusim trepat do officu a obliekat si sproste kostymky, ale zato mam velmi vela projektov a terminov, kt. este teraz nejako stiham, ale pri babatku neviem, ake to bude. Fakt ti prajem, aby ti to vyslo a nech si ta nechaju. a chapem aj tvoju situaciu, ja som nastastie mala miesto aj predtym takze ak by ma nevzali, ziadny problem by nebol. Okrem toho tu maju dobre blbo platenu matersku takze nejak extra dlho nepracovat si nebudeme moct dovolit, kedze kupujeme ten byt. Takze ti strasne drzim palce. papa k.

18.03.2007 21:06

LuciaG

mimkab, my sme pre prvú dcérku kúpili postieľku asi takú, ako je na tej stránke www.bambino-kociky.sk EWELINA, akurát že nemala sťahovaciu bočnicu. Dali sme za ňu okolo 3.000,-Sk. Teraz má dcérka 2,5 roka a práve sme sa rozhodli, že skôr zainvestujeme viac do veľkej postele. Do postieľky sa podľa mňa až tak neoplatí investovať, pretože to dieťa tam spí 2 max.2,5 roka a v konečnom dôsledku, mnohé deti ani v postieľkách spať nechcú a skončia v posteli pri mame, čo je najpohodlnejšie pri dojčení. Takže ja ti radím kúpiť postieľku nie veľmi za premrštenú cenu a potom radšej kúpiť kvalitnú a peknú veľkú posteľ (nás vyšla 9 litrov, ale je to smrek-masív).

18.03.2007 22:35

mimkab

LuciaG Tak to máš pravdu. No ale premýšľala som nad postielkou čo je do šiestich rokov. Práve na stránke www.bambino-kociky.sk som si jednu vybrala. Stojí 2.700,- Sk a ma názov Kacper pre deti do 6 rokov. Váham či práve túto postielku nekúpiť, keď sa dá nastaviť na normálnu postel. Normálne mám z toho dilemu. Rolling Eyes

18.03.2007 22:57

LuciaG

Pozerala som si tú postieľku Kacper, ale musíš si uvedomiť, že to je asi iba cena za postieľku-konštrukciu. K tomu si ešte musíš prirátať cenu za matrac. Nechcem ťa veľmi ovplyvňovať, ale ver mi, že o tie 2-3 roky sa ti už budú páčiť iné postele a budeš chcieť pre svoje dieťa novú :D Teraz je naozaj pekný výber. Ja by som asi nevolila túto kombinovateľnú možnosť.

19.03.2007 08:23

Soňa_

Ahojte kocky... pekne hoci uprsane rano vam prajem... Laughing Laughing ste dali vela rad cez vikend...super...presla som zu www stranku a vecicky tam vyzeraju dobre a ceny sa mi zdajku velmi prijatelne...mate skusenosti aj s inym tovarom ako s postielkami? co sa tyka pohybov, dnes je to presne 10 dni co som pocitila prvy kopancek...teda, to nase, to bude asi maly boxer..rozdava udery Laughing Laughing a musim povedat, ze zo dna na den ich citim coraz intenzivnejsie...a ked nahodou nie, tak som z toho nejaka nervozna aj milacik to hned vidi podla mojej nalady... Wink Wink doteraz som mala termin 7.8. ale myslim, ze mi to lekarka asi upravi...tesime sa, ze to bude male levica...uvidime...v stredu ideme na kontrolu...som zvedava a dudfam, ze ostaneme v auguste.. Laughing cancan- vela stastia prajem!!! ja som zmenila v novembri pracu a v januari pocas skusobnej doby som im oznamila, ze som tehotna...bola som pripravena, ze ma vyleju, ale stertla som sa s velkym pochopenim...ostala som az zaskocena...naviac, mi sef povedal, ze radi za mnou pockaju Exclamation Exclamation to som oci plestila Shocked Shocked ak by si sa nahodou nestretla s pochopenim, lebo toto nie je chripka, ze to prechodis, zakon hovori o tom, ze narok na metersku maju tie zeny, ktore maju za predchadzajucich 270 dni uhradene poistne...netrufam si to cele citovat- najdem to stranku a prilepim ju tu... takze popripade, si to mozes uhradit aj sama, aby si potom apon trochu peniazkov dostala...ale myslim, ze aj ked si nezamestnana, uhradza to za teba stat, tak bez niicoho by si ostat nemala...budem drzat palce... Mia, tesim sa z predpovede... Laughing Laughing ...ja sa uz neviem dockat-ideme 30.3. na morfolog.vysetrenie, tak dufam, ze sa male nebude hanbit.. Wink pekny den vam prajem..pa

19.03.2007 08:41

Soňa_

tu je ta stranka o materskej... http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=681 a este nieco zaujimave, co mne osobne dost pomoze vo vybavovani a pod.. http://www.rodicovstvo.unas.cz/urady.htm

19.03.2007 11:49

AdkaV

toto je dobre Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (pobavila som sa) Elzinka

Adka - super clanok Laughing Laughing Laughing Laughing

19.03.2007 12:01

AdkaV

Elzinka: Adka - super clanok Laughing Laughing Laughing Laughing
trefny, trefny Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

19.03.2007 12:28

karinnkaa

ahojte dobbreeee Smile))) juj baby tak sa tesim, v sobotu sme si kupili taku profi turmix masinku, je uplne genialny, odvtedy som spapala tolko ovocnych blbosti ako dokopy za cely zivot. este aj na mliecne koktejly som sa odhodlala, fakt su super... Takze babenko bude mat aspon pravidelny prisun vitaminov, ked uz som doteraz bola taka zla a nepapala vela ovocia Sad( Neviete mi nektora poradit? My mame byt pred prestavbou a ja neplanujem na prve mesiace kupovat ziadnu postielku kym nie je podkrovie a detska izba dokoncena, preto xcem kupit nejaky kosik co sa da prenasat, ale neviem ci taky do kocika sa vobec oplati, lebo my kocik uz mame. Takze nejaky detsky kosik na pohodlne a kvalitne spinkanie na prve mesiace.

19.03.2007 12:51

NYgirl

ahojte babulky len som Vam chcela povedat, aby ste si mrkli tuto webstranku http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vReferer=/&vAlbumID=29016 ak by ste mali zaujem, kontakt na mailiku detskeveci@gmail.com pekne tehulkovanie Smile

19.03.2007 13:00

Soňa_

Ahoj Karinka, ja sice ziadne skusenosti v tomto ohlade nemam a pravdupovediac si neviem ani taky kosik pre novorodenca predstavit....z mojho pohladu je postielka dost dolezita nakolko babatka vela spia, preto by som to velmi nepodcenovala... rozmyslala si o cestovnych postielkach, ktore su lacnejsie alebo o kupe nejakej pouzitej postielke, ktoru by to potom nebolo luto vyhodit?

19.03.2007 13:39

Lenka V.

Ahojte, Karinka, moja Veronika do 3mesiacov spávala v koši na prádlo, do ktorého mi teta ušila mini matracík a také voláničky okolo, takže ani nebolo vidno že je to kôš na prádlo, ale..... aj keď bola ešte malinká - zdalo sa mi že si ťažko zvyká na postieľku. Takže teraz plánujem mať postieľky od začiatku - tiež ich nemám kde dať a ak ma zatvoria do nemocnice skôr ako zorganizujem úpravu spálne, tak neviem či jedna bude v spálni a druhá v obývačke. Laughing Bábiky, ja som strašne unavená, bruško ma omína a neviem ako sa v práci pri PC usadiť, aby som to do 16,30 vydržala. A to ešte manželíček išiel na cvičenie, takže mi ani doma nemá kto pomôcť. Crying or Very sad

19.03.2007 14:19

mia

MImkab - ja som teda bola na ultrazvuku v piatok. 17 tyzdnov tehotestva a lekar povedal ze to co vidi su pohlavne organy ake vidia u dievcatiek. Ani na chvilku o tom nezpochyboval. On je ale skuseny velmi uznavany lekar na prenatalnu diagnostiku. Ale ked je niekto schopny rozlisit v 17 tyzdni, preco iny nie je v 20? Jedine si viem predstavit ze ta technika nie je az taka dokonala. Inac si to vysvtujem iba lekarovou opatrnostou, nedat nespravnu informaciu, radsej poviem ze to nie je iste. Smile

19.03.2007 17:04

karinnkaa

s tym kosom na praldo som aj ja rozmyslala, maminka ma taky pruteny, tu v madarsku ho predavaju za nehorazne prachy. ale dam si do toho usit kvalitny matrac, nech ma babatko kvalitnu podpierku na chrbatik. Viem ze bude spinkat vela, a ze je to dolezite aby malo zdravu podperu chrbtice, takze urcite ho nebudem davat na nejake smedy. don't worry ! lenze fakt je ze v byte co kupujeme je prizeme 28m2 a galeria 8m2 (kt.sluzi ako spaci kut) takze na galeru k nam ho musim dat. Strecha ma viac ako 30m2 a budu tam 2 dalsie izby, takze akonahle sa to spravy, tak malinke dostane najkrajsiu postielku a detsku izbu na svete Smile)

19.03.2007 17:29

lulu

mia: MImkab - ja som teda bola na ultrazvuku v piatok. 17 tyzdnov tehotestva a lekar povedal ze to co vidi su pohlavne organy ake vidia u dievcatiek. Ani na chvilku o tom nezpochyboval. On je ale skuseny velmi uznavany lekar na prenatalnu diagnostiku. Ale ked je niekto schopny rozlisit v 17 tyzdni, preco iny nie je v 20? Jedine si viem predstavit ze ta technika nie je az taka dokonala. Inac si to vysvtujem iba lekarovou opatrnostou, nedat nespravnu informaciu, radsej poviem ze to nie je iste. Smile
co sa tyka pohlavia, nam na usg v 20tt povedali, ze to bude na 95% chlapec a narodila sa nam Vikinka Laughing Laughing Laughing

19.03.2007 17:59

AdkaV

my mame postielku este po mojom muzovi - kupovali sme len novy matrac. tomino prvy mesiac spaval normalne v kociku, postielku sme este nemali rozlozenu. bol zabaleny v perovej perinke a spal v kociku ako dudok aj v noci. potom bez problemov presiel do postielky, nemali sme problem so zvykanim - mozno preto, ze ako mesacny to az tak nevnimal.

19.03.2007 18:01

AdkaV

(blba fotka z mobilu, ale lepsie som sa sama nevedela nafotit Embarassed , aj toto vyslo tak na dvadsiaty pokus Embarassed - holt, saxana bola na tom s rukami lepsie...)

19.03.2007 18:17

mimkab

LuciaG: Pozerala som si tú postieľku Kacper, ale musíš si uvedomiť, že to je asi iba cena za postieľku-konštrukciu. K tomu si ešte musíš prirátať cenu za matrac. Nechcem ťa veľmi ovplyvňovať, ale ver mi, že o tie 2-3 roky sa ti už budú páčiť iné postele a budeš chcieť pre svoje dieťa novú :D Teraz je naozaj pekný výber. Ja by som asi nevolila túto kombinovateľnú možnosť.
LuciaG Presvedčila si ma, máš pravdu. Uvažujem úplne inak ako maminy čo už deti majú, lebo nabrali pri svojich deťoch skúsenosti. Tak preto som sa radšej chcela poradiť. Určite o dva či tri roky budem chcieť novú posteľ. No rozhodla som sa teda na bambino stránke pre postieľku Alek stojí 2050,- Sk. Už to nie je až taká príšerná suma nie? Ešte madrac, tak to sa snáď vtisnem do 3000,-Sk Ty si postieľku za 3000,-Sk kúpila bez madraca? Alebo už aj s madracom? Dik za pomoc.

19.03.2007 19:32

mimkab

Aj ja mám v pláne na prvé mesiace kúpiť nejaký košík. Veľmi sa mi páčia prútené, ale chcela by som bez podvozku, lebo v meste predávajú len s podvozkom. No neviem kde v Košiciach prútené košíky predávajú. Hľadala som aj na internete ale nič som nenašla. My mám tak malú spálňu, že postielka by sa tam nevošla, tak sme sa rozhodli, pre košík v spálni a postielka v izbičke. V noci bude spať pri mne v košíku a cez den v izbičke.

19.03.2007 19:54

mimkab

Našla som na internete košík ale to pred pol rokom niekto predával, veľmi sa mi páči. Len sa na to kuknite. :D

19.03.2007 19:58

Zuzkaaa

AHojte dievcence, som tu nebola zopar dni, choroba ma zmohla. Normalne zo dna na den ma chytila, tak som prelezela zopar dni uplne hotova neschopna nicoho. Uz mi je ale lepsie, tak este zajtra ostanem doma pre istotu a potom sup spat do prace. Dost som sa bala teploty, ale mala som max 37,5 podarilo sa mi to zrazit, tak som rada. Ale mi bolo strasne blbo, ani spat som nemohla. Tak Vam prajem, aby sa Vam nic podobne neprihodilo a aby ste boli zdravucke... Rikinke moc drzim palceky, verim, ze to bude OK. Co sa tyka postielok, my sme zvazovali kupit pouzitu na inzerat a kupit novy matrac, ale nakoniec svagrina ma este postielku, takze budeme mat od nej. Mala uz totiz spava vo velkej posteli a to zacala skor ako mala 2 roky. Mimka, pripadne porozmyslaj kupit pouzitu a novy kvalitny matrac, ved vydavkov bude strasne moc... My mame velke stastie, ze muzova sestra a aj moj brat maju male dcery, takye vacsinu veci dostaneme. Budem musiet urobit potom zoznam, co vlastne musime kupit Smile

19.03.2007 20:38

Zuzanita

my sme mali taku putovnu postielku, v ktorej spali snad vsetky deti z nasej rodiny vratane mna Razz Razz Razz Bola mensia ako klasicke, tak sa nam pekne zmestila do spalne. Ked mala prva dcerka asi pol roka, uz jej bola mala, tak sme kupili novu klasicku detsku postieku za 1000,- Nasli sme ju na inzerat v novinach, jedni z nasho sidliska ich vozili z Polska. Matrac sme tiez kupili novy, takze nas vysla asi 1500,- sk. Ked sa narodila druha dcerka, starsej sme kupili postielku v Ikei - nie je klasicka 2 metrova, ale iba 160 cm. Teraz uz uvazujeme o tretej postielke -zvysenej a pekne sa nam v nich deti prestriedaju - velka v najvacsej, stredna v strednej a najmensie v malickej Razz Razz Razz - ako v rozpravke Razz So spanim v postielke sme problem nemali, prvu dcerku sme dokonca museli preniest do jej izbicky ked mala pol roka, lebo s nami v izbe sa jej nespalo dobre, chcela klud (a to som ju kojila kazde 3 hodiny - priniesla do postele a zase odniesla) Razz Takze ja tiez zastavam nazor, ze prva postielka nemusi byt ako z katalogu, dieta v nej vacsinou viac ako 2 roky nevydrzi, radsej investovat potom neskor do "normalnej".

19.03.2007 20:56

nasenka

Naša malá tiež keď sa narodila spávala najskôr v kočári, lebo mala problém so zaspávaním a asi tak za mesiac až dva sme ju začali dávať spinkať do postieľky. Tiež si myslím, že treba investovať do kvalitného matraca. Niekto tu spomínal cestovnú postieľku....tak tam by som určite nedávala bábenko spávať denne, naozaj len príležitostne, lebo ten matrac nie je prispôsobený na denné spanie, je dosť mäkký a pôsobí na mňa nepohodlne. Rolling Eyes

19.03.2007 21:52

majka.m

Ahoj Adka V Tak sa nám pekne začinas gulatieť. My stále este nič len také maličké a tiž som v 19 t.t. Crying or Very sad

19.03.2007 22:26

Marysh

Ahojte, ja som taky kosik mala a je to super vec. Mala som ho pozicany, babo z neho vyrastie tak okolo pol roka, ale je to lepsie pre spinkanie novorodenca. Da sa to na kolieskach presunut kam potrebujete a babatka su v tom ovela spokojnejsie ako v postielkach, lebo je to male a pripomina im to brusko. Ten maly priestor. Ja na to nedam dopustit. Moj kos som mala pozicany od kamosky, ale ta caka babenko v oktobri, tak jej ho musim vratit... medzitym ho ma kamoska uz druha a super vec. Takze ja rozmyslam o kupeni nejakeho ojazdeneho niekde. Potom ho bez problemu predam dalej nejakej dalsej tehotnej kamoske, alebo v bazari. Ja vrelo odporucam. Nove su dost drahe na tej stranke, modrykonik, ci ako sa to volalo, ale ojazdene pohodka...

20.03.2007 09:14

aknitram

Ahojte. Pruteny kos bez podvozku, alebo aj podvozok bez kosa, sa da kupit napr. tu http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=611&category_id=98&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26 Wink

20.03.2007 10:30

karinnkaa

aknitram - dik za linku naozaj su celkom ok tie kose, len sa bojim odkial do toho zozeniem kvalitny matrac. ale aj kolisky su super, takze este porozmyslame s drahym. u mna nic nove, akurat ze mi brucho rastie o stosest, Adka V. ja mam podobne...neked pride drahy dam sa odfotit, sama sa neviem tak nastelovat Smile))) zatjra idem na ulz nejaky speciel srdcovy, kvoli tomu ze mam vela plodovej vody a pozajtra na vysetrenie cukrovky Sad((

20.03.2007 11:41

AdkaV

majka.m: Ahoj Adka V Tak sa nám pekne začinas gulatieť. My stále este nič len také maličké a tiž som v 19 t.t. Crying or Very sad
pri prvom som aj ja mala v 19.t. malicke brusko, teraz vyzeram asi ako v 7. mesiaci pred dvoma rokmi Laughing Laughing Laughing Laughing teraz to ide rychlo. mam uz +5 kil a pomerala som sa, v pase som nabrala 12 cm, v bokoch 7 cm (ale to je dobre, lebo v bokoch som sa az teraz dostala na moju obvyklu a normalnu uroven Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )

20.03.2007 11:47

AdkaV

mame tiez stastie, ze mame kamaratov, ktori maju dve deti (6 a 4 roky), takze mame napriklad kociky od nich - hlboky a teraz na nas caka novy golfac z anglicka (aj ked ja golface nemusim, preto mam teraz ariu, ale zas ten, co nam daju je pevnejsi, ma obrovsky nakupny kosik a lepsie kolieska, aj do prirody - aria je roztrasena) v podstate nas prve dieta nic nestalo - postielka (30-rocna) po muzovi, kociky darovane, vecicky po mne a po muzovi (velmi zachovale a tiez takmer nenosene, lebo mama mala toho vela), perinky sme dostali ako dar (az 3, tak som ich ani nevyuzila vsetky), fusaky krasne kozusinove este po mne (aj zimny aj jarny), hniezdo a navlecky na paplon a podusky som si usila sama - akurat sme matrac dokupovali za 500 korun novy... myslim, ze ovela dolezitejsi je matrac ako postielka - radsej investovat do kvalitneho, postielka moze byt aj pouzivana, starsia (ved staci dotiahnut par skrutiek, mozno namalovat a je ako nova). cestovnu by som asi tiez nevyuzivala na kazdonocne spanie, tie kosicky prutene su dobre, pre babatko v prvych mesiacich je z psychologickeho hladiska dolezitejsi mensi priestor, ktory ma okolo seba, potrebuje citit istotu (pret by sa malo minimalne do 4. mesiaca balit do perinky napriklad - a kosicky mu tu istotu daju, velka postielka az tak nie)

20.03.2007 11:47

sonca

my planujeme zobrat staru priatelovu postielku a do nej kupit novu matrac. tu postielku, by som chcela predtym vycistit a uplne nanovo namalovat, aby tam bol novy nater a myslim, ze posluzi ako nova. na chalupe mame odlozenu este jednu, tak ak sa nepodari tato, tak budeme mat tu, v ktorej som prespavala ja. ake krasne brusko, ja nemam zatial skoro vobec a to som v 19. tyzdni. tak dufam, ze coskoro vykukne

20.03.2007 12:11

AdkaV

je vynikajuca. z obsahu: - (napriklad nenosit dietatko vo zvislej polohe az do 9. mesiaca - co znaci, ze klokanky su absolutne nevhodne pre malicke babatka napriklad...,) - - - - napriklad nedotykat sa krku zozadu - - - , kedy sa pretoci, kedy si sadne, ako to ma spravne urobit - (rozdeluje ich na obdobia do 4. mesiaca- vtedy je dietatko najcitlivejsie na manipulaciu; od 5. do 9. mesiaca; a od 10. do 12. mesiaca - kazde obdobie je niecim specificke) - - je v nej - je to vobec vyhodou je, ze autorka je Ceska, dlhe roky pracovala ako sestricka s detmi, nie je to americka kniha, ale kniha, ktora vychadza z nasich podmienok. mam ju doma a velmi mi pomohla, je vynikajuca (a dozvedela som sa, ze takmer vsetko, co som s mojim mrnusom robila, bolo zle, i to, ako s nami manipulovali nasi rodicia a tak nas to potom ucili). je to velmi dobra investicia - a chce to aj to, aby sme sa vzdali vzitych navykov (a casto nespravnych az skodlivych) naozaj ju odporucam

20.03.2007 12:30

Soňa_

super...dakujeme za info...tych nie je nikdy dost..najma pre mna... Wink Wink som dnes akosi mimo...zajtra idem na kontrolu a taketo bezradne stavy mam zakazdym... Crying or Very sad Crying or Very sad uz aby to bolo za mou a vsetko bolo v poriadku...malinke akosi 2 dni velmi nekopka tak som z toho rozladena...ufff...brnka mi to na citlivu stunu... co sa tyka bruska, Adi, ty ho mas take malinke, spicate a vyrysovane- to moje je ako obrovsky melon Exclamation Exclamation ziadna lopta pod trickom...je obrovske, nafucane od prs cez cely pas az uplne dolu....a natahuje sa mi tak velmi, ze sa mi az pupik napina...nemate s tym prosim niektora skusenost? alebo to iba ja tak "rastiem" Shocked Shocked

20.03.2007 12:47

babenko

sona, aj ja mam brusko take velke aj do vysky aj do sirky... ale Adka sa stazovala, ze je moc chuducka, preto ma aj take spicate brusko, u nej vsetko pekne vidno. u mna je to skor ten tuk okolo, co je vidiet Wink este som chcela k tym postielkam poznamenat, ze aj ked maly spi v prenosnej postielke, stale musim mysliet na to, ci ho viac neofuka ako v normalnej posteli. aspon nasa prenosna postel je nizko nad zemou, preto mu aj po stranach zavesim deky. ale v tejto spi len u babky. preto si tiez myslim, ze malicke babatka by v prenosnych postielkach nemali spinkat... neviem, ci na tom naozaj nieco je - s tym ofuknutim, ja mam stale taky pocit. Tomi spal v tom kosiku do svojich 3 mesiacov, potom si uz udieral hlavku. inac, aj tak asi vacsinu prespal u mna na rukach alebo v posteli so mnou ako v tom kosiku... Adka, diky za tip na knihu

20.03.2007 12:53

AdkaV

ano, potvrdzujem, som chuda Laughing Laughing Laughing Laughing este stale som nedosiahla svoju povodnu vahu, teraz mam 53 kil (vzdy som mavala 54), preto cakam, ze viac priberiem, a ze mi po porode aj nieco ostane (u mna je to dane tym, ze som vzdy mala problem pribrat, ked sa moje kamosky v puberte trapili s dietami, ja som sa trapila kvoli svojim chudym noham, ani sukne som nechcela nosit, zrala som za dvoch a nic, ani kilko nepribudlo - stitnu zlazu mam v poriadku, tak to bude asi genetika. ani pocas kojenia som nevyzerala plnsie, a to som dojcila rok a pol - co uz, kazdy mame nieco Laughing Laughing Laughing Laughing )

20.03.2007 13:59

nasenka

Ja som mala tiež problém v puberte, že som bola moc chudá (vtedy boli moderné elasťáky a ja som mala také chudé nohy, že aj tie na mne vyseli, tak som bola veľmi nešťastná, že ich nemôžem nosiť :D ). Naschvál som sa prejedala a ani kilo naviac. Ale pri prvom teho som veru riadne nabrala - už som písala že 22 kg a aj bruško som mala neskutočne veľké (všetci sa mi smiali, že ako futbalka pod tričkom :D ). No a po pôrode som ešte dlho chodila v teho oblečení a tá koža z brucha nie a nie sa stiahnuť....a tie baby, čo mali malé brušká vyzerali po pôrode ako keby ani nerodili. Takže Sonca nezúfaj, ešte sa nabeháš dosť s bruškom a po pôrode budeš ako modelka! Wink Ja som mala pred terajším teho obvod pásu 72cm a teraz mám 94 cm. Wink

20.03.2007 14:25

Yuyka

Ahojte babulky, konecne po dlhsom case sa opat ozyvam, nemala som pristup na internet. Vitam vsetky nove tehulky :D . Lenka V. gratulujem k dvojcatam, Rikinka drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Minuly tyzden som mala vysledky AFP, boli negativne, takze som rada. Takisto som bola na 3D ultrazvuku, pripajam fotku, je z 19tt. Teraz, ked som tam bola, tak som aj trochu sklamana, nejako to nebolo to, co som ocakavala. Ja som myslela, ze to bude predovsetkym prezretie babatka z vyvojovej stranky, ci je zdrave. Fotky boli az druhorade. NAjskor v pondelok, bola tam lekarka, ktora mi urobila asi 5 snimkov babatka, a na konci, ked to mala ulozit na disketu, tak to cele vymazala. Potom uz babo nechcelo spolupracovat, otocilo sa chrbatikom. Stava sa, nebrali sme to nejako tragicky. Sad . Nastastie sme nemuseli nic platit a kedze to mame blizko, prisli sme na druhy den. Tam uz druhylekar urobil tiez najskor snimku tvare, no a potom sa babo zase otocilo chrbatikom a koniec. Lekar nakoniec povedal, ze zatial, co videl, babatko vyzera byt zdrave a vraj (ale si nebol isty) to vyzera byt dievcatko. Co sa tyka postielky, tak my mame tiez rodinnu putovna postielku, ale prva dcerka v nej vobec nechcela spavat, tak som postielku zrusila a spava doteraz medzi nami. Teraz jej ideme zaobstarat dospelacku postel.

20.03.2007 14:35

Yuyka

A este co sa tyka kocikov, tak si to vazne treba riadne premysliet, lebo u nas to bola hotova katastrofa. Mojmu manzelovi povedala jedna znama, ze lacnejsie kociky sa daju kupit v Polsku. Tak sme sa tam teperili (ja mesiac pred porodom). Podmienky boli, kocik skladny (maly kufor auta), lahky (byvame na 4.posch. bez vytahu), s nafuk.kolieskami. Nakoniec sme kupili kocik, ktory sa nam nevmestil do kufra, bol tazky, hrozne tazko sa s nim manevrovalo, jednou rukou som vobec nemohla kocikovat. Je ako tank. Jedina vyhoda je, ze v zime, ked napadne sneh, taknemam problemy prejst aj cez neodhrnute kopce snehu, co je u nas v BB bezne. A este k tomu sa aj asi po mesiaci pokazil. A kde reklamovat? Hadam nie do Polska, zarucny list sme mali. Takze moje prefotene clanky o tom, aky kocik kupovat, boli nanic, ked je vas manzel tvrdohlavejsi ako vy a rozhodne sa kupovat za vas kocik Smile))))).