1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

20.12.2006 12:56

Wao, to bude statistika :)

karinnkaa

ale preco nie, napad je to super ! takze tu mas moje udaje: - bydlisko: Budapest - vek : 29 - termin porodu : asi polka augusta - mena pre deticky (ak uz mate predstavu) - pre chlapceka po tatovi: Peter a dievcatko: mne sa paci Johana ale tatino xce Dori (po madarsky to vsak znie omnoho krajsie hihi, ale zrejme budeme este vymyslat dalej) - kolke dietatko to bude (ak mate uz deticky, napiste aj ich meno a vek) - uuuuuuuuplne prve Smile - kde chcete rodit - v nemocnici... (just kidding - v budapesti Wink

20.12.2006 15:09

AdkaV

tak babulky, daco sa mi podarilo (aj z udajov z vasich profilov). chybajuce udaje mi doplnte a ak som nieco zle napisala, opravte ma Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing nech sa paci:

20.12.2006 16:48

Elzinka

ahojte pri Veronke moc toho nestiham popisat Laughing Laughing Laughing tak k tej tabulke: bydlisko Zohor, mena este nemam rozmyslene, a porod tak ako prvy snad v BA - Kramare, termin 03.08.

20.12.2006 18:30

Katarina a Karinka

miskaeltham: No kym sa tu zozbieraju augustovky 2007, tak uz tu bude niekolko stranok.... Laughing Wink Ja vam chcem napisat, ze my sme zacali prvykrat skusat 20.11., mrchu som mala dostat okolo 6.12., ale hoci som ju nedostala, nechcela som si robit test tak skoro, lebo som sa bala, ze bude negativny (a to by bola riadna depka - takto pred Vianocami), tak som cakala skoro 3 tyzdne (a kazdy den si merala a zapisovala teplotu....a uz som sa aj s bruskom rozpravala....) a testovala som sa presne 24.12., na Stedry vecer, a test bol pozitivny !!! Razz Tak to bol pre nas ten najkrajsi vianocny darcek.... Razz Vsetkym vam zelam taketo krasne Vianoce.... Razz
Jej aj moja mala sa narodila 28.08 ale 2005 Smile

20.12.2006 18:33

Katarina a Karinka

A gratulujem a prajem vela stastia a hlavne bezproblemove tehotenstvo... Uz mi je aj luto, ze nemam brusko a hlavne to malilinkate babo..Ta moja potvorka je riadny zivel Smile Niekedy mam pocit, ze by som chcela dalsie....ale este si radsej dva-tri roky pockam Smile bude to tak lepsie Smile

20.12.2006 21:37

deli

ahojte, ja sa pridavam, TP 9.8 /dufam ze to nebude uz jul!!!!/, bude to nase druhe babo, uz mame 2apol rocnu slecnu, byvam v BA Priznaky: napnute prsia, bolesti/ akoby menstruacne/ bruska, neovladatelna zravost, hoci som este nepribrala... Uz som bola na sone, videla som len nieco ako 50haliernik - taka tmava machulka, ale doktor potvrdil ze je vsetko ok a nasledujuce rande mame v januari Laughing vsetkym vam gratulujem a dufam ze nam tu bude veselo!!!!

20.12.2006 22:09

rikinka

super tabulka !!!!! Meno pre bábo ešte nemáme, to nechávam na neskôr, ked si budem istá, že som to najhoršie obdobie prekonala. budeš slobodná mamička? ale s partnerom po boku, nie??? Tak ako tu pisala nejaká žienka... tiež sme sa v 2/2006 tak tešili a každému o tehu povedali, nedopadlo to dobre Crying or Very sad . Hlavne malá bola v šoku. Takže teraz mlčime, malej to povieme na štedrý den. Idem si lahnuť a pomasírovať bruško, nech je v klude. Zajtra sa stavím dufam na dlhšie. Dobrú nocku prajem... paaaa Arrow žienky.... unava... to je hrozne. Ja už robím desiaty pre manza a dieťa večer, lebo ráno nie som schopná vstať ani o 7h. /ale musím kôli dcére/, potom laham a spim do 10h Laughing , celé dni nič nerobím, len navarím a mocem sa Rolling Eyes . Dokina vedela prečo ma dáva na PNS Laughing . Ked si predstavim, že v apríli by som mala íst znova do práce... no neviem si to predstaviť Laughing , i ked sa teším a hádam už ma nič bolieť nebude. Dnes ma akosi pobolieva bruško.

21.12.2006 10:28

tischka

..kraaaaaaasne.. :D :D :D :D :D

21.12.2006 10:30

tischka

..dakujem Smile ..budem slobodnou mamickou, ale bez partnera po boku..vykaslal sa na mna...skratka o nas nema zaujem.. ale nejako to uz zvladnem Razz

21.12.2006 12:46

deli

tischka, pravdupovediac ti velmi nezavidim, ale fakt je, ze radsej sama ako s blbcom... musis sa obrnit pevnymi nervami a urcite to zvladnes , my ti budeme drzat palce Laughing

21.12.2006 14:00

maruska12

marus

Ahojte, aj ja by som sa rada pripojila do tabulecky, takze tu su moje udaje: - bydlisko -TN - vek -32 - termin porodu -2.8.2006 - mena pre deticky (ak uz mate predstavu) -este nemame - kolke dietatko to bude (ak mate uz deticky, napiste aj ich meno a vek) -uplne prve - kde chcete rodit -v TN v nemocnici Dievcata a priznaky su uplne hrozne, stale je mi zle, musim viac jest a po kazdom jedle potom predychavam tazky zaludok. Prsi mam naliate asi si budem musiet kupit novu vasciu podprdu, lebo tieto terajsie su tesne. :D a obcas ma picha v brusku, dufam ze je to len roztahujucou maternicou a nic vazne. Ale aj tak sa stale pozorujem a bojim kazdeho pichnutia. Asi tu cez sviatky moc nenakuknem, ale prajem vam vsetkym krasne a pokojne sviatky. a novy rok nech je pre nas uspesnym. :D :D

21.12.2006 14:03

marus

marus

Adka-ta tabulecka je uplne krasna, tak prosim dopln moje presne udaje. Neviem ci som sa chvalila, ale uz mam tehulkovsku knizku. :D :D

21.12.2006 15:12

Mmiriam

Ahojte! Rada by som sa k Vám pridala. Práve dnes som si robila test a boli tam dve čiarky. Hurá! Veľmi veľmi sa tešíme. Doma už máme 21 mesačnú Hanku. Termín som si zatiaľ vypočítala sama na 27.08.2007. K doktorovi sa chystám až v januári. Zatiaľ mi bolo nevoľno len pár krát a nebolo to nič hrozné, takže sa to celkom dá. A ani unavená ešte moc nie som. A ešte údaje do tabuľky: Bydlisko: Oslany Vek: 28 TP: 27.08.2007 Mená: zatiaľ nemáme Deti: Hanka - 21 mesiacov Pôrod: tak ako aj prvú dcérku, v Banskej Štiavnici Majte sa zatiaľ pekne.

21.12.2006 17:12

AdkaV

vitajte .... a zaradte sa Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing s tym zaludkom je to aj u mna dajake divne, musim jest mensie porcie a castejsie. uz po par hltoch sa citim na prasknutie, no o hodinu ma prepadne vlci hlad. a pravidelne mi o 11 v noci tak skvrka v zaludku, ze by som vyjedla chladnicku (zatial statocne odolavam)

21.12.2006 17:37

AdkaV

(zvacsila som ju, aby sa nas tam viac voslo, takze augustovky 2007 hlaste sa)

21.12.2006 19:10

karinnkaa

AdkaV: vitajte .... a zaradte sa Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing s tym zaludkom je to aj u mna dajake divne, musim jest mensie porcie a castejsie. uz po par hltoch sa citim na prasknutie, no o hodinu ma prepadne vlci hlad. a pravidelne mi o 11 v noci tak skvrka v zaludku, ze by som vyjedla chladnicku (zatial statocne odolavam)
- presne toto iste mam aj ja. ale hlavne ze mi nie je zle od zaludka. ten hlad - aj klince by som papala. Kolegovci sa uz chechtaju ked kazdu hodinu zahlasim, ze som hladna. no papa

21.12.2006 21:50

rikinka

nie je to nič veselé, ale lepšie skôr ako neskôr. Taký človek, ak by sa chcel vrátiť po čase, určite by som ho už neprijala. Môže to urobiť aj potom.... neboj, zvládneš. Hlavne mať okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeš spoľahnúť v každej chvíli. A všetko pojde jednoduchšie ! Pozri ja som rozvedená, dcéra ma 10 rokov, už som si tiež myslela, že si nenájdem partnera k sebe... a pred 3 mesiacmi som sa vydala druhý krát a mám takého manžela, o akom som síce snívala, ale neverila, že v dnešnej dobe nájdem Exclamation Som konečne šťastná Wink Dnes som si bola nakúpiť ovocie a ked som vošla do obchodu a zacítila kapustu..... Rolling Eyes , myslela som, že sa rozbehnem za tú plachtu a pustim sa do nej Laughing . Hned som volala mamke, nech mi čosi prinesie Exclamation Priniesla Smile Také skoro litrové vedierko Smile A zjedla som asi polovicu Shocked Snad ma neodstrelí v noci Laughing Hlavne aby som nemala krče. Rolling Eyes jaaaaj, ja som zabudla, že ak by to bol chlapec, bude to Martin. Nad tým ani nerozmýšlame ! Teda manžel Laughing Tak tam môžeš doplniť meno chlapčeka Wink

21.12.2006 23:09

Ahojte

Zuzkaaa

Ahojte, tak sa k Vam pridavam aj ja :D Termin mam 8.8.2007 aspon podla poslednej men. Na ultrazvuku som uz bola 2x, kedze som si polezala tyzden v nemocnici. Dnes ma pustili domov, tak sa tesim. Dufam, ze bude vsetko ok. Hospitalizovali ma prave kvoli bolestiam v podbrusku a miernemu spineniu- nasledne zistili hematom, ale podla posledneho ultrazvuku je to ok. Tak snad to uz bude v pohode, aj ked minimalne dalsie 2 tydne musim byt este doma. Prajem Vam vsetkym iba pekne dni a ziadne tazkosti Smile

22.12.2006 18:50

Jany

Ahojte, ajmy sa k vam pridavame, tiez mame to najkrasie prekvapenie pod stromcek Smile sem tam mi je ako na lodi, ale da sa. mame uz jednu dcerku - nathalie, 11mes. zijeme v rakusku - gols, este par dni 28r Smile ,TP podla PM 15.8., rodit budem pravdepodobne v klosterneuburg ako prvu dceru. pekne sviatky vam vsetkym prajeme Smile

22.12.2006 20:11

rikinka

Smile som sama doma, dcéra u starých rodičov, manžel na posedení a ja končím s upratovaním, balením darčekov, medzitým kukám telku Cool . V noci som mala z kapusty krče Rolling Eyes a ráno bolesti brucha a nasledovalo WC Confused . No a celý den ma pobolieva bruško Rolling Eyes Už nech to prejde, lebo tých zlých myšlienok mám fakt už dosť Exclamation Sad ahojte Exclamation Ešte nedávno som si myslela, že augustových bábatiek nebude vela, no stále sa to rozširuje Wink . Super. Je dobré sa tu stretávať, kecať o príjemných, nepríjemnejšich veciach, ktoré nás trápia a prežívať spolu čas až do pôrodu Smile len si spinila alebo aj krvacala Confused: Confused: Dobre, že to prešlo. Ja sa toho najviac obávam Sad

22.12.2006 20:23

Jany

dakujem za privitanie Smile princeznicka uz spinka, pomalinky trenujeme z nasej postele spavanie v postielke Rolling Eyes babule musime pozityvne mysliet a hlavne sa moc nenamahat. mna tiez uz tretiu noc boli stale brucho, az sa budim na to. vzdy rozmyslam co som jedla, ale nic mi take nenapada. som chcela aj zavolat dneska gyn., ale ona si uz dovolenkuje. tak snad to neni nic vazne ... inac cez den mi byva trosku ako na lodi, ale zatial nic vazne. pri prvej mi byvalo sem tam zle a hlavne som mala neskutocnu unavu. zatial ju teraz nepocitujem Smile

23.12.2006 09:10

Zuzkaaa

Ahojte, ja som mala iba trosku spinenie a 2 dni bolesti. Na Antolskej ma hned hospitalizovali a nechali ma tam 6 dni. Najdolezitejsie je byt v klude, lazkat si a oddychovat. Na Antolskej mi povedali, ze hned ako budu bolesti alebo kedykolvek krvacanie mam byt v klude a prist. Urobia Vam vysetrenie a bud si Vas tam nechaju alebo poslu domov. Pripadne daju nejake lieky. Som naozaj o moc kludnejsia, pristup lekarov aj sestier bol vyborny. Takze ziadne zbytocne stresy, tym babatkam iba ublizime. Treba pozitivne mysleit :D A krva,canie je tiez velmi caste, mnohe zeny ho maju pocas celeho tehotenstva, tak sa nelakajte. Ja som sa teda vyplasila strasne a to som mala iba spinenie, snad uz budu len pekne dni Smile

23.12.2006 22:58

rikinka

ja som pri prvej dcére nemala žiadne problémy Rolling Eyes . Preto bolo pre mna nepredstavitelné, že som začala v marci krvacať, čo samozrejme neskončilo dobre Sad . A teraz mám pocit, že sa budem celé tehu obzerať a kontrolovať /aj ked to nechcem/, či niečo nie je v poriadku Evil or Very Mad . To je hrozne. Inak baby, dnes som si všimla, že ma prsia bolia už podstatne menej ako asi pred pár dňami. Ešte tie vonkajšie strany prsníka bolia, ked si stlačím, ale inak nie. A ešte ani nie pred týždnom mi išli odpadnúť, ked som si ich uvolnila.... Rolling Eyes Máte to aj vy takto alebo je to niečo čudnééé Confused: Rolling Eyes

26.12.2006 08:37

Zuzkaaa

Ahoj Rikinka, ja som podla poslednej men. v 8 tyzdni, ale podla sono v polovicke 9teho... Ani mna uz prsia tak nebolia ako pred tym. Ocakavam ale, ze sa to este vrati.

26.12.2006 11:48

rikinka

no mna prsia bolia znova Laughing Zle mi je stále, najviac ráno, ale aj to sa prechodí. Ja by som podľa poslednej MS tiež na zač.8tt, ale aj tak mi to nejako nevychádza. Počkam si na UZV. 28.12 idem na kontrolu na gynek., no bude to asi len taká bežná kontrola, nebude ma asi pozerať. Na UZV by som mala íst o nejaké 2 týždne, tak som zvedavá. A dufam, že je všetko v poriadku. Inak dcéra už vie, že čakáme bábo Rolling Eyes Chceli sme jej to povedať na Stedrý den, no potom sme sa rozhodli, že radšej počkame na prvý UZV, a ked bude všetko OK, tak s tým výjdeme. No čo čert nechcel, dcéra zbadala moje bruško a ked som jej hovorila, že som sa tak prejedla Laughing , tak mi odpovedala, či som normálna, že také brucho aj po prejedení neexistuje mať Rolling Eyes . Tak sme to vyklopili Wink A fakt.... na 8tt mám dosť velké bruško Rolling Eyes

27.12.2006 15:48

karinnkaa

Ahojte babeny dufam, ze po sviatkoch ste vsetky v poho Smile Mam otazku, dokedy bude trvat ta unava a ospalost??? to je hrozna otrava. Ja normalne chodim domov z roboty na hodinku si pospat, inak by som to nezvladala (akoze na obed idem..) esteze mame byt 50m od kanclu Nemam ranne nevolnosti, akurat sa mi toci hlava trochu, ani mi nie je zle od zaludka, len min. piatok mi bolo uplne otrasne. Lekar mi predpisal kys.listovo 2x denne, a ked som si dala rano tabletku a zjedla po nej banan, akoby utalo a odvtedy sa bojim co len na nu pozriet. Neviem ani co mi bolo proste uplna slabota, hlava sa mi tocila, brucho ma tlacilo. Chvalabohu to preslo do rana a mohli sme cestovat domov k rodicom na vianoce. Prsia ma bolia skoro stale, a rastu Sad uz su mi moje vsetky podprdy male. Ake mate brusko? To moje je na 7my tyzden uz podla mna dost velke. Teda odkedy som pocitila ze som tehotna od vtedy az tak moc nenarastlo, ale aj tak, je to des, ze len v podstate 7 tyzden a uz som jak napucana Sad((((( A zajtra ideme k lekarovi a na ulz - takze budem mudrejsia a uvidime kolko narastlo Smile karin

27.12.2006 21:54

Zuzkaaa

Ahojte, no co sa tyka velkosti bruska, tazko povedat. Ja som vysadila antikoncepciu a pribrala, vlastne uz asi aj predtym. Takze som si pripadala ako slonica uz vtedy. Dali sme si 1 mesiac pauzu na precistenie organizmu a otehotnela som hmed potom. Stale mam rovnaku vahu 60kg, ale si to aspon osravedlnujem Smile Karinka, unava by mala prejst vraj po prvom trimestri tak musime este vydrzat Smile potom sa to ma opakovat v poslednom trimestri. Mna celkom prekvapuje vyvoj babatka. Este je take malicke a uz je take dokonale. Pozeram si vyvoj potyzdnoch a vzdy ma to tesi. Drzim palce, abz presla aj ta nevolnost. Prsia rastu..., budem aj ja musiet ist na nakup spodneho pradla :D Rikinka, a co mala tesi sa?

28.12.2006 14:55

karinnkaa

Ahojte tak sme boli dnes u lekara, takze do tej tabulecky pls opravujem termin - 20.august 2007 - presne na statny sviatok tu v Mad. Smile Podla velkosti plodu - je to prave dnes 6 tyzdnov a 3 dni. Nevolnosti zatial presli, ale zrejme som pribrala z niecoho ineho. Moj drahy je na odvykacej "kure" z cigariet a teraz nam vyvara ostosest, takze mojich povodnych 62 kil sa rychlym supom zdvyhlo na 65. Ale planujem ist na tehotenske cvicenia, takze hadam sa tak nerozkysnem. okrem toho mi znovu predpisal kys.listovu. Next time ideme 5.febr. aj na krv konecne. papa K

28.12.2006 15:40

Jany

ahojte, my sme boli navstivit slovensky rodny kraj, takze teraz ma caka trosku vybalovanie, pranie ............ este pred vianocami v sobotu som bola v nemocnici na kontrole lebo ma stale v noci brucho bolelo, az som sa budila. tak vsetko je ok, ze to je normalne v tehotenstve .... no pri prvej som to veru nepocitovala, skor take pychanie po pokoch, na co som brala magnezium. ale teraz mi je uz fajn, nic ma neboli, az na moje bradavecky citlive. a to kojim malu a citim sa ako by som prave zacinala s kojenim. no snad to prejde. inac by som mala podla utz dneska zacat 7tt, tak pomaly si musim spravit termin ku gyn. Smile unava by mala prejst po prvom trimestri. to som aj ja pri prvej bola uplne hotova v praci, az mi oci klipkali Smile teraz som doma na materskej, tak si aj pospim ked sa da Smile no brusko mam vypukle tak ci tak, skor pneumatika Rolling Eyes este stale 7 kg navise.

28.12.2006 15:40

karinnkaa

sorry baby, len skusam pripojit podpis. Sranda co uz nevymyslia, len aby nam to ulahcili Smile

28.12.2006 18:27

Mmiriam

Ahojte! Tak som si po dlhej dobe konečne našla čas zapnúť PC. Cítim sa celkom fajn. Ale mne nebývalo zle ani pri prvom tehotenstve, takže dúfam že to tak bude aj teraz. Len občas cítim slabosť. Unavená som len trochu. No keďže som doma, môžem oddychovať a cez obed spím spolu s malou. Ale zato som strašne lenivá. Nič, ale vôbec nič, sa mi nechce. Takže so všetkým čakám na manžela. Kúpila som si kyselinu listovú, len neviem ako často ju mám brať. A ešte si pamätám, že som brala aj Magne B6, ale som vtedy mávala kŕče, takže zatiaľ som si to nekúpila. K lekárovi pôjdem budúci alebo ten ďalší týždeň. Určite ma pošle aj na sono, takže sa na maličké veľmi teším. Majte sa pekne a oddychujte.

28.12.2006 18:41

rikinka

tak ja som bola dnes na gynde na kontrole, ale to ma nepozerala, len sme kecali, mám sa už celkom fajn, takže aj dokina bola spokojná, predpisala mi dalšie lieky, lebo tieto mi už pomaly dochádzajú a na UZV idem 25.1... tak sa teším Embarassed , aj tak si bola skoro na UZV nejako Rolling Eyes . Takže podľa UZV si nie v 7tt ale v 6tt? Aj ja beriem magne B6 a aj acidum folikum /kys.listová/ a ešte aj tabletky na železo, no ale z toho mám takú stolicu Rolling Eyes že až ! Arrow vieš aká bola prvá reakcia dcéry na tehu Confused: ZE: "mami, to si mi nemohla povedať skôr? aspon by som ta tak neznervoznovala" Exclamation No tak to je super Exclamation Za iných okolností mi môže aj nervy zozrať Rolling Eyes Laughing Inak my sme boli celé sviatky doma /čo sme odskočili k našim a svokrovcom na obed akurát/ - to je cesta na 10 minút Cool . A ani na Silvestra sa nikde nechystám. Teda aspon ja. Manžel s dcérou možno mi pôjdu do mesta natočiť "život" Laughing Zle mi je stále... je to nepríjemné, prsia bolia, 3x v noci cikám Rolling Eyes neviem ako spať, lebo moja milovaná poloha na brušku je už odložená na neurčito... Rolling Eyes Unava Arrow ani Vám nehovorím Exclamation kde sadnem, tam driemem. Nie som schopná žiadnej väčšej práce, námahy. A to 6.1 mám skúsku... a ešte len pozerám na to Sad . Je to hrozné donútiť sa niečo robiť.... Pekný večer prajem Wink idem bruško masírovať, lebo ma nejako bolí od poobedia Rolling Eyes

28.12.2006 18:59

rikinka

moje bruško Rolling Eyes

28.12.2006 21:33

Elzinka

no so mnou sa neda porovnat ... Laughing , este ho nevidno Laughing Laughing Laughing , pri prvom tehu sa dalo nejake to brusko fotit az v stvrtom, teraz by som toho moc neodfotila ... asi je drobec ulozeny viac v panve ...

28.12.2006 21:36

Jany

to ja keby som vam sem poslala, to len taka pneumatika, takze az budem mat fakt tehu brusko ......... Laughing

28.12.2006 23:24

slniecko

Ahojte, tak sa hlasim :D , termin mi zatial /podla netu/ vychadza na 26.8. Brusko este velmi nemam. Akurat ma matie, ze ked som volala k doktorovi, dostala som termin az na 17.1. Staci to? Vraj ma dovolenku, ale v tom centre maju gynekologov asi 6-7 a inak ked je nieco akutne ma objednaju k inemu.

29.12.2006 07:40

kami

Ahojte augustovky 2007. Pripájam sa k Vám. Ja čakám už druhé mimčo. Doma máme už 5-ročného šibala. Teraz by nám dobre padla malá šibalka, ale to je vlastne úplne jedno. Len aby to v tom auguste dopadlo všetko o.k.

29.12.2006 15:22

AdkaV

Jany: ahojte, my sme boli navstivit slovensky rodny kraj, takze teraz ma caka trosku vybalovanie, pranie ............ este pred vianocami v sobotu som bola v nemocnici na kontrole lebo ma stale v noci brucho bolelo, az som sa budila. tak vsetko je ok, ze to je normalne v tehotenstve .... no pri prvej som to veru nepocitovala, skor take pychanie po pokoch, na co som brala magnezium. ale teraz mi je uz fajn, nic ma neboli, az na moje bradavecky citlive. a citim sa ako by som prave zacinala s kojenim. no snad to prejde. inac by som mala podla utz dneska zacat 7tt, tak pomaly si musim spravit termin ku gyn. Smile unava by mala prejst po prvom trimestri. to som aj ja pri prvej bola uplne hotova v praci, az mi oci klipkali Smile teraz som doma na materskej, tak si aj pospim ked sa da Smile no brusko mam vypukle tak ci tak, skor pneumatika Rolling Eyes este stale 7 kg navise.
Jany, este kojis? aj ja. kedy planujes odstavit? mne doktorka odporuca cim skor, ona vobec nesuhlasi s kojenim pocas tehotenstva (vraj to odobera vitaminy tomu malickemu). noa ja som specificky pripad asi, lebo podla nej som aj moc chuda a mam malo hemoglobinu, cize by som kojit uz nemala Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad tak aspon cez den uz nekojim vobec, to si tomino ani nevsima, ze nema moje mliecko, no vecer este na mlieku zaspava a v noci pyta asi 2x.

29.12.2006 15:24

AdkaV

rikinka: moje bruško Rolling Eyes
nooo, to fakt vyzera ako viac ako 8 tyzdnov... ale vraj pri druhom tehotenstve je brusko skor vacsie, lebo maternica je uvolnena, rovnako ako svaly. (ja tiez dajako podobne vyzeram Laughing Laughing Laughing ale az vecer, to som napraskana a brucho sa mi vyduje od plneho zaludka asi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , myslim si to preto, lebo rano ho mam mensie Laughing Laughing Laughing Laughing )

29.12.2006 15:26

AdkaV

inak, ja mam tiez furt pocit, ze co ak som tehotna dlhsie... totiz, viem na 100% percent, ze v novembri som neotehotnela, ak tak az presne 3. decembra (3 dni pred ocakavanym menzesom, co je teda zarucene neplodny den, a davno po ovulacii - sme z toho doma jeleni, lebo sme to neplanovali - ale co uz...tesime sa aj tak, mohlo by byt teraz dievcatko Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )

29.12.2006 15:27

AdkaV

jaaaj, a vitam . pridajte vek, bydlisko, terminy porodu - pekne vas zatabulkujem

29.12.2006 15:39

slniecko

AdkaV: jaaaj, a vitam . pridajte vek, bydlisko, terminy porodu - pekne vas zatabulkujem
Dakujem. :D 31, Samorin, 26.8. Ja som stale hladna, som zvedava, ako dokazem "tehotensku dietu", pri prvom tehu mi bolo zzzle, ale teraz mam hlaaad!

29.12.2006 15:54

Jany

Jany: ahojte, my sme boli navstivit slovensky rodny kraj, takze teraz ma caka trosku vybalovanie, pranie ............ este pred vianocami v sobotu som bola v nemocnici na kontrole lebo ma stale v noci brucho bolelo, az som sa budila. tak vsetko je ok, ze to je normalne v tehotenstve .... no pri prvej som to veru nepocitovala, skor take pychanie po pokoch, na co som brala magnezium. ale teraz mi je uz fajn, nic ma neboli, az na moje bradavecky citlive. a citim sa ako by som prave zacinala s kojenim. no snad to prejde. inac by som mala podla utz dneska zacat 7tt, tak pomaly si musim spravit termin ku gyn. Smile unava by mala prejst po prvom trimestri. to som aj ja pri prvej bola uplne hotova v praci, az mi oci klipkali Smile teraz som doma na materskej, tak si aj pospim ked sa da Smile no brusko mam vypukle tak ci tak, skor pneumatika Rolling Eyes este stale 7 kg navise.
Jany, este kojis? aj ja. kedy planujes odstavit? mne doktorka odporuca cim skor, ona vobec nesuhlasi s kojenim pocas tehotenstva (vraj to odobera vitaminy tomu malickemu). noa ja som specificky pripad asi, lebo podla nej som aj moc chuda a mam malo hemoglobinu, cize by som kojit uz nemala Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad tak aspon cez den uz nekojim vobec, to si tomino ani nevsima, ze nema moje mliecko, no vecer este na mlieku zaspava a v noci pyta asi 2x.
adka, ja som sa na to pytala a ze mozem kojit dokedy chem, trebars az do konca tehu Rolling Eyes normalne som si myslela, ze do 6 mes. aspon co som citala. ale este sa spytam mojej gyn. no ja skusam malu co najmenej kojit, ale ona je taky maly cicok a aj ked sa dobre napapa, tak si vacsinou sama pyta aspon 3x cez den + v noci minimlane 2x. tiez zaspava na prsu, respektyvne po kojeni. takze to budeme mat asi taksie s oducanim. niekde v kutiku srdca dufam, ze sa odstavy sama Smile ale asi budem cakat zbytocne Smile v kazdom pripade budem kojit aspon do konca zimy a potom uvidime ako sa budem citit. urcite je to viacej zatazujuce pre zenu, treba sa pestro stravovat + nejake tie vitaminky pre tehotne.

29.12.2006 15:56

Jany

rikinka: moje bruško Rolling Eyes
nooo, to fakt vyzera ako viac ako 8 tyzdnov... ale vraj pri druhom tehotenstve je brusko skor vacsie, lebo maternica je uvolnena, rovnako ako svaly. (ja tiez dajako podobne vyzeram Laughing Laughing Laughing ale az vecer, to som napraskana a brucho sa mi vyduje od plneho zaludka asi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , myslim si to preto, lebo rano ho mam mensie Laughing Laughing Laughing Laughing )
no mne nejako tiez napuchlo brusko, som si dneska vsimla. normalne mam boky mensie a brucho vypuknute Rolling Eyes ale zatial vazim tak isto, teda 64 kg Rolling Eyes

29.12.2006 15:58

Jany

a tiez krasne vitam nove kocky Smile ja som tiez mala furt pocit, ze som uz tehotna dlhsie, ale myslim si ze to je skor ze som chela byt tehu. urcite som len v 7tt Smile

29.12.2006 16:12

karinnkaa

Caute baby s tym bruskom neviem neviem, ja z coho, tiez mi to skor pripada ako pneu, ale rano je tiez mensie. Prsia ma bolia stale, a cikat chodim stale... Zistila som, ze som alergicka na pachy a niektore chute, nie je to este priskoro? Chvalabohu netykujem ale zle mi je statocne. Kedze robim za laptopom cely den, uz poobede ma obcas bolieva brucho, tak neviem dokedy to takto vydrzim. Okrem toho sa musim pocvhalit ze som dostala dream-job napriek tomu ze som v tom, budem robit z domu a po porode aj na pol.uvazok odkedy xcem. takze sa velmi tesime Smile mimochodom, niekde som citala, ze sa nemaju odfarbovat vlasy - mate s tym skusenosti?

29.12.2006 17:08

Jany

karinka to mas fakt super, ze mozes aj doma pracovat Smile pachy veru ajja citim a je to v norme Smile mne hrozne smrdia salamy, ale este nemam specificku chut. pri prvej som bola na paradajky, ale az ku koncu tehu Smile ja som pocula, ze nevadi odfarbovanie. som si aj odfarbovala pri prvom tehu a nic sa nestalo, ale tiez som radsej z mierov. skor by vadilo keby si robila v nejakom smrade kde sa pouzivaju farby!

29.12.2006 19:21

tischka

..jeeeej, ako sa pekne rozrastame... Smile))))

29.12.2006 22:09

rikinka

Ahojte babule Smile a vítam nové slniecko a kami Wink slniečko, ak nemás nejaké problémy, tak to nie je neskoro. Ja idem na prvý UZV až 25.1, lenze ja už som mesiac PNS, lebo som si už aj v nemocnici poležala, takže u dokiny som už bola, no nepozerala ma, nebrala krv, moč.... nič..... až toho 25.1 a na tom mojom brušku je určite aj nejaký ten tuk Rolling Eyes Smile , preto je tak väčšie..... Rolling Eyes

30.12.2006 13:51

Mmiriam

Ahojte, tak s tým bruškom to je u mňa podobné. Vidieť ho hlavne večer. Ale chutí mi riadne, takže sa ani nedivím. A tiež mi vadia niektoré vône. Rikinka, chcela by som sa spýtať, ako často Ti doktorka kázala brať kys. listovú. Nie som si totiž istá. Jany a AdkaV, moja babula bola tiež závisláčka od cici a mysleli sme si, že to bude trvať minimálne do puberty. Kojila som ju niekoľkokrát denne a aj v noci do 19-tich mesiacov. A zo dňa na deň sme sa odstavili. Plakala jednu noc a odvtedy krásne prespí a ani si nespomenie. Keď mám pravdu povedať ona to zvládla lepšie ako ja. Aj som si poplakala. Ale máme to za sebou. No, myslím si, že to záleží od vás. Keď vám to vyhovuje a nie sú zdravotné problémy, určite môžete kojiť aj v tehotenstve. Musím ísť trochu pred Silvestrom poupratovať. Ale veľmi sa mi nechce. Majte sa.