1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93

Jun 2007

03.04.2007 20:24

Babula

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii

 

03.04.2007 20:25

Babula

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Niki, aj my budeme mat navstevu. Mam milion receptov, len vybrat ten spravny, zajtra Ti urcite nieco hodim, OK???? Wink

 

03.04.2007 20:26

Babula

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Ja sa trhať nebudem....urobím len plnené košíky a celý plech krémešu... Wink
ved ani ja Laughing , navyse, Velku noc doslova neznasam Rolling Eyes Rolling Eyes

 

03.04.2007 20:30

Nikita

No ani ja nemienim vypekat....ja len mozno nejaky jeden kolacik. Len by som chcela nieco take ine. No budem musiet nieco vymysiet. No mozem povedat, ze posledne dva dni mi je stale nejako divne od zaludka. Skoro zo vsetkeho co zjem mi je strasne tazko....a to som teda nejedla nic nezdrave, na obed vcera aj dnes zeleninovy salat...rano jogurt a teraz vecer zeleninovu polievku. No snad na mna nelezie nejaka choroba. Babulky vy ste uz boli na sone? Viete kolko vazia vase poklady? Ja som bola v 29 tt a maly vazil 1185 kg....na to mi kamoska povedala, ze riadny valibuk, ze kym sa narodi bude mat aj 4 kg. No mne sa nezda, ze by bol nejako veliky....hmmm no ved uvidime.

 

03.04.2007 20:31

Nikita

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii
Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink

 

03.04.2007 20:33

Nikita

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Niki, aj my budeme mat navstevu. Mam milion receptov, len vybrat ten spravny, zajtra Ti urcite nieco hodim, OK???? Wink
To by si bolo zlata. Len som citala, ze zajtra bude na babetku nejaky vypadok, lebo budu archivovat nejake diskusie. Tak snad to aspon na chvilu pojde...v najhorsom precitam vo stvrtok Crying or Very sad

 

03.04.2007 20:35

Nikita

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Ja sa trhať nebudem....urobím len plnené košíky a celý plech krémešu... Wink
ved ani ja Laughing , navyse, Velku noc doslova neznasam Rolling Eyes Rolling Eyes No neznasam to ani ja, este ze moj drahy tento sviatok tiez velmi nepodporuje. Ale mam 5,5 rocneho synovca, tak aspon jemu musim nakupit nejake cokoladove vajcosa, nech ma radost Laughing

 

03.04.2007 20:35

Babula

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink je to fraza, ale fakt to leti. Davala som si fotky do albumov este od roku 2004 Embarassed a hikala som, aka bola malicka. Moj maly kuceravy anjelik uz je prvacik Crying or Very sad , niekedy mi je do placu a chcem zastavit cas.

 

03.04.2007 20:37

Babula

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Niki, aj my budeme mat navstevu. Mam milion receptov, len vybrat ten spravny, zajtra Ti urcite nieco hodim, OK???? Wink To by si bolo zlata. Len som citala, ze zajtra bude na babetku nejaky vypadok, lebo budu archivovat nejake diskusie. Tak snad to aspon na chvilu pojde...v najhorsom precitam vo stvrtok Crying or Very sad ano, idu nas cistit, pche, akurat Babatka podla kalendara Crying or Very sad Niki, moj zazrak v brusku si robi v mojom domceku co chce, otaca sa, kruti a ja mam stale pocit, ze vEmula takto nevystrajala, alebo mam kratku pamat.

 

03.04.2007 20:39

Babula

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Ja sa trhať nebudem....urobím len plnené košíky a celý plech krémešu... Wink ved ani ja Laughing , navyse, Velku noc doslova neznasam Rolling Eyes Rolling Eyes No neznasam to ani ja, este ze moj drahy tento sviatok tiez velmi nepodporuje. Ale mam 5,5 rocneho synovca, tak aspon jemu musim nakupit nejake cokoladove vajcosa, nech ma radost Laughing ja mam 10 rocneho synovca a ten chce len peniaze Rolling Eyes Predstav si, ze na Vianoce dostal notebook, 10 rocny, ved ten nemam ani ja Embarassed Prave mi babo urobila z pravej strany brucha obrovsku hrcu a tlaci ma na mechur, pomoooooc. A ake receptiky chces? Aj na varene jedlo aj na chutovky alebo vsetko? Vies co, napis mi na ss mailovu adresu, poslem Ti radsej mail, ak by to nefungovalo.

 

03.04.2007 20:40

Nikita

[quote="Babula"]

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink je to fraza, ale fakt to leti. Davala som si fotky do albumov este od roku 2004 Embarassed a hikala som, aka bola malicka. Moj maly kuceravy anjelik uz je prvacik Crying or Very sad , niekedy mi je do placu a chcem zastavit cas.[/quote Pockaj za chvilu aj druhy anjelik bude mat 6 rokov...tak to leti

 

03.04.2007 20:41

Babula

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink no, neviem, ci pomoze, vies, bojim sa tej ziarlivosti, uz teraz zazera na brusko a ked sa olejujem, tak mi vravi, nehlad ho, ja jej vravim, ja nehladim, ja sa olejcekujem. Rolling Eyes Inac, po tom olejovani mam take jemne brucho ako ziadnu inu cast tela. Laughing

 

03.04.2007 20:42

Babula

[quote="Nikita"]

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink je to fraza, ale fakt to leti. Davala som si fotky do albumov este od roku 2004 Embarassed a hikala som, aka bola malicka. Moj maly kuceravy anjelik uz je prvacik Crying or Very sad , niekedy mi je do placu a chcem zastavit cas.[/quote Pockaj za chvilu aj druhy anjelik bude mat 6 rokov...tak to leti niekedy mam depku zo smrti, ale to asi kazdy Confused

 

03.04.2007 20:47

Nikita

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink no, neviem, ci pomoze, vies, bojim sa tej ziarlivosti, uz teraz zazera na brusko a ked sa olejujem, tak mi vravi, nehlad ho, ja jej vravim, ja nehladim, ja sa olejcekujem. Rolling Eyes Inac, po tom olejovani mam take jemne brucho ako ziadnu inu cast tela. Laughing No to ta chapem, moja sestra ma rozdiel medzi detmi 4.5 roka a ten starsi tiez mal zo zaciatku divne stavy. Ked este mala brucho stale jej na neho tak hukal, ako by chcel babo strasit. No a ked mu oznamili, ze bude mat surodenca tak vravel, ze on ziadneho nechce. A zo zaciatku to tiez nebolo lakhe, ale postupne si zvykol a teraz to je uz v pohode.

 

03.04.2007 20:49

Babula

saandra: Kuk, ja som este tu. No ale vidim ze dnes asi davaju dobry program v telke. Ani jedna.... je to mozne??? Sad
veru, veru, je to bieda, asi maju holky program. Dnes ma moja prvorodena 6 rockov a 6 mesiacov, boze ako to letiiiii Babu leti to leti...aspon ti z babatkom trosku pomoze Wink no, neviem, ci pomoze, vies, bojim sa tej ziarlivosti, uz teraz zazera na brusko a ked sa olejujem, tak mi vravi, nehlad ho, ja jej vravim, ja nehladim, ja sa olejcekujem. Rolling Eyes Inac, po tom olejovani mam take jemne brucho ako ziadnu inu cast tela. Laughing No to ta chapem, moja sestra ma rozdiel medzi detmi 4.5 roka a ten starsi tiez mal zo zaciatku divne stavy. Ked este mala brucho stale jej na neho tak hukal, ako by chcel babo strasit. No a ked mu oznamili, ze bude mat surodenca tak vravel, ze on ziadneho nechce. A zo zaciatku to tiez nebolo lakhe, ale postupne si zvykol a teraz to je uz v pohode. prve 3 mesiace ho chcela, teraz NIE, boji sa, ze ju nebudeme mat &radi. Ona nie je zvyknuta s niekym sa delit, tak je fajn, ze nebude sama, vzdy& som chcela 3 deti. Chcela som 3 rocny rozdiel, ktory, bohuzial nevysiel, tak bude teraz taky velky, ale ona uz ostava doma sama, ked ideme na nakup, tak o rok aspon povaruje batola. Wink

 

03.04.2007 20:51

Nikita

Aj moj maly je nejaky hyperaktivny v bruchu....niekedy to az zaboli. No ale na druhej strane aspon da o sebe vediet.....nemusim sa bat co s nim je. Dnes som zabludila aj na majovcata a mozem ti povedat, ze tam sa schyluje uz k prvym porodom.

 

03.04.2007 20:52

Babula

Nikita: Aj moj maly je nejaky hyperaktivny v bruchu....niekedy to az zaboli. No ale na druhej strane aspon da o sebe vediet.....nemusim sa bat co s nim je. Dnes som zabludila aj na majovcata a mozem ti povedat, ze tam sa schyluje uz k prvym porodom.
Aj ja som rada, ze dava o sebe vediet, dnes som si polozila misku s jablkom na brucho a ona sa mi nadhadzovala, no som ako mala. Ale tie pohyby su neskutocne, to su doslova kotrmelce. Laughing

 

03.04.2007 20:53

Babula

Nikita: Aj moj maly je nejaky hyperaktivny v bruchu....niekedy to az zaboli. No ale na druhej strane aspon da o sebe vediet.....nemusim sa bat co s nim je. Dnes som zabludila aj na majovcata a mozem ti povedat, ze tam sa schyluje uz k prvym porodom.
to vazne? Zaciatkom aprila? Nejako skoro. Confused Pocuj, Ty to mas uz len za cca 60 dni. Shocked

 

03.04.2007 20:57

Nikita

Nikita: Aj moj maly je nejaky hyperaktivny v bruchu....niekedy to az zaboli. No ale na druhej strane aspon da o sebe vediet.....nemusim sa bat co s nim je. Dnes som zabludila aj na majovcata a mozem ti povedat, ze tam sa schyluje uz k prvym porodom.
to vazne? Zaciatkom aprila? Nejako skoro. Confused Pocuj, Ty to mas uz len za cca 60 dni. Shocked No ved to ja mam termin 3.6. ...tak som sa hned zlakla, ze mna keby to chytilo o mesiac skor, tak ma to uplne zaskoci. Ale zatial to tak nevyzera. Zatial sme podla planu Laughing

 

03.04.2007 21:01

Babula

Nikita: Aj moj maly je nejaky hyperaktivny v bruchu....niekedy to az zaboli. No ale na druhej strane aspon da o sebe vediet.....nemusim sa bat co s nim je. Dnes som zabludila aj na majovcata a mozem ti povedat, ze tam sa schyluje uz k prvym porodom.
to vazne? Zaciatkom aprila? Nejako skoro. Confused Pocuj, Ty to mas uz len za cca 60 dni. Shocked No ved to ja mam termin 3.6. ...tak som sa hned zlakla, ze mna keby to chytilo o mesiac skor, tak ma to uplne zaskoci. Ale zatial to tak nevyzera. Zatial sme podla planu Laughing ja ked som cakala Emmu, vsetko bolo take idealne, naivne, mna by ani len NENAPADLO, ze by som rodila skor, alebo ze by sa mi mohlo narodit postihnute dieta, proste nadhera.A mozno aj dobre, ked si clovek taketo veci nepripusta, nepredstavuje doopredu, lebo ich moze vyvolat, takze pst, rodit budeme nacas a v termine 4 kilovych valibukov Laughing

 

03.04.2007 21:02

Nikita

Zatial to vyzera, ze najskor z nas pojde rodit Luuu, tej posunuli termin niekedy okolo 20. maja.

 

03.04.2007 21:04

Babula

Pre SOFFI, nasla som o tom cervikal.skore viac Wink MAximalna tolerancia v 28tt je pri PRIMI 4, MULTI 5 30tt PRIMI 5, MULTI 5 31tt PRIMI 5, MULTI 6 Ale neviem, co je PRIMI a MULTI Laughing

 

03.04.2007 21:05

Nikita

No ved ano, ja si to ani nepripustam, ze by to bolo inak Laughing Laughing Laughing Aj tak musi maly pockat kym vsetko pripravim Wink

 

03.04.2007 21:05

Babula

Nikita: Zatial to vyzera, ze najskor z nas pojde rodit Luuu, tej posunuli termin niekedy okolo 20. maja.
ano a dnes sa nejako neozyva. Confused Ja si stale myslim, ze rodim az o 100 rokov Laughing , ale uz mi uvolnuju miesto v autobuse, comu sa tesim, hlavne muzi. Laughing

 

03.04.2007 21:06

Babula

Nikita: No ved ano, ja si to ani nepripustam, ze by to bolo inak Laughing Laughing Laughing Aj tak musi maly pockat kym vsetko pripravim Wink
pocka, neboj. A kolko chces mat& deti?

 

03.04.2007 21:08

Nikita

Babu idem sa tosku nadychat cerstveho vzduchu (zoberiem vyvencit psa), lebo stale mi je nejako divne od zaludka. A este k tomu sa mi tu pri PC uz dost zle sedi, maly sa hybe o sto sest a trochu ma pobolieva chrbtica. Crying or Very sad

 

03.04.2007 21:10

Babula

Nikita: Babu idem sa tosku nadychat cerstveho vzduchu (zoberiem vyvencit psa), lebo stale mi je nejako divne od zaludka. A este k tomu sa mi tu pri PC uz dost zle sedi, maly sa hybe o sto sest a trochu ma pobolieva chrbtica. Crying or Very sad
OK, pustam Ta Laughing . Aj mna bolii chrbat pri PC, tak sa idem poprechadzat po dome. Laughing

 

03.04.2007 21:11

Nikita

Nikita: No ved ano, ja si to ani nepripustam, ze by to bolo inak Laughing Laughing Laughing Aj tak musi maly pockat kym vsetko pripravim Wink
pocka, neboj. A kolko chces mat& deti? No minimalne dve a potom uvidim. Ale dve urcite

 

04.04.2007 08:16

dzudy

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Ja sa trhať nebudem....urobím len plnené košíky a celý plech krémešu... Wink Posli recept na ten kremesovu plnku Dakujem lebo aj ja chcem a neviem moc dobru plnku. Platy urobim z listkoveho cesta.

 

04.04.2007 08:26

dzudy

BAbula ved to urcite vies co znamena PRIMI prvorodicka MUlty druho a viac rodicka Smile Mr. Green Inak poslite mi nejaky ten recept na tu plnku do kremesa Mr. Green Wink

 

04.04.2007 08:30

dzudy

Luuu uz si bola za tou Jezikovou, ja chcem za nou ist buduci tyzden, vypytam si listok od dokiho a potom ju pojdem zhanat, dufam ze osobne ju zozeniem

 

04.04.2007 09:04

saandra

Nikita: No ani ja nemienim vypekat....ja len mozno nejaky jeden kolacik. Len by som chcela nieco take ine. No budem musiet nieco vymysiet. No mozem povedat, ze posledne dva dni mi je stale nejako divne od zaludka. Skoro zo vsetkeho co zjem mi je strasne tazko....a to som teda nejedla nic nezdrave, na obed vcera aj dnes zeleninovy salat...rano jogurt a teraz vecer zeleninovu polievku. No snad na mna nelezie nejaka choroba. Babulky vy ste uz boli na sone? Viete kolko vazia vase poklady? Ja som bola v 29 tt a maly vazil 1185 kg....na to mi kamoska povedala, ze riadny valibuk, ze kym sa narodi bude mat aj 4 kg. No mne sa nezda, ze by bol nejako veliky....hmmm no ved uvidime.
Niki, na takej strave by som nevydrzala ani jeden den. Ty sa teda sakra zdravo stravujes. No ale z takej stravy by ti nemalo byt tazko. Skus sa opytat dokiho. Ja som bola na sone v 27 tt a maly vazil cca 970 gramov, takze 1185 v 29 tt. je normal (si myslim).

 

04.04.2007 09:05

Luuu

dobre ranko kuriatka Razz dnes sa nam to nejako pospatilo s pocasim,neva aspon mozem cely den lenosit doma...akurat nejaku poživen je treba ist zakupit...zas o hlade nebudem Wink Dzudy: ja som za jezikovou nebola a ani nepojdem,mam nariadeny klud,cize ziadne cvicenia a oni cvicia dve hodky v kuse tak to by som uz asi moc nevladala,a k tomu ze tam vysvetluju ako dychat mi doktor povedal,ze to aj tak zabudnem ked to na mna pride,tak kycham na to Rolling Eyes

 

04.04.2007 09:06

Luuu

...co to citam,zmazu nam prispevky? Shocked

 

04.04.2007 09:09

LuStu

ja som bola na ultrazvuku v 31 tt a malinka vazila 1575 gramov - uplne v termine doktor ze je to oka

 

04.04.2007 09:09

Luuu

Niki jasnacka,ta vaha je uplne v norme,navyse treba tieto odhady zo sona brat s rezervou nie je to moc presne Confused moj mal minuly tyzden 2200g,tiez kazdy hovori aky to bude chlapisko a podla tabuliek sedi na 33tt ako rit na serbel tak neviem co kazdy mudruje ako ho budem horko tazko rodit Rolling Eyes

 

04.04.2007 09:21

dzudy

Ja som zvedava kolko bude moja mala vazit buduci tyzden idem to budem v 31tyzdni

 

04.04.2007 09:25

deszki

Nikita: Ahojte je tu niekto? Baby poradte co piect na Velku noc, pripadne hodte sem nejake mnam mnam receptiky. Neviem co mam piect ani varit.....ma zabije tato Velka noc. A to budeme mat este navstevu, pride svagor s rodinou na sviatky na Slovensko.
Ja sa trhať nebudem....urobím len plnené košíky a celý plech krémešu... Wink Posli recept na ten kremesovu plnku Dakujem lebo aj ja chcem a neviem moc dobru plnku. Platy urobim z listkoveho cesta. aj ja robím pláta z lístkového cesta Wink Plnka: 1/6 l mlieka, 4 zlaté klasy, 40 dkg cukru, 4 žltka - uvarím , potom do toho primiešam sneh zo 4 bielkov Potom: 2 šľahačky + 1 vanilkový cukor a plát ešte polejem čokoládou

 

04.04.2007 09:27

deszki

Luuu: Niki jasnacka,ta vaha je uplne v norme,navyse treba tieto odhady zo sona brat s rezervou nie je to moc presne Confused moj mal minuly tyzden 2200g,tiez kazdy hovori aky to bude chlapisko a podla tabuliek sedi na 33tt ako rit na serbel tak neviem co kazdy mudruje ako ho budem horko tazko rodit Rolling Eyes
aj mňa každý straší aký bude veľký...a to len zato, že som povedala, "ako mi strašne kope do moč. mechúra"...milujem tie múdre reči

 

04.04.2007 09:57

Mokyna

Ahojte, tak vcera sme absolvovali sono. Strasne sme sa tesili, aj mally bol s nami a debatoval s dokim. No ale nedopadlo to uplne najlepsie, som z toho zmatena a nesvoja. Takze maly je stale hore hlavickou, ale to by az tak nevadilo, casu dost na otocenie. Ale placentu mam na zadnej strane, a zospodu, cez vnutornu branku (tak je to v lek.sprave), a to uz sa asi moc nezmeni, aj ked vravel, ze placenta sa este moze posunut, ale asi to bude cisarsky. Ale to by tiez az tak nevadilo, kedze s cisarskym som pocitala koli mojim silnym dioptriam. Ale co ma znepokojuje, ze podla hlavicky namerali babetku, ze ma o tyzden menej, to sa este da, vsak kazdy mame inu velkost a aj tyzden hore dolu. Ale podla stehennej kosti namerali vek az o skoro 3 tyzdne menej. Divne je to, ze sa vek nezhoduje na zaklade tych merani, ze medzi hlavickou a stehennou kostou je taka casova odchylka. Dokimu sa to nezdalo, tak mam ist o mesiac znovu na sono. Koli vsetkym hore uvedenym problemom. Tak som z toho nejaka nesvoja a vobec neviem co si mam o tom mysliet. Do mesiaca ma z toho asi porazi. Ani neviem, co za problem si mam pod tym predstavit, a radsej si ho ani nechcem predstavovat, lebo aj tak nic nevyriesim. Sad Mali ste niektora takyto problem, alebo ste o tom poculi??????????????

 

04.04.2007 10:20

Luuu

mokynka urcite nechod na sono az za mesiac,ak mas moznost vybav si niekoho po sviatkoch,nech maleho premeria znova,popripade iny odbornik,neviem co to moze byt,ale ked nesedia rozmery hlaviny treba to urcite pozriet Wink a nebojky urcite je vsetko v poriadku,ale pre tvoju istotu si skus vybavit este nejake sono Wink

 

04.04.2007 10:22

Luuu

...ale ani mne pri poslednom merani nesedela stehenna kost s hlavinou,stehienko mame v termine tom povodnom junovom a hlavinu s bruskom mame v polke maja,tak neviem ako to chodi u inych drobcekov Rolling Eyes

 

04.04.2007 10:25

Sestka

Ahoj Mokyna, k tomu co si napisala sa Ti neviem vyjadrit, pretoze som to este nepocula, ale ak Ti mozem poradit nevesaj hlavu, prave naopak, ja si viem predstavit co prezivas, pretoze ako som to tu uz spominala zazila som si zle AFP testy a potom amniocentezu a dlhe cakanie na vysledky, ale ani jeden jediný krat som nezapochybovala o mojom babatku, vedela som ze je v poriadku, to je jedine co Ti ostava, verit si , proste mysli pozitivne. Mam kamosku ktorej primar v 36.tyzdni pri USG povedal, ze jej dieta ma velku hlavicku, velmi ju to vystrasilo, pretoze tesne pred tym jej iny povedal, ze je vsetko v poriadku. Ked sa ho opytala co to znamena ta velka hlavicka, tak jej na to nechcel odpovedat, len ze ju ma velku, taky su doktory, najprv Ta vystrasia a potom Ta nechaju tak. Samozrejme ze maly sa narodil uplne zdravy. Ak mas moznost si vybavit este niekde inde skor USG tak tak urob, nazor dvoch alebo troch doktorov je niekedy lepsi (samozrejme by som mu nepovedala aky problem mam, len tak nestranne nech sa na to pozrie)... Drzim Ti palce, vsetko bude dobre uvidis .

 

04.04.2007 10:41

Sestka

...vcera som bola na Kramaroch si vybrat doktora, kt. ma odrodi, tak sa mi to aj podarila za co som velmi vdacna mojej svagrinke. Povedala mi ze staci ked k nej pridem 6 tyzdnou pred terminom co bude 3.maja a dohodneme sa na porode a odbere pupocnikovej krvi. Ak tam niekto chcete ist rodit zistila som si cvicenie, na ktore mozete zacat chodit a aj kontakt na velmi milu sestru, kt. tam cvici. Vola sa p.Štefanáková tel.č. 5954 2300, 0908 567 616 Cvičí sa : PO 9.00 a 11.00 UT 9.00 a 11.00 ST 9.00 a 11.00 ŠT 11.00 a 17.00 plus o 14.00 návšteva porodnej saly PIA 9.00 a 11.00 Treba sa nahlasit, max. moze cvicit 12 bab, ja pojdem prvy krat 13.4. tak uvidim. Kazdopadne doktorka ktora ma odrodi, mi povedala, ze uz aj izby su hotove akurat cakaju na postele, a ze je to tam velmi pekne, takze snad mi to uz stihneme Razz Este pred tym ako pojdete cvicit je potrebne sa obj. u pani JANDOVEJ (dvere vedla) na vstupnu akokeby prehliadku, je to tusim psychologicka, tel cislo na nu je 5954 5215. Tak asi tolko...

 

04.04.2007 10:45

deszki

Mokyna: Ahojte, tak vcera sme absolvovali sono. Strasne sme sa tesili, aj mally bol s nami a debatoval s dokim. No ale nedopadlo to uplne najlepsie, som z toho zmatena a nesvoja. Takze maly je stale hore hlavickou, ale to by az tak nevadilo, casu dost na otocenie. Ale placentu mam na zadnej strane, a zospodu, cez vnutornu branku (tak je to v lek.sprave), a to uz sa asi moc nezmeni, aj ked vravel, ze placenta sa este moze posunut, ale asi to bude cisarsky. Ale to by tiez az tak nevadilo, kedze s cisarskym som pocitala koli mojim silnym dioptriam. Ale co ma znepokojuje, ze podla hlavicky namerali babetku, ze ma o tyzden menej, to sa este da, vsak kazdy mame inu velkost a aj tyzden hore dolu. Ale podla stehennej kosti namerali vek az o skoro 3 tyzdne menej. Divne je to, ze sa vek nezhoduje na zaklade tych merani, ze medzi hlavickou a stehennou kostou je taka casova odchylka. Dokimu sa to nezdalo, tak mam ist o mesiac znovu na sono. Koli vsetkym hore uvedenym problemom. Tak som z toho nejaka nesvoja a vobec neviem co si mam o tom mysliet. Do mesiaca ma z toho asi porazi. Ani neviem, co za problem si mam pod tym predstavit, a radsej si ho ani nechcem predstavovat, lebo aj tak nic nevyriesim. Sad Mali ste niektora takyto problem, alebo ste o tom poculi??????????????
poslala som ti ss...

 

04.04.2007 10:53

Mokyna

Dik za podporu babenky. :D Mesiac na sono asi nevydrzim cakat, ale povedal mi, ze nema moc vyznam ist nejak skor, lebo prave je potrebne, ze za nejaky cas ako sa to zmeni, a za ten mesiac by som aj tak znovu musela ist, lebo to musim ist k odbornikom na specialne sono. A ani nechcem aby babo tak casto za sebou absolvovalo sono. Po velkej noci by som mala byt 2 tyzdne v BA, a ked sa vratim tak pojdem, cize nejake 3 tyzdne. To nejak prezijem. Tesim sa, ze budem v BA, lebo som este toho segrinho drobca nevidela, tak si to spolu budeme uzivat, a nebudem mat cas rozmyslat nad kadecim. A konecne mi aj podrobne porozprava o tom cisarskom. Co mi doteraz rozpravala, tak to mala uplne ok. V utorok jej to robili a v sobotu bola uz aj doma. A tyzden na to bola schopna ist na nakup do hypermarketu. Tak to som len kukala, lebo ja som sa na take nieco po porode necitila ani po mesiaci. Maleho jasnacka so sebou nemala, toho strazila mama. Je inac velmi dobrucky, aj pekne papa, aj spinka, a rastie ako z vody, je to uz poriadna chlapina. Mala spinalku, bolo to ok, za chvilu bol maly vonku a potom nemala ani ziadne nevolnosti, ako niekedy niektore baby mavaju po cisarskom. Iba nejaku prvu noc mala bolesti, lebo myslim, ze museli cakat kym uplne prestane posobit spinalka a potom jej mohli dat nejaku infuzku a nieco od bolesti. A maleho jej tusim dali az na nejaky 3 den nastalo k sebe, dovtedy jej ho len nosili na krmenie. Vravela, ze to bolo vpohode, ze nemam z toho stresovat Wink Vsak ked mi to podrobne porozprava, tak napisem. Cool

 

04.04.2007 10:54

Sestka

..este k tej stretavke, znovu je tu o tom mlkvo, tak by som sa chcela spytat ci mate chut tie co ste z BA, pripadne okolia, alebo aj dalej ochotne sa stretnut. Ak ano poslite mi ss alebo popripade aj sem kto vsetko by sa stretol, ja si to napisem a este priblizne kedy ba vam to vyhovovalo ci v strede tyzdna alebo radsej ku koncu tyzdna (piatok) a priblizne datum kedy plus cas, Ja by som napr. navrhla 20.4. (je to piatok) o takej 18-tej do restiky Steam cofee pri Mileticke, da sa to tam celkom fajn rezervovat taka oddelena miestnost kde sa nefajci, da sa tam parkovat a pre tych co cestuju si myslim tiez je tam v pohode spojenie. Alebo na Obchodnej je v City pointe hore pizzeria tu je linka: www.primopiano.sk, tiez sa tam da rezervovat nefajciarsky kutika je tam fajn.....skor by som m ozno bola za tuto restiku su tu asi lepsie ceny ako v Steame, takze cakam.... Tak posielajte prispevky, nech sa k niecomu dopracujeme. Pa

 

04.04.2007 10:59

Luuu

sestka urcite davame spicha,len prosim prosim nie obchodnuuu to je to najhorsie miesto na parking,pred tyzdnom som tam dostala papucku i ked pomohlo ze som tehotna Confused

 

04.04.2007 11:10

Sestka

Luu tak kam ? nepis len kam nie...ale napis navrh kam ?

 

04.04.2007 11:11

Babula

dzudy: BAbula ved to urcite vies co znamena PRIMI prvorodicka MUlty druho a viac rodicka Smile Mr. Green Inak poslite mi nejaky ten recept na tu plnku do kremesa Mr. Green Wink
to som fakt nevedela Embarassed