1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

19.11.2006 15:33

katy22

Caute babulky Vitam Vandu medzi nami. Nebodj sa , s nami ti toubehne rychlejsie Smile . ak sa mozem opytat, v ktorych koncinach ste? my sme boli dva razy , v lete splavovat kanale po Holandsku. mne sa tam velmi pacilo, aj ked trvalejsi pobyt tam si nedokazem predsatvit. Zuzi, take busenie ( niekedy akoby mi az "preskocilo" srdce) mavam aj ja. a dakde som citala, ze v tehotenstve moze byt. samozrejme, pokial sa mas stresovat, opytaj sa na to. radsej sa 100razy nadarmo opytat, ako sa raz neopytat so zlym koncom idem troska vyvencit moje babulky, tak sa zatial majte pekne a piste :D :D

19.11.2006 16:40

oswa

ahojte baby..man chyta tento viokend taka depka..Som z tej mojej choroby uz na nervy, bojim sa o to malicke...Dnes rano mi odisli hlasivky, cez den sa to vylepsilo...ZAjtra idem za dr.koli tomu tvrdnutiu brucha, nech mam srdce na mieste.. Zuzu..co sa tyka busenia srdca, aj to mam od sameho zaciatku, aj predtym..a v klude by to zase nemalo byt..Az vo vyssich stadiach tehotenstva..ale mne na nic neprisli, skrtaka je to asi zdedene..ma to aj mamina, aj sestra..dokonca som bola na sone srdca a nic.. Vanda...tak mas to asi vazne hekticke, ale neboj..vsetko sa vyriesi...Aj ked ja som strasne rada,ze budem rodit prave na SLov. a prave tu u nas...Myslim,ze na SR je ta starostlivost vcelku dobra, aj v amerike kamoska rodila a tam to brali tiez tak ina... Neuvazujes o porode doma? KAmoska, co rodila v USA, vravela, co papierov potom museli malemu vybavovat, az strach.... Lubina..byvam hore nad vezickou a dr.nechcem nejako tu menovat...ale nema svoju ambulanciu,ale je na oddeleni..Urcite si domyslis, ak poznas gyndosov...po 40tke.. A ty? Ja sa chystam urcite rodit v Handlovej,ani ma nenapadlo ist niekam inam..sestrricky aj doktori su tu velmi fajn...Tak sa tam asi stretneme Laughing Tak baby drzte..

19.11.2006 18:17

Zzuzi

Juuj bambulky dakujem vam. Myslela som si, ze uz nie som normálna Rolling Eyes Ale musíte uznať, ze to búšenie srdca je dosť nepríjemné. Hlavne, ked si lahnem. No želám nám, aby nás také nepríjemnosti obchádzali :D Oswa - to mi je luto, co musís prezívat. Uplne ta chápem, aj ja sa v niektorých situáciach velmi zlaknem a hlavne sa bojím o bábo. Určite chod k lekárovi, ty budes kludnejsia a budes vedieť, co sa deje. Ohladom toho Mg B6 ti uz radili, mne ho lekárka predpísala 3x2tabl. denne. Na letáku píse, ze najviac 2 tabl., ale uz viacerí gynekologovia mi potvrdili, ze kludne aj 6 - 8 tabl. sa môze brať. Ja som pila aj minerálku Magnesia. Tak ti zelám, nech je všetko ok :D Drzkajte sa Wink

19.11.2006 19:00

oswa

Zuzi..to tvrdnutie bruska,napisala som do fora na Mama a ja a gynekolog mi odpisal,ze je to prirodzene, ze ked babo sa oprie o maternicu, tak zareaguje tym,ze na chvilku stvrdne..Ze sa nemam bat..tak som kludnejsia, ale tak ci tak idem zajtra k elkarovi... Viac ma trapi to nachladnutie, ci co to vlastne mam...preslo mi to z dutin do hrdla a na hlasivky...No proste hroza a uz ma to hneva..Keby bol len clovek zdravy...A to ans este caka zima!!!

19.11.2006 19:04

katy22

Oswa, mrzi ma ze ta trapi choroba. pevne verim, ze ti to rychlo prejde. netrap sa, potom sa chorobe nechce odist. a o malicke sa neboj. musis mu dohovarat, aby bolo silne. a ono to vydrzi, neboj Smile Smile zelam ti skore uzdravenie :D

19.11.2006 19:06

katy22

u nas mladsia ochorela - ma zelene sople, tak dufam, ze to od nej nechytim. vraj je dobre jest vela citrusov - to mi povedala svagrina, ona je zdravotna sestra. tak ked na mna sla viroza, denne som zhltala kvanta citrusov. a asi to fakt pomohlo. a vela tekutin

19.11.2006 19:36

Zzuzi

oswa: Zuzi..to tvrdnutie bruska,napisala som do fora na Mama a ja a gynekolog mi odpisal,ze je to prirodzene, ze ked babo sa oprie o maternicu, tak zareaguje tym,ze na chvilku stvrdne..Ze sa nemam bat..tak som kludnejsia, ale tak ci tak idem zajtra k elkarovi... Viac ma trapi to nachladnutie, ci co to vlastne mam...preslo mi to z dutin do hrdla a na hlasivky...No proste hroza a uz ma to hneva..Keby bol len clovek zdravy...A to ans este caka zima!!!
No chripku uz mam tiez za sebou Laughing A to este v 1. trimestri. Liecila som sa homeopatikami a dobry je aj ten sirupcek Hedelix ci ako sa to vola. Ty si uz predsa v 2. trimestri tak by nebolo zle to preliecit antibiotikami. Ja napriklad uz tyzden beriem Augmentin - predpisal mi ho gynekolog a ani v letaku sa tehu nespomina. Aj moja znama mi na nete zistila, ze patri medzi najbezpecnejsie v tehu. Su to sirokospektralne antibiotika - na infekcie v oblasti krku, nosa, usi, dol. dych. ciest, infekcie koze a tkaniv, infekcie moc. a pohl. ustrojenstva. :D A ja som este vtedy na litre pila 100% pomar. dzus Wink Zelam ti skore uzdravenie :D Wink

19.11.2006 19:50

vivien

Ahojte, tak vy ste sa teda rozpisali :D Vanda nemas to lahke, ale hlavu hore, je dobre, ze mas aspon internet... Zzuzi to busenie srdca mam niekedy aj ja, mas pravdu, je to velmi neprijemne, ale tiez som citala, ze v tehotenstve to zvykne byt, ale ked sa bojis, tak samoska chod za lekarkou... Oswa, zelam skore vyzdravenie, nieje to nic moc, ale snad sa z toho rychlo dostanes.. Na mna tiez nieco lezie, trocha ma skriabe v hrdle, tak dufam, ze to rychlo prejde, lebo ja ked som chora, tak sa z toho dostavam aj 2 tyzdne... Katty, zajtra mas tusim UZV, tak dufam, ze ti povedia, co mas v brusku Wink

19.11.2006 20:08

oswa

babulky dakujem..dufam,ze to prejde... Zuzi..ja nemam chripku a navyse na chripku su antibiotika uplne zbytocne... Mne to zacalo bolenim hrdla,ale to bolelo len 1 den a preslo to do nejakej nadchy,ci coho...Utesujem sa tiez tym,ze som v 2 .trimestri..Mam antibio..ale len lokalne..cize nejdu do krvi a tak by mali byt bezpecne..BIOPAROX..a pisjem vela tekutin, vlastne stale len caj s medom a citronom a jem aj mandarinky. tie mi teraz teda chutia..ale tie chutili aj predtym.. Laughing Tak sa mavajte a pekny tyzden zelam...

20.11.2006 08:43

katy22

vivien: Ahojte, tak vy ste sa teda rozpisali :D Vanda nemas to lahke, ale hlavu hore, je dobre, ze mas aspon internet... Zzuzi to busenie srdca mam niekedy aj ja, mas pravdu, je to velmi neprijemne, ale tiez som citala, ze v tehotenstve to zvykne byt, ale ked sa bojis, tak samoska chod za lekarkou... Oswa, zelam skore vyzdravenie, nieje to nic moc, ale snad sa z toho rychlo dostanes.. Na mna tiez nieco lezie, trocha ma skriabe v hrdle, tak dufam, ze to rychlo prejde, lebo ja ked som chora, tak sa z toho dostavam aj 2 tyzdne... Katty, zajtra mas tusim UZV, tak dufam, ze ti povedia, co mas v brusku Wink
ahoj Vivien no, prave sa chystame aj s mladou ( dostala dnes ATB) . teploty nema, tak ju zoberiem so sebou. aj ja som zvedava, ci sa krpate ukaze dam vediet :D zatial papa

20.11.2006 14:34

katy22

ahojte ja len Shocked . vsetky asi podriemkavate v tomto hnusnom pocasi :D takze situacia nezmenena...malinke sa nechcelo ukazat ( vraj asi hanblive) tak uvidime. v stredu mam ten 3D UZV. pevne verim, ze sa doktorovi daco podari :D

20.11.2006 14:52

vivien

katy22: ahojte ja len Shocked . vsetky asi podriemkavate v tomto hnusnom pocasi :D takze situacia nezmenena...malinke sa nechcelo ukazat ( vraj asi hanblive) tak uvidime. v stredu mam ten 3D UZV. pevne verim, ze sa doktorovi daco podari :D
Ahoj Katty, tak mas malickeho hanblivca, ostava v prisnom utajeni Laughing , napina mamicku Wink , ale to nevadi, hlavne ze je vsetko ok :D

20.11.2006 15:38

oswa

katty..nic z toho enrob, aj ten nas to tam schovaval..ale ja viem,ze to bdue chlapec.... :D No tak dnes som pobehala Trencin-Bucu...ale aspon som spokojnejsia..Bola som za svojou doktorkou, pretyoze mi odisli skoro uplne aj hlasivky, tak ta ma poslala ku krcnemu,aby zbytocne nedavala antibio...a kedze dnes sa u ans neordinuje, tak davaj do Prievidze..Nastastie ma doktor ukludnil,ze nic vazne, pretoze som amla v noci pocioit, ze sa udusim,akokeby npuchlo hrdlo..tak poevdal,ze je to o.k...netreba antibio, comu sa naramne tesim..ale musim pit cibulovy caj..to mi odporucil Evil or Very Mad Pamatam si ao ako dieta, mavala som s prieduskami velke problemy a bolo z neho vzdy na bnlivajz...a ked som si ho etraz uvarila, "krasne" spomienkys a vratili..Ale co by som pre toho cloviecika neurobila...Dufam,ze ma pre to raz da do starobinca Shocked A povedal mi,ze ked budu deti odkojene a odchovane,ze treba mandle von.. A este som sa stavila aj za gyndosom, povedalze si mam davat 3x denne Magnesium lactati...A povedal,ze nakolko bol nalez na krcku v poriadku, ze sa nemam strachovat..Ale keby to neprestavalo, ze sa na to pozrie... Tak sa idem liecit cibulovym cajom Twisted Evil Prajem vam peknyd en a nech vas choroby obchadzaju:-))

20.11.2006 15:46

katy22

katy22: ahojte ja len Shocked . vsetky asi podriemkavate v tomto hnusnom pocasi :D takze situacia nezmenena...malinke sa nechcelo ukazat ( vraj asi hanblive) tak uvidime. v stredu mam ten 3D UZV. pevne verim, ze sa doktorovi daco podari :D
Ahoj Katty, tak mas malickeho hanblivca, ostava v prisnom utajeni Laughing , napina mamicku Wink , ale to nevadi, hlavne ze je vsetko ok :D
no mohla som cakat daco ine ked aj obe deti boli take tajnostkarske :D :D ?

20.11.2006 15:52

vivien

oswa: katty..nic z toho enrob, aj ten nas to tam schovaval..ale ja viem,ze to bdue chlapec.... :D No tak dnes som pobehala Trencin-Bucu...ale aspon som spokojnejsia..Bola som za svojou doktorkou, pretyoze mi odisli skoro uplne aj hlasivky, tak ta ma poslala ku krcnemu,aby zbytocne nedavala antibio...a kedze dnes sa u ans neordinuje, tak davaj do Prievidze..Nastastie ma doktor ukludnil,ze nic vazne, pretoze som amla v noci pocioit, ze sa udusim,akokeby npuchlo hrdlo..tak poevdal,ze je to o.k...netreba antibio, comu sa naramne tesim..ale musim pit cibulovy caj..to mi odporucil Evil or Very Mad Pamatam si ao ako dieta, mavala som s prieduskami velke problemy a bolo z neho vzdy na bnlivajz...a ked som si ho etraz uvarila, "krasne" spomienkys a vratili..Ale co by som pre toho cloviecika neurobila...Dufam,ze ma pre to raz da do starobinca Shocked A povedal mi,ze ked budu deti odkojene a odchovane,ze treba mandle von.. A este som sa stavila aj za gyndosom, povedalze si mam davat 3x denne Magnesium lactati...A povedal,ze nakolko bol nalez na krcku v poriadku, ze sa nemam strachovat..Ale keby to neprestavalo, ze sa na to pozrie... Tak sa idem liecit cibulovym cajom Twisted Evil Prajem vam peknyd en a nech vas choroby obchadzaju:-))
Ahoj Oswa, no ten cibulovy caj ti nezavidim Shocked , ale ked pomoze tak tak jasne... Ja ho zvyknem robievat Adamkovi, ale dam mu tam med a citron, jemu neskutocne chuti Shocked A este mu robym, ze cibulu nakrajam na kolieska, a dam do pohara, ze cibula, lyzica medu, cibula lyzica medu, atd, potom to pusti stavu a tu stavu mu davam po lyzickach, aj to si da bez problemov, vola to, ze sladky liecik Laughing ... Mna tiez este skriabe hrdlo, ale tak cajickujem o sto sest... Confused

20.11.2006 15:55

vivien

no mohla som cakat daco ine ked aj obe deti boli take tajnostkarske :D :D ?
:D , dufam, ze na 3D UZV sa ti ukaze v plnej krase Wink , Inac bude to urcite krasny zazitok, my sme sa tiez chystali, ale potom sme to nechali tak, ale este stale vaham...

20.11.2006 16:05

katy22

vivien: :D , dufam, ze na 3D UZV sa ti ukaze v plnej krase Wink , Inac bude to urcite krasny zazitok, my sme sa tiez chystali, ale potom sme to nechali tak, ale este stale vaham...
no tak v to dufam aj ja :D :D sestra ma na to nahovorila. a v tom Hlohovci objednavaju prakticky okamzite, mna dnes objednala na stredu, cize za dva dni. v cene 600,- je nahratie DVD ( vlastne medium treba) plus fotky. a co vravela sestra, tak doktor sa jej venoval tak dlho, kym nenasiel zaber taky, aby spravili fotku. ze tam byvala aj tristvrte hodinu ved zreferujem. snad nebudem sklamana :D

20.11.2006 17:02

Anonymous

vivien..tak klobuk dole,ze ten tvoj maly ti to pije..Lebo ja,ked som bola taky stupel,som to za nic nechcela pit, ked som teraz ucitila vonu..bleeeee..vratili sa spomienky Twisted Evil Ale co clovek neurobi pre toho drobceka,nie?? Oswa

20.11.2006 18:13

Simona Pápayová

Simona Pápayová: Pri najbližšej poradni to určite doktorke spomeniem, od utorka za týždeň by som mala ísť, ale ak by sa to ešte opakovalo, alebo nebodaj zhoršilo, tak jej buď zavolám, alebo pôjdem skôr. Inak Magne B6 užívam takmer od začiatku a pri poslednej poradni mi zvýšila dávku na 3-krát denne. V nemocnici som bola v 7 týždni, 12 dní. Samozrejme mi tam bolo dlho, ale čo by som pre drobca nevydržala. Najviac, čo ma tam trápilo bola zápcha, lebo tie toalety boli hrozné.... Ako som doma, tak so zápchou nemám problémy.
Simonka, aky si mala problem, ze si bola v nemocnici?
Ahoj Vivien, aj všetky baby, nebola som teraz 2 dni na nete a Tvoju otázku som si všimla až dnes... Takže v tej nemocnici som bola kvôli krvácaniu. Krvácala som 1 deň a potom som ešte mala hnedý výtok, na čo mi povedali, že je vlastne tiež krvácanie, ale dali to tam do poriadku.... No a ešte sa vrátim k tomu tvrdnúcemu brušku, som rada, že ste sa pripojili aj ostatné, ktoré Vás to trápi. Tiež to pociťujem práveže keď som v kľude, najčastejšie ak ležím na chrbte s vystretými nohami, myslím, že v inej poloho som to zatiaľ nepocítila. Tiež som si nie celkom istá, či je to naozaj tvrdnutie, alebo niečo iné. O týždeň v utorok mám ísť do poradne, a potom o ďalší týždeň v pondelok na sono. Ešte som si spomenula, že ste sa niektoré pýtali na prenatal box, tak ja som ho u mojej lekárky dostala, vtedy keď mi aj založila tehotenskú knižku. A ešte ste niektorá spomínali cibuľu - tak ja keď som bola malá a trápil mna (alebo súrodencov) kašeľ, tiež nám mamina nakrájala cibuľu, ocukrovala to, to si pustilo takú sladkú šťavu a tú nám potom dávala. Celkom sa dala vypiť. Tak, ktoré sú choré, želám skoré uzdravenie.

20.11.2006 18:46

ivus80

Ahojte, Vandi - mas odvahu, ja sa nechytam. Drzim palce, nech Ti to vsetko dobre dopadne. A neboj sa, vrav stale babetku, ze ho lubis nadovsetko. Moj manzel je tiez tazka povaha a je to Slovacisko ako hora, ale pri prvom ma tiez vytrapil, ja som celkovo citliva az moc a este k tomu burenie hormonov, takze niektore situacie som nedokazala zvladnut inak ako neustalym placom. A nastastie moje prve dieta je velmi krasne, zive, spokojne, vie sa aj samo pohrat, nie je nervozne. Dolezite je, aby si mu davala vela, vela, vela lasky a stale mu vravela, ze ho lubis. Ono sice tomu slovu nerozumie, ale vnima, ze toto slovo je nieco krasne. To som citala v nejakom psychologickom okienku, ci v takom niecom podobnom. No a casom sa moj manzel polepsil, priznal si vela chyb, aj ked to nie je este idealne (ved ani ja nie som bezchybna), teraz mam ovela pohodovejsie tehotenstvo co sa tyka psychiky, ako to prve. Viem, ze Ti to tazko padne, ale prehodnot naozaj takyto vztah, ci to stoji za to - nicit seba aj dieta. Ak mas rodinu, co Ta podrzi - prehodnot, ci Ti s nou nebude lepsie. Vies, to nie je len par dni tehotenstva, ked sa babo narodi, tak potom este zacnu starosti. V kazdom pripade Ti veeeeelmi drzim palce, aby si si zivot zariadila tak, aby si bola spokojna a stastna a tak isto aj Tvoje dieta. A vedz, ze dieta Ti da toooooolko lasky, ze Ti vynahradi mnohokrat aj za partnera. Zelam Ti, aby sa Tvoj priatel zmenil k lepsiemu, aby pochopil, ze Ta trapi - Talian - netalian, proste, aby Ta maximalne lubil a aj Vase dietatko. Dufam, ze som Ta neurazila a nenahnevala, ze som Ti to takto otvorene napisala. Ak ano, veeeeeelmi sa Ti ospravedlnujem. Zzuzi - myslim, ze v tehotenstve je to normalne, ze viac bije srdce, lebo musi prepumpovat viac krvi. Tusim, ze nejako takto to bolo kdesi napisane. A suhlasim s Katy, ze radsej sa 100krat opytat, ako neopytat sa. Oswa - drzim palce, aby si bola cim skor zdrava. A neboj sa, malicke je velky bojovnik a teraz sme v trimestri, v ktorom by nemalo nic zle hrozit. Ale aj ja sa zlaknem bars coho, aj zastavenych vetrov. Katy - vraj najlepsia prevencia proti chripke je hodne si dopriat kyslu kapustu. Mne uz kvasi v sude -taaaaaaaak sa tesim, ako si dam do tela. Mnam. Majte sa krasne. Iva

20.11.2006 19:14

Simona Pápayová

Ahoj Ivus aj Vandi. Tiež sa pripájam k tomu, čo Ti napísala Ivus, tiež ma napadlo niečo podobné, ako Ti Ivus napísala. Neviem, aký máš s Tvojim partnerom vzťah, ale tiež som mala taký dojem, či by Ti možno nebolo lepšie na Slovensku s rodinou, ak sa o ňu môžeš oprieť. No ale to je všetko na Tebe, nebudem sa opakovať, čo Ti už Ivuš napísala. V každom prípade Ti držím palce, aby si sa rozhodla správne.

20.11.2006 20:17

Janey

Ahojky, dlho som tu nebola ale zvládla som prečítať čo ste si písali veru je toho dosť... Aj ja vám prajem skoré uzdravenie. Smile Umna je zatial všetko ok len ma začali trápiť mojenešťastné zuby... rastie mi posledný zub mudrosti akurát je taký hlúpi že rastie aj s dierou... A ja som hrozne háklivá na bolesť zubov Nič bez injekcie na umrtvenie... A lieky od bolesti si nechcem dávať koly malej. Asi budem musieť skočiť aj k zubárovi ufff už teraz sa bojím. S tým ultrazvukom nestrašte ja som bola v sobotu nakupovať detské veci a samozrejme ružové... ako inak ked mi povedali že to bude dievčatko. Ale nie všetko mám ružové, našťastie... A kupila som aj nádhernu perinku. A stihli ma aj okradnuť... kedže sme nakupovali na trhu a v dave ludí... No niektorí ludia bez chrbtovej kosti sa radi takto priživuju a mna štvalo že sme nenakupili všetko to čo sme chceli. Boli sme nakupovať v Nowom Targu, radi tam nakupujeme, ale čo už. Len si babulky dávajte teraz hlavne pred vianocami pozor... Sad Tak vám ešte prajem krásny večer... Smile

20.11.2006 21:36

Kukuc

Tak ahojte, chcem sa vam pochvali, pan doktor nam povedal ze to vyzera na zdraveho, dobre ziveneho chlapiska Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing pekne sa nam ukazal bol otoceny zpredu, dokonca nam mvyplazil jazyk a predviedol sa ako krasne pije plodovu vodu,.. no jednoducho je uzasny Laughing Laughing Laughing Laughing a nas teda rozhodne hanblivy nie je

20.11.2006 21:42

Anonymous

Ahojte všetky, myslím že pri takomto počasí sa ani nedá čakať nič iné ako choroba.Mňa tiež pobolieva hrdlo,dúfam že sa to nezhorší.Ak bude treba tak si dám tie dibrity,čo tu odporúčate. Oswa,tak to si na opačnom konci mesta.Ja bývam na Okružnej,tak sem chodím aj ku gyn.A ty si spokojná so svojim gyn.?Tiež som rozhodnutá rodiť v našej porodnici,sú tam super ludia.Fakt by bola sranda,keby sme sa tam stretli.Priznám sa aj že mám trošku strach z porodu,lebo vlastne neviem,čo ma čaká.Malá sa narodila cisárskym lebo bola KP.Ale máme tu skvelých porodníkov,tak myslím že to nakoniec zvládnem lepšie,ako si myslím. Ivuš,aká náhoda,že máme vybraté rovnaké dievč.meno.Teda myslím Adrianu.My sme nad tým menom rozmýšlali už pri malej,nakoniec je Peťka.Adriana je pekné meno.Ešte sme sa úplne nerozhodli.Veď je čas. Ozaj,maminy,nemáte náhodou niektorá skúsenosti s porodom ako prvým cisárskym a potom klasickým?Mám z toho trošku obavy,tak by mi pomohlo,keby mi tu niektorá z vás o tom niečo napísala.Vopred ďakujem Smile

20.11.2006 21:44

Janey

Tak ti strašne moc gratulujem... :D Razz to je super. A už si si vybrala meno? Držím palčeky aby ste boli obydvaja zdraví.

20.11.2006 21:58

vivien

Ahojte, Kukuc blahozelam :D , takze dalsi chlapculik :D Lubina, ja mam tiez troska z porodu strach, lebo tiez som rodila cisarskym, koli tomu, ze maly mal zapadnutu rucku, kontrakcie som nemala ziadne, len mi odtiekla plodova voda, museli hned konat, o 5 sme nabehli do porodnice a 6 bol nas poklad na svete :D tak ze v tomto som vlastne tiez ako prvorodicka :D Velmi by som chcela rodit normalne, lebo cisarak nieje nic moc..., ale aj sa trocha bojim...

21.11.2006 01:37

Dakujem

vanda666

Ahojte babenky! Kdeze by som sa na vas hnevala Ivus aj Simonka. Praveze to vsetko vidite mojimi ocami. A vase odpovedema nesmierne potesili a ked som to vsetko citala, nala som na tvari usmev, ze nielen ja sa na tuto situaciu pozeram rovnako. Viete stale davam sancu, kazdy den, ale nakonci aj tak zistujem, ze si to nik nevazi a ze obaja chapeme lasku inym sposobom. On sa viac sustreduje na slova a objatia ale necitim, ze by som pre neho bola to najdolezitejsie. A to ja neviem prehltnut. Keby ano tak by som si uz nevazila sama aeba a asi by som poprela vsetky svoje doterajsie hodnoty, ktore som povazovala za dolezite. Dnes prisiel az o stvrt na desat domov. Vcera celu nedelu robil. Najhorsie je, ze on sa zaobera strasnymi prkotinami, kt. podla mojho nazoru nikto v praci neoceni. Je novy v time a vsetko chce inovovat, poukazuje na chyby ostatnych.....Co vobec nie je nic pozitivne..... Este pred mesiacom mi navrhoval dat dietatko inym rodicom, len preto aby nemusel platit vyzivne. Ked si na toto vsetko spomeniem, je mi doplacu babenky. Myslim ze aj ked je to biologicky otec, nie je tym spravnym pre moju kukucku. Este to poskusam dokial nepojdem domov na Vianoce, ale nemyslim si, ze pridem naspat do Holandska... Neda sa stale pracovat na niecom, co nepriasa ziadnu urodu.... Zajtra sa vam este ozvem maminky zlatucke. Doteraz som si pisala a mamusou a uz som teda riadne unavena. Malinka sa uz tiez tak casto nehybe. Asi spinuska...moj pokladik.... Posielam vam velku pusu.... Pa pa

21.11.2006 08:21

Re: Dakujem

vivien

vanda666: Ahojte babenky! Kdeze by som sa na vas hnevala Ivus aj Simonka. Praveze to vsetko vidite mojimi ocami. A vase odpovedema nesmierne potesili a ked som to vsetko citala, nala som na tvari usmev, ze nielen ja sa na tuto situaciu pozeram rovnako. Viete stale davam sancu, kazdy den, ale nakonci aj tak zistujem, ze si to nik nevazi a ze obaja chapeme lasku inym sposobom. On sa viac sustreduje na slova a objatia ale necitim, ze by som pre neho bola to najdolezitejsie. A to ja neviem prehltnut. Keby ano tak by som si uz nevazila sama aeba a asi by som poprela vsetky svoje doterajsie hodnoty, ktore som povazovala za dolezite. Dnes prisiel az o stvrt na desat domov. Vcera celu nedelu robil. Najhorsie je, ze on sa zaobera strasnymi prkotinami, kt. podla mojho nazoru nikto v praci neoceni. Je novy v time a vsetko chce inovovat, poukazuje na chyby ostatnych.....Co vobec nie je nic pozitivne..... Este pred mesiacom mi navrhoval dat dietatko inym rodicom, len preto aby nemusel platit vyzivne. Ked si na toto vsetko spomeniem, je mi doplacu babenky. Myslim ze aj ked je to biologicky otec, nie je tym spravnym pre moju kukucku. Este to poskusam dokial nepojdem domov na Vianoce, ale nemyslim si, ze pridem naspat do Holandska... Neda sa stale pracovat na niecom, co nepriasa ziadnu urodu.... Zajtra sa vam este ozvem maminky zlatucke. Doteraz som si pisala a mamusou a uz som teda riadne unavena. Malinka sa uz tiez tak casto nehybe. Asi spinuska...moj pokladik.... Posielam vam velku pusu.... Pa pa
Ahojte, tak dnes je riadne depresivne pocasie Confused Vanda, po precitani tvojho prispevku mi riadne behal mraz po chrbte... To ako si to ten tvoj priatel predstavuje, zeby si dala tvoje dietatko inym rodicom Shocked Shocked Shocked Preboha Shocked Crying or Very sad , prepac ale som v nemom uzase... Je to hrozne tazka situacia, urcite ho lubis, ale tiez by som vzala nohy na plecia a utekala na slovensko... Vies hovori sa, ze zo psa slanina nebude a myslim si, ze ani tvoj priatel sa nezmeni... Zbytocne sa trapis... Ach jo, verim, ze sa rozhodnes spravne... Drzim ti palce...

21.11.2006 08:23

katy22

lubina*: Ahojte všetky, myslím že pri takomto počasí sa ani nedá čakať nič iné ako choroba.Mňa tiež pobolieva hrdlo,dúfam že sa to nezhorší.Ak bude treba tak si dám tie dibrity,čo tu odporúčate. Oswa,tak to si na opačnom konci mesta.Ja bývam na Okružnej,tak sem chodím aj ku gyn.A ty si spokojná so svojim gyn.?Tiež som rozhodnutá rodiť v našej porodnici,sú tam super ludia.Fakt by bola sranda,keby sme sa tam stretli.Priznám sa aj že mám trošku strach z porodu,lebo vlastne neviem,čo ma čaká.Malá sa narodila cisárskym lebo bola KP.Ale máme tu skvelých porodníkov,tak myslím že to nakoniec zvládnem lepšie,ako si myslím. Ivuš,aká náhoda,že máme vybraté rovnaké dievč.meno.Teda myslím Adrianu.My sme nad tým menom rozmýšlali už pri malej,nakoniec je Peťka.Adriana je pekné meno.Ešte sme sa úplne nerozhodli.Veď je čas. Ozaj,maminy,nemáte náhodou niektorá skúsenosti s porodom ako prvým cisárskym a potom klasickým?Mám z toho trošku obavy,tak by mi pomohlo,keby mi tu niektorá z vás o tom niečo napísala.Vopred ďakujem Smile
ahojky ja myslim, ze z toho nemusis mat obavy. pokial nebol cisarsky indikovany kvoli napr, uzkej panve a pod. kamaratka tak rodila a bola uplne v pohode. nevedela si vyunachvalit normalny porod Smile

21.11.2006 09:26

Janey

Vanda666 : Ahojky, velmi s tebou cítim aj ked nie sme s manželom v zahraničí. Ale tiež to s ním nie je lahké. Ty si sama tam v cudzine a ja v podstate tu lebo sa so žiadnymi kamarátkami nestretávam a tak. Tak nejak mu to vadí... je hrozne žiarlivý. A ked som mu prvý krát povedala že som asi tehotná , tak sa ma spýtal že s kým to mám.... Shocked Confused Ale potom ako videl ultrazvuk a na nom toho malinkého drobčeka tak sa začal o nás velmi zaujímť a uplne sa zmenil. Tak u mna to dopadlo celkom dobre. Ja viem že sa to lahko hovorí ale tachšie je konať... tiež som dostala vela rád aby som ho opustila, no ale ja som sa nedala. A vyplatilo sa. Ale u každého je to inak. Dúfam že sa rozhodneš správne, bude to velmi ťažké ak ho ešte lubiš... ale mysli na svojho drobčeka v brušku. Moj manžel chcel odomna napríklad aby som si vybrala medzi ním a mojimi rodičmi... Crying or Very sad a to predsa nejde ! rodinu mám len jednu ale chlap sa vždy nejaký nájde... A tak som si zvolila svoje bábätko a prisahala som si žebudem robiť všetko pre to aby bolo šťastné a malo sa dobre aj na ukor manželstva... To je ale len moj názor... Prajem ti vela sili... ps: od kedy chodím sem na forum tak viem že nie som sama... Všetky vás mám rada .... maminy Wink

21.11.2006 12:20

Yasmine

Ahojte mamulky. Zase sa mi podarilo dlhsie tu nebyt Razz , tak sa idem pustit do citania. Najprv budem reagovat na vase prispevky. Oswa, babulky maju pravdu, radsej vyzeraj ako hysterka. Ja som uz tiez bola 2x u lekara, ked som nevedela, co sa deje. Ked sme tehotne prvykrat, nemôzme vediet, ze co a ako?! Wink A este zelam skore vyzdravenie z toho prechladnutia. Vanda, vitaj medzi nami. Nebud smutna. Niekedy je jedno, ci je chlap slovak, talian alebo aj hotentot. Chlapom je tazko rozumiet a snaz sa teda hladat na vasom vztahu len to dobre. Mne tiez chvilu trvalo, kym som si zvykla na nejake veci, ale co narobis, kazdy pochadzame z nejakej rodiny a kazdy mame nejake tie zvyky a zlozvyky Razz Napriek vsetkemu, som stastna, ze mam takeho muza, akeho mam. Vivien, u nas su vikendove ranajky tiez zalezitostou môjho muza. Je to velmi prijemne vsak? A musim uznat, ze ma väcsiu fantaziu a viac mi tie jeho ranajky aj chutia. Razz Stihla som to precitat do konca nedele. Zvysok si precitam neskôr. Musim uz pracovat, lebo mam toho dost a zakazala som si ponahlat sa a stresovat. Vcera som sa k pocitacu ani nedostala. Neviem si to predstavit, ako to bude, ked sa maly narodi. U mna ziadna materska nehrozi. Mozno tak 4-6 tyzdnov. Prajem babulky pekny den, hoci to vonku vyzera dost zle. Yasmine

21.11.2006 13:54

Kukuc

Nie, meno este nemame ale uz na tom budeme musiet popracovat... Wink Mate to niektore tazke babulky, ja mam muza vyborneho, na babo sa tesi, krasne sa o nas stara a velmi nas lubi.... Wink ale tiez to nemame len ruzove, v poslednom case sa casto hadame no a vzdy koli svokrovcom, chvilami som sa bala ze nas to rozdeli aj ked ich by to asi potesilo.... ja nechcem aby sa dostala do situacie ze si musi vybrat, ale to tam smeruje.... problem je ze byt v ktorom byvame je vlastne ich aj ked byvaju 500 km odtialto... no takze sa obavam ze prideme o byvanie .. a vsetci vieme ake su ceny bytov v ba.... inde by sme si byt mohli dovolit ale v ba urcite nie, no odist odtialto nemozme..... tak teraz tiez nevieme ako dalej, sme na to sice dvaja ale tiez sa bojim ako to vsetko dopadne.... Mali ste niektora problemy so svokrovcami alebo s rodicmi?????

21.11.2006 14:37

ivus80

Ahojte, teda - nestiham, akosi ste sa rozpisali. Tesim sa z toho. Janey - je mi luto, ze Ta okradli, je to velmi neprijemne. Dufam len, ze to nebolo vela koruniek. Moju tetu okradli na zaciatku nakupov, komplet cela penazenka a aj vsetky peniaze. Takze si este musela pozicat, aby sa mala ako dostat domov. Perinku si kupila aku? A nehnevaj sa, ze sa pytam, kolko stala? Ja som si dala pri malom sit jednej pani (za bonbonieru a kavu) a vysla ma cca na 550 Sk - len latka - popelin a cipka. Viem, ze perinky chodia tak okolo 700 a viac Sk. Takze ak nemate znamu alebo nie ste sikulky, tak sa oplati perinku kupit. Kukuc - blahozelam k chlapcovi :D . Ked budeme mat po sone aj my, posledne aprilovky, tak nejaka sikulka nech spravi statistiku chlapci versus dievcata. :D Alebo si dame jeden termin, ku ktoremu napise kazda mamina, koho nosi pod srdieckom, aby sme to dozadu nemuseli hladat, hlavne Vas, skorsie aprilovky. Neviem ako Vam, ale mne sa to uz pletie, kto koho caka :D Lubina a Oswa - kamaratka mi spominala, ze sa stretli na sonach a neskor na monitoroch dve uplne nezname mamicky a tak sa skamaratili, ze povedali, zeby boli najradsej spolu na izbe po porode. Spolu rodili, jedna po druhej asi pol hodinu a su spolu aj na izbe :D Tak aj Vam to prajem, nech sa minimalne aspon v jedalni stretnete :D :D :D Lubina - ja som sice rodila spontanne, ale moja sesternica prve rodila cisarom a druhe normalne. Vravela, ze sa to da v pohode zvladnut. Viem, ze si to uz pisala, ale prepac, zabudla som, kolko rockov ma Tvoja dcerka Petka. Zda sa mi, ze ma viac ako rocik, takze by spontanny porod mal byt u Teba bez problemov. Mozem sa spytat, preco si rodila cisarom? Pytam sa preto, lebo ak si rodila kvoli napr. malej panve, tak je velky predpoklad, ze aj druhe bude cisarom, ale ak si rodila napr. kvoli zle otocenemu babu alebo porod nepostupoval, ci nedajboze boli ine komplikacie, tak dalsi cisar by nemusel byt indikovany. Ak nechces, tak nemusis pisat, to je Tvoja sukromna vec. Vivien - moja svagrina mala druhe dieta otocene zadockom, ale nastastie nozicky boli hore, takze rodila spontanne, ale rozmyslali aj nad cisarom, no ked videla po porode zeny po cisarovi, tak bola rada, ze sa sice natrapila, kym malu vytlacila, ale ze to nebol cisar. Vraj su zeny viacej znicene. Ak mozem byt znova drza, tak sa spytam, ze preco si sa zle citila po cisarovi, ze ci Ta viacej bolelo brucho alebo potom po porode si sa horsie zotavovala a tak, ak sa Ti bude chciet, tak napis nieco viac o cisarovi, mozno to inym mamam pomoze. Ja som len zvedava, preto sa pytam. Moja mama ani nikto u nas cisarom nerodil, iba ta sesternica, ale ta byva az v Brezne, tak sa jej na toto vsetko mozem spytat az ked sa najblizsie stretneme a to teda neviem, kedy bude. Vandi - myslievam na Teba. Mas svoju velku hodnotu, nenechaj sa niekym tyranizovat. Mozno mam vela predsudkov, ale robila som 3 a pol roka na policii, tak viem, ako koncia podobne pripady. Zacina to nevinne, no casom sa muzovi zunujes, po porode mu par tyzdnov nebudes moct dat to, co on potrebuje a bud si najde nahradu alebo to inak poriesi a problemy sa len budu prehlbovat. A moze to skoncit tym najhorsim. Za tych par rockov u policie sme mali niekolko pripadov toho najhroznejsieho zlocinu. Pisem teraz strasne cierno, nehnevajte sa na mna, ale chcem Vande pomoct aspon slovnou podporou, aby sa spravne rozhodla. Teraz si zodpovedna aj za zivot svojho malinkeho drobceka, ktory Ta veeeeeelmi lubi. A na Slovensku sa da prezit aj slobodnej mamicke, hoci velmi tazko a musi sa obracat, ale je slobodna, nie je pod tlakom nejakeho chlapika, ktory chce dat dieta inemu. Mozno sa ten Tvoj priatel zmeni, ked uvidi to nadherne stvorenie, mozno, ked sa odstahujes nazad na Slovensko, tak mu to vsetko dojde a pride za Vami a mozno budete stastni. Mozno mal on zle detstvo, mozno nepoznal lasku medzi rodicmi, tak to nevie preniest do vztahu. Viem, ze kazdy robime chyby a viem aj to, ze clovek sa moze zmenit, ak ma v srdci co i len macik lasky k tomu druhemu. Moj manzel sa zmenil, uvedomil si vela veci a nase manzelstvo je teraz ovela krajsie ako pred dvoma rokmi. Nie je to idealne, ani nikdy nebude, lebo sme len obycajni ludia. Vies, mozno Tvoj partner potrebuje len dat najavo, ze nie si na nom zavisla, ze sa vies postarat o seba. Su typy ludi, ktori jednoducho ked citia, ze maju nadvladu nad niekym slabsim, co urcite my zeny sme, tak sa v tom vyzivaju. Vandi - bud silna. Verim, ze to zvladnes, myslim na Teba aj v modlitbe. Zo srdca Ti prajem, aby si nasla pokoj ci uz po boku priatela alebo sama so svojim dietatkom. Jedna moja kamaratka sa "musela" vydavat a ked som ju stretla na poradni, jej syncek mal cca pol roka, tak mi povedala, ze sa rozvadza. Utesila som ju, ze aspon ma krasneho synceka. Ona mi na to povedala: "ano, mas pravdu. Dieta je velky dar a mas istotu, ze ta nesklame, ak ho spravne vychovas". DRZ SA !!!!! A este jedna vec - poznam viacero mamiciek, ktore mali dieta ako slobodne a nasli si skveleho noveho otecka pre svoje dietatko a mali aj potom este spolocne deti. Tak sa nevzdavaj. Janey - aj Tebe drzim palce, aby zmeneny manzel bol aj po porode a naslednej 24-hodinovej starostlivosti o dietatko stale pozitivne zmeneny. A poviem pravdu, asi by ma porazilo, keby sa ma spytal, ze koho to dieta je :D Yasmine - presne si to napisala, ze kazdy pochadzame z inej rodiny - ine zvyky a zlozvyky - to bolo kamenom urazu v mojom manzelstve, no casom sme sa naucili akceptovat sa navzajom a snazime sa obaja napravat nejake chybicky krasy. Velmi dolezity je rozhovor, kazdy den si treba najst cas na dosledny rozhovor s manzelom, partnerom. Prebrat nielen dolezite veci - co treba zabezpecit, kupit, opravit, ale aj ako sa mal v praci, ako som sa mala doma, co maly robil a podobne. My s manzelom sme sa vedeli takto dobre porozpravat pri pohariku vinka. Teraz vinko nepijem a momentalne ani manzel, lebo je na liekoch, ale nastastie sa vieme porozpravat aj bez vinka. A zistila som, ze je velmi dolezite robit vela veci spolu. Ked teraz spravim ja kompromis, tak zase nabuduce budem ocakavat, ze kompromis spravi manzel. A tak dookola. A funguje to. Manzelstvo je aj o obete, nie je pre sebcov. Baby, keby som mala cakat, ze ranajky spravi manzel, tak ranajkujeme niekedy o dvanastej Rolling Eyes Pochvalte svojich manzelikov odo mna, ze su sikovni :D :D :D Yasmine, kde pracujes? Naozaj sa Ti nebude dat ostat dlhsie na materskej? To je skoda, velka skoda. Zase som sa rozpisala, prepacte mi. Idem s malym vonku, kym este nie je tma. Pa Iva

21.11.2006 14:49

ivus80

A este pre Kukuc: Na zaciatku manzelstva sa moj oco pohadal so svokrou kvoli vyrovnaniu sa za svadbu. Islo o dve tisicky !!!!! Asi pol roka som mala nervy a slzave udolie, kym manzel pochopil, ze jeho mama sa nema do nas co starat a vlastne ani nesmie sa do nas starat. Ja som nasim hned povedala, ze nech sa do nas nestaraju, ze ako si zivot zariadime, tak budeme zit. Nasi to zo zaciatku nevedeli akceptovat, no vzdy, ked nieco nadhodili, odbila som ich a jednoducho som s nimi moje problemy nerozoberala. Znie to tvrdo, ale pomohlo to, nasi sa do nas nestaraju, iba ked nieco ozaj treba, napr. oco kadeco vybavi na stavbu. Byvame zatial spolu, takze je to super, ze nas nasi nechavaju na pokoji, aj ked este sem-tam je tendencia cosi sa zastarat, no ja sa skaredo pozriem, uz vedia, ktora bije a su ticho. Svokra ta sa stale stara, ale byva od nas 30 km, tak to nema taky dosah na nas. Ja si ju vypocujem a urobim si svoj nazor. Ked ma pravdu, posluchnem, ked nie, urobim si po svojom. Nastastie sa vsak jej mozem vyzalovat, ked ma manzel hneva a ona ho este vyhresi. A sem-tam mu povie, aby ma mal rad, lebo ze mu varim, zehlim, periem a pod. :D Raz umyval riady a ked som sa zacudovane divala, ze co za zazrak sa to u nas deje, tak mi povedal, ze mu mama kazala :D Boli sme druhy rok svoji, ked mi u nich na Silvestra vynadal - tak nejako, ze nestaraj sa alebo cus uz alebo tak nejako podobne. Ja si to uz nepamatam. Potom odisli so svagrom koledovat po dedine a ja som ostala so svokrou sama doma. Svokra sa ma cela nestastna pytala, ze ci mi aj doma takto nadava a rano mu riadne vycistila zaludok. Muzova sestra byvala donedavna u mamy aj s rodinou a nastali tam obrovske problemy, svokra sa so svagrom priam neznasali, hadali sa tam, nejdem to rozpisovat, ale svagrina bola na konci s nervami, schudla tak vyrazne, ze po dvoch detoch si obliekla veci, co nosila ako gymnazistka. A tu manzel zbadal, ze je chyba, ked sa rodicia staraju do deti. Uznal, ze som mala pravdu, ked som si tvrdohlavo stala za tym, ze chcem mat samostatnu kuchynu. Povedal, ze mladych treba nechat na pokoji, lebo te to len neplechu robi. Nech si mladi zariadia zivot, ako vedia. Tak aj Tebe drzim palce, aby Ti to dopadlo dobre. Mozno Ti to bude proti srsti, ale na mojom muzovi vidim, ze ked sa snazim robit tak, ako svokra, t. j. varit, starat sa o neho a podobne, tak je spokojny, vazi si to, lebo vidi vo mne svoju mamu. Muz bude stale svoju mamu lubit, aj ked uz bude mat neviem kolko rokov. No Teba musi viacej lubit a musi sam pochopit, ze si prednejsia. Byvanim sa netrap, nech muz sa o to postara. A ked uz nic ine, tak aj Ty mas svojich rodicov, postras muza, ze ked pridete o byt, tak pojdete ku Tvojim rodicom. Uvidis, ako sa bude snazit :D :D :D No ale uz naozaj koncim, idem s tym drobcom vonku. Pa

21.11.2006 15:33

vivien

Ahoj ivi, tak ti aspon trosku priblizim moj porod... Takze 3 dni som len lezala, prvy den po porode som cely den pila lela len urologicky vcaj,bola som vycievkovana, na zachod som isla prvy krat sama az po 3 dnoch...Rodila som o 6 rano a maleho mi prisli ukazat az o 16:00 poobede aj to len na 5 minut... Nehovorim o tom, ze na prsnik mi ho dala asi az na 3 den, samozrejme som mala prsia ako kamene, maly sa nevedel prisat... No samy stres... na 3 den od porodu prisla rehabylitacna sestra, ucila nas pomalicky vstavat z postele, pomaly sme spolu s nou presli na zachod... Tak najhorsie boli prve tri dni, potom uz to bolo lepsie, uz ked mohol clovek chodit... Nehovorim o tom ako nas tie prve tri dni umyvali za spodu, strasna bezmocnost to bola... Vzdy som mala predstavu, ze pojdem rodit normalne, ze budem hned pocut ako moje dietatko prvy krat zaplacka... Ale muselo to byt, ved islo o nas oboch... Nechcem vas dievcata vystrasit...Jedine plus bolo to, ze fakt neviem co su to kontrakcie...Ale radsej by som si uzila par hodin bolesti... Teraz ked budem musiet rodit cisarskym, tak urcite by som nechcela celkovu narkozu, ked uz tak spinal, aby som bola v obraze, aby som hned pocula svoje dietatko a videla ho hned ako sa narodi...

21.11.2006 16:43

meloa

Ahojte , vítam medzi nami nové tehulky!!! A blahoželám všetkým tehulkám , čo už vedia , čo majú v bruškách. Síce TP mám 8.4.2006, a na sone som bola 9.11.2006, môj dr. mi povedal, že zatiaľ je ešte skoro, aby mi povedal, že čo to je. Vraj až v 30tt. Nechápem tomu, ale zrejme patrí medzi dr., ktorí kým nie su si istý, tak radšej nepovedia. 8.12.2006 idem na poradňu, tak som uvažovala, že ho skúsim dajako nalomiť, nech sa pozrie, chcem vedieť ešte pred Vianocami, že čo mám pod srdiečkom. Vanda, súhlasím s tým, čo ti písali babenky, a hlavne čo napísala Ivuš. Dúfam, že sa rozhodneš najlepšie ako len budeš vedieť. Možno sa tvoj priateľ zmení, ale možno to bude časom ešte horšie - a najviac ma zarazilo to s tým bábetkom - dať ho druhým rodičom. Samota je veľmi zlá a veľmi nebezpečná, na tvojom mieste by som vážne zvažovala vrátiť sa na Slovensko,aspoň pokiaľ neporodíš a malinké nebude trochu väčšie, predsa len rodina ti pomôže - a neviem, či by ti tvoj partner pomohol...No ale prajem ti , aby si bola spokojná a šťastná so svojim bábenkom -" malinkou". Keď je už téma o manželoch, tak ten môj je ako jedno Rolling Eyes Wink - vie byť aj dospelý a zodpovedný, ale aj naopak.( za to vďačím svokre Mad ) Raňajky mi robí občas, ale keď sme niekde na chate, tak tam robí raňajky výlučne on. Občas ma vie neskonale vytočiť, a inokedy zasa prekvapiť. Jedno si však uvedomujeme obaja - nikto nie je dokonalý . A súhlasím s Ivuš, treba sa ropzrávať a robievať aj veci spolu, aj keď viem, že niekedy sa to skrátka nedá a všetko je aj o kompromisoch. A svokrovci a rodičia - moja mamina sa nám do vzťahu nestará / ocina nemám /, myslím, že má taký zdravý prístup a svokra? Občas mám pocit, akoby sa o to pokúšala, ale ja som zaujala stanovisko, že si ju vypočujem, ale rozhodnem sa tak, ako chcem ja, resp. ako chceme my s manželom. Moja svokra je múdra a skvelá žena, ale predsa len je to svokra Wink tak sa majte krásne, ak ste choré - tak sa skoro vyliečte,

21.11.2006 17:42

oswa

teda vy ste sa rozpisali... kukuc..gratulacia....tusim budu sami chlapi Embarassed No so svokrovcami ta lutujem,ja s nimi enmam problemy, akurat ze su starostliovy az niekedy moc...A hadam by nevystahovali syna s rodinou??Ti tvoji svokrovci...!!!! Lubina..kedze je to uz moj tretia a dufam posledny gynekolog, som snim max. spokojna..Od prvych dvoch som usla....Takze zrejme viem,kto je tvoj gynekolog, J.S.?? To bol moj druhy Laughing S porodnicou som anzoaj spokojna, akurat minuly tyzdemn mi sestricka vravela,ze maju plno, maju lozka aj na chirurgii...tak vela pacientiek sem chodi z kade-tade...Tak to by bol zoaj gol,keby sme sa tam stretl Razz Inak ivus tusim pisala, ze chce andreu,nie Adrianu, ja som vravela o Adriane, ale dievcenske meno je pdola mna u nas zbytocne..som presvedcena o chlapcovi,aj ked sa schovaval Cool A mozno niekedy pojdeme spolu kocikovat.. :D Yasmine,,to s mateskou ti enzavidim..Ja sa chystam 2 ,a a ksa ma zapaci, tak cele 3 roky ostat doma. NO moja horoba-hnusoba hadam odchadza,vecra om vypila ten hnus cibulovy a dnes stavu z cibule, aj som sa naparovala nad slanou vodou..Tak hadam do konca tyzdna budem fit...Ani manzelika nemam pri sebe, uz je 2.tyzden na lsuzobke..ten by sa o mna postaral Wink Tak sa mavajte kinderka Laughing

21.11.2006 17:44

Norika B.

Ahojte babulky, ozyvam sa az asi po dvoch tyzdnoch, ale najskor som bola u sestry a doma som znova zacala slabe krvacanie, tak som nakoniec predsa skoncila v nemocnici, dali mi infuzku s magneziom a potom este som brala v tbl., inak prestalo mi to po tej infuzke a lezani. Takze od vcera som doma, ale zas mam co robit, aby som sa setrila, ked doma je stale co robit.... najhorsie to znasala mala, nevedela zaspat bez maminky, zaspavala az po pol noci, mama aj manzel boli z nej zufali, no co narobime, este nebola bez maminky, budem ju musiet nejako viac zvykat, keby aspon muz nemal tolko prace, aby mohol byt s nou castejsie. Ani som vas necitala spatne, len poslednu stranu, ale mala tu uz po mne skace, tak koncim, prajem vam vsetko naj-naj, hlavne sadrztev zdravi a pohode, papa

21.11.2006 18:05

katy22

Norika vitaj doma. Uff, som rada, ze to mas za sebou a teraz sa uz stastlivo dokotulas az do konca. uz si mi tu aj chybala. drzim palce, nech ste obaja v poriadku.

21.11.2006 18:30

ivus80

Ahojte, teda Vivien - brr. Uz chapem, preco bol cisar taky neprijemny. Ale nechapem, preco si mala taky nekomfort. Jedna pani od nas rodila cisarom den predo mnou a ked som mala navstevu (rodila som vecer a na druhy den poobede bola navsteva), tak ona normalne sedela, rozpravala sa s nimi. Viem iba to, ze mala dietu, ze nemohla hned jest. Ale na WC-ko chodila normalne. No nezavidim, potrapila si sa. Ja som si kychla a maly bol na svete. Ked si spominala to vstavanie, tak mi prislo na rozum moje prve vstavanie po porode. Po zasiti som este lezala dve hodiny a tlacila si ruky na brusko, po pol hodine mi maleho priniesli na prsnik. No a ked ma po tych dvoch hodinach sestricka prekladala z prenosnej postele na postel na izbe, povedala som jej, ze mam pod vankusom mobil. Ona povedal, ze jasne, ze mi ho poda. No odisla a mobil s nou. Hned som si to vsimla, vstala som z postele, vybehla na chodbu a este som ju stihla predtym, ako vosla do dveri porodneho traktu. Tak mi ho hned doniesla. Za par minut prisla zenska sestra, doniesla caj a veceru, zmerala tlak, pozrela medzi nohy, v akom to tam mam stave a upozornila ma, ze do troch hodin musim sa ist vymocit, lebo ma zacievkuju, ale ze mam pockat na nu, ze ona pride zase za hodinu a potom za dalsiu hodinu a vstat z postele mam iba s nou. Samozrejme, ze som jej nepovedala, ze prve vstavanie uz mam za sebou. Embarassed No a ked prisla na tretikrat, tak som s nou vstala, isla som do sprchy a ona za mnou, stala v predsienke, ze keby sa mi cosi stalo. Inak, aj ja, keby som musela na cisara, tak podla moznosti spinalkou. Vivien, vdaka, ze si to napisala. Je dobre vediet aj negativa, aby sme neboli prekvapene a necitili sa blbo. Oswa - ano, pisala som o Andrei, ale moj muz vsade vravi, ze Adriana, tak to asi bude Adriana. Mne je to jedno, obe mena su pekne. Norika - uz som sa obavala, co je s Tebou, dlho si sa neozvala. Drz sa, setri sa!!!! Zatial pa.

21.11.2006 18:58

vivien

Ahojte, tak prave som zjedla 2 chleby so slaninou Shocked , taku som dostala na slaninu chut, ze hroza... Norika, teda si si toho uzila, tak dufam, ze teraz uz bude vsetko v poriadku..., len sa setri.

21.11.2006 20:04

Anonymous

Norika...tak dufam,ze uz bude vsetko o.k.. a kasli na domacnost,co an tom,ze je co robit?Ked to doteraz neutieklo,tak to neutecie anmi teraz.. Len sa pekne setri a poprehanaj trosku muzika..Ale ak je tak pracovne vytazeny,ako ten moj..tak ta chapem...Ale mamina,prip.rodina pomoze,nie??YTak sa opatruj...OSWA

21.11.2006 20:36

Simona Pápayová

Ahojte baby, práve som čítala dve strany, čo ste popísali od mojej poslednej návštevy. Moja švagriná mala prvý pôrod cisárom a druhý spontánny. Doktor jej povedal, že vraj keď mala prvý cisár, tak podľa nejakého nového nariadenia musí mať aj druhý cisár, vraj aby sa zašitá maternica pri tlakoch neroztrhla, ale jej sa veľmi do cisára nechcelo, vraj sa po ňom dlhšie žena zotavuje ako po "normálnom" pôrode, ale keby naozaj musela, tak by tak rodila, ale keď prišla do nemocnice, tak ju doňho nenútili a rodila spontánne, a myslím, že bolo všetko v poriadku. Tak prednes len toľko. Majte sa pekne.

21.11.2006 21:05

Janey

Ahojky, vy toho ale stíhate popísať... Shocked O cisarskych nič neviem, tak aspon napíšem k tej druhej téme svokrovci a rodičia. My máme tiež také nejaké problémy. Manžel z duše neznáša moju mamu aj ked sa do nás vobec nestará chce len poradiť ale vie že si aj tak urbíme po svojom. Mojho otca ešte ako tak berie ale akosi sa rozpil tak už manžel hovorí že ani s nim sa to velmi nedá. Naši sa odsťahovali na dedinu z BA a ja som ich žiadala o pomoc. Takže od nich chceme resp. odkupujeme byt za pol. cenu kedže tu druhu akosi zdedím... Ale mojmu drahému to akosi stále nesedí, na jednej strane je hrdý a že žiadnu pomoc nechce ale na druhej strane sa o nič iné nepostaral. A to už ani nebudem spomínať že su tu nejaké problémy s ručením čo má na byt brat... A to je to najväčšie peklo. Začali sme už aj prerábať ale nič nieje dokončené... tak sme tu tak nadivoko Crying or Very sad Naši nám ale cez to všetko všemožne pomáhajú. No a moji svokrovci... su na východe a chodíme tam raz za mesiac. su celkom v pohode, len zakaždým ked tam sme tak mám pocit že sa s manželom o vážnych veciach bavia vždy formou "O NáS BEZ NáS" čiže bezo mna a mám taký pocit akoby mu vtlkali do hlavy kaleráby akože aby sme sa na každého vykašlali a išli si svojou cestou... ktourou aj tak ideme. Confused Ja sa s nimi rozprávam vždy na rovinu a poviem na plné usta čo si myslím... A aj o ich synovi. Už sme sa tam u nich pár krát aj pohádali... a to z ich úst počujem len že : Došli z Bratislavi tak to musí vedieť celá dedina?... čo dodať. ale inak sa to dá. My sa s manželom hádame najčastejšie koli našim... a koly bytu. A neváhal po mne šmariť dvere zo skryne a to už vedel že čakáme bábo... vtedy som myslela že je koniec. Ale nemala som na to silu. Od kedy ale videl drobčeka tak sa o mna stará a viem že si spomenul aj na skrynu pri ultrazvuku a že mu to tak nejak docvaklo... Smile konečne. Ale k príjemnejším veciam... Perinku som kupila za 500.- takú nádhernu bielu zamatovu. a taku jednoduchu ružovu čo sa dá rozložiť na mini deku som zohnala za 200.- Ono v tom polsku maju krásne vecičky a aj tie ceny su prístupné... Vandi držím ti velmi palce... aby si mala silu. Chlapa nikdy nezmeníš uplne , možno iba na chvílu ale vždy sa vráti k tomu svojmu. Ja tiež čakám kedy sa to vráti do starých nie velmi dobrých kolají. Podla mojho názoru je lepšie byť šťastná slobodná matka ako nešťastná matka s chlapom... viem to podla mamy. Trápila sa s mojim otcom ked strašne pil a stále hovorila že s nim bola koly nám.... To je tá najváčšia hluposť. všetci sme tým trpeli....

21.11.2006 21:29

Anonymous

Ahojte mamulky, Vivien,to si teda ozaj nemala po cisárskom lahké.Ja som išla pod nôž pondelok o 8.ráno a 8.15 bola malá vonku.Celý deň som ležala,malú som videla len dva krát.Bola som oblbnutá z tej infúzky čo mi tiekla,takže ma nič nebolelo.Bola som po celkovej narkóze.Utorok ma previezli na izbu,to som už nemala žiadnu infúzku proti bolesti,len ráno mi dali dve a potom až hore na izbe len klasické a od bolesti len injekcia na požiadanie.Ja som si injekciu nepýtala,hoci bolesť bola obrovská.Potom prišla sestrička,že sa mám skúsiť posadiť a prejsť aspoň po izbe.Celý ten čas ma podopierala a skoro som odpadla,taká som bola zoslabnutá.Aj kojenie nebolo obzvlášť svetové.Namiesto toho,aby mi sestrička ukázala ako kojiť poležiačky,som musela sedieť a robilo mi to velký problém.Na wc som nebola,doniesli mi misu.Stredu som bola na tom už lepšie(samozrejme na záchod,do sprchy atď som šla sama) a štvrtok som už chodila úplne v pohode.Keď si tak teraz na to všetko spomeniem,tak mám z toho zvláštny pocit.Vlastne najhoršie boli tie prvé dva dni,potom to už celkom šlo.Ale keď sa to tak vezme,tak mi to stálo za to,keď máme teraz zlatú krásnu babulku. Katty ďakujem za povzbudenie.Spomeniem si,keď pojde do tuhého.Pravdu povediac,by som to mala najradšej už za sebou. Ivuš moja Peťka bude mať za pár dní 20 mesiacov.Cisárskym išla preto.lebo bola dole zadočkom.Vobec mi nevadí,že sa ma na to pýtaš.Nemám s tým žiadne tajnosti. Predstav si,že ja som čakala malú presne vtedy,keď aj jedna kamarátka,ktorá kedysi bola frajerka mojho brata.Chodili sme spolu na poradne,na sono,malé sa nám narodili v rovnaký deň a boli sme aj spolu na izbe.A teraz aj oná čaká bábo,len o mesiac skor.Naše dievčence sú zlaté,keď sú spolu.Ako keby vedeli,že majú niečo spoločné. Oswa uhádla si,moj gyn je mudr.S...Ja som s ním spokojná.Predtým som chodila k žene(mudr.Bor...á)a utiekla som od nej.Dúfam,že keď pojdeme rodiť my,tak nebudú mať preplnené.O poschodie nižšie vraj nie je bohvieako.Možno sa raz stretneme aj na sone,ktovie.Ja idem zajtra.Bolo by fajn,keby sme šli niekedy spolu kočíkovať.Zatial nám neostáva iné,len si písať.A ešte k tomu menu.Ja viem,že Ivuš spomínala Andreu,ale vraj meno bude u nich vyberať manžel a on že Adrianu,tak sa držím toho.Ja aj tak v kalendári pozerám tie chlapčenské mená,lebo podla mňa to bude chlapec..Možno sa zajtra dozvieme,čo to bude. No,volako som sa rozpísala.Pojdem si asi lahnúť.Kým sa mi podarí zaspať prejde ešte vela času.A drobec bude určite v noci kopať riadne,ako vždy.Dobrú noc všetkým Laughing

21.11.2006 21:55

ivus80

Ahojte, Vivien - len dva chlebiky? Ja ked dostanem chut na slaninu, tehotna netehotna, doslova zozerem aj styri chleby na posedenie Embarassed Janey - aj ja som dostala facku od muza v prvom tehotenstve pre uplnu blbost. Casto to lutuje, velakrat sa mi za to ospravedlnil. Moj muz je prchky. Nebol nauceny vazit si zenu. Svokrovci maju take obycajne manzelstvo, aj si navzajom vynadaju, ale maju sa radi, vedia aj spolu napr. nakupovat, ci pracovat v zahrade. Moji rodicia maju nadherne manzelstvo, mama je pre otca bohyna. Vela sporom v mojom manzelstve vzniklo hlavne kvoli tymto rozdielom, ze ja som cakala do muza, ze si ma bude vazit a on jednoducho to nebol nauceny. No nastastie sa cosi priucil od mojich rodicov a snazi sa byt ku mne lepsi. Spolu sa ucime budovat krasne a pevne manzelstvo. Mame pred sebou este vela roboty, obom nam vsak zalezi na tom, aby sme to zvladli. Ved sme svoji len tri roky a par mesiacov. A vidim uspechy. Tak drzim palce vsetkym Vam, aby ste aj Vy mali krasne manzelstvo ci partnerstvo. Hovori sa, ze manzel je vlastne nase dieta a treba sa podla toho zariadit :D Drzte sa, nech nasi drobcekovia maju krasne detstvo.

21.11.2006 22:07

Anonymous

Idem pokracovat v citani, co som doobeda nestihla. Kukuc, blahozelam k chlapcovi. Zatial to vyzera tak, ze nasi chlapci vedu. Alebo len su dievky hanblivejsie a este sa neukazali. Wink Vanda, myslim, ze babulky maju pravdu a mala by si ten vztah prehodnotit. Ak mas v rodine podporu, tak sa radsej vrat. Nebudes prva, ktora bude sama vychovavat dieta. My zeny sme silne bytosti a zvladla to uz nejedna. Teraz a ani potom, ked sa malicke narodi nepotrebujes ziaden stres a starosti navyse. Babätka su velmi senzitivne bytosti a prilis citlivo vnimaju a mam pocit, ze to zle zvlast. Verim, ze sa rozhodnes spravne a drzim Ti palce. Ivus, ja tu matersku mat budem, aj nie. S mamou mame firmu a to jednoducho nejde zastavit. Ak raz nieco zacnes, tak sa tomu musis venovat neustale. Som v podstate panom svojho casu a nemam pracovnu dobu od-do, ale praca mi denne zaberie vela casu. Ak jeden den polavim, na ten dalsi to musim dohanat. A potom su tu este povinne terminy, ako su poistovne, danovy urad .... Nebudem to dalej rozoberat. Takze môj chrobacik bude musiet so mnou pracovat. Razz Nejake kompetencie vsak budem musiet preniest na muza, uz ho pomalicky do nejakych veci zasväcujem. Razz A cez vikend sme sa rozpravali aj na temu - muz na materskej dovolenke. Keby som vsak na tom velmi trvala, asi by som ublizila jeho muzskemu egu, aj ked sa na maleho velmi tesi a uz teraz sa o nas pekne stara. Po pôrode vsak bude par tyzdnov s nami doma, aby mi pomohol. Potom si uz budeme musiet najst nejaky system, aby drobcek nebol ukrateny a aj vo firme vsetko fungovalo. Ja na svojich svokrovcov nemôzem povedat zatial nic zle. Udajne ma maju radi a na babätko sa tesia, hoci uz nejake vnucatka maju. Kedze od seba byvame par desiatok km, nemaju sancu mi do niecoho hovorit. A hoci mam svoju mamu velmi rada, nastastie nemusime byvat spolu a hovorit si od nej nenecham (otec uz nezije), hoci sme spolu takmer denne. Ak ma tendenciu do niecoho zasahovat, alebo radit, tak rychle menim temu. S mojim muzom si vyborne rozumeju a on nema problem zastavit sa aj sam, bezo mna, ak mama potrebuje s niecim pomôct. Dokonca sa vedia voci mne spiknut a robit si zo mna srandicky. Razz Na tom stretku zo skoly som bola. Bolo fajn a pacilo sa mi, ako mi vsetky davali mamickovske rady, bolo to velmi mile. Dobre sme sa pobavili na tom, co vsetko vedia deticky vymysliet a vystrojit. Horsie uz bolo pocuvat zle veci, ako rozvody, chore deti, vlastne zdravotne problemy ... zial, aj to patri k zivotu. Velmi mi bolo luto dievcat, ktore sa uz roky snazia o babätko a stale su neuspesne. Bolo mi trosku az neprijemne, ze som stastna tehulka a pysim sa svojim bruskom. Babulky prajem dobru noc a krasne sny a zajtra pekny a uspeny den. Yasmine

21.11.2006 22:32

Kukuc

Dakujem za povzbudenie, no a aj za vylepsenie nalady, lebo niektore vety ako by som ja hovorila, no skratka sme na tom rovnako a je to hned o nieco lahsie Wink MOji svokrovci sa totiz staraju a hodne no muzovi to nejak nevadi mne velmi lebo nasi sa do mna nestarali nikdy vzdy ma ucili byt samostatnou a zodpovednou za seba aj svoje rozhodnutia, no a tiez radsej poviem ci si myslim, aj ked sa casto krotim,, no o nas bezo mna je tiez ich oblubena strategia a potom mojmu muzovi navravaju za ten nazor co mame , nieco na com sme sa SPOLU dohodli je len moj nazor, ze nie je jeho, ze ho k tomu nutm a ten ich nazor je jesne najlepsi a ja som vzdy nahorsia Twisted Evil a s bytom je to tazke, lebo aj my sa citime cudne ked sme v byte svokrovcom s ktorymi sme na noze.... Shocked neviem co bude dalej mozno sa to casom upokoji, mozno to upokoji nase babo, ale ja som sa rozhodla ze teraz sa budem starat o drobca a nebudem si robit z toho stresy... aj ked sa mi zatial nedari uplne to dodrziavat

21.11.2006 22:43

Yasmine

Babulky posielam vam fotku svojho bruska, pred chvilou sa mi to nepodarilo, lebo ma vyhodilo.

22.11.2006 08:09

Janusa

Ahojte babeny, tolko ste toho popisali, ze nestiham ani citat ... :D Takze zareagujem len na niektore veci, ostatne docitam neskor ... Vanda - mas to tazke, ale urcite sa rozhodnes spravne, ci uz tak alebo tak ... Muzi su proste nevyspytatelni ... Drzim ti palce, ved urcite ta podpori rodina a my tiez ... Najdolezitejsie je aby babatko vyrastalo medzi milujucimi ludmi a v pohode ... Yasmine - s tou materskou to aj ja budem mat take, pretoze pracujem v rodinnej firme, robim uctovnictvo a vsetky papiere, takze nehrozi ze by ma niekto zastupil ... a vlastne ani nechcem, lebo by som si vsetko aj tak musela kontrolovat, takze budem musiet zapojit aj moju mamu, aby mi trosku s babom pomohla ... Inac mas peknucke brusko :D Ale to hlavne co som vam chcela napisat: Vcera som bola na utzv v TN ... Doki bol nejaky nevrly, tak najprv ani nic nehovoril ... Ked meral hlavicku, tak manzelik zufalo pozeral na mna, potom na monitor ... videla som ze chudatko nevie co to tam je ... az potom sa doki rozrecnil a ukazal nam srdiecko, hlavicku, nozicky .... Babo ma uz skoro 18 cm a doki povedal ze to vyzera na CHLAPCA ... :D Manzelik bol cely vyteseny, len stale nemoze uverit ze je babo take velke, ze kam sa to do mna zmesti, lebo brusko nemam moc velke ... Lenze my sme zatial ziadne meno pre chlapca nevybrali, pre dievca mam par favoritov: Ema alebo Veronika ale chlapcenske fakt neviem ... K teme skvokrovci urcite napisem nejaky prispevok, ale teraz uz musim trosku pracovat ...