1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

14.11.2006 22:25

Lusisia

oswa: Kludne nam mozes aj vynadat, sak nemozme byt stale mile ;o) Nech sa len skoro uzdravis a nech je malemu dobre. Mne pomaha caj s citronom, medom a skoricou. Kukc, super brusko, no ja som sa bala, ze moje je velke Laughing vivien... mojaaaa... Len aby tam nebolo nieco pokazene.... Nech Ti rycjlo prejde, daj si sodu bikarbonu... Ja som dnes taka unevena, asi Vam vela nenapisem.... Ale posielam Vam fotku mojho bruska ;o) Mozte porovnavat a poslite aj to vase Wink Dobru noc Cool

15.11.2006 08:18

vivien

Ahojte, tak noc bola celkom fajn, ja som sa strasne vcera prejedla... Lusisia, ja som niekde citala, ze skorica by sa v tehotenstve nemala, ze sposobuje kontrakcie, alebo nieco take... Lusisia krasne brusko, uz teraz mi nepripada ani take velke, ako si mala na zaciatku, teraz je take akurat Wink :D

15.11.2006 08:47

katy22

Dobre ranko Vivien...prepac,ale musela som sa zasmiat. ja som niekedy tiez taka nedojedena a potom mi byva zle Laughing respektive som pazrava. verim, ze si mala problem len z prejedenia a nie daku chripku ( ako ja minule..brrrrr) Uz druhy den hlasia pekne a teplo...tak neviem pre koho...u nas sice zima nie je, ale o slniecku ani chyru. stale smokli. mna caka zajtra cesta do BA skoro rano ( o 5) ak sa zadari, vybehnem aj do rakus pozret daco aspon pre potesenie drobcovi a mojim dvom betarkam pod stromcek. Kukuc, pekne brusino. uz sa nam budu len zvacsovat Laughing papa

15.11.2006 12:04

Janey

Ahojky, práve som prišla z ultrazvuku . Všetko je v uplnom poriadku. Budem mať . Tak sa strašne teším ... :D Razz Oswa: Ja nie som na PN. U mňa je všetko v uplnom poriadku. Zatial sa majte idem sa vytešovať ... a pustit mojej malej zvonkohru, velmi sa jej páči a vždy tak silno kopká ked ju počuje. :D

15.11.2006 12:47

Yasmine

Ahojte mamulky. K teme - perinka. Ja by som na zaciatok chcela vankusovu, taku tu klasicku. Ved babätko je krehucke a v takej perinke sa s nim aj lahsie manipuluje, aj mu je teplunko, aj to ma ako ochrannu skrupinku. Neskôr uz len taku tu modernu, alebo mozno ani ziadnu, ved uz bude leto. Janey blahozelam k dievcatku. Tak sa nam skore (chlapci : dievcata) zacne pomalicky upravovat. Wink Je to fajn pocit, vediet, co v brusku mame, lepsie sa nam potom s tym drobcekom rozprava. Ja uz mam niekedy pocit, ze ked vyslovim jeho meno, ze hned reaguje pohybom. A mozno si to len namyslam, alebo je to zhoda nahod. Robi mi to vsak radost. Razz Prajem pekny den, hoci nam pocasie vôbec nepraje.

15.11.2006 12:51

Anonymous

Janey: Ahojky, práve som prišla z ultrazvuku . Všetko je v uplnom poriadku. Budem mať . Tak sa strašne teším ... :D Razz Oswa: Ja nie som na PN. U mňa je všetko v uplnom poriadku. Zatial sa majte idem sa vytešovať ... a pustit mojej malej zvonkohru, velmi sa jej páči a vždy tak silno kopká ked ju počuje. :D
BLAHOZELAM :D

15.11.2006 12:52

Anonymous

Janey: Ahojky, práve som prišla z ultrazvuku . Všetko je v uplnom poriadku. Budem mať . Tak sa strašne teším ... :D Razz Oswa: Ja nie som na PN. U mňa je všetko v uplnom poriadku. Zatial sa majte idem sa vytešovať ... a pustit mojej malej zvonkohru, velmi sa jej páči a vždy tak silno kopká ked ju počuje. :D
BLAHOZELAM :D
to som bola ja VIVIEN

15.11.2006 14:26

Lusisia

Gratulujeeeem ;o) Aj ja chcem... Este musim cakat do buduceho piatku... Confused

15.11.2006 17:17

ivus80

Ahojte, Janey - moja suseda ma Felixa, narodeny v aprili 06. Uz som asi pisala, ze zatial mame mena Sebastian a Andrea. Pre lepsi vyber mena si napr. podla kalendara napis mena, ktore sa Ti na prve pocutie pacia a potom si ich povedz v zdrobneninach a v zlych tvaroch a postupne skrtaj, ktore sa Ti nepacia. Dolezite je aj to, aby sa hodilo meno k priezvisku, aby nemalo chudatko take meno ako napr. Deborah Cibulova alebo Henrich Cesnek a pod. Asi ste poculi, ze jedno dievca sa, chudatko, vola Blanka Pretrhnuta. Teda vraj, ci je to naozaj pravda, to neviem. Jedna dievcina ma dvojicky dievcata a volaju sa Lejla a Peregrina. Lubina - mne sa tiez paci meno Petra, ale u nas je jedna Petra a to je tak upistane dievca, ze mi az v kostiach praska, ked ju pocujem. Tak aj preto nechcem si dat take meno, aby mi ju k nej neprirovnavali. Oswa, aj ja rada pozeram Chuvu v akci, ale uz som ju davno nevidela. Je to dobra relacia a poznam niektore rodiny, ktore by veru potrebovali taku radu. Nevravim, ze niekedy by som take rady nepotrebovala aj ja, ale zatial vychovu zvladame, z dietata si nerobime bozika a nenechame si skakat po hlave. Nastastie, maly je sice sinter a zacina si stavat hlavu, ale vzdy to nejako zvladneme a ked uz nijakovsky sa neda s nim pohnut, pomoze jedna vyhovna po zadku, maly sa vyreve, po chvili si ho pritulim a zase je dobre. Niektori ludia maju teda riadne rozmaznane deti, nechcela by som veru. Snazim sa robit vsetko preto, aby moj maly nebol, ale nanestastie nad nami byvaju rodicia a surodenci a ti ho sem-tam rozmaznavaju, co sa mi nepaci, ale s tym nic nenarobim. Podla mna sa to, ci je dieta rozmaznane alebo nie, prejavi vtedy, ked sa mi male narodi a budem sa musiet starat viac o malicke. Ale urcite si vyhradim kazdy den niekolko chvil, aby som sa vyhradne venovala len Ondrikovi, vraj je to pre dieta velmi prospesne. Janey - blahozelam, konecne dievka :D Inak, co si pisem este v jednom fore, co mame septembrove dvojrocne deti a tam je len jedno dievcatko. A v mojom okoli su takmer sami chlapci :D Idem si upiect satocky z listkoveho cesta s lekvarom -mnaaaaaaaaam. Tak pa

15.11.2006 18:32

Aho

Simona Pápayová

Ahoj Ivus, tak tie šatôčky s lekvárom by som si dala, strašne mi teraz chodia na chuť všelijaké koláčiky, buchtičky a podobné veci s lekvárom a palacinky, včera som mala na ne takú chuť, že som si ich hneď musela urobiť.... Tie, čo ste písali o tom papkaní, mne na začiatku tehotenstva vôbec nechutilo jest, ale teraz som hladná každú chvíľu.... Keďže s perinkami nemám ja ešte skúsenosti, ale ak bude teplo, myslím, že tie "moderné" tenké môžu byť fajn a tie klasické, poduškové, tie máme doma odložené ešte po nás, pred 3 rokmi ich používala švagriná, nič im nie je, takže fajn... Gratulujem tým, ktorým Vám už na sone povedali, čo čakáte, ja idem na sono 4.12., tiež by som rada vedela, čo to bude Tak sa majte krásne....

15.11.2006 19:06

Janey

Ďakujem za všetky gratulácie... S tým priezviskom je to des. Ako by znelo Charlotte Baňasová ...? skor sa k tomu hodí Nataša. Hmmm, to je teda zamotané. vidím to tak že sa potrápime kym najdeme to správne meno.

15.11.2006 19:52

oswa

Tak baby..na dnesnom sone mi dr.povedal,ze pravdepodobne chlapec,ale nie je to iste, lebo bol otoceny ritkou (aj ked som mu predtym dohovarala Smile ), ale ja sp tiez presvedcena, ze to bude chlapec...Krcok je tiez v poriadku, sranda,ako to na tom sone vsetko vidiet..ukazoval mi doktor zaludok, oblicky, mechur (akurat bol prazdny..kam to asi slo?? Shocked ) a povedal,ze velkostou zopodveda tyzdnom..takze podla najnovsieho je to 5.4....takze niekedy v rozmedzi od 2-7.aprila by to malo byt Laughing BUduci tyzden ma behacky po vysetreniach, mojej vseobecnej sa nezdal krvny obraz...tak idem na hematologiu, krcne a neviem kade-tade...Vraj to vyzera na nejaky zapal infekt)..tak som z toho trsoku rozladena..Ale certik sa hybal a este k tym AFP testom mi povedal,ze riziko tam bolo ako u 20.rocnej..tak spm aj podskocila na stolicke Wink lubina..aj ja som z Handlovej Laughing Lusisia..vraj skorica by sa nemala v tehotenstve (aj ked ja ju mam osobne velmi rada), lebo vraj sposobuje predcasne kontrakci...ci take nieco podobne...a teraz citam,ze Vivien ti pisala to iste Laughing katty..u ans dnes bolo nadherne..13-14 C..ako na jar Cool janey..blahozelam k dievcatku.. Razz asi som nerozumela s tou PN Shocked ivus80..ja som presne spravila s menami to,co si odporucila Simonke.. Tak sa babenky drzte...ahojte..A tie bruska su super, ja mam nieco podobne..Snad to raz uz konecne odfotim..

15.11.2006 20:06

Lusisia

oswa, tak gratulujem k pravdepodobne chlapcekovi ;o) S tou skoricou to je sranda, to som este nepocula, ja som pocula, ze sa nemoze malinovy caj koli tym predcasnym kontrakciam... No to akoze mam vazne nejest nic skoricove tieto Vianoce??? Crying or Very sad Ja by som to celkom rada videla.... Mna dnes strasne boli brusko, nie v nutri, ale pokozka.... Asi rastie brusko... MNe to tak pripada, ze dva tyzdne nerastie a potom naraz buuum! Az to boli.... Aj Vy to tak niektore mate? Snazim sa ho stale teraz kremovat.... Inac dnes vecer mam na plane pustat babu klasiku cez sluchadka, tak uvidime, ako bude reagovat. Inac vcera ho uz aj moj drahy citil kopkat... Razz Pekny vecer a dobru noc!

15.11.2006 20:10

ivus80

Ahojte, tie perinky - hlavne je dobre pouzivat aspon prvy mesiac, kvoli pevnosti pre babatko, ako to tu uz Yasmine napisala. A este jedna vec - babatku potrva, kym sa nauci udrzat si teplotu tela, takze je v podstate jedno, ci vonku bude horuco alebo zima, ta perinka je potrebna - samozrejme podla toho, ake bude pocasie treba dietatko obliect tak, aby sa bud neprehrialo a nechytilo potnicky, tych sa straaaaasne zle zbavuje, mam s tym, zial, skusenosti alebo aby mu zase nebolo zima (aj v horucom lete moze byt babatku zima). Najlepsie zistite, ci je babu teplo alebo chladno na krku vzadu alebo na stehnach. Rucicky a nozicky mavaju zvycajne studene, lebo to su koncove casti tela. Teraz mi napadlo, ze do porodnice si pribalte rukavicky, lebo mali drobcovia sa vacsinou velmi doskriabu, ked tak hrabu tymi malinkatymi rucickami. Nechtiky sa NESMU strihat do cca 1 mesiaca, ak nie dlhsie, uz si to presne nepamatam. Oswa, ak som spravne pochopila, tak sa pytas, kde siel obsah mechura Tvojho malickeho? No predsa do plodovej vody. A tu vodu potom malicky pije. Ale to sme tu uz raz pisali :D Pa

15.11.2006 20:12

Janey

Ahojky Oswa. nech ti to výjde s tým chlapcom, Mne to povedal tak nejako velmi presvedčivo. Len ma mrzí ,že som nič nevidela lebo mal monitor otočený k sebe a tu moju malinku mi ani na momentík neukázal. Len srdiečko som počula. Crying or Very sad tak s toho som bola trošku smutná, ale na všetko som hned zabudla ked mi povedal že je to dievčatko a že je vporiadku. A ani manžela nepustili dnu. Asi si to vynahradíme a pojdeme na 3D ultrazvuk. Dnes som sa chcela objednať ale už to niktonebral. Hm Confused Velmi ma nestrašte s tou škoricou ... dnes som jedla krupicovú kašu so škoricovým cukrom ... ale cítim sa dobre. Shocked

15.11.2006 21:30

Yasmine

Ivus, tak to mame podobne chute. Ja som ich robila v nedelu, pre istotu z dvoch baleni(aby nahodou nebolo malo) Razz A paradne ma potom z lekvaru palila zaha. Ale co som ich mala odniest k susedom? Wink S tou skoricou to snad nebude take zle, ved to nejeme na lyzice?! Razz Trosinku skorice na krupici, alebo v nejakom kolaciku urcite nemôze vyvolat kontrakcie. Ved su to zanedbatelne mnozstva. Ja som okrem lekvarovych satôciek robila aj take karamelovo-skoricove slimaciky a ani to tam poriadne nebolo citit. Janey to je nejaky divny lekar. My ked sme boli v pondelok, tak vsetko co videl na monitore nam pekne popisal a vysvetlil. A kym som sa obliekala, tak si s mojim muzom pekne podebatil. A muzske polovicky nema problem zobrat do ambulancie, prave naopak, vravel, ze je mu to velmi sympaticke, ak aj otecko ma zaujem a tehotenstvo nie je len zalezitostou zeny. Ved dietatko je predsa spolocne. Tak to som potom rada, ze mam takeho super doktora. Co sa tyka mien, tak my sme sa rozhodli pre cisto slovenske. K nasmu priezvisku sa ine ani nehodi. Vyznelo by to smiesne. Majte sa babulky fajn.

16.11.2006 11:20

Janey

Ahojky, tak dnes som bola na kontorle, všetko v poriadku. Aj sme si s doktorom pokecali o tom ultrazvuku a vraj to teraz robia také hefty hlavne v štátnych ambulanciach. No a vlastne mi dal najavo ten na ultrazvuku že si mam zaplatiť zato aby som aspon niečo videla... moj lekár hovoril že to robia koly hlupim tonerom alebo papierikom na ktoré davaju obrázok... to ako napriklad. vraj im štátne peniaze nestačia a takto ťahaju peniaze s pacientiek... No ale som rada že to ešte nie je tak všade. Tak vám to prajem aby ste sa mohli tešiť s tých ultrazvukov. Ja si ten posledný vynahradím, už som objednaná na ten 3D. Len manžel nebude mocť ist lebo jediný volný termín je o 12: 30 a potom si to budeme púšťať stále dookola... :D Prajem vám pekný dnik a vela dobrých skuseností s lekármi

16.11.2006 15:26

Zzuzi

ahojte Blahozelám tým, ktoré vedia, čo kopká v ich brušku Razz Uz aj ja by som to rada vedela, v pondelok ked sme boli na sone, tak sa babo velmi vrtelo a nechcelo ukázat co má medzi nozičkami. A este k tomu je trošku priskoro. Laughing Mna by ale zaujímalo, ze ci aj mna lekárka posle na 20 tt na uzv? Robí to tak väčšina lekárov??? Moja lekárka to este nevie, ale ja som sa uz na uzv objednala :D Vyjde mi to tak na 21tt. Ale mala by ma sama poslat, nie? Rolling Eyes

16.11.2006 17:01

Anonymous

Ahojte mamulky Zzuzi, urcite by Ta mala poslat. Mne to teraz dr. vysvetlil, ze v 20 tt sa robi preto UZV, aby sa zistilo, ci ma babätko vsetko co ma mat a ci je v poriadku, ci nema nejake vyvojove chyby. Keby ano, aby sa pripadne spravil potrat, lebo cim skôr, tym lepsie pre zenu. Vraj to nie je nic neobvykle, ze vo svojej praxi uz videl kde ako postihnute plody. Nasmu babätku meral hlavicku, chrbatik, stehennu kost, pocitali sme prsteky na rucickach i nozickach. Bolo toho viac, ale ja ako laik som si to nezapamätala. UZV je povinny v 10, 20 a 30 tt. Babulky davajte si na seba pozor. Ja som pred chvilou odviezla kamosku v 7. mesiaci do nemocnice, lebo jej hrozil predcasny pôrod. Dr. (zhodou okolnosti kamos) nam vravel, ze od vcera maju zvyseny prijem pacientok a na vine je vraj pocasie, tak si mam aj ja davat pozor. Takze s nicim to neprehanajte a vela, vela oddychujte. Yasmine

16.11.2006 17:33

vivien

uff Yasmine, tak vela, vala oddychovat, dufam, ze kamoska a babatko budu ok. To pocasie je desne, hnusna hmla, sychravo, no hroza Rolling Eyes Drzte sa dievcata.

16.11.2006 18:00

oswa

Tak dnes som mala behacky po doktoroch...zase ma pumpli z krvi..a krcna mi tiez dala nejaku antibi mast do nosa..vravela,ze v tomto obdobi su su uz lieky (nie vsetky) neskodne, a antibio su povolene v tehu...A anvyse toto je mast,ze sa to neuziva oralne...tak hadam bude dobre..UZ ma to zacina hnevat....Len ench uz na neico pridu... Ozaj v 24 tt idem na ten FUUUUUHJ glukozovy test, uz mam aj tu zbrndu v chladnicke..Pytala som sa dokiho, ci sa to nerobieva neskor, on ze do toho 28 ttt by sa malo..ale ze je lepsie skor,.... Lusisia..ja tyo tiez tak nejako citim s tym bruskom..niekedy je pokozka taka napnuta,az strach..tiez som sa zacala sem-tam natierat...inac mliekom sa natIeram po kazdom jednom kupani... Ivus...asi si am nepochopila..viem presne, kam to ten maly capard tu cikanicku dava.... Laughing Janey..mne to tiez povedal Dr. nepresvedcivo, ze aby sme sa na to nespoliehali, lebo bol drobec zle otocney..ale moj pocit mi tiez hovori, ze to bude chlapcek...janey..to mi ej luto,ze D.ma takyto pristup..ten moj je vazne fajn..urcite by pustil aj amnzela, len ten je zial na sluzobke..Najprv si to popozeral on, bol dlho ticho,az som znervoznela, ale potom obratil monitor ku mne a vsetko mi poukazoval..Ked chodim na "normalne" sono, tak tam ma 2 monitory, a dokonca velky televizor, ze vidim vsetko to, co on...Je to asi o pristupe.ZA takych okolnosti by som sla aj ja asi na 3D.. a TEJ skoroce sa neboj..to y si hadam musela zjest nejake velke mnozstvo a castejsie.. nie par zrniecok na kolaci..Baby nemozeme byt na vsetko taketo padavky :D suhladim s Yasmine asmine..a ake su tie mena?Nezradis? Zzuzi..je to bezne, ze doktori by vsetci mali poslat na UZV v 10,20,30 tt...ale ja som napr. bola viackrat, zalezi od doktora..Ale v 20 tt sa robi biometria, t.j. velkost organov atd..ci sedi s tehotenstvom...A robia sa aj ozvy srdiecka...aj ekd mne ich moj dokino asiz abudol spravit, lebo bol nejaky rozbehany..ale videla som 2 predsiene, 2 komory, chloúpne fungovali..tak som spokojna Laughing ako Yasmine spominala, uz som to aj pislala, kontroloval oblicky, mechur, zaludok, srdiecko, meral stehennu kost, hlavicku atd... Inak co sa tyka pocsia, neviem, ci byvame v inom svete, ale odvcera mamekrasne pocasie..teplucko ako na jar Razz Tak vam prajem pekny predlzeny vikendik a opatrujte sa..konderka Wink

16.11.2006 18:39

Ahojte babuľky

Simona Pápayová

neviem, možno sa to už na našom aprílovom fóre písalo, ale keďže som sa zapojila trošku neskôr, a pri mojom pripojení na internet by mi trvalo strašne dlho, keby som lúskala celé naše aprílové fórum od začiatku, takže ak áno, nehnevajte sa, že sa na to pýtam znovu. Dnes ráno, a myslím že už aj predtým 2-3 krát som pocítila krátkodobé stvrdnutie podbruška. Vôbec to nebolelo, ani som si nie istá, či to bolo naozaj stvrdnutie, ale keď som si na to miesto priložila ruku, mala som taký pocit. Tak mi prosím poraďte, či je to dôvod na znepokojenie..... Lebo mňa dokáže vystrašiť hocičo... Ďakujem

16.11.2006 18:47

oswa

Simonka..nemohlo to byt tym,ze sa malicke otacalo?Lebo moj drobec ked sa otaca..tak an chvilku mi na istom mieste stvrdne brusko,ale hhned to polavi,ked si najde polohu..akze sa nestrachuj... Oswa

16.11.2006 18:59

Janey

Ahoj Simonka, mňa trápilo presne to isté asi 5krát mi stvrdlo brucho na pár sekund niekedy to trochu bolelo a niekedy nie. Na nete som si zistila že to može byť vtedy ked si velmi najedená a žáludok tlačí na maternicu tak ona aby chránila malinké tak stvrdne... to tam písal jeden gynekológ. No a ja som sa dnes s tým posťažovala svojmu lekárovi a ak je to slabé a nebolí to velmi alebo ked je to potom ako malinké kope, tak že to je len reakcia maternice... a nemalo by to byť nič vážne. ALE ak ťa to velmi bolí a malé v tebe velmi silno a dlhšie kope tak to je vážne ! lebo to može znamenať že samalinké zamotalo to pupočníkovej šnury a nevie sa rozmotať tak bojuje, vtedy treba vraj utekať na pohotovosť. Dufam že ti to pomohlo tolko o tom viem ja... Smile Tiež som bola trochu vystrašená ked sa to stalo, mne. Oswa: mne to lekár povedal Presvedčivo , že sa máme pripraviť na dievku... tak ideme v sobotu nakupovať konečne už viem aké farby mám vyberať. Laughing

16.11.2006 19:01

ivus80

Ahojte, Janey - netrap sa so skoricou. Ja som v prvom trimestri hodne pila malinovy caj a potom mu tu na fore niektora mamina napisala, ze malinovy caj sa nesmie, lebo vyvolava kontrakcie Confused Zzuzi - moja gynekologicka ma iba prvykrat poslala na sono, v 10. t.t. a na sone mi uz sam doktor povedal, kedy mam nabuduce prist. Moj sono doktor je taky velmi mily clovek, aj sa porozprava, vysvetli, no proste parada. A zatial mi vzdy dal fotku. Nie je problem, ani ked je otec alebo ktokolvek iny pri sonovani. A viem, ze standartne sa sonuje v 10., 20. a 30. t.t. a pokial nie je otocene dole hlavickou - tak este v 36. t.t., pokial tehotnost prebieha normalne. Yasmine - je dokazane, ze v uprsanom pocasi je viacej porodov. Pytala som sa to aj na porodnici pri prvom porode, tak sa lekari zasmiali a potvrdili mi to. Simi - rada by som Ti poradila, ale nemam skusenosti s tvrdnutim bruska. Neboj sa, bude dobre, len sa opatruj a radsej chod zbytocne k doktorovi, ako by si mala ist neskoro. Vcera som sa aj ja trosku vystrasila, lebo mi maly skocil na brucho, ked sme uz vecer lezali v posteli. Ale male sa pomrvilo, nemam bolesti, tak to snad bude OK. Opatrujte sa Pa

16.11.2006 19:03

Simona Pápayová

Neviem, keďže som tehotná prvý krát, práve som začala 18t.t., myslím, že pohyby ešte necítim. Už sa mi pár krát aj zazdalo, že by to snáď pohyby aj mohli byť, ale skôr si myslím, že to boli črevká..., lebo na tie pohyby pri prvom tehotenstve je trošku asi skoro. Ale keďže to nebolelo, tak snaď je to v norme....

16.11.2006 19:05

ivus80

A este pre Janey: V pondelok jedna pani porodila chlapceka. Na sone jej presvedcivo tvrdili, ze to bude baba. Tak si zabezpecila dostatok dievcenskych veci. Ked jej po porode povedali, ze je to chlapec a ake meno dava, jej rakcia bola: "Cooo?" :D :D :D Pa

16.11.2006 19:17

vivien

Simonka, ja si tiez myslim, ze pokial to nieje casto a bolestive, tak by to nemalo nic znamenat..., ale ak by ta to znepokojovalo, tak chod na pohotovost, alebo to spomen tvojmu lekarovi pri najblizsej kontrole... Ja by som ti este odporucula aj magneB6, to ti urcite poradi aj tvoj lekar... Tak drzim palce...

16.11.2006 19:24

Anonymous

Mne obcas tiez stvrdne brusko, ked dlhsie stojim, alebo chodim. Dr. mi na to odporucil Magne B6. Aj Vivien to uz spominala. A minuly tyzden (pisala som to uz) to bolo aj s bolestami, tak som potom lezala 2 a pol dna v jednom kuse. Takze radsej to s nicim neprehanat a setrit sa. To je moja skusenost. Pobyt v nemocnici totiz nie je ktovieco a radsej si ho odpustime. Yasmine

16.11.2006 19:27

vivien

ivus80: A este pre Janey: V pondelok jedna pani porodila chlapceka. Na sone jej presvedcivo tvrdili, ze to bude baba. Tak si zabezpecila dostatok dievcenskych veci. Ked jej po porode povedali, ze je to chlapec a ake meno dava, jej rakcia bola: "Cooo?" :D :D :D Pa
Hihi, tok to bol riadny sok Shocked , aj ked je to jedno, len nech je zdrave, ale ked to clovek necaka a je presvedceny, ze sono sa nemyli, tak je to riadny sok...

16.11.2006 19:37

Simona Pápayová

Pri najbližšej poradni to určite doktorke spomeniem, od utorka za týždeň by som mala ísť, ale ak by sa to ešte opakovalo, alebo nebodaj zhoršilo, tak jej buď zavolám, alebo pôjdem skôr. Inak Magne B6 užívam takmer od začiatku a pri poslednej poradni mi zvýšila dávku na 3-krát denne. V nemocnici som bola v 7 týždni, 12 dní. Samozrejme mi tam bolo dlho, ale čo by som pre drobca nevydržala. Najviac, čo ma tam trápilo bola zápcha, lebo tie toalety boli hrozné.... Ako som doma, tak so zápchou nemám problémy.

16.11.2006 19:57

vivien

Simona Pápayová: Pri najbližšej poradni to určite doktorke spomeniem, od utorka za týždeň by som mala ísť, ale ak by sa to ešte opakovalo, alebo nebodaj zhoršilo, tak jej buď zavolám, alebo pôjdem skôr. Inak Magne B6 užívam takmer od začiatku a pri poslednej poradni mi zvýšila dávku na 3-krát denne. V nemocnici som bola v 7 týždni, 12 dní. Samozrejme mi tam bolo dlho, ale čo by som pre drobca nevydržala. Najviac, čo ma tam trápilo bola zápcha, lebo tie toalety boli hrozné.... Ako som doma, tak so zápchou nemám problémy.
Simonka, aky si mala problem, ze si bola v nemocnici?

16.11.2006 20:58

Zzuzi

Dakujem bambulky za rady :D A este k tým nemocniciam. Mna tiez chceli hospitalizovat, ale taký zlatučký gyndačik mi povedal, ze to nie je dobré, lebo teraz sú tam nejaké infekcie - medzi pacientkami a este hovoril o nejakých nákazlivých chorobách. Rolling Eyes Takze radsej si na seba treba dávať pozor. Jooooj uz teraz sa tesím na uzv. Razz Inač, uz som sem písala, ze som na PN, mam zapal moč. mechúra - ziadna sláva Rolling Eyes Mam bolesti v oblasti močáku no napadlo ma, či to nemôze byt aj niečo iné. Proste pred rokom som bola na laparke a tie jazvičky dole sa niekedy zvykli ozvať. Boli ma to tam presne, myslíte si ze to, čo bolí, to sú tie zrasty po laparke??? Viete, bruško sa natahuje a tak. Nemá niekto s tým podobnú skúsenost??? Drzte sa :D

17.11.2006 18:57

Simona Pápayová

Ahoj Zzuzi, ak sa môžem spýtať, prečo Ti robili laparku? Lebo pred rokom som aj ja bola na laparoskopii, ale mne ju robili cez pupok. Ja som bola kvôli tomu, že sa mi nedarilo otehotnieť, takže mi to vlastne pozerali, či nenájdu nejakú príčinu...

17.11.2006 21:17

ivus80

Ahoj, dnes som sa trosku vystrasila, bolelo ma podbrusko, uz som si myslela, ze pojdem do nemocnice, no nakoniec po cca polhodine oddychu mi to preslo, tak to bolo asi z unavy, dnes som sa rozhodla trosku viacej upratovat. A dnes som sa este dozvedela, ze kamaratka porodila chlapceka Mojmira. Tak na dnes vsetko, idem dat maleho spat a zalahnem asi s nim. Pa

18.11.2006 09:46

vivien

Ahojte, tak mi sme mali tiez vcera zly den, Adamko, neviem co mu bolo, ale bol strasne zly, fakt taky este asi nebol, uz som bola v koncoch, vobec nic na nas neplatilo, ale dnes uz je dobre... Ivi, ja som tiez minule zehlila 2,5 hodiny, tiez ma riadne bolelo brucho, potom som si lahla, vylozila nohy a bolo dobre... Vcera aj maly kopkal o dusu, takze urcite citil moju nervozitu...

18.11.2006 11:36

oswa

Ahojte tehulky...som normalne na pochybach... Doteraz som si myslela,ze citim babatko otacat sa..ale neviem,ci to nemoze byt tvrdnutie bruska..Druho a viacrodicky..mate s tym skusenosti? Citim to tak parkrat za den, na chvilocku mi tak stiahne brusko..na urcitom mieste stvrdne,ale o chvilocku to povoli....Myslela som,ze sa babatko zaprie nozkou alebo ruckou alebo castou telicka..ale teraz normalne neviem.. Ako sa prejavuje tvrdnutie bruska? INak to neboli... Crying or Very sad

18.11.2006 13:06

vivien

oswa: Ahojte tehulky...som normalne na pochybach... Doteraz som si myslela,ze citim babatko otacat sa..ale neviem,ci to nemoze byt tvrdnutie bruska..Druho a viacrodicky..mate s tym skusenosti? Citim to tak parkrat za den, na chvilocku mi tak stiahne brusko..na urcitom mieste stvrdne,ale o chvilocku to povoli....Myslela som,ze sa babatko zaprie nozkou alebo ruckou alebo castou telicka..ale teraz normalne neviem.. Ako sa prejavuje tvrdnutie bruska? INak to neboli... Crying or Very sad
Ahoj Oswa, aj mne sa niekedy stava, ze mi stvrdne brusko na pravej strane, tam mam aj placentu, asi ked sa hybe babatko, tak to asi pohybom podrazdi a stvrdne brusko... A ked lezim na chrbte, tak mam stale tvrdo brusko, tak sa musim hned otocit na bok... Ale pri Adamkovi mi tvrdlo brusko pri akejkolkovek namahe, preto som musela hned ukoncit cokolvek som robyla, napr. uz aj pri umyvani riadu... Ale vlastne ma sili, takze asi aj preto, musela som sa setrit cele tehotenstvo, bolo to od 16 tt co mi tvrdlo brucho... Neviem co by som ti poradila, povedz to lekarovi a ak sa ti to stane, tak si radsej trosku oddychni, lahni si, vyloz si nohy... A este magne B6, ale to sa uz opakujem, tak prepacte...

18.11.2006 13:22

oswa

vivien..praveze sa mi to prejavi, ked som v klude a nie, ked as namaham..Tiez mam viacmenej take pevnejsie brucho, ale niekedy mi na chvilku nie vzdy na tom istom mieste stvrdne, neboli to a hned to povoli..Citim to najma vecer v klude pred TV...Citim to od 16 tt take slabucke a 2 tyzdne trosku intenzivnejsie..Ale opakujem,ze to neboli..Pripisovala som to tomu,ze abbo sa zvacsuje, tak to viac citim...No neviem...asi zajdem k elkarovi..Len enchcem vzyerat ako hysterka..Lebo som bola v stredu an poradni a pozeral aj krcok a povedala,ze vsetko je o.k...

18.11.2006 13:44

Anonymous

oswa: vivien..praveze sa mi to prejavi, ked som v klude a nie, ked as namaham..Tiez mam viacmenej take pevnejsie brucho, ale niekedy mi na chvilku nie vzdy na tom istom mieste stvrdne, neboli to a hned to povoli..Citim to najma vecer v klude pred TV...Citim to od 16 tt take slabucke a 2 tyzdne trosku intenzivnejsie..Ale opakujem,ze to neboli..Pripisovala som to tomu,ze abbo sa zvacsuje, tak to viac citim...No neviem...asi zajdem k elkarovi..Len enchcem vzyerat ako hysterka..Lebo som bola v stredu an poradni a pozeral aj krcok a povedala,ze vsetko je o.k...
Oswa, ani nahodou si nemyslim, ze budes vyzerat ako hysterka, radsej ist k lekarovi 100 krat zbytocne, ako raz a neskoro... Ved odkial mas vediet, ze to je ok? Aspon budes vediet, budes spokojna... Ved naco sa trapit myslienkami, ze nieco nieje ok...

18.11.2006 13:45

vivien

oswa: vivien..praveze sa mi to prejavi, ked som v klude a nie, ked as namaham..Tiez mam viacmenej take pevnejsie brucho, ale niekedy mi na chvilku nie vzdy na tom istom mieste stvrdne, neboli to a hned to povoli..Citim to najma vecer v klude pred TV...Citim to od 16 tt take slabucke a 2 tyzdne trosku intenzivnejsie..Ale opakujem,ze to neboli..Pripisovala som to tomu,ze abbo sa zvacsuje, tak to viac citim...No neviem...asi zajdem k elkarovi..Len enchcem vzyerat ako hysterka..Lebo som bola v stredu an poradni a pozeral aj krcok a povedala,ze vsetko je o.k...
Oswa, ani nahodou si nemyslim, ze budes vyzerat ako hysterka, radsej ist k lekarovi 100 krat zbytocne, ako raz a neskoro... Ved odkial mas vediet, ze to je ok? Aspon budes vediet, budes spokojna... Ved naco sa trapit myslienkami, ze nieco nieje ok...
To som bola ja...

18.11.2006 15:33

ivus80

Ahojte, Vivien - poznam aj ja take dni, ze by som niekedy toho mojho Ondrejka hodila do najblizsieho kontajnera. Ale vzdy si poviem, ze aj deti maju svoje dni :D Oswa - aj ja sa opakujem - ale radsej vyzeraj ako hysterka, ako by sa Ti alebo babu malo nieco stat. Ved Ty si predsa nevidis do tela, tak nevies, co sa tam deje. A tehotenstvo hoci nie je choroba, je to stav, kedy treba byt zvlast opatrna a davat si pozor, tak je prirodzene, ze kazde pichnutie si vsimas a rozmyslas, co to moze byt. Keby mi to vcera nepreslo, tak utekam na pohotovost a necham sa dobrovolne hospitalizovat, nech by to bolo aj "zbytocne". Rozpravali sme sa so susedou o monitore v poslednom mesiaci tehotenstva (uz davnejsie som Vam o tom pisala), tak mi potvrdila, ze posledy mesiac ( 4 - 5 tyzdnov pred porodom) sa chodi kazdy tyzden do porodnice na monitor, t. j. sleduju sa ozvy srdiecka babetka a myslim, ze cinnost maternice alebo tak nejako. Proste daju Vam na brusko dva snimace, jeden snima srdiecko a druhy tusim tu maternicu. No teda takto to bezi v Ziline, neviem, ako u Vas. Ale ide ma z toho porazit, lebo monitoruju na porodnych salach popri rodiacich zenach. Kamoska vravela, ze jej znama tam bola, cakala asi dve hodiny a este zdaleka nebola na rade, ked vysla sestricka na chodbu a povedala mamickam, ze musia pockat, ze maju komplikovany porod. Tak tam mamicky cakali 5 hodin !!!!!!! Evil or Very Mad Keby som nemala male dieta, je mi to jedno, posedim si, pokecam s ostatnymi mamami. Ale co s malym? To ho budem stale vlacit ku svokre? A behat hore-dole ako s nasolenym zadkom? Skusim sa popytat tej znamej, co mi vybavila ku porodu sestricku, ci by som nemohla chodit tesne pred zaverecnou. Alebo pojdeme ku svokre spat, rano pojdem o siestej do Ziliny, aby som bola medzi prvymi. Mam z toho des. Ale snad to uz nejako dopadne. Suseda (ina) sa smiala, ze ju to obehlo, lebo porodila v siedmom mesiaci. Teda poviem pravdu, radsej pojdem na 5 - 6 monitorov, ako by som mala skor porodit. No zase som sa rozpisala, idem este cosi poupratovat, dnes sa cely den setrim, ale musim este povysavat a umyt dlazky. Tak zatial pa. Iva

18.11.2006 16:19

Anonymous

mate prabdu..aj sa som sa uz rozhodla,ze pojdem za doktorom v pondelok..Len ma stve,ze som sa ho na to neopytala v stredu, ked som tam bola...Idem si lahnut a oddychovat.. Ivus..robi sa to standardne..ze o 7,mesiaca sa chodi kazde 2 tyzdne na poradnua posledny mesiac kazdy tyzden...

18.11.2006 16:55

Pozdravujem vsetky aprilove maminky

vanda666

Ahojte buduce mamicky! Az teraz som objavila forum podla kalendara. Tak to moje malinke sa ma tiez narodit v aprili. Konkretne v strede aprila. Este neviem, co to je. Citala som, ze odhadnut sa to v 18. tyzdni este neda na 100%. Zatial som ziadne komplkacie nemala. Dufam, ze vsetko prebehne hladko az do prichodu malickej (?).

18.11.2006 21:08

ivus80

Ahoj, to viem, ze na poradnu sa chodi po 7. mesiaci kazde dva a neskor kazdy tyzden. Ale robia Vam na tych poradniach monitor? T. j. nie len klasicke meranie tlaku, prip. odber krvi, kontrola mocu, paplacne vysetrenie, meranie bruska, ozvy a pod., ale este k tomu snimanie??? Vraj by to mali robit na poradniach, ale je to casovo narocne, jedno meranie je minimalne 20 minut, tak preto to u nas robi iba porodnica. Vsak baby, Vy, co ste uz rodili, tak urcite Vam robili monitor pri porode, tak viete, o co sa jedna. Gynekologicku mam cca 5 km od bydliska, chodievam v utorky a mozem prist od siedmej do desiatej, to je lazo-plazo. A keby som aj nemohla v tom case, tak este je poradna v stredu, ale to je zase pre ine dediny, ale nevadi doktorke, ked pridem aj v stredu. A ked uz sa neda ani v stredu, tak poradnu v nudzovych situaciach je ochotna spravit kedykolvek. Vitaj Vanda, tesim sa, ze si nas nasla. Drzim palce, aby Ti bezkomplikovane tehotenstvo vydrzalo az do porodu. Ake chces meno? A odkial si? Zatial a dobru noc. Iva

18.11.2006 21:46

Anonymous

Ahojte tehulky.Pár dní som tu nebola,tak zas niečo napíšem.Blahoželám všetkým,ktoré už vedia čo to bude. Oswa,som rada,že tu mám niekoho z mesta.A ku ktorému gyn.chodíš,a v ktorej časti mesta bývaš,ak sa smiem spýtať?Ak budeš rodiť v našej nemocnici,možno sa tam stretneme.Budúci týždeň pojdem asi na sono,nemožem sa dočkať.Možno nám tiež oznámia,čo to bude.Ak sa potvdí moje tušenie,že chlapec,tak paráda.Ale ak to bude dievčatko,tiež budem rada.Hlavne nech je zdravé.Inak kope ostošesť,niekedy sa ani poriadne nevyspím. Ivuš80 ja som mala spolužiačku Petru na sou,bola to riadna krava(prepáč za výraz) a to jej ešte lichotím.Najprv som rozmýšlala,či naozaj vybrať toto meno.Mám však aj jednu perfektnú kamošku Petru a je zlatá a skvelo si rozumieme.Asi preto moja drnda je to najskvelejšie dievčatko na svete.

19.11.2006 09:40

vivien

ahojte tehulky :D Ako sa dnes mate? Mne sa tak nic nechce Embarassed , to bude asi tym pocasim... Pred pol hodinkou som sa vytrepala z postele Embarassed , aj to len pre to, ze ma moji chlapi volali ranajkovat :D Cez vikend roby ranajky muzik :D , tak na to sa vzdy tesim :D Baby nebolia vas kosti? Mna uz zacina boliet lonova kost, niekedy ked si sadnem a zasa postavim, tak mam co robyt Sad , a to som len v polovici... ale to iste som mala aj pri Adamkovi, takze to musim vydrzat... A viem, ze to bude cim dalej tym horsie... Tak idem sa pustit do varenia, aj ked sa mi velmi nechce...Poobede sa mam stretnut s kamoskami, ktore som nevidela asi 10 rokov, boli sme taka trojka, ale potom sa vydali, a odstahovali sa z nasho mesta, su na navsteve u rodicov, tak sa konecne stretneme, sa tesim :D A este vitam novu tehulku Vandu, inac pekne meno Wink , super, ze este k nam pribudaju aprilovky :D Tak sa zatial majte, vecer este nakuknem, ci ste nieco popisali...

19.11.2006 11:12

ivus80

ahojte, Lubina - pekne si to napisala, zasmiala som sa :D Tiez poznam par sibnutych Adrian, ci Andreii, ale samozrejme, ze poznam aj skvele nositelky tohto mena. A teraz bolo na muzovi, ake meno vyberie pre dieta, ja som vyberala prve, tak som celkom rada, ze vybral prave take mena, ake vybral (neviem, ci so to uz pisala, asi ano, ale napisem to este raz, keby to niekto chcel vediet, ospravedlnujem sa za opakovanie sa - takze tu su tie mena Sebastian a Adriana - sice mne muz povedal, ze Andrea, ale vsade vravi Adriana, tak uvidim pri porode, ktore ma prve napadne, pekne su obe) Co dobreho si varila Vivien? Ja som varila novy recept - taku namarinovanu krkovicku, celkom je to dobre, len som trosku pridala soli Embarassed , som zvedava, co na to povie muz. Ale ja ma rada slansie veci, mne to nevadi a malemu dam viacej ryze, ako masa, tak sa to strati. Pre istotu som ryzu osolila mierne, aby sa to stratilo. No niekedy sa mi teda v tej kuchyni dari :D Ani ja som dnes nic nerobila, v kostole som bola vcera, tak som si dnes pospala do deviatej aj s malym, muz este spi, ten bol na diskoteke s kamaratom (vraj si ten kamarat nohy neholi :D :D :D ). Som rada, ze bol, ma narocne zamestnanie, robi na Call centre - je to na nervy, tak nech si trosku oddychne. Ja uz s nim nechodim, teda ani sme nejako po diskotekach nechodili, skor sme casto chodili na plesy. Potrebuje sa trosku odreagovat, pokecat si s kamosmi, lebo sa ku mne prizenil, byval odo mna 30 km, takze co mal kamaratov u nich doma, tak tieto vazby sa pretrhli a stretavaju sa len sporadicky, tiez uz maju svoje rodiny. A moja najlepsia kamaratka s manzelom sa odstahovali do Ziliny, takze aj s nimi sa stretavame sem-tam, akurat dnes ideme do Ziliny si posediet s nimi. Ja sa vykecam s kamoskami, mam ich tu pozehnane, ja uz potom nemam taku potrebu chodit kade-tade. Takze som v tomto smere dost benevolentna. Verim svojmu muzovi, ze neurobi kravinu. Jooj, zase som sa rozpisala, idem koncit, vari sa mi ryza a sestra chce ucesat. Tak pa

19.11.2006 11:38

Dakujem za privitanie

vanda666

Ahojte babenky! V prvom rade som velmi rada za privitanie. Zatial som vybrala iba meno pre dievcatko. Ked si ju tak predstavim, napadne mi meno Heidi (Haidi sa cita). Mam to trochu komplikovane lebo sme v polovici tehotenstva s priatelom odisli do Holandska. Je to tu pre mna ako nocna mora. Sama, sama.... Este nemem ani zdravot. poistenie vybavene. Nemozem navstivit gynekologa. Taktiez som citala clanky rodiciek v Holandsku a nie som z toho nadsena. Vraj tu porod beru ako prirodzeny proces, do kt. sa nezasahuje. 30% zien rodi doma. To si tiez akosi neviem predstavit. Priatel pracuje a ja relaxujem. Az moc. Radsej by som bola doma na Slovensku. Blizko rodiny. Strasne mi chyba nasa kultura. Jaj babenky, vazte si to ze mate s kym pokecat, lebo ja uz sa z toho idem zblaznit. este ze je tu toto forum Razz . Viete uz sa aj bojim ze moja malinka bude mat sklon k depresiam, lebo celu polovicu tehotenstva som preplakala. Priatel ma riadne vytrapil. Je Talian. A asi viete ako to je vo vztahu k ich mamam. Jeho mama a otec doteraz nemaju potuchy, ze som v druhom stave Confused . Vytrapil ma az natolko, ze uz nevidim nic zaujimave na nasom vztahu a ani dovod zostat tu s nim. Budem to tu navstevovat kazdy den. Tesim sa na vas!

19.11.2006 12:23

Zzuzi

Simona Pápayová: Ahoj Zzuzi, ak sa môžem spýtať, prečo Ti robili laparku? Lebo pred rokom som aj ja bola na laparoskopii, ale mne ju robili cez pupok. Ja som bola kvôli tomu, že sa mi nedarilo otehotnieť, takže mi to vlastne pozerali, či nenájdu nejakú príčinu...
Mala som cystu, takze ja mám 3 dierky Smile Ale asi to môze mať súvis s močákom. Baby, ja mám pocit, ze ked som na PN tak sa na mna všetko lepí Crying or Very sad Posledné dni mavam dosť silné búsenie srdca. Normálne kludne lezím a zrazu sa mi srdce ozýva celým telom. Niektorý stah je taký prudký, ze ma to az vylaká. Sad Asi zajtra zájdem za dr. Sad