1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

12.11.2006 16:42

ivus80

Caute, vcera som bola cely den u svokry, dnes nam nesiel internet ani telefon, asi cosi v Telekome robili, ale konecne to uz bezi, tak som tu. Vivien - dik za radu. Uz to nie je take hrozne, uz to nema cervene, len hrbolceky su tam. Myslim si, ze to bolo z toho kivi. Tak za tyzden mu znova dam a ak sa mi vyhodi, tak budem vediet, ze to ma z toho. Mama vravela, ze ja som take mavala po cokolade. Aj ja naprv citrusy poriadne umyjem a az potom osupim. Natierala som mu to Infadolanom - je to vyborna masticka, mne ju doktorka odporucila, ked mal Ondrik lisaje po tvaricke z cumlika. Aj ked som si opalila bradu horucim cajom Embarassed (chcela som skusit, ci takmer vriaci caj v termoske je dostatocne osladeny), tak po odpadnuti pluzgiera som si cerstvu kozu natierala tymto kremom a nic nie je poznat. Ale sa nam pysi s tymi bruskami :D Muz to videl a slubil mi, ze aj mna odfoti, no bracho nam dnes zobral fotak, tak bud vecer alebo zajtra. Ozaj, ja uz mam pomerne velku vybavicku pre babo - vcera som si doniesla od svagriny kooooopec veci tak do pol roka. Este pozriem, co mam ja odlozene a az potom budem dokupovat. Musim sa aj ja poobzerat po tom olivovom oleji. Kolko to tak zhruba stoji? Ale ratam, ze asi viacej ako 100 Sk, vsak? Kolko vydrzi balenie? A budete natierat kazdy den alebo iba na suchych miestach a raz za cas cele babo? Oswa, dovolim si kontrovat Ti ohladom rasce - praveze rasca prispieva k tomu, aby sa vytry vyprdkali. Moja kamaratka na akekolvek bolesti bruska, aj menstruacne, ma zaruceny liek - rascovy caj. Ale samozrejme, na kadzu maminu plati nieco ine. Nedavno som citala clanok, ze pri dojceni by sa nemal pit rascovy, anizovy, feniklovy caj, lebo vraj skodi babetku a zase pri malom som pila feniklovy caj ostosest, lebo som sa docitala, ze vydatne posobi na tvorbu mlieka. Tak si vyberte. Uz fakt neviem, kazdy clanok je o inom. Ahoj Sima, tak som rada, ze uz si tu. Vitaj aj na tomto fore. Vivien, dufam, ze pizza chutila :D My akurat rozmyslame, ze sa vyberieme do pizzerie. Maju tam detsky kutik a dve velke akvarka, takze to bude pre maleho cosi super. No neviem, ci ozaj pojdeme, lebo teraz, ked je vonku skaredo, tam bude vela ludi. A v tej druhej pizzerke - tam nie je taky dobry kutik pre deti. No uvidime. Tak sa zatial majte pekne, idem sa venovat tym mojim dvoch chlapom. Pa Iva

12.11.2006 17:21

Anonymous

Ahojte, Ivi ten olivovy olejcek stoji okolo 50 sk, a je tam asi 150 ml vo flasticke, ja som natierala cele telicko, okrem tvaricky, ale nie nejak na mastno, len tak trosku... Inac vsetko po starom, v utorok idem na UZV krcku, asi nejakou vaginalnou sondou, mi budu merat krcok, ci sa neskracuje... Chcem sa zaroven objednat na 3D UZV, tak uvidim...Tak sa zajtra majte...

12.11.2006 17:24

vivien

Anonymous: Ahojte, Ivi ten olivovy olejcek stoji okolo 50 sk, a je tam asi 150 ml vo flasticke, ja som natierala cele telicko, okrem tvaricky, ale nie nejak na mastno, len tak trosku... Inac vsetko po starom, v utorok idem na UZV krcku, asi nejakou vaginalnou sondou, mi budu merat krcok, ci sa neskracuje... Chcem sa zaroven objednat na 3D UZV, tak uvidim...Tak sa majte...

12.11.2006 17:53

Anonymous

Ahojky, moje krsniatko malo také strašné vyrážky pocelom telíčku aj na hlavičke. A sestra sa bála že čo to može byť. Malá mala aj teplotu , vtedy mala asi 7 mesiacov. A nakoniec zistili že to bolo z čokoládovej kaše. Na druhý den jej už bolo dobre lekárka na pohotovosti jej niečo na to dala. Už si niektorá z vás vybrala kde bude rodiť? Vobec netuším kedy sa mám začať o to zaujímať. Len tak so zaujímavosti si čítam na fore o roznych porodniciach a kto má aké skusenosti. Moja sestra rodila na kramároch ... A ako je to stým glukozovým testom? mne lekár povedal že po druhom ultrazvuku mám íst na tie testy, čo je asi tak o týžden .Viem akurát že to má niečo spoločné s cukrom. Ja už tiež mám výbavičku síce z druhej ruky ale niektoré vecičky sú ešte so štítkamy. Ja by som stále len pozerala na maličké veci v obchodoch, vždy ked ideme niečo nakupovať tak sa musím zastaviť aj v deckom a obzerám si tie krásne vecičky... Smile No je to moje prvé babuško tak sa vytešujem... Embarassed :D

12.11.2006 18:34

oswa

Ahoj Simonka..pekne vitam..a coze si sa k nam pridala tak neskoro? Ja podobne ako ty, cakame dlho vytuzene babatko..a vlastne vsetky sa tu na tych drobcov tesime..S pohybmi mas pravdu..Niektore citia skor, niektore neskor, ja som cakala tiez, ze ich ucitim neskor..ale zacalo to cca v 18 tt a teraz sa hmyri o stostest..KOpanceky necitim, ale ked sa otaca, tak to je rachot Laughing Ale mas este cas...hlavne ze je vsetko ostatne v pohode... Vivien...ja som tiez uvazovala nad plavarnou, lenze sa bojim,ze dostanem nejaku mykozu, ako pri prvom tehotenstve a nestoji mi to za to...Ale tym samozrejme nechcem odradit teba..Plavaj aj za mna Embarassed ivus..ja sa chystam zo zaciatku natierat telicko kazdy den...potom sa uvidi... No baby..tak vcera som si to v tom SCS pri Viedni fakt uzila...POvodne sme tam sli do H&M,ale ma to dost sklamalo..ale bolo tam C&A a tam sme sa vyzurili...Proste od tych detskych veci sa tam nedalo odtrhnut a napriek tomu,ze som sa zaprisahala,ze nakupy budu od februara, mam za tasku malych veciciek...Kupili sme body, dupacky, mini biele manchestraky, 2 pyzamka.a ine vecicky.Myslim,ze to tam mali za rozumne ceny, od velkosti 44!!! (myslela so, doteraz, ze najmensia je 56 Laughing )..My sme nakupili 56. /Moj drahy ziarli ako slniecko..ja ani moc som nebola za nakupy veciciek,ale ked on sa tvaril tak stastne...prisiel s takym modrym pyzamkom a bolo mi jasne,ze to neskonci len pri tom...Ale som rada...Fakt tam mali uzasny vyber..My sme kupovali neutralne farby (zlta, biela, kavova-teda az na modre pyzamko), ale ak uz viete pohlavie, tak tam bol este lepsi vyber...Pre baby aj chlapcov a aj pre vacise deturence..Ak budete mat cestu, tak sa tam stavte pozriet... Videla som tam super fusak, teplucky, ze babo v nom moze byt hadam aj v tielku, ale stal 135 EUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No ale to uz bolo v inom obchode a to bola priserna cena.. Stravila som v tom oddeleni pre babatka asi 1 a 3/4 hod. Razz ...Zrejme sa musim vyhybat takymto obchodom, lebo sa neovladnem ...Inak bolo tam aj oddelenie pre tehotky a mali tam velky vyber sukni, gati, pulovrov.. a vsetko minimalne o 1/3 lacnejsie ako u nas a aj sirsi vyber...Nechapem, preco nemzoe byt aj u nas nejaky normalny obchod..AUPARK a pod. obchodaky su dost o niom ,podla mna... Baby premyslali ste nad prebalovacim pultom? Iank co sa tyka bruska...tak ja vazne rastiem zo dna na den...POsledne dni ma bolia aj dost prsia...Dufam,ze ma doktor v stredu nevyhresi,ze som moc pribrala, ale ked zbadam drobceka, tak mi to aj jedno bude...Inak uz2-3 den sa tak cca o 5 30-6 00 budim, ked sa akurat pretaca...Take kopanceky este necitim, ale ked sa mrvka a otaca...tak to je zazitok :D Tak vam prajem pekny tuzden, dufam,ze som avs neotravila mojimi nakupnymi chutkami,ale kebyze to vidite, sa rozplyvate asi tiez Laughing Ahojte a pekny tyzden

12.11.2006 20:09

Anonymous

Ahojte tehulky.Rada by som sa k vám pridala.Tiež čakáme v apríli 2007,najnovší termín podla pohybov je 8.4.Bude to už druhé bábo,ale strašne sa naň tešíme.Je niektorá z vás z okresu Prievidza? :D

12.11.2006 21:16

ivus80

Ahoj, Vivien - diky, to teda nie je moc drahe, myslela som si, ze to budie viacej "kostovat". Janey - ja si moc nenavyberam, pojdem rodit do Ziliny, kde som odrodila aj prve dieta. O Ziline sa vravi, ze je to masiaren, no ja som bola spokojna. Mam vybavenu sestricku priamo na porodnici, tak ako pri prvom, tak verim, ze to bude OK. Niektore maminy od nas chodia rodit do Martina, vraj tam je lepsia starostlivost, ale jednak je to daleko, cca 30 km a jednak, pod Strecnom casto byvaju nehody, tak nahodou sa to stane akurat vtedy, ked budem rodit. A pocula som, ze ked martinske sestricky vidia zilinsku pacientku, tak len krutia ocami a vraj sa uz tak dobre nestaraju o ne ako kedysi. A moju kamaratku v Martine, s prepacenim dodrb..., isla tam z bolestami, vsemozne ju presvedcili, ze to bolesti este nie su, tak sa musela vratit domov a do vecera mala take silne bolesti, ze musela pre nu ist sanitka. Nakoniec skoncila v Ziline. Neviem presne, ako je to s glukozou a testami, pri prvom ma to obislo hlavne preto, ze doktorka nemala ten roztok, co sa pije pred odberom krvi, tak som isla len-tak nalacno. Dufam, ze aj teraz sa tomu vyhnem, lebo vraj je ten roztok hnusny. Brr, az ma striaslo pri pomysleni na to. Fuj. Oswa - rozmyslala som nad prebalovacim pultom, ale nakoniec som si ho nekupila (korunky a zase len korunky), no nakoniec som zistila, ze som ho ani nepotrebovala. Spravila som si taky domaci, dala som deku na vyssi stolik, ktory z jednej strany bol cely oprety o stenu, stolik bol dostatocne siroky, aby male nespadlo, no aj tak som toto cele pouzila mozno dvakrat. Viacej nie. Obliekala a prebalovala som Ondrika na posteli. Ale zase kamaratka je s tym spokojna. Ona ma sice len podlozku, co stoji par korun, tak akurat, ak to uvidim, to mozno by som kupila, lebo to ma po stranach vyvysene okraje. Mne sa pacil taky prebalovaci pultik, co ma aj policky na potreby alebo taky, kde mozes vymenit za vanicku, resp., je to v kope, t. j. dieta okupes, nadvihnes, zaklapnes pultik a mozes ho spokojne obliect. To sa mi paci hlavne do malych kupelni, resp. do stiesnenych bytovych priestorov. Uz neviem presne, kolko to stoji, zda sa mi, ze okolo 5 tis. Sk, ale presne neviem. Ja som mala v kupelny velky stol, kde sa mi velmi pohodlne obliekalo babo az do nejakych 8 mesiacov, ak nie aj dlhsie. Na trhu je velmi vela lakavych veci, clovek by nakupil certa diabla, no nakoniec zisti, ze vela veci je len marketingovy tah a bez nich sa clovek zaobide. Zalezi, ake mas podmienky - byt, dom, pomoc od inych a pod. Velmi som chcela vysielacky, ale zisitla som, ze ich nepotrebujem, lebo maleho som vzdy pocula, ked zaplakal, ci uz bol v spalni alebo spinkal vonku. Jedine, ked sa prestahujeme do chalupy a tam nam bocian donesie este jedno babo, tak si to urcite kupim, lebo to je poschodova chalupa a tam asi tazko budem pocut babo, ked zaplace, ale to je hudba buducnosti. Ozaj, kupte si odsavacku, je predpoklad, ze ju budete potrebovat. Lepsia je rucna, ja som si bohato vystacila s Baby Nova - to je taka piestova, ale viac sa mi pacila Medela, to je taka s pumpickou, podla mna sa lepsie to mlieko odsava. No ked som ju videla, uz som mala kupenu Baby Nova. O elektrickych neviem, nevidela som, ani som neskusala. A vyborna vec je sedacka - stolicka, tzv. Barborka, to je ta, co sa da postavit na vysku a zlozit aj na stolicku so stolikom. Ja si to pri malom neviem vynachvalit. Mate nejake skusenosti s takymi drziacikmi, ci ako to mam nazvat - take kresielka, nieco podobne ako autosedacka vajicko, ale dieta sa v tom moze hojdat? Vraj je to dobra vec. A na zaver este privitam novu tehulku Lubinu. Prve babetko mas co - chlapceka, dievcatko? Kedy sa narodilo a ako sa vola? Prepac, som zvedava, ale myslim, ze nie som sama, ktoru to zaujima. Pa

13.11.2006 12:33

Yasmine

Ahojte mamulky. Nestiham citat, co ste tu za posledne dni napisali, snad sa mi to vecer podari. Len som chcela oznamit, ze uz sa mam lepsie a teda ziadna nemocnica nebude. Razz Rano som bola na poradni a robili mi aj UZV v 20. tt. Babulky, my uz mame potvrdene (dr. povedal, ze nie na 100, iba na 95%, lebo medicina je vraj nevyspytatelna) Razz , co to bude a sme radi, ze nas nasa intuicia nesklamala. Bol so mnou aj muzicek a odisiel odial ako slniecko. Drobcek sa sustavne vrtel a bolo to pekne vidiet, ze to bude CHLAPEC. Tak sa nam tento tyzden krasne zacal. Wink To iste zelam aj vam, nech sa vam deju iba same pekne a prijemne veci.

13.11.2006 13:49

Janusa

Ahojte babeny, konecne som docitala vsetko co ste tu napisali ... je toho teda dost :D Ja som zatial pribrala 3 kg, teraz mam nejakych 51 kg, som v 18+5. Papat mi chuti, ale nejako to neprehanam ... len sa mi obcas stane, ze mi je zle ked som hladna ... Baby, ja uz asi tiez citim pohyby ... uz par dni ked vecer alebo cez den v klude sedim, tak citim take nieco, ako keby mi niekto zvnutra bruska pritlacil prst ... najprv som myslela ze to su creva, ale asi to budu pohyby ... Dufam ze sa mi nebudete smiat, ale ja s tym nemam skusenosti a tie pohyby mozem identifikovat len podla vasich skusenosti ... :D Aj teraz ked pisem som pocitila par takych "kopancekov" tak hadam je to "ono" ... Yasmine - gratulujem k chlapcovi aj ked to neni na 100%. Ja idem na utzv 21.11. aj s manzelikom a dufam ze aj nam povie co to bude ... Minuly tyzden som bola v baby obchode, som sa tam motala medzi tymi krasnymi kocikmi a postielkami ... no vsetky sa mi pacili ... ale kocik nam asi aj tak pozicia bracho, len tu postielku kupime. Pre nas je dolezita aj autosedacka, lebo vela chodime autom aj ja sama, takze bude musiet byt kvalitna a bezpecna. Moja kamaratka ma tiez prebalovaci pult, ale vyuziva ho len ked kupe, inac prebaluje hocikde, takze si myslim ze to neni uplne najdolezitejsia vec pre babo. Aj ked na druhej strane by sa v tej kupelke urcite hodil, aj ked to mozno nemusi byt original prebalovaci, ale nejaky stol si tam urcite dam. Oswa - aj ja mam pocit ze moje brusko rastie zo dna na den ... :D

13.11.2006 14:01

ivus80

Ahoj, tak blahozelam Yasmine a meno uz mate? Ja idem zajtra na poradnu, dufam, ze uz bude pocuvat srdiecko. Janusa, nik sa Ti smiat nebude, neboj, ved aj ja, druhorodicka, som si nebola uplne ista, ci to pohyby su alebo nie. Moja svagrina v kupelni nemala nic, take cerstvo okupane babo preniesla z kupelky do izby a tam ho zabalila, ale ked videla u mna, ze mam stol v kupelni (u nas takyto stolik v kupelni bol uz po stvrtykrat - teraz bude piatykrat), tak aj ona si dala do kupelne taku malu postielku - taku, aku maju v porodniciach. Tak sa drzte, budzte zdrave. Ozaj, zabudla som, ci mam ist zajtra na poradnu nalacno, ale asi hej, neviete, ci sa berie krv v 17. t.t.? Zda sa mi, ze nie, no ista nie som. Pa

13.11.2006 15:01

Anonymous

Ahojte babulky, ste sa tu zase rozpisali Wink To je super, uz nas nic nove. Babo sa stale hmiri, ja by som stale jedla a tak ;o) No este stale nemam nejake chute, ale napriklad bez mandariniek by som nemohla teraz zit.... Hahaha. Pekny tyzden ;o)

13.11.2006 15:27

Anonymous

Ahojte baby :D TAk moje babetko je dnes take lenive, ze az, dnes poriadne nekopkalo, az mam troska strach, ci je vsetko ok... Tak co sa tyka prebalovacieho pultu, tak ja chcem poprosit brata, aby mi spravil taku komodu suflikovu, kde budem mat detske veci, z takym sirsim vrchom, mam po Adamkovi, taku umyvatelnu podlozku, tak to by som na to dala... Adamka som prebalovala na posteli, ale boleli ma z toho krize aj chrbtica, tak teraz si to chcem ulahcit Wink Yasmine blahozelam k chlapcekovi :D , to je krasna sprava :D

13.11.2006 15:28

Lusisia

No to som bola ja, len som si nevsimla, ze nie som prihlasena... Rolling Eyes Laughing Iank vitam novu maminu Wink

13.11.2006 15:28

Anonymous

To som bala ja VIVIEN, odhlasilo ma...

13.11.2006 15:31

Lusisia

Yasmine: Ahojte mamulky. Nestiham citat, co ste tu za posledne dni napisali, snad sa mi to vecer podari. Len som chcela oznamit, ze uz sa mam lepsie a teda ziadna nemocnica nebude. Razz Rano som bola na poradni a robili mi aj UZV v 20. tt. Babulky, my uz mame potvrdene (dr. povedal, ze nie na 100, iba na 95%, lebo medicina je vraj nevyspytatelna) Razz , co to bude a sme radi, ze nas nasa intuicia nesklamala. Bol so mnou aj muzicek a odisiel odial ako slniecko. Drobcek sa sustavne vrtel a bolo to pekne vidiet, ze to bude CHLAPEC. Tak sa nam tento tyzden krasne zacal. Wink To iste zelam aj vam, nech sa vam deju iba same pekne a prijemne veci.
No gratulujem, my budeme vediet buduci piatok, ak nebude otocene zadockom Laughing A meno uz mate?

13.11.2006 15:32

Lusisia

Anonymous: Ahojte babulky, ste sa tu zase rozpisali Wink To je super, uz nas nic nove. Babo sa stale hmiri, ja by som stale jedla a tak ;o) No este stale nemam nejake chute, ale napriklad bez mandariniek by som nemohla teraz zit.... Hahaha. Pekny tyzden ;o)
Toto som bola ja a to druhe vivien Laughing

13.11.2006 16:50

katy22

Caute tehulky trosku to tu teraz flakam, som dost rozcestovana. vidim, ze sa uz vsetky vytesujete z pohybov, no, to moje dieta je dake kludne, pohne sa len obcas. snad je ok. na velky uzv ideme o tyzden v pondelok, pevne verim ze nam drobec ukaze, ci je dievca alebo chlapec. a uz ma aj laka daco kupit. dnes som sa stavila u sestry, ma mesacnu dcerku. booozinku, ta bola taka zlatunka, taka hrcka mala. somju len stiskala a cmukala. uz sa taaaaaak velmi tesim na nase :D idem troska oddychovat. skusim este nakuknut neskor zatial sa drzkajte kinderka Laughing

13.11.2006 17:27

Anonymous

katy22: Caute tehulky trosku to tu teraz flakam, som dost rozcestovana. vidim, ze sa uz vsetky vytesujete z pohybov, no, to moje dieta je dake kludne, pohne sa len obcas. snad je ok. na velky uzv ideme o tyzden v pondelok, pevne verim ze nam drobec ukaze, ci je dievca alebo chlapec. a uz ma aj laka daco kupit. dnes som sa stavila u sestry, ma mesacnu dcerku. booozinku, ta bola taka zlatunka, taka hrcka mala. somju len stiskala a cmukala. uz sa taaaaaak velmi tesim na nase :D idem troska oddychovat. skusim este nakuknut neskor zatial sa drzkajte kinderka Laughing
Ahoj Katty, aj moj drobec je taky lenivy, tiez som z toho na nervy, najradsej by som bola keby ma kopcoval cely den :D Wink

13.11.2006 17:29

vivien

katy22: Caute tehulky trosku to tu teraz flakam, som dost rozcestovana. vidim, ze sa uz vsetky vytesujete z pohybov, no, to moje dieta je dake kludne, pohne sa len obcas. snad je ok. na velky uzv ideme o tyzden v pondelok, pevne verim ze nam drobec ukaze, ci je dievca alebo chlapec. a uz ma aj laka daco kupit. dnes som sa stavila u sestry, ma mesacnu dcerku. booozinku, ta bola taka zlatunka, taka hrcka mala. somju len stiskala a cmukala. uz sa taaaaaak velmi tesim na nase :D idem troska oddychovat. skusim este nakuknut neskor zatial sa drzkajte kinderka Laughing
Ahoj Katty, aj moj drobec je taky lenivy, tiez som z toho na nervy, najradsej by som bola keby ma kopcoval cely den :D Wink
to som bola ja Embarassed

13.11.2006 17:57

oswa

Vitaj Lubina..ja som z okresu PD:....Vravis termin podla pohybov?Myslela som,ze dnes sa to uz ani nerobi...presne ten datum ani neviem.lebo ked som si zacala byt ista, ze je to ono...tak ubehlo trochu casu..ja mam TP podla sona... Laughing ivus..ten glukozovy test by aml byt povinny, takze asi nedufaj,ze ta to obide..Robi sa nalacno, vysetrenie trva dost dlho (cca 1-2 hod..vraj:-) a mal by tam ist s tebou doprovod, keby i prislo zle..Robi sa to koli cukrovke...A je to vraj strasne hnusne, vlastne je to cisty hroznovy cuktor...cize priserne sladke..Bleeeeeeeeeee..Co sa tyka pultiku, tiez som rozmyslala nad tym, ze si dam nieco lacnejsie zhotovit, alebo akmaartka slubila stolik po malom..Kamaartky, kt.to maju,si to velmi chvalia..ze mas vsetko po ruke...a vraj ten pultik s vanickou nie je dobry, kamaratka ho mala, lebo vraj ked babo doumyvas, musis ho drzat v jednej ruke a druhou zatvarat pultik..no skratka ze je to neprakticke...Ale videla som u ans taky stojan na vanicku,ze nemusis byt pri tom zohnuta...stoji asi 450 Sk, takze ten si urcite kupim...a s tym trhom s tebou suhlasim, ja tiez postupne zlavujem a zlavujem z narokov..aj koli financiam a aj koli tomu,ze niektore veci su zoaj zbytocne...co sa tyka vysielacok, amm stastie, lebo muzova kolegyna ma po rodicoch, o ktorych sa starali, etraz im to len tak lezi v krabici, takze nam ich zapozicaju...Lebo je to dost draha srandicka...odsavacku urcite asi kupim, dufam,ze bude potrebna,ze bude dost mliecka..Kamoska mala elektricku, velmi sic hvalila, ale je to tiez dost drahe..a ine kamaratky vystacili s rucnymi..takze asi tiez aj ja tak..ja bduem mat take lehatko polohovatelne...mam to este pos estre, uz to vystriedalo viacero deti (popoziciavali sme ) a velmi si to chvalili...Babo, ked aj potrebujes nieco robit, ta ma na ockach a tiez je kludnejsie..takze som rada,ze to nemusim kupovat..A ci ti budu brat krv..mne napr.nebrali,budu mi az teraz v stredu..ale spravidla sa berie asi na kazdej poradni.. Yasmine..blahozelam k cklapcovi..Ake bude meno? Ja tiez som presvedcena,ze budeme met klucika, uvidime v stredu Razz janusa..este k tomu pultu..nechcem presviedcat..ale kamaratka si to praveze chvalila v noci a zda sa mi to sikovn,ze mas kremiky a masticky, plienku, utierky po ruke ,ako niekde naukladanme na nocno stoliku kade-tade..Ja to beriem z mojho pohladu, lebo to nemam kde v spalni ulozit, nechcem to mat po komode a po zemi..Takze ja si urcite zadovazim..ale nie origos za 3000 Sk,lacnejsiu verziu Wink OZaj baby...budete kupovat aj fusak?Myslim,ze este v aprili sa zidu..a ak nie,na zimu urcite budu treba,takze ja bduem kupovat asi aj fusacik..Ale dnes kolegynka slubila,ze mi da ten jej..ma termo v dobrom stave...a navyse modry... Laughing Tak sa majte pekne...

13.11.2006 21:11

ivus80

Ahojte, Vivien - taku umyvatelnu podlozku ma ta moja kamaratka, co som ju opisovala. Nad nou rozmyslam, ale asi to necham tak, lebo ju fakticky nepotrebujem, ja by som potrebovala pancierovy ukryt proti zivlu zvanemu starsi brat Ondrej :D Mna krize nebolievali, ked som prebalovala Ondrika na posteli, ja som si k nemu sadla na turka a velmi pohodlne sa mi prebalovalo. Katy - moja sesternica bola tehotna, ked sa mi narodil Ondrik, tiez ho tak stiskala, tulkala si ho a najviac sa jej pacilo, ked zaspaval a pretacal ockami, smiala sa, ze je to taky maly narkomanik :D :D :D Oswa - ty nie si z Banskej Bystrice? Ja som si myslela, ze si z BB, neviem preco. Tak to si potom suseda, co sa tyka okresu Smile Viem, ze je povinny glukozovy test, aj mi to dr. vravela, len to zlyhalo na tom, ze nebol ani v lekarni ten pripravok, tu presladenu vodu, tak sa na to spolieham, ze to aj takto dopadne. No ak bude musiet vypit, tak vypijem, co uz. Ale o tom doprovode som nepocula. Zajtra idem na poradnu, spytam sa na to, ak nezabudnem. Kazda mame inu spalnu, inu kupelnu, takze pre kazdu maminu bude nieco ine dobre. Ja som mala ulozene kremiky, vaticky do uska a vsetky tie prepotrebne veci pre dennu starostlivost o babetko v krabici z topanok, pekne som si ju oblepila peknym baliacim papierom. Ale teraz zhanam plasticku dozu, to je viacej prakticke, neroztrha sa to. V kupelni som mala jednu a v kuchyni - obyvacke druhu. A plienky ulozene vedla toho. Fusak mam este po mne :D :D :D A celkom je moderny, na to, ze ma uz 26 rokov. A hlavne teplucky. Ale neviem, ci ho vyuzijem pri druhom babetku, lebo mam aj taky vacsi, taky, co ma osobitne nozicky, teda vyzera to ako nohavce. V zime uz bude babo sediet bud v sportovom kociku alebo na sankach, takze takyto nohavicovy fusak je praktickejsi. Ten po mne som vyuzila prvu zimu, kym maly bol v perinke a potom koncom zimy, na jar, ked mal maly 5 - 6 mesiacov, tak som presla na ten nohavicovy. Ale budem mat nachystany aj ten po mne, lebo clovek jednak nevie, ci porodi na termin a jednak april je taky blaznivy, ze moze byt este zima. Kamoska isla rodit 1.4. v kratkom tricku a z nemocnice odchaladzala po 6 dnoch v kabate a malu mala vo fusaku Rolling Eyes Dnes podvecer sa mojmu babetku narodil dalsi spoluziak Benjamin. Je to velmi pekne symbolicke meno, lebo Bejnaminko sa narodil ako sieste dieta. Moje babetko ma uz 4 spoluziakov v blizkom okruhu nasej ulice. A este minimalne traja su na ceste. Takze tento rok sa zase rodi a rodi a rodi. Tak sa drzte, idem spinkat. Pa Iva

14.11.2006 08:12

ivus80

Dobre ranko, pred chvilou som sa vratila z poradne, vsetko OK, aj AFP, ozvy mi este nepocuvala, lebo vraj je este skoro, sa mi zda, ze sa ozvy daju pocuvat az od 20. t.t. ale presne to neviem, zabudla som to uz. Dostala som Prenatal Box, tak uz som sa stihla vytesit z tych malych drobnych kraviniek, co tam sponzori dali. Mile - potesilo ma :D A vcera som do muza hudla, ze nech konecne povie, ake chce mat meno pre babatko, lebo teraz je rad na nom, aby vybral, tak nakoniec povedal, ze Sebastian a Andrea. Tak este sa to mozno zmeni, ako sa pozname, ale zatial je to takto (Maria a Daniel odisli do archivu). Drzte sa, pa

14.11.2006 08:20

katy22

Dobre ranko dnes vynimocne doma :D Vivien, tak toto presne mam aj ja :D .brusko sa kmi vydulo uz tak, ze uz mi ani nesplasne rano. len malinko. vecer ho mam vzdy vacsie. a ten krpan vnutri ma natahuje ako gumu. Laughing ved ja si to s nim vybavim, zbojnikom/ckou Laughing Laughing hned ako sa narodi tak ho poriadne vystiskam. Oswa, presne tak sa tvarila aj mala neterka. gulala ocami, robila ksichtiky. chviklami vyzerala ako cerstvo zobudena korytnacka. strasne je zlatunka :D

14.11.2006 08:23

katy22

ivus80: Dobre ranko, pred chvilou som sa vratila z poradne, vsetko OK, aj AFP, ozvy mi este nepocuvala, lebo vraj je este skoro, sa mi zda, ze sa ozvy daju pocuvat az od 20. t.t. ale presne to neviem, zabudla som to uz. Dostala som Prenatal Box, tak uz som sa stihla vytesit z tych malych drobnych kraviniek, co tam sponzori dali. Mile - potesilo ma :D A vcera som do muza hudla, ze nech konecne povie, ake chce mat meno pre babatko, lebo teraz je rad na nom, aby vybral, tak nakoniec povedal, ze Sebastian a Andrea. Tak este sa to mozno zmeni, ako sa pozname, ale zatial je to takto (Maria a Daniel odisli do archivu). Drzte sa, pa
Blahozelam Ivka,k vysledkom. mne sa este Prenatal box neusiel Sad vsetky sa im asi minuli skor Sad aj ja sceeem Sad

14.11.2006 09:03

ivus80

Ahojte, este som zabudla napisat, ze som mala strasnu noc. Maly zle spal a mne sa snivali kraviny - pomiesala sa mi poradna s odberom krvi na glukozu a vznikol z toho nasledovny misung - miesto do flasticky som cikala do cukornicky a samozrejme, ze az durhy moc, lebo som rano zabudla, ze idem na poradnu a ze musim doniest ranny moc. Potom som nevedela, co s cukornickou robit, tak som moc preliala do flasticky. Bol to len sen, cukornicka je v poriadku :D Aj Vam sa snivaju taketo kraviny? Mne teda statocne - moje dieta bude mat teda riadnu fantaziu. Ale aj pri prvom sa mi snivali poriadne skomoleniny a Ondrik ma teda ozaj fantaziu, ako ma byt :D Katy - a to nemala doktorka podla poctu tehotnych? Ja som ho teda dostala ako uplne prva, este predo mnou odstrihovala plastovu snurku, co to bolo vsetko zviazane. V utorky a v stredy mava poradne, tak jej to asi vcera prislo. Ja som dnes bola prva na poradni, co sa mi este nikdy nestalo. Vsak som si aj privstala, vstavala som o pol siestej a o stvrt na sedem mi isiel bus. Skus sa na to spytat, mozno este dostane. A ked nie, tak v porodnici by si mala dostat nieco podobne. Tak pa

14.11.2006 10:55

Anonymous

Ahojte mamulky. Tak sa zapajam aj ja do diskusie - hygiena. Ja si myslim, ze prvy mesiac by to malo byt na 100% a potom postupne tie % uberat a zbytocne to so sterilitou neprehanat, aby sme babätkam neznicili imunitu. Ja planujem, ze od leta budeme denne chodit k nasim na dedinu (mame to len kusok od mesta), aby mal maly moznost "pochytat" aj dedinske bacily. Razz A s vyvaranim flasticiek a cumlikov tak do 3 mesiaca, rovnako so zehlenim plienok (uz som pisala, ze som za bavlnene). Kupkanie na zaciatok kazdy den a od takeho tretieho-stvrteho kazdy druhy. Pokakanu ritku vybavi sprcha. Razz Janey, ja som tiez v 20. tt a tiez som pribrala len 2 kg. Ale uz si z toho nic nerobim. Vcera ked som bola na UZV tak som videla, ze maly je taky velky aky ma byt, takze je vsetko v najlepsom poriadku. Kukuc nevadi, ze este necitis pohyby, este si to uzijes. Podla mna, to uz pride kazdym dnom. Mozno si len zaneprazdnena, nestihas to vnimat. Co sa tyka poriadku, tak ja nie som ziaden prehnany pedant, ale poriadok musi byt. Ked som vsak bola na zaciatku tehotenstva a bolo mi stale zle, tak som kaslala na vsetko, aj na poriadok. Naucila som sa zit aj s neporiadkom a teraz ked sa mi nechce upratovat, tak neupratujem. Viem, ze potom to bude este horsie. Razz Ivus, co si pisala o tych vyrazkach. Mne sa to iste robilo z kiwi, obsahuje vraj nejake alergeny. Tak uz ich pre istotu nejem 15 rokov. A poznam viac ludi, ktorym kiwi skodi. Rovnako to vsak môze byt, ako pisala Vivien z postriekanych citrusov. Aj ja medzi nami vitam nove mamulky. Myslela som, ze uz sa nikto neprida. Tak sa nam ten aprilovy klub pekne rozrasta. Wink Prajem pekny pohodovy den. Yasmine P.S. Dakujem babulky za podporu, naozaj pomohla.

14.11.2006 12:24

Anonymous

Wau , chvílku som tu nebola a teraz ani neviem čo mám skor písať. Na ten glukozový test budem musieť ísť aj ja, vobec sa na to neteším aj ked mám sladké celkom dosť rada. Rolling Eyes Vraj tam strávim asi dve hodiny. No ale čo by sme neurobili pre to aby bolo malinké zdravé... Ale stáááášne sa teším na zajtra na ultrazvuk. A ten prenatal box- niečo som o tom čítala a tiež som hrozne zvedavá či to dostanem alebo nie. V BA je určite vela mamičiek tak neviem či sa mi niečo ujde. A tá poradňa to je niečo ine ako ked chodím na kontrolu k svojmu lekárovi? Je to pre mna všetko nové tak v tom mám mišung.... Embarassed Čo sa týka výbavičky a vecí pre malinké, tak aj ja mám vela vecí už nachystaných hlavne oblečka a hračky.... No a postielku budeme mať od svokrovcov ale som ich prosila či by sme ju mohli trochu vynoviť, velmi by som chcela bielu postielku. No a prebalovací pult asi budem mať od švagriny ale manžel s tým nesuhlasí od by najradšej kupoval všetko nové.... Tak ho musím ešte spracovať. A fusakv mám niekolko na výber. Mám šťastie lebo sestra má teraz 11 mesačnu dcerku a brat 15mesačnu takže maju vela vecí ktoré už neporebuju a su aktualne... Len sestra straší že už čaká druhe... Shocked Ja sa vobec neviem vynadívať na tie nádherné vecičky všetko by som to kupovala. Kočík sme si už vybrali taký "mercedes" Je dosť drahý ale chceme do toho investovať koly tomu že plánujeme aj druhé babätko tak aby vydržal dve deti... Tak sa všetky držte a prajem vám pekný dník . Cool

14.11.2006 12:57

Anonymous

Ahojte, tak boli sme na UZV, vsetko je ok, drobcek ma 296 gr., sedi to s terminom porodu, krcok ma 3,6 cm, neskracuje sa, je tuhy... a je to pravdepodobne chlapcek :D :D :D , tak sa tesime :D

14.11.2006 13:01

vivien

Anonymous: Ahojte, tak boli sme na UZV, vsetko je ok, drobcek ma 296 gr., sedi to s terminom porodu, krcok ma 3,6 cm, neskracuje sa, je tuhy... a je to pravdepodobne chlapcek :D :D :D , tak sa tesime :D
To som bola ja, Vivien.

14.11.2006 13:39

oswa

Vivie, tak blahozelam k "pravdepodobnemu" chlapcovi...Preco si nebol doktor isty? Janey..ja mam takeho isteho manzela,a ako ty..ten tiez nechce nic s pod ruky, vsetko by najradsej nove..ale predpokladam,ze taku vec,ako je prebalovaci pult, kt. potrebujes na chvilku, kym sa ti tam zmesti babo...tak na to ho asi nalomim , po kamratke zdedime... Inak baby mam niekedy dojem,ze si to necitame, co kazda pise, lebo niektora nieco napise, a vzapati sa na to druha opyta...tak neviem... Mozno je to tym,ze mam hroznu naladu.. Nezacal sa tyzden pre mna dobre, dnes som skoncila u obvodnej lekarky, pravdepodobne angina, nastastie v zaciatku, odmietla som antibiotika, tak mi dala Bioparox, co su lokalne antibio, neprchadzaju do krvi , a preto su pre tehotky vraj bezpecne...A dala mi aj kloktadlo..Keby to nepreslo, ze sa zhorsi, povedala,ze antibio su lepsie, ako to prchodit, lebo to vraj babu uskodi viac, ako tie antibiotika... takze som an Pn A DUFAM,ZE TO PREJDE, LEBO SA STRASCHUJEM O DROBCEKA...Dnes som mu vravela,ze nech sa pokruti,aby som vedela,ze je o.k..a verte-neverte, fakt sa pokrutilo..Tak som bola rada...Mojej sestre sa z antibiotik pokazila plodova voda, rodila o 2 tyzdne skor a mala zelenu vodu... Zajtra idem na poradnu , aj velke sono, tak dufam,ze vsetko bude o.k... Majte sa

14.11.2006 15:21

katy22

Anonymous: Ahojte, tak boli sme na UZV, vsetko je ok, drobcek ma 296 gr., sedi to s terminom porodu, krcok ma 3,6 cm, neskracuje sa, je tuhy... a je to pravdepodobne chlapcek :D :D :D , tak sa tesime :D
Parada Vivien, takze chlap? no ja som zvedava, ci sa to nase drobca ukaze v pondelok. budem rada, lebo mam sa rozhodnut ohladne veci po jednej babulke ci ich chcem alebo nie. a ma ich fajnove, vacsinou zo zahranicia. tak uz sa nemozem dockat

14.11.2006 16:04

ivus80

Ahojte, Yasmine - ani v porodniciach nie je na 100 % hygiena a cistota. Dokonca ani na WC. Prve dni Ti kazu cikat do sprchy - preto si berte so sebou do porodnice prezuvky do sprchy !!!! A zazila som aj hovno (s prepacenim za vyraz) v sprche. A viete o tom, ze prvych cca 24 hodin po porode sa dieta nekupe? Ja som bola prekvapena, ked mi ho doniesli a na hlavicke mal este volake fuj fuj fuj, asi z plodovej vody alebo z mojej krvi, neviem, od coho. Ony ho utru, ale nekupu, lebo dieta ma na sebe nejaky ochranny maz. Ale na druhy den ho uz kupali. Zalezi aj od toho, kedy porodite. Ja som porodila o 17.15 hod. a kupali mi ho az na druhy den podvecer. Moja spoluleziaca porodila pred obedom a jej ho kupali az na druhy den, t. j. viac ako 24 hodin. Vraj to malemu neskodi, lebo ho ochranuje prirodzeny maz. A co ma zamrazilo - ked som odchadzala z porodnice, akurat menili postelne pradlo pre dalsiu maminu a moju postel komplet vymenili, prezliekli, no postielku, kde lezal Ondrik nechali tak, iba vyrovnali plachtu. Mne sice prvu plachticku maly ovracal, ked prve dni vracial plodovu vodu - to sa nezlaknite potom, ked zacne babo vraciat aj po dvoch dnoch nieco skaredo hnede alebo cervene alebo take nejake cudne, tak mi tu plachtu potom vymenili, ale pri odchode z porodnice uz ju nemenili a nechali pre dalsie babo. A este jedna vec, co ma zarazila, pred kupanim chodila sestricka sa pytat, ci potrebujeme prezliect babo, t. j. ci sa povrackalo a ked sa nepovrackalo, tak ani nemenili. Ja som si nechala jedno oblecenie nanajvys dva dni, potom som vzdy povedala, ze sa povrackalo alebo precikalo, ze potrebujem vymenit. Ved inak sa kazdy den meni spodne pradlo pre babo, ci nie? Ja teda ano. Iba ked bol vacsi, tak kym neprecikal, neokakal tielko, tak som mu nechala zo dva tri dni, viac nie. Ci bolo spinave, ci nie. A uz aj na porodnici vraveli, ze netreba dieta kazdy den kupat. Ale do toho tretieho mesiaca som kupavala kazdy den, ako som uz pisala. Takze aj tu plati - sto ludi sto nazorov. Janey - podla mna v Blave Prenatal Box dostanes, ked som ho dostala ja v Belej (mala dedina v okrese Zilina), tak ho podla mna Blavacky dostanu :D A neboj, Janey, manzela to prejde. Este tolko prepotrebnych veci bude treba nakupit, ze bude rad vsetkemu, co netreba kupovat :D Vivien - blahozelam, dalsi chalan :D Co ide byt vojna, ked sa baby nebudu rodit Confused: :D Oswa, neviem ako ostatne baby, ale ja sa snazim dopodrobna citat kazdy prispevok, no niekedy pri takom kvante informacii Ti sem-tam nieco vypadne. Takze asi je Tvoja negativna reakcia sposobena zlou naladou - hormony sa stale buria, tak si z toho nerob nic, to prejde, to patri k tehotenstvu. Ja by som niekedy vrazdila a niekedy zase objimala aj trebars toho sviniara Husajna a ludi jemu podobnych. Hormony este s nami zatocia, tak sa netrap pre zlu naladu, ved na nu mas pravo a ked sa Ti chce, tak kludne zdrb cely svet. Neboj sa, Bioparox je bezpecny a ucinny. Len bud v pokoji, aj ja som uz prelezala drobne prechladnutie, ale taka je zima, drz sa. Majte sa.

14.11.2006 16:13

Zzuzi

ahojte dievčatá Vivien - blahozelám k chlapčekovi Ach baby, myslela som si, ze tehotenstvo je pohoda ... Sad včera som celý večer strávila na pohotovosti. Dostala som bolesti bruška. Zistili mi krv v moči - čize zápal močového mechúra Crying or Very sad Velmi som sa vylakala, ale hlavne je to, ze som bola aj na uzv a babatko je OK Laughing krútilo sa a vrtelo, ani sme nemali šancu vidieť, co to je. Takze ma pekne vycievkovali, myslela som, ze porodím. Sad A nasadili mi antibiotika. Vraj v tehu sú neskodné. Domov som sa ledva doplazila od bolesti. No velmi tie lieky asi dobre neznášam, lebo ráno som mala hroznú nevolnosť a treskujúcu bolesť hlavy, čo trvá az doteraz. Sad Ale nič, ja vydrzím všetko, len nech je maličké zdravučké Smile Opatrujte sa Wink

14.11.2006 17:52

Kukuc

Zzuzi prajem ti skore uzdravenie a hlavne co najmenej bolesti Smile No snad uz je to tu, nie som si tym ista ale tusim som citila svojho drobceka uz aj ja... Wink Laughing vcera aj dnes sa mi nieco hmirilo v brusku tak asi to bolo moje milovane babo.... Inak pripajam sa s bruskom, toto je aktualna pred chvilou odfotena fotocka.. Ten obrazok na stene mi nakreslil moj manzelik.. Wink Wink male nozurky Laughing

14.11.2006 18:06

vivien

Ahojte, Oswa skore uzdravenie, Zzuzi tebe tiez a hlavne pi vela, vela tekutin... Kukuc krasne brusko :D

14.11.2006 18:20

vivien

A este som vam chcela povedat, ze na ten 3D asi nepojdeme, lebo som sa dnes pytala a stoji to 1000 sk a viac, zalezi od toho kolko snimkov a tak... Ak by to bolo tych 600 sk, tak by sme asi sli, ale 1000 sa mi uz zda dost vela...

14.11.2006 18:24

Yasmine

Nie je to s tymi glukozovymi testami nejako skoro? Moje kamosky boli tak v 25-27 tyzdni. A kazda ma z toho hrozny zazitok. Takze sa uz velmi tesim aj ja. Laughing Oswa tie nakupy pri Viedni Ti tak trochu zavidim. Ja to tam mam riadny kus cesty. Teraz by som to ani nezvladla, byt viac ako 7 hodin v aute. Ja dufam, ze ked uz bude maly na svete, tak sa mi tam niekedy podari zabehnut, chodia tam kamosky na nakupy a nevedia si to vynachvalit. Ze ak su akcie, tak za 100 EUR vybava na celu sezonu. Tu by sa nam to asi nepodarilo. Co sa tyka prebalovacieho pultika, ja sa chystam iba taku prebalovaciu podlozku s vyvysenymi okrajmi. Stoji to nieco cez 600 Sk. Bude mat svoje miesto v kupelni na pracke. Kupovat pultik aj so suflickami sa mne osobne zda zbytocne. Babulky dakujem za blahozelania a snad mi to Vivien nebude mat za zle, ale nasho drobceka volame Adamko, odkedy vieme, ze sme tehotni, lebo ako som uz pisala, od sameho zaciatku sme tusili, ze to bude chlapcek. Meno vybral tatko, ja som mala moznost vyberat meno pre dievcatko, ale to budeme musiet pouzit nabuduce Razz Ja som tiez nedostala ziaden balicek. Crying or Very sad A v MI som o tom este ani nepocula. Vivien blahozelam k chlapcekovi. Tak sme to teda krasne zahajili. Razz Snad Ivus s tou vojnou nebude mat pravdu. Len nech sa rodia chlapci, ja mam totiz stale pocit, ze je dievcat na svete viac a potom si nemaju sancu vybrat toho praveho. Jednoduchu sa im neujde. Laughing Wink Babulky, co ste chorucke, prajem skore uzdravenie. Yasmine

14.11.2006 18:29

Anonymous

No Ivus mas pravdu..asi to je tehotenskymi hormonmi...Ale zase neber to,ze som nasrata...to len taky postreh bol... Rolling Eyes Dnes som prespala ako medved cely den...Doobeda, poobede, tak dufam,ze budem moct aj v noci..Ale to preto,ze som nespala dobre v noci, o 3 30 som bola ako ciperka..Inakl vobec v tehotenstve sa mi striedaju obdobia,ze spavam dobre,ale vacsinou je to ine,ako predtym...Spavala som od vecera do rana , ale teraz sa uz skoro rano budievam,co predtym u mna neexistovalo..Este aj cez vikend som vstavala na budik,aby som neprespala cele dopoludnie...To bud asi drobec po ockovi, to je take ranne vtaca...INak som etraz 2 tyzdne sama,manzel je na sluzobke, tak mi asi aj dlho doma bude :D No snad stihnem nejake domace prace.... a vivien dik, dufamze o coskoro prejde...prave preto neznasam taketo prechodne obdobia, lebo vecne dostanem nejaku pliagu... ale uz sa tesiiim na zajtrajsie sono....Tak sa opatrujte Cool

14.11.2006 18:30

oswa

zabudla som sa prihlasit...

14.11.2006 18:37

vivien

Yasmine: Nie je to s tymi glukozovymi testami nejako skoro? Moje kamosky boli tak v 25-27 tyzdni. A kazda ma z toho hrozny zazitok. Takze sa uz velmi tesim aj ja. Laughing Oswa tie nakupy pri Viedni Ti tak trochu zavidim. Ja to tam mam riadny kus cesty. Teraz by som to ani nezvladla, byt viac ako 7 hodin v aute. Ja dufam, ze ked uz bude maly na svete, tak sa mi tam niekedy podari zabehnut, chodia tam kamosky na nakupy a nevedia si to vynachvalit. Ze ak su akcie, tak za 100 EUR vybava na celu sezonu. Tu by sa nam to asi nepodarilo. Co sa tyka prebalovacieho pultika, ja sa chystam iba taku prebalovaciu podlozku s vyvysenymi okrajmi. Stoji to nieco cez 600 Sk. Bude mat svoje miesto v kupelni na pracke. Kupovat pultik aj so suflickami sa mne osobne zda zbytocne. Babulky dakujem za blahozelania a snad mi to Vivien nebude mat za zle, ale nasho drobceka volame Adamko, odkedy vieme, ze sme tehotni, lebo ako som uz pisala, od sameho zaciatku sme tusili, ze to bude chlapcek. Meno vybral tatko, ja som mala moznost vyberat meno pre dievcatko, ale to budeme musiet pouzit nabuduce Razz Ja som tiez nedostala ziaden balicek. Crying or Very sad A v MI som o tom este ani nepocula. Vivien blahozelam k chlapcekovi. Tak sme to teda krasne zahajili. Razz Snad Ivus s tou vojnou nebude mat pravdu. Len nech sa rodia chlapci, ja mam totiz stale pocit, ze je dievcat na svete viac a potom si nemaju sancu vybrat toho praveho. Jednoduchu sa im neujde. Laughing Wink Babulky, co ste chorucke, prajem skore uzdravenie. Yasmine
Yasmine ani nahodou ti to nemam za zle, Adamkovi dal tiez meno viacmenej ocko, stale sa nas pytali, ci nam to nieje luto, ze ma meniny na vianoce, vobec nie, stale to riesime tak, ze rano na vianoce dostal malicky darcek, akoze k meninam a vecer mal darceky pod stromcekom Wink ... teraz este nemame meno, nejak sme si ani neuvedomili, ze sme v polke, mne to ide zatial strasne rychlo...

14.11.2006 18:42

vivien

oswa: zabudla som sa prihlasit...
Oswa inac mne stale pomohlo: vytlacit cely citron, dat lyzicu medu, dat to zohriat do mikrovlnky a vypit take teple... a este na bolave hrdlo mi zabera: dat do pohara olej, zoriat ho v mikrovlnke, aby nebolo horuce, ale fajne teple, vyliat to na vatu, dat na hrdlo a obviazat satkov... A kloktat...

14.11.2006 19:10

Anonymous

Mat meniny na vianoce mi nepride az take hrozne. Ja mam narodeniny spolu s meninami a ako dietatu mi to vadilo, teraz je mi to absolutne jedno. Este stale to vsak nie je take zle, ako mala moja spoluziacka zo strednej. Vola sa Eva a narodila sa na stedry den. To uz ju rodicia riadne osidili. Razz Zrejme to Vivien aj my budeme takto robit, aby mal drobec radost dvakrat. Yasmine

14.11.2006 19:53

ivus80

Ahojte, teda dneska to tu fici - super. Zzuzi - prajem skore vyzdravenie a dokoncenie tehotenstva bez problemov. Veru, my maminy, velakrat prezijeme aj velke bolesti, len aby ti nasi drobcekovia boli spokojni a zdravi. Kukuc - mas pekne brusko a sikovneho manzelika. Ja som svojho uz urgovala, nech ma odfoti, no neviem, ci skor neporodim, ako sa dockam fotky :D Oswa - aj keby si bola nasrata - no a co. Lepsie byt nasrata ako posrata, no nie? :D :D :D Ale dost bolo "skaredych" slov. Yasmine - ja som si tak vyberala mena, aby deti nemali naraz meniny a narodeniny, lebo je to otrava. Ja mam vsetko v decembri a tiez som sa na to ako dieta hnevala, ale tym dietatom som bola, kym som sa nevydala. Teraz robim oslavu narodiek rovno s meninami mojho Ondrika a malicke bude oslavovat narodky s narodkami mojho manzela, ktory je 6. maja. No a ak to bude Andrejka, tak meniny budeme oslavovat spolu, ja mam 28.12. a Andrea ja 5.1. Ale to sme este daleko, este drobacik ani nie je na svete a uz robime oslavy. Este mi napadlo, ze ci budete pouzivat klasicke vankusove perinky alebo tie modernejsie - tensie? Ja prvy mesiac klasicku perinkovu (samozrejme, ak budu velke horucavy, tak nie), no a potom uvidim podla pocasia bud ziadnu alebo tu tenku. Svagrina ma posite take tensie paperove vlozky do klasickej perinky, takze asi tie vyuzijem od zaciatku. Ja mam taku hrubsiu a ked sa mi maly narodil v septembri, tak som davala tu svoju hrubsiu a na vymenu som mala dve svagrinine spolu. Tak sa drzte. Pa

14.11.2006 20:06

Anonymous

Oswa dufam že sa čoskoro vyliečite. Držím palce. A tiež aj gratulujem k tomu chlapčekovi. Ja aj tak dufam že budem mať dievčatko. Máte už povyberané mená pre svojich drobčekov? Skuste nejaké napísať pre inšpiráciu. To ,že má dieťa narodeniny aj meniny v jeden deň to je kruté.... Ja s mojim drahým sme si to tiež rozdelili tak, že ja vyberám dievčatku a on chlapcovi. Ale aj tak viem že nakoniec to zostane na mne, aby som vybrala meno. Ale koniec koncov možno ma prekvapí... Zatial sme sa dohodli iba na tom že chceme nejaké neobvyklé meno. Mne sa velmi páči Charlotte alebo Nataša. To prvé sa nám nehodí k priezvisku ale ešte sme to nevylúčili. No a chlapčenské sa mne najviac páči Filipko ale to mi manžel zatrhol. Tak ešte asi Félix alebo Nathan alebo Noel. Velmi sa mi páčia zahraničné mená. A mená ktoré niečo vystihujú. Napr. Félix -šťastný, Nathan - dar. Filip je vraj milovník koní.... Tak ešte raz ktoré ste choré tak vám želám skoré a bezproblémové uzdravenie. A ostatným vela krásnych chvíl s drobčekmi v bruškach. PS: to moje stále kopká, niekedy mi to príde až také komické že čo tam vystrája to malé. .. :D

14.11.2006 20:11

Anonymous

Ešte by som sa chcela spýtať ako si pozeráte tie foto...? brušká a tak... Vobec netuším ako si také možem pozrieť... Smile Shocked Dik za radu

14.11.2006 20:38

Ahojte

Simona Pápayová

Zatiaľ prispievam len 2. krát, vidím, že niektoré to stihnete aj viackrát za deň, ale je to pekné. Keďže ja čakám svoje prvé, nájdem tu veľa zaujímavého najmä od Vás, ktoré už nejakého drobčeka doma máte. My síce ešte nevieme, čo to bude, ale ja si myslím, že dievčatko.... Zatiaľ sme sa zhodli s mužikom na mene Kvetka, ale ešte to nieje definitívne rozhodnutie... Mne sa páči veľa dievčenských mien - niektorá ste sa pýtali na inšpiráciu, tak napr. Zuzka, Lucinka, Martinka, Janka, Andrejka, Sonička, Slávka.... ale ak sa nedohodneme, tak dáme po mne - Simonka. Mužík by si veľmi prial, aby to bol chlapček ale o chlapčenských menách sme sa ešte nerozprávali, mne sa páči Martin, Tomáš, Filip, Adam, Maroš. Ktoré ste choré, prajem rýchle uzdravenie, a ktoré sú zdravé, tak nech ich všetky choroby ochádzajú. Ja mám takú miernu nádchu, ale to ja mám skoro stále, tak s ňou ani nič nerobím. Doktorka ma aj tak vypísala na PN až do materskej. Trápia Vás niektoré bolesti v podbrušku? V 16.t.t. sa mi uľavilo, takmer celý týždeň som ich necítila, ale tento 17.t.t. ich zase pociťujem. Tak sa majte krásne.

14.11.2006 21:11

vivien

Janey: Ešte by som sa chcela spýtať ako si pozeráte tie foto...? brušká a tak... Vobec netuším ako si také možem pozrieť... Smile Shocked Dik za radu
Janey, hore na liste mas prihlasenie, tak sa musis prihlasit a mala by si vidiet fotky Wink

14.11.2006 21:29

Anonymous

Ahojte všetky.Zas sa aj ja hlásim. Ivus80,moje prvé je dievčatko,volá sa Petra.Narodila sa minulý rok 28.marca,teda v pondelok na Velkú noc.Je už poriadna beťárka.Toto tehotenstvo je úplne iné,ako pri malej.Zle mi bývalo už od 2.tt.,nevolnosti mi nedovolili ani poriadne jesť.Mávam ovela divokejšie chute na jedlo.A kopať začalo dva dni pred zač.17.tt.A ešte kopec všelijakých drobností.Neviem prečo,ale mám taký pocit,že to bude chlapec. Ozaj,niesi sama,ktorej sa snívajú somariny.Ja mávam niekedy také divné sny,že nad nimi len kývam hlavou. Oswa,super že je tu aj niekto z mojho okresu.Podla PM mi to vychádza na 16.4.Minule,keď som bola pre AFP výsledky a ohlásila,že drobec už kope,nahodili do toho ich systému a sestrička napísala 8.4.Podla mňa tento termín aj sadne.Veď uvidíme.A odkial si presne?Ja z Handlovej. Smile

14.11.2006 21:52

oswa

Dakujem Vam vsetkym za prianie skoreho uzdravenia Laughing Vivien, ten citron urcite s medom vyskusam,aj ekd som si spravila tehotensky caj s medom a citronom,skusim aj toto...ten olej by som radsej vynechala Rolling Eyes Janey...este negratuluj k chlapcekovi, to je len moj pocit...dost silny...zajtra sa mozno zahada vysriesi Wink Co sa tyka mien, muz ( dokedy spolu chodime) mi hovori,ze bude po nom..takze to bude na 1200% Petko a dievcatko...pacia sa nam mena Nina, Adriana, Sofia (muzovi nie), Tatiana....Ale to je este daleko... CO sa tyka periniek...na doma budem pouzivat asi klasicku perinku s vankusom, ale ak bude v aprili teplo ( v co pevne dufam), tak zavinovacku, alebo perinku s tou vlozkou ako pisala Ivus.. No idem pozerat Chuvu v akci an prime...su tam zaujimave inspiracie na vychovu Laughing Ozaj, Janey..preco si na PN,ak mzoem byt tak drza? Ahojte a dobru nocku Wink

14.11.2006 22:06

vivien

Caute baby, uff, tak mne je priserne zle Crying or Very sad , ja som sa doslova dnes prezrala Confused , prave som obymala misu ako nikdy v zivote Mad , dnes bola u nas svokra, robyla skvarkove pagace a sisky, este som si na to vsetko dala segedinsky gulas, a teraz trpim Confused , tak mi trba, lebo nepoznam mieru Confused , no neviem aka bude noc Confused , idem si spravyt harmancekovy caj, majte sa, dobru noc...