1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

22.10.2006 15:06

ivus80

Ahojte, Oswa, zaujimave - ze jednorazove nohavicky - ale myslis, zeby Ti stacilo 5 ks na cely pobyt v nemocnici? Ci to v jednom baleni je 5 ks? Skusim sa na to opytat u nas v Ziline. Ale asi zostanem navolno, t. j. bez nohaviciek, tak si mozes kedykolvek vyvetrat ranu. Ale ak ma nebudu nastrihovat a sit a nebudem mat moc opuchnutu punulu, tak budem mat nohavicky, urcite je to pohodlnejsie najma vtedy, ked su navstevy. Ozaj, zistite si, ci budete potrebovat pod seba jednorazove podlozky. V ZA to treba, ja som to pri malom nevedela, tak mi denne menili plachtu. Esteze boli take zlate. No teraz si to urcite zaobstaram. Katy - dobry napad s tym repikovym odvarom. Ja som si macala micinu az doma, resp. mi ju oplachoval muz (znie to trosku perverzne, ale naozaj mi na ranu lial repik moj obetavy manzel - potom sa sice tri mesiace bal sexovat, ze mi ublizi, ale nevadi, aspon mi v tej chvili pomohol :D ) A este jedna rada - ak budete mat popraskane bradavky, tak si kupte silikonove chranicky na bradavky - ja som si tak vyliecila bradavky a kojila som krasnych 16 mesiacov. Citala som aj nazory, ze by to malo byt len z nudze cnost, ale mne to super pomohlo. Tak sa drzte, nech nam bruska rastu ku krase a babetka v nich aj ku zdraviu. Pa Iva

22.10.2006 17:14

katy22

S tou podlozkou do postele je to vyborny napad. mna by to ani nenapadlo, ale sestra mi poradila, ked som cakala mladsie. normale som kupila tie fixies prebalovacie podlozky a to som si supla pod seba. v TN ti sice naskladaju vlozky pod zadok, ale tie za zosuchnu raz dva a takto som bola " v suchu" a bez obav.

23.10.2006 09:31

katy22

Dobre ranko aky ste mali vikend? tu sa uz asi pokazilo pocasie, fuka a je zamracene Sad ale co clovek caka koncom oktobra,ze? baby, ja idem za chvilku volat po vysledky a bojiiim sa, kompenzujem si to jedenim Embarassed drzte palce pliis

23.10.2006 12:03

katy22

zeby som si tu dnes sama pisala? Wink sestricka mi povedala, ze vysledky su v poriadku, ze inak by jej uz v piatok volali z genetiky. tak mi velky kamen spadol zo srdca uff

23.10.2006 12:25

Anonymous

Ahojte, tak ja sa nemam velmi dobre, rano som trocha spinila, tak som utekala k svojej lekarke, lenze nebola tam, tak som si u sukromneho lekara vybavila UZV, takze to spinenie z maternice nebolo, totiz mam polip na krcku, ktory sa mne vytvoti asi v tehotenstve, lebo som ho mala aj v prvom tehotku Crying or Very sad , a ten mohol sposobyt spinenie Crying or Very sad , no zlakla som sa dost, aj som si poplakala Crying or Very sad ...Co ma este vylakalo je to, ze babetko je na UZV o tyzden mansie, ako podla poslednej menstruacii, a este malo zvysenu frekvenciu srdiecka, co moze znamenat nejaky zapal, no mam dost, aj teraz sa mi kotulaju slzy po tvary Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad , strasne sa bojim...Zajtra idem k svojej lekarke, tak uvidim, ak by som spinila, tak utekam na pohotovost... Vysledky z AFP su v poriadku, tak aspon nieco pozitivne dnes...

23.10.2006 12:26

Anonymous

to som bola ja VIVIEN, len ma odhlasilo

23.10.2006 12:29

vivien

to som bola ja, len ma odhlasilo Embarassed

23.10.2006 14:41

ivus80

Ahoj, Vivien, neboj sa, davaj si na seba pozor. Podla mna, ked mas dobre AFP, tak je vsetko OK. A vies presne, kedy si otehotnela? Mozno si otehotnela neskor a preto to sono tak ukazalo. Hlavne vela oddychuj a radsej chod na pohotovost zbytocne, akoby sa malo nieco stat. Drzim Ti palce, nech si OK. Ja mam dnes nanic den. Ide ma porazit. Vybavujeme uver na chalupu, na dostavbu a znalec este neposlal ZP, banka pozaduje list vlastnictva nie starsi ako mesiac a ak nam ZP nedoruci do stredy, tak mesiac ubehne. Volala som do banky, tam mi taka mila, ochotna pani povedala, ze dva - tri dni hore-dolu nerobia problem, tak dufam, ze to bude OK. Ale mam z toho nervy - chudatko moje malicke, takto ho stresujem. Ale zial, inak to neviem. Len sa poriadne vyplakat a potom je uz dobre. Co ma este stve, ze stale nepriberam. Mam strach, dufam, ze babo je v poriadku. V stredu idem na AFP, mala som ist zajtra, ale nemam kde nechat maleho, tak idem az v stredu, pri kratkom bude brat. Ak mam povedat pravdu, vobec sa nebojim AFP testu, pri malom som sa strasne bala, teraz mi to je v podstate jedno. Nech bude akekolvek, necham si ho. Co som mohla, to som pre neho spravila, teraz je jeho osud a vyvoj na tom hore. Ja sa snazim mu vytvorit zdrave prostredie a pohodu (aj ked dnes sa mi to nedari), ine ovplyvnit nedokazem. Lubim ho a tesim sa na neho. Drobcek malicky. V sobotu som bola v kostole, krstili babetka - aj ja uz chcem krstit Exclamation Exclamation Exclamation Aj ja uz chcem hojdat babo na rukach Exclamation Exclamation Exclamation Este cca pol roka a bude to. Potom vynervovana z nedostatku spanku a z kolotoca kojenie, odstriekanie, prebalenie, starost o starsieho a manzela a domacnost a pod. budem len spominat na casy, ked som pysne ukazovala brusko a tesila sa na drobca :D Drzte sa, ozaj, nevesticka, ako dopadla svadba? Myslela som na Teba, ako sa asi zabavas. Tak sa majte. Pa Iva

23.10.2006 15:24

oswa

ivus..to v jednom baleni je 5 ks..Stiji to asi cca 130 Sk..plus,minus..neviem presne,ale myslim,ze je to vyborna vec..nie?Nemusis prat,eln to slahnes do kosa... Laughing To mi predavacka vravela,ze je dobre,ak krvacas alebo tak..Ja sa ti v tom envyzanm..ved uvidim Razz Inak co sa tyka tych silikonovych srandiciek, tak napr.kamartkina mala jej cez to nechcela cuckat a skoncili pri flasi..Asi je to zase o tom,ze kazde babeno je individualita..A co sa tyka jednorazovych podloziek, neviem,o com je rec, viem,ze v nemocnici davaju taky igelit pod plachtu, o podlozkach neviem nic,myslim,ze tuto to nepouzivaju...Ved ma hadam budu vcas informovat :D Inak som sa pytala na to pohlavie, ze ked maju rodicoa rovnaku krvnu skup.,ze potomokovia budu rovnakeho pohlavia..Tak ako som predpokladala,ze to blbost a nema to spolu ziaden suvis...Inak bud rada,ze zatial nepriberas...ked zacnes,bude ta to mrziet Laughing ja som pribrala 3kg a vyzeram ako tank...je to asi aj tym,ze som malicka a na krpatych to viac vidiet ,ako na vysokych...U mna sa to "rozbehlo" po 13 tt..V kolkom si teraz? Vivien..neboj,vsetko bude dobre..aaspon ze vies,ze testy su o.k..Ja este len trpnem..Nic si z toho nerob, ze abbo je o tyzden mensie, u mna je to tiez tak..podla PM by som mala byt 18+3 tt,ale som 17+3 tt,aj doktor mi to tak pocita,lebo som mala neksoro ovu ,az 21.den menstruacie...Hlavne ,ze je babo zdrave..nie?? Ja som tiez trosku nesvoja,lebo posledne asi tak 2 tyzdne ma stale pobolieva brusko, nie cely den,niekedy viac,niekedy menej..Tak sa opytam zajtra doktorka, ci sa to roztahuje maternica a ci je to normalne, lebo je to neprijemne....mam taky dojem,ze babulo tlaci nA mechur... Zajtra sa mooooooooooooooc tesim ,ze nam drobca natocia a moj manzel je este nedockavejsi,ako ja... Laughing A minule som sa zabudla opytat, ci vidno pohlavie...tak sa zajtra opytam... Laughing No cos a tyka pocasia,gfakt to stoji za figu, cely den tazke mraky a aj v praci bolo o nicom...KOlegyna mi slubila po dcere nejake vecici pre tehu..tak sa tesim,ze si konecne dam nieco posit..aj ked este 1-2 tyzdne vydrzim vo svojich starych veciach..Mala som asi stastie,ze som predtym schudla 3 kg,ktore som teraz nabrala, takze vlastne dobieham Shocked Tak sa majte a piste ,co noveho Wink

23.10.2006 15:25

Lusisia

Ahojte, tak sa hlasim, ze som naspat! A aj som rada... By ste neverili, ake stresy... Bolo super byt doma, no cestovanie v tehotenstve... Nie dobry napad... Inac ludia mi to hovorili, a verila som im? Nie! haha, tak som si to odpikala na vlastnej kozi... Napisem Vam o mojej ceste neskor, no som rada, ze som doma a chcela som Vam dat vediet len tak narychlo, ze uz som tu a budem sa uz pripajat do nasej aprilovej diskusie ;o) A ak toto cita tak jej odkazujem, nech sa prihlasi ;o) Je to moja kamoska, co caka tiez v Aprili a ona striga nas len cita Laughing Inac normalne ste mi chybali Razz Pekny den Wink

23.10.2006 15:59

katy22

ahoj Vivien, mrzi ma , ze mas komplikacie. verim ale, ze vsetko dobre dopadne. posielam ti mooore pozitivnej energie a velmi na teba myslim

23.10.2006 16:52

vivien

Ahojte, dakujem vam vsetkym, zajtra idem k lekarke tak uvidim, vyplakala som sa a je mi lepsie, snazim sa mysliet pozitivne, esteze mam Adamka, on je taky moj pokladik, ktory ma nabyja energiou...

23.10.2006 21:31

ivus80

Ahojte, Oswa, na to balenie sa pri najblizsej ceste do ZA opytam, ak nezabudnem Confused Ale ako napad je to celkom dobry, len nevyhoda podla mna je v tom, ze za den ich podla krvacania minies viacej. Vlozky len vyhadzujes a nohavicky Ti ostavaju. Takto sa musis vyzliekat a znova obliekat. Teda, ak nenosis nocnu koselu alebo suknu. Ale do porodnice hlavne na noc to nemusi byt zly napad. Tie podlozky - to su take, co sa davaju pod starych ludi, co neudrzia moc. Aj v ZA davaju igelit pod plachtu a este taku mini plachtu na to, ktoru casto menia, ale su spokojnejsi, ked mas tie jednorazove podlozky. Aj Ty sa lepsie citis, lebo ked je to moc zakrvavane, tak podlozku jednoducho vyhodis a das si cistu. V ZA menia plachty a pradlo len rano a prve dva - tri dni velmi krvacas. Aspon zo mna to poriadne lialo. Ak budes mat o to zaujem, alebo to budete potrebovat, tak sa opytaj v zdravotnickych potrebach, oni urcite budu vediet, co je to. Mas pravdu, kazde dieta je individualista a to poriadny :D A co sa tyka rovnakej krvnej skupiny - tak aj ja s mojimi mini znalostami biologie viem, ze to nemoze mat na pohlavie dietata vplyv, lebo spermia predsa nevie, aku k. s. ma vajicko. To je len na sikovnosti danej spermie, ktora pride prv - ci chlapcekovska ci dievcatkovska :D Ale slubila som kamoske, ze sa na to spytam. Ale viacere maminy mi odpisali, ze je to blbost. Maximalne sa moze stat, ze zena nemoze donosit napr. chlapceka, ktoreho otec ma rovnaku k. s. ako matka, ale dievcatko bez problemov vynosi. Su take pripady, ze mali napr. styri dievcatka a 3 spontanne potraty chlapcov. Alebo naopak, mali len chlapcov, dievcata nemohli donosit alebo sa narodili mrtve, ci postihnute. Ale to uz nie je v nikoho moci, to je jednoducho vec prirody. Teraz som v 13+6 t.t. Ja som sice vyssia, 169 cm, ale cca 3 - 4 mesiace pred otehotnenim som mala az 73 kg!!!!! Schudla som do otehotnenia na 68 kg a teraz mam slabych 65 kg. Mama mi sice povedala, ze po vikende, ked ma nevidela, mi vybehlo pekne brusko, no zaroven povedala, ze vidno, ze som schudla v pleciach, v stehnach a na zadku. Tak sa utesujem tym, ze vsetko, co zjem, spotrebuje babo a moje telo zije z tukovych zasob. Idem si trosku este upratat a ideme spinkat. Musim koncit, maly ma vyhadzuje od PC: "Uhni mami, idem pisat", drobec jeden. Vie tak, kde je cislo 5 a pismenko o. Tak pa, necham vzdelavat sa svoje dieta. Iva

24.10.2006 10:27

katy22

Dobre ranko akosi je tu ticho Shocked Vivien napis ako si dopadla u lekara. Drzim palce

24.10.2006 14:12

vivien

Ahojte, tak idem si dat vybrat ten polyp, musim kedze sposobuje krvacie Confused , zajtra idem na krv, potom sa objednat do nemocnice, je mi tak vselijako, ale co uz, to iste som prezivala v prvom tehotenstve... hospitalovana budem asi 2 dni, ak bude vsetko ok samoska. Pytala som sa, ci nevadi, ze je babo o tyzden mensie, tak vraj absolutne, lebo som mohla otehotniet az na konci cyklu...tak aspon nieco, zajtra budem vediet, kedy ma objednavaju, tak dufam, ze cim skor...

24.10.2006 14:19

ivus80

Ahojte, tak Vivien, drzim teda silno prsty aj palce, vsetky co mam :D To Ti spravia v uplnej narkoze alebo len lokalnej? Zajtra idem na AFP, drzte palce, nech je to OK. Pa Iva

24.10.2006 14:25

Lusisia

Vivien, moja tak sa drz ;o) Verim, ze to bude vsetko fajn ;o) Viem si predstavit, ako sa citis, ja ked som bola v nemocnici v tej Prahe, tak som stale plakala a bala som sa... Som to povedala aj kamoske a ona mi na to povedala, ze ked zena otehotnie, objavi sa u nej novy druh strachu... No Ty uz jedno mas, tak asi vies, o com hovorim... Myslim na Teba a daj vediet, ked sa vratis... Uvidis, ze bude vsetko fajn Wink CMUK

24.10.2006 15:17

Anonymous

Vivien, strasne ti drzim palce, nech vsetko prebehne bez komplikacii. budem ti posielat pozitivnu energiu. :D to som ja Katy, nechce sa mi uz prihlasovat

25.10.2006 13:39

vivien

ahojte, tak tu je tisko, tichucko, nipisete nic.... Tak v pondelok idem na prijem, ale lekarka v nemocnici vravela, ze aste nieje iste ci ma budu operovat, ak to nebude velmi nutne, tak nebudu, ale, ze pre istotu mam prist rano na lacno a uvidia, ze co... Tak mi trosku odlahlo...Uvidime v pondelok... Dnes som bola, uz ked som bola v nemocnici pozriet kamosku, co v pondelok rodila, ma krasneho chlapceka, taky malicky vonavucky uzlicek... Tak sa zatial majte pekne a piste...

25.10.2006 15:16

Anonymous

Boooooooooooze ja som taka na vetvy...vcera som bola s manzelom na tom sone, ked som videla tu jeho stastnu tvaricku (myslim manzelovu), musela som sa na nom smiat..Ako sa tvaril mudro za doktorovym chrbtom pritakaval a usmieval sa ako slniecko na hnoji a zahlasil doktorovi, ze maly ako keby mu z oka vypadol...Vsetko bolo krasne vidiet, chrbticu, rebra, ocka, otvaralo ustocka (asi piko vodu), stehenne kosti , nostek..No nadhera... Laughing Potom som to este 2x doma pozerala na viedu, co sme sa nevedeli vynadivat...Ked uz to budem mat doma (dala som si to prehrat na DVD), tak sem prilepim aj ja nejaku fotecku...doktor sa smial,ze nejake moc zive babatko, lebo sa stale hmyrilo, krcilo a vystieralo nozky aj rucicky... Razz . To bolo vazne nadherne...Zajtra si idiem zavolat koli vysledkom AFP (takze aj u nas to trva cca tyzden), tak pevne dufam,ze to bude v poriadku a o 3 tyzdne idem na poradnu a velke sono a dufam,ze uz uvidime, ci to ma pindulku alebo pipika..Aj ked je to jedno, ale konecne sa vrhnem na nakuoy Wink Inak som sa pytala aj na tie bolesti v podbrusku, tak ako som si myslela, Dr.povedal, ze sa roztahuje maternica, ze sa zvacsuje objem vody a natahuje sa vazivo... ivus80...ja som tiez zacala sa riadne zvacsovat od toho 13 tt, vazne, zda sa mi,ze som zo dna na den vacsia a dnes ua nabehla v praci alternativa "gumicka na nohaviciach"...Lenze, mi krpati ludia, teda zienky...myslim,ze to vidiet viac ako na takej vyssej postave ako napr. ty..ved mam o 12 cm menej ako ty... Embarassed a drzim palceky na AFP vivien..drz sa, neboj , bude vsetko o.k...Drzte sa s babatkom... A co ostatne babnky? Ako nazivate s babatkami?

25.10.2006 15:28

Lusisia

Ahojte, ja mam taku upratovaciu naladu, vsetko triedim a vyhadzujem!!! Ktovie, ci to aj neolutujem neskor... No ale mam carachov... Mam pocit, ze musim povyhadzovat, aby som urobila miesto pre veci na babetko... Vsetko upratujem, hahaha!!! Ja som inac este v nedelu zvracala, ale mozno to bolo z cestovania a stresu a unavy, no ale este aj vcera ma nejak napinalo, ked som bolo hladna... Dnes mi je dobre... Mam strasnu pazravku a chutky. Horcicu jem so vsetkym a ocot by som pila, kebyze sa to da... Este dobre, ze tu v Londyne sa nam to da kupit, neviem, co by som robila... Rolling Eyes Laughing Moje brusko sa uz zvacsuje, no ale uz nie je take senzitovne. Vcera vecer sa drobcek tak hmiril! Normalne som lezala a zaspavala a ono tak nejak prostestovalo a tlacilo na jednu stranu bruska az to trosku bolelo... Musela som sa pretocit a bolo dobre, no vrchol Laughing Ale bol to pekny pocit... Cool Piste babulky Wink Pekny den ;o) INAC nasla som kocik, ktory podla mojich narocnych poredstav ma najblizsie k perfektnosti... kuknite na www.x-lander.com Tie farby na tej web stranke nie su nejak podobne skutocnosti, tak ich berte s rezervou ;o)

25.10.2006 16:35

oswa

Predtym ten anonym som bola ja

25.10.2006 19:49

Anonymous

Tak a mame to za sebou Exclamation Exclamation Niekedy vam aj porozpravam ale sa mi dajak teraz nechce, dost ma to cele vycerpalo ale musim povedat ze az na par malickosti to bbolo naozaj super.. Ale inak sa citim ako predtym,, neviem ci je to dobre alebo zle... skratka fungujeme tak jak vzdy tak mi to ani nejak nedochadza... Wink Zapojim sa aj do plienkovej debaty, musim sa priznat ze nemam svoje skusenosti kedze je to prve babo... ale skusim prispiet aspon troskou odbornych vedomosti, lebo pokial viem plienky teda to ci su papmersky alebo latkava klasika nijek nesuvisia s tym kedy zacne babo chodit na nocnik, je to velmi zlozity proces ktory suvisi s inymi vecami, napriklad so zrelostou mozgovej kory ktora je predpokladom aby to babo zvladlo, lebo ak sedi pol hodinu na nocniku a podari sa mu vycikat je to nahoda a nie pokrok... takze plienky s tym nesuvisia a inak neviem sama posudit, toto su len skolske vedomosti ale urcite ako vsetky veci na svete maju oba druhy plienok maju svoje vyhody aj nevyhady... Inak pohlavie a krvne skupiny spolu tiez vobec nesuvisia, to som si uplne ista Rolling Eyes A este tie nohavicky, neviem ci bola rec o takych ale mne mama ukazovala take poporodne, su sietove len na to aby drzali vlozku a zaroven vetrali... tak asi tak... Vivien drzkam palceky... Inak som mala mat v pondelok vysledky z AFP a uz som tam dvakrat volala no stale ich nemaju tak zacinam byt z toho trochu nervozna dufam ze zajtra budu lebo inak budem musiet cakat az do pondelku. Inak ultrazvuk mam zhruba o mesiac a stale ma tak myka a premyslam ci este predtym nezajdem na jeden na vlastnu ziadost, chcela by som vediet ci je drobec v poriadku a velmi ho tuzim vidiet...alebo mam radsej vydrazat??? no neviem co myslite Confused: Ak sa podari pridam nejaku fotecku zo svadby a uz konecne odfotime aj brusko.. zatial sa majkajte papa kukuc

25.10.2006 20:09

ivus80

Caute, tak uz to mam aj ja specatene - za tyzden, dva by mali byt vysledky. Na poradnu idem az 14.11., takze dovtedy to urcite bude. Ale nejako sa nebojim, proste beriem to, ze to bude OK, ine nic si nepripustam. Oswa, nerob si uz hlavu z toho, ze si "krpata". Moja mama je tiez mensej postavy a vzdy vravi, ze dobreho vela nebyva :D Dnes mam prvy den pocit, ze sa mi brusko drzi uz od rana rovnako, dovcera som rano dokopy nic nemala a vecer sa tam cosi objavilo. Ale chuti mi jest, uz neviem, co by som do tej papule natlacila. Akurat som zozrala dve jablka. Lusi, nechces ist upratat aj ku mne? Ja by som potrebovala tiez vyhadzat jednu skrinku, kde su doposial hluposti a tam dat veci pre male, no mam depku z toho, kde tie hluposti (ako napr. projekty domu na stavbu, videokazety, kamera, kancelarske papiere a spol.) mam dat. Vyhodim z toho len par kuskov, no ozaj neviem, kde to dam. Uz aby sme byvali v novom dome a tam si vyhradim jeden kutik, kde budem mat doslova a dopismena bordel. Tak. Ved aj to treba, no nie? Kukuc - dalsi dobry napad s tymi sietovymi nohavickami - alebo je to to iste, o com pisala Oswa. No som zvedava, cosi popozeram. A s tym, ze sa citis rovnako po svadbe ako pred nou, s tym si nic nerob, lebo ste uz predtym spolu zili ako manzelia. Ine je, ked spolu zacnete zit az po svadbe. Skus si zaspominat, ako to bolo, ked ste sa prvykrat ku sebe nastahovali. Tak isto sa citia novomanzelia, ktori su konecne spolu :D Tak sa zatial majte krasne, drzte sa. Pa Iva

26.10.2006 08:00

Janusa

Ahojte babeny, zase sa hlasim po dlhsej dobe, lebo v praci stale nestiham ... a vyzera to ze uz to bude len horsie Shocked Neviem ako zvladnem porobit danove priznania na jar, ked budem v aprili rodit ... radsej nad tym ani nerozmyslam ... Ja som bola v utorok na AFP testoch ... vysledky by mali byt do tyzdna ... sestricka mi povedala, ze ak by sa im nieco nezdalo, tak mi zavola, tak dufam ze volat nebude ... Mam z toho trochu obavy aj zle spavam, som celkovo nejaka nervozna ... Mozno aj z toho, ze a blizi nase stahovanie do domceka, ktory sme si prerobili ... len ma stve ze este nemame vsetko dorobene a na kazdeho majstra musime cakat tyzdne ... Confused Dnes nam ide vodar konecne dorabat sifony k umyvadlam a podorabat vsetky detaily, stolar pride prirovnat schody a klampiar pride oplechovat balkony ... Dufam ze to tak bude ... Vo vnutri nam este chybaju parkety v obyvke a na chodbe, ale to da manzelik cez vikend ... no a potom nas caka upratovanie Shocked Shocked Shocked Z toho mam tiez nervy, lebo mame spolu 22 okien (aj s pivnicou a balk. dverami), takze budem musiet zapriahnut aj maminu a svokru ... Vivien - drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo ... Kukuc - s tymi plienkami zdielam tvoj nazor ... ja nemam s plienkami skusenosti, lebo toto je nase prve babo, ale podla bratovej malej viem ze ucenie na nocnik trva niekomu dlhsie a niekomu kratsie ... Baby tak vam zavidim, ze uz rozpoznate pohyby ... Ja mavam cez den niekedy take zvlastne pocity v bruchu, ale neviem ci to z nervozity alebo z malickeho ... Aj ma niekedy tlaci brusko, raz hore, dole alebo na boku ... Ale kedze s tym nemam skusenosti tak to fakt neviem posudit ... Som dost stihla, takze by som pohyby mohla pocitit skor, ale zatial to fakt neviem rozoznat ... Ja mam ist do poradne 8.11. aj na utzv ... Len neviem co mi zase ta moja dokina povie ... Som rozhodnuta, ze sa objednam na utzv do TN aj keby som si to mala zaplatit ... chcem aby aj manzelik videl naseho chrobacika v brusku, lebo u mojej dokiny to nie je mozne ... To uz budem v 18 tt a hadam uz bude vidiet aj pohlavie, nie ze by mi na tom zalezalo, ale potom by som uz kupila aj nejake oblecko pre babo ... Zatial sa majte pekne, drzte sa aj s babatkami ....

26.10.2006 10:39

katy22

Dobre ranko babulky tak ja uz mam za sebou aj genetiku - sice len konzultaciu, ale bola som milo prekvapena, doktroka velmi prijemna. zajtra sa mam objednat na geneticky ultrazvuk a po nom sa este stale v pripade potreby mozem rozhodnut pre AMC. ( cely poprask je len kvoli tomu, ze som v nedelu mala 35 rokov Laughing ) Janus, ty si odkial ak sa mozem opytat? lebo ja chodim do TN k gyn a do nemocky na podrobne uzv a podobne

26.10.2006 12:54

meloa

Ahojte tehulky - babulky, Katy dodatočne všetko naj, naj, naj, hlavne veľa zdravička!!!!! Vivien držím palce a veľa šťastia!!!!!! Ja idem do poradne 9.11., ale už ledva čakám , kedy uvidím drobčeka. Janusa, ani ja neviem rozoznať, kedy ide o pohyby, len pociťujem niečo, akoby šteklenie, ale neviem, či je to drobček. Baby aj si dáte zistiť, čo to bude? Ja váham, aj by som chcela, aj sa chcem prekvapiť , ale skôr asi hej.

26.10.2006 14:16

katy22

Ahoj, aj ja idem do poradne 9.11. :D ja si dam povedat ( ak sa male rozhodne ukazat ) , nemienim si robi stres :D aspon budem vdiet ako sa mam drobcovi prihovorit a ci kupit aj daco nove ruzove alebo modre :D :D aby nechodil/la len v bezovom a zltom alebo zelenom a podobne :D :D

26.10.2006 14:19

ivus80

Ahojte, Janusa - nezavidim Ti. Uz som pisala, ze my staviame chalupu, no mame iba hrubu stavbu. Momentalne stojime, lebo vybavujeme uvery, vcera sme boli v banke na spotrebny uver - bezucelovy a v pondelok pojdeme na statny fond rozvoja byvania - to bude vlastne ucelovy uver. Skombinovali sme to takto, lebo niektore veci sa daju zohnat aj bez papierov a na niektore zase musis mat papiere kvoli zaruke a pod. Velmi dobre si viem predstavit, ake zhony mas teraz, ked ste v nedorobenom. Aj nam majstri uz dva mesiace chodia robit schody, mame take tocene, to si muz nevie sam urobit, na to treba majstra, tak muz robi len take drobnosti, ako anglicke dvorce, izolacie a pod. Ale dobre ze uz byvas. My by sme chceli takto za rok, ak sa podari, no viem, ze to tiez nebude vsetko dorobene. Ale uz budeme vo svojom. Joj, ako sa len tesim. V ziadnom pripade neumyvaj okna a ani sa moc nenatahuj. Ved ked Ti ma kto pomoct, nechaj to na nich. Ako by si si mala uskodit. Katy - aj ja sa pripajam ku blahozelaniu k narodkam. Nevadi, ze mas 35, ved rodia aj starsie. Moja mama mala po 35 este tri deti. A vsetky su v poriadku aj tehotenstva boli v poriadku. Z prvych siedmych tehotenstiev boli len tri deti. Cize, dobre ratate, je nas 6 deti a styroch mame v nebicku. Tak sa neboj, vek je len formalita. Ked sa citis dobre, neboj sa. Doktori musia byt ochraneni pre pripad, zeby nieco nevyslo. Takisto, ked ma chceli pri prvom hospitalizovat, lebo som mala zvysenu teplotu a vracala som (to sa mi zda, ze som uz o tom tu pisala), tak som musela podpisat papier, ze beriem na seba az riziko mojej smrti, ked sa nechcem dat hospitalizovat. Ked som robila na policii zapisovatelku, tak sme tam mali zopar pripadov, kedy lekari evidentne zlyhali, ale aj pripad, kedy lekari chceli urobit vsetko mozne, ale jednoducho pacient nechcel. Rodina sa spamatala az ked bolo neskoro a chudaci lekari si to skoro odniesli. Takze oni radsej si urobia vsetko poriadne, aby boli kryti. Samozrejme, su lajdaci, ktorym je to jedno, maju peniaze, maju znamych sudcov, advokatov, tak s ludmi narabaju ako s kopou hnoja. Ale co uz, taki sme ludia, taki je zivot. Meloa, ja si dam urcite zistit, ci bude chlapec, ci baba, ale neviem, ci to komu poviem. Ja som moc zvedava na to, aby som sa nechala prekvapit az do porodu, ale pre rodinu to predsa prekvapenie moze byt, no nie? Pri prvom bol manzel na sone, ked nam doktor povedal, ze to bude chlap. Manzel sa tak usmieval, ako slniecko na hnoji, taky bol rad, taky pysny, ze hned kazdemu vykecal, ze to bude chasen. Teraz si myslim, ze to bude tiez chlapcek, no tak trosku potajme dufam, ze by to mohla byt baba ale vlastne mi to je jedno, len nech je zdrave. Ale trosku sa vo mne ozyva taka ta tuzba zanechat po sebe nasledovnicku, naucit ju varit a piect torticky a podobne. Tak ako kazdy chlap potajme tuzi (aj ked to niektori nepriznaju ani na skripci :D ) po chlapcovi, tak si myslim, ze aj zena tak trosku tuzi po dievcatku. Co vy na to? Dievcatka sa daju pekne poobliekat, vycesat, neskor, ak ich dobre vychovame su take pomocnicky, take jemnucke, dobrucke, krasnucke a chlapci - to su skor taki sintrovia, aj ti sa daju pekne poobliekat, ale to uz tak pekne nevycesete a vacsinou je mu jedno, ako vyzera, hlavne ze ma loptu, auto, hokejku. Samozrejme, kazde dieta je ine a niekedy sa dievcata vedia lepsie bit ako chalani. K ocovi sa chodili stazovat odo mna starsi chalani, ze ich sestra zbila. A ked sa ich oco opytal, ze co jej oni spravili, povedali, ze brali kociky a prezyvali sa jej. Tak oco povedal, ze tak im treba, ze to sa dievcatam nerobi. A bolo vyriesene. Moja mama tiez velmi tuzila po krasnuckom dievcatku, ze ju oblecie do satociek, vycese dva copiky a ze sa bude pekne drzat za rucicku a mama sa bude aj s ocom pekne prechadzat po meste. Lenze, narodila som sa ja a o rok neskor moja sestra a vtedy sa mame nadobro rozplynul sen o dobruckych a peknuckych dievcatkach. :D Kazdu kaluz sme museli preskumat, ja som sa zasadne nechcela drzat za ruku a isla som popredku, sestra ta zase by sa aj drzala, ale ta vsetko chcela poobzerat, vsetko poobchytavat, tak zasadne chodila pozadu. :D :D :D Takze tak, nech mame, co mame, len nech su ti nasi drobcovia zdravi a my prezijeme porod bez vaznejsich komplikacii. Drzte sa Pa Iva

26.10.2006 14:37

Janusa

Katy22 - ja som z Noveho Mesta, chodila som ku Kascakovi do antisterilnej poradne a ked som otehotnela, tak som sa vratila k mojej dokine ... on mi ponukol ze mozem prist na utzv, takze cakam na ten 18 tt lebo vraj vtedy sa robi velke sono a daju sa zistit vady ... Inac gratulujem k 35 :D :D :D Ivus80 - tak nie som sama s tymi starostami a stavbou ... my sa uz musime prestahovat, lebo na buduci mesiac predavame byt, lebo uz sa vsetky prasule minuli ... Ale uz nam toho fakt vela nechyba, tak dufam ze kym bude babo tak bude vsetko hotove ... Mne je jedno ci to bude chlapec alebo dievca, len nech je zdrave ... ale manzelik by sa urcite potesil chlapcovi ... :D

26.10.2006 16:03

katy22

ahojte Janka - ja som do svojich 15 rokov byvala v Novom Meste, dodnes tam citim take "vibracie" akoze domov :D a dakujem za gratulaciu k narodkam ( ono ani nie je velmo k comu ze? Smile ) aj j asom bola u Petra K. na sone pred 2 tyzdnami aj s muzom a mladsou dcerkou Ivka - mas pravdu ze kazde dieta je ine. moje baby neznasaju sukne, su ako chlapciska - sakalici Laughing ale aj tak ich lubim. a copiky??? take nepoznam, obe chodia ako hipisacky :D :D :D :D tiez dakujem za gratulaciu

26.10.2006 16:05

katy22

meloa: Ahojte tehulky - babulky, Katy dodatočne všetko naj, naj, naj, hlavne veľa zdravička!!!!! Vivien držím palce a veľa šťastia!!!!!! Ja idem do poradne 9.11., ale už ledva čakám , kedy uvidím drobčeka. Janusa, ani ja neviem rozoznať, kedy ide o pohyby, len pociťujem niečo, akoby šteklenie, ale neviem, či je to drobček. Baby aj si dáte zistiť, čo to bude? Ja váham, aj by som chcela, aj sa chcem prekvapiť , ale skôr asi hej.
dakujem pekne Meloa za vins. ja si tiez zelam hlavne zdravie, aby sme co najdlhsie mohli byt pri nasich deturencoch ( aj ked moa pubescentka s mysli ze sme traaaapni Laughing Laughing Laughing )

26.10.2006 18:02

vivien

Ahojte :D , tak ja uz mam vsetky predoperacne vysetrenia, uvidim co mi povedia v pondelok... Katty zelam ti z celeho sdrca vsetko len to najlepsie, hlavne vela zdravia, stastia, lasky, rodinnu pohodu, nech sa ti splnia vsetky sny Wink :D

26.10.2006 19:33

ivus80

Ahoj, Katy - ked si bola v puberte - tiez Ti rodicia neskutocne liezli na nervy a mala si ich za tych staromodnejsich, hlupejsich, tych, co sa nevedia zabavat a pod. :D Ale neboj, ved velmi dobre vies, ze bez tych hlupejsich, staromodnejsich a pod. rodicov by sme si nevedeli rady. No nie? :D Moj syn je zatial riadny cert, takze mozem povedat, ze mam chlapca so vsetkym, co k tomu patri :D A ide s modou :D , neoblecie si hocico a straaaaasne rad chodi navonani. Uz vie, ktore vonavky su babske a ktore chlapske. Ked mu dam knizku o dopravnych prostriedkoch, tak prezera obrazky, hika, ochka, no to je parada a uz aj niektore pozna naspamat. Napr. Metro v New Yorku, GGI (lokomotiva), Mercedes triedy M a tak. A pozna vsetky auta, co mame v rodine, proste je to chalan, ako ma byt. Aj byt sa vie :D Boli ste u zubara? Ja by som mala ist, mame narok na dve prehliadky, ale sa mi tam nechce, hlavne kvoli tomu, ze nemam kde maleho nechat. Ale musim to poriesit. Alebo zeby az po porode? Zubara sa nebojim, mam takeho fesaka a velkeho odbornika, pohra sa s tym zubom dovtedy, kym ho poriadne nespravi. Este sa mi o neho opraveny zub nepokazil. Tak sa majte krasne, drzte sa. Pa Iva PS: Videli ste tu spravu na JOJke, kde ta mama zachranila pri autonehode dvojrocnu dcerku a sama je v dost vaznom stave? Ked som to vcera videla, az som plakala. Velmi jej drzim palce, aby sa cim skor vyzdravila.

26.10.2006 19:38

oswa

Katy..dodatocne vsetko naj k 25 Laughing A hlaaavne vsetko naj drobcekovi :D meloa...ani ja neviem naisto, ci su to pohyby a nechce sa mi verit, ze sa to da uz citit v 15tt...Ja si dam urcite zistit, na take dlhodobe prakvapka ja nie som... Laughing NIe koli oblecku,alebo tak..proste ho chcem uz volat po mene Razz ivus80..ple s tebou suhlasim,co sa tyka bab a chalanov...vidim to na znamych..nebe a dudy..chlapec a dievca..Nakoniec segra ma 2,ale vystacia za styroch Twisted Evil ak sa majte baby, je vecer a ja som len teraz doletela z prace..taks a majte a opatrujte.. Ak bude cas cez vikend, ukazem foto drobceka a moje "MINI" brusko Laughing

26.10.2006 22:30

Norika B.

ahojte!! prepacte, ze vas tu tak zanedbavam, ale nedostavam sa k pc... pred dvoma tyzdnami v stredu mi zomrela starka- takze sme zas cestovali, na to v pondelok pohreb v Ziline, medzitym som bola zas v Lubochni na ko so stitnou zlazou, nemala som dobre vysl., zvysil mi davku.. tento pondelok som bola v poradni, male bolo na sone take zaspatucke Smile , len pohlo ruckou, ale srdiecko mu bije dobre, vraj je vsetko ok, brali mi tiez krv na testy, vysl.budu o dva tyzdne. bola som aj na ockovani s malou a dva dni mi potom vzdychala ako ju boli nozicka, mali sme aj teplotu, do toho ju chytili hnacky, takze mame hysaky pred chladnickou, lebo mi vypytuje jogurty a monte- co nemoze.. zazrela som tu nejaku temu o plienkach, my sme na pamperskach, ked som sa jej pokusala dat latkovu plienku, skoncilo to splacom- akoze "co si mi to mami urobila?!?", nevedela v tom vobec chodit, takze sme ostali na pamperskach, teraz kupujem uz len sleep-playky-lebo su tenke a stacia nam pri oducani, rano sa budi vacsinou zo suchou plienkou, vycika sa do nocnicka a cez den ked jej neponukam nocnik, sama nepojde zatial a casto neuspejem ani s prosbami, ani s kadejakym namotavanim, skratka sa zatne a "ona nechce"- inak mame sikovne dieta, rozprava, chodi od deviatich mes., spieva si, basnickuje, ale plienok sa nevzdava Smile - no co uz, ved aj to raz bude.. laty neviem ci mi nieco uslo, necitala som vsetko spatne, ale asi si mala narodky- tak blahozelam, mna tiez caka onedlho 35-ka Smile vivien drz sa!!, nech uz to dopadne akokolvek, uzila si si teda pri malom dost- aj toto, aj serklaz, inak pytala som sa dr. v poradni aj na toto, ci mam v poriadku krcok teraz, ci to znova nehrozi, tak zatial je vraj vsetko v poriadku- som rada, dufam, ze sa teraz nemocnici vyhnem.. ozaj este aj na pohyby som sa pytala lekarky, lebo tiez som mala uz ten pocit a povedala, ze to este nemohli byt, ze je skoro.. dnes som sa bola este dat vytrapit zubarovi s jednym zubom, vsetko bolo ok, len mi dal neskutocne znecitlivenie, napinalo ma este tri hodiny po odchode z ambulancie od znecitl.jazyka Confused , inak pohoda, mam uz za sebou prakticky aj kontrolu v tehotenstve caka ma este kontrola u obvodnej, tam som nebola asi dva roky, poliecila som sa doteraz s homeopatikami a lieky na stitnu mi chodi dat predpisat vacsinou muz, lebo aj tak by zatial musel byt s malou, tak to vybavi aj sam.. ...tak som sa vykecala babulky, ozaj aj za dva tyzdne :D majte sa zatiel pekne...

27.10.2006 16:49

Lusisia

Ahojte, gratulujem k narodeninam a svadbam ;o) Kto uz citi babetko? Ja mam pocit, ze ho uz obcas citim, vzdy na vecer, ked si sadnem a vylozim nohy... No ludia mi hovoria, ze vraj je to skoro... Tak neviem... Napiste Vase zazitky s 'kopanim' Pekny den Cool

27.10.2006 19:46

vivien

Lusisia: Ahojte, gratulujem k narodeninam a svadbam ;o) Kto uz citi babetko? Ja mam pocit, ze ho uz obcas citim, vzdy na vecer, ked si sadnem a vylozim nohy... No ludia mi hovoria, ze vraj je to skoro... Tak neviem... Napiste Vase zazitky s 'kopanim' Pekny den Cool
Ahoj Lusisia, tak ja som prvy krat pri Adamkovi citila pohyby v 16 tt, teraz v 15tt, a je to cim dalej tym intenzivnejsie, vcera dokonca citil kopancek aj manzel, ked mi prilozil ruku na brusko, prave ked drobcek kopkal... :D :D :D , take intenzivne je to asi 3 dni, doteraz to bolo take jemnucke Wink , mne tiez lekar pri Adamkovi vravel, ze je to skoro, ale ze to nie je nemozne..., riad sa svojimi pocitmi Wink pekny vecer a este krajsi vikend, papa

27.10.2006 20:27

ivus80

Ahojte, Norika - nase dve ratolesti su priklad rozdielnosti deti. Moj je o mesiac mladsi, chodil od 10,5 mesiaca, rozprava vsetko, pozna aj znacky aut, basnicky a pesnicky - pozna ich dobre cez 20 - to su zhruba rovnaki - ale moj maly sa uz pyta, uz sme cez den bez plienok, iba na noc. A poznam jednu babu, co ma skoro trojrocnu dcerku - ta tiez len plienky - nocnik je pre nu fakirske kreslo. Sranda. Ale keby boli deti vsetky na jedno kopyto, tak by to predsa nebolo ono :D Lusi - moj prvy zakopal asi v 19 t.t. alebo v 20 t.t. Nevedela som, ako to mozem citit, myslela som si, ze to bude kopnutie ako do lopty :D ale ked som citala, ze pohyby su vlastne motyliky alebo bublinky, potom som si uvedomila, ze je to ono. Cool Postupne pohyby naberali na intenzite a v takom osmom mesiaci sa mi po brusku premielali kopceky a brusko mi skackalo z jednej strany na druhu :D Zatial este necitim pohyby, som len 14+5 t.t., takze este tomu davam dva - tri tyzdne. Tak pa, moj syn bazi po informaciach - chce pozerat vlaky a autobusy. Iva

27.10.2006 21:47

oswa

Ahojte baby..tak dnes som si zavolala koli vysledkom, a vsetko je v poriadku...tak sa moc tesim a spadol mi velky kamen zo srdiecka...Rodinka sa vytesovala z videa a ja asi najviac Laughing Tak sa majte a pekny vikend...

27.10.2006 22:28

Lusisia

Tak ste ma potesili, uz mi to nikto nezobere, ze je to babo, aj ked mi neveria ;o) Aj moj drahy si mysli, ze to tam mam len nejaku tepnu, no nevadi Laughing Pekny vikend!

28.10.2006 14:35

ivus80

Ahojte, Lusi, napadlo mi, ze aj moja svagrina prve dietatko citila pomerne skoro, neviem presne, v ktorom tyzdni, ale doktor jej na to povedal, ze to urcite mala na obed poriadnu fazulovicu, ze to babo predsa nemohlo byt. Takze kludne - aj Ty uz mozes citit pohyby. Ved kazda sme ina a aj kazde babetko je ine. Baby - zistila som, ze mi idu na chut strukoviny - tento tyzden som varila uz druhykrat strukoviny - v stredu sosovicu a dnes hrachovu kasu. Strukoviny som predtym jedavala tak dva razy do mesiaca a teraz neprejde tyzden, co by sme nemali nieco zo strukovin. Ale vsak su velmi zdrave, takze je to OK. Mate nejake speci chute? Ja akurat tie strukoviny, inac normalka. Pri prvom som zacala asi tri tyzdne s Ladovymi kastanmi (coko tycinky), potom som presla na zelene jablka, potom zelene velke papriky, potom pomarance, potom zmrzlina, krupicova kasa a nakoniec melony. Tieto chutove obdobia trvali tak 3 - 4 tyzdne. A este jedna otazka pre druho a viac mamicky - ked budete v porodnici, budete chciet, aby Vas prisli navstivit starsie deti? Ja ani neviem, lebo mi suseda vravela, ze deti to zle znasaju, ked vidia, ze mama ostava v nemocnici s babom a ono musi ist domov. Ale ked bola moja mama s mensimi v porodnici, tak to predposledne to vzdy dobre znasalo, nemali sme problemy. Ja sa obavam jedine toho, ze maly pojde aj s muzom na tych par dni ku svokre a maly nie je na svokru moc zvyknuty. On vlastne nie je ani na muza zvyknuty hlavne co sa tyka zaspavania - to vyhradne iba so mnou. Musime asi zacat chodit ku svokre aj na noc, nech ho ona uspava, nech si zvykne. Manzel bude o mesiac robievat aj nocne, teraz robieva niekedy az do 22.00 hod., tak nejako nema cas ani chut ist s malym certom spat. No neviem, nejako to musime zvladnut. No a neviem, ci budem chciet, aby maly prisiel do porodnice, ale asi ano a potom ho nahovori svokra, ze pojdu pozerat holuby a na voziace schody a pojdu autobusom, snad to drobec prezije. A asi sa aj zbytocne obavam, budem prekvapena, vacsinou to tak byva, ze matky sa uplne zbytocne zatazuju, ze mnohokrat nas deticky prekvapia a dokazu, ze su statocne. Tak sa majte krasne. Pa Iva

28.10.2006 20:06

oswa

ivus80..ty si svojeho maleho poznas najlspesie, vies, ako sa citii teraz, ved uz o bracekovi (alebo sestricke) vie...takze asi sama najlpesie vies, ci to zvladne..nie?aj tak si bude musiet zvyknut, aj tak..takze tu je asi kazda rada zbytocna... Dnes sme boli v TN, tak som sa paradne vyzurila, dam trosku poskracovat a koonecne nic nebude tlacit...Nohavice (teplucke fajne manchasterky), bluzka a manchesterovy kostym..nohavice a taka vesticka, staci par lacnych triciek pod to a vydrzim s tym az do konca..takze ja uz mam srdce na mieste... Pekny vikend zelam Wink

29.10.2006 14:26

ivus80

Cau, no super, Oswa, konecne mas aj Ty o problem menej :D No a moj maly - no co uz, taky je zivot, naozaj si bude musiet zvyknut. Akurat dneska rano, ked som sa prezliekala, tak mi pozeral do pupka, roztvaral ho palcekami a dival sa, dival a potom skonstatoval - Babo spinka. Naco ja chodim na sono a na gynu? Ved mam doma fundovaneho odbornika :D Tesim sa, ked uz bude brucho velike a bude aj vidno, ako sa babetko prevaluje. To len bude parada. Ked som bola s prvym tehotna, bola som pozriet kamosky, co boli na detskom tabore ako veduce, vtedy sa mi uz maly statocne prehadzoval v brusku a bolo to aj vidiet aj citit. Mali ste vidiet tu komicku situaciu. Ja hole brucho, na nom cez 10 ruk a kazda baba pistala, aj ja, aj ja, aj ja ho chcem citit, halo maly, tu som a pod. No sranda. Tak pa a drzte sa. Iva

30.10.2006 09:41

katy22

Dobre rano babulky kde ste? akosi sa nam to u zaseklo Sad my sme stravili vikend na Pocuvadle, bolo nam tam paradne, v sobotu uzasne pocasie, v nedelu sice prsalo, ale vobec to nevadilo :D a co mate nove vy? ako sa citite?

30.10.2006 10:49

vivien

Ahojte, tak ma poslali domov, ziaden polyp tam nevideli, takze super... Ten polyp bol vlastne decidualny, ktory sa niekedy zvykne vytvorit v tehotenstve, a rastom maternice sa zvykne vtiahnut naspat do krcka, tak dufam, ze videli dobre, pozerali ma dvaja lekary... Krcok sa tiez zatial drzi, takze so rada... Inac tu v KE je riadna zima, rano ma riadne prefuklo, tak si teraz chlipkam cajik... Neviete ci sa moze pit urologicky caj v tehotenstnve?

30.10.2006 11:40

katy22

Vivien, som rada, ze nemusis lezat v nemocnici a nakoniec si to ten polyp rozmyslel.

30.10.2006 13:06

miamia

vivien: Ahojte, tak ma poslali domov, ziaden polyp tam nevideli, takze super... Ten polyp bol vlastne decidualny, ktory sa niekedy zvykne vytvorit v tehotenstve, a rastom maternice sa zvykne vtiahnut naspat do krcka, tak dufam, ze videli dobre, pozerali ma dvaja lekary... Krcok sa tiez zatial drzi, takze so rada... Inac tu v KE je riadna zima, rano ma riadne prefuklo, tak si teraz chlipkam cajik... Neviete ci sa moze pit urologicky caj v tehotenstnve?
ahoj Vivien ja som od marcoviek tak som len tak nakukla a k tomu urol.caju mne ho zakazali pit...teda moj gynekolog...takze asi nie Wink pekny dnicek kinderka Razz

30.10.2006 13:59

meloa

Ahojte, Vivien tak som rada, že nemusíš byť v nemocnici a prajem ti krásne a zdravé tehulkovanie a samozrejme , prajem to nám všetkým, čo čakáme bábetko. Baby, mne sa vôbec už nechce chodiť do práce, a keď tak, tak len na 4- 5 hodin a nie na 8,5 - 9 h. Strašne zabúdam, som taká nijaká. Včera som pozerala na TV Central relaciu o tehotenstve, pôrode, novorodeniatkach, a veru som si od šťastia aj poplakala, keď som videla, čo ma čaká - ten maličký uzlíček šťastia, také drobulinké a krehulinké a zo mňa sa stane mama, také zvláštne pocity...ale pritom nesmierne krásne. Aj keď viem, že to nebude jednoduché, ale teším sa na túto etapu môjho života, na to malinké stvorenie. Asi aj ja už citím bábenko, ak je to teda to bublinkovanie. Neviem prečo, ale mám pocit, že budem mať dievčatko, tak si to myslim. Ale dôležité je , aby bolo zdravučké!!!!!!!!! Ozaj, ja nemám žiadne chúťky a ani žravku, dokonca mi moc ani jesť nechutí. Je to normálne? Kupujete už niečo pre bábetko?

30.10.2006 14:51

oswa

Ahojte baby.. ivus to mas recht..dnes som sa doslova vznasala v gatusiach, nic netlacilo...no proste to vymysleli paradne pre tyie tehotky..chudatka nase maminy chodili odete v takych vreciach neforemnych,nazberkanych..V TN bol naozaj pekny vyber,ale zase na druhej starne, aj to obchodnici zneuzivaju, ze tehotky nemaju co na seba..lebo tie veci su naramne predrazene..ale pohodlnne Laughing Vivie..super, ze si takto obisla..snad to bola posledna komplikacia..klop,.klop Laughing Inak ja som presvedcena,ze budem mat chlapca..proste taky pocit, 2x mi to aj vestica povedala (uz davnejsie) a kamartkina kolegyna nam tiez podla datumu povedala,ze chlapec...Tak tosom fakt zvedava, ze co doktorko o 2 tyzdne povie:-)) snad bude drobcek dobre otoceny.... Mdeloa..co sa tyka chutok a pazravosti..tiez to umna nefunguje, jest sice jem,ale nie nejako extra...navykla som si ranajkovat (predtym rto u mna neexistovalo) a medzi jedlami take prkotinky ovocoe, jogurty a tak...nemam pocit preziarania a napriek tomu mam brusino zo dna na den vacsie... Shocked Pribrala som 4 kg , ale vyzeram aspon na 10....teda ja mam ten pocit a moj mangel takisto Embarassed Skonstatoval, ze mi to vsetko ide do bruska a trosku do zadku...Baby, objavuju sa u vas strie?? Evil or Very Mad Inak co sa tyka oblecenia, este nenakupujem, nechavam to na posledne 2 mesiace..aj ekd som nedavno dostala od muzovej sesterky uplne novu mini mikinui, 2 pyzamka a pulovrik, v zelenej farbe...No ekd uz som dostala,tak som si to nechala, alle sama kupovat nejdem este nic... sice sa rozhliadam,co kde za ake ceny..ale zatial len pozeram... Tak sa majte, prajem pekny a hlavne rychly tyzden..hlavne pracujucim Rolling Eyes