1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

16.10.2006 11:54

katy22

Kukuc: hej to by teda teraz velmi dobre nebolo... Mne sa to objavilo v anglicku, zacalo mi byvat zle a krce a tak myslela som ze len zo stravy, ked som sa vratila, sla som k lekarke a ze vred... tak som brala lieky asi mesiec a potom sa zahojil ale zle mi byvalo este dlho, potom to preslo a je to tu zas Crying or Very sad Crying or Very sad
aj ja si myslim, ze ti to mozu sposobovat stresy. ale ty si sikovne dievca, ty to zvladnes. a ked budes mat po svadbe budes oddychovat a zvolnis tempo. a skolu nechces prerusit? ci budes skusat stihat?

16.10.2006 11:57

Yasmine

Ja si niekedy robim srandu, ze to som si vybrala obdobie na tehotenstvo Razz Ze kym sa obleciem a vyzleciem, tak to prejde casu ... Razz Ze v lete to maju jednoduchsie. Hodia na seba "nejaku plachtu" a je to. Laughing Chcela som mat maleho barana, tak mi treba, musim vydrzat. Laughing

16.10.2006 12:08

Anonymous

Dakujem vy ste take zlate, ani neviete ako mi to pomaha.... A skola??? Z tej stresy nemam, zvladam ju uplne v pohode bez tazkosti a je tu velmi prijemna intimco atmoska lebo je nas malo... No a kedze studujem psychologiu tak sa mi to aj hodi, vedi som uz skonciula vyvinovku co boli same deticky... a teraz mam tiez take prijemne veci ako rodina, surodenecke poradie a vztahy, vychova... no hodi sa... a ci prerusim?? uvidim, ale asi hej na rocik a potom dalej, vzdy som to chcela zmaknut cez skolu z viecerych dovodoch tak dufam ze sa podari... som sa rozkecala ja len ze stresy zo skoly to nebudu to assi skor ta svadba... tak som zvedava ci to potom prejde..

16.10.2006 12:09

Kukuc

to som bola ja Wink

16.10.2006 12:54

Dadicka

Ahojte baby, dlho som sa neozvala, ale mám fofry v robote, len dúfam že sa to už ukľudní tento týždeň. Dnes som volala o výsledky z krvi, minulý týždeň mi robili testy na glukozu, a tak som nešťastná. Že mám zvýšené hodnoty, doktor mi robil testy skôr lebo mama aj brat majú cukrovku... tak sa bojím že aj ja... uvidím zajtra... som zvedavá. Držte mi palce...

16.10.2006 15:32

oswa

no baby..tie pohyby,...hotova veda...Ja si tiez myslim,ze som to citila,lenze neviem,ci je to ono, a navyse sa mi zda prilis skoro....napr.dnes v potravinach, citila som to aj predtym,je to take,ako ked na chvilku vnutri nieco stiahne,ako taky maly krc,ale neboli to ani nic...Tak som z toho jelen...No nevadi,len nech mi doktorko povie,ze je vsetko v poriadku budem stastna ako blcha..Ja sa toho sona asi ani nedockam....slak ma trafi Laughing Yasmine,neobavaj sa toho,ze ked zvracias, ze babo nema z coho cerpat..Hned keby si aj bola chuda,aj chudi ludia maju menej,ale predsa, tukovych zasob, ktore sa v case nudze odburavaju Razz Neboj,ked zacnes priberat,ako napr. ja Laughing , tak toho bude aj moc..ale su zase typy,co priberu 6 kg a po porode maju este o 2 menej..mozno ze patris k tym styastnym Wink Inak,co sa tyka tepla,tiez patrim k ludom,co maju radi teplucko,takze este teraz sa da,aj ked rano je poriadna kosa...a navyse,neviem,co budem nosit v zime na oblecko Razz Vivien..co sa tyka "letenie" dni..mohli by aj rychlejsie...Necj uz je aspon 26 tt Laughing katty22...nebooj.sme tu viacere,co nemame nakupene..ale hadam sa to postiha.. Kukuc..pripajam sa k ostatnym,bude to asi stresom,skola,svadba,babo..je toho asi naraz trochu vela..neboj,po svadbe budes lezat a novomanzel ta bude obchadzat ako princeznu Laughing a ozaj,ktory rocnik studujes? dadi..neboj,tehotenska cukrovka postihuje viacere zeny..a mozno to bolo len jednorazove..Mozno bdue stacit dieta..samozerjem na odporucanie lekara... Tak sa majte a piste,co noveho...

16.10.2006 15:46

vivien

Baby ja som sa teraz pred hodinkou tak zlakla Surprised , mala som asi 5 krat za sebou taky krc v brusku Surprised , no potom to preslo, potom ma napadlo, ze spm zjedla jablko, hrusku a o 10 min. na to polievku, tak asi to bolo z tej super kombinacie Rolling Eyes , aspon dufam...

16.10.2006 19:21

ivus80

Ahojte, Vivien, moj Ondrejko mal pred mesiacom dva roky. Hura, zajtra idem na prvu poradnu!!! Zoberu mi krv a presne mi doktorka povie, kedy ideme na AFP testy. Moc sa mi tam nechce, bojim sa toho, ze to zle vyjde a ja sa budem stresovat. Je mi jedno, ake je babo, lubim ho, nech je akekolvek, pevne verim, ze je zdrave a ak sa nahodou stane chybicka vo vypocte, zbytocne sa nalakam. Moja kamoska a jej mama - rozdiel medzi kamoskinym najmladsim bratom a jej druhou dcerou je iba tri mesiace - a obom im vysli zle AFP testy, ale nastastie su obe deticky v uplnom poriadku. Veru, sa to ani nezda a za chvilu budeme postupne rodit - leti to poriadne. A ani sa nenazdame a nasi deti nas urobia starymi mamami Shocked Katy - ja uz mam kupeneho aj Mikulasa pre syna a pre neterku so synovcom. A uz aj nejake vianocne darceky, lebo nas je hodne, tak som nutena postupne kupovat. A je to dobre, lebo kym ini stresuju, ja som uz v pohode a s usmevom balim darceky. A ktoreho decembra je Tvoja dcerka? Ja som prveho a 28. mam meniny. A mas pravdu, dietatu staci dve tri hracky. Videla som to na synovcovi, ked nevedel, co skor ma rozbalit, nedokazal sa ani poriadne tesit z nicoho. Nasiel si jednu hracku a ostatne isli bokom. Keby si videla to sklamanie v ociach jeho mamy, ona sa snad viacej tesila, ked tie darceky kupovala, ako on, ked ich videl. Ja som malemu kupila len par drobnosti, este mu chceme kupit hrackarsky kazetak s mikrofonom na nahravanie z Quelle a potom oblecenie, co potrebuje. Tak sa zatial majte krasne, prijemne nakupovanie vianocnych darcekom a hlavne vela vela vela napadov. Pa Iva

17.10.2006 15:22

ivus80

Ahojte, tak dnes som bola na prvej poradni. Zobrali mi krv az do 5 skumaviek, tak som sa zasmiala, ze co som usetrila na menstruacii, to mi teraz zobrali Laughing Na AFP idem 24.10. Rozmyslali ste nad vybavickou alebo ste ju uz oprasovali? Ja uz ano, v nedelu pozriem, co ostalo u svagriny po detoch, cosi mam ja a co bude chybat, dokupim. So svagrinou mame rovnako deti - prvi chlapci su do jesene (august a september) a jej dcerka a moje drobatko do leta, resp. na konci jari (ja koniec aprila, ona zaciatok maja), takze snad toho nebde treba vela dokupovat. Urcite vsak musim kupit plienky, po malom mi cosi ostalo, ale minimalne este 20 mi bude treba. Kolko stoja u Vas plienky? V ZA boli donedavna v akcii za 29 Sk/ks, tak ak este budu, kupim ich. Cez den budem davat obycajne, bavlnene plienky a len na noc (samozrejme, ked nam skonci prazenicovo-kakacia doba) a ked kdesi pojdem, tak papierove. Aj pri malom som to tak robila. Ale nasla som si dobry system aj na pranie aj na vesanie aj zehlenie a skladanie plienok, tak mi to nebude robit problem. A okrem toho - ved mam mladsie sestry - ich plienky som zehlievala vacsinou ja, tak nech teraz vratia pozicane :D Tak sa majte krasne. Iva

17.10.2006 19:14

vivien

ahojte posielam vam moju aktualnu fotku bruska :D

18.10.2006 09:39

Yasmine

Ahojte mamulky. Vivien, paradicka, pekne brusko. Ked sa tak pozeram na to svoje, tak je asi rovnako velke. Musim si uz spravit nejake nove fotecky. No, napadne mi to vzdy vtedy, ked som sama doma. Razz Co sa tyka darcekov na vianoce, tak ja som si vymyslela taku vec a dufam, ze so mnou bude suhlasit zvysok rodiny, aby sme si navzajom nic nekupovali a kazdy nieco kupil nasmu babätku. Pride mi to momentalne dost rozumne a prakticke. Ked som to povedala kamoske, tak sa jej to pacilo a vraj to tiez uplatni. Co sa tyka oblecenia pre babätko, tak nieco podedime po bratrancovych a sesterkinych detoch. Co bude chybat, tak hned po krvnych testoch idem vo velkom nakupovat. Razz A co sa tyka plienok, tak Ivus suhlasim s Tebou. Tiez mam taku predstavu, ze to budeme tak robit. Kedysi som citala, ze u chlapcekov je zdravsie davat bavlnene plienky, aby nedochadzalo k prehrievaniu guliek a neboli tak v dospelosti neplodni. A dalsia vec je, ze pri pouzivani bavlnenych plienok sa deticky skôr zacnu pytat na nocnik. Vyskusame, uvidime. Razz Razz Razz Zatial prajem pekny den.

18.10.2006 10:00

vivien

Ahojte tehulky :D Tak krvicku na AFP zobrali, teraz tyzden cakat, ach jo, dufam, ze to nejako vydrzim. Baby niekedy sa mi stava, ze som v klude tak sa mi z nicoho nic rozbusi srdce na par sekund... Confused , musim to povedat pri najblizsej poradni... Idem nieco navarit, Adamko ma diutu, lebo vcera hnackoval, tak nieco take dietne, asi mrkvovu polievocku s ryzou a spagety, Adamko bez kecupu, no neviem ci to spapa Rolling Eyes Tak sa majte pekne

18.10.2006 14:24

katy22

|Ahojte dievcata akosi nam to tu spi Laughing ja som dnes troska traposila. sa mi zdalo, ze mi splaslo brucho a prsia a male sa uz dva dni nehybalo, tak som volala sestricke, ze co. a ona podarena ze " no mate nespat tak dobehnite" Laughing bola som oplasena ( este som vlastne nezazila bezproblemove tehotenstvo, tak ma zaskoci vsetko a prilis sa pozorujem) ale boli aj s dokinom zlati ( oni su manzelia) , pozrel mi babo, ukludnil ma ( ked som povedala, ze nabuduce zavolam rovno na psychinu, tak mi povedala sestricka, ze naco by som tam volala aj tak tam nemaju sono Laughing ) a povedal, ze radsej mam zavolat alebo prsit ked sa mi cosi nezda ako prist neskoro. tak ma to potesilo, ze mam ozaj prima doktora. zajtra idem na tie afp.....ufff ....bojim... Wink

18.10.2006 15:10

vivien

katy22: |Ahojte dievcata akosi nam to tu spi Laughing ja som dnes troska traposila. sa mi zdalo, ze mi splaslo brucho a prsia a male sa uz dva dni nehybalo, tak som volala sestricke, ze co. a ona podarena ze " no mate nespat tak dobehnite" Laughing bola som oplasena ( este som vlastne nezazila bezproblemove tehotenstvo, tak ma zaskoci vsetko a prilis sa pozorujem) ale boli aj s dokinom zlati ( oni su manzelia) , pozrel mi babo, ukludnil ma ( ked som povedala, ze nabuduce zavolam rovno na psychinu, tak mi povedala sestricka, ze naco by som tam volala aj tak tam nemaju sono Laughing ) a povedal, ze radsej mam zavolat alebo prsit ked sa mi cosi nezda ako prist neskoro. tak ma to potesilo, ze mam ozaj prima doktora. zajtra idem na tie afp.....ufff ....bojim... Wink
Teda Katty, ty si ale cislo Laughing , ale je pravda, ze radsej 100 krat a zbytocne ako raz a neskoro... Mas pravdu, ze tu to akosi spi, neviem kde sa vsetky baby podeli... Inac drzim palce na AFP, vsetko bude ok, ani mne nieje vsetko jedno, ale verim, ze vsetko bude ok... Wink

18.10.2006 16:08

katy22

veru, takto nas aj majovky a junovky predbehnu Laughing asi su dievcata zaneprazdnene ja som sa rozhodla spravit zajtra nakupy darcekov, tak idem spekulovat co a ako a komu a za kolko Cool

18.10.2006 16:46

oswa

Baby, ja som v siedmom nebi....Dnes som bola na tie testy, pumpli ma z krvi trosicku..ale vynahradilo mi to sono, doktor ho urobil,aby nevznikli nejaky chyby...podla sona 15+2 tt (aj ked ja viem a 99% ze je to 16+5tt),ale povedal,ze tie 2-3 dni nerozhoduju..Tak mi spravil sono zcez brusino a skerila som sa a tej posteli ako slniecko na hnoji Embarassed Drobcek sa mrvil, videla som hjlavicku,nozicky,rucicky..a meria cca 16 cm... BOla som trosku sklamana,ze tam nebol manzel,lebo mi slubiol doktor sono buduci utorok...Ale bol zlaty,ze nech prideme utorok aj s kazetkou a on nam to nahra....No budem na to civiet asi kazdy den..Urcite aj doktor pocul ten rachot,aky kamen mi spadol zo srdca,ze som videla drobca hybat sa Laughing POradna o.k.,len povedal ze treba davat pozor na vahu, nevyhresil ma za tie + 3 kg,len ze davat pozor, lebo ku koncu sa pribera najviac..O 4 tyzdne idem ne "velke sono", kde bude robit aj ozvy..tak sa na utorok zase tesim ako blcha... Razz Manzle je na sluzobke, tak som mu pislala a bol podareny, ci sa na neho podoba.... ivus80...ani som moc nepremyslala o vybave,este je casu dost..ale co sa tyka plienok, pridu nam vhod,manzel ma kamarata, ktory mu povedal,ze nam da 40 novych plienok, co ostalo po ich deturencoch..takze s tym mam pokoj..a davat budem asi pampersky...Ja sa ti v tom nevyznam, nakolko to bude prve,ale viacero mamiciek mi vravelo,ze financne sa neoplati prat plienky, vraj to vyjde na stejno...Latkove stacia na prve mesiace (koli nozickam) a na grckanie a tak..Ci sa mylim?? Co sa tyka vybavicky, hadam posunu kamaratky, jedna ma 2, druha 1 chlapca...a kedze mam citak,ze aj ten nas bude chlapcek..Tak hadam posunu..A mam este aj veci este po sestrinych..Na zaciatok toho aj tak vela netreba...nie? Vivien...fakt pekne brusinko...ja som na tom rovnako...Nejako mi za posledne 3 tyzdne vyhuplo Laughing Co sa tyka busenia srdca, ja to mam od zaciatku..v posteli,v klude a mavam tep 100/min..Nic mi nezistili,srdce v poradku..asi je to dedicne a navyse tehotenstvo..zataz.. katty..nic si z toho nerob...ja sa tiez sleduje apozorujem..keby som dnes nebola na sone,asi tiez traposim..Lebo poobede som dostala na par minut take krce do podbruska...Neviem,ci zastavene vetriky,ale chvalabohu je to prec... Embarassed NO mate pravdu, ze tuto to nejako spi, prispievame stale tie iste..Ale nevadi,hlavne ze pisete aspon vy...Tak sa drzte a nech nam dopadnu dobre testiky...Inak v tom roztuzeni som sa aj zabudla opytat,ci nahodou nevidi phlavie (vraj sa to uz da vidiet),ale to by mi asi povedal...Tak sa idem zase vytesovat do utorka..Nabilo ma to energiou na dalsi mesiac...

18.10.2006 16:47

oswa

KOpla som sa ..podla son a16+2 tt..je tam rozdiel 3 dni Embarassed

18.10.2006 18:17

katy22

Oswa, som rada, ze babenko je ok. ja idem do poradne az 9.11 Rolling Eyes ach jaj. resp podla ysledkov afp. no a by bli ok, prave som zmastila tri zemiakove placky, nech mam cosi v tej krvi Laughing Laughing Laughing Laughing . lebo zajtra n alacno...ufff idem este s mladsou von, je cela zhava na bycikel bez pomocnych koliesok, tak uvidime, ci prideme celi Laughing

18.10.2006 18:23

oswa

katty..a preco na lacno? Ved tam zistuju bielkovinu,ktoru produkuje babenko...No napr.ja som nesla na lacno,pekne som sa naranajkovala,ani Dr.mi nekazal prist....Tebe ano???? Inak..na margo tych placiek..Ja som zmastila 3 rozky s bryndzovou natierkou....Proste som musela Embarassed Po siestej bude len hrozienko.... Ozaj abby,este byvate unavene? Ja som dnes,ani neviem ako,zalomila pri telke o 16 a nebyt jehovistov,skoro m z nich siblo,tak spim asi doteraz... Wink

18.10.2006 19:15

Anonymous

oswa: katty..a preco na lacno? Ved tam zistuju bielkovinu,ktoru produkuje babenko...No napr.ja som nesla na lacno,pekne som sa naranajkovala,ani Dr.mi nekazal prist....Tebe ano???? Inak..na margo tych placiek..Ja som zmastila 3 rozky s bryndzovou natierkou....Proste som musela Embarassed Po siestej bude len hrozienko.... Ozaj abby,este byvate unavene? Ja som dnes,ani neviem ako,zalomila pri telke o 16 a nebyt jehovistov,skoro m z nich siblo,tak spim asi doteraz... Wink
neviem preco nalacno este aj dnes ked som volala so sestrickou, tak sa ma pytala, ci uz som jedla. ze keby nie, mohla mi dnes zobrat to afp. ale bola som uz najedena ( ked mne, zial, chuti vzdy Embarassed ) tak idem zajtra. a prizvukovala mi to aj ked som odtial odchadzala. mozno daju robit rovno aj krvny obraz a hepatalky alebo co. netusim. ved si vezmem daco so sebou a po dnesnej veceri mam dobry zaklad Laughing Laughing Laughing Laughing ja som unavena este stale, a oci ma strasne stipu. asi by som si mala dat pardnovu pauzu od netu. len asi to nevydrzim tak sa majte pekne a prijemny vecer

18.10.2006 20:11

vivien

Ahojte, tak ani mne nekazali prist na lacno, no Katty tak zemiakove placky by som si teda dala mnam, asi ich niektory den urobym Wink , oswa, tak my sme tiez mali na ranajky bryndzovu pomazanku, mnam0 :D :D :D

19.10.2006 02:51

Pozdrav z Toronta !!!!

MajkaLa

Ahojte, prepacte, ze som sa dlho neozvala, ale prisli za mnou moji rodicia aj svokrovci. Uz su to 1 tyzden a zostanu az do 30.10. Je to super, varia mi vsetko pocom tuzim..zacala som trosku viac papkat a aj priberat. Takisto ako Ivka som na konci 13tyzdna a zatial som pribrala take 2 kg. Brusko uz zacalo rast, ale teda s vami sa este porovnavat nemozem. Ze vraj je to aj preto, lebo je to moje prve, ze to sa dlhsie caka na brusko. Inak ja sa snazim najako kocirovat tehotenske chute a nie moc kombinovat, aby mi nebolo zle...tak papam tiez kazde tri hodinky a len malinko. Inak ze je velmi dobre pit medzi jedlami, nie hned po jedle. Ja idem nabuduci tyzden k doktorovi, dufam, ze bude pocuvat aspon srdiecko, som strasne zvedava. Do roboty nastupujem asi 1.11. ale este sa uvidi, ci mi vobec zamestnavatel najde tu administrativnu robotu, lebo do mojej terajsej sa nevratim aj na zaklade odporucani mojej doktorky. Dievcata, krasne bruska..teda uz ste tam dve poslali fotecky..krasne..dufam, ze sa zachvilku tam budem pysit aj ja. Inak tak mi je super s nasimi, vsetci sa o mna pekne staraju, hladkaju a masiruju..no proste super. A uz sa aj odvazim ist do obchodu s tym tehotenskym oblecenim, nech si uz kupim nejake pohodlne nohavice. Majte sa krasne, Majka

19.10.2006 08:52

Dadicka

Ahojte, tak sa to potrvrdilo. Pobehujem teraz po doktoroch a len ma zcucávajú z krvi Smile Mám zlé výsledky cukru, aj moč nebol v poriadku, nejaké ketóty som mala moc vysoké.... dnes som bola zas na krvi a teraz po jedle idem zas. Doktorka na diabetologii ma včera poriadne vystrašila, že hneď do nemocnice... tak som sa zľakla, ale to je pre nich asi najlešie, aby mali pokoj, ale že dnes ešte udví aké budem mať výsledy... zatiaľ mám diétu, ale vyzerá to na inzulín... mám strach o maličké, dnes musím tú doktorku vyspovedať, a asi zájdem aj za mojím doktorom, nech mi to vysvetlí.... tak sa majte pekne, ja sa zas ozvem... papa

19.10.2006 09:14

Kukuc

Ahojte Laughing Tak ja som bola vcera na poradni, som 15tt + 2 a zatial som pribrala 1,5 kg. Moc bol v poriadku, z krvi ma tiez riadne vycucali, vysledky z AFP budu v pondelok. Dalsiu poradnu mam 20. 11 aj s velkym 20 tt sonom, ale ja neviem ci to dovtedy vydrzim. Doktorka vravela ze bude trvat aspon pol hodinku, tak sa uz hrozne aj s tatinkom tesime. Asi vezmeme so sebou kazetu, aby sme sa mohli potom doma vytesovat. Inak vcera som konecne nasla mencestraky na traky, tak som taka rada, je v nich super a teplucko... aj podprdu som nasla uplene skvelu. Inak v blizkej dome idem na porodnicu a na novorodenecke do antolskej, taka mala prax zo skoly, ale sa hodi, kedze tam by som chcela aj rodit. A uplne riadne sa na to tesim... Dnes odchadzame kazdy k svojim rodicom domov, inak neviem ako to vydrzim uz som na svojho draheho taka zvyknuta, no a v sobotu sa svadbujeme Wink tak drzte palce nech nam to vyde... Laughing

19.10.2006 09:55

Yasmine

Ahojte mamulky. Katy, to co sa Ti vcera stalo, tak ja zazivam priblizne kazdy treti den. Zobudim sa a brusko takmer ziadne, ani prsia ma nebolia a mam pocit, ako keby som ani nebola tehu. Prvykrat som tiez spanikarila, teraz uz je to v pohode. Do polhodinky je vsak vsetko tak, ako ma byt. Razz Oswa, mna uz unava presla asi pred tyzdnom a pol, uz nemam potrebu poobede si pospat a niekedy sa citim plna energie. Chodim vsak spavat medzi deviatou-desiatou a niekedy pospim aj desat hodin. Dadicka, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a nemusela si ani do nemocnice, ani pichat inzulin. Kukuc, este raz zelam, aby v sobotu vsetko dobre dopadlo a stres rychle opadol. Nech sobota bude jednym z vasich najkrajsich dni v zivote.

19.10.2006 09:59

Janusa

Ahojte babeny, tak ja sa hlasim po dlhsej dobe ... mam toho nejako vela v praci aj okolo nasho nedorobeneho domceka ... S tou unavou je to aj u mna hrozne, ja kazdy vecer zalomim pri telke uz o osmej ... Shocked Strasne vam zavidim, ze mate dobrych lekarov, ktory sa o vas tak pekne staraju ... ja este stale nemam ani fotku babenka ... Sad Ani neviem kolko meria ani nic, som z toho uplne znechutena ... Na buduci tyzden mam ist na AFP testy, dufam ze to bude ok. Inac aj mne kazali prist na lacno, tak neviem preco ... Ja som zatial pribrala 2 kg a nejake tehu chute ani nemavam, len obcas, napr. vcera vecer som si musela uvarit krupicovu kasu ... :D Kukuc - drzim palce aby svatba dopadla podla vasich predstav a zelam ti vela stastia v dalsom zivote ... :D Dadicka - neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne, drz sa ...

19.10.2006 11:09

hudy

Ahojte dievčatá, ja sa tiež ozývam po dlhej dobe, to viete, veľa práce a teraz ešte aj zastupujem vedúcu, ktorá je na dovolenke a bude ešte aj budúci týždeň, uff. Ale ináč sa máme fajn. Ja som bola na krvi min. týždeň, neviem, či to bolo AFP, zisťujú tam nejaké veci okolo bábätka. Výsledky mali byť dnes, ale sestrička povedala, že keby boli zlé, tak by mi zavolala. Ďalšiu poradňu mám 8.11., ale ultrazvuk až potom niekedy. Už by som ho tak chcela. Inak únava už asi pomaly odchádza a už ani pri varení mi nebýva tak zle. Prajem vám všetkým pekný dník. Kukuc - držím Ti na sobotu palčeky. Bude to super, uvidíš.

19.10.2006 14:28

katy22

Ahojte ja som bola dnes na krvi rano , potom so sa potulovala po meste, dake darceky nakupila. hlavne svokrusu mam uz vybavenu aj svagra. len neviem co Emmke ( to je moja mladsia ), ona ma zlatko este aj 10.12. narodky Rolling Eyes Oswa, dnes sa ma sestricka pytala, ze co a ako, ci citim pohyby a tak. a ja reku, povedali ste mi , ze nemusim, tak sa nesledujem. chuda, tiez maju zo mna mraky po tolkych neuspechoch. tak by som bola stastna, keby to tentokrat bolo bez problemov Smile

19.10.2006 16:33

vivien

Ahojte :D Dadicka, neboj vsetko bude ok. Ahojte vsetkz, co ste tu davno neboli, aj ostatne baby by mohli dat o sebe vediet, ci su ok... Kukuc, uz sa ti to krati, tak nech vsetko dobre dopadne, ale to som ti uz pisala Wink Katty, super, ze uz mas cast darcekou nakupenych, inac mas pekny tickerik Wink Ja nemam nic nove, tak sa majte a piste, ak mate cas Wink :D

19.10.2006 20:36

ivus80

Ahojte, Yasmine, mas pravdu, co sa tyka pouzivania bavlnenych plienok, aby sa zabranilo prehrievaniu chlapcenskych guliek. A mozem potvrdit, ze vdaka bavlnenym plienkam sa mi Ondrik zacal pytat pomerne skoro, t. j. mal dva roky a uz sme bez plienok (okrem spania). Sice sa len niekedy priamo vypyta, skor si zacne chytat pimplika a viem, ze ide cikat. A davam ho priebezne cikat, takze to mame pod kontrolou. Niekedy uz nestihne, tak slipky len tak ocika a zbytok ide do nocnika. Minule cikal do nocnika, cosi ho zaujalo, postavil sa, ale cikal stale :D Vivien - ked mi Ondrik hnackuje, tak mu davam Smectu ale tak, ze rozmliazdim banan, do toho postruham surove jablko, horku cokoladu a do toho zamiesam Smectu. Vyzera to vselijako, ale davam mu to po castiach, tak vlastne do neho dostanem aj Smectu, aj banan aj jablko aj horku cokoladu - proste vsetko, z coho tuhne stolica. Nastastie to pomerne dobre chuti a tu Smectu tam takmer necitit. Oswa, nejde o to, ze pranim plienok sa usetri alebo neusetri, ale ide o to, co pisala Yasmine a na co som jej v prvom odstavci odpisala. A niektore deticky maju alergiu na papierove plienky a niektore na bavlnene. Takze kazda mamicka zisti, co je pre jej dieta najvhodnejsie. A na papmersku sa dalsia plienka pouziva cca do 4. mesiaca, kedy je druhe sono noziciek a ked sa ukaze, ze klbiky su OK. Ja pouzivam najlacnejsie papierove plienky z Tesca a som s nimi spokojna, malemu nevadia a dokonca sa mi zda, ze kvalitnejsie plienky ako napr. Huggies, Fixies, Happy alebo kvalitnejsie Tesco viacej smrdia ako tie biele tescove. A co sa tyka vybavicky, tak je na kazdej mamine, ako sa rozhodne obliekat babo. Ja som v tomto mozno staromodna, ale ja budem prvy mesiac - dva obliekat klasicku kosielku, na to cvernovy kabatik a nozicky do plienky. Je to prakticke na prebalovanie, dietatko tolko nenadvihujes, kym mu zapnes dupky. Ale ked podrastie, alebo bude velmi teplo, tak prejdeme na bodycka, resp. dupacky. Niektore baby hned davaju bodycka a dupacky. To je na kazdej mame, ako sa rozhodne, co je je pohodlnejsie. Ozaj, dnes som sa od kamosky dozvedela zaujimave info - ze ak mate s muzom rovnaku krvnu skupinu, tak budte mat vraj aj deti jedneho pohlavia. Viete o tom nieco? Baby, v tehotenstve je normalne, ze je zvyseny tep, lebo Vam v tele cirkuluje viacej krvi a srdce musi tu krv nejako spracovat. Pokial to nie je moc vazne, netrapte sa nad tym, popripade sa opytajte na to dr., co povie. Oswa, ked Ta zase navstivia jehovisti - zaruceny odpal je - Dakujem, za Vasu snahu, ale zatial som spokojna so svojou vierou, neplanujem zmenit vierovyznanie, ale ked na naplni tuzba zmenit svoj hriesny zivot, tak si Vas vyhladam a budem sa informovat. Zatial vsak dakujem. Dadicka, drzim palce, nech Ti to dobre dopadne. A mala si predtym problemy s cukrom v krvi? Ak nie, tak po porode, by sa Ti mala krv upravit. Neboj sa, babatko je velky bojovnik, ked budes dodrziavat rady lekara, bude OK. Kukuc - aj ja sa pridavam - nech Ti svadba vyjde, uzivaj si kazdu sekundu, lebo mne to tak strasne rychlo ubehlo, doobeda som sa obliekala a za chvilu uz aj vyzliekala :D A bolo po svadbe, na ktoru som sa straaaaaaaasne tesila snad uz od 15 r. Vydavala som sa ako 22,5 rocna. Janusa - staviate novy domcek alebo prerabate? My staviame uplne novy, tak si viem velmi dobre predstavit, co je to za "zabava". Tak sa majte krasne, drzte sa. Pa Iva

20.10.2006 08:40

katy22

Dobre ranko prajem :D ja si dovolim povedat moj nazor na plienky: pri starsej som pouzivala na 99 % bavlnene ( papierove boli priiiserne drahe vtedy boli len Nannys a jedna stala 11 Skk) , plienky prestala nosit ked mala 15 mesiacov cez den a na noc ked mala 21 mesiacov. cize este pred dovrsenim dvoch rokov. ale kedze mala citlivu pokozku, ine som nerobila, len som prala a zehlila plienky. a teda poviem vam, ze mi to pekne liezlo na nervy. pri mladsej som uz v porodnici na noc davala pampersky ( ach, to bolo, moct si pospat a nemusiet za hodinu vstat kvoli precuranej plienke) a vlastne som bavlnene pouzivala len pod hlavicku a tak. ani som ju extra na siroko nebalila, jej urobili sono klbikov ked mala 9 dni a bol to v podstate v poriadku, tak som ju este chvilku balila na siroko. no ale poviem vam - ZLATE PAMPERSKY - a som rozhodnuta to tak robit aj teraz. jaj, a bez plienky je cez den od 18 mesiacov a na noc od 2 rokov. a to uplne sama sa rozhodla dat plienku prec. lebo ju nemozem do nicoho nutit, potom sa mi " zavzdusni" a nepohnem s nou vobec. toz tak moje skusenosti k jednorazovkam

20.10.2006 08:44

Dadicka

Ahojte, tak už som úplne kludna... doktorka ma ale poriadne vylakala, neviem preco ale ja mam stastie na doktorov. Preco si to nenechaju pre seba a vyjadria sa až ked si budu isti??? Takže som bola ráno na cukre aj potom po jedle a všetko bolo v norme, aj moč bol v poriadku... a tú stredu neviem čo som mala za deň, vysoký cukor, bielkovinu v moči a ešte aj nejaké ketolátky vysoké, no na porážku. Ale včera to bolo v norme, tak som vyfasovala len glukomer, mám si merať cukor a zapisovať a držať diétu... tak sa teším, že je to tak v pohode, hrozne som sa bála o maličké.... no a o dva týždne idem na kontrolu, a budú ma sledovať asi do konca tehotenstva, ale to neva som rada že budem pod kontrolou :D Ja by som tiež už mala nakupovať darčeky, každý rok si hovorím, že nabudúce začnem skôr, ale nejako to nikdy nevyjde... tak uvidím... ale keď si predstavím ako sa budem zas naháňať pred vianocami.... joj.... Smile Tak sa majte krásne... pekný deň Dada

20.10.2006 09:01

katy22

Dada, to je parada, ze si nemusis pichat inzulin. no mas pravdu, ze najprv ta mohli poriadne vysetrit az potom robit zavery a nemuseli ta desit. ta dieta sa da zvladnut , ved je to pre babenko. tak ti drzim palce, nech je j nadalej vsetko v poriadku. inak ja si picham denne do brucha fraxiparin a uz ho mam take modre, ze az. a uz ani nemam poriadne miesto, kam si to pichnem Rolling Eyes takze viem o com hovorim, ked tvrdim , ze lepsie bez inekcii. ale takisto je to pre babenko, tak sa obetujem.

20.10.2006 09:21

vivien

Dobre ranko :D Tak Dadicka, super, ze sa to takto vyriesilo, tak to je fajn... Katty o tom fraxipirine so pocula, to mas nejaku hustejsiu krv alebo nieco take? Tak len to vydrz, to musis do konca tehotka? No co sa tyka plienok, tak aj ja som pri Adamkovi skusala bavlnene, ale Adamko bol strasne uplackane babetko, mali sme novorodenecku koliku, mal aj reflux do 8 mesiaca, cez den mi velmi malicko spinkal, vacsinu dna plackal, takze som niekedy ranajkovala o 14:00, a pomoc velmi nebola... Ale nevadi milujem ho nadovsetko na svete, preslo to, su aj taketo deticky co viac plackaju...Takze som sa vykaslala na bavlnene plienky a zvolila som jednoduchsiu alternativu... Teraz tiez budeme kupovat jednorazovky...

20.10.2006 09:25

katy22

Vivien, ano mam problem s hustotou ( zrazanlivostou 0 krvi. nie je to dramaticke, ale kedze moja mama mala porazku ako mlada, tak ma viac sleduju. a v tehotenstve sa zrazanlivost este zvysuje. je to prirodzene, telo sa brani vykrvacaniu. aj moja druhorodena prevrieskala prvych 6 tyzdnov. bolo to brutalne. ale potom ma napadlo kupit take to lehatko a bol klud Laughing

20.10.2006 15:19

meloa

Ahojte babenky, dlho som sa neozvala, ale dajako to nestíham, v práci máme toho teraz strašne veľa a ešte sa snažím porobiť si skúšky do školy . Aj ja som bola na AFP testoch v utorok, dnes som sa dozvedela aj výsledok - všetko je v poriadku, našťastie. Na poradňu idem 9.11., dúfam, že už bude krčok v poriadku, a aj babenko. Kukuc - zajtra Ti prajem veľa šťastia a užite si každulinkú minútu!!!!! Baby, je to normálne ak ma pobolieva bruško? Vivien, krásne bruško!!!! Aj to moje je už riadne, ale ako by mi išlo do špicu.

20.10.2006 15:27

vivien

meloa: Ahojte babenky, dlho som sa neozvala, ale dajako to nestíham, v práci máme toho teraz strašne veľa a ešte sa snažím porobiť si skúšky do školy . Aj ja som bola na AFP testoch v utorok, dnes som sa dozvedela aj výsledok - všetko je v poriadku, našťastie. Na poradňu idem 9.11., dúfam, že už bude krčok v poriadku, a aj babenko. Kukuc - zajtra Ti prajem veľa šťastia a užite si každulinkú minútu!!!!! Baby, je to normálne ak ma pobolieva bruško? Vivien, krásne bruško!!!! Aj to moje je už riadne, ale ako by mi išlo do špicu.
Ahoj Meloa, ak ta brusko pobolieva sem tam, ja neviem raz za cas a trva to len chvilu, tak by to malo byt ok, lebo sa vraj vsetko vo vnutri roztahuje, ale ak je to casto a dlhsie, tak radsej by som sla za lekarom... Mna pri Adamkovi bolelo brusko v kuse, ale fakt to bolo v kuse, a krcok sa mi veru skracoval, museli ma sit, nechcem ta v ziadnom pripade vystrasit, ale posleduj to, ak zajdes za lekarom, tak budes len spokojna, ze je vsetko ok Wink A blahozelam k AFP testom :D

20.10.2006 15:53

meloa

Vivien, bruško ma pobolieva často, ale nie v kuse. S lekárom som o tom hovorila, podľa neho je všetko ako má byť,nevidel nič , možno je to aj nepravidelnou stolicou, nakoľko mi črevá pomalšie pracujú, a možno by som mala isť na PN, a menej sa stresovať. Ďakujem, dnes sme boli na genetike, tak preto viem aj tak skoro výsledky, a aj tam všetko v poriadku. Len dr. musí robiť ešte dôkladnejšie sono. Ale dúfam, a pevne verím, že bábetko je zdravučké.

20.10.2006 16:42

vivien

meloa: Vivien, bruško ma pobolieva často, ale nie v kuse. S lekárom som o tom hovorila, podľa neho je všetko ako má byť,nevidel nič , možno je to aj nepravidelnou stolicou, nakoľko mi črevá pomalšie pracujú, a možno by som mala isť na PN, a menej sa stresovať. Ďakujem, dnes sme boli na genetike, tak preto viem aj tak skoro výsledky, a aj tam všetko v poriadku. Len dr. musí robiť ešte dôkladnejšie sono. Ale dúfam, a pevne verím, že bábetko je zdravučké.
Tak potom je to ok a nemas sa coho bat Wink

20.10.2006 19:56

ivus80

Ahojte, Katy22, ja som plienky zehlila len cca 7 tyzdnov, potom ma to prestalo bavit. Malemu to nic nerobilo, takze mi jedna robota odpadla. Iba som ich pekne vytriasla, pevne vyvesila a ked preschli, zlozila. Dievcatka sa skor pytaju ako chlapci, mas super, ze sa Ti tak skoro zacali pytat. Na trhu je vela druhov plienok, kazda si vyberie, co jej bude vyhovovat. Aj vo Vasej porodnici si musite doniest svoje papierove plienky? V Ziline ano, no oblecenie nie, to dostala zilinska porodnica ako sponzorsky dar od kohosi z USA - no hroza Rolling Eyes - je to take dlhe tricko, niektore su uz poriadne vytahane. Babo normalne oblecetie a spodok tricka musite zahnut pod babetko. Teda aspon pri malom to tak bolo, ked sa budem chystat do porodnice, musim tam zavolat, ci sa nieco nezmenilo. Akurat postolky musite mat svoje. Radim Vam, kupte si rovno dvojky, jednotky su strasne malinke. Ak by sa Vam narodilo moc male babo, tak Vam ktosi rychlo dokupi tie mensie, jednotky, ale pre bezne babo, t. j. cca 3,1 kg a viac, bohato stacia dvojky. Prave sa krmim slaninou a domacim chlebom. Este kym bol taky cerstvucko upeceny, ledva ochladeny, hned som natlacila do kocky dva velke krajce s maslom. Mnames. Dada, aj moja kamoska drzala dietu pre vysoky cukor, trosku sice schudla, ale babetku to neuskodilo. Vyborna je vraj salatova uhorka, ale som zabudla preco. Myslim, ze si jej mozes dat, kolko len chces, obsahuje vela vody a neobsahuje cukor, neviem uz presne. Hovori sa, ze chlapci maju viacej problemy s kolikami. Nastastie nas to obislo. Uvidime, ci sa nam to nevrati na tomto druhom. Ale neskor sme nespavali v noci od cca tretej do siestej, ked som nechcela, aby plakal, musela som vstat a zacat zit uprostred noci. Tak som bezne varievala obed, zehlila, umyvala riady, upratovala a pred vianocami som aj dokonca v noci zdobila stromcek. Takze sme si prebdene noci uzili neskor. Ale nastastie je uz aj to za nami. Meloa, aj mna pobolieva brusko, hlavne ked som unavena. Ale ked si oddychnem, prejde to. Prave mi sestra vravela, ze na Reflexe na Markize vraveli Slotovci, ze aj mlada Slotova bude rodit okolo 20. - 25. aprila a bude v Ziline. Dufam, ze sa na porodnej sale nestretneme. Brrrrr. Viete si predstavit ten chaos okolo mladeho slotovcata? Vsetci zilinski doktori budu dosr... (sorry za vyraz) Mam vybavenu sestricku, no neviem, neviem. Asi zacnem tyzden pred porodom chodit stale po schodoch a moj muz sa na mne nezastavi, len aby som isla skor rodit :D :D :D Baby, dnes som mala hrozny den, len vrazdit a vrazdit Evil or Very Mad Este ma aj manzel jedoval, to mi robi naschval, ked vie, ze mam od rana nervy. Ale ked som dala maleho spat, konecne som si pustila MP3 prehravac a spievala som si. Manzel mi vcera kupil nove sluchatka, jedny maly zlomil a jedny rozhryzol Shocked. Ukludnila som sa a este som stihla pozehlit, povysavat a umyt podlahy. Zajtra budem mat pokoj. Tak sa majte krasne, drzte sa. Pa Iva nahrala som si na MP3 prehravac pesnicky, dala sluchatka na usi a konecne

20.10.2006 19:57

ivus80

Prepacte, ta uplne posledna veta sa mi tam akosi dostala, to tam nemalo byt. Chybicka se vloudila. Pa

20.10.2006 20:11

katy22

Ivus, mas pravdu v tom, ze kazda si najde svoje. ja som pevne rozhodnuta pre pampersky. u nas - v Trencine - v porodnici netreba nosit nic, ani pampersky ( teda pred 4 rokmi to tak este bolo, ale nemyslim, zeby sa daco zmenilo),, dokonca aj vlozky ti daju, take obycko, ale aspon ta nemrzi a castejsie vymienas. Cool aj deturence tam maju kosielky a dupajdy aj plienky bavlnene a postolky. niektore veci su v dost zufalom stave. ja som im po orode doniesla za plnu velku tasku plienok, kosielok, postoliek...ale nespolieham sa , ze ma pockaju Laughing oni davaju kazdy den vsetko ciste, takze sem tam dierocka alebo dlhe dupky sa daju prezit. ja som tam bola velmi velmi spokojna.

20.10.2006 20:15

katy22

Prajem vam pekny vikend

21.10.2006 14:06

oswa

katty..asi ma pravdu,bue to tym, ze ti spravia hned aj krv.obraz, lebo sestricka sa ma tiez pytala, ci mi vezmu krv a kedze tam este nebol dokino, tak povedala,ze vezmu nabuduce...Iank ja som sa tiez sledovala kazdy den,ci uz citim pohyby,alebo nie..ale odkedy som videla krpceka na sone, som kludna a uz to nesledujem..Ked zacitim,zacitim... Mjka La..neviem ,ako tam,ale srdiecko sa tu pocuva az v 20 tt, myslim,ze skor to nejde..Inak,ze vraj,za to ,ze je to prve,nemas brusko.. Embarassed tak to asi tiez nie je pravda,ja vyvraciam tuto teoriu..Sice je pravda,ze mi vyraznejsie vyhuplo az po 13 tt... Wink dadicka,nevoj,bude to dobre..dietka to snad spravi...a ked sa o teba staraju lekari, ti vedia, co robia..Tak sa drz... Laughing No kym som prisla na koniec,tak uz si mala aj vyseldy...Tak vidis,treba verit,ze vzdy je vsetko o.k. Kukuc...mne spravi kazetku uz teraz utorok....ta sa na to teeeeeeeeeeesim..a tatko pojde prvykrat pozriet drobca a tiez sa uz nevie dockat :D A este raz..vseeetko naj k sobasu Janusa..pri AFP testoch by ti mal spravit aj sono...aby si bil isty lekar, v ktorom si presne tyzdni,aby neboli skreslene vysledky..Tak sa teskaj.. Razz ivus80..jasne,ze nejde o to ci su drahsie,alebo lacnejsie..Ale ked je dieta v bavlnenej,asi skor sa mu moze zaúparit ritka,ci nie? Ja eln hadam..som v tomto zaciatocnik ..takze si rada necham poradit Embarassed Inak o tom pohlavi a krvnej skupine dost pochybujem, ze budu mat deti rovnaku krvnu skupinu, tiez nemusi byt pravda (zalezi na krvnej skupine)...ale opytam sa na to ..Iank,ze byva vyssi tep, je pravda,ale az v neskorsom stadiu tehotenstva, takto skoro by to este nemalo byt...Inak co sa tyka pytania na serblik,myslim,ze vobec nezalezi,ci je to dievca alebo chlapec,zalezi od jeho povahy..napr.sestra davala oboch chalanov na nocnik uz vtedy, ked sa vedeli udrzat v sede a ked uz zacali behat za ruky, chodili na velke WC s detskym sedatkom a velmi rychlo sa oducili od plieok. Obaja do 2 rokov (asi aj skor,nepamatam presne) uz chodili aj v noci spavat bez plienky.A o com si to pisala,ze postolky?Vobec neviem,o com je rrec :D U nas v porodnici, ked si nedonesies vlastne oblecko, tak ti daju nemocnicne, aj perinku, vyzeralo to celkom normalne a plienky sa nosia tiez vlastne..Inak o tej Slotovej to aj dnes mne mamina povedala...haha--nedavno sa mu anrodil vnuk (myzlim,ze v stvrtok)..Super,stryko vnuca je o 1/2 roka stasrie ako dieta..hahaha Meloa..aj man sem-tam pobolieva brusko..hlavne nadranom (pravidelne),ale ked idem na velku, prejde to.. Embarassed Ale sem-tam aj cez den...OPytam sa na to doktora utorok.. takze sa mavajte a drzte sa..Piste ,co noveho a prajem pekny vikend vsetkym

21.10.2006 18:38

oswa

Ozaj..baby.Este poradte..Chystam sa na nejake nakupy oblecka..Kde sa da lepsie nakupit..Zilina ci Trencin?? A hlavne kde tam??..Dik

21.10.2006 21:25

Anonymous

Ahojte, Katy, v Ziline si este aj vlozky musis doniest svoje. Sice Ti daju, ked nemas alebo mne dali, ked mi odpichli vodu a svoje som nemala vytiahnute, ale to teda boli vlozky "de luxe". Fuj, boli dobre tri centimetre hrube a boli z volakeho facoveho materialu. Tak som si dobrovolne vytiahla svoje. Kupila som si v zdravotnickych potrebach original poporodne - super, hladucke, pomerne dobre save a cenovo dostupne - 20 ks 32,- Sk. Aj teraz si ich kupim. Doma som uz pouzivala klasicke, lepiace. Ozaj, chodila si v porodnici bez nohaviciek alebo s nohavickami? V ZA neodporucaju nohavicky, ale nemaju nic proti, ked si ich das. Ja som si ich dala az na stvrty den a potom som sa dalsi liecila, podrazdila som si sitie. Ale dali mi taky obklad a potom uz bolo dobre. Vlozka sa da celkom dobre udrzat aj bez nohaviciek. Oswa, ked dodrziavas hygienu pri prebalovani a z bavlnenej plienky ho castejsie prebalujes, tak by k zapareniu prakticky nemalo dojst. Samozrejme, aj moj maly mal sem-tam zaparenu ritku, niekedy sa tomu nevyhnes ani v pamperskach. Ale za cely plienkovy cas som s malym nemala vacsi problem s pokozkou. Ked to bolo vaznejsie, tak som si kupila Imazol a dva-tri razy natrela a bolo po zapareni. Zakazdym pri prebalovani som davala rybaciu masticku. A dobra je aj Nivea na zapareniny, tusim ze so zinkom. Postolky su ortopedicke nohavicky, teda tie vrchne nohavicky, ked sa dieta bali nasiroko. Dufam, ze uz si pochopila, ak nie, spytaj sa v drogerii, oni Ti ukazu, co to je. A citala som, ze pokial dieta nechce sediet na nocniku, tak ho netreba nutit, ono samo dospeje k tomu, ze sa zacne pytat. Moj maly donedavna vobec ani len nocnik nechcel vidiet, postupne si zvykol a uz sa pytame. Mas pravdu, je to individualne od kazdeho dietata. No a co sa tyka nakupov, tak v Ziline je urcite jeden obchod, kde sa da vybrat, vola sa Santa Maria, je to vlastne obchod s detskymi vecami, kocikmi, potrebami pre babo a je tam aj tehu oblecko. Niekolko kusov tehu oblecka je aj v starom tescu a zda sa mi, ze este v troch obchodoch sa da kupit tehu oblecko. Su to obchody pre moletky. Ked pojdes do ZA, daj vediet, zistim Ti viacej, alebo pojdem s Tebou do mesta. Nemam problem. A v Trencine som nebola nakupovat, tak vobec neviem povedat, aka je tam situacia. Tak sa drzte, syn mi prave zavelil, ze uz dost pisat, tak ho idem obliect do pyzama a ideme spinkat. Pa Iva

21.10.2006 21:27

ivus80

Zase som sa zabudla zaregistrovat - to vyssie som pisala ja. Tak papa

22.10.2006 09:09

Anonymous

ivus..ked si mi uz opisala,co su tie gatky, tak viem,o co ide, len som nevedela,ze sa to tak vola... Inak u nas, ked som si kupovala tie smiesne tehu nohavicky, tak mi ponukala, ze vraj to vlmi beru, jednorazove nohavicky do porodnice -5 ks..ale kedze mam est casu dost, tak som podakovala,ale vravela ,ze ich dostavaju stale a vraj je to dobra vec....Tak si to ked bude treba, kupim... Dik,ze si ochotna ist so mnou, este neviem,ci to bude TN alebo Za,ale skor TB,lebo ani jeden ZA nepozname...Keby nieco, dam vediet..a este raz dik:-))

22.10.2006 09:10

oswa

tak to som sa pre zmenu zabudla prihlasit ja Laughing

22.10.2006 11:12

katy22

[quote="Anonymous"]Ahojte, Katy, v Ziline si este aj vlozky musis doniest svoje. Sice Ti daju, ked nemas alebo mne dali, ked mi odpichli vodu a svoje som nemala vytiahnute, ale to teda boli vlozky "de luxe". Fuj, boli dobre tri centimetre hrube a boli z volakeho facoveho materialu. Ozaj, chodila si v porodnici bez nohaviciek alebo s nohavickami? V ZA neodporucaju nohavicky, ale nemaju nic proti, ked si ich das. nosila som ich, ked som mala alwaysku. cize vlastne stale, len na vizitu som nemala. oficoialne to nemaju radi tiez ked nosis nohavicky. ale zakazat ti to nezakaze nikto. ved ked sa lepsie citis s nohavickami...tak nie je o com podla mna podrazdila som si sitie. Ale dali mi taky obklad a potom uz bolo dobre. A dobra je aj Nivea na zapareniny, tusim ze so zinkom. A v Trencine som nebola nakupovat, tak vobec neviem povedat, aka je tam situacia. V Trencine su tri teho obchody v meste - jeden v priori na prvom poschodi ( dovoz z madarska, celkom dobre to vyzeralo) druhy oproti vola sa Femina ( tam som nebola , lebo este nemali otvotene) a treti na namesti sv Anny oproti Slovenskej sporitelni v pasazi U SANERA , je tam aj kolkaren a pizzeria da Giacomo ( vola sa to aj byvaly masokombinat) no a ten obchodik je hned pred pizzeriou v pasazi. Co sa tyka detskeho, na rohu oproti prioru smerom k vodnikovi je obchodik Rico baby - krasne veci, ale cenovo dost drahe. A detske maju aj v tom byvalom masokombinate Dobry vyber kocikov je v byvalom hoteli Laugaricio, maju tam aj doplnky ( postielky, vanicky, sedacky...)