1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

09.10.2006 14:52

ivus80

Ahojte, co sa tyka podprsenky, tak mne sa pri prvom osvedcila obycajna cisto bablnena bez kostic a bez vypchavok, ktoru som kupila v nejakom lacnejsom obchode za 35 Sk. Prisposobovala sa mi rastucim prsiam. Ak Vas bolia bradavky, skuste si kupit prsne vlozky, ktore urcite budete potrebovat, ked budete kojit, dostat to v lekarnach, v drogeriach aj v super-hypermarketoch. A opytajte sa Vasich doktorov na kalciovu masticku, ktora sice sa odporuca po kazdom kojeni na to, aby ste nemali popraskane bradavky, ale mozno by pomohla aj pri zvacsujucich sa bradavkach v tehotenstve. Mne odporucila znama, aby som, ked ma bolia bradavky, dala si volne tricko a chodila len - tak bez podprsenky, z coho zase bolia trosku prsia ale vzdy je to menej, ako ked palia bradavky. Doposial zatial ma este prsia nebolia, mam ich makkucke, lebo pri prvom babu som si ich statocne vytahala, odsavala som po kazdom kojeni, kazdy prsnik do poslednej kvapky. Teraz ma napadlo, existuju aj silikonove chranicky na bradavky (Baby Nova cca 50 - 60 Sk aj ine znacky, ale tie su drahsie) a tie by teoreticky tiez Vam mohli pomoct, lebo to je taka nasada na bradavky, ja som si ju nevedela vynachvalit, ked som mala po mesiaci tak dopraskane bradavky, ze mi maly az moju krv vracal Confused , tieto chranicky mi velmi pomohli pri kojeni a bradavky sa mi uzdravili a vdaka tomu som s kojenim neprastila hned po mesiaci. Kojila som stastnych 16 mesiacov. Kukuc - Ty sa vydavas? Ak ano, tak Ti do manzelskeho zivota prajem len to najlepsie, aby ste sa muzickom lubili aj v dobrom aj v zlom, nech Ti to proste vyjde tak, ako si predstavujes, ako si to zelas :D Zatial sa majte, idem skusit si dat na hlavu farebne tuzidlo, dnes vecer chceme ist s manzelikom na poharik - teda on si da poharik Kofoly a ja Spriteu :D , proste konecne po dlhom case budeme mat rande bez maleho, teda dufam, ze mi ho sestra alebo mama pobavia. Dufam, ze sa ma nezlakne, este som farebne tuzidlo neskusala. Teraz, ked som tehotna, vlasy si nefarbim, vraj to prechadza do krvi, ale myslim, ze tuzidlo by do krvi prejst nemuselo. Tak zatial pa Iva

09.10.2006 15:07

oswa

ivus80..dik,si zlata,ze na mna myslis, ale este som s krajcirkou neovorila, lebo zatial veci obleciem, takze ma to nesuri...Aj ked je pravda,ze za 2 tyzdne sa mi zvysil apetit a uz som pribrala do 15+3 tt 2,5 kg...Neviem,ci je to vela,opytam sa doktora: Shocked ivka31..dik za tip na obchod, TN zase nie je tak daleko, takze tam mozno zajdem a mozno aj do ZA..Smile) Ja s tym aj pocitam,ze kedze tehu oblecko je "nadstabdardny" a hlavne nedostupny tovar,takze ratam s vyssou sumou,ale zase nejdem kupovat milion veci, kupim mozno 1 suknu, 1 nohavice, nieco navrch a staci... KUKUC..vsetko naj,naj do manzelstva, vreel odporucam,nech Vam to vyjde Razz co saq tyuka zvlastnych chuti,alebo nechuti,nic take nemam,ani ze by mi z niecoho bolo zle,jem clastne vsetjko tak ako predtym,akurat castejsie Embarassed Neviem sa uz dockat dalsioeho UZV...9 tyzdnov od posledneho je pre mna straaaaaaaaasne dlha doba..a sem-tam ma pobolieva v podbrusku,ale taka tupa bolest, skor asi mechur..boli ma to akosi castejsie,tak som trochu znepokojena...najradsej by som sla uz zajtra na UZV..Ale zase sa tesim,ze ked pojdem o 2 tyzdne, mozno sa uz bude dat povedat,co cakame,ak bude dobre prclik otoceny Laughing Tak sa drzte baby a piste...

09.10.2006 15:39

Kukuc

Ano vydavam... za dva tyzdne... Wink dakujem za prianicka... Konecne sme sa dockali. Zasnuby sme mali uz pred rokom a pol, v maji v benatkach, inak nadhera a romantika, a vtedy som si vybrala a zajednala aj saty do ktorych som sa uplne zblaznila, tak sme planovali ze rok po zasnubach, cize tuto jar, no nevyslo nam to z viacerych dovodov, tak sme si povedali ze buducu jar, no ale drobcek nas posuril Rolling Eyes Laughing asi to bol osud... Este k tym podprdam, ja nosim tiez male ciselka, no a aj preto s kosticami a vystuzene.. ale teraz mi to vazne vadi, ale neviem ci si dokazem zvyknut na podpresenku bez vystuze a kostic. viem ze su aj specialne tehotenske podprsenky, pruzne jemne a zaroven dost pevne na tie nase zvacsujuce sa prsia... ale su hrozne drahe... Jasne ze aj mne je najlepsie bez podprdy, ale vacsiu cas dna ju mat musim a este k tomu som citala ze by sme mali nosit podprdy stale aj noci dokonca... Crying or Very sad tak neviem co mam robit... asi musim najst nejaku vhadnu alternativu.. ak mozte poradte Exclamation Exclamation

09.10.2006 15:44

Kukuc

inak ked este spominate tie ultrazvuky, ja som na poslednom bola v 11tt 1d no a moj drobcek mal takmer 44 mm od hlavicky po zadocek.. Vo vsetkych knihach sa vsak uvadza o dost vacsia velkost, v tretom mesiaci asi 9 cm a ja som z toho dobre na nervy, lebo je to dojnasobok mojho drobca... Stale na to myslim, ci nie je prilis malicky, vy ste na tom ako, mozte mi niektora povedat kolko mal vas drobec ak ste boli priblizni v rovnakom case Confused: Confused: Confused: Confused:

09.10.2006 16:23

Anonymous

Kukuc..myslim,ze sa zbytocne obavas...v 12 tt... meria babo 61 mm,takze v 11 menej..POzri si to presne na http://www.visembryo.com/baby/index.html Oswa

09.10.2006 17:15

katy22

ahojte kukuc...nemusis mat obavy, moje male meralo v 10tt cca 3cm, takze v klude. ono tie merania na uzv - pokial to nie je vyslovene spickovy pristroj - sa mozu lisit az od 3 dni do tyzdna. dolezite je, ze malicke od kontroly ku kontrole rastie. ja som sa vratila prave z uzv, a mame od temena po kostrc 78mm, cize aj s nozkami okolo 10 cm. uzasne. mala som so sebou aj muza a mladsiu dceru, obaja pozerali s vyplestenymi ocami. mala je hotova, ze jej babetko " zakyvalo" :D

09.10.2006 18:18

meloa

Ahojte babenky! Dlho som sa neozvala, ale mám teraz veľa práce, máme audit, takže som úplne pracovne vyťažená. Oswa, v NR je obchod na Palárikovej ulici, oproti T-mobilu a volá sa tuším Bocianik, a myslím, že ešte ich tu je. Ja som si kúpila dvojo riflí, také, ktoré môžem nosiť od cca 2 mesica, ale bola som v Seredi, až potom som zistila, že aj v NR sú obchody. Dnes som bola na poradni, aj som videla bábenko, narastlo teda riadne. na budúci týždeň idem na krv - AFP, dúfam len, že všetko bude v poriadku a bábenko je zdravučké. Bol tam aj manžel, a skoro sa rozplakal, videl mu srdiečko, chrbátik, ručičky a očko... A doktor niečo také naznačil, vraj Ferko?! akoby náznakom povedal, že chlapec. neviem, nerozumiem , lebo keď som sa spýtala, či náhodou nevidí, že čo to je, tak sa zasmial, že ešte je skoro. Ale znepokojil ma . vraj mám skrátený krčok, tak mám byť v klude a keby sa to zhoršilo, tak ma musia zašiť. No po pravde, mám z toho hrôzu, len aby sa nič nestalo bábetku!!!!! Tak sa pomaly , ale isto pripravujem na to, že možno pôjdem na PN. Ja som zatiaľ pribrala cca 2 ,5 kg, ale myslím, že všetko ide len do bruška, vyzerám na taký 5 mesiac. Kukuc všetko naj, naj, naj do manželstva. Moje babenko v 10tt meralo cca 3 cm. Tak sa majte zatial krásne a prajem krásne a zdravé tehulkovanie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile

09.10.2006 18:53

oswa

meloa...ked tak citam,sme na tom rovnako..aj ja diem buduci tyzden na AFP a aj priberame rovnako..tiez mam 2,5 kg a tiez je to v brusine...Ked sem-tam citam na nete,ze babena v 26 tt nosi normalne oblecko.. Crying or Very sad To mne nehrozi,aj ked som radam,ze este svoje habiky obleciem..ale nie nadlho Razz No ja mam mat sono o 2 tyzdne ,ale asi to nevydrzim a pojdem vo stvrtok...nech viem,ze je vsetko o.k.,lebo ma znepokojuje to pobolievanie bruska, teraz by uz nemalo boliet a babo zase nie je take velke,aby tlacilo..tak dufam,ze je len nizsie ulozene a len tlaci... Meloa,hlavje sa nestresuj,bud v klude, prinajhorsom pojdes na PN..V praci vedia ze si tehu?Asi ano..ked vyzeras ako v 5 mesiaci Laughing Tak drzim palce,nech ti to dopadne---

09.10.2006 19:33

meloa

Ďakujem Oswa, aj ja dúfam, že to dopadne všetko v poriadku. Oswa, aj mňa bolieva bruško, občas, lekár mi vravel, aby som sa snažila mať každý deň stolicu, ale samozrejme nemám na silu tlačiť, ale jesť také jedlá, čo ma môžu prehnať. Ach , ešte stále trčím v práci, čakám kedy na dnes skončíme, v práci vedia , že som tehu, ale dnes som už šéfku pripravila na to, že môžem ísť aj na PN, tak hneď ako sa nám skončí audit, idem zaúčať kolegyňu, ktorá ma zastúpi počas MD. Aj ja by som chcela každý deň vidieť bábetko, ale dnes som ho videla, tak tam behalo,... stále mi to pripadá ako sen!!! A máš už vyhliadnutý kočík a postielku?

09.10.2006 19:36

ivus80

Caute, tak dnes vecer sme s muzom nesli nikam, prisiel dost neskoro z prace, uz sa mu nechcelo. Apropo - pokus s farebnym tuzidlom vysiel celkom slusne, som na seba pysna a manzel si to tiez vsimol :D Dnes mi asi sibe - pozehlila som dve moje pracky a este k tomu dve mamine Shocked Baby, ja idem na sono az 6.12., t. j. budem vtedy v 20.t.t. Inak, co sa tyka velkosti baba, moje malo v 10+0 t.t. 33,2 mm a na mamaaja.sk som citala, ze v 11. t.t. ma byt babo velke 8 cm a v 12. t.t. 9 cm. Tiez mi to nejde do hlavy. Mam jednu knizku, kde je zase napisane, ze v 12. t.t. ma mat drobec 65 mm a 18 g. Tak si vyberte. Nevedno, ako to meraju, ci dlzka na sone je rovna dlzka, teda babo je v skutocnosti v obluciku a mozno naozaj ma na dlzku tych 8 - 9 cm. Neviem, ci ste ma pochopili. V takomto malom veku drobcek rastie velmi rychlo, ved si predstavte, ze za 9 mesiacov z bunky na hranici viditelnosti mikrospickej dlzky narastie na cca 50 cm. Kukuc, urcite sa pre dlzku babatka nestresuj, kazde dieta je ine, aj ked v prenatalnom vyvoji su tie deti takmer rovnake. Akurat deti tlstych zien a tuhych fajciarok, ci alkoholiciek byvaju zvycajne mensie. Ale ak zachovavas spravnu zivotospravu, tak sa neboj. A co sa tyka bolesti v podbrusku, je to normalne, pokial tie bolesti nie su nejake intenzivne, take jemnejsie, tupsie mozu byt aj z unavy, ale aj z toho, ze sa Vam panvove kosti prisposobuju, postupne sa roztahuju a tak sa pripravuju na rast babetka a aj na porod. Vlastne bolesti pri porode - to nie je nic ine, len posuvanie kosti a nasledne tlacenie sa babetka. Vsetky makke casti su poddajne, keby sme nemali panvove kosti, asi by porod nebolel. Som mudra, ze? Ale toto vsetko mam precitane. Pri prvom babetku som citala vsetko, co mi prislo pod ruku, to preto som taka mudra Cool Oswa, ak sa rozhodnes pre vylet do ZA, daj vediet, dohodneme sa a povodim Ta po meste. Ja milujem vylety po obchodoch a o maleho sa v najhorsom pripade postara svokra alebo si to jednoducho zariadim. Tak sa zatial majte, drzte sa, pa :D

09.10.2006 19:46

oswa

meloa...co ti doktor povedal na to bolenie bruska?Nikdy neviem,ci so to vetry,alebo ako..lebo (dufam,ze sem patri aj takato debata),so stolicou nemam problemy,kazde rano ako hodinky Shocked Pertoze doteraz som ani nevedela,ze som tehotna... Co sa tyka postelky a kociarika, tak predstavu mam, teda aspon o kociku, v kazdom pripade musi byt lahucky, lebo nemame vytah a aj do vchodu a do pivnic sa ide schodami,takze to bdue riadna fuska,uz teraz mam z toho horor Evil or Very Mad Ale nakupy nechavam a poslednu chvilku.Sem-tam kuknem aj tu na babetku onzeraty, niektiore kociky su tam nazoaj pekne...Nakolko potrebujem lahucky, tak taky aj paradne stoji (25 OOOSk) Exclamation Confused: Exclamation A to asi tazko dam za kociar,ktory budem potrebovat mozno rok... Takze asi tak

09.10.2006 19:48

oswa

ivus80..jasne,ak bude cest do ZA,dam vediet:-))

09.10.2006 23:24

Norika B.

Ahojte po vikende!! my sme sedeli doma, muz finisuje s nejakymi zakazkami, takze vylet ziadny a navsteva co mala prist sa kona az tento, ale je krasne pocasie, tak sme stale vonku... dnes som sa prekonala a umyla som okno v kuchyni, uz som nemohla pozerat na tie musacince, mala samozrejme chcela pomahat... klasika, takze uz sa nepustam, dost to trvalo :D , ona ked cez den nespi, tak nemam sancu nic take robit a dnes ako na potvoru aj zaspala Smile , ale to uz bolo upratane a ja som lahla s nou.... kukuc na tie merania sa velmi nedrz, lebo nevies ako to mala lekarka, ci nie len po ten zadocek a v knizkach sa niekde uvadza zas cela dlzka a tak, ja sa tym netrapim, staci mi, ze doktorka povie ze je to ok... baby 23 hod. a neuverite co mi ide na chut, chlieb s pastekou a paprikou- pecenovou past. - to som nejedla roky, pasteky nekupujem, no nechapem, normalne si predstavujem vonu :D --- ale pecienke by sme sa mali vyhybat, to asi viete meloa s tym krckom som mala tiez nieco podobne, ale zasili ma az ked som prisla s riadnym tvrdnutim brucha... serklaz mi robili asi v piatom mes., neviem uz presne... nie je to prijemne, ale je to v narkoze, takze nic necitis a mas rizikove tehotenstvo, takze porob co mas a radsej sA hod PN, oddychuj, nezatazuj sa mozno ta ani nezasiju ked sa budes setrit, ale to znamena fakt SA SETRIT!!! -ked nemas ine babo, este sa to da.. baby dohodila som vase udaje do tabulky(oswa, ivus, dadicka tusim), ulozila som si to na pevny disk a tam sa da upravovat, potom som len odoslala na mamickyap@pobox.sk , takze ak si chcete doplnit nejake udaje, mozete aj takto janusa ja si u nasej ani nepytam fotecku, som rada ze ma sono v ambulancii a skontroluje co je treba, nie kazdy lekar to ma, ale ak si nespokojna a mas na vyber tak zmen lekarku, tehotenstvo nie je sranda... katy super ze si mohla mat na sone aj muza s dcerkou, moja doktorka to ma tak, ze sa to prakticky neda, museli by ist cez kabinku kde sa chystaju dalsie zeny a to je nemozne...

09.10.2006 23:34

Norika B.

...este k podprsenkam, uprednostnujem bavlnene a bez kostic, aj zenska dr.ma na to upozornila, ze kostice skodia, kazdy rok mi automaticky robi kontrolu prsnikov pri preventivke aj so sonom. no a ked som bola po porode asi pol roka, hodila som na seba podprdu co som mala davnejsie kupenu -zn. ANDRIE - nejaky cesky vyrobca- je v kuse, asi ako sportova, ale tvarovana, 94%bavlna a super sa v nej citim, uz som ich aj zohnala akupila si dalsie, aj v ciernom a cervenu. pri dojceni ju len nadvihnem a nemam starost, len teraz mam pocit ze uz mi je tesna a musim pozriet vacsie ciselko, len som vacsie nevidela tak skusim v predajni kde som kupovala, ci objednaju od dodavatela. majte sa pekne...

10.10.2006 09:11

katy22

Norika B.: katy super ze si mohla mat na sone aj muza s dcerkou, moja doktorka to ma tak, ze sa to prakticky neda, museli by ist cez kabinku kde sa chystaju dalsie zeny a to je nemozne...
ahoj Norika, mam to staste, za mam kamarata gynekologa v nemocnici. staral sa o mna aj pri poslednom tehotenstve. velmi si ho chvalia - co sa tyka vedomosti a zrucnosti ale aj pristupu. no a mojho muza by som inde na uzv nedotiahla Mr. Green Mr. Green takto si aspon pokecali chvilku. proste to bolo v ramci finty na mojho muza Laughing Cool

10.10.2006 09:18

Anonymous

Norika a mohla by si mi povedat kde by som taku podprdu (ANDRIE) mohla kupit??? dik kukuc

10.10.2006 09:28

Yasmine

Ahojte mamulky. Kukuc, absolutne Ta obdivujem, ja by som sa teraz na svadbu asi vykaslala. Este do minuleho tyzdna mi bolo denno-denne zle, tak si neviem predstavit, ze by som mala este nieco zariadovat okolo svadby. A neviem si ani predstavit, ako by som ten den zvladla, ked chodim spat okolo deviatej, pol desiatej. Drzim palce, aby to dobre dopadlo a vsetko si zvladla bez problemov a v absolutnom zdravi. A este k Tvojim obavam, ze mas male babätko. V mojej knihe je napisane, ze babätko v 12 tt ma mat max. 6,2 cm od hlavicky po zadocek. Tak si myslim, ze to Tvoje je teraz akurat. A milimentrik hore-dole. Razz Ono to pripadne neskôr dobehne. Norika, to okno si umyla v pohode? Mne jedna znama zdr. sestra povedala, aby som okna v ziadnom pripade neumyvala, ani nevesala zaclony. Ze je to pohyb, ktory môze babätku v tomto stadiu tehotenstva uskodit. Tak neviem, co je na tom pravdy. Takze okna umyla mama a zaclony povesal muz. Razz Ja vôbec robim len drobnosti. A ked som bola pred tyzdnom u lekara a bol tam so mnou aj môj muzicek, tak mi lekar odporucil zbytocne sa nenamahat a robit len lahke prace, takze sa toho drzim. Razz Tak to tych par mesiacov este vydrzi, ved je to aj jeho domacnost. Razz A na babätko sa veeeeeelmi tesi. Prajem dnes krasny den.

10.10.2006 09:34

Yasmine

Katy, som presvedcena, ze Tvoj muz je teraz neskutocne rad, ze tam s Tebou bol a videl vasho maleho drobceka. Ten môj mal nalepene oci na monitore. Laughing

10.10.2006 13:17

Kukuc

Hm... dikz, niekedz sa aj ja obdivujem, alebo skor udivujem, je toho fakt hrozne vela, ale na druhej strane niektore veci sme mali uz zariadene davno, ako saty, obrucky a tak a hrozne sa tesime ze budeme svoji, uz sme po tom dlho tuzili len sme sa nevedeli rozhybat, tak drobcek nas pohol... Wink a o dva tyzdne to uz bude za nami, to uz dajak zvladnem Laughing ale je pravda ze uz som utahana ako kon, drzte palce.... Laughing Laughing inak umyvanie okien a vesanie zaclon Laughing Embarassed Wink moja mamka sa do toho pustila no a ja som sa narodila o tri tyzdne skor Shocked takze tak

10.10.2006 13:50

Anonymous

Ahojte aprilovky. Už som tu dávno nebola a mala som čo robiť s čítaním príspevkov Smile Čo sa týka veľkosti mimi, tak ja som bola na uzv v 10tt a doktor povedal, že mimi má 4,3cm a že je na 10tt veľké, tak mi do tehot. knižky napísal záver, že som v 11tt+2. Tak neviem. Asi je to v poho. Chcem sa ešte spýtať, kde by som mohla nájisť tú tabuľku, o nás tehuľkách? A ešte sa chcem spýtať tých báb, ktoré majú termín okolo 8. apríla, že či už aj vy máte vyčnievajúce bruško? Lebo ja mám teda už riadne brušisko... Wink

10.10.2006 13:51

hudy

Prepáčte, ten posledný anoným som bola ja Embarassed

10.10.2006 14:08

Kukuc

tak to je ohromne ja som v 11tt + 1 babo 43, 6... tak si ma trochu upokojila... Ja mam termin 11. aprila a brusko mam uz tiez riadne uz si to na mne kaydz vsimne, dnes ma jedna pani pustila v buse sadnut Wink no som ako hroch

10.10.2006 14:32

hudy

To som rada, že nie som s takým brušizňom sama. Keď mám na sebe rifle na traky, tak to tiež už každý vidí. Ale je to zlaté, že?

10.10.2006 15:15

Yasmine

To moje uz tiez riadne vytrca a je uz neprehliadnutelne. V pase som uz +10 cm. Zatial som pribrala len do bruska, nikde inde to nie je vidiet.

10.10.2006 15:52

Lusisia

Ahojte soolutrpitelky moje ;o) Nam sa pokazil pocitac, tak preto som sa tu uz davno neukazala... Teraz mam len taky sporadicky pristup na net Sad Ani vas citat nestiham, ale idem sa pokusit teraz si precitat vsetko zameskane.... My sme boli dnes v poradni, tak vsetko je super ;o) Dalsie sono mame 24.11. kedy nam budu moct povedat, ci budeme mat dievcatko, alebo chlapceka :D Uz sa tesim ;o))) Zle mi uz nebyva, zerem ako diva, ak ked posedne 3 tyzdne som nic nperibrala... no uvidime, dufam, ze to takto pojde aj dalej :D Aj energie mam uz akosi viac, tak dufam, ze to tak pojde dalej.... Aj sexovat sa mi uz chce nejak castejsie Razz Hned je svet krajsi ;o) Aj pre moju polovicku urcite... Naladova som tiez prestala byt, tak uz nech to tak pojde dalej... A dokonca sa mi podarilo aj par krat v noci vydrzat bez cikania :D Ale ked mam pazravku, tak sa snazim prejest sa ovocia alebo niecoho takeho, nechcela by som moct pribrat, ale to asi nikto, ze ;o))) Cez vikend sme boli nakupovat, tak mam zase nove veci, sa velmi tesim ;o))) Mam take super menzestraky slabo hnede, ale este som ich na sebe nemala, lebo prsi.... Evil or Very Mad Laughing Inac ste sa super rozpisali, mam co robit, aby som Vas dohnala Wink

10.10.2006 18:06

Kukuc

Hej je to zlate ja som na svoje brusko hrda... Wink Inak tiez zhanam nohavice na traky, chcela by som mencestrakove, take teplucke na zimu, nech mam pekne brusko a krize a vsetko podstatne v teplucku, ale pomaly to vzdavam, ja totiz potrebujem S a malokedy ho najdem, vacsinou maju len vacsie no a aj ked najdem tak zistujem ze aj to mi je velke, tak ja fakt neviem co s tym.... Crying or Very sad

10.10.2006 18:57

oswa

Ahojte baby. no hudyako si zistila,asi vacsine tu uz brusko vytrca..Ja tiez nie som vynimka...Niekde som citala,ze v 3.trimestri vam zacne trochu vytrcat brusko..tak som sa zasmiala, nad tym "trosku" :D ale je to zlate... Pazravost pochytila aj mna,dnes som prisla z prace a aj vdaka zlemu obeu som spratala na posedenie 4 chleby Evil or Very Mad Ale je mi lepsie Laughing

10.10.2006 19:04

Ahojte!!! Pozdrav z Toronta

MajkaLa

Tak po dlhsom case sa opat ozyvam..Pre Kukuc a Ivus: Mam perfektnu knizku o tehotenstve, napisana gynekologom-porodnikom a su tam tieto rozmery: tyzdne sa meraju od prveho dna poslednej menstruacie, to je velmi dolezite, lebo niekedy mas v knizke napisane tyzdne od pocatia...to moze byt aj vysvetlenie, preco su take rozdiely, a ten kto to robil na tej stranke mamaaja, by to mali veru opravit..nejak im to tam od toho myslim uz 9tt uslo... 9tt : 2.2-3cm 10tt: 3.1-4.2cm 11tt - normal medzi 4.4cm-6cm 12tt okolo 6.1cm 13tt 6.5-7.8 14tt 8-9.3cm Este pre Vas info: na konci 9 tyzdna: malo nase babo 2.8cm a na konci 11 tyzdna 5.22cm, ale uz podla prveho ultrazvuku mi povedali, ze asi som uz v 9 tt+5dni...takze bolo to ze vraj trosku vacsie...takze termin sa mi posunul na 21.4.2007...jaj strasne sa tesime uz na babo. A este chcem zdoraznit, ze naozaj je to velmi individualne a vidite ake velke rozdiely pripustaju..lebo predsa neviete presne kedy sa to babo pocalo.. Inac tiez mi uz zacina trosku rast brusko..a zacalo mi viacej chutit...ale jem po malych mnozstvach a je to super..potom mi nie je zle....vcera vecer som zhltla 2 jablcka a rano o 4am som sa zobudila na strasny hlad a ma napinalo..tzn..utekala som do kuchyne a dala som si super medikovy chlebik...mnam, mnam...to mi teraz velmi chuti...velmi zaujmave..mam rada neutralne chute...vobec nie kysle atd. Kukuc: vsetko najlepsie ti prajem, nech si uzijete krasnu svadbu a vsetko dobre do zivota..vela lasky, zdravia a stastia. Oswa: ako v robote? naposledy si pisala ze je to zatial o.k...ja som sa uz dohodla, ze nastupujem na konci oktobra...este mam 2.5 tyzdna..tak pekne budem oddychovat..a pojdem na administrativnu poziciu..niekde inde...nemam chut ist spat do stresu..nestoji to zato...takze uvidim co mi ta moja banka najde, dam vam vediet. Tu v CANADE bolo tak pekne tento vikend, moji rodicia aj svokrovci pridu zajtra na tri tyzdne, tak si to spolu uzijeme tesim sa..ale nam tu uz ma zacat snezit...hruza, studeny front ma prist. Kathy22: si sikovna..dobre si to vymyslela s manzelikom Nas posledny ultrazvuk - v tom 11 tyzdni..bol tiez uzasny...manzel bol ku mne pusteny iba na chvilku na konci a ukazali mu nase babatko..tiez sa velmi tesil..a fotecku sme dali do ramecku a kazdy den sa na nu pozerame. Ako som vam slubila, pripajam aj fotecku. majte sa krasne a skusim sa ozvat aj ked tu budu nasi..

10.10.2006 20:23

ivus80

Ahojte, ja som tiez pocula, ze tehulky nesmu umyvat okna a vesat zaclony hlavne kvoli tomu natahovaniu sa a vraj sa moze babo zamotat do pupocnej snury. Ja som sice jedno terasove umyla este na zaciatku tehotenstva, no nastastie vianocne umyvanie okien bude mat na starosti krstna mama, teda moja sestra :D Ale vsak ja jej to poctivo vratim, ked nadide ten spravny cas. MajkaLa, myslela som si, ze v tom bude nejaka nezrovnalost. Lebo mi to jednoducho neslo do hlavy, aby prakticky za den babo narastlo o 5 cm. Aj ked som si s matikou nikdy netykala, aj tak mi to nesedi. Ale to, co si napisala, to je logicke. Inak, tie vypocty tehotenstva - to je tiez dobry gulas. Pri prvom mi antibiotika posunuli ovulaciu a ja nevediac, ze aj to je mozne, som jednoducho muzovi prikyvla, ze mozeme ist naostro. Po tyzdni som mala dostat menzes, no akosi sa nic nedialo. Darmo som vysvetlovala doktorke aj doktorovi na sone, ze viem na 100 %, kedy som otehotnela, doktorka mi ratala termin podla PM - 10.9. a na sone som mala TP az 28.-29.9. Ja som si ku dnu otehotnenia priratala 266 dni, vyslo mi to na 14.9. a tak som aj porodila. Teraz nastastie tiez viem na 100 %, kedy sme k tomu prisli, lebo uz dlhsi cas som vedela, kedy mam ovulaciu, normalne som to citila - take tlaky a pichanie a cyklus som mala 28-dnovy. Teraz to vsak som este neratala, lebo sa spolieham na to, ze teraz to mam bez problemov vyratane. A co sa tyka bruska, tak mam sice TP medzi poslednymi, ale brusko mi vytrca uz dlhsiu dobu. Pri najblizsej prilezitosti si uz zacnem obliekat tehu rifle na traky, su fakt super. Ja sa tak tesim, ako sa budem pysit. Dnes som citala v jednom casopise psychomotoricky vyvoj v dojcenskom veku. Tesim sa velmi, lebo uz viem podla maleho, ako taky clovek velmi rychlo napreduje a budem si to ovela viacej vychutnavat, lebo viem, ze to vsetko tak rychlo ujde. Ozaj, preco sa nemoze jest pecienka? Ja ju milujem. A viete aj to, zeby sme nemali jest zeler a petrzlen, neviem vsak preco a takisto su pre nas velke tabu aj huby vratane sampinonov z plechoviek. A ani by sme nemali pit matovy caj, ale tiez neviem preco. Viete este o niecom, co by sme si nemali dopriat? Zatial sa majte, idem uz asi aj spinkat, som akosi unavena. Pa Iva

10.10.2006 20:27

ivus80

A este - MajkaLa, ja mam taky isty obrazok zo sona, len babetko mam otocen opacne, t. j. kde ma Tvoje hlavicku, moje ma tam nozicky. Ale tiez si tam takto lezka. Drobec malunky. Papa Iva

10.10.2006 22:47

Anonymous

ahojte, kukuc tu podprdu som kupila v prievidzi vo Vtacniku na I.posch., je tam predajna so spodnym pradlom, pyzamami a vsakovakym textilom co bola este za totality a myslim ze maju viacmenej tovar nasich dodavatelov, alebo ceskych.. takze skus pozriet nejaku taku predajnu, inak vyrobca je cesky, kedysi som to uz hladala na nete podla znacky, ale narazila som na tu predajnu az t.r. na jar, ja som si prve podprdy kupila cez nejakeho dodavatela co prisiel ponukat tovar do firmy kde som pracovala, ale sefka uz od neho neobjednava. tu som nasla link, je tam vyobrazena v cervenom http://www.andrie.cz/?rec=1273&detail=1 ivus k tej peceni citujem z knizky o tehotenstve co mam doma: "Az donedavna sa konzumacia pecenev tehotnosti odporucala, pretoze obsahuje zelezo. Dnes sa vsak uz vie, ze okrem zeleza obsahuje aj vysoke davky vitaminu A, ktory vo vysokych davkach sposobuje vrodene vyvojove chyby, V sucastnosti sa preto neodporuca pecen a vyrobky z nej, napriklad pastetu, vpbec nekonzumovat, obzvlast v prvom trimestri, ked sa vyvijaju hlavne organy dietata. Vyvazene stravovanie, ktore zahrna mliecne vyrobky, zeleninu, najma mrkvu a ovocie, poskytuje dostatok vit.A." na inom mieste je este zaradena medzi jedla ktore mozu sposobit infekciu "Listeriozu"- jej priznaky sa podobaju chripke a zapalu traviacej sustavy, moze zapricinit potrat, alebo porod mrtveho dietata - obsah v peceni al.pecenovej pastete ...k tymto jedlam patria este nepasterizovane mliecne vyrobky, najma zrejuce syry, ako camembert, brie a plesnove syry, mrazene polotovary najma z kurcata a morskych zivocichov hudy s "brusiskom" urcite nie si sama, na mne je to uz vidiet, zvlast teraz, ked je cez den teplejsie, uz aj cez volnejsie tricko vytrca brusko :D Lusi super, ze uz vas caka sono, kde sa dozviete co to bude, mne to po najblizsej kontrole tiez tak bude.. vivien, dnes som si na teba myslela pri vareni paradajkovej omacky Smile , mne totiz bolo naposledy tiez zle po paradajkach, ale mali sme vela papriky, tak som robila plnenu papriku, varim to len raz rok.. ale zatial mi zle nebolo

11.10.2006 09:13

katy22

ahojte dievcata juuuj ake mame krasne fotocky. a este krajsie babetka na nich. ako sa mate?

11.10.2006 15:52

Lusisia

Ahojte, Ako som tu nebila par dni, tak mi vela uslo... Este som nemala cas vsetko precitat.... Kukuc, ides sa vidavat? No super, vela stastia... Aj mna to este len caka ;o) Ale asi az po porode Laughing K tym jedlam, suhlasim uplne s Norikou, take info mam aj ja, este k tomu by som pridala, ze v tehotenstve by sa nemal pit malinovy caj, lebo vraj vyvolava kontrakcie. No po 36 tyzdni sa uz moze, kedze vam to moze pomoct pri porode ;o) Nemali by sa ani papat oriesky - arasidy, lebo vela ludi je na ne alergickych a mohlo by byt aj vase babo... Vajicka by mali byt uplne uvarene, ziadne na makko ;o) Lebo mozu obsahovat salmonelu... Ovocie a zeleninu si vzdy dobre umyte ;o) Moja sdoktorka mi povedala, ze ak si nie som ista o nejakom jedle, ze ho radsej nemam jest, lebo ked je uz dnu, neda sa dostat von.... Ale ja si myslim, ze nase telo nam povie co treba a netreba jest... My sme vcera fotili bruslo, boooze, ale je uz obrosvske!!! Poslem vam fotky, ale neviem kedy, kedze nemam moj pocitac funkcny.... Zatial pekne tehulkovanie ;o) Inac zajtra idem na dovolenku a vraciam sa az 24.10. tak neviem, ci sa mi bude dat prispievat... Ale pokusim sa vas aspon citat...

11.10.2006 18:50

oswa

ahohojte spolutehulky... MajkaLa..v pracis a to da vydrzat, celkom to zvladam, akurat dnes ma priserne boli hlava, tak som si dala1/4 panadolu, mam trochu cierne svedomie,ale kezde som uz po 1.trimestri a bolo to lenn 125 mg..tak hadam o.k.. anvyse ma ubezpecila moja doktorka vseobecna,ze paracetamol (paralen a panadol) su ebzpecne, hladala to aj v knihe a nic tam nebolo o tehotnych..Musela by to byt privelka davka, kt.skodi aj samotnemu organizmu... Vcera ma zase pumpli z krvicky, este koli srdiecku, nech viem,ze je ozaj vsetko o.k...zelezo,stitna zlaza a este neviem co..Ak bude o.k., ak vysoky tep bude tehotenstvom,ale mavala som to aj predtym... Dnes som si kupila tehu nohavicky, v obchode mi predviedla jedny na brusko, zdali sa mi take smiesne,,htrozne dlhe,ze som mala dojme,ze musia byt az pod pazuchu, tak som si vzala take pod brusko, obycky bavlnene, a doma som zistila,ze vlastne nie su v nicom inaksie,ako klasicke,ale vacsie nohacicky..akurat su drahsie..Takze ich podjem zajtra vymenit za rie smiesne Laughing V lekarni som si aj kupila vitaminy na 2.trimester a slecna ma ubezpecila,ze tam nie je vit.A,ale doma som zistila,ze obsahuju,aj ekd malo,ale predsa, b-karotenu,takze ich podjem zajtra pekne krasne vymenit...No hroza, ked uz nevedia ani v lekarni... Crying or Very sad OZaj..ako je to u vas s doplnkovymi vitaminmi? Tym veciam,ze s z toho rodia velke babatka, neverim, pretoze teloo to,co potrebuje, vycika...Takze ja si 1 tabl. denne davam..Mam lepsi pocit,ze abbo dostava vsetko Razz Neviem,kto to pisal uz o tych tyznoch,ze je v tom gulas...je to pravda..a nie je to celkom takze sa to pocita od zaciatku PM..napr. podla mojej by som mala byt uz 16+5tt,ale som len 15+5 tt,aj doktor mi to tak pocita, pretoze normalne sa pocita,ze ovu je 14 den,lenze ja som ju mala az 21...viem presne,kedy som otehotnela..+ - 1 den... Norika..ty si teda z PD? No tak do si susedka :D Vraj vo Vtacniku ej aj obchod pre tehulky, comu som sa potesila...a dole,oproti bagetkam,dostat kupit rifliky...tak sa tam pojdem pozriet :D Tak tolko zatial odo mna,piste,piste,piste Wink

11.10.2006 18:52

oswa

Pardom za preklepy..to preto,ze s ponahlam..Chcela som povedat,ze nepotrebne vit. vycikame :D

11.10.2006 19:25

vivien

Ahojky :D Tak ako sa mate? Ja som dost unavena, uz som 3 noci poriadne nespala, Adamko ma take obdobie, ze sa budi v noci Rolling Eyes , dufam, ze ho to rychlo prejde... Co sa tyka vitaminou, tak ja beriem Calibrum baby plan, ked dopapam balenie, tak sa chystam si kupit calibrum mamy, a snazim sa jest aspon ovocie, zelenina mi moc nechuti Rolling Eyes Inac brusko mi uz riadne vidno, je to take milucky, velmi sa z neho tesim, dufam, ze o tyzden, dva budu aj pohyby, Adamka som citila v 16 tt, som zvedava, kedy zacne kopkat babatko teraz :D , vraj u druhorodiciek je to skor, tak cakam :D Buduci tyzden v stredu mam AFP testy... Pekny vecer tehulky :D

11.10.2006 19:39

ivus80

Caute, dnes som mala riadne behacky. Rano sme boli na stavebnom urade dovybavovat dodatocne stavebne povolenie, lebo pivnicu mame postavenu nacierno a ked sme prisli domov, vsimla som si, ze maly ma na rucickach vyrazky, tak som zase bezala (teda manzel ma odviezol) ku doktorke, lenze detska mala dovolenku, tak ma zobral jej otec, ktory je mojim vseobecnym doktorom a on diagnostikoval ovcie kiahne. Tak som sa hned pytala, ci mi to moze uskodit, on to presne nepovedal, skor sa priklonil k nazoru, ze ked som uz kiahne prekonala a som po 12. t.t., tak by ma to nemalo ohrozit, ale ze to mam prediskutovat este s detskou doktorkou a rozhodnut sa, ci mi zoberu krv na protilatky. Doma som sa najskor poriadne vyplakala, ba az vyrevala, lebo som sa straaaaaasne zlakla, no potom som hned volala mojej gynekologicke, ona povedala, zeby to vadit nemalo, ale ze radsej to prediskutuje s nejakym doktorom a ze mam zajtra zavolat. Potom som navstivila forum mamaaja - tam ten gynekolog uz predtym nejakym maminam odpovedal, ze ak uz v detstve prekonali kiahne, nie je dovod sa obavat poskodenia dietata. Tak som sa celkom upokojila, aj ked stale mam taky strach, no nic s tym nenarobim, len sa musim spolahnut na Boha, ze to bude OK. Uvedomujem si, ze viac mozem poskodit tymto stresom a nervami, ale skuste byt pokojne, ked je ohrozeny Vas nenarodeny drobcek. Teda - Lusi, ja som si poriadne dopriala malinovy caj, niekedy minuly tyzden, som akurat vyhodila krabicku. Prakticky som sama vypila celu krabicku, t. j. cca 10 litrovych kanviciek. No uz nebudem. Brr. Ktovie, co este nam moze uskodit. A co sa tyka orechov - to len arasidy alebo orechy vsetky? Lebo vraj vlasske sa velmi doporucuju kvoli nenasytenym mastnym kyselinam. Ja sa uz tesim, ked sa vysusia a budu dobrucke. Teraz sa mi ich nechce supit, ta korka je dost horka. Norika, vdaka za citaciu o peceni, to som fakt nevedela. Baby, ak este nieco viete, napiste, nech sme informovane vsetky. A salmonely sa, baby, nebojte, v tehotenstve neskodi, mam o tom celkom podrobne informacie, lebo moj synovec mal salmu, tak som sa bala, ze ci mi to moze uskodit, no viaceri doktori vraveli, ze nie, pokial sa zdravo stravujete, t. j. vylucite sladkosti a hodne si doprajete bifido jogurty a acidofilne mlieko, ci zakysanku a podobne veci, tak salma odide. Jedine keby cele tehotenstvo ste ju mali, moze sposobit komplikaciu pri porode. Ale samozrejme, radsej robit vsetko preto, aby sme ziadnu chorobu nedostali, nech sa nasi drobcekovia maju v brusku vyborne, ved uz sa nikdy tak nebudu mat. Baby, dnes som si obliekla tehu rifle - keby sme videli tu pychu, ako pavica som sa nosila Razz Tak sa majte krasne, budte zdrave. Pa Iva

12.10.2006 08:31

vivien

dobre ranko :D Ivus ja tiez toho bojim, teraz ked Adamko zacal chodit do skolky, ze pride domov z kiahnami, ja som ich tiez v detstve prekonala, tak si ma trocha ukludnila... Inac vcera som dostala chut na sackovu francuzsku polievku, rano som varila zeleninkovu, ale na tu som nemala chut... Zjedna som cely liter Rolling Eyes Embarassed , viem, ze to nieje velmi zdrave, ale som nevedela odolat... Tak sa drzte a piste, pekny den...

12.10.2006 08:44

katy22

ahojte , dobre ranko Vivien - aj ja som mala vcera polievkovy den Mr. Green Mr. Green Mr. Green varila som cibulacku a nemohla som sa jej dojest. keby som sa neovladla a neodlozila muzovi zo dva taniere tak ju spraskam celu :D :D ja posledne dni v noci dost zle spavam. budievam sa na akoby krce v bruchu Shocked Confused snad to nebude nic vazne. dnes som pre istotu nasadila magnezium. este je asi skoro na tvrdutie brucha. tak mam strach do kelu

12.10.2006 14:43

vivien

katy22: ahojte , dobre ranko Vivien - aj ja som mala vcera polievkovy den Mr. Green Mr. Green Mr. Green varila som cibulacku a nemohla som sa jej dojest. keby som sa neovladla a neodlozila muzovi zo dva taniere tak ju spraskam celu :D :D ja posledne dni v noci dost zle spavam. budievam sa na akoby krce v bruchu Shocked Confused snad to nebude nic vazne. dnes som pre istotu nasadila magnezium. este je asi skoro na tvrdutie brucha. tak mam strach do kelu
Katty niekto ma tvrdnutie brucha uz od 12 tt, myslim, ze aj tu na babetku som o tom citala, na nejakom fore, ale ak ti nezaberie magnezium, radsej chod... mne pri Adamkovi tvrdlo brucho asi od 15tt, ale krce som nemala, iba mi stvrdlo brusko na chvilu...

12.10.2006 14:47

katy22

Vivien - troska si ma ukludnila, ono to vyzera ako tvrdnutie, len som nevedela Embarassed ze to moze byt uz ono. mne tvrdlo pri starsich babach az omnoho neskor. ale asi to bude tym, ze som vcera nezvladla pohlad na chuchvalce prachu a povysavala som byt a poohybala sa pri upratovani. dnes som si nasadila kludovy rezim ( doslova) a okrem uvarenia obeda som cely cas lezala. ale voooobec mi to neprekaza Laughing Laughing

12.10.2006 16:48

Lusisia

Ahojte, nestiham si Vas citat, ale tu je moje brusko... Ma niekto vacsie? Laughing O dve a pol hodiny odlietam a este som doma a nie som uplne zbalena Laughing papa

12.10.2006 18:08

Yasmine

Ahojte mamulky Lusisia, tak to uz mas paradne brusko. Urcite si v stvrtom mesiaci? Wink To moje vybehlo zaciatkom tretieho, ale ako som stale zvracala, tak sa zväcsuje len pomalinky, aj ked je pravda, ze je uz neprehliadnutelne. Dnes rano som vsak zistila, ze odkedy nezvraciam, tak som pribrala 1,5 kg. Norika, s tou pecenou si mi teda dala. Sad Ja som asi pred dvomi-tromi tyzdnami mala 2x po sebe chut na cerstvy chlebik s pecenovou pastetou. Tak teraz neviem, neviem. Dufam, ze to babätku neuskodilo. Co sa tyka vitaminov, tak ja beriem Calibrum Mami a od poslednej kontroly pred tyzdnom aj Magne B6, ale to uz budem len tyzden. Z viacerych zdrojov sa ku mne dostalo, ze z Centrum Materna sa rodia velke deti. A aj lekar mi odporucil radsej Calibrum. Som vsak nedisciplinovana a neberiem 2x denne, ako by sa malo, iba jednu tabletu rano. A oriesky papam, ake mi pridu do ruk. Razz Vraj sa maju jest, aby sme mali pekne deti. A cokoladu, aby boli spokojne a vyrovnane. Ta mi vsak velmi dobre nerobi. Sad Mozno neskôr. Wink Prajem babulky krasny vecer.

12.10.2006 20:28

oswa

NO caute baby... Tak Lusisia, fajn brusko, som na tom veeeeelmi podobne..ak jie priam rovnako...o strednej,ktoru som 100 rokov nevidela a ona,ze ci som tehotna.:A za je odkial to vie..lebo uz to vedia hadam vsetci a ona,ze vidi Embarassed Tak dnes som pobehala PD, ze aky je vyber tehu nohavic...no hruza..Bud na zeny,ktore by to neobliekli,ani keby tehotne neboli,alebo je to na vysku 180 cm..Takze mi asi nic neostane,ako dat sit.. ivus80..klud,myslim,ze ked si kiahne prekonala,nehrozi babu nic...ved mas v tele protilatky.. Ja soms a aj mojej vseobecnej pytala,zci som bola ockovana na rubeolu a chvalabohu,moju generaciu uz zastihlo povinne ockovanie, lebo predtym sa neockovalo..Tak som si vydychla Wink NHo co sa tyka arasidoc, tie by ssa nemali jest aj normalne, nieto este v tehotenstve, lebo obsahuju aflatoxiny (jedy)..takze nepapat arasidy,ale normalne oriesky (/vlasske, lieskove atd..) su zdravucke, tak 4-5 denne,lebo obsahuju omega nenasytene kyselinky, ktore potrebujeme ako my, tak aj babo a su dobre na nervy... Twisted Evil Mam taky dojem,ze posledne 2 tyzdne mi vyhuklo brusino nejako zvlast... Embarassed No opatrujte sa :D

13.10.2006 08:40

Kukuc

Jeeej... lususia to je krasna fotka krasneho bruska.... ja sa tak dlho snazim odfotit ho ze ho poslem, a moj drahy rad foti takze by ma najradsej fotil stale, ale teraz vobec nestihame, ale je tu pri mne tak som sa pytala ake mam ja tak povedal ze take iste Wink Wink Rolling Eyes Ale sa mi zda ze rano ho mam o dost mensie.... Inak ja prave koncim s callibrum babyplan a zacnem s callibrum mami, tomu ze su z toho velke babetka neverim, pytala som sa j maminy co si o tom mysli, ona uz totiz asi 30 rokov pracuje v lekarni, a povedala mi ze to nie je mozne, pretoze sa tam nenachadz nic z coho by babo mohlo nadmerne rast, ved su tam len vitaminy, mineraly, stopove prvky... Inak oswa neviem ake si si ti kupila, ale podla mna je ten betakaroten v pohode, lebo je to ina forma vitaminu A, vlastne provitamin, ktory ak sa menylim neskodi ako normalne A... a predsa vela vsetkeho skodi ale trosku ho potrebujeme aj my aj nase babetka... Laughing Laughing ale ked sa este spytas v lekarni budes kludnejsia... Laughing S tymi polievkami je to fakt dost vtipne, ja nejake posledne tri tyzdne jem prakticky len polievky, navarim polievku a nieco druhe, no a ja ziem aj tri taniere polievocky, moj drahy to druhe Rolling Eyes naposledy som chcela robit spenatovu, ae som ziistila ze nemam spenat, tam som si tiez urobila francuzku, ale som dala do nej este par zemiacikov a hrasku.. mnam mnam, ziedla som hned tri plne taniere a vecer este jeden a kusok a bolo po polievke... Laughing takze ja som na polievky ako sialenec, ale nevadi ved su zdrave.. tak zatial ahojte bezim...

13.10.2006 08:45

katy22

Dobre ranko ako sa mate polievkove dievcata? ja som vcera varila vyvar a uz o 11 som to psychicky nezvladla a nalozila si aspon trosicka Laughing no a o 12 samozrejme zase Very Happy potom sa moj divil, preco nezvladnem zjest jedno stehno Laughing Laughing Laughing no a musim sa vam pochvalit, vcera vecer sa mi ozvalo nase male, vecer, ked uz som chcela spat, tak take kotrmelceky som citila. asi trikrat iba, ale normalne ma to tak pebralo, ze som potom nemohla zapat Laughing tak drzim aj vam palce, nech sa vam tiez cim skor ohlasia babetka, je to nadherne

13.10.2006 08:48

katy22

jaj a este k vitaminom, ja uzivam tiez to Caibrum pre prvy trimester a ked dopapam, urcite si kupim este daky multik, lebo predsalen ide chripkove obdobie. aj ked sa snazim papat dost ovocia a zeleniny. a este si niekedy dam vysumet taky multi - C, B, kys. listova ( tusim z billy) ved to nie su vitaminy, ktore by sa zdrziavali v tele. no a papam pravidelne probiotika aj v tbl, lebo mam sklony k plesniam. ach jaj.

13.10.2006 08:57

vivien

Dobre ranko :D Ako sa mate dievcata? Lusisia nadherne brusko, fakt nadherne... Katty, takze si citila babatko, no to je nadherne, ja uz tiez cakam, ze kedy pocitim prve pohyby... Katty v ktorom si teraz tyzdni? Ok babulky idem varit, dnes budeme mat paradajkovu polievocku, ryzu a masko take z hraskom, kukuricou a zelenou fazulkou, mnam, pekny den babule papa. :D

13.10.2006 09:10

katy22

vivien: Dobre ranko :D Ako sa mate dievcata? Lusisia nadherne brusko, fakt nadherne... Katty, takze si citila babatko, no to je nadherne, ja uz tiez cakam, ze kedy pocitim prve pohyby... Katty v ktorom si teraz tyzdni? Ok babulky idem varit, dnes budeme mat paradajkovu polievocku, ryzu a masko take z hraskom, kukuricou a zelenou fazulkou, mnam, pekny den babule papa. :D
Vivien v 15tt ( 14tt + 3 alebo4) ved uz aj ty vies co mas ocakavat, tak isto kazdu chvilku sa dockas . tomu pevne verim a drzim palce

13.10.2006 09:40

Anonymous

Ahojte, tak ja sa hlasim poctivo z Prahy... Ale dovolenka sa zacala zle... Od rana som 4 krat zvracala a mala hnacku.... Asi som dostala nejaky virus, lebo jedno dieta, co sa o neho staram, tak to mal v stredu. Tak som doma a nemozem ist nikam... A tak som sa tesila... Crying or Very sad No a este sa aj velmi bojim, ze ci nemam nieco, co ublizi babetku... A neviem, ako to zistim... Mam ist k doktorovi?