1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

03.10.2006 14:12

Lusisia

Ahojte baby ;o) No tak ja mam zase dnes pazravy den... Ale aj mi je zle, ked som hladna... Tak je to taka kombinacia... Ja som si ani neuvedomovala, ake som mala stastie, ked som si nakupila tehu veci... A to som rozmyslala, ze si ich kupim na Slovensku.... Sranda Laughing Ja som si nakupila tehu pblecenie za 2 hodiny... Minula som sice 177 libier( Exclamation Exclamation Exclamation ) ale myslim,ze to stoji za to... Mam skoro celu vybavu... 2x rifle, bluzku, tricko s kratkym, tricko s dlhym, sveter, 2x pyzamo a co este..? Aha, take tielka... No mna tehu podrpdy tlacia!!!! Bola som z nich zufala... A v H&M som nasla take tielka, ktore maju support bra.. Neviem, ako sa to povie po Slovensky... Proste je tam vsita taka podprsenka. Je to sice uz na kojenie, lebo sa to da odpojit, ale je to super!!! Ovela lepsie ako podprsenky! A vraj od 3 meisaca by sme mali nosit podprsenky aj na spanie... Aby sa nam nenatiahli prsia... Ci co... Ak mate niektora zaujem, ja idem buducei tyzden na SVK. Ak by ste chceli, mozem Vam tie rifle a ostatne veci odfotit a a ak sa Vam nieco bude pacit, ja Vam to kupim... Naozaj to vsetko sekne perfeknte, na gatiach je ten elasticky pas a su usite z takej natahovacej rifloviny... A su site tak, aby vydrzali od prvych mesiacov a oni potom budu rast s vami... Nosim ich kazdy den a ludia mi hovoria, ze mam super gate... Ked im ukazem, ze su tehotenske, nechcu verit!!!! Ja som z BB a budem aj v BA, ak niekto chcete napiste, ja kupim a stretneme sa ;o) Ak Vam nebudeu, ja ich proste zoberem naspat a oni mi ich v pohode vratia... A este cena... Stoja nejakych 35 ci 40 libier... A libra je teraz nejakych 55 korun... co je nejakych 2000 Sk. Ked sa to tak vezme, tak to nie je ovela drahsie, ako na SVK a tu v Londyne sa ine eniaze zarabaju... Ja Vas baby obdivujem, ako prezivate na SVK, ja by som to uz asi nevedela... Klobuk dole pred Vami ;o) YASMINE: Akoto, ze voete, ze budete mat chlapceka? Ja som si myslela, ze sa to neda povedat az do 20 tyzdna... Confused: Aj ja by som uz chcela vediet, co mam... Smile

03.10.2006 14:15

Lusisia

19. strana :D

03.10.2006 14:28

Yasmine

Lusisia, nam to este nikto nepovedal. My obaja to tak nejako citime, ze to bude chlapcek a o tom drobcekovi v brusku stale hovorime v muzskom rode a volame ho menom. A to som "cely zivot" chcela mat iba jednu dceru a teraz na to ani nepomyslim Razz Ale izbicku som dala vymalovat univerzalne pre chlapceka aj dievcatko, keby nahodou nasa intuicia sklamala. Razz Ked sme boli vcera u lekara, tak hoci sme sa uz doma o tom x-krat bavili, ze najskôr po piatom mesiaci sa to da zistit, otecko si aj tak neodpustil tuto otazku a musel sa to doktora spytat ... no, chlap. Tak velmi by to uz chcel vediet. Razz

03.10.2006 15:08

Lusisia

Jaaaj, tak to takto aj my mame dievku a tiez ju uz volame menom Laughing

03.10.2006 16:03

hudy

To my sa s manželom nevieme dohodnúť. On tvrdí, že to bude chlapec a ja zase, že dievčatko Laughing Tak uvidíme...

03.10.2006 16:32

oswa

Ahojte babenky..Tak vidim,ze oblecenie tema c.1..NO ja zatial obliekam svoje veci, pribrala som 2 kg, pocklam si na dalsie sono, a potom hor sa na nakupy.. Zajtra idem na sono-srdca, uvidim,co mi povie, preco mam taky vysoky tep... Aj moj manzel chcel ist na sono, doktor povedal, ze o tyzdne spravime aj poradnu, aj odber na AFP a aj sono, tak som ho ukecala,ze nech mi sono spravi neskor o tyzden, aby bol pri tom aj manzel, nakolko bude na sluzobke..Len enviem,ci to dovtedy vydrzim... :D V praci zatila pohoda, akurat sa citim viac unavena, ono je to o inom, posedkavat doma a pracovat...V praci sa vsetci vypytovali, co a ako, az mi to trochu liezlo na nervy... Co sa tyka bolesti prs, tie ma bolia hned od zaciatku , hlavne bradavky..Niekedy az palia, hlavne v podprde...Aj sa zvacsili ciciky, lenze u mna to nie je extra viditelna zmena, nakoklko patrim k menej obdarenym Embarassed ..ale na kojenie to vraj nema vplyv.. Co sa tyka pohlavia, kdesi som sa docitala, ze v 16 tt je vidno pohl.organy...tak uvidim,opytam sa doktora..Ja mam citakl,aj moj manzel,ze to je chlapcek,aj ked aj babulka by potesila..ale je to jeeeeeeeeeedno..lej to uz je na svete Wink Tak sa mavajte

03.10.2006 16:55

Kukuc

ahojte kocky, tak som sa dlho neozvala, mam toho teraz vyse hlavy. Z tehu oblecka mam zatial jedny rifle, ale tuzim po gatiach na traky v tych je najlepsejsie.. Smile so mnou je to ale tazke tiez tie moje rifle su velkost 34 a takych malych velkosti vela nieje... Oswa ja tiez patrim k tym nemej obdarenych ale nevadi mi to, inak v suvislosti z kojenim je to vraj vyhoda aj ked sa to zda mozno nelogicke.. Inaj zamyslali ste sa nad nejakym cvicenim pre tehulky?? Ja som po niecom pokukovala ale no neviem.. ak viete o niecom dobrom v ba tak dajte vediet..... Je niektora z vas z Petrzalky, z blavy ste tu nejeke, ze??? Ja len tak ze tu vobec nikoho nepoznam, tak ci bude s kym chodit kocikovat...... Laughing Laughing

03.10.2006 18:47

katy22

ahojte, no ja som sa uz ale vazne nas...la, kupila latku a usila suknu. videla som taku v obchode s tehu obleckom, stala 1300,- . nic komplikovane. mna moja vysla 400,- a zajtra sa chystam este na tehu tricko z tkej zltej maskacovej bavlny, budem isto vyzerat uuuchvatne Mr. Green Mr. Green Mr. Green

03.10.2006 19:33

hromka

ahojte babeny, poctivo vas citam, ale nejako nestiham pisat alebo som leniva Embarassed no, ja nastastie nemam taky velky problem s tehu obleckom, lebo mam z 1. tehu, ale nieco urcite dokupim Wink oswa, s tymi malymi prsiami a kojenim je to presne ako pises. vobec to nema ziaden vplyv na kojenie. ja tiez patrim do tej kategorie Cool a tomina som az donedavna kojila to pohlavie by malo byt vidno od 20. tyzdna, ale mi sme sa toho vobec nedockali, ze je to chlapec sme zistili az po porode, lebo vzdy ked som bola na sono, bol otoceny tak, ze sa to nedalo vidiet Sad kukuc, ja som z petrzky a kedze som chcela rodit na antolskej, tak som tam chodila aj cvicit. cvici sa tam so zdravotnou sestrou, p. jezikovou. podla mna je vyborna. nasjkor sme cvicili a potom sme si teoreticky presli vsetky fazy porodu, sestonedelie a tak. kedze odrodila vela zien, hovorila z vlastnych skusenosti.

03.10.2006 19:56

vivien

Ahojte zienky, no vy ste sa ale rozpisali, super... Tak ja som si dala objednat jedny tehu menzestraky s Maderny, maju mi do konca tyzdna zavolat, a este mam jedny zo sekacu za 250 sk, tie budem mat na behanie s malym vonku, tricka tiez planujem kupit vacsie, take aby sa vyuzili aj po porode... Zajtra mam poradnu, chcem sa spytat lekarky, ci by som mohla chodit cvicit, uvidim, co mi povie lekarka..., kedze prve tehotko bolo rizikove...

04.10.2006 14:03

vivien

Ahojte :D Tak na poradni vsetko ok, pytala som sa lekarky, ci mozem cvicit, tak vravela, ze ano, uz teraz len zistit, ze kde v KE sa cvici cvicenie pre tehotne... 18.10. mam ist na AFP testy, po 23.10. sa objednat na UZV, uz aby to bolo, som zvedava, ako sa ma drobcek v brusku, uz snad bude vydiet pohlavie :D Bolo mi trocha aj trapne, lebo ked som cakala v kabinke, tak som isla 3xcikat, to bolo asi v priebehu pol hodinky, a sestricka sa opytala, ze co tak casto, nuz ale rano som vypila caj, kupila som si v lekarni caj pre tehotne a obsahuje alchemilku, tak mozno z toho... Moc bol ok, baby aj vy tolko cikate? Pytala som sa aj lekarky a vravela, ze mi este moze maternica tlacit na mocovy mechur, tak to moze byt aj z toho...

04.10.2006 15:45

Ahojte

MajkaLa

Tak konecne som si chvilku nasla cas vam napisat. Tak vysledky z toho prveho ultrazuku v 9 tyzdni dopadli super, vcera som bola u toho mojho gynekologa..povedal, ze vsetko je v poriadku. Zajtra idem na velmi dolezity ultrazvuk, tu v Canade sa to vola Integrated Prenatal Screening...ultrazvuk zistuje, ci babo nema nejake geneticke chyby + ma poslu na krv, kde tiez zistuju genetiku. Predtym ako daju vysledok z krvi, posielaju zeny este na opakovany test o 4 tyzdne...takze tak v 15 tyzdni...takze to si teda pockam. Inak som uz skoro na konci 11 tyzdna a este furt mi byva dost zle...a spim, spim....a taka stale otapena...som zvedava dokedy... ako viete, som tiez na PN uz skoro 2 mesiace...OSWA bola 3 mesiace...Halo OSWA? Ako to zvladas? Veru si sa ani odvtedy neozvala, dufam, ze je vsetko o.k. a dokazala si to tam zariadit tak aby ste ty a tvoje babatko neboli pod velkmy stresom.. Ja som na PN a plati ma poistovna...ale ty mi vcera zavolali....ze uz by som mohla pomyslat ist spat do roboty...a ze but 1) mi najdu menej stresovu robotu v ramci organizacie v ktorej robim 2) alebo mam ist spat na miesto kde som robila pred tym....ale to bola hruza...private banker....strasny stres...nezastavim sa ani na sekundu, nemam tam cas ist ani na vecko a napit sa a najest... - lenze to tam poznam...a povedali mi ze by som zacala na gradual basis...nevysvetlili presne co a ako..ale ze by som mozno zacala na par tyzdnou na polovicny uvazok a tak.. mate s tym niekdo skusenosti, ze ste pocas tehotnosti isli na menej stresujuci job? co by ste mi poradili? ist spat k ludom ktorym poznam, ale viem, ze sa tam nezastavim, alebo na uplne nove oddelenie ale ze vraj menej stresu......mam taku dilemu....doma zostat nemozem...financne by to moc nevychadzalo..a stratila by som matersku. No ja sa zatial zmestim do vsetkeho oblecenia...trosku je to tesnejsie...ale som v pohode...takze este sa bohuzial nezapajam do rozhovorou ohladom nakupovania oblecka...Diky a majte sa krasne a zajtra sa ozvem so spravami s dalsieho ultrazvuku...

04.10.2006 17:13

Norika B.

ahojte babulky, ozaj ste sa rozpisali, ja nejako nemam chuti, spala by som, boli sme v meste dnes a potom varenie, bolia ma krize... obdivujem vas, co este chodite do prace, to by som nemohla, urcite by som sa dala na PN. a este stale ma otravuje nafukujuce sa brusko Rolling Eyes , skratka vetry... oblecko som tu uz spominala, tie rifle co mam su mi dlhe, v piatok ideme do PD, tak si dam skratit v byv.zamestn., robila som v krajcirskej firme, ale robila som administrativu, takze do sitia sa nechytam Smile , mate super niektore, ze si viete usit. co sa tyka sekaca, tak mam moznost si vybrat z tovaru co chodi sestrinej svagrine (vlastni predajnu), akurat tento tyzden mi poslala troje nohavice, jedny rifle su podobne ako si mala ty vivien - HM, ale su L a su mi velke, lenze cena je tam super- iba 130,- tak pockam, ci mi budu neskor. tricka zatial nosim co som mala, ale bluzky uz su tesne, takze tiez nieco asi kupim. MajkaLa, ja by som na tvojom mieste volila asi menej narocne oddelenie, alebo polovicy uvazok.. mam tu uz malu pri stole, neda sa pisat Confused

04.10.2006 17:19

Anonymous

este pre kukuc, tie rifle som kupila v ZH oproti novej poliklinike, predajna Mamickin sen, keby si tam chcela nakuknut, ale ty to mozno poznas lepsie Wink norika

04.10.2006 19:46

ivus80

Ahojte, uz som dnes mala jednu spravu napisanu, uz som isla napisat poslednu vetu a maly mi resetol PC. Islo ma porazit. Janusa, odporucam Ti, ked pocasie dovoli, chodievaj do prace pesi, pomaha to spevnovat svaly a pod., ja som sa teda pri prvom nachodila poriadne, nemala som problem prejst celu Zilinu po nakupoch a s plnym ruksakom a dvoma taskami v kazdej ruke som sa skoro ani do autobusu nezmestila. Teraz som tiez velmi unavena, moc sa nechce chodit, ale prekonavam sa. Svagrina presedela cele tehotenstvo a veru, chuderka, sa poriadne natrapila, kym synovec uzrel svetlo sveta. Baby, treba nam hodne pohybu, ci sa nam chce, ci nechce. Samozrejme s ohladom na nase bruska a drobcov v nich, t. j. ked sa na to necitime, trosku sa posetrime, inak robme vsetko normalne. Ja som si dnes dobre zamakala, hrabala som listie, ronila orechy zo stromu, aj som sa vystverala na strom a par som odtial zhodila. Az tak mi bolo lepsie na srdci i na dusi. Rano som v obchode skoro odpadla, co mi prislo tak strasne zle, ale vonku uz bolo OK. Dievcence, ja radsej uz moje dieta po mene nevolam, lebo 20 tyzdnov som moje babo volala Barborka a na sone v 20. t.t. sa z Barborky stal razom Ondrejko :D Tak si pockam na sono a ak budeme mat stastie, drobec bude otoceny a budeme vediet na 90 %. A ked nie, tak urcite sa to dozviem pri porode Cool . Oswa, pocula som, ze z malych didiniek sa da lepsie kojit ako z velikych. Ja som mala pred prvym tehotenstvom A75 a po tehotenstve a 16mesacnom kojeni sa pysim B80 Laughing Kukuc, mne sa vyborne osvedcilo jednoduche hojdanie sa na fit-lopte, vzdy ked mi vysiel cas. Zapojila som cele telo a hlavne panvu a spodnu cast (intimne miesta dolezite pri porode). MajkaLa, odporucam Ti, vyber si jednoduchsiu pracu, nie tu stresovu. Mysli na seba i na cloviecika pod Tvojim srdieckom - tomu drobcekovi stres velmi skodi. On potrebuje pohodovu maminu. Tak sa zatial majte, rychlo odoslem spravu skor, ako mi maly zase nieco spravi s PC. Pa Iva

05.10.2006 12:14

ebka

Ahoj baby, tak ja sa ozývam po 100 rokoch, veľa práce a v robote mi dávajú robiť také nezmyselnosti, no proste jak naschvál, odkedy som tehotná tak im úplne šibe (teda starej dievke - šéfke). Otvorili sme u nás nové materské centrum, tak mám veľa práce aj s tým. Máte s tým nejaké skúsenosti? U nás máme zatiaľ len herňu, uvidíme, ako sa to tento mesiac rozbehne a potom budeme riešiť aj iáné aktivity. Hromka, aj ja budem rodiť na Antolskej. Kedy sa chodí na tú predpôrodnú prípravu, na to cvičenie. To sa začína asi až neskôr. čaute a majte sa pekne Laughing

05.10.2006 14:44

ivus80

Caute, baby, dopocula som sa, ze posledny mesiac sa chodi kazdy tyzden na monitor, viete nieco o tom? Ide ma porazit pri myslienke, ze kazdy tyzden sa dotrepem do ZA, do porodnice, pockame si, kym sa dame dokopy tri, potom nas zoberu na porodny sal a tam si pobudneme kazda minimalne 20 min., t. j. ak sa dostanem na rad posledna, tak tam stravim minimalne hodinu. Je to aj u Vas taka novota, ci to len Zilina chce byt zaujimava? Som zvedava, kde dam starsieho. Vsak ich to hned prejde, ked ho budem musiet zobrat so sebou a z porodnych sal im spravi kolnicku na drevo Rolling Eyes Alebo svokra kazdy tyzdne pobezi do ZA a bude sa bavit s vnucikom, kym ja budem sledovat a pocuvat, ako bije srdiecko mojmu drobcovi. Esteze je v ZA Hypertesco s rybickami a zadarmo autobusom Laughing Tak sa majte krasne, idem este cosi porobit, kym sa mi certik zobudi a pojdeme vonku, dnes je uplne uzasne krasne super. Pa Iva

05.10.2006 16:18

oswa

ahojte baby..tak jeden den citania som vynechala a mala som co dohanat... Vivien: ideme na ovnako na testy AFP..a 24.10.budem mat UZV,mala som ho mat toho 18.10. (lebo moj doktor je na oddeleni,takze ma k dispozicii sono),ale prehodila som to na utorok,koli manzelovi,aby videl potomka, lebo ho starsne chce vidiet..a popravde aj ja...nech vidim,ze je vsetko o.k. MajkaLa...no v praci sa da zatial, povedala som si,ze nikto ma nevytoci,ani keby co bolo a chvalabophu tento tyzden sa mi to podarilo:-)) Ja sa priklanam k nazoru Noriky, ak nejako vyrzne nepadnes na plate,ale aj keby,tak nevadi..aby si sla na to menej stresujuce pracovisko...nestoji ti to za to..ale musis si to sama v konecnom dosledku zvazit sama... ivus80..ano,je to pravda, posledne 8-9 (tehotensky) mesiac sa myslim chodi kazde 2 tyzdne na poradnu a posledny mesiac kazdy tyzden,sleduju sa ozvy babatka,prietoky a tak...Ked musis dochadzat, mas to tazke.. Co sa tyka pohybu, tak ja chodim do prace peso,mam to tak denne 2-3 km a poviem vam,ze je to ine,ako doma lezkat na PN :D Ked pridem domov,necitim si kriziky..tie ma bolia paradne... Norika, dik za tip, ked nadide cas,pojdem aj ja mrknut do ZH,ani som nevedala,ze je tam taka prdajna..Neviete o nejakej v Prievidzi?? Tak sa mavajte a pioste ,co noveho... Ozaj, vcera som bola na tom sone srdca, koli buseniu, a doktor bol zlaty,ze som im vyrazne znizila vekovy priemer pacientov Cool Ale nastastie, srdiecko bije ako zvon, tak ako ma...takze to bude asi vrodena dispozicia..Tak sa majte a opatrujte sa:-))

05.10.2006 16:48

Norika B.

ahojte, pisem narychlo, kym mala dovoli, dnes nespala cez obed a je uz dost mrzuta, ale musime to nejako vydrzat do vecera, vonku uz byt nechce... oswa zajtra idem do prievidze, tak skusim zistit kde sa tam da kupit nieco tehu, urcite sa da, len ako tam nebyvam, stracam prehlad.. ivus ja mam tiez "cvicenie" s hrabanim listia :D , mame na dvore tri orechy, ale otriasat by som ich na strom veru nesla, ked uz tak muz, s malou sa bavime a viackrat denne zbierame oriesky, velmi jej aj chtia take cerstve, cistene od supky, tak kym sa hra na piesku, cistim... mam rada toto obdobie jesene koncim, telefooon

05.10.2006 17:48

Norika B.

baby poslala som na pobox foto bruska Wink

05.10.2006 19:29

katy22

ahojte dievcata ja som dnes mala poradnu, maicke je nastastie v poriadku, uz len aby to vsetko dobre dopadlo. s doktorom sme sa pobavil, lebo som sa stazovala, ze ma picha jazva na bruchu. a on na to, ze " to je ako vo filme vesnicko ma strediskova ked hrusinsky odpovedal tomu starkemuu, aby siel do pelhrimova a prezrel si tam krematorium nech vie do coho ide' ( nie je to podrobne, ale tie, ktore to poznate, viete wo co gou i Wink ) tak sme sa nasmiali. aj som si malinke odfotila, skusim to pripojit. prajem vam pekny vecer

05.10.2006 19:45

vivien

Ahojte :D Norika kukla som do poboxu, krasne brusko :D Mala je podarena :D Ako s kojenim? Katty peknucka fotka :D , babetko si tam spokojne lezka Wink Tak ja som si dnes bola pre tie tehu gate, boze to je ulava :D , nic netlaci, super :D Baby viete na co som dnes dostala chut? Na VINEU Rolling Eyes , uz som vipila asi 3 pohare, normalne sa obracaju bielka v ociach, az sa vyzivam, mnam :D Inac vcera som si po dlhej dobe dala paradajku, to som veru nemala robyt Confused , cely vecer som obymala misu...

05.10.2006 19:57

oswa

Baby..ja neviem,ako ist na ten p.o.box Embarassed Please..help!! Kam mam zadat to prihl.meno a heslo??

05.10.2006 20:04

vivien

oswa: Baby..ja neviem,ako ist na ten p.o.box Embarassed Please..help!! Kam mam zadat to prihl.meno a heslo??
Oswa poslala som ti ss Wink

05.10.2006 20:19

ahojte

MajkaLa

Jaj, tak som rada...Ultrazvuk dopadol dobre...som teraz v 11 tyzdni a baba uz ma 5.22 cm a krasne mu bilo srdiecko. Mam aj fotecku a ked mi manzel nascenuje ten obrazok, tak vam ho vsetkym poslem tiez. Kathy, krasna fotecka, tesim sa s tebou. Vivien: tiez som mala strasne chut na Vineu, aj mi ju tu manzel v Toronte zohnal...a trosku mi rob kyselinu...ale inak ju mam tiez strasne rada...ze vraj je tiez velmi dobra pri Kojeni..ale to mam iba od kamarata...tak neviem, ci to tak naozaj je. a k tym paradajkam, na zaciatku tehotnosti som ich doslova zrala.....furt a teraz ich bohuzial nemozem, tiez sposobuju strasnu kyselinu..a nemam na nich chut. Oswa: tesim sa ze vsetko je o.k. so srdieckom a ze sa citis fajn v robote super Ivus80: Tiez aj tu v Ca sa chodi posledny mesiac kazdy tyzden k doktorovi. Dievcata, dakujem vam za odkazy ohladom tej roboty...tak som sa dohodla aj s doktorkou..ze ma skusi este nechat doma 3 tyzdne a potom pojdem do roboty..ale inej, nejaka administrativa - s minimalnym kontaktom s klientami...co som strasne rada...dufam, ze mi to odsuhlasi poistovna a moj zamestnavatel mi ponukne ine kludnejsie miesto.. Majte sa krasne, nech nam pekne nase babatka rastu a tesia sa s nami.. Pa,pa

06.10.2006 10:23

katy22

Prajem dobre ranko, dakujem za pochvalu. taka som bola z toho vcera dojata, ze nebyt povinnosti okolo domacnosti a deti, cumela by som na to ako na obrazok svaty. stale nevychadzam z uzasu, ako je to zariadene v prirode, aky zarak zazivame, ze nosime nase deti pod srdcom. ( a to som prosim pekne tehotna 7krat Embarassed Laughing . ) proste so mnou plieskaju tehuhormony ako vysite Laughing Laughing

06.10.2006 10:25

katy22

vivien: Ahojte :D Norika kukla som do poboxu, krasne brusko :D Mala je podarena :D Ako s kojenim? Katty peknucka fotka :D , babetko si tam spokojne lezka Wink Tak ja som si dnes bola pre tie tehu gate, boze to je ulava :D , nic netlaci, super :D Baby viete na co som dnes dostala chut? Na VINEU Rolling Eyes , uz som vipila asi 3 pohare, normalne sa obracaju bielka v ociach, az sa vyzivam, mnam :D Inac vcera som si po dlhej dobe dala paradajku, to som veru nemala robyt Confused , cely vecer som obymala misu...
Vivien, ja myslim, ze ak telu daco chyba, tak si to vypyta. moje si vcera pytalo kremzsku horcicu Laughing Laughing a dnes vodu z kyslej kapusty Rolling Eyes Laughing

06.10.2006 10:28

Re: ahojte

katy22

[quote="MajkaLa"]Jaj, tak som rada...Ultrazvuk dopadol dobre...som teraz v 11 tyzdni a baba uz ma 5.22 cm a krasne mu bilo srdiecko. Mam aj fotecku a ked mi manzel nascenuje ten obrazok, tak vam ho vsetkym poslem tiez. parada Majka, sem s obrazkom uz sa tesime :D

06.10.2006 10:36

vivien

Ahoj Katy22, to mas akoze doma 6 deticiek? Panecku, u vas musi byt ale riadne veselo :D :D :D Ake mas velke deticky? Prepac, ze som taka zvedava, ale vsak som zena no nie? :D :D :D

06.10.2006 11:29

Anonymous

vivien: Ahoj Katy22, to mas akoze doma 6 deticiek? Panecku, u vas musi byt ale riadne veselo :D :D :D Ake mas velke deticky? Prepac, ze som taka zvedava, ale vsak som zena no nie? :D :D :D
zial, nemam 6 deticiek, iba dve. ostatni su anjelikovia Crying or Very sad a mam dve baby, jedna ma 11 a druha bude mat v decembri 4. ale som stastna, ze ich mam, aj ked ma obbcas najeduju. a veselo u nas je dost casto. oni su take certice. :D

06.10.2006 11:31

katy22

som sa neprihlasila Embarassed Rolling Eyes

06.10.2006 12:41

to Majkala - moja skusenost so zamestanavatelom

Liluc

ahoj, som v Londyne a tiez mam celkom stresujuce zamestnanie (Manager v zdravotnickom zariadeni) ale nastastie mam super sefku a tak ma poziadala aby som si napisala zoznam veci co mozem robit a chcem robit, ci chcem pracovat s liekmi atd. rovnako mi predlzila obedovu pauzu na 2 hodiny a mam to povinne, ze musim aspon hodinu v klude lezat ci sediet. Rovnako ma prisla pozriet odborova zastupkyna a pohovorili sme si o mojej obave,ze mi skratia plat a ona dohodla,ze v ziadnom pripade sa to nestane. Bola strasne mila a povedala,ze bud pristupi moj zamestnavatel na nase podmienky, ale pojdem na PN a hotovo. :D Citila som sa ako vo filme ;o)

06.10.2006 13:17

vivien

vivien: Ahoj Katy22, to mas akoze doma 6 deticiek? Panecku, u vas musi byt ale riadne veselo :D :D :D Ake mas velke deticky? Prepac, ze som taka zvedava, ale vsak som zena no nie? :D :D :D
zial, nemam 6 deticiek, iba dve. ostatni su anjelikovia Crying or Very sad a mam dve baby, jedna ma 11 a druha bude mat v decembri 4. ale som stastna, ze ich mam, aj ked ma obbcas najeduju. a veselo u nas je dost casto. oni su take certice. :D
Kitty, tak to ma mrzi, dufam, ze teraz bude vsetko ok bez najmensich problemov, drzim silno palce Wink Mas super vekovy rozdiel, ta starsia ti bude urcite pomahat, niekedy mam aj ja pocit, ze som mohla zacat rozmyslat o babatku skor, ale zasa nikdy nieje neskoro, ale je to pekna pradstava, zeby som uz mala take velke dieta Wink

06.10.2006 13:21

Re: to Majkala - moja skusenost so zamestanavatelom

vivien

Liluc: ahoj, som v Londyne a tiez mam celkom stresujuce zamestnanie (Manager v zdravotnickom zariadeni) ale nastastie mam super sefku a tak ma poziadala aby som si napisala zoznam veci co mozem robit a chcem robit, ci chcem pracovat s liekmi atd. rovnako mi predlzila obedovu pauzu na 2 hodiny a mam to povinne, ze musim aspon hodinu v klude lezat ci sediet. Rovnako ma prisla pozriet odborova zastupkyna a pohovorili sme si o mojej obave,ze mi skratia plat a ona dohodla,ze v ziadnom pripade sa to nestane. Bola strasne mila a povedala,ze bud pristupi moj zamestnavatel na nase podmienky, ale pojdem na PN a hotovo. :D Citila som sa ako vo filme ;o)
Ahoj LILUC, to je super, ze ti takto vysli v praci v ustrety, bolo to fakt ako vo filme, tu by sa to asi nestalo... Rolling Eyes

06.10.2006 15:56

Re: to Majkala - moja skusenost so zamestanavatelom

katy22

Liluc: ahoj, som v Londyne a tiez mam celkom stresujuce zamestnanie (Manager v zdravotnickom zariadeni) ale nastastie mam super sefku a tak ma poziadala aby som si napisala zoznam veci co mozem robit a chcem robit, ci chcem pracovat s liekmi atd. rovnako mi predlzila obedovu pauzu na 2 hodiny a mam to povinne, ze musim aspon hodinu v klude lezat ci sediet. Rovnako ma prisla pozriet odborova zastupkyna a pohovorili sme si o mojej obave,ze mi skratia plat a ona dohodla,ze v ziadnom pripade sa to nestane. Bola strasne mila a povedala,ze bud pristupi moj zamestnavatel na nase podmienky, ale pojdem na PN a hotovo. :D Citila som sa ako vo filme ;o)
Liluc, tak to je podla mna ukazkovy pristup. len aby im to vydrzalo. takto by to malo byt podla mna v kazdej normalnej firme. mozeme ti len tisko zavidiet. ale jasnacka ze v dobrom. aspon si mozes v klude a v pohode vychutnavat tehotenstvo

06.10.2006 16:01

katy22

vivien: Kitty, tak to ma mrzi, dufam, ze teraz bude vsetko ok bez najmensich problemov, drzim silno palce Wink Mas super vekovy rozdiel, ta starsia ti bude urcite pomahat, niekedy mam aj ja pocit, ze som mohla zacat rozmyslat o babatku skor, ale zasa nikdy nieje neskoro, ale je to pekna pradstava, zeby som uz mala take velke dieta Wink
Vivien, aj ja pevne verim, ze bude vsetko ok. zatial to tak vyzera. az sa sama cudujem, ake je kazde tehotenstvo ine. ale snad si konecne tam hore niekto povedal, ze uz som si vytrpela dost a konece si to mozem uzivat bez nervakov. ked sa mladsia narodila, starsia nechcela ist ani do skoly akoby sa bala,ze ked sa vrati, ze tam Emmka uz nebude. ze ju mame len pozicanu Cool az ked som jej vysvetlila, ze je nasa uz na furt, tak sa upokojila Laughing , ma ju rada, len uz je z nej pubertacka, tak sme vsetci nudni...atd...a uz sa aj skriepia, to mi trocha vadi. ale zase ked hresim malu, a idem ju potrestat, tak starsia ma hned slzy v ociach, ze nebi ju, to je moja sestricka apodobne Rolling Eyes tak som zvedava ako to bude ked budu mat dalsieho surodenca :D

06.10.2006 16:03

oswa

Ahojte baby...konecne viiiiiiiikend a spanie Laughing Liluc..fakt super,ze ti takto vysli v ustety v praci, keby sa to tak vsade dalo...Nastastie u nas v praci je sefka v tomto tiez v pohode, takze sa da...zaujma sa,ako sa mam,ako as citim..takze sa clovek lepsie citi Katty22....takze tretie babatko na ceste Smile to budete celkom pekna velka rodinka...Len nech nam to tu vsetkym dobre dopadne baby ja vam tak zavidim,ze ste boli na UZV, ja som sice bola pred 5 tyzdnami ale zda sa mi to ako pred pol rokom..dalsi o necele 3 tyzdne...asi nevydrzim Razz tak pekne vikenduje..ahojko P.S. nedalo sa mi ist na ten pobox..ze vraj je to len pre registr.uzivatelov..takze to skusim neskor este raz...Myslim,ze to bola chyba serveru

06.10.2006 18:09

oswa

no ,tak som si pozerla tu schranku, bola to chyba serveru.. Tie rifle za 500 Sk sa mi pacili...da sa tomu nosit hocico..Ja som zatial nikde nevidela tehotensky obchod..ravda,ai som po tom este nezhanala... Neviem,kto uz spominal obchod v ZH..prosim vas,kde je? Navigujte ma od stanice Embarassed ..ďakujem

06.10.2006 19:00

vivien

oswa: no ,tak som si pozerla tu schranku, bola to chyba serveru.. Tie rifle za 500 Sk sa mi pacili...da sa tomu nosit hocico..Ja som zatial nikde nevidela tehotensky obchod..ravda,ai som po tom este nezhanala... Neviem,kto uz spominal obchod v ZH..prosim vas,kde je? Navigujte ma od stanice Embarassed ..ďakujem
Ja som si tie rifle za 500 sk objednala cez mmb, ale su mi velmi velke..., odniesla som ich k nam do second handu uvidim ci sa predaju...

06.10.2006 19:32

Norika B.

ahojte!! oswa, ta predajna v Ziari je pri novej poliklinike, ak sa popytas, naviguje ta tam asi kazdy ziarcan, ale pokusim sa ti vysvetlit ako zo stanice, budes to mat dost daleko pesi. chod teda popri hlavnej ceste ako k Tescu, az prides k byvalemu prioru (aspon myslim, ze to bol kedysi prior- nepoznam to tam az tak), je tam svetelna krizovatka a od tej pojdes smerom k centru, az k nemocnici, tam neprejdes cez cestu k nemocnici, ale pojdes vpravo a tam pod cinzakmi je ta predajna "MAMICKIN SEN", skus sa tam este poytat a mozno cestou naspat bude nieco aj v centre. v prievidzi som zatial nezistila, kde sa da kupit teh.oblecko. Liluc tvoje rozpravanie o ustretovosti v zamestnani mi vohnalo az slzy do oci, fakt ako vo filme Smile , mas to fajn, kedy sa taka starostlivost dostane aj k nam??? katy mas to fajn taketo vekove rozdiely, ja si to uz nemozem dovolit :D -tiez len keby som zacala rodit skor... moja setra ma takto dve baby -17 a 15 a k tomu tretiu, teraz bude mat dva roky, baby jej pomozu a ja som tiez rada, ze si materskej uzivame naraz no koncim, Barborka chce ist pisat, tak aby mi nepomazala...

06.10.2006 22:16

ivus80

Caute, viem, ako sa chodi na poradne v posledne tyzdne, t. j. kazde dva a neskor kazdy tyzden, to som si uz raz prezila. To je to najmenej, aj ked mam gynekologicku cca 5 km od miesta, kde byvam. Jedna sa mi vsak o ten monitor, to je vraj novinka, apon tu v ZA. Pre prvomamicky - monitor je vlastne to, ze Vam na brusko daju dva snimace, jeden snima srdiecko a dokonca sa da tlkot srdiecka aj pocuvat a druhy snima cinnost maternice. Mne to dali pri porode trikrat. Dvakrat som mala akoze kontrakcie, na displeji ukazovali cisla 2, 3, -1, 0, 1 a tak dookola a az po vyvolavacke, ked som dostala riadne kontrakcie, na displeji boli cisla od 60 vyssie. No co, prezijeme, co nas nezabije, to nas posilni. A co sa tyka chuti - v stredu bol na JOJke "Otec v akcii" a tam obaja otcovia varili halusky so syrokremom a bryndzou. Takze hned som si musela uvarit halusky aj ja. Esteze mama mala v chladnicke slaninu Rolling Eyes A vcera som zjedla dva kosiky ufritovanych hranoliek s kecupom. Bolo asi devat hodin vecer. Inak, Vinea - MNAAAAAAAMEEEES. Aj to som pocula, ze pomaha pri kojeni. Ale vlastne pri kojeni je vobec potrebne vela pit, ovela viacej ako za "normalneho" stavu. Majte sa krasne, manzel je nervozny, stepuje mi tu pri PC, uz chce ist aj on na PC. Aj Vasi chlapi - manzelia su vlastne Vase starsie deti????? Pa Iva

08.10.2006 18:42

oswa

Ahojte baby..tak ako vikendujete? Chcem sa opytat,ci nahodou neviete aj o nejakom obchode v Nitre s obleckom..Mam cestu v novembri no ZM, tak by som sla do Nitry... No zajtra zacina pracovny tyzden,tak sa idem psychicky pripravit Shocked

08.10.2006 21:20

ivus80

Caute, Oswa, bola som v piatok v ZA, ale tie strihy su momentalne vypredane. Takze, ked mi napises na SS adresu, pokojne Ti tie strihy poziciam. Bola si uz s tou krajcirkou? Inak, myslim si, ze keby si si spravila vylet do ZA, urcite cosi kupis. Teda, nepoznam Tvoj vkus ani velkost, ci postavu, ale myslim, zeby si si vybrala. Samozrejme, su to pomerne drahe veci, napr. bluzka okolo tisicky, takisto nohavice dobre cez tisicku. Baby, co mate problemy s kupou tehu veci - skusili ste navstivit predajne pre moletky? A ja osobne mam skusenost s kupou tehu rifli na inzerat. S dotycnou predavajucou som sa stretla v ZA, rifle som si skusila, nahoda chcela, ze pani som poznala, takze som vyborne kupila. Pri malom som ich skoro zodrala, co som ich tak velmi nosila. Ja mam, nastastie, veci az az, nieco mam z prveho tehotenstva, nieco mi pozicala kamoska a nieco svagrina. Vsetkym hladajucim tehu oblecko zelam vela stastia a dobre modely. Maly je uz nervozny, koncim, idem ho dat spinkat. Pa Iva

09.10.2006 08:41

vivien

Krasne dobre ranko :D Tak ako ste vikendovali? My sme v sobotu boli na kolotococh, ADAMKO sa vytesoval, ale vela si to neuzil, lebo sa vozyl na takom draku a ked zysiel dole tak sme si vsimli, ze ma mokre nohavice, slipy v zadu, asi sa tam nejake dieta popiskalo a Adamko si do toho sadol... Rolling Eyes , myslela som, ze ma vystrie Confused , no ale stava sa aj to, museli sme utekat domov, bol z toho trocha smutny... v nedelu to bol taky oddych, boli sme len klasicky na prechadzke a na kolaciku :D Ok, tak idem trocha spravit zo seba cloveka a potom utekam do mesto ... tak sa drzte, papa :D

09.10.2006 10:36

katy22

ahojte kocky ako ste sa mali cez vikend? mne bolo v nedelu taaak strasne zle, som myslela ze vyvratim este aj vianocnu kapustnicu. ale poobede akoby utalo a nic. aj som sa normalne najedla. uff. snad sa to uz nezopakuje. my sme boli v sobotu na chate, zbierali sme orechy a hrabali listie. bolo fajne, slniecko svietilo... dnes idem ku kamaratovi na uzv do nemocnice, snad mi urobi aj fotecku a poriadne si to nase male poobzeram :D uz sa nan tesim Smile

09.10.2006 10:45

vivien

katy22: ahojte kocky ako ste sa mali cez vikend? mne bolo v nedelu taaak strasne zle, som myslela ze vyvratim este aj vianocnu kapustnicu. ale poobede akoby utalo a nic. aj som sa normalne najedla. uff. snad sa to uz nezopakuje. my sme boli v sobotu na chate, zbierali sme orechy a hrabali listie. bolo fajne, slniecko svietilo... dnes idem ku kamaratovi na uzv do nemocnice, snad mi urobi aj fotecku a poriadne si to nase male poobzeram :D uz sa nan tesim Smile
Ahoj Katty, tak si mala pernu nedelu, tak super, ze uz je lepsie :D Drzim palce na UZV Wink

09.10.2006 11:54

Kukuc

Ahojte mamulky, no aj ked som ťtu najmladsia, tak vobec nevladyem s vami drzat krok.... Shocked ale mam toho moc, o dva tyzdne mame svadbu... keby som vedela kolko toho bude tak neviem neviem... Diky hromka za radu, teda ohladom toho cvicenia na antolskej, mozes mi este povedat nejake podrobnosti, napriklad od kedy tam mozem alebo mala by som chodit, je to len pre maminy ci aj pre tatinov, teda priprava na porod, a kolko sa plati a podobne.... Sa mi zda ze sa tu viacere chystate rodit na antolskej, asi aj ja, a chystate sa aj na to cvicenie?????? Inak bola som sa popopzerat na pobox, a neviem cim to je, ale som z toho nejaka zchaosena, ani tabulku som nenasla..... ale nasa som foto bruska.... krasne... aj ja poslem ak sa podari, som nechcela lebo mi kazdy hovori ze som prilis velka..... EWste som sa vam chcela spytat na podpresenky... mne ta moja zacina vadit a neviem aku si kupit...... Tak sa zatial majte.... a pekny den vam vsetkym

09.10.2006 12:29

Yasmine

Ahojte mamulky. Konecne takmer po tyzdni som sa dostala k pisaniu. Uz mam konecne upratane (hoci nie na 100%). A co je uplne super, uz 4 dni som nezvracala, takze snad uz bude lepsie. Ved 7 tyzdnov stacilo Razz . A necitim sa uz ani taka unavena. S pracou to vsak nejako neprehanam, pre istotu. Ivus, na mna v piatok tiez "prisli" hranolky s fritovanymi krabimi tycinkami a kopou tatarky. Razz No a v sobotu sa mi podarili po 7 tyzdnoch aj paradajky. Ja paradajky milujem a v lete dokazem zjest domacich aj kilo denne. Teraz som k nim mala absolutny odpor. Skusila som aj mäso, ale bolo mi z neho dost tazko, takze este si ho asi budem musiet nadalej odpustit. Kukuc ja som tiez mala problem s podprsenkou. Doteraz som nosila A, resp. B75 (zalezalo na strihu) a teraz som si musela C80 a kupila som si bezosvovu, lebo mam velmi citlive prsia a zvlast bradavky. Je uplne hladka. Prajem mamulky krasny tyzden.

09.10.2006 13:34

Ivka31

Ahojte aprilove bambulky. Ja nosim marcove babetko a teraz som v 17-tom tyzdni. Sem tam si vas precitam a vidim, ze sa bavite aj o obleceni a o hrozne drahych veciach pre tehulky v obchodoch. Nechcem sa vam sem moc vtierat, ale neda mi neoznamiť vam novinku. DÁVAM DO POZORNOSTI. NOVÝ OBCHOD S TEHOTENSKÝM OBLEČENÍM V TRENČIANSKOM PRIORE NA 1. POSCHODÍ. NOHAVICE OD 790 Sk , TRIČKÁ OD 600 Sk. SRDEČNE VÁS POZÝVAM - SUPER VECI ZA NÍZKE CENY Tie nohavice su uplne perfektne, dobre sedia na tele, nikde neodstavaju. Aj ja som si dvoje kupila. Riflove a latkove svetlo hnede. Mam dvoje gate spolu za 1600 Sk. Posielam aj fotecku tych hnedych. PS: Zelam vsetkym vela zdravicka a nech nam bruska rastu.

09.10.2006 14:07

Janusa

Ahojte babeny, tak ja som bola dnes po mesiaci v poradni ... no vychadzala som pekne nastvana ... Dokina ma vysetrila a pozerala na utzv ... najprv babo nemohla "najst" ... Shocked samozrejme ked mi chodila tym snimacom pomaly na chrbte !!! A potom ho "nasla" lenze ho nemohla zmerat, lebo sa jej "nezmestilo" na obrazovku ... neviem ci to nevedela zmensit alebo sa jej nechcelo ... A ani fotku mi nedala, lebo ze jej sa to neda ... Shocked Evil or Very Mad No nastvana som bola hrozne !!! Videla som ako babenko rozhadzovalo rucickami a krutilo hlavickou ... To bolo jedine pozitivne ... Asi je vazne nacase hladat noveho lekara. Ivka 31 - dakujem za radu ohladom tehu obchodov, urcite sa tam pojdem pozriet ... Baby, aj ja mam problem s podprsenkou ... tiez som nosila A, ale teraz mi uz vadi, mam strasne vystupene a citlive bradavky, takze cez den normalne trpim ... Na doma som si kupila taku bavlnennu sportovu, ale do prace musim kupit nieco podsite ... Dnes je naozaj krasny den, skora tu sediet v praci ...