1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

02.04.2007 22:09

Ľubica Krištofová

Vivien,vela šťastia,držím palčeky.Keď prídeš domkov,určite napíš a pridaj foto.

03.04.2007 20:31

ivus80

Ahojte, tak mam za sebou nemocnicu Confused V nedelu na obed ma zacali straaasne boliet krize a podbrusko, mala som aj krce. Tak som vecer sla na pohotovost s tym, ze to asi zase bude mechur, no pre istotu som si zobrala tasku. Mala som kontrakcie, lenze si to maly rozmyslel a jednoducho mi asi hodinku pred polnocou dal pokoj. Takze ma z porodneho salu poslali na oddelenie a kedze sa tam absolutne nic nedialo, maly sa upokojil a rozmyslel si to so skorsim prichodom na svet, tak ma dnes pustili. Jednoducho si maly zo mna spravil prvoaprilovy zartik Wink Som na jeden prst otvorena, krcok mam skratene na jeden clanok a odisla mi hlienova zatka. Vcera na sone mi posunul termin na 17.4. a dnes som rovno z nemocnice sla ku doktorke, povedala mi, ze ona to vidi aj skor, ze nevedno, ci sa za tyzden stretneme na poradni Wink Lubi - dnes mi doktorka povedala, ze treba ist do nemocnice na porod, ak kontrakcie su pravidelnych cca 15 minut po dobu viac ako jednej hodiny. Ze vtedy sa treba chystat a ked uz budu take silne 5 minutove, tak sa treba modlit, aby manzel stihol zaviest do porodnice Laughing Sirky - aj ja som mala popraskane bradavky a ked sa maly napil mojej krvi, tak to vyvratil. A co sa tyka mliecka, zavolaj do porodnic v Blave, u nas v ZA funguje laktarium, teda ze ked ma zena vela mlieka, tak sa dohodne a chodi k nej pravidelne sanitka a kupuje od nej mlieko, v roku 2004 to bolo 70 Sk/liter mliecka. Samoska, ja keby som mala hodne mlieka, tak urcite davam zadarmo, svedomie by mi nedovolilo predavat mliecko tym drobuliatkam, ktore ho tak velmi potrebuju. Vivien - jasnacka, pis, som napata ako struna, budem cakat Cool Drzim palce. (Teda podla datumu pisania uz to asi mas za sebou, no este mi ziadna SMS nedosla, tak som sama zvedava, ze co a ako.) Vsimli ste si ten oznam, zevraj volake upratovanie. To nam zrusia forum? A ako sa potom k Vam dostanem? Teda, vsak to tu fici, preto to chcu dat to archivu????? Pa

03.04.2007 21:10

Ľubica Krištofová

Ahoj Ivuš,tak tvoj malý v brušku musí byť riadny beťár,keď sa už chystal von a potom si to rozmyslel.Ale keď sa udialo toto,tak ktovie,či naozaj nepojdeš ovela skor.Ja mám termín 15.Bola by sranda,keby nám to vyšlo na rovnako,čo?Ja mávam už pár dní tie falošné kontrakcie.Viem,že to nič neznamená.Ale vždy pozerám na hodiny a som pripravená stopovať a nič.Aj malému dohováram,že by sa už mohol pýtať von a on nič.Mám taký pocit,že ma to stihne nepripravenú,teda keď to budem najmenej čakať. Ja mám číslo na Oswu,tak keby niečo,tak jej napíšem.Vtedy som si tvoje číslo zabudla odpísať a teraz sa mi nedarí dostať k tej stránke,lebo neviem kolká to bola. Aj ja som si všimla ten oznam.Neviem,prečo nás chcú tak odpálkovať.Ako si potom budeme písať.Som fakt velice zvedavá.

03.04.2007 21:56

Lusisia

Ahojte, my sme zase mali dnes plany poplach... Mam kontrakcie od rana a asi 3 hodiny boli kazdych 11-12 minut... Mala som nastastie aj stretnutie s porodnou babicou a ona povedala, ze to este nie je ono, ale ze sa to kludne moze rozbehnut... Ze ked kontrakcie budu take, ze sa nevudem moct usmievat, tak vtedy to bude ono Wink A ja sa este stale skerim :D Ivus, ale uz si za vodou, po 38 tyzdni to uz je v pohode Wink Ale neboj, urcite to este potiahnes Wink Ako Vivien nasa, ta to tiez pekne potiahla Wink Lubi, no tu, ak si uz druhorodicka a porodis do 12 na obed a vsetko je OK, tak o 6pm Ta pustia domov... A po cisarskom po 2-3 nociach... Ale potom prvych 10 dni chodia kontrolovat domov Wink Takze v pohode Wink OK, tak ja dufam, ze sa to uz so mnou robehne, rada by som ho uz zajtra videla... Wink

03.04.2007 22:42

ivus80

Ahojte, Lubi - veru mam betara Wink Ja dufam, ze to bude skor ako 15.teho Wink Lusi - tak sa drz, keby stastnou nahodou sa Ti ten porod rozbehol Wink Pa

04.04.2007 09:37

katy22

ahojte aj ja sa hlasim este 2v1. keby mi to dakto povedal pred dvomi mesiacmi, tak ho vysmejem az sa za brucho chytam. zajtra mam poradnu, tak sa skusim asi s doktorom dohodnut, uz to nie je o ocakavani radostnom, ale o napore na psychiku. mne tie ruky stale trpnu, vcera som bez pomoci ani len nenadvihla pravu ruku. opatrujte sa bambulky, cakame na dalsie radostne spravy o novych babetkch Lusi...neprestahujeme sa radsej k majovkam? Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

04.04.2007 09:51

Lusisia

Ani u nas nic nezmenene Wink Tak este kindekujeme Wink Katy, ja som na tom tak ako Ty, som bola presvedcena, ze to budem mat marci!!! Laughing Mne zase trpnu nohy strasne a boli ma chrbat!!!

04.04.2007 16:47

oswa

Ahojte...tak konecne sme dnes prisli s malym chrustikom domov.... Takze este neviem, kde skor..koncne zaspal... Vazili sme 3320g, 49 cm ...Ale Vivien asi informovala.. Porod na to,ze bol vyvolavany, prebehol dosr rychlo a v poriadku....Ked budem mat viac casu, napisem viac a precitam si, co mate nove...a pripojim nejake fotky.... Maly je zdravy a krasny a strasne sa z neho tesime...akurat mame problemy s mlieckom...ale to je nadlho.... Tak sa majte .... :D

04.04.2007 17:51

Ľubica Krištofová

Ahojte my sme si práve upiekli bábovku.Nešli sme von,lebo drnda zaspala dosť neskoro a zobudila sa až teraz.S manželom sme dostali chuť na koláč alebo niečo podobné,tak sme piekli. Zajtra doobeda príde k nám švagrinka,už sa teším.Len rozmýšlam,čo dobré by som urobila na obed.Mám problémy čo len chvílu stáť pri hrnci,takže ma nič také rýchle nenapadá.Dala by som aj cestoviny.Neporadíte niečo? Lusisia,tak to ťa možno čaká každú chvílu.Ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou. Oswa,vitaj.Tešíme sa na infošky a fotky.Teším sa,že ste v poriadku. Keď to budem mať aj ja zas sebou tak pojdeme hádam niekedy spolu kočíkovať. A čo Vlasta? Baby ja sa idem napchávať,tak sa mi zatial majte

04.04.2007 18:10

ivus80

Ahojte, teda, to forum funguje? Ja som z toho jelen. A to som si myslela, ze dnes nepojde Shocked No ale mam infosku, prisla SMS od Vivien - Ahoj, volam sa Kristianko, prvykrat som sa na tento svet rozkrical dnes o 8:50, mam 3200 gr a 52 cm :D :D :D Oswa - drz sa a nech problemy s mlieckom zmiznu a budes moct stastlivo kojit. Ja som mala tiez vyvolavacku, takze viem, ze po vyvolavacke ide porod rychlo. Tesim sa na detaily, ze ako si zvladla vyvolavacku Ty. Kamoska tiez rodila vyvolavackou a bola z toho hotova Shocked Ja som este doobeda najradsej chcela ist rodit, no po telefonate jednej pani, ktora mi zvestovala zlu spravu, musim vydrzat Exclamation Exclamation Exclamation Z Blavy zo statneho fondu jej telefonovali, ze nemame nejake papiere v poriadku, tak musime ich co najskor dolozit. Takze som dnes nejake veci stihla rozbehnut, zajtra musim vybavit potvrdenie v socialnej poistovni a zajst za rozpoctarom a projektantom (nastastie je to jedna osoba), no a este pojdem rano na monitor. Tak som zvedava, kedy to vsetko postiham, ci aj vecer nepojdem rodit, ked sa tak ubeham Shocked Vcera sa im pokazilo sono na prietokoch(prizemie), tak posielali baby znova na 4. poschodie na porodny sal, kde im pichli volaku injekciu a znova tocili monitor. Tak dufam, ze zajtra bude sono opravene Shocked Joooj, ked sa dari, tak sa dari Evil or Very Mad Tak zatial len tolko, som zvedava, kedy sa rozsypeme aj ostatne Wink Papa

04.04.2007 20:15

sirky

Wau, to je super čo sa tu deje! Vítam aj malého Kristiánka! Vivien - gratulujem! Dnes mi prišiel papier z Ceptry. Krv sa dá použiť a množstvo buniek je na 54,5 kg. Takže super. Aj ja som sem dnes len tak skočila - malý potrebuje stále spoločnosť. :D Oswa - No gratulujem. Som veľmi rada že si mala dobrý pôrod.

04.04.2007 20:44

hudy

Ahojte maminky, v prvom rade gratuľujem všetkým narodeným bábätkám. Nejako nemám čas vás čítať a pozerať internet. Písala som, že 27.3. idem na sekciu, ale malinká sa rozhodla prísť skôr. Narodila sa nám Veronika 24.3. a už sme 5 dní doma. Jej miery boli 3350g a 50cm. Máme z nej veľkú radosť, ale ešte si musíme zvyknúť. Dosť zle papkáme, skoro cleý deň trávim kojením. Chvíľu papká, dosť často pri tom tak zaspí, že ju neviem prebrať a potom takých 30 min. spinká a zase to isté. Niekedy som už zúfalá, ale snáď sa to upraví. Tak len takto v krátkosti. Prajem vám všetkým kopec radostí a hlavne pohody. Papa.

04.04.2007 20:58

ivus80

Ahoj, Sirky - ta krv je pouzitelna, kym bude mat dieta vahu 54,5 kg? Tak to je super, to môže mať poriadne dlho uskladnené. Či je to aj do nejakého veku? Lebo cca tých 50 kg majú tak 15 - 18 roční chalani (zhruba ako moji bratia), ale to je orientačné, presne to povedať neviem. Hudy - gratulujem. Krásne miery má Veronika. Tak akurát. Keď budeš mať viacej času, napíš, ako dopadol pôrod, či si mala spinálku alebo celkovú anestézu. Takže podľa dostupných informácií by to malo byť 3 : 2 v prospech chlanov, či sa mýlim? Papa

04.04.2007 22:04

Zzuzi

- :D zelám vam vela zdravíčka a dost mliečka júúúúúúúúj ale sa nám to rozbehlo Wink tak co Ivus, my to ukončíme??? Wink Ja som mala termín 10.4. ale maličkému sa nechce tak asi porodím riadne v termíne Laughing