1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

28.03.2007 19:11

sirky

a ešte jedna vec - v zdraot. potrebách majú aj tie sieťové nohavičky po porode. To je tiež pomoc na nezaplatenie. to si určite zoberte. No a bacha na naliate prsníky, lebo mne sa na tretí den tak naliali, že keby nepoužijem odsávačku, tak už mám asi zápal.

28.03.2007 19:13

Ľubica Krištofová

Ahojte dnes som bola na tej soc.poisťovni.S mojim zamestnávatelom to stále nie je doriešené.Poslali im síce paier s pečiatkou,že od 8.2.2005 je so mnou ukončený pracovný pomer ale zo socialnej poisťovne ma neodhlasili.Takže tá baba v kancelárii to ešte s nimi obvolá a mne dá vedieť ako sa veci majú.A povedala,že ak ma naozaj prepustili a nedali o tom žiadny papier,tak im vraj pošleme volakú pracovnú inšpekciu alebo také niečo,lebo si neplnia povinnosti.Boli sme pozrieť aj manželovu babku,dedko nebol doma.Babka sa potešila,že sme prišli.Tak som mala ešte taký menší výlet.Už sa preč z mesta nepohnem.Ani si netrúfam,ani sa na to necítim. Oswa,trošku ti aj závidím,že to už za chvílu budeš mať za sebou.Nech to dobre dopadne. Ak chceš tak mi napíš tvoje číslo.Ak sa mi podarí,tak prídem kuknúť do nemocnice,ale neslubujem.Veď aj bezo mňa tam určite budeš mať kopec návštev.Tak uvidíme,ako sa podarí.Potom by som bola rada,keby sme sa išli niekedy prejsť.Ak chceš,možem aj ja tebe do ss napísať moje číslo.Veď raz sa potom určite uvidíme. Držím palčeky a pozdrav Vlastu.Drž sa. Lusisia,tak ten nákup si robila s úmyslom že sa ti to možno rozbehne?Len to netreba preháňať.Veď drobec si sám rozkáže,kedy bude chcieť ísť von.Ja som sa rozhodla,že toho mojho nebudem súriť.Nech si ide,kedy chce.Aj keď samozrejme by ma tiež potešilo mať ho už pri sebe. Katy,tiež si myslím že teraz nebudem len tak čakať doma.Veď keď sa nebudem cítiť na to,aby som šla niekde ďalej,tak nepojdem.Mamine som aj povedala,že na to,ako ma pozná,ma podcenila.Ale ona ma často sklony preháňať.V tomto je horšia ako ja.A ona rodila tri krát a ja ešte ani raz,teda normálne som ešte nerodila a nerobím z toho takú paniku.Veď vždy je niekto,koho sa možem opýtať na niečo,s čím si nebudem istá.Najradšej potom píšem vám,babám. Ja budem teraz večer žehliť.Keď uložíme našu drndu,tak sa do toho pustím.Budem popri tom pozerať TV,aspoň mi to pojde lepšie.Moc sa mi nechce,ale nemám rada,keď mi ostanú resty.Tak sa mi tu majte,nech vás aj deťúrence obchádza choroba.

28.03.2007 19:34

vivien

sirky: a ešte jedna vec - v zdraot. potrebách majú aj tie sieťové nohavičky po porode. To je tiež pomoc na nezaplatenie. to si určite zoberte. No a bacha na naliate prsníky, lebo mne sa na tretí den tak naliali, že keby nepoužijem odsávačku, tak už mám asi zápal.
Ahoj Sirky, tak ty si uz tie krasne mamickovske povinnosti uzivas na plno :D Krasne si opisala tvoj porod, super, ze si sa velmi nenatrapila... Ako sa to vlastne rozbehlo? Dostala si bolesti a si sla? Pytam sa, lebo v tomto som ja ako prvorodicka :D , mne pri Adamkovi odtiekla plodova voda o 4 a o 6 uz bol na svete... Super, ze je mali taky dobrucky :D

28.03.2007 19:37

Lusisia

Sirky, no Ty sa mas super Wink To je dobre ze cerstva mamicka nam pise taketo pozitivne prispevky Wink Len tak dalej, nech sa Ti takto dari a nech maly spinka, aby si si aj Ty mohla oddychnut! Lubi, ten nakup som neurobila narocky... Bolo mi treba len mlieko kupit... A uz ked som tam bola, Neviem, ci sa to aj Vam stava, ale ja este zistim, ze toto potrebujem a toto a toto... No a koli tomu som nesla na aute, lebo som nechcela vela nakupovat, ale aj tak som nakupila 4 tasky Laughing Lubi vela stastia, nech sa Ti to rychlo vyriesi Wink Ja uz chcem rodit!!! Uz som taka obrovska!!! A boli ma strasne panva a kolena, ale to asi z toho nakupu, ze som ho vlacila Rolling Eyes

28.03.2007 19:59

oswa

Tak babule...zajtra drzte palce a posielajte pozitivnu energiu :D Laughing Sirky...tak trochu zavidim,ze to uz ams za sebou a hlavne,ze si mala fajn porod...Dufam,ze aj mne sa postasti... Idem este pozehlit nejake veci, povesat pradlo, holiacku kuru som absolvovala....inak zazitok Shocked Laughing a hajdemo...Zajtra vstavam o 6 rano,..Dufam,ze aspon nieco naspim... Tak sa mavajte , ozvem sa uz potom s nasim uzlickom stastia.....UZ sa neviem dockat.... Laughing Paaaaaaaaaaaaa

28.03.2007 20:54

ivus80

Ahojte, dnes som mala zase perny den. Doobeda som bola znova u doktorky, prisla som tam, ze je maly vysypany a ked som mu dala dole puncosky, tak vysyp tam nebol Shocked Doktorka povedala, ze to bola alergicka reakcia na nejaku potravinu. Mal dnes raz zvysenu teplotu, ale ked mu klesla, tak si vypytal rezance s makom, tak som mu ich hned uvarila, hoci mak je tiez vysoko alergenny, uz ma kolienko vysypane, no ale sa aspon najedol. A stihla som ist este na sono, povedal mi, ze maly vazi okolo 3800 g Shocked Baby - povedzte mi, kto to vytlaci Shocked Shocked Shocked A to mam este 4 tyzdne do terminu Shocked No co uz, hlavne je, ze mozem uz ist aj pred tym 38. t.t. Takze koniec setrenia sa - nastava makacka Wink Vivien - kiahne to nie su Wink Lubi - ked si das do acidka (nefarbeneho Exclamation ) vanilkovy cukor, tak sa to celkom podoba na actimel. A Ty sama najlepsie vies, co si mozes dovolit a co nie. A ked Ta chytia bolesti, tak to neznamena, ze porodis za 5 minut ak nie hned Exclamation Takze vzdy budes mat dostatok casu, aby si si malu zariadila. Mamy prehanaju, ja ked som povedala, ze drobec ma uz skoro 4 kila, tak mama zacala horekovat, ze to bude velmi tazke. Ved ja to viem, ze to uz nebude ako pri prvom, ze som si kychla a maly bol na svete, no ale preco mi to este pripomina Confused: :D A ked som isla na prvy porod, tak som sa stavila u nej v praci a ona zacala horekovat a jaj jej na to, ze co sa strachuje, ze ona to prezila 6krat, tak nech sa neboji. A ona mi povedala, ze prave preto, ze to 6krat prezila, prave preto sa boji. Mamy su zbytocni strachopudi Wink Spomenies si na to, ked Ti Petka bude rodit Wink :D :D :D Lusi - si zlata, neboj, uz je v pohode, nastastie to bola len alergicka reakcia. Len ked clovek nie je znaly problematiky, tak sa nalaka. No dufam, ze to bude uz len lepsie. Ozaj, zabudla som napisat, ze ako sme ho o desiatej vecer ulozili, tak spal do pol siedmej rana vkuse Exclamation A potom exol dva pohare caju Exclamation Exclamation Exclamation Oswa - drz sa, myslim na Teba. Dakujem, za zelanie zdravia pre Ondrika Wink Povzbudi to :D Pa

28.03.2007 22:31

luliky

Ahojte mamicky. Tak uz som sa dnes koooooonecne pobalila do tej porodnice. A stihla som oprat jednu davku miminkovskych veciciek. Nejako mi to este nedochadza, ze o chvilocku pojdeme ta ta. Dnes sa vratil i moj sef z dovolenky, je byvaly gynekolog. Hned mi volal, ze ako sa citim - mimo ineho - a ze mi gratuluje ku skratenemu krcku. Nechapala som a on, ze uz mam hodinu bolesti za sebou. Super, fakt super taketo nieco pocut. Tak uvidime, potom Vam napisem. Ivuska, to je super, ze to nie je nic "vazne" a ze Ondrikovi sa polepsilo. Lusi, to poznam. Idem do obchodu po dve veci a vraciam sa s dvoma plnymi taskami. A neboj, ani sa nenazdas a den D bude tu. Tak skus zatial relaxovat... Ak sa da Smile Lubka, v Soc. poistovni som bola dnes i ja. Zaniest papiere na materske. Pani za okienkom mi povedala, ze ona mi to kludne vyplati, ale ze aj tak to budem musiet vratit. A ze na 100 % poslu kontrolu do firmy. Aby ste rozumeli, ako tehotna som vymenila pracu, za inych platovych podmienok. A tetule sa to nejako nezdalo. Vsak nech idu kontrolirovat. Smile Sirky, je to perfektne si precitat, ako cerstva mamicka tuzi po druhom dietatko a ma z porodu pozitivne spomienky. Fakt super. To Ti vela mamiciek moze len a len zavidiet. A ja za nas vsetky ostatne dufam, ze sa k Tebe pripojime. Vela zdravicka Tebe aj malinkemu. Smile Oswa, zajtra budem na Teba mysliet. Ale urcite vsetko dobre dopadne. Drzte sa. A tesime sa na Teba, ked sa vratis aj s batozkom lasky. A nam ostatnym prajem vela vela trpezlivosti a dobrej nalady. Dobru nocku. Smile

29.03.2007 08:29

vivien

Krasne dobre ranko :D Luliky, si ma potesila, tym co ti povedal tvoj znamy gyndos :D Tak ja som dnes vstala s hroznou bolestou hrdla a upchatym nosom Sad , hned som si dala kalciovy sirup, vykloktala som hrdlo slanou vodou, tak uvidime... U nas krasne svieti slniecko, tak aspon nieco pozitivne takto z rana... Tak sa zatial majte pekne, majte pekny dnik, papa.

29.03.2007 09:19

Lusisia

Dobre ranko, tak uz sa nam to krati.... A oswe sa to pravdepodobne dnes aj skonci Wink Juuuj, nech len vsetko ide tak ako ma a uz sa neviem dockat, co nosila pod srdieckom Wink Neviem si spomenut, ci ona vedela.... U nas zacalo prsat, tak aspon budem donutena zostat doama a zehlit Laughing Inac ja mam pocit, ze maly uz niekedy chce ist von, tak sa tlaci na tu panvu a mam pocit, ze sa uplne vystiera ako struna... Tak ma kope do rebier... Akoby sa chcel od nich odkopnut.... Aj Vam to robi??? Inak som sa Vas chcela spytat, skusenych rodiciek... Ked to na Vas pride, tak sa babo hybe, ci nie? Vivien, Ty sa pekne drzis Wink Musis byt na seba hrda, co Wink A vyliec sa Wink Daj si mastnu plienku okolo hrdla, to mi pomaha Wink

29.03.2007 10:45

katy22

ahojte matriosky ja osm doma z poradne, som otvorena na 2,5cm a krcok mam 1cm. doktorko sa ulutostil ked ma videl taku zubozenu, ze asi to uz do dalsej poradne o tyzxden nevydrzim. tak som sama zvedava ze kedy to pride. oswe drzim palce. snad nam da vediet nejako vivien, to je pech ze si ochorela teraz pred porodom, ale drzim palce, nech ta to cim skor prejde. ostatneym babulkam prajem pekny den, aj ked u nas je zamracene Confused ale ta nedockavost.... Wink

29.03.2007 11:54

Zzuzi

ahojte zienky :D Ja zase len tak narýchlo. Vidím ze stav je zatial nezmenený :D Ale Oswa to uz asi zmení. Drzím prsteky. Môj maličký si to rozmyslel a asi ostane v brušku dlhsie. Totizto uz tento týzden mal byt na svete - kvôli tej placente. Ale vyšetrenia sú dobré, tak lekárka povedala, ze ked to potiahneme do 9.4. tak rodím 10.4. Laughing Uz som sa aj tesila ze to budem mat za sebou ale kazdý den je k dobru Tak sa drzkajte a zelám vam lahký pôrod a zdravučké bábo, nech je vsio ok Wink :D

29.03.2007 11:56

vivien

Ahojte, Oswe som vcera poslala cislo na ss, vravela, ze da vediet, tak potom vam to sem hned napisem Wink Lusisia, som rada, ze drobcek sa tak drzi v brusku, v 34 tt, mi nebolo vsetko jedno... Niekedy mam aj ja pocit, ze chce vyskocit von :D , niekedy to az zaboli... :D Zajtra mam ist na kontrolu, tak sama som zvedava ako to vyzera... Katty tak to je super, ze si uz takto otvorena a bez bolesti, no nie? :D

29.03.2007 13:38

katy22

vivien: Ahojte, Oswe som vcera poslala cislo na ss, vravela, ze da vediet, tak potom vam to sem hned napisem Wink Lusisia, som rada, ze drobcek sa tak drzi v brusku, v 34 tt, mi nebolo vsetko jedno... Niekedy mam aj ja pocit, ze chce vyskocit von :D , niekedy to az zaboli... :D Zajtra mam ist na kontrolu, tak sama som zvedava ako to vyzera... Katty tak to je super, ze si uz takto otvorena a bez bolesti, no nie? :D
no Vivien., dufam ze vsetky budeme takto v pohode. bolesti nemam, len mi tie nestastne prsty trpnu. som napata, co a ako a hlavne KEDY???? :D

29.03.2007 14:30

sirky

Vivien no ten môj pôrod začal dosť čudne - vobec nič som necítila. :D Bola som objednaná na pondelok na šiestu večer k mojemu doktorovi, že ma prezrie. Tak sme s mužom šli. Vyskočila som na kozu, doktor na mna mrkol a hovorí: Máte tu tašku? Lebo vy tak do troch hodín porodíte. :D Ja som v tom momente vyzerala asi takto: Shocked . Necítila som žiadne kontrakcie a plodová voda tiež neodtiekla. Tú mi potom doktor sám pustil. Baby, podľa mna je tá prvá doba pôrodná o niečo namáhavejšia ,ale hlavne majte stále ma mysli to čo ja: Robíme to pre bábätko, aby mohlo čo najľahšie prísť na svet. A preto ked už budete cítiť kontrakcie, tak NELEŽTE! Postavte sa , oprite sa o postel, alebo sa zaveste na muža a hlavne rozkročte nohy. Prípadne si klaknite ale tiež s rozkročenými nohami. Toto som robila aj ja - to mi stále vtĺkala do hlavy porodná asistentka, aby som nezabudla byť rozkročená a neležať. Je to asi namáhavejšie ako len ležať, ale potom ten porod prebieha oveľa rýchlejšie a malý ľahšie zostúpil dole. Doktor nechcel veriť, ked videl ako rýchlo sa to spustilo. tiež hovoril, že to asi aj kôli tomu, že som bola pekne rozkročená atď. Ked som tam tak bola na tej vzdychárni s mužom, doktor došiel a začal mi ešte aj kríže masírovať. :D Baby a ked už budete na sále tak potom tlačte tak ako keby ste chceli kakať. Ked takto tlačíte, tak to ide lahšie a nezdeformujete bábätku hlavičku. Inak bola som s Peťkom na očkovaní a doktorka aj sestričky sa ma stále vypytovali: A papká malá? A spinká malá? Už mi to nedalo a hovorím: Ale to je chlapček! Doktorka sa zasmiala a hovoríi: No ja som si myslela že je to dievčatko, lebo on je taký drobučký a nie je taký dokrčený. :D Inak dnes ráno sa nám stala taká nepríjemná vec. Zobudila som sa na to, že začal hučať ten Nanny monitor dychu. Hned som skočila k malému a budila ho. Strašne som sa zľakla. Dufam že to bol len nejaký planý poplach. Verím že všetky budete mať v pohode pôrod, ved sme toho naštudovali. :D

29.03.2007 14:40

vivien

sirky: Vivien no ten môj pôrod začal dosť čudne - vobec nič som necítila. :D Bola som objednaná na pondelok na šiestu večer k mojemu doktorovi, že ma prezrie. Tak sme s mužom šli. Vyskočila som na kozu, doktor na mna mrkol a hovorí: Máte tu tašku? Lebo vy tak do troch hodín porodíte. :D Ja som v tom momente vyzerala asi takto: Shocked . Necítila som žiadne kontrakcie a plodová voda tiež neodtiekla. Tú mi potom doktor sám pustil. Baby, podľa mna je tá prvá doba pôrodná o niečo namáhavejšia ,ale hlavne majte stále ma mysli to čo ja: Robíme to pre bábätko, aby mohlo čo najľahšie prísť na svet. A preto ked už budete cítiť kontrakcie, tak NELEŽTE! Postavte sa , oprite sa o postel, alebo sa zaveste na muža a hlavne rozkročte nohy. Prípadne si klaknite ale tiež s rozkročenými nohami. Toto som robila aj ja - to mi stále vtĺkala do hlavy porodná asistentka, aby som nezabudla byť rozkročená a neležať. Je to asi namáhavejšie ako len ležať, ale potom ten porod prebieha oveľa rýchlejšie a malý ľahšie zostúpil dole. Doktor nechcel veriť, ked videl ako rýchlo sa to spustilo. tiež hovoril, že to asi aj kôli tomu, že som bola pekne rozkročená atď. Ked som tam tak bola na tej vzdychárni s mužom, doktor došiel a začal mi ešte aj kríže masírovať. :D Baby a ked už budete na sále tak potom tlačte tak ako keby ste chceli kakať. Ked takto tlačíte, tak to ide lahšie a nezdeformujete bábätku hlavičku. Inak bola som s Peťkom na očkovaní a doktorka aj sestričky sa ma stále vypytovali: A papká malá? A spinká malá? Už mi to nedalo a hovorím: Ale to je chlapček! Doktorka sa zasmiala a hovoríi: No ja som si myslela že je to dievčatko, lebo on je taký drobučký a nie je taký dokrčený. :D Inak dnes ráno sa nám stala taká nepríjemná vec. Zobudila som sa na to, že začal hučať ten Nanny monitor dychu. Hned som skočila k malému a budila ho. Strašne som sa zľakla. Dufam že to bol len nejaký planý poplach. Verím že všetky budete mať v pohode pôrod, ved sme toho naštudovali. :D
Sirky super, mas naozaj krasny zazitok z porodu, radost rodit, vsak? A ako mliecko? Kojis v pohodke?

29.03.2007 14:49

sirky

vivien no mliečka mm plnú kopu ( už mám dokonca 2 litre zamrazené v mrazničke. No ja mám ten problém s vtiahnutými bradavkami. V nemocnici sme skúšali najprv normálne kojiť - no to bolo nič, potom som si dala klobúčiky a malý sa tváril že vždy tak 20 minút pekne cez ne papá, no na naše zdesenie sme zsitili že on nevypil ani kvapku. (vážili sme ho pred a po dojčení). Naštastie som mala so sebou odsávačku (od Aventu - tá ručná s via pohárikmi). Inak musím povedať že táto odsávačka nemá chybu. Tak som si začala odsávať mliečko a dávam mu to z fľaše. Čo už, najprv som sa rozplakala že nemôžem kojiť a že ked mu dám flašu už ma nechytí, ale potom som si povedala, že ved je to stále materské mliečko a nenechám ho trápiť sa od hladu. Takže teraz odsávam a odsávam. A možno časom sa bradavky upravia a malý ma chytí...

29.03.2007 15:07

sirky

oswa - neboj všetko zmákneš a porod bude super! Inak ja ked som už bola v nemocnici na ,,vzdychárni, tak mi nenormálne stúpol tlak. Najprv som sa zľakla, lebo aj teplota mi vyskočila. Ale to všetko je že vraj normálne, takže sa zbytočne nestresujte. baby a nech vám dajú na ústa aspon mokrú gázu - mne to dosť pomáhalo. Odobrali nám aj pupočníkovú krv, tak teraz čakáme, či bude použiteľná. ivus 80 - neboj , vytlačíš. :D Výde hlavička a to ostatné už iba tak vystrelí. A hlavička nie je taká obrovská :D Baby a keby ste videli môjho mužíka aký bol dojatý.... No krása. Určite si berte chlapov so sebou. :D

29.03.2007 17:27

Janey

Ahojky, konečne som sa sem dostala. To je super Sirky ako si sa zmierila s tým že krmiš z flašky. Ja mám iný problém, mne mala pekne cucká tiež cez klobučiky, a aj toho riadne vypije , to viem podla toho že až jej to tečie po brade trošku ked nestíha hltať... Niekedy ju kojim ale aj dve hodiny v kuse. No a moj problém je že aj ked toho vela vypije tak je stále hladná. Alebo zaspí ale len na krátko a zase si pýtapapať. Teraz v noci sme mali krízu bola som s nou hore celú noc, to by ani tak nevadilo ale bola som uplne na dne z toho že jej asi nedávame dobré mliečko alebo tak... slabé či čo . No ale som sa dočítala že slabé mlieko neexistuje a že niektoré deti si skrátka tak vela pýtaju... vraj mám vydržať. Ale poviem vám v noci mi nebolo všetko jedno. Ked som ju kojila tak ma napínalo na vracanie , a nič mi nechutí jesť... Tak sa trápime... s kojením. Dokonca som si v noci pomyslela že už kojiť nechcem... psychicky to nezvládam. Sorry že píšem tak negatívne ked ste teraz všetky také šťastné a v očakávaní... Ale sama si s tym neviem dať rady... To kojenie nie je až také lahké akos a zdá... nikdy som si nemyslela že to može byť také "náročne" Crying or Very sad Držte sa babulky a vela šťastia pri rodení.... Ja sa zase ozvem ked budem mať chvílku čas. Smile

29.03.2007 17:28

Janey

A ešte som zabudla ...aj nám odobrali pupočnikovu krv a je v poriadku a použitelná... :D

29.03.2007 18:52

vivien

Ahojte baby, prave mi prisla sms od Oswi :D Ahoj volam sa Petko, narodil som sa dnes, meriam 49 cm a vazim 3320 gr. Maminka a ocko su velmi stastni :D :D :D Srdecne blahozelam, vela zdravicka a vela mliecka :D

29.03.2007 18:58

vivien

Janey: Ahojky, konečne som sa sem dostala. To je super Sirky ako si sa zmierila s tým že krmiš z flašky. Ja mám iný problém, mne mala pekne cucká tiež cez klobučiky, a aj toho riadne vypije , to viem podla toho že až jej to tečie po brade trošku ked nestíha hltať... Niekedy ju kojim ale aj dve hodiny v kuse. No a moj problém je že aj ked toho vela vypije tak je stále hladná. Alebo zaspí ale len na krátko a zase si pýtapapať. Teraz v noci sme mali krízu bola som s nou hore celú noc, to by ani tak nevadilo ale bola som uplne na dne z toho že jej asi nedávame dobré mliečko alebo tak... slabé či čo . No ale som sa dočítala že slabé mlieko neexistuje a že niektoré deti si skrátka tak vela pýtaju... vraj mám vydržať. Ale poviem vám v noci mi nebolo všetko jedno. Ked som ju kojila tak ma napínalo na vracanie , a nič mi nechutí jesť... Tak sa trápime... s kojením. Dokonca som si v noci pomyslela že už kojiť nechcem... psychicky to nezvládam. Sorry že píšem tak negatívne ked ste teraz všetky také šťastné a v očakávaní... Ale sama si s tym neviem dať rady... To kojenie nie je až také lahké akos a zdá... nikdy som si nemyslela že to može byť také "náročne" Crying or Very sad Držte sa babulky a vela šťastia pri rodení.... Ja sa zase ozvem ked budem mať chvílku čas. Smile
Ahoj Janey, len to vydrz, prave mas asi laktacnu krizu, moze to trvat aj 3 dni, ale treba vydrzat... Skoda je prestat kojit ked mas tolko mliecka, potom si to budes vycitat, ak mate taky problem v noci, tak si ju daj k sebe lahnut, nech spinka pri tebe, a ked chce nech si cucne... Ona si tiez este hlada rezim, tak do 6 tyzdnou by sa to malo upravit, tak drzim palce...

29.03.2007 19:11

Lusisia

No supeeeer, mame dalsie babetko a dalsieho Petka Wink No parada Wink Kto to robil tu tabulku??? Ja uz som zabudla... Rolling Eyes No velmi sa tesim, ze oswa to ma za sebou, som na nu myslela cely den Wink

29.03.2007 19:19

Lusisia

Janey: Ahojky, konečne som sa sem dostala. To je super Sirky ako si sa zmierila s tým že krmiš z flašky. Ja mám iný problém, mne mala pekne cucká tiež cez klobučiky, a aj toho riadne vypije , to viem podla toho že až jej to tečie po brade trošku ked nestíha hltať... Niekedy ju kojim ale aj dve hodiny v kuse. No a moj problém je že aj ked toho vela vypije tak je stále hladná. Alebo zaspí ale len na krátko a zase si pýtapapať. Teraz v noci sme mali krízu bola som s nou hore celú noc, to by ani tak nevadilo ale bola som uplne na dne z toho že jej asi nedávame dobré mliečko alebo tak... slabé či čo . No ale som sa dočítala že slabé mlieko neexistuje a že niektoré deti si skrátka tak vela pýtaju... vraj mám vydržať. Ale poviem vám v noci mi nebolo všetko jedno. Ked som ju kojila tak ma napínalo na vracanie , a nič mi nechutí jesť... Tak sa trápime... s kojením. Dokonca som si v noci pomyslela že už kojiť nechcem... psychicky to nezvládam. Sorry že píšem tak negatívne ked ste teraz všetky také šťastné a v očakávaní... Ale sama si s tym neviem dať rady... To kojenie nie je až také lahké akos a zdá... nikdy som si nemyslela že to može byť také "náročne" Crying or Very sad Držte sa babulky a vela šťastia pri rodení.... Ja sa zase ozvem ked budem mať chvílku čas. Smile
Janey, moja len sa nevzdavaj!!!! U nas v Londyne funguju tel. linky na ktore mozes zavolat 24/7, ked mas problem s kojenim... A tiez, ked zavolas donemocnice, niekto Ta pride pozriet domov a pomoct Ti... Je take nieco aj na SVK??? Ja s tym nemam skusenosti, ale pocula som, ze to nie vzdy je narocne... Neboj sa popytat pomoc od profesionalov... Wink Drzim palce mojaaa.... Wink Neboj, vsetko bude fajn! PS: Skus napisat napr. do marcoviek, ich je tam dost a oni to maju uz vacsinou vsetko za sebou, moznaze Ti budu moct pomoct... Wink

29.03.2007 20:45

Janey

GRATULUJEME OSWA..... super . čakáme na fotky. Dakujem vám za podporu. ja to nejako skusim vydržať. Chcem pre moju malu len to najlepšie. Smile Embarassed

29.03.2007 20:47

Ľubica Krištofová

Ahojte babenky. Lusisia,aj mne sa stáva,že idem kúpiť jednu vec a nakoniec sa nestačím čudovať,kolko sa toho nazbiera.Manžel hovorí,že to je normálne u žien.Ale už aj on je niekedy taký. Myslíš čo aby sa mi rýchlo vyriešilo?Tie papierovačky?Lebo písala som o vela veciach,tak teraz neviem.Ale aj tak ďakujem. Ivuš,ten tvoj malý je teda riadny valibuk.A kým sa narodí,ešte možno čosi priberie.Nó... Acidko som si kúpila,aj vanilkový cukor tam mám.Aj mi to zachutilo.Trošku mi to pripomína pochúťkovú smotanu a tú ja lúbim.Ďakujem za radu.A fakt to pomáha?Lebo ak áno,tak super.Mala by som to piť aspoň do konca tehu,že?V týchto veciach sa moc nevyznám,preto sa pýtam. S tým mojim porodom to bude exotika.Mamine som už aj povedala,nech tak nepreháňa.Čo už,ona je raz taká.Aj mi raz navrhla,že ak mi porod vyjde tak že manžel nebude so mnou,lebo bude napr.v robote,tak vraj ona s radosťou bude so mnou.No ja jej na to,že radšej nie.Lebo ja budem mať čo robiť aby som to zvládla a budem chcieť pri sebe psychickú podporu a ona náhodou spanikári alebo čo a len mi priťaží.To nepotrebujem.Som sa aj bála,že sa urazí ale zobrala to v pohode a vraj mám asi aj pravdu. Nech sa tvoj malý uzdraví.Dobre,že to neboli kiahne,ale len alergická reakcia.A ak mu je ešte lepšie,tak paráda. Vivien a nesposobilo bolavé hrdlo a plný nos aj zmena počasia?Nech sa ti to polepší,je to určite nepríjemné. Tebe sa to tiež riadne blíži,však?Možno budeš ďalšia v poradí. Sirky,to je dobre že si mala taký fajny porod.Bodaj by sme všetky mali tak málo trápenia.A vrelá vďaka za rady.Dúfam,že si potom na niečo z toho aj spomeniem,keď pojde do tuhého. Skvelé že máš vela mlieka.Aj keď ho malý nedostane priamo od teba,aj tak dostane svoje,čo potrebuje.A to je to najdoležitejšie.Možno si to malý časom rozmyslí a ulahčí ti to. Janey,vydrž.Kríza pominie a bude dobre,uvidíš.Len buď trpezlivá. Baby ja som taká šťastná,že to má už Oswa za sebou.Ktorá bude ďalšia? Majte sa dobre.Volako to ešte vydržíme,nie?

29.03.2007 20:52

sirky

Janey - to s tým kojením cez klobúčiky nemusí byť zrovna tak ako si myslíš. Ja ked som si v nemocnici dala klobúčiky, tak tiež malý niečo vytiahol a ešte mu šlo aj z ústočiek. soskal asi tak 20 minút, pekne prehĺtal a sestričky ktoré boli vždy pri mne sa tešili ako pekne papká. lenže ked už na štvrtý deň stále nepriberal ale chudol, urobili mi test kojenia (odvážili ho pred kojením a po kojení) a zistilo sa , že malý vôbec nepije, že niečo natiahne do klobúčika a potom sa s tým hraje. Ja som pritom normálne cítila ako mi ťahá bradavku. A tiež bol stále hladný. Kludne môžete mať aj vy takýto problém. Daj si spraviť taký test kojenia, alebo si ho ty preváž. A nezabúdaj, že žiadne materské mlieko nie je zlé! Takže v tom problém určite nie je.

29.03.2007 20:57

sirky

Oswa - No supéééééééééééééér! Gratulujeme! Takže dvaja Peťkovia po sebe, aká paráda! :D No som veľmi zvedavá ako si to prežívala. Jaj veľmi sa teším ako sa to tu rozbehlo.

29.03.2007 21:12

ivus80

Ahojte, dnes je uz Ondrikovi lepsie, tak som aj rada, aj viacej toho pije aj celkom dobre zje. Zajtra idem zase na monitor, vysliapem si pekne ku nemocnici, to je kusisko cesty, aspon budem mat dobru prechadzku Wink Luliky - teda mas odvahu, iba teraz si zacala prat Confused: Confused: Confused: Ja som to mala hotove uz asi v siedmom mesiaci. A pri prvom sa mi krcok skracoval tri tyzdne pred porodom a v den porodu mi na poradni doktorka povedala, ze som otvorena na tri prsty ako niektore zeny po dnovych bolestiach. Vivien - vyliec sa, drzim palce Wink Sirky - dobre si to napisala o tej prvej dobe porodnej Exclamation Tak to ma byt Exclamation Janey - drz sa, zvladnes kojenie, mala sa nauci viacej pit. Ja som chcela s kojenim skoncit kvoli priserne popraskanym bradavkam, no zatala som sa a stale som si vravela, ze to je to najlepsie v zivote, co mozem malemu dat. A vydrzala som 16 mesiacov. Drz sa, bojuj, ZVLADNES TO Exclamation Exclamation Exclamation VER SI a bude to OK. Ja som maleho zo zaciatku kojila tiez cca 1 hodinu a dalsiu skoro hodinu odstriekavala a potom tak hodinu vydrzal a znova dokoola. A som tu, moj maly byva vcelku zdravy, az na par problemikov. Oswa - gratulujem. Tesim sa na dalsie infosky. Cely den som na Teba myslela, ze ci uz ano, ci este nie a ako to zvladas. Super. Lusi - tabulku robi Meloa. A k tomu, ci sa babo hybe pocas prvej doby - nepamatam si, naozaj si to nepamatam, moja prva doba bola iba jednu hodinu a to boli hned take dvoj az 5 minutove kontrakcie po vyvolavacke. Lubi a Lusi - ja poznam tiez to, ze idem iba jednu vec kupit a nakoniec sa neodnesiem. Ked TI v tom obchode pride zrazu tolko dolezitych veci. A najhorsie na tom vsetkom je to, ze ked mam v plane pochodit viacero obchodov, tak vzdy najviac veci kupim v tom prvom, ako hlupa Evil or Very Mad a potom to vlacim vsade so sebou Confused Lubi - ale s tym cukrom to neprehanaj, lebo maj na mysli, ze kvasinky miluju sladke. Takze len ta, aby Ti to acidko zachutilo. A pi to pokial Ti bude chutit a pokial Ti nezmyzne mykoza. A ja by som tiez nechcela mamu pri porode. Kamosku este mozno aj ano, ale mamu urcite nie, tiez by som sa bala, ze spanikari. A tusim, ze by to mala mat za sebou aj Yasmine, ta mala ist v utorok, ak sa nemylim, ci mylim sa? Nechce sa mi to spatne hladat, ale volaktora mala ist v utorok. Koncim idem si dat spat syna a hor sa do upratovania, lebo maly sa rozhodol, ze vsetky veci su najlepsie ulozne na kobari, uz sa ani neda chodit, ale aspon sa pekne hra Rolling Eyes Tak pa

29.03.2007 22:26

Janey

Ahojky, Sirky mne malá priberá. A ked jej dám bebu tak vypije cca asi len 5 - 10 ml. takže vlastne nič moc... tu jej dávam až po dlhom kojení ked už nevládzem... Skušam si ju priložiť aj bez klobučika. No a raz sme ju v nemocnici takto vážili pred krmenim a po krmení a vobec sa mi nezdalo že by toho vela vypila a potiahla si 20ml. čo bolo vtedy dobré ... Tak ja už neviem. Budem to skušať dalej.

30.03.2007 09:21

vivien

Ahojte, tak som prave prisla od lekara, tak ak sa nic neudeje, tak v utorok sa mam hlasit na prijme v nemocnici, momentalny stav je taky, ze mali nezostupil do porodnych ciest, takze je vysoko a ak nezostupi, tak mi v nemocnici spravia predoperacne vysetrenia a idem rodit cisarakom, tak uvidime, ako to vlastne bude... stale som otvorena na 1,5 cm... Tak zatial sa majte pekne...

30.03.2007 10:27

sirky

Ahojte. Baby dnes ráno sa znova spustil alarm na monitore dychu. Už som upovedomila aj doktorku. Že sa nemám zbytočne stresovať, ale mám ho sledovať. Jaj, už som na nervy. Baby ak uvažujete o monitore dychu tak si určite pozrite túto stránku. je to podla mna ešte lepšie ako nanny, lebo to môže mať bábätko stále na sebe. http://www.vitalshop.cz/monitor-dechu-respisense/d-66882/

30.03.2007 20:12

Zzuzi

- :D :D :D Nech sa vam darí Wink - to mi je luto ze mas také problémy s mliečkom a malou Sad Neradila si sa o tom s lekárkou?? - čo vlastne spôsobuje ze sa ten alarm spustí? Ja ho mam tiez a tam píse, ze bábo niekedy plytko dýcha a treba zvýšit citlivost monitoru. Na mojom sa to dá. Mozno v tom je problém. Rolling Eyes Musí to byt riadny stres ked sa to spustí. Zelám ti aby sa to uz neopakovalo, aby si si mamulkovstvo plno uzívala Wink

30.03.2007 20:45

sirky

Zzuzi - no na tomto mojom sa tuším nedá nič nadstaviť. Crying or Very sad Už sa mi to stalo 3x, že to začalo hulákať. a pritom je to čisto nový prístroj. rozmýšlala som ,že ked je bábo ešte také ,, čerstvo" narodené, nemá ešte pravidelný rytmus dýchania (aspon myslím) a možno aj práve toto ten monitor zachytáva. poviem ti pravdu, že normálne sa bojím noci, že či sa to zasa nespustí. doktorka mi povedala, že ked sa to spustí, nech sledujem, či dýcha alebo nie. no už ma vidí ako budem na malého len tak pozerať... Exclamation inak nepozerala si ten odkaz čo som sem dala? Ten prenosný monitor?

30.03.2007 21:38

Zzuzi

sirky: Zzuzi - no na tomto mojom sa tuším nedá nič nadstaviť. Crying or Very sad Už sa mi to stalo 3x, že to začalo hulákať. a pritom je to čisto nový prístroj. rozmýšlala som ,že ked je bábo ešte také ,, čerstvo" narodené, nemá ešte pravidelný rytmus dýchania (aspon myslím) a možno aj práve toto ten monitor zachytáva. poviem ti pravdu, že normálne sa bojím noci, že či sa to zasa nespustí. doktorka mi povedala, že ked sa to spustí, nech sledujem, či dýcha alebo nie. no už ma vidí ako budem na malého len tak pozerať... Exclamation inak nepozerala si ten odkaz čo som sem dala? Ten prenosný monitor?
Pozerala som sa na ten odkaz, ale myslím si, ze uz je to trošku prehnané. Určite tvoje bábo dýcha, len ten monitor to nezachytí. Mojej známej sa to tiez stalo. Ja mam iný - Angelcare, stál 5300sk a má tam tuším 5 stupnov citlivosti. Babatka velmi plytko dýchajú, určite to bude v tom. Pri tom mojom sa píse, ze niekedy treba podlozit pod podlozku drevenú preglejku a zvýši sa tým to monitorovanie. Neboj, tvoje mimčo je zdravučké, chyba je inde. A skús spravit to čo vravela lekárka. Zober si pierko a priloz k nošteku - ked to začne pípat. Uvidís, všetko bude ok Wink

30.03.2007 22:08

Ľubica Krištofová

Ahojte. Ivuš neboj,s cukrom to nepreženiem.To len včera som si dala ten vanilkový do toho.Ale dnes som si kúpila ďalšie a už som tam cukor nedala.Chutí mi to.Nevieš náhodou,za ako dlho sa mi to vylieči?Ja viem,že u každej je to inak,len takú približnú dobu by som rada vedela.Lebo ja mám menšie obavy,či budem mocť rodiť normálne,ak sa mi to nevylieči dovtedy,kým to na mňa príde.Ja som tam mala aj čosi ako zápal,mala som to červené a svrbelo to.To začervenanie tam ešte je ale inak sa cítim ovela lepšie a nesvrbí to.Veď pondelok mám poradňu,tak uvidíme,ako som na tom.Sladké ani nejedávam,lebo mi moc nechutí.Jasné,občas nevydržím a dám si ale to nie je tak často. Vivien,nedá sa volako pomocť tomu,aby sa malé posunulo v brušku nižšie?Teda to ma moc nepotešilo,že vtedy robia sekciu.Ak sa ten moj neposunie nižšie,tak neviem,čo urobia s tým u nás.Ale ja mám viac času ako ty.Ktovie,či všade takto postupujú,ako u vás.Držím palce,aby si nemusela ísť na cisára.Alebo radšej,ako normál porod?A keď sekcia,tak si dáš spinálku,že?Ja viem,vela sa pýtam.Dúfam,že nevadí. Sirky neboj,možno je len ten monitor strašne citlivý na každú drobnú zmenu u drobca.Ono je to aj výhoda,aj nevýhoda,že?Skús malého niekedy pozorovať keď ho uložíš spinkať.Sleduj,ako dýcha.Možno prídeš na to,kedy monitor začne húkať.Alebo ho na čas zruš a spolahni sa na tvoj inštinkt.V každom prípade je na tebe,ako sa rozhodneš. Baby,ja som sa dnes rozčúlila.Manžel prišiel večer z roboty a keď som videla ako vyzerá skoro ma porazilo.Zase po šichte pili,on si dal na lačno a normálne ho aj motalo.To by som preglgla,ale naštvalo ma,keď išiel zo záchoda a neumyl si ruky a potom šiel jesť.Tak som ho zvozila,či nevie,čo má robiť.Ponožky mal "voňavé",ani si ich nedal vyvetrať tak ako to robieva predtým než ich dá do prádla.Potom bude "voňať" celá spálňa.A ani sa neumyl predtým,než si išiel lahnúť.No hrozné.Zajtra sa s ním zas asi nebudem poriadne baviť.Pre neho sú to hlúposti,na ktorých si ja,na jeho smolu,zakladám.Tak,už som sa vám vyžalovala,je mi lepšie.Toto bola len čerešnička na torte.Malá poobede ani za svet zaspať,tak sme išli von.A bola strašne mrzutá.Zato teraz večer zaspala rekordne rýchlo.Aspoň niečo ma potešiloJa som sa ráno zobudila už o osmej,poobede som zdriemla a teraz ktovie,kedy zaspím. Držte sa mi všetky.Pomaly sa mení stav-kinderká ubúdajú a maminy pribúdajú.To bude srandy,keď to všetky budeme mať za sebou a budeme sa baviť o kojení,prebalovaní,kúpaní,atď.

31.03.2007 09:15

vivien

Ľubica Krištofová: Ahojte. Ivuš neboj,s cukrom to nepreženiem.To len včera som si dala ten vanilkový do toho.Ale dnes som si kúpila ďalšie a už som tam cukor nedala.Chutí mi to.Nevieš náhodou,za ako dlho sa mi to vylieči?Ja viem,že u každej je to inak,len takú približnú dobu by som rada vedela.Lebo ja mám menšie obavy,či budem mocť rodiť normálne,ak sa mi to nevylieči dovtedy,kým to na mňa príde.Ja som tam mala aj čosi ako zápal,mala som to červené a svrbelo to.To začervenanie tam ešte je ale inak sa cítim ovela lepšie a nesvrbí to.Veď pondelok mám poradňu,tak uvidíme,ako som na tom.Sladké ani nejedávam,lebo mi moc nechutí.Jasné,občas nevydržím a dám si ale to nie je tak často. Vivien,nedá sa volako pomocť tomu,aby sa malé posunulo v brušku nižšie?Teda to ma moc nepotešilo,že vtedy robia sekciu.Ak sa ten moj neposunie nižšie,tak neviem,čo urobia s tým u nás.Ale ja mám viac času ako ty.Ktovie,či všade takto postupujú,ako u vás.Držím palce,aby si nemusela ísť na cisára.Alebo radšej,ako normál porod?A keď sekcia,tak si dáš spinálku,že?Ja viem,vela sa pýtam.Dúfam,že nevadí. Sirky neboj,možno je len ten monitor strašne citlivý na každú drobnú zmenu u drobca.Ono je to aj výhoda,aj nevýhoda,že?Skús malého niekedy pozorovať keď ho uložíš spinkať.Sleduj,ako dýcha.Možno prídeš na to,kedy monitor začne húkať.Alebo ho na čas zruš a spolahni sa na tvoj inštinkt.V každom prípade je na tebe,ako sa rozhodneš. Baby,ja som sa dnes rozčúlila.Manžel prišiel večer z roboty a keď som videla ako vyzerá skoro ma porazilo.Zase po šichte pili,on si dal na lačno a normálne ho aj motalo.To by som preglgla,ale naštvalo ma,keď išiel zo záchoda a neumyl si ruky a potom šiel jesť.Tak som ho zvozila,či nevie,čo má robiť.Ponožky mal "voňavé",ani si ich nedal vyvetrať tak ako to robieva predtým než ich dá do prádla.Potom bude "voňať" celá spálňa.A ani sa neumyl predtým,než si išiel lahnúť.No hrozné.Zajtra sa s ním zas asi nebudem poriadne baviť.Pre neho sú to hlúposti,na ktorých si ja,na jeho smolu,zakladám.Tak,už som sa vám vyžalovala,je mi lepšie.Toto bola len čerešnička na torte.Malá poobede ani za svet zaspať,tak sme išli von.A bola strašne mrzutá.Zato teraz večer zaspala rekordne rýchlo.Aspoň niečo ma potešiloJa som sa ráno zobudila už o osmej,poobede som zdriemla a teraz ktovie,kedy zaspím. Držte sa mi všetky.Pomaly sa mení stav-kinderká ubúdajú a maminy pribúdajú.To bude srandy,keď to všetky budeme mať za sebou a budeme sa baviť o kojení,prebalovaní,kúpaní,atď.
Ahoj Lubka, vobec mi nevadi, ze sa pytas :D Ono je to aj koli tomu, ze predchadzajuci porod bol sekciou, tak to troska viac sleduju..., Dokonca sa nemoze dat ani epidural, lebo vtedy necitis bolest toho rezu, a mohla by sa potrhat maternica... Takze oni radsej zvazuju, ci tak alebo tak... Ja som tiez sama zvedava ako to nakoniec bude, ale ak by to predsa len bola sekcia, tak urcite to bude so spinalom... Krasny vikend dievcata, u nas je krasne poco :D

31.03.2007 10:02

ivus80

Ahoj, Sirky - ked tak citam Tvoje problemy s monitorom dychu, tak som aj rada, ze sme ho nekupili. Ved to Ta musi riadne stresovat. Davaj si pozor, aby si neprisla o mlieko. A nerozmyslala si nad tym, ci nie je pokazeny pristroj, ci ho netreba reklamovat? Lubi - ja som mala mykozu dvakrat (ale nie v tehu) a svrbenie mi preslo asi tak za dva dni. Ale dolezite je dobrat vsetky tabletky. A mala by sa dobrat aj masticka, ak Ti lekar dal, ale ja som ju nedobrala Embarassed Dufam, ze Ti to do porodu prejde, ale neviem, ci sa pri mykoze moze rodit vaginalne alebo nie. Vsak uvidis, co Ti povie doktor. Baby - teraz mam na kolenach Ondrejka, ma hlavu opretu o brusko. Krmila som ho kasou (strasne sa mi pokazil v jedeni, kazdu lyzicku musim do neho doslova natlacit Evil or Very Mad ), no a ked uz nechcel dojest, tak som kasu dojedla ja a on sa ma spytal, ze ci som dala papat Sebkovi. Ja som povedala, ze ano. On si prilozil usko na moje brusko a zacal hovorit "mnaminky, mnaminky, mnaminky" Laughing Laughing Laughing Co tie deti nenapadne Wink Vivien - ja som na prvom porode mala tiez maleho vysoko a dali mi najprv dvakrat injekciu na otvorenie sa a potom infuziou vyvolavcku, lebo ze bol vysoko. Tak potom neviem, nerozumiem, mozno je medzi "vysoko v ZA" a "vysoko v KE (odtial si, ze? Wink ) rozdiel. A rozdiel je urcite aj v tom, ako si pisala, ze si prve rodila cisarom. Drz sa, nech maly ide cim skor dole. Lubi - ti chlapi su niekedy hrozni, na porazenie. Ale pokial Ti muz nechodi kazdy den ozraty jak trieska, tak raz za uhorsky rok sa da tolerovat aj taky mensi priestupok. Moj muz tazko zvlada, ked si viacej vypije, preto ani nastastie vela nepije, iba sem-tam si so sudom da symbolicky na zdravicko, ale ked to prezenie, tak na druhy den mu to ja sama neulahcujem, nech trpi, ked sa nevedel zastavit. Ale chvalabohu, to sa takto stava tak raz do roka, mozno ani to nie. Vlastne naposledy bol tak opity, ze nevladal na druhy den zit asi pred 6 rokmi, po svadbe svojej sestry. A potom len take drobnosti. Nastastie ma slaby zaludok, tak to ani neprehana a ani nie je z rodiny, kde by sa pilo. Inak jemu byva tazko aj ked mu niekto "nanuti" domoviny. On si radsej da kvalitneho alkoholu ako bucory. Ale najhorsie, ked Ti mas "nervy" z inych veci a on Ti este prida. To poznam take stavy, to je na porazenie. No ale co uz, vies, vravi sa, ze "chlapi - s vami zle, bez vas este horsie" Wink A povedzme si narovinu - my tiez nie sme dokonale Wink Pa

31.03.2007 10:48

sirky

Ahojte. Čo sa týka toho monitora, ked to ešte raz spraví a malý bude pekne dýchať ,tak ho asi budem reklamovať, alebo zavolám priamo výrobcovi. Ved sa takto len stresujem. Malého nespusím z očí ani na minutu.

31.03.2007 12:51

Lusisia

Ahojte, no vidim, ze sa mate podobne ako ja... MNe to uz tak lezie na nervy!!! Sirky, inac si ma vyplasila s tym Tvojim monitorom, aky pouzivas??? Ja si tiez chcem kupit, ale neviem aky... Lubi, no ti chlapi, ja mam na nich tiez take nervy!!! Aj ten moj ma dnes nastval, lebo ja sa citim uplne strasne, neda sa mi hybat, vsetko ma boli a on este ''zartuje'' ze ahoj moja velryba a teba radsej preskocit, ako obist, alebo ked mu poviem, ze som hladna, ze co ideme jest, tak jeho poznamky typu zase? a Teba radsej satit, ako zivit... Evil or Very Mad Mna ide z toho vystriet!!!! Ja viem, ze on to mysli zo srandy a ze chce len nadlahcit situaciu, ale neviem mu vysvetlit, ze na taketo srandy teraz naozaj nemam naladu!!!! Evil or Very Mad Som ja ina, ze mi to vadi, alebo aj Vam by to vadilo???? No tak som sa vyzalovala, este ze Vas tu mam Wink Pekny den, u nas svieti slniecko :D

31.03.2007 21:44

Janey

Ahojky. Pozerala som si tu stránku s monitorom dychu a tiež si myslím že je to už prehnané.. Niekde som čítala že babetko niekedy zadrží dych v spánku ale že to neznamená že nedýcha... A vtedy sa spustí monitor. Ja by som sa asi zblaznila keby mi to stále pípalo že mií malá nedýcha. Ja mám malu pri sebe a zistila som že čo i len pri najmenšom prejave sa zobudím a kontrolujem ju. A ešte k tomu mojmu kojeniu... Malú som nakojila z jedneho prsníka . ked bola napapaná tak som si z toho jedného ešte odstriekala ale bolo tam ledva 10ml... A potom som si odstriekala z druhého a tam som mala skoro 60 ml. mlieka. Z toho mi vyšlo že malá určite vypila tých 40 Až 50ML MLIEKA... takže super. A už sa tým ani netrápim.... Cez den ju kojim a večer o tej 23 00 ak jejtreba tak u dokrmujem mliekom bud odstriekaním alebo bebou. Uvidíme ako to bude neskor. Smile Som zvedavá ktorá bude dalša a kedy sa narodí dalšie dievčatko. Meola tuším robila tu tabulku však? Vela šťastia... :D

31.03.2007 21:45

ivus80

Ahojte, uz som Vam pisala, ze kamaratka caka babo, tak uz necaka, uz sa vcera vecer narodilo. Dala jej meno Vanesa a mala 3880 g a 49 cm. Taka gulicka :D Ked som bola vcera na monitore, tak som sa rozpravala s jednou pani a ta mi povedala, ze ked pred 6 rokmi rodila, bola uz na prvej dobe, tak tam bola jedna hnusna sestricka, co inej pani vravela, ze este nemoze rodit, ze nema bolesti, ze co si vymysla. Ta pani rodila uz tretie alebo stvrte dieta. Tak prosila tu pani (co mi rozpravala), aby jej pomohla, lebo uz hlavicka bola vonku. Tak zavolala doktora a kym sa poobliekali, tak male bolo na svete Shocked Samoska - riadny humbuk a sprd a sestricka dostala vypoved Confused Tak si predstavte, ze vy sama rodite, mate kontrakcie a pomozete porodit inej mamicke bez pomoci co i len jednej sestricky Cool Dnes som bola na spovedi, spovedal ma nas dekan, ani som nevedela, aky je to mily pan. Ma okolo 60 rokov a pytal sa, ze kolke dieta cakam a co mam prve. Povedala som, ze prve je chlapec a toto druhe, ze tiez ma byt chlapec. A on, ze :tak ste si to dala zistit, no ale na tom ultrazvuku to vsak nemusi byt presne, moze mat nozicku nejako inak polozenu a hned si myslia, ze je to chlapec :D . Taky bol zlaty, ked tak rozpraval. Normalne som bola celkom aj potesena z neho. Lusi - ja som sa na vyrokoch Tvojho draheho pobavila :D No poviem pravdu, ze aj ten moj muz ma niekedy blbe poznamky a ked ich povie v tu najnevhodnejsiu chvilu, ked sa mi buria vsetky hormony, tak tiez to nezvladam. Ale zase ked mi trafi dobru naladu, tak sa smejeme z toho obaja Wink Nic si z toho nerob, s nami zmietaju hormony, to prejde. Teda mame vyhodu, ked nas nieco nastve alebo sa nam nepaci alebo zareagujeme nepristojne, tak sa mozeme vyhovorit na hormony Wink Dnes sa mi stala taka zaujimava vec. Niesla som suche pradlo z vesiaka, mala som ho prehodene cez plece, boli to sice dve pracky, ale ked je suche pradlo, tak to nie je tazke a normalne mi zacalo trpnut brucho pod prsiami. Shocked Este mam nejaku robotku, tak koncim. Pa

31.03.2007 21:45

ivus80

Ahojte, uz som Vam pisala, ze kamaratka caka babo, tak uz necaka, uz sa vcera vecer narodilo. Dala jej meno Vanesa a mala 3880 g a 49 cm. Taka gulicka :D Ked som bola vcera na monitore, tak som sa rozpravala s jednou pani a ta mi povedala, ze ked pred 6 rokmi rodila, bola uz na prvej dobe, tak tam bola jedna hnusna sestricka, co inej pani vravela, ze este nemoze rodit, ze nema bolesti, ze co si vymysla. Ta pani rodila uz tretie alebo stvrte dieta. Tak prosila tu pani (co mi rozpravala), aby jej pomohla, lebo uz hlavicka bola vonku. Tak zavolala doktora a kym sa poobliekali, tak male bolo na svete Shocked Samoska - riadny humbuk a sprd a sestricka dostala vypoved Confused Tak si predstavte, ze vy sama rodite, mate kontrakcie a pomozete porodit inej mamicke bez pomoci co i len jednej sestricky Cool Dnes som bola na spovedi, spovedal ma nas dekan, ani som nevedela, aky je to mily pan. Ma okolo 60 rokov a pytal sa, ze kolke dieta cakam a co mam prve. Povedala som, ze prve je chlapec a toto druhe, ze tiez ma byt chlapec. A on, ze :tak ste si to dala zistit, no ale na tom ultrazvuku to vsak nemusi byt presne, moze mat nozicku nejako inak polozenu a hned si myslia, ze je to chlapec :D . Taky bol zlaty, ked tak rozpraval. Normalne som bola celkom aj potesena z neho. Lusi - ja som sa na vyrokoch Tvojho draheho pobavila :D No poviem pravdu, ze aj ten moj muz ma niekedy blbe poznamky a ked ich povie v tu najnevhodnejsiu chvilu, ked sa mi buria vsetky hormony, tak tiez to nezvladam. Ale zase ked mi trafi dobru naladu, tak sa smejeme z toho obaja Wink Nic si z toho nerob, s nami zmietaju hormony, to prejde. Teda mame vyhodu, ked nas nieco nastve alebo sa nam nepaci alebo zareagujeme nepristojne, tak sa mozeme vyhovorit na hormony Wink Dnes sa mi stala taka zaujimava vec. Niesla som suche pradlo z vesiaka, mala som ho prehodene cez plece, boli to sice dve pracky, ale ked je suche pradlo, tak to nie je tazke a normalne mi zacalo trpnut brucho pod prsiami. Shocked Este mam nejaku robotku, tak koncim. Pa

01.04.2007 08:08

ivus80

Ahojte, u nas je taaaak kraaaasneeeee. Az je radost zit. :D :D :D A v noci sa stal zazrak - maly si vypytal mliecko. Nestalo sa to uz 6 dni, co je chory! Tak som vyletela z postele ako strela, zabudla som aj na to, ze sa niekedy nemozem postavit z postele Wink a rychlo som hriala malemu mliecko. Pekne vypyl a odvtedy spinka. Som zvedava, ked sa zobudi, ci bude mat este zvysenu teplotu. Dnes je prveho aprila - uz sa "tesim", ze moje sestry budu cely den otravovat Evil or Very Mad hlupostami Evil or Very Mad Uz ste nieco suce vymysleli, ako niekoho dostat? Ja este nie. Dufam, ze ma dnes nechytia bolesti alebo neodtecie voda, lebo by mi aj tak nikto neveril :D Ale zase na druhej strane - keby som porodila - a naozaj by sa narodila dievka - na 100 % mam mat chlapca - tak by mi to bol krasny aprilovy zartik od mojho babetka Wink Tak bambulky, nech mame tento den plny blaznovstiev, nech je krasny a nech uz coskoro nas akciove to pochyti a nech sa uz rozsypeme Wink Pa

01.04.2007 12:31

vivien

Ahojte baby :D , ako sa mate? Co mate nove? U mna vsetko po starom, sem tam stvrdne brusko, ale inac nic... Dnes je krasne pocasie, idem poumyvat riady za obedom a asi pojdeme niekde na prechdzku... Tak sa zatial majte pekne :D

01.04.2007 22:03

Ľubica Krištofová

Ahojte. Včera večer som sa naštvala.Chcela som si kuknúť čo ste popísali a tiež napísať a nemohla som.Nešiel nám internet.Jednoducho nič nenačítalo.Manžel nebol doma a ja som technický antitalent,takže som len vypla PC a hotovo. Inak sme mali včera podarený deň.Manžel šiel poobede do roboty a ja som čakala kým sa malá zobudí,aby sme mohli ísť von.Mali sme ísť so švagrinkou a malou.Tak sme sa konečne vychystali a ideme,malá sa strašne náhlila,lebo sa nevedela dočkať.A čo sa mi teda stalo-zatvorím dvere a v tom mi to "cvaklo"-veď ja som zabudla na klúče.Inak si ich vždy nachystám na botník,keď tam malú posadím aby som ju obula,tak ona ich vezme do ruky a potom spolu zamykáme.Teraz sa aj malá náhlila,aj ja som zabudla,tak sa stalo.Našťastie máme bezpečnostné dvere,takže som sa nemusela báť odísť.A jedny náhradné klúče sú u našich tak som hneď bola kludnejšia.Keby neboli klúče aj u našich,tak by som asi otravovala brata,aby ma zaviezol za mužom do roboty pre klúče.Našťastie som nič také nemusela robiť. No a potom.Prídeme s malou na miesto,kde sme sa zvyčajne so švagrinkou zvykli stretnúť.Aj mi volala,že už sú na ceste,čakáme a ich nikde.Už som chytala nervy,lebo sme čakali dosť dlho.Neviem presne kolko,ale mne to prišlo ako večnosť.A potom mi príde sms,že sú na námestí.Teda oni išli opačnou stranou,ako inokedy a volako sme sa v telefone nepochopili.Takže to bola ďalšia strana.Potom už bolo dobre,naše drndy sa vybehali a šlo sa domov.Ja som sa s malou zastavila u našich,ocino nás bol odkopnúť domov a samozrejme bral klúče.Aj ich bral potom zas k nim,ak by náhodou.Malá večer zaspala rekordne rýchlo.Musela sa riadne unaviť. Baby,mne sa v noci stáva,že sa zobudím a už si myslím,že to na mňa prišlo.Predvčerom v noci som sa tak zobudila.Tak som začala stopovať,ale do troch minút to prešlo.Aj minulú noc to do piatich minút prešlo.A už sa mi to stáva aj cez deň.Znamená to niečo?Podla mňa nie. Vivien,to je teda sila s tvojim porodom.Teda myslím to,že nemožeš mať epidurál.Aj tento porod čo ťa čaká je taká záhada,že?Lebo ak som dobre pochopila,tak vlastne do poslednej chvíle nevieš,čo ťa čaká.Cisár alebo klasika.Hlavne nech ti to dobre dopadne. Ivuš,tabletky určite doberiem.Dnes si dám poslednú.Zajtra mám poradňu,tak budem vedieť,či sa to polepšilo.Ja osobne cítim,že je to lepšie.Masť mi gyndoš nenapísal.No a s porodom je to takto-gyndoš mi povedal,že možem rodiť normálne,len pri porode mi budú musieť dať buď injekciu,alebo infúzku,aby sme sa s malým viac nenatrápili.Dúfam len,že ma v nemocnici neprekvapia cisárom.Asi by ma porazilo. Tvoj Ondrik musel byť zlatý,keď ti tak pri brušku rozprával.A teším sa,že je mu už lepšie. Moj manžel je niekedy fakt neznesitelný.Ja tiež nie som dokonalá ale aspoň mu nerobím do prieku.Neviem,prečo to robí.Dnes ráno prišiel po nočnej z roboty a bolo mi jasné že zase pili.Potom bol protivný,tak som sa naštvala a povedala mu,že je ako jeho foter,že sa pomaly z neho stáva alkoholik a keď to tak bude pokračovať,tak sa s ním nemám o čom baviť.A on mi na to,že to preháňam a nemám byť taká urážlivá.Keď je dobrý,tak je jak med,keď ma štve,tak to stojí za to.Čo už s ním.Možno si niekto pomyslí,že čo sa sťažujem a načo som si ho brala.Ale keď on predtým taký nebýval,tak som nemohla tušiť,že sa v tom tak zmení.No a samozrejme priznávam,že aj ja som sa zmenila,ale nie až tak. Lusisia,aj mňa niekedy vytáča,keď si muž zo mňa takto uťahuje.Niekedy si ale aj ja uťahujem sama zo seba,takže sa to dá zniesť,také žarty. Ivuš,to s tým porodom čo píšeš,to je sila.Moja svokra keď kedysi rodila,tak už mala kontrakcie,tak tá sestrička či doktorka,čo mala službu,ju poslala na vzdycháreň,vraj to ešte nie sú kontrakcie,že to ju len bolia kríže.Pritom nerodila prvý krát,tak vedela,čo to je.No a dopadlo to velmi zle-svokra potom porodila ale dievčatko sa dovtedy udusilo. No a s tým dnešným 1.aprílom,u nás problémy s tým nemám,lebo zo mňa si našťastie nikto nezvykne uťahovať. Zajtra idem na poradňu,tak vám potom napíšem,ako som dopadla.Tak sa majte dobre zatial.

02.04.2007 08:43

katy22

ahojte matriosky a maminky ja som stale 2v1, mam pocit ze sa mi zmensuje brucho, som omnoho pohyblivejsia. len mi stale tie ruky trpnu az na zblaznenie. kazdy doktro mi povie "musite vydrzat" Evil or Very Mad akoby som nevedela aj sama ze uz len porod to vyriesi. ale nepomoze mi ani jeden napriklad vyvolanim porodu. a to sa stazujem uz mesiac ze ma celodenne trapia tie ruky. Oswa, blahozelam k babetku. tak uz si spokojna maminka. tesim sa az pripojis aj fotecky. Vivien, tak ty si na rade zajtra....aj ti v dobrom zavidim :D Lusisia..a ty ako? este si cela? a ostatne dievcata? Meloa?

02.04.2007 09:25

sirky

Lusisia - pozri si túto stránku. http://www.vitalshop.cz/monitor-dechu-respisense/d-66882/ tam je taký monitor dychu, ktorý pripneš bábätku na plienku a môže ho mať stále. Ale naozaj už ani ja sama neviem, či je dobré mať vôbec takýto monitor. Hovorím, že ja už som sa tak vyplašila, že sa onedlho asi scvoknem. :D Ináč dobrý nápad s tým pierkom. Vobec ma to nenapadlo. Veru si dám pekne pierko k postielke a ked náhodou zasa začne monitor hulákať, tak to vyskúšam. no dúfam že už hulákať nebude. Maminy také je krásne počasie - vhodné na rodenie! :D Tak čo? Ktorá sa k nám pridá? :D Janey - nemáš taký problém, že ked kojíš alebo odsávaš, že by ti do mliečka vbehlo troška krvi z popraskanej bradavky? Lebo mne sa to minule stalo pri odsávaní, tak som všetko odsaté mliečko vyliala. Potom som sa stresovala, že čo ak náhodou už aj predtým bola v mliečku nejaká kvapka krvi a malý to vypil, že či sa mu nič nestane. Ale dufam že nie, ved kopec mám má popraskané bradavky a deti koja. Tiež im tam môže vbehnúť nejaká tá kvapka. No nie? A ty čo, už ste krízu s mliečkom prekonali? Ja mám toľko mlieka, že rozmýšľam, že ak by ho potrebovali v nemocnici, tak im niečo darujem.

02.04.2007 10:54

Lusisia

Ahojte, my sme stale v kinderkovom stave Wink Katy, inak aj ja som sa akurat dnes nad tym zamyslala, ze sa mi zdalo, ze sa mi brucho scvrklo... Hahaha, tak neviem, co to je, ale super, ze aj Tebe sa to stalo.... Mne zase trpnu nohy, ale len ked lezim.... Doma mame vyvyseny matrac... Sirky, no ten monitor som videla, ale neviem si predstavit, ako vyzera... A ako to funguje... No uvidime Wink Ale dik za radu... My sme cely vikend upratovali a dorabali take blbosticky v dome vcera vecer sme boli na veceru a v kine na Mr. Beana. Som sa bala, ze ako to zvladnem, ale v pohode Wink A tak som sa nsmiala, ze som myslela, z perodim uz naozaj a nic Rolling Eyes Laughing No tak cakame Wink A k tym vyrokom mojho draheho... Aj ja si niekedy robim prcu zo seba a niekedy sa na Petovych vyrokoch aj smejem, ale ked niekedy natrafi na taku naladu, tak by som ho za to zavazdila!!! No nemaju to asi oni ti chlapi s nami take jednoduche, ze Wink Baby, my sa s malym dohadujeme, ze nech pride v stredu... 4.4. To nas vo stvrtok pustia z nemocnice a potom je velkonocne volno, takze Petko by mal viacej dovolenky, to by bolo supeeer Wink Tak drzte palce, aj ja na Vas myslim Wink Pekny den!!!

02.04.2007 21:36

Ľubica Krištofová

Ahojte Dnes som bola na poradni.Bohužial nič nové.Ani sa neotváram,ani krčok sa neskracuje.Bola som aj trošku sklamaná.Ale ma doktor utešil,že všetko sa može zo dňa na deň zmeniť.Veď to viem aj ja.Takže musím byť len trpezlivá.Mykoza asi nadobro zmizla,ale to raj nemože ešte posúdiť,lebo včera som si dala večer poslednú tabletku a ešte sa tam nerozpustila.Vraj to niekedy trvá aj dva dni,kým sa úplne rozpustí.A ďalšie tabletky mi už nenapísal.Vraj keď chcem malého posúriť,máme mu urobiť "cestičku".Možno by to pomohlo.No jemu sa to povie.Už som taká nemotorná,že na také niečo ani nepomyslím. Zajtra má manžel rannú,tak budem s malou sama.Tak doobeda si poupratujem,prichystám ešte pre nás pár vecí a poobede pojdem s malou asi von.Všetko bude záležať na tom,ako sa budem cítiť. Katy,aj mne trpnu ruky.To len posledných pár dní a niekedy sa to ozaj nedá vydržať.Niekedy to je také,že musím chvílu počkať a potom pokračovať v tom,čo som predtým robila.Veď už to vydržíme."Pár dní zvládneme..." Sirky,ja som našťastie nemávala krvavé bradavky,takže ti neviem poradiť,ako ich ošetriť,aby to prešlo.Mne keď popraskali,tak mi pomohlo jednoducho nechať zaschnúť na bradavke kvapku mlieka.Inak sú rozne sposoby na ošetrenie popraskaných krvavých bradaviek.Len daj pozor,aby ti malý spapal čo najmenej mlieka s krvou.Keď sa stane,tak to pojde stolicou von.Možno ti niektoré baby k tomuto napíšu viac. To je od teba pekné,že rozmýšlaš nad darovaním mliečka. Lusisia,to je sila,že tam púšťajú maminy už na druhý deň.Podla mňa si žena nestihne ani zvyknúť ani uvedomiť to,že má bábo,nenaučí sa aspoň tú základnú starostlivosť a už je doma.To chodia potom sestričky domov k mamine a pomožu a ukážu jej všetko,čo potrebuje vedieť? 4.4.by bol pekný dátum.Možno sa ti to želanie splní. Tak čo baby,neporodila zatial niektorá z vás? Ak sa nemýlim,tak zajtra by už mohla prísť domov Oswa,teda ak je všetko v poriadku.Veď sa nám potom určite ozve. Oswa,vitaj. Vivien má ísť zajtra.Meloa sa dlho neozvala,ani Luliky.Píšte,čo nové.

02.04.2007 21:59

vivien

Ahojte, tak ja uz som zbalena, nachystana, aj som sa krkolomne oholila Embarassed , aj sa troska porezala Rolling Eyes , no co uz , bola to makacka :D Uvidime co zajtra povie doky, sama som zvedava... Ale uz sa strasne tesim na drobatko malicke :D Ivus, mam tvoje cislo, tak ti napisem sms, ked sa nieco bude diat... Mozem? Este som troska prechladena, ale uz je to lepsie, dala som si kupit aj ruska, aby som nenakazila drobceka... Tak sa zatial majte pekne, papa.