1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

26.03.2007 11:47

vivien

Luliky a este som ti chcela pochvalit tu fotku z 3D malickej, fakt velmi peknucka fotka, a starsia dcerka, je tiez zlatucka...

26.03.2007 11:56

luliky

vivien: Luliky a este som ti chcela pochvalit tu fotku z 3D malickej, fakt velmi peknucka fotka, a starsia dcerka, je tiez zlatucka...
Vivienka, dakujem velmi pekne. Nelinka sa mi stale viac a viac pozdava, tak uvidime. A ako sa citis? :D

26.03.2007 11:59

vivien

Luliky, tak zatial nic extra nepocitujem, sem tam mi stvrdne brusko...

26.03.2007 12:03

luliky

A co cakate? Ake meno mate vybrate? Neboj, niekedy moze porod nastat aj tyzden po odideni hlienovej zatky. Je to individualne. Hlavne na to nemysli a vela vela oddychuj. Ak sa da, samozrejme. Smile

26.03.2007 12:03

Lusisia

Vivien, ty sa ale drzis super Wink Mozes byt na seba hrda!!! Wink Luliky, tie fotecky su naozaj supeeer Wink Ja trosku lutujem, ze sme neboli na 3D scane, ale tu v UK za to chcu 150-200 libier!!! Co je asi 10 000 Sk, to sa mi zdalo velmi drahe... Za to sme vela kupili malemu... Wink

26.03.2007 12:06

vivien

luliky: A co cakate? Ake meno mate vybrate? Neboj, niekedy moze porod nastat aj tyzden po odideni hlienovej zatky. Je to individualne. Hlavne na to nemysli a vela vela oddychuj. Ak sa da, samozrejme. Smile
Luliky mi cakame chlapceka, bude to pravdepodobne Kristianko, alebo Adrianko...

26.03.2007 12:09

Lusisia

Inak Luliky, ten clanok o jedeni pocas kojenia je super, diky Wink Som si inac neuvedomovala, ze je tak vela veci, co by som nemala... No tak si idem uzivat kym si mozem vsetky tie ''zakazane'' veci Wink Moj plan bude asi taky, ze tych prvych 6 tyzdnov si budem davat pozor a potom budem postupne pridavat tie ''zakazane'' jedla... No ja som papala vela paradajok a jahod a tak, kym som bola tehotna, tak maly by mohol byt na ne zvyknuty, chichi!!!

26.03.2007 12:10

luliky

Lusisia - Lucka Nebud smutnucka, naozaj ste urobili dobre. Je to straaaasne vela peniazkov a da sa to rozumnejsie minut. A malickeho budete onedlho doma pri sebe, takze si foteciek narobite az az. A vsetky dufame, ze sa potom s nami o ne podelis. Smile A ako sa bude volat chrobacik? Vivienka Krasne mena mate vybrate. Smile Keby bola Nicole chlapcek, tak by bola bud Kristian alebo Marko. A Adriana ma sesternica. Fakt super. :D

26.03.2007 12:16

Lusisia

No ved hej, to sme si aj mysleli Wink Ja uz sa neviem dockat, ked ho uvidim, drobciatko nase!!! No asi sa bude volat Samuel Jakub... My zijeme v Londyne a tak sme chceli vybrat meno, ktore je rovnake aj v anglictine aj v slovencine... A ja som od malicka chcela mat Jakuba, vsetky moje babiky boli Kubkovia, ako si Ty povedala s Nikou Wink Ale Petov brat sa vola Jakub, tak to by bolo vela.... No ale Jakuba sa nevzdam, tak jeho druhe meno bude Jakub, aby som mu mohla povedat Kubko Wink A viem, ze na SVK je vela aj Samuelov ak Jakubov, ale tu v UK vobec Wink A my sme mali este taky problem, ze Peto ma v priezvisku dva mekcene, aj na s aj na c.... Takze mena, ako Lukas a Tomas nepripadali do uvahy, aj ked mne sa Lukas velmi paci... Hlavne v Anglictine- Lucas... Lucca.. Wink No nie je to veru lahke s tymi menami.... Ale kebyze to nahodou bude dievcatko, tak bude Hannah... Aj ked podla matriky, nam to tak nezapisu... Takze by musela byt bud Hana (co sa mi nepaci) alebo Hanah, s jednym n....

26.03.2007 12:33

luliky

Lucinka, na ktorej matrike by Vam Hannah nezapisali? Co som si ja zistovala tu v NR na matrike, tak zapisu akekolvek meno, ak prinesiem z konkretnej ambasady potvrdenie, ze takto sa to pise a je to meno pre dievcatko alebo chlapceka. A pisala som sem i oficialne stranky, z ktorych mozu cerpat info. A tu su tie stranky. http://www.parenthood.com/babynames.html http://www.thinkbabynames.com/ http://www.babynamesworld.com/

26.03.2007 12:34

luliky

A Hanah som tam nasla: http://www.babynames.com/Names/name_display.php?n=HANNAH

26.03.2007 12:42

luliky

A kraaasne mena mate vybrate. Samuel Jakub, Hannah. Samuel sa mi straaaasne paci. Kebyze mam chlapceka, tak velmi velmi zvazujem. Asi by som kaslala i na to, ze ich je tak vela. Laughing

26.03.2007 13:21

oswa

ahojte matriosky... Tak dnes som bola na poslednej poradni...Vsetko o.k., nozky trosku puchnu, tlak v poriadku aj moc....Len skosda,ze mi nerobil uz sono...myslela som,ze povie aspon pribliznu vahu... No a stanovili sme termin...29.3. sa hlasim medzi 7-7 30 v súitali a daju mi vyvolavaciu tabletku...Od minuleho tyzdna nic nenzmene, krcok e stale vysoko a len na 1 prst....Keby mi neplanovali prod, urcite prenasam...Smile Len dufam,ze to bude uz v ten den a nebudem sa trapit , aby mi nemuseli davat dalsiu vyvolavacku...lebo to nemusi byt hned v ten den....Ale uz sa sraaaaaaaaaaaaasne tesim na to male klbko....Mamine so volala vysmiata a ona prekvapena, ci sa nebojim, ze som nejaka kluda..A ja jej an to..ze a co mi to pomoze, ked sa budem stresovat?? Fakt som zatial kludna...mozno to pride v stredu vecer Shocked Vidim...ze sa tu stretli dalsie "zname" z jedneho mesta...super... Lusi...ti sa mi pacis....vcera si tusim pisala,ze ako super...zae sa citis fantasticky a uzivas si tehu..a dnes to tusim uz nie je pravda... Ja som na tom podobe...Brusko uz velmi zavadza a to som rpibrala "len" 12 kg..ale uz sa neviem zohnut k topankam a o spani ani nehovorim.....Uz bolia klby, aj na prstoch na rukach, comu nechapem... Rolling Eyes ivus, Lusi...s menami je to tak,ze teraz ti zapisu hocijake meno..,dokonca staci, len ked z nejakej stranky doniesies "dokaz", ze take emno vobec v tej-ktorej krajine existuje, normalne prefotene na papieri ani ti ho zapisu..Nie je to ako kedysi,ze si musela mat potvrdenie z ambasady a pod...Casy sa menia Wink Tak babulky..prijemne tehulkovanie...este sa ozvem P.S. Volala som svojmu gyndosovi a nepotesil ma, ze na ten den maju planovany este jeden porod...Ze sa budeme !"predbiehat"..netesim sa..lebo bude sluzit len on a maju len ejdno kreslo, druha bude rodit (ak by to bolo naraz) na posteli...klasika (predpotopna), comu sa vobec netesim....ste as popytam znamej , ci to nemam nechat radsej na tu sobotu....

26.03.2007 18:22

ivus80

Ahojte, dnes mi baby na ulici povedali, ze uz mi spadlo brusko Shocked A aj sestra povedala, ze jej to povedala moja mama, ale mne mama nic nevravela Shocked To znamena, ze to uz dlho nepotrva Cool Luliky - to o tych menach ma zaujalo, nevedela som, ze aj na uradoch statnej spravy kracaju s dobou Wink Ja nastastie davam normalne slovenske meno, reps. meno zapisane v slovenskom kalendari (Sebastian, reps. Adriana), tak problemy nebudu. Ale super, ze su tie stranky. Clovek na tom nete najde barsco. A napadlo mi, ked sa nevies rozhodnut, tak si daj obe mena napr. Nella Patricia alebo Patricia Nelly Wink Aj v ZA je sestonedelie super-de-luxe Evil or Very Mad V sprche najdete aj hovienko, na chodbicke v sprche je namiesto kosa velike vreco, do ktoreho sa davaju pouzite vlozky Rolling Eyes a dokonca (to som uz pisala) niekedy ani neprezlecu postel, ked pride nova pacientka a oni nestihaju Shocked Evil or Very Mad Ale inak pohoda, da sa to zvladnut. Ved to je len par dni a "par dni zvladnem..." :D A co sa tyka mien - tak niekedy mozes vybrat podla Teba krasne meno ale dietatu sa nemusi pacit. Mne sa moje meno voooobec nepaci. A da sa aj pekne povedat, mozno to vyzne nekriticky, ale som rada, ked mi povedia Ivka alebo Iva. Ked mi povedia Ivana, tak sa mi to moc nelubi, ale co uz, ked to mam v rodnom liste Wink Takze Ty mozes dat dietatu meno v najlepsej viere, ze to bude to najkrajsie meno pre dieta, no jemu sa pacit nebude. Jedna nasa znama je Maria a nik jej nepovie inak ako Mariska. Jej sa to moc nepaci, ale zvykla si a ma dceru Mariu, ale tej nikto nesmie inak povedat ako Maria alebo Majka. Ked sme ju v partii zacali vola Mary, tak jej mame sa to nepacilo. A zase ina Maria ma rada, ked jej povedia Mara (v nasom regione je Mara ako nadavka a pokial viem, tak na vychode je to bezne meno). Takze okolo mena by sa dalo pisat este hodne hodne hodne dlho. Prajem kazdej, aby pre drobca vybrala to najlepsie meno Wink Lusi - poznam nalady "vstala som hore ritou" Wink Ja by som v take dni len vrazdila a vrazdila a neskutocne mi vsetko lezie na nervy Evil or Very Mad Ale treba sa postazovat, hned sa Ti ulavi :D Teeeeda, ja som si myslela, ze ta fotka nie si Ty, ze to je stiahnute odniekadial z netu. Fiiiihaaaa, krasavica je z Teba Wink A Ty chces mat uz prec brusko Confused: Ved Ti to tak svedci :D Cool A ked kojis, odporucaju jest zaprazene polievocky. Mozes jest jablka (ani hrusky a slivky nie, lebo z tych naduva tiez), mrkvicku (ani papriky - naduva), zemiaky a co ja viem este co, proste vsetko, okrem uz spominanych veci. Je to take salamunske, no urcite sa naucis a zistis, ze co mozes a co nemozes. Stravuj sa zdravo a pestro a neuskodis si. Ja sa uz velmi tesim na to, ze prvy obed, ktory budem varit po porode, bude asi prirodne so sampinonmi. Huby som si poctivo odopierala pocas celeho tehu. A ja milujem vyprazane sampinony, zjem na posedenie aj stvrt kila vyprazanych sampinonov. Wink Luliky - ja zase rodim sama, moj muz by to nezvladol. No co uz. A vidis, pekne si sa postarala o Lusiin problem, ze co papat, ked kojime Wink Lusi - ked mi doniesla sestricka Ondrejka na prve prilozenie k prsniku po pol hodine od narodenia, tak mi povedala, ze "Ondrejko, konecne poriadne slovenske meno, nie ako kazdy teraz dava Jakub a Samuel" :D :D A vy budete zapisovat na slovenskej matrike? Ci to je kvoli tomu, ze bude mat rodny list aj slovensky aj anglicky? Nerozumiem tomu. Oswa - ostan kludna aj vo stvrtok rano!!! Ved sa nic nedeje, iba rodis ako miliardy zien pred Tebou a po Tebe :D To maju v porodnici len jedno kreslo????? Tusim si pisala, ze ides rodit do tej sukromnej klinky v Handlovej, ak sa nemylim, ci sa mylim???? Teda, to je cudne, v ZA su az 4 kresla, co sa mne osobne zda malo, lebo niekedy sa porody nakopia. Tak pa

26.03.2007 18:53

katy22

cauko matriosky vitaj luliky, cit sa tu ako "doma" Sirky...aj ja sa pripajam k blahozelaniu...zelam vam obom vsetko najlepsie, vela zdravicka a mliecka , si ma normalne zaskocila ako si sa poponahlala ....este raz..vsetko naj naj naj ja som este komplet, dns ma chytila "sajba" a umyla som okna v spalni, obyvacke a kuchyni, povytierala dlazky...este ma caka zehlenie. moj mi ovedal, ze ma aj tak obdivuje ako s takym bruchom vsetko zvladam :D ved uvidim, co z toho bude Cool vo stvrtok nam maju doviezt namontovat vchodove dvere, tak snad ma to nedrapne pocas montaze Laughing uz sa nemozem dockat, ale ved to som tu uz pisala :D tak zatial pekny vecer kinderka :D

26.03.2007 19:12

Lusisia

No ahojte, nerobite nahodou niektora na Danovom??? Mame dilemu, ci poslat danove priznanie, alebo nie... Rolling Eyes Aj ked zarabam tu a tu aj platim dane....??? No dnes som s tym zabila cely den, ale aspon mi rychlo usiel Laughing No ale uz mam lepsiu naladu... Wink Ivus, ja huby nenavidim... Rolling Eyes A k tym menam, aj ked nase babo sa narodi tu, nema narok na Britske obcianstvo, co mi ani nevadi, ale ten proces, aby som si ho mohla zapisat do pasu je STRASNY a komplikovany a trva to asi 3 mesiace Twisted Evil Takze by mi viac bodlo, kebyze maly ma bristky pas, co trva asi 1 tyzden! A s tym Samuelom, kebyze zijeme na SVK, tak mu ho asi nedam, ale bolo pre mna velmi dolezite vybrat meno, ktore znie rovnako aj v UK aj na Slovensku, aby maly nebol zmateny z toho, ako sa vola.... Ale uz sa tesim, ako mu obcas, ked nieco nezbedne urobi a ja mu poviem Ty moj Kubo!!!! :D oswa a s tymi menami to som uz pocula, no my to budeme vybavovat cez SK ambasadu a tam su este 100 rokov za opicami!!!! Dnes u nas bolo taaak kraaasne!!!

26.03.2007 19:15

Lusisia

Dakujem za pochvalu za fotky Wink Tu Vam posielam este dalsie Wink

26.03.2007 19:17

Lusisia

a este nejake Wink

26.03.2007 19:20

Lusisia

A este tieto:

26.03.2007 19:36

oswa

ivus....ono jen to sice sukromna klinika, ale velmi malicka, Handlova nie je velke mesto a 4 kresla by to boli zbytocne az-az..dokonca si myslim,ze aj 3.. by sas mozno uzivili..aj ked pravdepodobnost,ze rodia akurat 2 zeny naraz ej amal...Na oddeleni je asi 10 izieb..cize kapacita cca 20 ludi...Takze si vies predstavit, ze nic velke..Ale za to personal je super a nic take,ako si pisala, by sa ti tu nestalo... Sprchy aj izby umyvaju kazdy den, pradlo sa chodia pytat kazde rano, ci chces vymenit, daju ti aj na porod ich koselu, aby si usetrila tu svoju..Takze v tomto je to fajn.... A kupelky su uplne nanovo prerobene, vykachlickovane...ze ani doma pomaly take ludia nemaju.... :D

26.03.2007 19:38

oswa

Lusi...a tie fotky su vazne pekne......kraaasne Wink ivus..a este k tym hribom..Zase to netreba prehanat s tym dodrziavanim...Taka pecienka je vacsi sajrajt ako tie sampinony....

26.03.2007 19:47

vivien

Ahojte, Lusisia nadherne fotky :D , fakt krasne, nemozem sa vynadivat, fakt ti brusko velmi pristane Wink

26.03.2007 20:12

luliky

Ajoj Lusisia, tie fotecky su naozaj naaaadherne. A co sa tyka toho danoveho priznania... Moj brat odisiel do UK pracovat v septembri 2006. Platil dane tam a tiez nevedel, ci tu ma podat priznanie alebo nie, ci bude nieco platit a tak. A zistili sme mu, ze danove priznanie je povinny si tu podat, pricom musi dolozit i potvrdenie od zamestnavatela z UK, co a kolko dostal a co a kolko mu bolo strhnute. UK su oslobodene, tzn. ze ak mu tam bol prijem zdaneni, tak tu uz dan platit nebude, len bol povinny si to priznat. Dufam, ze si to aspon trosku pochopila, lebo som sa trosku zamotala. Laughing

26.03.2007 20:20

Lusisia

Luci, no presne to iste mne povedali minuly rok, ale potom si moj priatel snazil podat priznanie a povedali mu, ze staci, ak napise cestne prehlasenie, ze je v UK a plati tu aj dane... Vraj INLAND REVENUE, co je danovy urad tu v UK ma povinnost posielat info na SLovensky danovy urad, ze kto a kolko tu zaraba a kolko platia dane... Takze ak naozaj my musime podat to danove na SVK, tak je to cista birokraticka (ci byrokraticka?) buzeracia zo strany statu, pretoze oni vedia, kolko zarabame a ze tu platime dane! No ale ked som si citala zakon, tak tam je to este uplne inak zamotane!!! Tak som chcela vyjadrenie od niekoho z danoveho, aj som im napisala maila, ale este mi neodpisali...

26.03.2007 20:32

luliky

Ano Luci, toto mamke povedali na danovom, ked mu to zistovala. V podstate on musel danove priznanie podat tak ci tak, pretoze do augusta pracoval v SR. Ale musel doniest i potvrdenie, alebo vyplatne pasky. Poslal to, mamka to dala uctovnicke, nech mu to vypracuje a ta sa z toho aj tak nevedela vysomarit. Ta byrokracia je fakt neskutocna. Ked je to tak ako hovoris, ze oni informuju slovenske urady o tom, kolko kto zaraba, tak je to fakt cista buzeracia,aby to clovek musel este duplovat.

26.03.2007 21:14

ivus80

Ahojte, baby - joooj, mne je akosi blbo, bolia ma krize, bedra, stehna Shocked Susedu tak bolelo a rano prisla SMSka, ze ma syna Shocked Na jednej strane by som veru uz to mala rada za sebou, no este radsej nie, hoci zajtra koncim 36. t.t. Lusi - kocka je z Teba :D Ja nie som fotogenicky typ, no raz ma nahovoril na fotenie jeden byvaly kolega (kriminalisticky technik - fotieval aj mrtvoly Wink ) a na tie fotky sa dalo aj divat. Ked Ta chyti profesional do ruky, tak to hned lepsie vyzera, ze? Oswa - huby nie su sajrajt, ide o to, ze huby sa nesmu v tehu jest hlavne kvoli tomu, zeby mohli sposobit otravu nielen sebe ale hlavne malemu drobcovi. A je jedno, ci jes huby susene, ci z konzervy. V kazdom jedle sa mozu najst prisady, ktore mozu uskodit, mozes zjest aj pokazene potraviny, z coho moze byt tiez otrava, takze tema jedla v tehotenstve je tiez az moc siroka na to, aby sa to tu do detailov rozoberalo Wink V prvom tehotenstve som mala velmi zlu skusenost so sampinonmi, tak v tomto druhom tehu som sa sampinonom vyhybala zdaleka. Lusi - pise sa bYrokracia :D :D :D Pa

26.03.2007 22:00

Janey

Ahojky, tak ta moja malá si zmyslela že mi nedá vydýchnuť . dnes je nejako uplakaná . A ked ju kojim tak aj na tri krát kým je spokojná... No ale našťastie potom také dve hodinky spí. Lussi ... tie fotky su úžasné. Smile Ivus ešte vydrž, aby sa ti nenarodil predčasne. Ja som bola v polovici 37 tt ale napísali mi ukončený 36 tt. A s menom ešte neviem, v stredu ideme na matriku sama som zvedavá čo nam povedia. Ale podla francuzskeho kalendára má meniny 17. jula Prečítala som si aj tie meily o jedení... A myslím že v tom presne platí kolko ludí tolko chutí... Ja už som prišla na to že malú bolí bruško zo šošovice, a po klobáske sa mi vyhádzala. Jedla som aj jahodu ale len jednu... a aj paradajku len jednu... nemala ale žiadne príznaky.že by jej to vadilo.Takže zatial jem na čo mám chuť a snažim sa ju sledovať . Zatial sa majte krásne, už mi začala plakať... papa Smile

26.03.2007 22:08

luliky

Ahoj Janey. Ake meno mas pre dcerusku? Tie jahody sa neodporucaju kvoli moznemu vzniknutiu alergie. Su totiz vysoky alergen. A presne tak, ako pises. Papkaj po troske vsetko a postupne zistis, co Tvojej dcerke nevyhovuje. Ked som dojcila ja, tak az vecer pri dlhom placi ma napadlo, ze som jedla zeleninovu polievku s kukuricou a hraskom. He he. Vobec mi to neprislo. Vela zdravicka.

26.03.2007 22:27

Ľubica Krištofová

Ahojte pozerám,že ste sa tu riadne rozpísali.Ja som včera nepísala,lebo večer som k PC pustila manžela že potom sa vystriedame,ale zaspala som pri TV a keď som sa zobudila,bolo už kopec hodín. Užívame si krásne počasie a chodíme von každý deň.Lebo ktovie,dokedy nám slniečko vydrží takto svietiť.Ja dážď neprivolávam,ale to už tak býva. Dnes som bola na poradni.Tlak v pohode,moč tiež,spona 32,srdiečko bije ako zvon.A ako som sa tešila,že celé tehu som vlastne nemala žiadne závažnejšie problémy,tak teraz je jeden tu-mykoza.A menší zápal.Baby,aj volaktorá z vás to predtým mala,tu mykozu,ak si dobre spomínam?Pomáha na to niečo?Napísal mi vaginálne tabletky,ale ak sú dáke triky,ako sa toho účinne zbaviť,tak mi prosím poraďte.Ma to štve aj preto,lebo hygienu prísne dodržiavam,tak nechápem kde sa mi to vzalo.A ešte je nafigu,že sa to objavilo až teraz na konci tehu. A ešte sa mi stáva jedna vec.Posledné tri dni mi vždy ráno odíde taký zvláštny hlien.Ste tu písali,že hlienová zátka je zafarbená na ružovo,tak od tej myšlienky som upustila.Myslela som,že to mám z tej mykozy.Ale keď som to opísala gyndovi,tak mi povedal,že to može byť aj hlienová zátka,vraj može ísť aj po častiach.Vraj uvidíme,ako to bude teraz ostatné dni.Na ďalšiu poradňu idem o týždeň. Takže som aj rada,že som celé tehotenstvo mala kludné,ale ma aj štve,že sa problémy ukázali až teraz. Luliky,vitaj.Tak to už máš doma velikú slečnu.A vekovo sme skoro rovesníčky.Písala si,že máš 25,však?Ja budem mať v novembri 25.Nelly je pekné meno.Aj Patrícia je pekné meno.Ja našťastie nemám problém s vyberaním dievčenského mena,lebo budeme mať chlapca,bude sa volať Denisko.A predstav si,že budeme mať v jeden deň sviatky.Ja narodky a malý meniny.Ale nebolo to schválne.Mne sa páči aj Kristián,Marek,Mario a všelijaké iné.Tie mi manžel odmietol.Keby sa náhodou stalo,že by to predsa len bolo nakoniec dievčatko,(ale nebude),tak ma napadlo,že by som dala meno Viktoria. Oswa,dnes bola na poradni tá čo mala na prietokoch kontrakcie,Vlasta.Spomínala som jej,že vo štvrtok ideš a stretnete sa tam,lebo aj ona sa má ísť hlásiť teraz neviem,či štvrtok,alebo piatok.Hovorila,že by bola sranda,keby ste boli spolu na izbe. Ktorá známa sestrička bude mať službu?Tá,čo robí profylaxiu? Ešte ma napadla jedna taká vec a to,že by som ťa (jasné že aj tvojho drobčeka) potom rada prišla pozrieť,ak nemáš nič proti tomu a nič mi do toho nepríde.Akurát nebudem vedieť,dokedy pobudneš v nemocnici.Ak sa nepodarí,tak sa hádam stretneme potom,keď budeme obidve kočíkovať.Čo ty na to? Tebe sa to riadne blíži.Ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou. Sirky,ešte raz gratulujem.Teda porod netrval dlho.A malý nemá chybu.Určite si už spokojnejšia,keď ho máš takto "vonku" a nie v brušku. Meloa,Tamarka je pekné meno.Asi sa ani často nevyskytuje.O to lepšie. Aj všetky ostatné tu spomenuté mená sú krásne. Ivuš,ty máš náhodou fajne meno.Mne sa moje moc nepáči.Vela ludí sa ma pýtalo,že ak raz budem mať dievčatko,či sa bude volať po mne.A ja že ani nápad,takú chybu ako urobila moja mamina-dať svoje meno aj dcere-ja neurobím.Mňa niektorí volaju tak,ako som písaná v kalendári,som na to zvyknutá,lebo tých nie je vela.Ostatní ma viac volajú tak všelijako-Lubina,Lubka,naši ma volali kedysi Lubenka a všelijako.Neznášam,keď mi niekto povie Luba,to je podla mňa také hnusné.To sa skoro vobec nestáva,takže pohoda.Ešte sa mi lúbi,ako ma voláte vy,baby. Mne sa páči Bibianka.Keby som si mohla ja vybrať pre seba meno,tak by som bola Bibka. No a hríby ja vobec nemám rada.Strpím tak maximálne mini šampioniky na pizze,ale inak hríby nechcem ani vidieť.Mamina robieva také dusené hríby na smotane a k tomu kolienka a lebo vrtulky.Na a keď sme bývali s našimi a mamča varila tento obed tak ja som z kuchynie doslova utiekla,lebo z tej aromy hríbov ma normálne napínalo. Katy,ty si umývala okná?Ja nad tým rozmýšlam už dlho,že si tie naše tiež umyjem.Potom som na to skoro aj zabudla a teraz som sa rozhodla,že ak budem ešte vládať,tak sa cez víkend do toho pustím. Lusisia,fotky sú dokonalé.Bruško ti ozaj pristane. Tak,zas som tu napísala román.Aká som upísaná,taká som ukecaná.Ale zas sa mi drieme,takže idem do hajan.Vy sa tu dobre majte a držte sa ešte 2v1,kým to ide. Laughing

26.03.2007 22:36

luliky

Ľubica Krištofová: Luliky,vitaj.Tak to už máš doma velikú slečnu.A vekovo sme skoro rovesníčky.Písala si,že máš 25,však?Ja budem mať v novembri 25.Nelly je pekné meno.Aj Patrícia je pekné meno.
Ahoj Lubka, dakujem za privitanie. Vekovo sme skoro rovesnicky, 25 budem oslavovat o mesiac. Mozno v porodnici. Laughing Tie okna cakaju aj mna, ale asi az po Velkej noci, lebo pan doktor zatial zakazal, uz mam skrateny krcok, takze sa mam setrit. Dobru nocku.

27.03.2007 09:01

vivien

Ahojte, Ivka este vydrz, este mas na porod cas, troska sa setri, aj ked viem, ze pri malom sa to neda... Lubka mne ked odysla hlienova zatka, tak mi pravdepobne odysla cela naraz... Bolo jej dost vela, vyzeralo to ako zelatina, bolo to sfarbene krvou..., prepacte, nechcela som nikoho znechutit Embarassed /bolo to fakt hnusne/... Ak ti na mykozu predpisal tabletky, tak si ich davaj, to je dobre, ze si to dostala az tak na konci tehu..., ja som prvu mykozu mala v 4 tt Sad , a mala som ju do kopy 4 krat... A co sa tyka vytoku, tak taky zvyseny hlien som mala teraz ku koncu , bol taky belavy, ked som sa opytala gynekologycky, tak sa ma len opytala ci ma to svrby, alebo pali, povedala som, ze nie, tak to nechala tak.... Ste dobre z tym umyvanim okien, ja si to necham az po velkej noci, ked na to potom bude cas :D Tak zatial pa.

27.03.2007 12:31

Janey

Ahojky. Luliky moja malá sa volá Charlotte. len dufam že na matrike to bude bez problémov. Ked už je reč o tých oknách , tak aj mna to čaká. Manžel práve maluje spálnu , zajtra ju bude ešte raz. no a potom to musím riadne poumývať aj okná aj parkety. lebo na ne pojde plávajuca podlaha. A 2. apríla nám prídu montovať vstavanu skrinu... tak sa už neviem dočkať... A potom sa musí pustiť do dalšej izby. Prerábame celý byt.... Confused je to fuška... Ivus ty si ako pokročila na dome? Určite sa už nevieš dočkať ked sa nasťahujete, však? Baby ešte vydržte, lebo ked sa vám narodí menšie bábo a skor tak si vás budu držať v nemocnici. Ja som bola týžden plus jeden den na čakačke... A to ma išlo poraziť. Chytala ma tam panika lebo tri dni po sebe mi hovorili všetci , že už pojdete zajtra domov... už pojdete zajtra domov... a potom prišla vždy ráno na vyzitu decká lekárka a nechala si ma tam... od utorka ma naťahovali a išli sme domov až v piatok.. Evil or Very Mad Vo štvrtok som revala jak pavian a skoro som prišla o mlieko z toho stresu. Plakajuc som si bola pre malú pýtať na novorodenecké mlieko od nejakej inej mamičky čo si odstriekala... Crying or Very sad Veru nebolo mi všetko jedno. Tak sa neponáhlajte do tých nemocníc. Ale inak na izbe sme boli super partia. To sme sa stále na niečom smiali... A ked bola vyzita , my vysmiate a ešte k tomu chodil taký doktor - veduci oddelenia čo bol tiež velmi vtipny.. takže sranda. No utekám malá si zase pýta. papa

27.03.2007 13:16

luliky

Ahojte dievcence. Janey, Charlotte je krasne mienko. Myslim, ze na matrike by s tym nemali mat ziadny problem. Najdu ho na tych odporucanych strankach, takze by to malo byt v poho. V najhorsom pripade si vytelefonujes z UK ambasady potvrdenie. Smile Dnes, v ramci profylaxie, nam porod. asistentka pustala film z porodu. Baby poviem Vam, uz som jeden absolvovala, takze viem, co ma zhruba caka - kazdy je iny - ale po zhliadnuti tohto filmu mam fakt zmiesane pocity. Nevyzeralo to dobre. A tak som rozmyslala, ze je uz nacase, aby som sa zacala balit, ze? Hlavne, ked lekar ocakava, ze sa to rozbehne skor. He he. Takze sa zatial majte kraasne.

27.03.2007 15:18

ivus80

Ahojte, tak som este cela, nastastie Cool , to bol len plany poplach. Ale nebolo mi vsetko jedno Shocked Dnes som bola na poradni, tak je vsetko OK, som zatvorena, aj brusko je akuratne. Uz mi ani nedala dalsie magnezium. Jasne, ze chcem vydrzat aspon tie dva tyzdne, aby som mala ukoncenych 38 tyzdnov. Tak sa este drzim, davam si pozor. Janey - a nejdete volako neskoro na matriku? Mne muz vybavil rodny list hned ako som prisla z porodnice. A ozaj, bola u Teba pediatricka doma na navsteve alebo si bola na prvej poradni u nej? U nas je tiez kraaasne pocacie, no musime sediet doma, maly bol uz vecer mrzuty, v noci toho moc nenaspal a rano, ked som prisla z poradne, tak uz mal zvysenu teplotu a isla mu stale hore, tak som s nim este stihla ist ku doktorke. Je to volaky zacinajuci infekt, zevraj do vecera kludne moze mat z toho anginu. Teplota mu vyskocila na 38,6, ale zabral mu Nurofen, tak uz sa hra, stihol aj povysavat, pozehlit, postavit zopar hradov z kociek, tak je teraz dobre, no uvidim, ked mu zase vybehne teplota. Snad to nebude az take zle. Vytiahneme zo suda kapustu, na veceru spravim cesnakovu pomazanku a snad zazenieme horsie. Lubi - neboj, mykoza je bezne ochorenie a nie je zavazne, akurat, ze sa to nemuselo vysomarit pred porodom, vtedy je trosku ohrozene babo. Ale ked sa liecis, tak sa nestane nic. A pri porode to povedz, aby vedeli, ze si prekonala mykozu. Jedz velmi vela bifidojogurtov, acidko, actimel a pod., absolutne nejedz sladke a mykoza sa upravi. Ja by som si zase po sebe, resp. po manzelovi nedala meno preto, lebo manzel (ja) by bol stary Dano (stara Ivana) a maly (mala) by bol(a) stale len maly(a) Dano (Ivana) Rolling Eyes Ja zase huby milujem, aj tu vonu a ked ich teraz nejedavam, tak si niekedy aspon cuchnem do flasky :D A ked varim kapustnicu, tak muzovi varim zvlast aj s hubami a mne a Ondrikovi bez hub. Vivien - mna osobne podrobny popis hlienovej zatky neznechucuje, ja som praveze rada, ze si to presne opisala, aby som vedela, keby nahodou sa nieco take udialo mne. Som Ti za to dokonca povdacna. Wink A preslo Ti to cez nohavicky (ako napr. menstruacna krv) alebo to ostalo v nohavickach, alebo ked si citila, ze cosi ide, tak si utekala na zachod? (Zase som ja mozno trochu znechucujuca Embarassed ) Janey - uz mame elektriku, vodu, odpad, omietky aj natenko. Dnes maju doniest izolacie na strechu. A ohadzujeme pivnicu. Uz "len" kurenie, sanita, potery + podlahy, obklady, fasada, kuchyna, vnutorne dvere a mozeme ist byvat. Mame v plane spravit aj pracovnu v pivnici, vsetko je na to prichystane, ale pivnicne priestory mame v planoch uvedene iba ako sklad a kotolna, takze to dorobime az po kolaudacii. Ak pride uver, tak sa riadne pohneme a mozno vianoce uz budu v novom. Ale kludne staci, ked pojdeme na buduce leto. Ved nas zatial nikto odtialto nesuri. Bracho sa chce zenit az buduce leto a aj tak neviem, ci budu byvat tu, ci u babenky. A mas pravdu, nech je dieta riadne donosene. V ZA pustaju, ked dieta zacne priberat. Vacsinou na piaty den, t. j. musis tam byt min. 4 x 24 hodin. Luliky - ja by som skor hladala meno Charlotte na francuzskej ambasade. Ale dufam, ze Janey nebude mat problemy. A Ty nie si este pobalena Shocked Teda, mas odvahu, len co je pravda Wink Ja som bola pobalena uz v siedmom mesiaci :D Dala som sa upratovat, prehadzujeme nabytok v spalni, mama mi vytepovala kobar, ja som to uz nezvladla, tak idem potriedit veci a postupne to vsetko spratovat. Pa

27.03.2007 16:16

vivien

Ivus, ta hlienova zatka vysla, ked som, ked som bola na wc- ku a utrela som sa Embarassed A potom este asi 2 krat, po wc-ku...

27.03.2007 16:22

katy22

ahojte matriosky Lusi - nadherne fotky , budes mat krasnu spomoienku ako sa citite babule? ja akoby nic Sad keby mi netrpli prsty an rukach uz permannentne, tak asi ani neviem...

27.03.2007 19:37

Lusisia

Ahojte, no my sa mame tiez dobre. Boli sme na kontrole a nic nezmene. Malemu tam je dobre... Wink Ale trosku uz mame zmenene, uz sme 5/5 vnutri... To znamena, ze uz ma hlavicku totalne dole. Vraj mu uz citila len pliecko, vobec uz necitila hlavicku... Zaujmave... Tak uvidime! Chcem aby prisiel niekedy najneskor na buduci tyzden v stredu, aby som mohla byt doma na Velku noc! Tak uvidime... A Vy co mate nove, dnes ste nejako ticho... Ivus, co to je mykoza?

27.03.2007 19:41

38+2 tt

Lusisia

A toto je nase brusko dnes:

27.03.2007 21:51

ivus80

Ahojte, baby, ja som nestastna. Maly ma vysoke horucky, 38,6 a este k tomu sa mi vysypal. Volali sme doktorke, tak mi poradila vlazny kupel a na ten vysyp Fenistil. Uz spinka, no mam o neho velky strach, dufam, ze bude OK a ze neskoncime v nemocnici. To by mi este chybalo. Crying or Very sad Katy - aj mne trpnu prsty, ale len obcas. Lusi - mykoza je vlastne hubove ochorenie, reps. premnozenie kvasiniek, je to taky vseobecny nazov - napr. kozna mykoza - to moze byt plesen na nohach, medzi prstami, mykoza v gynekologickom slovniku je premnozenie kvasiniek a podobne. Ja tomu slovu takto chapem, tak dufam, ze som Ti to spravne vysvetlila. To, co som pisala, som pisala o mykoze, teda premnozenych kvasinkach, rozmyslam, ako sa to este inak vola, no nespomeniem si. Tak pa, idem si pomaly lahnut, budem celu noc v strehu, aby sa Ondrikovi cosi nestalo. Taaaak mooooc sa o neho bojim. Pa

27.03.2007 22:00

vivien

Ahojte, Ivus mrzi ma, ze je Ondrik chorucky, je to tazke pre mamicku, ked ma dieta teploty a je chorucke..., drzim palce, nech ste cim skor zdravucky... Nemozu to byt kiahne? Lusisia fajne brusko :D

27.03.2007 22:03

Ľubica Krištofová

Ahojte dnes sme si dali s malou dobrú prechádzku,takže som svieža.Ale aj ma to trošku unavilo.Aspoň budem lepšie spať.Ale niečo sa udialo.Ráno mi odišla hlienová zátka.Ako som sa zobudila,tak som len zacítila že niečo zo mňa ide a chytala som šoky,že hádam to nebude plodová voda.Tak som sa posadila a tieklo ešte viac.Cestou na Na wecko a aj tam dotiekol zvyšok.Stále som nevedela,čo to je,kým som nedala dole nohavičky a na mňa nekuklo také ružové čudo.Inak sa cítim dobre,nič sa iné nedeje.Len malý tak intenzívnejšie kope.Samozrejme že sa trošku viac šetrím,keby náhodou niečo.Keď som to spomenula manželovi,tak mi hneď kázal že aby som si oddýchla a nič nerobila.Tak som len dala prať a to bolo všetko.Čo teraz?To možem začať rodiť hocikedy,či ako?Ja by som rada ukončila 37.tt,t.j túto nedelu a potom nech sa deje čo sa má.No a s tou mykozou-včera večer som si dávala prú tabletku a aj cítim,že je to lepšie.Prestalo svrbieť.To svrbenie nebolo také hrozné ale aj tak bez neho sa cítim lepšie.Mám ich ešte 5.Ďalší pondelok zas poradňa tak dúfam,že sa to dovtedy polepší.Hlavne nech je to v poriadku,kým budem rodiť. Luliky,tak si o pár mesiacov odo mňa staršia.Ale nie je to až tak vela.To si mala 21,keď sa ti narodila staršia?Ja neviem,čo s tými oknami.Možno sa na ne vykašlem.Možno ich umyje manžel.Alebo ma počkajú po Velkej noci.Veď svet sa pre to nezrúti. Ja som nevidela film z porodu,ale keď som uvidela na sále porodné kreslo,tak mi odrazu ostala v hrdle taká hrča a prišiel na mňa taký zvláštny pocit. Tašku si podla mňa mala mať už zbalenú.Pusti sa do toho čo najskor.Veď človek nikdy nevie. Vivien,mňa si opisom zátky určite neznechutila.Veď podla mňa je to normálna vec.A myslím,že teraz odišlo všetko.Aj rozmýšlam,či to nebude mať na svedomí antimykozna tabletka. Janey,to máte doma teda riadnu generálku. Nás čaká budúci rok výmena podlahy v obývačke a ďalší rok v kuchyni tiež výmena podlahy aj kuchynskej linky.Tá podlaha na tom nie je až tak zle.Ešte by vydržala,ale tí čo tu bývali pred nami sa o ňu riadne nestarali a je aj vyblednutá.Kuchynská linka je pekná drevená ale tiež o ňu nebolo riadne postarané,takže chceme novú.A o vani a umývadle ani nehovorím.Drhnem to už všeličím,ale nič nepomáha.To som vyskúšala fakt všeličo.Aj keď niečo pomože,tak zachvílu to vyzerá ako predtým.Takže aj nás čaká prerábka,len teraz to volako nevychádza. Ivuš,to je škoda,že malý je chorý teraz,keď je vonku tak pekne.Ale ty si jak ja.Tiež si dávam najradšej takéto prírodné a domáce lieky,keď cítim,že na mňa niečo lezie.Kyslá kapusta je super. No a ja moc tieto kyslé mlieka nemusím.vobec mi to nechutí.Čo z toho je chuťovo také prijatelnejšie?Actimel je dobrý,ten lúbim.Ale acidko a bifidomlieka nemusím.Čo sa chuťou aspoň trošku podobá actimelu? Lusisia,riadne a pekné bruško.A bola by sranda,keby si práve na Velkú noc rodila.Tak ako ja pred dvomi rokmi.Manžel si aj zo mňa uťahuje,či teraz nepojdem takisto.Uvidíme,ako sa malý rozhodne. Ja sa zas poberiem do postele.Ráno si privstanem,chcem prichystať v klude seba (veď len kým sa vymotám s bruchom v sprche,tak ma porazí) aj malú,lebo pojdeme na tú soc.poisťovňu pre tie moje papiere a tiež zistiť,kde možem podať sťažnosť na zamestnávatela.A chceme ísť pozrieť manželovu babku s dedkom lebo sme tam dávno neboli.Keby nebolo týchto vybavovačiek,tak by som sa z mesta už ani nepohla. Ozaj baby,mamina mi hovorila,že keď mi už odišla zátka,tak by som vraj mala prestať chodiť s malou von na prechádzky do mesta,aby som náhodou nezačala rodiť niekde uprostred ludí a potom chúďa malá.Podla mňa to trošku preháňa,nie?Hlavne,keď zahlásila,že Ty začneš niekde v obchode rodiť a o malú sa ti budú musieť postarať cudzí ludia.Ja si myslím,že ešte viem,kolko si trúfam chodiť von a keď sa na to nebudem cítiť,tak určite nepojdem na takúto prechádzku,ako chodíme len teraz,len aby som urobila zo seba hrdinku.A mám to šťastie,že skoro všade sa nachádza obchod niekoho známeho alebo niekto známy alebo z rodiny tam niekde býva.Určite by som nenechala malú cudzím luďom.Čo vy na to hovoríte?

27.03.2007 22:06

Lusisia

Ivus, milacik, ja sa vyrazok strasne bojim!!! Co este ma okrem vyrazok a horucky??? Skus pohar prilozit na tie vyrazky, ze ci sa stratia. Ako reaguje na svetlo? Je malatny? No dufam, ze to bude OK Wink Daj vediet...

28.03.2007 12:47

oswa

Ahojte... tak na poradni v pondelok mi povedal,ze krcok je este vysoko,nezmeney....Aj ked vcera a dnes mi vyarzne padlo brusko,takze snad sa nieco pohlo. ZAjtra medzi 7 - 7 30 sa hlasim v nemocnici, spravia mi ctg a daju vyvolavacku...a uvidime,co sa bude diat..Dufam,ze zajtra uz budem mat potom.... Vcera som spala uplne hrozne, o 4 vyspata ,az kym muz neodisiel o 6 30 do roboty, som bola hore, potom som na chvulki zaspala...Dodnes rana som nastastie spala dobre... Dnes ma cakaju este mile povinnosti...obliect periny do posrielky, nachsytat drobcovi veci, v ktorych pojdem z enmocnice,aby musim nechaosil...a navariot drahemu polievku, nech mi tu neumrie :D UZ sa tesim, aj trosicku bojim... Tak mi drzte palce.... Este sa dnes ozvem, docitam si, co ste popisali.... Wink

28.03.2007 13:58

vivien

Ahojte :D Oswa, strasne drzim palce :D , nech to mas rychlo za sebou a co najmenej bolesti... Ivus ako sa ma Ondrik? Uz mu je lepsie? U nas zacal kaslat manzel, teraz ked to najmenej potrebujeme, u nas sa po tom postriedame vsetci... poslala som ho dnes k lekarovi, nech mu rychlo nieco da.... Tak zatial caute...

28.03.2007 14:05

Lusisia

Oswa, drz sa Wink Juuuj, to bude supeeer, zajtra si uz mozno uvidis svoje klbko Wink Ja som dnes bola s mamickami na kave, co spolu cakame baba okolo toho isteho casu (oni tu organizuju take classes, aby sme sa vsetky z oblasti, kde byvame a cakame babo do nejakych 2 mesiacov, aby sme sa zoznamili, je to podla mne supeeer Wink No a uz tam mame 3 babetka, tak to bolo take super!!! Vivien, na mna posobi, ked mam kasel homeopatikum Stodol, ci Stonadol, neviem, ako sa to vola, mam to hore, ale sa mi nechce ist po schodoch Confused Sorry... Ale urcite je to nieco take... A nech si klokta usta slanou vodou... Ja som dnes isla do obchodu, lebo nam doslo mlieko a prisla som domov zo 4 taskami peso!!! Sa mi to nezdalo take tazke, no po 10 minutach peso to bolo velmi.. Ale som si povedala, ze nevadi, moznaze zacnem rodit Laughing A nic!!! No tak tomu mojmu dietatu tam je dobre!!!

28.03.2007 14:06

katy22

ahoj matrisoky Oswa, drz sa , daj nam potom dako vediet. ja mam zajtra poradnu, tak som sa rozhodla, ze dnes idem este na telocvik. vobec nemam pocit ze by som mala rodit. Lubi - s tou zatkou by som berobila taku paniku. ona moze odist vraj az 2 tyzdne pred porodom. a aj keby ta to chytilo v obchode, tak skor ako za pol hodinu neporodis a dovtedy ta stihnu podla mna "upratat" do nemocky, ci nie? Wink snad teraz nebudes cakat doma zavreta kym to na teba pride. drzkajte sa

28.03.2007 14:11

katy22

Ivus - Ondrikovi zelam skore uzdravenie a tebe, aby ta to nevyhnalo do porodnice. Lusisia - tak sme na tom tusim podobne....ja tiez akoby nic ...a moja prvorodena uz v takomto termine ( 38 +2) bola na svete 1 den. tieto mladsie asi treba dako vydurit Cool Vivien - aj u nas su marodi, starsia dcerka a aj muz sa stazuju na bolesti hrdla, dcera mala aj mierne zvysenu teplotu. tak len cakam, ci to od nich dostane aj mladsia alebotot rozchodi

28.03.2007 14:23

oswa

Tak dnes som este povysavala, pochutnavam si na francuzskych,,mnam Vivien..dakujem....snad mi pozitovna energia pozmoe :D ivus..tym "sajrajtom" o tych hubach, som bnemyslela,ze huby su blivajz..ale to,co sa v nicj moze nachadzat...Vnutornosti su an tom horsie...A co as tyka konzerv....Tak pastety su adelko horsie v tehu ako tie huby.... Drzim palce, nech sa maly vylieci... Lubi..napisem ti do ss moje cislo...rak budes chciet prist, ozvi sa prosim dopredu SMSkou..lebo uz sa ma kopec ludi pytalo....tak aby tam nebolo naraz vela ludi...Ak by sme sa nestyretli tam, tak sa mozme niekedy startnut, ked bude pekne, aj v meste...Ked pojdeme na prechadzku :D A o tej Vlasticke viem, susedka je s nou v kontakte..ta nastupuje v piatok..BUde sranda... Lusi..ozaj peknucke fotky...my sme si robili domace, mesiac po mesiaci..ked som ich minule pozerala, bola to sranda..Jednu mame, kde mal drobcek asi 9 dni :D tak sa drzte babenky...este sem dnes nakuknem

28.03.2007 15:08

luliky

ivus80: Luliky - ja by som skor hladala meno Charlotte na francuzskej ambasade. Ale dufam, ze Janey nebude mat problemy. Pa
Ahoj Ivuska, Charlotte je orig. anglicke meno. I mna to trosku prekvapilo. Pozri si na www.babynames.com. Pobalena este nie som Embarassed , ale uz mam vsetko prichystane a nakupene. Takze sa do toho dnes pustim. Hi hi. Vobec si nemyslim, ze by ste dievcence pisali nieco nechutne. Vsetko to patri k porodu a je to prirodzene ako vsetko s nim suvisiace. Drzte sa :D

28.03.2007 19:09

sirky

Ahooojte! Som rada že sa vám moj malý páči. Porod bol rýchli. Nástrih mi robili, tu to robia automaticky prvorodičkám.Vobec som necítila kedy ma strihli. :D šitie bolo tiež v pohode, troška som ten posledný štych cítila,ale kedže som mala v tom čase malého na brušku, tak som to ani nejako nevnímala. baby ja by som chcela asi čím skorej aj druhé. :D na porod mám super spomienky a aj na to ubytko v nemocnici a na personál. lekár nemal chybu, ked rodiť druhý raz, tak jedine u neho. inak malý cey den stále spí, potom je o 22.30, potom spinká tek do 04.00 , napapá sa a potom spinká tak do pol desiatej. inak baby , v zdravot. potrebách predávajú originál také koleso pod zadok ( miesto toho kúpacieho kolesa). Naozaj vám odporúčam, vezmite si tam to koleso, je to super vec! a ja som si nakázala z domu priniesť tú pérovú perinku, miesto tých moderných zavinovačiek. malý v tom oveľa lepšie spinká. no čo, ktorá budete ďaľšia? :D