1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

23.03.2007 21:14

hudy

Ahojte mamulky, boli sme včera v poradni a na ultrazvuku. Keďže je malinká už dosť veľká, má vraj cca 3,5kg a je otočená hore hlavičkou a termín mám 1.4., tak v pondelok nastupujem do nemocnice a v utorok 27.3. idem na sekciu, ak ma teda stihnú zaradiť do programu operácií. Ak nie, tak to bude vo štvrtok 29.3. Takže už som len 2 dni doma a idem. Normálne mám aj strach, aj keď som už dávno bola pripravená na cisársky, ale keď je to už tak hrozne blízko Rolling Eyes Radšej by som už teda ten utorok, aby sme to mali čím skôr za sebou, tak uvidím. Ináč to ujde, stále oddychujem, lebo bruško stále tvrdne a už som musela aj vysadiť magnézium, tak len dúfam, že to maternica vydrží a že mi nespustí pôrod už cez víkend. Je možné, že budem teda druhá po Janey a ak to bude toho 29. a Oswa tiež, tak budeme dve Wink Chcela by som pri sekcii len spinal, tak snáď to bude ok. Ak to stihnem, tak sa ešte v nedeľu ozvem. Majte sa pekne a pekný víkend vám prajem. A všetky sa držte!!! Papa.

23.03.2007 22:19

Ľubica Krištofová

Ahojky Oswa,ty si teda riadna maniačka do upratovania,že?Ja si tiež každý deň niečo upratujem,po troške robkám,aby toho na mňa nebolo odrazu vela.Drobcovi sa to moc nepáči,lebo vtedy kope ako divý.Musí to už volako vydržať.Neostáva vela času do konca. Tie telefonáty musia riadne naštvať.Veď keby si bola v nemocnici a mala to už aj za sebou,tak by si určite všetkým dala vedieť.Asi to ešte nikoho nenapadlo,že takéto otázky dosť otravujú. A čo termín?Už si sa rozhodla? Keď ide o návštevy,tak nás prídu pozrieť samozrejme okrem manžela a malej aj naši,brat so ženou a malou,kamoška ktorú som bola ja pozrieť teraz v nemocnici a ešte bývalá spolužiačka zo strednej,tá bola aj keď sa malá narodila.Možno ešte jedna kamoška,ale to nie je isté lebo v poslednom čase vždy keď sme boli dohodnuté na stretko,sa na poslednú chvílu vyhovorila.Urobila to už tolko krát,že aj rozmýšlam či jej dám o malom vobec vedieť,lebo jej už neverím.No a samozrejme prídu budúci krstní rodičia.To si určite nenechajú ujsť.Ostatné návštevy potom u nás doma.Aj to som už manžela upozornila,že keď niekto zavolá jemu,že nás chce prísť kuknúť,tak prvý týždeň doma chcem mať doma od návštev pokoj.Dúfam,že sa na to nikto neurazí,ak náhodou v prvé domáce dni budem musieť niekoho odmietnuť.A je mi to jedno,či to bude rodina alebo niekto zo známych. Hudy,držím palce,aby ti to dobre dopadlo.Aj moja malá bola hore hlavičkou a išla cisárom.Mala 3.5kg.Nemaj strach,všetko bude v pohode.Ty budeš mať len spinálku,tak malú si uvidíš,keď ju vyberú von.Ja som to prespala a aj to dosť lutujem,že som sa vtedy tak rozhodla.Teraz,keby som mala ísť na sekciu,tiež by som chcela spinálku.Takže vela šťastia. Baby,ja som sa dnes tak naštvala,že až.Volala som na tú sociálnu poisťovňu,kvoli tej mojej materskej.Neviem,či si spomínate,minule som tu o tom písala.V robote tá nová ekonomka mala v tom chaos,tak to tie v kancelárii mali s ňou obtelefonovať a zistiť,ako sa veci majú.Lebo keď si ma našli v PC,tak som tam bola registrovaná tak,že poistný pomer medzi mnou a zamestnávatelom trvá a akoby som bola u nich ešte zamestnaná.No a veci sa majú tak,že keď som tam nastúpila a potom som musela ísť na PN,tak medzi tým mi mala končiť zmluva.Ale bola som PN,tak som bola 6mesiacov v ochrannej lehote.No a po skončení ochrannej lehoty mám vraj ukončený pracovný pomer.Takto mi to vysvetlila tá zo sociálnej.To sa udialo už pred dvomi rokmi a oni za tú dobu čo som sa tam aj občas ukázala,ani necekli,že so mnou nadobro skončili,nemám ani výpovedný list,ani zápočtový list.Ešte mi aj povedala,že ich štve,že zbytočne vznikol tento chaos a nemuselo sa to vobec stať keby si v robote plnili povinnosti.Mali ma vtedy zo sociálnej poisťovne odhlásiť a mne dať zápočtový list.Mne nevadí to,že u nich nie som ako zamestnanec.Mňa štve to,že za tie dva roky mlčali a tvárili sa akoby nič.Hoci som sa ich pýtala,ako to so mnou je. Čo vy na to hovoríte?Tá zo socialnej hovorí,že si mali so mnou vyrovnať všetky papierovačky a odhlásiť ma.Je naozaj zamestnávatel povinný po skončení pracovného pomeru dať výpoveď na papieri alebo aspoň zápočtový list?Ak sa niektorá do toho aspoň trošku vyznáte,tak mi napíšte.Ale vďačná budem za všetky názory. Teraz to bude tak,že si možem nárokovať len na rodičák a nemám nárok na materskú.To mi ani nevadí.lebo vtedy mi materská vychádzala tak,že mi museli doplatiť do výšky rodičáku.Mám teda o jednu vybavovačku menej.Dá sa povedať,že na niečo to aj bolo aj nebolo dobré.Len som mohla menej behať doteraz,keby v tom tupci v robote nenarobili chaos. Inak nemám asi nič nové.Taška je komplet prichystaná,veci v ktorých pojde drobec domov z porodnice sú tiež prichystané.Ešte to trošku zorganizujem v mojej skrini,aby sa tam manžel vyznal,keď mi náhodou bude treba niečo doniesť.Aj malej dám veci tak,aby sa v tom vyznal.O všetkom bude poučený,nech potom nenadáva,že sa v ničom nevie zorientovať.Včera som si dokúpila ešte vložky.Mám viac druhov a uvidím,ktoré sa budú po porode viac hodiť. Asi už idem zas spať.Minulá noc bola hrozná.Buď som musela ísť na záchod,alebo ma pichalo rebro,alebo malý kopal,alebo manžel chrápal.No hroza.Už nespávam najlepšie,ale takúto zlú noc som už dávno nemala.Ozaj,zo soboty na nedelu sa presúva čas.Budeme spať o hodinu kratšie.Baby,ako sa tomu prisposobujú vaše deti?

24.03.2007 08:31

vivien

Ahojte, tak ja som bola tiez vcera na kontrole za mojim porodnikom, tak som otvorena na 1,5 cm, ak sa do piatku nic neudeje, tak tiez mam ist na prijem... Vtedy ma sluzbu, ale nechcem velmi aby mi porod vyvolaval, ak to nebude nutne, nech sa drobcek sam rozhodne, kedy chce prist na svet :D Zatial to vyzera na prirodzeny porod, tak uvidime... Co sa tyka navstev v nemocnici, tak tiez okrem tej najblizsej rodiny by som nechcela nikoho, ale ak niekto pride, tak ho urcite neposlem prec... U nas je to tak, ze navstevy nepustaju na izbu, a ak budem mat maleho pri sebe, tak by som nerada nechavala maleho v izbe a ja sa vykecavala na chodbe... Uzite si vikendik, u nas krasne svieti slniecko, aspon zatial..., pa.

24.03.2007 12:25

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Zase som tu dlho nebola a teda mam co dobiehat v citani. Pokazil sa mi pocitac a podla tunajsich technikov to uz nejde opravit, tak som si musela kupit novy. Najväčšia sranda bude, ak ho v BA predsa len opravia, Razz ale nevadi, jeden pocitac sa vo firme strati. Za ten cas sa tu toho poriadne nazbieralo, takze budem mat co citat. Skusim si kazdy den najst aspon hodinku, ja totiz este stale pracujem a tak toho casu nazvys nemam, kedze musim dobiehat veci, ktore mi ostali visiet tym, ze som nemala pocitac. A hlavne danovemu uradu sa taketo veci tazko vysvetluju. Rolling Eyes Takže kym sa mi este da, tak pracujem. Mam sa celkom fajn, vo stvrtok som bola UZV a poradni a podla dr. by to mohlo byt tak do konca buduceho tyzdna, kedze som uz viac otvorena, ako som bola. Takze ak sa nevypyta maly sam skôr, tak som sa rozhodla pre 30.3., lebo 1.4. by som urcite nechcela. Okrem toho, ze sa mi uz zle chodi po schodoch a v noci mam obcas problem sa otocit, je to celkom dobre. Myslela som, ze to bude ovela horsie, ale je to mozno aj tym, ze mam len 8,5 kg navyse. Idem si teda citat a ak budem mat k tomu co povedat, tak aj reagovat. Zatial vam prajem pekny vikend. Yasmine

24.03.2007 12:38

vivien

Yasmine: Ahojte mamulky matriosky. Zase som tu dlho nebola a teda mam co dobiehat v citani. Pokazil sa mi pocitac a podla tunajsich technikov to uz nejde opravit, tak som si musela kupit novy. Najväčšia sranda bude, ak ho v BA predsa len opravia, Razz ale nevadi, jeden pocitac sa vo firme strati. Za ten cas sa tu toho poriadne nazbieralo, takze budem mat co citat. Skusim si kazdy den najst aspon hodinku, ja totiz este stale pracujem a tak toho casu nazvys nemam, kedze musim dobiehat veci, ktore mi ostali visiet tym, ze som nemala pocitac. A hlavne danovemu uradu sa taketo veci tazko vysvetluju. Rolling Eyes Takže kym sa mi este da, tak pracujem. Mam sa celkom fajn, vo stvrtok som bola UZV a poradni a podla dr. by to mohlo byt tak do konca buduceho tyzdna, kedze som uz viac otvorena, ako som bola. Takze ak sa nevypyta maly sam skôr, tak som sa rozhodla pre 30.3., lebo 1.4. by som urcite nechcela. Okrem toho, ze sa mi uz zle chodi po schodoch a v noci mam obcas problem sa otocit, je to celkom dobre. Myslela som, ze to bude ovela horsie, ale je to mozno aj tym, ze mam len 8,5 kg navyse. Idem si teda citat a ak budem mat k tomu co povedat, tak aj reagovat. Zatial vam prajem pekny vikend. Yasmine
Ahoj Yasmine, tak ty si tu fakt dlho nebola... To je super, ze mas len 8,5 kg navyse, to hned po porode budes kocka :D . Ja som pribrala uz nejakych 14 kg. Ak sa u teba nic neudeje do piatku, tak ti pichne vyvolavacku?

24.03.2007 15:20

oswa

Ahojte matriosky.... Tak tulavy den amme za sebou...Topanoccky kupene, tak mam srdce na mieste....Kupila som si take tichoslapky, aby som vladala tie maratony s kocikom Shocked Laughing Az na to poprchaniem pohodovy den...bez varenia...spraskala som celu pizzu ako nic Embarassed Zajtra uiz ideme skladat postielku, tak sa tesim.... Rozhodli sme sa pre stvrtok...29.3., jednak preto,ze ma sluzby moj gyndos.predsa ma "pozna" nejlepsie a navuse ma na porodnej sale sluzby znama setsricka....Takze to bude taka rodinna atmosferka Wink Keby sa to vraj nerozbehlo...tak davaju den volana apotom na dalsi den a toby mal sluzbu primar, ku ktoremu chodim teraz na na poradnu...takze by to bolo super... Uz som si kupila aj casopis...keby som sa nudila Laughing Shocked Idea Co sa tyka spania...tak uz as asi v zivoet nevyspim...Ked sa v noci otacam, praskaju mi krize a kosti...a bola som 4x na WC... hudy...tak budes druha v poradi...No super....Uz mas aj strach? Mna sa to kazdy pyta, ale ja satia nejako nic...asi to pride az v spitaly.... :D Keby to bolo vo stvrtok...tak by bola sranda, sli by sme naraz. Lubi..normalne taky maniak na upratovanie nie som...len ma proste chyta "syndrom hniezdenia:...Cimj je prood blizsie,....tym viac chcem, aby bolo vsetko tip-top...Ja viem,ze ma to neskor prejde :D a ja som na tom rovnako...Minimalne prve 2-3 tyzdne nechcem doma navstevy (teda okrem rodiny)...Kamarati a kolegovia az po urcitom case, dufam,ze budu vsetci natolko tolerantni, ze daju vediet dopredu....Najprv sa musime s drobcekom my zzit..az potom ench chdoia navstevy...Predsa je to prve babo a clovek vlastne nevie, do coho ide.... :D Aj ked sa toho nebojim.... Vivien...no aj tiez samo neposlem nikoho prec, dufam,ze budu ludia natolko rozumni,ze sa nahlasia voperd a ja ich slusne odmietnem.... :D U ans su navstevy povolene na izbach prakticky 24 hodin denne...Co je fajn ioproti minulosti...pretoze ked rodila este moja sestra (7 rokov nazad), tak nam maleho ukazali len cez sklo dveri na oddelenie Mad Yasmine..teda klobuk dole,ze este pracuejs...Preco sa ti nepaci 1.april?Nam sa zase moc pozdava , ale pre vyssie uvedene dovody v uvode to bude stvrtok 29.marca...ASpon budeme obaja marcovi.... Tak sa drzte...idem si dat kavicku..... Cool a pripajam foto s bruskom....

24.03.2007 15:44

oswa

Brusko v 9.mesiaci

24.03.2007 15:54

ivus80

Ahojte, Oswa - som rada, ze sme sa pochopili Wink Poviem pravdu, ze ja som sa viackrat zmylila v tom, ci bol Ondrik hladny alebo nie, niekedy sa to uplne jednoznacne neda urcit a poviem pravdu aj v tom, ze som mu niekedy z pohodlnosti alebo z nedostatku casu dala najprv prsnik a az potom, ked sa neupokojil, tak som az potom zistovala, ze co mu vlastne je. Embarassed A ked mas taku chut upratovat, rada Ta u nas uvidim Wink Este Ti aj kavicku spravim :D :D :D Super, ze si kludna, to je vyborne. Som zvedava, ci budes taka kludna aj den pred porodom :D Absolutne sa vsak nicoho neboj, Ty narozdiel od nas mas v tom takmer jasno, ze prae vo stvrtok rano vstanes este ako akciovy tovar a vecer uz budes mat na rukach svoje babetko. Nas ostatne, okrem cisaroviek, to zrazu chyti a basta fidli, nas to moze prekvapit aj v dost nevhodnu chvilu - ja sa napriklad desim toho, ze ma to chyti v kostole alebo niekede na verejnosti. Ked nastupia bolesti, nevadi, ale ak nahodou mi odide plodova voda mimo domu, tak neviem, neviem Shocked Neviete, ze ci sa plodova voda moze spustit napr. pri chodzi, alebo pri sedeni, alebo ako to vobec s plodovou vodou je. Asi napisem doktorovi, ak nezabudnem Wink Jeeeej, Hudy - Ty budes teda pravdepodobne druha mamina. Super, ak sa dovtedy nespojime, tak mooooc drzim palce, aby si to vsetko zvladla. Wink Lubi - typicky chlap :D ten Tvoj maly zazracik :D Ale zeby Ti v tom upratovani pomohol, to nie :D Ja to s upratovanim neprehanam, hoci sa chystam v pondelok alebo utorok poriadne vyumyvat kuchynsku linku a potom mi ostane uz len diavovat nabytok. Ozaj, este potrebujem vytepovat, ale to radsej necham na muza alebo sestru. A mam este nejake obsivanie v rukach, no to uz caka na moj zasah uz hodne dlho, tak to este nejaky cas vydrzi :D Tiez tak milujete obsivanie? Ja obsivam len najnutnejsie veci, roztrhane ponozky rovno hadzem do kosa. No pamatam si, ako mama stopkala ponozky donekonecna Rolling Eyes Brrr, dakujem, neprosim. A co sa tyka otazok, ze kedy uz pride male na svet, tak je to normalne, aspon Oswa vie, ze sa s nou tesia na male aj iny. Neviem ako vy, ale ja ked viem, ze niekto caka babo a uz sa blizi termin, tiez sa vypytujem. Samoska, kvoli tomu nevyvolavam, lebo viem, ze ked sa narodi, tak sa to urcite dozviem, ale ked sa stretneme, tak sa spytam, ze ako sa citi a pod. Aj mna sa hodne ludi pyta, ze kedy to mam a tak vselijak. Jasnacka, je otravne, ked Ti len kvoli tomu zavolaju - cau, nemas uz babo? A preco este nie? A kedy? Nevies? Tak cau! - a podobny typ hovorov, to ja tiez nemam rada. Ale ked sa popri inom rozhovore opytas, mne to nevadi. Ja si myslim, ze normalny clovek sa slusne spyta, ci moze prist alebo kedy moze prist na navstevu. A pokial je fakt normalny, tak sa to spyta najskor dva týždne po narodeni. Kamoska, ked prisla z porodnice, tak este v ten den ma volala, aby som prisla, bola doslova neodbytna, tak som teda sla na kavu, ale nechcela som sa dlho zdrzat, bola som len chvilocku. Vies, maly cloviecik to je velikanska radost a ludia su velmi zvedavi, mnohokrat si neuvedomia, ze je to pre matku zataz a ze to babo sa zase tak strasne rychlo nemeni, ze bude skoro rovnake, ked pridu o par dni neskor. Lubi - stazuj sa na inspekcii prace, to je teda nehoraznost, co Ti spravili. Blazni. Ser. na Teba ako na placaty kamen. Mas par dni do porodu a este musis mat kvoli nieciej chybe alebo lenivosti zbytocne behacky. Nie som pravnik, ale podla mna, ked s Tebou zamestnavatel rozviaze pracovny pomer z akehokolvek dovodu, tak musi to byt na papieri. Ved co nie je na papieri, to nie je na svete. Podla mna by to bolo aj na zalobu, ale nie som si s tym ista a takisto, ak sa Ti to neoplati kvoli tomu, ze by Ti museli matersky prispevok doplacat z UPSVaR, tak by si s tym mala dalsie zbytocne natahovacky. A urcite si zisti, ci nebude treba doplatit nemocenske, dochodkove a ine odvody, co za Teba neplatili, ked si bola-nebola u nich zamestnana. Ak oni s Tebou nezrusili pracovny pomer, t. j. nie je to na papieri a ani Ta neohlasili v soc. poistovni, tym padom za Teba museli platit odvody, ale uz neviem presne, ktore sa platia, ked si na MD a RD, tak spravili trestny cin neodvedenia poistneho (tak nejako sa ten trestny cin vola, presne znenie paragrafu si uz nepamatam). Je to riadne svinstvo, nech mi nikto nevravi, ze sa to stalo omylom. Napis potom, ako si dopadla, velmi ma to zaujima. Aj mojho muza odrb.. v predchadzajucej robote, rusili mu miesto a nahovorili mu, ze musi podpisat vypoved so spatnym datum a ze vlastne ten jeden mesiac si docerpa dovolenku. Uz si na to presne nespominam, ale islo tam o to, ze keby to nepodpisal, tak by mu museli vyplatit odstupne alebo navrhnut iny typ prace, no on to nevedel, naletel na medove reci, podpisal to s tym, ze odstupne dostane, no oni mu povedali, ze takto na odstupne nema narok. Bol sa pytat aj na inspekcii prace, aj sme to dali preskumat pravnikovi, no zial, spravil chybu, ze to podpisal a nic sa s tym nedalo robit, ani by to nepreslo na sude. Tak sme sa na to vykaslali, poucili sme sa a to odstupne zase nebolo az tak moc koruniek, to robil asi len volakych 5 mesiacov, ci kolko, uz neviem presne. Ked clovek nie je pravne vzdelany, tak sa na nom vozia. Lubi - fandis si, ze sa manzel vyzna vo veciach malej hoc by si mu rovno nachystala 5 - 6 kopok obleceni s napisom dna, v ktorom ju ma do tej-ktorej kopky obliect :D Chlap je len chlap, s tym nenarobis nic :D Ja mam v potravinach aj v skrinke aj v chladnicky vzdy rovnaky system ulozenia potravin a moj muz jednoducho nikdy nic nevie najst Rolling Eyes A vlastne vo vsetkom mam system, aj v obleceni, v spodnom pradle a pod. a ked mu to nedam rovno do ruky, tak chodi ako bez duse a hlada, kde co je :D Akurat ze si vie spravit prazenicu uplne sam Cool aj bez mojej asistencie, no ked si kraja k tomu chlieb, tak ten chlieb zarucene najdem bud v skrinke s potravinami (chlebnik mam vedla na policke) alebo v chladnicke. Baby - vy tiez tak neznasate, ked kupim dobozky alebo cokoladu, cukriky a manzel to zje a obal necha v policke? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Jeej, esteze si pripomenula, ze sa meni cas. Ja by som nevedela Shocked A to uz tuto sobotu? Viem, ze to byvalo na konci marca a na konci oktobra.A u nas to aj v kostole vyhlasovali, ze sa meni cas a minulu nedelu nic nevravel. Musim kuknut spravy, co tam povedia. Ale maly to zvlada v pohode, nejako to nevnima. Vivien - zeby si bola stvrta Confused: Teda, uz sa to rozbieha :D Paradicka. Ja mam este mesiac cas, tak uvidime, kedy sa na par dni odmlcim a potom sa ozvem uz ako dvojnasobna mamina. A v ZA v porodnici to kedysi bolo tak, ze matka smela ist do vestibulu a dietatko ukazovala len cez sklo, tam su take presklenne chodby, potom dovolili dieta vodit aj do toho vestibulu a uz pri malom bola spristupnena jedalen, kde ste si mohli zobrat aj dietatko, ale vo vestibule to zase zakazali kvoli ochrane zdravia drobceka. V tej jedalni je to super, tam sa zmesti vela navstev. Niektori su aj v izbach, ale vacsinou len manzelia. A v tom vestibule je ich aj tak vzdy najviac. Teeeeda baby - ved toto je aprilove forum a zda sa, ze vela z Vas porodite v marci :D :D :D :D :D Sranda, ze? Wink Wink Wink Ale som rada, ze to uz budete mat za sebou, len aby to vsetko dobre dopadlo a aj tak sme hrdinky, ze sme nerodili skor ako v marci Wink Ze sme to vydrzali Wink Ukazalo sa slniecko, idem maleho vyvetrat.Pa

24.03.2007 17:11

oswa

Lubi..iank zabudla som an to zareagovat..ale tiez sa mi enzda, ze je to vsetko "koser",ze si s tebo len tak organizacia rozviazala prac.pomer bez toho, aby ti to oznamili...Je to jednoznacne ich chyba....Pretzoe z vlastnej skusenosti viem,ze co nie je na papieri, to sa v tejto republike nepocita....A ekzde si vypoved nepodpisovala...kde je povedanze, ze ta prepustili__ ivus....No ked tak citam...tak aj ty upratujes ako das, ja by som ti bola zbytocna...Ze tepovanie a pod....Ved to nie su drobnosti....No inak nikde nie je napisane, ze porodim hned po vyvolavacke...MOja kolegyna rodila tak,ze jej dali a nic, upokojilo sa to, tak jej dali den pauzu a potom na dalsi den dalsiu vyvolavacku..Al eja pevne dufam,ze to bude uz vo stvrtok...ze sa moc enatrapi.... A ci sa zacnem bat v stredu vecer__ No ked uz budem ôlezat v tej "paradnej" nemocnicnej posteli...tak vtedy ma to mozno drapne a nebudem spat ani do rana Wink Co sa tyka zasivania...tiez to "milujemô...Odkadam to, odkladam, az ma to nastve a zasijem..Ale ponozky teda tiez nezasivam...podla mna sa to za tych par korun ani nevyplati a nastastie moj muz ma ponoziek habadej :D Inak v Tescu sme kupili tdetsku deku, taku ze sa da aj do kocia pouzitm,alebo len tak, ked bude drobec v lete spat...za 119 sk..dobra cena,nie? Baby poradte...v com mam maleho vziat z porodnice? Varianta c.1...obleceny do dupaciek, perinka, deka a do tasky... varianta c.2 NOhavice, body, bunda, fusak a do tasky__ Fakt neviem...

24.03.2007 18:41

ivus80

Ahoj, Oswa - neboj sa, upratovania nikdy nie je dost Wink A jasne, hned po vyvolacke neporodis, ale podla mna, ked Ti rano daju vyvolacku, tak vecera uz bude male na svete. Ja som tlacila uz hodinu po vyvolavacke. No vsak uvidis, ako Ti to pojde. Drzim palce, aby si to mala co najskor za sebou. A urcite sa poriadne vyspi!!!!! Dalsi den bude velmi narocny, potrebujes kazducky kusok energie. Mas mily problem, ze v com zoberies maleho z porodnice :D Osobne by som Ti odporucila prvu variantu. Uvidis, ako bude, ja by som pridala este svetrik na dupacky. Ja mam nachystane dupacky, kosielku, svetrik, ciapocku a podla pocasia uvidim, ci dam este jednu tenucku kosielku naspodok a ci dam aj na nozicky papucky. Urcite ho dam do perinky a do tasky a ci ho dam aj do deky - to opat podla pocasia. Ale ked mam termin na konci aprila, tak asi nebude treba ho nejako moc obliekat. Janey - v com si si malu doniesla z nemocnice?

24.03.2007 18:42

katy22

ahojte matriosky ako sa dari? ja som uz vcera myslela, ze hadam sa aj poberiem, ale nakoniec vsetko preslo...tak zase nic...ja uz chem porodiiiiiit Confused

24.03.2007 19:39

Lusisia

Ahjojte, tak u nas stale nic nove.... Aj ked ja si celkom zacinam zvykat na to brusko... Neviem, ci to je tym, ze uz mame prestahovane a som kludna a mozem viac oddychovat, alebo tym, ze sa blizi koniec a ja uz vidim svetlo na onci tunela... Laughing V piatok sme boli na kontrole, tak vsetko je v poriadku... Maly je dobre otoceny a je vnutri na 4/5... Neviem, ci aj Vam to tak meraju, ale to zalezi ako hlboko je uz hlavicka dole... Uz ked je 5/5, tak je pripraveny a moze prist hocikedy... Mam aj tlak a mc v poriadku, takze zatial to vyzera super... A ozaj, robili mi test znovu na toho Strep B a uz je negativny... Aj ho zopakovali a je zase negativny... Tak tie antibiotika asi pomohli... No super!!! Takze aj pre to som mozno taka kludna, lebo vsetko vyzera super... KLOP-KLOP Konecne asi prvy krat pocas tehotenstva je vsetko normalne.... Hudy, tak drzim palce, uz sa tesim na Tvoj pribeh!!! oswa, super brusko... To ako moje Wink Yasmine, preco nechcete 1.4. Mne sa to celkom pozdava Wink Ivus, aj mna by to dokazalo nastvat s tymi papierikmi, no aj horsie veci sa stavaju... Wink Ja som teraz vkuse taka unavena!!!! By som stale spala!!!!

24.03.2007 19:48

sirky

Ahojte baby. Už som sa vám dlhší čas neozvala. Prepáčte mi to , ale mala som na to dosť príjemný dôvod. 19.3. sa nám narodil krásny Peťko, ktorý má 51 cm a vážil 3,15 kg. Rodila som spontánne bez epidurálky. Inak zbehlo sa to fakt rýchlo, presne tak ako som sa vždy smiala, že prídem do poradne a doktor povie: ,, Ved vy rodíte! " Dost nás to prekvapilo. Mužík bol pri porode (bol užasný) . Nenormálny zážitok. Aj lekár a sestry nemali chybu. mala som zaplatený nadštandard, takže muž celý čas spával v nemocnici so mnou a Peťkom. Vidím že ste toho veľa popísali. Určite si nájdem čas a všetko preštudujem. Držte sa.

24.03.2007 19:54

Lusisia

SIRKY!!! GRATULUJEEEEEEEEEEEEEM!!!! No supeeer!! Si to zvladla, sikulka Wink Napis nam viac o porode a pripoj fotku Petka Wink

24.03.2007 20:06

sirky

Lusisia - ani si nevieš predstaviť aká som strašne šťastná! Inak verím tomu že to celé moje problémové tehotenstvo zachránil moj lekár a som mu za to veľmi vďačná. Pamätáte ako som spomínala že malý sa málo hýbe? Tak teraz ked je na svete, tak stále spinká, každé tri hodiny ho budím aby papkal a v noci sa zobudí tak okolo druhej a potom ráno okolo siedmej. Je zlatučký. neskor sem hodím aj foto, len sa musíme trošku zabývať. :D Inak to moje kojenie je zasa také problémové. malý sa vobec nechytá (ploché bradavky a klobúčiky iba cumle no netahá. Tak som to vyriešila - odsávam s Aventkou a potom mu dám mliečko cez fľašku. Baby ja mám toľko mlieka, že ked to sestričky zbadali, strašne sa smiali, že to čo už je za vec, ked má žena toľko mlieka. A pritom moje didiky sú iba také malé lentilky. :D

24.03.2007 20:17

Lusisia

Jooooj, strasne sa s Tebou tesim... Ja by som tiez chcela bez epiduralky.... Velmi to bolelo??? Ako dlho si rodila?

24.03.2007 21:05

Janey

Ahojky Sirky GRATULUJEM ! To je super ako sa to rozbehlo.... :D Aj ja som si pomáhala odsávačkou na začiatku a teraz kojim s klobučikmi. Malej sa to celkom darí takto. V nemocnici som mala spolubývajucu a ona mala tiež také"lentilky" a mlieka mala asi tak ako hovoriš ty. Ona si kupila zberače mlieka . Ja som si malu obliekla uplne do normálnych veci ako dupačky kabátik a také nohavice a čiapočku a zabalila som ju do deky. Tak som ju preniesla do auta a dala som ju do autosedačky. Moja malá začala akosi vymýšlať... niekedy ju kojim aj na tri krát behom hodiny a pol. Kým mi zaspinká... No a máme problém s vyrážkami ... vyhádzalo sa jej bruško. Tak zisťujem že z čoho. Ak niektorá viete , tak prosím napíšte čo nie je dobré jesť ako kapsta a fazula a tak... čo bábetkám nerobí dobre pri kojení... Zatial sa majte. Už som zvedavá ktorá bude dalšia... papa a vela oddychujte Smile

24.03.2007 21:08

Yasmine

Ahojte mamulky. Tak ako si tak citam, tak uz sa to rozbehlo. Razz Cerstvym mamicka srdecne blahozelam a zelam vela, vela zdravicka. My nechceme 1.4., lebo mame vtacie priezvisko a tak to nasemu drobcekovi nemôzeme urobit, aby sa narodil na den vtakov. Rolling Eyes Bolo by to dost krute. Raz by sa mu iste deti kvôli tomu posmievali. Tak tomu chcem radsej predist. A kedze dr. to uz aj tak vidi na ten buduci tyzden, tak den, dva hore dole. Razz

24.03.2007 21:21

Lusisia

Laughing Laughing Laughing Yasmine, ja viem, ze tebe to asi nie je smiesne, ale mna si pobavila Wink Ale chapem Vas, ja by som bola asi taka ista.... Moj drahy chce Samka aj mne sa celkom paci, ale hovorim, ze co ak bude tucny a budu ho volat sumo Samo... Rolling Eyes

24.03.2007 21:24

vivien

Ahojte... Tak mame dalsie babatko na svete, super... Inac mna teraz tiez pobolievalo brusko, tak uvidime, co z toho bude... Oswa, ja mam do porodnice pripravene body s dlhym rukavom, dupky s dlhym rukavom, svetrik, rychlozavinovacku, a deku/ presne tu z tesca/, a prenosnu tasku... Janey, fazula, kapusta nafukuje a velmi, take by sa vobec pri kojeni nemalo, aspon nie pri takych drobatkach, treba si davat velky pozor na stravu a ak sa pridava nova potravina, tak len troska a sledovat, ci sa babatko nevysipe, alebo ci ho neboli brusko... Napr. z ovocia sa moze v pohode jablcko, ale osupat supku, lebo supka dokaze spravit sarapatu, citrusy vobec nie...

24.03.2007 21:25

vivien

Lusisia: Laughing Laughing Laughing Yasmine, ja viem, ze tebe to asi nie je smiesne, ale mna si pobavila Wink Ale chapem Vas, ja by som bola asi taka ista.... Moj drahy chce Samka aj mne sa celkom paci, ale hovorim, ze co ak bude tucny a budu ho volat sumo Samo... Rolling Eyes
Lusisia dala si si peknu fotku pod meno Wink

24.03.2007 21:27

vivien

oswa: Brusko v 9.mesiaci
Pekne brusko.

24.03.2007 21:38

vivien

Ivus, mne ked pri Adamkovi odtiekla plodova voda, tak bolo to 4 rano v spanku, to som len citila, ze nieco zo mna vyslo, hned som sa postavila a vyslo to prudom..., nemala som ziadne bolesti, sprchla som sa zobudila manzela a islo sa do porodnice..., o 6 uz bol Adamusik na svete :D , kedze som musela ist hned na sekciu... Ja zasa vobec neviem, co su to kontrakcie, v tomto som ako prvorodicka, aj teraz ma pobolievalo brusko, ale asi to boli len vetry Embarassed , uvidime...

24.03.2007 21:46

Ľubica Krištofová

Ahojte. Tak sa to tu riadne rozbieha.O to viac sa už aj ja neviem dočkať. Oswa,tak to si dobrá,keď si zjedla celú pizzu.Ja som ani nemusela byť tehotná a zjedla som celú a moj sa mi na začiatku čudoval kde sa to do mňa zmestí.Teraz keď som tehotná,tak ani nerátam,kolko toho dokážem zjesť.Je to nehorázne.Muž sa na mňa len usmeje a nič nehovorí. Ktovie,kedy to na teba príde,že si začneš uvedomovať,čo sa to deje.Ja som celý deň pred cisárom bola v pohode,aj som dobre spala.Až ráno,keď mi dávali injekcie som si začala uvedomovať čo sa to deje a odrazu mi nebolo všetko jedno.No ale to bol cisársky.Pri normálnom porode to je asi inak vo všetkom. Inak,pekné brušino.Uži si ho tých pár dní,aj keď je to viac nepohodlné ako pohodlné. Oblečenie pre malého-ja by som volila jednotku.Tak ako hovorí Ivuš,pridala by som košielku a svetrík a čiapočku.A možno aj tie papučky.Hádam bude pekné počasie,keď pojdete domov. Ivuš,ja som sa dnes chystala povysávať a upratať pár vecí,ale malý tak kopal,že som si to rozmyslela.Veru,je to typický chlap.Aj nôžky aj ručičky pekne natrčal,tak som ho trošku šteklila a hladkala. Tie papiere,ktoré v tomto prípade odovzdám iba na socialke,som si mohla dať zo soc.poisťovne aj poslať poštou.Len som sa rozhodla,že si ich tam pojdem zobrať osobne budúci týždeň a spýtam sa ich,čo možem v takejto situácii robiť.Možno mi poradia.A v robote si to vybavím s nimi osobne a narobím tam krik,že budú vidieť.Mamina mi hovorila,aby som si to šla s nimi vybaviť až po porode,nech sa teraz nerozčulujem.Je prevda,že mi býva zle,keď sa rozčúlim.Nechám si to tak,keď budem v období vhodnom na porod,teda 38.tt. a keby náhodou tak ma ešte aj zavezú do porodnice.Asi to vyznie blbo,však?A možno tam pojdem skor a budem mať pokoj.V každom prípade to nenechám len tak.Ešte uvidia,čo som zač.Lebo so mnou vydr...i.,už keď to tak musím nazvať. Máš pravdu,fandím si.Ale nič iné mu neostane,bude sa musieť naučiť.Malá má v skrini veci uložené na taký sposob,že by sa v tom vyznal aj cudzí človek.Takže to hádam nebude také zložité.No veď uvidím,ako mu to pojde.Nech sa ukáže. Čas sa mení túto noc.Mne to je fuk,len muž ide ráno do roboty,tak bude spať kratšie.Nezávidím mu to. Lusisia,to je super,že máš konečne všetko v poriadku.Bolo načase.Nech sa už do konca nič nevyskytne. Sirky,srdečne gratulujem! Tak už aj ty to máš za sebou.Malý má krásne miery.Určite je krásny.Všetky sme zvedavé na fotky.Ako sa to celé zbehlo?Keď budeš mať chvílu čas,všetko napíš.

24.03.2007 23:10

Aprilove babetka

luliky

Ahojte kocky. Dufam, ze sa do Vasej diskusie mozem pripojit. Hoci len tesne pred jej uspesnym "ukoncenim", pretoze predpokladam, ze pokracovat budete v inej sekcii. Akosi som toho mala vela a az teraz som sa k Vam dostala. My ocakavame prichod nasej druhej princeznicky 21.4. Ale pan doktor nam v stredu povedal, ze nech zacnem oddychovat a nech nebeham, lebo uz mam skrateny krcok maternice. Ze nech aspon dva tyzdne vydrzime. Tak sa teraz budem snazit. Smile Hoci je to uz dost narocne, vsetko ma boli, picha, tazko sa uz hlada spravna poloha... A cicuska dost "vyvadza" - hlavne dolu, boxuje do mocoveho mechura, niekedy mam pocit, ze sa pocik... Gratulujem mamickam a prajem vela zdravicka a trpezlivosti. Ake mena mate vybrate pre svoje miminka? Drzim nam vsetkym palce, nech je porod tym najkrajsim zazitkom. Lucia

25.03.2007 12:17

vivien

Ahojte baby, tak prave mi odysla hlienova zatka, bolo jej dost vela, volala som dokymu, ma sluzbu, tak sa idem ukazat... Ozvem sa este neskor, papa...

25.03.2007 13:21

ivus80

Ahojte, pisala som doktorovi o tej plodovej vode, tak mi napisal, ze vacsinou odtok plodovej vody sposobi infekcia. Ale aj pri naraze alebo nejakom prudkom pohybe sa moze voda spustit a nezalezi ani kde a ani pri napr. ked chodim, stojim, spim a pod. Takto nejako mi to napisal. Janey - ked sa Ti spustila plodova voda, co si robila - spala? Pisala si, ze sa Ti, tusim, o piatej rano spustila, ak sa dobre pamatam. A vedela si o tom, ze mas nejaku infekciu? Alebo to bolo iba v tom, ze si predtym bola na tej vystave? Katy - vydrrrrzzzz Wink Aj to bude, ze porodis :D :D :D (ak uz ovsem nie si v nemocnici Wink ) Lusi - ja som prvykrat pocula, teda citala o 4/5 Shocked Neviem, asi to u nas nemeraju alebo to nejako inak nazvu. Sirky - gratulujem. Prekvapila si, takze si druha, ak dobre pocitam, ze? A super, ze mas hodne mliecka, nech Ti to tak dlho vydrzi. Mozno si odsavanim napravis bradavky a nakoniec Ti maly este bude pekne sat. Janey - neodporuca sa jest kojacej matke naduvacie potraviny, no niektore baby jedia, co im pride pod ruku a malemu nic nie je. Takisto nemozes citrusy. To si proste musis sama odsledovat, ze co malej robi a nerobi dobre. Lusi - kazde meno sa da aj spotvorit, ak ludia chcu mu ho spotvorit. Tak sa netrap, ze ako ho budu volat, ked sa Ti take meno paci, resp. muzovi, tak si daj. Ved je to pekne meno, nie je vobec divoke, ako si davaju teraz obcania tmavsej pleti hodne zijuci na vychode Slovenska - ti maju mena podla toho, aka telenovela bezi Wink A nie vzdy je to meno vyhra. Vivien - vdaka za radu, ja sa fakt desim odtoku tej vody a neviem vobec preco. A nahoda je blbec, takze asi pravdepodne odtecie voda aj mne Confused ked sa tak toho desim, privolam si to. Aj Janey pisala, ze nevie, ci ma ist na tu vystavu, aby si tam neprivodila porod a co sa stalo Confused: Vodicka odisla a Janey nam za par dni napisala krasnu spravicku, ze princeznicka je na svete :D :D :D Luliky - ahoj, vitaj, poznam tie pocity, ked mi maly (bude to Sebastian) tancuje na mechuri break-dance Shocked A doslova citim, ako mi rucickami - prstikami robi s mechurom ako s tou hrackou, co sa vola blbec. Vivien - Shocked Shocked Shocked wauuuu. Tak sa drz, som zvedava, daj vediet.Pa

25.03.2007 13:54

Janey

Ahojky. No mne plodová voda začala odtekať o tej piatej ráno. Ja som sa na to zobudila... A ked som sa postavila tak to začalo tiecť viac. Dala som si medzi nohy uterák a išla som zobudiťdrahého ale on mi nechcel veriť a spal dalej. No a ja som si dala preč uterák a ked videlako to zo mna tečie tak pochopil.... :D Do nemocnice sme išli až o siedmej. A ešte k tomu kojeniu... čo hovoríte na paradajky a jahody... lebo neviem či to nie su alergeny... ? Inak dakujem za rady.

25.03.2007 17:02

vivien

Ahojte, tak doky ma poslal domov, vraj je nalez taky isty ako v piatok, ale vravel, ze kedze mi odysla hlienova zatka, tak mam cakat, ze sa porod rozbehne do 2, 3 dni, mozno aj skor..., tak uvidime... Janey, jahody by som ani nahodou nejedla, paradajky asi tiez zatial nie. Skus si najst napr. v google strava v obdoby dojcenia, mas tam toho spustu... Tak zatial sa majte, pa.

25.03.2007 17:03

vivien

A este som zabudla, Luliky vitaj medzi nami :D

25.03.2007 17:57

oswa

ahojte matriosky... Laughing Tak ako ste vikendovali_ Ja som mala pracovnu endelu...tak byt je uz po poseldny spendlik hotovy a dufam,ze uz mam srdce na mieste :D Aj mi ten pohyb dobre padol, aj ked som funela ako lokomotiva.... Stale sa mi zda, ze mam brusko vysoko..no ale co uz...aj ekd sa mi dycha o nhieco lepsie... KOencne je pekne pocasie...tak hned je aj lepsia nalada.... Manzelik mi dnes uz zlozil postielku...tak uz caka v spalni odparkovana pri posteli... Laughing ivus..dakujem, dufam,ze as nenatrapim moc...teda dlho...Moja kolegyna ked dostala vyvolavacku, tak jej to po poar hodinach preslo...dali jej den pokoj a rodila az na treti den po dalsje vyvolavacke..Tak dufam, ze ma to obide.... Smile Ja by som sa velmi rada vyspala..lenze uz teraz to je umenie...a neviem si predstavit den predtym, ked budem vediet, co ma cak...UZ sa poznam..ze nsa budem len v polospanku prehadzovat... Evil or Very Mad A dufam,ze mi nebudu kazat ist do nemocnice v stredu rano..Ukecam ich, nech mozem prist az vecer..lebo mi ma tam cely den siblo....Ved prijem musia robit cely den...A preco sa vlastne tak bojis odtokyu vody? Ved bez tohho porod nepojde... sirky...tak super....srdecne blahzoelam...O chvilku dufam pride uz aj nas Petko....hlavne zdravy...Moc sa s tebou tesim :D a super..ze mas takeho spaca..Ten nas sa teraz tusim hyne najviac...vcera od 19 do 23....Tak dufamze nebude take strriebro po anrodeni..Aj ked mi to nevadilo..Len nech je v poriadku.-....A vazne perfis...ze mas tolko mliecka....To si aj javelmi zelam..... janey...naduavju take potraviny, ako strukoviny, kapusta, brokolica, cesna, cibula...Tieto aasi najviac....co poznam...no a z ovocka hlavne citrusy..jahody alergen su...Nemozu ich ani batlata, len od urciteho veku...Len si to proste odsleduj..Daj si potravinu, a ked sa mala do nejakych par hodin (6hod) vyhadze,je to z toho, ak nie, tak je to o.k...Len nemiesaj potraviny, aby si vedela, z ktorej to je....A a paradajky su alergizujuce.... Lubi...no ams pavdu..zatial mi to nedochadza..resp. si to nejako nepripusatm...Len dnes ked muz stavial tu postielku...tak mi to pomaly zacalo svitat Wink luliky....aj ked neskor...vitaj...Myslim,ze urcite nebudeme zakladat novu temu a budeme tu pokracovat uz aj s drobcekmi..Napis o sebe viacej vivien...jej super...to vv tomto stadiu ti uz asi infuzky enbudu avat a vyckaju na porod,nie??Drzkaj sa... Shocked :D Tak sa drzkajte...zajtra mam poradnu, tak sa ozvem, co noveho...Dufam,ze mi spravi este UZV a zavolam aj svojmu gyndovi, aby sme sa dohodli... Laughing

25.03.2007 19:25

sirky

Ahojte. Ste moc zlaté, všetky. :D No porod mi začal o 19tej a malý sa narodil o 23.30. Sranda, narodil sa v čase ked sa vždy v bruchu najviac mrvil. Nemala som epiduralku a dalo sa to zvladnuť. hlavne som stále myslela na to, že to všetko robím pre neho, aby mal čo najľahší príchod na svet.

25.03.2007 19:26

sirky

neviem prečo je tá fotka celá čierna, ale ked na nu kliknete, tak by sa vám mal malý ukázať. Smile

25.03.2007 19:28

sirky

určite sa ešte ozvem, no sme doma iba druhý deň, tak mám ešte frmol. zatial papa.

25.03.2007 19:31

vivien

Ahoj Sirky, Petko je nadhenyyyy :D , ako si spokojne spinka :D

25.03.2007 19:53

luliky

Ahojte dievcence. Dakujem velmi pekne za privitanie. Som naozaj rada, ze som sa k Vam dostala a budem sa mat s kym podelit o dolezite "malickosti". Byvam v Nitre, mam 25, vyborneho manzela, krasnu dcerku a podla vsetkeho dalsiu princeznicku na ceste. Termin mam sice 21.4., ale pan doktor predpoklada, ze sa to moze rozbehnut i skor, pretoze mam uz skrateny krcok. Mam oddychovat, aby sme aspon dva tyzdne pockali. Prve babetko sa nam podarilo, ani sme nevedeli ako (neplanovane, ale velmi chcene, len trosicku neskor). Zato na toto babenko sme si museli 9 mesiacov pockat, kym nam pan doktor oznamil radostnu novinu. Napriek tomu, ze su to obe dievcatka, tehotenstva su uplne ine. To prve bolo ukazkove - male brusko, cize ziadne obmedzenia v pohybe, ziadne bolesti, nevolnosti ojedinele aj to len vecer, ziadne opuchy, unava ... A teraz mame vsetky priznaky tak, ako sa patri. Aj s celodennymi nevolnostami v prvym mesiacoch. Ale nestazujem sa. Velmi sa tesime. Trosku mam problem s menami. Do 6. mesiaca sme si mysleli, ze to bude chlapcek (bol by to Marko). A to som si hovorila, ze skoda ze to nie je dievcatko, tych mien je tolko krasnych. Az tolko, ze sa teraz neviem rozhodnut. Najprv sme si mysleli, ze tu bude Patricia, ale teraz ma skor laka Nelly. Len mam trosku obavy, ako to prijme okolie teraz a v budocnosti. Tak ak mozte, skuste mi poradit. Niky a Nelly ... Pre Vivien - drzim Ti palce, neboj, vsetko zvladnete v pohode, mne pri Niky odisla hlienova zatka dva dni pred porodom. Vela zdravicka vsetkym mamuskam a detickam :D

25.03.2007 19:58

oswa

sirky...maly j uzaaaaaaaaaaaasnyyyyyyy lili...este raz vitaj Laughing

25.03.2007 20:20

meloa

Ahojte matriošky, Sirky gratulujem a malinký je náááádherný. :D Luliky vitaj medzi nami, a mimochodom odkiaľ z NR si, lebo aj ja som. Budeš v Nitre aj rodiť? Vivien tak sa drž, že by si bola tretia? A ktovie čo je s Hudy? Lusisia krásnu fotku si si dala! Ach Janey a Sirky tak vy už máte vaše zlatíčka doma, v dobrom samozrejme závidím, veď aj my ostatné sa dočkáme. Oswa pekné bruško! :D Ja idem k doktorovi v utorok, bola som 21.3. krčok je skrátený, ale bránka len špic prsta. Ja by som za to prijala 1.4. keby to prišlo , my sme chceli mať 1.4. 2006 svadbu, ale bolo to v čase pôstu, tak sme to preložili na 22.4.2006. Tak maminkám a ich zlatíčkam prajem veľa mliečka a zdravíčka! A nám tehuľkám tiež veľa zdravíčka a trpezlivosti ! :D No a kto bude ďaľšia?

25.03.2007 20:30

ivus80

Ahojte, boli sme dnes na vyletiku, az mi tak dobre padlo nadychat sa lesneho vzduchu. Janey - takze podobne Ti odtiekla voda ako Vivien. A jahody a paradajky su tiez vysokoalergenne, tie by som tiez moc nejedla pocas kojenia. A ani orechy. Oswa - neviem ako v inych nemocniciach, ale pokial mam spravnu infosku, tak v ZA je planovany prijem do desiatej hodiny rano. Samoska, beru aj neskor, ale ked si objednana na hospitalizaciu, tak tam musis byt do tej desiatej. Ja som isla z poradne na porod a povedala mi gyndoska, ze mi staci prist po desiatej, lebo do desiatej maju planovane prijmy. A naozaj Ti neviem povedat, preco sa tak desim odtoku vody, ale skor sa desim toho, ze sa mi to stane na nejakom nevhodnom mieste - na verejnosti, v autobuse a podobne, teda nie v pokoji sukromia. Pri prvom porode mi vodu prepichovali, takze ani pri prvom sa mi voda sama nepustila, tak aj mozno preto. Fakt neviem Confused Fiiiiha, to som nevedela, ze aj brokolica naduva. A co tak spenat? Kdesi som citala, ze po naduvajucej potravine by mala mamina pre istotu vypit feniklovy caj, ale zase som aj citala, ze ani feniklovy caj by mamina nemala pit, ked dojci. Tak sa teraz v tom vyznajte Rolling Eyes Sirky - to si mala super porod, celkom rychlo na prvorodicku. A co nastrih a zasivanie? No krasneho mas drobceka - co dodat? Luliky - Nelly je zaujimave meno, ale asi by som si dala radsej Patriciu. Ale samoska, je to len a len na Tebe. A vies kedy ma meniny Nelly? Ja som si kedysi pisala s jednou maminou, tiez volakde na fore, ona mala Nelu a ta mala meniny len v ceskom kalendari. Luliky a Janey - ked ste dali prvorodenym dcerkam zahranicne meno, ako ste postupovali na matrike? Mali ste vybavene nejake potvrdenie zo zahranicnej ambasady? Pa

25.03.2007 21:15

luliky

meloa: Ahojte matriošky, Sirky gratulujem a malinký je náááádherný. :D Luliky vitaj medzi nami, a mimochodom odkiaľ z NR si, lebo aj ja som. Budeš v Nitre aj rodiť?
Ajojcek Meola :D Byvam na Klokocine a budem rodit v Nitre. Chodim na profylaxiu na Parovce k certif. por. asistentke Janhatkovej. Prave zajtra idem na prehliadku porodnice. Som zvedava ako to tam vyzera. Ked som pred piatimi rokmi rodila, tak ju prave rekonstruovali. A k lekarovi ideme na kontrolu v piatok. Smile

25.03.2007 21:32

luliky

ivus80: Ahojte, Luliky - Nelly je zaujimave meno, ale asi by som si dala radsej Patriciu. Ale samoska, je to len a len na Tebe. A vies kedy ma meniny Nelly? Ja som si kedysi pisala s jednou maminou, tiez volakde na fore, ona mala Nelu a ta mala meniny len v ceskom kalendari. Luliky a Janey - ked ste dali prvorodenym dcerkam zahranicne meno, ako ste postupovali na matrike? Mali ste vybavene nejake potvrdenie zo zahranicnej ambasady? Pa
Mila Ivuska, stale premyslam, premyslam a neviem sa rozhodnut. Ale Nelly sa mi k Nicole hodi viac. NIky a Nelly. Niky a Patka. To, ze chcem Nikolku som vedela este ked som sa ako mala hravala s babikami. Ked som ju cakala, tak som si tie mena zacala zistovat, pretoze sa mi Nikola zdalo strasne tvrde. Chcela som Nikol - ale na matrike mi povedali, ze v takejto forme to nejde zapisat, ked tak Nicole. I teraz som zasla na matriku a vypytala si zoznam mien, ktore je mozne zapisat a nenachadzaju sa v kalendari. Dali mi tri internetove stranky, z ktorych mozu cerpat. V podstate mi povedala, ze je mozne zapisat akekolvek meno. Ak ho nenajdes na nasledujucich strankach, tak je potrebne z prislusnej ambasady zohnat potvrdenie, ako sa dane meno pise a ci je pre muzske alebo zenske pohlavie. A ze Nelinka sa da zapisat ako Nelly, Nelli, Nell a meniny ma na nasu Petronelu, cize 31.5. To mi povedali na matrike. Keby si mala nejake otazky, kludne si na matriku zavolaj, velmi ochotne mi vsetko povysvetlovali. A tu su tie stranky. http://www.parenthood.com/babynames.html http://www.thinkbabynames.com/ http://www.babynamesworld.com/ Dufam, ze som aspon trosku pomohla a dakujem za Tvoj nazor. Smile

25.03.2007 22:25

meloa

Ahoj Luliky, ohľadom tej nemocnice - šestonedelie sa veľmi nezmenilo - vraj ju majú zrekonštruovať do konca roka, ja som tam bola začiatkom marca - no hrôza Shocked Twisted Evil Sad Confused Crying or Very sad . Tie sprchy a záchody, no fuj. Ale pôrodné oddelenie je krásne zrekonštruované, veď sa tam pôjdete pozrieť s tetou Jahnátkovou. Aj ja som k nej chodila, 14.3. sme ukončili náš kurz. A ktorému doktorovi chodíš? Keby tu nebola dobrá novorodenecká klinika, tak sem rodiť ani nepôjdem, ale ide hlavne o bábetko a tu sú na to kvalifikovaní pracovníci a majú aj vybavenie. A k tomu menu, Nelly je pekné meno a aj sa hodí k Nike. Ale zasa ani Patka nie je škaredé meno. Rozhodnúť sa musiš ty.

26.03.2007 08:59

luliky

Ajoj Meola, ked som rodila pred piatimi rokmi, tak sa porodnica prave rekonstruovala, takze sme boli v takych provizornych priestoroch, nebolo miesta ani pre oteckov, a tak drahy cakal vonku, az na porodny box ho pustili ku mne. A to si myslim, mne uz velmi nepomohlo, najviac som ho potrebovala v prvej dobe. Tak som aj celkom zvedava, ako to tam vyzera. Vsetko ostatne je po starom, takze sa na to sestonedelie veeeeelmi tesim Twisted Evil Nezabudni si pribalit slapky do sprchy a dost toaletneho papiera, aby si si mohla dobre povykladat wc. Laughing A presne ako pises, keby tu nebola taka vyborna novorodenecka klinika, tak by som i ja utekala inam. Chodim k MUDr. Kozárovi. A Ty? Co cakas Ty? A ake mienka mas vybrate? Mas pravdu, v konecnom dosledku sa budem musiet rozhodnut ja sama, ale ked je to take tazke.... Tych peknych mien je strasne vela, ale ked to zacnem rozoberat, predsa je to na cely zivot... Cool

26.03.2007 10:11

meloa

Ahoj Luliky. Aká náhoda, aj ja chodím Kozárovi, práve zajtra k nemu idem ráno do nemocnice, bude po službe. To pôrodnické je krásne - bielo - modré a myslím že sú tri boxy pôrodné - jedna klasická posteľ, pôrodnícke kreslo a ešte dajaká posteľ - miesto pre oteckov, fitlopty, sprchy. Šľapky mám už zbalené, a aj toaletný. Twisted Evil Sad Čakáme asi dievčatko a volať sa bude Tamarka. Inak a čo hovorí na mená Nika? Aké by sa jej páčilo? Ale mne by sa v tvojom prípade viacej pozdávalo meno Nelly - vzhľadom k tomu, že prvú máš Niku - podľa mňa ak má jedno dieťa modernejšie meno, malo by mať aj to druhé, ale to je len môj názor. Tak zatiaľ, idem pracovať na diplomovke Confused Crying or Very sad Laughing

26.03.2007 10:34

Lusisia

Dobre ranko! Tak ja som dnes vstala z postele hore ritou, ako sa u nas hovori... Mam taku blbu naladu!!! A to koli tomu, ze uz mi to moje brucho vazne lezie na nervy, boooze, ja si neviem predstavit, ze by som mala prenasat, no zatial ziadne naznaky, ze by sa malemu chclo von... Ako ja som rada, ze mu tam je dobre a kebyze je aj mne dobre, vobec by mi nevadilo, ze tam je... Ale ja uz som takaaaa VELKAAAAA!!!! Crying or Very sad Dnes rano som vstala uz o 7am, lebo som potrebovala na zachod a potom som sa uz neodvazila lahnut si naspat, lebo Peto uz nie je doma, tak som sa bala, ze sa nepostavim... Straaasne to boli uz... Sa citim strasne blbo, ze sa stazujem, ale je to este horsie, ako som si myslela.... Naozaj... A moje strech marks a viditelne rozmnozuju a splhaju na vrchnu cast mojho brusiska...!!! A boli ma chrbat a nohy a hlavne kolena.... A samozrejme panva... A ja neviem co este!! A neda sa mi dychat.... A picha ma pri srdci... No tak som sa vykecala, je mi lepsie.... Wink Laughing A v tomto stave sa uz porodu vobec nebojim, lebo je to moje jedine vyslobodenie a uz sa neviem dockat!!!! Vitam novu maminku Wink Ja ohladom tych mien suhlasim s meloa Wink A Nelly je podla mna strasne pekne a jednoduche meno... A naozaj to dobre znie, Niky a Nelly Wink Dakujem za pochvalu ohladom mojej fotky... Sme boli vo fotostudiu, aby sme mali nejake profesionalne fotky nasho bruska Wink Tak to je jedna z nich!

26.03.2007 10:56

Lusisia

vivien a katy, babulky, drzte sa Wink Sirky, maly je naaadherny!!! Wink Mne sa stale nachce verit, ze aj vo mne je nieco take dokonale... Ivus, to s tymi menami mas pravdu Wink Dik.... Wink Inak ohladom toho kojenia, to je horsie, ako byt tehotna!!! To som nevedela, ze sa tolko veci nesmie jest Shocked Tak ked sa Vam niekomu bude chciet, napiste, co MOZME JEST Wink Laughing Lebo to co ste zatial vymenovali su moje najoblubenejsie veci, tak neviem, co ja budem jest Rolling Eyes

26.03.2007 11:12

luliky

Ahojte dievcence. Smile Mila Meloa, to je fakt nahoda, ze chodime k tomu istemu lekarovi. Ale v poslednej dobe sa mi to stava dost casto, ze ked sa zacnem s nejakou kamoskou bavit o lekarovi, zistim, ze chodime k tomu istemu. :D Ako idete rodit? S oteckom alebo bez? Nas ocko si to chce zopakovat, tak uvidime. Smile Tamarka je pekne meno, vola sa tak manzelova sesternica a je to fakt kocka. Wink Niky by chcela Emku. Je to pekne meno, ale kedze je skoro v kazdom druhom kociku, tak nie. A ockovi sa vobec nepozdava. Drzim palce k tej diplomovke. Smile Mila Lusisia, prve tehotenstvo prebiehalo uplne bez problemov, ale totalne. Narodila sa 11 dni po termine, ale vobec ani raz ma nenapadlo, ze nech uz sa narodi. A nevedela som pochopit maminky, ktore pocitovali take problemy, o akych pises. Teraz sa to trosku zmenilo, pretoze vsetko, co patri k tehotenstvu uz poznam. A hoci mame este skoro mesiac, uz sa velmi tesim, pretoze ako pises, tu ma boli, tu ma picha ... tu kope auuu Dakujem za privitanie a ta vasa fotecka je naozaj krasna. Aspon mate krasnu pamiatku. A vdaka i za nazor na temu mena. Stale viac sa mi Nelinka pozdava. Tak dufam, ze este spracujem okolie. Hi hi Aj mi mame foto s bruskom. Sice nie taku profesionalnu, ale aspon nieco, nie?

26.03.2007 11:19

Lusisia

Luliliky (Lucia?) To si v kolkom tyzdni na tej fotke???

26.03.2007 11:26

luliky

Mamicky, na temu dojcenie si precitajte na nasledujucom odkaze. Tema: Čo ste jedli, keď ste dojčili ? skúsenosti Na otázku Čo ste jedli, keď ste dojčili prišlo 42 mailov. A tak som niekoľko dní študovala, čo ste napísali a teraz vám to prinášam. http://www.pikolo.sk/user/view_page.php?page_id=390784 Dufam, ze Vam to aspon trosku pomoze. Smile Pre Lusisia: bolo to fotene 14.1., cize 27. TT, teraz zacinam 37. TT a vcera som vyzerala takto:

26.03.2007 11:44

vivien

Ahojte baby :D lusisia este vydrz, vsak uz nie dlho Wink , je to makacka s tymi nasimi bruskami, ale patri to k tehotenstvu,... Luliky mne sa tiez velmi paci Nelly... A pekne brusko :D