1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

18.03.2007 19:38

Ľubica Krištofová

Vivien,ďakujem. Sirky,ty máš problémy so štítnou žlazou?Tak vitaj v klube.Ja sa trápim už odmalička a už sa toho nezbavím. Janey,veru tiež by som vynechala aj ten čajík,pokial malá nemá problémy s bruškom.Skús ju priložiť častejšie.Asi ti je lúto ju budiť,ale možno aj na to nájdeš sposob.Ono to niekedy aj trvá,kým sa množstvo mlieka a interval kojenia ustália.A súhlasím s Vivien.Slabé mlieko neexistuje. Hudy,na to,aby si mohla v pohode kojiť,nemusíš mať velké prsia. My nemáme nič nové.Dnes išla domov švagrinka s priatelom.Boli sme ich odprevadiť na zastávke.Malá ostala potom aj smutná.Ja tiež. Baby,predstavte si,čo sa mi stalo.Kúpila som si semišové topánky takej bledohnedej farby,dnes som si ich prvý krát obula von.Prídeme domov,vyzujem si topánky a ostala som šoknutá.Mala som zafarbené ponožky do žlta.A to sa mi vobec nespotili nohy.Jednoducho mi to tak zafarbilo.Tak mám nervy.Mamina je kožiarka a poradila mi,že ich mám ísť reklamovať.Nemáte niektorá podobnú skúsenosť?Ja si myslím,že aj keď ich budem reklamovať,tak obídem naprázdno a neuznajú to. Crying or Very sad

18.03.2007 20:56

Kukuc

Tak ahojte, posielam aj ja svoju foto brusinka, tiez som riadne bruchata ale moj maly sa taha dopredu a ako som spominala uz mam 19 kil navyse Laughing Ja si tiez picham uz nejaku dobu fraxiparin, aj som to uz pisala, mne uz nasli zrazeniky aj v plucach, mohlo ma to zabit Surprised ale uz je fajn, snad. Pichala som si dvakrat denne 0.6 teraz uz len raz, ale stale mam moc fibrinogenu, ale je to uz lepsie ako predtym... Kazde tri tyzdne chodievam na hemotologiu na krvne testy. Inak sa mame celkom dobre, maly je riadne zivy, kope a hmyri sa tusim stale.. Trocha sa obavam porodu, pretoze je maly dost velky a dufam ze to bude cim skor... A gratulejem hrozne moc k prvemu babetku Wink

18.03.2007 22:02

ivus80

Ahoj, Janey - nie je dolezite ani tak vela jest, ako vela pit!!! Je jedno co, ale pit, pit, pit. Ja som viackrat citila, ze ked som sa riadne napila, tak mi islo roztrhnut prsia, co sa mi tak naliali. A s relaxom mas uplnu pravdu, pri kojeni treba pohodicku. Ja uz som pisala, ze som kojila poleziacky a kym sa maly napapal, tak som si precitala casaky, knihy, lustila krizovky alebo sledovala telku. Normalne uz sa tesim na kojenie, lebo to bude asi jeden jediny mozny dovod na odpocinok. Netrap sa nad tym, ci mas malo mlieka. Mliecka je dost, moznoze mala potrebuje len castejsie pit. Skus jej davat kazde dve hodinky, ak sa prebudi. Dbaj na to, aby mala hodne zadneho mlieka, predne je take skor cirejsie, vodnate - to zazenie smad, ale to zadne je take hustejsie (urcite si si to uz vsimla) - to zazenie hlad. Uz teraz vobec neplati, ze dieta treba krmit kazde tri hodiny. Dieta treba nakrmit vtedy, ked to potrebuje. A cim castejsie budes prikladat, tym viacej sa bude mliecko tvorit. Hlavne sa nestresuj!!!! Ja som maleho kojila kazdu 1,5 hod. Exclamation Vsak tak moje prsia aj vyzerali, ale co tam po tom. Postupne budes mat viac a viac mliecka. Ak Ti mala kratko po kojeni place, skus najprv zisit, ci ju neboli brusko, ci nema koliku alebo nebodaj reflux. Odvaz si ju pred kojenim a po kojeni a takto zistis, ci dobre papa. Ak nevygrcka toho vela (co je priznakom refluxu) a vypije dostatok, tak je niekde inde pes zakopany. Moze jej byt teplo alebo naopak zima. Moze sa jej zdat, ze ma perinku moc utiahnutu alebo naopak, potrebuje trosku viacej zaviazat, vraj sa takto babetka lepsie citia, pripomina im to tesnost v brusku. Niekedy staci, ked Ta pocuje, citi a upokoji sa. Babetko si pyta papat tak, ze otaca hlavicku, ma otvorene ustocka a ked jej prilozis palec, tak cucka. A este sa vratim k mnozstvu vypiteho mliecka na jedno nakrmenie, tak to neviem, zial, s istotou povedat, ze kolko je to tak akurat, to si treba zistit, kolko je potrebne, aby dieta v druhom tyzdni vypilo. A co sa tyka prikrmovania Bebou, tak neviem, ci treba aj feniklovy cajik, ja som kojila bez prikrmovania inym mliekom tak do 7-8 mesiacov. A este k strave dojciacej matky - vraj su vyborne obycajne zaprazene polievky na mlieckotvorbu. Davaj si vsak pozor na to, aby si nejedla citrusy, kivi a podobne alergenne potraviny, naduvajuce potraviny - kapustu, strukoviny, soju, majonezu a pod. Smejem sa na reakcii Tvojho muza - teraz v noci? :D :D :D (prebalit) Typicky chlap :D :D :D A ako zvlada pokakanie sa malej? Lebo nepoznam chlapa, co by dobrovolne prebalil pokakane dieta. Ondrejko ked sa pokakal alebo teraz, ked kaka do nocnika, tak manzel aj bratia odchadzaju z miestnosti hundrajuc, ze ako to strasne smrdi. Ja im na to vzdy poviem, ci oni ser. konvalinky. Kamaratkinho manzela z toho natahuje a zase inej kamaratky manzel sa vzdy musel ist vyvraciat, ked ho prebalovala z pokakanych plienok :D Taki su to hrdinovia, ti chlapi :D :D :D A bezne sa mi stalo, ze ked som maleho prebalovala pokakaneho, tak sa mi hovienko dostalo na ruku, alebo sa mi maly rovno vykakal na ruku a podobne. Ja si neviem predstavit, co by to spravili s tymi nasimi silnymi polovickami. Vsak by asi skolabovali Rolling Eyes :D :D :D Lubi - aj moj manzel akosi nevie pochopit, ze v tehu som citlivejsia, pre kazdu kravinu sa rozplacem. A neznasam, ked uz placem, tak pride ku mne stale do mna hudie, ze co mi je, nech mu poviem, co mi je, ze preco placem a tatko dookola a neda sa odbit tym, ze nech ma necha tak, ze neviem, preco placem, neviem, on na to, ze akoze nemozem vediet, preco placem - no proste na porazenie Rolling Eyes A casto v poslednej dobe byvam na neho nahnevana pre kraviny, ale potom si predstavim, ze by umrel alebo by sa mu cosi stalo, tak ma hnev hned prejde a som spokojna, ze mam vobec manzela, nech je, aky je, ze ani ja nie som idealna :D Lubi - topanky Ti MUSIA vyreklamovat. To je chyba vyrobku, ze farbi. Aj keby sa Ti noha spotila, co je v topankach normalna vec, tak topanky nesmu farbit Exclamation Exclamation Exclamation Mas zakonny dovod na reklamaciu. Pa

19.03.2007 05:49

ivus80

Ahoj, ide ma porazit:((( Je skoro sest hodin rano a ja som dnes este nespala:((( Ondrej sa rohodol, ze jednoducho spat nebude a basta. V noci sa mi zacal pytat cikat, tak sme hore tri-styri razy za noc. Potom vzdy zaspinka. No dnes akoby utal. Zobudil sa kratko po pol noci, co som ja este nespala, akurat som sa dostavala do pohodicky,ked sa zacal vrtiet, rychlo som ho dala vycikat, no potom stale som nemohla zaspat. Potom sa zobudil kratko po jednej a zaspal az pred piatou. Ja doposial nemozem zaspat, tak som si zapla net, ze aspon si cosi pozriem, uz sa ani nemozem prevalovat v posteli. A aby toho nebolo malo, drobec zacal stikutat, tak uz-uz by som aj zaspala, ked ma z driemot prebralo stikutanie babetka. No proste des a hroza. Som zvedava, ako prezijem dnesny den. Esteze mam navarene, tak budem len polihovat. A ked som isla rano vyvetrat spalnu, tak ma tak vylakal nas pes, ze som myslela, ze uz porodim. Tak Vam prajem pekny den a idem sa pokusit aspon chvilu si pospat. Pa

19.03.2007 07:47

vivien

Dobre ranko :D U nas prsi..., taky den akurat na spanie... Panecku Ivus, dufam, ze sa ti aspon troska podarilo pospat... Ja uz tiez neviem, kedy som sa dobre vyspala, v noci som hore tak 4 krat. Ivus aj ja sa strasne tesim kojenie :D Idem nieco zbuchat na ranajky, tak sa majte zatial pekne, pa.

19.03.2007 10:33

sirky

Ľubi - ano , ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy , takže možem celý život brať hormóny. a ty máš čo, zníženú či zvýšenú funkciu? Inak k tým topánkam: raz som pozerala takú reláciu a tam presne hovorili, že ak výrobok takto púšťa farbu, tak je dôvod na reklamáciu. Ale určite sa budú v tej predajni vyhovárať, prípadne ti ich zoberú a časom povedia že reklamácia nebola uznaná( mám podobnú skúsenosť). Potom im treba povedať že tie boty vezmeš na slovenskú obchodnú inšpekciu a že necháš ich, nech to teda oni posúdia. A uvidíš ako zmenia názor. Ja som tiež takto reklamovala topánky a toto som im povedala. najprv sa tvárili, že ved im ich odneste a hned na druhý den ráno mi volali že reklamáciu mi teda uznajú a mám si prísť pre peniaze. :D

19.03.2007 10:35

sirky

Baby inak všimli ste si že oswa sa nám nejako neozýva? :D že by bola už ďaľšia po janey?

19.03.2007 12:25

vivien

Ahojte, inac Sirky aj mna to napadlo, ze sa Oswa davno neozvala, takisto ani Meloa a Yasmine uz davno nepisali... Kukuc pekne brusko :D

19.03.2007 13:19

sirky

vivien veru máš pravdu. počkaj, ochvíľku napíšu že už majú poklady v náručí... :D

19.03.2007 13:50

ivus80

Ahojte, Vivien - spala som do pol desiatej, moj maly do pol jedenastej. Aspon cosi. A u nas prsi dazd so snehom, maly sa vytesuje, ze snezi :D Lubi - presne, ako pise Sirky - ked neuznaju reklamaciu, tak im povedz o inspekcii. Predavaci sa boja inspekcie ako cert svatenej vody Cool Sirky - aj mne veru napadlo, ze sa Oswa neozvala, naposledy tusim v piatok. A ona bola taka stabilna prispievatelka. Som zvedava :D Tak zatial pa, slubila som malemu, ze mu dam cizmy a budeme bezkat po kaluziach. Ale zaujala ho stvorkolka auticko, tak idem este kuknut, kde je co zaujimave.Pa

19.03.2007 16:03

oswa

Ahojte matriosky... Laughing Tak dnes som bola na poradni, krcok je sice este vysoko, ale uz sa otvara....No a dr. uz navrhol termin...skor ako som cakala...29.marec Exclamation Confused: Shocked Rolling Eyes Laughing Vtedy ma akurat moj gyndos sluzbu...aj ked uz nie je v nemocnici, zaskakuje za dovolenkujuce doktorky....takze vo stvrtok sluzi a asi sito radsej pistim a pojdem ten datum....Alebo v sobotu, ked bude sluzit primar, ten mi teraz robi poradnu...som otvorena tak na 1 prst... Ono je to taky zvlastny pocit, ked viem, kedy to bude...Je to aj dobre, aj zle....Zmiesane pocity Shocked :D Dnes som bola pozriet aj moju susedku s 3 tyzdnovou Saskou...no nechapem, ako to babo za 2 tyzdne podrastlo....BOla sranda...moj drobec cikutkal akurat v brusku..a na to zacala cikutkat jeho kamaratka.... Laughing Je to sranda..ze jeden drobec uz na svete a druhy este v brusku... Keby sa mala narodila v termine, tak by bol medzi nimi rozdiel len 8 dni..takto to bdu 4 tyzdne... No nestihla som este vsetko precitat...tak potom dopisem...pa zatial Ale aj tak sa tesim,ze budeme mat tak blizko vrstovnicku.... No a este jedna nemila evc...zacali mi dost puchnut nohy, dnes aj ruky..aj ekd som mala vcera tlak 87/56..aspon ze nie je vysoky... No a zrejme z toho dovodu mam +12kg..o +1kg za tyzden !! Sestricka na poradni skonsatovala,ze na mna sa nelapilo skoro vsetko, co sa na tehotnu moze nalepit.... Evil or Very Mad Lubica..tak sme sa nejako obisli..dufam,ze prietoky ti dopadli dobre...Asi si musela cakat, kym dorobia tu tehotku pred tebou...Urcite ti ho robil primar, lebo Sonogova tam nebola .... Inak teraz bude rodit len primar a Borko..aby si vedela, ked to na teba najbliozsi tyzden pride Shocked Ucim 5.rok...Hned po skole som tam zacala...Tych nohaviciek som si kupila 1 balenie...no hadam postaci....Jedny an den...a zabalila som dvoje klasicke bavlnene,..Keby neico, vyslem draheho....Inak tie kuponu mam aj ja..len smola, neviem, kde je ucet...lebo aj ten treba prilozit Crying or Very sad

19.03.2007 16:41

ivus80

Ahojte, tak Oswa je este cela, len sa nam dlhsie neozvala :D :D :D Baby, mam take divne bolesti v podbrusku, ako keby som mala dostat kramy. Myslite si, ze to su tie falosne kontrakcie? Zajtra idem na poradnu, tak som zvedava, co povie doktorka. Jeeeej, Oswa, za 10 dni uz budes mat na rukach drobceka. A ides normalne ci cisarom, ked to mas naplanovane? No - babetka velmi rychlo rastu. Uvidis obrovsky rozdiel, ked prilozis svoje babetko ku kamaratkinej dcerke, ta sa Ti bude zdat ako obor oproti tomu drobciatku, co si prinesies z porodnice Ty Wink

19.03.2007 17:31

vivien

Oswa, tak 29- teho je uz buduci tyzden, panecku, ale to leti... Mne to strasne rychlo zbehlo, pri Adamkovi sa to vlieklo akosi pomalsie, ale to je asi tym, ze ked uz jedno dietatko je, tak si clovek ani neuvedomi, ako to leti... Inac dnes som rozmyslala, ze mi bude za tym bruskom asi aj smutno, ale strasne sa tesim na drobceka :D :D :D

19.03.2007 17:41

oswa

Lusi...tak ste mali zivo...no to pocujem prvykrat..e predna a zadna voda Exclamation Exclamation Zzuzi..len pekne lezkaj a oddychuj..potom uz aj tak oddychovat nebudeme :D Janey..Mala je straaaaaaaaaaaaaaasne zlatunka..v dobrom ti to vsetky zavidime...len nech ste obe ok.... ja sice babo este nemam...ale dr. nam na priprave vravela,ze babatkam staci len mlieko..caj nemusia...Keby ste boli le na umelom mlieku..tak aj cajik..ale kezd eaj kojis...vraj jej uhasi smad to predne mliecko, ktore dostava od teba...A tiez sa priklabam k nazoru vivien..ze nedokrmovat...lebo moje 2 kamaratky takto postupne prisli o mlieko..aj ked mudre knizky hovoria nieco ine...Ale ved uvidim, ako nakoniec skoncime my..Lepsie je radit druhemu Smile Lubi..a aj ekd som uz gratulovala..este raz..vsetko na k meninkam... Wink Cool A s tymi topankami ma mamina pravdu...Davali raz na 3TV relaciu o topankach, v Partizanskom je nejaky skusobny ustav, ci co..A farbenie od topanok je jeden z dovodov na reklamaciu. MUsia ti ju uznat, inak sa obrat na SOJku sirky,....preeklampsia to teda dufam nie je...to by mi aj na poradni povedali..a a jeden z hlavnych priznakov je VYSOKY TLAK...co u mna nehrozi..Opuchy v tomto stadiu su jormal;ne a musim zaklopkat, aj ked rebro stale boli..zda sa mi ,ze o nieco menej, asi uz konecne maternizca zostupuje nizsie...A pomaha, ked si lahnem na lavy bok...A chvalabohu...s hlavou uz 4 mesiace problemy nemam.....Odkedy som ostala doma..klop-klop... Nesmies vsetko citat.... Laughing A neboj..mna tiez caakju vsetky mozne vysetrenia po porode...koli leukocytoze a blbemu krv.obrazu.... Sirky a normalka som sa zasmiala..Ak apnika,ze tu nie som 3 dni:-)) Aj s vivien ste podarene....som sa nasmiala... hudy...kazda jedna sestra aj dr. ti povie, ze uspech kojenia nezavisi od velkosti prs...Ja tiez nie som zrovna Samantha Fox a vobec sa tym nmezatazujuem...skus pozitivne mysliet..Ja si hovorim,ze to pojde a hotovo.... Razz A ja si picham koli cuktrovke, nie zrazanlivosti... Kukuc..paradne brusko Shocked Laughing nevyzeras na 19kg...vsetko ti to zrejme slo len do bruska.... Baby..fakt ste podarene..ako sa strachujete.... Wink Ivus...porod bude normalny..nema byt preco cisar..Maly je otoceny..Len mi daju tabletku na "zmakkcenie" porodnych ciest a krcka a malo by to ist potom ako klasicky porod...Len o nieco rychlejsi./..teda dufam.... Tak sa drzkajte.....papa

19.03.2007 19:52

Ľubica Krištofová

Ahojte No ďakujem za rady k topánkam.Som rozmýšlala,že poskúšam tento týždeň,či budú ešte farbiť a podla toho ich buď budem alebo nebudem reklamovať.Lebo dnes som ich mala obuté a to aj pršalo a nič.Pýtala som sa na to ešte jednej známej z obuvárskej firmy a ona hovorí,že niekedy zafarbí len prvý krát a potom je to už v pohode.Vraj mám skúšať tento týždeň a podla toho sa zariadiť.Tak uvidíme. Kukuč,pekné brušino.Na to,že si tolko pribrala to nie je také hrozné. Ivuš,to máš teda pestré,keď sa ani nemožeš riadne vyspať.To už máš nácvik na prebdené noci pri malom. Ivuš a neotáčal sa ti malý v brušku?Lebo ja tiež mávam také bolesti.Aj dnes som také mala a potom mi na prietokoch povedal,že má chrbátik na pravej strane.A to som si istá,že dovtedy ho mal nal na lavej strane. Sirky,ja mám takú neustálenú diagnozu.Mám zvýšenú funkciu,ale ono sa to všelijako mení.So mnou je to tak,že ja tam mám len to najhlavnejšie tkanivo potrebné pre život a to je všetko.Vlastne tam nie je skoro nič.Ani na sone to nie je vidieť.Doktor mi povedal,že za tie roky jeho praxe takú raritu ešte nemal.Tak som pre neho zaujímavý prípad.Ale dal ma dokopy a mám to v pohode.Akurát teraz v tehu beriem vyššie dávky.A ty to máš odkedy,tieto problémy?Ja približne od 6.roku,ale v skutočnosti to začalo skor,len moja detská doktorka to odflakla,takže sa na to prišlo neskoro.Keby ma poslala na vyšetrenia vtedy,keď mala,nemusela som takto dopadnúť.Takto mám tabletky na celý život.Ale vždy si hovorím,že je strašne vela ludí,čo majú so zdravím ovela horšie problémy. Oswa,keby to bolo 28.,tak by to bolo na narodeniny mojej malej. Zo záznamov sme išli o 11.Aj som tušila,že ty si už určite ovela skor išla domov,ako my prídeme dole.Prietoky dopadli dobre.Primár bol taký rýchly,že mi len povedal,že je všetko v poriadku,videli sme vajka,nožičky a to bolo všetko.No a mne tá mladá doktorka povedala,že tam sú teraz ona a primár a Borko robí tri krát do týždňa.Akurát tá moja kamoška,čo dnes porodila,tak pri nej bol Borko.Vlastne bol tam ten istý tím ako keď sa jej narodila malá.Len detský doktor tam bol druhý,mladý. Verím ti,že máš zvláštny pocit z toho,kedy budeš rodiť.Podobne som sa aj ja cítila,keď som vedela,na ktorý deň mám naplánovanú sekciu.Vlastne mne vtedy Sonogová v nedelu povedala,že na druhý deň možeme.Odrazu som bola z toho aj nervozna,aj šťastná,všeličo možné.Nedá sa to opísať. K tým kuponom treba aj pokladičný blok?To som netušila.V časopise to nepíšu.Alebo to tam je napísané a prehliadla som to?Ak treba ozaj aj bločky tak mám asi smolu. A ešte raz ďakujem za gratuláciu. Baby,predstave si,dnes večer príde braško s frajerkou z Ba.Zajtra alebo napozajtra pojdu naspäť.Zajtra s nimi budem,tak sa teším jak šalená. Idem žehliť a kuknem TV.Majte sa dobre.

19.03.2007 21:24

ivus80

Ahojte, Vivien - aj mne bolo smutno za bruskom, kratko po porode som nechcela byt druhykrat tehotna tak skoro, resp. lepsie povedane iba tehotna bez porodu, t. j. ze by som bola napr. v piatom, siestom mesiaci aj pol roka :D Potom postupne prislo aj na to, ze uz by som aj porodila, no stale ma desil nasledny kolotoc :D Ale samoska prislo aj na to, ze som sa velmi zacala tesit na babo aj so vsetkymi starostami :D Casto rozmyslam, ci sa mi este podari byt niekedy tehotna, este jedno by som chcela, no uvedomujem si, ze toto moze byt posledne tehotenstvo. Snazim sa co najviac si ho zapamatat, hoci to ide tak strasne rychlo. Ved uz je to len za par dni :D a dalsie tehotenstvo je za mnou. Oswa - ked sama zasles na ten ustav v Partizanskom topanky, tak im musis za skusku zaplatit z vlastneho vrecka. Potom si mozes narokovat nahradu skody u vyrobcu, ak sa preukaze, ze chyba je vo vyrobku. Pokial viem, tak cca pred 10 rokmi to bolo tusim ze 800 Sk za skusku tenisiek, co si chcela dat odskusat kamoska. Nakoniec to nechala tak, lebo tie tenisky nemali hodnotu tych 800 Sk a vykaslala sa na to, kupila si nove. A ak Ti teda daju "vyvolavacku", tak to budes mat super, ja som uz po hodine od podania infuzie tlacila. Len som si nebola ista, ze ci mozu vyvolavat porod aj skor, myslela som si, ze ked ides rodit skor, ako je termin, tak je to na cisara. Preto som sa pytala. Lubi - maleho mam otoceneho uz dlho, takze dufam, ze sa neotacal nazad Shocked 28.3. idem na sono, tak dufam, ze bude spravne otoceny. No mohol sa otacat v tom zmysle, ze z boku na bok, ale dufam, ze sa neotacal hlavickou nahor. Ale vraj by sa uz v takomto tyzdni nemal otocit nazad, no clovek nikdy nevie. Vraj by hlavicka mala byt zapadnuta, tak by sa vlastne ani nemal ako odtial dostat. Teda - tak bracho pride. Super, tak si to uzi. Pa

19.03.2007 21:59

Lusisia

Ahojte.... No ja neviem, co sa deje, ale uz asi hodinu a pol mam cudne stahy v bruchu.... Uz som volala do nemocnice a povedali, ze to vyzera na zaciatok porodu, ale ja tomu este stale neverim.. Asi ani neuverim, kym neuvidim maleho Laughing ALebo kym to nezacne naozaj velmi boliet!!! Hahaha No uvidime... Wink Teraz som unavena, asi si idem lahnut trosku, uvidime, kam to pojde... Zatial sa tesim Wink Dam Vam vediet... Ak sa neohlasim, tak viete, ze sa nieco deje... Wink

20.03.2007 07:05

vivien

Dobre ranko :D U nas krasne svieti slniecko. Lusisia, tak drzim palce, ak sa uz chystas na porod, tak nech je to cim menej bolestive Wink

20.03.2007 08:27

katy22

dobre ranko matriosky teda u nas prsi od vcera non stop Twisted Evil a estre sa k tomu pridal studeny vietor...no radost Twisted Evil mne uz asi dva tyzdne puchnu ruky, najprv to bolo celkom v pohode, ale dnes v noci som sa dvarazy na to zobudila..az to bolelo. som zvedava co mi povie doktor vo stvrtok. inka tlak mam nizky, moc v poriadku. vraj to moze byt tym, ze uz sa mala tlaci do porodnych ciest. ja by som uz aj prijala porodit, prave kvoli tym opuchom. mozno v piatok vecer. vtedy ma doktor sluzbu. no sama som zvedava. Lusisia - drzim palce, tak mozno budes dalsia v poradi Smile Vivien - ty sa este pekne drzis, sikulka Oswa - super ze vies kedy sa ti malinke narodi. vitaj v klube opuchajucich Confused Lubka - dodatocne ale nemenej srdecne vsetko naj k meninam, hlavne zdrave babetko a pohodovy porod Smile Kukuc - pekne brusin, take gulatucke Smile idem ja daco popracovat, asi uz nachystam postielku definitivne, nech to mam podla seba a nemusia narychlo moji chystat :D

20.03.2007 09:03

meloa

Dobré ránko tehulky, Janey gratulujem k malinkej a prajem veľa zdravička a mliečka!!!!!!!!!!!!!!! :D Je kráááásna. My sme ešte 2v1, snažím sa dávať si pozor, ale aj tak sa to teraz nedá, učím sa na skúšky a pracujem na diplomovke. Akurát ma bolia skoro stále kríže, občas aj bruško, ako pri menzese, tvrdnúť mi tvrdne - pre mňa už nič nové. Ozaj baby druhorodičky - aj vám odišla tá hlienová zátka? Ja neviem, či to bolo ono, ale nebolo toho veľa, ale taký belavý hlienik? No vyzerá to tak , že Lusisia bude druhá - drž sa a nech máš v pohode pôrod. :D Oswa je to asi zvláštny pocit, keď vieš, že 29. ideš na vec a uvidíš svoje zlatíčko. :D Wink Ja a moja váha - no comment - 20 kg mám na sebe navyše a som zvedavá , kedy ich zhodím. Ak sa mi podarí, večer pridám foto. Tak sa zatiaľ majte krásne a som zvedavá, či pribudnú nové bábetká.

20.03.2007 09:27

Lusisia

Dobre ranko... Tak ja sa poslusne hlasim, ze sme este stale pokope... Ked som si lahla, tak to postupne preslo a nakoniec som zaspala... Tak asi tak... Ale veru mi nebolo vsetko jedno Cool Tak poctivo stale cakame aj my Wink Ale su to nervy toto cakanie.... Ale vcera zo mna vyslo aj take nieco lepkave, nebolo toho vela a bolo to cire, tak mozno to bola ta zatka... Ale ta vraj moze odist aj 2 tyzdne pred porodom... Vivien, no mas dobre velke brusko aj Ty, tak sa este drz Wink Oswa, tak to uz o tyzden... Ako sa citis??? Ja kebyze si mozem vybrat, tak by som tiez radsej vedela presne kedy, ako takto cakat...

20.03.2007 11:14

katy22

caute baby ta hlienova zatka je zafarbena na bledoruzovo alebo bledohnedo alebo moze byt aj trosku krvava. a to mnozstvo je ozaj dost velke. uz sme to tu tusim pisali, ze take mnozsztvo si urcite nepomylite s nicim inym. inak mozete mat silnejsi vytok, ten byva bledy

20.03.2007 12:54

vivien

Ahojte, Katty akurat som chcela napisat, ze ta hlienova zatka ma byt zafarbena :D Mne pri Adamkovi odysla spolu s plodovou vodou... Lusisia, mas pravdu niekedy moze odyst aj 2 tyzdne pred porodom..., ale u kazdeho je to inac...

20.03.2007 13:11

ivus80

Ahojte, dnes som bola na poradni, vraj mam maleho uz dost nizko, preto mavam bolesti v podbrusku, ze mi maly dost tlaci. Tak mi dala nejake magnezium na utlmenie cinnosti maternice. Po dlhom case som si navarala francuzske zemiaky (mimochodom aj to je rychlovka, aj ked nie az taka rychla ako ine, no tiez sa da zaradit medzi rychlovky, lebo sa da robit aj na etapy - zemiaky si mozes uvarit aj den dopredu Wink a ostane je uz fakt len hracka Cool ) a nemozem sa ich dozrat. Mnaaaam Wink Meloa - neviem o tom, zeby odtiekla hlienova zatka, no tiez som mala taky belavy az zltkavy vytok, ale to mavam cele tehu, akurat niekedy mi ostane aj na papieri, kde sa utieram. Uz sa tu o tej zatke pisalo, myslim si podla toho, ze toho hlienu bude asi viacej, tazko povedat. Ale vraj odtok hlienu nie je taky "vazny" ako odtok plodovej vody, ked ta odtecie - musis ist do porodnice podla moznosti hned Wink No a skusene mamicky Vivien a Katy to upresnili Wink Mne sama zatka neodtiekla, dokonca mi museli prepichnut vodu. Tak pa, pojdeme asi vonku, aj ked prsi, ale treba aj malemu aj mne sa vyvetrat.

20.03.2007 14:30

oswa

Ahojte matriosky.. Tak ako sa vodi?? Mne tie nohy zacali puchnut ako svina, aj dokoncaprsty na rukach, co sa mi este v zivote nestalo. Crying or Very sad Este som nevolala mojmu gyndosovi, stale sa neviem rozhodnut, ci ist 29.marca alebo to nechat na vikend.... Dnes som utierala perinace pod postelou..no katastrofa...brucho zavadzalo ako slak...som skoro ostala v tom perinaci Shocked Laughing Inak od vcerajsieho vysetrenia krcka stale slabo krvacam, taka tmava krv ako na konci menstruacie, malo,ale predsa...tak uz ma to zacina znepokojovat... Evil or Very Mad Lubi..zase ovela skor som nesla...vypadla som asi o 10 30....A to som tasm bola okolo 9... Crying or Very sad O tom pokladnicnom bloku je to v casaku... ivus..s tym partizanskym sm nemyslela,ze hned to reklkamovta tam..len jednoducho postrasit predajcu,....To tiez zabera :D A s tym vyvolavanim...Cisar sa nerobi standardne...Mnohi gyndosi,aspon ten moj, sa mu brani,pokial moze...Nevidim rozdiel v tom,ci sa rodi v 40,alebo 38,co sa tyka cisara.....Praveze je babo mensie, tak by bol cisar zbytocny vivien..pocasicko ti zavidim...u nas do vecera leje.... Lusi....nooooooooooooooo...ze by to uz islo?? Citim sa...stale neviem ako....aj sa tesim, aj je to zvlastne...Ale strach si nepripustam..aj tak mi to nepomoze... meloa...belavy hlienik urcite nebola zatka...To ide vacsinou aj s troskou krvi...To bol asi iba obycajny vytok....ja ho mam od prvych tyzdnov tehu Tak sa drzkajte..idem povesat pradlo....a vylozit tie stlpy (nohy) Exclamation Exclamation

20.03.2007 17:09

vivien

Ahojte, Oswa pocasicko dlho nevydrzalo, aj u nas prsi. Co sa tyka toho krvacania, tak sa podla mna nemas coho bat, ja chodim na kontrolu do nemocnice od 34 tt, odkedy som bola v nemocnici kazdy tyzden, a stale po vysetreni trosku spinim..., aj ma na to doky upozornil... Baby strasne ma bolia od dnes krize, ale brutalne, doteraz som to nemala, mam pocit, ze rozsypem, boli aj vas takto chrbat?

20.03.2007 17:16

oswa

Vivien,....mna krize bolia kedykolvek nieco urobim...Ked napr. umyvam dlazky mopom, tak po jednej izbe musim oddychovat, co mi idu vyletiet....Inak ma pobolievaju stale... Co sa tyka toho spinenia...po m,inulom som tiez trosku spinila, upozornil ma na to dr., len to bolo par hodin a dost....teraz je to odvcera.....A viac ma brucho boli..... Ale to bude tym,ze krcok sa uz otvara...asi....

20.03.2007 18:56

Janey

Ahojky. akosi nestíham. malá je síce strašne zlatá a aj vela spinká a papá... ale ked spí ona tak aj ja. Mliečko sa mi rozbehlo už nedokrmujem.iba čajik aj to minimálne... dakujem za všetky rady. Eštevma trošku bolia štych tak neviem dlho sediet ale myslím na vás. Smile

20.03.2007 20:48

ivus80

Ahoj, Oswa - aj ja som dnes upratovala, maly mi vyhadzal knihy, tak som sa rozhodla, ze si poumyvam skrinky, uz len umyt kuchynsku linku, nadiavovat, umyt poriadne kupelku a velka noc moze zacat :D (teda velka noc zacne aj bez toho, ci mam alebo nemam upratane - len vysvetlite to mojej mame, ze to s upratovanim netreba prehanat - ona ma uz vsetky okna umyte, uz umyva aj skrinky, kazdy den nieco umyva, lesti a pod. Rolling Eyes ) Este mi sestra umyje okna Wink A s tym krvacanim - volala si doktorovi, ze ci je to normalne? Viem, ze po vysetreniach niekedy mozes krvacat, ale co viem, tak len tak slabulinko cervnou, viac ruzovou, lebo pri vysetreniach mozu prasknut povrchove cievky. Ale odbornik nie som, no ja by som radsej volala doktorovi alebo isla rovno k nemu, nech sa na to pozrie, ci je to OK. Vivien - bolievaju ma krize, aj to podbrusko, ako som uz spominala, niekedy sa citim ako rozpadajuci sa Pinokio. Uz sa nam to blizi, takze sa nie je comu cudovat. Janey - :D si zlata, ze napises aspon par slovicok. Myslim na Teba aj ja (a urcite nie som sama Wink , urcite na Teba myslime vsetky). Drz sa a ked budes mat viacej casu, tak aj viacej napis. Ved mi si pockame Cool Pa

20.03.2007 20:49

ivus80

Ahoj, Oswa - aj ja som dnes upratovala, maly mi vyhadzal knihy, tak som sa rozhodla, ze si poumyvam skrinky, uz len umyt kuchynsku linku, nadiavovat, umyt poriadne kupelku a velka noc moze zacat :D (teda velka noc zacne aj bez toho, ci mam alebo nemam upratane - len vysvetlite to mojej mame, ze to s upratovanim netreba prehanat - ona ma uz vsetky okna umyte, uz umyva aj skrinky, kazdy den nieco umyva, lesti a pod. Rolling Eyes ) Este mi sestra umyje okna Wink A s tym krvacanim - volala si doktorovi, ze ci je to normalne? Viem, ze po vysetreniach niekedy mozes krvacat, ale co viem, tak len tak slabulinko cervnou, viac ruzovou, lebo pri vysetreniach mozu prasknut povrchove cievky. Ale odbornik nie som, no ja by som radsej volala doktorovi alebo isla rovno k nemu, nech sa na to pozrie, ci je to OK. Vivien - bolievaju ma krize, aj to podbrusko, ako som uz spominala, niekedy sa citim ako rozpadajuci sa Pinokio. Uz sa nam to blizi, takze sa nie je comu cudovat. Janey - :D si zlata, ze napises aspon par slovicok. Myslim na Teba aj ja (a urcite nie som sama Wink , urcite na Teba myslime vsetky). Drz sa a ked budes mat viacej casu, tak aj viacej napis. Ved mi si pockame Cool Pa

20.03.2007 20:52

ivus80

21.03.2007 13:48

vivien

Ahojte, tak kde ste vsetky? Ako sa mate? Ja som opat mala v noci take menstruacne bolesti, asi cca kazdych 12 min, po 2 hodinach to prestalo, kedy sa to u mna rozbehne... V piatok mam ist na kontrolu do nemocnice, tak som zvedava ako na tom je krcok... Tak sa zatial drzte, pa.

21.03.2007 14:23

oswa

Ahojte tehulky.. Janey..super, ze napsies aspon par slovicok.... Moja susedka mi akurat dne svoalla,ze malinkej nezabrali kvapky na ocnu infekciu a m useli jej prepichovat slzne kanaliky..Darobcek ze plakal ako o zivot...Chudatko male.... Mna dnes nenormalne bolia krize,ale fakt hrozne..aj ked lezim,sedim,to je jedno...Aj cely chrbat.... Krvaca uz nekrvacam, tak dr. som nevolala, este ani koli porodu...Lebo neviem, pre ktoreho porodnika sa mam rozhodnut.... Shocked ASpon v tomto je to super...ze viem, kedy to bdue..mozem si vybrat, aj sa doma pekne pripravit, oholit, dat si poslednu vecer Shocked Laughing a ist na vec Wink U ans od rana snezi...faktr blaznive pocasie...Keby bolo pekne, ked pojdeme z porodnice.. Manzela om nahovorila,ze nech si v sobotu este skocime na nakupy, potulat sa po meste na pizzu a tak...V nedelu pekne vsetko vyupratujem a potom nech sa deje, co sa deje Laughing Aj diabetlogicka mi povedala,ze do porodu nech si este davam inzulin, uz jej nemusim ani volat ,ze potom sa mam prist op 1/2 roku ukazat na kontrolu..Trochu mi to pris,lo divne, no ale co uz.... Tuto noc som inak spala priserne...asi 4x za noc hore, krioze boleli ako fras...ked sa otacam, praskaju mi krize ako stare konare...A ked som aj zaspala, tak drobcek zacal diskoteku.... No uz som sa postazovala, je mi lepsie... Rolling Eyes Laughing Tak sa drzkajte.....

21.03.2007 15:34

ivus80

Ahojte, dnes mam zase den typu ked sa dari, tak sa dari alebo na posrat... aj hajz.. spadne Evil or Very Mad Rano pohodicka, aj som sa dobre vyspala, aj maly bol v noci super, spal celu noc. Akurat, ze som este po stvrt na jednu rano Exclamation bola na stavbe, moj manzel sa tam zabudol, tak sa zapracoval, tak som ho isla kukunut, ci vobec este zije Wink Pripravila som si vsetko na obed, dnes som varila pre 4 chlapov, co mi robia na stavbe a Panbozko ma osvietil, aby som kurcata dala piect skor. Nastastie Cool Potom som zapla aj mamin sporak - ruru, kde som isla dat piect zemiaky, ze nech si chlapi pochutnaju Wink No po chvili mi vyplo svetlo aj oba sporaky Shocked Tak som volala ocovi (elektrikarovi), ze ako zistim, ci su vyhodene istice. Zistila som, ze istice su v poriadku, aj manzel potom sa na to dival, chyba tam nebola. Nahojrsie na tom vsetkom bolo to, ze na stavbe bola zapnuta v sieti miesacka, zvaracka, cinkular a neonka a vsetko islo potom len na dve fazy Shocked A nevedeli sme, ci je chyba len u nas alebo zase nieco elektrikari robia. Tak som znovu volala ocovi, ze nech zisti, co je vo veci. Tak zistil, ze chyba je u nas. Tak utekal kvoli tomu z prace skor. Chyba bola v tom, ze som zapnutim oboch sporakov tak pretazila siet, ze to poistka nezvladla a rupla. Jednoducho vsetky stroje a pristroje na stavbe a plus moje sporaky k tomu - to uz bolo na chuderku elektriku privela Rolling Eyes No ale co je najhorsie, ze zemiaky neboli upecene Shocked Tak som ich dala na tom plechu na piecku a tak nejako som sa snazila ich upravit do stavu jedleho Confused Islo ma porazit. Clovek sa snazi, aby spravil co najlepsie a ono sa to takto vyvrbi :D Ale uz je OK, uz som stihla aj upiect pizzove kolaciky, tak si rekapitulaciu kucharky vynahradim a opravim :D Dufam :D :D :D Aj u nas statocne snezi a akurat ohadzujeme pivnice, tak dufam, ze nebude mrznut Evil or Very Mad Oswa - aj ja som sa postazovala a tiez to veru dobre padne. Wink Esteze sa navzajom mame, ze sa mozeme takto vyrozpravat Wink Drzte sa, uz sa to tak straaasne krati, ze kazdu chvilku sa moze ktorakolvek odmlcat a vratit sa uz bez akcie (2v1 Wink ) Pa

21.03.2007 20:12

Janey

Ahojky. no snažím sa aj si vás trošku čítať. Ale malá sa mi tak rozpapkala že už nespí tie tri hodinky ale menej. niekedy si pýta aj každu pol hodinku... A vždy pekne papá... Len neviem či jej mám dávať vždy ked si pýta... ale je pravda že je maličká tak asi potrebuje tolko. V noci mi dosť plakala. Myslím že som asi zjedla niečo čo jej nesadlo. Tak si ani poriadne nepametám ako som ju v noci kojila... Ale bolo to určite po ležiačky a asi som hned zaspala a ona pri tom papala.... :D Bola som asi velmi unavená. Pekne mi priberá, najviac si to všímam na prstikoch ako jej baculateju... :D Oswa neprežen to s tou prechádzkou .... mne perchádzanie sa po výstave spustilo vodu... Tak sa držte babulky držím vám velmi palce a teším sa že aj vy na nás myslíte :D :D :D

21.03.2007 22:49

Ľubica Krištofová

Ahojte. Ivuš,tiež si myslím,že už nemajú šancu otočiť sa hlavičkou nahor.Moj malý si otáča chrbátik každú chvílu.Niekedy tak často,že mám v tom trošku chaos,keď sa ma niekto opýta,že čo má na ktorej strane,tak ani neviem.Predtým sa tak často neotáčal,tak som lahko vedela podla kopania,že čo kde má.Teraz viem kde má chrbátik len podla čkania. No a tiež si chcem toto tehotenstvo navždy riadne zapamätať,lebo ak to bude tak,ako sme sa rozhodli že tretie bábo nebude,tak takéto čosi už nezažijem. Bracho s frajerkou tu boli.Hoci vedeli velmi dobre o kolkej chodí malá spať,tak prišli až po šiestej večer.A malá poobede nespala,takže to bolo o to horšie.Ale pokecali sme si.Nezabudli na moje meniny,ani na Peťulkine narodky,čo bude mať zachvílu a doniesli nám aj darčeky.O tie moc nejde,ale urobili radosť.A tu je pravý dovod,prečo sa tu vobec ukázali,hoci od oktobra tu neboli.Kúpili si auto,majú 3 dni na odskúšanie,tak ho vraj chceli vyskušať aj na dlhšiu trasu.Preto prišli.Inak by ich čosi také nenapadlo.Pýtala som sa brata,že keď príde na prepis auta,či nás príde aspoň na sekundu kuknúť ak už bude malý na svete.Vieš čo mi povedal?Že nebude mať čas sa zdržiavať.No koment.A jeho frajerka sa ma pýta,že čo krstiny,kedy budú?A ja na ňu pozerám,že čo sa ma to pýta.Aj som povedala,že nech sa nehnevá,ale ešte som ani neporodila a ona chce už odo mňa dátum.A ona že ja viem,ale keď nás tu budete chcieť mať,tak ja dátum budem musieť vedieť najneskor druhý týždeň aprílový.Nedajú si vysvetliť,že to nie je jednoduché hneď vybaviť tieto veci na želanie niekoho.Neviem,čo mám na to povedať.Som im len na to,že keď nechcú prísť,nech to rovno povedia a bude to.Lebo som už bola naštvaná.Naši na mňa tak škaredo pozreli.No a čo.Tak si vieš predstaviť.Tak som sa na nich tešila a takto mi pokazili celú radosť.Kašlem na to.Už som sa vyžalovala,je mi lepšie. A ty máš tiež smolu.Keď sa darí,tak sa darí.Nemohla si tušiť,že to poistka nevydrží. Katy,ďakujem za dodatočné blahoželanie.Nech sa vyplnia všetky želania a bude dobre. Oswa,aj tak škoda,že sme sa už nevideli.Aj som myslela,že zbehnem dole za tebou,kým prídem na rad ale keď ma malý tak strašne kopal a ešte som si k tomu predstavila tie schody,tak ma to prešlo.Ani som netušila,že to bude trvať tak dlho,kým zoberú mňa.Aspoň mne to pripadalo ako celá večnosť. O tých bločkoch som to nikde nenašla.To som fakt taká slepá?Viem,že je to na tú velku súťaž,kde musíš nakúpiť aspoň za 1000 Sk a poslať aj bloky.Na tú,čo je tam vpredu,to nepíšu. To počasie je ozaj divé.Skoro ma trafil šlak,keď som uvidela ako je vonku.Ja som ešte zimné topánky neodložila do zabudnutia,takže som ich nemusela zas vykladať.Pre moj organizmus sú to riadne šoky,takéto zmeny počasia.Jazva po cisárskom ma tak príšerne svrbí,že až. Ivuš,to si musela mať radosť,keď malý vyhádzal knihy.Mňa by asi porazilo.Ja mám nervy už len vtedy,keď malá rozhádže hračky po byte. Janey,to je super,že nám aspoň občas napíšeš.Dobre,že sa mliečko rozbehlo.Vynechala si už aj čajík?S jedením je to asi tak,že keď niečo zješ,tak ak malá do šiestich hodín nebude mať problémy s bruškom,tak by to malo byť v poriadku.Možno že niektoré baby tu budú mať iný názor.Ja som sa toho držala a vychádzalo mi to.Navyše.ešte si len zvyká.Keď bude mať o mesiac alebo dva viac,nemusí mať problémy z toho,čo si predtým nemohla jesť. Majte sa dobre.Už keď sa nám to tu rozbieha tak som zvedavá,ktorá bude ďalšia.Možno Oswa a možno ju niekto predbehne.Zatial sa držte v takom množstve-2v1-ako ste.

22.03.2007 10:48

katy22

ahojte matriosky ja som dnes bola na poradni, vybrali mi steh po serklazi, takze uz mozem ist zvesela na vec. teda ja by som uz aj hned, len mala je akasi pohodlna. vravite prechadzky? Rolling Eyes :D :D :D :D Janey...malicke si "pyta" sama , podla mna je to najlepsie. das jej ked ma chut. ono nemusi mat pravidlny rezim, ved je este malinka. tak sa nezlakni, ked si bude pytat aj kazdu jeden a pol hodinu. drzim palce Smile ja som si myslela, ze uz pojdem dnes rodit, ale akosi sa nic nedeje. tak pekny den zatial

22.03.2007 10:59

vivien

Ahojte... Katty tak uz je steh vonku, pri Adamkovi, ked mi doky vyberal steh po serklazi, tak povedal, ze tiez sa mozem rozrodit, ale potom ho vybral a povedal, ze o tyzdem porodim, to bola sobota a o tyzden v sobotu, bol maly na svete, trafil s presne na den... To som bola 37+4, ked mi ho vybral a 38+4, ked som rodila... Janey drz sa a ked mas chvilocku cas tak pis ako sa vam dari... Tak zatial pa.

22.03.2007 12:36

oswa

ahojte matriosky..... Tak pocasie sa hadam umudri, my uz mame od minuleho tyzdna vetrovky aj zimnu obuv schovanu a nemienim to vytajovat...Neh sa pocasie unudri...Nech ideme z porodnice pekne cez slnecny dnik Laughing Lubi..no skoda,ze sme sa nestretli...edy mas najblizsiu poradnu? Ja idem zase v pondelok...a uz sa naisto dohodneme na termine, nech brnknem aj mojmu gyndovi...;Neviem, pe ktoreho sa rozhodnut..lebo aj prima vyzera fajn a navyse je to v sobotu Wink Inak ten bracho to asi ozaj trosku prehnal...Ked vas berie ako "zdrzanie", tak nech si trhne....nie? Aj oni raz budu mat detia potom mu to snad docvakne... O tych blocikoch to mas na tr.59, tam su Pravidla sutaze...bod c.3...Inak by to bolo asi velmi jednoduche, ako by oni zistili, z akeho vyrobku su tie kody? Ivus..no ked sa dari, tak sa dari...hlavne ,ze si navarila....A tvoj spanok ti fakt zavidim...Mna tam neznesitelne boli pravy klb na nohe, ked na nom dlhsie spim (2 hod), ze az.... Katty.....no tak u teba sa to mzoe rozbehnut..len aby si este neprenasala...aj o takom som uz pocula :D Wink Janey...super ,ze amlinka tak dobre papa...a ked si pyta aj kazdu hodinu, tak jej kludne daj...Ona sama najlepsie vie, ako je hladna,nie? MOja mamina vravela,ze pri starsej sestre ju krmila presne podla predpisu, kazde 3 hod, dieta bolo nervozne a kojila asi len 8-9 mesiacov a mne dala hocikedy, ked som zaplakala a kojila ma do 2 rokov Exclamation Embarassed Laughing Tak sa majte zienky...Idem asi zehlit.

22.03.2007 14:03

ivus80

Ahojte, normalne svieti slnko Exclamation :D :D :D Idem veru s malym vonku, nech si uzijeme slniecka, ta hora riadov predsa pocka. Janey - to, ze je mala hladna, zistis tak, ze jej das palec do ustociek a ak zacne sat, tak je hladna, pripadne vidis, ze otaca hlavicku zo strany na stranu a hlada prsnik. Alebo ked si cucka rucicky. Ak predtym jedla a stale je umrnkana a myslis si, ze hladna byt nemoze, skus ju najprv len tak upokojit na rukach, niekedy dieta potrebuje Ta pocut, citit, ukludnit sa s Tebou. Nie je pravda, ze sa takto nauci na rukach, ked ju popestujes, kym sa neupokoji a potom ju polozis. Alebo staci, ked sa k nej len pritulis, zacnes jej spievat, rozpravat. Proste das jej najavo, ze si s nou. Alebo skus pozriet plienku, ci nie je plna, ci ju nieco z oblecenia netlaci, ci nepotrebuje dat na brusko a odgrgnut si, mozno je jej teplo a mozno zima. A ked nic nezaberie, tak naozaj potrebuje papat. Lubi - ja mam pocit, ze maly je stale rovnako otoceny, t. j. chrbatik ma na lavej strane, lebo pod lavym prsnikom casto citim kolienko. A uz sa netrap tym bratom. Oni si to neuvedomuju, ze nie vsetko sa da naprogramovat tak, ako by oni chceli. A je smutne, ze sa bracho nezastavi, ked bude prepisovat to auto. Ale su aj horsie veci v zivote, tak sa uz netrap. Tes sa, ze zachvilu budes mat sibalka maluckeho doma :D A co sa tyka krstin, tak ja som sestre vravela (ona bude krstna), ze musi vysit kosielku a kupit sviecku. Pri kosielke skoro skolabovala, povedala, ze aby som si to vysitie zariadila sama, bola uplne v soku, ze to bude musiet ona vysit :D :D :D Ja som sa chvilu bavila na jej ucet a vravela som jej, ze to musi vsetko zariadit krstna a ona v zufalosti uz nevedela ani rozpravat, chudatko vykolajene, no potom som jej povedala, ze kosielky sa daju kupit vysite a meno s datumom jej vysije jedna pani. Tak bola spokojna. Ja som dvom detom krstna a kosielku som nevysivala ani jednu Embarassed , obe som si dala vysit. Lubi - to, ze maly vyhadzal knihy, som nakoniec vyuzila :D aspon som si poriadne upratovala. A nad neporiadkom sa uz nestresujem, citala som v Mama a ja, ze dieta sa v tom vyzna, ze to je jeho svet a ono vie presne, kde co je, ze to iba nam sa zda, ze to je neporiadok, ale to je v skutocnosti jeho maly svetik s organizovanym poriadkom. Tak ho nechavam. Vecer spolu upratujeme, pretekame sa, kto skor bude mat upratane. Raz mi vyhadzal hrnce a isla som to upratat a on mi krici, mama- ved to je horuce, to sa este vari, nechaj mi to tak. Wink A vcera som ho ani obliect nemohla, lebo mu sical tlakovy hrniec a bal sa, aby mu neprihorelo :D Jeeejdanenky - Ondrik vytiahol Granko, ujeda z neho lyzickou a tu lyzicku potom cisti do pyzamka Shocked Shocked Shocked Uz pojdeme vonku, este dopisem a utekame si uzit slniecka. Pa

22.03.2007 15:19

oswa

ivus.....dovolim si zase nesuhlasit.... Shocked (ale ty si uz zvyknuta,ze??). Zistovat hlad abbatka podla toho ,ci saje prst, je podla mna nezmysel, nakolko sa rodi so sacim reflexom....cize ono bude sat vzdy, ked mu das hocico bez ohladu na to,ci je ,alebo nie je hladne....A stym pstekom..Citala som (mama a ja??) ,ze babatka si saju prsteky este v maternici...a tam urcite hlad nepocituju... Dufam,ze som ta neurazila Shocked Wink

22.03.2007 15:37

katy22

Vivien - mne pri starsej povedal, ze ma "podrazdil" a do tyzdna ze sa narodi - narodila sa o dva dni. a pri mladsej mi tyzden po vybrati stehu vyvolal porod, nech stihnem vianoce uz doma. ale to bol taky starsi PAN doktor, s dlhorocnymi skusenostami. Ivus - ja suhlasim s Oswou, tiez si myslim, ze to nie je spolahlivy test hladu. saci reflex je silny. podla mna jediny spolahlivy sposob neexistuje, jedine mozno plac, aj to nie vzdy. fakt je to o intuicii a materinskom instinkte Wink

22.03.2007 16:06

Lusisia

Ahojte, oswa, teraz som si pozerala a Ty uz to mas za par, ze Wink Kedy presne mas termin? Ci ides toho 29? Ja inac tiez suhlasim s oswou ohladom toho sacieho reflexu, ale musim povedat, ze si myslim, ze male nie je zvdy hladne, ked place... Vela krat deti placu koli tomu, ze je to ich jediny sposob ako komunikovat... A vela krat chcu sat koli komfortu vraj... Preto my budeme mat asi cumel... No uvidime... Katy, tak sa drz a napis niekomu, nech nam da vediet, alebo nam napisa sama pred tym, ako odidete do nemocnice Wink Janey, no super, ze sa Ti mliecko rozbehlo... Aj ja uz chceeeem!!! Maly sa mi nejak ukludnil... Citim sa uplne v pohode, akurat som unavena... A je mi stale teplo!!!! Mam doma 18 stupnov, lebo mi je teplo a to som v kratkom tricku!!! U nas v Londyne dnes rano snezilo Shocked Ale uz prsi.. Laughing No strasne sa tu ochladilo!!! Dnes vecer ide u nas v telke nejaky program o Anglicanoch, co kupili zamok na Slovensku a snazia sa ho prerobit na nejake super sidlo... Vraj tam totalne zhadzuju Slovakov ako ludi, tak sa ''tesim'' ako sa idem rozculit!!! Laughing No uvidime... Wink Pekny zvysok dna... Wink

22.03.2007 16:27

Janey

Velmi vam dakujem za rady ... aj za vaše názory a protinázory... Myslím že asi po čase uvidím ktoré náznaky čo znamenaju. Aj v nemocnici si sestričky dosť protirečili tak som si vyberala to čo som si myslela že je správne ,Myslím že máte pravdu všetky Aj ivus aj oswa aj ostatné... Musím len rozoznať kedy ktoré platí viac. či si cucka prsty lebo je hladná alebo preto že sa jej to páči.. :D Ešte mám jeden malý problém... Moja mama mi radí aby som si vždy po kojení ešte odstriekala mlieko . Lenže ked dokojim tak už mi odstriekať nejde... Vyzerá to tak že mam akurát tolko kolko malá potrebuje a nič navyše... Rolling Eyes može to tak byť??? Ale zase večer o takej jedenástej ked ju idem kojiť tak má málo a vyzerá to tak akoby som nemala mlieko... Je to skoro pravidelne zrovna na to kromenie. Takže jedenkrát vždy v noci jej dávam bebu ked už nevládzeme... skušať prisaje sa mi ale nič si nevytiahne... Neviem či robim dobre ale ked sa 20 min. trápime alebo aj viac tak mi je jej luto že je hladná Sad Myslím že sa dobre stravujem a aj sa snažím vela piť... aj vela oddychujem Tak ja už fakt neviem

22.03.2007 16:57

oswa

Lusi...no este stale som sa nerozhodla...ci 29 alebo 31...29.ma sluzbu moj gyndos, a 31 primar, tiez je v pohode a navyse je to vikend, muz nemusi brat volno...aj ked to by ma teda netrapilo...Neviem sa stale rozhodnut... Shocked Janey..suhlasim s Lusi...ze babo nie vzdy place, ked je hladne....moze mu byt teplo/zima, alebo boli brusko,alebo len jednoducho chce byt s tebou/...Urcite na to po case prides...... Ja mozem radit len teoreticky, co som sa docitala a s cim suhlasim...Odstriekavat mliecko, ked sa amla napapa, je podla mna zbytocne, pretoze mala si vytiahne tolko, kolko potrebuje (ozaj, ako dlho trva, kym kojis?? Vraj staci 5-10 min z prsnika). Treba dat papat z jedneho, nech si vytiahne aj zadne, sytejsie mliecko....A mliecko BY sa malo dotvorit....Uz to tu niekto spominal, asi Vibvien..je to presne PONUKA vs. DOPYT....ak mas pocit, ze mas malo mliecka, tak skus castejsie prikladat , kazdu 1-1.5 hod... a veeeeeeeeeeeeeeeeeela pit.... Tak drzim palceky.... Nas to tu caka za chvilku...UZ sa tesim,ako sa tu bdueme delit o info Wink

22.03.2007 17:49

katy22

Lusisia: Ahojte, Katy, tak sa drz a napis niekomu, nech nam da vediet, alebo nam napisa sama pred tym, ako odidete do nemocnice Wink Maly sa mi nejak ukludnil... Citim sa uplne v pohode, akurat som unavena... A je mi stale teplo!!!! Mam doma 18 stupnov, lebo mi je teplo a to som v kratkom tricku!!! U nas v Londyne dnes rano snezilo Shocked Ale uz prsi.. Laughing No strasne sa tu ochladilo!!! Dnes vecer ide u nas v telke nejaky program o Anglicanoch, co kupili zamok na Slovensku a snazia sa ho prerobit na nejake super sidlo... Vraj tam totalne zhadzuju Slovakov ako ludi, tak sa ''tesim'' ako sa idem rozculit!!! Laughing No uvidime... Wink Pekny zvysok dna... Wink
ahoj Lusisia, to vies ze dam nejakym sposobom vediet. ale ako poznam sestru, tak asi on avam da vediet ze UZ to prislo Laughing ona chodi na oktobrovky. ja som tam tiez hodila info ked porodila. a nad relaciou sa moc nerozcul, vraj adrenalin spomaluje porod Laughing Laughing Laughing Laughing

22.03.2007 21:14

Ľubica Krištofová

Ahojte. Dnes som bola s malou pozrieť kamošku v nemocnici,pondelok sa jej narodil chlapček.Predtým sa nám baby narodili v jeden deň,boli sme aj spolu na izbe.Rozhodla som sa,že malú vezmem so sebou,aby videla takého drobčeka.Možno potom nebude taká prekvapená z nášho.A mali ste ju vidieť,aká bola zlatá.Tak ho hladkala a usmievala sa na neho,že sme boli s kamoškou dojaté.Malý im mal 50 cm a 3380g.Pripadal mi taký drobunký.Malinké pršteky,pusinka,no všetko.A tak krásne spinkal.Nedokázala som si predstaviť,že onedlho budem mať aj ja taký uzlíček. Katy,tak ani nevieš,kedy ťa to prekvapí a budeš rodiť.Teraz to už može byť ozaj kedykolvek,že? Oswa,poradňu mám budúci pondelok,ale to idem len sem k mojmu.Prietoky už mám za sebou,takže do nemocnice pojdem len rodiť. Ja byť na tvojom mieste,tak by som si k porodu vybrala svojho gyndoša.Veď on pozná celé tvoje tehotenstvo a chodila si k nemu aj pred tehu,nie?Ja keby som bola na tvojom mieste,tak by som si vybrala Kesegiho.Ale je to tvoja vec,samozrejme.Keď sa ti primár zdá fajn.Sama vieš najlepšie. Bracho sa mi snažil velice vysvetliť,že to nie je také jednoduché prísť častejšie,lebo oni platia nájom 8000,k tomu poistky,telefony a všelijaké iné účty.To je jeho problém,keď sa rozhodol tam bývať,hoci vedel,že to bude mať ťažké.Ja mu na to,že či si myslí,že my sme pracháči.Veď my máme hypotéku na krku,platíme tiež za byt,poistky,telefony,iné účty a k tomu máme dieťa a ďalšie na ceste.Nie že by som sa sťažovala.Nemáme to lahké,ale sme šťastní a spokojní,aj keď sú veci ktoré nás trápia.Veď to patrí k životu.Nechápem,prečo robí zo seba takú obeť.Keď vedel,čo to obnáša,byť ďaleko od rodiny,nemal odísť až tam.A vety typu kvoli robote a peniazom na mňa nezaberú.Keby som bola taká sviňa (pardon za výraz),tak by som mu to vrátila,keď on bude mať raz deti.Ale ja taká byť neviem.Neviem,či je to dobre,alebo zle.Asi aj,aj. Tie pravidlá som si prečítala,už viem čo myslíš.Ja chcem poslať len tú súťaž zo str.3.Tam len vystrihneš tri čiarové kody,pripojíš kuponik a napíšeš na seba adresu.Tam doklad nechcu.Oni si totiž svoje čiarové kody poznajú.V tej velkej súťaži chcú bločky preto,aby verili,že dotyčný ozaj urobil nákup za 1000 Sk.Aby tam nebol podfuk. Ivuš,máš pravdu,sú aj horšie veci.Moj šinter je každú chvílu na ceste,tak k radosti z malej pribudne ďalšia radosť.Tomu sa nič nevyrovná. Tiež som čítala ten článok.Aj som sa nad tým trošku usmiala,ale budem to rešpektovať,hlavne keď píšeš o tvojej skúsenosti.Veď by tam nenapísali somarinu.Sú tam samé dobré veci,preto mám ten časopis tak rada.Aj som ho porovnala s Maminou a Dieťaťom a tie tiež nie sú zlé,ale nie je to to pravé orechové.Teda aspoň pre mňa. Janey,postupne podla plaču malej zistíš,či je hladná alebo potrebuje niečo iné.Chce to len cvik.Možno nechce papať vždy,keď zaplače a možno áno.U každého je to inak.Napr.moja švagrinka prikladala malú vždy keď zaplakala,lebo si myslela,že je vtedy len hladná.A vypomstilo sa jej to.Malá je prsníková závisláčka.Veď ty postupne prídeš na to,čo malej treba.Vraj je každý plač iný.Teda iný plač od hladu,iný plač keď je drobcovi smutno,iný plač keď je mu teplo atď.Držím palce,aby si postupne zistila,čo kedy potrebuje.Hlavne,nech je zdravá. Ja som si dnes poležala trošku dlhšie a normálne som už teraz udriemaná.Odkedy som sa začala budiť o osmej,tak som potom aj vstala a celý deň som bola svieža,ani som cez deň nespala.Dnes som si poleňošila a ešte zdriemla a som jak múmia.Takže sa idem asi vystrieť do postele a budem čítať,kým nezaspím.Tak sa mi tu majte.

23.03.2007 12:13

oswa

Ahojte matriosky... tak to pocasie je fakt uz ako v aprili...Rano ekd som sla o pol4 na WC, vtaky cvirikali ako na jar, som myslela,ze krasny den a houby...ZAse prsi.... Dnes som si dala ulohu utriet prach v celom byte, kedze zajtrav sa ideme tulat ....nech uz je to vsetko na poriadku.... Uz zacinaju telefonaty typu, ci som este doma a pod....kolegyni som nenapisala jeden den a uz si myslela,ze som v nemocnici... Asi ma to uza zacina otravovat...Dufam,ze aj do enmocnice sa nezacnu hend hrnut navstevy....az ked budeme doma...lebo na to ozaj asi enbdem mat naladu... Tak max. rodicia, svokrovci a sestra a dost.... Chystaju sa VAs navtevovat aj znami/kamarati? Mne sa to zda teda dost skoro.... Tak sa drzte,idem pracovat...Musim na etapy, lebo brusko uz riadne zavadza.... V pondelok uz mam poslednu poradnu Shocked Exclamation

23.03.2007 14:17

ivus80

Ahojte, dnes som bola na monitore. Vybavena som bola uz o pol deviatej. Poslali ma este na prietoky a tie zacali robit az o desiatej Evil or Very Mad Tak som si dala okruznu prechadzku po meste, stavila som sa aj v socialnej poistovni, ze sa spytam na to, aky mam vymer materskeho, cakala som dost dlho, kym som sa dostala narad, este sa taky nervozny blbec predbehol, lebo sa nevybavil u jedneho okienka, tak isiel k tomu, kde sme cakali, no zistila som, ze este ma nemaju zapisanu v systeme, lebo som nastupila iba v marci. Na sone nezistili nic, neviem, co sa im na monitore nezdalo, malemu polozili sondu na miesto, kde ma kolienko a ta sonda mu vadila, tak stale do nej kopal, to tam potom chrapcalo. Oswa - absolutne si ma neurazila, som zvyknuta Laughing Laughing Laughing Ale nie je sanie ako sanie. To ked budes mat dietatko doma, tak uvidis v tom rozdiel. Ked je dieta hladne, tak uplne inak cucka rucicku alebo palec, ako ked nie je hladne. Alebo cumlik - ked je hladne, tak ide z cumlika vycucat pomaly aj kariku, co tak nervozne cucka a ked hladne nie je a potrebuje sa upokojit, tak cumlik cucka pokojnejsie. Dufam, ze ma chapes Wink No a samozrejme musi byt pritom ta intucia a matersky instinkt, ako pisala Katy. Janey - ja som si vzdy odstriekala mlieko po kojeni, ja som ho mala vela. Neviem sa preto jednoznacne vyjadrit, ale podla mna, ked Ti viacej nejde, tak to asi malej staci - v ziadnom pripade si netrap prsniky, aby si si neznicila bradavky. A hlavne pozitivne mysli, to je tiez velke plus ku kojeniu. Netrap sa, ze mas malo mlieka, tes sa z toho, ze vobec kojis. Mozno by Ti pomohlo pred kojenim nahriat prsniky, vtedy sa mlieko doslova spusti. Ked som kojila Ondrika, tak sa mi stavalo, ze ako zacal pit z jedneho, v tom momente ma druhy straaaasne zapichal a pustilo sa mi z neho mlieko. A niekedy, ked som si odstriekavala, tak som musela mat dve misky, co mi tak mlieko sa samo lialo :D Lubi - tiez sa mi Mama a ja paci najviac, v Mamine je prilis vela reklamy, velke pismena a minimum clankov a zase v Dietati su clanky pisane dost neprehladne, takym mne nevyhovujcim typom pisma. Oswa - mna urcite pride pozriet do nemocnice okrem rodicov, surodencov a svokrovcov so svagrovcami aj kamoska, lebo ja som ju bola pozriet pri oboch detoch a pri prvom ma dokonca prisli pozriet aj z partie, na co som sa veeeelmi tesila. Aj teraz dufam, ze budem mat kazdy den navstevu. Lebo ked hrozilo, ze pri prvom nebudem mat jeden den navstevu, normalne mi bolo smutno, ale nastastie ma prekvapila sestra so sesternicou Cool Ten den tak rychlejsie ubehne, aspon teda mne urcite. Tak pa

23.03.2007 15:22

oswa

Ivus..chapem ta, ako si to mysela s tym sanim...Mas pravdu, zeked je babo hladne, tak sa az ide zadrhnut s prstikmi...co-to si pamatam, ked amla sestra male, aj ked teraz su to uz velki capardi.... O tych prsnikoch, aj ja som citala, ze na spustenie mliecka je dobre prilozit nahriatu plienku,alebo vymasirovat pod teplou vodou.... Tu stale prsi....idemsi este vyumyvat pracovnu dosku a spoarcik.... MNa to teraz tak chyta, ze by som najradsej zubnou kefkou spary cistila...ale sa krotim, nech mi az tak nesibe... Laughing No co sa tyka navstev...uvidim....ale najradsej by som asi bola, keby chodili az po navrate z nemocnice, ja si myslim,ze s tym prckom to ubehne az-az...a navyse, ato nebude chodit do prace, bude s nami, tak si to budeme uzivat spolu.. :D No.......ked mi dr. povie stvrtok (vlastne, ekd sa ja rozhodnem), tak uz mi ostava 6 dni Exclamation Mne to akosi stale nedochadza..A vsetci sa vypytuju, ci sa bojim a pod...a ja nic...KLudna ako anglican.... Rolling Eyes Laughing