1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

07.03.2007 11:36

Zzuzi

Sirky - a ako si vlastne cítila tú kontrakciu??? ako tvrdnutie bruška? Ale bola to nepravá kontrakcia, ze? ved to by si uz mala pred porodom Rolling Eyes Alebo ako vlastne to je??? Yasmine - Ako dlho si otvorená? Ako dlho môze byt zena otvorená kým porodí? Ja som si myslela, ze to tak týzden pred pôrodom sa zena otvori :D Vivien - Tak to sa asi v nemocnici nestretneme Wink Radsej nech sa bábo neponahla. Ty uz budes doma a ja budem tlačit Mr. Green A u koho budes rodit??? júúúj ale je dnes krásne, ze??? Wink Normálne jar! :D

07.03.2007 11:38

Kukuc

Som si vsimla ze som napisala hlupost, som chcela ze nedavat ho spat na brusko, ale vzdy na chrbatik, som to nejak skratila a vysla z toho somarina.. Inak meloa pekna tabulka, info su v poriadku, a meno pre nasho maleho Šimon...

07.03.2007 11:40

Zzuzi

Ahoj Kukuc No este ze si sa opravila, lebo uz som mala v tom chaos :D Tak nech ti to všetko dobre dopadne, neboj lekári vedia čo robia - aspon si to o väčšine myslím Wink

07.03.2007 12:07

Yasmine

Zzuzi, som otvorena uz 3 tyzdne, ale ani neviem presne nakolko, lebo môj dr. mi povedal, ze na 2/3, preto ma hned nechali v nemocnici a v nemocnici, ked ma prepustali, ze na 3 cm. Tak som sa rozhodla, ze nebudem stresovat, mam sa setrit a tak to aj robim. A este beriem magnezium. Neviem, ci ma dnes ten pôrodnik vysetri, alebo ma vysetri az môj dr. v piatok na poradni. Mama ked s tym pôrodnikom telefonovala, tak jej povedal, ze si pozeral moje papiere z pobytu v nemocnici a ze je to v pohode. Ze aj ked som otvorena, kludne to môzem dotiahnut az do riadneho planovaneho terminu. Vraj stava sa, ze zena je otvorena uz davno a potom nie a nie porodit a musia jej injekciami pomahat. Takze zase je to len a len individualne. Ja som bola teraz 2 noci sama doma, tak som malemu stale dohovarala, ze musi vydrzat, lebo tatino chce byt pri tom, ked pride na svet. Razz Tak som zvedava, kedy to bude, ale mam taky pocit, ze do toho 7.4. nevydrzime a bude to urcite skôr.

07.03.2007 15:09

ivus80

Ahoj, Lubi - mas pravdu, nase mamy akosi nevedia pochopit, ze doba je uz inde, ze neexistuje len Sunar a Feminar, ze instatne kasicky su mozno este vyzivnejsie a lepsie ako klasicka krupica, ze na pultoch drogerii a lekarni su aj ine mliecka a olejceky ako Aviril (nic vsak proti nemu nemam, krasne babetkovsky vonia Wink ) a pod. U nas napriklad dlho trvalo, kym mama pochopila, ze vlozky Lydie su sice lacne ale su tak maximalne nadoma aj to s velkym sebazaprenim a castym vymienanim. Ked nam ich este kupovala ona, tak sme sa proti takym hrubiznam branili a ked sme mohli, same sme si kupili Libresky tie take oranzove, ak si pamatate, no a ako sme sa financne osamostatnili a zacali si so setrou kupovat tie tenke vlozky, resp. tampony, tak aj mama zistila, ze su ovela komfortnejsie a pouzivala a kupovala ich aj ona. Teraz uz ju to netrapi, uz ma asi po prechode, uz nema menzes, ale ta 11rocna sestra zachvilu uz bude vlozky potrebovat, tak pevne verim, ze jej mama bude kupovat normalne, tensie, nie take hrubizne. Ona jednoducho tym tenkym neverila. Sranda, ze? A pritom nie je az taka stara, bude mat 50 v maji. Mnohe veci ti nasi rodicia prijimaju s akousi nedvoverou. Neviem teda, ako dopadneme my, ked nase deti budu dospievat a budu dospele, mozno budeme rovnake :D Rolling Eyes , ale co uz, taky je zivot. A ja okna urcite umyvat nebudem, mne ich umyje sestra. Ja sa bojim, zeby sa mi male mohlo zamotat do pupocnika. Radsej nejdem riskovat. Ale upratovaniu sa celkom tesim, ako sa poznam, tak zacnem mozno uz aj tuto sobotu :D Lubi - este si nepochopila, ze nasi muzi su velke deti? Teda, ze uz mas doma dve deti a tretie cakas? Ked sa staras o muza ako o velke dieta, vtedy je chlap spokojny. Svokra mi minule vravila, ze si ma muz chvalil, ze sa o neho dobre staram. Tak som jej povedala, ze vsetko ma nachystane, ked co povie, tak mu vyhoviem. Tak je celkom svokra aj rada, lebo vie, ze ma o synacika - milacika postarane poriadne. Vsak som Vam uz aj pisala, ze ho vie aj vyhresit, ked treba :D A ked som sa jej uz velmi davno stazovala, ze ocurava zachodovu misu a po sebe si neutrie, tak mi povedala, ze mu mam hlavu strcit do zachodu, poutierat mu nou ten zachod a povedat mu, ze mi to ona kazala :D :D :D Nastasie muz sa polepsil, uz je cistotny dost dlho Cool (ja som mu iba povedala, co mama odkazala, nerobila som to prakticky, na to ho mam este stale rada Laughing ) Jeeej, aj ja som sa vcera nevedela vynadivat na mojho maleho, ked spinkal. Ake je to len krasne, ked tak dieta spokojne odfukuje. Ondrejko je dnes u tety, ja som bola v meste a sestra ho bavila, no aj ona musela ist do mesta, tak ho dala ku tete, teta je do neho zblaznena, tak sa aj tesila, ked sme jej vcera volali. Uz mi aj chyba, sestra mi ho dovedie, ked pojde z mesta. Tak si este trosku oddychnem a potom sa s nim poriadne vyblaznim. Take male drobca a ako dokaze par hodin velmi chybat. Ja si neviem predstavit, ako mi bude chybat, ked budem v porodnici. Esteze budem mat so sebou dalsiu lasocku, no aj tak mi bude velky brat chybat :D Sirky - mas pravdu, stacilo to odovzdat v praci, ze mi to mzdova posle do socialky. Nevedela som to, myslela som si, ze si to musim sama ist vybavit. Ale osobne musim ist na urad prace, soc. veci a rodiny tu k nam odhlasit sa od poberania rodicovskeho prispevku. Lebo mozem poberat len jednu davku. Kamoska to nevedela, povedala som jej to v nedelu, bola prekvapena, myslela si, ze moze poberat aj rodicovsky prispevok na starsie dieta aj matersky prispevok na mladsie. Tak som jej povedala, ze si to musi ist odhlasit, lebo by vsetko, co by jej vyplatili navyse, musela vratit. Ten doktor Zahumensky je teda dobra kopka srandy. Ja sa tiez casto nasmejem na jeho hlaskach. Yasmine - da sa aj pestro stravovat aj ked kojis. Len musis odpozorovat, co dietatku skodi. Ja som si davala pozor akurat na strukoviny, kapustu, majonezu. A ked som si nebola ista, tak som si dopriala poriadny pohar fenikloveho caju. Nastastie sme problemy nemali. Aj kavu som pila, aj cierne pivenko (MNAAAAAM) som si sem-tam dopriala. Vraj je vyborna pri kojeni obycajna zaprazena polievka. A ked kojis, treba velmi vela pit, vtedy to pomaha na mliekotvorbu. Viete co je zaujimave na tom percente znizenia umrtnosti deti na SIDS? Ze ako to zistili. To si povedali, ze toto dieta umrie na SIDS ale mama ho neprehrievala, nedavala ho spat na brusko a podobne a dieta prezilo? Ci ako ak tomu dospeli? Rozumiete ma, vsak? Chapem, ze po aplikovani tychto ochrannych prvkov sa znizilo percento umrtia, ale kto Ti naisto povie, ze prave preto a prave tych 80 %???? No dost polemiky, ja to budem urcite dodrziavat, nech je tych percent kolko chce. Kukuc - chod do DM drogerie, tam je taky letacik, ten si zober, vypis ho a ked sa male narodi, doloz aj kopiu rodneho listu. Prihlasku najdes aj na www.dm-drogeriemarkt.sk. Zzuzi - dnes je tak uzasne, ze ja som chodila po meste bez bundy!!!! Iba v tricku!!!! Baby, ide jar a na jar sa narodia nase kacatka :D :D :D Yasmine - moja mama bola s poslednou sestrou otvorena uz od 7. mesiaca, bola sice doma, no oddychovala, polezavala a nakoniec prenasala asi 8 dni a este k tomu jej vyvolavali porod. Tak sa neboj, drz sa. Pa.

07.03.2007 16:23

oswa

aojte matriosky... Tak dnes som trochu pozehlila a poprala a normalne mam dost...neviem preco,ale posledne tyzdne ma dost boli pod pravym rebrom..taka cudna bolest...asi ma ten nas krpcek dobre dokopal...Dnes sme zase mali o 4 rano sikoteku...Chudak,ani moj mangel sa uz asi nevyspi, lebo sa prehadzujem ako ryba na suchu..ale nestazuje sa Laughing Ivus..tie podmoenky sutaze v Dm neviem...na tom letaku len bolo (co treba vyplnene dat v drogerke), ze akzde babo narodene v 2007 dostane startovaci balik v hodnote 7600 sk..nic viac tam nie je, tak neviem...Tiez sa mi to zdalo dost divne... Rolling Eyes a OHLADOM TEJ TRUBY Z VEDL DEDINY....pochybujem,ze takej trube to vobec dochadza...No nechajme ju tak,lebo sa zase vytocim Twisted Evil Lubi..este chodis na tu pripravu do nemocnice? ja to mam doma vyriesene..odkedy amme plastove okienka..tak ich umyva moj manzelik...a to bez natlaku...Som mu za to vdacna, jeho to dokonca bavi Wink sirky..s tym mocikom sorry..to malo byt tusim pre Yamine..nejako sa poplietli pismenka... Kukuc..s tym chrbatikom si sa asi kopla...Praveze sa ma davat babo spat na chrbat a nie na brucho..Ale tusim si sa dalej opravila Zajdi si do Dm a tam si vypytaj ten prihlasovaci letacik pre baabtka 2007a ked sa male narodi, tak tam pojdes s prefotenym rodnym listom a mala by si dostat ten startovaci balicek..Aspon tak som to pochopila ja Wink yasmine....aj ja som uz pocula o takych pripadoch...ze babenka bola otvorena a potom dokonca prenasala.... tak sa mavajte,idem este mrknut tu tabulku... :D

07.03.2007 16:26

oswa

Meloa..jedna oprava....uz mam 28

07.03.2007 20:26

sirky

Zzuzi - k tej kontrakcii : no bolo to také napínanie brucha ale poviem ti, že ja by som to zadefinovala tak, že malý spravil pohyb a preto sa mi to tak naplo. (aspon 3 mesiace som si tento pocit vysvetľovala tak, že to je to stvrdnutie po pohybe, a koniec koncov aj doktor mi vtedy vždy povedal, že to nie je kontrakcia) a zrazu už to kontrakcia je.... :D sranda, už to vidím ako budem zmätkovať, ked to naozaj príde. ja som fakt rozdiel v pocitoch medzi kontrakciou a tvrdnutím po pohybe teda nenašla. ale že vraj oni časom zosilnejú. no určite to boli tie nepravé kontrakcie. Inak k tomu otvoreniu, kamoška sa že vraj otvárala dobré 2 mesiace a nakoniec sa jej to nejak pozastavilo, nakoniec prenášala a pôrod jej museli vyvolávať. :D ivus80 - to by bolo fakt blbé keby si musela behať s bruchom po úradoch. Dnes som ožehlila 60 ks plienok a včera 40. Chrbát ma nenormálne bolí a už sa teším do postele. Mužík mi slúbil takú jemnú masáž. Baby , len nech vám mužíkovia nemasírujú kríže a krk, lebo môžu vyvolať kontrakcie. Naopak , v prvej dobe pôrodnej nech vám tieto oblasti pekne masírujú. ň No idem hajať, som K.O. Ahojte zajtra.

07.03.2007 20:56

ivus80

Ahoj, Oswa - na hlavnej stranke babetka je stale este "reklama", kde je uvedene, ze dostanes kuponovu knizku so zlavami nad 7600 Sk, vzorku produktu a este volaco, uz neviem presne. Teda ja som to pochopila tak, ako som uz pisala, t. j. nedostanes vyrobky v hodnote 7600 Sk, ale daju Ti moznost nakupit lacnejsie, podla mna vyrobky z radu Babylove, lebo to je ich znacka. Plus mozno este nejake kasicky, mliecka a pod. Ked som v porodnici dostala Klinik Box (nieco ako Prenatal Box), tak tam boli tiez rozne kupony na zlavy alebo ked daval Carrefour balicky tehotnym zenam a detom tusim do roka, tak aj tam boli rozne kupony na zlavu napr. 10% alebo 5 Sk a tak podobne. Precitaj si na tej prihlaske aj zadnu stranu, tak tam je napisane o kuponovej knizke. Vsak uvidime, ked to pride, co to bude. A uz nejdeme spominat tu babu z vedl. dediny, nech sa teda zbytocne nerozculujes. :D Sirky - mne behanie po uradoch az tak nevadi, su aj horsie veci. Joj, asi pojdem k zubarovi, volako ma pobolieva zub. Myslim si vsak, ze sa zase ozyva neprerezana osmicka a ta mi tlaci na sedmicku, lebo ma to neboli stale, ako ked je zub pokazeny, ale iba tak na tlak a zuvanie, tak pojdem v piatok rano, vtedy mozem maleho nechat bratovi. Dufam, ze ma zoberie, pojdem hned rano ako bolestivy pripad. Tak pa.

08.03.2007 12:12

oswa

No caute tehulky...nejako pospavate :D Ja sa vytesujem z jarneho pocasicka (aj ked sa ma vraj ochladit), lebo uz as vidim,ako fujazdim s kocikom v takomto peknom pocasi Wink Dnes uz konecne pustili z nemocnice aj moju susedku, tak ich pojdem zajtra doobeda kuknut...uz as tesim na take male novorodeniatko...Dufam, ze enbude spinkat (dufam asi amrne) a aj si popestujem,aspon si trosku "zvyknem"... Ozaj baby..ktora firma robi plienky s tym vyrezom na puocek? A Existuju take vobec? Lebo dnes na mna pani v drogerii pozerala nechapavo Wink Tak sa mavajte, idem si spravit rybicky na obed.. Sirky...o tej masazi som teda fakt nepocula....mne pomaha, ked mi manzelik pomasiruje krcnu chrbticu (zatoal len 2x)...a zatial som (klop-klop) neporodila.. Inak maly kope teraz presne v strede.....mam dojem,ze mi uz okopava klucnu kost Embarassed Laughing

08.03.2007 12:53

ivus80

Ahoj, Oswa - len aby Ti ta zajtrasia navsteva nedopadla ako mojej kamoske, ked bola pozriet mna a malinkeho. Ona mala termin o mesiac neskor a prisla ma kuknut, ked maly mal tak dva tyzdne. Ked videla v perinke Ondrika, tak sa prelakla a povedala, aky je malinky, ved to sa budem bat chytit do ruky. A narodil sa jej valibuk 4,60 kg a 54 cm Exclamation :D :D :D Aby sa nebala. Pre istotu :D :D :D Dnes ma maly neskutocne hneva, este nie je jedna hodina poobede a uz mu musim dat sieste Exclamation Exclamation Exclamation slipky a puncosky, co si stale cikne do nich. Uz zurim Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Niezeby by bol prechladnuty, ale je protivny a jednoducho ide na nocnik az ked uz ma ciknute. Vidim, ze krepci, pytam sa ho aj ho chcem posadit na nocnik, ale je taky tvrdohlavy, ze ma ide z neho porazit. Tak pa, obleciem ho a ideme vonku.

08.03.2007 13:27

sirky

oswa - to o tej masáži nám hovorila tá pôrod. asistentka, ked sme boli na tej príprave otca na pôrod. mňa nenormálne bolí chrbát a bolí ma pod pravými rebrami. malý tam zvykne šťuchať. K tej DM akcii, aj ja myslím že nedostaneme produkty v hodnote 7600 korún, ale nejaké zľavy. to by bolo moc jednoduché.

08.03.2007 14:56

oswa

No mne sa to tiez nezda s tou Dm...ale je to fuk..aj kuponiky potesia...Ved to by asi neslo,aby kazdemu babu dali balik za tolke peniaze..nie? Ivus..prosim ta nestras ma Laughing Ci sa budem bat,alebo nie..je jedno..raz ho aj tak chytit musim..nie? A TEN nas asi valibuk nebude...kezde ja som mala 47cm a 2750g a moj mangel asi 2900g a 49 cm..Takze nema byt po kom velky a navyse aj podla UZV je ot yzden mensi :D U nas v rodine teda velke deti asi ani neboli.... No mam asi tak hodinku do prchodu amngela..idem asi hodit slofika.... Wink

08.03.2007 16:14

vivien

Ahojte zienky... Tak ja som dnes bola na kontrole v nemocnici, tak krcok mam asi 1 cm, je to stale kratsie, dufam, ze aspon tyzden este vydrzim... Vonku je fakt krasne pocasie, len som zvedava dokedy to vydrzi... Tasku uz mam zbalenu, ak by sa nieco dialo, no dufam, ze este chvilku vydrzime... Inac spavam otrasne, dnes som sa zobudila o 4 rano, a nedajboze zaspat... Yasmine, ten 10 hodinovy spanok ti normalne zavidim... Tak sa drzte, opatrujte sa, pa.

08.03.2007 17:12

katy22

ahojte matriosky aj ja som dnes bola na kontrole, nalez je nezmeneny, steh drzi, teraz uz budem chodit kazdy tyzden, zobral mi aj ster na kultivaciu. a urobili mi aj prietoky, tiez su v poriadku, ale malinku mi odmerat nechcel, ze pokial to nie j emedicinsky odovodnene, tak sa mu to zda zbytocne "len tak". ale nebol to moj doktor, toho odvolali k operacii. aspon mi vytlacil fotku tvaricky. poviem vam, ze moj muz si robi svoje kopie Laughing Laughing a aby som nezabudla, vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku :D ja som dnes odmietla varit, pozvala som sa na obed do restiky, tak sa potom priddal aj moj muz. Vivien..drz sa este aspon zopar dni. baby ak chcete, mozete mi poslat tel cisla, alebo ako dame o sebe vediet? nechodi nas sem sice vela, ale nech mame infosky ked sa to rozbehne. co vy na to? alebo navrhnite daky spoosb. alebo sa obetuje niektora s neskorsim terminom?

08.03.2007 17:18

katy22

inak ja som mala v pondelok ( ale vraj to mohlo byt aj kvoli zatmeniu mesiaca ) take strasne divne pocity odspodu, ze som si uz myslela ze snad aj pojdem do porodnice. a este nemam nic do nemocnice nachystane, ani postielku aj poprat este daco musim...tak som na sobotu vyhlasila doma brigadu, uz by som to rada mal vsetko nachystane tak, nech nemusim uz nic zhanat a balit do tasky. aj tak si to neviem predstavit. len dufam ze ma to nedrapne v noci, lebo nemozem deti nechat same doma...no zakon schvalnosti... Cool

08.03.2007 17:26

vivien

katy22: inak ja som mala v pondelok ( ale vraj to mohlo byt aj kvoli zatmeniu mesiaca ) take strasne divne pocity odspodu, ze som si uz myslela ze snad aj pojdem do porodnice. a este nemam nic do nemocnice nachystane, ani postielku aj poprat este daco musim...tak som na sobotu vyhlasila doma brigadu, uz by som to rada mal vsetko nachystane tak, nech nemusim uz nic zhanat a balit do tasky. aj tak si to neviem predstavit. len dufam ze ma to nedrapne v noci, lebo nemozem deti nechat same doma...no zakon schvalnosti... Cool
Katty aj ja sa bojim toho, ze to na mna pride v noci, a fakt neviem koho zavolam k Adamkovi, no uvidime...

08.03.2007 17:46

oswa

No baby..katty a Vivien..uz aby ste si dietky vyriesili..ed ababtko moze prist kazdu chvilocku , aby ste sa zbytocne este nestresovali koli prvorodenym,ze co s nimi :D I

08.03.2007 18:29

Miriam z NR

Ahojte maminky a skoromaminky Smile Prepacte ze vam sem leziem, ja som z augustoviek 2006 a chcem pomoct mojej kamaratke ktora predava kocik PegPerego s navettou (len hlboky). Je pouzivany 8 mesiacov aj to minimalne, lebo jej Samko neznasal kocik, takze je ako novy. V cene je sietka proti hmyzu a hracka na kocik - predava ho za 7500,- Sk. Tak ma napadlo ze to sem ponuknem. Dufam ze sa nehnevate Embarassed Ak ma niektora zaujem tak volajte na cislo: 0911 408 962. Je z NR. Pekny den Smile Miriam

08.03.2007 20:51

ivus80

Ahojte, Oswa - absolutne sa neboj, ked Ti daju prvykrat babo do ruk, zabudnes aj na to, ako sa teraz obavas, ci vobec chytis do ruky babo :D :D :D Vivien - drz sa, vydrz!!!! A co ste dostali k dnesnemu sviatku? Ja som od brata dostala cokoladu (teda, co sa stalo :D :D :D ) a manzel prisiel zo stavby s tym, ze murari idu dat svojim zenam vecer tulipan, ci chcem aj ja :D :D :D Katy - ja som poslala Vivien cislo, lebo Vivien uz o tom pisala, ze by sme mohli aj jej dat tie cisla. Ak vsak chcete, mozete aj mne posielat cisla, lebo ja mam termin od 23.4. do 26.4. Takze ako sa kazda rozhodnete. A urcite to nie je obeta :D , ved kazda budeme netrpezlivo cakat, kedy ktora porodi, takze je to skor cest, ze budes vediet prva, ked niekto porodi :D :D :D Mna nech to zase nechyti pocas dna, neviem, kde by som maleho davala, asi by som stiahla sestru zo skoly, fakt neviem. Ale snad to nebude az take hrozne. Sestra ma taku pracu, ze by mohla rano zavolat, ze si berie dovolenku, takze keby ma to chytilo v noci, tak mam o maleho postarane. Tak pa

08.03.2007 21:00

Ľubica Krištofová

Ahojte žienky. Všetko naj k dnešnému sviatku.Dostali ste niektorá niečo od drahého?Moj si včera zmyslel na neskajší obed palacinky.Lenže ja mám problém stáť dlhšie pri varení.Tak mi povedal,že keď mám sviatok,tak ich urobí on,len cesto som urobila ja.Ostatné bolo na ňom.Paráda.Tak ma to potešilo.My si zvykneme niečo dať skor na sviatok matiek a otcov.A navyše ja budem mať čoskoro meniny,takže som teraz nič nechcela. Ivuš,moja mamina keby chcela,tak by vedela pochopiť dnešnú dobu.Len jej sa to asi takto páči.Len si neuvedomuje,že ma niekedy so svojimi názormi vytáča do nepríčetnosti.S vložkami to u nás bolo rovnako.Doma sa tie "matrace" ešte ako tak dali zniesť.Ale mať také niečo aj v škole som odmietala a ona to nevedela pochopiť.Potom mi konečne kupovala také,aké som chcela a nezabudla hundrať,že to stojí nehorázne vela.No a stala sa raz jedna vec.Keď sa ženil moj brat,tak sme deň predtým ako na potvoru dostali obidve.Ja vyzbrojená mojimi,som jej jednu dala,lebo si pýtala,že chce vyskúšať.Asi si zabudla dať krídelká tak ako treba,lebo potom mi povedala,že jej to tam lepí.Tak som sa zasmiala.Svokra je taká istá.Najradšej pre ňu starú klasiku.Ale už pochopila,že u dcéry s tým nepochodí a kupuje jej tie lepšie.Tiež si hovorím,že nechcem byť v niektorých veciach ako moji rodičia.Som zvedavá,aká nakoniec budem o pár rokov.Možno taká istá. S tými oknami nakoniec neviem,či ich budem umývať alebo nie.Už mi pár ludí stihlo povedať,aby som na niečo také v mojom štádiu zabudla.Neviem.Vyskúšam a keď nebude dobre,tak manžel to dokončí.Tiež máme plastové okná a to je paráda.Nie ako u našich tie klasické staré. A to,že moj muž je občas ako dieťa som pochopila,keď som si viac všimla ako to bežalo u nich a potom sa presťahoval k nám a niečo z toho si priniesol.Myslím také maličkosti,na ktorých som si ja zakladala a on to nevedel pochopiť.V niektorých veciach sa choval fakt zvláštne.Niečo z toho je už lepšie,niečo ostalo doteraz.Chlapi su malé velké deti. Tiež mi bude malá určite neuveritelne chýbať,keď budem v nemocnici.Neviem,čím to je,asi taký rok som na tom tak,že som k malej volako viac prilipla.Nerada som bez nej.Keď idem na sono,tak je malá u našich,lebo manžel chodí so mnou.To sme len tak zo tri hodinky a idem sa z toho zblázniť.Niekedy je taká zlatá,že by som ju aj zjedla zo samej lásky. Aj ja si musím odhlasovať poberanie rodičáku.Lebo keby som dostala čo len korunu navyše,tak by sa úradníci zbláznili.Je to riadna hlúposť že si všetko musíme vybavovať sami.Veď nás majú v počítači,tak by to mali urobiť za nás automaticky,nie? Oswa,teba pod rebrom bolí tak,ako by si tam mala ihličku?Mne to už niekedy vadí,lebo sa nemožem uložiť hocijako,kvoli tomu,že ma pod tým rebrom hneď začne pichať. Na príprave som odvtedy nebola,nevyšlo mi to.Pýtala som sa sestričky,že či mám ešte prísť a povedala,že vlastne ani nemusím,ale ak budem chcieť,tak kludne možem prísť.Tak ak mi to vyjde,tak ešte asi pojdem.Vtedy,keď prišli aj tie ďalšie baby,tak sme sa boli pozrieť hore na oddelení.Poobzerala som si to tam riadne.Mala som z toho taký zvláštny pocit. Pozdrav susedku.A veru pravda,nech sa to na teba neprilepí. Plienky s výrezom na pupček sú Fixies,ak sa nemýlim.V ktorej drogerke si sa na ne pýtala? Katty,Vivien,nemáte nablízku niekoho,kto by vám postrážil deti,keby ste náhodou išli rodiť v noci?A čo cez deň. Ja cez deň budem mať koho nechať malú.V noci tiež.Naši mi povedali,že keby bolo treba,tak kludne prídu aj v noci k nám,aby som malú zbytočne nebudila a netrepala k našim,aj keď je to len 5 min.cesty.A ešte mám sesternicu o 2 poschodia nižšie od nás,tak prinajhoršom zaklopem jej.Už sme dohodnuté. Baby,mávate niektorá divoké chute na jedlo?Ja niekedy.Snažím sa to nepreháňať,len niekedy nerozmýšlam,čo miešam. Budem pomaly končiť.Muž sa už smeje,že som zase napísala román.Tak sa všetky držte a ešte neroďte.

09.03.2007 08:06

katy22

ahojte matriosky tak mne akosi uslo, ze uz ste sa bavili o tych ciselkach, tak aby toho nemala Vivien malo, posielam aj moje Cool Laughing no k detom cez den teoreticky nemusi prist nikto, lebo starsia je v skole a mladsia v skolke, a poobede ju starsia v pohode vyzdvihne, v najhorsom pripade zrusi kruzky poobede co ma. a svokra by asi prisla, ma to asi 20 km, len v noci...neviem ako. maju sice auto, ale svokor strasne nerad jazdi...jedine poslat im taxika alebo co. no, budeme musiet vymysliet plan. Laughing nechcem mojho este stresovat, ved podla vcerajsej poradne som ok, nalez je vyborny, tak mam este cas. najradsej by som rodila rano ked deti budu v skole a skolke. ale poznate zakon schvalnosti Rolling Eyes :D :D

09.03.2007 08:10

katy22

jeeeeej a mne sa uz posunul ticker do posledneho okienka perfektneeeeee

09.03.2007 10:52

Lusisia

Dobre ranko! Ja sa zase velmi ospravedlnujem, ze som Vas zanedbavala, ale to stahovanie ma totalne vystavilo!!! A zaberalo vsetok moj volny cas... Ale uz je to chvalabohu za nami!!! Este stale mame sice doma ako po vybuchu, ale snazim sa kazdy den nieco pomalicky urobit a dufam, ze sa mi to podari dokoncit, kym pride krpec... Inak neviem, ako sa citite Vy, ale ja ako som prestala robit, tak mam tooolko energie a citim sa fantasticky!!! Ja neviem, ci je tolen koli tomu, ze sa stahujeme a nemozem si dovolit byt unavena, alebo je to naozaj koli robote... No ale konecne som si zacala uzovat tehotenstvo Laughing Terazna konci, kedy sa uz vacsinou vsetci stazuju Laughing Si Vas prcitam a potom odpoviem pomalicky... Teraz sa idem naranajkovat, lebo som len pred chvilkou vstala a este som v posteli Embarassed Laughing

09.03.2007 11:48

Zzuzi

Babenky, posielate číslo Vivien ale na aké číslo poslete sms? Nemohli by sme sem hodit aspon 2 čísla? Alebo ako ste to vymysleli? Oswa - co sa týka tých plienok, tak myslím ze niektorá tu hovorila o Fixis- no neviem ako sa to píse. A nedostat ich všade, niekedy sú v Metre a tuším v lekárni alebo v zdrav. potrebách. Sú vraj omnoho drahsie ale lepsie. Svagrina ich pouzivala, lebo malej sa od Pampersiek zaparovala ritka a Fixis jej pomohli Wink Baby, este taká imtímna otázka - aj vy máte výtok? Ja hlavne rano, ale nemam pocit ze by bol nejak extra biely Sad ci zase sa dačo na mna nalepilo??? Rolling Eyes

09.03.2007 13:10

ivus80

Ahojte, bola som dnes u zubara, tak mi povedal, ze sa mi tlaci osmicka aj zhora aj zdola, ale ze tam nemam miesto, tak po porode a po skonceni dojcenia pojdem na stomatochirurgiu do MT, kde mi to v lokalnej anesteze povyberaju. Ak mam pravdu povedat, aj sa tesim, lebo viem, ze osmicky su extra kazove a robia iba zbytocne problemy. A ak to bude v lokalke dobre umrtvene, tak to ani citit nebudem a dokonca mi este dobre padne, ze potom nebudem moct hocico jest - aspon schudnem :D Rozmyslala som o auguste, bud tento rok alebo nasledujuci, vsetko sa uvidi podla kojenia, lebo v auguste budem mat kde nechat oboch sintrikov. Mama je ucitelka v MS, takze v auguste bude istotne doma. Lubi - aj moja mama ma niekedy vytaca so svojimi nazormi. No co uz s tym narobime. Ked si to tak vezmes, tak my zase vytacame nase maminy so svojimi nazormi, ci nie? Ono je to sranda, na sebe to este nevidim, mozno to uvidim neskor, ale na muzovi vidim, ako chyta maniere svojho otca, ktore sa mu vobec nepacia. A takisto bracho vyslovene neznasa niektore tahy mojho otca a sam je mu velmi podobny :D A kamoska vravieva, ze jej svokra chyta maniere svojej mamy, na ktore ona sama strasne nadava :D :D :D Jednu vec viem vsak na 100% - po mojej mame nikdy nechytim puntickarstvo najma v oblasti upratovania :D Lubi - neskusaj radsej vobec tie okna, ak Ta to tak strasne laka, tak ich umy az po porode, ale zbytocne neriskuj. Ako zistis, ze sa deje nieco zle (napr. ze sa zamotava do pupocnika) ked Tebe bude stale dobre, budes sa stale dobre citit? Dufam, ze prehanam a zbytocne strasim, no ja budem radsej opatrna. Ved Velka noc nie je len o umytych oknach. Kto je normalny, pochopi, ze nemas umyte okna a komu to vadi, nech si ich umyje sam :D Tiez si myslim, zeby vsetko na uradoch malo byt automaticky. Ale na uradoch stale vladny tvrdy socializmus a nik nie je ochotny spravit co i len ciarku naviac. Tak si musis sama za vsetkym behat ako tak blazon. A co sa tyka ciseliek, tak navrhujem, aby sme vsetky poslali Vivien, ked sa prva dala na to a ona by to potom hodila do tabulky. Ak sa Vivien na to necitis, tak kludne ich mozete posielat aj mne, nie je problem prepisat potom sem tie cisla, ja osobne nemam nic proti tomu, ked bude moje cislo zverejnene aj na pristupnom fore, teda nielen v SS. Ako chcete, rozhodnite sa a napiste. Uz nemame vela casu, tak konajme, nech sa to zbytocne nenatahuje. Katy - ved ked mas uz velku dceru, tak sa nemas absolutne coho obavat, keby Ta to chytilo v noci, tak nechas mensiu pri starsej a vysvetlis jej, ze co a ako, ze bud pojdu do skoly alebo ostanu doma a ucitelke len zavolas Ty alebo manzel. Podla mna sa da zvladnut vsetko. Idem skontrolovat chlapov na stavbe, zda sa mi, ze sa akosi "zdrzali" na obede.Zatial pa

09.03.2007 13:43

ivus80

Tak uz som tu zase, skontrolovala som chlapov na stavbe, zda sa, ze robia Wink Zzuzi - ja mavam vytok, rano je taky biely az jemne zlty, skor taky hustejsi, hoci niekedy na nohavickach mam okolo vyteceneho akoby mokru skvrnu. Hlavne ked si zabudnem dat intimku. Embarassed Tak sa majte, uzivajme si tehu, lebo uz zachvilu budeme len spominat :D

09.03.2007 13:48

Zzuzi

díky Ivus, ja som sa na to lekárky pýtala a ona volným okom zhodnotila ze je to ok. Hm, aj tak sa da asi diagnostikovat Rolling Eyes Hehe, všimla si si ze mame rovnaký termín ale tikeriky nám úplne nesedia? Rovnaký počet dní do porodu ale tt + dni iné? :D inak súhlasím s tou tabulkou, tiez nemám problém dat tu svoje číslo, ja len potrebujem číslo niektorej z vás, aby som mala potom komu napísat :D

09.03.2007 14:48

sirky

Ahojte maminy. Mňa už tak nenormálne bollí pod pravým rebrom, že normálne si musím ísť ľahnúť. prechádza mi tá bolesť tuším až k lopatke. ale asi nie som jediná, čo má takýto problém :D Ivus80 -ten výtok si opísala uplne presne. Laughing Baby dnes som bola pozerať autosedačku - vajíčko a rozhodla som sa pre značku Romer a momentálne ich majú za super ceny na www.mojshop.sk . inak ked chcete tak pozrite ktorú som si vybrala ja. sú tu 3 farebné kombinácie. mne sa páči z tých troch tá prvá http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=5385 (ten Gregor).

09.03.2007 15:02

katy22

no ahojte matriosky mna naobed akosi zmohlo varenie Rolling Eyes normalne som musela dat slofika a horko tazko som sa prebrala Embarassed a pootm nadranom budem buntosit Twisted Evil ROMER sedacky su najbezpecnejsie, my sme tiez taku kupili pre mladsiu dceru . aj tu do 18kg mala romer. som bola fakt spokojna

09.03.2007 15:34

oswa

ahojte matriosky... Tak dnes sa nam pokaslalo poacasicko...Celu noc a den leje... Dnes som bvola pozriet susedku a jej malu krpanu..Ked som videla to drobuliatko...tak som nechapala..a to nie je taka najmensia...narodila sa s vahou cez 3 kg..Cely cas spinkala a bola fakt peknucka....Ohladom porodu vravela,ze sa to dalo vydrzat...ze ju to vobec neodradilo a kludne pristane aj na druhe...Tak som taka kludnejsia,aj ked kazda porod znasa inak...Jej dokonca nestihli ani klystyr dat... Dnes bola aj ejdna nemila udalost...moj drahy, rovno pod nasimi oknami bytu, ked siel rano do prace, sa tukol s jednym....nastastie sa nic vazne nikomu netsalo..len auto odtiahla odtahovka...Tak som zvedava,c nas to bdue stat..Dufam,ze nic..lebo to bolos luzobne a maju nastastie havarijnu poistku... Shocked Inak tato noc bola uplne uzasna...sla som spat o 22,prvykrat WC 23 30, 2x...o 2, 3x o 4 ,4x o 6 30...To je fakt uz zufale....Ja taky sedmispac t..som z toho rozladena..ale nejako to uz vydrzim... :D No a o 7 30 onecny budicek,drahy volal spod okien..Inak maly o2 mal dobru 3/4 hod. taku diskoteku..ze az...Snad mu to neostane aj neskor :D Fakt zavidim Vam, ktore sa este vyspite normalne.... ivus..ja som na MDZ dostala kvietky, od svokra a ovina,manzelik slubil des (aj ekd na tom netrvam), lebo prisiel z prace o 8 vecer S tymi amniermi..aj moja svokra chyta maniere, ktore jej vadili na svojej mame....a nie som z toho stastna... lubi..mna to rebro boli tak, akokeby som ho mala silno narazene..Nie je to pichanie...Na plienky som sa pytala v Tevose...A cute na jedlo teda nemavam..akurat ma cestejsie trapi chut na sladke....ako na potvoru...Riesim to ovocim..Som zvedava,co mi povie diabetologicka v pondelok....vraj sa mam prist dohodnut,ze co dalej...Neviem,co tym myslela...A pripajam sa k Ivus..fakt kasli na okna..radsej popros maminu alebo niekoho z rodiny... sirky,..nepozerala som sice tu autosedacku,ani cenu..Ale vybornu cenu maju na vajicko PATRON..cca 2000 a podliehaju najnivsim normam EU....Keby som kupovala, tak urcite tuto..lebo ma takmer bezkonkurencnu cenu.. vivien..s tymi cislami..Nemala by si ty poslat nam to svoje? Ved my mame dat vediet asi tebe...nie? Ci som zase nieco zmeskala?? Lusisia..uz som premyslala, co je s tebou..Ci si si nahodou nesvihla skor Wink Zzuzi...ja mam vytok od sameho zaciatku..... Twisted Evil ak sa mavajte pekne a pekny vikendik...

09.03.2007 16:57

vivien

Ahojte baby, tak sa tu celkom bavym nad tou tabulkou z cislami, asi sme sa nepochopili... Ja som len napisala, ze ak niektora chce a moze tak nech mi posle cislo, a ak sa bude nieco diat, tak jej dam vediet..., aby napisala sem do fora... Cislo mi poslala Ivka, hned som jej posla aj ja svoje... Vobec netusim aku tabulku mate na mysli, ale nevadi, asi som to ja zle napisala, tak prepacte Embarassed Takze este raz to upresnim, ja som len chcela, aby mi niektora z vas poslala cislo, aby som jej dala vediet, ze sa nieco deje... Baby mate aj vy pocit pri chodzi, ze mate velmi tazke brusko? Inac vytok mam aj ja, niekedy bieli, niekedy zltkasty, ale to len teraz asi 2, 3 den, v stredu mam poradnu, tak to chcem spomenut lekarke... Tak sa zatial drzte, a ako mi napisala Katty, este nozky pokope Wink

09.03.2007 21:28

ivus80

Ahoj, teda Zzuzi, tie tickeriky som si nevsimla. Mas postreh. Oswa - to mi je luto s tym auto, no fakt stastie, ze sa nikomu nic nestalo. Plechy sa vyrovnaju. Ja mam autosedacku vajicko vyriesenu uz dva roky :D Ak si pamatate ten Mega vypredaj v Carrefoure - to sialenstvo, tak moj muzik sa tam dostal, sice musel odparkovat auto kilometer od Carrefouru a kupil vajicko za 29 Sk Exclamation Cool Ja som ho vyuzila poriadne, maleho som v tom aj krmila a aj svagrina ju vyuzila statocne. Vivien - ja som vymenu cisel pochopila tak isto ako Ty, ze ked sa bude nieco diat, ze ta druha to napise tu do fora. A pod tabulkou s cislami som myslela to, ze ak nahodou budeme naraz v nemocnici (co sa moze stat, tehu je vrtkave), tak aby sme mohli dat cislo a infosku zase inej, ktora to moze napisat. Rozumies? Ty mi napises, ze si porodila. Ja budem v nemocnici alebo nebudem doma, nebude fungovat net a podobne, tak napisem dalsej, ktora to bud da na net alebo zase posle inej. Uz tomu chapes, ako som to myslela? Zatial pa.

09.03.2007 22:01

sirky

katy22 - my určite kupime tu Romer. Aj ja som počula že je najbezpečnejšia a aj je ľahunká. na tomto určite nechcem šetriť. oswa - to rebro aj mna tak bolí, skorej ako keby bolo naozaj narazené. inak mám už pocit, že mi brucho oťažieva zo dňa na deň minimálne o kilo.

09.03.2007 22:44

vivien

ivus80: Ahoj, teda Zzuzi, tie tickeriky som si nevsimla. Mas postreh. Oswa - to mi je luto s tym auto, no fakt stastie, ze sa nikomu nic nestalo. Plechy sa vyrovnaju. Ja mam autosedacku vajicko vyriesenu uz dva roky :D Ak si pamatate ten Mega vypredaj v Carrefoure - to sialenstvo, tak moj muzik sa tam dostal, sice musel odparkovat auto kilometer od Carrefouru a kupil vajicko za 29 Sk Exclamation Cool Ja som ho vyuzila poriadne, maleho som v tom aj krmila a aj svagrina ju vyuzila statocne. Vivien - ja som vymenu cisel pochopila tak isto ako Ty, ze ked sa bude nieco diat, ze ta druha to napise tu do fora. A pod tabulkou s cislami som myslela to, ze ak nahodou budeme naraz v nemocnici (co sa moze stat, tehu je vrtkave), tak aby sme mohli dat cislo a infosku zase inej, ktora to moze napisat. Rozumies? Ty mi napises, ze si porodila. Ja budem v nemocnici alebo nebudem doma, nebude fungovat net a podobne, tak napisem dalsej, ktora to bud da na net alebo zase posle inej. Uz tomu chapes, ako som to myslela? Zatial pa.
Jasne Ivus pochopila som, len som nevedela aku tabulku mas na mysli... Teraz uz viem, ale tabulku robyt neviem... Tak sa majte pekne, pekny vikendik, pa.

10.03.2007 17:23

hudy

Ahojte babenky, tak sa opäť hlásim. Dnes má manžel doma notebook, tak to využívam. Ale čoskoro budem mať aj svoj, tak sem budem chodiť častejšie Wink Ináč už celý týždeň ležím a nič nerobím, lebo mi veľmi často tvrdne bruško - okolo 25 kontrakcií denne. Aj si ma chceli nechať v nemocnici, ale keďže som ešte zavretá, tak sme sa dohodli s doktorkou, že budem doma ležať. Aj som jej na to podpísala papier. Beriem na to aj magnézium 3xdenne po 500mg, ale nezdá sa mi, že by to pomáhalo. V podnelok idem na kontrolu, tak som zvedavá, dúfam, že malinká ešte v brušku aspoň ten týždeň vydrží. Termín mám síce 1.4., ale vyzerá to skôr, možno už aj o týždeň Confused A asi pôjdem na cisársky, lebo malinká je otočená koncom panvovým. Vraj deti do 3,5 kg rodia normálnou cestou, ale bojím sa, aby nenastali nejaké komplikácie. Musím sa ešte dohodnúť s doktorkou, ako to bude. Výtok mám aj ja celé tehotenstvo, stále je taký do žlta. My máme monitor dýchania kúpený. Kúpili sme Nanny, v Brne vyšiel na 3500,-SK. Sme si s mužom povedali, že pre istotu... Bruško mi riadne tvrdne, musím si asi ľahnúť. Tak sa majte zatiaľ pekne a všetkým vám držím palce, aby boli drobčekovia v poriadku. Papa.

10.03.2007 21:02

ivus80

Ahojte, Vivien - netreba robit taku tabulku, ako spravila Meloa, staci, ked napisem ja svoje cislo, druha ho skopiruje do svojej odpovede a prida k nemu svoje cislo, tretia skopiruje do svojej odpovede obe cisla a prida svoje a takto sa bude priebezne doplnat. Takze tu je moje: ivus80 - 0905 160 123 Ktora sem chcete napsisat cislo, tak to len odkopirujte a pod to napiste svoje meno. Dufam, ze Vam to takto vyhovuje, je to podla mna asi najlepsie riesenie. Neviem, ci Vam to bude vyhovovat, vyjadrite sa k tomu Wink Hudy - drz sa!!! A vydrz!!! Kamoska mi vravela, ze jej tiez tvrdlo v oboch tehotenstvach jej velmi tvrdlo brusko, predpisala jej doktorka na to magnezium, ale ze ona ked si precitala, aky to ma vplyv na babo, zevraj je po porode unavene, ospale, ci tak nejako, neviem presne. Neviete nieco o tom? Ona ze si precitala pribalovy letak a ze tam to bolo uvedene. Ale neviem ani, aky druh toho magnezia brala, teda aku znacku a pod. Tak pa

11.03.2007 21:20

Zzuzi

ahojte babenky Sad Tak po dnesnom usg som dost mimo. Asi tu porodím prvá Sad Mam zrelú placentu ako v den termínu. Bábatko je ok, ani otvorená nie som len tá placenta. Ak vydrzíme aspon 2 týzdne tak to bude super. Musím si sledovat pohyby lebo môze časom dôjst k nedostatočnej výzive. Som z toho úplne mimo, musím teraz vkuse lezat. Tak mi drzte prsteky, ja sem občas nakuknem. Teraz musim spravit všetko pre svoje dietatko. Drzkajte sa

11.03.2007 21:46

Ľubica Krištofová

Ahojte. Oswa,Ivuš,ukecali ste ma s tými oknami.Kašlem na ne.Buď ich urobí manžel,alebo ma počkajú po porode.Veď teraz je aj tak kopec iných vecí,na ktoré musím myslieť. Ja už mám vyžehlené plienky,aj zabalené v taške.Zajtra si nakúpim všetko,čo som si napísala na zoznam a konečne dokončím balenie celej tašky. Zajtra budeme mať zase behací deň.Ráno idem na poradňu,budú mi robiť aj ster a povedia kedy pojdem na prietoky,potom si musím ísť pre papiere do roboty a potom ideme do Pd zaniesť tie papiere na socialku a nakupiť a tak.Takže na doobeda máme o zábavu postarané. Predstavte si,čo sa mi stalo.Bola som nedávno zaniesť papiere od gyndoša do roboty,lebo na socialke mi povedali,že keď som bola pred prvou materskou zamestnaná tak mám aj teraz zaniesť papier do roboty,ekonomka už vie čo má robiť a ja sa vraj už o nič nemusím starať.Tak som ho zaniesla.No a piatok mi volali z roboty,že si mám papiere prísť zobrať a ísť si to sama povybavovať,lebo vraj už u nich nie som v ochrannej lehote a teda sa ich tieto veci ohladne mojej osoby netýkajú.Takže zajtra ideme.Neviem teda,ako to je,nesmiem zabudnúť sa ekonomky opýtať,ako sa veci majú.Som zvedavá,čo mi povie. Inak nemáme nič také nové.Teším sa z krásneho počasia a naplno to využívam.Aj dnes som bola s malou vonku na prechádzke.Už by bolo na čase,keby bývalo tak pekne,že?Naberiem z toho trošku energie. Baby predstavte si,aký je ten moj svokor hajzel.Teda to už viete,lebo som už o tom písala.Ale čo teraz urobil.Švagrinka (Veronika) je teraz cez víkend u priatela a neska mala ísť domov.Ale predtým volala k nim domov a chcela im povedať,že je už na ceste.No a zdvihla to svokra,jej mama a že bola strašne uplakaná a ani slovo nedokázala povedať do telefonu.Tak volala znova a opakovalo sa to.Na ďalší krát už bolo v telefone ticho.To znamená,že svokor zase vyvádza a svokru zbil a nadával jej.Tak sa Veronika rozhodla že ostane u priatela.Len nechcela,aby ju tam oni zháňali,tak sme sa dohodli,že keby svokrovci volali,tak poviem,že je u nás.Velmi ma o to prosila.Aj mi večer volali,tak som svokre povedala,že je u nás a nemusia sa o ňu báť.Je to blbé takto klamať a svokrovi som mala chuť povedať svoje ale radšej som si zahryzla do jazyka.Mám riadne nervy.Dokedy mieni takto vyvádzať?Aj minule,keď sme u nich boli,tak svokra mala na tvári riadne škrabance a pri oku modrinu.Baby,mňa to tak štve.S tým sa bohužial nedá nič robiť.Ani moj muž nemože do toho zasahovať,lebo ten kto by si to zas vypil,by bola svokra.Aj on je bezmocný.Pred chvílou mi volal Veronikin priatel a chvilku sme sa rozprávali.Povedal mi že ona to strašne zle znáša a plače.Aj on je z toho všetkého zúfalý.Aspoň mám istotu,že kým je u neho,tak je v bezpečí a nič sa jej nestane.Baby nechcem vás zaťažovať takýmito vecami.Veď každá z nás tu má všelijaké iné problémy.Len som to potrebovala dostať zo seba a nemám tu nikoho,s kým by som sa o tom mohla porozprávať.Muž je v robote a drnda už spí,takže som tu sama so svojimi myšlienkami.Aj sa mi ulavilo,keď som sa zdoverila a je mi trošku lepšie. Ivuš,malému kúpim tú Hipp kozmetiku.Uvidíme,či nebude vadiť pokožke.Ak bude,tak to miniem ja a jemu kúpim inú značku.Aj pri Peťulke som vyskúšala viac značiek.Po narodení nemohla napr.Johnson,lebo mala suchú pokožku.Tak zabralo Oli.Keď mala pol roka,tak som znova skúsila Johnson,lebo som si ho kúpila pre seba.Odvtedy vyhovuje jej pokožke len táto značka.Malému možno vyskúšame viac značiek a možno bude pasovať od začiatku jedna.Ešte rozmýšlam nad plienkami.Asi kúpim Huggiesky. Potešila ma jedna vec.Už ma skoro nepáli záha.Je to tak už asi mesiac,možno viac.Ešte občas ma páli,keď sa pozabudnem a zjem niečo,čo by som nemala.Zaujímavé je,že si možem dať aj pomaranč,hoci predtým mi to robilo galibu.Tak sa teším.Ale mám zápchu,čo ma štve.Poradíte mi niečo,čo by mi na to pomohlo?Zabrala minerálka a celozrnné chlebíky,aj sezam,ale nemožem sa s tým napchávať dookola. Tak to by bolo asi všetko.Chcela som si ešte kuknúť TV,ale drieme sa mi,takže idem do postele.Vy sa majte dobre a držte sa.A nech drobci ešte vydržia v brušku.Nič im predsa neutečie.Akurát,že to nevedia. Zzuzi,držím palce.To nie je radosť,keď ti povedali takéto niečo.Vydrž.

12.03.2007 16:07

oswa

Ahojte matriosky.. Laughing Tak aky bol vikend? a som sa vytesovala z krasneho pocasia, boli sme naprechadzke...sice funim ako lokomotiva ,ale dobre mi to padlo... Dnes som bola na poradni, nasli mi v moci cukor..comu nechapme,lebo vysledky mam lepsie,ako ked mi zistili cukrovku...Odtiel som sla rovno k diabetologicke a ta skonstatovala,ze v poradni mavaju zle vysledky (chybne merania Exclamation Exclamation Exclamation Potom naco ich robia?? ), vzala mi krv z prsta a cukor bol v poriadku, tak to uzavrela,ze je to o.k... Dr. mi povedal, ze "je to este vysoko", tym myslel zrejme krcok a ze je to stale uzavrete....No mne keby asi nemuseli vyvolavat porod, tak to nosim ako slon 2 roky Laughing dalsiu poradnu mam o tyzden.... a dokonca som napriek diete pribrala, aj ked jem uplne stale rovnako...ani inak nemozem..11 kg A ster z posvy som mala aspon nastastie negativny... OZaj baby..uz ste aj uvazovali, ci urobite abatkam krst,alebo uvitanie do zivota?? A kedy?? Ci len ja rozmyslam nad takymi blbostami?? ivus...no fakt super cena za vajicko Shocked To som netusila,ze boli az take vypredaje...aj ekd pravda,ze by som si to asi aj tak dopredu nekupila...My budeme mat vajko asi po 2 detoch, od kamaartky..tento vikend by sme pren mali ist...Na tych par mesiacov to bude bohate stacit....Uz potom na vyssiu hmotnost kupime novu...dostali sme kuponik pri kupe kocika na 600 Sk zlavu..potesi.... Rolling Eyes sirky.. jos tym bruskom...nmne moj manzel, ktory ma vidi kazdy den a vlastne by to nemal potrehnut..vravi,ze som zo dna na den vacsia.... A v noci ani nehovorim..ked sa otacam, doslova mi praskaju krize.... Idea hudy..tak drzim palce..nech male este pocka zopar dni... Wink Zzuzi...tak to ma mrzi, ze si placenta takto rychlo dozrela...Ale vydrzte to..nechcu ti koli tomu vyvolavat porod?? Lubi..kedy si bola na poradni?? Asi sme sa minuli..Ja som odtial odchadzala o nejakej 10...bolo tam kopec naroda... Laughing Lubi a preco vlastne tvja svokra ostava so svokrom?? To by jej deti nepomohli,keby chcela od neho odsit?? Tak sa majte pekne a uzivajte si jarne pocasie Wink

12.03.2007 20:41

ivus80

Ahojte, Zzuzi - drz sa!!!!!! Lubi - a kde si pracovala? Ja som bola zaniest v robote papier a mne povedala mzdova, ze mi to ona zanesie do socialnej. Akurat som si sama bola zaniest kopiu materskej na UPSVR na ukoncenie rodicovskej a tam mi povedala,ze ked budem mat zo socialky vymer, ze im to mam doniest kvoli tomu, ak by nahodou materska bola nizsia ako 4440 Sk, tak by mi doplacali do vysky 4440 Sk. Podla mna to zalezi od ochoty ekonomky, ci to zanesie, ci nie. Mne povedala mzdova, ze nemusim osobne chodit do socialnej. Lubi - svokra by mala podat trestne oznamenie na svokra. Dnes uz neplati, ze na stihanie potrebujes suhlas poskodenej. Robila som 3,5 roka na polici, takze problematiku domaceho tyrania sme mali casto na stole. Zial, mnohe z takychto pripadov skoncili najhorsie - vrazdou, vacsinou to tyrana zena nevydrzala. Chuderka, kvoli k..(cenzurovane) sa dostala do riadneho pruseru. Samozrejme, nechcem malovat certa na stenu, no niekedy zase pomohlo, ked bol muz stihany, tak sekal dobrotu. Urcite nie je dobre nechat to tak, no zase rozumiem, ze svokra nema asi ine vychodisko - kde by sla byvat, ako by uzivila dceru, akoby zvladla bezny zivot, ako by sa na nu pozerala rodina, priatelia a pod. Zial, este stale nie je vybudovany dobry system starostlivosti o tyrane zeny. Casto su vo vyhode prave ti hnusni tyrani. Nakoniec moznoze by pomohlo svokrovi protialkoholicke liecenie. Ja svokra nepoznam, ani svokru, vlastne nikoho z Vas, tak nemozem nejako zodpovedne radit, iba Ti pisem svoj nazor. Nemusis ho prijat. Dokonca sama neviem, ako a co by sme robili, keby sme v rodine mali takyto pripad. Je to tazke sa vyjadrovat, ked nam rodina funguje a nastastie nemame problemy ani s alkoholom ani s tyranim. No v kazdom pripade povzbudzuj svokru, porozpravajte sa o tom, ci by nevedela najst vychodisko - ze by od neho odisla, pripadne zeby to riesila policia. Ak by si chcela, moja byvala kolegyna ma v Ziline poradnu prave pre tyrane zeny, mozno by vedela poradit, ako postupovat. Ale chapem aj svokru, ze by si asi nedala poradit, ze radsej bude tisko trpiet. Je mi jej velmi luto. Aj svagrinky. Esteze ma Vas a priatela. Dufam, ze on bude k Veronike mily. A kludne sa stazuj na svokra, pis, ja sama viem, ze ked sa vypisem, tak sa mi ulavi. Mne to vobec neprekaza. A ak to niektorej prekaza, tak nech to jednoducho necita. Netrap sa tym, sme tu na to, aby sme si navzajom pomohli, poradili. Ci nie? A na zapchu je dobra melta. Teda ja zapchu nastastie nemam, ale ked si dam liter melty s mliekom, tak niekedy je to lepsie ako samotny klystir :D Dokonca zvazujem, ze ak budem mat doma pravidelne kontrakcie, tak si dam riadne vela melty, aby ma tak ten klystir nezmohol :D :D :D Kedysi davali meltu aj v porodnici, aby sa zena po porode lepsie vyprazdnila. Oswa - ja urcite budem krstit, som veriaca. Maleho sme krstili takmer mesacneho - bez troch dni mal mesiac a tohto cloviecika budeme krstit podla toho, ako to vyjde. Na konci aprila a zaciatkom maja mame vela oslavencov, tak spojime krstiny aj oslavy dokopy, pravdepodobne v polovici maja, lebo na konci maja ma zase mama 50tku. Alebo zaciatkom juna, uvidime, ako to vsetko vyjde. No a budeme aj uvitani do zivota, lebo u nas v obci organizuju aj uvitanie do zivota. Dostaneme karafiat, pohladnicu, detsky pribor a 500 Sk :D :D :D Tak pa

12.03.2007 21:40

sirky

Ahojte maminy! Práve som sa dnes rozhodla, že sa prihlásim na doktorát. Bola som dnes v škole a nejak ma to chytilo. Práve som si vypisovala prihlášku. :D Dufam že to budem zvladať. Stačí napísať prácu, obhájiť ju a spraviť ešte skúšky z dvoch predmetov. To by malo byť v pohode. Nejak mi chýba ten stres z práce, takže si to takto vynahradím. :D Zajtra idem na poradňu. Uvidíme či sa malý už chystá na príchod, alebo si tam ešte v kľude odpočíva.

12.03.2007 21:53

Ľubica Krištofová

Ahojte Oswa,to s tým cukrom v moči je zaujímavé.Ale keď "cukrárka"skonštatovala,že je to v poriadku,tak je dobre.Ja som bola na poradni hneď ráno,ale veď ty chodíš na poradňu do nemocnice,nie?A ja k Svieženému.Ja chodím hneď ráno,aby som tam doobeda nemusela dlho vysedávať.A navyše sme potom išli do Pd,tak o to viac som chcela byť čo najskor doma.Ďalšiu poradňu mám o 2 týždne.Budúci pondelok idem na prietoky a ctg. To,že rozmýšlaš nad krstinami,nie je blbosť.My dáme malému urobiť uvítanie do života.Aj malej sme dali.Krstiny v kostole neboli.Manžel je síce z katolíckej rodiny ale nepotrpí si na to.Ani svadbu sme nemali v kostole.Kto dá urobiť v kostole,neberiem mu to.Nám sa to na úrade páčilo.A chceli by sme to dať urobiť v máji,pred urbanským jarmokom.Keď sme to vybavovali malej,tak sa nám prihodila v rodine jedna vec.Chceli sme uvítanie v máji ale na urade nás odpalkovali,že na ten dátum je jarmok a vtedy úrad neotvárajú.A skor nám to nevyhovovalo.Tak sme to nechali na jún.Jediné na tom ma mrzelo,že malá vtedy už nebola v perinke,lebo sa do nej nezmestila.No a dovod,prečo nakoniec bol lepší ten jún-v povodný odmietnutý dátum v máji manželovi zobrela babka,svokrina mama.Presne v ten deň. Nevieš náhodou o niekom,kto predáva vajíčko za dobrú cenu?Videla som aj inzeráty v cenách do 1000 Sk.My by sme to chceli kúpiť buď v apríli alebo v máji.Ak budeš o niekom vedieť,budeš na mňa myslieť?Nerada ťa otravujem.To len ak by náhodou.Keď nie,nič sa nedeje a kúpime cez inzerát. No a pýtaš sa,prečo svokra ostáva so svokrom.Ona už kedysi mala aj možnosť od neho odísť.Lenže to už mali deti a sama s dvomi deťmi by sa ťažko prebíjala.Možno keby vedela,že to takto dopadne,tak by to vtedy riskla.Ktovie.Jasné,že by sme jej pomohli,keby chcela od neho utiecť.Lenže to nie je také jednoduché.On by ju našiel a možno by bol schopný ju aj zabiť.Ja som manželovi povedala,že ak sa raz opováži na mňa ruku položiť,tak s ním končím.A on mi na to,že sa nemusím báť,lebo vo svojom otcovi má dostatočne odstrašujúci príklad. Ivuš,ja som robila v jednej krajčírskej firme robia sa tam požiarnicke odevy.Veď ako so mnou vybabrali.Vyzdvihla som si v robote tie papiere a ekonomka tam nebola,len nechala k tomu lístok,že ona mi takéto potvrdenie dávať nemože.Ani sa mi to nezdalo.Tak sme to zaniesli na socialnu poisťovňu a keď tá totka počula,čo mi povedali v robote,tak bola naštvaná.Lebo aj keď už možno nie som v ochrannej lehote,tak pokial trvá poistný pomer,tak ona mi to jednoducho mala potvrdiť a hotovo.Potom sme si išli pobehať,že ona to vytelefonuje s tými v robote a mali sme sa vrátiť,že nám povie,čo vybavila.Tak sme tam ešte boli.Tak si predstav.V robote je nová ekonomka,ktorá robí iba 4 hodiny na deň a zrejme si riadne po tej predošlej neprebrala všetky záležitosti a teraz majú v tom bordel.Tak im socialna dala na výber,že nech sa rozhodnú ako to so mnou vyriešia a vraj sa dohodnú.Budúcu stredu mám socialnej zavolať a povie mi,ako to dopadlo.Lebo toto,čo urobila ekonomka,sa nerobí.Ani nechceli odo mňa,aby som tam zas chodila,keď už som v takomto štádiu.Aspoň že berú na to ohlad,keď sme z vedlajšieho mesta.Veď mi aj dali t.č.,tak tam potom zavolám.Mne to nerobí problém.Tak si predstav,aká je to pakáreň.Čo dokáže porobiť jedna koza.Uvidíme,ako to dopadne.Potom určite napíšem. No a prípad svokor-my sme to zatial pochopili tak,že kým on bude žiť,tak nebude pokoj.Ale skor sa asi pominie ona ako on.Tam je to tak zamotané,že sa to ani nedá povedať.Keď neutiekla kedysi,keď malatú možnosť,teraz to neurobí.A trestné oznámenie?Myslím,že potom by ju ubil k smrti alebo niečo iné.On si neprizná,že je alkoholik a na liečenie odmieta ísť.A keby sa ho aj zbavila,tak presne ako hovoríš,neuživila by seba,ani dcéru a ostatné veci s tým spojené.Prijímam tvoj názor.Keby šlo o niekoho iného,možno by sa dali urobiť dáke opatrenia.Takto to bohužial nejde.Ale možno raz aj motyka vystrelí.Musíme dúfať.Najhoršie je,že nám už pár krát povedala,že ani nemá chuť žiť.Tak som jej povedala,že keď pre nič iné,tak pre Veroniku tu musí byť.Lebo ona ju potrebuje,vlastne jedna druhú navzájom.A sme tu my dvaja plus jedno utešené vnúča a druhé na ceste. Veronikin priatel Peťo je strašne skvelý chalan a som rada,že má práve jeho.Strašne sme si ho všetci oblúbili.Mám ho rada skoro ako ďalšieho brata.Teda,možeme len odhadnúť,akým smerom sa bude vyvýjať situácia.Všetko chce len čas.A je fakt super,že sa vám tu možem aj ja vykecať,ulaví sa mi.ďakujem. Meltu by som si aj dala,len ja vobec nepijem kávu.Jeden čas som pila aspoň raňajkovú kávu a tá mi tiež prestala chutiť.Ale keď nič nebude pomáhať,tak tu meltu si dám.Asi si ju zajtra kúpim a vyskúšam.Má to v sebe aj kofein,či nie?Neviem,ako je to s inými druhmi kávy. Ja sa strašne teším z tohto krásneho počasia.Nech vydrží.Aj sa lepšie cítim a mám lepšiu náladu. Ozaj,pýtala som sa na poradni na to umývanie okien.Nedalo mi to pokoj.Tak mi povedali,že pár dní pred Velkou nocou možem umývať ak budem chcieť,lebo to už vtedy aj keby som začala rodiť,tak by sa nič nestalo.Tak porozmýšlam. Upravil sa mi spánok.Už sa mi konečne darí zaspať skor,ako o 23.,v noci chodím na záchod a ráno sa zobudím už aj o osmej.Predtým som sa budila najskor o 9.Keďže malá si vie tiež pospať,tak takýto veget využijem,lebo čoskoro už nebude šanca. Kočky,už sa nám to blíži.Neviem sa dočkať.Musíme si ešte tie posledné týždne užiť do sýta,aj keď niekedy máme problém to vydržať.

12.03.2007 22:40

sirky

Ľubi naozaj chceš kupovať vajíčko cez inzerát? A nebojíš sa toho, že či náhodou nemá to vajíčko za sebou už nejakú haváriu. Čítala som totiž, že ak havaruješ s autom a je v nom vajíčko, môže sa ten materiál z čoho je vajíčko oslabiť alebo poškodiť(ty si to ani nemusíš všimnúť) a že potom už nespĺňa ten účel, na ktorý si ho kupuješ. prípadne si pozri stránky: www.mojshop.sk , www.babymarket.sk, www.predeti.sk

13.03.2007 11:02

sirky

No kočky práve som prišla z poradne. Takže som otvorená na 2 prsty a že každú chvíľku to môžem očakávať. v sobotu mi začne 37 týždeň. aspon dovtedy by som chcela vydržať.

13.03.2007 12:51

vivien

Ahojte, dnes vonku krasne svieti slniecko a my sme doma Confused , ja musim lezat a Adamko je prechladeny, uz mu je lepsie, on pojde aspon poobede s tatom. Inac je to tazke lezat a mat doma dieta, neda sa to na 100%, zajtra mam poradnu, tak som zvedava, co mi povie... Teda Sirky, tak sa drz, myslim, ze je nas tu malo, ktore nemaju ziadne problemy... Sirky aj nieco citis ked sa otvaras? mas nejake bolesti alebo nieco? Tak sa drzte vsetky, pekny slnecny den, pa.

13.03.2007 13:25

sirky

vivien - no ja som uplne prekvapená, práve preto, že nijaké bolesti nemám a čo sa týka kontrakcií, tak ani tie nejako nepocitujem. :D ten môj malý sa chce asi nejako nenápadne dostať von z bruška. inak dnes je naozaj krásne a ja musím tiež ležať, nech v tom bruchu ešte chvíľku zostane.

13.03.2007 13:50

ivus80

Ahojte, dnes je tiez tak naaadherne. Skoro stale som vonku a zistila som zaujimavu vec, ze cim dlhsie si vonku, tym menej neporiadku mas doma :D :D :D Sirky - tak Ti drzim palce, aby si to zvladla. Ak sa smiem spytat, zo zvedavosti, aky doktorat to bude? Lubi - v Mama a ja (casopis) je vela inzeratov na predaj vajicka. Skus tam kuknut. A podobne kozy, ako ekonomka v Tvojej praci, poznam. Ved preco by mali nieco spravit navyse, ked nemusia, ked si to moze zena pred porodom obehat sama. No nie? Ja nastastie mam vybornu kolegynu, je zlata, aj ked som nastupovala na MD pri prvom, tak mi az domov zavolala, ze nie som podpisana, ze ci mam cestu do Ziliny. Ja ze nie a ona, tak Vas podpisem a prefotene Vam to poslem, aby ste vedela, ako som Vas podpisala, keby nieco. Aj teraz mi povedala, ze mi zavola, ako mi to v socialnej poistovni dopadlo a aky mi spravia vymer MD. Je mi to luto, ze sa situacia u svokrovcov neda riesit. Najhorsie na tom je to, ze kto je ulozeny v liehu, dlhsie vydrzi. Moja byvala kolegyna mala mrchu svokra, tiez bil a tyral svoju zenu. No - znie to kruto - nastastie vyskocil z okna. Vtedy jej svokre zacal novy zivot, omladla o niekolko rokov. Tak len drzim palce svokre, aby to zvladla. Pisala si, ze su katolici, tak mozno to ona berie ako obetu a veri v to, ze ked si tu na zemi zazije peklo, pojde po smrti rovno do neba. Mozno prave viera ju drzi nad vodou. Melta je bezkofeinova, je to tusim ze z cakanky alebo nieco take podobne, presne neviem. Mozes toho vypit na litre. Aj maly ju ma velmi rad. Je to vlastne biela kava, ked si ju das aj s mliekom. Ak mas rada sladke, tak si pricukris, ak nie, tak da sa pit aj taka horka, no sladucka s mliekom - mnaaaaamky to je moja pochutka :D Ty si s tymi oknami nedas pokoja :D :D :D :D :D Neviem ako ostatne, ale ja idem na sono este v 36. t.t. Takze keby ma pochytila nalada umyvat okna, tak by som ich umyvala urcite tesne pred tymto vysetrenim, pretoze keby nahodou sa maly zaplietol do pupocnika, tak sa da vcas zasiahnut. Ale ja URCITE oknam dam pokoj Wink A este k tomu vajicku - Sirky ma pravdu, aj ja som citala, ze po kazdej havarii auta by sa mali vyhodit autosedacky a kupit nove. Sirky, Vivien - mne sa tri tyzdne pred porodom skracoval krcok a vobec som to nijako necitila. A na poradni v den porodu (co som samozrejme ani netusila, ked som sa rano zobudila, ze vecer budem zaspavat uz s dietatkom nie pod srdcom ale v naruci) mi povedala doktorka, ze som uz otvorena na tri prsty ako niektore zeny po dnovych bolestiach. Pa

13.03.2007 14:07

vivien

Ivus meltu aj ja milujem, inac som pocula, ze je dobra aj na tvorbu mliecka... A takisto je vraj dobra aj vinea, ale asi nechat vyprchat bublinky... Ja som si dnes dala kupit aj homeopatika na zvysenie tvorby mliecka, ak by nahodou trebalo, pri Adamkovi som mala na zaciatku problem, a takisto bolo aj niekolko laktacnych kriz...

13.03.2007 14:08

sirky

ivus80 - ja som chodila na fakultu managementu UK v Bratislave ,mám špecializáciu marketing, no a teraz by som chcela písať tú rigoróznu prácu v oblasti bankového marketingu. akurát mi písal docent ,že zajtra sa môžeme stretnúť, no musela som to odvolať, malému to nejako nevyhovuje. :D donútil ma ležať. Smile Musím sa pochváliť, že v sobotu sme s mužíkom postavili postieľku. Už ma chytá taká nejaká predpôrodná radostná nálada. Dúfam že zostane taká aj počas pôrodu. :D :D