1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

01.03.2007 15:35

sirky

ivus80 - kde dávali ten dokument? Inak ja som už o tom tiež počula. a verím tomu, že kludne môže byť na tom niečo pravdy.

01.03.2007 18:27

meloa

Ahojte babenky, tak mi si ideme lažkat do nemocnice, lebo mame kontrakcie, tak aby sme boli pod kontrolou, tak prajem príjemné tehulkovanie do šťastného konca :D . My musíme ešte aspoň štyri týždne vydržať, mám veľké obavy, ale snažím sa byť kludná kvôli bábenku, ale mám strach Crying or Very sad Crying or Very sad Embarassed Zatiaľ sa majte krásne a dávajte pozor na seba a aj na brušenká.

01.03.2007 18:44

oswa

Ahojte matriošky... :D Tak ta moja susedka, o ktorej som pisala,ze budeme spolu kocikovat a co jej odisla hlienova zatka cez vikend...tak nad ranom o 1 24 porodila dcerku na konci 37 tt..Mala 3160 g a 49 cm, na ten tyzev parada,nie?? MOj drobcek tolko nebude mat asi ani v termine Embarassed ..Len co som rano otvorila oci a zapla mobil, tak ma sokla tato sprava..No co, maly bude mat frajerku starsiu o 4 tyzdne Laughing Dnes som mala v schranke uz nove Mama aja a potesilo ma, ze v prieskume porodnic je TENCIANSKY kraj a teda aj Handlova :D Precitam si a zajtra poviem dokimu..zda sa mi,ze si robia dost malu reklamu.... Co sa tyka "variacich" napadov, tak do mrazaku je dobra aj plnena paprika, gulas... A tesim sa,lebo zajtra nam uz pridu robit skrine do detskej, tak konecne budem moct drobcekovi poukladat veci a vyzdobit to tam na jeho prichod :D Laughing Razz Sirky..otazku si mozes precitat tu na mamaaja v PORADNI O PUPOCNIKOVEJ KRVI....tam je aj odpoved..celkom ma potesili a este som sa ich opytala na jednu vec, na odpoved este cakam....nechcem tu obtazovat babenky..tak si to tam precitaj,ak mas zaujem....Co sa tyka uspavania..ja neviem,ci by som chcela byt pri vedomi,aj ekd tuzba vidiet drobciatko, je velmi velka a je fakt,ze ked som bola v narkoze, tak som sa z toho spamataval cely den,spala som ako dudok,ani prebrat ma nemohli... lokalke mi robili znamienka a bol to taky divny pocit, nebolelo to,ale to potahovanie a stikanie...FUJ..neprijemne,ale dalo sa to vydrzat..Pre babo by som to asi vydrzala..U nas neviem,ci davaju na vyber...ci nedavaju celkovu-.... Ivus..ukludnim ta...ja mams dychanim problemy uz nejaky ten tyzden..a to nielen ked lezim,ale uz ked aj sedim,uplne v klude....akoby som sa dusila...malinky dost tlaci na branicu..ale je to uplne v pohode,takze sa tym nezatazuj...Ten primar ma zaujima koli tomu,lebo mimktosi vravel,ze in je primar, jeho brat je primar tu u nas a divimsa, preco sem posiela do Ha pacientky, ked sam je primar na gynekologii....NIc v zlom,ale vraj ZA nemocnica nie je nic moc..Hovorim,len co som pocula..bez urazky Shocked A myslela si tu pani,co pribrala 4 kg?? No to teda je stastna... Shocked Stale nerozumiem tomu,ako sa da rotrhat ku klitaku..ku konecniku ano..ale opacnym smerom ked ta nastrihnu?? No asi vsetko je mozne..Nieze tomu nechapem,len som to este v zivote od nikoho nepocula a zda sa mi to tak nejako technicky nemozne Wink O tych dvijickachsom to uz pocula davnejsie, a hovoril mi to aj kamarat, ktory zije v USA....No,politika je svinstvo...co dodat... Meloa..drzkam palce, nech drobciatko vydrzi..aj ked uz jeho sance su ooobrovske,,...nie ako pred par tyzdnami, tak sa neboj..Daju ti infuzie a bude to v pohode..uvidis....Tak sa drzkaj Wink Tak sa mavajte babenky..idem doplmit nejake tie kalorie....vecera Razz

01.03.2007 19:24

sirky

oswa -pojdem to pozrieť na ceptru. Tebe odstranovali znamienka? Lebo aj ja som si dala ale nie chirurgicky ani žiadnym dusíkom ale takým elektrickým perom. poviem ti že na jeden krát mi zobrala cca.30 znamienok. a bez akéhokoľvek umŕtvenia. všetky čo som mala na celom tele a čo sa dali zobrať, tak všetky som dala odstrániť.samozrejme ešte mi nejaké zostali, len kôli veľkosti popáleniny mi ich už nemohla zobrať. ale môžem s kludom povedať, že väčšiu bolesť som ešte nezažila. zatínala som zuby, mykať som sa nemohla. držala som v rukách látkovú vreckovku a od tej bolesti som ju roztrhla na dve časti. :D no tá bolesť ma neodradila a išla som znova (padlo cca. ďaľších 20 kusov). Nahovorila som aj muža. taký bol statočný, tak držal. chudátko moje! on mal 3 malé znamienka medzi mihaľnicami -ešte aj tie mu zobrala. Ked som videla ako mu to robila na tých očiach,tak mi ho bolo strašne moc moc ľúto. Takže ked sa vyplaví tá zátka, tak treba ísť na pohotovosť, nech ma pozrú? lebo som čítala, že ked odíde zátka, tak pôtod môže prísť do 48 hodín, ale kludne môže nastúpiť až po 2-3 týždňoch. Akurát mi volala kamoška že išla na pohotovosť, lebo ju strašne moc bolia kríže. ona má termín až 23.4., som zvedavá či si ju tam nechajú. Dnes je ten môj malý strašne lenivý. Cítim pohyby,ale veľmi veľmi málo. Dúfam že to preto, že spinká a priberá. :D On má také dni, že dva dni sa hýbe iba sem -tam a tretí deň si robí v bruchu disco.

01.03.2007 20:05

vivien

Ahojte, tak ja len tak na rychlo... vcera som prisla z nemocnice, bola som tam 3 dni, skratil s mi krcok, maly je vraj dost nizko, na UZV zistili, ze je KP... Modlim sa aby sme aspon este 2 tyzdne vydrzali... Ja tera vacsinou lezim... Tak sa drzte, papa.

01.03.2007 21:27

Ľubica Krištofová

Ahojte tak my sme mali dnes zas len jeden z tých obyčajných dní,nič také sa neudialo.Bol u nás moj brat,doviezol nám našu vaničku.Mali ju pre malú od nás požičanú,lebo keď sa im narodila malá,tak tá ich vanička jej za chvílu nestačila,lebo kúpili moc malú vaničku.Tak sme im požičali tú našu.No a teraz nám ju vrátili,lebo ju za chvílu budeme potrebovať zas my.V nedelu k nám možno prídu všetci traja,ak im nič do toho nepríde.naše baby sa vedia spolu tak pekne hrať,radosť pozerať na ne.Zajtra príde švagrinka s priatelom,malého budúci krstní rodičia.Teším sa na nich.Minule bola u nás švagrinka týždeň a ani sa jej nechcelo domov,keď pomyslela na otca,mojho večne opitého svokra.A ja som tiež bola rada,že som ju tu mala.Keby to šlo,tak by som ju tu chcela mať aj častejšie.Tak chodí aspoň raz za mesiac. oswa,nerobil ti sono náhodou primár?Lebo on je taký skúpy na slovo,nič neporozpráva,ani nepoukazuje.Kamoške,ktorá čaká druhé,na sone povedal "tam vidíte biť srdiečko,to vám musí stačiť".Ani obrázok jej neurobil,ani nič nepoukazoval.tak bola sklamaná.Myslela si,že je taký len k tým čo už majú jedno baby doma.Ale asi nie.Neviem,prečo je taký.Asi nevie,akú radosť by maminám urobil,keby bol trošku veselší a prístupnejší. No a tá tvoja suseda-trošku aj som,aj nie som prekvapená.Myslím,že sa to dalo čakať,že čoskoro porodí.Tá jej malá má krásne miery na to,že sa tak skoro narodila.Pozdrav ju,želám jej všetko najlepšie. Tiež mám nové Mama a ja.Už som si prečítala článok o porodniciach.Podla mňa tie predošlé články boli napísané tak inak,neviem to pomenovať.Mne písali a pýtali sa ma na informácie o našej porodnici.Čo som vedela,som napísala.Len som vtedy nevedela,že epidurálka bude stáť 3000 Sk,tak som napísala starú cenu.Ale veď infošky nemali len odo mňa,takže si z toho hlavu nerobím. to uspávanie-V našej porodnici si možeš vybrať,či chceš spať úplne,alebo nie.Ja aj trošku lutujem že som sa nechala total uspať na cisára.Aspoň som mohla vidieť malú,keď ju vybrali von.Takto som to celé predrichmala.Kvoli tomu banujem.Inak je možno aj lepšie,že som spala.Mňa desila predstava,že sa mi budú rýpať v bruchu a ja budem pri vedomí.okrem toho som moc ukecaná (veď to vidieť tu,pri písaní),tak ktovie aké blbosti by som im tam trepala.Ale som rozhodnutá,že keby som sa aj teraz musela dať rezať,tak už by som chcela spinálku. Ivuš,ten dokument musel byť skvelý.Škoda,že som ho nevidela.Vyzerá to zaujímavo podla toho,čo o tom píšeš. S dýchaním je to u mňa tak,že zle sa mi dýcha aj keď ležím,resp.skoro sedím.Ale už aj bežne cez deň sa pristihnem pri tom,že si musím dať chvílu pauzu a predýchavať.Raz sa mi aj trošku zatočila hlava z toho,jak ťažko sa mi odrazu dýchalo.Keď ma takú uvidel muž,tak hneď otváral okno a podával mi vodu.A učí sa predýchavať so mnou,len mu to moc nejde.Hlavne,že ja som sa to naučila a pomáha mi to.No a ešte k tomu začínam mávať tam dole taký zvláštny pocit,akoby si malý šteloval hlavičku a vtedy je to také zvláštne,lebo cítim,akoby mi tlačil na tie kosti,čo sú tam.Ťažko sa to opisuje.A už sa do mňa nezmestí tolko jedla,ako donedávna.Predtým som toho dokázala zjesť vela.Teraz sa muž nestačí čudovať,ako málo zjem.No darmo,už ani žalúdok nemá tolko miesta. Meloa,držím palce,aby malé ešte vydržalo v brušku.Drž sa. Vivien,aj tebe držím palce,aby malý ešte vydržal v brušku.Keď je KP,možno sa ešte otočí.keď nie,tak ťa nechajú rodiť normálne,alebo urobia cisára?Keď nie si prvorodička.Neviem,ako robia tam,kde budeš rodiť.Adamko išiel cisárom,že? Vonku zas prší.Už mi to lezie na nervy.Ani nemožeme riadne chodiť von,keď to takto blbbne. Majte sa mi všetky dobre.Nieže porodíte.Nech drobčence ešte vydržia v brušku. Smile

01.03.2007 21:30

ivus80

Ahojte, dnes u nas bola detska doktorka, je to moja sesternica z druheho kolena, boli volaco za otcom, tak som to vyuzila a spytala som sa na tie navstevy po navrate z porodnice. Povedala mi, ze oni su povinni do 24 hodin urobit prvu navstevu a zalezi len od doktora, ci pride sam do domu alebo vyzaduje, aby babo ukazali v ordinacii. Tak snad ona pride sem, ak nie, tak po nu poslem auto :D By ma nastvala, keby neprisla :D Sirky - ten dokument sme mali na CD a pozerali to cez pocitac. Je to od kamosa, ale neviem, ako sa k tomu dostal. Len mi je zahadou, ze preco sa to neriesi cez medzinarodne sudy a organizacie, ked maju taketo dokazy. Ale podla mna su v tom ine peniaze a mozno aj cosi viacej Evil or Very Mad Meloa - uz si nas asi tak skoro neprecitas, ale vedz, ze Ti veeeeelmi drzim palce, nech Ti to dopadne. Moze aspon Tvoj manzel napisat, ako si na tom? Oswa - super, pozdrav susedu a ze jej blahozelam. Pekna vaha dietatka aj vyska, super, takze bude podla mna donosene, teda usudzujem podla vahy. Super, plnena paprika ma veru nenapadla, dopisem ju do toho zoznamu :D To tazke dychanie ma zaskocilo aj dnes, ale citala som uz aj na nete, ze to je aj povedomie, ze si mozog vymysli, ze potrebuje telo vela kyslika a pritom obycajne dychanie postacuje aj pre Teba aj pre drobca. A ze sa nad tym netreba zastavovat, tak sa uz nebojim, len je to strasne neprijemny pocit. Ale v deviatom mesiaci uz by malo byt brusko nizsie, tak prestanu aj problemy s dychavicnostou. Pri prvom som to nemala. Na gynde v ZA je primar MUDr. Mraz a co som pozerala na stranke nspza.sk, tak tam som take meno ani nevidela, akurat meno Durmis (ten ma odrodil pri prvom Wink ) ale nic take ako Durnech, ci Durkech, ci ako si to predtym pisala. Ale s istotou to neviem, mozno tam je nejaky radovy lekar alebo je na inom oddeleni. Aj ja som pred prvym porodom pocuvala o ZA rozne historky - aka to je masiaren, ako tam sa zle rodi a podobne horory. No rozhodla som sa pre ZA, moja mama tam odrodila 6 deti, svagrina to tam tiez "prezila" a to mala velmi tazky porod. Jedna alternativa na porod bola do Martina, lenze to je dost daleko a pod Strecnom casto byvaju nehody, tak som nechcela zbytocne riskovat a ani by ma nemal kto ist pozriet a promptne nieco doniest, ak by bolo treba. Tak som sa rozhodla pre tu ZA a neobanovala som. Ja som s prvym porodom aj pobytom v ZA bola velmi spokojna, akurat len to jedlo bolo fuuuj. Ale personal bol celkom dobry, hoci ma sestricky zabudli na monitore o hodinu viacej ako mali Laughing , lebo im pacientka nezvladla epiduralku a skoncila na JISke, tak mali fofry. Ale aj na oddeleni sestonedelia bolo super, ked som co potrebovala (napr. ten obklad na ranu), tak mi dali aj sa same sestricky pytali, ci mi nieco netreba, ci ma nieco neboli a same mi povedali, ze ked budem mat bolesti, aby som si prisla vypytat liek. A aj sestricky na novorodeneckom boli super, dalo sa s nimi normalne pokecat. Teraz neviem, co som pisala, pod ktorou pani myslis, co pribrala 4 kg. Viem, ze som pisala, ze svokra pribrala iba 7 kg a muz mal cez 4 kg pri porode a zase o inej pani som pisala, ze nemohla mat dietatko, po 6 rokoch trapenia sa ho nakoniec dockala a mala ist na operaciu zenskych veci a pred touto operaciou jej na sone zistili, ze je tehotna, co ani necakala, ze sa este niekedy vobec stane. Tak neviem, ci som Ta nepoplietla v niecom. A o tom klitaku si precitaj radsej ten clanok v Zdravi, mozno tomu viacej porozumies. Viem, ze moja svagrina bola dotrhana tak velmi, ze ju zosivali hodinu Exclamation Sad A spominala na to sitie dost zle, ze to velmi bolelo. Proste skusim Ti to vysvetlit este raz po lopate, ako som tomu ja pochopila. Vacsinou sa baba roztrhne smerom ku konecniku a na strany ale niekedy sa moze stat, ze sa roztrhne aj smerom ku klitaku, teda ze je roztrhnuta na viacere strany. Nemusi to byt rovno roztrhnutie tesne pri klitaku, ale jednoducho do tej oblasti, v ktorej je vela nervovych zakonceni a pri siti sa moze stat, ze je nutne zasiahnut velmi blizko klitaku. Su to milimetre, co sa zosivaju, hoci sa zda, ze "diera" po porode je velka. A dalsia vec je ta, ze ked Ta zosivaju, tak Ti siju tusim tri vrstvy svaloviny - jednoducho - to nezasiju naraz dvoma-troma stehami ako roztrhnutu ponozku, ale sije sa to podla svaloviny vo vnutri, najskor vnutorne casti a potom nakoniec zosiju vrchnu vrstvu. Ale to, ze sa zena tak velmi dotrha, je uz skor rarita, lebo sonom sa da zistit, ze dieta je velmi velke - vtedy robia cisara alebo skuseny porodnik vidi, ze je zena "na roztrhnutie", tak rychlo urobi nastrih a zabrani tak vacsiemu dotrhaniu. Ide aj o to, ze ked sa porod vedie velmi rychlo, tak aj vtedy sa moze zena riadne dotrhat. Urcite sa vsak neboj, to su minimalne pripady, ze sa to takto stane. A dnesna medicina je na dost dobrej urovni, tak sa daju zvladnut aj tazsie veci. Nestresuj sa s tym zbytocne, tu hradzu si urcite masiruj, aj ked budu preventivne nastrihovat prvorodicky, podla mna to vobec neuskodi, len pomoze. Sirky - ked si si prezila to odstranovanie znamienok, tak sa porodu absolutne neboj. Podla toho, co si pisala, tak porod bude prechadzka ruzovym sadom :D Mozno to vyznie cudne, ze sa pyta druhorodicka, ale ako zistim, ze mi odisla zatka? Ja som sa akurat pytala na to, ze ako zistim,ze odchadza plodova voda, ale na tu zatku som sa nepytala. Ako to vyzera? A ma to volaky pach, farbu, konzistenciu? Je to nejaky hlien alebo je to v kuse volaco? Ked odide plodova voda, tak sa musi ist hned do porodnice. Plodova voda je cira, ale moze byt aj inej farby ale to uz nie je dobre, to su volake problemy. Niekedy vsak moze byt v plodovej vode smolka, t. j. ze sa babo vykaka este pred narodenim - zvycajne mu cosi nezapasuje alebo mu jednoducho zlyha "ritka", t. j. spusti sa uvolnovaci reflex. Nelakajte sa, po porode babo asi tri dni kaka take skarede cierne fuj, to je ta smolka, ktora sa v nom nahromadila za celu dobu stravenu v brusku. No a spat k tej plodovej vode, tak odtok zistite tak, ze je to bud nahle - ostanete odspodu mokra - ako pocikana alebo ze jednoducho su stale mokre nohavicky a nie je to hlien. Babo nesmie byt dlho bez plodovej vody. Vivien -teda, tiez to nemas ruzove. Drz sa. Co Ti povedali? Pojdes na cisara alebo je sanca otocenia sa? Pa

02.03.2007 08:24

katy22

ahojte matriosky som tu trosku dlhsie nepisala, uz sa nam to krati zeny...jupiii ja sa uz nemozem dockat, tiez ma obcas chyti akoby taka dychavicnost. vraj j eto v poslednom mesiaci normalne, pocula som ze treba urobit drep. ja sa inak citim celkom fajn, teda az n atake drobnosti ako ze nemozem v noci spat, pri dlhom stati ma bolia krize a podobne...to uz je dan za babetko. ja som pribrala asi 9 kg doteraz. tak dufam ze uz dako nepribeiem. ja totiz tazko zhadzujem, resp, sa mi neda. hlienova zatka, je vacsie mnozstvo hlienu, ktore moze byt zafarbene na ruzovo, hnedoruzovo alebo slabo cerveno. mne odisla asi tyzden pred porodom. Vivien - drz sa, doma je lepsie. uz to nemame daleko Meloa - tebe silno drzim place, nech si to drobcek est es prichodom rozmysli. este aspon 2 - 3 tyzdne. ale zase lepsie ako v 30tt nie? Wink tak vravite, ze v novom mama a ja je TN kraj s porodnica,i? hned si ho tusim idem kupit. ma zaujima co napisali o trencianskej porodnici. ale zase mna si tam pamataju este spred 4 rokov, aj teraz chodim cvicit k PA, tak viem do coho idem. aspon si myslim Laughing no idem varit, ja sice do mrazaka nevarim, lebo u nas sa zje vsetko ( muz pracuje doma, takze ja varim prakticky denne), ale mozno by nebolo zle napisat aj napady - recepty na daco rychle. napriklad dake sote , cestoviny a podobne. lebo neviem ci vy mate take mrazaky, ze by ste mesiac nemuseli varit. ja nemam taky. a navyse nas bude 5 Laughing tak zatial pekny den

02.03.2007 11:26

Zzuzi

Meloa, Vivien - drzkajte sa, všetko bude dobré Wink Trosku som sa vydesila, baby, ako zistím, ze sú to kontrakcie? Pisala ste tu niektorá o tej teplej vode, a dá sa to este iným spôsobom zistit? A môzu nastat kontrakcie skôr ako sa skráti či zmäkcí krčok??? Ivus - s tými dvojičkami, ja som zase počula (videla) inú verziu - Vraj je to Bushova politika. Chcel rozpútat týmto spôsobom vojnu. A vraj sú dôkazy, ze na urč. poschodiach vybuchovali náloze - budova by sa nezrútila nárazom lietadla do jej hornej časti ... No som zvedavá, kde je pravda Smile

02.03.2007 11:53

sirky

Zzuzi - mne to o tej teplej vode povedala porodná asistentka, že ak cítiš kontrakcie ,pustíš si na brucho teplú vodu a ak zosilnejú, tak ide o pravé kontrakcie. Inak kontrakcia ,,tvrdnutie brucha" je vtedy, keď ti stvrden celé brucho, nie len časť (vetdy sa ti mohlo bábo pohnúť a z toho ti stvrdla časť bruška). Inak že vraj takých 6 - 10 kontrakcií za deň je uplne v poriadku. Pravé kontrakcie si môžeš tiež merať.Príklad pravých kontrakcií: Najprv budú určitú dobu napr. v 10 min.intervaloch a budú trvať tak 20 sekund, no potom prejdú napr. do 5 min. intervalov a zosilnejú napr. na 40 sekund. Nepravé kontrakcie sú nepravidelné. Ak som napísala nejakú blbosť, tak ma prosím opravte. ivus80 - ja som od toho odstranovania znamienok taká odolná. Smile Vždy si poviem, že ked som prežila to ,tak prežijem už všetko. Smile oswa - No mne doktor hovoril, že z ceptry pošlú teda vyjadrenie, či je krv použiteľná a zároveň aj na koľko kg je použiteľná.Ale povedal mi aj to,že vda rýchlo napreduje a že tie bunky sa budú dať rozmnožovať (a tým pádom to bude použiteľné na viac kg.)

02.03.2007 12:16

ivus80

Ahojte, Dnes ma stretla kamoska, ktora ma o mesiac mladsieho syna ako ja a ona chcela druhe babo ovela skor ako my sme len zacali rozmyslat, ze si spravime druhe. Ked som jej povedala, ze som tehu, ona mi povedala, ze mi zavidi, ze aj ona by uz chcela, len ma problemy s cyklom. Ale dnes mi povedala, ze v auguste aj ona caka :D Same babetka tu budu v blizkom okoli :D Katy - aj ja mam problemy s tou dychavicnostou, veru - ten drep skusim. Dik. A naisto spoznam, ze je to hlienova zatka, ked mi to odide? Ci to spozna len doktor pri vysetreni? Zzuzi - mas pravdu o Bushovi - jemu ide iba o ropu, kasle na ludi. Ved za Clintona sa nic take nedialo. Ale my to nevyriesime, no som rada, ze tu pisete nazory aj na takuto temu Wink Sirky - kym som neporodila, tak som hrdo u zubara vyhlasovala, ze porob bude boliet viacej ako vrtanie. Po prvej skusenosti s porodom tvrdim, ze vrtanie boli viacej :D Koncim, ukazalo sa slniecko, ideme sa napapat a hura vonku.Pa

02.03.2007 13:56

oswa

Ahojte matriošky... Laughing Tak dnes som bola na ster z posvy, dufam,ze budu vysledky dobre...Robieva sa to az po 36tt, ale dr.povedal,ze keby nahodou bolo nieco skor (moja susedka!!!!), tak aby bolvysledky hotove...Dnes bol doktor iny, bol fajn...povedal,ze nakolko bude porod planovany, mozem si vybrat termin Exclamation (po 30,3.)...Moj muz je za 1.aprila, mne sa to tiez pozdava, je to navyse nedela...ale mam obavy, ze sa budu drobcekovi posmievat, decka vedia byt krute Shocked Co si o tom mysliote? Prijimam vsetky nazory Wink Mne by sa pozdaval datum 3.4., lebo ja som zase 4.3....Este mi aj povedal,ze si dokonca budem moct vybrat porodnika...no super,nie?Tak sa nenapadne opytam sestricky, koho odporucuje...klebo enviem,ci moj gynekolog ,ktory odisiel do Prievidze, este mava sluzby v nemocnici..musim mu zavolat... Dnes nam uz prisli aj skrine urobit do detskej, tak sa tesim,konecne budem moct tie vecicky poukladat na svoje miesto.... A stihla som uz aj na zajtrajsiu oslavu napiect kolacik..a zhresila som,priznavam bez mucenia....zjedla som jeden krajik z kolaca Exclamation Confused: Uz som to nevydrzala Evil or Very Mad A malicky to ocenuje..lebo kopka od radosti :D Ale mala som ten kusocek namiesto druheho chodu...dala som si len polievocku... sirky.ano odstranovali mi znamienka...v Novamede v BB..dokopy 6 (este by som niekedy mala zajst..ja somm taka znamienkova)..v lokalke..Inak nie som kc spokojna,. lebo ta "odbornicka" mi nechala stehy 3 tyzdne!!!!! (normalne sa vyberaju po 6 dnoch) a tak mi sotali jazvicky..na brusku taka vacsia...ale je to pod satami, tak mi je to fuk...A je to vazne divne, ze ti to neopichali mezokainom... Rolling Eyes sirky , ked ti odide zatka, jasnacka,ze bez do nemocnice...lebo mohla ti odtiect plodova voda (nie vsetka, len kusok), ty si budes mysliet, ze to len vacsi vytok...a je nebezpecne, ak by babu zapadla do porodnych ciest rucicka, nedajboze pupocnik..mohlo by sa pridusit....Tej mojej kamoske dali hned infuzkly, takze jej porod nastatsie zastavili..aj ekd na chvilku..Lenze kazdy den navyse v brusku je velikanske plus... vivien..drzim palceky...nech este drobec vydzri nejaky ten tyzdnik.... lubi..presne, sono mi robil primar..ale dnes bol uplne iny..vtip sem,v tip tam.este mi aj pekny den zazelal Razz A co sa tyka Mamaaja, vcelku pozotivne hovorili o vsetkych porodniciach v TN kraji, aj o tej nasej, co som rada..len amm dojem,ze niektore info maju dost stare..ako napr. ten EPI....aj o kojeni tam nenapisali to,co nam hovorila dr.,ze tiez davaju prve 2 dni len glukozu, pokial mamula nema mliecko..A ani nenapisali,ze davaju mliecko,ak je,aj od inych mamin...Vyznelo mi to potom tak,ze davaju hned umele mlieko...Moznoze tak nafigy vyplnili dotaznik na porodnickom...ich chyba... ivus..o tej navseve som zabudla aj ja napisat..aj ja som sa vtedy na tom stretku s detskou pytala ohladom tej navstevy a povedala t iste,ze su POVINNI navstivit babo doma, ked len sestra (ale mala by aj dr.), aby videli, v akych podmienkach babo bude zit...takze sa budem domahat svojich prav Wink Mne sa tiez nezda, ze je Durkech primar v ZA, ale urcite je gyndos,pravdepodobne v PB....takze takto dohadzuje ksefty bratovi,lebo tu je takych pacientiek z tyk koncin vela...No snad sa takemu roztrhaniu vyhnem..mam z toho obavy..lenze ako som pisala, u nas Ivus ked odide zatka, byva zvyseny hlienovy vytok..a byva casto do ruzova (krvou) sfarbeny..Tolko teoria, uvidim v..Inak babo bez plodovej vody ani neostane, lebo ta sa obnovuje kazde 3 hodiny, co som sa dozvedela klen nedavno..Zila som v tom,ze babo ostane na suchu Confused Tu zatkyy podla mna by si mala spozorovat....Aj ked u mna ,neviem,neviem..nakolko mam vytok od zaciatku tehu... Zzuzi..kontrakcie zistis presne podla vody..v teplej bud zosileneju (prave),alebo ustupia (nepraveposlickovia)..Tych 10 za den je ozaj v pohode... A kontrakcia trva do 1,15 min...Nemala by trvat dlhsie....ä Tak sa majte babulky..idem pozerat Krizovatky mediciny... Razz

02.03.2007 14:19

sirky

oswa - men tie znamienka robili v BA. No kedže nič nerezali, tak ani nič nešili ,robili to elektrikou (nie tekut. dusík).odstránenie jednej trvalo cca.5 sekund (ktoré teda stáli za to) no ničím sa to neumrtvuje. :D Celé ošetrovanie znamienok bolo také, že som si kúpila detský púder so septonexom a tým som si tie ranky pudrovala.o také 2 dni sa mi tam spravili chrastičky. ešte stále som to pudrovala asi týždeň. potom odpadli, a vôbec nie je vidieť, že by som tam mala niekedy znamienko.

02.03.2007 15:06

ivus80

Ahoj, Oswa - a preco planovany porod? Prehliadla som nieco? Alebo zabudla? Neviem o tom, ze by si pisala nieco v tom zmysle. Ma to suvis s cukrovkou? Poznam viacerych narodenych 1.4. a neviem o tom, ze by sa im ine deti vysmievali. Male tomu este nerozumeju a tie vacsie to beru skor ako zaujimavost. Len sa nepreriekni, moja kamoska casto vravievala, ze nechce, aby sa jej mala narodila na 1.4. A stalo sa, mala sa jej narodila 1.4. asi pol hodinu po polnoci :D Podla mna, ked si si dala len kusocek kolaciku a inac poctivo dodrziavas dietu, nic sa nestane. Skor uskodis babu tym, ze si odopieras to, na co mas chut ako to, ze si malinkaty kusocek das. Ved aj ja mam vytok od zaciatku tehotenstva, beriem to ako normalnu vec, niekedy je ten vytok redsi, napr. rano a prave preto sa obavam, ci spoznam, ze je to zatka alebo plodova voda. Bola som vonku a stretla som susedu, co ma 4 deti a vsetky porody absolvovala skoro v aute Laughing Jednoducho jej tak rychlo nabehli kontrakcie, ze skoro nestihala. Tri porody mala bez klystiru, pri poslednom ani nestihli pred porodom spisat veci, co mala so sebou, ani ostatne nalezitosti, spravili to az po porode :D A ked mi opisovala, ako to prebiehalo pri vsetkych detoch :D :D :D - ako isli v aute - smiala som sa. Jej muz celu cestu do Ziliny trubil, blikal a isiel strasne rychlo. Vtedy sa do ZA este chodilo cez Duben, co autu trvalo dobre cez 20 minut, ak nie viacej. Teraz sa chodi okolo závodu KIA a v ZA v nemonici ste rychlou jazdou do 10 minut :D No a dozvedela som sa, ze dalsia suseda porodila. Ona sice uz byva inde, ale donedavna byvala u rodicov, takze ju stale berieme ako susedu. Ma chlapceka Wink Pri tomto mi napada citat z Dedicstvi aneb .... "volako se nam to tu rozmnozilo..." :D :D :D Tak pa

02.03.2007 15:30

oswa

sirky..ale tebe takto odstranovali asi len take vypule znamienka-"sosovicky"...Al eja som si dala odstranit znamienka, ktore su ploche...zarovno s kozou..Take znamienka, ako si mala ty,aj mojej amnie odstranovali ambulantne, vypalili to dusikom....Ale na take,ako som si dala ja...to je ako chirurgicky zakrok..Nastatsie mam dobru pistku a tych cca 5000 mi islo z poistky... ivus..presne tak..uz som to nepriamo spominala, ze babo bude koncom marca....aj kled mam aprilovy termin..suvisi tyo s cukrovkou, diabetickam sa tehu ukoncuje po dovrseni 38tt, aby nahodou babo netrpelo nedostatkom kyslika...Pre istotu...?mne osobne sa ten datum 1.aprila velmi pozdava...Ved je to aj Den vtakov...a maly vtacika bude mat Laughing Myslim,ze ta zatka bude hustejsia,ako vytok..taky hlioen (aj ked ja mam taky mliecny vytok)...voda je voda.... :D Inak aj ja mam dojem..ze tento rok je bohaty na abbatka...V porodnici vraveli, ze maly perny januar a marec bude tiez....maju tam vela porodov... :D OZaj,baby,aj vasi drobci cikutkaju?? Ten moj kazdy den...Asi ked mu nieco dobre "ide", tak si chce rychlo uchmatnut.. Mibnule som totizto v tom dokumente na Nat.Geogr. pocula,ze babatka uz rozoznavaju niektore chute v plodovej vode..napr. sladku-.... :D

02.03.2007 15:32

katy22

ahojte Ivus - podla mna urcite spoznas, ze ide o hlienovu zatku, toho hlienu je skutocne omnoho viac nez akykolvek silny vytok. a je sfarbeny. no a konrakcie - ja som sa riadila vzdy tym, ze pokila su pravidelne su to ony, pokial su intervaly nepravidelne tak to nie su ony. a mozete verit tretorodicke, ze tu pravidelnost tam spoznate. moze vam bolest vystrelovat aj do stehien, budu vas asi aj krize boliet. Wink radostne,ze? Wink

02.03.2007 15:36

katy22

Oswa - mne by sa 1. april pozdaval velmi. a navyse nedelne dietky su vraj stastne a spokojne Laughing aj moje dieta stikuta denne, niekedy je to az neprijemne Laughing asi bude pahltne. si to vynahradzuje namiesto mna, lebo ja si uz musm davat pozor na mnozstvo jedla, inak mi byva zle Confused

02.03.2007 16:17

sirky

oswa - odstranovali mi aj vypuklé aj ploché ale nie dusíkom. no ja som si to inak pekne zacvakala - 2,500 za jednu návštevu. Inak to s tým termínom 1.4. sa mi uplne páči. ja mám normálny termín 7.4. ale tiež by som sa nenahnevala, keby to bolo aj prvého! Som to hovorila aj doktorovi a ten sa smial, že ked tak velmi chcem, tak môže s tým niečo spraviť. Smile ivus80 - ja si tiež myslím že tú hlienovú zátku rozpoznáš. a že aj plodová voda sa dá rozlíšiť od výtoku. ale pravdupovediac aj ja mám z toho chaos.

02.03.2007 19:57

oswa

No baby poculi ste o tych NOvakoch? Su od nas vzdialene cca 30km a ten vybuch sme poculi aj u nas doma..Akurat majstri robili skrine a my sme sa divili,ze asi hrmi a ide jarna burka..... Tym Novakom sa v poslednej dobe dari..Nedavno ti banici, teraz toto Crying or Very sad Lubi..poculi ste aj vy??

02.03.2007 20:43

ivus80

Caute, Oswa - veru som si na Teba spomenula, viem, ze Handlova nie je daleko. Musel to byt dobry sok, ze? A veru - tie Novaky maju smolu. No co uz, taky je zivot. Dufam, ze taketo nestastia sa budu stavat co najmenej. Sledujeme TA, cakame na mimoriadne spravy na Markize, ze aka je situacia. Brr, je to smutne. Ja si raz pamatam, ze sme uprostred vyucovania poculi vybuch, nevedeli sme, co sa deje, lebo zakratko na to isli policajti (su len kusok od skoly) a aj zachranky a neskor sme sa dozvedeli,ze si mafia robila poriadky a vyhodili do vzduchu auto aj s jednym policajtom Evil or Very Mad Bolo to dost brutalne. Ale radsej mysliet len na to krasne, co nas caka. Pa

03.03.2007 13:24

ivus80

Caute, aj u Vas je take hnusne uprsane pocasie? Rano este bolo slniecko a teraz len leje a leje a leje. Trosku si vegetim s kavickou a kedze zatial niktora z Vas sa neozvala, tak som si spravila dalsi tickerik Wink Svadobny Wink Co na to poviete Confused: Len trosku dlhsie trva, kym sa zobrazi :D

03.03.2007 13:27

ivus80

A zabudla som este podakovat za rady ohladom zatky Wink Katy - moja suseda mala take bolesti do stehien, ako opisujes a za par hodin uz rodila :D Pa

03.03.2007 23:03

Ľubica Krištofová

Ahojte bambulky Idem vám aj ja niečo napísať.Skôr sa mi nepodarilo,mala som perný deň.Bola tu švagrinka s drahým,ako som už predtým spomínala.Dnes išli už domov,lebo tiež majú doma ešte niečo na robote,tak aby nemali naponáhlo.Potom poobede tu bola kamoška,bývalá spolužiačka zo strednej.No a po nej prišli naši a odišli až skoro o deviatej.Ale mi aj pomohli s malou,aj sa s ňou hrali,lebo ja som už bola unavená a malý tak vyvádzal,že som si musela sadnúť a počkať,kým neprestane.No a mám víkendovky,tak som brnkla bratovi do Ba.Dáva švagrinke obklady,lebo má riadne vysokú teplotu.Popri tom sme si dobre pokecali.A povedal mi,že aj keby traktory padali,tak teraz na krstiny prídu určite,len termín musia vedieť aspoň mesiac dopredu,aby si mohli v robote nahlásiť volno.Som mu povedala,že to nie je také jednoduché,lebo najprv sa budeme musieť spamätať z toho,že nás bude viac a zvykať si na nové veci a povybavovať príspevky a všeličo iné.A som sa ho opýtala,že čo ak sa to budeme snažiť vybaviť tak,aby vedeli,kedy to bude,aby mohli prísť a nakoniec aj tak neprídu.Vraj urobí všetko preto,aby prišli.Tak som sa už len vyjadrila,že uverím,keď tu budú a hotovo.Nechcem sa s ním zas hádať. Ivuš,keď už viem,ako je to s tým zadýchavaním sa,tak sa tak neobávam.Zas viem niečo nové.Pri malej som mala stále ten pocit,že som nemohla riadne dýchať,lebo keď bola KP,tak mi stále tlačila na bránicu.Ku koncu to už bolo na nevydržanie.Niekedy sa mi nedalo ani rozprávať,čo som sa nevedela nadýchnuť.Tak tiež dúfam,že teraz,keď na konci klesne bruško,sa to zlepší.Lebo neviem ako tebe,ale mne to niekedy dá zabrať. No a tá zátka-dúfam,že budem vedieť rozoznať,že je to ona.Alebo tá plodová voda.S tou by to bolo podla mňa lepšie,keby odtiekla až v nemocnici a nie doma. keď tu už spomínaš tie,dvojičky,tak mi nedá nereagovať na to.Podla mňa je Bush idiot.Kazí všetko čo sa dá,keby mohol tak by stále iba vojny a rozbroje.Ide mu len o prachy,ludia ho nezaujímajú.Podla mňa je nafigu prezident.Teda ja súdim podla toho,čo vidím v TV a čítam. Oswa,ja si myslím že 1.4.je pekný dátum.Aj sa lahko zapamätá.Alebo mne by sa ešte páčilo 4.4.Ale je to na tebe,ako sa rozhodneš.Ty si 4.3.?Tak to predbežne všetko najlepšie,ak som dobre pochopila a v nedelu máš teda sviatok.Ak sa smiem spýtať,kolko budeš mať rokov?Ja keď som ťa videla prvýkrát,tak by som tipla tak 24,25. A že si si dala kúštik koláčika,no hádam sa nič nestane.Veď tak poctivo dodržiavaš tú dietu,tak si zaslúžiš.Malý sa určite potešil. No a sranda,že teraz mal primár dobrú náladu.Asi ho nikto nenaštval.Podla mňa informácie o porodnici boli viac než slabé.Keby som nebola odtialto a chcela by som tu rodiť,tak z tohto článku by som sa skoro nič nedozvedela.Ešte,že sme tunajšie.Akurát o tej glukóze som nevedela.O mlieku som vedela,ako to je. Moj malý štikutka skoro vždy večer.Niekedy aj cez deň,to malokedy.Skor vtedy,keď idem spať.Tak ja som si zvykla tak,že si vždy hladkám bruško a prihováram sa malému.Asi sa mu to páči,lebo potom to akoby zázrakom prejde.Nie hneď ale prejde. Nováky-my sme boli včera akurát v meste,keď sme začuli ten rachot.Len nikto z nás netušil,čo sa kde stalo.Až večer na nete som o tom čítala.A keď sme nestihli predtým večerné správy,tak sme kukli TA3.Je to fakt smola.Muselo to byť strašné.Nemám na to slov. Sirky,klobúk dole,pri tých znamienkach.Na to treba guráž,aby sa to dalo tak vydržať.Veď ja mám dosť už vtedy,keď mi majú dať injekciu do zadku.Neviem,čo by som robila pri tomto.Ja mám 2 znamienka,ktoré si tiež chcem aj musím dať odstrániť.Len kožná mi povedala,že nesmiem byť tehotná a nesmiem ani kojiť.Tak musím ešte vydržať.To bude potom sila,keď s tým pojdem.Už teraz mám z toho strachy.Asi viac,ako z porodu a to je už čo povedať. Ivuš,pekný tickerik,ten svadobný.Ale všetky sú pekné.Ja si tie moje budem musieť opraviť,lebo riadne zle odrátavajú. Mala by som už končiť,je kopec hodín.Aj tak som už napísala toho vela.Moj manžel sa vždy smeje,že tu píšem romány.Keď ja som už raz taká,čo so mnou.Ja som taká rada,že si tu možem s vami takto pokecať o všeličom.Vždy sa tu tak dobre odreagujem.Ale už naozaj idem.Lahnem si a budem čítať,kým ma nechytia driemoty.

04.03.2007 13:19

ivus80

Ahoj, Oswa - vsetko najlepsie k narodkam :D Ako inak nedelkujete? Ja rozmyslam, ze pojdem s malym do mesta, muz je po nocnej, tak z neho dnes nic nebude. Ale este neviem, ci pojdem, musim kuknut, ako idu busy. Tak zatial pa.

04.03.2007 19:41

Janey

Ahojky, tak vám píšem aj ja. Ste toho riadne popísali normálne nestíham. Ja som si včera kupila to nafukovacie koleso , zdá sa mi to super nápad. S dýchaním máme doma problémy aj my. Ale trošku iné. Mne sa najhoršie dýcha v noci ked spím.A to zapríčinuje že chrápem Embarassed vraj ako starý dedo. Chudáčik moj manžel sa poriadne nevyspal ani nepametáme. Tak som si ustlala v obývačke. Chcel ísť on ale mne je viac jedno kde spím. On sa nevie vyspať hocikdde. Inak mám spanok celkom dobrý len ked sa mám postaviť s postele tak je to problém lebo som uplne stuhnutá. A vždy ráno mám lavu ruku skoro nehybnu a napuchnutu... strpnutú. Ale pravu ani nie. len tu lavu. Dufam že to nie je nič vážne. Asi len viac ležím na tom boku a potom sa mi nedokrvuje ruka. Oswa ten dátum je pekny 1.4. nie je na tom nič smiešne. Aspon sa vám bude lahšie pametať. Aj moj bratranec sa narodil 1.4. Ja mám zatial oficialny termín 2.4 takže to kludne može byť aj o den skor. Aj ked si myslím že bude skor marcová ako aprílová. K tým receptom... Ja som minule skusila urobiť cukinu zapekanu . Nakrájala som si ju na koliečka poukladala som ich do zapekacej mysi jednu vrstvu potom plátky šunky kusky syra ja som dala eidam, trošku korenia a soli dalšiu vrstvu cukiny šunky syra a tak som to striedala až po vrch. A potom som to zaliala tou omáčkou čo chodí na nu reklama rýchle nápady ... Syrovu omačku, mala som to hotove za pár minut a pieklo sa mi to pomali len asi 30min. Ja mám cukinu velmi rada. Smile Mna sa drahý pýtal že ako spoznam že už idem rodit. Zalatý nie. ? tak sa zaujíma až ma prekvapuje. Smile Další týžden je pred nami... tak vám prajem všetko dobré :D

04.03.2007 20:38

ivus80

Ahojte, Janey - ved ani Ty sa nevyspis, tak nelutuj manzela :D, nech si zvyka :D Ja cukinu zjem, no moj muz sice zje, no vzdy ofrfle, akurat privarok z cukiny zje bez frflania. Ale nejako takto podobne som aj ja robila zapekanu cukinu. Videli ste v Novinach na Jojke to dievca, co do poslednej chvile tajilo, ze je tehotne? No tak to je ta, co som Vam uz o nej raz pisala, ze je zo susednej dediny. Chudatko malicke, nevyzeralo dvakrat zdravo, no verim, ze bude zdravucke, ze to vsetko zvladne. Desat minut bez kyslika nie je ziadna sranda. Tak pa

05.03.2007 10:23

sirky

Ľubi - tie zanmienka si daj určite odstrániť. Mne doktorka hovorila, že oni majú takú svinskú vlastnosť, že na ich povrchu sú také ,,mikrosemienka" ktoré sa vedia uvolniť,ked sa uterákom utrieš, a ked ti zostanú niekde na tele, tak ti tam môžu vyrásť nové. (ale nie pri všektých znamienkach to platí). A to isté sa deje aj s tými takými kožnými výrastkami. Inak ja by som si to nedala zasa robiť chirurgicky ,lebo tam by mi asi zostala jazva. Janey -to koleso si zaobstarám aj ja. Inak včera som si kúpila v lekárni Vincentku - nosový sprej. Že vraj je to dobré,ked rodíš, to ti muž môže striekať do úst aby si v nich nemala sucho. Aj v lekárni mi to potvrdili a odporučili. Baby, ten môj malý guľkoško sa v tom bruchu cez den uplne minimálne hýbe. akurát v noci sa sem tam ponatahuje a to je všetko. takto je to už asi vyše týžďňa. trocha som nervózna. je to normálne? ja viem že prespí teraz 95% dňa , ale ked vy píšete , že tí vaši sa stále hýbu.....

05.03.2007 12:04

Zzuzi

ahojky :D Asi majú baby pravdu, ze babo väčšinou prespí. Môj je hore hlavne ked chodím alebo stojim. Totizto ja väčšinou lezím Laughing A potom okolo 22,00 začne rodeo :D kopká ako divoško. A teraz si predstavte sa otočil - nie hlavičkou ale bol otočený na pravo, teraz je na "pozerá" na lavo. Cítim to podla kopancov. Uz si uzíva aj moje lavé rebro Laughing Zienky, a neuvazujete o monitore dychu??? My to chceme, ja som velký streser tak nech som kludná. Včera sme s muzičkom nasli taký dobrý - a nete - Angelcare. Tak uvidíme, ale asi si tento kúpime. Tak sa drzkajte Wink

05.03.2007 12:23

sirky

Zzuzi - ja som si kúpila monitor dychu Nanny (lebo ten používajú aj v niektorých nemocniciach). Kamoška má tiež tento. Hovorila že je oveľa kľudnejšia, ked vie, že to malému sníma dych. Ak by prestal na 20 sekund dýchať tak to začne strašne hučať.

05.03.2007 12:38

Zzuzi

sirky: Zzuzi - ja som si kúpila monitor dychu Nanny (lebo ten používajú aj v niektorých nemocniciach). Kamoška má tiež tento. Hovorila že je oveľa kľudnejšia, ked vie, že to malému sníma dych. Ak by prestal na 20 sekund dýchať tak to začne strašne hučať.
Hej, aj ten vyzerá byt dobrý. Stojí okolo 3800sk, ze? My sme si ale vybrali ten Angelcare, stojí 5300, ale má v sebe aj vysielačky + meria teplotu v izbe. Tie vysielačky sa dajú vyuzit aj osobitne. Myslím si, ze je dobré zainvestovat do toho monitoru, ako si potom pre pár korún búchat hlavu o stenu, nie? Wink

05.03.2007 14:27

ivus80

Ahojte, Sirky - mozno sa Tvoj drobec hybe, ked Ty spis najtvrdsie, ze to ani necitis. Zzuzi - ja si monitor dychu kupovat nejdem. Dufam, ze toto rozhodnutie nikdy neolutujem. Matka ma prirodzeny instinkt, ze citi, ked dieta nedycha, ale aj ten instinkt nas moze samozrejme sklamat. No pevne verim, ze mne sa to nestane. A na margo SIDSu - tak je na Slovensku jeden doktor, co sa uz dlhsiu dobu venuje prave vyskumu tohto syndromu a on je z nasej dediny Wink (to len tak na okraj, ze akeho slavneho spoluobcana mame :D ) Ked som bola na stvrty den doma z porodnice, tak mi spoluziacka SMSkovala, ze ci som v porodnici poznala jednu pani, co sa jej narodil syncek a ze uz mala ist na druhy den domov, ked jej v tu poslednu noc umrel prave na tento syndrom. Je to smutne, dufam, ze som niktoru z Vas nerozplakala alebo nerozlutostila. To pisem len preto, ze ani v nemocnici to dieta nie je v bezpeci. Drzim vsetkym palce, nech nase deticky obide kazda pliaga. A este dodam, ze v pripade mojho rozhodnutia nekupit monitor dychu sa absolutne nejedna o peniaze, proste si v tejto veci verim, nebojim sa. Ked sa niecoho obavam alebo mam take blbe myslienky na nieco, tak sa radsej poistim. Ale v tejto veci som uplne kludna. Ale to je iba moj nazor, ked ste presvedcene, ze si ho kupite, tak samoska, nikomu nemozem zabranit. Pa

05.03.2007 17:23

Janey

Ahojky, tak ja monitor tiež nebudem kupovať, myslím že to budem mať stale v podvedomí tak nejako že sa budem budievať k malej. A bolo by to tak aj keby som mala ten monitor. Asi by som sa na to nevedela spoliehať. A malu budem mat pri sebe. Vraj su také finty ako sa tomu dá predísť resp. znížiť riziko. napr. dávať babetku dudlík na noc, nedavať ho spať na brucho ale na chrbat. A deku alebo prikrivku na stranách zasunut pod madrac a male babenko ma ležat nohami blízko k postielke čiže hlavičku má asi niekde v polovici postielky. tak sa vlastne nezošuchne nižšie pod prikrívku. Snád som vám pomohla ja to určite vyskušam. Sirky dik za radu na tu Vincentku, vyskušam si to kupiť. Mna už teraz nejaké 4 týždne trápi aj nádcha... všetko je to dokopy. s tým dýchaním. Inak ja sa vyspím celkom dobre. V noci vstávam len dvakrát. To je ok. Skor sa budievam na to že drahý nespí a mna to trápi. Aj ked on sa snaží sa nesťažovať no ale predsa len. Ja to mám kedy dospať no on niekedže vstáva do práce. Budete si niektorá kupovať babyvak? Ja som si jeden vyhliadla, velmi sa mi páči. tu je link http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=3419&category_id=147&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1

05.03.2007 18:06

ivus80

Ahoj, Janey - mas pravdu a ja este dodavam,ze v spalni nema byt moc teplo a ani zima, odporucaju 18 - 19 stupnov. Ten babyvak vyzera super, ja mam vsak klasicku klokanku este po Ondrikovi. Vyuzila som teda statocne, vyborne sa mi s tym upratovalo, hlavne ked maly bol zly a nechcel len - tak lezat alebo ked som musela ist do obchodu akurat vtedy, ked maly nespal, tak som ho musela zobrat so sebou a s klokankou som si dobre nakupila. Ale keby som nemala klokanku, tak si kupim bud ten babyvak alebo babysatku. Ondrika som davala do klokanky, ked uz vedel udrzat vyborne hlavicku, tak od cca 4. mesiaca (neviem, ci skor, to si uz nepamatam) a davala som ho tam dovtedy, kym som ja sama ho vladala tatko nosit, cca, kym nemal tych 9 - 10 kg, co bolo asi tak do roka. Dnes som si zase dala vyborne do tela, zametala som znova na stavbe, az mi je tak lepsie. Moja mama mi vsak stale vravi, ze nech sa sanujem, ze osmy mesiac je najhorsi (stara skola Rolling Eyes ), ja ju nemozem presvedcit, ze kazdym dnom som na tom lepsie a lepsie a ze nie som hlupa, ze viem, kedy mam dost. A ze keby sa aj zacalo male pytat na svet skor, tak dnesna medicina si uz vie so vsetkym dat rady. Fakt citim, ze mi je lepsie fyzicky ale aj psychicky. Samoska, nedviham nic tazke, davam si pozor, az sa nezranim, neverili by ste vsak, ze take zametanie tak vyborne precvici chrbat. A este si dam takuto pohodicku robotu tak 4 - 5 tyzdnov a potom sa vrhnem aj na tazsie veci, budem upratovat v okoli stavby, to uz budem mat po 38. tyzdni, ak dobre ratam, tak uz mi to vadit nebude, keby som aj skor isla. A fyzicka namaha je dobra priprava na porod. Tak pa

05.03.2007 23:30

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Zase sa mi podarilo dostat k citaniu. Je toho tak vela, ze to zabera dost casu. Zatial som dosla k 21.2. a Oswa sa pyta, ze ci je tu niekto, kto dobre spi? Wink Som v 36 tt a naozaj doposial som nemala problem so spanim. Spim denne 10 hodin a aj ked idem v noci 2-4x na WC, tak hned ako sa naspät polozim do postele, tak zaspim. Obcas mam sice problem otocit sa, ale este sa to da vydrzat. A este sa mi celkom da spat aj na chrbte, ale musim mat pokrcenu aspon jednu nohu v kolene. Co sa tyka zahy, tak ta ma pali kazdy den a statocne. Niekedy mam pocit, ze aj od obycajnej vody. Akurat vcera som citala, ze ak je uz babätko otocene hlavickou dole, tak by to uz malo prestat. To moje je otocene takmer mesiac a stale to neprestava. Esteze existuje soda bikarbona. Razz Co sa tyka fajcenia, tak sme nefajciarska rodinka. Môj muz fajcil tak cca 5 denne, ale v den, ked sme isli na nasu prvu spolocnu dovolenku spravit si nase babenko, tak si zapalil naposledy. Priznal sa, ze este raz skusal, ale nezachutilo mu, tak uz je zaryty nefajciar a velmi mu vadi, ak niekto fajci. Mne osobne fajciari nejako nevadia, ale kvôli malemu mi to asi bude. Sirky, si ma prekvapila s tou info o soferovani a pokute. Nic take som nepocula a mam okolo seba vela bab, ktore soferovali do posledneho dna. Moja suseda sa dokonca sama chcela odviezt do pôrodnice 30 km od nasho mesta. Razz Ja, ako som prisla z nemocnice som nesoferovala, ale v sobotu som sa odvazila a aj dnes som bola autom u nasich (len 6 km) a zatial je to v pohode. Jazdim vsak uz ovela, ovela pomalsie. Uz nevladzem dalej citat, je toho neuuuuurekom. Este aj zajtra budem asi sama doma, tak este skusim nieco pocitat. Som uz sice tyzden na materskej (papierovo), ale naozaj mi materska nehrozi. Sad A este som sa zabudla pochvalit, v piatok nam prisiel kociarik aj vajicko. Objednavala som to len tak z netu, lebo sa mi pacili a ono je to viac ako super. Som uplne nadsena svojim vyberom, aj rychlostou, ako to doslo. Razz V pondelok som objednala a v piatok to tu bolo. Môj muz povedal, ze ten kociar je taky super, ze velmi rad s nim bude chodit na prechadzky. Razz Ale uz naozaj dobru noc. Yasmine Yasmine

06.03.2007 08:44

Yasmine

Dobre ranko mamulky matriosky. Som dnes sama doma, tak som si popri ranajkach zapla net a snazim sa co najviac precitat, aby som sa co najskôr dostala k aktualnym prispevkom. Co sa tyka partnera pri pôrode, tak tu v MI sa plati 400,- Sk a nemusi mat ziadnu pripravu pred tym. Ja som si bola minuly tyzden vyplatit epiduralku 2500,-), pre istotu. Wink Nemam extra problem s bolestou, ale ked viem, ze sa tomu da vyhnut, tak preco nie. V poslednej dobe rodilo par mojich kamaratok a vsetky mi to odporucili, dokonca aj tie dve, ktore nakoniec dorodili cisarskym. A ked som bola v nemocnici, tak som zistila, ze podlozky v tej nasej davaju a aj dost casto ich kontroluju, ci ich nie je treba menit. A kebyze rodim este v marci, tak stiham super sestricky (menia sa s rizikovym a pooperacnym oddelenim v 3-mesacnych cykloch). Sirky, my mame postielku zlozenu uz vyse mesiaca aj s komplet obleckom. A vlastne okrem jednej skrine (nestihla sa sama zmontovat Razz ) mame detsku izbicku nachystanu, aj ked samozrejme, postielku si potom dame do spalne. Ja osobne na povery nejako nedam. Sice s kociarom som to chcela pôvodne nechat az na potom, ale nakoniec mi to nedalo a uz aj ten mame doma. Snad sa nic zle nestane. Pevne tomu verim. Pisete tu, ze ste zvedave, ktora pôjde prva? Ja ked som vcera sla spat, tak kym som zaspala tak som rozmyslala nad tym, ze takmer kazda tu mame nejake problemy, jedna väcsie, jedna mensie, ale este ziadna predcasne neporodila. Ked som zacala na zaciatku tehotenstva chodievat na toto forum, tak som si citala obcas aj prispevky skorsich terminov a takmer kazdy mesiac sa tam rodili uz sedemmesacne babätka. Tak som za nas vsetky stastna, ze nas to obislo. A verim, ze sa vsetky stastne vyhneme aj tomu rizikovemu ôsmemu mesiacu. Kukuc, Meloa, klobuk dole, ze zvladate rodinu, skolu aj tehulkovstvo. Drzim palce, nech vam to vydrzi a vsetko zvladnete "lavou zadnou". Co sa tyka vloziek, tak ja som si kupila Ria, su hrubsie s hladkym akoby latkovym povrchom, tak snad to bude dobre a v nemocnici nebudu namietat. Tak to by na rano stacilo. Skusim sa tu dostat este poobede. Kym som si to tu hodinku citala, tak som uz opät vyhladla. Wink Pekny den prajem. Yasmine

06.03.2007 10:38

Janey

Ahojky, tak ja som včera myslela že už to na mna ide. Našťastie to bol planý poplach. Asi dve hodiny sa mi tak zvláštne sťahovalo brucho a každu chvílu som v nom mala krče. Pravidelne sa mi to opakovalo. Tk som spozornela. Volala som sestre že čo cítila ked jej to začalo, už si to velmi nepametala ale že najprv si myslela že ju len bolí žaludok z niečoho. Akoby niečo zlé zjedla alebo tak. No a postupne to prešlo do takých bolestí ako od dníčkov. Mne sa to našťastie zastavilo a nepokračovalo to. Tak som rada. Ešte musíme vydržať aspon týžden. Dnes začínam 37tt. To už je 9 mesiac. Tak vlastne teraz je by to mohlo byť aj jedno kedy porodím... Myslím že to boli asi poslíčkovia ked ma tak bolelo brucho. A nebolo to od kopkania, bola to taká iná bolesť. Hm ale velmi som sa tešila aj ked to bolelo. :D

06.03.2007 12:41

sirky

Baby tak teraz som prišla z poradne. Doktor povedal že on to nevidí na ten 7.apríl ale tak na polovicu marca, resp. koniec marca. :D . Ked ma vyšetroval, tak hovorí: Cítite to, ved teraz máte kontrakciu? A ja pozerám na neho jak puk, že nie. To čo teraz cítim, tak to cítim už asi tak 3 mesiace. :D . Hovorím mu, že som si myslela, že kontrakcia bude nejaká silnejšia.... Razz Malý je našťastie teraz hlavičkou dolu. Len ten moj cholesterol - zasa musím brať lieky, nejaký Essentiale forte N. Nehovorí vám to nič? Yasmine - aj mna to prekvapilo o tom šoférovaní, neviem čo je na tom pravdy. Ale ja si zatial veselo jazdím.. Janey - Vincentku mám už zbalenú. :D Zzuzi - ten monitor čo spomínaš som videla v TT aj BA v predajni Babycentrum ale myslím že do 4000,- Sk.

06.03.2007 13:37

Janey

Sirky, tak ja ked som to včera cítila tak to vlastne boli tie kontrakcie a to by mohlo znamenať že aj mne sa termín posunie. To by bolo fajn, lebo ja už som ako na ihlách od nedočkavosti. :D Mne lekár povedal, že sa mám objednať tam kde budem rodit, na kontrolu... len škoda že sa tam vobec nedá dovolať... Confused budem tam musieť ist osobne asi... vraj je to uplne zbytočne ale takto to vymysleli v zdravotníctve tak tam pojdem Držte sa babulky už to máme za rohom. :D

06.03.2007 15:49

ivus80

Ahoj, Sirky - aj ja som bola dnes na poradni Wink Od 15.3. idem na matersku, tak ma dnes uz vypisala, zajtra si to idem zaniest do socialnej poistovne a do roboty povedat, ze od kedy presne idem na MD. Inak mam vsetko v poriadku, dnes ma uz za vahu nedrbala, aj ked som za dva tyzdne pribrala 1,5 kg. Ako casto chodite na poradne teraz? Ja uz kazde dva tyzdne. A povedala mi, ze od tej najblizsej budem chodit aj na monitor. Zabudla som sa jej akurat spytat na tu masaz hradze, ale odo dneska mi zacina 34. t.t. tak si idem masirovat hrazdicku, snad si tym neublizim. Sirky - vsak Ti doktor na mamaaja napisal, ze sa tym cholesterolom nemas zatazovat, ze je v tehotenstve bezne zvyseny. Tvoj doktor Ti naordinoval lieky? Ja som mala pred tehu tiez problemy s cholesterolom, no ako som ostala tehotna, nebola som na kontrole. A ked som si precitala odpoved doktora, tak ani nepojdem. Az po porode. Teda baby, ked porodite v polovici marca (co je za 9 dni Exclamation Exclamation Exclamation ), tak medzi nasimi detickami budu aj jeden a pol mesacne rozdiely. A to je teda pri takom drobcovi riadny rozdiel Wink Ja si len hoviem a hoviem, sem-tam si dam do tela a pozametam stavbu (ono sa to zda, ale je to vyborne posilovanie na chrbat) a este ani nejako si nepripustam, ze idem rodit, ved to mam za 7 tyzdnov. Ale mohla by som ist uz v polovici aprila. Nebudem proti Wink A fakt je pravda taka, ze ziadna z nas, stalych prispievateliek, este neporodila. Super. Nevedno, co je s tymi, co sa dlho neozyvaju. Pamatate si na Simonu Papayovu? Tak ona tiez nepise, lebo bola v nemocnici, caka dievcatko a teraz je sice doma, ale stale lezie a na net nechodieva. A ked si pozriete tabulku od Meloy, ktoru doplni Meloa asi az po narodeni drobca, ak vobec bude mat cas, tak je tam vela maminiek, ktore sa uz velmi dlho neozvali. Ja len dufam, ze su vsetky v poriadku. Tak sa drzte. Normalne sa uz tesim na tu zametacku stavby. By som nikdy neverila, ze ma take zametanie bordelu a prachu bude tak tesit. To viete, ked vidite, ze den od dna sa ta chalupa meni z kopy muriva na obytne priestory. Uz mam spravene skoro vsetky omietky, od zajtra uz idu omietat nabielo, uz len voda, kurenie, schody, podlahy, kupelka s WCkom, kuchyna a ideme byvat. Akurat si este pockame na ten uver. Vcera sa muz smial, ze je taky mlady (27 rokov Rolling Eyes ) a uz si musi zhanat drevo na kurenie do VLASTNEJ chalupy :D :D :D :D :D A rozpraval mi, ze jeho rodicia stavali 8 rokov (my staviame treti rok, zacali sme v marci 2005) a ked sa stahovali v lete, tak nemali vchodove dvere, mali tam len taky zaves, elektrinu mali dva roky cez predlzovacku od jeho stryka :D a ze vo vnutri chalupy to vyzeralo velmi podobne, ako to mame teraz my :D , ze nemali podlahy, len take stare koberce, proste krizovy rezim, ale byvali. Postupne si vsetko dorobili :D Tak som rada, ze u nas to je aspon o cosi lepsie - my uz mame vchodove dvere :D :D :D Tak pa.

06.03.2007 16:58

oswa

ahojte matriosky.... Tak som sa :dlhsie: neozvala, lebo moj drahy preinstalovaval cely PC....takze som sa k nemu dostala az teraz... Som cela happy z tohoto jarneho pocasia...len Ilko strasi,ze buduci tyzden sa ma zase ochladit.... Som natesena z novej skrine v detskej izbe...uz tam ma maly prestahovanu garderobu Laughing VCera, ked som bola v Bojniciach (zase na hematologii..aj tak dr.na nic neprisla...., vraj to treba riadne odsledovat po porode), tak som si bola v PD vyzvihnut v DM priohlasovaci listok, tento rok je sutaz pre Babatka narodene v r. 2007. Ked tam prinesiete prefoteny rodny list babatka, dostanete startovaci balik v hodnote tusim 7600 Sk a idete do zlosovania o ceny za 40 000 sk...Tak som si zobrala, aj pre susedku ...No ked mi nieco daju...tak preco nie?? Embarassed Laughing SUsedka je s malou este v nemocnici, maju zltacku... Inak so spankom je to viac enz zufale....Dostavam krce v noci nielen uzdo lytka, ale do stehna a pod...A maly mal vcera takmer celyu den diskosku, este aj rano o 4 Laughing Wink (teraz vlastne tiez)... Co sa tyka tych Novak, my amme byt s vyhladom priemo na hlavnu cestu..a sanitky a hasici len tak lietali....Sused je dobrovolnu hasic a aj ho povolali a ten chlapik,co je v kritickom stave v BOjniciach, povedal,ze nechape, ako to vobec prezil,ze to je ZAZRAk...ani nejdem radsej pisat, co videl.... Lubi..dakujem za gratulaciu Laughing Trosku sme oslavovali..bolo tu ludi ako smeti ..nasi,svokrovci,sestra s deckami....Ale zv;adli sme to v pohode...Takze uz som zase o rok starsia Crying or Very sad No a stym vekom.....kiezby to bolo 24...Mam 28 Idea No s mojou dietou....neviem cim to je,ale je to stale lepsie a lepsie...klop-klop, nech nezakriknem..Beriem menej inzulinu ,ako ked som bola pred Vianocami v nemocnici...aj ke sa cukrovka s pribudajucim tehu zhorsuje,..Ja som zase nejaka vynimka...ale som samozerjme rada :D NO a ten moj maly cirkas cka hocikedy, ci rano,ci vecer.... Wink A znamienok sa vobec neboj..s porodom sa to urcite enda ani zrovnat...aj ked som teda este nerodila.... Ivus...daaaaaaaaaaaaaaaaaakujem za blahozelanie :D a nechci pocut, ako som okomentovala tvoju susedku..co bola v novinach....Skoda kazit tuto stranku...A u ans v nemocnici tie monitory dychu maju...A teraz idem na poradnu po 2 tyzdnoch, potom uz pojdem asi za tyzden..kedze mne bude tehu trvat asi len 38tt... Yasmine....no to je fakt blbost s tou zahou,ze ked je otocene..Ten moj je od 29 tt }mozno aj skor, len vtedy som bola na UZV| a zaha ma zacala palit az po tom... Sirky...ale pokial viem,tak kalsicke znaminke, nevypukle...sa robia len chirurgicky,nie?? Ja by som tio pre zmenu neriskovala ambulantne..A kedze to robievaju aj na oddeleni Plastrickej emdiciny, sikovny chirurg jazvy nenecha..MOjej kolgyni robili na tvari a absolutne jej to nevidno..To len ta trubka, co to mne robila, to pokaslala s tymi stehmi..Keby som ich nemala tak dlho, nemala by som javy....Na tvari si davaju viac zalezat..alebo na :viditelnych: miestach...a do nosa uz od zaciatku pouzivam kvapky s norskou vodou...K porodu som si zabalila Detsky olynth..lebo ekd uz rodis, tak je jedno,ked si aj kvapky das (Nasivina pod..), aj sestricka porodna nam to vravela...Ohladom pohybov si enrob starosti..U ans je to naopak..Ked ste vsetky pisali,ze co robia vasi krpci, ten moj stale spal a teraz,ked vasi spia..ten moj robi diskoteky.... :D Evil or Very Mad a teda klobuk diole,ze si si objednala kocik z netu.....Ja by som na to nemala odvahu...ale fajn, ze si spokojna,.... No a monitor dychu nejdeme kupovat...budem dufat,ze drobcek bdue v poriadku...Ja som aj tak schopna ho sledovat aj s monitorom Shocked Suhladim s Janey...ze spravim "preventivne": opatrenia......t.j.spanie na chrbte a pod... Tak sa mavajte

06.03.2007 17:38

Zzuzi

sirky - tych monitorov je viac tej značky - my sme si vybrali ten novsí, vyššiu triedu, ten do 4000 sk nemá vysielačky Baby, nebláznite, vy uz idete rodit??? :D doteraz som mala pocit, ze sa ten cas tak vlecie a zrazu sa chýlime ku koncu Razz No babenky drzkajte sa nech je všetko ok Wink

06.03.2007 21:01

meloa

Ahojte tehulky, tak my sme ešte 2v1. Prepustili ma z nemocky, mám ležať, ale lekár si myslí, že to bude skôr v tej druhej polovici marca ako v apríli. Dostávala som infúzie, injekcie a ešte mi zistili anémiu, tak aj železo, každý deň som chodila na ctg a sono - prietoky. Bábenko je velké na 35 tt, tak keby náhodou, tak sa to dá. Plodová voda ostala zachovala a našťastie som sa ani neotvárala - bránka na špičku prsta. Ďakujem Vám za Vašu podporu. Inak sa cítim tak všelijako - ešte som si vás nestihla prečítať, len som tak letmo prebehla, tak si vás dočitam. Ozaj, asi by sme si mali dať na seba kontakt- teda niekomu, kto dá potom vedieť, keď by sme porodili, čo myslíte? No a pokúsim sa dať sem aj tabuľku, aby sme mali ako taký prehľad.

06.03.2007 21:05

meloa

Ak som na niekoho zabudla, tak sa ospravedlňujem, tiež ak sú tam chyby, tak dajte vedieť - opravím. Tak sa zatiaľ majte, neskutočne ma bolia kríže, idem sa trochu natiahnuť.

06.03.2007 21:10

ivus80

Ahoj, Oswa - aj ja sa chystam do DM - drogerie. Ale ak som dobre porozumela tym 7600 Sk, tak by to mala byt volaka knizka, co bude obsahovat kupony na zlavy, napr. ze Ti daju dokrmovacie mliecko za vyhodnu cenu a podobne. Mal by k tomu byt aj volaky darcek - asi nejake vzorky alebo nieco podobne, podla mna nieco ako prenatal box. Ked si to tak uvedomis, tak 7600 Sk je dost vysoka suma na to, aby Ti to niekto dal zadarmo, aj keby to boli vyrobky, ktore by mali vlastne nizsiu cenu, ako ich predavaju, cize by skutocne stali napr. 5000 Sk, ak mi dobre rozumies, aj tak si myslim, ze by Ti to asi nikto nedal zadarmo. A je tam zlosovanie o nakup v KIKA v hodnote 45 tis. SK. To by bodlo, ze? :D A nemusis sa hanbit za to, ze beries veci, co davaju zadarmo. Ja sa tiez potesim kadejakym darcekom a veciam, co su zadarmo (napr. nedavno boli v casopisoch cokolady Milka Wink ) Ta baba, co bola v Novinach, nie je suseda, ale so susednej dediny. No viem si predstavit, ako si ju musela okomentovat :D :D :D Vraj to chcela uplne zatajit, dieta zabit, no mala komplikovany porod, babo islo nozickami, tak zo zamknuteho zachodu ziapala na rodicov, nech okamzite volaju zachranku. Ja ju nedosudzujem, to dievcatko bude pravdepodobne postihnute, to jej bude na ociach cely zivot. Ona si uz uvedomila, ze zle spravila. Krasnany (odtial ta baba pochadza) su malinka dedina, okolo tisicky ludi, viac asi ani nie, takze tato tema bude kolovat velmi dlho medzi ludmi. A dost dlho bude trvat, kym na to zabudnu, ak sa to vobec niekedy zabude. Stale budu na nu ukazovat a aj ked sa odstahuje, stale na nu budu ukazovat ako na "tu, co zatajila tehotenstvo". Takze ta baba vytrestala samu seba. Zzuzi - veru, aj nam sa zachvilu priblizi termin. Najhorsie na tom bude ta, ktora bude posledna, lebo vsetky uz budu pisat o babetkach, porodoch, kojeni, kakani, cikani, grckami, ubolenych bradavkach, nevystatosti a pod. a posledna mamina sa bude len gulkat a cas sa jej bude nekonecne vliect. pa, zacina kriminalka CSI:Miami. :D :D :D

06.03.2007 21:12

ivus80

Jeej, Meloa, tak si doma a ja som si myslela, ze sa nam tak skoro neozves. Super, ze si tu tabulku spravila. Drz sa

06.03.2007 21:26

vivien

Ahojte, tak ja opat len tak narychlo, vacsinu dna lezim... Meloa dakujeme za tabulku Wink Veru krati sa nam to... zzuzi, tak aj ty si z Ke? Tak sa drzte baby, ten kontakt by sme si mohli dat, tak ak niekto moze a chce, tak mi moze dat tc na ss, ja by som sa ozvala ak by sa nieco dialo... Tak zatial sa majte pekne, drzte sa... Meloa ja budem rodit vo fakultnej nemocnici, v Ke tak ako Zzuzi... Tak papa...

06.03.2007 22:26

Ľubica Krištofová

Ahojte kočendy. Sirky,tie znamienka si určite dám odstrániť.Len doktorka mi povedala,že keď som tehotná,tak mi to nemože urobiť,lebo látka,ktorá sa dáva na umrtvenie,može uškodiť drobcovi a to si na zodpovednosť nezoberie.A keď sa kojí,tak to tiež neodporúča,aby to nemalo vplyv na mlieko.Tak to musím vydržať.Tie znamienka mám od malička,len v tehotenstve sa mi zvačšili,čo je vraj úplne normálne a nemám sa báť.Len si musím dávať obrovský pozor hlavne na to jedno,čo je na chrbáte a to je dosť nebezpečné miesto.A prah bolesti mám taký,že bez umrtvenia by som to asi neprežila.Tak už len čakať.Ale dík za radu.O tom rozmnožovaní som nevedela. Baby je zaujímavé,ako vám niektorým drobčence prespia skoro celý deň a nám ostatným také niečo nehrozí.Ja by som sa trošku aj potešila,keby ten moj bol trochu kludnejší a občas by si viac pospinkal.Len si nechce dať povedať.V poslednom čase sa mu viac prihováram.Neviem,či mu to volako pomože.Zatial aj reaguje na to,keď sa s ním rozprávam. Monitor kupovať nebudeme.Nemali sme ho ani pri malej a moj inštinkt ma nikdy nesklamal.Aj keď,je pravda,že človek nikdy nevie a potom banuje.Dúfam,že ja to nikdy neolutujem. Zzuzi,u mňa trpí zas len pravé rebro.Tak ma tam pichá,až niekedy neviem,ako sa mám dať,aby to prešlo.Keby to bolo striedavo,tak by mi to až tak nevadilo.Takto mi to niekedy normálne aj vadí. Ivuš,je fakt smutné,keď niekomu umrie bábo tak,ako píšeš.To by som určite nechcela zažiť,ani nič podobné.Nie je nič zlé na tom,že si to sem napísala.Veď si píšeme o všetkom,čo sa dozvieme a vieme.Menšie upozornenia nie su na škodu. Keď máš dosť energie na to upratovanie a cítiš sa dobre,tak prečo nie.Veď ty sama najlepšie vieš,kolko si možeš dovoliť.Naše mamy často zabúdajú,že doba riadne pokročila a ostávajú pri tom,čo bolo kedysi.Ja by som chcela stihnúť ešte jarné upratovanie v byte,kým pojdem rodiť.Len si chcem umyť aj okná a neviem,či by som mala.Uvidím,ako to budem zvládať,prinajhoršom muž tie okná doumýva.On mi s upratovaním ochotne pomože,takže to bude hračka.A keď si takto rozhýbem kosti,tak nebudem mať stuhnuté svalstvo,čo bude plus,nie? S tou stavbou vašou a tvojich svokrovcov,to je teda riadny rozdiel.Vy ste parádne pokročili.Ani sa nenazdáš a budete tam bývať. Janey,ja som mala minule taký zvláštny pocit.Keď malý kope a naťahuje sa,tak mi stvrdne len časť bruška,teda tam kde vytrčí rúčku alebo nožku.Ale minule sa mi stalo,že som odrazu mala tvrdé celé bruško,(čo sa u mňa nikdy predtým nestávalo) a tam vnútri to robilo niečo zvláštne.Našťastie to trvalo len pár minút,asi 10.Možno viac,možno menejNakolko sa toto stalo prvý krát,tak som čakala,čo bude ďalej.Keby to trvalo čo len trošku dlhšie,tak by som už asi niekomu volala.No a pár dní na to som stretla kamaráta,ktorý je gyndoš v úplne inom meste,tak som sa ho na toto pýtala.Povedal mi,že je to v pohode,ale mám si dávať pozor,aby sa to náhodou nezopakovalo v iných intervaloch.Vraj mám rátať s tým,že možno budem rodiť skor.No,je fajn,že ma takto ukludnil,ale aj tak sa na to radšej opýtam na poradni budúci pondelok.Potom napíšem,čo mi oni na to. Oswa,aj ja už mám doma prihlášku do DM na babybonus.Na hlavnej stránke babetka aj píšu,čo bude obsahovať ten štartovací balíček.Tak sa na to aj teším.Je to super,že takto myslia na maminy a bábatká. Ty máš 28?Nestrielaš si zo mňa?Lebo vobec na tolko nevyzeráš.A keď je už o tom reč,mohla by si mi len tak zo srandy napísať,kolko si hádala mne?Ja viem,že tiež nevypadám na to,kolko mám.Lepšie to vie ale posúdiť niekto,kto ma videl 1.krát,ako ty vtedy.Ludia,čo ma už poznajú,porozprávajú všeličo a nie su tak objektívni.Tak ak ti to nebude vadiť,napíš mi,kolko si mi hádala.A úprimne. Meloa,paráda,že ste v poriadku obaja.Aj tabulka je dobrá.Šikulka. U nás nie je nič nové.Budúci týždeň budem malej piecť narodeninovú tortu,budúcu sobotu oslávime 2.narodeniny.To je jediný víkend,kedy majú všetci naraz volno.Minulý víkend som robila nepečenú tortu a len tak sa po nej zaprášilo.Jaj,včera ma muž večer naštval.Prišiel večer z roboty,tak som ho nechala,nech sa s malou ešte chvílu hrá a potom sme ju chceli uložiť spať.No a my máme taký zvyk,že je tesne pred spaním necháme už v takom klude,aby sa nebláznila,lebo potom v posteli len vymýšla a rozbláznenej sa jej nechce spať.Tak som to mužovi pripomenula a on sa na to uplne kašlal.Tak sa spolu šantili a malá,predtým zrelá na spánok,už si aj šúchala očká a zívala,odrazu ani nechcela ísť do postele.Nakoniec trvalo asi 3 hodiny,kým zaspala.Tak som bola riadne naštvaná.Aj dnes nakoniec sám od seba priznal,že som mala pravdu a slúbil,že sa to už nestane.Moc mu neverím,lebo slúbil x krát a nič z toho.Vidieť,že je baran. Dnes som bola s malu na prechádzke,potom u našich a večer som ju okúpala,dala papať a šup do postele.A keďže poobede nespala ani minútu,tak večer spala ani nie 15 minút po tom,čo sa uložila.Potom som sa bola pozrieť,či už spinká.Aj som chvílu ostala a počúvala,ako pekne dýcha a pozerala na tú krásnu tváričku.Taká je krásna.Ani sa mi od nej nechcelo.Zrazu som sa zamyslela a malý ma kopol.Asi mi chcel pripomenúť,že moje krásne dievčatko bude mať bračeka,ktorý bude tiež takto spinkávať.Už sa na to tak teším. Dosť už bolo nostalgie.Chytajú ma driemoty,tak asi idem do hajan.Ešte sa napijem a už ma nebude.Nerada pijem pred spánkom,lebo potom chodím v noci viac na záchod ale mám tak sucho v krk,že si dám aspoň glg.

07.03.2007 10:12

sirky

meloa - tá tabuľka je super. ešte pre doplnenie: môj vek je 23, rodiť budem asi v Galante, je to prvé bábo, termín máme 7.4. ale bude to asi skorej a meno pre chlapčeka je Peťko. Inak je super, že ste o.k., aj mne to lekár povedal, že to vidí tak na druhú polovicu marca. nejaké sú tie deti nedočkavé. :D oswa - ja som si nekúpila kočík cez internet Smile . no ja mám pocit z tej kožnej lekárky, že keby som chcela aj nos odstrániť, tak nieje problém. :D ale zasa v čom si neni istá, tak to neodstráni. do tej DM musím skočiť aj ja. a nie je ten prihlas. lístok aj na nete? musím to pozrieť. ivus80 - a načo ideš do sociálky? ved tú MD odovzdaj v robote a oni by ti to mali poslať do sociálky. no a ten môj gynek. mi predsa predpísal lieky ale nebudem ich brať, pretože som písala na mamaaja záhumenskému, dala som tam presne všetky výsledky a on mi odpísal: Výsledky sú v poriadku, tie tabletky odložte na neskoršie pre manžela, pretože po oslavách narodenia sa tabletky na pečeň vždy zídu. :D dobre som sa nasmiala ale hlavne upokojila. :D nechcem zbytočne niečo brať. Janey - no možno to bude fakt skorej, aj ja si hovorím, že v takom 38 týždni by už mohol byť malý guľkoško na svete. Zzuzi - určite je viac druhov, lebo to by bol veľký cenový rozdiel.

07.03.2007 11:21

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Zzusi, ja som tiez relativne malo pribrala, len 8 kg. Dr. vravel, ze je to v pohode, maly je dost velky a stale mi hovoria, ze je to valibuk. A baby naokolo mi zavidia, ze nebudem musiet vela chudnut. Razz Ja osobne si pridem ako pavucica, lebo mam len velke brucho a tenke ruky i nohy. A kazdu chvilu mi niekto povie, ze zozadu vôbec nevyzeram tehotne. Len ta kacacia chôdza ma vraj prezradza. Rolling Eyes Ivus, s tymi receptami je to fajn napad. No, ako na potvoru mi nic ine nenapadlo, ako to, co si tu uz pisala. Ja som uz muzicka pripravila na to, ze ak budem kojit, tak bude jest tie iste nechutne blbosti co ja. Razz A kedze sa s varenim celkom kamarati, tak si to alebo dochuti, alebo si pre seba bude chystat sam. Kamoska ma teraz trojtyzdnovu babulku a vidim u nej, ze ta strava velmi pestra teda byt nemôze. Asi si budem musiet kupit nejaku odbornu publikaciu, co sa môze a co vôbec nie. Wink Dnes sa idem stretnut so svojim pôrodnikom, aby sme sa dohodli na postupe pôrodu. Po prvom pobyte v nemocnici to bolo na 95% cisarskym, po tom druhom to uz take jednoznacne nebolo a na poslednej poradni mi dr. povedal, ze naco cisarsky, ked uz teraz som otvorena, ze je mozne, ze to pôjde raz-dva. Tak som zvedava, co mi dnes pôvie iny dr. Aj tak si myslim, ze sa to cele ukaze, ako bude, ked uz na tej pôrodnej sale budem. Wink Prajem pekny den. Yasmine

07.03.2007 11:33

Kukuc

Ahojte tehulky Laughing Tak ako sa mavate?? Tiez mate niekedy pocit ze to uz nevydrzite?? alebo to iba ja? My monitor kupovat nebudeme, maly bude lezkat blizucko pri mne, a myslim ze mama je najlepsi monitor, inak s tymi preventivnymi opatreniami mate pravdu, od casu ako sa v amerike propaguje prevencia, teda davt pozor aby sa babo neprehrievalo a hlavne nedat ho spat na chrbatik Exclamation znizil sa pocet babetiek ktore umieraju na SIDS az o 80 %... Co je super, nie?? Inak ako je v DM drogerke s tym babybonusom?? Mozte mi niektora napisat viac?? Aj ja by som chcela Laughing Ja idem tento tyzden do poradne na antolsku, ale na rizikovu, inak som sa dozvedela ze koli tym problemom a fraxiku co si picham by mi nemohli dat epiduralku, ani spinalku keby rodim cisarskym.. takze ani nemam o com premyslat Ja mam termin 11.4 ale babo je viac ako o dva tyzdne vacsie, ale termin mi neposunuli tak neviem, datum je to sice pekny, ale chcela by som trochu skor Wink Vam vsetkym co mate problemy, aj vam co nemate, drzkam palce... nech to vsetky zvladneme bez problemov