1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

22.02.2007 20:44

ivus80

No teraz to skusim aj s Ondrikom

22.02.2007 20:45

ivus80

Baby, ja nezaspim, ja mam tickeriky :D :D :D :D :D :D

23.02.2007 10:04

Janey

Ahojky, tak ja už som si bola odovzdať papiere na matersku... Ja mam živnosť druhý rok a prvý som si platila všetko dobrovolne. A oni mi teraz povedia že uplne zbytočne lebo sa to nikam nezaratava že sa menil zákon. Tak som naštvaná.... Evil or Very Mad A vraj z toho povinnehoplatenia mi len tak tak víjde tých hlupich 270 dní aby mi dali materské... to je sila, že. A pritom som si každý mesiac poctivo všetko platila od kedy mám živnosť. Spánok... juuj tie naše staré kosti.... asi tak sa cítim. Príšerne ma bolia klby na bokoch ale aj ramená. A strašne mávam v noci a rano strpnuté prsty na rukách neviete prečo? žebysa mi nedokrovvali? Ja som si už našla kontakt na tie kurzi ale velmi sa mi tam nechce chodiť. Aj ked to všetko znie zaujimavo. Tak tam aspon skusim zavolať a spýtam sa na to. A čo sa týka pupoč. krvi tak som sa rozhodla že si ju necham odložiť. ale tu to robí nejaká iná firma než o ktorej ste si písali. Asi tieto nemocnice maju zmluvu s inou ale platí sa rovnako. A za otecka pri porode sa na kramároch platí 500.- sk A ešte k šoferovaniu. Ja zatial šoferujem každý den a nerobí mi to problémy, prisposobila som si sedadlo tak je to ok. A priputaná som tiež stále, koly bezpečnosti. Akurát minule som sa otca pýtala že ked je v aute , prečo si zapína pás...? A on že : Lebo je to v predpisoch. Tak som mu povedala že ani nemusí pokračovať..... Neviem ako vy ale ja to robím koly sebe a svojej bezpečnosti. Pár krát sa mi stalo že ma nejaký dilino vytlačil z cesty a mala som čo robiť.... Ale našťastie zatial nič vážne. A ešte sa vám pochválim. Vybrali sme si dovolenku v Taliansku asi. Je to len 650km na krásnu piesočnu pláž. A majitelova žena je slovenka tak sa nebojím tam ísť hoc aj s malou lebo pri najhoršom mi pomože do nemocnice alebo k lekárovi alebo tak.A pýtala som sa dosť na to zdravotníctvo že ako to tam vyzerá takže je to tam dobre rozvinuté... Smile Je to kusok od benátok , tak asi pojdeme pozrieť aj tam. Vraj je tam krásne. Tak sa teším že asi pojdeme na dovolenku. Baby ste šikulky s tými tickerikmi.... Smile

23.02.2007 20:04

Ľubica Krištofová

Ahojte Dnes som bola na poradni.Pribrala som 12kg a sponu som mala 27.Počula som aj srdiečko,krásne mu bilo.Od 5.3.začínam materskú.Brali mi aj krv Twisted Evil Nebolo to nič strašné,lebo je to šikovná sestrička a pri nej nikdy nemám modriny,ani ma nebolí ruka.Len zabudla,že mi má zobrať do dvoch skúmaviek,tak mi z jednej žily zobrala do jednej skúmavky,potom pozrela na poznámky na dnešný deň a zistila,že ešte treba zobrať aj na protilátky.Tak išla z ďalšej žily.No a keď som odchádzala,tak ma sestrička potešila-lebo jedna skúmavka,neviem ktorá,bola nesprávna,mala byť iná.Takže v utorok ráno pojdem pre výsledky a znova mi zoberie krv.Aj ju to mrzelo a ospravedlňovala sa mi,že aby som sa nehnevala.Ale je taká zlatá,že sa nehnevám. Inak všetko v poriadku.Na ďalšiu poradňu 12.marca a potom tam niekedy pojdeme aj na prietoky. Boli sme aj v Pd,nakúpiť,aj niečo povybavovať.Musela som ísť aj na socialku,lebo som nevedela,či kvoli materskej nebudem potrebovať dáke papiere.Dobre,že som išla,lebo aj bolo treba.Takže možem obehávať. No a ako som už slúbila,šla som aj do lekárne opýtať sa na tú Hipp kozmetiku.Telové mlieko má 350 ml a stojí okolo 130 Sk,krém na riťku 100ml a stojí okolo 100 Sk.Je tam aj pena do kúpela 350ml,krém na tvár a telo 75ml,pleťový olej 200ml,ale ceny som bohužial pozabúdala.Dalo by sa však povedať,že je to kozmetika o niečo lacnejšia ako Nivea baby.Nie je to moc parfémované,len to tak pekne jemne vonia.Neobsahuje farbivá.Moj dojem je dobrý a asi porozmýšlam,či nakoniec nekúpim túto značku.Uvidím.Len je tá smola,že nie sú k dispozícii vzorky. Oswa,bola si dnes na stretku s tou doktorkou?Čo vám porozprávala?V utorok sa uvidíme.Prídem na cvičko.Manželik bude po nočnej,tak bude oddychovať a nemusíme malú dávať k našim. Ivuš,pýtala si sa na ten post.No manžel je síce z veriacej rodiny,ale u nich sa to moc nedrží.Oni už ani do kostola skoro nechodia.Veď keď je to taká exotická rodina,tak sa nie je čomu čudovať.Teda z jeho strany post nie.Zvlášť svokor by bez masa nevydržal.No a ja ja som veriaca na svoj sposob.Post by som určite neprežila,keď jem teraz fakt skoro všetko.Takže asi tolko. A kolko si ty vlastne pribrala,keď hovoríš že stále len ješ?A čo máš s tým robiť?Nič.Keď ti chutí,tak jedz.Veď určite vieš,kolko si možeš dovoliť papať.Keby som ja mala pribrať podla toho kolko jem,tak by som pribrala asi aj 20kg.Chvalabohu som pribrala menej,lebo teraz sa ledva kotúlam. A ten spánok pri deťoch-ak rátam obdobie od tehotenstva pri malej,keď som sa tiež ku koncu ani riadne nevyspala a k tomu už aj obdobie,ako sa narodila,potom neskoršie jej išli zubky,tak poriadne som nespala celú noc asi rok.No a asi také posledné 3 mesiace u našich spávala malá už celú noc a odvtedy,ako má malá svoju izbu,je to super.Uvidíme,ako to bude s týmto drobcom.Ale ak bude taký "živý",ako je teraz tam v brušku,tak sa mám na čo tešiť.Lebo je to ovela živšie dieťa ako malá,keď začala kopať. Janey,nič si z tých sprostých úradov nerob.Oni sami niekedy nevedia,ako to všetko naozaj je a majú v tom riadny chaos. Ja by som zas niečo jedla.Len nedávno sme mali večeru a už chcem zas jesť.Asi si dám len ovocie,aby som to nepreháňala.

23.02.2007 21:01

ivus80

Ahojte, neviete, co sa moze stat, ked sa velmi prelaknem? Dnes sa oproti mne zrazu rozbehol susedov vlciak, tak strasne som sa prelakla, az som si doma normalne poplakala. No citim sa dobre, nemam ziadne bolesti, tak dufam, ze to bude OK. Viete co je sranda? Ze ked som cakala prve, tak som akosi automaticky brala tu nepohodu v spani, sedeni, chodeni, akosi som to ani nevnimala, nepamatam si na to. Teraz, ked si s Vami pisem, tak sa viacej pozorujem :D Alebo zeby toto druhe tehotenstvo bolo horsie? A to som kedysi davno chcela mat 4 deti :D Vsak by som pri tom stvrtom asi prelezela cele tehu :D :D :D Janey - na porazenie s byrokratmi Rolling Eyes Nam dnes konecne dali papier z OTP, ze suhlasia s tym, ze chalupa bude po kolaudacii zalozena aj pre SFRB. Tak uz v pondelok do pojde do Bratislavy a zacne nam plynut tych 90 dni na rozhodnutie SFRB. V Benatkach som bola raz, dalo sa to zvladnut :D Podla mna tam okrem namestia sv. Marka nic suce nie je, vsetko je na jedno kopyto - vsade voda, kadejake mostiky a na pizzu sme cakali asi hodinu Rolling Eyes a to bola skoro prazdna restika Rolling Eyes Ale mozno Tebe sa budu Benatky pacit, kazdy mame iny vkus. Rim sa mi pacil, sranda, ze iba tie ulice, kde su pamiatky, su udrziavane a inde su normalne kopy ciernych plastovych vriec s odpakami priamo pred barakmi a osarpane budovy :D Niekedy to tam vyzeralo horsie ako u ciganov :D Ozaj - dnes mame s muzikom 4 roky, co sme mali zasnuby :D To leti :D Lubi - pokial mam spravne info, tak matersku vybavuje a plati socialna poistovna. Mne v robote povedali, ze im mam dat vediet, kedy nastupujem na MD a doniest im aspon prefoteny papier, co ma vypise doktorka - ktory potom predlozim v SP na vybavenie MD. Ja idem na MD od 15.3., na poradnu 6.3. takze si idem vybavovat hned tu matersku, nech to mam z krku. Nedavno sme si pisali o dvoch ciarkach na testoch a uz niektore mate materske. Leti ten cas statocne. Za chvilu budeme starymi mamami :D (ak v dozijeme :D ). Lubi - moznoze by sa dali vzorky Hipp zohnat cez net. Znie to zaujimavo, co si zistila, skusim sa aj ja popozerat u nas. No s mojim pribratim je to diskutabilne - najprv som schudla 4 kg, potom som ich pribrala a potom som pribrala este dalsich 8 kg. Tak neviem, ci mam pisat, ze som pribrala 8 kg alebo tych 12 kg. Ale ak mi budu pri porode ratat prirastok vahy tak ako pri prvom, tak mi budu ratat od povodnej vahy pred otehotnenim, t.j. aktualne tych 8 kg. Dnes som si uz vybrala, co mi donesu do porodnice pre male, ked pojdeme domov. Len som zistila, ze sa svetrik zle vypral Evil or Very Mad , tak ho musim este preprat. Inak uz vsetko mam. A zalozila som uz malemu aj fotoalbum, kde ma zatial dve fotecky zo sona :D Tak papa.

24.02.2007 11:51

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Dakujem za podporu. Snazim sa takmer nic nerobit, spomalila som sa na jednu desatinu svojho normalneho tempa a je to na nervy. Tych par tyzdnov to vsak vydrzim, ved uz je to len za par. Zajtra zaciname 35. tyzden, tak este take 2 tyzdne to musime uhrat. Vcera som bola na poradni, tak dr. je spokojny s kazdym dnom, ktory vydrzime. Tasky s vecami do pôrodnice uz su nachystane a dnes sa mi tu na nete podarilo aj vybrat kociar, lebo ten co sme chceli kupit, vraj nie je dobry, maju s nim vraj mamicky zle skusenosti, tak som vybrala golfac Dakar z NeoNato, plus vajicko. Idem si trosku porobit papiere, co sa mi tu postupne kopia a skusim si aj najst cas a vsetko si dôsledne precitat, co ste napisali. Prajem krasny a pohodovy vikend. Yasmine

24.02.2007 13:12

sirky

janey - čo sa týka tej pupočníkovej krvi, tak na Slovensku to robí v podstate len jedna firma.V skutočonosti sú to dve spoločnosti v ktorých vystupujú tí istí ludia. Bratislavu zastrešuje Eurocord a všade mimo BA to vybavuje Ceptra. Yasmine - mne dnes začal 34 tt. a stale mi hovori lekar že sa mi skracuje krčok, a ked som bola u druhého tak mi hovoril, že nič sa neskracuje, že všetko je o.k. Tak si mám asi vybrať. :D

24.02.2007 13:15

sirky

Ivus80 - neboj, do mna v 5 mesiaci nabúrali s autom -ešte som aj za volantom sedela, tiež som sa zlakla,ale všetko bolo o.k. a ešte taká silvestrovská pikoška - otec odpaľoval ohnostroj a tá odpalovacia rampa sa prevrátila. ja som stála v malej chodbičke v dome a tá raketka letela rovno na mna. takže to buchlo rovno pri mne. :D

24.02.2007 20:27

ivus80

Ahojte, Yasmine - VYDRZIS !!!! Kedy mas normalne termin? Neboj sa, uz teraz je drobec velky, takze keby si aj isla skor, uz to nie je take vazne, hoci samozrejme, kazdy den v mamicke je pre maleho velke plus. Sirky - tiez to mas take perne - s tymi nalakaniami sa. Nie je to nic prijemne, tak dufam, ze sa najskor zlaknem az samej seba, ked sa po porode uvidim v zrkadle :D :D :D Tak pa

24.02.2007 22:31

Kukuc

Skolu, manzelstvo aj tehotenstvo zvladam v pohode, aspon zatial Wink Zimny semester som skoncila, vsetky skusky urobene, letny prave zacinam, do skoly mi staci zajst sem tam, hlevne su asi tri prace co musim napisat, co robim doma takze je to super. Zdravotne sme uz celkom v poriadku, aj ked sme si boli polezat dva krat v nemocnici, dokopy asi tri tyzdne. Picham si stale fraxiparin na riedenie krvi, a mala by som zacat chodit do poradne pre rizikovu graviditu. Ale drobec sa ma fajn, je zdravucky, dost velky, prietoky mame ukazkove. Inak termin mam 11. 4 ale nas maly je takmer o tri tyzdne vacsi, na sone pred takmer tromi tyzdnami mal nieco cey dve kila, takze podla posledneho ultrazvuku zacnem v pondelok 37 tt. Podla poslednej menstruacie som v 34 tt. No mne by ani nevadilo keby to bolo skor ako toho 11.. som ako balon, pribrala som 17 kil, posledne dni ma priserne bolia panvove kosti, bedrove klby a krize, je to horna bolest, niekdy sa nemozem ani postavit.. Aj brusko mi uz kleslo... Veci pre drobca uz mame pripravene, este pozehlim nejake co som naposledy prala, takze uz tu mam postielocku, ma,e tu perinky, zavinovacky, vsetko potrebne na oblecenie, plienky, prebalovaci pultik, kozmetiku, vanicku... Kocik mame objednany, manzel ho pojde vziat ked sa maly narodi. Inak ste tu debatovalai o kozmetike, ja som kupila sebamed, je sice dost drahy ale aspon prve mesiace ho chcem pouzivat, take veci ako plienky, obrusky, vatove tycinky... som kupovala babylove v DM. Ja vzdy pozeram na zlozenie, trochu sa v tom vyznam, mamina robi v lekarni, takze hlavne nekupujem nic kde su konzervacne latky. Problem som inak mala s mastickou na ritusku, najlepsia je klasicka rybacia mast, lenze ta obsahuje az stvrtimu lanolinu, na ktoru ja mam dost silnu alergiu. Neviem ako bude maly, jemu mozno vadit nebude, ale ja ho stzm aj tak natierat nemoyem Sad Inak rodit idem na antolskej, tatinko bude snami, epiduralku v plane nemam.. Veci do porodnice pomaly chystam, len neviem ci si mam kupit aj vlastny klistir a podlozky pod seba, poradte niektora.. Na profylaxiu zacinam chodit buduci tyzden, uy som zvedava ako to dopadne.. Tak to je na teraz Prajem vam a vasim bruskam dobru noc Wink

24.02.2007 23:00

Ľubica Krištofová

Ahojte kočky Ivuš,hádam sa nič nestane,keď sa zlakneš.Pokial si sa dokázala sama ukludniť a nič ti nie je,tak všetko by malo byť v poriadku.Ja by som sa asi tiež zlakla,keby sa oproti mne rozbehol dáky velký pes,lebo ja sa bojím velkých psov.Nedá mi ale nespomenúť si na jednu poveru,ktorá hovorí,že keď sa niečoho zlakneš a dotkneš sa niektorej časti tela,tak bábo bude mať na tom mieste fliačik.Zdá sa mi to byť blbosť.Len si na to občas spomeniem,keď sa kuknem na moju malú.Lebo ona má na nošteku už od narodenia taký malinký červený fliačik a stále jej nezmizol.Raz sa ma aj niekto pýtal,že či som sa pri laku nechytila a nos,keď som malú čakala,ževraj preto má ten fliačik.Som možno trošku poverčivá,ale takéto veci sa mi moc nezdajú.Čo si ty o tom myslíš? O vnímaní nepohodlia v tomto tehotenstve sme na tom rovnako.Neviem,či je to preto,že som sa rozhodla si toto tehu viac vychutnať,lebo tretie bábo s velkou pravdepodobnosťou nebude,alebo je to preto,že mám niekedy také stavy,keď si želám,aby sa malý už narodil.Od začiatku sú tie problémy horšie.Napr.zle mi bývalo už od samého začiatku tehotenstva (našťastie ma obišlo objímanie so záchodom,ale nemohla som aj tak skoro nič jesť).Toto skončilo,sprevádzali ma nevolnosti kedy som bola dosť často na odpadnutie.Toto tiež odznelo.Lenže potom ma začala páliť záha a je to ovela horšie ako v prvom tehu.toto ani neskončilo.Ešte k tomu som aj obrovská (také brucho som pri malej nemala) a totálne nemotorná.Už neviem,ako sedieť,ležať,chodiť.Skrátka,akoby som čakala dve a nie jedno.A čo majú potom povedať tie,ktoré ozaj čakajú dvojičky,že?Donedávna som si myslela,že to len ja som na tom takto a asi si na sebe všetko moc všímam a preto mi je takto.Teraz aspoň viem,že niekto bude vedieť nájsť pochopenie pre to,ako sa cítim,lebo to zažíva takisto alebo podobne ako ja. Crying or Very sad Smile Všetko naj k výročiu zásnub.My budeme mať zanedlho 4 roky odvtedy,čo sme sa dali dokopy.Výročie zásnub,tiež 4.,budeme mať až v novembri na moje narodky a zároveň Deniskove meninky. Aj ste to výročie oslávili?My už neoslavujeme žiadne výročie,lebo ja by som najradšej oslávila všetky naše dátumy-keď sme sa dali dokopy,keď sme sa zasnúbili,aj keď sme mali svadbu.Manžel povedal,že je to vela a nič neoslavujeme.Pritom mne by to dobre padlo zapiť aspoň jedno z toho.Ale on je trošku iný v týchto veciach.Čo už. Wink Ja sa skúsim na tú kozmetiku popozerať aj v iných lekárňach a skúsim,či by nemohli zohnať vzorky.Cez net som im už aj písala a neodpovedali mi.Možno toho majú vela na robote.Skúsim to ešte raz.Ale zatial rozmýšlam,že kúpim asi túto značku. Ako to,že sa svetrík zle vypral? Ja mám tiež vybraté,v čom pojdeme domov z porodnice.Asi to urobím tak,ako pri malej.Mala na sebe také biele tričenko,na om snehovobiele dupačky,štrikovanú súpravičku (čiapočka,svetrík,dupačky),zavinovačka a riadne hrubá deka.Všetko si to nechám nachystané v postielke a potom to náš tatko donesie,keď pojdeme domov.Možno bude len trošku farebná obmena a dupačky budú modré,keď je to chlapec.A v rezerve bude aj kabátik,ak by bola zima.Pri malej som ho mala tiež nachystaný,ale nebolo ho treba. Ozaj,ten fotoalbum-ešte že si ho spomenula.Keď objavím taký,čo sa nám bude páčiť,musíme kúpiť. Ty máš samé dobré nápady.Musím ťa pochváliť,Ivuš.A tie tickeriky sú krásne,si šikulka. Smile Sirky,ty teda robíš šoky.Keď som si prečítala o tej tvojej búračke a ohňostroji,tak som len kukala.Asi pri tebe stáli všetci svätí,keď sa ti nič nestalo.Nech to tak aj ostane. Ivuš,ja sa pri pohlade do zrkadla lakám už teraz.Keď vidím to moje brucho,tak chytám šoky.A ešte k tomu som aj vysypaná.Teda s vyrážkami mám problém už od puberty a to sa o pleť riadne starám.Ale teraz je to niečo extra.Občas je to lepšie,občas horšie.Najviac sa zasmejem,keď mi niekto zahlási,že som opeknela a moje bruško je väčšie ako pri malej.To prvé nie je pravda,podla mňa dotyčný riadne oslepol.To druhé je pravda.Ale sú aj také,čo majú väčšie bruško ako ja,tak sa utešujem. Razz No je už vela hodín,pojdem si pomaly lahnúť,aj keď pochybujem,že zaspím.Takto neskoro som tu už dávno nepísala.Ale najprv bol pri PC muž,lebo tu volačo inštaloval.Potom sem pustil aj mňa.Ja som zatial žehlila pri TV.Dobrú noc.A pekný zvyšok víkendu

25.02.2007 12:01

sirky

Lubi - čo sa týka tej kozmetiky, tak ja som sa dočítala v jednej knihe že bábätko prvé 2-3 mesiace je najlepšie umývať v čistej vode a natrieť ho len s čistým olejčekom čo majú v lekárni. A toto isté nám povedala magistra v lekárni, ked sme chceli kúpiť kozmetiku. Ináč k tomu ohnostroju - tak mala som našťastie oblečenú dlhú zimnú bundu, krotá bola celá poprepalovaná a som rada že mi nezhoreli vlasy. teraz mi je to smiešne, ale vtedy mi behom pár sekund prebleskol hlavou celý život. Smile Kukuc- totálne ťa obdivujem, ja som práve skončila výšku, popri tom som chodila do roboty a stihla som sa vydať, ale to tehotenstvo sme naplánovali až po škole, lebo asi by som sa už zložila. Smile . Jedna baba u nás na štátniciach bola tehotná a o necelé 2 týždne mala termín a predstav si že totálne ju tam prevetrávali. tak bola dlho v nútri, že sme si mysleli, že už tam asi rodí. Smile . Na antolskej rodila švagriná a veľmi si chválila. Mna už chytajú také mánie, že by som už chcela postaviť postielku a všetko v izbe pripraviť na príchod malého, ale troška sa bojím aby som to nejak nezariekla. Baby povedzte mi že už niektorá máte postavenú postielku, nech mám lepší pocit a nech ju môžeme postaviť s kľudným svedomím aj my. Laughing

25.02.2007 14:02

Kukuc

Sirky diky, ale to mna obdivovat fakt nemusis, ide aj o to aku mas skolu, a ja mam skolu super, ludia co ma ucia su psychologovia, takze su velmi mily, priatelsky chapavy a rozhodne to nefunguje ako na niektorych skolach ze ta chcu len potopit alebo vyhodit, prave naopak, ked nie si totalny flakac tak ti vzdy vydu v ustrety, takze to nie je az take... A okrem toho mam skveleho muza Wink my sme babo chcely este pocas skoly, je sice pravda ze sme planovali tak o rok, ale na tom az tak nezalezi, sme hrozne radi ze ho mame Laughing Inak postielku uz mame postavanu aj vsetko v izbe pripravene, takze smelo do toho. Ja som nechcela aby to vyslo tak ze to nahodou pride skor, ja budem v porodnici a muz to bude musiet pripravovat sam, ved tie pripravy su take carovne, bolo by mi luto ze som si to nevychutnala. Pekny den prajem

25.02.2007 16:28

oswa

Ahojte matriosky...tak ako vikendujete? My sme mali nejake rodiine oslavy, aj s tortou , ktoru som si neuzila... Crying or Very sad Vo stvrtok sme mali tu pripravu, bola tam doktorka s novorodeneckeho a bolo to velmi fajn, lebo povedala aj veci, ktore som sa nedocitala (napr. ze 99% novorodencov vracia), ake testiky budu robit drobcekovi, aj ohladom kozmetiky, dojcenia, obliekania...e to vazne fajn..lebo clovek moze 100x citat a je to ine, ako ked raz pocuje..Aspon u mna to funguje... Aj som sa popytala na cumlik, na flase...Co am velmi potesilo, na porodnici maju komplet vybavu od AVENTU, takze odsavacku si budem moct vyskusat, dokonca tam ajpredavaju vyrobky od AVNETU za lepsie ceny ako v obchodoch...Aj kremy na bradavky (stoji asi 470 sk,ale vraj si ho maminy velmi chvalia,aj tie musle...).Ja som nad tou odsavackou aj rozmyslala, ale takto,ked si mzoem najprv vyskusat, je to super... Vraj tie vyrobky ani nechceli na pkorodnicu, lebo ze kto to bdue kupovat za tie ceny..Ale ze sa divia, ako si to maminy chvalia... 2 kocky, co tam so mnou chodia na tu pripravu, uz lezkaju v nemocnici..Jedna mala v 36 tt 2min. kontrakcie bez toho, aby to citilazistili jej to len nahodou a prietokoch Exclamation Exclamation a druhej tiez v 36 tt odtiekla zatka..takze je este na udrzovani... A sestra na priprave nam povedala,ze uz by sme si mali kazdy den cvicit bradavky, natierat olejom a masirovat a vytahovat, aby bola ta koza poddajna,aby potom nepopraskali a nebudu vpadnute...A akzdy den mame cvicit svaly panvoveho dna (ale ja to robievam uz davnejsie, obcas, ked ma to napadne) Laughing A co sa tyka masaze hradze...tak je tu u man asi zbytocne, pretoze u nas nastrihuju KAZDU prvorodicku preventivne... A dnes uz idem aj bali tasku, vsetko mam uz nakope, len hodit do tasky... OZaj..este jedna info pre baby, ktore nie su vydate...Ja aspon teda som to nevedela..Ze pokial chcete,aby malo babo meno po otcovi, treba dopredu zajst na matriku, kde Vam daju urobite cestne prehlasenie...Ak ten papier nebudete mat uz v porodnici, nemozu dat babu meno po tatkovi...Treba to potom dodatocne vybavovat na matrike... No som zvedava, kto to odstaruje u "nas" Wink sirky...sklamem ta,my postielku postavenu este nemame , aj ked vcera som zehlila uz obliecky, plachty, hniezdo...POstavime ju asi tak o 3 tyzdne (dufam,ze nebude treba skor Exclamation ) Inak "dole" ma to uz tak boli, ze niekedy, ked nahodim trochu rychlejsie tempo, musim zastat..neda sa mi ani chodit..castokrat ma to za den boli...krce dostavam najnovsie aj cez den Exclamation do laveho stehna na mieste, kde by som tio ani necakala Idea Dnes som sa po dlhej dobe zase vazila, tak moj aktualny prirastok v 35+2tt je 10 kg...som sice ako slon (brucho velike),ale som spokojna...Ani som nedufala,ze sa mi to takto podari (aj ked nie vlastnou volou!!).... A este ma napadlo..u ans v porodnici sa pouziva Johnson kozmetika..a dr. vravela,ze nie je dobre, ked sa meni kozmetika po prichode,pokial babo dobre reaguje na to z porodnice..Ale ze ak chceme, mozeme si doniest tu, ktoru chceme potom pouzivat... Inak v piatok na National Geographic vecer o 21 bol fantasticky dokument, takze zabetry, len som cubrnela...o 2,3,4catach..co robia,ako sa vyviaju v brusku..Ak mate moznost, pozrite si to..tento tyzden to niektory den opakuju.TRvalo to asi 2 hod. (uz mi skoro hlava kvickala),ale dopozerala som statoce Rolling Eyes Ivus...co sa spania tyka...tak pevne dufam Idea ,ze babo bude po mne..aj sestrine decka ako babatka spavali vyborne, dostali vecer uz len flasu a spali az do rana (Cool...Tak pevne dufam,ze krpec nebude mo mojom, ktoreho rodicia vozili v kociku este o 22 v kociku po namesti Shocked No tvoju otazocku som si precitala neskoro...ale pokiial viem, tak do 2 rokov to vraj s pipikom netreba silit...stiahnut potial, pokial sa da...Uz potom to musi riesit urolog..Aj ked segra mala v tomot zase stastie, u oboch bol pipik stiahnuty do roka.. Ale citala som na Mama a ja jednu pani, ktora tam napisla,ze jej synovec nema este v 54 rokoch stiahnutu predkozku Exclamation Confused: Exclamation , no a to som uz musela predychavat...FUJ! Pri zlaknuti (ak to teda vazne nebol hororovy zazitok), sa ti nemoze stat nic..Akurat babkse povedacky...Mamina mi vravela,ze otec ju raz naplasil a ona sa chytila pri ulaku zadku (tvare sa nechcela), tak preto mam na zadku flak (a ho tam od narodenia mam Embarassed )...Ked sme pri vyrociach..my sme mali s drahym 13 rokov Exclamation ,co sme zacali spolu chodit...Inak sme zobrati 4 roky (v auguste) Janey..no s tou matreskou to maas blbe...taky je zial nas stat!! Kdesi som citala, aj sestra nam to vravela,ze babo ti mzoe pricviknut nejaky nerv..a potom tie krce a pod...Mna bolôia krize ako takeho kona!! A akaj ina firma? POkial viem, v SR je to len aEURUCORD (ceptra)....Tak super..ze sa chystate na dovo!! A je to aj odvaha..ale zvladli ini, zvladnete aj vy Wink Lubi..a ake papiere zo socialky? Ja ani enviem,ci nieco treba dopredu..ale pokial viem, tak ja ako zamestnana potrebujem vybavovat asi az po porode... kukuc..no klobuk dole,ze zvladas aj skolu...Mne by sa uz studovat nechcelo Laughing , ledva zvladam seba Shocked Ale pokial enmas problemiky..tak preco nie...A co ti povedal dr. na prirastok vahy___ Lebo niektori to beru tragicky....ked sa priberie viac ako 12-14 kg...Aj ked pokial je stihla zena..tak je to v pohode...Co sa tyka tej rybacej masti..tak dr. poevdaal,ze ona je vyborna, pokial sa pouzivaju latkove plienky..ale do jednorazovych s nimi nemaju dobre skusenosti...Lebo oni ju teraz robia taku viac vodovu a potom ide tazko z ritky dole...Ja spm si kupila aj podlozky (aj ked as prezliekaju postele kazdy den u nas), aj klystir (yal)...Je vraj setrnnejsi..ako ten nemocnicny (mam mensi objem).. Tak Vam prajem úpekny zvysok vikendu...zase som sa ropzisala ako cesky zandar.. 2 dni vynecham a potom dobieham Wink

25.02.2007 16:30

oswa

Skúšam dopísať drobčekovi meno :D

25.02.2007 18:28

Kukuc

Hej, niekdy je toho dost, ale ked chces tak sa to da.... Na prirastok na vahe mi nikto nepovedal vobec nic, tak neviem, predtym som vazila 58 kil, cez pas som mala assi 65 cm, takze nejeka vychudnuta som urcite nebola, asi tak akurat. Ono to ani nejak velmi nevidno, mam akurat dost velke brusko, a roztiahla sa mi aj panva dost, dokonca aj hrudnik. Ja sice budem pouzivat jednorazove plienky ale aj tak som ju chcela pouzivat, viem ze su take vodove ale len tie kupene, uz som spominala ze mama robi v lekarni, oni dakedy rybaciu mast robili, tak ze by mi spravila, hovorila ze ta ich urobena taka vodova nie. Tak som kupila bubchen, podla zlozenia sa mi pozdavala, no a tu rybaciu budem mat pripravenu, keby nam nestacila tato a maly by mal problemy zo zapareninami... Ja som lezala na antolskej a idem tam aj rodit, no pravdupovediac za ceelly cas ako som tam bola mi postel neprezliekli ani raz, akurat ked som odchadzala sa pytali ci nam netreba prezliest, takze podlozky si kupim asi aj ja, a o klistire este porozmyslam. Inak kolko si tych podloziek kupila, a kolko vlastne stali??

25.02.2007 18:33

oswa

No tak tasku som uz pobalila..myslela som,ze to bude horsie..Najviac tam mam kozmetiky, najvacsiu cast zabral moj "hunaty" zupan... Laughing Pre maleho som zbalila 1 ponozky, 10 latkovych plienok, jednorazovky, 2 body, 1 kosielka, 1 dupackove gate a 1 overal-pyzamo...dr. vravela,ze dupiny su aj tak zbytocne, lebo ich davaju do perinky a prehodia cez nohy plienku (Ivus spominala), lebo keby mali vsetky abab rozbalovat..tak asi s panom bohom... Zabudla som nieco?POradte... Wink Kukuc....Tych podloziek som si kupila asi 5..rozne...Byvaju aj balene po 2,aj 10 kusov..Ked sa na to opytas v drogerke, urcite ti poradia...Cenovo je to rozne,jednu mam za 49 Sk, potom 2 balene asi za taku istu ceno..Je ich viacero....Kupila som si do porodnice aj take jednorazove nohavicky, su hygienicky balene po 5 ks za 79 Sk... No s tou hygienou na antolskej je to teda ozaj smutne...Ja ekd som bola v nemocnici, tak fakt sa kazde rano sanitacka opytala, ci chcem preliect a to som nebola ani po porode Rolling Eyes

25.02.2007 19:37

Zzuzi

baby čo je to tá spona? Rolling Eyes a ako sa meria? Je na to nejaká norma?

25.02.2007 20:49

Ľubica Krištofová

Sirky,ja už skúsenosti s detskou kozmetikou mám.Nie síce so všetkými značkami,ale predsa.Ja zas olejček moc nemám v láske.Ani malej nevyhovoval,odpozorovala som si to u nej,keď sa narodila.Takže sme ostali pri telovom mlieku a spokojnosť nadovšetko.Pýtala som sa na to aj našej detskej doktorky a súhlasila s tým,ako som sa rozhodla.Inak samozrejme umývam len v čistej vode.Na začiatku bábo peny do kúpela vobec nepotrebuje. S postielkou si nerob starosti.Kludne možeš ešte počkať,ak chceš.My už máme tú našu poskladanú.Vlastne sme ju ani nerozoberali,lebo donedávna v nej spávala malá.Od sviatkov spávala na noc v postielke a cez deň na posteli a taký mesiac a pol je na posteli cez deň aj v noci.Takže sme postielku len presťahovali do spálne,vydrhla som ju a teraz je zakrytá,aby sa tak na ňu neprášilo. Oswa,s tou doktorkou ste boli v piatok nie?Alebo sa to presunulo na štvrtok?To je super,že v nemocnici predávajú Avent veci.To som ani nevedela.A ktoré baby sa takto poponáhlali?Teda oni asi ani nie,len ich drobci.Ozaj a v utorok sa uvidíme.Ráno si idem pre výsledky a na krv,potom budem chvílu doma a potom pojdem na cvičko.No a keď prídem domov,tak poobede pojdeme k braškovi.Takže budem mať lietací deň.Len dúfam,že mi to malý nezúročí.Posledné dni sa mi rád za všetko s radosťou odvďačí.Ale tiež nemožem byť už len doma,lebo by som asi načisto zošalela.Kým vládzem,budem sa hýbať. No a podla mňa nevyzeráš ako slon.Ani to neviem porovnať,ktorá z nás je "väčšia". Ten dokument bol parádny.Niečo unikátne.Aj sa mi už driemala,ale dopozerala som to. S tými papiermi ti moc neporadím.Lebo myslím že iné papiere majú tie,čo budú dostávať aj materskú a nie len rodičák.Ja som si pri malej podávala hneď žiadosť o rodičák,potom sa menil zákon a zistili,že aj keď som neodrobila vela,tak mám tiež nárok na materskú a boli tam opletačky.Teraz len zanesiem k zamestnávatelovi papier od doktora o nástupe na MD a k tomu papier,čo mi dala tá kofa na socialke v Pd a vraj sa už o nič nemusím starať,že mi príde už len papier,ako mi to vyšlo.Alebo sa radšej pojdeme opýtať,aby sme vedeli,na čom sme.U mňa je to tak domotané a vysvetliť to,by bolo na dlhé písanie.Určite ti poradia tie,čo boli doteraz zamestnané.Alebo choď niektorý deň do Pd,nech ti povedia,či treba niečo vypísať a možu dať tie papiere aj dopredu.Doma si ich vypíšeš a manžel ich potom zanesie.My sme tak pri malej urobili a bolo to lepšie. Do tašky si možeš ale aj nemusíš pribaliť rukavičky pre malé.Vraj sa po narodení tie rukavičky dávajú preto,aby sa bábo nepoškriabalo.Ja som ich malej na začiatku dávala a potom už nie.A nikdy nebola doškriabaná.Ak chceš,možeš pridať aj čiapočku.Ale tá tiež nemusí byť.Hlavne aby si mala veci zo zoznamu.A tie máš,takže pohoda.Kde si kupovala tie jednorázové nohavičky?V lekárni? Zzuzi,ja ti tú sponu vysvetlím po svojom.Ak má niektorá lepšie vysvetlenie,nech napíše.To máš rozmer od stredu lonovej kosti po miesto,kde máš kraj maternice.V knižke to nájdeš pod názvom spona fundus.Neviem,či som bola dosť presná.Ja som to takto jednoducho vysvetlila kamoške,keď sa ma na to pýtala a pochopila. Baby,aj vám sa robia na nohách krčové žily?Mne občas vybehnú.A to nohy krčím čo najmenej a aj si ich vykladám.A na brušku sa mi zvýraznili žilky.A ako ste na tom so striami?Ja nič,len vyskočili tie,čo sa mi urobili na stehne pár dní pred koncom tehu s malou.Inak zatial nič.Asi popraskám zas na konci. Confused

25.02.2007 22:04

meloa

Ahojte, tak ako ste víkendovali - víkendujete? Kukuc teda úprimne ti závidím, že máš skúšky porobené, mne ešte chýbajú štyri a dorobiť diplomovku, a ak sa mi zadarí , tak hádam aj spromujem v júni. Tento rok som to dajako nestíhala - v práci sme toho mali neskutočne veľa, ale hádam sa mi to podarí a ak nie, tak pôjdem v auguste, stresovať by som sa nechcela. Ja som zatiaľ kozmetiku nekupovala, iba tú mastičku rybaciu na riťku, a plienky sa chystám tiež kúpiť babylove, ale do nemocnice a na prvý mesiac by som vyskúšala fixies s výrezom na pupček, a kúpila som si olejček olivový - zatiaľ budem kúpkať v čistej vodičke a ponatieram olejčekom - uvidíme ako sa to bude bábetku páčiť, len mám obavy aby nemalo ekzém - ja som síce nemala a ani nemám, ale manžel , keď bol maličký tak mal - svokra vravela, že to dostal ako prešla na sunar a trápili sa s tým skoro do siedmych rokov. tak dúfam,že toto bábetko nezdedí. No, a čo sa týka váhy - tak ja som už pribrala 17,5 kg Embarassed Shocked , ale opäť vravím to svoje, že nechápem - a zajtra ma môj lekár znova vyhreší, pritom keď stojím tak zo zadu ani nie je vidno, žeby som bola tehotná a ani ruky nemám nejaké veľmi pevné - len bruško a trochu stehna a zadok. Možno je to tým, že ja som bola pred tehu moc chudá, a som tiež dosť vysoká. Oswa nezabudni aj na sobášny list. A my v Nitre si musíme zobrať aj lieh, deku pre bábo, štetôčky na čistenie nošteka, poštolky, a oblečko až keď ideme domov. A ja som si kúpila tú odsávačku Avent Isis, teda nakoniec som ju dostala , a aj takú sadu fľašiek avent aj s dudkou. Vecičky už mám popraté, už ich len požehliť a uložiť. Inak baby, mávate už aj vy tých poslíčkov - dosť často mi už tvrdne bruško a tie bolesti tam dole, hrôza, občas mám problém urobiť dajaký pohyb s nohou. Ozaj a keď sa v posteli prehodíte na druhý bok, nepočujete také akoby žblnkotanie? ja občas. Surprised Shocked No a keď sa začne bábo naťahovať a pretáčať - niekedy to riadne bolí. A k tým výročiam, tak my sme mali koncom januára 8 rokov čo spolu " chodíme " a 22.apríla bude rok, čo sme manželia. Sirky.. postieľku ešte nemáme ani my, ale tento týždeň by sme to chceli spáchať - pripraviť izbičku na príchod bábenka -kukuc to dobre vystihla - nechcem to nechať na manžela, chcem sa na tom aj ja podieľať. Kukuc a akým máte kočík objednaný? No som zvedavá, ktorá z nás bude prvá :D Confused: Inak aby som nezabudla, čoskoro pridám tabuľku, aby sme vedeli, ako na tom sme, tak sa mi zdá, že chlapci vedú, ale aj aby sme vedeli termíny naše. Razz

26.02.2007 08:28

katy22

ahojte matriosky Very Happy ako ste prezili vikend? u nas dnes od rana snezi, tda ked som vstala uz bolo nasnezene snad sa nevracia zima na dlho. mne to vyhovovalo, ked bolo tak do 10C. ale ved uz to vydrzime. uz sa nam to krati. mne zacali v noci krce do lytok, ale asi tym, ze som vcera vela soferovala a malo som mala vylozene nohy. ja mam skoro vsetko pochystane, este par kuskov, ale to uz je detail. postielku mame sice doma, ale nie je poskladana. chela by som oprat aj potah na kocik , plachty, hniezdo a vsetky tie drobotiny okolo. ono sa mi zda ze j toho malo, ale bojim sa, ze ked zacnem prat tak nebude konca kraja Laughing ja bolesti v "podvozku" nemam, len mi obcas stvrdne brucho, vtedy poriadne zhlboka akludne dycham, vraj moze mat vtedy babetko kyslikovy dlh, tak sa mu snazim dodat kyslik. to je len taky moj pocit Smile Obdivujem vsetky studentky, ja som prvu cakala v obdobi statnic a diplomovky a poviem vam, ze ma to stalo dost namahy sustredit sa na skolu a nie na babetko Wink ale zase ked uz clovek venuje skole tolko casu a namahy je skoda to nechat len tak. tak vam Kukuc a Meloa drzim palce. a pre tie, co nie su zamestnane, papier od dokiho na MD treba zaniest na UPSVR kde vam daju papier s tym sa ide na SP ( tam otvrdia ze nemate narok na materske) a potom naspat na UPSVR . teda je to pretie maminky ktore budu poberat rovno tych 4400 ( ci kolko ) SK od socialky. a tie davky aj tak zacnu chodit az po porode, takze vsetko to staci vybavit do 15 dni po narodeni. nemusite behat teraz po uradoch. u nas zacali jarne prazdniny, muz so starsou dcerou vcera odleteli n akarneval ado bazileja, tak sme s maldsou same doma, snad sa neudej nic neplanovane majte sa zatial pekne

26.02.2007 13:04

Zzuzi

ahojte bambulky :D vidim ze pekne makáte čo sa týka príprav. Ja som dnes dokúpila posledné veci, uz len kočiar, postielku, podlozku a vaničku. Všetky veci ladím do modro-zltej farby :D Aj detská izbička je tak vymalovaná. Joooj maličký ma teraz tak kopká ... asi mi praskne koža Laughing Inak čo sa týka toho pribratia - ja som pribrala 7 kg, aj to len do bruška. Stále som ako pavúčik Laughing Dnes som si kúpila aj tie popôrodné vlozky - to nemajú lepenie???? Shocked A to ako to budem nosit??? A môze mi niektorá napísat, kolko vrstiev oblečenia mam obliest babatku ked pôjdeme domov? Ja viem, ze mozno este teraz neviete, ale napr. na body s dlh. rukávmi dam svetrík a potom? Overalček? A ked chcem dat zavinovačku? Poradte. Ja neviem Rolling Eyes inač od dnes som na MD :D Tak sa drzkajte a chystajte Wink

26.02.2007 13:05

sirky

Ahojte maminy. Tak som sa rozhodla že, tento týždeň poskladám už postielku. Inak ja som od začiatku pribrala 20 kg. Embarassed Embarassed ale ja som bola veľmi chudá. Čo sa týka toho tvrdnutia bruška , tak aj ja vtedy dýcham tzv. ,,do bruška" aby mal malý dosť kyslíka. Inak pôrodná asistentka mi dala taký typ ako rozoznať pravé kontrakcie od nepravých. Ak cítite kontrakcie, skočte si do sprchy a osprchujte si bruško s teplou vodou. ak to prejde, tak boli nepravé no a ak sú kontrakcie pravé tak zosilnejú. Aj u nás všetky prvorodičky ,,nastrihnú". ale že vraj to nebolí, lebo to sa robí vtedy ked už je pomaly hlavičku vidno. tá tlačí na nervové zakončenia a preto nič neni cítiť. a ked šijú tak to mezokainom lokálne umrtvia. Tá asistentka nám hovorila aj to že pokial sa uvolní tá hlienová zátka,netreba robiť paniku,lebo stačí ak sa žena troška otvorí a môže sa to uvolniť. to ešte neznamená že rodíme. ale že akonáhle odtečie plodová voda,tak treba ísť do nemocnice, lebo by mohlo dôjsť k predpadnutiu pupočníka. že to netreba podceňovať. aj ked necítime žiadnu bolesť, treba sa ísť dať radšej skontrolovať.

26.02.2007 15:48

oswa

Ahojte matriošky... Laughing Tak u nas nakydalo celkom slusne snehu, ale nakolko je vonku 3,5C, je z toho clapkanica Evil or Very Mad Inak neviem cim to je,ale moj drobec sa mi zda cim dalej tym aktivnejsi...zrejme to bude tym,ze ho viac citim,ako ked bol mensi..teraz mam dojem ze kope viac ,ako predtym..Niekedy su to teda paradne udery Rolling Eyes Este som zabudla napisat,ze detsla dr. vravela,ze je na hojenie pupceka taky sprej (nazov som zabudla,ale ak treba, zistim),vraj je to este lepsie ako liehy (i ked aj ten sa da pouzivat), je setrnnejsi, staci roztiahnut pupik a nastriekat dnu...U nas ho pouzivaju aj v porodnici, tak si ho potom asi tiez kupim,aj ekd lieh bdue urcite lacnejsi... Lubi..s dr. sme boli v pitaok...som nieco poplietla?? V nemocnici je ta moja susedka aj s tou babenou, co vedla nej sedela (okuliare,dlhy cop). Este stale lezia, susedka povedali,ze jej to udrzia aspon do 38 ttt (ak sa mala nerozhodne inak Shocked ) a cez vikend mozno rodi Idea A dakujem ti za lichôtku Wink ,ale vazne mam pocit,ze som ako slonie mlada...Mam taky pocit a moj manzel ma v tom tiez podporuje Twisted Evil ,ze to brusko je vazne vacsie zo dna na den...Inak tie rukavicky mam, kupila som ich uz davno..Niektore babatka maju ozaj dlhe enchtiky a uz som videla tekae doskriabane drobciatka...a aj ciapocky som zabalila Razz Tie jednorazove nohavicky som kupovala v detskom obchode vedla Eltopu...mozno ich dostat aj v lekarni....S krcovymi zilami mam zatila chvalabohu pokoj,mna zase trapia krce..aj cez den,aj v noci... Crying or Very sad meloa..s vahou si nerob starosti..a uz vobec nie, ak si bola predtym chuda..ak mas v pohode vysledky a citis sa dobre, tak je to o.k..Ono vahovy prirastok aj tak o nicom nehovori (bolo to dolezite kedysi, ked nebolo sono a pod.),tak neviem,preco na tom niektori lekari baziruju...Na sobasny som nezabudla,ale sestricka povedala,ze to nie je treba....My sme mala nemocnioca, kde kazdy kazdeho pozna...A navyse mi bude (dufam) aj moj gyndos pri porode....To si musite brat aj lieh?? no tioje ale vazne sila...U nas davaju vsetko,aj pre maminu, v nemocnici (po prepusteni samo ze treba kupit), netreba ani u nas veci, len ked mamina chce svoje..Ja pre dobry pocit, ze bdue vo svojich, si tie vecicky beriem...Inak tam vecicky pre babatka maju... Co sa tyka poslickov..myslela som si,ze uz je to ono...ale nie je..to len maly,ked ma divotvornu polohu, ma tam dole boli az tak,ze neviem kracat, musim zastat a predychavat,akoby ma dole rezali ziletkou...Ale pochybujem,ze su to prve kontrakcie"...Ale poviem ti,mne staci aj tato bolest Idea A brucho mam uz tvrde stale..Nie su to stahy,ale cele je velmi tvrde a napnute,akoby uz slo prasknut Confused: Ak dobre ratam, tak si 3 mesiace po svadbe otehotnela?? No parada :D katty..tak o krcoch v noci uz viem par mesiacov svoje..Pomaha mi magnezium na noc pred spanim... Zzuzi..u ans bude detska zelena...ale kedze bude babo cca 2 roky s nami, tak som si s farbami nerobila hlavu....Zzuzi...na trie vlozky sa pyatj maminy...Je to sranda nosit take paplony..Ja si pamatam,ze ako 11 r. ,ked som zacala menstruovat, to boli moje prve vlozky Twisted Evil Ja som si kupila normalne kridelkove always, na noc, som na kridelkove zvyknuta...je to v podstate jedno,ake mas, ide o to,aby si ich casto menila..To je cela sranda,preco neodporucaju kridelkove, lebo mas "pocit sucha"..som ako z reklamy Shocked Ja malemu dam body, pancusky , manchestraciky, bundicku (taku vatovu,teplu s kapucnou) a sup do fusaku a do prenoesnej tasky...Dufam,ze to bdue stacit..Zase aby sa neprehrial... sirky...presne tak sa robi nastrih a sitie...Lenze aj ked ta napichaju mezokainom, tak to citit..ako ked pichaju injekciu (tvrdia skusene Wink ) Tak sa mavajte pekne, idem poprat este perinky... Laughing

26.02.2007 16:41

sirky

Baby a nekupovali ste si tie gynekologické vložky ktoré predávajú v zdravotníckych potrebách? ja som si kupila tie, lebo o týchto ,,alwayskách" som počula, že dosť to škriabe tú ranku kde je šitie. a že tieto gynekologické sú práve také, ako tie čo sa predávali niekedy moc moc dávno - mali by byť jemnejšie. oswa - aj ja myslím že niečo cítiť bude , ale ved sme nejak ženy a niečo vydržíme , no nie? Laughing

26.02.2007 19:54

meloa

Ahojte, Oswa teda poviem ti, že aj mňa to samú veľmi prekvapilo - pozitívne :D - myslím to otehotnenie, nakoľko mi vraveli keď som mala 24 aby som do tých 26 porodila kvôli malej maternici a lenivým malým vaječníkom - občas sa mi totiž stávalo, že mi skrátka menštruácia vynechala len tak - tak som si chodila po injekcie. Ak nezabudneš zisti prosím ťa názov toho prípravku na pupček. Do našej nemocnice si musíme brať všeko - vližky, plienky, ..... Dnes som oficiálne už na MD. Bola som na poradni - jasné, že za váhu som dostala malý pucung, ale inak mi robil stery - na kontrolu streptokoka - robil mi to aj na začiatku tehu, a žiadnu krv mi brať nebudú- teda nič mi nespomínal a na prietoky pôjdem až po 36tt, a môj krčok je stále skrátený a mäkký - mám častejšie oddychovať a mať vyložené nohy. Bože babenky aj vás trápi pálenie záhy?! Lebo mňa teda statočne Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad už neviem čo mám robiť. S tými poslíčkami - možno sa tiež bábenko otáča a zapiera a vyzerá to ako tvrdnutie. No my budeme tento víkend ( aspoň dúfam ) tapetovať spálno-detsku na bledulinko- modro, ale len do polovice steny a kúpili sme takú bordúru farebnú so zvieratkami. Manžel vybral bledomodrú , aj keď ja som skôr chcela takú béžovú, ale nevadí - inak bude izba viac menej farebná - hádam to dajako doladíme :D No a už mám vecičky konečne aj požehlené. Wink Ja som ešte vložky nekupovala, ale chystám tie klasické pôrodnícke vložky kúpiť v lekárni, aj tie nohavičky popôrodné - a potom po troch týždnoch prejdem na svoju klasiku - always ultra s krídelkami. Od dnes začínam piť ten čaj s malinových listov a tiež alchemilku a ráno za lyžičku lanových semiačkov - čítala som tu niekde na fóre alebo na dieťati? neviem, ale vyskúšam, aspoň sa psychicky oklamem - veď tá hrá vo všetkom veľkú rolu. Ale malo by to pomáhať hlavne po pôrode na očistenie. Veď uvidíme. Shocked

26.02.2007 21:10

Zzuzi

baby, čo sa týka tých popôrodných vloziek, tak je lepsie si kúpit asi originál, lebo klasické vlozky majú na spodku ten igelit aby neprepúštali vlhko. A tie popôrodné to nemajú - sú vzdušnejsie čo je na hojenie lepsie. Inač u nas nedovolia nosit po porode nohavičky. Tak si neviem predstavit, ako budem pobehovat so stisnutými nohami a s vlozkou Mr. Green

26.02.2007 21:52

Ľubica Krištofová

Ahojte Meloa,tiež by som rada prispela do tabulky,lebo ak sa nemýlim,tak som ešte nepísala.Aké údaje tam chceš?Pošlem ti to potom do ss. To žblnkanie ja osobne nepočujem,ale manžel sa minule smial,že čo tam malý robí,keď to tak buble a žblnká.Tvrdnutie bruška nemám.Len keď sa drobec vystiera a naťahuje tak sa mi napne koža až ma to niekedy aj bolí. Oswa,mňa ten sneh normálne naštval.Keby to aspoň vydržalo,nech má malá z toho osoh.Takto len nerváčim.Ani sánky nevyužijeme. Na tvoju susedku som si aj myslela,že pojde zanedlho rodiť,keby som nevedela v ktorom je tt.A tá druhá,ak je to tá,čo si myslím,taká milá s tmavými vlasmi a copom,tak ona chodí na poradňu tiež k mojmu gyndošovi a v piatok tam bola aj ona.Tak som aj prekvapená.Ale určite nie je čo závidieť.Rada by som potom vedela,ako vyzerám ja,keď ty si sa takto nazvala.Lebo ja som predtým bola tenká a teraz som podla mňa obrovská.Teda ludia,s ktorými sa stretávam a poznáme sa,hovoria,že som nabrala parádne rozmery.Manžel mi len so smiechom povie,že som jak vagon.Mám trošku aj obavy,aby som po porode zas nebola taká tenká ako predtým,tak som sa rozhodla,že si moje kilá ešte užijem. Ja mám tiež v skrini pre malého obmenu oblečenia pre prípad,že by bola zima.Ak nebude kosa,tak bude mať tričko,dupky,svetrík,papučky,čiapočku,zavinovačku a deku.Ale ak bude zima,tak bude mať dupky,svetrík,čiapočku,papučky a takú podšitú súpravu-nohavice a kabátik.V oboch prípadoch bude potom v prenosnej vaničke z kočiara.A všetko to radšej nachystám dopredu a muža len poučím,ktoré má potom doniesť.Tak robíme aj pri malej,že ja jej nachystám veci na prezlečenie a on ju už v pohode oblečie a funguje to už od malička.Lebo mi povedal,že sa nevyzná v detských veciach.Mne to ani nevadí. Vložky-neviem,ako to je po porode,ktoré sú vhodnejšie,keďže ja som bola šitá na bruchu a nie tam dole.Ale čo som sa pýtala báb,tak niektorým boli lepšie ti klasické "matrace",lebo krídelkové vraj omínali.U ďalších to vraj bolo jedno.Ja mám tiež radšej s krídelkami,tak si zoberiem aj také,aj také a uvidím,ktoré budú potom lepšie. Oswa,zajtra sa uvidíme na cvičku.Zoberiem si aj veci,ak budem už cvičiť.Len dúfam,že to nebude trvať dlho,lebo potom musím ešte ísť do mesta a poobede ideme k bratovi.Iba kým sa z mesta dotrepem domov,ubehne vela času.Asi pojdem radšej autobusom. Ja som dnes oprala ďalšie veci pre malého.Do zajtra to uschne a zajtra večer pri TV možem žehliť.Potom už len vyvariť plienky a asi aj hotovo.Medzitým možno len dáke drobnosti,ktoré ma teraz ani nenapadnú.Tento týždeň chcem zbaliť tašku.Zopár vecí ešte musím kúpiť,tie mám napísané na zozname,aby som na ne nezabudla.To sú už len také prkotiny. Zzuzi,to je teda riadna blbosť,že nedovolia mať nohavičky.A si si istá,že je to tak naozaj?Ak hej,tak to podla mňa vymyslel chlap.Je to pritiahnuté za vlasy. Malému sa zas štikúta.A precvičuje si nožičky.Asi si idem zahopsať na fitlopte,možno sa mi bude lepšie spať. Dobrý štart do ďalšieho týždňa.Už sa to kráti.Držte sa. Smile

27.02.2007 12:13

Janey

Ahojky , tak ja som sa uspešne zaregistrovala na ten odber pup. krvi. Mali ste pravdu je to eurocord. Ja som len nevedela že to je to isté ako ceptra. Tak teraz čakám na zmluvy. Smile Mám z toho dobrý pocit. K tomu žblnkańiu... aj moj drahý to počul. Je sranda aj ked máte ešte taký starý tlakomer na pumpičku a ortuť. A s tým prístrojčekom na počuvanie sa daju počuť srandovné veci v brušku. Neviem si spomenut ako sa to volá. Ja som tiež rozmýšlala nad tými vložkami s lekárne asi budu vhodnejšie aj ked zbalené mam už aj klasické. A dnes som bola na kontrole u lekára a máme všetko v poriadku. Len som vela pribrala... 4kg za dva týždne. Ale lekár mi nič na to nepovedal len že som sa s tou váhou riadne rozšupla. A ja sommu na to povedala že pokial je malá zdravá a v poriadku tak mi nejaké tie kilá navyše nevadia. A povedal mi potom už len že mám k tomu dobrý prístup, že to potom zhodím. Sranda je že sa vobec neprejedám a aj tak priberám, ale vraj to može byť tou solou a tekutinami. Doteraz som pribrala asi 16 kg. Postielku už máme nachystanu , ja som sa nevedela dočkať tak sme ju už nachystali. A aj tašku už mám zbalenu. Dokonca som aj zaškolila drahého že čo som kde poukladala aby vedel, ked budem niečo potrebovať aby mi doniesol. Už aby to bolo. Poslíčkov ešte necítim, a malá je asi stále dole nožičkami. Ani nutela nepomohla... Crying or Very sad tak uvidíme ešte má na to 4týždne. V sobotu asi pojdeme pozrieť do toho Brna tak som zvedavá čo tam budu mať, Možno nájdeme niečo pre malu. Už sa teším. Ozaj a neviete že či na konci 37tt, je možne že sa spustí porod po namáhavej chodzi? Lebo 10. 3 chceme ísť na výstavu do Nitri Nábytok a byvanie a je to dosť náročne na chodzu. Ale velmi tam chcem ísť. Tak dufam že sa mi tam nič neprihodí. Smile

27.02.2007 13:59

ivus80

Ahojte, Kukuc - v kolko "skoly" mas este pred sebou? A co sa tyka natierania dietata mastickami, tak malemu dala kozna na ekzem hormonalnu masticku, tak ked nie je nikto doma, kto by mu to natrel, tak mu to natieram tak, ze mu priamo z tuby robim take bodecky. A ked niekedy ma zaparenu ritku, tak mu len "strieknem" masticku priamo na "dierku" na ritku a ritniami (polovickami zadocku) mu to tak jemne akoze pretriem, cize sa vobec nechytam masticky ani ritky, to ale iba vtedy, ked sa napr. ponahlam a nemozem si ist hned potom umyt ruky - toto Ti pisem ako reakciu na to, ze mas alergiu na tu prisadu, co je v rybacej masticke Wink A co sa tyka podloziek po seba, ja ich mam kupene, spytaj sa v nemocnici, ci Ti daju alebo si ich mas kupit a co sa tyka klystiru - ten si kupovat nejdem, nech ma riadne vycisti ten nemocnicny - toho je viacej, ale vraj je lepsie vydrzat 10 - 15 minut s vacsou davkou roztoku v crevach, ze to potom viacej a lepsie vycisti. Lubi - aj ja som pocula o tom, ze ked sa zlaknes v tehu a na mieste, kde sa chytis, bude fliacik. Podla mna to je hlupost, neviem si to vysvetlit normalne, ved ked sa zlaknes, tak sa dotknes Ty samej seba a nie toho babetka. Este by som pochopila, ze ked sa dotknes brucha, ze na tom mieste bude fliacik - podla toho, co prave na to mieste babo malo - ci rucku, nozicku, hlavicku, chrbatik, ale ani to sa mi nezda, lebo maternica chrani dietatko pred ovela vacsimi narazmi ako len dotyk v laknuti sa. Tie fliaciky mozu byt z otlacenia pri porode, lenze ked si rodila cisarom malu, tak tazko povedat. Viem, ze zeny, co maju tazke porody alebo porody kliestami ci vakuovou pumpou, tak hlavicky deticiek su otlacene a deformovane. No to sa vsetko napravi, vyrovna. A co maju povedat tie, co cakaju trojicky Confused: :D A viacercata Confused: :D :D :D Ja zase mam mensie brusko aj celkovo som mensia ako pri malom. Ale nemotornejsia a viacej unavena, ubolena, viacej vnimam to nepohodlie. Vyrocie zasnub sme neoslavovali, s mojim muzom je tazko nieco oslavovat Rolling Eyes Mozno ho niekedy "donutim" oslavit piate vyrocie svadby, co bude sice az za rok, tento rok v juni oslavime iba stvrte, tak mam este vyse roka casu :D :D :D Asi mame podobnych muzov, co sa tyka oslav. Na prelome aprila a maja nas caka -narodenie maleho, meniny synovca, svagrinej, svokra, narodky svagrinej, neterky a mojho muza a este k tomu sa ma narodit v tom case moje drobciatko, tak sme sa rozhodli so svagrinou, ze budeme oslavovat vsetko naraz, ze sa spravi jedna poriadna akcia - gulaska, grilovacka a pod. a nebudeme robit vsetko osobitne. Vacsinou mame tak narodky a meniny s niekym v blizkej dobe, tak raz pojdeme ku nam, raz ku nej a raz ku svokre, podla toho, kto a ako a co bude mat. Tak je to najrozumenjsie. Moj oco ma troch surodencov a aj obaja jeho rodicia ziju, tak si predstavte, ze sa oslavovali kazde narodky a meniny kazdeho zvlast a zakazdym bola hostina - riadny chod plus volaky kolac a chlebicky a ine drobnosti. No dostali vsetci rozum a rozhodli sa, ze na jar robi oslavu jeden, v lete druhy, na jesen treti a na zimu stvrty. A bohato to staci. Ten svetrik mal moznoze uz fliacik predtym, prala som ho iba na 30tke a mozno som ho mala predtym namocit vo Vanishi, ale vsimla som si to az po zveseni, ked uz bol suchy. A mozno sa o to postaral moj certik, ktory velmi rad kontroluje, ci uz je pradlo suche Evil or Very Mad Ja mam do porodnice vybrate podobne ako Ty - tiez biele dupacky s kosielkou a ciapockou - to je sada, plus takmer rovnake papucky biele s podobnou nasivkou, ako je na dupackach, kosielke a ciapocke, pre istotu mam aj kojenecku kosielku a ten biely svetrik s rukavickami, plus zavinovacka, pre istotu aj deka, ale ratam s tym, ze ho budem niest iba vo vanicke z kocika. Lubi - ako dobre sa to cita, ked ma chvalis :D :D :D Sirky - ja mam postavenu postielku - ale len preto, lebo sme ju po malom este nezlozili, nechcelo sa nam ju skladat, keb by sme ju mali zase zachvilu postavit :D A zatial tam mam naukladane periny pre male a nejake to oblecenie, co sa mi nechce hned spratat do skrine Embarassed Oswa - ty nie si vydata? Alebo si to pisala o tom priezvisku pre ostatne, co este nie su v chomute? Ale dobre, ze si to napisala, kazda rada je nad zlato, aby neboli zbytocne problemy potom neskor, ked bude treba riesit ine veci ako byrokraciu. Ja len dodam, ze tie, ktore sme vydate, nezabudnime si sobasny list Exclamation Jeej, dobre, ze si spomenula hniezdo - musim si ho vyprat, bola by som zabudla. No do prcic - 54 rokov a este nema stiahnutu predkozku Rolling Eyes Dobre si napisala ten vek? Az mi dych vyrazilo Rolling Eyes A to je co za cudaka? No je v kazdom pripade chudacik. O akych papieroch si pisala pre Lubi? Lebo ak myslis matersku, tak to musis si vybavit pred porodom a to plati socialna poistovna, nie zamestnavatel - je to od 1.8.2004 a to viem presne, lebo presne v ten den som nastupovala na matersku s prvym. A osobne si dohliadnem na to, aby bolo vsetko v poriadku, lebo na socialke ma mali evidovanu aj za slobodna aj za vydata aj na predchadzajucom aj terajsom zamestnani. Vydavala som sa v prvom zamestnani a na MD som nastupovala v druhom. Tak som si to musela obehat, aby som to tam mala uz OK. Rolling Eyes Toto, co som pisala, plati pre zamestnane, pre nezamestnane to bude tak, ako pisala Katy. Ja som si podlozky pod seba kupila v zdravotnickych potrebach, kde ich predavaju kusovo a jedna stala do 10 Sk, neviem presne. Lubi - aj ja by som tak vysvetlila sponu :D Strie este nemam a chvalabohu ani krcove zily, co som mala pri prvom uz od piateho mesiaca. A to si ani moc nevykladam nohy, nemam uz ani kde a ani cas na to Rolling Eyes - maly sa o to postara :D Zzuzi - poporodne vlozky nemaju lepenie, lebo sa odporucaju nosit bez nohaviciek. Da sa to, tiez som sa desila, ze ako to budem nosit, ale v pohode na tie prve tri - styri dni, kym si dole napuchnuta, Ti to samo drzi. A aj do nohaviciek sa daju dat, mne po navrate z porodnice ostali, tak som ich donosila doma v nohavickach. Po porode si musis castejsie menit vlozky ako pri menzese, takze to ani nejako moc nezbadas, ze nie su zalepene - nebude na to cas :D Co sa tyka obliekania babetka, tak sa vravi, ze ho treba obliekat cibulovito - t. j. vrstvy - radsej tensie ako hrube a vzdy o jednu vrstvu viacej, ako mas Ty. Ja dam malemu naspodok klasicku kosielku, navrh bavlnenu kosielku, dupacky (doma ho budem potom balit iba do plienky) a podla pocasia svetrik a samoska ciapocku plus papucky.Dietatu je perinky teplucko, len nesmie zachladnut na hrudnicek. Ci je dietatu teplo alebo zima skontrolujes za krkom - nie na rukach a nohach, to su koncove udy, tie mozu byt trosku chladnejsie, ale ak je teplucke za krkom, tak mu je teplucko. Zase moc neprehrievaj dieta, lebo moze chytit potnicky a toho sa tazko zbavuje. Mna nastrihovali - citila som to ako take postipanie a ked ma sili, tak ako keby som sa pichla ihlou, nebolelo to vobec. Teda, citam, ze tu vedu allwasky - brr, ja ich nemozem, hlavne nie tie s tymi dierkami, mne sa lepia na zadok. Ja mam najradsej Kotex a vyskusam potom tie nove Naturala, co su to zac. A naozaj - tie original poporodne su prave preto dobre tesne po porode, lebo su vzdusne, jemne, hladulinke a su hrube, ale zospodu si po porode taka spuchnuta, ze to ani necitis. A hlavne - dobre saju. Lubi - ja si nemyslim, ze je hlupost, ze nedovolia nohavicky. Ja som si dala na stvrty den po porode a tak mi podrazdili ranu, ze som si musela pytat obklady. Na ten piaty den uz pomaly vypadavaju stichy, takze ked prides domov, uz dokopy nemas ani nejako vela tych stichov, tak to az tak strasne nevadia nohavicky, ale ja si urcite nedam nohavicky skor, ako pojdem domov. A dokonca, niekedy som aj doma chodila prve dni bez nohaviciek - nebola som taka upnuta zospodu. Ale to len vtedy, ked som bola sama doma. Janey - pristrojcek na pocuvanie sa tusim vola stetoskop, ci nie? :D A nemyslim si, ze by pri dlhsej chodzi sa spustil porod. Ja som bola na konci osmeho mesiaca v Polsku a nic sa nestalo. Davaj si pozor, neprecenuj sa a viacej oddychuj a podla mna sa Ti nic nestane. No pre istotu sa este spytaj doktora. Pa

27.02.2007 15:54

Kukuc

Ahojte tehulky Wink Dakujem za rady, hlavne to natieranie ritulky ma pobavilo Ja uz sa tiez chystam balit tasku, uz mam takzmer vsetko, vcera som kupila porodne vlozky, Hartmman, su mekucke, jemnucke a prieducne, dva baliky takze 40 ks, a kupila som aj 5 podloziek, jedna stala asi 16 Sk..Este to vsetko pobalit a je to... Neviem ake plienocky mam vziat malemu do porodnice, ci latkove alebo jednorazovky a ci mu treba brat aj nieco na oblecenie alebo ich tam obliekaju do svojich veci. Viete niektora, vlastne chysta sa tu este niekto na antolsku?? A co sa tyka veciciek na odchod, som trochu v pomykove, ja som vlastne za klasiku, teda mam v plane davat malemu kosielku, kabatik alebo svetrik a bez do dupin, rovno do perinky, tek klasickej, teplej, bieluckej, v takej som byvala a ja.. Vy ho budete rovno obliekat, alebo davate do perinky aj dupky?? Poradte, to viet, my sme zaciatocnici Embarassed Inak vcera sme boli na ultrazvuku, som sa porodu nebala ale uzsa zacinam, maly ma totiz 2,7 az 3,1 kg, uplne presne sa to neda, a mame pred sebou este 5 tyzdnov, zhruba, takze sa trochu bojim ze bude moc velky Confused A este k tej kozmetike, ja som zvolila po uvahach ten sebamed, vela detom totiz olejcek nerobi dobre lebo je prilis masny, a aj keby sme mali nejaky problem, napriklad s ekzemom, sebamed bude na to dobry, napriklad detom s atopickym ekzemom ho odporucaju.. Kocik mame zarezervovany Peg Perego Pliko 3, s vanickou pre drobca, este sice behame a pozerame , ale ak by sme nahodou aj vybrali este daco ine, urcite na ten isty styl, nieco sikovne, lahke, dobre sa nim manipuluje, a skladny, nemame totiz moc velke auto Wink V skole pisem teraz postupovku, buduci rok mam statnice, ale este pokracujem, a potom este Laughing mam taky odbor ze este mi bude treba spustu kurzov a skoleni.... Tak sa zatiak majte, pekny dnicek Razz

27.02.2007 17:47

sirky

Kukuc -nedá mi nereagovať na ten sebamed. Známa má malého a na odporúčanie svojej svokry (pôrodnej asistentky) ho natierala s tým aviril olejčekom. ked ho minula tak si povedala, že veď malému dopraje niečo lepšie a kúpila ten sebamed. Natrela ho s tým a maličký sa kompletne celý vyhádzal a skončila s ním u kožnej. Práve kôli tejto skúsenosti mi volala a upozornila ma na to aby som sa nenechala zlákať na takéto novodobé produkty. Bola som potom v lekárni a hovorila som to lekárničke. Tá mi tiež s úsmevom na tvári povedala, že nie vždy treba kupovať to čo je drahšie, lebo to ešte neznamená, že je to kvalitnejšie. No ale je to na tebe. Možno vám to škodiť nebude, ale považovala som za potrebné napísať ti o skúsenosti mojej známej. Švagriná rodila na Antolskej a tam vyžadovali jednorázové, ale zobrala si aj pár látkových kôli tomu dvojitému baleniu. Inak košielky pre bábätko tam mali, takže vecičky jej priniesol manžel, ked mala malú brať z pôrodnice. Baby inak ešte som dostala takú dobrú radu, možno sa bude zdať smiešna, ale aj tak vám ju poviem. :D Doporučili mi aby som si zbalila detské nafukovacie koleso do vody - je neocenitelné vtedy, ak vás zašijú a chcete si v klude posedieť bez bolestí (hlavne môžete v pohode kojiť). Sadnete na nafúknuté koleso a nič netlačí a tým pádom aj menej bolí. Laughing Inak mám už výsledky tých pečeňových testov a sú v poriadku. Len sestrička mi do telefónu povedala, že mám strašne vysoký cholesterol (12). Ja som ho mávala vysoký aj pred pôrodom , ale vtedy bola tá hodnota 6. Tak teraz som sa troška znervóznila. Na poradnu idem až o týždeň, tak som zvedavá čo mi doktor povie. Inak nemám ani vysoký tlak a moja váha pred otehotnením bola 5O kg a teraz je nejakých 69 - 7O. Ja som bola veľmi chudá a cholesterol mám ako 200 kilový človek. :D :D :D . Nemáte s tým žiadna skúsenosti? Baby vy ked raz budete používať fľašky pre malé, tak vždy pred použitím ich budete sterilizovať? Lebo ja ked som to spomenula mojej mame, tak tá pozerala jak puk a povedala mi že väčšiu kravinu nepočula, že ved ako chcem aby si to malé začalo budovať imunitu, ked mu budem dávať všetko sterilné.Že ona vyvarila vždy všetko ako to kúpila a potom to umývala kefkou s jarou a vrelou vodou a občas, ked bolo treba tak flašu znova vyvarila. Ale nesterilizovala pred každým použitím.Ja si tiež myslím že je to celé nejaké choré, ved malé deti aj tak dávajú do úst všetko na čo dočiahnu. Smile

27.02.2007 19:41

ivus80

Ahojte, Kukuc - do nemocnice si beriem papierove plienky, hoci doma budem pouzivat bavlnene. Ale predstav si, ze kde by si davala tolko bavlnenych pocikanych, kto by Ti ich nosil domov a tam pral a zehlil? Ak je Tvoj manzel taky sikovny a ochotny, tak pred nim sa sklanam Cool A co sa tyka oblecenia, tak ked budes chodit na monitoring, tak sa priamo tam spytaj, povedia Ti. V ZA maju nemocnicne oblecenie, iba na cestu domov si musis doniest svoje, akurat plienky a postolky musis mat od zaciatku. A z ked si ho donesiem z nemocnice, tak bude v dupackach, ale doma ho budem balit iba do plienky - tak ako nas nase mamy, ale iba tak mesiac, ved to uz bude potom maj a bude teplucko (dufam Rolling Eyes ), takze moznoze bude aj bez periny, len v dupackach. Teda, to mas riadneho valibuka :D Neboj sa, bud rada, ze je velky, lebo keby si aj teraz porodila, tak uz nemas problemy, lebo drobec je velky. V susednej dedine porodila v 38 t.t., malucke je v kritickom stave, lebo malo nieco cez kilo Exclamation Ta baba tajila, ze je tehotna, rodicia ani nevedeli a ked uz rodila, sanitka prisla neskor, male bolo asi 10 minut bez kyslika Crying or Very sad Je to 20 rocna baba a vraj jej chlap to vedel, nerozumiem tomu, preco nic nepodnikol, aby babo bolo v poriadku. Ta baba ani nechodila na poradne, proste to tajila. Nemam na to slov, neviem este o koho ide, nechcem ju odsudzovat, ale v tej rodine musi byt cosi chore, ked sa bala 20rocna baba povedat rodicom, ze je tehotna. Sirky - to koleso je skvely napad, naozaj je to dobra vec, lebo najma prve dni sa neda sediet na celom zadku, dost to boli a niekedy si veru musis sadnut - napr. nemozes stale jedavat postojacky. Ja som mala zvyseny cholesterol pred tehu, ale neviem, ako som na tom teraz, nebola som na kontrole, ale idem na krv v utorok za tyzden, tak sa na to spytam, nech mi spravi aj cholesterol. A mamina ma pravdu - ak chces znicit dietatu imunitu, tak nech sa paci, vsetko sterilizuj, vyvaraj, cisti. Ja osobne sa spravam ako Tvoja mamina - cumliky vyvarim, ked su nove, pred prvym pouzitim a potom raz za cas, napriklad, ked spadne do niecoho super spinaveho (dnes malemu spadla vidlicka do nocnika Rolling Eyes ) a takisto aj flasky, tie umyvam po kazdom pouziti a ked musim umyvat aj pieskom - po caji, tak aj vyvaram. Ja udrziavam beznu cistotu, neprehanam to a moj maly nema vaznejsie problemy - a to ho bezne olize pes alebo mu cuca ruku a maly mi hned na to ukazuje, ako mu pes cuca ruku, kadeco chyti, vsade musi byt, vsetko skumat. Tak sa neboj, prehnana cistota je skor skodna. Pa

27.02.2007 20:08

Kukuc

Ano sirky, to je jasne, ale myslim ze ako sa najdu deti ktorym uskodi sebamed, tak sa najdu deti ktorym uskodi olej aviril, a tak dalej, ja si proste nemyslim ze existuje kozmetika ktora zarucene vyhovuje vsetkym detom a nebudu na nu nepriaznive reakcie... A sebamed som nekupovala pre to ze si myslim ze je dobry lebo je drahy, ale aj moja mama robi uz 30 rokov v lekarni, a dost dosledne sme studovali zzlozenia vsetkeho mozneho, a ma aj vela skusenosti, takze mi vie poradit a vyzna sa, na co mozu byt alergicke reakcie a na co menej.. no proste to je jedno, ja len ze nic nie len cierne alebo biele Wink Ja tiez planujem jednorazove, aj ked moj muz by to zvladol Laughing len jedna znama hovorila ze berie latkove tak som si chcela overit Wink No a tiez ho chcem balit ako vravis ako nase mamy...do perinky len v plienke, len ty ako budes, ked pojdete von, das ho tiez do perinky a este aj s dupkami?? A moj valibuk Razz ja som rada, aj doktor vravel ze lepsie o nieco vacsi ako o nieco mensi.. len mam trochu obavy z porodu Rolling Eyes

27.02.2007 20:09

oswa

Ahojte matriosky... Laughing Tak my sme dnes s Lubkou absolvovali cvicenie...myslim,ze sme sa vcelku dobre potrapili Shocked ....S takym bruskom cvicit...vcelku dobra makacka... :D Zajtra ma cakaju prietoky a sono..tak som uz zvedava, dufam,ze mi aj povedia, aky je drobcek asi velky.... Vraj u nas na porodnici teraz vcelku dost porodov....nejako sa to rozbehlo..a chlapci zatial vedu Wink Meloa..popytam sa na ten pupcek....klen neviem, vlastne koho, lebo ta dr. je na oddeleni, uz s nou nepridem do styku, uz sa to dozviem len na porodnic..Ale myslim,ze v lekarni ti budu vediet povedat...ked povies ze je to sprej na hojeniem pupceka, urcite ti poradia..Ked nie,...dam vediet po prichode z porodnice...Kedze mas termin po mne..tak to snad stihnem Laughing Ja som si do porodnce zabalila caj úpre kojace matky..sestra vravela,ze mi ho v pohode navaria,ale ked si donesiem,oni davaju len klasicky cierny... Lubi..tak mojej susedke povedali,ze ked ukonci 37 tt (stvrtok), tak ju pustia a ked to pride, tak to pride...uz to nechaju na prirodu..A ta s tym copom tam bude asi do konca, lebo ona je len 35tt,ale infuzkami jej zastavili kontrakcie....Inak sranda,nie?Ked niekto neciti 2min. kontrakcie Exclamation Je pravda,ze som ta nepoznala predtym,ale mne sa zdas tak normalne...Mna moj manzel vcera nazval "klieštik"..tyaky nacucany Wink Janey...potom daj vediet, ak navstivis C&A v Brne..mne sa velmi pacilo v Rakusku..eln som zvedava, ake su ceny u nas (teda v Cechach), lebo tam mali krasne veci pre deticky a za rozumne ceny.... Ivus..my mame takto nabity ujn -otec,vokor, maznel..tak tiez to riesime grilovacko-gulasovkou a podobne september (ja,mamina,starka, svokraň..A je to super, sme vonku, posedime, kazdy nieco urobi, poskladamae sa a je to pohodka...O mene som pisala pre tie ostatne...My sme mali v auguste 4 vyrocie..ale pozname sa uz 13 rokov...takpovediac detska laska Laughing a ako som pisala, v nasej rodinnej nemocnici sobasny list netreba Laughing Neviem, ci som mala kja preklep,alebo ty...Malo to byt 5 rocny chlapcek....Ale aj tak by som tej jeho mame nahazdala Exclamation Lubky som sa pytala,ci treba neste nejake papiere..matersku ja uz mam vybavenu...ja som na MD od 5.2. Kukuc...Mozes vziat aj jednorazove,aj latkove, pre ake si rozhodnuta..Latkove sa davaju 2+postolky alebo 1 jedorazovka+na to latkova + postolky..Je to na tebe...Mliecko Sebamed som tiez kupila, inak ostatne od ivei..vraj je najmenej alergizujuce...ale to je kazde babo individualne a musime len vyskusat...To co pise sirky moze byt aj tym,ze babo zmenilo znacku kozmetiky... Sirky..ten figfel som uz tiez pocula..ale nechystam sa to robit...dufam,ze to nebduem az tak zle znasat...Sterilizacia niekolkokrat za den je ozaj asi enzmysel..POdla mna to staci tak raz za 2-3 dni,samozrejme teplou vodou po kazdom pouziti... Tak sa majte..diem pozerat trosku Tv...

28.02.2007 09:55

Janey

Ahojky, určite dám vedieť aké to bolo v tom Brne. Ivus budem sa busieť šetriť... lebo v tom čase to budem mať vlastne už len nejaké dva týždne do porodu. Ale ked budem unavená tak si sadnem do bufáču a bude dobre. A drahý bude zbierať letáky... Smile Kukuc radšej večšie babo ako menšie to je fakt, ale neboj sa porodu, ja si myslím že ked je babo už velmi velké tak sa robí cisársky. Ale neviem či je to štandard alebo ťa najprv nechaju sa trápiť. Ale to zvládneš. Neboj.Hlavne mysli pozitívne. Ja ešte neviem ako budem moju malu baliť do perinky ale asi tak ako hovoríte. Nemám s tým skusenosti... tak viem len tolko čo si o tom píšete. Ale určite ked sa malá narodí tak aj moja mama a aj svokra budu mať plné usta rád.... Rolling Eyes Ocino mi práve opravuje kolísku, takú velmi staru... Tak sa na nu teším aj ked si neviem predstaviť kam ju dam... Confused Mne lekár radil si tiež masírovať bruško a aj bradavky , myslím že to tu už niektorá z vás písala , kvoly kojeniu. Tak sme si robili srandu z manžela že mu to odkážem. A lekár že ved ano nech sa chlapec hrá kým može... :D A ešte mi povedal že by bolo dobré aby bola malá ešte aspon 2 týždne v brušku, aby mala dobru hmotnost a potom že už sa može hocikedy narodiť. že po dvoch týždnoch bude mať hmotnosť akurát ani malá ani velká. Resp. Dosť velká na to aby ma pustili z nemocnice s nou a malá na to aby som sa velmi netrápila. A čo sa týka krémikov tak ja som kupila Niveu na začiatok. A myslím si že je jedno s čím začnem lebo dopredu sa asi nedá povedať ako bude babenko reagovať na určité značky. Tak ked nám Nivea nebude vyhovovať tak vyskušam niečo ine... A ja budem rodiť na kramároch, tak mi poradil lekár. žetam je hned aj decká klinika a všetky služby čo budem potrebovať. Ja som tam chodila na Ultrazvuk tak mi to tam nie je také cudzie . A aj sestru sme tam viezli rodiť tak vieme ako to tam vyzerá. Len ma štve že sa tam vobec nedá dovolať. Na tu profylaxiu ,lebo sa mám objednať a nikto to tam neberie. Evil or Very Mad Oki tak ja už končím, ešte ma čakaju tri dni v práci... Pekný dník Smile

28.02.2007 11:28

Zzuzi

ahojte babenky Smile No ako vas tu čítam, normalne som znervoznela Sad ja som na začiatku tehu vázila 50kg a doteraz som pribrala len 7 kg Exclamation Nie je to málo!? Rolling Eyes Mne velmi jest nechutí, jem tak 4xdenne, aj to 4-té jedlo jem nasilu. Rolling Eyes Aká je norma priberania?

28.02.2007 11:57

sirky

Zzuzi - neboj, kamoška pribrala počas tehotenstva 5 kg, a malý sa narodil a mal tuším 2,8 kg. Smile ivus80 - aj ja dám na rady mojej mamy a nemienim to nijak prehánať s tou sterilizáciou. budem to robiť ako to robila aj ona so mnou. ved tu som, a žijem. :D Inak na poradni gynekologa mamaaja som čitala že cholesterol sa v tehu ešte zvýši, že dokonca je potrebný pre vývoj plodu. Smile Že nebezpečný je vtedy ak je vysoký roky. Takže uvidíme čo mi povie na poradni môj doktor. Kukuc- no určite je to individuálne s tou kozmetikou. mna to len hned napadlo, ako si spomenula tú značku, že ti napíšem skúsenosť mojej známej.

28.02.2007 13:03

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Konecne sa mi podarilo zacat si to tu citat a je toho neurekom. Kedze som si zacala citat prispevky od 7.2. moje reakcie budu opozdene a mozno aj neaktualne. Prave si tu citam o nabytku. Nam akurat vcera dosiel nabytok z BlackRedWhite. Vyrabaju ho v Polsku a bolo to za normalne peniaze. Je to velmi variabilna zostava a zobrali sme len nejake skrinky, ze neskôr, ked to bude aktualne, tak doobjedname podla potreby. Je to aj na nete, tak si to môzte pozriet. A v lete by sme skocili do BA dokupit nejake drobnosti do IKEA. Ivus, rovnako ako Oswa, aj sa cudujem, preco peries rifle v rukach? Ja periem rifle s tmavymi vecami. Ved je to makacka a pracka to urcite operie lepsie. Docitala som to dalej, ak Ti ostava prasok na veciach, tak pouzij tekuty. Tiez som mala niekedy ten pocit pri tmavych veciach, tak som zacala s tekutym a je to ok. Co sa tyka odberu pupocnikovej krvi, ktora ste pre to rozhodnuta, tak uz velmi necakajte. Najprv sa totiz musite zaregistrovat tu na nete www.ceptra.sk, potom vam poslu domov zmluvy, ktore vyplnite a poslete naspät. Potom vam dôjdu zmluvy spolu so zalohovou fakturou (8400,- Sk), ktoru je treba vyplatit. No, trva to nejaky ten den, aj tyzden, takze uz naozaj nie je co cakat. Sirky, aj ja som rozhodnuta pre latkove plienky (uz som to tu davnejsie pisala) a clanok v novom vydani Wellnes ma v tom len viac utvrdil. Nezavrhujem uplne jednorazovky, budem ich pouzivat, ak niekam pôjdeme, ale na doma, jednoznacne latkove. Co sa tyka pracieho prasku, tak ja som kupila Lovelu a vyzera to tak, ze v nej budem prat aj nase veci. Pekne vonia a snad bude aj pre maleho "nezavadna". Razz Nateraz je to vsetko. Skusim este k veceru nieco pocitat. Zatial prajem pekny den. Yasmine.

28.02.2007 14:11

ivus80

Ahojte, normalne som stale v soku, ale takom radostnom, prijemnom. Este kedysi v novembri som sa skontaktovala s jednou pani, co predavala vecicky za par korun, bola zo Ziliny, tak sme sa u nej stretli a nieco som si vybrala. Pytala som sa jej, ze preco to predava a ona mi na to vravela, ze o prve sa snazili 6 rokov, mala ho s problemami a ze ide na volaku operaciu a ze uz nikdy nebude moct mat deti a preto tie veci rozpredava. No a vcera vecer som si citala na fore - otazky pre gynekologa prave jej otazku ohladom ultrazvuku a ostala som prekvapena, ci je to ona, ci je tehotna, tak som jej napisala SS. Ona mi odpisala, ze je TEHOTNA Exclamation :D :D :D , ze je to zazrak, ze o tom ani nevedela, ale prisli jej na tehotenstvo az v piatom mesiaci na sone pred operaciou. Genetiku odmietla, lebo sa rozhodla, ze si dieta necha, ze sa ho nemoze vzdat, ked vie, ze uz nikdy nebude moct mat dalsie. Baby, normalne mam z toho zimomriavky, co som taka prekvapena a stastna :D :D :D S tou pani som bola iba raz v zivote a parkrat sme si vymenili SS, ale je to super, strasne jej fandim a verim, ze to zvladne do stastliveho konca. Dnes mi napadlo, ze by sme si moholi navzajom poradit recepty - rychlovky a recepty - do mraziaku, lebo ked uz budu deticky v perinkach, tak veru na vyvaranie casu nebude. A jest sa predsa musi. Tak prispievam prvymi napadmi: Rychlovky: Cestoviny - na sladko, na slano, s omackami od vymyslu sveta, zapekane cestoviny. Francuzske zemiaky, zapekany karfiol, zapekana brokolica, leco s klobaskou, rozne privarky. Dnes som varila - medzi dva platky liptovskej salamy som dala platok syra, obalila v cesticku a k tomu zemiaky - do pol hodiny bol obed hotovy :D Do mraziaka: Segedinsky gulas, klasicky gulas, plnene pirohy, slivkove gule, krajane maso so zeleninou. Napiste este viacej, co by sa dalo rychlo uvarit, nech nejeme prve tri mesiace po porode len same cestoviny a pecene kuracie stehna :D :D :D Budem rada za kazdy napad. Vytvorila som si vo Worde subor, kde si to budem zapisovat, ak budete niektora chciet, tak Vam to potom poslem mailom. Kukuc - ked pojdem s babom vonku, tak ho zabalim podla pocasia, ak by bolo sychravo, tak mu radsej dam dupky, ale ked bude teplucko, postaci mu aj ta plienocka okolo noziciek. A vobec sa neboj porodu, dnes som citala clanok v Zdravi o cisarskych porodoch, tak pevne verim, ze na cisara nepojdem. Maminy sa po nom citia horsie ako po normalnom porode. No samoska, ked je cisar nutny, nic sa s tym neda robit, len to vydrzat a pretrpiet. Vsak Lubka? A bolo tam zaujimavo napisane aj o nastrihu, ze je lepsie ho urobit, lebo potom sa ulahcuje aj sitie, aj rany sa lepsie hoja, ako keby si sa sama potrhala. To je komplikovane sitie, niekedy to vraj zasahuje az do klitorisu a to sitie je bolestive i napriek lokalnej anesteze, lebo tam "dole" mame vela nervovych zakonceni. Tak sa nebudem branit nastrihnutiu ani druhykrat, hoci si idem preventivne masirovat hradzu. Tak sa nebojte, doverujte lekarom, ze spravia pre Vas maximum. Ked budete statocne a nebudete robit zo seba chuderku, tak bude vsetko OK, aj personal sa bude k Vam spravat lepsie ako pri ukricanej hysterke. Oswa - ten preklep si mala Ty, preto som sa tak zacudovala, ze 54 rokov - ved to je uz stary chlap, ktory to ma uz pomaly len na cikanie :D :D :D (tak ma "poucili" moji byvali kolegovia - policajti :D :D :D ). Ale aj 5 rocny chlapcek je uz dost velky na to, aby sa mu to dalo pretiahnut. Mojmu muzovi s tym robili vo veku 5-6 rokov a velmi dobre si pamata na tu bolest. A susedovi to v 5 rokoch prerezavali. Takze aj s druhym syncekom pojdem cim skor, ak bude treba. A vsade naokolo, kde maju chlapcov v takom malom veku to rozpravam, aby o tom maminy vedeli, ze to treba riesit cim skor. Janey - mas pravdu, ked sa babo narodi, tak mamina aj svokra sa idu pretrhnut, ktora skor da lepsiu radu :D :D :D Lebo Ty si stale ich dieta a nevedia pochopit, že to dietatko v perinke je Tvoje dieta a Ty si uz "vyrastla" na matku, teda si im rovnocenna :D hoci nemas skusenosti, ale myslis, ze oni ich mali taku kopu, ked si priniesli z porodnice prve babetko? Ale aj my budeme take iste, ked nas nase deti spravia starymi mamami :D Urcite nam nechcu zle, len sa musia naucit spracovat ten fakt, ze ich dcerenky a syncekovia su uz velki :D :D :D Zzuzi - dietatko si z Teba zoberie co potrebuje, tak sa netrap, za cca dva mesiace este mozes pribrat kludne 3 kg, tusim, ze je normalny prirastok v tehu od 9 do 15 kg, ale nie som si s tym ista. A Ty, ked si drobnejsej postavy, tak to podla mna nevadi. Ked Ti doktor na to nic nevravi, tak to bude asi v poriadku. Moja svokra pri muzovi pribrala za cele tehu 7 kg, v osmom mesiaci jej robili RTG, ci necaka dvojicky, co mala take velke brucho. Muz sa narodil s porodnou vahou cez 4 kg Exclamation Tak sa netrap. Yasmine - no teda, dobry napad s tym tekutym praskom, to ma este nenapadlo. Ale tie tmave rifle periem fakt raz za cas, muz vobec malo nosi rifle a cierne rifle sa tak nezaspina ako blede. Moj muz radsej nosi bud klasicke nohavice alebo ma dvoje bledych rifli, ktore nestacim prat, co ich tak rad nosi. Pa

28.02.2007 14:46

Zzuzi

dakujem za rady, neviem prečo tak malo priberám Sad , v podstate som stale rovnako chudá - tenké ručky, nozky, vizerám ako predtým akurát mam velké bruško Laughing , no obvod mam 98cm, menej nez vy, ale čo uz. O týzden mam usg, tak uvidíme čo maličký vázi - pred 10 dnami mal 1,7kg Wink Inač ja som uz tiez poslala zmluvy do Ceptry a čakam na tie papiere na zaplatenie zálohy. Baby, aj vas manzelik spekuluje nad menom dietatka? Môjmu sa nič nepáči! Mne sa pácia také typické slov. mená alebo zase neslovenské - Alex, Maximilián a tak. On si kazdé meno spojí s osobou ktorú pozná a tým to meno vypadáva. Rolling Eyes Alebo si to spoji s priezviskom (trochu madarské). Som zúfala, lebo neviem ako mam maličké oslovovat. Mam rada mená, ktoré sa dajú rôzne obmienat - Tomi, Luky a i. Nase dieta asi nebude mat meno Laughing a s tým varením - ja mam uz teraz problém niečo navarit, jedla zlozité na čas nevarím, lebo jednoducho nevládzem stát. Normálne sa v stoji zadýcham ako lokomotíva. Je to asi tým ze od polovičky tehu väčšinou lezím - vôbec nemám kondičku. Ale čo, nejak bolo, nejak bude. Hlavne nech je maličký ok Wink

28.02.2007 15:05

Ľubica Krištofová

Ahojte neviem,ako vám,ale mne teda dáva drobec zabrať čoraz viac.Každým dňom mi pridáva.Neviem,či preto,aby som nedajbože nezabudla,že ho tam mám,alebo preto,že už nemá tolko miesta,ako predtým.A po včerajšku,ako som na profylaxii aj cvičila,tak je to ešte horšie.Ako hovorí Oswa,potrápili sme sa.Lebo pre mňa už aj normálne pohyby doma,keď niečo robím,sú makačka.Tak cvičenie je extra makačka. Janey,skúste malej posvietiť na bruško baterkou,aby sa otočila.V tomto štádiu už vraj dieťa v brušku reaguje na svetlo.Potom napíš,či pomohlo. Ivuš,naši chlapi asi ozaj neradi oslavujú také veci,ako je dáke výročie.Čo už s nimi. Nás od februára čakajú samé sviatky.Tento mesiac mal meniny moj brat (ten čo je v Ba),v marci bude mať švagrinka meniny,potom budeme mať s maminou obidve naraz meniny,potom bude mať naša drnda narodeniny,v apríli sa narodí malý,potom bude mať tatino narodky.Takže tiež bude čo oslavovať. A čo sa týka chvály,ja rada niekoho pochválim,alebo polichotím.Nikdy to nie je preto,aby som sa vtrela do zadku,ale je to tak normálne úprimne.Ja som už raz taká.Veď každému dobre padne,keď ho niekto občas za niečo pochváli. Takže nemáš za čo.S radosťou. Teda,to som fakt netušila,že sa vložky dajú nosiť aj bez nohavičiek.Neviem si to predstaviť.Preto sa mi to zdalo ako blbosť.Ale ty už máš s tým skúsenosť,tak vieš lepšie. Kukuč,tvoj drobec je teda riadny valibuk.Ale tiež si myslím že radšej nech je velký,ako malinký. Sirky,tiež som toho názoru,že prehnaná sterilizácia je na škodu a nie na úžitok.Dokonca sú aj doktori,ktorí by ti to povedali.Pokial sa všetko udržiava v čistote,nevidím dovod na prehnané sterilizovanie. Oswa,teda tvoja susedka podla mňa porodí krátko potom,ako ju prepustia z nemocnice,keď to je u nej takto.A tej druhej to absolútne nezávidím.Necítiť kontrakcie,je fakt sila.A zastaviť ich infuzkami tiež nie je bohviečo.Nechcela by som byť v jej koži.Keď s nimi budeš,tak ich pozdrav,nech sa držia. Som zvedavá,ako si dopadla na pietokoch. Janey,myslím že každá mama je taká,že po narodení drobca rada dáva rady a niekedy ani nedovolí,aby si mamina urobila po svojom.Ale to je už o inom.Oni nám chcú len dobre.Do mňa mamina tiež hustila,keď sa malá narodila a už to potom aj preháňala,takže som ju musela stopnúť.Len aby sme my neboli také isté,keď raz naše deti budú mať svoje deti. Zzuzi,pokial je tvoje malé v poriadku,tak s priberaním si nerob starosti.Aspoň potom nebudeš mať taký problém zbaviť sa kíl. Ivuš,pre tú pani,o ktorej píšeš to musel byť riadny šok,s tým tehotenstvom.Určite je šťastná ako blcha.Tebe sa ani nečudujem,že si prekvapená. S tými rýchlovkami nemáš zlý nápad.keď ma niečo napadne,prispejem aj ja.Len ešte nemám takú fantáziu vo varení,tak budem musieť porozmýšlať.Ale to,čo si tu zatial napísala,si poznačím. S cisárom máš pravdu.Keď to inak nejde,dá sa aj to vydržať.Tam vela záleží na tom,ako sa mamina snaží pozbierať.Keď bude stále myslieť len na to,že jej je nafigu a jazva bolí jak šlak,tak zotavenie bude pomalšie.Ja som dala dokopy rýchlejšie preto,lebo som sa čím skor chcela starať o malú.Dosť ma to inšpirovalo a pomohlo to. My pojdeme za chvílu von.Malá sa už budí,tak sa napapá,nachystáme sa a pojdeme.Aspoň dám malému trošku najavo,kto je tu pánom.Veď nemožem stále len sedieť,keď on tam vyvádza,nie?Večer budem žehliť.Tak sa mi majte.

28.02.2007 15:56

hudy

Ahojte mamičky, už som tu nebola skoro 2 mesiace Embarassed Ste tu toho riadne popísali, mala som čo robiť, aby som všetko postupne prečítala. V robote mám toho strašne veľa, tak vôbec nemám čas na net. Už som od 18.2. na MD, ale som ešte v práci do konca tohoto týždňa. Podľa posledného ultrazvuku mi termín z 8.4. presunul doktor na 1.4. Laughing pekný dátum, však? To bude sranda, keď to naozaj vyjde, ale uvidíme. Vraj je bábo väčšie, ako by malo byť. Aj ja mám malinkú zatiaľ otočenú hore hlavou a to už končím 35 tt, tak dúfam, že sa ešte otočí. V noci tiež nespávam, niekedy je to hrôza, ale teraz som bola nachladnutá, tak som ležala 3 dni vkuse a aj som si dobre pospala. Dnes som bola na poslednej poradni u môjho doktora a od budúceho týždňa už budem chodiť do nemocnice. Budem rodiť na Antolskej, snáď to bude všetko ok. Ešte nemám všetko pobalené a ani všetky vecičky poprané, tak už sa musím pomaly rozhýbať. Od koľkého týždňa sa majú masírovať bradavky? Niečo som tu čítala, že si niektoré masírujete, dokonca aj bruško? To som nevedela, že aj to treba. Už si ani všetko nepamätám, čo ste tu popísali. Čo sa týka plienok, tak ja budem používať hneď jednorázovky, veď veľa báb to tak používali a nebol žiadny problém. A kozmetiku mám zatiaľ kúpenú Niveu, tak verím, že bude dobrá. Mám aj tie jednorázové podložky do pôrodnice a popôrodné vložky Hartman. Už ani neviem, čo som všetko chcela popísať. Tak sa babenky všetky držte. Už len chvíľu a budú naše zlatíčka medzi nami Wink Papa.

28.02.2007 16:08

oswa

Ahojte matriošky Razz Tak na poradni dr. povedal,ze vsetko o.k.,akurat mam uz chaos z tych mojich tyzdnov..podla PM by som mala byt 36tt, ale kedze viem,kedy som otehotnela, tak mi moj dr. rata 35tt a zastupujuci (moj uz odisiel) 34tt...No super,nie? Prietoky o.k., aj CTG, spona podla zaznamu je 31 (takze podla grafu v norme)...Krcok za tial drzi a dalsiu kontrolu mam 12.3. A je to urcite chlapcek..len tento dr. mi na sone nic neukazal Crying or Very sad ..moj mi vzdy poukazoval a povysvetloval.....Takze som vajka nevidela Embarassed Ivus..nie ej nahodou v ZA primar na gynde Ďurkech?? NO a s tou babou si am dorazila..taketo nieco by som cakala v romskej osade (cest vynimkam) a aj to v 19 storoci...No to ej ale truba,ine slovo na nu nenachadzam... Evil or Very Mad No s tou pani som teda v soku..ale prajem jej len to naj... :D ,len sa divim,ze na to prisla az v 5.mesiaci Shocked A budem rada,ked posles tie receptiky..aj som na to leniva... Cool A s tym klitakom mi to nie ej jasne..ved ta nastrihavaju na "opacnom konci"..tak ako to mzoe ist az ku klitorisu???? Zzuzi...vobec si enrob starosti s vahou..ak je male v podriadku, tak je fuk,kolko si pribrala..Odporuca sa 9 -14 kg...takze sa neboj....Uz som to pisala, jedna babena z intraku mala vsehovsudy 50 kg aj s topankami , pribrala 4 kg a mala bola v uplnom poriadku..este v 7.mesiaci babenka hravala s chalanmi basketbal Shocked My mame meno vybrate uz daaaaaaaaaaaaaavno...asi tak 3 roky :D ,takze problem nemame... Yasmine..u ans v porodnici nie je problem,ak si aj rozmyslis,ze chces odber priamo pri porode, lebo maju sety na odber navyse...a zmluvy vraj posielaju dodatocne...Ja som tie podpisane zmluvy este stale neposlala, lebo mam zopar otazok, ktore ma zaujimaju a akosi mi na ne nik neodpoveda, hlavne,ze tam maju vycapenu e-mailovu adresu..Pisala somk pred 2 tyzdnami a ani obraz,ani zvu...A volat sa mi moc nechce,ale asi budem musiet... Lubi..suseda tvrdi..ze v piatok u pustia a ona sa urcite v sobotu vrati..aj tak je 3.3. a jej sa ten datum moc paci :D Tak sa mavajte pekne...

28.02.2007 16:21

ankejka

Ahojte babenky, my sme z minulorocnych apriloviek a len tak z nostalgie som sem k vam zavitala a trosku si vas pocitala. Moj druhy drobec sa narodil 27.4.2006. Zzuzi - sa neznepokojuj tvojim vahovym prirastkom, ja som pri nom nabrala 6 kg a rozhodne nebol nejake drobatko - 3800 g a 55 cm. Aspon nebudes musiet zhadzovat po porode, ja som mala -8 kg ako pre otehotnenim. Hlavne ak drobca kontroluju na UZV a tam je vsetko ok.

28.02.2007 18:16

oswa

hudy...bradavky uz mozes zacat masirovat..staci pri kupani ich antriet mliekom (alebo olejom) a povytahovat ich...Nic nam na priprave nehovorili o masazi bruska...Nemyslim si,ze je vhodna Confused: Exclamation Mozno sa mylim....

28.02.2007 19:59

sirky

Zzuzi - aj my sme mali stále s mužíkom chaoz v menách. Rozhodovali sme sa asi 3 mesiace medzi Alexom a Tomášom a nakoniec to bude malý Peťko po tatovi. Smile Oswa má pravdu s tým odberom krvi. Aj ja som sa dozvedela že stačí pri pôrode povedať že chcem odobrať krv a oni ju odoberú. Zmluvy pošlú dodatočne. Škoda že som to nevedela skorej, nemusela som im to hned vyplatiť (tú zálohu.) Oswa a čo ti nie je jasné, na čo si sa ich pýtala? Baby dnes ako som sa krémovala, tak som si na ,,dydyke" nahmatala hrčku. Myslíte že to môže byť spojené s tým že sa mi v prsníkoch tvorí mlieko? Bože, mne už je trápne stále chodiť za doktorom s nejakým problémom. Embarassed Hudy - ja mám termín 7.4. ale stále mám pocit že to bude 1.4. , no možno budeme dve s takým supiš termínom. :D Keby som musela ísť na cisársky, tak nechcem aby ma uspali, nech mi to len lokálne umrtvia. Že vraj je to uplne v pohode (čo mi hovorila pôrodná asistentka), ale že nevie prečo, žiadna žena to nechce, každá chce radšej uspať.

28.02.2007 21:07

ivus80

Ahojte, mali ste problemy s dychanim? Ja som si asi pred hodinou "uzila" Shocked Akosi sa mi zacalo zle dychat, nemohla som sa nadychnut a to som dnes nic namahave nerobila, isla som si s malym lahnut a nevladala som mu ani povedat rozpravku. Ale uz som v poriadku, predýchala som si to, vyklonila hlavu z okna a dychala cerstvy vzduch a nadychala som sa aj masazneho alpoveho kremu. Zzuzi - ja som si vybrala meno pre prve dieta a pre druhe vybral manzel, tiez zo zaciatku vymyslal kadejake hluposti, no nastastie potom vybral celkom slusne meno Sebastian a Adriana. Len ho nechaj tak, v najhorsom pripade povies muzovi, ze si v poporodnom soku vykrikla meno, co Ti prve napadlo :D Smola je akurat v tom, ze muz pri vybavovani rodneho listu na matrike musi prehlasit, ze suhlasi s menom. Lubi - ja radsej nejdem rozpisovat, kto v ktorom mesiaci ma sviatok, lebo okrem oktobra v kazdom mesiaci su minimalne dva sviatky :D A jasne, chapem, ze sa nevtieras do zadku :D, ja tiez rada pochvalim druheho, no mne samej pochvala od inych padne este lepsie :D :D :D Ozaj, dnes vecer nam na ulicu pribudla susedka, suseda uz porodila, teraz som na nasej ulici na rade ja :D Oswa - neviem, kto je primarom v ZA, ale to meno Durkech sa mi akosi nezda, ale fakt neviem. Ak Ta to velmi zaujima, mozem Ti to zistit. No ta spominana pani je stastna, co k tomu dodat? A ked Ta babo roztrha na vsetky strany, mozes byt roztrhana az ku klitorisu. To tam bolo spominane tak, ze niekedy sa roztrha az ku oblasti klitorisu. Rozumies uz tomu? Je toho vela, inak by som Ti to vsetko rada prepisala, no bud si kup Zdravie alebo to mozno bude aj na nete, ak Ta to velmi zaujima. Sirky - s hrckou som sa este nestrela, radsej chod za doktorom, ved oni su tu na to, aby nam pomohli. Na to studovali medicinu, aby ludom pomahali. Neboj sa, radsej si byt ista, ze to nie je nic vazne. Tak pa

01.03.2007 10:52

Zzuzi

Janey - mozno ti to uz radili, ale ja viem, ze sa ma chodit po "styroch" aby sa bábo otočilo Wink Ivus - s tým dýchaním to mam skoro kazdý den. Proste sa mi zrýchli srdiečko a ja mam pocit že nestačím dýchat, alebo akokeby som mala malé plúca. No zistila som, ze hned vtedy stresujem a potom je to este horsie, takze sa hlavne snaz ukludnit a lahni si. Malo by to pomôct Wink

01.03.2007 13:58

ivus80

Ahojte, Zzuzi - to je teda srandovne, ze chodit po styroch :D aby sa otocilo :D No keby sa mna to tykalo, tak veru by som vyskusala vsetko, co tu baby popisali. Na tom stazenom dychani vcera bolo zaujimave to, ze som sa vobec nestresovala, bola som uplne v pohode, ved tesne predtym mi suseda volala, ze ta ina suseda ma dievcatko, takze som sa skor tesila, naladu som mala super. Ale naozaj - pomohol klud. Do vecera som uz potom nic nerobila a hoci som sa chystala spat, tak som sa muzom zadivala na dokument, ktory podal celkom zaujimave dokazy o tom, ze NewYorske dvojicky sa nezrutili preto, ze do nich naburalo lietadlo, ale ze boli planovane odstrelene, lebo dlhodobo nevykazovali zisk, boli velke naklady na prevadzku a bolo ich treba rekonstruovat a tato investicia by sa nikdy nebola vratila. Udajne vedeli, ze teroristi planuju utok na USA, tak to "vyuzili". Boli tam viacere svedectva, ako zamestnanci WTC poculi rozne nevysvetlitelne zvuky - na jednom poschodi, ktore bolo nahle cele vysidlene, sa niekolko dni vrtalo a chodili tam volake stroje a po budovach chodili ludia, co udajne montovali nove internetove kable. Jeden den vraj uplne vypadol prud vo vsetkych budovach WTC, nefugovali vobec kamery, takze do WTC sa mohol dostat ktokolvek. Svedectva dokazovali, ze vybuchy boli aj v podzemi este predtym, ako narazilo lietadlo. Podrobne snimky padu budov ukazovali zaujimavy fakt, ze ked budova sa rutila, tak asi 50 metrov pod tym bolo vidno take nieco, ako ked oficialne exploziou nicia budovy, aj identifikovali zvuky - porovnavali riadene odstrely budov a zvuky pri tom, ukazovali a porovnavali trosky budov, ktore spadli "nahodou" napr. po chybe v zakladoch alebo podobne a trosky budov, ktore boli riadne odstrelene. Zhodovali sa trosky WTC s troskami riadne odstrelenych budov. A vraveli aj o tom, ze keby sa aj ocel roztopila - co je oficialny dovod padu dvojiciek, tak by urcite ostalo jadro budov. Proste bolo v tom dokumente straaaaasne vela vedeckych dokazov, hodnoteni, roznych zaberov, vysvetlovani a podobne. Bolo to celkom zaujimave. Na zaklade toho vsetkeho si myslim, ze tvorcovia dokumentu mali pravdu, ze dvojicky boli odstrelene. Ak je to naozaj pravda, tak je to riadne svinstvo. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Samozrejme, ja s tym nic nespravim, len mi je luto vsetkych zbytocnych obeti a to nie su len obete vo WTC, ale aj obete nasledneho utoku na Irak a vsetko s tym suviace. Joj, ale nas cakaju ine, ovela krajsie dni, uz sa nam to krati, niektore to mate uz za mesiac (a aj skor Wink ), leti to teda statocne. Ved nie je tomu davno, co sme si opisovali, ako nam je tazko, ake nevolnosti, potom boli starosti s tehu oblecenim, potom sa nam odhalili tajomstva obyvatelov nasich brusiek, ci to budu chlapci alebo dievcatka a za par dni uz rodime. Cool To letiiiiiii. A dnes nam konecne doniesli obe dvere, vchodove aj pivnicne a aj novy ram na to prasknute okno, tak uz len nahodit a stavba je uzavreta. Tak zatial pa, idem asi umyt riady.