1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

18.02.2007 09:29

oswa

Baby...pozdravuje Vas Norika z PD...napisala som jej ss, opatrne,ci su o.k., a su o.k., len nestiha..Tak odovzdavam pozdravy.. Ivus..moj drahy ypravuje fotky vo Photoshopealebo Irfanview... Tak len pekne skusajte... Ja sa idem dat do gala a ideme na potulky banskou Bystricou... Inak drobec tak rano kopal...tak okolo 5...ze parda..S drahym si podiskutovali Wink

18.02.2007 10:11

sirky

oswa - ja som tie papiere vyplnila a ani týžden netrvalo a poslali mi doporučene jednu kópiu zmluvy už aj so zálohovou faktúrou. čo si písala o tej bolesti, tak aj ja cítim takú bolesť ako ty a aj som to hovorila doktorovi, ale že mám to všetko o.k., to sa nám zasa natahuje maternica, takže to bude čím viac, tým nepohodlnejšie. :D V pondelok idem na 100% k tej alergologičke a ked mi odmietne vyšetrenie, tak beriem kartu a dovidenia.... Smile O tom kričaní pri pôrode som počula aj ja,že v podstate je to zle len pre malé, presne tak ako hovorí oswa že ho oberáme o kyslík. Baby ja som síce ešte nerodila, ale ja myslím že vôbec ten pôrod nie je taký hrozný ako niektoré baby opisujú. uvidíte malinké a zabudnete na veštku bolesť. teda aspon dúfam, Smile že to tak bude.

18.02.2007 10:59

oswa

sirky..akurat som vcera volala s kamoskou, ktora ma druhe abbo..Prve rodila s epi, druhe bez (nestihli jej pichnut), vravela sice,ze s epi vobec nic necitila, bolest,ale ani tlaky (presne ako som uz pisala), ale rodila 1,5 hod., sibe bezbolestne,ale ze potom uz bola velmi vycerpana,ze nevladala ani tlacit...A druhe rodila normalka, vravela size, ze je to velka bolest,ale ze na 5 kontakciu cca po 10 min. malu vytlacila... Takze moj nazor..radsej 10 min. bolesti,ako sa 1,5 hod. trapit a byt vycerpana..Uvidim..neviem, do coho idem..potom budem mozno inak hovorit Wink A vravela,ze zasivanie len tak troskus tipkalo,zae oproti kontrakciam to nebolo nic..takze ja si tiez myslim,ze niektore zeny to riadne prehanaju a aj jestricka vravela,ze ju hneva, ked pocuje take reci, ze keby sa setsricka mamicke nezvalila na brucho, tak babo ani nevytlaci..Vravela,ze je to o tom,ze sestra je tam len nha to,aby POMOHLA, nie aby porodila za mamicku..Ze je to v tom,ze mamicka zle dycha a tlaci... Ono ajz alezi, ktora ma aky prah bolestui....JA si msylim,ze relativne znasam bolest, este som ani nikdy enmala injekciu u zubara..takze pevne dufam,ze to zmaknem...a aj ostatne Wink

18.02.2007 13:59

ivus80

Ahojte, ako nedelkujete? Ja dobre, navarene som mala od vcera, tak dnes vegetim. Katy - ta Tvoja starsia dcera sa hra este s babikami? Moja sestra v jej veku sa stale hra s barbinami, momentalne vymysleli s kamoskou, ze barbiny su tehotne Rolling Eyes :D :D :D Oswa - super, ze si Ti ozvala Norika. Ja uz som mala aj strach o nu, ze co je s nou. Tak som rada, ze su OK a dufam, ze coskoro sa pripoji a napise cosi pekneho. Povedala som to muzovi - o tom Photoshope a tom druhom programe, musime sa na to kuknut. Vdaka. Sirky - naozaj porod nie je nic hrozne. Niektore baby opisuju porod ako horor. Vacsinou vsak pridavaju, aby sa urobili bud dolezitejsie, alebo jednoducho porod v nich,zial, zanechal len tu bolest a zabudli na to krasne. Bolest pri porode jednoducho musi byt, bez nej neporodis. Aj ked rodis v uplnej narkoze cisarom, ta bolest je tam potom. Teda cisarom som nerodila, ale pocula som, ze rana po porode boli tak ci tak. Musis si jednoducho povedat, ze rodili miliony zien pred Tebou a zvladli to, tak preco by si to nezvladla Ty. Babo sa tam prijemne dostalo, no do maturity tam nemoze byt, musi ist von, ked nastane jeho cas, hoci je to neprijemne a bolestive. Aj poviem pravdu, kazda jedna kontrakcia sa oplati :D :D :D Oswa - mne sa museli hodit na brucho DVE sestricky, aby mi pomohli vytlacit :D Snazila som sa tlacit, ale jednoducho sa im to akosi nepacilo. Robila som, co som mohla. Svagrina mi povedala, ze treba tlacit do konecnika, ako ked mas zapchu. Ja neviem, co je to zapcha. Ale tak som sa snazila a nebolo to dobre. Sestricky mi pomohli. Ja tiez vela vydrzim, to uz musi byt, aby som si dala tabletky proti bolesti. Nebojte sa, zvladneme to vsetky. Musime, nic ine nam neostava. Ved uz len dva mesiace. Bezi to. Tak pa, drzte sa.

18.02.2007 21:48

Ľubica Krištofová

Ahojte všetky. Už sme doma,tak vám idem napísať.Boli sme u tých svokrovcov.Celkom by to ušlo,keby svokor tak neliezol na nervy.V sobotu mal mať raňajšiu smenu ale si vymenil s niekým,tak bol doma.Všetci sme z neho mali nervy.Ale ja som taká,že keď niečo,tak sa aj svokry zastanem,ani ja sa nedám a nie som ticho.On si totiž ku mne nedovolí.Samozrejme z mojej strany je to v rámci hraníc.Viem,kolko si možem dovoliť.Inak ostatné bolo dobré,švagrinka aj svokra si užili našu drndu,aj sa spolu vybláznili.A ja som si trošku oddýchla.Takže keď odrátam výčiny deda,tak sa to dalo zniesť.Aj sa dobre kúrilo.Ani raz mi nebola zima,ani Peťulke nebola zima,takže sme neprechladli.Aj mi dobre padlo,že sme trošku niekam vypadli.Veď ktoviekedy tam zas pojdeme.Lebo v marci,to som mužovi povedala,že ma ani nehne tam ísť,keď sa to už tak kráti.V apríli,keď sa malý narodí,tak určite chvalabohu nepojdeme.V máji budú krstiny.Takže pojdeme asi až v júni.To mi aj vyhovuje.Už bude bývať hádam teplo,tak sa nebude musieť v dome kúriť.Ale veď dovtedy je ešte ďaleko,tak si s tým nerobím ťažkú hlavu. Možem teda povedať fajn víkend,až na jednu smutnú udalosť.Zomrel bratovej ženy ocino.Štvrtok dostal mozgovú porážku a bol v našej nemocnici na ARO.Piatok,keď sme odchádzali z domu,tak moja mamina volala,že ho už previezli do Bojníc a má tak 1% na prežitie.Tak mi bola tak všelijako a stále som myslela na švagrinku,lebo oni sa mali strašne radi a on bol taký dobrý chlap.To čakanie muselo byť u nich doma hrozné.No a včera som mala taký hnusný pocit už od chvíle,ako som sa zobudila.Aj som sa snažila rozptýliť a nemyslieť na to,ale nešlo to.O pol šiestej poobede sa moj hnusný tušák zhoršil.O šiestej mi volala mamina,že je už po všetkom.Bolo mi fakt hrozne.Aj som si poplakala.Tak utorok alebo stredu bude pohreb,zajtra budú všetko vybavovať.Volala som s našimi,lebo neska mali ísť k brachovi,že ich volali k nim.A vraj sa bavili aj o mne,že budú rešpektovať,ak na pohreb neprídeme keď som už v takomto štádiu,aby mi neprišlo zle a neboli so mnou problémy.Že na kar už kludne možeme prísť.Tak sme sa s mužom rozprávali o tom,že ak sa rozhodneme neisť,tak by sme prišli,keď to tam skončí a dáme kvety a potrasieme rodine rukou.Lebo ja by som naozaj nerada narobila starosti,ak by mi ozaj prišlo zle a museli by ma tam ratovať.To by bol aj trapas.Čo vy na to? No a s bratom v Ba,k tomu asi tolko,že nemá žiadne nezhody ani s mojim mužom,v pohode si "sadli",ani sa neháda s našimi,ani ho nikto nedrží na krátko.Že je problém s peniazmi,je trošku aj jeho problém.Lebo robí finančného makléra,to znamená že jeden mesiac je skvelo a ďalší mesiac nemá skoro nič.Striedajú sa lepšie mesiace s horšími.Keby mal robotu normálne na zmluvu,tak by sa toto nestalo,že by boli v takej kaši.Ale ja som zas taká,že keď viem,že sa blíži oslava na ktorú ma niekto pozve a viem,že bude treba aj peniaze na to,tak sa dopredu pripravím,aby som nemusela odmietnuť pozvanie.Koniec koncov,veď skoro každý má teraz dáke problémy s financiami,nie?Možno nie stále,ale za to teraz nebude robiť takéto veci.Jeho frajerka aj povedala,že teraz by ani nemohli mať bábo,lebo by sa mohlo stať,že jeden mesiac sa budú mať skvelo a ďalší mesiac nebude mať peniaze ani na plienky,kozmetiku,oblečenie a ostatné veci pre bábo.Ona by už aj bábo chcela,len brat povedal,že kým nebudú bývať vo svojom (čo pri jeho postoji tak skoro nebude a zvlášť nie v Ba) a nebude každý mesiac zabezpečený istý príjem,tak nič také nehrozí.Už som si z neho aj uťahovala,že ja budem mať vydaté a ženaté deti,kým on bude mať svoje v perinke.Takže tolko.Jednoducho ich budem mať obidvoch naďalej tak rada,ako doteraz a hotovo. Oswa,myslím,že nikdy neolutujeme sposob,ako budú mať naše deti zariadenú detskú izbu.Keď budeš tam chcieť kúpiť koberec,tak celkom pekné majú u nás v Jednote úplne na poschodí.Len malý výber.A potom v Pd v Trende majú dobrý výber aj pekné vzory a všelijaké farby.Podla toho,aký máš vkus,si tam podla mňa vyberieš. Na cvičenie by som fakt už rada prišla.Teraz podla toho,kedy bude ten pohreb,prídem alebo nie.A na obutie čo?Tenisky? A ako dlho to zvyčajne trvá?Aspoň približne,či hodinu,dve.Inak pekné od teba,že ma takto informuješ.Ďakujem. Ivuš,to musíte byť ozaj veselá rodinka,keď je vás tak vela a taká velká veková škála.Dobre je,že sa tvoji súrodenci vedia zabaviť s Ondrikom. Ten koberec,čo si tu spomínala,je myslím ideálny do izby pre chlapcov.my máme taký s myškami a deravým syrom. Sirky,tá tvoja doktorka,škoda reči.Keby sa niečo stalo tebe alebo tvojmu drobcovi,ktovie,či by si to vzala na zodpovednosť. No a presnosť tehotným,na to nemám slov.V Tescu pri tej spomenutej pokladni platí viac ludí bez kočiarov,o tehotných nehovoriac.V ostatných pokladniach je to všelijako.Nikdy som tam nedostala prednosť,hoci som mala brucho jak naozaj.U nás v Bille bolo minule strašne vela ludí a čakali sme dlho.Pred nami boli puberťáci a vo vedlajšom radi mali kamošky a tie sa odrazu preradili do nášho radu pred nás.Tak som na tú mladú nahundrala,prečo sa predbieha a neostane vo svojom rade.A ona že má len jednu malinovku,tak čo?Tak som jej povedala že či je slepá,keď si nevšimla že som tehotná a nesťažujem sa,že dlho čakám.Ešte sa jej nepáčilo.Aj muž sa do nej pustil.No hrozné.A mám ešte vela takýchto zlých skúseností,o ktorých nebudem ani písať. Už som tu napísala hotový román.Mala by som končiť.Pojdem si asi lahnúť.Konečne budem spať zas doma vo svojej posteli.Nie je nič lepšie.Tak sa mi majte.

19.02.2007 12:57

Lusisia

Ahojte ;o) Uz som sa Vam dlho neozvala, ale sme sa stahovali a na nic som nestihala. A v novom dome nemame internet este do 28. Februara, ale potom uz slubujem, ze budem lepsia a budem vam pisat castejsie ;o) Ste napisali asi 10 stran odvtedy, co som tu bola naposledy... POkusim sa to precitat, ale tak v rychlosti, ake su novinky???? My sme este stale 2v1, aj ked niekedy by som ho uz privitala von.... Uz som velmi velka, si zavadziam, nemozem spavat, tazko sa mi vstava, ked sedim a chodim ako kacica, lebo ma strasne bolia klby a ta kost tam dole, neviem, ako sa to vola po slovensky. A este strasne ma pali zaha... No tak si to 'uzivam'' Ale uz len max 7 tyzdnov dufam, hihi... Ale to uslo, co??? No dufam, ze sa mate vsetky fajn ;o) CMUK

19.02.2007 15:04

oswa

Ahojt.. Asi ma svihne, prave som tu napisala roman..a neviem kde do pr...e sa to poslalo...Sa mi este nestalo....tak skusim skratenu verziu... Shocked ZAjtra idem na to cvicko pre tehotky, bue sranda, mame doniest aj teplaky..no som zvedava,co odo mna budu chciet, ked som rada,ze sa vobec hybem a nie este cvicit :D dnes boa u nas susedka, klen nedavno sa pristahovali, vlastne som ju spoznala vdaka mojmu manzelovi..ma podobne termin ako ja...takze mozno ze budeme spolu aj rodit a bude na pieskovisku veselsie a maly bude mat frajerku (cakaju dievcatko) Laughing Ona pozna kopec dalsich tehotiek, takze zajtra bude vacsia banda na cviceni, bue sranda,ked tam bude tolko "lokomotiv" funiet :D Inak zapal mocaku nemam, aj ked nik nevie, preco mam stale leukocyty v krvi aj moci zvysene...ostane asi zahada...Sprevadza ma to cele tehu...ale uz je to len necelych 5 tyzdnov Exclamation Confused: Exclamation , tak to uz nejako dobacujem... ivus...presne ako hovoris, aj setricka nam povedala,ze tlaci as presne ako ked kakas Embarassed Lusisia...fajn,ze ste uz prestahovani..POdobne sme na tom uz vsetky..aj ja som 5x za noc hore, funim, krize bolia, na chrbte uz ani 2 min. nevydrzim,lebo sa idem udusit....Ale aj tak si to uzivam malemu dohovaram,ze nech este pocka... Wink Lubi...tak fajn,ze ste nevymrzli..S tou svagrinkou ma to mrzi..ja si to ani enviem predstavit prist o otca..radsej nemysliet..S pohrebom sa rozhodni,ako sa budes citit..Vobec by to enbol trapas, keby ti pris,o nevolno alebo pod...Si perdsa tehotna a je to normalne...Neviem,aky ste mali s nim vztah (ci ste sa dobre poznali)....Ak ti je fajn,a chces ist , tak preco nie...Len zvaz,aby si neprechladla alebo nieco pod... Cvicko je UTOROK o 11 v miestosti vedla ambulanciie v miestnosti,aj je tam napisane, profylakticka miestnost...Bude sranda, ked sa tam tolko velkych zien zide :D A k brachovi..aby nedajboze neskoncili tak,ze babo budu chciet a nic...ja uz som sa bala,ze tak skoncime my..Najprv jeden skolu, potom druhy,zamestnanie, byt a potm sa nam dlho nedarilo..Dufamz,e teraz to uz bude o.k. :D Ono clovek mieni, panboh meni...Zalezi od toho, kolko maju rokov....ak sumladi, tak maju este cas...

19.02.2007 15:09

oswa

Este k prednosti pe tehotne.. Minule som bola u nas v obchode a rada na kosiky, samo,ze nikoho nenapadlo ma pustit, bola som aj s muom..a nahodou sla od pokladne moja kolegyna a ta mi strcila vozik do ruky a na plne usta,ze ench idem dopredu, ved som predsa tehotna..Tak ma to potesilo, kedze ludia su natrvrdli...dufam,ze sa poniektori aspon pozastavili and tym..o com ale pochybujem.. A este jedna vec ma mrzi...ked chodievame v sobotu an nakup, tak sa rada necham pozvat drahym na kavicku..lenze u nas zialbohu jeden jediny podnik je ,kde sa uplne nefajci, aj s detskym kutikom..A ide ma rozdrapit od slosti, lebo je jedna prijemna kavaren,kde maju aj zakusky aj detsky kutik, ale kde sa FAJCI....comu ja uplne nerozumiem.... Kedy uz aj v tomto slov. narod dostihne zapad...

19.02.2007 16:32

Janey

Ahojky, tak ja som tiež bola s drahým celý výkend u svokrovcov. Konečne som si poprala vecičky a doviezli sme aj postielku tak sa neviem dočkať. Aj takú staru kolísku sme doviezli a moj ocino ju skusi zrekonštruovať. Tá cesta 450km na východ sedieť v aute.... fuu dalo to ale zabrať. Ked sme tam dorazili tak som bola celá spuchnutá že až. A v sobotu sme chodili trošku po obchodoch, no a večer som už nevedela víjsť po schodoch do izby. Nohy ma boleli ako starú babku. Aj vám tak strašne puchnú nohy a ruky? Lebo mne začali fakt šiale puchnuť. Zajtra idem na kontrolu a uvidím čo mi lekár povie ale asi len aby som oddychovala. Juuj a musela som isť aj do zlatníctva aby mi prestrihli snubný prsteň tak mi velmi škrtil prst. Sad Ja od zajtra už nastupujem na matersku aj ked ešte budem robit asi 7 dní. Ja som sa asi tiež rozhodla pre to zmrazenie pupočníkovej krvi. Po tom ako som videla tu reláciu. To ma asi presvedčilo. Tak sa idem pozrieť na nete na tie firmy cez ktoré sa to dá vybaviť. Prajem vám ešte pekný dník. Smile

19.02.2007 16:58

oswa

Janey..mne zacali nohu puchnut len teraz ,mierne a som uz z toho nervozna... V tehu je to asi bezne, hlavne ku koncu, ale urcite to povedz dr., lebo mna as na to pytal na kazdej jedne poradnia aj mi kontroloval nohy...Takze asi to nie ej bohvieco,ked puchnu...Tlak mas v poriadku?

19.02.2007 19:11

Janey

Ahojky Oswa. Tlak som si merala aj vtedy ked som ich mala najviac opuchnute a mala som ho v poriadku 118 na nejakých 74 to je u mna uplne normál. Možno to bolo len koly tomu že som vela chodila. Aj mna sa na to lekár stále pýta a myslím že aj v tehotenskej knižke je miesto na zapísanie ak nejaké opuchy sú. Tak som zvedavá čo mi lekár zajtra povie. Rolling Eyes

19.02.2007 20:12

ivus80

Ahojte, dnes nam montovali okna, doobeda sme zistili, ze na od vyroby poslali otvarenie naopak, miesto dolava je doprava, prakticky to nevadi, len miesto do steny sa bude otvarat do miestnosti. Tak sme to reklamovali, dali nam na vyber, ci nam daju nove spravit, alebo na ho daju zadarmo. Tak sme sa rozhodli, ze nech ho daju zadarmo. Este sme im nevyplatili celu zakazku, takze nam je to pohodlnejsie, ako cakat na nove. A poobede sme zistili, je jedno okno - ram okna je prasknute. Tak sme zase reklamovali, takze tak ci tak musime cakat este na jedno okno. No co uz. Ale uz to vyzera na dom, tie okna vela urobia :D Lubi - aj smrt, zial, patri k zivotu. Je to smutne, rodinke prejavujem uprimnu sustrast. A radsej na pohreb nechod, verim, ze to pochopia. Mozes ist na cintorin po pohrebe, tak ako si pisala. Moja stara mama je tiez na tom velmi zle, uz vyse roka lezi, cakame, ze kazdy den moze byt jej poslednym. Ale na pohreb by som sla, ved je to stara mama. Ale tiez neviem, ci by som to zvladla. Ako tehotna som bola na pohrebe, jedneho mladeho zasypalo, bol to manzel najlepsej kamaratky mojej sesternice. Sesternica kvoli pohrebu prisla az z Nemecka a prosila ma, aby som sla s nou. Tak som sla. A veru som si poplakala aj ja, hoci som ho poznala len tak zbezne, iba sme sa pozdravili, ked sme sa stretli. Ale dost uz smutnej temy, tesme sa, ze to mame uz iba za par a dame svetu novy zivot. No mas pravdu, sme vesela rodinka, ked kazdy cosi zapoti, niekedy sa teda rehoceme cele dni. Celkovo sa o nas hovori, ze sme na srandu vareni peceni :D :D :D A moj synacik sa tiez chyta, poti jednu halusku od druhej :D :D :D A pri Tvojom prispevku mi napadlo, ze raz ktosi vravel, ze v autobuse stala vysoko tehotna zena nad volakou mladou zabou a nejaky muz upozornil tu babu, nech tehotnej pani uvolni miesto. Ta zaba na to povedala, ze nech jej uvolni miesto, ten, co ju nabuchal Rolling Eyes Tu na ulici mame jednu susedu, ktora "na slame" zacinala velmi skoro. Mohla mat tak 17 rokov, ked videla inu susedu tehotnu, ako sa ledva vlacila domov z prace. Tak akoze pre seba medzi partiou povedala - aha ide ta nabuchana (domyslite si pubertacko ironicky ton). Do pol roka otehotnela tato mlada baba - samozrejme otec neznamy Rolling Eyes Oswa - aj mne sa uz viackrat stalo, ze som pisala ako cesky zandar a zrazu to jednoducho zmizlo a neviem, kde. Tak si viem predstavit, aka si "nadsena". Veru, mas pravdu, ze niekedy si staviame prekazky, kvoli ktorym nemozeme mat dieta a potom, ked chceme, sa nedari. My sme hned nechceli babo, lebo som nemala trvale zamestnanie. Brali sme sa v juni, posledny novembrovy piatok som vyhrala konkurz do novej prace s nastupom od 1.1. Tak sme si povedali, ze teda pockame este aspon 3 mesiace, kym skonci skusobna doba. Chybicka se vloudila, bola som chora, brala som ATB a to mi posunulo ovulaciu. Takze som do novej prace nastupovala s tyzdnovym "zhlukom buniek". :D Nastastie nikto problemy nerobil. Nikdy som vsak Ondrika nebrala ako omyl vo vypocte plodnych a neplodnych dni :D :D :D A keby ma aj kvoli tomu vyhodili, nebanovala by som vobec. On mi dava neskutocne vela, ani si mnohokrat tak vela nezasluzim. Dieta je dar. Ked ma v noci chyti okolo krku a ja pocuvam ako spokojne odfukuje - joj baby, to je asi najkrajsia symfonia. A ked Vam povie, ze mama, ja ta lubim :D a kazdy usmev, kazde pohladenie, kazde sibalstvo, kazda snaha pomoct - toho by som tu pisala este x stran - proste dieta je to najkrajsie, co mi zivot mohol dat. A tesim sa, ze to budem zazivat dvojnasobne. Dost bolo sentimentu, ide sa dalej :D Oswa - zapad tu nikdy nebude, kym obchodnici nepochopia zaklad, ze zisk nie je vsetko. A pokial si fajciari neuvedomia, ze ked zabijaju seba, nemusia zabijat ostatnych. U nas je jedna super pizzeria, kde je detsky kutik, tam sa nefajci, da sa tam super posediet, aj pizza je vyborna. Ale ked chces skor zaplatit, ako pride casnik, tak vojdes ku pokladni, kde sa uz fajci. To jedine sa mi nepaci, ale inak tam je super. Janey - mne este nohy a ruky nepuchnu, ale nohy ma bolia statocne. Niekedy uz nevladzem ani sediet. Pri prvom mi tak puchli nohy a ruky, ze rano som sa zobudzala na bolest, ze som nemohla ani len prsty na rukach zohnut. Citala som zaujimavy clanok, ze by sme mali teraz velmi vela pit, lebo vraj aj to pomaha proti nahromadeniu sa vody v tele - z toho su tie opuchy. Tak zatial pa, majte sa krasne.

19.02.2007 22:03

Ľubica Krištofová

Ahojte, Lusisia,super,že ste sa presťahovali.Nech sa vám tam dobre býva. Oswa,ten pohreb bude v stredu,takže na cvičko zajtra prídem.No a keďže idem 1.krát,tak mám z toho taký zvláštny pocit.Ale sa aj teším.Určite bude sranda,jak tam budeme všetky fučať.Len si mi zabudla napísať,ako dlho to približne trvá.Lebo muž mi hovoril,že keby vedel aspoň približne,kedy skončíme,tak možno príde pre mňa autom.Aj som mu povedala,že nemám šajnu,ako dlho tam budem.No a ja si aj tak myslím,že najväčšia sranda na tom je to,že sa my dve uvidíme.Ja vyzerám dosť mlado,takže ozaj ani nikto na mňa netipne,že to baby čo mám doma,je moje. Laughing No na pohreb nepojdeme.Vzťah sme mali medzi sebou dobrý.Lebo brat so ženou sú spolu už viac ako 10 rokov a za tú dobu sme so švagrinkiným ocinom vychádzali velmi dobre.Mal rád aj našu malú a s nami všetkými sa vždy pekne rozprával.Ale aj tak som sa rozhodla,že pre mňa bude lepšie tam nebyť.Asi by som to nezvládla. Bracho v Ba a bábo-on bude mať tento rok 30 a ona má 23 rokov.Možno nás raz prekvapia,ktovie. Janey,ten výlet ti dal teda asi ozaj zabrať.Od nás sú svokrovci asi 50km a to mi stačí,keď tam ideme.Vždy mám potom opuchnuté nohy.Tak si viem predstaviť,aké to bolo u teba.Inak mne nohy zatial nepuchnú.Len keď dlhšie sedí,tak sa stále mrvím a neviem,ako si mám nohy uložiť.Ruky mi niekedy opuchnú.Hlavne keď má byť zmena počasia.Včera som tiež mala opuchnuté ruky,ani prsty som skoro neskrčila.Tak som aj mužovi vravela,že bude zmena počasia.U mňa takéto predpovede vychádzajú.No a dnes som sa zobudila a pršalo.Takže to zas vyšlo.Ja idem na poradňu v piatok,tak sa tiež chcem na to opýtať,ak nezabudnem. Ivuš,s tými oknami to je teda smola.Čo tam robil,keď to tak dobrgánili?Ja by som ich asi niekam nakopala. S tým pohrebom som sa rozhodla tak ako som už spomenula.Bude to v stredu o 14.tak tam prídeme,než to skončí,aby sme ho odprevadili na poslednej ceste (pojde na kremáciu) a smútiacim potrasieme rukou.Aj tak nemám na seba nič tmavé.Jediné najlepšie nohavice,do ktorých sa zmestím,sú krémové.To by tam vyzeralo tiež blbo.Ja vobec nenosím tmavú farbu.Takto,keď tam prídeme na konci a budem mať na sebe tieto bledé gate,tak sa hádam nikto nenahnevá. A máš pravdu.Smrť patrí k životu.A život ide ďalej,aj keď nás niekto opustí.Takže dosť smutného. U nás to bolo s tehotenstvom pri malej zas asi takto:Ten rok,keď sa brat ženil,som si hladala robotu.Konečne som ju našla a nastúpila som po bratovej svadbe.Práve tam skončila celozávodná dovolenka.Brat sa ženil v júli a ešte vtedy som si hovorila,že ak "nedostanem",tak som tehotná.Ale dostala som,tak som ani nemyslela na to,že by som aj tak mohla byť tehotná.Začiatkom augusta som nastúpila a ten mesiac mi ale meškali.Lenže predtým som krvácala dlho a slabo,tak ma napadlo,že asi pre to mi meškajú.Keď sa ani zač.septembra nič nedialo,moja cesta viedla k doktorovi.Všetko som mu povedala,ako by to asi mohlo byť.Dovtedy som totiž nadobudla pocit,že na 75% som tehotná.Doktor ma vyšetril a sestrička sa ho pýta: No čo,je tehotná? A on,že No a riadne!Odhadol na také 2 mesiace a poslal na sono.Tam mi doktor urobil riadny šok,keď mi oznámil že som už v 14.tt.preč.Ale samozrejme sme sa tešili.V robote nerobili žiadne problémy. Presne,ako píšeš,dieťa je dar.Takisto mám s malou chvíle,ktoré by som nevymenila za nič na svete a ju lúbim tak,že sa to nedá ani povedať.Zbožňujem ju a to je ešte tiež slabý výraz.V živote som si nemyslela,že sa dá cítiť k dieťaťu tolko lásky.Aj tento malý zázrak v mojom brušku už teraz velmi lúbim.Materstvo je niečo úžasné.Preto nikdy neviem pochopiť ženy,ktoré odvrhnú svoje dieťa,hoci mnohé z nich by ho mohli vychovávať.Veď nikto v tomto svete to nemá lahké.Ale dať svoje dieťa preč,tak to nechápem. Ešte k tomu puchnutiu noh a úk.Ja som tiež čítala,že máme piť vela tekutín.Ale bolo tam aj to,že pri nahromadení tekutín v tele opuchnú ruky a nohy.Zaujímavé,ako jedno druhému protirečí.No ja vypijem denne asi 3 litre tekutín.Je v tom aj polievka aj čaj.Ostatné je buď minerálka,džús a čistá voda.Najviac je tej vody,lebo tú mám najradšej. baby,ešte sa vás chcem spýtať,či ste si všimli tu na nete,reklamu na Hipp kozmetiku pre deti a čo vy na tú kozmetiku hovoríte.Ja sa chcem na to informovať v lekárni,čo mi povedia.V piatok pojdeme asi na nákupy a chcem už kúpiť aj kozmetiku pre malého.Neviem ešte,akú značku?Vy máte akú?Dosť často sa tu spomínala Nivea a Johnson.

20.02.2007 08:46

Janey

Ahojky, ja som sa práve vrátila od lekára. A Pýtala som sa na tie opuchy , vraj je to normálne a hlavne v posledných týždnoch. Ten článok o vode som čítala aj ja tak som sa snažila viac piť vodu. Ale on mi povedal že mám trochu obmedziť príjem tekutín. A že mám hlavne menej soliť. Tak mi z toho vyplíva že ak aj pijem vela tekutína zaroven vela solím tak tá voda zostáva vo mne . Na zadku a stehnách Embarassed A ešte mi poradil vykladať si nohy na vankuš. Inak mám všetko v poriadku aj krvný obraz, vraj si malá vzala len minimum tak som rada, že je všetko ok. Ale ešte stále je nožičkami dole, vobec sa nepretočila. Moj drahý miá povedal aby som si dole na brucho natrela nutelu alebo dala kusok šunky.... aby sa otočila a išla za vônou :D čo tí chlapi nevymyslia... Laughing Ivus z toho uverového sa ti už ozvali? My dnes ideme odovzdať ešte posledné papiere a budeme čakať. Tie otázky čo si mi poslala vtedy meilom my velmi pomohli. čo som sa chcela spýtať to som si prepísala a dala som im tam zabrať... Cool Ešte som sa u lekára pýtala na tu pupočnikovu krv. Povedal že sa to robí už dlhé roky ale že teraz sa to viac tak rozmahlo koly biznisu.... A vraj tam je riziko len to že ked si to dáme odobrať a zmraziť tak nikde nemáme istotu že sa to potom dostane k nášmu bábetku... Vraj sa na slovensku robia velké kšefty s takýmito vecami a aj s orgánmi. Len sa o tom nehovorí... Mad tak ma to štve. A vraj len na SR nepotrebuju lekáry suhlas na odobratie orgánov od rodiny. Sila že. Ale je má to samozrejme dve strany. Tak ešte budem rozmýšlať. majte sa krásne zatial Smile

20.02.2007 14:27

ivus80

Ahojte, dnes som bola na poradni, zase sa jej nezdala vaha - za dva tyzdne som pribrala 1,5 kg. A brusko mam vraj male - teda podla spony - tu mam len 27 cm, co je na spodnej hranici pre 31. tyzden. Napisem este doktorovi na mamaaja.sk, co si o tom mysli. Uz som mu aj pisala ohladom priberania, som zvedava, co mi odpovie. Lubi - a kde byvaju Tvoji svokrovci? To len tak zo zvedavosti ma zaujima. A bracho este nie je taky stary a ani jeho baba na babetko, takze maju relativne cas, teda co sa veku tyka. Akurat sme volali to firmy kvoli oknam, tak povedala ta pani, ze to poslala do vyroby, ako sa oni vyjadria. Samozrejme bolo to v style my nic, my muzikanti. Skoda, ze sa na tu prasklinu neprislo pri preberani. Ale to je taka mala prasklina, ktoru navyse splyva s farbou ochrannej folie, tak neviem, ci by so to bol kto aj vsimol. Blbe bolo to, ze to skladali do susedovej garaze, inde sme nemali moznost to zlozit, sused tam tiez bol, tak sme pozerali, ci su okna v poriadku, ci nie su prasknute skla, ci sedi pocet. Proste stavaju sa obcas aj taketo veci. Uvidime, ci to vyreklamuju, ak nie, tak musime kupit novy ram, hoci by to mozno namontovane nevadilo, lebo je pevne osadene do stien, ale co ked casom sa z toho cosi vysomari. Budeme potom sekat? Tak to radsej budeme mat na poriadku hned od zaciatku. Urcite im to okno spadlo, lebo aj roztek je taky pripuceny. A mozno to preto aj rychlo nosili, aby som si nevsimla. Neviem, ale uz je to jedno, uvidime, ako sa vyjadria z vyroby. Inak - mne sa celu noc snivalo o mrtvych. Bola som na pohrebe kamaratovi, potom som prisla do miestnosti, kde ktosi predtym umrel a este cosi so smrtou, uz neviem. Jednak si Ty pisala o pohrebe, jednak sme sa divali na Crepiny, kde vravel ten otec z Krompach, co mu vybuchol dom, ze ide povedat synovi, ze mu mama a sestra umreli a este k tomu sme mali s muzom "dobru" debatu o tom, ze co by som robila s chalupou, keby on umrel a ci by som sa druhykrat vydala Rolling Eyes To si mala dobre s prvym tehotenstvom, tie prve rizikove tyzdne si ani nevedela, ze si tehu. Ja som tiez hned nevedela. Na vianoce sme sli uz naostro a na Silvestra som mala dostat kramy. Kramy nechodili a po tyzdni som si spravila test, druha ciarka velmi slabo vysla. Na druhy den som spinila, takto mi niekedy zacinali kramy, tak som si myslela, ze sa mi len omeskali kvoli predoslym ATB. Po troch dnoch spinenie prestalo, tak som asi za dva, tri dni sla na gyndu, ze co to ma byt, tam mi tiez spravila test, druha ciarka vysla tiez slabo, tak ma poslala na sono, ze ci tam nemam nejaku hormonalnu chybu (akurat ma ta "hormonala chyba" donutila vliezt pod postel, lebo si tam zasunul vlacik :D ). Na sone povedal, ze to vyzera na tehotnost, bola som v tretom tyzdni, ale ze mam prist za tri tyzdne, ze to povie naisto. Za tri tyzdne vysli aj testy, aj sono bolo OK. Takze som si tiez "uzila" pri prvom tehu. Su zeny, ktore jednoducho nezvladnu vychovu dietata, netreba ich odsudzovat. No je mi ich luto, lebo same seba okradaju o to krasne materstvo. Pochopim, ked da zena dieta na adopciu, ale nepochopim to zverstvo, ked dieta zabije a hodi ho do popolnice. Samoska - aj tu treba brat ohlad na to, ze niekedy to zena psychicky nezvladne, ani za to nie je sudena, lebo to bolo v nepricetnosti. Som velmi rada, ze su hniezda zachrany a ze je uz moznost anonymneho porodu. Osobne som aj proti interupciam, no skor ako ich uplne zakazat, by som robila osvetu medzi mladymi, nejakym sposobom podporovala antikoncepciu - napr. nizsie ceny a pod. alebo by som vyrazne ulahcila a podporovala adopcie. Mnohokrat, ked som hladela na Ondrika, aky je spokojny, ako spinka alebo sa hra, tak mi veru prislo luto deticiek, ktore nemaju rodicov a zeny a muzov, ktori zase nemozu mat deticky. Aj ja som videla reklamu na Hipp kozmetiku, vyzera to zaujimavo, no este som sa nikde neinformovala. Ked cosi zaujimave zistis, tak napis. Ja mam kupene hypoalergenne mlieko Oli. Janey - pozdrav muzika, rozumie problematike :D :D :D Este sa neozvali, este ta ziadost lezi na stole v ZA a len kvoli blbcom z OTP, ktori nie su schopni poslat jeden suhlas uz viac ako dva tyzdne. Ale ked im nezaplatis splatku co i len jeden den, tak Ta idu zozrat. A navyse som sa dozvedela, ze pani, co ma v ZA na starosti SFRB by mala ist od dneska na PN. A to som chcela zajtra ist za nou. No nic, ak mame ten uver dostat, tak ho dostaneme, ak nie, nic sa nedeje, mame este ine alternativny. A som rada, ze som Ti pomohla, tak treba ich riadne vymackat, nech vedia, ze maju do cinenia s niekym, kto tomu rozumie :D To viem, ze na darovanie organov netreba u nas suhlas. Keby ho bolo treba, ja sama by som si vybavila potvrdenie, ze v pripade mojho umrtia by zo mna si mohli zobrat vsetko, co sa im hodi. Ved do neba si to nezoberiem a v zemi by to aj tak len zhnilo :D Aj vcera vecer sme sa o tomto bavili, tiez po prispevku v Crepinach, kde ten zufalec predava oblicku, aby zaplatil kurenie. Je mi ho luto. Tak zatial pa, drzte sa.

20.02.2007 18:44

oswa

Caute matriosky... tak dnes som uz absolvovaa cvicenie..no bol to zazitok,lebo s tym bruchom sa hmyrit stoji za to Shocked A uz sme sa !stetli" aj s Lubkou :D V piatok nam sestricka dohodla stretko s lekarkou s novorodeneckeho, tak sa tesim,lebo sa podozvedam urcite kopec veci a aj porozmyslam,co by som sa rada opytala.. janey..aj ja som zvedava, co mi na todokino povie..lebo mi uz tie nozurky puchnu stale..a tlak mam tiez o.k...ale esteze je to kukoncu tehu....Tvoj drahy ma s tou nutelou fakt pobavil Laughing MOzno to zaberie Shocked ivus..tvoj pripad je podla mna ten lepsi, ze otehotnies, aj ekd neplanujes (samo ked ams partnera a ste ako-tak zabezpeceni),ako ked chces a nemozes.....My tu amme v Ha 1 pdnik a tiez ked otvarali,mali obavu, ze ludia, ked sa tam nebude moct fajcit, nebudu chodit..ale nastastie sa to nepotvrdilo..Je tam detsky kutik preskleny, ze mozes sediet v restike a vidis deco v kutiku, a vonku na leto maju aj pekne drevene preliezky, terasa je tam..takze sa tesim, lebo je to od nas asi 5 min. peso a je tam prijemne..en keby to viac podnikatelov pochopilo....Ked si raz chces niekde ist posediet, tak to bez tej cigy vydzris..nie? Zapalit sa da hocikedy vonku...Ivus..a fuj taketo sny..radsej nechh sa nam o batozkoch sniva Razz Lubi...no tak prve stretko sme absolvovali...Ani som encakala,ze to bde az tak dlho trvat, predtum sme neboli tak dlho..prisla som domov o 14 a vzhladom na moju cukrovku mi uz bolo aj blbo od hladu....Dufam,ze nabuduce teda pkecame, nebola som si dlho ista, ci si to ty,alebo nie.... Laughing A úiatok sa chystas na to stretko s tou detskou doktorkou?? Je to o 13...ja som aj zvedava,ze ako sa budu "zhodovat" moje nastudovane info s tym,co povie ona :D Ale nakolko ty zu abbo mas, asi to nebude pre etba az take potrebne,.... Rak sa mavajte, prisli koli skriniam do detskej, tak tam idem..nieze nieco dovrzaju Cool

20.02.2007 20:47

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká. Janey,držím palce,aby sa malá otočila.Skús jej tam dole posvietiť baterkou.Neviem,či to pomože,niekedy vraj áno.Veď vyskúšaj a uvidíš.Alebo nech sa jej tvoj drahý prihovára tak,že by sa jej hlavička nasmerovala za jeho hlasom.Možno si teraz pomyslíš,že mi šibe.Ale človek nikdy nevie.Inak super,že máš dobré výsledky.To človeka tak povzbudí,že?No a nohy vykladať je vraj najlepšie tak,keď ležíš a ich máš v úrovni vyššej,ako srdce. Ivuš,ja idem na poradňu až v piatok,tak neviem,akú budem mať sponu.Ale keď som bola minule,tak tiež som to mala na tej spodnejšej hranici a to priberám teda statočne.Doktor ale povedal,že je to v poriadku a nič sa nedeje.Ja keď si sadnem alebo lahnem,tak mám bruško menšie.Tak doktor povedal,že to može byť aj tým.Lebo niektoré majú velké bruško a keď si sadnú a lahnú,tak im ani vtedy velmi neklesne.Neviem,či ma chcel len utešiť,alebo čo.Ale vraj,keď je všetko v poriadku,tak sa nič nedeje. Mrzí ma,že som ti tou smrtelnou témou privodila zlé sny.Ja už budem dobrá. Smile No a tie okná,nemám slov.Hlavne nech vám to všetko dobre dopadlo,aby ste už aj vy mohli konečne bývať vo svojom.Určite sa toho nevieš dočkať,že?Aj keď u rodičov je vám tiež určite dobre.Aj nám bolo dobre u našich.Ale nebolo to "to pravé orechové". Svokrovci bývajú v Čavoji.Ak máš aspoň šajnu,kde je Nitrianske Rudno,tak sa už lahko zorientuješ.Čavoj je niekolko km (neviem presne kolko) za Rudnom.Od nás je to asi trištvrte hodinky cesty autom.To tiež záleží,aké je počasie a tak. Keď som čítala,ako si napísala o hniezdach záchrany,anonymných porodoch atď,tak som len súhlasila.Radšej dať dieťa do hniezda a bude oň dobre postarané.Len ich je stále málo a niektoré ženy to majú k nim ďaleko. Tento týždeň chcem ísť do lekárne sa opýtať na tú Hipp kozmetiku a potom vám napíšem,čo mi povedali.Samozrejme ma zaujíma hlavne zloženie,či nemajú aj vzorky a tiež aká je cena. Oswa,tak teraz neviem,ako ťa mám volať.Lebo ak som dobre postrehla,tak naša "učitelka"ťa volala Maťka,že?Tak sa asi voláš Martina,alebo sa mýlim?Ja keď som videla,že sa obracala na teba s niektorými otázkami na teba a tykala ti,tak ma napadlo,že to budeš ty.A ktorá bola tá tvoja nová suseda?Bola tam? Inak mne sa tam páčilo.Bolo tam tak fajn.Dúfam,že nabudúce aj pokecáme.Už je to iné,keď sme sa už aj videli a doteraz sme si len písali.Doma som manželovi všetko porozprávala.Len kukal,ako som to zo seba všetko sypala. Neviem,či piatok prídem na to stretko s doktorkou.Rada by som.Lebo ráno idem na poradňu a potom sme chceli ísť do Pd.Potom nebude zas kedy,manžel bude viac v robote,ako doma a treba nám nakúpiť,niečo povybavovať a tak.Tá doktorka je strašne fajn a vysvetlí všetko,na čo sa jej spýtaš.Ona po porode aj fotí pre Prieboj.Ak sa mi nepodarí tam prísť,tak sa zas povypytujem teba,čo tam bolo.Utorok prídem na cvičko určite.Teda neviem,či budem aj ja cvičiť,keď ja to mám za viac ako vy ostatné,čo ste tam boli. Ja ani nemám cukrovku a vyhladla som.Doma ma čakal už prichystaný obed.Nabudúce si asi zoberiem niečo so sebou na zahryznutie,aby som mohla jesť hneď jak odtial odídem.Ty si asi tiež niečo zoberieš,že? Baby,aj vy máte taký pocit,akoby vás tam pri lonových kostiach stále z vnúta niečo tlačilo?Neviem,ako to mám opísať.Mne mamina povedala,že je to tým že je tam hlavička a aj sa tie kosti už pomaly pripravujú.Alebo tam malý dáva ručičky.

20.02.2007 20:52

ivus80

Ahojte, od rana ma pali zaha, uz som aj mlieko pila aj dvakrat Bystrinku. To sa mi este nestalo, aby ma cely den pernamentne palila zaha. Babule, nahodou ste tu nepisali kedysi, ze by sme, my tehulky, nemali jest brusnice? Viete nieco o tom? A preco by sa nemali jest? Cosi sa mi mari, len neviem, ci sa nemylim. Sesternica, co som Vam o nej pisala, ze sa jej konecne podarilo otehotniet, tak jej byva velmi zle, vcera dokonca ledva vystupila z autobusu a priamo na namesti vracala. Tak jej jej mama dala brusnicovy kompot. Ze to bola volaka malinka flasticka. Snad jej to neuskodilo. Dnes ma moj muz taku depku, chudacik. Jednak ho se.. to prasknute okno, aj to, ze nie je dobre vyburana elektroinstalacia (robil to moj oco s bratmi a jednym kamaratom - neplatili sme ich, tak im ani nemozes nejako vynadat, len ich upozornit, aby to prerobili, ja neviem, ci je to preto, ze mame stavbu z Ytongu, na ktory sa davaju len 3 mm omietky a nie z tehly, kde idu hrubsie omietky - rurky na vodice odstavaju, nie je to hlboko vydlabane, proste murari, ktorych platime za omietanie, musia miestami vysekavat hlbsie pre trubky a nasledne to potom opravovat Rolling Eyes ) a dnes hlavny majster zahlasil, ze ked uz je u nas konecne na stavbe, tak ze spravi omietky uz na finis, t. j. uplne dohladka, lenze my mame peniaze iba v hotovosti na zaplatenie roboty a jemne omietky chceme kupit, ak nam schvalia uver. My sme ich uz pred pol rokom volali na to, aby nam spravili schody, aj prislubili, no prisli az teraz. Ratali sme s tym, ze urobia schody a my si postupne budeme robit instalacie - elektrika, voda, zdravotechnika, plyn a pod. a potom, ze pridu oni zase omietat. Tak je z toho muz nestastny, lebo uz teraz vie, ze ked skoncia buduci tyzden u nas, tak ich cca rok neuvidime, lebo uz maju slubene dva domy stavat od zakladov. Nam ide hlavne o tie schody, nech uz su hotove, lebo vsetko sa vlaci po rebriku a je to na nervy Evil or Very Mad Tak dufam, ze zajtra sa rozumne dohodnu, ze si majster necha povedat. Ved ho platime my, tak si myslim, ze mame pravo povedat, co spravia a co nie. Aj mu ide povedat to, ze sme chceli tie schody uz davno, aj kvoli tomu je ta elektrika nafigu, lebo sa sila horucou ihlou - oco sam priznal, ze jednoducho nemal tolko casu, aby to spravili lepsie, nestihali. Tak oco este chodi z prace a postupne doraba, co este treba. No co, nemoze sa darit stale. Keby sme aspon vedeli, ze ci nam ten uver schvalia alebo nie, zatial ratame s tym, ze ho schvalia, hoci peniaze by sme dostali az niekedy v juli, auguste (ano, tak dlho to trva Evil or Very Mad ) a vsetky mozne veci sa kupia prave z tohto uveru. No uz Vas nejdem zatazovat, vyrozpravala som sa, dakujem, ulavilo sa mi, hoci by som bola radsej, keby sa aj muzovi tak ulavilo. Teraz je u suseda, snad sa mu vyrozprava, co ho stve. Ten sused ma 51 rokov, nemaju deti, tak berie mojho muza ako za svojho syna, moj muz mu tam chodi opravovat PC, ked ma nejake problemy s netom alebo ked nieco potrebuje od PC a on nam zase spravil strechu a prislubil spravit aj stresne izolacie a sadrokartony. Su taki kamarati. Ked sme pri teme fajcenia - fajcite niektora? Ja som v zivote nemala cigu v ustach. Ani po tom netuzim. Ani v nasej rodine sa nefajci. Akurat oco kedysi davno fajcil, mohla som mat tak 5 rokov, ked prestal. Tak zatial pa, varim muzovi fliacky so skoricou, to ma velmi rad, snad ho to potesi. Pa

20.02.2007 21:08

ivus80

Aaaa, Lubi si ma predbehla :D , fliacky su uz spravene, tak este nieco dopisem. Janey - vraj sa da babo otocit aj sondou na UZV a su aj na to nejake masaze. Ja osobne by som vsak neriskovala, aby sa nahodou male nezaplietlo do pupocnej snury. A ako ma nozicky - nalieha ritkou a nozicky ma hore alebo nozickami nalieha? Ides cisarom (zatial), ci Ti este nepovedali? Lubi - absolutne Ta nema co mrziet, ze mne sa o smrti sniva :D Ved smrt je vsade naokolo, takze Tvoje slova moznoze ani nesuviseli s mojimi snami. Pokial sa to vsetko len snivalo, tak je dobre, horsie, keby sa to aj stalo. Presne, tesim sa na svoj domcek. Stoji to vela sil, no uz aby to bolo vsetko za nami a aby sme si spokojne oddychovali v domceku. U nasich sa byva dobre, mam tu prakticky svoj byt - kuchyna, kupelna s WC, obyvacka, spalna. Ale vyzera to tak, ze sa buduci rok bracho ozeni, tak musime "vyprazdnit" priestory :D Myslela som si, ze svokrovci byvaju severnejsie, ked si pisala, ze obcas nekuria. Zhruba tusim, kde je Nitrianske Rudno a aj Cavoj mi cosi vravi. Lonove kosti ma nebolia, skor ma v posledne dni pobolieva pod prsiami, ako zacina brusko. A aj ma straaasne svrbi a to sa natieram ako chleba. Tak pa.

21.02.2007 09:27

Yasmine

Ahojte mamulky. Prave som sa vratila z nemocnice, hrozil mi predcasny pôrod a vlastne este stale hrozi. Crying or Very sad Pustili ma len preto domov, lebo byvam v meste, blizko nemocnice. Keby som byvala dalej, tak som tam az do pôrodu. Stiahlo sa mi hrdlo maternice a trosku som sa zacala otvarat, ale od soboty sa to nezmenilo. A este zistili, ze som chudokrvna, tak musim brat zelezo. Nastastie nemam od neho problem chodit na zachod, co vraj väcsina zien ma. Takze je viac ako iste, ze nas Adamko sa narodi skôr ako v termine, bolo by dobre, keby vydrzal este 3 tyzdne. A zase mi povedali, ze to bude valibuk. Razz Chodila som kazdy den na CTG a kedze je to na pôrodnej sale, tak som si kazdy den obkukala nejaky pôrod. Wink A teraz sa rodi neskutocne vela deticiek. Kazdy den sa narodili najmenej tri. A v pondelok take jedno chudatko 1,3 kg, ale vraj je v pohode a bude v poriadku. Zelam Vam babulky, aby vas podobne problemy, ako mam ja teraz obchadzali velkym oblukom a babenka este v bruskach v pohode vydrzali. Skusim si zajtra precitat co ste tu popisali a vidim, ze je toho dost. Dnes sa musim doma zorientovat, lebo si tu pripadam, ako u cudzieho (tak som si na tu nemocnicu zvykla) Razz Prajem Vam pekny den. Yasmine

21.02.2007 10:57

Janey

Ahojky, Ivus drzim ti palce s tým domom fakt. Mne firma prerábala len okná zatial ale potom som povedala že tu už žiadnu firmu nechcem vidieť... Neviem si predstaviť kolko starostí musí byť s domom. Aj ja dufam že sa mi malá otoči, myslím že teraz nalieha nožičkamy a hlavou mi tlačí do rebier na pravej strane. Stále musím byť vystretá aby mala dosť miesta. Mne lekár vobec brucho nemeral. A tiež velmi priberám. hlavne na zadku a na stehnach sa mi zadržiava voda, lebo nejem vela. Vobec sa už neprejedám. Bojim sa aby sa mi mala pri tom otáčani nezamotala do pupočníkovej šnury... A lekár mi už naznačil že to možno bude na cisarsky. Tak uvidime. Ja som sa mojho drahého pýtala či by chcel prestrihnut tu šnuru. tak povedal že hej ale že sa bojí že to bude bolieť. Ja len dufam že tam neodpadne. Fajčenie... no tak ja som tiež nikdy nefajčila. Ale ani som nemusela lebo u nás sa dosť vela fajčilo. Otec aj sestra fajčievali vo vnutri v byte. Takže ja som v podstate bola pasívny fajčiar. Dosť ma to štve. Ale nič s tým už teraz neurobím. Ale v našom byte je teraz prísny zákaz fajčiť. Na balkone sme urobili taký fajčiarsky kutik s kreslami a tam si možu fajit kolko chcu. Ale vo vnutri ani náhodou. No a moj manžel fajčil kedysi ale to sme sa ešte nepoznali. A teraz ked sa o tom rozprávame tak hovorí že stále má chuť si zapáliť ale ža je rád že nefajčí... Yasmine ale si ma vystrašila, s tým predčasným porodom, hlavne sa šetri. Ešte máte čas. Ja si niekedy poviem že už by som moju malú chcela mať doma ale som rada že je ešte v brušku, tam jej je najlepšie. A so spankom sa to zhoršuje aj mne. Spavam raz na jednom boku a potom na druhom ale už ma tak strašne bolia klby, myslím že stehenné. Ako keby som týžden ležala len na jednom a mala preležaniny. A ja taký spáč... teraz vstávam pred deviatou a už sa mi nechce spať, ale potom cítim aká som unavená. Nohy mi už až tak nepuchnu, manžel mi ich natiera alpou trošku to uvolnuje a aj si ich trochu vykladám... Majte sa zatial krásne :D

21.02.2007 12:22

sirky

Ahojte baby! Konečne sme boli včera s mužom na tej príprave otca na pôrod. Bolo to super. Boli sme tam iba my dvaja a venovala sa nám vyše 2 hodín.Bola uplne super. Mužovi vysvetlila kedy ma treba hodiť do nemocnice, poradila mu ako mi môže pomáhať počas prvej a druhej doby pôrodnej. Vysvetlila mu celý priebeh pôrodu - samozrejme aj mne. Smile Hovorila mi kedy mám ako dýchať a čo treba sledovať. O dva týždne idem k nej zasa na prednášku o šestonedelí a kojení. Inak bola som včera na poradni. Brali mi krv na tie vyšetrenia čo sa ešte robia okolo 34 týždňa no zároveň aj na pečeňové testy. Začalo ma nejak svrbieť telo, tak som radšej išla, lebo ak by bola nejaká porucha pečene, tak je to dosť nebezpečné. Držte mi palčeky, zajtra budem vedieť výsledky.

21.02.2007 16:06

oswa

Ahojte matriosky... Je tu este niektora, ktora dobre spi a ktorej mozem zavidiet?? Ja spim uz fakt hrozne, vcera rekord, 3x za noc na WC a aspon 10 krat hore...Tuto noc som as prehadzovala ako ryba na suchu, na chrbte nemozem, lebo sa idem zadisut, na lavom boku to nejde ani s vylozenou nohou dlho, lebo ma boji klb a na pravom to iste..Ja uz by som sa najradsej zavesila za nohy zos tropu ako netopier Shocked A posledne dni ma sem-*tam hlavne pri chodzi "dole" tak boli,ako keby ma niekto reazl ziletkou..je to dost bolestive, bneviem sa ani vystriet a o chvilku to povoli..Ma to niektora? Som z toho dost nervozna...Musim sa na to opytat dokiho na buducej poradni... Ja som dnes bola u diabetologicky, vysli mi zase na hovno hodnoty, comu aj nerozumiem, lebo doma mi vychzadzaju uplne super, az tak,ze by som mohla zacat jest cokladu (co ovsem nerobim), ja mam asi z nej mindrak...Ani ona tomu enchapala...Tak mi vzala aj zo zilyy , som zvedava ake budu vysledky..Lebo jej glukomer mi zmeral 8,5, moj 7,2..co je teda dost velky rozdiel,aj ekd aj ten moj vysledok nebol bohvieco,ale bol v norme, ten jej bol uz vysoky (dufam,ze rozpravam stale slovensky) :D ::.... Lubi..postrehla si dobre Laughing Krstne meno je Martina :D a pekne si ju nazvala,ze "ucitelka". Moja suseda bola ta v tom cervenom rolaku, sedela hned na kaji pri dverach s takym chvostom. To doktorku mam "okukanu" z oddelenia, ked som lôezala a chodili na vizity, bola fajn, vsetko maminam povysvetlovala, netvarila sa,ze ju niekto zase otravuje..taka razna zena..mala som z nej dobry dojem...Mna zaujima,ze aku kozmetiku odporuci pre babo a take tie veci,ako casto kupat (lebo su an to rozne nazory ) a vlastne vsetlp ma zaujima Laughing Inak to cvicko bolo teda dobre, normalne som sa "narobila"..akosi so odvykla od cvicenia...A normalne mam taku jemnu svalovicku na ramena...Aspon vidim,ako som v kondicke Embarassed A cvicit mozes, ved ja by so tiez este nemala, len tak oatrnne, malo by sa asi az po 36 tt...ale nebolo to nic hrozne...Ziadne cvikyn na vykon...No a mas pravdu, ze pridem s banickou desiatou...Mne uz prislo tak zle, ze som si musela normalne dat hroznovy cukor, lebo som citila,ze uz mi je blbo od hladu...Takze nabuduce so zasobami :D ivus..pokial si pamatam, o brusniciach bola rec ,ked sme rozoberali zapal mocaku..ze sa pri tom jedia brusnice, al. dzus....A s domom si teda uzivate..oto krajsie to bdue, ked uz budete mat po vsetkom Wink Co as tyka fajcenia, som zaryty nefajciar..aj ekd u nas fajcili vsetci (mama a sestra stale, tatko nastastie prestal..., moj muz nikdy ani nedzral ciguv ruke..ten je na to uplne alergicky...Ja som aj skusala,ale len ako decko na sk. vyletoch (asi 3x) a niekdy ma to teda nechytilo za srdce , ani som sa nikdy necitila menejcenna v partii fajciarov... :D Janey..a uz som spominala,ze otocit babo moze aj gynekolog, ale robieva sa to az po 36 tt..A bohvie, ci to robievaju vsetci..eln som to kdesi citala...A pokial viem, tak sa nerobi cisar standardne....aj ked je babo ritkou, robi sa asi klasickyyu porod..nie?C o ti vravel gyndos? Yasmine..no tak to ma mrazi, ze hrozi predcasny..Ale uz si v stadiu, ked je babtko vyvinute...aspon nejaka utecha..Ze keby to uz aj bolo, tak bdue o.k.a chudokrvna je kazda druha tehuka...aj ja beriem zelezo...Mne dokina vravela,ze niektore maju zapchu, niektore hnacku a niektorym to nerobi nic (ja patrim do 3. kategorie)..az teda na tu farbu Embarassed Shocked A kolky si presne tyzden? drzkam palce, nech drobec este pocka pa tyzdnov Wink sirky...drzim palce, nech dobre dopadnu testiky

21.02.2007 20:43

Ľubica Krištofová

Ahojky Ivuš,keď ťa tak páli tá záha,možno si len zjedla niečo,čo ti uškodilo.Ak sa ti to už nestane,tak dobre.Ak sa to zopakuje,tak možno sa pridáš do nášho kyslého klubu.Samozrejme ti prajem,aby si s tým už mala pokoj,lebo je to hnus.Aspoň mne osobne to už lezie na nervy. Tvoj muž-už keď on má depku,tak to je asi ozaj na figu.Ak nemáva takéto stavy a teraz ich má,tak asi má prečo.Veď určite to štve aj teba.Keď to bude všetko hotové,tak to bude doslova zaslúžené bývanie.Lebo sa natrápite a vynervujete.Vobec vám to nezávidím.Nechcem unáhliť čas,ale už aby ste to mali za sebou,nech je pokoj.S tými schodami si teda dali načas.Ja by som už asi na nich navrieskala,či nevedia,kedy mali prísť. Fajčenie-možno tomu nikto neuverí (ani moj ocino tomu nechce veriť),ja som ani raz nedala do úst cigaretu.Na strednej som bola v našej čisto babskej triede také svetielko,ktoré sa jediné ubránilo cigarete.Ani ma to nelákalo a nebanujem.U nás fajčil len ocino a fajčí doteraz.Braškovia aj skúsili fajčiť,nezachutilo im to,takže nefajčia.Mamina tiež nefajčí.No a teraz u nás doma fajčí len manžel (nefajčí vela,tak 5 cigariet za deň),,aj to iba na balkone,lebo u nás v byte je vyslovený zákaz fajčenia.Keď k nám príde fajčiar a chce si zapáliť,tak ho pošleme na balkon.Zatial nikto neprotestoval.Keby aj,tak má smolu. Svokrovci keď nekúria,tak preto,lebo šetria drevo a uhlie.Vobec nemyslia na to,že to je dobré akurát tak na chrípku.Možno,žeby svokra zakúrila aj častejšie,aj keď tam nie sme my,len svokor musí potom hubovať,že vela míňa a tak.Aj na peniaze jej tak hubuje,že kde ich minula,že ich preje...a-ospravedlňujem sa za výraz,len citujem.Jasné,veď potom by nebolo na žrádlo pre jeho pooďané holuby,pre neho na borovičku a cigarety.Takže takto to je.Ani sa nebudem rozčulovať.Len som si stále volako na tie jeho moresy nezvykla. Yasmine,ty tu normálne robíš nám všetkým šoky.Len nech to drobček ešte vydrží.Drž sa,nech sa už takáto hroza neopakuje. Janey,možno sa ti malá ešte otočí.Ak nie,tak pojdeš podla mňa cisárom.Ale veď to nie je nič strašné.Hlavne že bude v poriadku,nie?Asi to nie je dostatočná útecha.Ja len,že tiež mám za sebou cisára.Aj ma to vtedy štvalo.No tešila som sa,že sa malá narodila zdravá.Tebe samozrejme prajem,aby sa tvoja otočila. Oswa,pochybujem,že by niektorá z nás spala normálne celú noc bez toho,aby ju niečo nezobudilo.Pri malej som ku koncu už spávala aj posediačky.Teda zaspala som tak a potom ani som nevedela ako,som sa počas spánku posunula nižšie a tak som sa aj zobudila.Bola to fakt exotika.Obávam sa však,že aj teraz tak budem zanedlho spávať,lebo som na tom podobne,ako ty. Nemá tá diabetologička nafigu glukomer?Lebo je to divné,že tvoj meria inak ako ten jej.Ktovie,ako dlho ho už má,či s ním niečo nebude.Aj keď nemám šajnu,či sa také niečo može vobec pokaziť. Aj som myslela,že tvoja suseda je tá v tom roláku,lebo niečo spomínala,že je nedávno prisťahovaná.My máme v rodine Martinu.Jedna je moja sesterka a druhá je moja neterka,bratova malá.To je tiež také normálne meno,ktorým sa nikdy nič nepokazí.Teraz ani neviem,ako ťa mám vlastne volať,keď si tu píšeme.Asi ostaneme pri tom,čo doteraz,nie?A live ťa budem volať po mene,ak nevadí.Cvičiť už asi budem aj ja,aspoň si rozhýbem kosti a uvidím,ako je na tom moja kondička. Dnes sme boli v meste a objavila som pre malého krásne modré čiapočky.Jedna je nebovomodrá a druhá tmavšia modrá.Samozrejme,že som neodolala.Lebo čiapočiek už síce máme dosť,ale všetko také neutrálne farby,nebolo tam nič modré.Manžel si kúpil nohavice.ja somsi nekúpila nič.Zháňam župan,len som zatial neobjavla taký čo by sa mi páčil.Tiež už nemám vela času na to,aby som si ho konečne kúpila. idem si kuknúť volaké ovocie.Oklamem žalúdok,lebo si pýta jesť.Ja už nechcem nič také teraz večer,aby mi nebolo ťažko.

21.02.2007 21:45

ivus80

Ahojte, dnes som bola s malym na urologii a spravili sme si vylet po meste. Boli sme u sestry v praci - tam bol vytah so sedackou, potom v praci u svokry - v hoteli je tiez vytah, v banke su zase otvaracie dvere a zlty vytah, ktory pouzivaju iba zamestnanci, v starom Tescu su voziace schody (eskalatory) a pred Tescom su holuby (vtedy maly hned zabudol na unavu a zo dva razy obehal namestie :D ), potom tam bol vlacik (kolotoc) a nakoniec sme boli este v preslennom vytahu v jednom obchodnom dobe. Domov sme sli autobusom a po ceste od autobusu sme stretli suseda, co ma taky mali dzip na hranie, tak mi odviezol Ondrika rovno pred dvere. Za dnesny den ma moj maly tolko zazitkov :D :D :D Ja aj preto rada chodim do mesta s malym, lebo ho vsetko nadchyna a potom sa nevie zastavit, ked o tom vsetkom rozprava :D :D :D Yasmine - vystrasila si ma, dufam, ze to vsetko bude OK. Neboj sa, ked je maly valibuk, tak sa bat nemusis. No odkaz mu, nech vydrzi, lebo uz mu nikdy nebude tak dobre, ako mu je teraz :D Drz sa!!! Janey - vdaka :D S chalupou je vela starosti, no ale ked sme sa na to uz dali, tak musime bojovat. Niekedy mame obaja chut to predat a ist kdesi na byt. No pri kazdej navsteve mojich rodicov by sme mali na ociach chalupu, lebo vlastne staviame v zahrade mojich rodicov. Tak neviem, ako by sme sa citili, ze sme to nedotiahli do konca. Tak bojujeme. A povedz muzovi, ze keby sa pupocnik neprestrihol a nepodviazal - babo by vykrvacalo a prestrihnutie urcite neboli. Teba na milionpercent nie a podla mna ani to babo. Sirky - drz sa, tie problemy sa Ta akosi drzia. Dufam, ze skoncenim tehotenstva sa skoncia aj problemy. Nech si materstvo vychutnas uz bez zbytocnych starosti. Oswa - aj ja nespavam dobre, ale to sa so mnou vlecie odvtedy, co som porodila prve Rolling Eyes :D Ano - brusnice sa rozoberali pri problemoch s mocakom, dobre si pamatas. Veru, ked uz budem byvat, uz sa budu aj problemy inak riesit. Akurat ma dnes oco dorazil, ze keby bol nami, tak do pracovne nedava vanu, ze on ju v pracovni ma, ale nikdy ju nepotreboval. Typicky neprakticky chlap. To sa uz ani neda spocitat za tie roky, co tu byvame, kolkokrat mama vo vani v pracovni namacala pradlo, kolkokrat skrobila vo vani, kolkokrat sa pralo v rukach a podobne :D No co uz, aj taki su chlapi. Esteze ma moj muz pochopil, ze vana v pracovni ma opodstatnenie. Aspon cosi :D Ked je male otocene ritkou, tak sa rodi normalne, pokial su nozicky hore a rovnako ulozene. Pokial je jedna nozicka tak a druha inak, ze nie su spolu, tak radsej ide cisar, aby sa nahodou babo nezakliesnilo. Lubi - aj dnes ma palila zaha. Ja uz neviem, co som pojedla. Moznoze ma pali z hroznovej malinovky. Uz som ju dlho nepila, inak ju velmi milujem. Vcera som si ju kupila a aj od vcera ma pali ta zaha. Asi to bude z toho, musim to presnejsie zistit. Dnes mi celkom pomohla vianocka s maslom a lekvarom. :D Ozajl, drzali ste dnes post? Ja som sa trosku snazila menej jest, ale prisne som ho nedodrzala, lebo tehotne nemusia, aby neuskodili babu. Aj tak ma ta zaha palila, tak mi ani nechutilo. Ale moj muz si dal polovicu pastety :D Zabudol, ze je popolcova streda :D Ale ved preto sa nestriela :D Moj muz je citlivy, nema problem sa rozplakat napriklad pri Poste pre Teba. Takze ho niektore veci vedia rozhodit a zase ine, co by ho mali rozhodit - tak tie sa ho ani nedotknu :D Jeho proste hneva to, ked si nieco naplanuje a nedari sa ani z rychlika. Ale ako sa vratil od suseda, bol uplne vymeneny, este ma aj vybozkaval a ked videl tie fliacky, taky bol rad :D A dnes je uz uplne v pohode, tak som rada. Ti majstri su velmi dobri - malo beru a pracuju ozaj poctivo, preto maju aj vela roboty a nestihaju. Aj u nas si mysleli, ze budu robit dva dni a robili tri, lebo jednoducho sa niekedy nestiha, co by ako chceli. Moc nechlastaju, asi 4 dcl vodky na troch chlapov na 10 hodin a jedno dve pivka. To je rozpravkovo malo, ini chlascu a hov.. robia. A vidis po nich kvalitnu pracu. Preto sme cakali. Lubi - verim Ti, ani ja som nikdy nemala cigu v ustach. Ale sranda, niekedy sa mi veru sniva, ze si tak schuti zafajcim, normalne mam v tom sne pozitok. A to mi fajcenie velmi smrdi, az mi byva niekedy z toho tazko. Ti starsi ludia su niekedy na hlavu - sisi. Moj starky kuri len v hale, kde je telka a kde sedavaju navstevy. V izbach sa zakuri iba na vecer a ked je vykurene vypina kurenie. Kuri plynom. Starkej v kuchyni vobec nekuri. Moja starka musi menit kazdych 5 rokov kuchynsku linku, co je tak splesnena a zhnita (vela vody, ziadne kurenie), ze ked ju chlapi vynasaju, tak sa mi rozsypa v rukach Rolling Eyes Vsetko je pre nic drahe a pritom dochodky maju slusne. To je taka povaha hlupa. No co uz. A velmi dobre poznam situaciu, ze zena len mina peniaze, nesetri, ale muz si dopraje - chlast, cigy a na hobby Evil or Very Mad Nastastie to nie je moj pripad, ale poznam takych ludi. Moj muz mi zo zaciatku nadaval, ze kde davam peniaze, ked ich tolke minam, no vzdy som mu povedala, ze dobre, ze mu napisem, co treba kupit a bude denne kupovat potraviny on. A potom uvidi, kde tie peniaze davam. Uznal, ze mam pravdu, lebo sem-tam mi chodi do Hypertesca kupovat potraviny a chodievame spolu aj do Metra, tak vie, ake strasne su ceny. Tak uz nic nevravi. Ked idem kupit cosi drahsie, vzdy sa s nim poradim, vzdy mu poviem a aj on mne. Tak zatial pa, drzte sa.

21.02.2007 22:17

Kukuc

Ahojte tehulky Dufam si ma este pamatate, lebo v poslednom case som sem pisala len velmi velmi malicko... Ale rada by som sa zas pridala Rolling Eyes Laughing ak mozem Confused:

21.02.2007 22:25

Lusisia

oswa milacik, ked ta citam o tom Tvojom spanku a bolestiach v klbe, to akoby om ja citala... A mna este do toho maly kope... Ked si kone cne niekedy najdem miesto na chvilku, tak maly si zmysli, ze jemu tak pohodlne nie je a kope na jedno miesto tak, ze sa musim pohnut Shocked O tom klbe a pichanie tam dole ako so ziletkou to mam aj ja... Bola som s tym aj u fizioterapeuta (ci ako sa to pise po slovensky) U nas v UK na tuto chorobu maju aj nazov, vola sa to ze Pelvis Discomfort a ma to vraj kazda tretia zena... Treba si davat pozor, ako chodis a stojis a tak... Ja som koli tomu musela aj skoncit v robote o tyzden skor, lebo to uz bolo na nevydrzanie... A doktorka povedala, ze si musim davat pozor, lebo mam este 7 tyzdnov a ono to moze byt az take zle, ze budu musiet vyvolat porod... Vraj ak Ta to velmi bude boliet, tak si mozes dat paracetamol, mne to pomaha... A physioterapeutka mi dala este dva take pasy... Jeden musim nosit stale a druhy len ked stojim alebo chodim (ale este som ho nevyuzila vela... Straaasne mi to pomaha... Vcera som ho nemala, lebo sa mi pral a vecer som nemohla ani po schodoch vyjst... Skus sa popytat doktorky, ci take nieco nie je aj na SVK, inak by som Ti nieco zohnala tu, lebo viem, ake to je neprijemne a ako to boli a ten pas naozaj pomaha... No a este mi povedala, ze si nemozem rozkrocovat nohy, nemozem plavat prsia, po schodoch by som mala chodit len po jednom a ked stojim, tak nemozem stat na jednej nohe. A ak nieco tazsie vlacis v rukach tak musis mat vyvazene narovnako... Ale teraba sa sterit ;o) Mne pomohlo, ze sme si dali 3 vankuse pod madrac na posteli, takze mam nohy vyssie... A ked sa nevsypim uz dlhise, tak si dam paracetamol vecer a spinkam kraaasne ;o) Ale odkedy, ako mam tie pasy, tak uz som si nedala paracetamol... Wink A ja som si vymyslela taku rutinu, ze ked idem spat o 12tej, tak vydrzim neist cikat az do 6tej, co je super... Takze sa 6 hodin vyspim niekedy aj bez zobudenia... ;o) A potom si este poobede schruplnem tak okolo 1 na 2 hodinky, dobijem baterky a ficim do 12 zase ;o) Ale snazim sa vela pit len do 5tej poobede a potom uz len trosku. Medzi 10 a 11 vela cikam a potom este sa donutim o 12 pred tym, ako idem spinkat a ked sa rano zobudim, tak vyslopem pol litra vody... Velmi mi to takto vyhovuje... Tak neviem, ako mi to este dlho vyzdri, ale dufam, ze este aspon 4 tyzdne a potm sa uz babo moze narodit, hehe Wink Tak dufam, ze som Ti aspon trosku pomohla, ale setri sa, to je hlavne Wink

21.02.2007 22:28

Lusisia

Kukuc, no jasne, ze si Ta pamatame, teda aspon ja ;o) Si ako ja, ja som to tu tiez asi posledny mesic zanedbavala, ale uz som na materskej, tak mozem zase sa venovat.... Aj ked este najblizssi tyzden to bude take sporadicke, lebo sme sa stahovali a nemame este net doma, ale v stredu nam ho pridu zapnut ;o)

21.02.2007 22:36

Lusisia

oswa a s tymi cviceniami si davaj pozor, lebo ja som tiez robila yogu a koli tym klbom a panve uz nemozem, lebo sa nemozem rozkrocovat.... A vraj aj pred porodom ma budu merat, ze na kolko centimetrov sa mi daju roztuahnut nohy bez belesti a napisu mi to aj do tehotenskej knizky, aby ak nahodou budem mat epidural, tak by som bolest necitila, tak aby mi zbytocne neroztahovali nohy, lebo vraj po porode by som to tak skoro nerozchodila, ked ta epiduralka vyprcha... Ivus ohladom tych brusnic, to nie len v tehotenstve.... V malom mnozstve neskodia ale vraj nase telo vie spracovat brusnice a dzus z nich, len ked mame zapal moc. ciest... Inak sa to tam niekde nieco uklada, ak to konzumujeme v nadmernych mnozstvach ;o)

21.02.2007 22:52

Lusisia

Inak ja som v 30 tyzdni mala brucho 35 cm!!! Aj ma poslali na vysetrenie, ze ci nemam vela vody, ale vraj je to len velke babo... Teraz neviem, idem na kotrolu na buduci tyzden... Inak co je s Norikou, mala babo, ci co??? Sa tu neviem docitat... Sirky, nechcem, aby to tu vyznelo blbo, ale nedalo by sa ti ten tvoj ticker dat pod prispevky do podpisu, radsej ako pod meno... Lebo potom to tak zuzuje a zle sa to cita, lebo je to zbytocne natiahnte... Ale ak nie, tak si zvyknem Wink

22.02.2007 11:13

sirky

Lusisia - no pokúsim sa to nejak napraviť. Len ja som na takéto veci taký antitalent, ja som bola rada že som to tam vôbec nejako dala. Smile . Poraďte mi ako to mám nadstaviť aby to bolo na tej druhej strane. Laughing Čo sa týka pálenia, tak aj ja mám strašné pálenie. Už som vyskúšala všeličo, no nič mi nepomáhalo. až mi známa poradila zjesť surovú mrkvu a zdá sa mi že to mi trocha pomáha.

22.02.2007 11:19

sirky

Baby a neviete ako je to so šoférovaním? Ja Viem že by som nemala šoférovať, lenže ked som ako spolujazdec, tak po 5 km mi je už totálne zle. Ked šoférujem, tak sa cítim uplne dobre. Len som počula také niečo že od 8 mesiaca ak žena šoféruje, tak môže dostať pokutu. Je to prevda?

22.02.2007 11:38

Zzuzi

ahojte bambulky :D Vidim ze nas niektoré problémy nechcú obchádzat. Yasmine - nech to ten krčok vydrzí, oddychuj, lez, nenamahaj sa. Uvidis, bude to dobré Wink Ja som bola tento týzden na poradni aj na prietokoch a je to ok :D Maličký má 1,7kg Laughing Akurat ma zarazilo, ze za celé tehulkovstvo mi lekárka nezobrala ziaden výter. Casto som jej vravela, ze mam vytoky a nezdali sa mi ako tie tehotenské. A ona volným okom zhodnotila ze je to ok Confused Uz ma to nastvalo a poziadala som ju o kultiváciu. Tak uvidíme kto má pravdu!!! Baby neviete ako je to s otcom pri pôrode? Mne povedali, ze sa nic neplatí ale "asi" sa musí absolvovat tá predpríprava. No a na to sa mi velmi nechce. Rolling Eyes Oswa - ako to je?? Ty tam chodís dobrovolne? Nespomínali tam niečo podobné? Vies, ja som na rizikovom, väčšinou lezím, tak nechcem niekde vysedávat, nechcem riskovat. Drzkajte sa babulky, tak sa nám to kráti, o chvílu máme tých nasích "futbalistov" vonku Wink

22.02.2007 11:42

Zzuzi

- kod z tikeriku si v Nastaveniach - v Osobných údajov - skopíruj do Podpisu :D A to so soferovanim - neviem. Nič podobné som nepočula.

22.02.2007 12:02

sirky

Zzuzi - s tým otcom pri pôrode je o rôzne ako v ktorej pôrodnici. Tam kde budem rodiť ja sa paltí 500 Sk a otec nemusí absolvovať prípravu na pôrod. No my sme ju aj tak absolvovali, a neľutujeme. Mužík sa veľa vypytoval. Smile Tú prípravu otca na pôrod fakt odporúčam.

22.02.2007 12:08

sirky

Zzuzi no skopírovala som to , ale prečo tam nie je obrázok?

22.02.2007 12:13

oswa

ahojte matriosky... :D Tak ako ste sa vyspali? No ja uz to vidim tak,ze najblizsi rok sa nevyspim Shocked Laughing Prevalujem sa ako ryba na suchu (skor nosorozec)...ani na jednom boku bevtdrzim dlho,na chrbte ani nehovorim..A ked som konecne nadranom zaspala, rano o 6 50 ma zobudil telefon, myslela som,ze dotycneho poslem asi kade lahsie... Twisted Evil baby...zajtra mame tu prednasku s detskou pediatrickou..nenapadaju vas nejake otazocky, co by som sa mala opytat?? Mne sa take kraviny snivali,ze az..o LENINOVI!! No pochopite!! Ze ma matal jeho duch....Mne uz asi vazne sibe Idea Co sa tyka fajcenia este..tak aj ked k nam pridu fajciari,ani sa o tom s nimi nebavim,ci chcu fajcit..Ak chcu, idu an balkon,alebo v lete dole pod vchod..No neexistuje,aby mi niekto hulil doma...ani vlastna mamina nemoze..Dokonca ona je silny fajciar,ale nai ona si doma nefajci..len na balkon...No z toho by som bola chora,keby moj vyvonany bytik smrdel od cigariet... Ja mam rada kadejake vone do zastrcky,v onne tycinky a tak...a nie smrad! Janey..na stranke ww.mamatata.sk najdes clanok a polohe dietatka koncom panvovym...ak by si nenasla,daj vediet,dam ti link Lubi..ani ja akosinmtomu nerozumiem,ako to,ze maraju tie stroje inak..Nema sa tam co pokazit..to je na čip a meria to vlastne same....a mam dobry tip na zupan..v tej bude zo spodnym pradlom..Ale su strasne drahe, takze asi nic Wink ivus..si riadne zbombardoala doktora na Mama a ja otazkami Wink s topu zahou si nerob starosti..NIkdy som s tym enmala problemy, ani v tehu,az od toho 32 tt sa ma to nejak drzi,ale nie anmstastie stale,ale len sem-tam...Tuk,tuk..nech nezakriknem,lebo mi to islo pekne na nervy..Velmi zle mi robi,ako som zistila,cervena parika (ked je maso na stave,ale. granadit ani nehovorim..to som skoro nevydrzala)..Ivus,..nakolko som ja veriaca "svojim sposobom", tak post nedrzim...Ja drzim post ale uz 3.mesiac..dietka Wink . U nas sme problem s financiami vyriesili velmi rychlo, ked sa drahy divil,ze kde idu 2 vyplaty..Zaviedla som zosit, kde pisem po mesiacoch,co sa kupi atd...a povedala som,mu ze nech mi uakze zbytocnu vec..a bol pokoj :D Lusisia...to kope aj mna...ale to uz je len ceresnicka na torte Wink A co amm orbit proti tej bolesti?? Mna to boli len v spanku..ked ldho elzim na jednej strane a objavilo sa to len v tehu..Tak dufam,ako prislo,tak aj odide,...Zahopsam si na fitlopte, hadam sa mi ulavi, aj na krize. Si zlata,ze by si mi to pozhanala...lenze neviem ,neviem..na tie 4 tyzdne Exclamation A ja sa na EPI nechystam....takze bduem nozky roztahovat podla seba Embarassed Norika mala len nejake problemy,ale uz je o.k...babatko je este v brusku Wink Kukuc..opéat vitaj..Ako zvladas skolu,manzelstvo a tehotenstvo? sirky...o tehotnej vo vyhlaske nic nie je..akurat som si myslela,ze nemusi byt priputana (raz ked zastavili mojich znamych a tehotka nebola priputana,nic nepovedali..ze je to o.k.),ale vraj je to povinne. ak sa citis dobre, tak preco nie?? Aj ked ja nesoferujem od zaciatku tehu..Asi len 2 x v 3 mesiaci...Uz mi brusko zavadza a nikdy nevies,aky blb do teba vrazi...Predsa je tam ten volant... Zzuzi...vyter mne brali hned na zaciatku, z krcka (ale to preto,ze mi ho uz davno nebrali) a dalsie vytery sa robia okolo 36 tt..z posvy..takze ta to asi este len caka...U nas priprava pre otcov nie je povinna, a za otecka sa plati u nas 200 Sk,ale v kazdej nemocnici je to individualne. NIekde dokonca chcu aj tie kurzy pre tata povinne...Skus si zavolat do porodnice, kde budes rodit..

22.02.2007 12:31

oswa

Laughing

22.02.2007 12:32

oswa

Wink

22.02.2007 12:33

oswa

No kooooooooooooooooonecne som na ten ticker prisla..ja som tam stale pchala HTML format..

22.02.2007 13:23

Zzuzi

sirky: Zzuzi no skopírovala som to , ale prečo tam nie je obrázok?
no skopirovat musís KOD, nie linku, mne berie BBcode, ale napr. Oswe zobralo HTLM format. Tak skús. a diky za infošky :D

22.02.2007 15:24

oswa

Zuzi..praveze HTML NEBERIE...tam som robila aj ja chybu

22.02.2007 16:04

sirky

Baby mna už asi klepne. volala sam za výsledktých pečenových testov , no pán doktr ich neprinieslo. takže najskorej budem vedieť v utorok. jaj, zasa sa môžem stresovať. ZZuzi - inak díky za tú navigáciu, konečne sa mi to podarilo Smile

22.02.2007 16:06

sirky

Kočky a od kolkého týždňa sa chodí na ten prístroj čo zaznamenáva tlkot srdiečka a kontrakcie?

22.02.2007 16:10

sirky

bože, už som taká nervózna, že ani písať neviem. Laughing

22.02.2007 16:47

katy22

cafte matriosky tak vidim ze cim blizsie k terminu tym sa nas tu viac zlieza :D :D parada ja som dnes bola na poradni a nastastie je vsetko ok, som sa bala, ci po otm kasli este budem mat krcok Cool ale je tam a drzi v nezmenenej dlzke. tak aby som nakoniec este neprenasala Rolling Eyes a ked sa ma doktor pytal ako sa mam tak som mu povedala ze AKO MOBY DICK tak sa zasnmial. vsetci mi vravia za mi za posledny tyzden velmi narastlo brucho. snad nebudeme mat slonicatko Very Happy k soferovaniu - ja soferujem takmer denne u nas po meste a raz za tyzden jazdim do trencina k lekarom. ale zvladam este aj blavu, sice nie na jeden raz , musim dat prestavku u sestry na pol cesty. aj teraz v nedelu ma to caka. priputam sa normalne, je to bezpecnejsie a aj prudke brzdenie babetku neublizi. radsej ako narazit hlavou na volant. konecne som a dostala k praniu a zehleniu mini veciciek, akosi mi to ide lepsie nez tie nase velke Laughing a snad sa sem uz dostanem castejsie. ved nas uz tusim predbiehaju aj neskorsie terminy Cool Laughing

22.02.2007 18:28

oswa

sirky...tlkot srdiecka zaznamenavaju hodikedy...to su rozne pristroje ako na prietoky..Mne srdiecko robil v nejakom 29 tt a robi sa aj v 20 tt .. Prietoky sa robia tak medzi 34-36 tt,mne to bude robit buduci tyzden v 35 tt... drobcek prave cikutka..je to sranda Cool

22.02.2007 18:50

meloa

Ahojte tehuľky. Dlho som sa neozvala, ale nejako som nestíhala, idem si vás prečítať, teraz už budem mať viacej času, nakoľko už dovolenkujeme. Inak so spaním mám také isté problémy ako spomína Oswa či Lusisia. A aj také podsobné bolesti tam dole, niekedy mám problém aj nohu nadvihnúť. Yasmine držte sa obaja, dohováraj malinkému, nech si ešte vegetí v teplúčku a veľa oddychujte. Inak, ja som ešte vôbec neni pobalená a ani nemám poprané vecičky pre malé, normálne sa hanbím, ale nestíhala som doteraz Embarassed Embarassed U nás sa platí za otecka 200 Sk, a za epiduralku okolo 4000 - 5000 ak som dobre informovaná, ale ja to nechcem - chcem si to "vychutnať" :D Oswa aj my chodíme na tie cvičenia - teraz máme aj s oteckami - dýchame, akože tlačíme, masírujeme, cvičíme a tak. Nabudúce berieme ako porodiť placentu, neskôr si pozrieme pôrod, pôjdeme aj do tej našej pôrodnice a potom máme kojenie a kúpanie - sú tam také bábiky. Ozaj , chcem sa spýtať či niektorá aj praktizujete masáž hrádze? A čo hovoríte na pitie čaju z malinovníka? Tak sa zatiaľ majte krásne - opatrujte pokladíky v bruškách, ja si vás idem prečítať.

22.02.2007 20:15

ivus80

Ahojte, dnes som si dala dobre do tela, pozametala som si buducu chalupu, az tak dobre mi padol takyto telocvik. Kukuc - jasne, ze si Ta pamatam :D :D :D A nevidim dovod, preco by si sa nemohla pridat do diskusie, vsak aj Ty si nasa :D Lusi - vdaka, uz som sa rozpamatala o tych brusniciach. Norika ma dva a pol rocnu dcerku Barborku a je, tusim z PD, alebo niekde odtial. Teda tu sponu si mala v 30 t.t. poriadne velku. Pisala som doktorovi na forum a on mi napisal: "spona fundus je nepresná. Ak ste v norme i keď na hranici tak sa neznepokojujte. Ultrazvukové vyšetrenie je najpresnejšie a keď Vám lekár povedal, že je v norme, tak sa nemusíte trápiť". Mne uz preslo to palenie zahy, nastastie to nebolo ze tej hroznovej limonady. To som rada, lebo ju priam milujem. Mnam. Sirky - so soferovanim Ti neporadim, nemam vodicak, ale poznam zeny, co sa same na porod odviezli. Prinajhorsom povies, ze uz ides rodit a nemal Ta kto zaviest. Mozno Ti este spravia predvoj a pojdes rychlejsie :D :D :D Teda baby, pokusim sa aj ja dat tickerik, no som tiez antitalent na tieto veci, tak neviem, ci zase neschaosim. Oswa - fandis si :D Ze najblizsi rok sa nevyspis????? Zo srdca Ti zelam, aby to bol len rok. Ja nespavam uz tri roky Rolling Eyes Ale take je materstvo, aj nespanie k tomu patri. Niekedy si zo zufalstva uz vravim, ze snad sa aspon v hrobe vyspim. Ale da sa to zvladat, zvyknes si a najdes si ten system, ako sa vyspat, aj ked sa za noc zobudis viackrat. Pri tej pediatricke sa spytaj napriklad na pretahovanie pipika, kedy s tym treba zacat a do akeho veku je dobre, aby sa uplne pretiahol. Potom napis, lebo som pocula viacero nazorov, tak ma zaujima kazdy dalsi. Lenin Confused: :D :D :D No paradicka. Uz som si myslela, ze iba mne sa len kraviny snivaju :D A ked pises o tych voniach do zastrciek a pod. - vraj to skodi babetkam, lebo do vzduchu sa vyparuju volake tie esencie. Aj na to sa mozes spytat tej pediatricky. A co sa tyka vyterov, tak mi robila na zaciatku tehu pri oboch a potom pri prvom asi v 36. t.t. a potom po skonceni sestnedelky, no a na preventivnej prehliadke. Dnes som sa dozvedela, ze mame na ulici dalsiu tehulku, termin ma v juni. Sirky - na monitor sa chodi posledny mesiac, t. j. 4 - 5 tyzdnov pred porodom. A klud, neboj sa, bude dobre, ved uz sme skoro pred cielom, uz mame vela toho za sebou, tak tych par dni zvladneme :D Meloa - ja pijavam tehotensky caj, kde su malinove listy. A vraj aj jahodove listy pomahaju na lepsi porod. Tak zatial len tolko, akasi som zase hladna, furt len zerem. A potom ze vela priberam. A co mam robit? :D Pa

22.02.2007 20:29

ivus80

No, volaco som vykuzlila, som zvedava, co to bude Exclamation Vyzera, ze sa to podarilo. Skusim este vlozit tickerik Ondrika, ci sa mi to podari :D