1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

11.02.2007 18:07

vivien

Ahojte, tak uz sme doma... Tak dostala som vaginalne tabletky, dali ma aj na monitor, , ale co ma znepokojilo je, ze mam presiakli krcok, pytala som sa co to znamena, tak ze mi makne krcok... Tak mam trosku strach, chcela by som aspon 4 tyzdne vydrzat... Tak zatial tolko, pa.

11.02.2007 19:11

oswa

vivien..nic si z too enrob...mykoza je v tehu casta... Crying or Very sad Co sa tyka krcka..tak pdola tehu knizky aj aj ho mam makky..ale dr.nic nevravel,tak sa neznepokojujej..On by mi urcite povedal,keby o nieco slo...tak sa neznepokojuj... Laughing ivus..ja mam po starosti..ja sa holim stale (dokonca j v tychto stazenych podmienkach :D ) a ja som za klystir (moznoze budem hovorit inak, ked si to uz odskacemň...zda sa mi to akesi hygienickejsie...Predsa..keby bola nehoda a babo sa pritom narodi..aj ked aj atke sa stava a oni su an to zvyknuti..radsej tomu predist Shocked Ivus u nas je tiez vaan..ale akosi nezvazujem tuto moznost....Asi klasika...Inak som na to citala priaznive ohlasy, a od rodiciek,aj od gyndosov..Hlavne to pomaha v tej 1 dobe...A vraj sa to prvorodickam neodporuca...A neviem o nikom z okolia, kto by rodil takto....tak sa nemam ani koho opytat osobne...Ivus..Co sa tyka intinity..my tu mame taku malu (az rodinnu) nemocnicu, co som bola parkrat v nemocnici, ajsestricky uz poznam (aj za gyndosom chodim na oddelenie), takze mi to pride take intimne...Neviem si fakt predstavit rodenie na Kramaroch (priklad), kde okolo teba stoji 20 ludi vratane medikov...U nas aj an vizity chodia max.3 doktori+sestra Wink Ale ajsne,ze keby som usela taks a prisposobim..Nie som zase nejaka cintlavka... Tak sa mavajte,zajtra idem prvykrat na profylakticku pripravu..Som zvedava,co to bude.... Laughing

11.02.2007 19:21

sui

Ahojky tak som tu zasa - ešte raz vám ´dakujem za milé privítanie... myslím, že oveľa častejšie prídem medzi vás, keď malá už bude fit a bude v škôlke...ona je taký môj "cecok" hoci má 5 rokov-...ale všade kde sa pohnem, chce byť aj ona Rolling Eyes Laughing A kedže PC a net máme asi tak mesiac, tak jej je to vzácne,a akonáhle ho zapnem, je tu nacapená a takéto kukadlá Shocked váľa.... Inak som z Martina a mám 29 rokov. Wink - pre tie, čo sa pýtali Wink

11.02.2007 21:19

Ľubica Krištofová

Ahojte. Tak ďalší víkend je preč.Švagrinka je už doma.Včera prišiel aj jej drahý,tak dnes išli domov spolu.Normálne mi ostalo smutno.Ale budúci víkend ideme my k svokrovcom,tak sa zas uvidíme.No a slúbili,že keď sa malý narodí,tak sa uvidíme častejšie,keďže budú krstní rodičia.Keď sme boli na sone,tak švagrinka bola s nami a povedala,že má z toho zážitok jak hrom.A že teraz sa na malého teší ešte viac,keď ho takto videla. Ivuš,aj mne ostali tie chrániče.Tiež som myslela na to,že ich buď riadne vyvarím,alebo si kúpim nové.Ten článok v časopise som čítala aj ja.Veru detičkám,ktoré majú také problémy,že musia ísť k tomu doktorovi,nie je čo závidieť.Ani ich maminy z toho určite nie sú nadšené.A tie srdiečka,asi som si ich nevšimla,alebo čo.Pri tom mám tú motorku na očiach každý deň.Zaujímavé,lebo ja som ten typ človeka,ktorý si všíma detaily. je dobré,keď je niekto,kto rozumne vysvetlí,prečo je lepšie to holenie a klystír.Teraz,keď som si toto prečítala,tak sa tomu nebudem brániť.Veď koniec koncov,to holenie podla mňa nie je až také strašné.Klystír som ešte nezažila,ale nechám si poradiť.Ja budem rodiť asi tak,ako si to nazvala-klasika.Aj som myslela na vaňu.Na to sa ešte u nás povypytujem a podla toho uvidím.Hlavne,nech to zvládnem.trošku sa aj bijím,ale na to nemyslím,lebo to vraj zťažuje porod. Oswa,ja si tiež balím veci najradšej sama.Dokonca aj keď ideme na víkend k svokrovcom,tak tašku balím ja.Keď manžel z tej tašky niečo potrebuje,tak mu poviem,na ktorom mieste to v nej nájde,aby mi to tam nerozhádzal.Čo sa týka návštev v nemocnici,tak u nás to bude asi takto-prídu nás pozrieť naši,samozrejme manžel s malou,brat so ženou a ich malou a budúci krstní rodičia.Ešte možno jedna kamoška.To je všetko.Svokrovci určite neprídu.Lebo svokor musí mať odvoz autom,aby niekam bol ochotný ísť.Jednoducho hajzel fajnový.Neprišli pozrieť ani malú,keď sa narodila.Najprv sme sa museli ukázať my u nich.A oni prišli len vtedy,keď mala malá krstiny.Moj druhý brat s frajerkou býva v Ba,takže prídu,až keď budú krstiny.Keď sa malá narodila,tak neprišiel.Ani na krstiny,ani na malej 1.narodeniny.Teraz mi nasluboval,že prídu aspoň malému.Tak som zvedavá.Ja viem,že chodia obaja do roboty a tá cesta tiež stojí peniaze ale myslím že takú príležitosť by si nemal nechať ujsť.Každý má na tieto veci iný názor.No a ostatná rodina,kamošky a známi prídu,keď budeme doma.Aj mi to tak vyhovuje.Ale už som sa vyslovila,že prvý týždeň,ako budeme doma,nechcem žiadne návštevy.Aj potom sa s ostatnými dohodnem vždy tak,aby som tu nemala každý deň niekoho nasáčkovaného. baby,už sa nám to kráti.každým týždňom sme bližšie k tomu,aby sme sa mohli tešiť z našich drobčekov.Ja sa tak strašne teším,že sa to ani nedá povedať.Malá každý deň príde,vyhrnie mi tričko a pohladká bruško.Skvelý pocit.Možno ani nebude tak žiarliť tak,ako si myslím.Bodaj by to tak bolo. A ešte sa vás chcem opýtať,či nemáte niektorá receptík syrovú na omáčku na masko,keď to chcem dať zapiecť.Jeden recept mám,ale nie je tam syr.A nie som si istá,čo také tam treba dať.Ak niečo také máte,tak mi prosím napíšte.Ďakujem.lebo ja strašne lúbim syr a také niečo som ešte nerobila a chcem vyskúšať. Už ma bolí zadok,tak si pojdem trošku vystrieť a vyložiť nohy.Malý dáva ako vždy zabrať.Je hlavičkou dole,ale chrbátik ma raz na pravej a raz na lavej strane.Je to exot malý.

12.02.2007 11:05

sirky

Ajojte! oswa - ja som do ceptry zavolala na tú infolinku, kde si ma nezáväzne zaregistrovali, dala som im adresu a o pár dní mi poslali všetky info vrátanez zoznamu možného využitia a aj čisté zmluvy. no a ked sa rozhodnete pre odber tak ich vyplníš, pošleš a oni ti späť potom pošlú jednu kópiu a aj zálohovú faktúru na 8400 Sk. janey - podľa mňa je ten odber krvi dobrá vec , a ked ta zaujala tá relácia tak sa prípadne telefonicky zaregistruj a oni ti pošlú všetky info. o odbere aj so zoznamom chorôb na ktoré sa to dá využiť. je tam toho naozaj dosť. my s mužom sme tiež hovorili,že koľko penazí minieme na sprostosti. a toto je na dobrú vec - aj ked dúfam že to nikdy nevyužijeme. ale nechceme si v budúcnosti vyčítať že sme si to nedali odobrať. čo sa týka skladovania,tak neviem kde som čítala že použili túto krv po 20 rokoch od uskladnenia, a vôbec sa neznehodnotila. ivus80 - ja som rozmýšlala nad pôrodom do vane, ale rozhodla som sa pre klasiku. inak jedna pôrodná asistentka hovorila že robila v nemocnici kde mali x možností rodenia, ale že skoro vôbec sa to nevyužíva, jednoznačne prevažuje klasika. no a čo sa týka klystíru, počula som že v lekárni predávajú nejaký klystír v takej malej fľaške a že je veľmi dobrý. no ja som určite za klystír aj za holenie,predsa je to hygienickejšie. vivien - ja som sa tiež išla vyškrábať, a dávala som si asi týždeň canesten masť, no nejak nepomáhalo, tak som šla k doktorovi a ten ma ,,prepláchol" a mala som pokoj. Smile)). nejedz moc sladkého, lebo to tomu svrbeniu môže len dopomôcť. Baby, inak zajtra ideme s mužom na ,,pripravu otca na pôrod" :D Som zvedavá ako sa to bude mužovi páčiť. Dúfam že ho to neodradí. Laughing . Inak zajtra mám aj poradnu, takže uvidíme či sa ten môj krček neumúdril.

12.02.2007 11:34

katy22

ahojte matriosky tak ja som dnes bola zase u doktorky, dostala om ine antibiotika, silnejsie, pretoze mam vysoke zapalove parmetre v krvi ( sedimentacia 100 ) cize mi ten penicili vobec nezabral Sad aspon ze uz nemam teploty mam zapal hlasiviek a trachey a hrtana...ma asi slahne a navyse - klasika - po antibiotikach sa mi spravila mykoza aj ked uzivam lactovitu. takze pokial to do stredy neustupi, musim ist na gyn po tbl alebo masticku. tak sa opatrujte a hlavne budte fit papa

12.02.2007 14:32

ivus80

Ahojte, Vivien - vcera som videla v Tescu tie chranicky na bradavky za 69,90 Sk. Ja si idem kupit tiez nove, ale az led budem v porodnici a bude mi ich treba. Lebo som tie po Ondrikovi vyvarila a volake ostali take akoby matne, co sa mi predtym nestavalo. Mozno to bolo tym, ze vyse roka len tak boli odlozene v krabicke. Pre istotu si ich vsak beriem do porodnice stare a ak bude treba nove, tak sestra mi ich kupi, oproti jej robote je predajna so zdravotnickymi potrebami a hned vedla jej prace je zase nemocnica, takze hned, ako budem potrebovat nove, budem ich mat. Neuveris mi, ale mna od vcera svrbela skatulka, tiez som si myslela, ze pojdem, no jemne som si namastila Candibene kremom (dufam, ze mozem Embarassed ) a uz je po tom. Ladujem do seba acidko a oblukom sa vyhybam sladkemu. Pre istotu si dam pauzu od sladkeho este zajtra a uvidim, ci sa vrati alebo nie. Ale snad nie. A vraj na prevenciu je dobre Tantum Rose - ako obklad na vlozku alebo ako sedaci kupel. Jeej - vydzr, snad ten makky krcok nebude az taky makky Confused Nechaju Ta doma alebo v nemocnici? Drz sa!!! Oswa - ja som mala teda statocne vyprazdnene creva "vdaka" klystiru a i tak som pri tlaceni citila, ako mi utieraju analny otvor (popisala som to odborne, lebo neviem, ako to jednoduchsie nazvat Embarassed ), takze naozaj sa preto netrap, oni s tym dokonca pocitaju!!! Je to prirodzene. Aj ked nie moc prijemne, ale co uz. A budes rodit v Bojniciach? Ci v PD je tiez porodnica? Lebo svagrina rodila druhe v Bojniciach a pochvalovala si tiez tu rodinnu atmosku. Prve rodila v ZA, tak vedela porovnat. Ja som bola raz v Bojniciach vypocuvat jedneho doktora. Fakt mala nemocnicka oproti tej zilinskej. A to som este nikdy nebola na takych Kramaroch alebo v Bystrici a v podobnych vacsich nemocniciach. Sui - akurat mi maly sedi na kolenach, sem-tam mi odhodi ruku, sem-tam buchne hlavou do ruky, sem-tam cosi stlaci Rolling Eyes , tak si viem predstavit, ako Tvoja dcerka "pise" s Tebou. Tak teda Martincanka, to si vlastne "suseda" :D Ja som z okr. Zilina, konkretne z Varina. Predpokladam, ze pojdes rodit do MT, ze? Ja budem v ZA. Lubi - tie srdiecka Ti tak nepadli do oka, lebo uz na prvy pohlad je to dievcenska motorka. A presne, strach z porodu je zly pomocnik. Jednoducho si musis povedat, ze kadzou kontrakciou si blizsie k vytuzenu babetku. Zapoj aj tie posledne sily a poriadne sa "potrap". Je lepsie rodit s tym, ze si vyrovnana, ze vies, ze to boli, ale zaroven si na milion percent presvedcena, ze to zvladnes a ze vlastne to az tak neboli, ako sa iba zda. Psychologia hra dolezitu ulohu. Lebo vlastne ta bolest skutocne nie je az taka hrozna, zvlast ked vies, ze to urcite skonci. A na konci vsetkych bolesti je nadherna odmena. A za to predsa stoji trosku si vytrpiet, ci nie? Ked som mala posledne 4 kontrakcie, tak som si povedala - veru, drobcek, Ty tak skoro surodenca mat nebudes Sad , no hned po narodeni som si povedala - a preco nie :D . A naozaj, ja si nepamatam vobec, ako zo mna maly isiel, len som parkrat zatlacila a maly bol vonku. Akurat som zaregistrovala nastrih. Neviem, ci samotny porod skutocne bolel alebo nebolel, jednoducho som to v momente, ako som viedla ritku s vajcami, zabudla. Jedine, co mi na porode robilo problem, bolo to, ze ked mi davali lievik na brucho, aby poculi ozvy, tak som nemala tlacit, ale ja som im protitlacila, lebo sa mi nedalo inak, slo to akosi automaticky. Moj maly bol raz omotany pupocnikom, ale asi sa omotal pocas porodu, lebo Apgar skore mal vyborne 9, 9, 10, 10. Lubi - ja nastastie mam surodencov pokope, byvame v jednej chalupe, tak su tu prakticky stale :D A svokrovci aj svagrovci sem pridu urcite, ked sa vratim z porodnice. Ale je to trosku divne od brata v Blave, ze neprisiel. Ved aspon na tie krstiny mohol, ak bol pozvany. Oni maju deti? Vy ste ich boli pozriet? A niekedy zalezi aj na druhom partnerovi, mozno jeho zena jednoducho nema rada take navstevy. Moj muz, ked sme boli kratko spolu, tak frflal na kazdu oslavu, co sme mali ist, ze co stale otravujeme inych a tak vselijak. Jednoducho to v rodine nevidel, svokor sa s bratmi nenavstevuje, neoslavuju, byvaju vedla seba, tak su skoro kazdy den spolu, no len sa rozpravaju, ziadne chlebicky, pohostenia a pod. A svokra ma surodencov inde, tak ti sa sem-tam navstevuju, viac-menej, ked je prilezitost - narodky, velka noc, na dusicky a pod. Teraz je uz muz v pohode, dokonca sam niekedy navrhne, ze koho by sme sli navstivit. Zvykol si, musel :D , my sme velka rodina. Katy - skoro sa vyliec, drzim palce. Pa

12.02.2007 16:59

vivien

Ahojte... Katty drz sa, rychlo sa vyliec, inac po antibiotikach mam aj ja stale mykozu, ale teraz v tehu ju mam nejak casto... Ivus, tak lekar mi nic nepovedal, iba tolko, ze krcok je presiakli, nepovedal mi ani, ze by som mala sa nejako setrit, ale pre istotu dnes som dost polihovala... Za tyzden idem na poradnu, tak uvidim co mi povie lekarka... Ono uz serklaz sa neroby v takom stadiu, ale pesar mi este mozu dat, poviem ti zaby som bola asi aj spokojnejsia kedby mi ho dali... Oswa a tebe nenakazali setrit sa? Ivus, dnes mi manzel priniesol actimel, musim sa tiez vzdat sladkeho, dufam, ze to rychlo prejde, lebo je to strasne neprijemneeee.... Tak sa drzte, papa.

12.02.2007 18:04

oswa

Ahojte matriosky... tak dnes som bola prvykrat na tej priprave, bola to sranda, nacvicovali sme uz dychanie...Ale len tak cvicne a upozornila nas sestra,ze nam moze prist zle..no a samozrejme mne aj prislo..Ocervenela som ako parika... Embarassed POzrela som si aj porodnu salu, to co hovorila sestriocka, vyzeralo naozaj dobre..Vraj "panou tu bdues ty", co ma dost povzbudilo..Vraj ked si poviem,ze chcem toto, tak presonal to splni, napr. maju tam vanu na porod, ze ked si zmyslim,ze chcem prvu dobu vo vani, tak mi vyhoveju,ak si o minutu zmyslim,ze mi to nevyhovuje, nie je problem..Velmi sa mi paci ten pristup...Je tam polohovatelne kreslo, vyzeralo to velmi dobre.-.Nastavia to pre kazdu pacientku individualne..Pre niektoru, ktora chce lezat, moze lezat, alebo sediet...aj my ukazala,ze kde sa baabtko vazi a pod...U nas sa babatko prilozi maminke hned na hrud, potom ho vezmu okupat, odvazit atd...Moze to vsetko robit ocko, ak si trufa...Dokonca ze ak si to nataca, prevezme kameru detska lekarka a tatko moze s babatkom a ona filmuje..Dobre,nie?, :D A ak je pavientka o.k., prve kojenie je po 6-8 hodinach..Urcite mi odporucala (kedze je to znama, viem,ze jej nejde len o biznms pre oddelenie),zwe ka bude moznost, ist na jednotku..Lebo ked su pacientky po 2 na izbe a chodia navstevy,ze je to take "necitlive", ked napr. mamina koji alebo pod., a nahrnie sa tam navsteva druhej pacientky...Inak ja som aj tak o tom rozmyslala,ze ak bdue moznost, tak chcem byt sama..ak by to neslo,samo,ze to zvladnem...Takze som odchadzala z nemocnice s dobrym dojmom..Presli sme vlastne prvu dobu a v stredu zacneme o druhej dobe.... A este ejdna vec...poradila mi,aby som si kupila klystir v lekarni, stoji to asi 150 Sk (aj mi povie nazov nabuduce), aby som si ho potom priniesla do nemocnice, lebo ten je asi na 100 ml tekutiny, kdeztov nemocnici do nas vpravia asi liter Exclamation Exclamation Exclamation Hovorila aj o kontrakciach,ako sa rozoznaju tie falosne od ozajstnych..takze som zase tyrosku mudrejsia..Je ide to citat,ako ked to niekto povie... Aj som si dnes kupila tie silikonove chranice, baby nova, stali 78 Sk a bola som vymenit rychlozavinovacku za klasicku perinku, nastatsie s tym pani nerobila problemy (aj tak je perinka drahsia Wink ), lebo cim dlhsie som na rychlozavinovacku hladela doma, tym sa mi menej pozdavala..Aj mi povedala o porode do vane a tak...ASpon uz nad nim nemusim rozmyslat Shocked A este k tym chranicom?? Nie je tam napisane,ci sa to ma vyvarat..Moze sa to vyvarit? Nic sa s tym nestane,ked to prejde varom?? Lubi..ak ta to bdue zaujmat, poviem ti,co mi vravela o tomporode do vane...U nas bude problem so svokrovcami asi opacny, ako u teba..Obavam sa,aby sa nedostavili do porodnice este pocas porodu Laughing ivus..ja byt tebou, radsej idem s tou mykozou k dr.,nez samoliecenie..Teraz by som si na to netrufla,predtym som to robila tak ako ty..Lebo ak to nepreliecis (symptomy sice mozu ustupit), z vlastnej skusenoti..sa i to mzoe vratit este horsie... A ja budem rodit v handlovej nasej zlatej..v Bojniciach urcite nie Exclamation ta nasa je este daleko mensia ako Bojnicka... Wink vivien..vravim,ja som sa to docitala len z knizky, lebo tam je napisane,co vsetko zopodveda tomu cervikalnemu skore CS=2 (medzitym je tam pisane,ze aj makky krcok). Tak neviem,ci ho ozaj mam makky, lebo dr. nevravel nic, tvaril sa spokojne... Tak sa majte, uz prisiel z prace manzelik, idem ho informovat.... :D

12.02.2007 19:00

vivien

Ivus, ty si tusim pisala, ze mas piestovu odsavacku BABY NOVA, si s nou spokojna? Islo ti odsat mliecko... Ja som pri Adamkovi mala MEDELU, taku s pumpickou od svagrinky, le teraz ju potrebuje aj ona, a nechce sa mi davat za odsavacku 1200 sk... Oswa, tak ja som sa tiez pytala ci sa mozu vyvarat tie chranice, myslim ze Ivka ich vyvarala a nic sa im nestalo, ale asi to dala iba do vriacej vody, aspon ked si dobre pamatam...

12.02.2007 19:26

Janey

Ahojky, tak ja už mám za sebou ten odber krvi čo sa teraz robí tak som zvedavá aké budú výsledky... Inak krčok mám vporiadku zatvorený ako má byť. Tak som rada. Len mala sa mi od včera o vela menej hýbe, trochu z toho mám zlý pocit aj ked ste si tu písali že babenko vela spí teraz. Ja chcem rodid asi klasicky, vpodstate je to asi jedno... čokolvek len aby malá bola ok. Ja to už len nejako vydržím. Tiež sa velmi teším. A pravdupovediac neratam už len dni ale aj hodiny kedy to už príde. A o tých študentoch pozorovateloch tak tých určie pri porode nechcem... bude pri mne manžel a myslím že ani on by to nechcel a nedovolil. Cítila by som sa asi dosť zle. A oholí ma drahý doma, už je s tým oboznámený... len sa mu akosi nechce trenovať Confused Tak som zvedavá ako to v tom zhone zvládne. Ja som strašne dlho vobec nevedela čo to ten klistír je ale teraz mi je to už uplne jasne... Babulky tá mykoza je fakt des. ja som ju tiež mala a dostala som na nu také tri čipky a masť a pomohlo to . Od vtedy som to nemala. Ale mala som nejaku inu bakteriu ktoru si už nepametám a to sa musel liečiť aj moj drahý... A lekár ma strašil s cisárskym... lebo malinká je KPN ešte sa mi nezdalo že by sa otočila,viem že sa ešte stále može ale ... no ved uvidíme. Majte sa krásne zatial. papa

12.02.2007 20:03

Ľubica Krištofová

Ahojte tak dnes bol ďalší fajn deň.Taký obyčajný pohodový.Manžel bol na STK-čke s autom,našťastie je to v poriadku.Inak nemáme nič nové.Aha,ja mám niečo nové.Prvý krát za toto tehu mi kvaplo mledzivko.To len trošku. Katy,želám skoré uzdravenie Ivuš,keď tebe toto urobilo s tými klobúčikmi,tak som sa rozhodla,že si kúpim nové.Skúsim vyvariť aj tie,čo mám,ale istota je gulomet. Ja sa stále povzbudzujem a hovorím si,že porod zvládnem.Na strach sa snažím radšej nemyslieť,aby som nepriťažila sebe alebo malému,keď pojde do tuhého.Rátam samozrejme s tým,že to bude bolieť.Veď to patrí k tomu. Moj brat z Ba neprišiel ani na moju svadbu.O svadbe vedeli 2mesiace dopredu a potom sa vyhovárali že sme im dali vedieť neskoro.A bratova frajerka robí koodinátorku v Tescu a tam dostať volno v decembri nehrozí.Myslím si,že keď o tom vedeli dva mesiace dopredu,tak si to mohli zariadiť.Veď volno kvoli svadbe by jej myslím dali.No ale nedali a on bez nej nechcel ísť,tak neprišiel.Potom sa vyhováral aj na peniaze,že nemajú ani na cestu,ani na dar pre nás.Povedala som mu,že peniaze na cestu im pošleme a dar nemusia kupovať,hlavne že by tu boli.Ani to nestačilo.Doteraz mu to nedokážem odpustiť.Keby tu boli na svatbe a na krstinách nie,alebo naopak,tak by som to ešte tolerovala.Ale keď ani jedno z toho...A ešte som nemala právo byť urazená a bola som potom tá najhoršia.Už aj hrozilo,že sa rozhneváme.Ale ja ho mám strašne rada a trpela by som,keby sme sa prestali spolu baviť.Takže asi takto.Kludne sa k tomu vyjadri.Zaujíma ma každý názor na takúto záležitosť.A ešte si chcela vedieť,či majú deti-nemajú.Keď sa im raz tiež narodí bábo,tak urobím všetko preto,aby som si ho mohla ísť pozrieť,nech sa deje čokolvek.Možno to obaja pochopia potom,keď k tomu príde.Čo sa týka jej,tak ona je vždy šťastná keď sem idú.Takže u nej problém nie je.Ešte niečo ma k tomu napadlo a potom túto tému uzavriem.My sme mali svadbu v decembri.Manželovi v novembri vychádzalo,že musel ísť do Ba na periodické skúšky,je železničiar.Keď máš tesne pred svadbou tak potrebuješ každú korunku,aby si mohla nakúpiť všetko potrebné.veď to poznáš,tak to určite chápeš,ako to myslím.No a ja som manžela prehovorila,aby ma zobral so sebou do Ba,že si urobíme víkend u mojho brata.Muž má cestu zadarmo,lebo má režinku.Takže cestu som si platila len ja.Obaja sme vedeli,že sa nesmieme rozhadzovať,ale išla som teda aj ja,hoci to nestálo 5korún.Muž pochopil,že strašne chcem byť s bratom,tak súhlasil.A bola som asi v 5mesiaci tehotenstva.A ešte som si naivne myslela,že keď brat bude vidieť,že tesne pred svadbou,keď sme fakt škrtili,aby bolo všetko potrebné a nič nechýbalo,som bola schopná a ochotná absolvovať takúto cestu,len aby som bola s ním,tak pochopí,že aj on by mohol urobiť to isté a prísť.Bola som naivná.Nedošlo mu to.No dosť už,aby som tu nenavodila smutnú atmosféru,lebo to nemám v úmysle.Padlo mi dobre,že som sa mohla "vykecať".Ďakujem za pochopenie. Oswa,tak tá príprava musí byť super.A ak je to s tou vaňou tak,ako vám hovorila,tak je to paráda,lebo ja som nad vaňou rozmýšlala už pri malej,keby nešla cisárom.Len som počula,že prvorodičky neradi dávajú do vane,lebo nevedia ako tlačiť.A vraj sa vaňa málo používa.Neviem,čo všetko je z toho pravda.To polohovatelné kreslo je vraj super.A čo sa týka tej izby,ktorú spomínaš,že je tam mamina sama,tak ja tam tiež chcem byť,ak to bude volné.Po cisárskom mi dobre padlo,že som nebola sama a so spolubývajúcou sa už dlho poznáme,takže sme sa tešili,že sme spolu.Ona mala problémy po porode so zlatou žilou.Takže sme si navzájom pomohli.Teraz by som chcela byť radšej sama.Je aj viac súkromia a tak. Jasné,že ma zaujíma všetko o tom porode do vane. Budúci týždeň by som už aj ja rada prišla.Tak sa asi potom aj uvidíme. Zase som tu toho popísala nehorázne vela.Ale už končím,lebo na jednotke ide Dr.House.Tak sa mi majte Laughing

12.02.2007 21:00

ivus80

Ahojte, Vivien - vsak uvidis, co Ti povedia. Dufam len, ze to bude dobre. A mne nastastie svrbenie uz preslo. Ale akosi ma pobolieva hlava, muz je prechoreny, no snad budem OK. V stredu idem na sono v 30. t.t. a potrebujem este viacero veci vybavit v meste. Tak snad to vsetko prezijem v zdravi. Oswa - fiha, super, tak to Ti neostava nic ine, iba sa na porod tesit, ked tam mate taky full servis. V ZA neviem, ci su navstevy na izbe povolene, ale moj muz ku mne na izbu nechodil, lebo bol v tom case chory, bol iba v jedalni a vo vestibule. Ale spolubyvajuca tam casto mala manzela. Ked mi prislo kojit, tak som mu povedala, ze mi treba kojit a on pochopil a odisiel. To je podla mna na kazdom, ak je kto normalny, tak intimitu druhej pochopi. Ale ja osobne by som si veru jednotku nezobrala, dvom je veselsie, teda pokial nechytis na izbu volaku kravu. Ale aj s kravou sa da volako vyjst :D Kamoska bola sama a bolo jej dlho. Ale samoska, zalezi len na Tebe, ako sa rozhodnes. Mozno prave Tebe bude vyhovovat "samotka" :D Aj mne vravela, ze v lekarni stoji ten klystir 150 Sk. Ale ja si dam radsej ten v porodnici, aj ked je toho viacej, lebo Ti viacej tie creva vycistia. Akurat sa spytam na to, ci ma tych 100 ml rovnaky efekt ako ten liter. Klystir je volaky mydlovy roztok, ci co, tak nejako mi to vraveli. Joj, videla som reklamu na cestoviny, idem si asi uvarit spagety, som akasi hladna. Ale este dopisem :D Oswa - a ake mas chranicky - Baby Nova? Ak ano, tak ja som ich ponorila na chvilu do vriacej vody, teda vriacu vodu som naliala do pohara a do toho namocila tie chranicky, nikdy sa mi s nimi nic nestalo. Akurat predvcerom, ale to boli takmer dvojrocne, takze asi preto, ale s uplne novymi sa mi nestalo nic. Preto si kupim uplne nove, ale az ked budem ich naisto potrebovat. Vsak som to tu uz rozpisovala. Jasne, keby svrbenie neprestavalo, tak istotne utekam ku doktorke. Ale casto sa mi stava, ze to svrbi tak maximalne den. Takze to nemusi byt narovno mykoza, moze to byt len male podrazdenie. Mala som to len dvakrat v zivote, no ten druhykrat som si vravela, ze to prejde, prejde a prejde a ked to trvalo uz 6 dni, tak som potom isla (isla by som aj skor, ale bol vikend a volaky sviatok). Uz som mala zapal aj vo vnutri. Preto neriskujem. A pozrela som sa aj do zrkadla, nebolo to zacervenane. V tehu neriskujem a takisto ani mimo tehu. Oswa - ja mam z Teba chaos :D :D :D ale v dobrom. Odkial presne si? Najprv som si myslela, ze z B. Bystrice, ale neviem preco, doteraz som si myslela, ze z PD a rodit ides do Handlovej :D Viem zhruba, ze je to nakope - Handlova a Prievidza, ale konkretnejsie to neviem posudit, ako je to vzdialene. Vivien - ano, mam piestovu odsavacku a bola som s nou spokojna. No neviem porovnat s inou, lebo som mala len tu jednu. Najpr sice trvalo, kym sa mi mliecko podarilo odsavat, no potom to uz slo prudom. A niekedy som si odstriekavala do lievika odsavacky, t. j. postavila som odsavacku na stol a odstriekavala som si do toho lievika. Tak som si spustila vodopad mliecka a potom pohodlne odsavala. Dufam, ze sa v tom vyznas :D Medela tolko vela stoji? Lebo ja som videla Medelu pumpickovu za necelych 700 Sk. Mne teda bohato postacila ta Baby Nova za 300 Sk. A este k vyvareniu tych chranicok - nevyvarala som ich napr. 30 sekund, ale opakujem sa, naliala som do pohara vriacu vodu a az do toho som to namocila. Janey - mne vravela gynekologicka, ze sa im rovno pred ocami otocilo dieta. Pacientka isla rodit zadockom a nakoniec vysla hlavicka. Tak sa neboj, do poslednej chvile mas nadej, ze sa otoci. Inak aj ja si stale myslim, ze je male hore hlavou, preto chcem ist na to sono, aby som si bola ista, ci ano alebo nie. Lubi - urcite Ta trapi to s bratom. Mna by to tiez trapilo. Moznoze ze ho ta baba drzi nakratko. Nasi susedia su tiez divni - to vsetko robi suseda. Ona ma svoju predstavu o zivote a zmanipulovala aj svojho muza a deti. Jeho brat sa vyjadril, ze on (sused) nikdy taky nebol, taky uzavrety, nekomunikativny, svojsky a pod. Oni su zjavne doma, svieti sa u nich a zvonis, klopes im na dvere a neotvaraju. Iba ked sa im chce. A suseda zakazala, ked mali malu dcerku, aby jej davali sladke - cokolady, keksiky a pod. Potom ta dcerka, ked videla niekoho, ze ma nieco sladke, alebo stacilo, ze niekto zul zuvacku, tak na neho hladela a pytala si aj ona. Pritom su to slusni ludia, nie su to darebaci, normalne odzravia, aj mi dali na svadbu tortu, aj obrus ako dar. Takze moznoze by brat aj chcel, ale jednoducho mu pritiahla za krk a on ju nechce stratit, tak ide proti svojej rodine. Je dobre, ze ho mas rada, je to Tvoj brat. Mozno raz pochopi, co robi. A je dobre, ze Ty k nemu prides, ked bude treba. A moznoze ma z detstva nejake zranenie na dusi, ktore sa boji niekomu povedat, preto "nerad" chodi k Vam. Naozaj je to takze, len ho lub ako svojho brata, to je najviac, co mu mozes dat. Ty si sa vydavala v decembri? A ktoreho? Ja som v decembri narodena :D a aj mam meniny :D Pa

13.02.2007 11:48

sirky

Ahojte baby! Kliknite si na http://www.rakgroup.sk/?p=yal to je ten roztok čo dostať v lekárňach miesto klasického klystíru. Aj mne ho odporúčala pôrodná asistentka. Dnes večer ideme s mužíkom na tú prípravu otca na pôrod. potom vám napíšem čo sme sa podozvedali. Smile Ja som si kúpila tú odsávačku od AVENTu s tými VIA pohárikmi. vycálovala som za nu 2200,- Sk. sranda bude, ked ju vobec nevyužijem - potom ma asi klepne. Dnes som bola na poradni a našťastie ma lekár potešil, že ten môj krček vyzerá teraz dobre, ale že mám sa šetriť. Baby, ktorá máte termín na začiatku apríla? Ja mám 7.4. 07 a neviem či už sa mám pomaličky baliť alebo mám ešte počkať? Ja už by som najradšej skladala postielku, sťahovala izbu, ale čo ked mám len oddychovať. Crying or Very sad Včera som si kúpila tie ,,formovače bradaviek" na vtiahnuté bradavky od Medely (nie chrániče). Nikde som to nevedela zohnať. obvolala som asi 15 lekární a v niektorých sa divili, že čo to chcem. ani v zdravotníckch potrebách to nemali. A viete kde som to nakoniec zohnala? V Trnave v svadobnom salóne. Dobré nie? Laughing Laughing Laughing To sa má nosiť už od 6 mesiaca až do pôrodu, resp. aj medzi dojčením.

13.02.2007 14:49

ivus80

Ahojte, dnes nam prisli okna :D :D :D :D :D Ja sa tak tesim :D :D :D V piatok a sobotu sa bude robit elektrina a od pondelka sa osadia okna, dorobia schody a zacneme vnutorne omietky :D :D :D Uz sa to zacne podobat na chalupu :D :D :D Sirky - kuknem sa na ten klystir. Dik. A neboj, ked odsavacku nevyuzijes, tak ju predas na inzerat alebo si ju odlozit pre dalsie babo. Chcela by si mat este jedno babo? Alebo viacej? Ja by som chcela mat este tretie. Ak bude vsetko v poriadku - budeme zdravi a zamestnani, tak si urcite este jedno spravime. Ja mam termin az 23.4. a uz mam pobalenu tasku. Postielku mam tiez zlozenu, ale este po malom, nerozkladali sme ju, nechali sme ju tak, lebo som uz vedela, ze som tehu. A vybavicku mam uz davno pozehlenu, akurat som vcera oprala nove plienky, co som si dokupila. A dnes som nasla tie, ktore som mala pri malom najnovsie a ked som uz ich nepotrebovala, tak som ich odlozila. Pobavila si ma - formovace bradaviek v svadobnom salone :D A to si na to ako prisla? To by ma ani vo sne nenapadlo :D Tak sa majte, u nas je krasne, slniecko svieti, tak idem vyvetrat maleho :D a aj seba. Pa

13.02.2007 14:50

Janey

Ahoj Sirky ja mam termin 2.aprila. A da sa povedat ze uz som nachzstana do porodnice. Dnes ma prisla navstivit mama a ked som jej ukazala kolko veci mam nachzstanych tak sa jej zjezili vsetky vlasy. Vraj naco tolko veci... ale ja som tam mala len zakladne veci podla zoznamu. Tak ti drzim palce A tu odsavacku ak ju nevyuzijes tak ju mozes napriklad predat cez inzerat cez net.

13.02.2007 15:43

sirky

ivus80 -no cez google som dala vyhľadať formovače bradaviek a vyhodilo mi to aj ten svadobný salón. pozerala som jak puk. dokonca tam majú aj odsávačky, krém na strie atd... Smile tak som tam pre istotu zavolala,lebo som nevedela či mi šibe alebo to tam naozaj majú - no a mali. tak sme ich kúpili. teraz ich mám v podprde a moje didiky vyzerajú o min.3 čísla väčšie.dobre sme sa s mužom zasmiali, že aká je so mna prsnatka. Smile . Inak ty máš termín presne ako moja spolužiačka. no vecičky mám poprané a požehlené, aj plienky. v podstate aj všetko pre bábo nakúpené, len tá taška sa mi akosi nechce baliť. čo sa týka bábätka, tak určite ešte jedno minimálne budeme chcieť. ja som jedináčik a dobre poznám aké je to zlé byť sama. janey- z toho si nič nerob, aj moja mama si o mne už asi myslí že mi šibe, nič iné nerobím len snorím na nete, že čo ešte kúpiť, ako sa pripraviť na príchod malého, ešte som nemala ani tehu.knižku založenú a už som čumela po kočíkoch..... Smile No a s tou odsávačkou to určite tak spravím, že hodím ponuku na net,ale chceme ešte jedno bábo, tak ešte si ju nechám. Sakriš, tá pôrod. asistentka ochorela,takže dnes nejdeme na ten pohovor,ale až budúci týždeň. Ale nevadí, hlavne nech sa uzdraví...

13.02.2007 16:17

oswa

Ahojte matriosky... Tak dnes som pekne zaniesla moc, koli zvysenym leukocytom..neviem,ci to nahodou nebude zapal nejakych moc. ciest al. mechura..aj ked mi je to divne, lebo necitim nic ani pri cikani..ale to je normalne..nie kazdeho to boli....Takze ak to bude pozitivne, tak pridu na rad ATB....Len enchapem,preco sa na to neprislo skor... Dnes som si aj kupila klystir do nemocnice...stal 140 Sk....takze uz by to anzoaj malo byt vsetko... Drobcek mal tuto nov diskoteku..Rano o 2. 4 6 mal diskosku, tazke som toho moc nenaspala...a zobudi sa na to aj moj manzel, pretoze spava s rukou niekedy na brusku a na tie kopanceky sa zobudi aj on..Talze je hore cela rodinka Laughing Lubi...kolko mas surodencov? Je to fakt zvlastne...ze sa bracho takto obracia k sestre chrbtom..lebo ozaj na tych par prilezitosti, podotykam ozaj vyznamnych (svadba,krstenie), by si cas teda mohol urobit...Nebude v tom jeho manzelka? MOzno jej vadi vasa rodina alebo tak...Lebo niektori chlapi su backory a nevedia dupnut nohou (myslim v takychto veciach)... Rolling Eyes..ale ako dalej citam..tak tam enbude problem...Potom tomu fakt nerozumiem... A paci sa mi,ze nie si taka.."ako ty mne,tak ja tebe" a na ich male sa tesis... No co sa tyka porodu do avne, vravela,ze bol boom,ked to zacalo,ze amli vela porodov...teraz uz velmi malo....a podla najnovsich studii neonatolog a od. to nebude az take fantasticke,asi ako o tom vsade pisu...lebo do tej vody ide vsetko (niekedy aj smolka) a babo sa narodi do "toho" a sposobuje to potom nejake problemy s kozou,zapaly a pod..takze ona mi to odporucila ale len na i.dobu..ale keby som sa rozhodla pre porod,asi by mi nik nebranil..A robieva sa to aj tak,ze prvu dobu absolvujes vo vani a ked ides uz rodit, tak sa presunies na stol..teda kreslo..Inak vyzeralo fakt dobre,maju ho asi 1-2 roky..a nastavia ti ho podla tvojho zelania..do lahu,do sedu,nohy hore,dole..ako si povies... ivus..u nas su navstevy uplnev pohode, dokonca mimo navstevnych hodin..Aj ekd par rokov dozadu si pamaatm,ze jked rodila segra, tak am maleho ukazali len cez dvere cez take male okienko..ale za 7 rokov sa to ozaj zmenilo k lespiemu...Moze ti prist navsteva aj bez ohlasenia u sestier, na izbu..je to vazne dobre....Manze za mnou chodil (ked som lezala) aj vecer o osmej... Shocked Mne bude urcite "samotka" vyhovovat, pretoze aj tak sa bay stretavaju na chiodbe pri telke...a nezda sa mi,ze po porode sa mozes nudit...Budes asi spat Twisted Evil ...to bude aj tak posledna sanca na oddych... Embarassed A nazoaj ten klystir je taka tekutina, ked to rozhrkas, tak to pripomina mydlovu vodu....Stal 139,50Sk.A tie chranice su aby nova...Tak to skusim... Tak ta uvediem na pravu mieru... Wink Som z Handlovej, tu bduem aj rodit..a kedze je PD velmi blizko (cca 17 km-12 min autom), tak casto som ju spominala koli nakupom a tak... sirky..z toho dovodu som nekupovala odsavacku dopredu, lebo v porodnicu su, tam ma aj hadam techniku nauzia äalebo an to pridem sama), lebo by ma mrzelo, ked vycalujem tolke peniaze a potom sa toho enbudem vediet zbavit...manzel dostal instrukcie,,ze aku kupi a potom po nu pojde,ak bude treba...Ja mam termin asi etda koncom marca..a buduci tyzden by som chcela zacat balit..Len si este operiem koselu a podrpdy a fertig Wink Tak sa mavajte..idem dobnut nejake ovocko...

13.02.2007 16:37

sirky

oswa - no tam kde budem rodit, tam očividne nemajú nič! Smile všetko si musíš priniesť pre bábätko, aj pre seba. kamoška hovorila,že treba si zobrať aj tie podložky pod seba, aby si nezašpinila plachtu, pretože ona ked prvý krát rodila,tak ich nemala a nechali ju 4 dni ležať na krvavej plachte. dobré že? takže pochybujem že sa tam nájde nejaká odsávačka.... Crying or Very sad

13.02.2007 18:06

oswa

sirky...no to je blbe,ze v dnesnej dobe porodnice funguju aj takto... Mne sestricka povedala,ze aby som si aj koselu nenosila..ze na porod mi oni daju, nech si svoju enznicim a potom,ked uz bude lepsie, tak si dam svoju. aj pre babo davaju vecicky ,aj zavinovacku a ked som lezala na oddeleni, kazdy den sa chodila pytat sanitarka, ci treba vymenit plachtu... takze ak to mas taketo...taks a nedivim..ale ja osobne by som asi kupila nejaky lacny variant, pre pripad nudze..a keby to bolo nutne, tak by som kupila drahsiu...ale predat ju mzoes hocikedy..takze je to v pohode..no nie?? Wink

13.02.2007 19:14

Janey

Ahojky, Je to fakt sila s tym ze do mnohych nemocnic si musime vziat vsetko... ved naco si potom platime do zdravotnych poistovni? ked este aj toaletny papier si musim zobrat svoj. Je to hrozne.... a v nemocnici by predsa mali mat aspon zakladne veci ako napriklad tie podlozky a vlozky a co ja vie zeby aj ten toaletak... Evil or Very Mad Lubi az teraz som si vsimla to co si pisala o surodencoch, je to fakt smutne ze nedokazu prist ani pri takych prilezitostiach ved nebyvaju snad na druhom konci sveta? Hm, ja mam starsieho brata aj sestru o 10 a 9 rokov .... nie vzdy si vychadzame dobre ale navstevujeme sa a tvarime sa akoze sme radi ze sa vidime... no a ked sa im narodili dcerky tak islo vsetko bokom a proste sme si to priali a tesili sme sa s nimi. Moj drahy velmi nemusi moju rodinu ale jednoducho nema na vyber.... rodina je rodina a na navstevy so mnou chodi... aj ked ich nie je vela. Teraz s nim napriklad bojujem o to ze nasi nam malu urcite niekedy povaruju... ale on s tym nesuhlasi... neviem preco ale on si to urcite rozmysli ked si bude chciet oddychnut... Smile

13.02.2007 20:05

sirky

baby tak čo sa týka nemocnice,ležala som tam v 8 tt., no a ráno chodila na izby upratovačka. tam to je tak že medzi dvoma izbami je 1wc. izbu umyla štýlom ,,čo je mokré , to je čisté" a na wc vobec nešla. Pýtam sa jej: Pani upratovačka, to ani wc neumyjete?" A ona na to: ,, Moja a čím, ved nemáme ani čistiace prostriedky!" Tak vtedy som zostala v šoku. Určite by som tam nešla rodiť, keby tam nebol môj terajčí pôrodník, ktorý je že vraj fakt moc fasa. takže to je jediný dôvod prečo pojdem rodiť do tejto ,,pôrodnice".

13.02.2007 20:09

ivus80

Ahojte, Janey - aj moja mama sa zhrozila, ale za ich cias si v porodnici dostala vsetko. Mama naposledy rodila pred viac ako 7 rokmi a to vtedy este vsetko v nemocnici bolo. Preto tomu nase mamy "nerozumeju" :D Sirky - no super, moj muz stale vravi, ze by som mohla mat vacsie didiny (momentalne mam 80B a pred prvym tehotenstvom som mala 75A), zeby som to aj skusila :D :D :D Nastastie vsak bradavky mam dobre, tak sa len smejem :D Oswa - mali sme podobnu noc :D Ibaze ja som bola bez manzela, bol na nocnej. Ale najprv som sa zobudila na to, ze vcera "opravil" malemu taky mini budik na hranie a on zacal hlasni pipat cca pred tretou. Vyskocila som z postele a utekala ho vypnut, aby nezobudil maleho. Potom som hodila pradlo do pracky a znova budik pipal, tak som bezala z pracovne ho vypnut. Vypla som ho ako zena :D , vybrala som baterku :D A bolo po pipani. No potom som nemohla zaspat, myslela som, ze budem lietat z jednej strany postele do druhej, tak ma maly kopal. Potom sa zobudil Ondrik, teda nezobudil sa uplne, ale zacal sa metat, stale ma stiskal, prehadzoval sa a po hodine si vypytal mliecko. To som uz bola viac ako dve hodiny hore. No potom sme volako zaspali obaja a este, aby toho nebolo malo, tak som nadranom dostala do nohy tri tak strasne krce, ze som az nahlas stonala. Tak si viete predstavit, ake nemrdo rano zo mna bolo. O tretej sme sa boli s malym prejst, o stvrtej sme zalahli do postele a pospali si vyse hodiny. Az tak lepsie. Oswa - tak uz viem :D , uz v tom nemam chaos. :D A poviem Ti pravdu, ze prvu noc - po porode - som skoro vobec nespala - stale som sa musela divat na maleho, taka som bola z neho unesena. Aku mate predstavu o tom, ked porodite, povedia Vam, co mate a za par minutiek Vam ho ukazu (ak nie hned) - ake si myslite, ze budete mat pocity? Ja som si myslela, ze budem plakat od radosti, ze sa mi konecne splnil sen - mat babetko, ze budem najstastnejsi clovek na svete. Poviem pravdu - akosi mi to nedoslo - necitila som ziadne zvlastne emocie. Ked mi doktor povedal, ze mam chlapca, co som uz predtym videla, lebo som videla ritku a vajcia, tak som len sucho skonstatovala, ze viem. A ked mi ho asi za 3 minuty doniesli, tak este stale mi to akosi nedoslo. Ale mozno to bolo lepsie, ze som postupne si na maleho zvykala, akokeby som mala naraz mat prilev velkych emocii. Ale kym som cakala 2 hodiny po porode s rukami na bruchu, tak som sa uz nevedela dockat. A ked ho priniesli na izbu, ked mi ho prvykrat rozbalili, ked som mu dala prvu pusinu - joooooj baby - vtedy to zacalo - odvtedy sa ho neviem nabozkavat, vystiskat, vymojkat :D :D :D :D :D niekedy by som ho zozrala od lasky. Co mate deti, to uz istotne poznate :D Sirky - a kde ides rodit? Do Bagdagu, ci kde? Teda, to je system. V ZA su aspon vecicky pre male, teda donedavna boli, musim sa spytat, ci ich este maju a ci treba doniest. Ja som pri prvom tiez nemala podlozku pod seba, ale kazde rano pred vizitou sa ma pytali, ci potrebujem vymenit plachtu. Prve dva dni som si ju vymenila, potom mi dali taku velku, tak som si ju prekladala tak, aby rano bola cista. Janey - vlozky maju, ale take asi dvojcentimetrove, take facove. Ked mi prepichli vodu, tak mi dali ich, kym som si nevytiahla svoje a aj hned po porode mi dali nemocnicne, kym som im nepovedala, kde mam vlastne. Potom mi dali aj tri naraz :D , lebo hned po porode z Teba tecie ako z prasata :D No sranda, co dodat. A moj muz zase by stale "nechaval" maleho u nasich :D alebo u jeho rodicov :D Rozmyslali ste o letnej dovolenke? My chodime iba na Slovensko, niekde na chatu s rodinou mojej kamosky. No to teda su dovolenky, len co je pravda Rolling Eyes Prvy rok kamoskina dcerka mala dva a pol roka, ja som bola tehotna. Na druhy den im vracala a hnackovala, tak behali po pohotovostiach, isla jej stolicka. Druhy rok kamoska bola tehotna, Ondrejko mal 9 mesiacov a zase my sme skoncili na pohotovosti, maly dostal anginu. No a tento rok sme boli na Orave (tam sme si spravili tohto drobceka :D ), kamoska utekala hned v prvy vecer na pohotovost s tou starsou - vracala im cely vecer, skoncili na infuziach, dva dni boli v nemocnici. A ked sa vratili z nemocnice, tak mi zacala vracat a hnackovat ta mensia, ale nastatie to zvladli bez pohotovosti. No a v predposledny den sme zase leteli na pohotovst my s Ondrikom - vysoke teploty - vraj angina Rolling Eyes. Takze sme povedali, ze urcite sa ziadna dovolenka toto leto nekona Exclamation Iba ak bude hned vedla volaka pohotovost :D No rozmyslali sme, zeby sme kdesi predsa len sli, ale tak, ze by sme si zobrali k detom "pestunky", aby sme si aspon jeden vecer nechali pre seba. To by som veru sla aj s trojmesacnym babom. No este si to musime riadne premysliet. Pa

13.02.2007 20:37

sirky

ivus80 - jak som sa dobre nasmiala. Laughing . ináč tie moje diduše majú takú veľkosť jak máš aj ty, takže aspon vieš čo ti má kúpiť muž na valentína. Smile Smile Smile ale aspon malého pripravím na tvrdú realitu hned od malička, ked budem rodiť v bojových podmienkach :D . :D

14.02.2007 08:30

ivus80

Ahojte, mam za sebou dalsiu hroznu noc. Muz je chory, treba nam surne robit na stavbe, tak vcera vecer o desiatej z toho chytil taku depku, normalne som sa az nalakala, musel si dat tabletky na upokojenie Sad Potom som nemohla zaspat, stale som myslela, ci mu je uz dobre. To je ta nasa mamickovska starostlivost.Ked som ako-tak zaspala, tak si prisiel lahnut aj on, stale kaslal, smrkal - no hroza. Nastastie maly spinkal, iba raz v noci prisiel ku mne. Z jednej strany bol natlaceny maly, z druhej muz, tak som to vzdala a odpochodovala do maleho postele. Pred siedmou maly sa zacal mrvit, tak som este na tristvrehodinku sa vratila k nemu do postele. Dnes ma caka sono (vecne cakanie) Rolling Eyes a este nejake vybavovacky v ZA. Tak sa "tesim", ako vecer odpadnem do postele. Sirky - dobreeee :D :D :D Muzovi som to zreferovala, tak sa smeje :D :D :D A neboj sa tych bojovych podmienok - myslim, ze horsie ako v dobe kamennej to nebudes mat :D :D :D . Pa

14.02.2007 09:35

Janey

Ahojky, tak Ivus mala si to vesele na tych dovolenkach... Ja rozmyslam ze by sme isli na dovolenku ale ja by som skor chcela ist k moru asi do chorvatska to je tak asi najbližšie. Ale to sa uvidi až ked sa mala narodi lebo predsa len neviem že ako to všetko potom bude vyzerať. S tym domom a starosťami to tiež nemaš lahke ale hlavne nech sa ti muž vyzdravie. My sa tiez dost natrapime ked budeme prerábať a horšie je že to už bude malá a bude v tom hluku a prachu tak asi budem dost cestovať k našim a k svokrovcom. A už sa ti niečo pohlo s tou požičkou? My mame už vypracovane zmluvy a 19. 2 ideme do banky tak sa nam to trošku zase pohlo.S tým naším uverom. Sirky a myslis ze v inej nemocnici nebude už takz nejaký dobrý porodnik? Ja neviem tie podmienky sa mi nejako nezdaju... Držím palce aby si to zvladla. Aha a ešte tie emocie... ja som si na začiatku tehu myslela ako budem malej ešte v brušku spievať a rozprávať sa s nou a všeličo.... ale teraz mi to akosi nejde. Nejak sa snou neviem ešte rozprávať... Crying or Very sad Ale lubim ju samozrejme aj sa na nu neuveritelne teším. Razz

14.02.2007 11:29

sirky

Janey - vieš po tých mojich všetkých zážitkoch počas tehotenstva by som asi už lekára zbytočne nechcela meniť. bola som totiž aj na pohotovosti pár krát a vždy ked tam bol nejaký iný lekár, tváril sa že je najmúdrejší a nejako neschvaloval postupy iných lekárov a tak... Nechcem sa zbytočne stresovať že ked pôjdem inému lekárovi zasa mi povie že ,, čo za liečbu alebo čo za postupy" mal ten môj predchádzajúci lekár. neviem prečo majú niektorí lekári vo zvyku kydať na svojich kolegov. vôbec sa mi to nepáči a v konečnom dôsledku len vystresujú pacientku.

14.02.2007 15:56

oswa

Ahojte matriošky...Pekneho Valentina zelam :D Tak dnes om bola 2x na tom cviceni...Dnes sme preberali II. porodnu fazu a dychanie pri tlaceni..Boli sme tam 3, z toho dve mimo nasho mesta...Sranda...Vela prievidzaniek ide radsej k nam ako do Bojnic...Ono som si doteraz ani neuvedomila ,ake je dychanie dolezite..Ze ked sa nespravne tlaci adycha, mozu popraskat zilky v ociach a nabehnut vyrazky /zabudla som,ako sa povedia),ktore su na tvari,pleciach a pod..a zena potom vyzera, ako-keby sa opalovala cez sitko... Nastrihnutie sa u nas vraj robi automaticky, ale ubezpecila ma sestricka,ze to absolutne becitis..ze je lepsie,ak ta nastrihnu,ked ide hlavicka, lebo sa to potom lepesie sije ,ako ked sa to potrha, niekedy az ku konecniku..ze potom sa nafigu sije...a vravela,ze u nas pekne siju celkom ma to pobavilo a hned som si truba predstavila,ako mi tam vysije nejaky ornament Laughing )..ze stehy sa prirodzene vstrebaju... A babatko davaju hned este aj s pupocnikom maminke na hrud... ja sa na toho krpca tak tesim az strach :D A dobra sprava...ze od marca nastupi anestezilog...takze bude moznost epiduralu..Len horsia sprava je..ze namiesto doterajsich 1500 Sk to bdue za 3000 Sk..Ale ja niesom rozhodnuta pre epi..Nie koli peniazkom...ale ide o to, vravela aj sestra,ze pri epi menej citis tlak..a poorod sa pretazhuje,aj ked druhe vac je,ze pri epi necitis sitie... Aj sestra povedala,ze sitie vnutri (svaltsvo) neboli vobec, len vonkajsie sitie, ze trosku boli (ako ked davaju injeksiciu)..ze ona to citila tiez... A ze po epi (ale to ste as uz urcite docitali) niektore pacientky bolieva 2-3 dni hlava.Ale nie vsetky... Janey..ono to vazne zalezi od nemocnice a od pristupu personalu..Zialbohu... ivus..to ma kolko tvoja mamina rokov,ked rodila pred 7 rokmi?? Ta moja pred 28 a ma "len" 51....Inak co sa tyka spania...Cim dalej, tym horsie..Pravidelne vstavam medzi 2 a 3...Parkrat ma schvati taky krc,ako hovado..Dokonca tuto noc uz aj do stehna (doteraz to schvatilo len lave lytko)..ked sa nahodou pozabudnem,ze spim na chrbte,preneriem sa na to,ze sa idem zadusit...A ked lezim dlho na jednom boku (mne sa zda,ze je to len 20 min.), tak citim,ze ma boli klb a musim sa prehodit na druhy..A to nehovorim,ze bud si vylzoim nohu na draheho a prikryjem sa mojim paplonom,alebo naopak..Takze on si so mnou uziva tiez...Budem si musiet dat vecer magne pred spanim...vtedy ma ti krce nejako obidu...ja si predstavujem tak..ze ked toho drobca konecne vytlacim ,asi sa rozrevem..Ale ako sa poznam..tak sa zase ovladnem....a na izbe ho asi zjem od samej lasky... Co sa tuka letne dovolenky, chystame sa s malym,ked bude mat tak cca 4-5 mesiacov (jul-august) na par dni an Cavoj k znamym..uvidime,ako to zvladneme..Ale niekde mimo na dlshie nehrozi..To si este netrufnem..Ale buduci rok sa moj drahy zastraja ...HAHA..ved ono ho to prejde... Tak pekny romanticky vecer (aj den) zelam...

14.02.2007 16:35

katy22

ahojte matriosky ja som sa dnes zaradila k tym, co maju mykozu, zial, po antibiotikach ( uz beriem toto tehu stvrte ) . no podstatne je aby boli porodne cesty ok, nech sa male nenakazi. dako to uz vydrzim. my s mladsou sme marodi, obe berieme antibiotika. uz mi to dost lezie na nervy. zacinam trpiet paranojou, ci ich v skolke schvalne nepodch;ladzuju alebo co, lebo tento rok je tusim viac chora ako minuly. a teraz bola v skolke len tri dni a zas je marod. mam taky pocit, ze ucitelky chcu mat malo roboty Evil or Very Mad nebudem to radsej komentovat, lebo sa len nastvem inak sa sand drzime ok, zabudla som sa opytat dnes doktora na steh ci drzi, ci som ho tym kaslom nepotrhala. ale minule mi tvrdil, ze to s tym nesuvisi. inak si uz pripadam ako velryba a to mame este vydatnych 7 tyzdnov k porodu. uz aby to bolo. idem daco porobit, este nakuknem zatial papa

14.02.2007 20:26

ivus80

Ahojte, dnes som bola na sone, vsetko je v poriadku, maly je uz dole hlavou. Tak snad ostane. Este mam ist na kontrolu v 36. t.t., vraj na kontrolu polohy a velkosti. Janey - veru, vesele, aj ked do smiechu nam nebolo Rolling Eyes Ale take su dovolenky s detmi. Baby, akurat som dostala svoju prvu ponuku upiect tortu za peniaze :D :D :D Joj, taka som rada. Drzte palce, nech mi to vyjde Exclamation :D No ale spat k dovolenkam, ja by som s malym dietatom urcite nesla k moru, ja by som s malym dietatom nesla ani do Ciech Exclamation Nikdy neviete, co sa Vam moze vysomarit. Je pravda, ze aj so starsimi detmi sa Vam moze stat vselico zle, no starsie deti to aj lepsie zvladaju a aj su samostatnejsie, aj si viacej oddychnete. S malym dietatom sa len velmi tazko oddychuje. My sme sice boli so 4-mesacnym Ondrikom v Tatrach, akurat sme vybrali asi najhorsie pocasie, ake mohlo byt, bolo to kratko po tej nestastnej kalamite, strasne fukalo a vela snezili, tak sme tri dni stravili na izbe. Ked raz pojdeme k moru, po com vsak ja nejako moc netuzim, tak urcite s detmi starsimi ako 6 rokov. Ja by som vsak bola za taku dovolenku kdesi na chate, kde Ti ktosi uvari, uprace za Teba, Ty len sedis vonku, sem-tam sa ides prejst, kdesi sa poriadne vykupes, hoc aj v horskom potoku :D, opecies si slaninku, uvaris gulasik, ugrilujes masko. Taka vidiecka pohodicka. Ale kazdi sme ini :D A s detmi sa mi zase pacia dovolenky - napr. do ZOO, po zamkoch a hradoch, niekde na kupko a pod. Janey - tie starosti okolo domu su v pohode, ked chce clovek nieco mat, musi preto nieco aj obetovat. Potom si vsak dokonale vychutnam kavicku na terase, vyjdem na ulicu a pokecam so susedmi, budeme rad za radom kolaudovat jednu chalupu za druhou - u nas sa stavaju viacere rodinne domy, budeme sa "pretekat", kto bude mat krajsiu predzahradku a podobne. Okolo chalupy mas vzdy vela roboty, no myslim, ze toto vsetko stoji za to, ked vidis, co si svojimi rukami dosiahla, ako si zmenila teren, ako na mieste kamenia a bordelu rastu krasne kvietky. No proste romantika :D Len aby sme sa toho dozili :D :D :D A ja som sa tiez moc nenarozpravala s malym ani s jednym ani s druhym, tiez mi to bolo cudne, akurat teraz sa trosku snazim viacej, aby aj maly si budoval postupne vztah k Sebkovi, tak sem-tam mu vravim, aby sa spytal Sebka, ako sa ma, aby mu povedal, ze ho lubi a tak vselijak :D Oswa - ano, nastrih je lepsi, lebo ked sa dotrhas bez nastrihu, tak je to ovela horsie aj na sitie aj na neskorsie hojenie. Ja som teda nastrih citila ale len ako slabe reznutie, ako ked sa necakane porezes nozom. Nic, co by bolo hrozne, bola to stotinka sekundy, viac nie, potom som to uz necitila. Aj s tym dychanim je to pravda. Ide aj o to, ze nespravnym dychanim oberas dieta o kyslik, ktory nevyhnutne potrebuje najma v poslednych minutach pred narodenim sa. Preto sa snaz dychat co najviac, bez ohladu na to, ako to bude vyzerat pred inymi. Ja som sa hanbila, no neskor som to pochopila, ze to bez toho nejde a dychcala som ako svina na porazke, ale nevadilo mi to :D A s tym vonkajsim a vnutornym sitim - tiez som to citila len velmi jemne, ako pichanie ihlou, nic, co by bolo hrozne a nedalo sa vydrzat. Hlavne ked vies, ze uz mas po tom najhorsom. Moja mama bude mat v maji 50. Posledne dieta mala ako 42,5 rocna. Take neplanovane, ale aj tak potesilo :D Co uz, ked sa pritrafilo :D Teraz nam robi radost, je prvacka, s mojim Ondrikom sa dobre vie zahrat, vie ho pobavit, ako starsia sestra. A sama povedala, ze ona bude geriatrickou, lebo rodicia budu zachvilu starucki a bude sa treba o nich starat. :D Dnes ma sestra (25 rocna) vyborne pobavila. Ona je sluchovo postihnuta, ale dobre pocuje, aj komunikuje, vsak skoncila vysoku skolu s vybornymi vysledkami, pracuje v hygiene, takze to postihnutie nastastie nie je az take vazne v reale ako na papieroch a podla roznych merani. No a bola v obchode, kde, ked vchadzala, nezobrala si kosik a predavacka na nu zakricala. No ona sa neotocila, nerozumela jej (ona dobre odcitava z ust, preto aj vela rozumie) a ked odchadzala, tak predavacka na nu "milo" Evil or Very Mad spustila, ze co je hlucha, nech sa nerobi, ze preco si nezobrala kosik a podobne Evil or Very Mad Sestra sa na nu otocila a posunkovou recou (ktoru ovlada iba par znakmi :D ) jej povedala, ze nerozumiem, som nepocujuca :D :D :D :D :D A pritom jej velmi dobre rozumela :D :D :D Tak jej dala priucku, krave hlupej, co ma co vyziapovat po druhych. Ved da sa aj normalne povedat, ze nabuduce si treba zobrat kosik, ci nie? Tak pa, drzte sa a budte zdrave :D Na mna cosi lezie a zial, pekny chlap to urcite nie je :D

15.02.2007 11:37

Zzuzi

ahojte bambulky Tak som si vas po par dnoch prečítala a je mi luto ze i ku koncu musíme zápasit s rôznymi problémami Sad Tie mykozy a svrbenie - tak občas to cítim aj ja. No snazím sa 2x denne jest probio jogurt a tie sladkosti nejak obmedzit. Vivien - dúfam, ze ten krčok sa uz umúdril. Ja idem na poradnu na bud. týzden tak som zvedavá ako to vyzerá so mnou. Od začiatku tehu mám problémy s krčkom ale dúfam ze to moje vylehovanie na niečo bolo. Inač uz mam všetko nakúpene okrem kočíka, postielky a prebal. dosky. A este mi chýba zopár vecí pre mna. Ale mám problém s plienkami, prosím vas poradte mi. A ak by niektorá z vás bola taká zlatá, napíste mi aj rozmer tej plienky. Dakujem :D Nemám s tým skúsenosti. Joooj zienky tak sa nám to kráti, ja som celá mimo z toho napätia Laughing Maličký je velmi zivý a moje rebro si to stále odnesie Laughing Ale nech. A este kazdý den sa mu čká :D Ivus - aj ja mám termín 23.4. :D Tak sa drzte :D

15.02.2007 13:21

ivus80

Ahojte, Zzuzi - kup si radsej vacsie plienky 80 x 80 cm. Pri prani sa trosicka zbehnu, aspon tie, co mam ja, je to volaky cesky vyrobca a tie plienky sa akoby skrepateli. Ale nevadi to ani na kvalite ani moc na tom rozmere, iba trosicka, no vzdy su lepsie vacsie aj kvoli sirokemu baleniu. Urcite skladajte prve styri mesiace plienku na trikrat, nie na stvormo, lebo na troje je sirsia a lepsie potom roztahuje tie nozicky. Ono sa to zda moc siroke, no ked das medzi nozicky plienku (dve bavlnene alebo jednu papierovu a jednu bavlnenu) a das aj na to postolky, tak to bude celkom dobre drzat. Potom, ked uz nebude treba balit nasiroko, to je po kontrole noziciek cca v stvrtom mesiaci, tak ak budes pouzivat bavlnene, tak Ti staci kupit si Sandry (klasicke gumove gatky na plienky). A ked budes pouzivat papierove, tak potom staci iba papierova. Sesternica sice davala sedemdesiatky, tie mensie plienky, ale ja som pocula viacero nazorov, ze je lepsie dat tie sirsie. Tie sedemdesiatky (70x70 cm) su dobre tak pod hlavicku, cez plece ked davas odgrgnut, pripadne Tebe do podprsenky. Zvlast, ked idete vonku, tak treba si prsia chranit - VELMI - aj ked je 30 stupnov v tieni. Ja som to nevedela, vybehla som vonku len vo svetriku, podtym iba podprsenka s vlozkami a na druhy den sme utekali na pohotovost, co som mala zapal prsnika. Prsia velmi lahko prechladnu a zapal prsnika nie je vobec sranda. Ja som si teda vytrpela statocne. A to som si poctivo odsavala, aby sa mi neupchali mliekovody a aby som si tym neprivodila zapal. No nevedela som, ze aj z prechladnutia moze byt zapal. Teraz to uz viem. Ja som fakt zvedava, ktora z nas nacne rodenie :D A ktora to ukonci :D Inak bude dobra sranda, ze napr. Oswa uz bude kolisat a my koncoaprilove este budeme sa gulkat. Ten mesiac bude rozdiely vidno tak cca do roka, potom sa to uz strati. Mozno aj skor. Ako ktore dieta. Ale bude to zaujimave porovnavat :D No vzdy treba mat na zreteli, ze kadze dietatko sa vyvija svojou rychlostou, niektore je sikovnejsie, ine na to ide pomalicky. Ale to nic neznamena. No, ale nech uz je ten april. Dva tyzdne pred porodom sa chystam upratovat okolo stavby, nech sa trosku fyzicky pripravim na porod. Suseda minuly rokl celu zimu odpratavala sneh, termin mala 1.4. a este dva dni prenasala. Tak dufam, ze na mna to bude posobit tak, ze pojdem bud na termin alebo trosicku skor :D Kamosku to "prestalo bavit" tiez tak dva tyzdne pred porodom, tak sa dala na turu - prisla jej na chut slaninka opecena. Tesne po pol noci uz bola maminou. Idem s ocom kreslit, kde budeme mat zastrcky, od zajtra nam ide robit elektricke rozvody. Tak pa

15.02.2007 13:47

Zzuzi

dakujem Ivus :D

15.02.2007 15:56

oswa

Ahojte matriosky... No to je dnes den...cely den prsi..aky bol vcera Valentin?? Ja som dostala krasnu orchideu od manzela...nakolko sladkosti nemozem Crying or Very sad Uz bol vcera u ans aj "majster"..povedali sme,aku by sme si predstavovali "detsku" a spravi nam cenovu ponuku...No detsku,ako detsku..Rozhodli sme sa,ze to uz bude izba ako pre velke dieta (uz ani dieta), ziaden detsky nabytok,ale vstavane skrine,pisaci stolik ...jednoducho to nie je lacna zalezistost a davat o 10 rokov robit zase dalsiu detsku sa nam zda privelky luxus....Drobcekovi to spetstrime polickami s hrackami, nejakymi obrazkami a tak.... Dnes sa idem aj kulturne vyzit..na Radosinske...ved bohviekedy sa zase dostanem do divadla Razz Nieze by mi to bolo luto..len konstatujem... :D A moj drahy ma est berie este na veceru...Inak bduem mat aj super vikend..lebo minule sme sa s nim stavili o taku blbost a on prehral...tak som si vybrala obeik v oblubenej restauracii Wink ..tazke bduem oslobodena od varenia :D ivus..vraj sa babulky uznezvyknu v tomto stadiu otacat..ostavaju dole hlavkou..lebo ju tam maju "akoby" zakliesnenu v lone..Tak ty si takato pekarka?? a pecies aj take detske torty?? Ja rada peciem..ale na take prplave robotky ako tory nie som..Piekla som raz, bola dobra..ale len taka cesto,krem,cesto...cokoladova..MNAM...no my sa s drobcom chsytame k moru ked bude mat tak 2-3 roky...podla mna to je to v pohoe, 3-rocne dieta..uz aj bezka, aj sa prehra, nemusis na neho davat az taky pozor,ako ekd sa este len uci behat....Nasi s nami tiez tak behali...Aaj svokrovci s mojim muzom od malicka k moru..Zalezi aj od dietata...Ale jasne,ze je to akzdeho vec..Ivi a presne na taku dovo,o akej pises..sa chystame v lete....My sme tak boli pred 2 rokmi, ja som sa o vsetko starala..teda varenie..moj drahy griloval...este sme sa aj s malym nasich znamych prehrali..takze si riadne oddychli..Takze toto leto tam idem s tym,ze nam to oplatia :D Laughing O tom dychani nam rozparaval aj sestricka, aj sme to nacvicovali.Bolo to take udne,dychat tam pred inymi (este aj pred maznelom jednej tehotky),ale som sa na to vybodla..A sestricka povedala jednu historku,..ze mali taku pacientku, ktorej velmi zalezalo na tom,ako vyzera...Ze dobreze ich nepoziadala o zrkadielko, aby videla,ako pri tom vyzera..No sme vazne kadejake.....trubky... Fuha..tak mamina rodila v neskorsom veku..aky ma vztah s naj,ladsou?? POhoda? Nie su tam uz velke generacnhe rozdiely? Moj drahy ma uz terz z toho obavy..aby nebol prilis stary pre drobca (o com pochybujem,lebo je obrovske dieta..blaznivy :D ) a to bude mat len 32.. A Ivus..jedna vec mi nie je ajsna..ed je sestra sluchovo postihnuta,ako mzoe dobre pocut?a pozdravuj sestru..lebo niektore predavacky by som aj ja najradsej niekam nakopala...Nic proti tomuto povolaniu..ale proti niektorym ludom,co to robia... Zzuzi..aj tomu nasemu drobcovi sa kazdy den cka..Moj drahu mi ani neveri,ze to enmzoe tolko ckat..Ale ja viem,co citim Laughing tak sa mavajte..idem sa trosku skraslit... Wink

15.02.2007 21:58

Ľubica Krištofová

Ahojte babulky Tak sa vám zas aj ja ozývam.U nás nie je skoro nič nové ani sa neudialo nič extra.Včera sme boli na návšteve u kamošky.Boli sme spolu na izbe aj sa nám baby narodili v jeden deň.Inak sa poznáme dosť dlho,lebo kedysi chodila s mojim bratom,to som mohla mať asi 18r.Tak sa naše baby pekne hrali,my sme si pokecali.Oni čakajú bábo už 10.marca,ale má bruško tak nízko,že tipnem to na taký týždeň a bude to mať za sebou. Dnes sme neboli ani vonku,keď bolo také škaredé počasie.Tak som si poobede s malou trošku pospala.Zajtra ideme na víkend k svokrovcom,takže vám napíšem,ako bolo.Som zvedavá,či sa bude riadne kúriť,aby sme tam neochoreli,lebo by to bolo dosť nafigu.Aj som mužovi povedala,že keď prídeme a nebude tam teplo,tak hodím otočku a idem domov.Tak uvidíme. My sme si na Valentína nič nedávali,lebo si vždy kúpime buď niečo pekné alebo niečo dobré pod zub.Aj sme sa dohodli,že si nebudeme nič kupovať.Veď teraz si máme s čím urobiť radosť. Ivuš,s tým mojim bratom je to tak,že ho frajerka nedrží nakrátko.Práveže ona je strašne zlatá a fajn baba a ona by sem chodila aj častejšie,keby to záležalo na nej.Vždy,keď sme spolu,tak si ani nestihneme všetko porozprávať a nevieme sa nabažiť spoločnosti toho druhého.Takže v nej problém nie je.Ja sa aj snažím nemyslieť na to,ako sa veci majú.Ale stačí,aby som si pozrela na kazete našu svadbu a už mi idú slzy,lebo ma hneď ako prvé napadne,že on tam nebol.Teraz v v marci chceme osláviť Peťulkine narodky,bude mať už 2 roky (ako ten čas letí),tak sme ich obidvoch samozrejme pozvali.No a v máji chceme urobiť krstiny malému.No a minule brácho s maminou volal a keď sa ho spýtala,či prídu aj na tie narodky,tak povedal,že buď prídu na narodky,alebo na krstiny.Že si možeme vybrať.Tak to som už fakt nemala slov.Keď sme sa s našimi o tom bavili,tak som im povedala,že ja už sa o tom ani nebudem zmieňovať,lebo je to škoda reči.Inak nechápem,prečo to všetko je takto.Lebo my sa s bratom máme radi.Aj keď je odo mňa starší o necelých 6 rokov,tak sme si vždy rozumeli.Samozrejme,že občas sme sa aj hádali,ale to je normálne.S ním som si vždy rozumela viac a lepšie,ako s druhým bratom.Mám ich rada obidvoch,ale tento je taký,no neviem to pomenovať.A on to moc dobre vie.Aj sa vyslovil,že mňa mal vždy strašne rád,aj bude.Tak neviem,prečo nedokáže pochopiť,čo pre mňa znamenajú takéto veci,o ktorých tu bola reč.Ono sa o tom ťažko rozpráva,aj sa to ťažko vysvetluje.Ale myslím,že to baby chápete,čo tým myslím.Myslím,že je najdoležitejšie to,že sa máme stále rovnako radi a cez to všetko sme na seba nezanevreli. Ivuš,to bude paráda,keď už budete mať všetko hotové a budete tam mocť bývať.Už to,že tam máte toho tolko porobeného,je velký pokrok. Taká dovolenka na chate,o akej si písala,by sa páčila aj mne.My tento rok na dovolenku asi nepojdeme.Jedine tak na týždeň k svokrovcom do Čavoja.Budúci rok by sme radi išli do Štúrova,ak sa podarí.Ale čo bude dovtedy,nikto nevie. Oswa,aby som ťa dostala do obrazu,mám dvoch bratov.Sú odo mňa o 5 a 6 rokov starší.Ten,čo je starší o 5 rokov,Michal,je už ženatý a majú bambulku mladšiu od našej o pol roka.No a ten druhý brat,Roman,to je ten,čo býva s frajerkou v Ba. Chcem sa ťa spýtať,ako dlho asi trvá tá profylaxia.A treba si tam niečo doniesť?Budúci týždeň by som už rada išla aj ja.Neviem,ako pondelok,ale stredu a piatok by to už dúfam šlo.Podla toho,čo si písala,sa možeme na porod tešiť. Máš pravdu,že pri zariaďovaní detskej izby treba myslieť aj na budúcnosť.Malá má tiež taký nábtok,kde má už aj písací stolík,aj skrinky a zásuvky na písacie potreby a tak.Na poličkách má všelijaké hračky a nad postelou poličku s talizmanmi,na stene obrázky.A na strope hviezdičky.Aby tá izba vyzerala ako detská izba.Keď deti podrastú,postupne tam ubudnú detské veci a bude z toho študentská izba.Je to takto praktickejšie,nie? Zzuzi,veru 80x80 plienky sú lepšie. Ivuš,tiež som zvedavá,ktorá porodí ako prvá a ktorá urobí poslednú "bodku".Bude zaujímavé,ako už zanedlho budeme čítať novinky,ktorej sa čo narodilo a kedy.Ja mám podla PM 15.4.,ale na sone mi povedal,že podla sona to vychádza skor.Tak som zvedavá. Chcela si vedieť,kedy sme mali svadbu. 11.12. Nášmu malému sa tiež každý deď čká.Už mi nedovolí ani vysávať.Vždy potom vyvádza.Keď prestanem,ukludní sa. Ešte sa vám chcem pochváliť,že aj ja som konečne dala včera prať veci pre malého.Len večer,keď som žehlila,tak som požehlila naše veci a bola som taká unavená,že k tým maličkým som sa už nedostala.A dnes bolo kopec všelijakej inej roboty.Tak prckovi ožehlím až v pondelok.Aj ma to štve.Ale odložila som to tak starostlivo,aby sa na to nenaprášilo,keď cez víkend nebudeme doma. Keď prídeme domov,napíšem vám,čo nové.Dúfam,že sa neprihodí nič také a vrátime sa bez chrípky a prechladnutia.Svokor mal byť v sobotu v robote,takže by sme mali pokoj,ale vymenil si to,takže nám bude píliť mozgy s jeho blbosťami.Ešte k tomu aj kokce,keď je naliaty a niekedy ho riadne ani nerozumieme.Keď začne niečo rozprávať,tak dlho trvá,kým sa vykokce.Vždy sa na ňom zasmejeme. Majte sa dobre.Nech vás už konečne prestanú trápiť mykozy a svrbenia a chrípka a neviem,čo ešte.Držte sa.

16.02.2007 08:38

katy22

ahojte matriosky tak hlasim ze mam konecne vsetky podklady k danovemu nachystane, vypocitane, uz len vypisat tlaciva, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D :D :D :D :D :D :D sa tak tesim ze samozem konecne venovat pripravam na babetko. prat a zehlit a skladat tie minivecicky. juchuuuuuuuuuuu. ani choroba mi nevadi Laughing zuzi, aj ja si myslim, ze lepsie su tie vacsie plienky. drzkajte sa a piste :D

16.02.2007 10:13

Janey

Ahojky, Katy si šikulka že to už máš. Ja idem tiež práve platit dan ktorá mi vyšla. A odovzdávať danove. Lebo berieme uver tak to musim mať už vybavené... Ale našťastie mne to urobila mama , lebo ja tie papierovačky strašne neznášam. Babulky ja sa neviem strááááášne dočkať. Juj na nič iné už nemyslím... :D Pekný dník vam želám Smile

16.02.2007 11:28

sirky

Ahojte. No aj ja som kupovala tie české plienky od Hyblera 80 x 80. Baby tak som sa naštvala. Ja mám totiž astmu. Ked som otehotnela tak som bola v 3 mesiaci u lekárky že teda čo a ako. ona mi akurát povedala že nemám uživať žiadne lieky a dala mi podpísať papier že ma teda oboznámila ako sa mám chovať počas tehotenstva . A teraz som sa dočítala že ona by mi mala spraviť taký test na plúca na prietok vzduchu,lebo ak by som mala zlé prietoky tak by som mohla ohroziť malého a možno aj seba. Malý by mal počas pôrodu málo kyslíka.A ona by mala napísať také stanovisko že či rodiť normálne alebo spontánne. Strašne ma to naštvalo,že mi nič také ani nespomenula! Tak som jej dnes zavolala a v pondelok tam idem. som zvedavá ako bude na mna zazerať.

16.02.2007 14:14

oswa

Zdravim matriošky... Tak ja mam dnes upraovaci den...nic velkeho..poutierala som podlahy a povysavala nas jediny, krasny nemozny tmavomodry koberec...no a staci mi....Uz s takymito aktivitkami fakt prestanem..Zakazdym oddychovat, sedkat a pri vysavani mhsim sediet..lebo mi ide vyrvat krize a navyse brusino zavadza.... Wink Fakt to uteka ako voda...Uz je to 24 t t a za 5 tyzdnov (mozno 6) idem na to...Nejako mi to stale nedochadza... ale aspon budem mat cez vikend pokoj..Vcera bolo Radosinske super, soms a nasmiala, aj malemu sa pacilo,lebo kopal skoro cele pedstavenie... Inak som sa tak zamyslela nad slov. narodom,ze ludia su tu taki nejaki bezohladni...Tak kalsika ,ako to chodi na zenskom WC, rada cez prestavku az neviem kam..Myslite,ze anpadlo nejaku zensku pustit ma ako tehotnu dopredu?? Jedna tetka sa este aj predbehla... Ja nemam vo zvyku sa niekde predbehovat,alebo tak, u lekara..Ale ako som tehotna, som si povedala,ze ked su sprosti ludia..tak ma to netrapi..a u vseob. elkarky vzdy rovno zaklopem, a ona ma vezme..Ved hadam nebudem cakat v cakarni s ludmi s chripkami,anginami a pod...ASpon teraz si uplatnim nejake tie ulavy :D Ake su Vase skusenosti?? A ozaj...ako pokracujete s masazou hradze?? Idem sa na to utorok opytat na tom cviceni... Lubi..no tak fakt neviem,co poveadt na too tvojho bracha..Jedine, co am uz napada..Je..ze je desny skrblik a je mu luto vyhodit 2x peniaze na tu istu cestu..Lebo uz fakt nechapem..Ked svagrina vychadza dobre s vami, mate sa s brachom radi..Tak v tomto bvidim jediny problem..Peniaze Exclamation Este to nemoze byt v tom,ze si nesedi s tvojim manzelom?? Alebo koli rodicom?? A ta profylaxia bude teraz utorok o 11..zaciname s cvicenim..takze teplaky, prezuvky, tricko...a s tou detskou presne uvazujeme aj my takto...Tiez to doplnim nejakymi detskymi vecami, ako hrackya pod..nad psotel dame policku na plysaky alebo neico pod..A ptom sa to ejdnoducho da prec a bdue izba pre skolaka... sirky..proste nie je lekar,ako lekar..Je to dobra krava...Keby lo o nas,cloevk nestresuje,ale ked ide o malinke...Mna vedia taketo veco doslova NASRAT Exclamation Exclamation

17.02.2007 10:02

sirky

oswa - no s tými výhodami pre tehotné je to u mna bieda. minule som dokonca bola v TESCU a postavila som sa do radu k tej zvýhodnenej pokladne čo je pre tehotné, a myslíš že ma niekto pustil?! To určite! Ludia s plnými košíkmi si tam v pohodičke vykladali veci a vôbec ich neštvalo, že ma mali pustiť. a uolne ma dorazilo ked jedna tetka mala obrovský nákup a začala ho platiť s gastro-lístkami, ale kebyže jej ichtam aspon šupne a nech si to naráta, ale ona to platila nejak na 3 krát. skoro ma šlahlo. no a čo sa týka tej mojej lekárky ohľadom tej astmy, tak ked tam prídem a bude na mna zazerať, prípadne ked mi to vyšetrenie nebude chcieť spraviť, tak jej poviem že nech mi teda napíše na papier že to vyšetrenie nie je nutné a nech sa pod to podpíše. myslím že také niečo si na zodopvednosť nezoberie.

17.02.2007 10:06

sirky

Baby a ako je to s detskou lekárkou? Lebo počula som, že v nemocnici musím nahlásiť, ktorú detskú lekárku som si vybrala? Treba ísť za tou doktorkou ešte pred pôrodom? Aj ste niektorá volali do tej Ceptry za tú pupočníkovú krv?

17.02.2007 13:13

oswa

Sirky..s tym tescom sme na tom podobne..Moj drahy zo srandy ukazal,ze aha,pokladna pre teba..tak som mu s kyslym usmevom odpovedala,ze ci si mysli,ze ma niekto pusti..Ako nemylila som sa...Presne ako vravis, vsetci sa tvarili,ze na mne to obrovske brusko nevidia..A s tou lekarkou...bud sprav to,co hovoris..alebo ejdnoducho vezmi kartu a povedz,ze ides k inemu lekarovi...Ak mas teda moznost idňneho dobreho lekara... sirky...mne prisli akurat zmluvy s Ceptry...ideme to nastudovat,podpisat a poslat naspat...Oni by ich mali obratom poslat do 2 tyzdnov apotom sa vyplaca prva zaloha..Ja som myslela,ze ty si to uz podpisovala..ci nie?? A ohladom detskej lekarky..Tak VRAJ je povinne,aby prisla ona na navstevu..lenze u ans to akosi nefunguje..aspon jie u dr.,kuktorej chcem ist..Vraj ma posle hned na druhy den k nej na navstevu ani s nie tyzdnovym babom..No nie je to chore? Ale ja sa na to opytam...A ku nej netrena prist dopredu, lebo moja kolegyna k nej sla aj s muzom a kukala na nu ,ako sova....Ze to vraj staci prist az po narodeni..Ale myslim ,ze zalezi od dr...zavoalj si dopredu a dohodni sa telefonicky..Lebo tu staci napr. prist so spravou o narodeni (maznel) a ona na spozve na prvu navstevu..Aj ked by som bola rada,aby prisla ona....

17.02.2007 14:04

ivus80

Ahojte, Zzuzi - niet za co Wink Oswa - vyborne ste to vyriesili, tak nejako si to aj ja predstavujem. Nabytok sa kupuje na viac rokov, nie len na detstvo, potom na dospievanie a pod. A ja by som este chcela dat do chlapcenskej izby na zem ten koberec, kde su nakreslene cesty a domceky, nech sa chlapci hraju. Nie som nejaka chyrna pekarka, len zacinam s tortickami, bavi ma to, je to moj konicek. Napiekla som sice 21 tort (aj detske, aj svadobnu, narodeninove, k promociam a pod.), ale iba dnes som robila prvu za peniaze. Vyzera, ze sa malej oslavenkyni pacila. Tak snad bude aj chutit. Ked si davate piect torty pekarkam, kolko beru za robotu, bez materialu? Ja som zobrala 300 Sk, vraj je to u nas tak, ze za vacsie sa berie 300 Sk. Pytala som sa viacerych, tak snad som jej nezapytala ani vela a zase ani malo. Ja som sa tiez hanbila pri porode za to, ako budem vyzerat, ked budem funiet, no potom som si povedala, ze som sprosta. Pri porode je dolezite spravne dychat aj kvoli babetku, teda hlavne kvoli nemu, lebo pocas kontrakcii sa mu nedostava tolko kyslika, ked nespravne dychas. A takisto Ti spravne dychanie setri sily. Odporucali mi zbytocne nekricat, ked uz tlacis, tak som len tak hmkala, nie kricala, ale zase som ani nebola ticho. Ja som zase pocula historku, ze mlada 17rocna baba porodila a prvy telefonat bol mame, ktorej vravela, aby jej priniesla kozmeticku tasticku so sminkami Rolling Eyes Mama aj oco maju s nami pekne vztahy, tie mladsie sestry su taki milacikovia. Ta najmensia je taka tmolicka okolo nich. Ona to este nevnima, ze je medzi nou a mamou skoro trojgeneracny rozdiel. Berie to proste ako fakt, ze ma starsich rodicov. Ked som jej pri prvom povedala, ze nasa mama bude stara mama, tak sa rozplakala, ze mama nemoze byt stara mama, lebo este nie je stara. Ona berie starych ludi podla starych rodicov (83, 77 a 75 rokov). :D Mne osobne to vsak velmi vyhovuje, ze mam take mladsie sestry - Ondrejko sa vyborne vie zahrat s Martinkou (najmladsia) so stavebnicami, s autami a podobne a ta starsia Betka (11r) mi ho kedykolvek zoberie vonku na prechadzku a aj do obchodu mi zajde kupit, co mi treba. Ale aj bracho (16r.) sa mi vie vyborne pohrat s malym, robia hluposti, uci ho same hlody. Sestra (25r.) ta sa tiez velmi rada hra s Ondrikom, aj ma vie uplne zastupit, no uz pracuje, tak nema tak vela casu. Ale akurat sa s nim hra, skrobka ho po chrbte a rozoberaju, ze kto nosi nohavicky, kto trenky a kto slipy :D :D :D A este mam jedneho brata (22r.), ktoremu tiez mozem nechat maleho kedykolvek, pokial nie je s frajerkou alebo nema skolske povinnosti. A ked k tomu priratam mojich rodicov - tak sa zda, ze sa ani o dieta nestaram :D :D :D A muzovi povedz, ze vraj starsi chlapi maju mudrejsie deti :D A 32 rokov je celkom dobry vek na otcovstvo, chlap uz ma cosi odzite, vybureni je (aspon by mal byt :D ) a ma aj viacej rozumu. Moj chlap sa stal otcom, ked mal pred 25 - a doposial je to este decko :D Rolling Eyes Neviem, asi to je ten typ, co je vecne dieta :D Sestra ma 90 % postihnuty sluch. Nepocuje skoro nic, ale vyborne odcitava z pier. Nosi nacuvaci aparat. Nasi ju integrovali uz do prvej triedy ZS medzi zdrave deti, vela s nou cvicili, ucili sa s nou. Doslova ju vypiplali. Ked bola raz na audiometrii, tak sa sestricka v dobrom zhrozila, ze ako moze tak vyborne rozpravat, ked tak velmi slabo pocuje. Ked mala asi 5 rokov, tak doktori povedali nasim, ze budu radi, ak s tazkostami skonci I. stupen ZS. Na strednej ju jedna ucka ponizovala, ze naco isla na strednu skolu, ked na to nema. Vysoku skolu skoncila s vybornymi vysledkami, sa mi zda, ze na statniciach mala len jednu dvojku. Je to bojovnicka, nepoddala sa osudu, ale snazi sa. Normalne si ani nevsmimnes, ze je nedoslychava, pomyslis si iba, ze ma recovu vadu, ako napriklad ludia, co nevedia povedat r. Lubi - je dobre, ze si s bratovou frajerkou rozumies. Mozno je chyba iba v nom. Mozno ze "zavidi", ze mas deti, aj on by mozno velmi chcel, no nedari sa alebo baba nechce, alebo sa obaja boja. Mozno nevie sa preniest cez to, ze z jeho malej sestricky sa stala manzelka a mamina, ze to male dievcatko, ktore opatroval a s ktorym sa hraval, ma uz svoje male dievcatko. Mozno naozaj si nesadli s Tvojim muzom a nechce Ti ublizit tym, ze sa budu napr. ignorovat alebo nedajboze vadit. Nevies, co je vo veci, tak to uz neries, lub ho stale ako svojho brata. Mozno sa raz dozvies, preco. Drzim palce. Sirky - drz sa. To je na porazenie. Niekedy ti doktori s nami robia ako s kopou handier. Hlavne, ze im poistovna za nas zaplati. Evil or Very Mad Oswa - poznam aj ja uctu k tehulkam. Rolling Eyes Ked som cakala prve, isla som na jedno vysetrenie na polikliniku do ZA. Cakala som na vytah medzi prvymi. Ked vytah prisiel, prirodzene som sa uhla vystupujicim. V momente sa bezohladne natisli vsetky za mnou stojace zeny do vytahu. Nastupila som ako posledna. Vytah signalizoval pretazenie. Co si myslite, kto musel vystupit Confused: Dobre hadate, ja - s brusiskom ako kotliskom. Ani jednu babu nenapadlo vystupit, ostali tam vsetky stat ako prikovane. Nie som citlivka, pockala som si na dalsi vytah, ale myslela som si o tych paniach svoje. Sirky - ja som sa az pri porode dozvedela, ze treba hlasit detsku lekarku. Nahlasila som tu, ktorej patrime pod obvod. Potom ma aj normalne zobrala, nic nepovedala. Teraz, iba ak ju stretnem, tak sa spytam, ci ma zoberie, ale nema dovod ma nezobrat. Ale radsej sa chod opytat, najma ak mas na vyber viacere doktorky. Sirky, Oswa - mohli ste sa pri tych pokladniach nahlas spytat, ze ci stojite dobre, pri pokladniach pre tehotne :D Alebo ist surovo dopredu. Niekedy treba byt svina, hoci ja na to nemam zaludok. :D Ale keby som mala cakat vo velkom rade v pokladniach pre tehotne, tak necakam, spravim sa, ze mi je zle a kaslem na ostatnych, ked nevedia citat alebo su nevsimavi (samoska, niekedy si to clovek naozaj nevsimne). A v ZA som si veru nevsimla, zeby take pokladne v Tescu boli, ani v jednom, ani v druhom. Musim sa nabuduce popozerat. U nas je tak nadherne, idem vonku, na stavbu pozametat, buraju na elektrinu, tak je tam dobry bordel, no tesim sa, uz nemozem obsediet doma. Umytie riadov a ostatne upratanie pocka na vecer. Oswa - dohodni sa s lekarkou, ze jej zavolas, ked Ta prepustia z nemocnice a pojdes rovno k nej, zabuchas na dvere a nech Ta hned zoberie. My nevrav, ze by Ti takto nevyhovela. Tak pa, letim vonku.

17.02.2007 15:11

oswa

Ivus..aj ja sby som dala rada do detskej este nejaky detysky koberec..viem,aky myslis..bud taky,alebo iny s detskym motivom..Sice mame podlahove kurenie,ale aj tak,ked bude sediet,aby mu prdka nenachladla....a o torte mi arsdej ani nehovor Crying or Very sad ..urcite je dobra... Moj synovec ma oslavu nabuduci tyzden,aj s tortou id jednej pani, co tiez vyborne pecie..no ja sa budem zial len pozerat Confused Ja ked k nej davam piect, tak za stredne velku si berie 550-600 Sk vratane surovin.. O tom kricani presne to iste vravela ta setsricka na tej priprave..Ze kricat netreba (aj ked si zakricis, ze nikto an mna skaredo pozerat nebude)..lenze anamhu, ktoru do toho das, o to vlastne oberas babo o kyslik..A ked uz vraj zakricis raz, potom sa ti chce kricat stale...Vraj je dobre, ze ked tlacis, tak manzel (pokial je pri porode), je dobre, ked zatlaci hlavu bradou an hrudnik...vraj si to rodicky chvalia a pomaha to... No co sa tyka mojej polovocky..zodpovedany etda je, niekedy ssi robi az prilsi velke vrasky pre nic...Ale je taky blaznivy, myslim ty,ze nie je taky nudny chren Laughing , ze s malym si velmi sadnu do rany.Vidim to,ked k nam pridu znami, ktrori maju amle deti,ze decka automaticky idu k nemu,lebo sa s nimi vie blaznit stvarat hovadiny a to decka potebuju..Lebo ja som zase taka,ze viem sa zahrat s devaki tak,ze si staviam stavebnice, citam knizky, omalovanky a tak..proste veci, kde treba mat trpezlivost..on je zase na take blaznenie..Takze sa budeme dufam doplnat.... A vobec nemam strach, ze ho bduem musiet nutit, aby siel s malym von alebo tak..Uz etraz mi stale pili usi, ze on s nim bude chodit von, na vychadzky a tak..kym ja bduem varit Shocked No skusim to vybavit s doktorkou..Aj ekd by mohla byt natolko chapava, ze jej ordinacia je v areali nemocnice, tak by ju mohlo trknut a prist rovno na oddelenie..Ale to by som uz asi vazne vela chcela...ze???? zajtra si s manzelikom ideme spravit vyletik do BB, tak sa celkom tesim....ak zase nieco uvidim detske, zase sa neudrzim Shocked :D Tak sa majte

17.02.2007 17:37

oswa

Ozaj..este sa chcem spytat, ci to enmate niektora... Zhruba druhy den mavam v podbrusku take bolesti....ako zacina brusko gulatiet...Tak to an chvilku zaboli a prestane...Neviem,ci ide o poslickov,alebo mam problemy s mocakom... Lebo poslickov som si predstavovala tak,ze bude krc-bolest v celom brusku az po koniec maternice....Nema to niektora??

17.02.2007 19:11

ivus80

Ahojte, som maximalne unavena. Dnes robili elektroinstalaciu, tak som si aj trosku dala do tela, zametala som. Skoda, ze nemam dva tyzdne pred porodom, veru by som si schuti zamakala. No este nechcem riskovat, tak som zametala len tak kozmeticky. No a teraz som si sadla a este spravim malemu kasu, uspim ho a uz nikto nic odo mna dnes nemoze nic chciet. Maximalne tak moj muzik :D :D :D vsak viete co :D :D :D Oswa - no to budete teda idealni rodicia :D Moj muz sa akosi nevie hrat s malym, vie tak trosku blbnut, ale skor si ho zoberie na kolena a ukazuje mu napr. v knizke alebo na PC, alebo v katalogoch ho uci rozlisovat rozne naradia ci druhy aut. A neviem, ci by vobec mohla prist na oddelenie ina doktorka, ci sa to smie. Ale spytat sa jej mozes aj na to. A veru podla Tvojho popisu take nieco asi nemam. Skor mam take, ako ked sa male zaprie o stenu maternice, akokeby sa mi v brusku vytlacila pevna gulicka. Neboli to vobec, len je to taky mensi tlak. Niekedy mam akoby plne brucho, ked som este nebola tehotna - ked som bola poriadne najedena, ze mi skoro brucho prasklo. Ale tiez to neboli. Problemy s mocakom zistis napriklad tak, ze pri moceni stipe, pali a ak mas aj zapal mocaku, tak s tym su spojene vyssie teploty. A dalej je to bolest na dotyk, resp. take slabsie pobuchanie v oblasti bokov nad bedrovou kostou. Ked som mala problemy s mocakom, tak mi tam doktor jemne pobuchal a spytal sa, ci to boli. A ani Ti zodpovedne nemozem popisat poslickov, lebo pri prvom, ak som ich vobec mala, tak som ich absolutne neregistrovala, neviem o tom vobec. Tak na dnes vsetko, idem spravit malemu kasu a pojde spinkat. Ja si doprajem vybornu slepaciu polievocku, vylozim nohy a budem si vegetit. :D Pa

17.02.2007 21:21

oswa

Ivus..aj ja som zila v omyle,ze zapal mocaku citis ako palenie alebo stipanie..Ale dr. ma vyviedla z oamylu,ze to vobec nemusis citi... Rolling Eyes Takze musim cakat na vysledky do buduceho tyzdna... Mna tie bolesti v podbrusku tak vystrasili,z e zajtra diem doprat vsetky veci do porodnice a pobalit tasku, ked to uschne..... Shocked

17.02.2007 21:21

ivus80

Ahojte, skusam pripojit fotku, ako mi Ondrejko mastil brusko. Je to asi mesiac stara fotka, som tam po kupani, som zvedava, ci to prejde.

17.02.2007 21:22

ivus80

Tak toto trosku nevyslo :D :D :D

17.02.2007 21:39

ivus80

V akom programe zmensujete obrazky? My to s muzikom skusame kadejako, no akosi to nejde. Ale mame aspon srandu, ideme sa dosmiat ako kone :D :D :D Tak pa.