1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

08.02.2007 12:39

sirky

Ahojte maminy! Oswa - no aj ten náš bude Peťuško po tatinovi. :D Ivus80 - ja som si povodne myslela že ten náš malý sa málo hýbe , že to je taký lenivec po tatovi Smile ale doktor ma vyviedol z omylu. Uplne najlepšie je ked sa začne hýbať o 23:30 . To je jeho pravidelný čas na vyvádzanie.

08.02.2007 13:25

ivus80

Ahojte, tak nastastie je maly celkom dobry, aj som stihla prezliect periny, oprat rifle v rukach (tiez to tak milujete ako ja Evil or Very Mad ), aj vonku sme boli. Sirky - mozno aj toto moje druhe bude kludnejsie, ako prve. To je zivel. Hurikan, orkan, tajfun dokopy su proti nemu len slaby vanok. Pa

08.02.2007 15:55

oswa

ahojte matriošky.... Chcem sa vas opytat, kolko dupaciek (nie pyzamka) mate pre drobca uplne na zaciatok..velkost 56-62?? a kolko periniek (resp.) zavinovacie je treba? Lebo..(sorry) Ivus..8 sa mi zda prilis :D Wink Ja mam len jednu a zda sa mi to maloo..aj ekd viem,ze dlho v tom krpcek nebude..mozno vobec tam nebude chciet byt... Ivus..preco bys om sa mala zacat skor otvarat? Nestras... Crying or Very sad Pokial viem, tak na 1-2 prsty je uz v 32 tt pohode...nie?? Ved ono sa to asi aj tak neotvori za 5 minut Cool A perco peries rifle v rukach?? neviem ti an toto odpovedat, lebo aj priem rifle len v pracke... :D Vivien..ja mam na vajicko rovnaky nazor...Posadit tam toho 5 dnoveho dobca,aby sa tam krcil...Tiez sa mi to nezda..hlavne, ked to mame domov kusocek...Aj peso by sme zasli..Len s nim nechcem hned po vocku a navyse nemusim hned stretnut vsetkych znamych Rolling Eyes jaaaaaaaaaaj..Vivien..viem ,viem..krati sa to krati...Necelych 7 tyzdnov Exclamation Confused: Exclamation ...ani sa mi verit nechce... Lubi..kto ti robil sono? primar?? ja som bola na poradni rano...Vyoda u mojho gyndosa je,ze ma vezme hocikedy..Kdezto ostatni ordinuju az po 10..Zastavila som sa,ked som sla z Bane a nastastie ma vzal na poradnu..Aspon tam nebolo pacientiek a mohla som sa povypytovat,aj ked som (ako obvykle) polovicu veci zabudla... sirky....aj ja som mala obavy,ci sa makly dost hybe..Lenze ani dr. sama nikdy nepyta,kolkokrat sa hybe,ale ci SU pohyby....A navyse,babatko teraz prespi nie 90,ale dokonca som sa dicitala ze az 95% casu... Cool pa

08.02.2007 16:41

Janey

Ahojky, nedá mi nereagovať na to ako preniesť babenko domov z porodnice. Viem je to len moj názor ale porozmýšlajte.... čo sa babenku može poškodiť vo vajičku tým že je trolinku ohnute, ved v brušku bolo skrčené v klbku 9 mesiacov. Takže tých 5 minut mu asi velmi neublíži ak sa posadí do vajíčka a priputa... No ale porozmýšlajte čo všetko sa za tých nešťastných 5 min može stať ak babenko držíte len na rukách alebo je nepriputane vo vaničke.... a vrazí do vás nejaké iné auto alebo nedajbože kamion... babenko z v vaničky vyletí rýchlostou myslím 70 km / h cez celné sklo alebo ho pripučíte vlastným telom.... Nemusí sa to stať ale náhoda je blbec... chcet tých pet minut riskovať? Ja veru nie. Dufam že som vás velmi nevystrašila, len pouvažujte.... O 70 percent viac detí prežilo haváriu ak boli priputané v autosedačke... A netreba koly tomu kupovať overal, stačí babenko v aute prehodiť s vaničky do sedačky pripnuť ho a poriadne prikryť dekou. Už sa nám to blíži. Ja sa velmi teším na príchod mojej malej. Juuj každý den o nej rozmýšlam a rozprávam mojmu drahému o nástrahách a o tom na čo si musí dávať pozor a tak. Lebo uspinkať ju bude vedieť, ale neviem či bude myslieť vždy na to aby spala na chrbátiku a nie na brušku.... Smile

08.02.2007 17:06

katy22

ahojte matriosky ja suhlasim s Janey, dokonca ta rychlost je akoby dvojnasobna, cize ked idete 50 ( v tom lepsom pripade) a skocite n abrzdu, dieta vam vyleti akoby rychlostou 100km/h. a ludske reflexy su neovladnutelne..cize v ziadnom pripade nedrzat na rukach. a ked si to vezmete od 1.6. su autosedacky povinne, takze kupa vas tak ci tak neminie. a aj keby malo byt malinke pol hodinu v nej, vzdy je to lepsie nez cely den alebo nedajboze aby sa to zle skoncilo. ale ako napisala janey, je to vec kazdej maminy. ja som dnes mala poradnu, uz som dostala aj papier na matersku. inak je vsetko ok. buduci tyzden ma cakaju odbery kvoli zrazanlivosti a potom o dalsi zase poradna. moznoze ukecam dokiho aspon na male sono :D chcela som sa opytat na tu pupocnikovu krv ale nebol tam moj, len zastupoval iny, tak nabuduce. ved este mame tolko casu

08.02.2007 19:27

oswa

No baby..v niecom jasne,ze mate pravdu s tymi autosedackami....No este uvidime..My to vajicko uz budeme mat tak,ci tak...takze mozno to urobim tak,ako napisala Janey....Z vanicky ho prehodim do vajka a prikryjem dekou..aj tak mam taku rozkosnu bielu bundicku a manchestraky 56..aspon ich vystavim na obdiv Embarassed :D ..lebo sa z nich naramne vytesujem... katty...no zase toho casu tolko nemame.... Embarassed Shocked

08.02.2007 19:30

Janey

Som rada že ste sa zamysleli. Dufam že som pomohla svojim názorom. Práve dávali v tv o kočíkoch že ich je vela čo nesplnaju kriteria bezpečnosti... treba dávať pozor na vela veci... Confused Oswa presne už toho času vela nie je... ale teraz akoby sa mi zastavil čas a čím bližšie to je tým pomalšie mi to ubieha.. Crying or Very sad

08.02.2007 21:19

vivien

Ahojte... Baby ako spite? Ja uz nepamatam kedy som sa vyspala Confused Zaspavam tak o polnoci a o tej 4 som hore, klasika zachod, prikrit Adamka a potom sa uz len prehadzujem, do tej 6 a potom o 7 uz Adamko vstava, uz som z toho hotova Confused A este sa chcem spytat aj vam je tak hrozne horuco? Ja sa strasne potim a hlavne v noci Confused Posielam este dnesne brusko Papa.

08.02.2007 21:21

Ľubica Krištofová

Ahojte babulky. Boli sme dnes v TN a kúpili sme tú skriňu.Je parádna,presne taká akú sme chceli a za skvelú cenu.Je troj dverová,má aj na vešanie,aj poličky a aj 2zásuvky.Tam,kde je priestor na vešanie,pridáme asi ešte zo dve police.Už je aj poskladaná.Doladia sa už len drobné detaily,poutieram ju a konečne môžem ukladať vecičky pre malého.Takže aj mňa čaká pranie a žehlenie plienok a oblečenia.Už sa na to teším.Cestu sme zvládli v pohode.Len malý sa práve vtedy musel v bruchu hrozne vrtieť,tak mi to dalo zabrať.Myslím,že je otočený zas trošku inak.Ale veď nech sa pomrví,kým má ešte miesto,nie?V tom obchode sa malej tak páčilo,že odtial ani nechcela ísť.Všetko si starostlivo poobzerala.Baby,ktoré ste z okolia TN a chodíte tam na tie strany,tak vy určite budete vedieť.Je to ASKO,pri Tescu v TN.No skrátka som taká spokojná,nedá sa to ani povedať. Oswa,najmenšie dupačky mám asi zo 15ks,lebo máme aj tepláčiky a tričenká,pulóvriky,bodíky.Niekomu sa možno bude zdať málo alebo vela dupačiek,ale tolko sme mali aj pri malej a stačilo to.Potom máme už dupačky vždy o niečo väčšie,tých neviem kolko je,okrem toho tiež všelijaké súpravičky,tepláčiky a pulovriky,bodíky.Lebo na začiatku bábo rýchlo rastie,tak tých malých sa ani neoplatí mať vela.Do tých väčších rýchlo dorastie.Perinky máme 4 obdlžnikové.Malá nebola v perinke dlho,lebo sa jej v nej nepáčilo a strašne rýchlo rástla,tak sa na dlžku potom ani nezmestila. Uhádla si,sono mi robil primár.Bol to riadny rozdiel oproti tvojmu gyndošovi.Ani obrázok sa mu poriadne nepodaril.Odflákol to.Čo už.Hlavne,že viem,že je malý v poriadku. Janey,máš pravdu o tej bezpečnosti našich detičiek na ceste domov.Je na tom kus pravdy.Ja si myslím,že tie vajíčka mohli trošku lepšie vymyslieť.Teda ten tvar nemusel byť taký,že bábo má v ňom tak ohnutý chrbátik.Inak máš pravdu. Ivuš,niekedy na rozptýlenie našich detí musíme vymyslieť všeličo.A keď malého ukludnil zvuk klávesnice,tak to tak ani nevadí.Veď tam nesedí celý deň,každý deň.No a s tým pipikom.Budem sa musieť naučiť ako sa mu starať o takéto veci,bude to pre mňa nové,keď sme doteraz mali doma len babu.Dúfam,že to zvládnem.

08.02.2007 22:45

ivus80

Ahojte, uz som vyse hodiny v posteli a nemozem vobec zaspat Evil or Very Mad Oswa - mas pravdu, osem zavinovaciek je vela, no ja mam vsetky, okrem jednej mojej, pozicane od svagriny a preto som ich aj vsetky poprala a pozehlila, nemusim potom tak casto prat a zehlit. Ked je taka moznost - nevyuzijes to? A kolko mam dupaciek na zaciatok - to Ti presne nepoviem, lebo ja mam oblecenia tak na trojicky. Len par kuskov je mojich, ostatne je od svagriny, tak som to vsetko poprala, pozehlila a mozem maleho obliekat kazdy den do ineho bez strachu, ze nestiham potom prat :D A to som niektore veci ani neprala, o ktorych som vedela, ze som ich pri Ondrikovi nepouzivala. Urcite maj aspon 3 - 4 kusy a ked Ti to bude malo, ze nebudes stihat prat a zehlit, tak si potom dokupis. Dupacky sa zo zaciatku moc nespinia, ved je babo v perinke, iba ak prekaka alebo sa povracka. Ja budem prve dni balit dietatko len do plienky - dam mu okolo noziciek napoly poskladanu plienku a tak mu to kolo noziciek oviniem. Je to prakticke najma pri prebalovani, lebo ho tak nevynatriasas, ako ked mu davas dupacky. Ale to ozaj len prve dni, potom, ked uz zacne viacej kopkat, sa to uz neda, lebo sa moze rozkopkat. Toto ma naucila moja mama, hoci sa mi to sprvu nepacilo (stara skola Rolling Eyes ), no napokon sa mi celkom zapacilo. A nechcem Ta v ziadnom pripade strasit s otvaranim. To NIEEEEE!!!! To mi len tak napadlo, ze niektore baby sa otvaraju skor. Mne sa najprv (tri tyzdne pred porodom) zacal skracovat krcok a az potom, na poslednej poradni, v den porodu, som bola otvorena uz na tri prsty. Podla sona som mala este dva tyzdne cas. A poviem pravdu, je pre mna novinka, ze v 32. t.t. je normalka byt otvorena. Fakt. Myslela som si, ze ked sa zena otvara, tak musi byt hospitalizovana na udrziavani. Ale ak Ti doktor nepovedal na to nic, tak je to potom v poriadku. Vidis, cakam druhe a predsa mam este vela medzier v tehulkovani :D A samotne otvaranie trva naozaj niekedy dlho - mne museli pichnut dve injekcie, aby mi pomohli sa otvorit. A vyvolavacka bola preto, lebo som uz konecne bola otvorena a maly bol stale vysoko. V rukach periem iba cierne rifle, modre periem normalne v pracke. Cierne preto periem v rukach, lebo sa mi nepaci, ako sa vyperu v pracke - aj ked ich periem tak, ze su naopak otocene a poskladane, tak mam pocit, akoby stale na nich ostal prasok a to davam malo prasku a vydatne macanie. Nastastie muz ma len dvoje ciernych rifli a aj tie nosi malo, takze raz za uhorsky rok ich periem a to sa da zvladnut, hoci sa na to odhodlavam poriadne dlho. Rolling Eyes Janey - mas pravdu, co sa tyka vajicka. A v pripade narazu 3,5 kilovy drobcek je vymrsteny silou ako keby mal 350 kg. Nie je to sranda. Ale i napriek tomuto vsetkemu si ho odnesiem pekne vo vanicke. Ja to mam domov tak 15-20 minut autom. Ale neskor, samozrejme, bez vajicka a autosedacky pre starsieho sa nepohneme. Ma to aj svoj druhy vyznam, moj maly je v autosedacke ovela kludnejsi, ako ked sedi len tak na kolenach. A neboj sa, malinke babo vie spinkat len na chrbatiku, ak ho sama nedas na brusko. A ked sa uz bude vediet otocit na brusko, bude sa vediet otocit i nazad. Neboj sa, je to sice parkilovy drobec, ale rozumu ma dostatok uz teraz, v brusku :D Ale tiez som sa obavala, ze ci sa mi maly v noci nepretoci na brusko sam od seba, aj som ho nasilu davala lezat na chrbatik, ked bol pretoceny nabok, ale iba som ho zbytocne prebudila. A casto som sa v noci zobudila na to, ze som pocuvala, ci maly dycha. Jednoducho, my maminy mame taky dar pocut dychanie dietata aj ked spime. Raz som sa zobudila na to, ako maly pri mne spal a ja som ho isla zakryt perinou. Az mi mraz behal po chrbte. A ked bol este v perinke, tak som zaspala s nim tak, ze som lezala na chrbte a maleho som mala na prsiach. Zobudila som sa na to, ze sa mi akosi tazko dycha, akoby mi ktosi stlacal hrudnik. Rukami som drzala maleho tak pevne, ze jednoducho nespadol. Proste podvedomie matky robi velmi vela. Preto sa vravi, ze je nemozne, aby matka pripucila dieta pri spani, ak matka nie je napr. opita, nadrogovana a pod., teda ze je pri zmysloch. A naozaj - maly so mnou spaval uz od perinky - jednoducho sme tak zaspali pri kojeni. A ked sa mi parkrat stalo, ze som sa otocila na neho, hned som sa prebrala. Katy - dobre ze si napisala, vedela som, ze su autosedacky povinne, ale myslela som si, ze od jula. Vajicko mame, pre Ondrika mame pozicanu autosedacku, takze ked pride zakon do platnosti, musime ju vratit a kupit Ondrikovi novu, taku uz do 36 kg. Janey - tiez som videla v spravach tie kociky. A hned som myslela na nase forum. Treba si ozaj riadne prezriet, co kupujete. Skoda, ze nedavali aj znacky kocikov. Viem, mohol by sa vyrobca stazovat, ze mu poskodili meno, ale ked predava smejdy, tak mu treba. Vivien - pekne brusko, ale rastieme, ze? :D Mne horuco nebyva, ale spavat tiez nemozem, hlavne zaspat vecer. Lubi - zvladnes sa starat aj o pipika. U chlapcov je lepsia hygiena, najma ked sa pokaka chlapec, tak nemusis davat taky strasny pozor pri utierani ako pri dievcatku. Ja by som sa obavala utierat pokakane dievcatko, aby som mu hovienka nevtrela tam, kde nemaju byt. Kamoska ma dve dievky a vravi, ze to sa da zvladnut. Jasnacka, len treba opatrne. U chlapca akurat musis dat pozor, aby sa mu nedostalo za predkozku, ale prave preto ju maju mali chlapci tak stiahnutu, aby sa k zaludu nedostali hovienka a iny "bordel". A ked nechas dievcatko dlhsie vyzlecene, tak mu moze nachladnut skatulka, ale chlapcom sa dokonca odporuca byt s holymi vajkami aj dlhsie. Len aby bolo zakryte brusko a na nozickach ponozticky a chlapec si moze kopkat aj dlhsie. A vies co je este sranda? Ked rozbalis chlapca z teplych plienok, tak ma vtacika a vajka tak do pol stehna. Ked ho okupes, tak vtacik s vajkami je taky malinky :D :D :D Uz sa mi ziva, skusim ist spat, snad sa to podari. Papa

09.02.2007 09:43

katy22

oswa: No baby..v niecom jasne,ze mate pravdu s tymi autosedackami....No este uvidime..My to vajicko uz budeme mat tak,ci tak...takze mozno to urobim tak,ako napisala Janey....Z vanicky ho prehodim do vajka a prikryjem dekou..aj tak mam taku rozkosnu bielu bundicku a manchestraky 56..aspon ich vystavim na obdiv Embarassed :D ..lebo sa z nich naramne vytesujem... katty...no zase toho casu tolko nemame.... Embarassed Shocked
cau matrioska este mi to zo dva razy spomen a uz ani nezaspim Laughing Laughing Laughing Laughing ja som este nezacala prat Embarassed a tiez nemam skompletizovany zoznam ( napr. vlozky a podobne) ja som to chcela tak zaciatkom marca Rolling Eyes

09.02.2007 09:48

katy22

Ľubica Krištofová: Ahojte babulky. Boli sme dnes v TN a kúpili sme tú skriňu.Je parádna,presne taká akú sme chceli a za skvelú cenu.Je troj dverová,má aj na vešanie,aj poličky a aj 2zásuvky.Tam,kde je priestor na vešanie,pridáme asi ešte zo dve police.Už je aj poskladaná.Doladia sa už len drobné detaily,poutieram ju a konečne môžem ukladať vecičky pre malého.Takže aj mňa čaká pranie a žehlenie plienok a oblečenia.Už sa na to teším.Cestu sme zvládli v pohode.Len malý sa práve vtedy musel v bruchu hrozne vrtieť,tak mi to dalo zabrať.Myslím,že je otočený zas trošku inak.Ale veď nech sa pomrví,kým má ešte miesto,nie?V tom obchode sa malej tak páčilo,že odtial ani nechcela ísť.Všetko si starostlivo poobzerala.Baby,ktoré ste z okolia TN a chodíte tam na tie strany,tak vy určite budete vedieť.Je to ASKO,pri Tescu v TN.No skrátka som taká spokojná,nedá sa to ani povedať. .
Lubka, ked ti mam pravdu povdat, ja sice nebyvam priamo v TN, ale chodim tam doktorovi a aj tam budem rodit aj svokrovci tam byvaju a este som v tom ASKO nebola Embarassed Embarassed stoji to teda za to? moje baby tam strasne chcu ist pozret.

09.02.2007 09:52

katy22

Ivus krk an ten jun nedam, lebo som uz pocula aj take ze od maja. podstatne je, ze budu povinne. uz onedlho. a s tym materinskym instinktom...zvacsa som sa tiez prebrala ked bolo treba a pocula som dychat a tak. ale raz sme cestovali ked mala emmka 7 mesiacov do svajciarska na 2 tyzdne. bolo to 1100 km, cesta trvala 16 hodin, lebo sme kazdu hodinu a pol stali a ja som kojila. som bola taka vycerpana, ze prvu noc som sa odmietala zobudit a chuda dieta muselo vydrzat s cicikom do rana do 9 :D a zobudila som sa ib araz, ked mi spadla z postele Embarassed nastastie to bolo asi 15 cm. ale dokonale ma to prebralo Cool proste som v noci nevladala. potom uz bolo fajn a mam nadherne zazitky z tej dovolenky. len ta prva noc ostane navzdy v mojej hlave ako pocit nesmiernej unavy Wink

09.02.2007 11:00

sirky

Ahojte maminy. Ja už sa s tých príprav asi scvoknem. :D. v živote som neprečítala toľko literatúry ako teraz. mám švagrinú ktorá má malú, takže aj odtial čedrpám info. Čo sa týka zavinovačiek, tak možno si budete myslieť že mi šibe, lebo aj ked prídem do obchodu a začnem si pýtať veci, tak sa tiež tvária tak, že či som sa náhodou nezbláznila. Dočítala som sa (a aj švagrinej sa to potvrdilo), že klasická zavinovačka, ktorá má tú podušku plnenú klasickým perím je pre bábätko oveľa lepšia, teplejšia a lepšie sa bábetku v takejto zavinovačke spinká. Prednedávnom boli teórie že takáto poduška je veľký alergén, no nakoniec sa zistilo že aj tie tzv. ,,antialergické" výplne nie sú až tak ,,anitalergické". Čo sa týka dupačiek, aj mna chytila nakupovacia mánia, no tiež neviem koľko toho presne mám, ale viem to že také malé bábätko rastie zo dna na deň. takže netreba to prehánať. Minule som šla do lekárne, že pomaly si nakúpim detskú kozmetiku,šampónik, mydlo, olejček atď. Bola tam taká super ochotná lekárnička , tak som ju poprosila nech mi poradí, že čo také budem potrebovať. No a ona mi povedala že prvé dva mesiace nech malého pekne poumývam v čistej vodičke a natriem ho s klasickým olivovým olejom čo predávajú v lekárni. Že mamičky to väčšinou láka, všeliaké mydielka a tak..., ale že práveže s tým zmyjú s malého tie obranné látky a potom sa im robia exémy a rôzne alergie. Presvedšila ma, lebo mi nechcela za každú cenu niečo predať, ale miesto toho mi poradila. K tej autosedačke. Baby ja som išla v 5 mesiaci z poradne a na križovatke do mňa zo zadu nabúralo auto. Mala som pás, našťastie sa nám nič nestalo. Takže podľa mňa aj keby som mala v aute sedieť čo i len minútu, tak malého do tej autosedačky dám. Ono to vyzerá že je tam to malé také skrčené, ale dokonca odborníci radia dať bábätko do tej autosedčky ked trpí tým refluxom. Plodová voda - môj gynekológ mi hovoril ako sa to dá využiť a že u nás je to ešte pomerne lacné, že vraj v ČR sa za to platí až 40 tisíc českých. Ja som sa zaregistrovala v tej ceptre a oni mi poslali nezáväzne zmluvy a aj zoznam kde všade sa to dá využiť. My sme sa rozhodli že si to dáme odobrať, podpísali sme zmluvy a už nám prišla aj zálohová faktúra. Takže dnes som vyplatila tých 8400 Sk. Ked sa odber nepodarí, alebo to nebude použitelné, tak tie peniaze vrátia späť. Ja to inak asi už dosť prehánam ale po tom čo som už stihla zažiť počas tehotenstva, chcem sa čo najviac poistiť. Minule som bola kúpiť ten monitor dychu NANNY. myslím že budem taká kludnejšia , ked budem vedieť že mu to neustále sníma dych. ešte som rozmýšlala aj nad tými vysielačkami, ale to už by bolo asi torcha moc, no nie? :D A na záver vás ešte asi torška šokujem, ale ja som sa rozhodla malému dávať klasické látkové plienky. Robili niekde nejaký výskum a že vraj zistili že v takých pamperskách sa chlapcom prehrievajú guľky a potom je v budúcnosti vyššie riziko impotencií. Ale toto nebol jediný dôvod prečo som sa rozhodla pre látkové plienky. Blízko nás bola firma ktorá min 7 rokov vyrábala takéto jednorázové plienky, vyvážala ich aj do zahraničia no predávali sa aj u nás, no musela zatvoriť prevádzku, pretože sa zistilo, že tie plienky boli niečím napustené a detičkám sa robil na zadočku exém. Takže teraz mám doma 100 ks látkových plienok. Smile

09.02.2007 11:37

Janey

Ahojky, Sirky ja tiež rozmýšlam nad látkovými plienkamy ale chcem vyskušať tie bambinomio to su také ako popoliny len lacnejšie. Len škoda že ich tu nikde neviem zohnať a velmi ich nechcem objednávať z netu, lebo si ich chcem najprv poriadne prezrieť než ich kupim. Ale je pravda že ja to chcem skor kombinovať aj s jednorázovými... lebo ked ideme na dlhšiu cestu k svokrovcom alebo ku lekárke tak čo by som s tou precikanou alebo pokakanou robila.... ? Zavinovačky: Tak ja mám dve páperové od svokry a okrem toho mám ešte jednu os sestri s letnou vložkou, A samozrejme že som neodolala a kupila som si takú krásnu zamatovu v polsku a ešte jednu takú tenučku čo sa dá rozložiť na deku. Vobec ale netuším kolko ich budem potrebovať... Confused: Lubica mohla by si prosim odfotit tu skrynu a že čo stála, my tiež zháname nejaký nábytok do deckej len sa nechcem zbytočne prehnať do tej TN aj ked z BA to nie je až tak daleko... Smile Dik Kupanie : ja som čítala že dokonca ani v porodnici prvý den nekupu bábetká len ich tak utieraju... aby im nezmyli ten ochranný maz , ale neviem či to je pravda. Ja asi tiež budem zozačiatku kupať iba vo vode, maximálne mydielko a ten olivový olejček sa mi tiež zdá celkom dobrý. Aj vy máte nachystané veci do porodnice, ja už mám plnu tašku ked idem podla zoznamu.. Embarassed Je to ho príšerne vela... Ozaj kupila som včera prací prášok pre baby veci... Nejaký TITAN neviete je dobrý? alebo ktorý by som mala používať ? aspon zo začiatku potom prejdem na taký čo v nom periem pre nas... oki tak sa zatial majte papa :D

09.02.2007 12:34

Janey

09.02.2007 13:57

ivus80

Ahojte, Katy - aj mne spadol z postele Ondrik a to bol este mensi, tusim mal tak 5 - 6 mesiacov. Jednoducho sa otocil na brusko a cuval. Spadol asi 2 cm od ostrej hrany. Asi nemusim vypisovat, co sa vo mne dialo. Nastastie to bolo bez nasledkov, no nezabudnem na to. Ale i ked sa snazis maximalne davat pozor, vzdy sa Ti volaco stane. To by si nic ine nerobila, len davala pozor, az by Ti z toho siblo. Aj neskor popadal z posteli, isty cas som dokonca davala na zem paplon. V postielke spat nechcel, lepsie mi cez obed spal v mojej posteli, tak som ju poobkladala vankusmi a paplonmi. Nedavno, rano som uz vstala, on este spinkal v mojej posteli, zacula som take zamrkanie, vbehla som do spalne a maly bol z postele dole hlavou - visel. Nechapem, ako sa tam udrzal a nespadol rovno na hlavu. Anjeli strazni tych nasich ratolesti maju teda poriadnu vydzr a silu :D Jeeeej, zabudla by som aj povedat - babulky, ja som taaaaakaaaaa staaaastnaaaaaa :D :D :D Sesternica mala problemy s cyklom, dlho nemohla otehotniet a vcera prisla s tym, ze je uz v siedmom tyzdni :D :D :D Tak sa modlim, aby to zvladla, aby stastlivo preckala tie kriticke tyzdne. Velmi si zelali obaja dietatko. Ona uz rozmyslala o umelom oplodneni. Tak sa velmi tesim :D :D :D :D :D Sirky - paperova zavinovacka dietatku pripomina tesnost, ktore si pamata z maminho bruska. Odhliadnuc od toho, ze je to aj velmi bezpecne, najma pri drzani, kojeni a pod. Proste babo je tam pevne uviazane, nestane sa, ze aj ked nahodou spadne (ano, zial, stava sa aj to, no nastastie mne este nie), tak makkost perinky zabezpeci, ze sa neudrie, neublizi sa mu. A takisto paperova perinka vyborne reguluje teplotu dietatku, ktore to este samo nevie. Neviem, ci si uz pisala, odkial si, ak ano, prepac, ze som si to nezapamatala, ale napis, odkial si. Ja mam dve tensie paperove vankusiky a jeden hrubsi (myslim tym naplne do zavinovaciek - obliecok). Pozerala som aj tie akoze antialergicke, ale podla mna, pokial nema dieta geneticke predpoklady na alergiu, nezaskodi mu, ked ho hned kontaktujes s alergenmi. A zase ak spravne vetras paperove periny a davas cistit perie, tak si myslim, ze tam zase nemoze byt az tak velmi vela roztocov a kadejakych priseriek. Podla mna prirodna napln je stale prirodna a ziadne umeliny ju nenahradia. Vyhoda dutych vlakien a podobnych materialov je oproti paperovym naplniam v tom, ze sa daju prat. A aj nazory na alergeny v bytoch sa roznia. Donedavna sa priam zakazovalo v miestnostiach, kde je alergik, aby boli koberce, zavesy, zaclony a pod. Teraz prisli na to, ze koberce su vlastne pohlcovacmi prachu. Z kobercov ide ovela menej prachu do vzduchu ako z dlazky. Na dlazke sa viacej prasi, lebo to nema kam ist. Takze to je kazdej nazor, ako sa rozhodne. U nas alergia nastastie nie je, iba ja mam alergiu na nikel, ale akurat nemozem nosit naramkove hodiny. Inak mi nic nie je. Ani vo vzdialenejsej rodine nie je alergia. Tak proste taketo veci neriesim. Dufam, ze ani nebudem musiet. Ale budem rada, ked napisete viacere nazor na paperove a ine naplne do zavinovaciek. Sirky - zaujimave - to tie dva mesiace musim umyvat len v cistej vode? Bez mydla? No nieco pravdy na tom bude, lebo mydlo vlastne vysusuje a svojim sposobom pripravuje kozecku o tu ochrannu vrstvu. Ale aj v porodniciach umyvaju deti mydlom.Musim sa na to este kohosi popytat. Ked je tolko nazorov, ze clovek fakt nevie, co si ma vybrat, aby spravil pre dieta to najlepsie. A zase na druhej strane, podla mna, ked su mydla vyrobene pre deti, tak asi na to vo vyrobe prihliadaju. Co Vy na to? A vysielacky su vyborna vec, hlavne ked mas izbicku s dietatkom dalej, ze by si dieta nepocula. Raz suseda bola vonku, cosi chcela u susedy a mala v ruke vysielacku. Maly jej spal doma a takto ho mala pod kontrolou. Mne by sa niekedy veru zisla, hlavne, ked potrebujem cosi vonku porobit, alebo len tak posediet, pokecat s kamoskami a male zaspalo vo vnutri. Alebo raz sme vecer opekali vonku, maly uz spal, tak som ho chodila stale kontrolovat, ci sa nezobudil, ci mu netreba dat cumlik a pod. Ale to sa stalo minimalne, ked je takato situcia, riesim to tak, ze niekoho k nemu zavolam. Ale nestava sa to velmi casto. Takze nejdem ani teraz kupovat vysielacky. Ale ak sa nam podari do novej chalupy to tretie, tak tam si kupim urcite, lebo spalne su na poschodi a kuchyna, obyvacka su na prizemi. To by som sa nalietala hore-dole po schodoch. No mozno by to figure prospelo :D Sirky - s plienkami nesokujes, teda mna absolutne. Lebo aj ja idem davat latkove plienky, tiez som citala o prehrievani guliek. Papierove budem davat iba na noc a ked kdesi pojdeme - napr. na poradnu, navstevu alebo na dlhsie na vonok a hlavne na vonok v chladnom pocasi. Ale doma stale len bavlenene. Teda, ale mas riadne zasoby plienok. Ja mam 51 a este kdesi dobre ulozenych 9 a nemozem ich najst :D Ale aj tych 50 bude stacit, lebo koncom aprila uz bude celkom dobre, teplejsie, takze sa za den preschnu a na vecer ozehlim. A ked nie, tak este 10 dokupim. Janey - ja som porodila prve o 17.15 hod. a v ten vecer ho uz nekupali, na hlavicke mal este pozostatky z porodu - ci to bola krv alebo plodova voda alebo co to bolo, neviem, ale kupali mi ho az na druhy den. A citala som aj to, ze staci dieta utierat aj mokrou handrou. Ale zda sa mi to cudne, lebo dietatko sa umyva kazdy den hlavne preto, aby sa mu nezaparila kozecka v zahyboch - pod pazuskami, pod kolienkami, na genitaliach, proste vsade, kde je kozecka skrcena. Preto ho treba aj riadne vysusit, aby sa mu ta jemna kozecka nezaparila. Mne osobne sa osvedcila na utieranie plienkova osuska. Vyzera to ako plienka, je to z toho isteho materialu, len je to vacsie, myslim, ze meter na meter. Mam aj frote osusky, ale tie sa mi osvedcili az ked bol Ondrik vacsi. Do porodnice mam uz veci nachystane, zatial len na jednom mieste, ale uz sa chystam, ze si to dam aj do tasky. Nezabudnite si zobrat sobasny list. Okrem ineho, samoska :D A co sa tyka prasku, tak ja som pouzivala, aky som mala. Ked som mala kupeny detsky - napr. Obzor, ci ako sa vola, tak som prala v tom, ale ked sa minul, tak aj v beznom (konkretne Rex). Mala som aj tekutu Lovelu. Tie detske prasky su vraj biznis. Najdolezitejsie je to, aby sa pradlo dokonale vymachalo, vtedy mozes pouzit hocijaky prasok. A ked zehlis, tak sa aj pripadne zbytky prasku takto vynicia. A ak nezabudnem, tak si pozriem tu Jojku. Ale vsak je to aj na nete, takze nic nezmeskame :D Pa

09.02.2007 17:45

oswa

Ahojte matriošky.... tak dnes som dokupila este posledne prkotinky...eset span. deku do kocika, kefku na haro a rychlozavinovacku (na vymenu za perinku)..Vcera vecer mi bolo tak priserne,ze som myslela ,ze skapem..Najprv som myslela,ze je to z Maltoferu (zelezo),ale potom om zistila,ze ma pali cela trubica (zaha)...je to pre mna nieco nove a hlavne hroznq...lebo so zahou nemavam problemy.... Crying or Very sad Ani neviem,ako sa mi podarilo zaspat...Dufam,ze sa to uz nezopakuje... Rolling Eyes Este cakam navstevu, manzel ma doniest kolegyne, pozriet,ako si byvame,alebo ako sme sa pred 2 rokmi prestahovali do vacsieho,este u nas neboli...Tak idem nejake rychlochlebicky pripravit :D Inak ogladom tych kocikov som uz citala skor na nete..z 12 10 bolo nebezpecnych..vacisna polskej vyroby..Bol medzi nimi 1 X-lander a aj Deltim..mam dojem..Som bola prekvapena..Myslim,ze som to citala na www.modrykonik.cz...Tak bola o tom diskusia.... katty..nemame moc casu Exclamation Confused: Exclamation Laughing Razz Wink sirky..uz som tu o tom pisala...V mama a ja pediatricka hovorila,ze plej (aj ked ho v porodnici ) odporucaju, by sa nemal pouzivat, uz vobec aviril..lebo detska pokozka nemoze dychat..ale jasne,ze je to na tebe...Jedni hovoria olej ano,ini nie..Ja som sa rozhodla pre mliecko...Aj to, iba ak bude mat suchu pokozku...A co si myslela tou plodovou vodou Confused: Confused: Nie nahodou pupocnikovu krv? A ja nemam sice monitor dychania,ale mame baby vysielacky....Ale prisli sme k nim velmi dobre..Manzelova kolegyna sa starala o rodicov a uz davnejsie zomreli a ostali im tie vysielacky, tak nam ich zapozicala..Pre mna to bude velak pomoc..Lebo ked som v kuchyni, nepocujem zo spalne ani pevnu linku..Takto bduem mat istotu...A nesokujees s tymi plienkami..eset vela mam dnes pouziva klasiky...Ja som tiez nad nimi uvazovala..ale mozno aj pre vlastnu pohodlnnost a pre odporucanie inych...Budeme na jednorazovkach.. janey..ja ti normalka zavidim..ze ti zastal as..lebo mne zase leti ako besny...Dnes som s hrozou zistila, ze 6 tyzdnov Exclamation Exclamation Exclamation Ja som si kupila na pranie Persil-sensitive..pradlo po nom pekne vonia..a budem v tom pravat aj pre nas,lebo som si na malom baleni vyskusala,ze operie aj spinavu utierku...Vraj je dobra aj Lovela..povodne som rozmyslala aj nad tou...A veci este prichystane nemam..ale zonam ano..Este si musim oprat koselu a podrpdy a idem na balenie...A k tej Jojke..ja uz mam v mobile nastavenu pripomienku Wink , tiez som to doobeda nahodou zachytila..ale dik za upozornenie vivien..ja uz tiez neviem,co je to suvisly spanok...Idem spat cca 22 30, o 1 30 om hore, o 4 zase, pred 6 zase a pred 8 znovu..takze nic moc..Strasne ma uz tlaci branica...Mne horuco teda nie je..My amme v spalni 18 stupnov, takze to ani nie je mozne :D Skus si vypnut kurenie..bdue sa ti lepsie spat...A brusino je paradne... :D lubka..15 kusov?? No a ja som si myslela, ze 2 (na normalne nosenie) su dost..ale ani nejdem viac kupovat,lebo ako mi vraveli,aj ty pises, ze na zaciatok vela netreba, aj tak bude drobcek v perinke..A ked bude treba , dokupim..Bodyciek mam myslim habadej...az po 80 v niekolkych kusoch v jednom cisle... ivus..No jasnacka, ked darovali, tak treba brat Wink ja som si dnes este dokupila jednu rychlozavinovacku..za 269 Sk (zdala sa mi super cena)...tak budem mat jednu perinku a jednu zavinovacku na vymenu..Myslim,ze to bohato staci...Ja mam jedny paradne manchestracky, 2 dupiny a 2 overaly-pyzamka...Myslim,ze to bude dost....Ved ako vravis, dokupit sa da hocikedy...No dr. mi envrave nic, to som len vydedukovala z knizky, podla toho Sc,ze to je na 1,5 ...Tak neviem..Ale radsej nech tam drobcek este cuska.. Shocked A zpodravujem sesterku..velmi dobre viem,co preziva....Nech sa im to teda podari az do konca Wink A dovolim si nesuhlasit s tymi kobercami..Podla mna su ovela horsie ako dlazka, ktora sa da umyvat tak casto,ako chces..Kdezto z koberca vysajes len "povrchovu "necistotu a vsetky roztoce a ine parazity si tam pekne ziju dalej....My mame doma jeden-jediny v obyvacke pod stolikom,aj z toho som na nwervy..Lebo je tmavomodry..Pekny,ale naprd... Idea A s paperovymi naplnami suhlasim...Podla mna,cim viac dieta drzis v sterilite, tym mu viac ublizujes..Raz sa tak -ci tak musi s tymi vecami stretnut...a ivsu s mydlamiosa nespoliehaj na to, ze ked su detske, su lespei..Robila som traz pokusy, kde sa testovali sprchove gely, aj detske..a poviem to,ze nami to pH o nic inaksie ako bezne AVOn a pod....Bol tam minimalny rozdiel... Evil or Very Mad Ivsu..a od viacerych pediatrov som citala,ze babo staci kupat kazdy 2 den...a staci len vlhcenymi tamponmi z vaty v zahyboch a pod....Lebo je ejdna pravda,ze kupanim sa ti narusa prirodzene pH pokozky... Tak sa mavajte bbabenky..idem chystat..Aj ja sa prizivim Wink

09.02.2007 18:35

ivus80

Ahojte, Oswa - o tych kobercoch som citala, no na vlastnej skusenosti viem, ze koberec zachyti ovela viacej prachu ako dlazka. A mas jedno, ci umyvas dlazku, alebo vysavas koberec. Neviem sa nejako lepsie k tomu vyjadrit, to som len citala, som laik, nie som doktor alergolog. Ja osobne som za koberce - aj kvoli tomu, ze pohlcuju prach (a v sucasnosti sa daju kupit vykonne vysavace, ktore velmi dobre vysaju prach a roztoce) ale aj kvoli tomu, ze dieta sa casto hra na zemi a predsa ten koberec je ovela teplejsi ako dlazka (hoc mas aj podlahove kurenie). A takisto sa na koberci menej smyka ako na dlazke. Videla som to u svokrovcov, ktori maju aj koberce aj plavajucu podlahu a na podlahe sa veru tym detickom "tancuje". Jasnacka - ked ma dieta dobre papucky, nesmyka sa mu, ale podla mojho dietata viem, ze papucky su viac nepriatel ako priatel. Samoska, neviem, ako sa zachovam, ked sa mi nedajboze narodi alergik. To prehodnotim situaciu a zvolim najlepsie riesenie, ake mi bude ponuknute. A ten modry koberec Ti nezavidim Rolling Eyes Ja si dam take kremovohnede. Na tych najmenej vidno spinu Embarassed Teda pokial ich neoblejes vinom, kecupom a pod. :D A zle su aj cervene, na tych tiez vsetko vidno. Oswa - sranda, my dve si casto odporujeme v nazoroch :D :D :D Ale mne to nevadi, lebo ja som otvorena na diskusiu a niekedy veru je dobre pocut aj iny nazor. Clovek potom uvazuje, rozmysla aj nad nazorom druheho. A mnohokrat to obohati nielen mna osobne, ale dufam, ze aj ostatne. No presne, citala som aj ja o tom kupani kazdy druhy den. Ale fakt neviem, ako sa mam zariadit. Prve som do troch mesiacov kupala kazdy den, potom asi tak do pol roka kazdy druhy den, potom kazdy treti, stvrty a teraz ho kupem celeho raz do tyzdna a kazdy vecer umyjeme vajka a ritku. Ked sa este pokakaval, tak som mu po kazdom pokakani sa umyla ritku. Akurat teraz ho kupem kazdy den kvoli tomu pipiku. Lepsie sa potom stahuje, ked je namoceny v teplej vode. V lete ho sprchujem podla potreby. Joooj, taka som stale vyhladovana, ze uz neviem, co by som do tej papule dala. Ale musim sa krotit, aby som tak rychlo nepriberala. Tak pa, drzte sa.

09.02.2007 18:36

vivien

Ahojte... Tak ja som tiez bola dnes na nakupoch, kupila som poporodne vlozky, podlozky, silikonove chranice na bradavky/ ak bude treba/ Adamko mi rozkusal bradavky poriadne,tak pre istotu, jednorazove nohavicky, take sietkovane, co sa daju aj prat... Tak mi sme teraz kupili prasok LOVELU, budeme teraz v tom prat aj nase veci... Dnes som sa vazila, tak mam +12 kg Rolling Eyes , som zvedava kolko este priberiem do konca... Oswa ja by som najradsej vypla radiator, ale potom je zima muzikovi... Mame spalnu na severnej strane a tam je chladno aj v lete, co je v lete prijemne... Tak zatial pa...

09.02.2007 19:16

sirky

Ahojte maminy! Sory, ja som omylom ,,pupočníková krv" , napísala plodová voda. Viete ja už mám tolko tých odberov za sebou že sa mi to už nejako pletie. Laughing . Ale písala som o pupočníkovej krvi. No tá pani v lekárni hovorila, že bábätku hlavne netreba natierať zbytočne hlavičku tam kde majú byť vlásky, ak tá pokožka nie je moc suchá. potom sa im robia na hlavičke také suché zhrubnuté flaky. Janey - ja som si lúpila tú Lovelu (aj javiváž aj prací prášok). Ale tú aviváž budem používať iba minimálne. Čo sa týka tých látkových plienok, tak ja budem používat klasiky od českého výrobcu, ktorý je na trhu už strašne dlho. ivus80 - s tou perinkou máš uplnú pravdu. ja som to tiež tak počula a aj som mala možnost vidieť noju neter ako sa ,,trápila" v tých terajších zavinovačkách a ako sa tešila ked ju švagriná dala do starej páperovej zavinovačky. No ešte k tomu kúpaniu. môj muž mal exém ked bol maličký a ja som si všimla že pri sprchovaní sa mi už asi 3 roky robia také červené fliačky. doktorka mi povedala že nech si tieto miesta vôbec nemydlím, nech si brucho umyjem iba čistou vodou -a výsledok je že nemám žiadne fľaky. a to vám poviem, že som používala vždy iba detské tekuté mydlo. Inak som tak milo prekvapená že nie som jediná čo sa rozhodla pre látkové plienky. Smile ved čo by sme pre tých našich anjelikov nespravili. No som z takej malej dedinky cca. 15 km od Trnavy. Je pravda že ten monitor dychu slúži fakt len na to že či malinký pekne dýcha, takže tie vysielačky si ešte asi zoženiem. naozaj môžu byť dobré vtedy, ked budem napr. niekde v záhrade. Baby poradte mi prosím a hlavne ma upokojte. Dnes som bola na nákupoch a neodolala som odsávačke mlieka. mám totiž taký problém že mám tzv. vtiahnuté bradavky a veľmi ma trápi či budem môct vobec kojiť. tak som pre istotu kúpila odsávačku. práve som čítala že sú aj nejaké formovače bradaviek, ktoré by sa mali začať používať už od 6 mesiaca tehotenstva, aby sa tie bradavky nejak ,,pripravili,, na kojenie. ja som najprv chcela tie klobúčiky na bradavky, ale od toho ma odhovorili. nemáte nejaké skúsenosti alebo info., čo robiť, ked mám takýto problém?Lebo som z toho úplne hotová.

09.02.2007 19:22

sirky

No aj ja mám tiež ten problém, že sa stále budím aj 5x za noc. Idem na WC ,tam iba tak cvrknem a idem si znova lahnúť. A čo sa týka teploty v izbe - my máme v noci otvorené také malé okno. Laughing Mne je nenormálne teplo. Chudátko manžel, ten je ráno taký studený ako keby som ho z mrazničky vytiahla. :D :D :D

09.02.2007 20:50

sui

Dobrý večer tehuľky. Dovoľte mi,aby som sem nakukla aj ja, hoci na babetku.sk som takmer každý deň,ale na inom fore. Len neviem, či sa sem nezapájam príliš neskoro, isto ste už zohraný tím Wink Tiež čakáme miminko v aprili, konkrétne 25.4., bude to dievčatko. Wink

09.02.2007 21:09

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,veru pri utieraní dievčatka treba dávať pozor,aby nečistoty nešli tam,kde nemajú.Ale nie je to také hrozné.Asi to aj ja zvládam dobre,lebo malá nemala ešte ani raz problémy tam dole kvoli týmto veciam.A to keď bola malinká,tak mala riadne záhyby všade,kde sa dalo,takže to umývanie niekedy dalo zabrať.Keď som sa naučila postarať o dievčatko,tak to snáď zvládnem aj pri chlapčekovi. Tiež si myslím,že koberce sú lepšie,ako len podlaha.Teda aspoň tam,kde sa deti najviac hrávajú a behajú.Mám taký parádny vysávač,že ten cucne všetko,čo mu príde do cesty.A naši majú vysávač aj s tepovačom,takže nemám problém.Doktorka mi koberce schválila,pokial nebudú také hrubé,že tam ten prach ozaj ostane.Koberce máme len v spálni a detskej izbe.A v obývačke len taký menší pod stolíkom. Katy,s praním si nerob starosti.Ja začínam až od pondelka,hoci skriňa už je.Rozhodla som sa,že cez víkend si dám ešte veget a potom sa do toho pustím. S tým nábytkom-každý má samozrejme iný vkus,ale ja si myslím,že je to tam super a ozaj si každý vie vybrať.Má to prízemie a 1 poschodie.Mne osobne sa tam páčilo.A naša drnda odtial ani nechcela ísť.Chcela poobzerať a vyskúšať všetko,čo sa dalo. Sirky,tie páperové perinky sú vraj super.My sme mali protialergické,lebo ja mám alergiu na všetko možné.A keď som sa na to pýtala doktorky,ku ktorej s tou mojou alergiou chodím,tak mi odporučila protialergické.Aj periny máme také.A od vtedy,čo sme si zaobstarali veci takého druhu,sa mi polepšilo.To,že si sa rozhodla pre látkové plienky,nie je vobec šok,ale úplne normálna vec. Janey,zajtra tú skriňu odfotíme a kým pojde manžel do roboty,tak mi to sem dá.Lebo on je šikovný na takéto veci. Prací prach,my máme Batole prach a som s ním spokojná.Aj malej v tom periem veci a nikdy sa z toho nevyhádzala,ani nič podobné. Oswa,tak vitaj v klube,s tým pálením záhy.Je to ozaj nepríjemné.Mne sa to trošku polepšilo,ani už neviem,čo mi pomohlo až tak,že mám skoro pokoj.Podla mňa z Maltoferu to nebude.Lebo ja ho mám tiež a problémy so záhou som mávala ešte predtým,ako mi ho gyndoš predpísal. Spánok nie je u mňa žiadna sláva.Je to čím ďalej,tým horšie.Potom cez deň vyzerám ako živá mrtvola a musím si zdriemnuť. A dupačiek máme preto tak vela,lebo my sme nakúpili asi zo 5,ale vela sme podostávali.Tak preto.Inak by ich určite nebolo tolko. Ja som pribrala 12 kg.Myslím,že by mi to už aj stačilo.Ledva sa hýbem.Asi by som sa mala s jedením trošku krotiť.Lebo ja som skoro stále hladná.Velakrát si dám radšej ovocie,aby som to nepreháňala.Tak si hovorím,že teraz si to priberanie musím užiť,lebo po porode budem zas určite taká tenká ako predtým. Sad Smile

09.02.2007 21:15

ivus80

Ahojte, videla som na Jojke ten prispevok, zaujimave. No nepovedali tam, na kolko rokov sa to moze ulozit, vraj nie nadlho. Neviete nakolko? Vivien - aj ja som mala tie chranicky a zachranili mi kojenie. Po necelom mesiaci som myslela, ze odstavim, co som mala take popraskane bradavky. No nastastie ma "zachranili". Sirky - mna poucila doktorka, ze si nemam zbytocne natahovat bradavky v tehotenstve, zvlast v poslednych mesiacoch, lebo stimulujem hormon prolaktin, ktory moze vyvolat cinnost maternice a tym predcasne kontrakcie. No pre istotu sa porad so svojim doktorom, ved on Ta vidi, on Ti moznoze inak poradi. Ak formovacmi bradaviek myslis take silikonove klobuciky (co sme s Vivien popisali ako chranice na bradavky), tak ako som uz pisala, mne pomohli na popraskane bradavky. Moznoze by pomohli Tebe pri kojeni, lebo vlastne mliecko ide vtedy, ked stimulujes mliecne zlazy, ktore su pod dvorcom a nie priamo v bradavke. Bradavka je vlastne ako taky sosacik. Skus si kupit take, co maju na spodnej strane vystupky, ktore vlastne masiruju dvorce a tak spustaju mliecko. Ja sama som mala male bradavky a pri kojeni sa mi akoby vytiahli. Akoby si ich maly vycuckal. Zo zaciatku sa mi nemohol prisat, ale naucil sa. Skus napisat doktorovi na http://forum.mamaaja.sk do poradne gynekologa. Ten doktorko je zlaty, odpise a poradi Ti. Sui - vitaj. Kludne sa zapoj, postupne sa zorientujes, kto je a co je a kedy caka a tak vselijak. Napis o sebe viacej - odkial si, ake meno das dievcatku a pod. Tak pa, drzte sa.

09.02.2007 21:16

katy22

ahojte matriosky , v pohode zapadnes, nie sme tu az take zavislacky :D tak my sme dnes dovliekli konecne aj komodu s ppultom ( tusim cam Rolling Eyes ) je tam aj vana apribalila mi ta holka strasnu spustu veci, plne tris ufliky. ja uz ani neviem kde to podavam :D ale, dakujem jej za to, ved keby som to mala kupovat vsetko nove stoji ma to minimalne trikrat tolko. a j to po jednom dietati. zhodou okolnosti ma tiez aprilove dievcatko :D tak pekny vecer a este krajsi vikend papa

09.02.2007 21:50

sui

tak ´dakujem za privítanie Wink v stredu na sone mi opäť potvrdili dievčatko, bude sa pravdepodobne volať Simonka. Chceli sme Leu,ale tá má meniny pár dni po našom termíne pôrodu a to tak nechcem. Ale s tým menom by som to nebrala na 100%. Už máme jedno dievčatko, v apríli bude mať 5 rokov, celé tehu sme ju volali Vikinka a ja som sa zrazu už v nemocnici v kontrakciách rozhodla, že bude Karin - vôbec to neľutujem, i keď do dnes netuším, prečo som to tak zmenila, meno Karin je síce pekné,ale ani raz sme ho ani len nezvažovali..viete si predstaviť tie reakcie,keď som ešte zo sály volala mužovi, rodičom,svokre a tk....nikto mi nechcel veriť a nie a nie si na to meno zvyknúť ....tak neviem, ako nakoniec dopadneme Laughing Laughing Do teraz som pracovala, ale už ma Mudr. poslal na PN-ku ako rizikové tehu, skrátil sa mi krčok a padla klemba maternice, tak mám ležať Rolling Eyes ...ibaže to sa pri takmer 5 ročnom dieťati takmer nedá Confused No a čo by vás ešte zaujímalo? Wink

10.02.2007 09:49

Zzuzi

ahojte babenky Opät sa hlasim po dlhsiej dobe. Prave som vstala a ledva stojim na nohách - hroooooooozne ma bolia Sad Pekne ste sa tu rozpísali Wink Vivien - fakt pekné brusko. Ja mam trošku mensie, pribrala som len 6 kg. Som na stale taká tenká ako predtým. A inač veeeelmi sa mi pači meno Adam. Laughing Tak uvidíme. Niektorá ste tu písali o čudných pocitoch "tam dole". U mna je to podobné. Niekedy ma tam pichá, inokedy ma bolia tam tie kosti. Jak na bicykli :D My sme uz boli za nasim porodnikom. Este na bud. týzden ideme na prietoky. Teraz sme mali len uzv, maličký ma 1,4 kg Laughing a uz je hlavičkou dole :D Ale večer kope tak, ze mám pocit ze este robí kotrmelce. A tiez si to odnesie to pravé rebro :D A inač poprate este nemám nič, akurát som niečo dokúpila a este mi zopár veci treba dokúpit. Zatial len tak krátko, idem sa rozhýbať lebo ma tie nohy hrozne stípu. Majte sa krásne, príjemný víkedn :D

10.02.2007 13:35

oswa

Ahojte matriošky... Laughing Inak vcera som ten prispevok an JOJke nevidela, islo ma porazit,lebo akurat dorazil manzel s kolegynai a chceli vidiet domace kino...Bolo nieco zaujimave??Co ste sa tam dozvedeli?? ivus..stale si dovolim nesuhlasit Laughing Ziaden vysavac ti nevysaje roztoce z koberca...Kdezto na dlazke sa ti jednoducho nemaju kde usadit..Druha vec uz je,ze su aj v matracich a pod...ale naco ich mat este aj v kobercoch..No ale to je moj nazor... Wink Ivus..a ktremovohnede...dobre na nich vidno cokoladu Laughing Ale to bys me tu mohli takto rozoberat vsetky farby...nie? V kazdom pripade, moj modry koberec neznasam Shocked mne tiez nevadi,ze si odporujeme v nazoroch...Mne sa to naopak paci,ze kazda si povie to svoje..nie?? Co as tyka papkania..ja aj ekd chcem, atk sa strazim..Papanie naordinovane kazde 2-3 hodiny, 3hlavne jedla za den...ma to svoju vyhodu, pribrala som za mesiac 0,5 kg... Rolling Eyes Len vtedy ma to stve..ked mam na nieco chut,ani sama neviem na co, nie hlad,len nieco dobnut..tak nemam do coho..Taka horalka..mnam,mnam...tak si dam orechy,syr..alebo nieco podobne zdrave Twisted Evil A este je to na figu, ked pridem k mame a ona ma nieco dobre navarene, tak si nemozem dat... Evil or Very Mad Co sa tyka kupkania...prvy emsiac budem asi kazdy den...a potom kazdy druhy, a kazdy druhy len navlhcenou handrickou a no a po pokakani umyvat..Ved uvidim..teoria,teoria..uvidim,ako sa zaridime Laughing Vivien..no jednorazove nohavicky.v tomto nasom velkomeste mi uz emsiac slubuje,ze pridu na druhy tyzden...Daju sa kupit aj v lekarni?este ma nenapadlo spytat sa tam...Uz by som chcela zbalit tasku...pre istotu Confused Inak moj muzik bo, tiez haklivy an okno..ale postupne som si ho vycvicila..Ja som bola od decka zvyknuta,ze sa nam vetralo aj v zime,aj v lete v spalni....Tak som postupne najprv cez leto a ,potom na jesen..naucila muzikaspat pri otvorenom okne..a nakolko mame v spalni 18 C, tak netreba otvarat (vyvetram len pred spanim a cez den je tiez otvorene okno) a vypneme radiator...A tak si zvykol,ze ked je teplo, uz sam frfle..Takto som si naucila spavat aj spolubyvajucu na vyske..Je to len otazka cviku..Pretoze ja mam vo vykurenej miestnosti problem s dychanim...a teraz v tehu mimoriadne..Stale si davam na noc kvapky s morskou solou.... sui..vitaj...nic na tomz,e si prisla neskor..urcite zapadnes..Gratulujem k babe..aspon vylepis skore..lebo tusim vyrazne vedu chlapci Wink Inak s tym menom,toto spravila aj moja kolegyna..cele tehu hovorila,ze bude mat MIsku,ked len z porodnice prisla SMS? ze as anrodila Sarah...Tiez nik nechapal A podobne spravila moja mamina...otec,ked prisiel do porodnice, taks a pytal,ze ako sa vlastne vola ta jeho dcera..akoze ja :D Mama si tiez vymyslela meno na porodnici...A zaujima nas vsetko, co o sebe prezradis..ODkial si?? lubi...uz aj ja som na to prisla..ze to nie jez Maltoferu..Vcera mi bolo zase tak priserne,az som sa uchylila !!!! k sode...a zistila som ,ze je to z granadiru..z cervenej papriky..Fuuj..nikdy viac.... katty..ja mam tiez pult s komodou CAm Wink Tak sa majte....idem papat... :D

10.02.2007 13:50

ivus80

Ahojte, dnes som si pobalila tastku do porodnice. Este nejake drobnosti - doklady, mobil, nabijacka, materska knizka a pod. Vsetko, co musim dolozit, som si napisala na papierik a mam ho ulozeny na taske. Takisto som to mala pri prvom a takto som nezabudla na nic. Okrem sobasneho listu, ale to som nevedela, ze ho treba. Teraz mam aj ten nachystany. Ak sa nenahnevate, tak Vam napisem, ako som sa pobalila. Zvlast pre prvorodicky to pisem, lebo mne nemal kto poradit a dolezite veci som mala na spodu tasky Rolling Eyes Do bocnych vreciek som si dala vlozky, podlozky pod seba, prezuvky, hygienicke potreby. Na dno tasky som si dala veci, ktore budem potrebovat neskor - dalsie balenia vloziek a podloziek pod seba, plienky, utierky pre male na ritku, no a potom ostatne veci a na vrchu tasky mam zupan a jednu nocnu koselu. Najprv vsak budem chciet od nich, lebo si beriem len dve nocne kosele, tak aby som nemala hned zakrvavene, zaspinene. Zobrala som si aj nejake sacky a igelitove tasky - na spinave veci, co mi mozu potom odniest domov, nemusim to mat pri sebe. Som rada, ze to mam za sebou, hoci mam este zhruba 2,5 mesiaca do porodu. Ale radsej skor ako neskoro a v nahleni. Sui - a odkial si? Drz sa, polihuj. Ved 5-rocna slecna je uz velke dieta. Mas to trosicku lepsie, ja mam dvojrocneho zivla. Tak snad budem moct chodit az do zaverecnej. A s tym menom - sesternica sa vola oficialne Adriana, ale starkemu sa to meno nepacilo a silou mocou chcel mat vnucku Zuzu. Tak ju este dnes (ma 28 rokov) vela ludi vola Zuza. Najde sa par ludi, co jej povie Zuzka. Aj ja som si dlhsie nevedela zvyknut, ze je Ada a nie Zuzka. :D Aj nas so sestrou chcel starky premenovat, no mama sa nedala. Moje babo sa bude volat Sebastian - Sebko, tak ho volame a moj muz ho stihol prekrstit na Kristiana, svokra zase na Samka :D A moja stara mama ma 17 vnucat, takze niekedy mala velky problem na prvykrat spravne nazvat vnuca :D Zzuzi - mna niekedy tiez bolia nohy ako kona, ale to hlavne vtedy, ked cely den na nich stojim, tak sa ani necudujem. Pa

10.02.2007 13:56

ivus80

Zzuzi - pekne brusko. Oswa - vsak si to pozri na nete, www.joj.sk - TV Archiv - Crepiny Plus a vcerajsi datum. Teda - rozplynula si mi sen o kremovohnedom koberci :D :D :D Vravis, cokolada Rolling Eyes No co, tak budeme cokoladu jest opatrne :D Kvoli kobercu sa predsa nevzdam cokolady. No nie? Pa

10.02.2007 14:06

Ľubica Krištofová

Janey odfotili sme tú skriňu.Stála 2222 Sk,to je teraz akcia do 6.3.a potom je cena 3299 Sk.Neviem,či je to taká,akú by ste potrebovali.Majú tam aj podobné tejto,tie sú aj so zrkadlami,alebo majú viac poličiek.No a samozrejme aj ceny sa potom šplhajú vyššie.

10.02.2007 15:37

ivus80

Ahoj, Lubka - tu istu fialovu motorku ma aj moj syn, dostal ju na Vianoce od svokry. V prvom rade som si myslela, ze je to pre neterku. Taka ruzovo-fialova so srdieckami Rolling Eyes No moj syn to sam poriesil - poodtrhal tie srdiecka z kolies :D Skrina je celkom dobra, tak nech sluzi!!!

10.02.2007 16:18

Janey

Ahojky, tá skrina vyzerá byť šikovná, moj drahý chce niečo čo na prvý pohlad vyzerá decky... čo k tomu dodať... Confused Smile Ale myslím že sa tam skočíme pozrieť niekedy cez výkend. Ivuš si šikulka že už máš pobalení. Ja už som tiež mala vela vecí v taške ale som to zase povyberala lebo som stratila prehlad. Tak to mám všetko rozložené v jednom šuflíku... A idem podla zoznamu. Aj v Mama a ja je jeden zoznam. Len je sranda kolko tých vecí je ... dufam že mi bude stačiť cestovná taška :D K pupočníkovej krvy, mne dosť vela dala tá relácia. Predtým som pochybovala ale po tej relácii no asi nad tým budem uvažovať. Drahý velmi nieje za ale skusim sa poradiť ešte s lekárom a uvidím čo mi poradí.Určite nechcem aby to bola otázka penazí lebo pravdupovediac kolko vyhodíme na somariny každý mesiac... no a na zdravie? uplne minimum . Tak budem premýšlať... Smile Nechcem privolávať žiadne choroby ale tiež si nechem potom vyčítať že som to nedala odložiť. Asi ma chápete. tak papa zatial

10.02.2007 17:14

oswa

ivus ..mas pravdu...kaslat na koberec, hlavne,ze je cokolada..len k tomu kobercu..Nasi znami mali krasny smotanovy koberec, dost drahy....ked som im povedala,ci si to rozmysleli (cakali akurat maleho),ze oni daju pozor a bla,bla...maly ma rok a pol a koberec je uz fuc Shocked A druhi znami kupili detom krasny koberec do detskej za 6 ci 8 000 Exclamation Exclamation a maju na nom uz krasnu skvrnu, ktora nejde dole Evil or Very Mad ...Len tolko Wink a dik za ten tip..nevedela som,ze sa daju aj spatne pozriet reportaze..idem to mrknut.... Mimochodom vcera som sa tiez zaregistrovala na ceptra.sk...Tak uvidim, vraj poslu nejake materialy... Pochybovala som o tej pupocnikovej aj koli tomu, ze ak nebudem spokojna s odberom (ze sa bude dat transplantat pouzit do nizkej hmotnosti),z nevratia zalohu..ale vcera som sa na ich stranke docitala,ze v takom pripade vratia vsetky poplatky..takze sito asi dame zobrat... Inak dnes som nahodou zistila, vlastne moj manzel, ze vedla do vchodu sa nastahovali jeden parik, ktori cajkaju babo 25.3., sranda, takze bduem mat s kym kocikovat a chodit na piesok..Teda dufam..Lebo ono to asi padne dobre, mat sem-tam niekoho na pokec ...aspon sudim teda podla kamaratok na materskej....

10.02.2007 17:32

oswa

Ozaj..co tu bola debata o tych chranicoch....mate na mysli tie "silikonove nasadky" (musle??), klobucik,cez ktory sa potom babo koji,ked su poranene bradavky? treba si to zohnat vopred uz do porodnice?? Toto am nenapadlo kupit....tak poradte.. Wink

10.02.2007 17:40

oswa

baby..ja viem,ze som sa zavcasu spamatala..ale ako sa tam dava tickerik?? Rolling Eyes Mr. Green

10.02.2007 17:46

oswa

Inak o 17 50 ide na STV1 dobry dokumentarny serial-LUDSKE TELO...dnes by tam malo byt,ako sa vyvija babtko v brusku...

10.02.2007 19:16

Janey

Ahojky ja k tým vaším kobercom len dodám..... moj drahý kupil do našeho ešte vobec neprerobeného bytíku BIELU KOŽENÚ SEDAČKU Rolling Eyes čo dodať... :D ja som hned povedala že som zvedavá ako to bude čistiť.... a nie len po detoch Twisted Evil

10.02.2007 19:36

ivus80

Ahoj, Janey - tak si vyberte taku zostavu, ktora sa da obmienat - bud nech su tam klucky s detskym motivom, alebo rozne pomalovane - postavicky, kvetinky a pod., a ked bude dieta vacsie, tak len prebruste povrch a nalakujte alebo nafarbite podla vkusu dietata. Ale na to treba masivny nabytok. Aj tak sa po case obucha, takze to bude rekonstrukcia potrebna :D Alebo kupte jednoduchy nabytok, taky, aby sa hodil aj pre starsich, ale izbu pomalujte detskymi motivmi. Ja som sa balila tiez podla Mama a ja. A zmesti sa to do cestovnej tasky, teda do takej, aku mam ja, ja mam taku priemernu. Oswa - no jasne, pri detoch sa neoplati mat drahe veci :D Kamoska ma novu chalupu a predosle vianoce rozmyslali, ci si kupia novu sedacku alebo stol so stolickami. Rozhodli sa pre peknu sedacku. OMYL Rolling Eyes Z novej sedacky si jej dvojrocna dcerka spravila kutik na hranie :D A sesternica si kupila bielu kozenu sedacku. Jej tiez dvojrocna dcerka absolutne ignoruje, ze stala tolke peniaze. Co je ta ceptra? Nieco ako Nivea? Veru - ked mas s kym kocikovat - to je na nezaplatenie. Nas tu je viacej mamiciek, viem, ake je to super. Ked nemoze jedna, moze zase druha. Na nasej ulici jedna pani caka za mesiac, potom som na rade ja a potom este v juni jedna dievcina, ktora sa tu pristahuje po svadbe, teda za tyzden. V blizkom okoli sa narodilo od roku 2003 dobre cez 30 deti Exclamation Exclamation Exclamation Ked to vsetko zacne samo behat, no to bude. V mojom veku nas tiez bolo viacej, tak viem, ake je to super. Ano Oswa - chranicky su silikonove nasadky, musle, klobuciky. Do porodnice ich mat netreba, mozno budes medzi tymi stastnymi, co nepoznaju popraskane bradavky. Mne bradavky popraskali az doma, takze mi ich na druhy den kupili. Uz som to pisala, ale zopakujem sa - mne zachranili kojenie, takze ja ich velmi odporucam. Sice si maly na ne navykol a mala som problem ho nakojit z bradavky priamo, doslova ho natahovala, no asi po 7 mesiacoch sa prisal aj na normalnu bradavku. Nosila som ich vsade so sebou v puzdre, ktore je urcene na cumlik. Bradavky som si poctivo mastila, umyvala len v teplej vode a i napriek tomu mi statocne popraskali. Az tak, ze mi maly vracal moju krv Evil or Very Mad Skoda, ze som ten dokument nestihla, musim pozriet, ci je na web stranke STV alebo ci ho opakuju. Ale myslim, ze to raz uz slo. Bolo to od pocatia - ukazovali tam, ako idu spermie z penisu, vystrieknu do zeny a vsetko okolo toho a bol tam aj porod doma? Ak ano, tak som to videla a mam to nahrate na kazete. Je to super. Koncim, idem krmit maleho.Pa

10.02.2007 19:52

vivien

ahojte, teda vy ste toho ale popisali :D . Zzuzi, nadherne brusko Wink , si taka tenulinka, tych 6 kil ti v dobrom zavidim, ja mam 12 kg navyse a mam co robyt, funim ako lokomotiva, a prave som sa nadzgala pizzou, no co sa cudujem Laughing Oswa, tie chranice, su tie silikonove klobuciky, ja si ich pre istotu beriem do porodnice, lebo aj Adamko sa mal najprv problem chytit, s klobucikom to islo ovela lepsie a potom som som ich este vyuzila ked som ich mala dokusane... Ja som si kupila len take BABY NOVA, stali 90 sk, a potom ked budeme potrebovat, tak este dokupime... Ivus, nemala si nahodou tie baby nova? Nieje tam napisane, ci sa mozu vyvarat, nevies nahodou? Inac Ivus, nam sa paci KRISTIAN, alebo ADRIAN, este sa rozhodujeme... Tak zatial papa.

10.02.2007 20:04

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká. Sui,vitaj.Simonka je pekné meno.A skús teda čo najviac oddychovať.Pri takej velkej slečne,akú máš doma,to zvládneš skor,ako my,čo máme menšie šidlá. Zzuzi,pekné bruško. Ivuš,tak to si šikulka,keď už máš zbalené.Aspoň sa potom s tým nebudeš musieť naháňať.A myslím,že budeš inšpirovať tie,ktoré zbalené ešte nemajú-vrátane mňa. My sme tú motorku kúpili malej k 1.narodeninám.Na tejto srdiečka neboli.A malá sa na nej strašne rada vozí.Už si ju viem predstaviť,ako cez leto bude na tom lietať o preteky. Ďakujem za pochvalu za skriňu.Od pondelka sa začne zaplňať,začnem prať a žehliť o 106.Už sa teším. Janey,to ASKO je v Trenčíne aj Nitre.Neviem,kde bude pre vás lepšie.Ale myslím,že si tam niečo vyberiete.A majú aj doplnky do bytu.No a tá sedačka-veď sa spamatá,keď bude vidieť,kolko čistenia bude.Potom bude aj banovať. Oswa,tie silikonové klobúčiky si kúp už radšej skor a zober ich aj do porodnice.Možno ich nebudeš potrebovať,ale istota je gulomet.Mne sa s tým tiež lepšie kojilo.Na začiatku dala malá zabrať a potom sme už išli bez klobúčika.Je to dobrá vec. Baby neviem,aký máte vy spánok,ale u mňa je to katastrofa.Túto noc sa mi snívalo,že čakám šestorčatá.Keď som sa zobudila,mala som riadne šoky a dúfala som,že sa mi to ozaj len snívalo.Okrem toho som bola každú chvílu hore,chodila na WC,bola som smadná,alebo sa mi nedalo nijako ležať,atď.Teraz som jak chodiaca múmia. No pojdem už.Idem uložiť spať to naše šidlo.Nech si aspoň ona pospinká.Tak sa mi majte.

10.02.2007 20:07

vivien

ivus80: Ahoj, Janey - tak si vyberte taku zostavu, ktora sa da obmienat - bud nech su tam klucky s detskym motivom, alebo rozne pomalovane - postavicky, kvetinky a pod., a ked bude dieta vacsie, tak len prebruste povrch a nalakujte alebo nafarbite podla vkusu dietata. Ale na to treba masivny nabytok. Aj tak sa po case obucha, takze to bude rekonstrukcia potrebna :D Alebo kupte jednoduchy nabytok, taky, aby sa hodil aj pre starsich, ale izbu pomalujte detskymi motivmi. Ja som sa balila tiez podla Mama a ja. A zmesti sa to do cestovnej tasky, teda do takej, aku mam ja, ja mam taku priemernu. Oswa - no jasne, pri detoch sa neoplati mat drahe veci :D Kamoska ma novu chalupu a predosle vianoce rozmyslali, ci si kupia novu sedacku alebo stol so stolickami. Rozhodli sa pre peknu sedacku. OMYL Rolling Eyes Z novej sedacky si jej dvojrocna dcerka spravila kutik na hranie :D A sesternica si kupila bielu kozenu sedacku. Jej tiez dvojrocna dcerka absolutne ignoruje, ze stala tolke peniaze. Co je ta ceptra? Nieco ako Nivea? Veru - ked mas s kym kocikovat - to je na nezaplatenie. Nas tu je viacej mamiciek, viem, ake je to super. Ked nemoze jedna, moze zase druha. Na nasej ulici jedna pani caka za mesiac, potom som na rade ja a potom este v juni jedna dievcina, ktora sa tu pristahuje po svadbe, teda za tyzden. V blizkom okoli sa narodilo od roku 2003 dobre cez 30 deti Exclamation Exclamation Exclamation Ked to vsetko zacne samo behat, no to bude. V mojom veku nas tiez bolo viacej, tak viem, ake je to super. Ano Oswa - chranicky su silikonove nasadky, musle, klobuciky. Do porodnice ich mat netreba, mozno budes medzi tymi stastnymi, co nepoznaju popraskane bradavky. Mne bradavky popraskali az doma, takze mi ich na druhy den kupili. Uz som to pisala, ale zopakujem sa - mne zachranili kojenie, takze ja ich velmi odporucam. Sice si maly na ne navykol a mala som problem ho nakojit z bradavky priamo, doslova ho natahovala, no asi po 7 mesiacoch sa prisal aj na normalnu bradavku. Nosila som ich vsade so sebou v puzdre, ktore je urcene na cumlik. Bradavky som si poctivo mastila, umyvala len v teplej vode a i napriek tomu mi statocne popraskali. Az tak, ze mi maly vracal moju krv Evil or Very Mad Skoda, ze som ten dokument nestihla, musim pozriet, ci je na web stranke STV alebo ci ho opakuju. Ale myslim, ze to raz uz slo. Bolo to od pocatia - ukazovali tam, ako idu spermie z penisu, vystrieknu do zeny a vsetko okolo toho a bol tam aj porod doma? Ak ano, tak som to videla a mam to nahrate na kazete. Je to super. Koncim, idem krmit maleho.Pa
Ivus s bradavkami som si aj ja uzila, tiez Adamko vracal krv, mala som chrasty okolo celych bradaviek, liecila som to skoro tyzden, lekarka mi na to povedala, ze to bola zla technika kojenia, ale na zaciatku som mala Adamka vyse hodiny na prsniku, lebo stala plackal, takze on mi ich rozzuzlal...

10.02.2007 20:12

oswa

baby..ten dokuemnt bol super...boloto od pocatia az po prood..Porod aj ukazali,rodila doma..No katastrofa...Myslimz,e sa mi ide o tom snivat....Chytila ma jemna panika..ale ozaj len jemna...Slzy mi tiekli ako slonovi, ked sa to malinke narodilo..Neviem,co budem robit pri svojom..Ale nepovazujem sa za hysterku...takze to zvladneme... ivus..ww.ceptra.sk je stranka, kde je popisane o pupocnikovej krvi.....No a ktym mamickam,este som sa dozvedela,ze v tom termine,ako pojdem ja...je vraj viac mamiciek, ta dotycna z nasho dvora ich pozna 8..je ich v ramci mesta urcite viac..Tak som zvedava,kde nas popchaju v porodnici Shocked No ohladom tych chranicov...to si mala stastie,ze maly sa nakonniec prisal..kamoskina mala si tak zvykla na tie chranice,ze jej nechcela potom pit z bradavky a nakoniec aj prestala kojit...A ten serial je asi ten, co si videla..Bolo to fakt dobre..Bol to taky anglicky manzelsky par...stasri..ona mohla mat tak 37 ono nieco viac...

10.02.2007 20:58

sirky

Ahojte. No ja mám v tej zmluve s ceptrou písané niečo v tom zmysle že oni mi pošlú info, že do kolko kg sa dá tá krv využiť a my sa môžeme ešte stále rozhodnúť či si to necháme uskladniť. ak si to nenecháme uskladniť, tak nám vrátia aj zálohu. mimochodom ako som písala, my sme už zmluvu podpísali a aj zálohu vyplatili. Do porodnice si zoberiem aj ja tie chrániče na bradavky a kamošky mi hovorili nech si vezmem pre istotu aj odsávačku. (ale že radšej ručnú - elektrickú nie) Inak k tým klobúčikom, kamarátkin malý nechcel tie silikónové klobúčiky, chytil sa iba na kaučukové.

10.02.2007 21:39

ivus80

Ahojte, Vivien - dobry napad, veru si hned pribalim do porodnice tie chranicky. Ja ich mam este po Ondrikovi, su skoro nove, lebo som Ondrikovi kupovala druhe, prve normalne praskli, co tak cuckal :D Len ich este poriadne vyvarim. Myslim, ze ich mozem pouzit, vsak? Nevidim dovod, preco nie. Vsak ich poriadne vyvarim, vydezinfikujem. Mozu sa vyvarat, teda ja som do pohara naliala vriacu vodu a namocila som ich do nej a nechala niekedy az kym voda nevychladla (zabudla som na ne Embarassed ) A mam tiez Baby Nova a mna stali 55 Sk (koncom roka 2004). To je rozdiel, ze? Aj mne sa pacilo meno Adrian, ale v rodine mame 4 Adrianov :D Este mi ostava minimalna nadej, ze to bude Adriana. Ale vraj na 100 % to bude chlapec. No viacerym na 100% urcili pohlavie a napokon to bolo uplne inak :D Ale je mi to jedno, ja som stastna, ze vobec budem mat babo :D :D :D Vivien - tiez sa tesis na to, ako budes oboch chlapcov obliekat rovnako? Ja som viackrat videla bratov oblecenych rovnako - neboli dvojicky a bolo to super. Ako sa motkali okolo maminy, mile :D Dnes som citala v Mama a ja ten clanok "u detskeho gynekologa". Teda, az mi prislo luto tych dievcatiek, co maju problemy. Dospievajuca a dospela zena to zvladne, ale take male chudatko. Ozaj - nebojte sa, ked dievcatko bude mat vytok z rodidiel po narodeni. Jej telicko sa vysporiadava este z hormonami z matky. Ja som o tom vedela, videla som to na sestre, mama mi povedala, ze dievcatko sa takto cisti. Ale aj u chlapcov to moze byt, moj maly mal na druhy, treti den na plienke v mieste, kde bol pipik krvavu skvrnku. Tiez to bolo z toho, ze sa telicko vysporiadavalo z mojich hormonov. Sestricka ho prezrela, aj potom na vizite doktorka, ze to nie je nic zle. Ale poviem pravdu, vylakala som sa. Baby - ako to dobre padne, ked mi pisete, ze som sikulka Cool :D Cool :D Ja som taky typ, ze musim mat veci pod kontrolou a preto sa radsej aj sama zbalim aj skor, aby som sa potom nenahlila alebo aby ma nebalil niekto iny. Takze v tom je moja "sikovnost". Lubi - myslim tie srdiecka na kolieskach. Tusim som ich na tej fotke videla, ci nie? Je tam nieco ine? Taka nalepka okolo kolieska. Vivien - presne aj ja - moj maly bol aj hodinu prisaty, takze sme boli na tom rovnako. Teraz uz aj ja viem, ze bola zla technika kojenia. Dufam, ze teraz to bude lepsie. Oswa - tak to bolo presne to, co som uz aj ja videla. Je to super, mne sa velmi taketo dokumenty pacia. A zaujimavo to spravili. A obdivujem aj tych manzelov, ze sa na to dali. Neviem veru, ci by som si dala takto filmovat porod. Mozno iba pre svoju potrebu, aby som videla, ako som rodila. Ale asi nie pre ostatnych. Ale zase na druhej strane, keby ma poziadali, ci mozu pri mojom porode byt medici, suhlasila by som, lebo studenti sa musia na niekom ucit. No ZA nie je fakultna nemocnica, takze tu to "nehrozi". Ale v MT je fakultna nemocnica, tam vraj su. Janame - zazila si medikov pri porode a po porode? Oswa - aj ja som si veru poplakala, ked sa male narodilo. Je to krasne :D A dik za to vysvetlenie ceptra. Sirky - ja som tiez pocula, ze su lepsie odsavacky rucne ako elektricke. Ja som elektricku videla iba na obrazku, nikdy som ju zatial nepouzivala. Osobne mam piestovu a som s nou spokojna, no keby som si druhykrat kupovala, tak by som si kupila packovu. Zda sa mi, ze je to s nou pohodlnejsie. A urcite si ju ber do porodnice. Akurat bezi moja tucna grecka svadba. Mam rada take komedie - take blaznive, ze mozes popri tom robit aj ine veci, nielen sledovat, aby si nestratila dej. Ja si viacej oddychnem pri takychto hlupych komediach, ale mam rada aj kriminalky. Tie doslova milujem. Robila som 3,5 roka na vysetrovacke, kde sa riesili vrazdy a podobne veci :D Tak pa.

11.02.2007 12:03

oswa

ahojte matriošky... Laughing sirky...tu zmluvu ti psolali na zaklade registracie na ich stranke?Lebo tam je pisane, ze bezplatne poslu vsetky info..Alebo tam treba volat?? Mne naopak kamaratky nedoporucovali odsavacku kupovat vopred..lebo tu piestovu nechcem a do drahsej investovat nechcem,lebo neviem,ci ju budem potrebovat...Ale mam vyhliadnutu, tazke ak bude treba, manze mi ju pojde kupit..U nas v porodnici odsavacky maju...A co sa tyka odsaavciek..milion ammin, milion nazorov...Niektore si chvalia rucne odsavanie, ine piestove a niektore nedaju dopustit an elektricke..takze si to akzda musi vyskusat... ivus..ten clanok s tym detskym gynekologom som si precitala aj ja...Vela veci som sa dozvedela az terz pocas tehu..netusila som,ze take malinke dievcatka mozu mat ruzovy vytok..Chudence..Len nech ich to nepostihne..Ved si uziju v dospelosti kadecoho... Rolling Eyes Inak som presne taka ista ,ako ty (napriek odlisnym nazorom Wink ),ze musim mat evci pod kontrolou..musim sa pekne zbalit sama, aby som vedela,co mam so sebou, kde to mam a pod...Este aj pre drobca veci anchystam doma a muz ich potom za nami donesie...Iak..ja by som asi enzniesla prilis vela ludi pri porode..mozno keby to bol druhy,aj to skor nie..Pre mna je to nieco prilis intimne..osobne...Ja som aj povedala manzelovi,ze nechcem prilis vela navstev v porodnici..znesiem rodicov,max. svokrovcov...Proste som taka.. Ked uz budeme doma, tak potom sa postupne mozu trusit...ale hned nie..VY ste na tom ako baby??

11.02.2007 13:00

vivien

Ahojte... Tak ja som dozehlila prvu varku detskych veciciek, idem povesat druhu, potom este perinky, vyvarit plienky, pozehlit a je to... Ja mam asi opet mykozu, som z toho nestasna, v tomto tehotenstve uz asi 3 krat Crying or Very sad Pojdeme asi na pohotovost, lebo sa idem vyskriabat na stenu, uz ma to tam vo vnutri aj boli, stipe a svrby, brrrr... Nechce sa mi cakat do zajtra, este ani lekarku tu zajtra nemam a v utorok je poobede, tak asi pojdeme, nech sa to cim skor prelieci.... Tak sa zatial majte, neskor sa ozvem ako som dopadla... Pa.

11.02.2007 13:32

ivus80

Ahojte, este som zabudla napisat, ze ked som bola na tom monitore, tak som sa rozpravala so sestrickou aj o holeni a klystire. Oholit Vas moze doma aj manzel, ide hlavne o to, aby sa chlpy pri siti nedostali do rany, kvoli hygiene a prevencii proti infekcii. A klystir je vyborny v tom, ze sa crevo uplne vyprazdni a hlavicka ma tak viacej miesta, lepsie ide. Lebo najprv ide stolica, tu vlastne hlavicka vytlaci, aby mala dostatok priestoru, no a ked je stolica prec, tak hlavicke uz nic nebrani. Takze klystir vlastne pomoze hlavicke. Povedala mi, ze dostat aj kupit v lekarni, je to mensie balenie. Ale v nemocnici davaju viacej a odporucila mi to drzat v sebe dlhsie ako tych "povinnych" 10 minut, lebo vtedy sa poriadne tekutina premiesa v creve a lepsie ho vycisti. Takze nebudem vymyslat, najprv som nechcela klystir si dat pri druhom, ale teraz si ho dam a ak sa doma neoholim, tak v klude a pohode sa im necham oholit. Lebo davaju kazdej pacientke novu ziletku. Pre istotu vsak mam aj svoju. Vcera mi muz povedal, ze jemu je lepsie, ked nie som oholena, ze je to makksie :D :D :D A napadlo mi, ako budete rodit - nejaky alternativny porod, vana, kreslo, stolicka alebo klasika nozky na vylozky a tlacit? Ja rozmyslam o vani, vraj je v ZA, ale neviem, asi stavim na klasiku. Vraj tam boli len dva porody do vane, tak neviem, ci preto,ze je to drahe (vraj okolo 2500 Sk, ale neviem presne) alebo jednoducho tomu rodicky nedoveruju. Musim sa na to spytat, ked budem chodit na monitor. Ale prvy porod bol super, tak sa nebojim ani klasiky. Oswa - bratrancova dcerka mala zrastene pisky alebo volaco s klytorisom. Taku malinku ju museli operovat. A este jednej zname dcerka tiez mala volake vyrazky na skatulke, tak tiez sa nabehali za detskym gynekologom. Nie je to nic dobre. Je to smutne, male deti by mali byt vobec odbremene od takychto problemov. No aspon v niecom sa my dve zhodneme :D :D :D A aj ja si doma nachystam veci pre male, aj perinku, vanicku, pripadne deku a nech mi to den pred prepustenim donesu do nemocnice. Intimita porodu - hm, aj take nieco existuje???? :D Ja som uz bola priviazana na koze, doktor sa isiel obliect a medzitym isla po chodbe sestricka (dvere boli dokoran otvorene) a ako isla, tak ma "povzbudila" - no, len pekne tlacte, uz vidno vlasky :D Rolling Eyes A nieco take, ze zamknut sa na WC alebo v sprche - v ZA nepoznaju. Ale to je hlavne pre bezpecnost, keby sa Ti cosi stalo na WCku, aby sa k Tebe vobec dostali. A doma sa Ti len troska zaspinia nohavicky od krvi, ked mas menzes a v porodnici normalne po chodbe chodia maminy so zakrvavenymi pyzamami, zupanmi Laughing Tam Ti to je proste vsetko jedno, vsetky sme na tom rovnako :D A kazde rano na vizite odokryjes perinu, sestricka pinzetou zoberie vlozku, lekar sa Ti pozrie medzi nohy, zhodnoti, ci krvacas dobre, ci tam nie je nejaky zapal, ci sa rana po nastrihu dobre hoji. Suseda tiez vravela, ze nechce navstevy v porodnici, ze si chce oddychnut. Ale predsa tie dve hodiny za den nie je vela. Ked mi "hrozilo", ze v jeden den nikto nepride, normalne mi bolo smutno. Ale nastastie ma prekvapila sesternica, az tak lespie mi bolo na dusi :D Ja som celkovo clovek, ktory ma rad spolocnost, aj som rada, ked tu mam navstevy. No a dufam, ze domov budu chodit pozerat babo postupne a ze sa vopred ohlasia. Svokrovci prisli asi na stvrty den (akurat som v ten den mala 38 teploty - z vycerpania), no a potom postupne sa ludia ohlasovali, tak sa to dalo zvladnut. Vivien - utekaj a hned. Zvlast v tehu je dost blbe mat mykozy. Tak sa vyliec. Ja, ked uz viem, ze ma akosi zacina svrbiet skatulka, tak okamzite vynechavam sladke (to je pre huby priam pochutka) a nakupim si bifi jogurty a tymi sa dlavim. Ak to neprejde do dvoch dni, bezim k dr. Zatial som to mala nastastie iba dva razy. No brrrr a fuj. Vyliec sa coskoro. Pa

11.02.2007 15:24

vivien

Ivus, ja viem, ze sladke by som nemala, ale ked mi tak chutia teraz... Aj to je zle, ze jogurty a vobec mliecne vyrobky mi teraz velmi nechutia, dam si ale ozaj len ked sa prinutim... Tak Adamko vstal, tak ideme na tu pohotovost, dufam, ze natrafime na dobreho lekara... Tak zatial, pa...