1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

04.02.2007 10:57

katy22

[quote="ivus80"]Ahojte, maly sa uz hybe statocne, tak som aj rada. Neviem, ci aj Vas vystrasi, ked sa male dlhsie nehybe. Katy - jasne, mas pravdu, neuvedomila som si, ze je viacej alternativ. Moj maly mal tiez raz zaparenu ritku, tak som ho tiez okupala v repiku. A co sa tyka naparovania, tak je dobre naparovat aj nad vodou s morskou solou. A polohu "estekusokauzsomskoronabruchu" poznam aj zo sucasneho tehu aj z minuleho a tak nejako som neskor spavala, aj ked som kojila, ked uz toho mlieka nebolo tak vela. Lebo zo zaciatku mi mlieko tieklo prudom, stacilo, ze ma muz jemne pritisol a to nehovorim, ked sme si dopriali manzelskych radosti. Obaja sme boli od mlieka :D A keby si videla, v akom strasnom stave bol moj vankus - same stopy po mlieku. Musela som komplet oprat vankus, lebo sa na to nedalo divat. Ivka som sa Laughing Laughing Laughing Laughing

04.02.2007 11:00

katy22

Lubi, o tom gombiku na pupku som uz aj ja pocula, ale zda sa mi to postavene na hlavu. suhlasim s Ivus, zalezi na tom, ako mu to urobia po porode. otocenie som necitila nejako dramaticky, ale zase ja mam este tukovu vrstvu na bruchu ( ako izolaciu pred chladom Cool Cool Laughing Laughing Laughing ) ja teraz citim pohyby aj dole ( asi ruckami) aj pod rebrami.

04.02.2007 11:12

katy22

Ivus na aftu je dobry mundisal gel moze sa potom davat aj babetkam ked idu zubky. a hlavne sa vyhybaj citrusom a orchom veskereho druhu. s aftami mavam aj ja skusenosti Sad drzim palce, nech rychlo zmizne k tej pupocnikovej krvi - bavila som sa o tom s dost ludmi ( a este sa aj budem) zvacsa lekari a sestricky, ale aj znami. k comu som dospela? porodnici to maju za financne premrstenu zalezitost, niektori to povazuju za "zbytocne" ale nie v pravom zmysle slova. bolo mi povedane " pred 10 rokmi sa surfaktant ( latka ktora napomaha rozvinutiu pluc u predcasnikov ) vyrabal z prasiat, dnes sa vyraba synteticky. a uz existuju studie o pokusnej vyrobe umelej krvi. ktovie co bude za 5, 10, 15 rokov. a ist k porodu s tym, ze uz predpokladam, ze sa daco stane...sa mi zda brutalne. medicina ide strasne rychlo dopredu, dnes viem liecit choroby, ktore boli nedavno este smrtelne.." tolko priblizny citat. s muzom ked sme sa o tom bavili, zhodli sme sa na tom, ze sa nam to zda prilis drahe a pripada nam to ako celkom slusna zarobkova cinnost danych firiem. ale na druhej strane, nedajboze sa nieco stane, dieta ochorie a potom si budem plieskat hlavu o stenu, ze som bola lakoma dat 25 tisic? dalsou vecou je fakt, ze medzi pokrvnymi surodencami, je vysoka pravdepodobnost zhody v krvi a vsetkych tych faktoroch okolo. chcem sa este poradit so znamou doktorkou hematologickou, asi v stredu jej budem volat aj o vysledky, tak vam potom napisem aj jej nazor. a este mam v zalohe asi dvoch znamych gynekologov - porodnikov, tak skusim aj u nich zistit, co si o tom myslia. ja teda definitivne nie som rozhodnuta , na jednej strane sa mi to zda dost penazi naraz, na druhen strane tam strasi CO AK!?!?!?!?!?!? tak tak :D peknu nedelu prajem

04.02.2007 12:00

Janey

Ahojky, babulky. Tak mne je už o dosť lepšie. A aj bez antibiotik. Dávala som si len sirup na kašel Hedelix je celkom super a dosť pomáha. Tie ATB som radšej odložila aj ked mi ich lekárka predpísala a poveala že by to malej už nemalo ublížiť. Načo sa zbytočne pchať chémiou. Ivus viem velmi dobre ako sa cítiš ked sa bábo nehybe chvilu. Teraz mam tiež dva tgaké dni že sa moja malá ovela menej hýbe. Ale ked som mala teplotu tak som sa až čudovala kde berie tolko energie. Myslím že som citila ako sa otáča.Tak krásne pochodovala po bruchu, to sa nedalo necítiť. K tomu gombíku... myslím že je velmi vela takých babkovských rád na všeličo. Ved predtým si museli nejako poradiť naše staré mamy ... Ja som zase počula že po porode je dobré si ovinuť napevno plátený obrus aby sa brucho a maternica lepšie sťahovala. Pupočníková krv: Ja som nad tým velmi neuvažovala ale nebudem si to nechávať zmraziť. Príde mi to akoby som privolávala na malu nejaku chorobu... akoby som rátala s tým že moja mala bude chorá. Má to dve strany. Na druhej strane ak jej bude niečo tak budem asi lutovať že som tu krv nedala odložiť. Ako ste tu už písali život je lotéria. A ivus ešte si raz písala že sa budeš bať že tvoj starší nejako ublíži mladšiemu... No myslím si že ako matka to určite vycítiš ked sa bude niečo diať. Len neviem či je dobre nakričat na staršieho ešte pred tým ako sa uistíš že za plač malého skutočne može. Lebo potom može znenávidieť toho maleho už len pre tvoj krik. Velmi ti držím palce je to ťažká ulohabyť matkou ale zaroven aj tá najkrajšia... aspon si myslím. Wink Smile Prajem vám ešte krásnu nedelu. PAPA :D

04.02.2007 12:09

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Vivien - nadherne fotky, trosku zavidim, ze uz vies, ako Tvoj maly vyzera a zda sa mi, ze sa na Teba aj podoba. Ivus - mne sa maly nehybal, ked som brala magneB6, kvôli tvrdnutiu bruska. Bola som z toho riadne na nervy. Odvtedy to vsak uspesne dobieha a robi aj nadplan Razz , lebo sa mrvi a kope ostosest cely den. Tak som zvedava, ci sa tie posledne dni pred pôrodom ukludni, ked uz bude mat menej miesta. Lubka - pôvodne som rozmyslala na totalkou, ale ako mi môj muz povedal, ze ak to nebude na cisarsky, tak by chcel byt pri pôrode (pravdupovediac nikdy som nerozmyslala nad tym, ze ci by tam mal byt, ale ked chce ...), tak som zmenila rozhodnutie a asi pôjdem so spinalnou. A ak by bol pôrod klasicky, tak s epiduralkou urcite. Nech si prichod maleho uzijeme spolocne. Ja som zistila, ze maly je dole hlavickou, ked sa mu stikutkalo. Predtym som to citila hore a teraz to citim dole. Potvrdil to aj stredajsi UZV. Dnes rano mal vsak hlavicku na lavom boku. Este stale si betar "beha" po celom brusku. Ivus - spominas tu tmavu ciarku od pupka smerom dole. Znamena to nieco? Mne sa spravila a dr. sa stale zabudnem spytat. Dik, za ten clanok, co si sem dala. Nastastie ma nespochybnil, ani neodradil. Razz Takze ako aj ten dr. povedal: investicia do zdravia, i ked mozno nespravna, je pre mna prioritna. A clovek nikdy nevie, kedy a kde zbytocne vyhodi peniaze, takze beriem to tak. Razz Takze radsej do zdravia, ako na blbosti. Wink Je to nase prve babenko a kedze uz nie sme najmladsi, tak ktovie, ci aj nie posledne. Aj ked, velmi radi by sme k chlapcekovi este aj dievcatko. Katy - nepocitam s tym, ze by sa nieco malo stat, ale opatrnosti nikdy nie je nazvys a v sulade so svojim svedomim sa snazim zachovat zodpovedne. Inak ja som velmi velka optimistka a nikdy so zlymi koncami nepocitam. Tuto vlastnost si obcas aj zavidim. Razz Babulky prajem peknu nedelu. Yasmine

04.02.2007 15:03

oswa

Ahojte matriošky..Tak ako vikendujete? Ja som pozehlila dalsiu varku maleho oblecenia...uz je vsetko oprate...Aj na 1/2 roka dopredu Laughing Uz len poprat obliecky a hotovo... Lubka..preco myslis,ze by ti to nemal gyndos..tu masaz..dovolit? Mna to ani nenapadlo sa ho to pytat :D A myslim,ze je to Dvorska..o ktotrej pises..Ked som bola v nemocnici, len ona chodievala na vizity k detickam a bola fajn..ASpon co som teda videla...O tom kojeni,ako pises, presne to som citala...(kedze skusenosti vlastne este nemam Laughing ), ze treba dat papat najprv jeden uplne a potom az duhy...aby babatko dostalo aj zadne (sytejsie) mliecko....ebo takto by dostalo ln predne mlieko, ktore menej zasyti...Inak mam takyd ojem, aj ked to citam v casakoch, aj na nete..Ze taka osveta porodnic by nebola na skodu...NIektore praktiky a rady davaju este z cias doby kamennej...Ja koliecko sice nemam, ale mam tu "tehu" ciaru nielen pod pupkom,ale aj nad pukom az do 3/4 brucha..Moj drahy si zo mna striela,ze aby am vedeli rozrezat na polovicu Shocked A ze maly je otoceny dole hlavkou viem jedna podla UZV a jednak podla kopancov..Predty,,ked bol hlavickou hore, ma to dost bolelo, ked kopal "tam dole"..ale teraz,ked kopka do rebier, to znasam ovela lepsie.... ivus..no tu povedacku o tom pupku som aj ja kdesi citala, ale nejaky dr. sa vyjadril..ze v ziadnom pripade Exclamation to nerobit...Ivi..a melho som citiola,ze sa mrvi,ale ze sa otaca dole hlavickou, to som nevedela, otocil sa,asi ked bol este mensi..Len mi to dr.povedal na UZ a vedela som to podla toho,ze ma kpance "dole" neboleli... ivus..nemyslim si,ze budes uprednostnovat jedno dieta..snad len budes nan "haklivejsia"..perdsa je to malinke...Ale urcite to zvladnes v pohode....Nakoniec uvidis,ked prides s drobcom z porodnice, tak uvidis, aky maly k nmeu nadobudne vztah...Ale urcite dobry..Kolko bude medzi nimi rozdiel?? Hlavne ,ked bude uz vacsi, sa spolu zahraju..vidim to na sestrinych chalanoch..Co ti niekedy vyvadzaju..az hroza Shocked A malemu sa mozes venovat,ked bude drobcek spat....alebo ho niekto vezme von na prchadzku..Domacnost pocka..nie? Cool ..A ako tak citam, piseme to iste o mliecku..nevadi Razz A ivi preco si odstriekavas na zaciatok mlieko?? Praveze tam je najviac protilatok pre babatko...takto si pestuje imunitu....sapon som citala :D Asi uz prestanem s tym citanim Embarassed Ivus...precos a takto stresujes?? Keby som ja vzdy plakala,ze ked sa maly nehybe..tak revec celucky den..Lebo ten moj drobec je lenivy..Cez den kopne len sem-tam,ked sa uklada troksu viac vecer...A uz maju ti drobci menej miesta..Ved uz maju okolo 2 kg...Takze ziadne velke premety sa tam asi nedaju robit..Tak sa nestresuj... Wink A cosa tyka kremikov..ja pozuivam len z AVONU a som tiez velmi spokojna.. Acenovo su lacnejsie,ako kadejake Nivea a kamilkove a pod...Inak co sa tyka tych kamiliek...citala som to v nejakom starsom Mama a ja /zase citala!!), ze kamilky by deti nazoaj nemali..lebo je to jeden z najvacsich alrgenov...Tiez teda nechapem, preco vyrabaju pre babatka taku kozmetiku a caje..Pre starsie batolata je to uz asi v pohode...Ivus..s tym pupocnikom od surodenca t za se nie je take iste..Pretoze nemusia byt kompatibilny..je tam tusim sanca 25%..ze moze darovat od surodenca....A ten clanok,co spominas..je zoaj na MAma aja,aj ja som to citala....Ale to je pdola mna len jedna skusenot..Vo svete sa to robi....Aj v Anglicku a pod...Naozaj to treba dobre zvazit....a samozrejme, tie financie nie su vobec zanedbatelne..Ja si tiez myslim,ze na to,aka je to velka vec pre zdravie cloveka...by to malo by podsatne za menej peniazkov... Twisted Evil yasmine..Ten spanok to normalka zavidim..ja tieto posledne tyzdne som tak 3-4krat za noc hore...Moj drobec viacmenej cez den čušká..Oziva navecer....HLavne rano o 4 Idea Vtedy vyvadza,len take kopance mi ustedruje..Ale cez den vacsinou prespinka...Vazne nechapem,ako mozu ti vasi drobci kopat 2 hodiny...Musim sa na toho gyndosa opytat..Ale kdesi som citala,ze babatka prespia uz 95% casu...ale radsej sa spytam...Lebo niekedy sa mi to nezda,ze cely den spi ako medvedik...Inak dobre,ze si nadhodila temu pupocnika..Uz som to chcela minule a stale mi to vyfuci..My sa zamyslame nad pupocnikom....uz som si o tom aj nieco nasla na nete ,ale chcem sa opytat aj gyndosa, co si o tom mysli....Este to musime riadne zvazit..lebo aj nie vsetci doktori su o tom presvedceni a ko hovoris, nie je to najlacnejsie..ale na 75% sme rozhodnuti,ze ano...A s tou ciarkou si nerob starosti, robi sa to v tehu v dosleku hormonalnej zmeny,po porode zmizne..Ja ju mam nielen pod..ale vysoko,vysko nad pupkom..az skoro k prsiam... vivien..pekne zabery :D Tak sa mavajte a pekny tyzden..My ideme zajtra drobcovi pre "vozidlo", tak sa tesim...

04.02.2007 17:04

vivien

Ahojte... Tak co sa tyka pupocnikovej krvi, tak urcite je to vec nazoru, ale ja osobne si myslim, ze to nieje zla vec, my osobne si ju odobrat nedame, lebo je to pre nas teraz dost penazi, je to smutne, ale je to tak... Ta ciara co je na brusku, tak to je tzv. linea negra a je to normalne :D , ja ju mam cez cele brusko a este okolo pupku mam take koleso, je to dost smiesne, ale po porode to zmizne... Teraz ked sme boli na UZV, tak tiez som sa pytala lekara, ze ako by som mohla rodit, kedze prvy porod som mala cisarak, tak celkom rada by som si mozno vyskusala prirodzeny... Povedal, ze uz by som mozno aj mohla rodit prirodzene, ale je tu este jeden problem a to taky, ze pred rokom ma operovali na pruh, musi sa teda vyjadrit aj lekar ktory ma operoval a potom sa uvidi... Ale kked pojdem na cisarak, tak urcite by som chcela asi spinal, aj ked mam z toho troska hrozu, ze som hore a rezu ma, ale tuzba hned vidiet dietatko je taka silne, ze asi by som ten spinal chcela urcite... Prvy cisarak bol pod celkovov narkozov, Adamko sa narodil o 6 rano a videla som ho prvy krat o 16 poobede..., aj to len 3 minuty..., ale vtedy sa nikto nepytal, uspali ma hotovo... Tak zatial papa...

04.02.2007 19:00

Lusisia

Ahojte, ste toho zase popisali ;o) Mam co robit.... Idem si skusit preciatat a reagovat ;o) Dufam, ze sa mate dobre... My celkom hej... Aj ked sme vcera vecer boli v nemocnici, lebo sa mi velmi krutila hlava a rozmazavalo sa mi pred ocami a velmi ma bolela hlava a tak som sa blbo citila a maly sa nehybal dlho.... Co je u neho velmi nezvycajne, lebo niekedy mam pocit, ze ma ide roztrhnut a ze sa chce vyskriabat von ;o) Zistili, ze mam vysoky tlak a malo zeleza, tak mam zacat brat zelezo a oddychovat... A v pondelok mam ist na kotrolu... Ale maly je OK, ked konecne zacal kopkat, tak sa aj doktrorka cudovala, ako sa mi brucho natriasa... Wink No ale buduci vikend sa stahujeme, tak s tym oddychovanim to asi bude tazsie... Este 3 tyzdne a zacina sa mi materska... Uz sa neviem dockat!!! Naozaj ju uz potrebujem! Mamina mi ide v utorok poslat po kamoske, co ide autom do Londyna nejake vecicky, co sa nedaju zohnat tu v Londyne... Posiela mi perinky a navliecky (kolko ich asi potrebujem?, skrob na vypratie periniek, ortopedicke nohavice na plienky,kosielky, Nivea kozmetiku, Aviril olejcek (aj kd sa ho nebudem casto snazit pouzivat, ale ked mne to tak pripomina babatka.....) a cajik pre kojace maminky.... Odporucate mi este nieco?

04.02.2007 21:35

ivus80

Ahojte, Katy - Mundisal som davala malemu, ked mu isli zubky a aj na afty som si davala, ale nebola som si ista, ci sa moze v tehu. Predpokladam, ze asi ano, ked sa moze davat malym detom, no nie vzdy to tak je, ako napriklad sa tu uz raz spominali nosne kvapky pre deti, ze by ich nemali tehotne. A suhlasim s Tebou, ze medicina ide nastastie milovymi krokmi vpred, takze postupne sa vynajdu lieky aj na vazne choroby. Ved uz je na svete vakcina proti rakovine krcka maternice. To donedavna bola len puha utopia. A v zivote je vela veci, ked si clovek povie, preco som sa nerozhodol inak, preco som sa rozhodol nespravne Confused: Keby sme vedeli nasu buducnost, urcite by sme rozhodovali spravne. Lenze nevieme, co bude za sekundu, nieto este za par rokov. Aj ja som si velakrat buchala hlavu o stenu, ze preco som sa vtedy nerozhodla inak, ako som sa rozhodla. Zial, minulost sa uz neda vratit. A clovek ma pravo na omyly. Na druhej strane sme velmi silni ludia, ked uz naozaj nevladzeme, este stale mame 90 % energie na to, aby sme nejaky problem zvladli. Vo svete je vela nespravodlivosti, umieraju mladi, zdravi ludia, deti a kadejaki galgani behaju veselo po svete. Treba sa s tym naucit zit, tesit sa z pritomnosti, poucit sa z minulosti a urobit vsetko preto, aby nasa buducnost bola co najlepsia. Janey - mas pravdu, materstvo je ten najkrajsi rebus zivota :D :D :D A ked sme pri porodoch - ktorym pojde muz dobrovolne ku porodu, ktorym nasilu a ktorym urcite nie? Moj nepojde urcite a ani ho tam nechcem, lebo on nezvlada, ked sa mali porani, neviem si predstavit, co by robil, keby som rodila Rolling Eyes Ozaj, zabudla som sa pochvalit - uz mam vsetko vyzehlene, este sice musim dozehlit par plienok a nove, ktore kupim, musim este oprat a este operiem svetriky a deky, ale vsetky drobne vecicky uz mam ozehlene. Taka som na seba pysna Cool Oswa - medzi mojimi detickami bude rozdiel 2 roky a 7 mesiacov. Urcite to nejako zvladneme, nic ine nam neostava. A co sa tyka odstriekavania mliecka na zaciatku, tak to bude len par kvapiek, aj hlavne preto, aby prsnik zmakol a dal sa mu lepsie chytit. Potom sa tak babo nenamaha, hned ho chyti a lepsie aj pije. Oswa - hormony urobia svoje, preto niekedy revem cele dni a niekedy tancujem, smejem sa, vystrajam s malym. Staci troska a z maleho, zdanliveho problemika je velka kalamita. Najhorsie na tom je, ze si do bruska nevidim a neviem, ci babo spinka alebo mu naozaj nieco je. Vsimla som si na sebe, ze som teraz akosi viacej citlivejsia, ako som bola pri prvom. Aj sa viacej bojim aj o toho starsieho. No zase si casto uvedomujem, ze co sa ma stat sa stane, nech akokolvek davam pozor na dieta. A to nie som uzkostliva, prehnana matka, co sa od decka nepohne. Ja maleho nechavam kludne aj vonku sameho sa hrat, len sa divam cez okno, ci dieta je v zahrade. Veru, neraz som vybehla z chalupy, ked sa maly neozyval alebo som ho videla, ako si masiruje po ceste :D :D :D A z citania si nerob hlavu, ja som toho tiez velmi vela precitala a niekedy to az skodilo, no niekedy to pomohlo. Tak citaj len dalej a ked sa nieco zaujimave dozvies, tak napis, podiskutujeme o tom navzajom. A este co sa tyka odberu pupocnikovej krvi - podla mna by to mali robit automaticky a hradit by to mala aspon spolovice poistovna. Ved ked si predstavis, kolko stoji liecenie onkologickych pacientov. Podla mna prevencia je ovela lepsie, ako neskorsie liecenie. A ked som revala manzelovi na pleci, ze sa male nehybe, tak mi povedal celkom rozumnu vetu Exclamation , ze ved uz je cim viacej babetkovsky a babetko prespi skoro cele dni :D tak nech sa nestresujem a dovolim sa mu vyspat :D Vivien - prave preto by som nechcela v pripade cisara celkovu narkozu, lebo by som hned nevedela, co je s dietatom. Mojej sesternici ho ukazali az na druhy den a to jej ani len nepovedali, ze co ma ani ci je v poriadku. Nikto sa o nu nezaujimal a ona ako prvorodicka cusala. No spravila chybu, uznala si to. Treba sa pytat, bombardovat otazkami, ved na to so tu. Lusi - ja mam 8 navleciek na perinky, z toho dve take lepsie na poradnu a tak. Myslim, ze to bude bohato stacit. A momentalne ma nic nenapadlo, co by si si mala dat doniest zo SR, ale ak ma nieco napadne, tak Ti rada napisem. Snad feniklovy cajik alebo ten svatojansky. Ale vsak Ti ostatne maminy poradia. Tak sa majte krasne. Pa

04.02.2007 22:25

Yasmine

Ja mam taky pocit, ze dnes bola zehliaca nedela. Razz Ja som si dnes pozehlila perinky a asi polovicu tych drobunkych veciciek. Take cosi som robila prvykrat v zivote a zehlit tieto miniaturky da teda riadne zabrat. A ja taaaaaak nerada zehlim. Embarassed Co sa tyka pôrodu, uz som dnes pisala, ze môj muz ma zaujem byt pri tom (ak to nebude cisarsky s totalnou narkozou). Mne akosi ani nenapadlo, ze by chcel a brala som to tak, ze nebude a ani mi nenapadlo spytat sa ho vôbec na to. Ale asi pred mesiacom a pol sam zacal tuto debatu a vyslo z neho, ze chce byt pri tom, ze je to aj jeho dieta. Na maleho sa velmi tesi, tak mu to doprajem. Razz Verim, ze to zvladne a bude mi oporou. Zelam krasny start do noveho tyzdna. Yasmine

05.02.2007 11:03

katy22

Caute matriosky nechcela som tu vyvolat emocie ohladom pupocniovej krvi, napisala som len vlastne zistenia a pocity. nie som este definitivne rozhodnuta ani ja, je to tak 60:40 v prospech odobratia. este pokonzultujem. ono, nie ze by mi bolo luto penazi. asi ked by som cakala prve dietatko, premyslala by som uplne inak, pri tretom musimmysliet aj na starsie dve Laughing aby neboli ochudobnene kvoli najmladsiemu. neviem ci som sa zrozumitelne vyjadrila, ja to tak citim. takisto nekupujem novy kocik za 20 tisic, ale na inzerat ( sice kvalitny ,ale jazdeny) a vobec mi to nevadi. priority su inde u mna. je to vec kazdej ( a to som tu uz tusim pisala ) ako sa rozhodne. nastastie mame aj v rodine aj medzi znamymi dost lekarov, takze mam s kym konzultovat. preto suhlasim s Ivius, ze vopred tazko urcit, ci konam spravne. mozem len konat podla najlepsieho vedomia a svedomia. tak aby som neskodila okoliu ani sebe. to je odomna vsetko k teme pupocnikova krv howhg! :D :D

05.02.2007 11:11

katy22

aj ja som mala vcera zehliace dopoludnie :D :D ale uz bolo nevyhnutne, pretoze hrozilo, ze nas zasype ta dvojmetrova kopisko Embarassed Embarassed detske vecicky som este ani len neoprala Embarassed ale verim, ze sa u z buduci tyzden k tomu dostanem :D a velmi sa na to tesim Muz pri porode moj sa pri prvych dvoch dost branil, ze mu bude zle a podobne. teraz som mu to predlozila ako hotovu vec a cuduj sa svete - nebranil sa. len poznamenal, ze nechce, aby s nim mali viac roboty ako so mnou. a ked som mu vysvetlila, ze ved sa mi nemusi divat medzi nohy, ze ked nebude chcet, moze pocas druhej doby cakat na chodbe. ale to zase verim, ze mu to neda a ostane az do konca. a tiez som mu povedala, ze ja mam taku moznost posledny krat, aby bol so mnou pri porode. takze si myslim, ze je na to pripraveny :D moja mala sa vcer atiez akosi nechcela hybat, az potom v noci, ked som nemohla spat ( od jednej do stvrtej) sa mrvila. a moj je na tom podobne ako tvoj Ivus, tiez sa mi smeje, ze malu blbnem a este ani na svete nie je. to ked vypuci zadok alebo nozku a ja jej ju tak jemne zatlacim, vtedy sa pomrvi a vytlaci ju na inom mieste. Poradte mi prosim daky domaci recept na zachripnutie s bolavym hrdlom. uz stvrty den sa nalievam cajom, cmulam o106 co sa da, pijem klaciovy sirup a stale nic. tak keby ste mali daco overene, sem s tym, dakujem. jaj, a slanu vodu a salviu kloktam toiez veselo ja som sa tusim na ten mundisal pytala este v prvom trimestri. tiez som mala dvarazy aftu. odvtedy - tuk tuk tuk - nie.

05.02.2007 11:15

Janey

Ahojky, ako ste víkendovali? ako som čitala tak niektoré ste zase poctivbo žehlili... My sme s drahým skoro celý výkend prespali, ja som sa ešte doliečovala. Moj drahý velmi chce byť pri porode. On je velmi zvedavý a hlavne chce byť pri mne. Myslim ale že to berie skor ako nejaký nový zážitok než ako to že bude proste pri mne. Včera som mu čítala že čo naša malá práve v brušku robí , aká je velká a také veci z mama a ja ... tehotenstvo po týždnoch. Tak ma pozorne počuval. viac akoby bol v škole. Je to pre neho všetko nové a vlastne aj pre mna. No a potom sme sa rozprávali kedy pojdeme pozrieť jeho rodinu na východ lebo máme v pláne 16.2. ale su tam kalamity... Je to fakt také hrozné ako to ukazuju v telke? Maminky od žiliny a okolia mi budete asi vedieť lepšie povedať. Ja som teraz v 32tt tak som zvedavá či nakoniec pojdem alebo nie. No a le podstatné je že sa ma drahý spýtal že a kolko to vlastne má byť týždnov žr či 80? :D A ja že nie že 40tt. no a on že tak to už pomaly končím. Vraj mám dať pauzu.... že to ide strašne rýchlo a má pravdu velmi rýchlo to utieklo. už len skutočne pár týždnov a budeme mať našho drobčeka doma :D

05.02.2007 13:01

sirky

Ahojte baby. Dnes som tu prvý krát. Aj ja mám termín v apríly a už sa neviem dočkať.

05.02.2007 13:47

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Katy - ja som si este zaciatkom decembra priniesla z nemocnice chripku a dva tyzdne to nechcelo prejst. Potom mi môj muz nanutil cibulovu stavu s medom (ja cibulu nemôzem normalne ani citit, surovu nikdy nejem) a ja chtiac-nechtiac som to musela vypit, 2x Shocked . A cuduj sa svete, na druhy som bola zdrava. Janey - ja tiez svojmu muzovi postupne citavam z knihy o matke a dietati, ako sa vyvyja, co uz vsetko ma, aky je velky a jeho to tiez neskutocne zaujima. Som rada, ze mame takych muzickov, lebo poznam aj takych, ktori tehotenstvo povazuju za vec zeny a nic okolo ich nezaujima. Neviem, odkial svokrovci su, ale tu u nas v MI nie je ziaden sneh a dnes krasne svieti slniecko. Takze predpokladam, ze aj v okresoch poblizku (VT, TV, HE, KE) je to podobne. Lenze to sa môze kazdu chvilu zmenit. V piatok bolo krasne ako dnes a v sobotu rano sme tu mali 10 cm snehu. Lenze poobede zacalo prsat a zase ho niet. Razz Sirky - vitaj, napis nieco viac o sebe. Pekny den babulky. Yasmine

05.02.2007 13:58

ivus80

Ahojte, Yasmine - veru Ti aj trosicku zavidim, ze muz sam od seba chce ist ku porodu. Ja som pri prvom sa ho spytala, povedal, ze nie, ze nerad vidi utrpenie druhych, tak som to nechala tak. No ked som asi dva-tri dni po porode videla na chodbe, ako bola zena po porode na posteli a muz ju hladkal, bozkaval - joj, to bolo take krasne, ze pri druhom som aj najprv chcela ho prehovorit stoj co stoj, no po tom, ako sa nam maly porezal na ziletke a maznel z toho doslova dostal sok a ziapal po mne, velmi cudne daval malemu prvu pomoc Rolling Eyes , snazil sa mu zastavit krvacanie, ale tak komplikovanym sposobom, ze az to bolelo mna Crying or Very sad No aspon som sa na 100 % presvedcila, ze porod by nezvladol absolutne, ked nevedel zvladnut jedno krvacanie z prsteka. Na to, aby siel muz ku porodu, musi byt velmi silny. Ani moj oco nebol ani raz pri porodoch. A viete si predstavit, keby muzi mali zrazu vsetci dostat menzes? Confused To by bola hotova katastrofa, my by sme nestihali davat im paralen, uz rovno by sme vybavovali pohreby :D :D :D Katy - ake emocie mas na mysli? Ja som ziadne nepostrehla, ja tu citam len rozne nazory od roznych ludi. Ved toto je diskusia. A kto to nezvlada - jeho problem. Pevne verim, ze kazda z nas, co tu je, to berie normalne, kto chce, napise svoj nazor. A plne Ta chapem, ked uz mas viacej deti, tak inak rozmyslas aj ohladom financii. Ja tiez nemam uplne novy kocik, mam ho po sesternici a bude ma stat 5 tis. Sk. Ani pri prvom som nemala novy kocik, zdedila som ho po dvoch detoch - po sesternicinom synovi a bratrancovej dcere, takze Ondrik bol tretie dieta vozene v kociku. Absolutne by ste vsak nepovedali, ze je to uz pouzivany kocik. Bol velmi zachovaly. Ale vdaka nasim rozbitym cestam po kanalizacii som ho dobre doriadila, tak tento raz sme museli kupit iny. A takisto aj sportovy som zdedila. Akurat golface som dostala ku krstinam. Takze ja som este kocik nekupovala, az teraz :D A moji rodicia maju nas 6 (vsak to som uz tu viackrat pisala) a kupovali iba raz v zivote sportovy kocik pre mna :D (ja som najstarsia). Vsetky ostatne kociky boli zdedene alebo darovane. Su veci, ktore dietatu doprajes, nech ich mas aj 10 a nech to stoji, co to stoji, ale zase na inych sa da krasne posetrit. Ked kupis kvalitne oblecenie, tak ho ponosia aj mladsi. Aj ked uz nie ako "novu" vec ale ako oblecenie "na behanie". Katy - mne na bolave hrdlo zarucene pomaha dva deci teplej vody s lyzickou alpy a soli a tymto si to kloktam aj viackrat za den. Neviem, ci to pomoze aj pri zachripnuti, neskusala som. Nastastie nemam problemy so zachripanim, iba raz som ich mala, ked som sa riadne vyspievala na koncerte Elanu :D A este skus prirodne ATB - za hrst cukru upalis na karamel, zalejes vodou a uvaris v tom cibulu do makka. Zcedis a ten odvar si davas po lyzickach. Kdesi som cosi citala aj o obkladoch hrdla, ale zial, nepamatam si, nepomozem Ti. Skus nejake ine forum, kde sa o tomto konkretne pise. No a moja afta sa umudrila, uz je na ustupe, uz ju takmer necitim, tak som rada, nejdem si ani nic davat. Netreba chemiu zbytocne. Inak - pisala som doktorovi na mamaja.sk a on mi tiez poradil Mundisal aj Tantum Verde, ale nie prehltnut - vyplut. Janey - aj ja si pravidelne citam tyzden po tyzdni, je to celkom dobre vediet, ako Ti drobec rastie. U nas, v okoli Ziliny, nie je uz moc snehu, teda aspon u nas nie, vcera sice sused vravel, ze na Terchovej je viacej snehu, ale ake su cesty, fakt neviem. Na vychod chodievate asi cez Strecno, Vrutky atd. alebo cez Oravu? Oco chodieva na Oravu, tak sa ho spytam, ak chodievate cez Oravu. Ale ako poznam Oravu, tak tam bude asi hodne snehu. Ked som citala vyplod Tvojho muza, tak som sa zasmiala - zlaty - a muz sa ma pytal, ze co sa smejem, tak som mu to precitala a zasmial sa aj on. Na moj podiv si tehotnost typol skoro spravne, povedal, ze 36 tyzdnov, lebo ze 9 (mesiacov) krat 4 tyzdne je 36 tyzdnov. Tak som ho poopravila, ze 40, ale moc sa nemylil. A potom mi povedal - baby, ja este stale z toho lietam, som unesena - ze ci sa tesim na babo. Ja som povedala, ze ano a on povedal, ze "aj ja a velmi". Baby, to je uplne super. Ked sa maly narodil, tak sa akosi nevedel k nemu spravat, zacal ho vnimat ako cloviecika az neskor. Dnes mi prezradil, ze to bolo 5 % prekvapenia a 95 % strachu. Tak ho aj chapem. Lebo on vlastne nikdy nezil s malym dietatom az so svojim vlastnym. Tak som aj rada. Teraz sa vie s malym aj pohrat, aj ked to nie je idealne (nevidel to v rodine, svokor bol cely zivot na tyzdnovkach), ale velmi sa snazi a urobil koooopec roboty so sebou. Sirky - vitaj, napis nieco o sebe viacej. Sme zvedave :D :D :D Pa

05.02.2007 17:14

oswa

ahojte tehulky...matriošky Laughing tak uz mame doma aj "vozidlo" ..Tak som doma maturovala a skladala...ale som sa z toho vytesovala....Uz vlastne mame pre babo vsetko...Postielku nam este dovezie,aj ekd je zaplatena, bol taky ochotny , ze nam ju dovezie az domov a est sme dostali aj fajn zlavu (cca 1700Sk) a este sme dostali aj kupon, na ktory si mozeme uplatnit 600 Sk zlavu na autosedacku do konca roku 2007... Akurat tie vysledky z hematologie sa doktorke zase nezdali...Nemam ten krvny obraz stale dobry a nikto nevie, preco..Ln dufam,ze ten drobcek je v poriadku..Takze zajtra idem k obvodnej, poberu mi zase vsetky mozne stery a o mesiac idem zase na hematologiu....PYtala som sa jej aj na streptokokka (inspirovala ma Lusia a clanok v Maja a ja), tak vravela,ze odporucala ster aj na to....Vravela,ze vzhladom ku konciacemu tehu ma nechce pchat ATB..ale kdesi je asi nejaky zapal..Uz som z toho na nervy.... Crying or Very sad A ked citam Lusiu..tiez mi predpisala zelezo..ale s tym som ratala, lebo sa mi tym "vyhrazal" gyndos...akze mam Maltofer..a vravela dr.,ze niektore amminy zapeka, ine prehana a inym nerobi nic..No parada...Kupila som si aj preventivne mast na hemoroidy (do porodnice) a aj olivovybolejcek..Esteze ho predavaju aj v takom malom baleni (asi 100 ml)...Takze zacnem s masazami Smile A odo dnes mi zacala materska Razz a este sme kupili v Tescu take balvlnene pyzamka za 79 Sk Cool ..tak som sa tesila...62 a 68. Inak aj aj musim pochvalit toho moho, tiez sa o vsetko zaujima...Ked mu citamz,e ma vlasku, otavra ocka a pod..tak sa z toho vytesuje..a kaazdy den sa niekolkokrat s nim rozprava,ze co b udu spolu robit a tak..Velmi sa na neho tesi...Normalne neviem posudit, kto z nas viac...Ale cim je to blizsie, tym mam ja vacsi strach..aby bolo v poriadku a ci sa budeme vediet on postarat a pod.... Rolling Eyes Lusisia..myslis navlacky na paplon? Ja mam 4..ale to je asi az moc :D Ale ked vsetky boli take rozkosne.Jedny take teplejsie flanelove na zimu a 3 bavlnene..A 3 frote plachty...A ja sa nechystam skrobit perinku..ale uz som tu o tom pisala..nech sa neopakujem...Lusi. aj s tym Avirilom...citala som vyjadrenie pediatra, ze by sa voebc nemal pouzivat..aj ked ho mamy velmi radi pouzivaju....Nie je vraj pre deticky vhodny.... Ivus..je sice pravda,ze clovek ma pravo na omyl..ale v pripade zdravia dietatka sa mi o zda trosku privelky risk....takze ja suhlasim s Yasmine..ze radsej obetujem asi letnu dovolenku , ako by som si mala vycitat raz, ze som neurobila vsetko,co som mohla..este nie som sice na 100% rozhodnuta, uvidim,co mi povie gyndos a hematlogicka... A co sa tyka porodu..moj sa tam hrnie dobrovolne..aj som munavrhovala,ci nechce byt so mnou len 1.dobu..ale tvrd,ze on chce prcka vidiet prveho Razz Chaúpem tvo stres...ja sa tu zase stresujem ze vsetky pisete,ako male cely den koppe a robi randal..Potom sa zamyslim a neviem,ci je to u mna o.k.Moj drobcek cez den len sem-tam kopne,navecer santi viac...Aôle vela spinka..Ale ked som bola na UZV, tak sa hmyril,aj ekd ja som to necitila...A uspokojila ma aj odpoved na MAma a ja..co si sa tam pytala dr. ty...Takze verim,ze je to o.k..Nic ine mi neostava... Inak presne ten isty nazor ohladom pupocnika zdielam aj ja..Ved prevencia aj ked pociatocna investicia 25 tis. je asi dost), je urcite lacnejsia ako neskorsia liecba....A skoda,ze uz aj zrusili darcovstvo pupocnika pre vysoke naklady..Nie je to skoda Confused: Exclamation katty..a s tymi emociami je to v porioadku..nie sme tu ziadne krehotinky (aj ked hormony robia svoje Rolling Eyes )..len jednooducho diskutujeme...Mne sa to rata,lebo niekto povie nieco,co by napr.mna nenapadlo a naopak...A co sa tyka deticiek..Tiez verim tomu,ze keby sme nemali prve,ale dalsie v poradi..ani moj manzel by nebol taky haklivy..Napr. co som dostala pouzite vecicky, tak ked bol len niekde fliacik, hned som to musela vyradit....On si na toto potrpi..ak rozumies,co som tym chcela povedat..Prve, je prve...aj ked tie dalsie sa lubia rovnako... Embarassed katty..kalciak sa moze v tehu??Na bolave hrdlo BIOPAROX..su to sice ATB,ale lokalne,cize sa neostanu cez placentu..len lokalne na mandle..Mne to pomohlo... sirky...vitaj..neksor,ale predsa...Uz vies,co cakas? Janey..ani moj nevedel,kolko presne tehu trva...sice 80 az netipoval...ale envedel,ze 40,,Dokonca aj si vzdy tyzdne mylil...ale teraz to uz vie na 100%..Nacase Wink

05.02.2007 19:47

Yasmine

Ivus - som sa dobre pobavila na menzes ... paralen ... pohreb. Fakt vystizne. Babulky, pekny vecer.

05.02.2007 21:41

ivus80

Ahojte, asi pred 10 minutami som mala tak strasne nizky tlak - 107 na 58 Exclamation Bezne mavam tak 116 na 68. Dala som si sprchu, teraz mam pred sebou pollitrak caju, tak snad sa tlak zvysi. Neviem, co sa mi tak znizil. Uz ma davno manzel nerozculil, zeby preto Confused: Smile Oswa - vydrz Exclamation Exclamation Exclamation Ved to mas uz len za par. A ja mam tiez take male balenie toho olejceka. A neboj, o babo sa budes vediet postarat. Ked ho milujes, nie je co riesit :D :D :D Jasne, omyl v pripade zdravia dietata je teda velky risk. Ale radsej pevne verit tomu, ze sa mojmu babu nic nestane. Ale je to na debatu stale dookola, tak uz radsej nejdem rozvijat, lebo by sme tu o tom pisali donekonecna. Mozno za nas rozhodlo to, ze nemame tolke peniaze na odber. Teda, keby sme mali v rodine rakoviny, tak peniaze by sa urcite nasli. Nastastie nasej blizkej rodine sa rakovina zdaleka vyhyba. Tak verim, ze geny zariadia, ze dieta bude zdrave, hoci stat sa moze vselico. No uz koncim, lebo by som len filozofovala stale dookola. Tak Ti prajem, aby Ti to vsetko vyslo, aby odber dopadol v poriadku a hlavne to, aby si tu krv nikdy pre dieta nepotrebovala. A co sa tyka pohybov, tak som sa na to pytala doktora, mozes si precitat, co mi napisal na fore mamaaja.sk - v kratkosti - ked sa dieta nehybe den, vtedy treba ist na pohotovost a to, ci citis dieta viacej alebo menej, zalezi aj od ulozenia placenty. Ja sa zajtra spytam na gynde, ze kde podla posledneho sona mam placentu. Predpokladam, ze placenta je stale na svojom mieste hned od zaciatku tehu. Mozno preto necitim tak silno male ako som citila Ondrika. Rozumiem tomu, ze pupocnikov odber ma vysoke naklady, ale ved aj obycajne darovanie krvi je spojene s vysokymi nakladmi. A je to zivotu tak potrebne. Kadekde idu peniaze zbytocne na zivot a zdravie sa zabuda. Ale mozeme byt radi, ze aspon na nieco sa tie financie najdu - napr. zakladne ockovanie deti - aktualne ta hexavakcina je plne hradena, co je super, predtym stala 5 tis. Sk - doplatok rodica, teraz je uplne zadara. A mnohe ine - preventivne prehliadky, rozne vysetrenia su stale zadarmo. Ved kamarat robil v Irsku a ked ho rozboleli zuby, tak si zobral asi dva tyzdne dovolenku a den co den bol u zubara tu na Slovensku, aby mu zubar dal zuby dokopy. Tam by si to nemohol dovolit. Ozaj Lusi - ako je to s Tebou - Ty si plne hradis zdravotnu starostlivost alebo si tam nejako poistena? Lebo to musia byt ine palky. Oswa - som zvedava, co bude vraviet manzel, ked sa zacne Tvoje babo samo krmit - myslim tie nekonecne fliaciky :D U nas som zase haklivejsia ja, manzelovi je vsetko dobre. Dnes som vyradovala veci, ktore som uz nepouzivala, pre tyrane deti v Cadci a muz sa pytal, ze ci naozaj ich nepouzivam, ci sa este nezidu. Ved podchvilou maly cosi dostane, tak take obycajne vecicky uz nepouzivam, nie su zle, na dobrocinnost su dobre. Ja by som ani zle veci nedala, take vyhadzujem. Moj manzel viackrat z kosa vytiahne, ze ved sa to da este pouzit. Uz som si zvykla, nepoviem nic, ked sa nediva, vyhodim. :D Ale inak je normalny :D :D :D :D :D Len niekedy sporivy na nespravnom mieste. :D :D :D Ale to je v pohode :D :D :D Kym sa horsie nestava :D :D :D Yasmine - som rada, ze som Ta pobavila. A este nieco pridavam, co som dostala mailom. Mozno to poznate, ja som to uz raz citala, ale pripojim to tu, nech vieme, ake sme cenne: Kto má väčsiu cenu? Muz alebo zena? No jednoznačne zena! Prečo? Muz: 2vajcia=6Sk.....1párok=8Sk. Zena: 1.koza=2500Sk.....2.koza=2500Sk a bobor je chránený zákonom=cena je nevyčíslitelná. Posli to vsetkým chalanom, ktorí unesú krutú realitu a vsetkým babám pre dobrú náladu... Tak papa

05.02.2007 22:11

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,k tej pupočníkovej krvi ja len tolko.Život je jedna hra plná riskovania,aj výhier,aj prehier.Ja radšej ani nechcem myslieť na to,že by sa mohla prihodiť situácia,kedy by som si pre toto trieskala hlavu o stenu a hrozne by som lutovala,že som neobetovala tie peniaze a teraz mám vážne choré dieťa.Dúfam,že k tomu nepríde.Takisto vobec nie je isté,že by to naozaj raz pomohlo,keby sme to dali urobiť.A tá suma nie je zanedbatelná.Možno keby to stálo menej,tak by sme asi o tom uvažovali.Samozrejme tým nechcem povedať,že by mi boli prednejšie peniaze viac ako zdravie mojich detí.To tak nikdy nie je ani nebude.Takže riskneme to a budeme sa modliť,aby sa nám to v budúcnosti nevypomstilo. Yasmine,aj ja by som si teraz dala spinálku,keby som náhodou zas musela ísť na cisára.Hádam sa tomu vyhnem.Trošku aj lutujem,že som sa vtedy nechala total uspať.Malú som videla len 2krát.Aspoň manžel s ňou bol trošku viac.Aj keď si neviem predstaviť,ako ma režú a ja budem "pri tom".A som aj hrozne ukecaná,tak neviem,či by som nekecala vtedy,keď netreba.A tiež sa trasiem pri predstave,ako mi tú spinálku zavádzajú.Ja som sa tak rozhodla len pre to,aby som si malého videla,keď bude vonku a vedela by som,že je v poriadku.A keď píšeš o tej štikutke drobca.Podla toho by som ja usúdila,že je už dole hlavičkou.Aj nožičky cítim až volakde pri rebrách.Hádam som to dobre odhadla. Čo si myslela tým,že už nie ste s mužom najmladší?Podla mňa je to vek v pohode a ešte budete mať aj druhé bábo. Oswa,nemyslím že by mi gyndoš tú masáž nedovolil.Ja mám len vo zvyku prekonzultovať s ním všetko,čo mi príde na um.Čiaru pod pupkom mám aj ja.Trošku aj nad pupkom,ale len kúsok. Vivien,ak sa smiem opýtať,prečo sa Adamko narodil cisárom?Tiež som spala.Možno budeš mať nakoniec to šťastie porodiť bez cisára. Ivuš pýtaš sa na muža pri porode.Moj bude pri porode.Teda ak nebude práve vtedy v robote,lebo by ho za mnou z roboty nepustili skor,ako skončí.Tak dúfam,že to vyjde na jeho volno.Ja som sa ho pýtala,či by mu vadilo,keby tam bol.Spýtal sa ma,ako mi to pomože.Tak som mu vysvetlila,že budem mať v ňom obrovskú oporu a možno to aj zvládnem lepšie,keď tam nebudem bez neho.Jednou vetou: "Potrebujem ťa mať pri sebe."Samozrejme keby nechcel,nenútila by som ho.Ale nemá nič proti tomu a povedal,že keď mi to pomože tak to pre mňa urobí. Keď píšeš,ako zvláda pohlad na krv tvoj muž-u nás je to naopak.Aj keď príde volaktoré z detí z vonku s odretým kolenom,tak to bude ošetrovať tatino,pokial bude doma.Ja som aj ovela citlivejšia,takže aj to bude trošku problém.Keď nebude doma,budem to musieť zvládnuť sama. Oswa,dúfajme,že sa tvoj krvný obraz umúdri a bude dobre.Koho máš obvodného,ak sa smiem spýtať? tak my sme naštartovali ďalší týždeň.Víkend ubehol fajn.Dnes k nám prišla na pár dní švagrinka-mužova sestra.zas sa to u nich doma nedá vydržať.Svokor je totálne neznesitelný.Tak sme ju volali,nech príde k nám a ona s radosťou prišla.Hneď je tu o niečo veselšie.Aj sa odreaguje.Ona je zlatá baba a také peklo,aké zažíva,si nezaslúži.Svokor jej vykrikuje hrozné veci.Veď budúci víkend ideme k nim tak ak bude zle,tak manžel mu svoje povie. Zajtra ideme pre tú skriňu o ktorej som písala.Konečne budem môcť aj ja poprať a požehliť vecičky.V stredu ideme na sono.Už sa neviem dočkať a teším sa. Už by sa to počasie mohlo umúdriť.Zas prší.Ja som aj tušila,že bude pršať.Moja jazva po cisárskom je spolahlivá rosnička. Tak sa mi majte.Už som toho popísala.Pojdem si asi lahnúť,lebo sa mi začína zívať a predošla noc bola hrozná.

06.02.2007 10:04

katy22

Caute matriosky tak moje hrdlo to uz nerozchodilo, v noci som mala aj teplotu, tak som sla k doktorke, dostala om penicilin. snad mi to rychlo prejde. Bioparox mi nezabera, uz som ho skusala 4 razy a nikdy mi nepomool, vzdy som soncila na tabletach. neda mi, musim sa vratit k tej investici do pupocnikovej krvi, mne nejde o prasule, len mi je proti srsti, ze na falosnych ( pretoze ja verim, ze vacsinou to aj tak dopadne a krv sa nevyuzije) obavach, niekto zaraba. ked bola prvorodena mala, vtedy este stat nehradil vakcinu proti hepatitisB , tak som ju na vlastne naklady dala zaockovat kombi vakcinou A+B a to prosim pekne v roku 1998 jedn ainekcia stala 1300,- sk a boli potrebne tri. v sucasnosti jej rovesnikov ockuju zadara proti Bckovej. ale ja sa na to tak nechcem divat, to by som musela ist do poistovne a vypytat si peniaze naspat. mne slo vtedy o to, ze jedine co mojim detom asi mozem zabezpecit, je vzdelanie a zdravie ( podl amoznosti) a tak k tomu pristupujem aj dnes. v ramci moznosti a slusnosti. ine je podla mna ockovanie a ine je "pocitat " s tym, ze vase dieta dostane leukemiu. no nic, uz vazne koncim :D :D

06.02.2007 10:36

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Lubka - ja mam 33 a môj muz 36 rokov. Cakame svoje prve dietatko a ak to bude na cisarsky, tak sa odporuca mat dvojrocnu pauzu medzi pôrodmi. Ved este uvidime, ako to dopadne. Obaja by sme teoreticky este jedno chceli, tak uvidime aka bude prax. S pocatim asi problem nebude, kedze aj toto sa nam podarilo na prvy sup, ako sme sa pre neho rozhodli. Razz Skôr sa to bude odvijat od toho (spominala som uz svoje problemy s chrbticou) ako nam dopadne tento pôrod a ako sa z neho zotavim. A je super, ze aj Tvoj muz je odvazny a chce byt pri pôrode. Zacinam mat z tych nasich muzov normalne radost. Som zvedava, co este napisu dalsie babulky. Katy - prajem skore uzdravenie. Babulky, prajem pekny den. Yasmine

06.02.2007 11:40

sirky

No čaute baby! Takže napišem niečo v stručnosti o sebe. Toto je moje prvé tehotenstvo, ktoré bolo od začiatku také komplikované. V 2 mesiaci sme ležali v nemocnici, lebonastali nejaké komplikácie z ktoých sme sa našťastie dostali. Potom bol chvíľku kľud, no prišiel test na AFP , a zasa nastali stresy, pretože som ho mala zvýšený. krvný test mi opakovali znova v inej nemocnici a tam som už mala výsledky dobré. lenže lekár ma pre istotu poslal do BA za jedným profesorom ktorý mal tie mojevýsledky posúdiť. po príchode do BA nasledovala návšteva genetičky, ktorá nás postavila pred ťažké rozhodnutie - či si dáme spraviť odber plodovej vody. Ja už som bola taká vystresovaná za tých 5 mesiacv, že som sa rozhodla že to riskneme. odber bol v pohode- vôbec to nebolelo - len čakanie na výsledky bolo horšie. pre výsledky sme mali ísť osobne v utorok. no v pondelok ráno mi zazvonil mobil a ked som ho zdvihla, predstavila sa mi do telefónu genetička. baby ja som sa tak zlakla, no hned ma ukludnila že všetko je v poriadku, len že v utorok tam nie je, tak že máme prísť v stredu. výsledky dopadli dobre a dozvedeli sme sa že budeme mať chlapčeka. ked som zložila, tak v tom momente zo mna spadol asi 20 kilový kameň a vybehli mi slzy šťastia. V 24 týždni mi robili test na tehot. cukrovku. a samozrejme výsledky boli zasa mimo normy. ale našťastie cukor nebol zvýšený ale znížený. a že vraj to nevadí.Teraz je už 31 týždeň a zasa nejaký problém - skrátený krček. takže teraz doma stále iba ležím. takže asi takto si ,,užívam" moje prvé tehotestvo. no dúfam že pôrod bude o.k. a po pôrode sa budeme tešiť zo zdravého chlapčeka.

06.02.2007 11:45

sirky

Čo sa týka pupočníkovej krvi, tak aj my sme sa dlho rozhodovali, pretože tá suma naozaj nie je najmenšia, no ked som sa tak zamyslela že každý mesiac koľko vyhodím penazí na rôzne hlúposti, tak som si povedala, že ten odber si dáme spraviť. predsa , v medicíne sú neustále pokroky a nechcem s nič v budúcnosti vyčítať.

06.02.2007 12:12

Yasmine

Sirky - verim, ze v tomto Tvojom pripade bude platit prislovie: zly zaciatok, dobry koniec a cely pôrod i prichod maleho na svet bude uplne v pohode. Tak sa opatruj a davaj na seba pozor.

06.02.2007 12:16

sirky

Yasmine tak v to dúfam aj ja že to tak bude. ved raz sa to musí na dobré otočiť. Smile

06.02.2007 12:55

Janey

Ahojky Sirky vobec ti nieje čo závidieť. Držím ti velmi palce aby sa ti už nič zlé neprihodilo a aby si to aj ty dobojovala do šťastného konca. čo sa týka pohybov, mna malá tak krásne stále kope a hlavne v noci. Až sa mi z toho dvíha žaludok , vážne... a vtedy sa musím posadiť inak by som si asi ovracala celu postel. Akokeby mala málo miesta a vytláča čo sa len dá aby si urobila pohodlie. Je to také šidlo. Teraz v noci to aj trošku bolelo nejak čudne ma kopla do boku. Ale aj tak je to krásne. Dakujem za infošky ohladom počasia tam hore. My chodíme cez žilinu, smer poprad a cez staru lubovnu. Už sa teším ako si od tial doveziem postielku a kolísku. Najradšej by som to mala už všetko nachystané doma. Tak sa zatial majte krásne a budte všetky zdrave...papa :D

06.02.2007 13:47

ivus80

Ahojte, dnes som si zase "uzila". Confused Rano som isla na poradnu a ked som jej povedala, ze sa maly akosi malo hybe, tak ma radsej poslala na monitor a sono a aj preto, ze som za mesiac pribrala 4 kg, co je dost. Tak som teda isla, musela som ist na prijem do porodnice. V prijmovej ambulancii som sa ohlasila, potom ma zobrali hore, na porodne saly. (Janame - ak pojdes do ZA rodit, tak nezabudni si na monitoring nosit navleky alebo prezuvky. ) Tam som sa pytala a toto som sa dozvedela: Zo zakona mame povinnost chodit posledny mesiac kazdy tyzden na monitorovanie do porodnice, kde budeme rodit. Inde to vraj poistovna nepreplaca. Je to preto, aby sa lepsie sledoval stav a vyvoj babetka a v pripade potreby aby sa spravne a vcas zasiahlo. Samotny monitoring trva cca 15 - 20 minut. Ak je vsetko v poriadku, tak sa ide domov (v ZA sa vracia na prijmovu amb. na zapis o tom, ze bola baba na monitor - Janame - netreba cakat, treba zaklopat, sestricka to zapise), ak nie, robi sa sono a prietoky (v ZA som cakala na sono vyse hodinu, brali nas pomedzi tehulky, ktore su hospitalizovane). Celkom islo vsetko rychlo, az na to cakanie na sono, ale cakanie na samotny monitor a samotny monitor bola otazka tak pol hodiny. Vysledky su nastastie v poriadku, je to na 100 % chlapec :D, vazi 1230 g +-190 g a termin mi posunul o dva dni na 23.4. a hlavickou je asi hore, lebo doktor povedal, ze hlavicka stoji, alebo nieco take. Zabudla som sa potom opytat, ze kde je hlavicka, ale asi je este hore. Vsak za tyzden idem na normalne sono v 30.t.t., tak mi povie, ci uz sme dole alebo este nie. A na poradni som sa zabudla spytat na tu masaz hradze, no vsak idem za dva tyzdne kvoli tej vahe, tak uvidim. A ako to je u vas s platenim za porod. V ZA musis doniest ustrizok o tom, ze si zaplatila 1000 Sk, inak muza na salu nepustia. Nepomoze ani ked im das priamo tam - nemyslim rovno do vacku, ale hoc aj na nejaky prijmovy doklad. Proste musis mat ustrizok a hotovo. Lubi - tak ja zase s osetrovanim krvakov nemam problem. Ked som si skoro odrezala kus z palca, tak som si sama dezinfikovala ranu, islo z mna krviska jak z prasata, mama sa na to nemohla divat. No ale potom sme to isli aj tak sit, lebo to bolo hlboke. Pozdrav si svagrinku a povedz jej, nech to vydrzi, raz to urcite skonci. A Ty zase vedz, ze velmi vela pre nu znamenate, ked ma u Vas dvere otvorene. To vie clovek ocenit, ze mu darujete kusok sukromia. Katy - skore uzdravenie Wink A robili Tvojej dcerke (tej starsej) krvny obraz na cholesterol? Lebo moja sestra - napuchnuta nit - ho ma zvyseny. A ze teraz velmi vela deti ma zvyseny cholesterol. Teraz, co by mala sestra priberat, tak dokopy nic neje, lebo sa boji toho zvyseneho cholesterolu. Je chuda ako patik a este toto k tomu. Ale mama vravela, ze to ma ona asi z toho, ze sa boji injekcii. Ze aj vtedy sa zvysuje cholesterol. Yasmine - niektori vravia, ze staci po cisarovi pockat rok. Ved aj Lubka otehotnela po roku a cosi s druhym dietatom, vsak Lubka? A teraz hodne zien rodi aj po 35tke, len su viacej sledovane. Teraz, na tom monitore tam bolo veru viacej starsich zien, teda aspon tak vyzerali, na vek som sa ich nepytala, no vyzor nemali na 25 :D Tak sa sna mat dve deticky nevzdavaj a ked budes zdrava, tak sa neboj, zvladnes to, vychovas. Sirky - vela vela vela stastia Ti prajem, vytrpela si si veru dost. A ake meno das? Tak sa majte, idem si tu poupratovat, lebo Ondrik ostal doma s bratom a nemozem tu ani prejst, tak trosku upracem a idem sa este vyvetrat, kym sa da. Pa

06.02.2007 14:14

Janey

Ahojky, Ivus takze ked budem mesiac pred terminom tak budem musiet chodit na ten monitor? Ja sa v tom velmi nevyznam hoc som precitala o tom dost. Budem sa musiet spytat lekara. Ako je to tu v BA. To je dobre ze si mala vsetko v poriadku. A s tou vahou mzslis ze to nieco znamena, lebo ja som od piateho mesiaca tiez tak horibilne priberala. Namiesto pol kila za tyzden som pribrala kilo a pol. Alebo nejako tak. Ale lekar povedal ze je to v poriadku. Ja som pribrala doteraz asi 12kg Embarassed A este sa chcem spytat, asi posledny tyzden ma obcas tak pichne tam dole akoby krcok maternice, moze to nieco znamenat? aj ked ma mala kope tak to tam citim. mam pri tom pocit akokeby mi mala chcela uz vypadnut je to take cudne. Citite to niektora??? ok papa zatial

06.02.2007 16:03

oswa

Ahojte matriosky... Wink Tak aky ste mali den? Mna zajtra caka behanie od jedneho lekara zase k druhemu, od obvodnej, cez krcnu..a navyse aj poradna...Idem sa opytat gyndosa na pupocnikovu krv, co si o tom mysli a popytat sa na veci ohladom porodu a tak..Ved uz sa to blizi...ZA chvilu koncim 32 tt, ubehlo to ako voda... Moj krpcek sa vcera asi pretocil nejako nabok, asi je horizontalne, lebo ma kope len pod prave rebro a sem tam pri lavej slabine (tam bude asi rucicka)...Opytatm sa gyndosa, ci sa este moze takto prtacat..(asi ano, ked to urobil Shocked ..Len dufam,ze do terminu sa da pekne naspat hlavickou dole...Dnes je nejaky aktivnejsi,ako inokedy...KOpka cely den..ASi preto to citim,ze zmenil polohu... Inak vcera som stretla jednu znamu a ta nevedela,ze som tehu a pytala sa,ze kedy cakame..tak som jej povedala ze tak o cca 7 tyzdnov..a ona na to,ze kde mam teda brusko?V prvom momente som myslela,ze si striela zo mna ,lebo si uz pripadam ako slonie mlada..ale ona to zjavne myslela vazne Confused ivus..mas pravdu..je to debata na dlho.Pri pupocniku su tienaklady vyssie,ako pri klasickom odbere..Pretoze to musi robit vyskoleny personal (krv ti zoberie hocijaka sestra), a navyse uskladnenie, transport a zmrazovanie....Lenze moji iobaja stari rodicia mali rakovinu..takze to beriem ako investiciu do zdravia...Ved uvidim,mozno ma dr. vyvedie z omylu...ale viacmenej sme rozhodnuti...No co..tato pojde este na sluzobku Twisted Evil A dakujem ti za zelanie Laughing A ohladom tych pohybov viem,ze si psiala tomu doktorikovi..prave preto som kludna...podla toho,co ti odpisal..Ja ta "tam" sem-tam vymaknem s dotazmi Wink A nevies, ci je hradene aj ockovanie proti pneumokokom? Budem sa musiet opytat kamaratky..nech poradi...ona s tym robi...Ivus mne to ohladom oblecenia vysvetlovat nemusis... Rolling Eyes sestra ma 2 decka...uz som to vzdala aj ja mojmu manzelovi...verim,ze na to pride sam.....Hlavne, ked mu budem kazat zehlit Razz lubi..tej spinalky sa neboj..sice som ju enmala...ale vraj je to bezbolestne...Okolo vpichu to myslim umrtvuju a potkm ti je to uz jedno..ved to necitis...Nebude to podla mna viac boliet ako pichnutie pri odbere krvi...No moj krvny obraz..to ej nadlho..ked sa neumudril od zaciatku tehu, uz sa asi neumudri..Dr. mi povedala,ze musim prist uz potom po porode na "riadne" vysetrenie...Lebo niekde asi nieco je...Moja obvodna je Zelenikova (predtym Centikova,ale od tej som odisla..bola som s nou nespokojna)...A zajtra sa mozno v nemocnici uvidime...Dohodnem sa uz aj na tej profylaxii...Teda ze tam idem zacat chodit... katty..skore uzdravenie..Neboj, penicilin je v pohode pre tehotky a tvoja dr. vie co robi..Hlavne sa vyliec...tym pmomozes malickej najviac... Yasmine....ked ste nemali problem s pocatim,mozem vediet, preco mate babatko az teraz(Nechcem ty povedat,ze mate vela rokov..len ma to zaujima...Ak ti nevadi,ze sa pytam...Paci sa mi tvoj pristup (aj s manzelom), lebo moj drahy bude mat 32 a vzdy hovoril, ked sa nam nedarilo dlho babatko...ze bude pren pristary a pod...Takze neviem,ako by to bolo s druhym u nas..Ja som tiez bola vzdy za jedno..ale cim je blizsie tento drobcek, tak sa nebranim myslienke na druhe... sirky...tak si to etda tiez pekne ôuzivas"..ale nerob si z toho nic..je nas tu viacej takych..Ja mam pre zmenu zase cukru na rozdavanie....Nemohli by sme sa nejako dohodnut? Ja ti dam z toho mojho... Rolling Eyes A kolko mas rokov?

06.02.2007 16:25

vivien

Ahojte :D Janey, aj ja mam niekedy taky cudny pocit tam dole, az sa bojim aby mi neodtiekla plodova voda alebo, aby mi maly nevypadol... Je to zrejme pohybom babatka, aspon dufam, no na najblizsej poradni sa radsej opytam lekarky... Lubka cisarakom som rodila preto, lebo maleme zapadla do porodnych ciest rucka, vraj je to dost nebezpecne, museli rychlo konat, doma mi odtiekla plodova voda, kontrakcie som nemala, hned ma brali na sekciu... Ivus tak si mala dnes perny den, ale hlavna vec, ze je vsetko ok... U nas sa tiez chodi po 36 tt kazdy tyzden do porodnice, na monitor, a tak... U nas sa za otca pri porode plati 500 sk, manzelik este nieje rozhodnuty, netlacim ho, nech sa rozhodne sam, ale vravel, ze urcite bude vo vedlasej miestnosti, ale to vsetko len v pripade, ze pojdem rodit prirodzene, uvidim, co mi povie chirurg... Mna dnes tak bolelo brusko, myslela som na najhorsie, ale asi to boli iba zastavene vetry Embarassed Katty, zelam ti skore uzdravenie... Sirka vitaj medzi nami, drzim palce aby si uz nemala ziadne problemy... Baby kedy sa vlastne zacina 8 mesiac Confused: Tak sa zatial majte pekne, papa.

06.02.2007 16:59

katy22

ahojte vdaka vam zenusky za prianie skoreho uzdravenia. asi som sla dnes k doktore v hodne 12tej, lebo je mi dost blbo. a trapi ma suchy kasel, takze natriasam to moje male v brusku o106. snad bude vsetko ok, opytam sa na to vo stvrtok, mam poradnu. Ivus - starsia bola pred vianocami na odberoch a vsetky cysledky mala ok - slo hlavne o ten cholesterol a cukor. doktor povedal, ze moze kludne aj slaninu aj vajcia :D ale asi ani nema mat po kom vysoky, lebo ja napriek nadvahe som mala cholesterol vzdy pod hranicou a myslim ze ani muz nema problemy ja pocitam kalendarne mesiace "odzadu" napriklad termin mam 9.4., cize od 9.3. som v 9 mesiaci, od 9.2. v osmom atd. teraz je to uz pododa. ale proste vzdy toho 9eho sa to meni.

06.02.2007 17:26

ivus80

Ahojte, Janey - podla toho, co mi povedala sestricka, tak je to zo zakona, tak predpokldam, ze sa to robi vsade. No spytaj sa doktora, on Ti povie, ci ano, ci nie. V ZA sa to istotne robi. Neviem, ci som horibilne pribrala, ved od zaciatku tehu doposial mam plus 6 kg (4 som schudla, 4 pribrala, tak tie neratam). Pekne som priberala po kile, dvoch a zrazu 4. Ale aj pri prvom som za jeden mesiac pribrala 4 kila a tiez mala pindy. No uvidime, ako to pojde dalej. Oswa - neviem o tom ockovani proti pneumokokom, ale nieco sa mi zda, ze je to hradene, ale kolko, fakt neviem. Viem naisto, ze ta hexavakcina, kde je vsetko zakladne, je uz plne hradena. Vivien - ja tiez neviem, ako sa presne pocitaju mesiace, ale ja si to ratam tak, ze od datumu porodu si odratavam, t. j. siedmy mesiac mi skonci 23.2. a osmy mi skonci 23.3. (teda po najnovsom sone Smile ) Nie je to uplne presne, ale ja neviem inak to ratat. Niekto to rata na tyzdne, cosi som citala, ze po skonceni 28. tyzdna zacina treti trimester. Vlastne to pocitam rovnako ako Katy :D Pa

06.02.2007 18:06

janame

ahojte kočky, tak ja sa vam chcem pochváliť, čakáme dievčatko Laughing Laughing Laughing v nedelu som bola sukr.u porodnika, tak ten vravel že baba to bude, a včera som bola na poradni u svojej dr.a ta tiež vravela že to vyzerá na babu :D , Obaja sa zhodli že malinka ma okolo1500-1800 gr. akurát že som tam bola v 31tt a mala bola veľká na 30tt- o týždeň pozadu, ale hádam to nevadí Confused Ivuš- dakujem za infošky, čo sa týka prietokov a pod. v ZA, ale ja budem ak stihnem rodiť pravdepodobne v MT, tak som sa konečne rozhodla Smile dnes som mala s mojou malou túlavé topánky, boli sme v ZA v babkovom divadle že na predstavenie na pol 11, ale ono ho posunuli až na druhú poobede, tak ma skoro rachlo, hlavne moju malú. Tak sme zase pobehali po námestí v ZA po obchodoch, nakupili, už pár nepotrebných vecí pre bábo-oblečenie, už fakt nemožem kupovať, lebo už mam plnú skriňu, ani to asi neznosí, ale bola som si objednať náplň do zavinovačky, rozm.75x75, lebo nikde taký práve nemali, tak som si ho zajednala... ale čomu som najradšej je, že som si dnes komplet nakupila veci z lekárne pre mňa a pre bábo, čo budeme potrebovať do porodnice :D ... no a dnes som si konečne vypisala papiere na odber pupočnikovej krvi, tak ich už zajtra alebo pozajtra aj pošlem. tak babenky, prajem vám všetkým príjemný zbytok tehulkovania, zatiať sa majte krásne.

06.02.2007 18:09

oswa

ivus..u nas sa tusim plati za otca pri porode 200 Sk..takze je to asi riadny rozdiel...Ivi choletsterol nema so strachom nic spolocne... Laughing a naozaj neplati,ze zvyseny mavaju len ludia s kileckami navyse...Nema to ani nic s hmotnostou...Ide proste o stravovacie navyky...ivus s kilami robia vsetci doktori problemy..ak priberies viac, ako predpisanych 2,5 kg za mesiac, tak maju hysaky...aj ked je pravda,ze je lepsie priberat pomenej, vyhneme sa tym striam.... Shocked vivien..ja som si tiez ras uzila zastavene vetry..tak som sa zlakla,ze som chcela ist na pohotovost..nastastie sa to uz nezopakovalo Laughing 8.mesiac ti zacina podla datumu porodu..napr. ked mas 21.4., tak osmy mesiac zacinas 21.2. Tak sa majte..idem sa holit..dufam,ze si nieco neodrezem Confused

06.02.2007 21:43

ivus80

Ahojte, Janame - takze dve baby. To bude manzel rad :D Taky babinec :D A opytaj sa teda potom, kde mas chodit na tie monitory. Rozpravala som sa so sestrickou, tak sama vravela, ze viacere baby sa stazovali na MT. Zevraj to tam uz nie je co byvalo. Ale drzim palce, nech su k Tebe mili. Ja som tak nikdy nebola, tak neviem, pisem len z reci. Ale uz aj mna jedna pani prehovarala na MT, ale ja naisto idem do ZA. Mam to najistejsie, ten MT je daleko a Strecno a caste nehody ma desia. Prajem Ti, aby si cestu do MT mala priamociaru, aby si to stihla v pohode. A mas odber pupocnikovej krvi aj pri Martinke? Oswa - viem, ze inde je to len par korun za porod. Je to smiesne, ze? Ved doktori mozu byt radi, ze je niekto pri Tebe, kto Ti je oporou. Dnes mi ta sestricka vravela, ze by pri kazdej rodiacej mala byt minimalne jedna sestra, ale zial, kapacitne to nejde, je malo personalu. Tak mozu byt radi, ze aspon ten muz tam je. Chapem akurat to, ze mu moze prist zle a ze ho bude treba "zachranovat", ale to su podla mna minimalne pripady. A chapem este naklady pre muza - napr. na oblecenie, rusko, ciapku - to treba oprat, vysterilizovat. Ale ostatne sa mi zda prehnane. Ale co uz narobim. Fandim vsetkym muzom, co idu zenu podporit. Tak pa, dobru nocku.

06.02.2007 21:49

Ľubica Krištofová

Ahojte. Tak my sme dnes pobehali Trenčín buču.Chceli sme kúpiť v Tescu tú skriňu,ale nemajú ju a nevedia,kedy bude.A my ju potrebujeme už čo najskôr.Tak sme boli aj v iných nábytkárstvach a nič.Nikde nemali takú akú chceme a potrebujeme.Samozrejme sa musí aj hodiť do izby a musí sa nám aj páčiť.Boli u nás naši a doniesli nám letáky.A na jednom sme našli presne to čo hladáme.Lenže je to v dvoch mestách,v Nitre a Trenčíne.Moj manžel sa rozhodol,že si urobíme výlet a pojdeme to kúpiť do Trenčína.Samozrejme som tam najprv volala,či majú na sklade dosť kusov aby sme tam nešli zbytočne.Keď mi povedali,že ich majú viac než dosť,tak sme sa rozhodli.Vo štvrtok sa ide.Aj sa teším.V Trenčíne som už dávno nebola,tak sa tam hádam aj poobzeráme,už keď tam budeme.Dúfam,že malý nebude v brušku moc vystrájať,aby som nemala počas cesty problém obsedieť. Yasmine,myslím,že máte taký akurátny vek na bábo.A stihnete aj druhé,ak to tvoje zdravie dovolí. Je pravda,že sa odporúča aspoň 2ročná pauza medzi tehotenstvami,keď sa prvé skončí cisárom.Mne vtedy doktor povedal,aby som počkala 2,najlepšie 3roky.Keď sme sa rozhodli,že by sme chceli už druhé bábo,tak som bola u mojho gyndoša a spýtala,som sa ho,či by som nemala problémy keby som otehotnela.A on mi povedal,že je u mňa všetko v poriadku a možeme začať miesiť.Vtedy mala naša malá rok a bol apríl.V júli som otehotnela.Malá bude mať 2 roky,keď sa jej narodí braček.Čo sa týka tej pauzy,tak mám známych v mojom veku,ktorí sa narodili cisárom a majú súrodenca len o rok mladšieho.Myslím si,že matka príroda sa o to postará.Takže asi tolko.A ešte niečo.S vekom si ozaj nerob starosti.Keď som čakala v nemocnici na cisára,tak som bola na izbe s jednou strašne fajn ženou.Vyzerala na 25,v skutočnosti mala 38rokov a čakala prvé bábo.A k tomu v 5.mesiaci tehotenstva jej museli vybrať slepák,lebo hrozilo,že praskne a potom budú riadne problémy.Zvládla to perfektne. Sirky,to ozaj nemáš ružové tehotenstvo.Bodaj by sa aspoň pôrodom obrátilo všetko na dobré a už nebudeš mať žiadne problémy. Ivuš,mne je zle,keď vidím svoju krv.na strednej som občas pomáhala ošetrovať menšie úrazy a to mi vobec nevadilo.Možno ani pri deťoch s tým nebudem mať problémy.Len mám obavy z toho,že niekedy chytím paniku,aj keď to nie je také hrozné.A som aj dosť citlivá a lútostivá viac,ako by niekedy bolo vhodné.Nechcem tým však povedať na seba,že som volaká padavka.Švagrinka ďakuje za pozdrav.Je zlatá.Keby to šlo,tak by sme chceli byť spolu aj častejšie.Bohužial sa nedá.Ešte chodí aj do školy a tiež má svoje starosti a radosti.Ale ona a jej priatel budú malému krstní rodičia,tak slúbili,že tu potom budú častejšie,lebo sa na malého strašne tešia.tiež verím,že raz sa to peklo u nej doma skončí a všetko sa na dobré obráti.to bude ale asi až keď bude mať 18 a bude môcť odísť z domu.Dovtedy ostávajú ešte 2 roky,zatial to volako vydržíme. Oswa,ty už musíš tých doktorov aj nenávidieť,keď tam musíš chodiť a ešte aj nepotešia dobrou správou.No a už chápem,prečo si sa tak rozhodla s tým pupočníkovým odberom.keď ste to mali v rodine,je ozaj lepšie sa takto "poistiť". Zeleníková je celkom dobrá doktorka.Teda ludia ktorých poznám a chodia k nej,sú spokojní.Opýtaj sa prosím ťa,od kolkého týždňa je dobré chodiť na tú profylaxiu.Potom začnem aj ja chodiť.A máš pravdu,u nás sa platí za prítomného otca pri porode 200 Sk.Ale ja som mala cisára,takže manžel pri mne nebol.Bol s malou,keď išli odmerať,okúpať a obliecť a tiež za to platil 200Sk.Aj tak to stálo za to,ako on hovorí.Je to riadny rozdiel oproti tým 1000Sk,alebo 500Sk. Zajtra idem na sono,tak vám potom napíšem,ako bolo.Dúfam,že bude malý dole hlavičkou a hlavne,že bude v poriadku.Majte sa mi dobre

07.02.2007 08:52

vivien

Ahojte... Tak u nas vcera prsalo, teraz snezi... Baby uz ste rozmyslali v com pojdu babatka z porodnice domov? Budete davat deticky do vajicka alebo do prenosnej tasky?

07.02.2007 09:16

janame

ahojte babulky, aj u nas včera pršalo a do rana snežilo, Confused no ja dam babo, ked pojdem z porodnice do vajička, radšej, aj ked sa mi to nezdá bohvie čo pre to babenko, ale čo už... Ivuš-dakujem, veru doma bude riadny babinec :D , ja ked som sa bola mrknuť v MT, tak som sa pýtala na pási, tak mi dr. vravel že po 36tt mam isť na pasy tam, že v ZA ich moc nechcu robiť každej pacientke, že väčšinou iba hospitalizovaným alebo rizikovým Crying or Very sad , no neviem, nebudem sa do toho miešať, takže tak. Uvidime ako to teraz v MT bude, a tiež mam strach ako tám stihnem prisť, no ved uvidim Confused Pri martinke som si odber pupočnikovej krvi nedavala, vtedy som o tom ani nevedela, možno keby hej, tak to má. Ale prave preto že ona to nemá, dame si to aspoň pri druhom dieťati, ved aj tak sa všade píše viacej o darovaní súrodeneckej pup.krvi a tak..., ja dúfam že to nikdy potrebovať nebudeme, ale takto budem mať aspoň lepší pocit, že keby niečo.... babenky, idete davať prepichovať uška dievčatkam už v pôrodnici??? ja neviem či mam dať už tam... Confused

07.02.2007 10:51

katy22

ahojte - my pojdeme vo vajicku, petoze vzadu budu uz tri deti sediet Laughing - vitaj a verim, ze uz sa v pohode doplavis az do ciela. u nas sa za porod tiez plati 200Sk pre neskoleneho tatina, skolenie stoji 400 a potom uz neplati nic. ( v TN) mne je dnes asi o 2 percenta lepsie, noc bola desna, vcera som aj teploty mala cely den aj noc. snad mi uz zajtra bude zase lepsie. mam poradnu a musim tam ist po papier na MD, lebo od 14.2. mam nastup. tak sa opatrujte papa

07.02.2007 10:59

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky Oswa - u mna to bolo tak, ze som mala viacrocny vztah s muzom, s ktorym sa nam nedarilo mat dieta. A kedze sme obaja boli dost zaneprazdneni, tak sme to nejako ani nesilili a mne sa zdalo, ze este je to v pohode, ze mam cas. No potom ten vztah sa zacal nejako rozplyvat a my sme sa rozisli. Potom som si nasla terajsieho muza. Obaja sme uz mali svoje roky a tak tuzba po rodine, po dietati, bola vzajomna a spontanna. Rozhodli sme sa, ze z nasej prvej spolocnej dovolenky si prinesieme darcek navyse a ono sa to hned aj podarilo. Boli sme obaja velmi milo prekvapeni, kedze vzhladom na nas vek (hlavne môj) sa to podarilo na prvy sup. Takze beriem to tak, ze asi on mal byt otcom mojich deti a nie ten pred nim, lebo verim, ze na svete je vsetko tak, ako ma byt, ze nic nie je nahoda. Janame - blahozelam k dievcatku, vylepsujes tu skore chlapci : dievcata Razz Vivien - ja dam maleho do perinky, ak bude velka zima aj do deky a sup do auta. Tu v MI je vstup do pôrodnice blizko hlavnej brany do nemocnice, v najhorsom pripade, pustaju auta do arealu, takze hoci aj rovno pod vchod. Pekny uprsany den prajem. Wink Yasmine

07.02.2007 11:05

Janey

Ahojky ja moju malu určite dám to sedačky ked pojdeme z porodnice. Nechcem ju mať len tak na rukach krížom cez Bratislavu. Janame super mame skoro rovnake dievčatka... Aj mne na ultrazvuku povedali žeje o týžden mladšia . Bola som tam v 31tt a povedali že je tak na 30tt. A hmotnosť mala 1500-1600g ale teraz má asi už 2kg. Ja dám prepichnuť uška až neskor, u lekárky koru bude mať malá. My s drahým tiež zháname nejaký nábytok do detskej a pre malu ale zatial to čo sme videli bolo príšerne drahé. No a v našej izbe máme takú skrinu ktorá ked sa upravi tak by mohla celkom byť, ale moj drahý o tom nechce ani len počuť. Chce všetko uplne nové.... Tak s nim budem ešte chvílu bojovať a uvidime. Ja sa novému nábytku nebránim ale nie za 45 000.- a dám tam jedny dupačky a bude to plné.... Držte mi palce aby som ho presvedčila.... :D

07.02.2007 14:13

ivus80

Ahojte, dnes som bola s malym na urologii. Tak mu to nasilu musel pretiahnut. Chudacik. V ambulancii plakal iba chvilku, ale ked sme pred nemocnicou cikali - tak ho to zacalo stipat a plakal, az kym som mu doma nedala Nurofen. Chudacik, az bol spoteny, co tak reval. Baby, co budete mat chlapcekov, tak davajte im pozor na pipikov. Ja som aj pretahovala v teplej cistej vode - a nepomohlo. Nevedno, ci je to vrodene, alebo som to nechtiac zanedbala, hoci som sa snazila. Neviem. Za dva tyzdne mam ist na kontrolu, ak ma to napadne, tak sa ho spytam. Lubi - ja som zase nikdy predtym neznasala cudzie zvratky. Ja sama som vracala iba styrikrat v zivote (raz z chripky este ako snad 10-rocna, potom som si dopriala na oslavu 20tky Embarassed, raz v prvom tehu - chyba v strave a minuly rok v maji - tiez po niecom neviem com)Tak si vies predstavit, ako sa desim aj svojho zvracania. Ale manzel mal dva - tri razy dost vazne zaludocne problemy, tak som to jednoducho musela utierat a neskor vylievat Evil or Very Mad , no zvladla som to. A zvladla som aj vracanie maleho. Takze si myslim, ze casom si zvyknes aj na krv vlastnych deti. Teda nech je jej co najmenej mimo ich telicka :D Ospravedlnujem sa dievcatam, co neradi citaju prispevky o grckach, dufam, ze som neprispela k nevolnosti. Ak ano, ospravedlnujem sa. Embarassed Vivien - prve som si niesla z porodnice v perinke a v deke, domov sme sli autom. V ZA sa tiez da dostat autom az pred vchod do porodnice. Teraz budem mat tu prenosnu vanicku z kocika, tak maly sa odvezie domov v nej. Vajicko budem pouzivat najskor od 4 mesiacov, ale vlastne asi aj skor, lebo tusim, ze v juni to ma prist do zakona - tie autosedacky. A ked spominame prichod domov, tak mam stale pred ocami, ako ma vsetci cakali. Manzel bol chory, na PN, tak bol pre mna oco a zobral aj brata. Ja som sa akosi nemohla vymotat z nemocnice, lebo som cakala raz na taky papier, raz na onaky. No ale ked som sa uz viezla v aute domov, bolo dobre. Na plote uz stala najmladsia sestra a netrpezlivo vyckavala :D, ked nas zbadala, utekala do domu a kym sme zaparkovali, tak uz z domu vybehli vsetci ostatni :D :D :D Ani som nevedela, ako som "prisla" o dieta, hned ho brali z ruky do ruky, kazdi jojkal, ochkal, aky je krasny :D No proste sranda. Mama ho ukladala do postielky a kolo postielky bolo naukladanych 9 hlav :D Muz ani poriadne nemohol kamerovat cez tolke hlavy. A prve kupanie - tiez plna kupelna hlav, kazdy sa tlacil, aby videl to malinke stvorenie :D Janame - prepichovanie usi sa ma teda tykat nebude, hoci mam odlozene nausnicky este po mne. No co, snad to tretie bude dievka a ked nie, tak snad sa dozijem vnucky :D Ale vraj v ZA prepichuju v porodnici zadarmo, nasa doktorka za to pyta 200 Sk. Pre istotu si ich zober do MT so sebou a tam sa spytas. Ale keby sa jednalo o mna, tak urcite dam prepichnut uska este v porodnici - keby tam bola nejaka infekcia, tak by to hned riesili. Boli to rovnako - aj tie malinke novorodeniatka, aj tie starsie. A malinke na to skor zabudne, ako vacsie. Mojej kamoske nedala mama prepichnut usi a v skole sa jej niektore baby vysmievali, ze nema nausnice. Dost tym trpela, nakoniec si na "stare kolena" dala prepichnut usi. Je pravda, ze dospely clovek zvladne bolest a pripadne komplikacie lepsie ako malinke babo, ale aj tak by som dala radsej skor ako neskor. Janey - za 45 tis. Sk sa da kupit kvalitna spalna z masivu - postel, matrace a skrina!!! :D Z coho je ta skrina, o ktorej pises? Zo zlata? Alebo z ebenu? :D :D :D Drzim palce, aby zvitazila zenska praktickost nad muzskym egom :D :D :D Daj potom vediet. Pa

07.02.2007 14:49

Janey

Ivuš tá zostava čo je na tej fotke ktorú som sem priložila tolko stojí... je to uplne obyčajná zostava a už vobec nie je z masívu. Ak máš tip kde nájdem niečo kvalitné do deckej izby? a lacnejšie... Ja sa nebránim novemu nábytku ale načo ked sa to dá riešiť aj inak... Smile A Ivus nemáš to lahké so synčekom. Chudáčik musi si to vytrpieť. Tak nech sa vám darí. Baby pozerávate niektorá serial Križovatky medicíny? chodi to 14:10 na stv 1 je to super serial o ženských veciach porodoch ale aj o všeličom zaujimavom. Ja ten serial zbožnujem. Minule ukazovali ako sa robí cisársky rez. Bolo to užastné. Vytiahli krásne babenko. Nie je to taký hociaký stupidný serial. ja som sa z neho dozvedela velmi vela veci. a ked si to porovnávam s knihamy tak to celkom sedí... Smile Aha a nieje vhodný pre tie čo nemáte radi krv.... :D

07.02.2007 15:00

sirky

Ahojte baby! Pisem tak všeobecne, lebo ešte mám mierny chaos vo vašich prezívkach :D . ale nehnevajte sa za to na mna. Smile takže mám 23 rokov, termín mám 7.4.07. Maličký by sa mal volať Peťko, ale ktohovie ako sa to nakoniec vyvinie. Inak aj ja som mala také bodanie dolu v podbrušku, bola som aj na pohotovosti, no doktor povedal že je všetko o.k., takže sa zbytočne nestresujte. Ja som pribrala od začiatku 17 kg., ale teším sa tomu, lebo pred otehotnením som bola jak špáratko. Smile Čo sa týka toho cukru, tak rada sa podelím! Smile _Tiež sa niekedy stresujem že sa malý málo hýbe, niekedy je veľmi aktívny a potom aj 2 dni cítim iba sem tam pohyb. doktor ma upokojil,že všetko je o.k. a že netreba zabúdať že v tomto období bábo prespí 90 % dňa.

07.02.2007 17:42

oswa

Ahojte matriošky... :D Tak poradna dnes bola v poriadku (bez UZV), podla materskej cervikalne skore CS=2, co znamena, otvorena na 1,5 cm Shocked Laughing ..takze o krocik blizsie k drobcekovi..POvedal mi,aby som sa nezlakla, lebo ma "potyril", krcfok, tak som mala ruzovy vytok...esteze ma upozornil, lebo doma by ma chytali hysaky...ale uz je dobre Vysetrenim zistil dr.,ze maly je stale dole hlavickou otoceny, aj ked mne sa zdalo,ze sa "zvrtol" lebo kope inak a stale na tom istommieste (prave rebro)..oj dr. ide uz na dovolenku a potom dviha kotvy do ineho mesta, tak somm sa s s nim dohodla, ze poradnu vychodim tu u nas (lebo s bruchom dochadzat kazdy tyzden do poradne autobusom nie je prča)..a po porode budem k nemu dochadzat...POrod mi "urcil" niekedy na 24.3-25.3, laebo 31.3-1.4., podla toho, aky bude nalez o 3 tyzdne na poradni..a aj ako bude mat sluzbu..Zrejme sa chysta k porodu..co ma teda tesi...Takze uz mame urceny aj datum.. Shocked A co bolo zvlastbne, sla som na gyndu peso a napriek tomu som mala tlak 95/60... :D Aj som sa pytala na pupocnik, povedal,ze s tym nie su problemy, ze maju tie supravy tu a on to bez problemov odoberie... Od buduceho tyzdna zacina aj profylaxia u nas, 3x tyzdenne, som rada,lebo som typ, ktory chce vediet vsetko dopredu, ziadne prekvaka...Nech viem,co ma caka.. A bude tam sestra rozpravat aj o pupocniku a vlastne o vsetkom... A do prace som uz aj zaniesla papier, takze od pondelka som oficialne na MATERSKEJ :D ..ej, ale to ubehlo... Moj maznel ma nesmierne "potesil" Evil or Very Mad , lebo mi povedal,ze prve 2 tyzdne pokjde na sluzobku do zahranicia...SA asi zblaznil, ved 35-36 tt sa moze rodit uz hocikedy..No to musime este prediskutovat Idea ivus..s tym porodnym za tatka mas pravdu..Je to smiersne..hlavne,ked ti vsade pisu,ze ako to zene pomaha a bla,bla,bla..a vysolia za to tisicku..Malo by to byt zadarmo, ved coze im tam ten chlap zavadzia? (samo..ak neodpadavaň...Ale ved mu netreba ziadne extra sluzby..vsetko si aj tak nosi z domu..pitie, oblecko, jedenie atd....A personal ma o to menej prace s rodickou-cakatelkou, ked nemusia byt pri nej oni,ale servis jej robi drahy..nie Confused: Confused: Lubi..tak teda prijemny nakup...Inak ta profylaxia je 3x do tyzdna -PO, ST, PIA-o 13tej,zacina sa buduci pondelok?? POjdes?? A myslim,ze tam nie je urcene....od kolkeho tyzdna. zase asi nie je tolko pacientiek,ze by to rozdelili podla tehotenstva..Tams sa to miesa...Ved ono je ejdno, ci zacnes v 5,6 alebo8 mesiaci...A nma tycgh dr. si najo zvykam..A navyse sa moja doktorka aj gynekolog divili,ze co stresovala hematologicka, ze sedimentacia je v tehu uplne bezna (aj tie moje hodnoty)..Tak ja uz neviem... Shocked Vivien..no ja som nad tym,ako drobca zobrat rozmyslala a rozmyslala...vajicko sice budeme mat,ale neberieme ho v nom..pretoze by som musela kupovat koli tomu maly overalik,ktory by 2x vynosil (potom uz bude teplo-jar, dufam..), takze bude pekne v taske a vo fusaciku a navyse k nam domov je to z nemocnice autom 5 minut.... Laughing Janame..o akych pasoch to tu hovorite? Myslite prietoky?? Lebo u nas to v 36 tt robia kazdej (dokonca niektorym asi aj skor)... katty..a len sa pekne vyliec...drzim palceky Wink Yasmine..ten tvoj pribeh je ozaj ako z harlekinskej kniznice..(samozrejme v dobrom).. :D Hlavne,ze mas toho praveho a navyse na ceste vas najvacsi pkladik..Ono to babetko vedelo, akemu paru sa ma narodit :D Janey..ta detska je ozaj krasna...len my osobne sme tento typ nabytku zavrhli, pretoze tu detsku kupujem uz vlastne navzdy...(my u vlastne ideme dar robit na mieru) a moj drahy spravne poznamenal,ze co potom urobime s nabytkom, ked bude mat drobec 12 a viac rokov a vycackanu detsku..Zdalo sa mi to rozumne....pretoze tie detske ozaj nie su lacna zalezitost...Ale pozerat sa na to pozera krasne..Mat zbytocnych 50 tis, tak taku kupim drobcovi v modrom... Laughing A tu cast s tym cisarom som videla aj ja...Zvyknem to pozeravat..Bud rano, ked uz som hore (co vlastne nie je nidky) ,alebo poobede. Bola tam aj ejdna super cast o tom,ako robili operaciu niekolkotyzdnovemu plodu este v brusku..Inak boli insopirovani skutocnostou, raz tu Lusisia aj dala tu fotku, kde to malinke babteko drzalo ruku z brsuka tomu chirurgovi... Sirky,...tak budeme mat obe eťkov? Ten nas bude urcite Petulko..po tatkovi.... Tak sa mavajte, neviem,co budem robit vecer..lebo poobede som od 14 do 16 spala ako medved.... :D

07.02.2007 19:31

ivus80

Ahojte, mame dnes perno. Chudacik moj malicky, boli ho vtacik. Ale este zajtra bude perno a potom by ho to uz nemalo boliet. Janey - vsimla som si tu zostavu, preto som sa pytala Rolling Eyes Ved za masivnu skrinu - do spalne - tri kridla das cca 30 tis. Sk. To je uz cosi. Masiv je ovela kvalitnejsi. My mame spalnu z drevotriesky - osudova chyba Evil or Very Mad No do noveho chceme podla finacnych moznosti masiv. Poviem Ti pravdu, este sme detsku izbu vobec nevyberali, takze nemam prehlad, ale myslim, ze staci na nete v prehladavaci zadat napr. nabytok do detskej izby a cosi suce tam najdes. A moj nazor je taky, ze zatial dietatku treba len postielku a nejaky "skladik" veci. Neskor postupne bude potrebovat viacej - policky na hracky, vacsie skrinky na zavesenie siat, nohavic, no a aj pisaci stolik. My ked budeme vyberat nabytok do detskych izieb, Ondrik uz bude vacsi, tak uz toho viacej bude potrebovat. A Sebko - uvidime. Vsak popozeraj, urcite sa da detska izba kupit aj sektorovo. Ked si vyberies spolahliveho vyrobcu, tak postupne dokupis. Ale koniec koncov je to vyhradne Vasa zalezitost, ako sa rozhodnete. Napisala som Ti svoj nazor. A tie krizovatky mediciny su super, no teraz ich nepozeravam, zabudam na to, ale videla som, ked to este bezalo bud na Nove alebo na Prime, uz neviem. A na STV to uz tiez davnejsie slo. Sirky - nevadi, ze mas chaos, prides na to, ktora je ktora :D No teda - dobre zistenie, ze maly prespi 90 % dna. Aspon sa nebudem uz bavat. Oswa - fiha Cool , uz sa Ti to blizi. Len si davaj pozor, aby si sa rychlejsie neotvarala. Moja mama sa zacala pri poslednej sestre otvarat uz v siedmom mesiaci. Mama mala nariadeny pokoj, nepretazovanie a nakoniec este prenasala dva tyzdne. Porod museli vyvolavat :D Presne si To vystihla, ze dietatu treba kupovat izbu na dlhsie, teda pokial nemas penazi ako pliev, ze mozes vymienat po par rokoch. Tak pa, idem kupat maleho - to budu kriky, bude ho to stipat, chudacik. No co uz. Raz mi za to podakuje. Pa

07.02.2007 20:11

vivien

Ahojte, tak ja som prave dozehlila, uff, ale mam vsetko pozehlene, mozem sa vrhnut na tie malicke babatkovske vecicky... Z porodnice aj my pojdeme v prenosnej vanicke z kociara, vajicko je urcite bezpecnejsie, ale nejak mi to nesedi, preniest tyzdnove babatko takto pokrcene, ale asi som stara skola :D Oswa teda sa ti to krati :D , vsak 23. marec je tu za chvilu... Ivus viem si predstavit Ondrika, musi ho to stipat chudacika, ale hadam zajtra bude lepsie, a to mu stiahli predkozku uplne? Lebo Adamkovi to nejde uplne, ale zaludik mu vidno... Lubka, prijemny nakup. Tak sa zatial majte pekne, papa.

07.02.2007 20:29

Ľubica Krištofová

Ahojte kočky. Tak dnes sme boli na UZV.Doktor nám ani moc toho neukázal.Teda ja som sa aj vyznala,čo kde je,lebo už som si trošku zvykla.Ale manžel a švagrinka mali z toho riadny chaos.Bol tam druhý doktor,ako býva.A tento je skúpejší na slovo.Ani nám nepovedal,kolko asi váži.Ale čo už.Viem to najhlavnejšie.Je to na milión % chlapec,je otočený dole hlavičkou a je v poriadku.To je pre mňa najhlavnejšie.Ja som aj mala pocit,že je malý dole hlavičkou,ale nebola som si istá.A cítim,že mám bruško trošku nižšie.Asi si malý konečne našiel dobrú polohu. My pojdeme s malým z porodnice domov tak,že bude v perinke,deke a vo vaničke.Pojdeme domov autom a trvá to pár minút,takže preto.Aj malú som si tak viezla domov zababušenú. Janame,my sme našej malej dávali prepichnúť ušká už v nemocnici.Mysím,že je to tak lepšie,ako ju trápiť potom,keď bude väčšia.Teraz nad takým niečim nemusím rozmýšlať,keď budeme mať chlapca. Katy,tebe prajem,aby si čím skor bola fit.Nech sa to zlepšuje po viac percent. Yasmine,je skvelé,že sa ti podarilo nájsť toho správneho chlapa a založiť si s ním rodinku.Určite si šťastná.Prajem ti to. Janey,tá detská izba je pekná,ale nie je asi praktická a s cenou to riadne prehnali.A nehodí sa pre dieťa,keď bude chodiť napr.do školy,alebo bude z neho puberťák. Ja myslím,že pekný nábytok majú v Ikea,Kika a všelijakých iných obchoďákoch.A na internete je toho tiež vela.Určite nájdete niečo pekné,praktické a za rozumnú cenu. Ten spomínaný doktorský film si tiež rada pozriem.Ozaj sú tam dobré veci. Oswa,tak sa ti to už blíži.A o kolkej si bola na poradni?Ja som bola na tej strane okolo 12.h.,potrebovala som sa opýtať na pár vecí.Takže neviem,či si tam bola,alebo nie.Na profylaxiu pojdem,ale až ten ďalší týždeň.Budúci týždeň mi to bohužial nevychádza.Tak ma zatial možeš informovať,aké to tam je a potom sa tam už asi aj uvidíme. Ja už budem musieť ísť.Malý tak strašne kope,že už tu nemám žiadne pohodlie.A idem skontrolovať malú.Lebo sme ju uložili spinkať,ale ona sa zvykne potom ešte hrať.A predstavte si,že potme sa hrá.Pri tom tam má malú lampu,ktorú si dočiahne aj vie zasvietiť.Tak idem za ňou.Majte sa dobre Laughing

08.02.2007 08:49

ivus80

Ahojte, noc sme prezili, Ondrik nastastie spinkal celu noc. Vivien - niekedy je dobra stara skola - mas pravdu, ani mne sa preto vajicka pre novorodeniatka nepacia. Ale videla som taku akoby vanicku, v ktorej babo lezi a tiez sa da priputat. Ondrikovi stiahol predkozku uplne pod zalud. Pozri si, ako sa to da stiahnut muzovi a tak by to malo ist aj Adamkovi. Uplne, aby bola predkozka pod zaludom. Lebo aj malemu bolo vidno zalud, ale len cez predkozku a trosku aj zvrchu, no nie tie "hrany" zaluda. Davaj pozor, ked mu to bude stahovat, aby Ti predkozka neostala pod zaludom, aby neuskrtila celeho pipika. Lebo stava sa, ze sa predkozka stiahne az pod zalud a potom tam ostane. To su nebezpecne pripady, treba ist s tym okamzite na pohotovost. Tak pa, este som ani neranajkovala. Maleho mam na kolenach, pisem jednou rukou (zeby trening :D ), normalne ho upokojuje, ked tukam do tej klavesnice. Vcera som hrala skoro cely den karty, takto som ho upokojila, zabudol na bolacky. Nie som za to, aby deti travili cele dni za PC, vsak viete, ale niekedy to ma vyhodu :D No uz aby radsej ho to nebolelo. Pa