1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

23.01.2007 13:09

Janey

Ahojky, ani ja ešte nemám podprsenku na kojenie... teda mám ale len jednu. Ale švagrina mi poradila vraj su dobre aj také obyčajné tričkové podprsenky. Len som taku čo by mi sedela ešte nenašla. A največšia sranda je že ja som si doteraz kupovala podpr. od oka... a nie podla čísla. Embarassed Ale viem ako si to mam odmerať tak je to ok. No a k tej kozmetike, ja viem že to všetko hned nebude potrebovať, ale už to budem mať aspon nachystané. A tie plienky čo som kupila su od 3-6 kg su také mrňavé a zlatučké. Asi mi už šibe vytešovať sa z plienok... ale ked oni sú fakt také milučké. A ešte som sa chcela spýtať , neviete náhodou či musím nastupiť na matersku tých 6 týždnov pred termínom??? alebo možem nastupit aj neskor. ? Lebo ja sa citim fakt velmi dobre a aj koly tomu uveru a živnosti by mi to vyhovovalo až neskor. Ale niekde som počula že na matersku musím nastupiť najneskor 6 týždnov pred termínom. Confused:

23.01.2007 16:56

oswa

ahojte matriošky... Tak u nás celý deň d rána sneží, konečne sneh, už som aj zabudla ,ako vyzerá..Aspoň tie decká nech sa vybláznia... Tak moô drahý včera objavil v Hyoernove zlacnený detský prebaľovací pult z 5990 na 1990, taká komodas so šuplíkmi, vaničkou a šiel ho dnes doobeda kúpiť..Či ho do riti nepredali? A to pani vravelôa, že ho tam majú už 1/2 roka zlacnený a hodinu pred ním si ho jedni zajednali..skoro ma šľak trafil..Náhoda je fakt blbec..Ale povedala,že ak si ho neprídu vyplatiť, tak je náš...Smola, keby sme chodili do Hypernovy, tak by sme ho mali..len my vždy ideme do tesca..To tam šiel manžel len náhodou, lebo mu kolegyňa vravela, že majú fantastické zľavy, vecičky max. do 25 sk...No čo už... Evil or Very Mad Lubka..to fakt si hned opi porode mala 11 kg dole?? WAW..Ja som počítala,že keď 6 kg idíde, bduem spokojná...Takto by bola nádej, že odídu všetky :D Yasmine..tak dík za tip...POjdem teda aj ja mrknúť do tesca...aj tak už viem, čo chcem kúpiť..tak či týždeň skôr,alebo neskôr je už vážne jedno...a čo sa týka s mliekarňami, som na tom rovnako..Radili mi,že kúpiť o 1-2 čísla väčší košík a o 2 čísla väčší obvod..Tak ten obvod by aj sedel, len neviem, čo dať do týck košíkov..Pôjdu tam síce ešte vložky,ale fakt neviem, akú si kúpiť..Ale zase to enchcem nechať na koniíec, lebo do pôrodnice ju už potrebujem a neviem si predstaviť manžela kupvať podprdu...Ja mám s tým problém, nie ešte on.. Laughing Janey...o materskej neviem, ale tých 6 týždňov je MINIMALNE..čiže podľa mňa by sa dalo aj neskor...8 týždňov sa chodí pri rizikovom... Tak sa zatiaľ mávajte....

23.01.2007 21:43

ivus80

Ahojte, dnes som bola cely den u kamosky v Ziline a uz by sme aj spinkali, len moj maly si zmyslel, ze ide kakat, tak cakam, kym sa vykaka. Oswa - pribrala som tiez 9 kg (teda 4 schudla, 4 pribrala a este k tomu dalsich 5), t. j. som na 73 kg z povodnych 68 kg. A potesila si ma s tymi 6% :D :D :D Uz som si myslela o sebe nieco ine :D :D :D Vivien - sme tu navzajom na to, aby sme sa nielen chvalili novymi vecickami ale aj aby sme sa postazovali, ked nas nieco trapi. Ja sama viem, ze ked sa vyrozpravam, teda vypisem, tak sa mi ulavi. Takze kludne pis aj o svojich problemov, nato sme tu, aby sme sa navzajom povzbudzovali a tesili. Lubi - Excipial je krem alebo taka emulzia na cele telo, je vraj vyborna. Osobne som ju nemala, ale sesternica si ju velmi chvalila. Zajtra ma doktorka poradnu, tak mozno sa tam poobede zastavim a popitam sa, co a ako. Ci to vobec pediater moze predpisat alebo ci to moze predpisat len kozna. No a co sa tyka choroby deti, tak ja by som ovela radsej bola chora tri razy tolko, co je moj syn, len aby on netrpel. Ved ja to uz volako by som vydrzala, tiez velmi tazko znasam, ked je maly chory. Nastastie to tak casto nezazivame. Ked v lete vracal a hnackoval, tak som revala s nim, ked mi sestra pomahala do neho dostat smectu. A ked sme skoncili na infuziach, tak som revala s nim, ale len ked ma nevidel, lebo on velmi tazko znasa, ked ja revem. Yasmine - ja som si tazku hlavu z nocnej kosele nerobila - kupila som v handraku - kvazi cinan a spol. :D za par korun. Jednu som si sama kupila, druhu mi uplne dobrovolne a hlavne sam od seba kupil manzel. Akurat ma zavolal do obchodu, ze ci mi sadne velkost a ci sa mi paci. Normalne som bola prekvapena. Janey - v tehu nam sibe zo vsetkeho a to este len zacne sibat, ked sa male narodi :D To sa budes vytesovat aj z hovienka, ked sa Ti par dni nevykaka. Na matersku mozes nastupit aj neskor ako 6 tyzdnov, ale sa Ti to nepraplati. T. j. 6 tyzdnov pred porodom Ti plati stat, resp. az 8 tyzdnov, ak mas problemy, ale ak si pred porodom dobrovolne skratis matersku, tak jednoducho o tie tyzdne prides. T. j. materska trva 28 tyzdnov a ak si ju skratis napr. o dva tyzdne, tak budes mat len 26 tyzdnov. Dufam, ze tomu rozumies. Samozrejme, ak skor porodis, tak sa Ti rata materska odo dna porodu, ak by si porodila skor ako 6 tyzdnov pred terminom. Oswa - niektore baby schudnu po porode aj viacej ako pribrali a zase niektore - napr. konkretne ja sama - schudnu len par kilov a ostatne sa drzia. Ale ak sa nebudes prejedat po porode, tak by si mala zhodit vsetko, mozno aj viacej. Vraj kojenie je najlepsie na chudnutie, aj ked u mna to absolutne nezabralo. Tak pa a dobru nocku.

23.01.2007 21:58

Ľubica Krištofová

Ahojte tehulky Janey počula som,že na materskú sa dá ísť skor ako tých 6 týždňov pred porodom ale či aj menej ako 6 týždňov,tak to netuším.Opýtaj sa gyndoša. Oswa fakt išli tie kilá po porode dole.Teda v nemocnici som sa nevážila,takže možno 2 alebo 3 kilečká ostali.Keby aj ostali,tak pri tej strave,aká tam je a pri mojom trávení a samozrejme aj vďaka do smrti blbej štítnej žlaze,by boli raz dva fuč.Keď sme boli konečne doma a odvážila som sa,vážila som tolko,čo pred tehu.Niektorým by to velice vyhovovalo,ale mňa to štvalo.Vela ludí nechápalo,kde sa do mňa malá zmestila.Ale to mi šli kilá aj do krížov a bokov,tak sa ani nezdalo a malá vážila 3500g a mala 50cm-presne ako ja,keď som sa narodila.Ani teraz radšej nebudem snívať o tom,že mi aspoň pár kíl ostane,hoci by som sa fakt potešila.Ostatné baby,čo tam boli,mali zas problém zhodiť kilá.Ako to bude u teba,ktovie. S tým pultom to bola fakt smola.Jak sa hovorí,náhoda je sviňa.My tiež moc nechodíme do hypernovy.To treba vedieť natrafiť na veci ktoré by sa nám zišli a k tomu aj dobré ceny.Radšej ideme do tesca.No a s tými podprsenkami som ja urobila takto.Prvú som si kúpila asi dva mesiace pred porodom.Rátala som s tým,že mliekarne ešte asi narastú,tak som si vybrala väčšiu.No a druhú som kupovala menej než mesiac pred porodom podla aktuálneho stavu prs.Obidve mi potom perfektne sadli.Ostatné som nosila také,čo som vyradila na takéto používanie.Ono je to tak,že čím väčší obvod,tým je väčší aj košík.A tie podprdy sú bavlnené,takže sa krásne prisposobia tvaru prs.Takže aj keď si vyberieš takú s obvodom napr.o 5cm viac a potom bude obvod velky,tak ju možeš zapnúť na prvý háčik a hotovo.No dúfam,že som to dosť zrozumitelne vysvetlila.Zdá sa mi to trošku popletené,ale hádam sa to dá pochopiť. S tým snehom,ja nemám slov.Takto mohlo snežiť aj na Vianoce,že?Ale malej sme kupovali sánky,tak ich konečne využijeme. Piatok idem na poradňu,tak budem asi aj konečne vedieť,kedy pojdem na sono.Už aby to bolo.Som zvedavá na mojho aktívneho drobčeka.Ostáva mi už len 12týždňov,tak to volako vydržím.Ani sa riadne nevyspím,lebo sa mi nijako nedá poriadne ležať.Zanedlho budem asi spávať posediačky,ako pri malej.To som ku koncu nemohla skoro ani ležať,lebo mi to bolo nepohodlné.Nakoniec som velakrát zaspala posediačky.No a keď malý začne kopať,tak to stojí za to.Minule ma kopol tak silno,že ma to normálne bolelo. Hovorím si,že tieto posledné týždne si treba užiť.Aj keď to hmýrenie a kopanie dá zabrať,tak je to vlastne super. Držte sa,nech ste všetky zdravé. :D

24.01.2007 09:37

vivien

Ahojte, tak u nas vcera krasne snezilo a teraz prsi, je taka dzaba, ze hruza... Musim utekat za gynekologickou, lebo mam asi nejaku mykozu, asi z antibiotik, co som brala 3 dni, strasne ma tam dole stipe, brrrr... Adamko uz je ok, este troska pokaslieva, ale uz aspon netoplotuje... Buduci tyzden v piatok idem na UZV, tak sa tesim, ze uvidim drobca maleho... Co sa tyka excipial kremu, tak nam ho pediatricka predpisala, mal jeden cas problemy s pokozkou, mal je velmi suchu... Uz som si potriedila detske vecicky po ADamkovi, je ich spusta, chystam sa vyvarat plienky, prat, zehlit a pomaly vsetko chystat... Idem varit a potom utekam na gyndu, tak sa majte, papa.

24.01.2007 11:17

Lusisia

Dobre ranko, po dlhsom case sa znovu hlasim ;o) Nam tu v Londyne tak krasne dorana nasnezilo ;o) Len zapcha je uplne orasna, Londyn odstaveny, vlaky a metra su porusene a autobusy stoja v zapchach..... No skoro ako v BA, ked nasnezi Laughing Ale mne sa taaak dobre vstavalo ;o) Supisko naladu mam :D Vcera som bola na tom vystreni a Dr. povedala, ze to bude pravdepodobne len velke babetko, ze tam nevidi nic ine, ziadny prbytok plodovej vody ani nic take.... No ale maly je otoceny hlavickou hore.... Aj ked ma vraj cas sa este otocit, poradila mi sediet vystrta v predklone alebo obkrocmo okolo stolicky.... A vraj mam skusit byt na strychom ked sa mi bude dat... No este ze robim s detmi, neviem si predstavit sediet niekde v kancelarii a kazdy chvilku sa davat na 4 Laughing Som tu nebola uz asi od 17, tak Vas idem precitat a potom budem odpovedat ;o) Posielam Vam fotku, co som bola pozriet jednu maminu zo SVK, co byva v Londyne a pozname sa tiez cez toto forum z Mamin zijucich v UK. Ona ma termin zajtra ;o) Tak sme si porovnavali bruska Cool

24.01.2007 11:26

Lusisia

Lubica, Tebe to nepocita nejak cudne... Mas ze 28 weeks and 3 days a only 50 days to go Confused: Confused: Ja so dnes 29+3 a mam este 74 dni do konca....

24.01.2007 11:27

katy22

ahojte matriosky Smile tak vidim ze sa nam tusim vsetkym blizi termin UZV, ja by som mala mat zajtra, posledny mi robili pred prepustenim z nemocnice. no ved sa necham prekvapit. rano si pojdem dat cucnut krv. a vraj nemam dnes od 18.00 jest. no ako to mam vydrzat, to mi nepovedali. ved ja sa aj v noci budim na obrovskky hlad. , mykoza je neprijemna svinucha, ale nastastie su aj tbl aj masticky, ktore mozeme uz teraz v pohode. mne pomahal aj tampon namoceny do cajovnikoveho oleja ( teda ten olej som tam nakvapkala) , perfektne brusino, aj ja mam take velke Laughing , pribrala som asi tak 8 az 9 kg. a mozno aj menej, lebo teplaky co som nosila ako netehoska nosim aj teraz. a nie su extra volne, maju dost tuhu gumu. fandim si Laughing Laughing zohnala som podprdy za 160,-, tak som si hned dve kupila nech mam klud. jaaaj, zenusky, ja uz by som tak velmi chcel aprat vecicky..ale mam este dorobit dve danove priznania a komplet uctovnictva, tak malinke oblecko musi pockat. ale mam aspon ciel:-) len uz aby to bolo. ja sa uz tak tesim. aj na to vstavanie Smile tak idem pracovta, len som vas chcela pozdravit vsetky, nestratila som sa, len mam zial inu robotu. ved ja sa este ukazem Smile pekny den

24.01.2007 13:55

ivus80

Ahojte, baby, na matersku mozes ist aj neskor, ale opakujem sa, cim neskor pojdes na matersku, tym sa Ti krati poberanie materskeho, t. j. o kolko tyzdnov pojdes neskor o tolko sa Ti materska krati. Celkovo je materska 28 tyzdnov, t. z. ak ides 6 tyzdnov pred planovanym terminom porodu, tak mas na materske narok este 22 tyzdnov po narodeni dietata, co je cca 5 - 5,5 mesiaca a potom, ak nenastupis do prace, tak poberas rodicovsky prispevok, dnes je to 4440 Sk. Samozrejme, po skonceni materskej mozes si vybrat vsetku dovolenku, co Ti este ostala z prace, t. j. akoby si nastupila do prace, ale v skutocnosti budes doma, na riadnej dovolenke a potom plynule nastupis na rodicovsku dovolenku, ktora je platena do veku troch rokov dietata, v pripade nepriazniveho zdravotneho stavu dietata je to do 5 alebo sest rokov, neviem presne. Ja som si pri prvom tehu vybrala vsetku riadnu dovolenku este pred nastupom na matersku, na matersku som bola vypisana 8 tyzdnov pred terminom podla sona. Rodila som skor o dva tyzdne od terminu sona - ale podla mojich vypoctov - vedela som presne, kedy som otehotnela, som rodila presne na den. T. z. - mala som v realnej skutocnosti 6 tyzdnov matersku pred porodom a 22 tyzdnov po porode a potom som plynule presla na rodicovsku dovolenku, nakolko som mala vycerpanu vsetku riadnu dovolenku v praci, takze som si ju nemusela cerpat po materskej. Dufam, ze Vam to je jasne, ze tomu rozumiete. Gynekolog s tym prakticky nema nic spolocne, akurat je povinny Vam vypisat tlacivo, ktore predlozite v zamestnani, resp. v socialnej poistovni. Gynekolog urcuje nastup na MD 6 tyzdnov, resp. 8 tyzdnov - ak si rizikova alebo mas "blbe" zamestnanie, co bol akoze moj pripad, lebo ja som mala sedave zamestnanie, tak som poprosila doktorku, nech to uvedie ako dovod skorsieho nastupu na MD. Ale ked sa rozhodnes ist na MD neskor ako tych 6 tyzdnov, doktor by mal s tym suhlasit, ak si zdravotne na tom dobre. Janey - skus sa s doktorom dohodnut, nech Ti posunie o dva tyzdne termin porodu a tym padom pojdes aj neskor na MD. Ale potom, ked budes mat realny termin porodu, resp. budes prenasat, mozes mat z toho komplikacie, lebo ked budes mat o dva tyzdne posunuty termin porodu, tak doktori budu cakat v pripade "prenasania" este cca tyzden, co v konecnom sucte moze byt az tri tyzdne po naozajstnom termine porodu, co je uz dost dlho. Porozpravaj sa s gyndosom, co Ti na to povie. Ozaj, dnes som sa pustila konecne do prania veciciek. Taka fura pradla. Najhorsie na tom je to, ze to su vsetko malinke vecicky, takze je toho naozaj hodne. No ale co uz nam ostava :D Vivien - vraj je dobre Tantum Rose ako prevencia proti mykozam, ked uzivas ATB. Len nie som si ista, ci to mozu uzivat tehulky, ale podla mna ano, lebo to je len na oplachovanie alebo obklady. Bambule - ja mam sono az 14.2. - za tri tyzdne. V piatok idem znova na kontrolu na urologiu, co som mala ten zapal mocoveho mechura. Minule mi robil sono, mozno mi bude robit aj v piatok, ale neviem, ci mi nieco povie, ved urolog sa asi babetkam moc nerozumie, hoci naposledy mi poukazoval aj chrbticu, hlavicku, nozicky :D Tak sa drzte.Pa

24.01.2007 15:32

oswa

Ahojte matriošky... tak som rada, ten pult nam predsa vysiel...Manzel tam este vcera vecer volal a povedali,ze si preto neprisli (bolo 19 30),ze ak nepridu do deviarej,ma si preto rano prist..Takze bol a amme ho...ASpon mozem konecne poprat tie veciciky, budem ich mat kde ulozit (ta komoda ma 3 zasuvky), zatial, kym dame urobit skrine.-.Rozhodli sme sa ,ze ankolko potrebujeme pre prcka skrinu, pretoze bude mat okrem veciciek kopec dalsich veci (plienky, topanocky, kombinezy a td), tak dame spravit detsku izbu.... Laughing Inak som si vypocitala pocet dni, kedze predpokladam,ze to bude 24.3.,tak je to 59 dni Exclamation Idea Confused: Ivus...som rada ,ze som ta s IQ potesila..Ja ,ako som na materskej, tiez mam pocit, ze mierne hlupnem..Minule som sa nieco opytala draheho, uz ani neviem co, ten na mna kukal a potom mi doslo, aku haluz som sa opytala....Sama na sebe som sa smiala... Laughing MOja vaha je momentalne 67 kg Shocked No a co sa tyka prejedania, to u mna po porode asi nehrozi, nakolko budem musiet urcite este ostat na dietke Rolling Eyes Ale potom...cukraren tras sa Exclamation Exclamation Exclamation a ivus...tiez ma zaujima odpove na otazku, co si sa pytakla na Mama a ja ,s tymi stahovacvimi nohavickami. ale pokial viem, niektore zeny to nosili hned po porode v nemocnici...V kazdom pripade si ich kupim. Ved aj niekedy ansim mama hned po poriode davali na brucha vrecka s pieskom,aby sa maternica rychlejsie stiahla...Takze v tom nevidim problem..Zavisi to aj od "poranenia"..Lebo tie nohavicky su dost tesne..ale ak sa budem citi dobre...tak si ich hned svacnem... Lubka..tak ti si aasi taky štiapik,e? ked siz elas tie kilecka na sebe... Razz Ja budem stastna, ked budem mat tolko,co predtym,aj emnej by bodlo..Pri mojej vyske 158 cm je 57 kg aj dost..Takze keby bolo o3-4 menej..No ale nejdem snivat... Wink No a dufam,ze vcera si si toho snehu uzila s malou, lebo dnes to vyzera na clapkanicu....dlho to teda nevydrzalo..Uz vcera vecer prsalo...a co sa tyka spanku, tak klop-klop,..este spavam dobre... Smile vivien...ta mykoza je vraj casty problem v tehu...ale da sa to rychlo a spolahlivo liecit... Lusi..to je dobre, ze vysledky su o.k..Len mi este úpovedz, ako prisli naoho streptokoka? Dost ma to zaujima..Lebo som akurat o tom citala clanok....a maly ma predsa este 10 tyzdnov na otocenie....Ten moj drobec je dole hlavickou..Neviem,ci sa este moze pretozit...ale dufam,ze uz nie Laughing A pozeram,ze mas take paradne preklepy ako ja..Lusim tu niektore slovicka Smile No a super brusko...ale potesim ta,este stale je mensie,ako kamaratkine.. Embarassed katty..no super padaciky za dobru cenu. Uvidim,co zozeniem v Prievidzi ja...Dufam,ze aspon kosele kupim na kojenie..Ale radsej by som si kupila jednu koselu (do porodnice) a nadoma pyzko na kojenie..Lebo aj enznasam kosele...Vzdy to mam vytocene az na krku... Tak sa majte kraaaaaaaaaasne

24.01.2007 22:01

Ľubica Krištofová

Ahojte Vivien dobre že je už Adamkovi trošku lepšie.Keď prejde aj to ostatné,bude to paráda.Tiež som triedila veci po našej Peťke.Ani som netušila,že ich je tolko.Je s tým kopec roboty,že? Lusi tiež sa mi nezdá to odpočítavanie.Budem to musieť volako opraviť.Lebo do kalendára si píšem kolko ešte ostáva a je to fajny rozdiel.Inak super,že to vyšetrenie dopadlo dobre.Asi budeš mať teda valibuka.Ale to je jedno,aké bude bábo velké,hlavne nech je zdravé,že?Ozaj,pekné bruško. Katty tiež si neviem predstaviť,ako by som vydržala tak dlho nejesť.Veď mne robilo problém už aj to,keď som ráno mala ísť na lačno.No veď ty to už volako vydržíš. Oswa paráda s tým pultom.Žeby sa stal zázrak?Veru som také tintitko.Teda aspoň ja si to o sebe stále myslím.Ale dosť ludí mi zas hovorilo,že na mňa je to akurát a že keby som mala o takých 5kg viac,tak by to už nebolo ono.Tak ja neviem.Moje BMI je vraj ideálne,ale takým veciam moc neverím.Tak je to so mnou také všelijaké.Sneh sme si včera trošku užili,boli sme vonku,lebo nám bolo treba niečo povybavovať a kúpiť.Malá žmurkala očkami,keď jej padla vločka na očko.Mala aj kapucňu ale vela nepomohla.Aspoň má zážitok.No a dnes doobeda som chcela ísť s malou na prechádzku.Teda chcela som ju zobrať na sánkach.Keď som videla ako je škaredo,tak ma skoro porazilo.No včera,keď tak nasnežilo,tak som mojmu hovorila,že dlho ten sneh nebude a bohužial som mala pravdu. Ozaj a v nemocnici možeš mať kludne aj pyžamko.Nemusíš mať len nočnú košelu.Keď budeš chcieť,tak nočnú košelu ti dajú aj oni.Ja som nosila nemocničnú a keď mal niekto prísť za nami,tak som si dala svoju.A keď sa mi rozbehlo mlieko,tak som chodila odsávať a aj tak som sa musela prezliekať,lebo mi niekedy pretiekli aj prsné vložky.Takto som si aspoň tak neničila svoje košele.A nebola som jediná,čo som takto robila.Ale to je už na tebe,ako urobíš. Ja sa priznám,že doma nočnú košelu nenosím.Neviem v tom spať.Tie čo som si vtedy kúpila,zakotvili v skrini opraté a poskladané,jak som prišla s malou domov.Teraz ich zas využijem a potom budú asi zas v skrini. My sme neska ani nešli von,keď bolo tak škaredo.Doobeda sme sa prešli do obchodu,potom sme si poupratovali,povysávali,umyli podlahu,navarili obed a ešte som sa s malou aj hrala.Tatino bol v robote,tak sme boli samé doma.Potom sme boli u našich.Večer som malú okúpala a ani nechcela papať,tak sa pýtala sama od seba spinkať.Takže vlastne taký veget.Také kludné dni si musím užiť. Veď zanedlho budem o niečom takom len snívať.A nie som jediná.Všetky sa tešíme na naše povinnosti,nie? Tak už by asi stačilo.píšem ako šialená.Pojdem si asi lahnúť.Dobrú nocku.Majte sa.

25.01.2007 11:55

katy22

ahojte matriosky tak ja som dorazila z poradne, cucli mi 2 skumavky, ale za odmenu som dostala UZV :D BPD mame uz 77mm a hmotnost cca 1,5kg. cize uzasne. idem z nemocnice vysmiata ako slniecko :D :D a vy ako?

25.01.2007 11:56

Janey

Ahojky, tak ja už mám posledný ultrazvuk za sebou. Malá je v poriadku. Váži asi 1500 - 1600 g . A je otočená koncom panvovým. Tak dufam že sa ešte otočí. Hm... Oswa tuším že ty si hovorila že je tvoj drobček koncom panvovým, alebo sa mi to pletie? Ked je toto posledný ultrazvuk ako potom pred porodom zistia polohu býbetka... či sa otočilo alebo nie...? To mi je záhada. Alebo sa robí ešte jeden ultrazvuk? A ten lekár na Uzv nazval moju malú Zblúdilý Holanďan ... lebo sa mu stále vrtela a nevedel ju odmerať. :D Už to vidím aké to bude živé striebro. Zajtra ma čaká kontrola u mojho lekára odbery krvy a tak. Ale vyzerá to tak že je všetko v poriadku. Smile Babulky a dakujem za rady ohladom materskej. Ja sa ešte skusim poradiť s lekárom no a uvidím čo mi povie.

25.01.2007 13:56

ivus80

Ahojte, aj u Vas tak kraaaaaasne snezi. Az je radost sa divat. Oswa - gratulujem k pultu :D :D :D Ja som to tak nahrubo ratala, mne to vychadza 89 dni, ja som az na konci aprila. Oswa - stretavas sa s inymi maminami? To len zacne IQ klesat :D , resp. nebude Ti treba rozmyslat nad vecami pracovnymi, vsetky rozhovory sa budu tocit okolo plienok, kakania, cikania, kojenia, krmenia, prveho usmevu, prveho chytenia hrkalky, porovnavania, co moje dieta uz vie a co este nevie, potom o tom, ako manzel nevie pochopit, ze dieta potrebuje skor dat najest ako on, kolko treba zehlit a prat, co babu davat papat a co este nie, co uz vie ukazat, urobit a pod. :D :D :D Ja som pri prvom nemala stahovacie nohavicky, takze neviem povedat, ci pomozu alebo nie. Preto som sa aj pytala, lebo neskor som si kupila troje stahovacich nohaviciek a mam aj stahovaci pas. Ten som vyborne vyuzila, ked som uz pol roka nekojila a stale som mala mlieko - par kvapiek, ale dost to bolo blbe, najma pri sexe, manzel bol od mliecka :D a takisto asi preto sa mi akosi nedarilo skor otehotniet, aj ked to neviem na 100 %, lebo sme nesexovali akurat v tie dni, kedy by to bolo najvhodnejsie. No pocula som, ze niekedy aj kvoli kojeniu nemoze zena otehotniet, ale nie je to pravidlo, naopak poznam viacere, co otehotneli pocas kojenia. No a stahovala som si tym pasom prsia a mlieko sa velmi rychlo stratilo. Este som sa nedivala na forum.mamaaja.sk ci uz doktor odpovedal alebo nie, musim kuknut. Baby - mykoza je velmi casta nielen v tehu ale aj v normalnom stave. Su baby, co to maju kazdy mesiac. Napr. moja kamoska - staci, ked zje trosku viacej sladkeho a uz bezi na gyndu kvoli mykoze. Ja som to mala len dvakrat - nastastie. Inak by ma asi mrdlo, keby som to mavala pravidelne. Ked Vas dole svrbi, treba uplne vylucit zo stravy sladke a hodne si treba dopriat jogurty - ale tie prave - nie tie umeliny riedke. A tiez je vyborne Acidko ale bez prichute a aj Actimel. Proste vsetko, co obsahuje zive kultury - bifido-bakterie. A s tym otocenim to az do porodu nemusi byt stabilne - t. j. uz som pisala, ze moja dokina na vlastne oci videla, ako sa uz rodiacej zene otocilo babo a miesto zadockom slo pekne hlavickou. A mojej kolegyne tiez -uz bola indikovana na cisara, ked sa par hodin pred operaciou male jednoducho otocilo a rodila normalne. U nas teda stale snezi, aj vcera sa maly vyblbol na snehu, ja som odpratavala sneh, trosku som si makla, az tak lepsie. Dnes sme tiez boli vonku, bolo zamrznute, smykalo sa, maly sa mi stale hadzal na cestu, smial sa, ze sa smyka, bol to pre neho zazitok. Janey - a nepojdes este na jeden UZV? V 36. t.t. na skontrolovanie, ci je male stale KP alebo sa otocilo? Tak pa, moj maly odmieta spat cez obed, tak idem ho obliect a pojde so sestrou vonku, prisla zo skoly, kym sa bude ucit, nech sa aj ona vybeha.

25.01.2007 15:42

Janey

Ahojky, Ivus ja fakt neviem ci pojdem este na jeden uzv. ale asi ano ked sa tak chodi v tom 36tt. Ja by som radsej isla aby som vedela ako je otocena. Sestrina mala isla koncom panvovym a islo to celkom dobre a rychlo ale co ja viem tak je lepsie hlavickou. Tak budem cakat co sa bude diat a ci sa otoci, mzslim ze to budem aj citit :D

25.01.2007 15:58

oswa

Ahojte matriošky... Tak ja som sa dnes daal do prania, oprala som tak za 3/4 pracky mini veciciek, som sa nasmiala, ked som vesala tie ponozticky..nulky.. Laughing Rozmyslam stale nad tou odsavackou, aj by som si kupila tu AVENT, lenze neviem, ci ju budem vobec potrebovat a tak nechcem zbytocne investovat 2000 len tak...V porodnici u nas maju odsavacky a ked ju budem potrebovat, drahemu ukazem, ze aku ma kupit a on ju pojde kupit a donesie do porodnice.. Lubka..vyzera to,ze ta pani z tej profylaktckej pripravu od fevruara nastupi, takze tie kurzy asi budu...Ak mas zaujem, dam ti vediet...Je to znama, tak jej budem volat...A tomu pultu som nazoaj rada, lebo normalne stoji 5600 a urcite sa mi ho potom podari aj dobre predat...No a co sa tyka vahy, moj BMI je tiez v pohode, 22%..alenedvbala by som mat o 5 kg menej (samo nie teraz Embarassed )-...Zavisi to od typu postavy..Inak skardeo ani nebolo..len riadna kosa..Oproti 10 stupnom spred tyzdna -4...Len som prebehla do obchodu a rychlo naspat.. katty..a nepomylila si sa s tym BMD? Pozri este raz..Ja som bola pred tyzdnom a maly mal medzi 1200-1400 g a BPD 34,5. POkial viem, aj novorodenci mavaju tak okolo 45-47... Janey..ako to,ze posledny UZV? v 31tt? Ved ku koncu sa este robia pred porodom..nie? A pomylila si si ma s Lusi..moj drobec je otoceny hlavickou dole :D ivus..mam 2 kolegyne na materskej...tak na nich som to pobadala..pokles..Ale samoska ze v dobrom..kazda mama melie len o babatku...ja budem tiez taka Confused Ivus..a stum kojenim je blbost, z je to antikoncepcia..len na nete som citala x-y pripadov, co otehotneli pocas kojenia..TAKZE BABY PO PORODE BACHA!!!!!!!!!!!!!! A dr.este neodpovedal...

25.01.2007 19:44

Janey

Sorry Oswa ze som sa sekla. Celkom ma to ukludnilo ze este pojdem na UZV pred porodom. Smile

25.01.2007 21:03

ivus80

Ahojte, Janey - svagrina tiez rodila malu zadockom a zvladla to v pohode. No hlavicka je predsa len hlavicka. To najtazsie je hned na zaciatku, lebo hlavicka je navacsia. Oswa - ja viem, ze kojenie nie je vobec spolahliva antikoncepcia, len je minimum pripadov, kedy zvyseny hormon prolaktin zabranuje otehotneniu. My sme si po porode davala asi pol roka extra bacha, ale potom sme to zobrali tak, ze ked bude druhe, tak bude, nic sa nebude diat, aj ked ja osobne som chcela mat babo presne tak ako som otehotnela. Moznoze u mna hrala aj psychika to, ze som otehotnela prave v auguste, ako som si to povedala kratko po prvom porode. Kamoska ta zase otehotnela kratko po porode do roka a mesiaca po prvom bude mat druhe. Jej mama mala do desiatich mesiacov po porode druhe. A medzi mojou sestrou a mnou je rozdiel len 11 mesiacov. Sestra nebola planovana :D Tak pa.

26.01.2007 09:05

katy22

oswa: katty..a nepomylila si sa s tym BMD? Pozri este raz..Ja som bola pred tyzdnom a maly mal medzi 1200-1400 g a BPD 34,5. POkial viem, aj novorodenci mavaju tak okolo 45-47...
ahoj matrioska Smile nepomylila, ja som napisala bocny priemer hlavicky ( z laveho boku na pravy ) vola sa to biparientalny priemer. a ku koncu tehotenstva sa to cislo blizi k 100 mm ( ved sa aj hovori otvorena na 10 cm = porod) , tych 45 - 47 by teoreticky mohol byt obvod hlavicky, ale ja tipujem tak v cca 3 az 4 mesiacoch :D novorodenec ma obvod hlavicku okolo 36 - 37 cm, plus minus samozrejme Wink cmuky

26.01.2007 09:07

katy22

a este som vam chcela napisat, kamaratka je ocna doktorka a ma v nemocnici na starosti predcasne narodene babetka, tak ma pochvalila, ze vaha okolo 1,5 kg je super, ze ked sa v 30tt narodia predcasnici, mavaju tak okolo 1 kg. takze sa mozeme vytesovat :D

26.01.2007 14:24

Janey

Ahojky Katy si ma potesila moja ma tiez okolo 1,5 kg a sme v 31 tt tak som rada ze aj keby sa nieco stalo a narodila by sa skor tak ma celkom dobru sancu. No a dnes som sa pytala na kontrole ako je to ked je nozickami dole . Tak mi lekar povedal ze kedze je to dievcatko tak to dokopy nic neznamena ze u chlapcov to moze mat nasledky na vajkach ale ani to nie je potvrdene a vraj v tedy robia cisarsky . Ale aj tak dufam ze sa este otoci. :D Mne zostavaju uz len nejake tri tyzdne do materskej. a aj na to som sa pytala a vraj najlepsie je nastupit na matersku najneskor tych 6 tyzdnov vopred lebo potom vraj socialka robi problemy. este vam prajem krasny dnik :D

26.01.2007 14:24

Janey

Ahojky Katy si ma potesila moja ma tiez okolo 1,5 kg a sme v 31 tt tak som rada ze aj keby sa nieco stalo a narodila by sa skor tak ma celkom dobru sancu. No a dnes som sa pytala na kontrole ako je to ked je nozickami dole . Tak mi lekar povedal ze kedze je to dievcatko tak to dokopy nic neznamena ze u chlapcov to moze mat nasledky na vajkach ale ani to nie je potvrdene a vraj v tedy robia cisarsky . Ale aj tak dufam ze sa este otoci. :D Mne zostavaju uz len nejake tri tyzdne do materskej. a aj na to som sa pytala a vraj najlepsie je nastupit na matersku najneskor tych 6 tyzdnov vopred lebo potom vraj socialka robi problemy. este vam prajem krasny dnik :D

26.01.2007 14:43

Oliolijanko

ahoj maminky aprilovych babätiek....chcela by som vas vsetky pozdravit a popriat vam vsetko dobre....termin mam 29.4. takze tak ltt sem zapadam :D ...toto forum som objavila trosku neskor co ma mrzi, pretoze je tu naozaj siroky zaber tem a vcelku potesi vediet "ze v tom nie som sama" :D ...takze prajem krasny slnieckovy den

26.01.2007 15:22

oswa

ahojte matriošky... tak doteraz som si myslela,ze uz mame kociarik vybrany,ale vcera prisiel z vlastnej iniciativy moj drahy s nejakym novym trhakom na trhu...Tak sa mi celu noc snivalo o kociku,ci ma vetranie, kolieska a kraviny...Takze neviemm vlastne,aky si vyberieme... Shocked ivus...dovolim si protirecit..zase az take minimum tych pripadov nie je...Dost zien otehotnelo pocas kojenia...a s prilaktinom mam tiez svoje skusenosti... Crying or Very sad katty..no hned idem nastudovat...ja mam v tehu knizke 34,5 BPD a enzda sa mi,ze by mi za 8 tyzdnov vzrastol ten priemer len o 2 cm..Idem to nastudovat... Oliolijanko..vitaj..radsej neskor, ako vobec.. :D Takze ty si koniec aprila.... tyak sa mavajte,idem studovat BPD

26.01.2007 15:38

oswa

katty..tak sorry..ja uz osprostievam....Ja som pozerala vysledky z oktobra Embarassed My amme BPD spred tyzdna 74 :D

26.01.2007 15:44

ivus80

Ahojte, dnes som bola na tej kontrole u urologa, tak mam vsetko v poriadku, na kontrolu mam ist iba v pripade, zeby boli volake problemy. Pytala som sa ho aj na to, kedy sa ma chlapcovi pretahovat pipik. On mi povedal,ze odporucaju uz od 1,5 roka, aby sa to dalo pretiahnut cele tak, aby bolo vidno zalud. Vivien - Adamkovi sa to da? A od kedy? Lebo Ondrikovi sa to da stiahnut len do polovicky. Pediatricka mi stale vravi, ze je to OK, no nastastie doktor urolog povedal, ze mozem sa s malym zastavit, ze sa mu na to pozrie, ci je to v poriadku. Tak idem 7.2. Radsej skor, ako by mal mat potom s vtacikom problemy. Moj muz s tym mal problemy, ako 6 rocnemu mu to nasilu pretahovali. Mojmu bratovi s tym volaco robili, ked este nechodil, mohol mat tak cez pol roka. Chudacik, vytrpel si. Az mi je tych chlapov niekedy luto. Povieme si menzes sem, menzes tam, ale myslim, ze aj ti chlapi to nemaju zase az take ruzove s tou ich paradou. Janey - akurat co viem pri porode koncom panvovym, ze maju deticky taku inu hlavicku, nemaju ju taku splostenu, ale taku pekne tvarovanu. Teda ak Tvoje dievcatko pojde ritkou, tak bude mat hlavicku taku, ze nebude mat problemy s ucesmi aj keby mala riedke vlasy. Jednoducho nebude mat vlasy take usadnute, ale budu mat dojem hrivy. Takto mi to vravela svagrina, co ma malu ritkou narodenu. Olilolijanko - vitaj. Mas zaujimavy nick :D Tak som rada, ze je este niekto po mne co sa tyka terminu, ja som 25.4. Oswa - otehotnenie pocas kojenia je na dlhu debatu, lebo vela zien sexuje aj ked koji a pokial to nema nasledok v podobe rastuceho bruska a nasledneho ruzovuckeho balicka, tak sa to na verejnost nedostane. Preto sa "zda", ze je vela zien, co otehotneli pocas kojenia alebo zase naopak co neotehotneli pocas kojenia, ak mali antikoncepciu. Samoska, mozes mi protirecit, ved na to je diskusia, aby sme si kazda povedali svoj nazor. Takze dufam, ze sme si uz teraz porozumeli, co sme kazda myslela :D s tym otehotnenim pri kojeni. :D :D :D Ale urcite sa nebudem spoliehat na to, ze ked kojim, tak neotehotniem. To nie, ochrana tu bude na mieste. Ale aj keby som otehotnela este raz, tak jasne, babo s radostou prijmem. Aj ked to tretie planujeme neskor. Ale nebojim sa, ako ma byt tak bude a hotovo :D :D :D Ved mam ine starosti, naco si este zbytocne pridavat? :D :D :D Idem zehlit detske vecicky, malemu tu hra CD - detske pesnicky, tak si vyspevujem s nim, mam dobru naladicku :D :D :D Nechcem robit reklamu, ale CD pre deti Maria Podhradska a Richard Canaky detom - je super, oplati sa velmi kupit. U nas bezi takmer non-stop, maly uz vie aj spievat a je aj kludnejsi, ked to pocuva. Aj ked mne uz pri nejakom siestom raze vlasy dupkom vstavaju, ale co by som pre svojho synacika nespravila? :D :D :D Pa

26.01.2007 15:46

ivus80

Ahojte, dnes som bola na tej kontrole u urologa, tak mam vsetko v poriadku, na kontrolu mam ist iba v pripade, zeby boli volake problemy. Pytala som sa ho aj na to, kedy sa ma chlapcovi pretahovat pipik. On mi povedal,ze odporucaju uz od 1,5 roka, aby sa to dalo pretiahnut cele tak, aby bolo vidno zalud. Vivien - Adamkovi sa to da? A od kedy? Lebo Ondrikovi sa to da stiahnut len do polovicky. Pediatricka mi stale vravi, ze je to OK, no nastastie doktor urolog povedal, ze mozem sa s malym zastavit, ze sa mu na to pozrie, ci je to v poriadku. Tak idem 7.2. Radsej skor, ako by mal mat potom s vtacikom problemy. Moj muz s tym mal problemy, ako 6 rocnemu mu to nasilu pretahovali. Mojmu bratovi s tym volaco robili, ked este nechodil, mohol mat tak cez pol roka. Chudacik, vytrpel si. Az mi je tych chlapov niekedy luto. Povieme si menzes sem, menzes tam, ale myslim, ze aj ti chlapi to nemaju zase az take ruzove s tou ich paradou. Janey - akurat co viem pri porode koncom panvovym, ze maju deticky taku inu hlavicku, nemaju ju taku splostenu, ale taku pekne tvarovanu. Teda ak Tvoje dievcatko pojde ritkou, tak bude mat hlavicku taku, ze nebude mat problemy s ucesmi aj keby mala riedke vlasy. Jednoducho nebude mat vlasy take usadnute, ale budu mat dojem hrivy. Takto mi to vravela svagrina, co ma malu ritkou narodenu. Olilolijanko - vitaj. Mas zaujimavy nick :D Tak som rada, ze je este niekto po mne co sa tyka terminu, ja som 25.4. Oswa - otehotnenie pocas kojenia je na dlhu debatu, lebo vela zien sexuje aj ked koji a pokial to nema nasledok v podobe rastuceho bruska a nasledneho ruzovuckeho balicka, tak sa to na verejnost nedostane. Preto sa "zda", ze je vela zien, co otehotneli pocas kojenia alebo zase naopak co neotehotneli pocas kojenia, ak mali antikoncepciu. Samoska, mozes mi protirecit, ved na to je diskusia, aby sme si kazda povedali svoj nazor. Takze dufam, ze sme si uz teraz porozumeli, co sme kazda myslela :D s tym otehotnenim pri kojeni. :D :D :D Ale urcite sa nebudem spoliehat na to, ze ked kojim, tak neotehotniem. To nie, ochrana tu bude na mieste. Ale aj keby som otehotnela este raz, tak jasne, babo s radostou prijmem. Aj ked to tretie planujeme neskor. Ale nebojim sa, ako ma byt tak bude a hotovo :D :D :D Ved mam ine starosti, naco si este zbytocne pridavat? :D :D :D Idem zehlit detske vecicky, malemu tu hra CD - detske pesnicky, tak si vyspevujem s nim, mam dobru naladicku :D :D :D Nechcem robit reklamu, ale CD pre deti Maria Podhradska a Richard Canaky detom - je super, oplati sa velmi kupit. U nas bezi takmer non-stop, maly uz vie aj spievat a je aj kludnejsi, ked to pocuva. Aj ked mne uz pri nejakom siestom raze vlasy dupkom vstavaju, ale co by som pre svojho synacika nespravila? :D :D :D Pa

26.01.2007 15:47

Lusisia

Ahojte, oswa, tak na ten StrepB mi prisli nahodou, ked som hovorila, ze mam cudne pichlave bolesti tam dole, ked chodim alebo mi treba na zachod.... Tak robili vselijake vysetrenia a tak to zistili, ale normalne sa to netestuje u kazdej zeny.... Aj ked tomu nechapem, lebo 25% zien tym trpi a v UK je rocne napadnutych asi 200 tisic deti, z ktorych neviem kolko ma trvale nasledky a 70 zomrie.... A aky kocik Tvoj drahy vybral??? Lebo ja uz som si tiez myslela, ze mame vybraty, ale nakoniec nemame, lebo sa neviem rozhodnut Rolling Eyes Ale uz sa to krati.... Vcera rano som mala pocit, ze sa mi maly otocil, tak som rychlo volala doktorke, ze nech sa na t pozrie... A nastastie mala volno, tak mi to potvrdila, tak som sa vytesovala. Ale povedala, ze to este nic neznamena, ze sa este stale moze otocit opacne, ze este ma dost miesta.... A k tym mojim pichlavym bolestiam pri chodeni a moceni, tak ma ohmatavala a urobila uzaver, ze je to nieco, co sa tu vola 'pubic discomfort''. To znamena, ze sa mi uz zacala roztahovat panva a ze niektore zeny to moze velmi boliet... Tak sa tesim Rolling Eyes Laughing Ale hlavne, ze maly je OK! Ja uz som pribrala 10 kil!!!!! Shocked A to este mame dva mesiace!!!! A obvod pasa 116! No a maternicu vraj mam 32 cm, co je o nejake 3-4 cm viac, ako by mala byt... No ved uvidime, co za valibuka to bude nakoniec!!!! Wink A som ako kyselina, neviem prestat jest!!!!! Same salami a sunky a tak!!! No az mi tazko bolo dnes poobede!!!! Co mam robit??? Crying or Very sad Je to silnejsie ako ja a ovocie mi teraz vobec nechuti, ani jogurty a take lahke zdrave veci... Nic, len tazke masove vyrobky!!!!! Baby, dostat na Slovesnku NUK sklenene flasky???

26.01.2007 15:54

Lusisia

A zabudla som, Oliolijanko, vitaj ;o) To je super, ze nas je tu este viac ;o) Ivus, ake su to pesnicky na tom CD? Lebo ja nemam ziadne slovenske detske, len anglicke, tak by som nieco take chcela... A kamoska mi ma teraz doniest este nejake veci zo SVK, co tu nedostat, tak by som jej aj toto povedala....

26.01.2007 15:56

Lusisia

A zabudla som, Oliolijanko, vitaj ;o) To je super, ze nas je tu este viac ;o) Ivus, ake su to pesnicky na tom CD? Lebo ja nemam ziadne slovenske detske, len anglicke, tak by som nieco take chcela... A kamoska mi ma teraz doniest este nejake veci zo SVK, co tu nedostat, tak by som jej aj toto povedala....

26.01.2007 16:22

vivien

Ahojky :D Oliolijanko vitaj, tak uz mas doma 2 velkych pomocnikov, no paradicka :D My uz sme konecne zdravy, len Adamko sa strasne pokazil co sa tyka jedenia, troska schudol teraz ked bol chorucky, a teraz nedaj boze sa poriadne najest Rolling Eyes Ivus ja malemu pretahujem vtacika, ale tiez len pokial to ide, nic nasilu, tiez len tak mozno ani nie dopoly, tak troska mu vidno zalud, dalej to nejde, tak nejdem nasilu... , aby som mu ho nahodov nenatrhla...

26.01.2007 16:30

vivien

a obvod bruska mam 99-100 cm

26.01.2007 21:53

Ľubica Krištofová

Ahojte kočky. Oswa to by bolo super,keby boli tie kurzy.Mám záujem a rada by som tam išla.A keď sa náhodou zbavíš tých 5kg,ktoré by si radšej nemala,tak ich možeš podarovať mne. S tým otehotnením počas kojenia je to fakt diskutabilné.Ja mám s tým takú skúsenosť,že keď sme sa rozhodli,že chceme bábo a obmedzila som kojenie na intenzitu jeden krát za deň a niekedy len jedno kojenie za dva tri dni,tak sa mi podarilo otehotnieť.Keď som kojila každý deň jeden krát,nič sa nedialo.Tak ja tiež neviem,čo si mám o tom myslieť.Určite som sa ale rozhodla,že po porode si budeme dávať pozor a nebudem sa spoliehať na teóriu kojíš-neotehotnieš. Vivien super,že je Adamko v poriadku.To papanie sa určite upraví,len to trošku asi potrvá.Keď bol chorý a nechutilo mu jesť,tak sa mu asi stiahol žalúdok.Teraz sa to musí dostať do normálu. My sme boli dnes na poradni.Všetko je v poriadku.Počula som srdiečko.Bije ako zvon.Koncom februára budem mať ďalšiu poradňu a budú mi aj brať krv.Mám jesť vela potravín so železom,aby som mala konečne dobré výsledky.Lebo brať len tabletky,to nepomože.Tak sa snažím,ale nenapadá mi nič také dobré,čo by aj ulahodilo mojmu žalúdku.Sestrička mi poradila aj černice.Tak tie mám rada,aj mám ešte v mraziaku.No a 7.2.idem na sono.Samozrejme sa teším.Ale tiež velmi dúfam,že bude vtedy malý otočený dole hlavičkou a už sa inak neotočí.Lebo by ma porazilo,keby nie.Pochybujem,že by som mala zas cisára.Tak sa aj snažím na to moc nemyslieť,aby všetko dobe dopadlo. Oliolijanko vitaj medzi nami.Deti sa určite tešia na malého súrodenca,že?A vieš aj,čo to bude? Tak ja pojdem.Asi by som si mala lahnúť a skúsiť si pospať.Predošlá noc nebola najlepšia.Snívali sa mi somariny a malý strašne kopal.Tak som sa každú chvílu budila.Majte sa dobre.Dobrú noc Laughing

27.01.2007 14:02

ivus80

Ahojte, Embarassed priznám sa, ze som vcera neozehlila ani kusok. Nechcelo sa mi, tak som robila vsetko ine, len aby som nemala cas na zehlenie. Embarassed A vsak mam este cas. Ale najradsej uz by som to mala za sebou. Lusi - na tom CD su prevazne slovenske ludove pesnicky, napr. My sme mali muzikanti, Isla sova na tanec, Kolo kolo mlynske, Pec nam spadla, Moja mamka nieco ma, Krasna, krasna, Malicka som a vselijake ine, je ich tam 36 a tusim ze 5 melodii, dieta si moze spievat samo. Ja mam konkretne CD cislo jedna. Maria Podhradska a Riso Canaky uz maju 5 tychto CD, z toho stvrte je cisto krestanske pesnicky. Ostatne (2, 3 a 5) neviem, este som ich nevidela ani nepocula. Ja som kupila toto CD v predajni, kde predavaju krestanske veci, ale mozno ich dostat aj inde. Aj na tejto web stranke je v hornej casti reklama na CD cislo 5, teda aspon donedavna bola, nevsimla som si dnes, ci tam este je. Na CD obale maju odkaz na prave babetko.sk. Tak asi tu niekde budu mat aj ine informacie. Je fakt super. Vivien - ja tiez tak nejako podobne ako Ty pretahujem malemu pipika, len pokial to ide. Som zvedava, co na to povie urolog. Tak zatial pa.

27.01.2007 19:44

oswa

Ahojte matriošky... Tak u nás dnes krásne skoro celý deň snežilo... Môj drahý si zmyslel,že ideme na nákupy do Prievidze (lebo som mala v úmysle dávať do pucu celú kuchynskú linku...kde by musel asistovať pri vysokých skrinkách Laughing ), tak sme celý deň strávili annákupoch..Ale mám srdce na mieste, lebo až na pár prkotín máme pre drobca všetko..aj pre mňa...a neodolala som,a kupila este jednu pasikovu rozkosnu supravicku... Cool ZAjednali sme si už kočík a o necelé 2 týždne si ho pôjdeme byzdvihnúť aj s postielkou aj so všetkým...Nakúpila som aj alcno košeľu na kojenie a kojenecké podprdy, s ktorými som max. spokojná, klasické bavlnené.. Až na veci z lekárne (lieh atď.), sme uz pripravení...Tak už môžem pomaly baliť tašku... Shocked Smile ivus..fajn,ze sa mechur umudril...Inak segra ma 2 faganov a ti mali stiahnutu prdkozku do roka..To závisí od asi ozaj od dieťaťa..ALe čítala som,že 18 mesiacov je to o.k...A ivus..zase tych chlapov tak nerozmaznavaj..Okrem tej predkožky aké majú problémy? Ženy menštruujú, rodia, holia sa od hlavy po päty (teda väčšina žien), majú kadejaké mykózy..A chlapi: Len to,že sa holia,považujú za úžasný trest Laughing A o tom CD som tusim citala v nejakom starsom cisle Mama a ja... Lusi..prav preto som sa pytala na toho streptokoka..lebo ho vraj ma od 5do30% žien..čo je veľmi veľa anakoľko to môže bábu spôsobiť problémy, tak sa divím,že prečo to nerobia štandardne..Neviem,či sa mam na to spytat gyndosa,aby som fakt nevyzerala ako hysterka...Ze nech mi vezme ster preventivne na kultivaciu...A co sa tyka kocika, tak mily zlaty Tomas (predavac z Barbory-detsky svet) ma zrusil s X-Landerom, na trh prisla firma PATRON s novymi kocikmi , pozri si www.patron.cz, tam je novy katalog an rok 2007 (na stranke to ani nemaju, otvor si ten katalog) a tam je.SPlna najnovsie kriteria EU, je lahucky, kombinovany, s vetranim..,5 bodove zapinanie a vajicko nan stoji len 2000 Sk..-Ved si pozri, ak chces, nam sa velmi zapacil a ma aj vynikajucu cenu..AJ sme ho zajednali....A s jedenim si enrob starosti, appaj, na co mas chut...tehotky su pekne, ked maju velke brusino (sa utesujem Laughing )..s kilami si rob starosti az neskor...par mesiacov po porode...A NUK flase tu dostat... Lubka...tie kila ti darujem...nezistne :D A tusim sa stretneme v nemocnici..Ty ides na sono, ja na poradnu..Tak budem okukavat, ci ta neuvidim..Aj ked medzi tolkymi tehotkami to bude problem :D Tak sa mavajte pekne..Zajtra aj mna caka zehlenie tych mini veciciek a ta linka..tak papa

27.01.2007 21:03

Ľubica Krištofová

Ahojte Oswa bola by fakt sranda,keby sme sa tam stretli.Ja idem ale až o 12.30 a na tú stranu,kde je ekg atď.Takže neviem.Ale budem musieť zabehnúť aj na druhú stranu,popýtať sa na pár vecí.No a ak sa raz ozaj uvidíme,tak mňa spoznáš podla toho,že vobec nevyzerám na to,že mám 24,jedno bábo doma a druhé v bruchu.Inak super,že ste už absolvovali tie nákupy.Aspoň sa potom nebudeš musieť naháňať po obchodoch a hladať to,čo potrebuješ.Do lekárne už zabehneš hocikedy.A čo hovoríš na počasie?Takto mohlo byť na Vianoce,že?Ozaj,teraz ma niečo napadlo.Švagrinka mi hovorila,že v tom detskom obchodíku,kde je aj Makyta,majú krásne novorodenecké čiapočky a len za 70Sk,alebo tak volako.Cenu si už presne nepamatám.Asi tam pojdem kuknúť.Síce čiapočky máme,ale už sa poznám,že neodolám a aj tak kúpim. Ivuš my máme zas vianočné CD prišlo mi aj s decembrovým časopisom do schránky.Malej sa pesničky hneď zapáčili,aj si zatancovala.Už som aj myslela na to,že by sme postupne mohli kúpiť aj ostatné CD.A neboj,nie si sama,komu sa nechce žehliť.Tiež ma to čaká a vobec sa mi nechce.Ja žehlenie nemám v láske.Keď žehlím,tak preto,že treba a hotovo. Baby,čo budete zajtra vari na obed?Ak máte niektorá dobrý nápad,sem s ním.Chcela by som vyskúšať aj novú dobrotu.Len nech to je niečo rýchle,lebo mi už robí problém stáť dlhšie pri sporáku.Tak napíšte.Zatial ahojte všetky

27.01.2007 22:17

Lusisia

Ahojte babule, oswa, no podla mna nebudes vobec vyzerat ako hysterka a ak by si to o Tbe niekto myslel, tak ich ignoruj! IDE O TEBA A HLAVNE TVOJE BABO!!!! To je teraz najdolezitejsie... Ja by som teraz kazdemu odporucila, nech si to da urobit. Aj ked vraj teraz tam nemusia nic najst a on sa tam moze este objavit. Mne sa ho snazili vyliecit antibiotikami, ked na to prisli (vraj nie vzdy sa to podari, ale je to mozne) No a teraz mi urobia este test v 35-36 tyzdni, aby zistili, ci tam este je.... Ak tam uz nebude, tak je vraj malo pravdepodobne, ze sa to do porodu objavi... Ked mi ho zistili, tak si ho tu v UK vyziadali dve moje kamosky. Jedna mala porodit uz vo stvrtok a druha 6. Februara... Ale obidve boli ciste... A doktori boli velmi ochotni.... Ja uz som tiez zpustila z X-lander.... Presla som na mutsy.... Mate ho aj na SVK, ale nie vsade... Ale je dost drahy... Pisala som o nom babam v UK, tak ak chces, tak si to precitaj.... http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=576&postdays=0&postorder=asc&start=1575 Su tam aj fotky a aj je o nom popisane.... Ja som si vybrala tu novu verziu koliesok, co su v predu dve otacacie... Pozerala som si ten patron, ktory ste si vybrali? Pozdrav nabuduce Tomasa odomna ;o) Ivus, dik, to CD si teda necham kupit ;o) Kolko stoji, nevies? Ja sa tiez pozeram na orate detske vecicky a za svet sa mi ich nechce zehlit... Zo zaciatku ma to bavilo, no teraz uz nie... Rolling Eyes Ale zase som sa tak napraskala pizze, ze sa ledva pohnem... Pekny zvysok vikendu spolutrpitelky moje ;o)

27.01.2007 22:26

Lusisia

A este som sa Vam zabudla pochvalit, ze mi dnes prisla odsavacka na mliecko... Som ju kupila na ebay(to je taka web stranka na drazenie, neviem, ci ju poznate a bola strasne lacna.... Za £1.24 (co je asi 70 korun na slovenske) Som si ju vydrazila od maminy, co si ju kupila, ale nakoniec malu hned dala na umele mliecko... Tak super... Je to NUK Comfort pupma, ktora stoji nova asi 30 libier.. Je sice manualna, ale uvidim a ked budem potrebovat, kupim si aj elektricku... No a samozrejme som nevydrzala a prilozila som si ju na prso, lebo som chcela vediet, aky to je pocit... Embarassed Laughing A bolo to straaaasne cudne a dokonca mi to vytiahlo aj trosku tej tekutiny (nie mliecko, ale neviem si teraz spomenut, ako sa to vola....) ALe hned som to prestala... Strasne silno to cuca!!!! Som si ani nemyslela.... Vlastne som si to nikdy nevedela predstavit.... No ale super pocit ;o) Uz sa neviem dockat mojho krpceka.... :D

27.01.2007 23:01

Lusisia

oswa, este k tym NUK flaskam.... myslela som sklenene, ci maju....

28.01.2007 08:54

janame

ahojte tehulky... mňa si už asi nepamätáte, bola som tu na stránke tak v decembri, a od vtedy akosi nie Embarassed sa trošku pripomenie, volám sa jana, mám 3 r.dcérku a babenko v brušku Laughing . ale už sa budem snažiť viacej sem chodiť ku vám, nech sa podozvedám či máte rovnáke teh. problémy ako ja Smile a pod. ja mám zatiaľ termín na 9.4.2007, a ako som tak čítala, vy už aj periete vecičky??? No ja ešte nemám zatiaľ ani komplet výbavičku, ešte mi chýba mooooc vecí, aj postielka, aj kočík... a ost. Ale včera som si konečne spísala debilníček, čo treba z lekárne pre mňa a bábo kúpiť, a zvlášť debiníček na výbavičku pre bábo, aby ked začnem kupovať som na nič už nezabudla, a hlavne vydela pri odškrtávaní, ako mi z toho ubúda... :D Mne akosi od decembra trvrdne bruško, ale dr. mi predpísala magnesium 500, tak ten trochu zabral, už mi až tak často netvrdno Confused , ale musime si davať pozor, lebo ležať do nemocnice nechcem isť hlavne koli malej. teraz 5.2. ideme na sono, tak nám už hádam aj povedia čo čakáme, či babu alebo chlapa :D , tak sa teším. zatiaľ sa tu majte krasne a prajem vám príjemné tehulkovanie.

28.01.2007 13:30

ivus80

Ahojte, minulu nedelu ma manzel statocne vytocil, vsak som Vam to aj pisala, no a dnes mi to od rana nahradzuje :D Maly mal spinavu pusinu, tak som mu vravela, nech maleho umyje. On sa postavil k umyvadlu uplne bezradny a pytal sa sam seba: "No ale ako Ti mam umyt tu pusinku?" Tocil sa, otacal, nijako sa nevedel k tomu dopracovat, aby mu umyl pusu. Ja som rehotala, ze som sa skoro pocikala :D :D :D Nakoniec to vyriesil maly - utrel si pusu do rukavu :D , ale potom mu aj muz umyl, zvladol to :D :D :D A teraz si predstavte, zeby som mu mala dat kupat novorodeniatko Rolling Eyes No a este zapotil krasny hlod. Vysvetloval mi jeden pribuzensky vztah a povedal: "Nase stare mamky boli brat a sestra." Ked si na to spomeniem, musim sa stale rehotat. Ani som sa poriadne nemohla najest, co mi to stale bolo take smiesne. Oswa - osobne by som radsej isla na nakupy ako cistit kuchynsku linku :D A na co Ti je lieh? Asi myslis na pupcek. To zatial v ZA davaju. Ja si zoberiem volaku malu flasticku a donesiem si aj na doma, hoci aj moja detska doktorka dava pri prvej navsteve vo flasticke tiez ten roztok. Ja si este kupim rybaciu masticku a tiez mam lekarenske veci za sebou. Este teda, aby som bola presna, feniklovy cajik. Rozmyslam nad tym granulovanym, ten som mala pri malom, bol vyborny, len tam je taka vec, ze ked ho otvoris, musis ho do 2 tyzdnov spotrebovat a pre male, pokial kojis a nema problemy, vobec netreba davat pit ine tekutiny ako mliecko, tak neviem, ci by som ho spotrebovala, pri prvom som ho ja dopijala v domneni, ze sa moze, ale najnovsie som sa docitala, ze by sa feniklovy moc nemal, ked kojis. A Ondrik teda absolutne problemy s vetrami nema, ten zaveli ako stary vojak :D . Tak som viac-menej rozhodnuta pre sypany, resp. pre sackovy, ten vydrzi dlho aj po otvoreni. A moja pediatricka neodporuca vobec granulovane, hoci sestra skumala u nich aj tieto granulovane a boli nezavadne, tak neviem preco. Granulovany cajik je velmi pohodlny, rychlo spraveny a nemusis robit 250 ml, staci Ti zarobit aj menej. Este teraz mi napadlo, ze mi suseda spominala, ze svatojansky cajik je tiez vyborny, ze ona ho robievala malemu a ked nedopil, tak dopila po nom cca 1 deci, ani to nie a ze tak potom prdkala :D :D :D Oswa - mas pravdu :D Lenze my aj keby sme neboli oholene a mali akurat vyliecenu mykozu, co nam to pomoze, ked im "nastroj" nefunguje a maju s nim problemy? :D :D :D Samozrejme, smejem sa, zartujem. Jasnacka, zeny to maju celkovo tazsie v zivote nielen z toho biologickeho hladiska - menstruacia, porody, zapaly prsnikov, mykozy a pod. ale aj su stale diskriminovane voci muzom ci uz v praci alebo celkovo aj v domacom prostredi - ty si zena, ty sa mas starat o poriadok, varenie, zehlenie, pranie a pod. Ale ver tomu, ze chlap nikdy ani len z rychlika nezazije ten pocit, ked sa v Tebe prvykrat pohne babo, teda, ked to zacitis, ked po tazkych bolestiach pocujes ho prvykrat zaplakat, ked Ta obijme a povie Mama lubim ta (to ja uz viem, co to je Cool ) a este vela vela vela veci, pre ktore sa oplati byt radsej zenou ako muzom. Ja som optimista a snazim sa zo vsetkeho vytazit to pozitivne, aj ked niekedy jednoducho to negativne pride a trosku ma to polozi na lopatky (napr. minula nedela). Ja som velmi spokojna s tym, ze som zena, chlapom by som byt nechcela (mozno iba pocas kramov :D ), ale vazne - ked si spokojna sama so sebou - co viac si mozes priat. Moj muz mi vravi, ked ideme po Ziline, kde sa momentalne stavia viacero ciest, dialnica, viadukty a pod. - ze toto vsetko spravili muzi. A ja mu na to - toto vsetko spravili muzi, ktorych porodili prave zeny. Kazdy tu mame svoje miesto a musime zodpovedne niest svoj zivotny udel. Je mi velmi luto zien napr. v Afrike alebo arabskych zien, ktore su este stale utlacane, robia im obriezky, vydavaju ich za koho chcu ich otcovia, v Cine a Indii(tusim) zabijaju nenarodene dievcata, proste su to len kusy handier bez kvapky ucty. Prave preto by sme my, zeny "moderneho" sveta, mali z vystretou hlavou vsade dokazovat, ze zena nerovna sa sluzka, automat na rodenie deti a upratovanie, varenie a pod., ale ze sme rovnocenne a ze s manzelmi tvorime celok zlozeny z rovnakych poloviciek. Teda - akosi som sa rozfilozofovala. To ma obcas pochyti taka filozoficka nalada :D Nie som feministka, snazim sa zodpovedne si plnit ulohy manzelky a matky, s ktorou samozrejme suvisi niekolko povolani - kucharka, uptratovacka, vychovavatelka deti, psychologicka pre manzela a pre deti, nakupna sluzba, spolocnika na noc i den, zdravotna pracovnicka (co poznam muzov, tak kazdeho len troska pichne v zadku a uz treba volat funebraka) a pod. Ale uz dost filozofovania, uz Vam s tym idem asi na nervy. Oswa - aj ja budem mat kocik Patron, ten s odlahcenou konstrukciou. Budem ho mat po sesternici, ona zan vycalovala okolo 12 litrov ceskych, mne ho preda za 5 litrov slovenskych v kompletnej vybave. Pouzivala ho 9 mesiacov, je vo vybornom stave. Je z roku 2005, akurat ze ma koliesko sfucane, tak som jej povedala, nech to pozrie, co je s tym a ked to bude derave, nech mi kupi nove, ja jej ho zaplatim. Ozaj - ja som vcera zvladla to zehlenie, teda nie vsetko, este mi ostalo zopar veci, ale slo to velmi rychlo. Este vyvarim a operiem plienky, zavinovacky, svetriky a kosielky a bude to vsetko. Ale najviac uz mam za sebou. Plienky pojdu velmi rychlo ozehlit a tych ostatnych veci zase nie je az tak vela, ako toho, co som uz pozehlila - bodycka, dupacky, overaliky, nohavice, ciapocky a pod. Lubi - aj ja mam to vianocne CD a este jedno, ktore vyslo pred vianocami roku 2005. A dnes som varila masovy spiz, nieco podobne ako zivanska so zemiakovou kasou. Uz Ti to teraz asi nepomoze, no mozno mas inspiraciu na buducu nedelu. Lusi - to CD stalo pred vianocami v roku 2003 nieco nad 250 Sk, uz presne neviem. Janame - vitaj, uz som aj rozmyslala, ze co je s Tebou, ked sa neozyvas. To ides volako neskor na sono ako v 30. t.t.? Nie? Lebo ja mam termin 25.4. a na sono v 30. t.t. idem 14.2. Tvoja doktorka ma v ambulancii sono alebo chodis do Krankasu? Uz si o tom raz pisala, no zabudla som a nechce sa mi hladat Embarassed Ja chodim do Krankasu. Tak sa majte, moji chlapi spia, tak mam trosku veget, idem umyt riady po obede. Manzel ide do prace, tak poobede sa pojdem asi sankovat s malym, ak mi ho nasi nezoberu na prechadzku. Pa

28.01.2007 17:59

oswa

Ahojte matriošky.. Tak ako ste mali nedelu? Moj amngel sa dal dnes na varenie..piekol kuriatko, tak ja som daval do pucu kuchynsku linku a oprach v byte a myslela som,ze krize nerozchodim...No co uz..Inak aj v noci velmi zle uz spavam, na chrbte (moja najoblubenejsia poloha) uz nemozem vobec fungovat, lebo ma dusi , a kazdu chvilku sa prevalujem raz na jednu, raz na druhu stranu... Zajtra sa chystam ku kadernicke, nech mi nieco spravi s pacesami, ved sa tam uz pekne dlho nedostanem... OZaj..ako je to u vs s pediatrami? Mna vcelku dost prekvapilo, ked mi kamoska povedala,zeked prisli s malym z nemocnice, tak pediatricka im povedala,ze ma s nim prist na druy den Exclamation Exclamation Confused: Tak potom neviem, preco pisu v casakoch dristy,ze pediater ma prist domov a ze babo ma ist az po par dnoch von...Neviem, ci to vsetci detski lekari u nas, alebo len tato, ku ktorej sa chystame ist..Esteze bude mangel k diposzicii s autom..lebo si to s tym dobcom sama neviem hend predstavit... Embarassed Lubka..mas pravdu...Vianoce nali byt az teraz...Ved cele 2 di snezilo..Len nech z toho nie je zase clapkanica..Bud nech je sucho, ale ked uz je sneh, nech je sneh..Lubka k akej pediatricke chodis,Predpokladam,ze na morovne.Bola ti pri amlej doma na anvsteve alebo si sla ty tam?Ale kedze si z Okruznej (ak si dobre pamatam), tak asi si tam bola ty...Lubka ja som kupila klasicke bavlnene ciapocky v PD za 29 Sk...take do porodnice a potom taku jednu zateplenu v nabytku za 140 a segra mi ide este ustrikovat k svetriku jednu... Lusi..ams pravdu,ja si moc nerobim starosti s tym,co si kto pomysli...Pre man je ten prcek najdolezitejsi..A nastastie moj dokino ma nikdy nezhodi alebo tak...Tak sa ho pytam, nech si aj nieco pomysli Laughing Te nas kocik ma predne velke, fixne a zadne mensie su otacave a daju sa zafixovat...A suhlavne nafukovacie...A vybrali sme si ten zeleny Patron..je k nemu aj taky paradny fusacik , ktory nam dal zadara..takze potesi.A moznoze este prihodi nejaku zlavu, lebo tak nechame takych 20 tis Shocked Lusi a stym mlieckom to uz enskusaj, setri kolostrum pre babatko..je tam najviac protilatok Wink A tie false..myslim,ze cez net kupis hocico..specialne som nezhanala NUk,ale videla som to kdesi na nejako e-obchode. janame..tak oat vitaj...A podobny zoznam som mala aj ja,este ho aj mam a vyskrtavala som , co mi este chyba.-.Nastatsie uz len zopar veci... ivus..tak super analdu ste mali v nedelu a spravne , lieh chcem na pupcek...Rybaciu mast vynecham, kupila som NIEVA krem proti zapareninam, vsetci mi ho vychvalili, je sice drahsi,ael mne teda podstatne lepsie vonia..aj moja segra pouzivala rybaciu mast...Niekto si to chvali, niekto nie..MOzno sa k nej este vratime :D A aj aj som citala,ze plne kojene babo nepotrebuje ziadne tekutiny...A to si ma etda odradila,ze ho treba spotrebovat do 2 tyzdnov...Tak bude krpcek dostavat normalnu pevarenu dojcensku vodu..Uvidime, ako budu na tom mliekarnicky...A mas pravdu Ivus...netuzim byt chlapom..Som rada v tom tele, v ktorom som..A hlavne,ze si mzoem toho prcka vychutnavat v brusku..Lebo ten nas sibal velmi rad prestane, ked chyti brusko tato..Ja fakt neviem, ci to citi,ale mna kolkokrat triafa o stosest a ked da rku on, tak nic..Sranda Smile A ivus..arabske zeny ie su utlacane..je to ich sposob zivota. Moj muz chodil na sluzobky do Saudskej, tak mu to vysvetlovali,ze my to zle chapeme, ze zena je tam to NAJ? NAJ, NAJ...tak sa mi trosku popravil nazor,ale aj tak by som tam nechcela zit aniz a nic...Ivus..titen kcik, co bdueme mat, bude asi iny, tiez je sice odlahceny, ale na trhu je len od januara 2007.Ale aj tak dobra kupa...Ten nas bdue stat cca 13 000 Sk. Tak sa mavajte pekne e pakeny tyzden..Zajtra sa hlasim s novou frizurou Razz

28.01.2007 21:20

Ľubica Krištofová

Ahojte kočendy My sme mali tiež pohodový deň.Aj sme si trošku dlhšie poležali,navarili sme obedík,boli sme vonku s malou.Predtým ale nespala,tak nám zaspala na sánkach.Riadne sme ju tam nababušili,tak keď nám posediačky zaspala,tak sme ju dali nižšie tak aby ju nebolel chrbátik,riadne pozakrývali a bolo to.A zatienili sme očká,aby do nich nepadal sneh.Takto krásne nám spinkala po celý čas,čo sme boli vonku,asi 1,5 hodky.No a asi aj prospela taká prechádzka,lebo doma,keď sa nám okúpala a napapala,tak ju chytili driemoty.Veď už aj spinká.A ja tiež volako vyzivujem,tak neviem,dokedy vydržím byť hore. Ivuš,tvoj manžel musel byť teda ozaj podarený.Možno že mu to malý robil naschvál,aby ho potrápil.No ale pekné od neho,že si žehlí ten prušvih z minula.Moj manžel takéto drobnosti zvláda celkom dobre.Aj malej pekne vyčistí zúbky.Teda ona si ich trošku čistí sama a my dokončíme.A teraz ju aj častejšie okúpe,lebo som mu povedala,že ja už s tým mojim brušinom velmi nevládzem.A ešte všelijaké iné drobnosti.No pomáhal mi aj predtým,ale teraz sa fakt snaží ma šetriť.Aj tvoj manžel ti určite takto pomože a rád. Ivuš my sme pri malej mali ten svatojánsky čajík a boli sme spokojní.Ja sa tiež držím toho,že pokial bábo nemá problémy s bruškom tak mu úplne stačí maminkine mliečko.Teda,teraz si určite urobím po svojom.Keď sme bývali s našimi,tak stále do mňa hučali,že malá potrebuje občas aj čajík.A keď som na nich vybehla s tým,že nech sa mi do toho nestarajú,že až tak vela toho čaju nepotrebuje,tak sa im nelúbilo.Aj sa čudujem tomu,čo odo mňa chceli,lebo vychovali 3deti a oni by to mali vedieť najlepšie.Čo už.Teraz viem toho o výchove a starostlivosti o bábo viac,tak sa budem riadiť podla svojho. A ten tvoj názor o našej existencii zdielam s tebou.Je to fakt pravda.Je vela vecí a pocitov,ktoré chlapi nikdy nezažijú.Tiež by som nechcela byť chlapom už len pre to,čo pekné som mohla prežiť vďaka tomu,že som baba a bolo to aj je úžasné.Nie je to filozofovanie,je to čistá pravda.A vobec mi to nešlo na nervy,keď som si čítala,čo si napísala. Dobrá inšpirácia na budúcu nedelu.Ja som dnes robila zapekané kuracie prsia.Tie sa naklepané obalia v strúhanke a robí sa k nim taká omáčka z kečupu,horčice,vývaru,masla,korenia atď.Zaleje sa tým to masko a dá sa zapiecť.A k tomu zemiaky.Všetci sme si riadne dali a ešte nám ostalo aj na zajtra,takže nebudem musieť variť. Oswa,neprehnala si to s tým upratovaním?Drobec musel byť tiež nadšený. My chodíme ku Kečkešovej.Keď sme prišli domov z nemocnice,tak prišla k nám na druhý deň sestrička,skontrolovala malú a dohodli sme si návštevu u nich ešte na ten istý týždeň.Lebo bol utorok,tak do piatku sme sa mali prísť ukázať.A tiež vedeli pochopiť,že po cisárskom sa ešte dávam dokopy.Kde si kúpila tie bavlnené čiapočky?Keď pojdeme do PD,by som ich šla kuknúť.Aj moj drobec prestane kopať,keď mi dá manžel ruku na brucho.Inak dostávam také kopance,že až. Baby aj vás to niekedy bolí,keď malé kope?Ja som pri malej zažila všeličo,keď bola v bruchu.Ale toto je niečo extra.Niekedy ma chytí taká bolesť,že ma bolí celé brucho,aj kríže aj všetko okolo toho.Neviem,či vtedy malý tak strašne kope,alebo sa otáča.Tak to predýcham a za chvílu to prejde. Pred chvílou sme boli skontrolovať malú,či už spí.A ona bola hore,pyžamkové gate vyzlečené a potme sa hrala.Pri tom tam má malú lampu a vie si ju zasvietiť,aj dočiahne na vypínač.Tak sme obliekli,upratali,uložili a uvidíme kedy zaspí. Aj mne sa drieme.Asi si idem povystierať kosti.Tak sa mi majte.Dobrý štart do nového týždňa. Smile

29.01.2007 09:02

katy22

ahojte matriosky ale nam to pekne uteka ze? :D :D kym som vas precitala, presla skoro hodina :D ale nevadi, ved sa nemozem zodrat s uctom, musim dat aj pauzicku nie? uz si nepamatam Embarassed o com ste ktora pisali, tak ja to len takto zhrniem - vitaj medzi nami. ty tiez cakas tretie babetko? Masticka na ritku - ja mam osvedcenu Penaten kozmetiku, masticka proti zapareninam je velmi podobna Nivei. obsahuje zinok a pantenol a ma taku pudrovejsiu konzistenciu. je preto vhodnejsia do papierovych plienok nez rybacia. ta je zase vhodnejsia do latkovych, pretoze vytvori ochranny film mastny na ritke. mne tento penaten raz poradila jedna grekyna ked sme tam boli na dovolenke a starsia mala podrazdenu kozu okolo ritky z piesku a slanej vody. vecer som jej to natrela ado rana ju mala ako babetko. pre mna zazrak :D - moj kupe deti od narodenia. uz pri starsej som od prveho dna postavila prd hotvu vec a ostalo mu to dodnes. :D :D ale aspon nebol zaskoceny ked som ostala v nemocnici. a pri maldsej som tam stravila skoro 5 mesiacov do kopy. a teraz pred vianocami zase dva tyzdne bol sam s dvomi detmi. nevravim, ze nema svoje muchy, ale pomahat s detmi mi pomaha. Cool ( nema na vyber Laughing ) no ja idem troska pracovat papa

29.01.2007 09:05

katy22

a viem co som zabudla Embarassed - u nas to bolo tak, ze uz pred 4 rokmi ked sa narodila Emmka, prisla na druhy den sestricka domov. povedala, ze keby bolo cosi vazne, pride aj doktor. ale v poslednej dobe som vidavala rodicov s babetkami ako rovno z porodnice idu k pediatrovi. to sa mi teda nepaci. pytala som sa na to sestricky a povedala, ze teraz uz sa domov na navstevy nechodi. ale mne slubila, ze pride, len jej mam zavolat alebo dat vediet. byvame asi 2 minuty od polikliniky, takze to ma kustik. a som rada, lebo ist s novorodencom medzi chorych...vraj za to mozu zdravotne poistovne.

29.01.2007 10:26

janame

ahojte babenky, teda to je za počasie, sneží, prší, odmek... horor, a moja malá chudatko sa len o svojich dvoch snehuliakov strachuje, nech sa neroztopia... ivka- no veru idem neskoro na to sono, miesto 30tt idem až v 32tt, ale vravela že je to o.k. a sono ma ona v ordinacii, tak idem iba tam. To pri malej som chodila na framborskú ulicu, do starej polikliniky (teraz neviem ako sa to tam volá) na sono, ale si pamätám že tam nás čakalo na určitú hodinu aj 10-15 báb. no čakacia doba horor. s pediatrom ma ja skúsenosti také, že manžel po pôrode zaniesol správu doktorovi, a ten mu rovno povedal že kedy si príde pozrieť ku nám domov babenko... a doma mi potom iba povedal termín kedy ísť na kontrolu na klbiky... a až potom sme boli na dalsiu poradnu, už v ordinácii. ja už ani neviem aku kozmetiku idem použivať pri babetku, ešte nemam kupenu žiadnu, tak neviem ani aku ešte vyberiem... ale Bubchen nechcem vôbec, to som mala pri malej celú sadu, a nebola som s ňou spokojná...tak uvidím. olejček si ale určite kupim olivový, ten sa mi zdal najlepší aj pri malej... A teraz mám najväčšiu dilemu, aký kočiar ideme kupovať, pretože už ich je tolko, že sa z toho neviem ani vymotať, ale chcem nafukovacie kolesá, a aby bol aj lahký... tak zatiaľ vyberam a hladám iba na nete... tak sa zatiaľ majte pekne, a prijemne tehulkovanie :D

29.01.2007 11:23

Janey

Ahojky tak sa konečne ozývam aj ja. Čo sa týka pediatra tak ja som sa bola trošku povyzvedať a mne iba povedala že ked budeme doma z porodnice tak mám iba zavolať to ordinácie, že už sme doma.Tak asi preto že sa prídu k nám pozrieť. Tá lekárka ktoru som si vybrala mala aj mna ked som bola malá. A aj sestrina malá k nej chodí. No a manžel sa velmi teší na našu malu a o kupanie sa nebojím, hned ho zaučím aj ked už jeden test zdatnosti má. Lebo sestra mu raz dala do ruk Katku, to je jej malá. Vtedy mala len pár mesiacov. že na, okup ju. Ja som vtedy nebola doma len ked som prišla z práce tak ma volali rýchlo do kupelne a tam bol on aj s malou.Potom ju aj olejcekoval a dal jej plienku a samozrejme ju aj poobliekal. A my sme boli v nemom užase ako mu to ide a že mu malá vobec neplače pri obliekaní. A potom mi tak hrdo povedal že aj ju nakrmil taký bol na seba hrdý.... :D Oswa s tým upratovaním presne viem o čom hovoríš. My sme včera rozoberali staru skrynu a robili sme poriadky a tiež som potom nevedela ani sediet ani ležať ani nič tak ma všetko bolelo. Stále si hovorím že to zvládnem a potom to prepísknem... ale včera ma od toho upratovania už drahý ťahal, že si to dokončim cez týžden... a to už je čo povedať ked ma on od upratovania ťahal, lebo zvyčajne je to on čo musí mať všetko na perfektnom poriadku. A ešte k brušku a kopancom. Tak mňa tá malá tiež riadne kope, nožičky má dole a juj ked si predstavim aké su drobulinké.... tak sa mi nechce ani veriť že má takú silu.Niekedy až podskakujem čo to tak zabolí. Ale brucho mi z toho velmi netvrdne a ani nebolí. Len teraz v noci som sa zobudila na také hnusne pichanie všade v bruchu, ako keby ma ihlami pichali. Ale ked som si lahla na druhý bok tak bolo dobre. Babulky ja už idem za tri týždne na materskú.... vlastne necelé 3. Ono sa to fakt blíži neuveritelne rýchlo. Ja sa tak teším, stále si predstavvujem ako sa o nu budem starať a ako k nej budem v noci vstávať, a kočíkovať ju .... Kolegina mi povedala že je na mna strašne zvedavá lebo že teorie mám plnu hlavu, ale že prax bude uplne iná.... Sad Ale to nevadí ja sa nevzdám... A ešte sa vám pochválim už mám skoro komplet zbalenu tašku do porodnice... Ja neviem či toho nemám vela ale zatial su tam hlavne veci pre malú a už je plná taška... :D Ale radšej mať ako nemať zbalené aj veci navyše. Oliolijanko vitaj medzi nami. papa a pekný dnik vám želám :D

29.01.2007 15:34

ivus80

Ahoj, tak dnes sme spravili zase kus roboty - odovzdali sme papiere na statnom fonde rozvoja byvania, este niekolko potvrdeni nam treba, co sme nevedeli, ale to najhorsie je uz za nami. V stredu tam ideme zase a snad to bude uz vsetko v poriadku. Ale som rada. Aj okna sme objednali, zajtra pride chlapik to vymerat. Do mesiaca budeme mat aj okna. Hned ta chalupa bude inaksie vyzerat :D Viete, co je zaujimave? Ze absolutne neodporucaju lekari tehotnej v siedmom mesiaci spat na chrbte a pre mna je najpohodlnejsia poloha, ked ma krize bolia a nemozem zaspat. Snazim sa teda co najviac na lavom boku lezat aj spat, no niekedy sa mi normalne ulavi od bolesti krizov, ked si lahnem na chrbat. Ja som volaka cudna :D Oswa - neviem, ako je to inde, ale tu u nas este funguje socialimus - doktorka ide na navstevu domov na druhy den po navrate z porodnice. Teda neviem, ci chodi aj do inych dedin, lebo my sme spadova dedina, ale po Varine chodi urcite. Oswa - ja by som davala cajik len vtedy, ak by mal maly zastavene vetry, co u chlapcov je takmer pravidlo, ze maju problemy s kolikou. Nastastie pri prvom ma to zdaleka obislo, no viem, ze kamoska si veru do styroch mesiacov uzila. Ale existuju aj kvapky Espumisan L, ktore su vyborne prave na tuto koliku. A ak bude horuce leto, tak vtedy treba davat trosku tekutin, lebo dieta velmi rychlo bude dehydratovane. A co sa tyka Arabiek, tak som citala zaujimavy clanok, ze ony minu riadne peniaze na kozmetiku a sexi spodnu bielizen, ony po "svete" chodia zahalene, ale doma sa vymaluju, daju do sexi pradielka, aby boli pre svojich muzov naj naj naj. Mas pravdu, je to sposob ich zivota, zvykli si. Ale nemyslela som konkretne na baby zo SA, ale napr. v Afrike a podobne, aj tam su arabske staty, kde zenu su nic, iba rurka na uspokojenie muzov a rodenie deti. Ale zase na druhej strane su to fanaticky veriace zeny, ktore veria, ze je to tak naspravnejsie a ze za takyto zivot budu urcite po smrti - neviem ako sa to tam povie, ale u nas sa povie ze v nebi. Alah bude asi tiez v nebi, ze? Ale ved to je jedno, proste veria, ze to tak ma byt a su s tym uspokojene. No ver, ze keby zakusili nasu "slobodu" a neboli by tak strasne ovplyvnene ich nabozenstvom, tak by sa im tu viacej pacilo. Teda podla mna, ja si to myslim, mozno sa mylim. Jasne, ze nebudeme mat rovnaky kocik, ked Ty mas novinku, ale myslela som tym to, ze aj ja budem mat znacku Patron. Patron vyraba viacere kociky. Lubi - neviem si ani v tej najvacsej fantazii predstavit, ako by cistil zuby moj muz malemu. My totiz cistime zuby tak, ze si dam nohu na vanu, na nohu si posadim maleho - aby sa videl v zrkadle a cistim mu zuby tak, ze on mi povie, aky vlak teraz ide a ja podla toho mu cistim zuby. Vykrikujem, vyspevujem, hukame do tunela a cestujuci vystupuju tak, ze maly vypluva. Normalne makacka, inak by som mu ale zuby neumyla. On si sam nevie, vycuca pastu a to je vsetko. A najradsej ma nasu stiplavu pastu, tu by jedol stale. No nedavam mu ju, je to skodlive pre dieta. Ak viete o nejakej detskej paste, co stipe, tak mi dajte avizo, budem povdacna. Ked som sa na to pytala mojho zubara, zasmial sa, ze detom praveze stiplave pasty vobec nechutia. No co uz, moj maly je jednoducho expert. A co sa tyka kupania, tak kym sa clapka je pri nom sestra, ja ho len umyjem mydlom a samponom a potom mi ho sestra znesie ku mne, kde ho uz obleciem. Vies, za nasich babetkovskych cias boli ine metody vychovy a aj potraviny neboli este take moc vyumelkovane, ani tolko skodlivin nebolo. Mama spomina, ze boli take obdobia, ze najprv vraveli, ze sa ma kazdy den zjest jedno vajce, potom vraveli, ze vajce maximalne raz za tyzden a podobne. Ako sa ktory vedec vyspal, taku tezu vytvoril. Dnes je medicina ovela dalej, su vyvinute nielen rozne nove metody ale aj potraviny, je viacej alergii, nove choroby, co za nasich cias neexistovali, napr. "piata infekcia" - je to nova infekcia, co este nema ani poriadne meno - dieta je cerveno vysypane a myslim, ze ma aj zvysenu teplotu. Je to nebezpecne aj pre tehotne zeny. Ale inak liecba sa zvlada bez ATB, myslim, ze iba zmenou stravy. Nepamatam si to, ale moj maly a aj moje sestry to mali, predminule leto to tu bolo hodne rozsirene. No ale spat k tomu, co som chcela - riad sa iba svojim rozumom a nedaj na reci starsich hlavne co sa tyka stravovania dietata. Lubi - moj maly sa bezne vyzlieka, uz mi to niekedy ide na nervy. Aj teraz je vyzleceny, len lezi pod perinou, tak ho necham tak, ale ked vylezie, uz ho oblecem. A moje male zase az tak strasne nekope, aspon ma to neboli. Nemas uz nahodou tie cvicne kontrakcie, ked Ti to prechadza do krizov? Ozaj - sestra pozerala tie mliecka, povedala, ze vsade su prisady. Tak som si kupila Oli mliecko hypoalergenne a pojdem sa spytat na ten Excipial, co mi na to pediatricka povie. Teda Katy, som zvedava, ci pride ku mne domov doktorka alebo nie, dufam, ze pride, veru sa mi nechce medzi tie chore deti s novorodeniatkom. A okrem toho je moja sesternica z druheho kolena, tak snad ma nenecha v stichu. Janame - Framborská? Nemas na mysli Bratislavsku? Lebo tam je stara poliklinika, teraz sa to vola Krankas. Tam su dve sona, jedno na druhom poschodi a tam sa asi objednava, lebo na prizemi chodi doktor z Martina a tam sa neobjednava, proste prides a hotovka. Len cakas niekedy aj dve, dve a pol hodiny, kym prides na rad. Ale naposledy sa zacalo zapisovat, tak ak to bude aj neskor aktualne, tak sa zapisem o jednej, pojdem do mesta volaco kuknut a pridem az po tretej, kedy zacina. A vies o tom, ze posledny mesiac sa chodi na porodnicu, na stvrte poschodie na monitoring a prietoky? No des. Tam sa ale objednava podla doktorov. Ozaj a uz si sa rozhodla ci ides do ZA alebo do MT? Janey - moj manzel prebalil maleho asi len raz a aj to mu dal pampersku. Neviem si predstavit, ako by saskoval, keby mu musel dat aj postolky. A ani raz ho neprebalil, ked bol pokakany. Ked je maly pokakany alebo kaka do serblika, musi ist prec alebo mi stale vravi, aby som to uz vyniesla, ze mu je z toho smradu zle. Minule mi aj podakoval, ze ho nemusel nikdy prebalovat, ked bol pokakany. Kamarata az natahuje, ked sa mu dcerka pokaka. Raz sme boli u nich na navsteve, jeho manzelka tam mala rocneho brata Lacka. Ja som bola v spalni s kamoskou, prebalovala som Ondrika, ked sa pokakal a zrazu krici Michal (jej manzel), ze sa Lacko pogrckal, ze to treba ist spratat, tak kamoska bezala do kuchyne ratovat si brata a Michala poslala do spalne. Tam som zase ja prebalovala pokakaneho Ondrika - no bola to pre neho normalne zataz :D :D :D A ked sme boli na dovolenke, tak im starsia dcera prevracala celu noc, tak kamoska s nou musela ostat na infuziach, on bol zatial na chate s tou mensou. Ta sa mu dokakala aj dovracala. Pytali sme sa ho, ze ako to zvladol a on s vyrazom mucenika nic nepovedal, len zakrutil ocami a my sme vedeli :D :D :D A zase manzel inej kamosky zakazdym tyckoval v zachode, ked sa im syn pokakal :D :D :D Presne, Janey, nevzdavaj sa teorie, ta Ta posunie niekedy viacej ako rady inych. Ved na niecom musis stavat. A urcite vela toho sa zmeni a bude inak, ako sa pise v knizkach, ale to neva, urcite to zvladnes, postupne sa do toho dostanes. Ja idem na matersku az 15.3., aspon tak som si to sama vyratala, uvidim, co na to povie doktorka. Tak pa, idem obliect toho mojho lotrika, lebo uz zacina vybehovat z postele.

29.01.2007 22:06

Ľubica Krištofová

Ahojte Katy super tip na riťkovu masť.Dám si od teba poradiť a kúpim si Penaten.Veru,uteká to.Ani sa nenazdáme a budeme držať v náručí naše uzlíčky.Ty to s tou robotou nepreháňaj.Keď nastúpiš na materskú,budeš konečne aj oddychovať,že? Janey vela chlapov vie prekvapiť,keď ide o starostlivosť o deti.Tvoj manžel s tým určite nebude mať problém.Naša malá keď už bola na svete a víkendovali sme u svokrovcov,tak tam bola aj svokrina sestra a ona keď videla mojho manžela,ako šikovne malú okúpal,prebalil,prezliekol a všeličo inú,tak sa čudovala.Teda jej to prišlo nezvyčajné a potom aj prezradila prečo.Jej dcére,keď sa narodil malý,tak zaťko sa o malého ani riadne nepostaral.Ani ho neprebalil,neprezliekol,ani nič.Tak moj manžel bol riadne pochválený.Veru sú chlapi,ktorí sa do takýchto vecí nehrnú a pri tom ani netušia,ako by to pomohlo manželkám. Ty si s tým upratovaním tiež taká ako ja.Dosť často precením svoje sily a potom sa ani nevládzem hýbať.Ale už som sa poučila a dávam pozor.Aj ty si dávaj pozor a neprepískni to. No a ja som mala malú dole nožičkami,tak sa viem vžiť do tvojej kože.A mne aj rada porátala rebrá a vtedy to bola fakt sila.Teraz vidieť,že tam mám chlapca.To kopanie je o niečom inom. Tvoja kolegyňa má možno s tou teóriou pravdu.V praxi to bude možno trošku iné ale aj tak to určite zvládneš tak,ako sme to zvládli my ostatné. Ivuš to je super,že tak napredujete s tými vybavovačkami.Už aby to bolo všetko a nech idú peniažky k vám,že? Tvoj manžel teda malému neumýva zúbky ale určite sa nájde niečo,čo on pri malom absolvuje v pohode a moj manžel nie.Čo sa týka detskej zubnej pasty,tak švagrinka kúpila malej Elmex a hovorila,že je nie je sladká ako ostatné pasty,ale je trolinku štiplavá.My sme tú pastu nemali,tak neviem.Ja malej kupujem detskú Aquafresh alebo perličku. Máš pravdu,že za našich čias bolo skoro všetko iné.Ja mám teraz už vela skúseností získaných praxou a aj to mi pomože.Vlastne mamina je viac taká,že sa ti snaží poradiť a pomocť a niekedy sa ani nespýta,či to potrebuješ práve v tej chvíli.A keď sme s malou u našich,tak aj čo sa týka výchovy,mamina je k malej makká a povolí jej vela krát to,čo sme mi povedali,že to nesmie.Stále sa obhajuje tým,že je to jej vnučka a nevie byť na ňu tvrdšia.Lenže to,čo jej dovolí,chce potom robiť aj doma.Akoby šla naša výchova von oknom.Lebo my sme si malú samozrejme naučili istým pravidlám a moresom,ktoré bez problémov rešpektuje a pri mojej mamine to stráca na účinku.Hovorí sa,že starí rodičia sú tu na to,aby si vnúčence rozmaznávali.Veď dobre.Odtial potial.Chápeš,čo myslím tým všetkým,o čom tu píšem,že? Ja fakt neviem,či sú to tie cvičné kontrakcie.Niečo som o tom aj prečítala,ale nie som si istá.Lebo toto som pri malej nezažila,tak ozaj neviem. My máme teraz Oli telové mliečko a je skvelé.Malá má po ňom takú úžasnú pokožku a aj krásne vonia.A máme aj krém na riťku Oli a tiež je dobrý. Tvoj manžel sa možno zmení teraz pri drobcovi,čo sa týka pebalovania.U nás to zas funguje naopak.A keď je malá pokakaná a strašne to smrdí,tak mi niekedy aj povie,aby som za nimi nešla,že to má silu. My zajtra čakáme návštevu,príde k nám manželova sesternica.Je strašne zlatá a je s ňou sranda.Aspoň nám bude spolu veselšie,lebo tatino bude v robote.Teraz si idem urobiť veget.Niekedy neviem,ako sa mám uložiť.Ani na boku to už nie je neviem čo.Majte sa všetky dobre.papa

30.01.2007 09:36

katy22

Ľubica Krištofová: Ahojte Katy super tip na riťkovu masť.Dám si od teba poradiť a kúpim si Penaten.Veru,uteká to.Ani sa nenazdáme a budeme držať v náručí naše uzlíčky.Ty to s tou robotou nepreháňaj.Keď nastúpiš na materskú,budeš konečne aj oddychovať,že?
Lubka Laughing Laughing Laughing Laughing s robotou to neprehanam, ani sa mi neda, dnes neurobim absolutne nic, vecer mala mladsia dcera teplotu ( a dnes ma meniny ) tak som ju nedala do skolky, asi ju uz necham doma do piatku, aby sa nerozbehla do ATB. snad len daka viroza. ja nastupujem na MD 14.2. , to by som uz mala rada spravenu roboru, nech sa mozem vytesovat z prania malych veciciek a chystania. potom sa to "suchne". a to som si este chcela usit taku rychlozavinovacku. ale pochybujem ze stihnem Confused uvidime tak ja idem, musim ist na nakup, kedze sme skoro vsetci doma, musim varit vo velkom :D a tu pada dazd so snehom Rolling Eyes