1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

09.01.2007 20:24

Kukuc

nakoniec som musela ist aj na CT som sa hrozne bala vlestne sa stale bojim ze to ublizilo malemu, ale hovorili ze je uz dost velky, tak neviem... na plucach som mal nejake krvne zrazeniny takze som vraj niekedy prekonala emboliu tak si teraz musim do skonca tehotke pichat heprin na riednie krvi kazdy den... dufam ze budeme v poriadku... a uz stihnem poprecitovat aj vsetky vase prispevky... pa

09.01.2007 21:20

vivien

Kukuc: nakoniec som musela ist aj na CT som sa hrozne bala vlestne sa stale bojim ze to ublizilo malemu, ale hovorili ze je uz dost velky, tak neviem... na plucach som mal nejake krvne zrazeniny takze som vraj niekedy prekonala emboliu tak si teraz musim do skonca tehotke pichat heprin na riednie krvi kazdy den... dufam ze budeme v poriadku... a uz stihnem poprecitovat aj vsetky vase prispevky... pa
Ahoj Kukuc, tak ti velmi silno drzim palce, aby vsetko bolo v poriadku, dobre, ze na to prisli... Drz sa...

09.01.2007 21:57

ivus80

Ahojte, uz som sem raz pisala, no neviem, nezaregistrovalo ma to, tak ak sa to tu nahodou zase najde, tak sa ospravedlnujem, ze sa opakujem. Dnes som bola na poradni, prezila som sladku zbrndu, prve dva-tri glgy mi dokonca padli vhod, ale potom to uz bolo fuuuj. Na poradni mi dala popocuvat srdiecko. A povedala, ze sa este moze kludne otocit, ze ma este vela miesta. Zzuzi - kedy to mas? Ja mam na konci aprila, takze tiez sa este nacakam. A aj ja som ako slonica, niekedy si neviem ani zaviazat snurky na topankach. Lusi - ten zoznam je velmi podobny, moc sa tie potreby nelisia. A kojenecku podprdku si kup este jednu, aby si mala na vymenu, ked sa druha bude prat. Oswa - urcite prides na to, ako kojit. Mne len povedali, aby som si ho prilozila k prsniku a to bolo vsetko. Tak som sa sama popasovala a prisla som na to. A ani ja neverim homeopatikam, je to vraj naozaj efekt placeba, ale nikomu neberiem to, ze im veri. Ked Ti pomoze, tak kludne pi aj vodu zo zachoda, to je na kazdom, co mu zaberie a comu veri. A osobne nie som takmer vobec za akekolvek umele lieky, skor sa snazim preliecit sa prirodou a az potom, ked nezaberaju babickovske rady, tak potom nastupuje chemia. Lusi - aj mne doktor na mamaaja.sk napisal, ze zanedbana infekcia mocovych ciest moze viest k predcasnemu porodu, ale ze pokial mam sem-tam bolesti v oblasti obliciek a mocovych ciest, tak je to normalka, lebo male tlaci, roztahuje sa. Az ked Ta pri moceni pali a stipe a mas horucku, tak vtedy treba okamzite ist k dr., vtedy je to infekcia. Neviem, ako v UK, ale tu kontroluju moc na kazdej poradni. Zbytocne sa nestresuj. Pri porode sa nema ani pit ani jest aj kvoli tomu, ze ak by bol nahle indikovany cisarsky rez alebo ina operacia vyzadujuca si celkovu anestezu, tak nesmie byt zaludok naplneny, lebo moze dojst k zvracaniu a naslednemu vdychnutiu zvratkov, co moze viest az ku smrti. Zial, aj take pripady sme mali na policii. Ale mozno preto odporucaju musli tycinky, ze su lahko a rychlo stravitelne. Oswa - ak mas jednorazove podlozky, tak tie sa vyhadzuju, neumyvaju sa. A nemas blbe otazky, len jednoducho ides rodit prvykrat, tak nevies, co a ako, to je normalne.A podla mna Ti budu stacit aj 3 - 4, vsak uvidis, ako budes krvacat. Ja sa sem-tam holievam tam dole, naposledy som sa holila nad zrkadlom, nohy som mala roztiahnute a dalo sa to zvladnut. Pri porode som sa bala holenia, no nakoniec to dopadlo vyborne, ani som nevedela, ze ma holia. Zzuzi - ak chces radu odbornika, napis na http://forum.mamaaja.sk - poradna gynekologa. My si s muzom doprajeme, obcas mam po orgazme taky trosku zvlastny pocit v brusku, no to bolo len tesne po. Zachvilu sa to upravilo a bolo super. Lusi - moj nazor na masaznu stolicku je taky, ze ja osobne by som sa bala, lebo to su vibracie, ktore mozu uskodit malemu tak ako napr. velmi hlasna hudba. Ale tiez Ti odporucam obratit sa na poradnu gynekologa. Tam najdes vela dobrych odpovedi. A co sa tyka sexu - to je podla mna individualne - kamoska vravela, ze oni sa milovali len do siedmeho mesiaca, lebo ze jednoducho sa mu tam nezmestil. My sme pri prvom sexovali az do 36. t.t., potom som sa bala, lebo ma po jednom sexe strasne zacali boliet krize a myslela som, ze mam kontrakcie. Tak som to radsej nechali. Teraz, pri druhom, si este uzivame, dokonca Embarassed dnes rano to prislo na muza, tak sme si dopriali. A to som sla na poradnu Embarassed Ale muz si dal pozor, nic tam nenechal :D A keby aj, tak co, ved nech vie, ze nam to funguje :D :D :D Kukuc - drz sa, vystrasila si ma, drzim palce, nech je to OK. A budu Ti nieco s tym robit po porode? Tak koncim, idem sa prichystat spinkat, este pockam na manzela, kym pride z prace. Pa

09.01.2007 22:23

Zzuzi

baby, troška ste ma ukludnili. Ja vlastne ani neviem presne popísať ako to je so mnou. Vraj mam niečo s hrdlom maternice (?) alebo neviem coho, vraj je skrátené. Styk mam zakazany asi aby sa to nedrázdilo. Ale dúfam, ze orgazmus tomu neuškodí. - no aj mne sa stalo ze som mala erotické sny končiace orgazmom Embarassed :D A ja sa tomu ani nečudujem, ved som taky riadny orgazmus nemala mozno aj 3 mesiace a asi si to telo ziada. A nielen telo Mr. Green Ale aj ked sa uz na to odhodlám tak mam problem v tom, ze sa neviem uvolnit, stále sa bojím a potom je to o .... Sad A tie v sne nie su také isté. A dokonca uz aj ked sa v sne blízi vrchol tak sa od strachu prebudím Rolling Eyes No som hroznááá. Takze ak sa ti podarí tak skús dačo od dokyho povyzvedať Wink - termín mám 23.4. Dnes som pozerala reflex. Neviem ci si to videla, hovorili o predčasne narodených detičiek. Dost ma to vzalo. Ale povedala som si - ziadny stres a ze uz musím začat myslieť pozitívne Wink Ved mi sa dočkáme!!! - zelám ti aby to všetko dobre dopadlo!!! Je smutné, čo si musíme vytrpieť. Ja mám problém s obličkou, bola som na kontrole a trochu sa mi to zhoršilo. Ale hadičky este do mna strkat nemusia - nastastie. Dúfajme, ze sa to nejak spraví Rolling Eyes Tak sa teda drzme!!!

10.01.2007 08:06

Lusisia

DObre rano babulky... Dnes som hore skoro, lebo sa stale na vsetko budim.... Aj Vy mate taky lahky spanok??? Mi to oriadne lezie na nervy! Petovi rano zvonia budiky 6:15 a ja sa na to zaobudim a potom uz nemozem zaspat... A to by som nemusela vstavat az fo 7:15, tak mam nervy! A to sa mi vecer neda zaspat, tak vcera som isla spat az o pol jednej... A v noci som bola 2x hore na zachode a raz zacalo strasne prsat, tak som sa na to zobudila a este aj Peto chrapal.... Rolling Eyes Ja mam ale taka rada moj spanok... A ked si cez den pospim, tak vecer nezaspim vobec! Kukuc, neviem, co si myslela tym CT? Dufam, ze sa budete mat fajn a vsetko pojde ako ma ;o) Drzim palce Wink

10.01.2007 11:20

katy22

ahojte tak ja som sladku zbrndu absolvovala dnes bleee, este mi je teraz tazko. no co uz Confused podla man to s tym jedenim pri orode vyriesila Smile

10.01.2007 11:22

Janey

Ahojky, vy ste toho teda stihli popísať... uff. prečítala som už všetko. Tak skúsim niečim prispieť. K nákupom: Ja ked chodím po obchodoch tak sa musím velmi krotiť. Tiež sme vela vecí podostávali a skoro nič nepotrebujem kupovať. Ale to by som si asi neodpustila keby som mojej malej nič nekupila. Len stále od mamy počuvam že už mám kopu vecí a že to ani nestihne vynosiť... Crying or Very sad Tak už sa jej velmi ani nechválim ked niečo kupim... uvidí to až na´malej. Teraz som videla nedávno krásne karované ružovučké šaty iba za 114.- boli fakt krásnučké. Ale nekupila som ich. Crying or Very sad Možno sa po ne vrátim. ´Do porodnice pre seba ešte stále nič nemám kupené ako tie podložky a tak. S holením je to ťažké aj u mna... tiež som to už viacmenej vzdala ale nechcem aby ma holil niekto cudzí v porodnici, takže zaúčam mojho drahého. Prvýkrát sme sa tiež riadne nasmiali, hlavne ja lebo sa tak vážne pri tom tváril.... :D Orgazmus a milovanie... V mudrich knihách som čítala vraj milovanie nie je nebezpečné ak lekár nepovie inak lebo každá máme iné tehotenstvo, vraj aj orgazmus nie je nebezpečný a vraj je skor prospešný lebo telo vylučuje hormony šťastia a také pozitívne hormony dobre vplívaju aj na drobčeka. Ale v neskorších mesiacoch to može vyvolať kontrakcie.... A niekolko dní pred termínom to može vyvolať aj porod... Aj so stresom je to tak že sa vylučuje nejaký škodlivý hormon a može prejst k bábetku cez placentu... vraj z tohomože byť nízka porodná hmotnosť... Sad Toho stresu mám ja teraz hrozne vela lebo riešime byt... tak sa trošku bojím o malu. Tak sa zatial majte. a pekný dnik vám prajem. :D

10.01.2007 14:48

vivien

Ahojte, tak ja idem na GTT test zajtra Rolling Eyes , ja asi nebudem mat problem vipit tu sladku zbrndu, ale skor sa bojim toho pichnutia do prsta, ani sama neviem preco Laughing Co sa tyka milovavania v tehotenstve, tak ak nema zena ziadne problemy, tak preco nie... Co sa tyka holenia, tak ja si jednou rukou drzim zrkadlo a druhou sa holim, manzelik sa stale nuka, ale on to roby strasne pomaly a precizne, mne sa nechce tak dlho cakat, tak sup, sup a je to... Baby pouzivate aj penu na holenie? Ja pouzivam na nohy, ale tam len tak vodou.. Co sa tyka spanku, tak tiez ho mam strasne slaby... Ja by som si poobede tak pospala, ale teraz sa neda, lebo Adamko nechce spat poobede, normalne vydrzi az do vecera...Ale to asi aj pre to, ze nemoze ist teraz von chudacik... Inac tie kiahne ma len take, ze ma len nejakych 6 vyrazok, uvidim, co nam povie na kontrole...

10.01.2007 15:25

oswa

Ahojte matriošky.. ak som uspesne absolvovala perhliadku, aj teda poradnu..vsetko o.k...Pytala som sa doktora,ze ked ma maly aj 3 dni za sebou kope uplne dole, ci mi nemoze oslabit krcok..Tak ma prezrel, povedal,ze tam citi nozky...a ze krcok zatial dobre drzi, ze je to o.k...Od 5.2.som na materskej..POcuval aj ozvy a povedal,ze dieta je velmi zive, 4 razy tak kopol, ze nastal v ambulancii rachot a hned na to sa na 5 minut "schoval",ze ho nevedel najst..teda srdiecko... Laughing O 4 tyzdne idem na dalsie sono...dufala som,ze skor...lebo sme uz chceli kupit kocik vo farbe... A kupila som si este 2 podlozky, tampony do podprdky a vlozky. spravila som si riadny zoznam, co treba este dokupit pre drobceka, aj pre mna..Je toho este dost.. Navyse dr. povedal,ze urcite budeme rodit skor ako toho 1-7.aprila..ASi po 38 tyzdni, cize nieekdy okolo 24.marca Rolling Eyes Shocked Nejako sa mi to zrazu moc priblizilo..Takze zatial som asi najskrsi termin ...Hned som dnes poslala draheho do drogerie, nech mi kupi prach pre mimco a ide sa prat....este ho musim donutit vymalovat kuchynu a potm hor sa na VELIKANSKE upratovanie...K takemu sa uz ptokm asi rok nedostanem... A v lekarni som sa pytala na odsavacku, mali len taku za 120 Sk, zdal sa mi to riadny shit...lebo ta nadobka mala asi 10 ml a to by som sa narobila ako kon...Tak uvidim,ci este nejaku kupim,alebo objednam cez net...Ktora je najlepsia? Zzuzi..pokials som sa docitala,tak ak nie si na rizikovom, pre babo orgazmus ani milovanie nema ziadne negativne vplyvy...Naopak..vraj pozitivne vplyva na babatko..Niektorym babatkam sa zrychly pulz,ine "to"zase uspinka...ale ublizit neublizi..Ja len teoreticky, my sme sa manzelskych radovanok zriekli uplne... Shocked Zo zaciatku mi to chybalo,ale akosi som si zvykla... Embarassed Vynahradzaju mi to sny... :D Ine je po serklazi, ked sa drzdi krcok a navyse by sa mohla zaviet infekcia...Vtedy by som to urcite vynechala...Ine je, ked sa ti sniva (ako spominala katty), vtedy je to viacmenej v hlave...Nic sa nedrazdi..A ten reflex som pozerala aj ja..no bulila som pri tom ako truba... kukuc..drzkaj sa a aj malicky ivus..na poradni sice kontroluju moc, ale nie zapal..akurat dnes som sa na to pytala..tam zistia len bilkoviny, hnis atd..Ale ekdze si moc nosis sama, nie je to sterilne..vravela sestricka, ze to cievkuju a tak odoberaju moc koli zapalu... Lusi..no zial, so spankom to bude asi uz len horsie a horsie..Ja som dnes rekordne bola 2x na WC..Teraz uz v noci ani nechodievam, snazim sa pred spanim nepit (len malo). a teraz az 2x..Otacam sa aasi 100x za noc, ako slonica...no proste des Shocked ja to mam tiez tak,ze ekd idem rano na WC, ptom uz neviem zaspat a ked konecne zadriemem, muzovi zvoni budik....A ked potom zase zaspim, po dlhej dobe, zvoni ten moj..Som zvyknuta vstavat na budik, inak by som prespala cely den a poton nemozem vecer.. A moj muzik bezo mna nezaspi, takze nemozem pozerat ani TV.A kukuc myslela CTckom zrejme vysetrenie..Tusim mala problemy s migrenou ci co,tak asi bola na CT hlavy..Ved sa ma napise, ked sa ukaze... janey..zrovna vcera som citala,ze famy o tom,ze milovanie urychli porod...su ozaj len famy..aj ked spermie obsahuju latku, ktora urychli porod..vobec to nie je podlozene...vedecky myslim...Ale ked je chut---- Razz Vivien, jasne ze pouzivam penu, resp. muzov gel na holenie...Inak by som bola vyhadzana ako fras....a aj to lepsie "smyka" Rolling Eyes Baby, este raz vas prosim napiste, co mate z oblecenia nakupene..Neiem,ci mam toho dost...resp. aby som zbytocne nekupovala, ked to male nevynosi... Tak sa majte kraaaaaaaaaaaaaaaaasne Wink

10.01.2007 15:48

katy22

ahoj matrioska teda ty si toho stihla Wink ak chces hod sem mail, poslem ti zoznam, ktory vytvorili kamosky z nasho sukr.fora (tam chodim uz vyse roka) aj do porodnice a tak. ale v skratke: mam bodynka ( aj dlhy aj kratky rukav), dupky, overaly ( tenke bavlnene aj troska hrubsie - al nie zimne), pancusky, ponoizky, mikinky, capice, plienky, postolky, nohavice..zatial ma ine nenapada papierove plienky

10.01.2007 17:07

zuzulas

ahojte, ja som tu len taký sporadický návštevník. len by som sa chcela podeliť o skúsenosť. bola som včera na tej glukóze a ako som spomínala už niekedy pred týždňom, lekárka mi poradila, aby som si so sebou doniesla citrón. tak som to vyskúšala. a musím odporučiť. to sa nedá porovnať. to je akoby ste pili citronádu. neviem, či to ešte niekomu helfne, lebo ste na tom už tuším všetky boli. a k tomu vankúšu na kojenie. včera som dostala domov leták z KIKA a majú ho zlacnený vo výpredaji. len tú cenu si nepamätám. ale podľa náslrelov, ktoré ste tu uvieli je bezkonkurenčne najlacnejší. a majú tam aj dobrú cenu na látkové plienky. ja si ich plánujem kúpiť iba na balenie bábätka na široko na začiatku. ale čo mám pozreté ceny na nete, tak sa teraz v KIKA oplatia Smile . a včera som bola v Carrefoure a bola som milo prekvapená. majú tam výpredaj detských vecičiek a aj ozaj veľmi pekné veci. tak kto to máte niekde blízko bydliska, určite sa choďte pozrieť. inak všetkým držím palce!!! najmä tým, čo majú nejaké komplikácie. zatiaľ sa majte Smile

10.01.2007 19:09

ivus80

Ahojte, moj syn sa rozhodol, ze ma bude terorizovat nedostatkom spanku. Do tretej hodiny rannej reval, kvical, zavijal a este neviem, co vsetko mozne. Az som mu musela dat taky oblbovak, aby zaspal, hoci take veci robim strasne nerada. Som brutalne nevyspata, dnes s nim zalahnem o deviatej a dufam, ze bude spat aspon 6 hodin vkuse, bez prerusenia. Baby - aj ja som mala sny konciace orgazmom. Uz som si myslela, ze som volaka nymfo alebo co, ale vidim, ze nie som sama. Tak je dobre. :D Chlapi sa nemusia vytahovat, ze len oni maju "mokre" sny, my nie sme horsie :D :D :D Zzuzi - tak to mame skoro narovnako, ja mam 25.4. - 26.4. Ozaj, mne vlastne nikto narovinu nepovedal termin. Najprv som si to zistila na mamaaja.sk, potom mi doktor odpovedal na fore a v tehu knizke to mam poznacene. Ale naozaj, nikto mi to nepovedal. To je co???? Lusi - zvykaj si, toho spanku si najblizsich par rokov neuzijes. Teda prajem vsetkym, aby mali dobre deticky na spanie a nie takeho certa, ako mam ja. Ja uz neviem, co je to spat aspon 6 hodin vkuse. To som naposledy takto spala asi pred troma rokmi, ked som bola v zaciatkoch tehu. Janey - naozaj, malicke dieta toho moc nevynosi. Jednak z toho rychlo vyrastie a jednak to tak nezaspini. Az ked ho zacnes krmit, tak Ti vzrastie spotreba podbradnickov, triciek a prip. aj nohavic. A az ked zacne samo behat a papat, tak potom sa oplati mat viacej veci. A to nevravim o tom, ked sa zacne ucit cikat nie do plienok ale do serblika alebo zachoda. Ja som mala asi 20 ks slipiek a nohaviciek este po sestrach a nestacila som prat. A to nevravim o puncoskach ci ponozkach. Nastastie sme toto vsetko absolvovali v lete, kedy casto chodil s holou ritkou. A ked je vonku blato, resp. poprsane, nestacim menit teplaky. Ked mu davam na druhy den to iste tricko, to je zazrak sveta. A to nevravim, ze som minule mu dala teplaky az na stvrty den. To neviem, co bol za zazrak. Niekedy ho nestacim ani poriadne doobliekat, uz je spinavy. Niekedy je cely den v zababranom, lebo to by som nic ine nerobila, len dookola prala a zehlila. Ale teraz sa uz celkom da, uz je vacsi, akurat ked sa sam naje alebo napije, vacsinou sa obleje alebo zaspini. No on sa celkovo velmi rad prezlieka, niekedy ma na sebe aj tri tricka za den a vsetky su ako-tak pouzitelne :D Ja neviem, z neho vyrastie asi model. Tak rad sa oblieka do peknych veci. A puncosky - to aj 5 - 6 razy vymeni. Janey - tak nejako som to aj ja citala o tom orgazme v tehu. Vivien - ja nemam problem divat sa, ked mi berie krv z ruky, no na ten prst som sa veru ani len nepozrela. A aj ja sa holim len tak, vodou. Bojim sa kadejakych pien, aby to neuskodilo. Oswa - obdivujem Ta, ze ste sa dobrovolne zriekli manzelskych radosti. Obdivujem Tvojho manzela, ze to vydrzi. Ale asi aj on si to vynahradza v snoch :D :D :D Moj manzel dobiedzal este den pred porodom, ale ked som sa vratila z porodnice, oblieval mi repikom ranu a tak ho to chytilo, ze nechcel mat so mnou nic este tri mesiace po porode. Bal sa, ze mi ublizi. No nastastie je to za nami :D a pred nami :D :D :D Ked mas v moci zvysene mnozstvo bielkovin, tak sa pokracuje s dalsimi vysetreniami, teda je predpoklad, ze tam je zapal. A netrap sa s tym, ci mas dost oblecenia. Ved aj po porode budu obchody otvorene, tak ked zistis, ze Ti nieco pochybi, tak jednoducho bud si sama dokupis alebo Ti to niekto kupit. A budes vediet, ake je dieta, ci velke, ci male, co sa Ti viac bude pacit obliekat, ci bodycka ci klasicke kosielky a pod. Zuzulas - ja som bola v Carrefoure v ZA a veru nic take suce tam nebolo. Resp. nic take, co by ma oslovilo, v Tescu sa mi videl lepsi vyber. Ja uz nepotrebujem nic, mam vsetko, ale ak by som potrebovala, tak by som veru viacej v Tescu nakupila. Inac v Carrefoure maju celkom dobre bodycka, su balene po tri kusy, tusim, ze su vo farbe zlta, zelena a oranzova, su take tensie. Ja som ich kupila prvemu a celkom dobre sa aj nosili v lete a aj sa dobre prali a zehlili. A z takeho isteho materialu a farieb tam mali aj dupacky. Tak sa majte.

10.01.2007 20:19

Janey

Ahojky ked tu tak rozoberáme to milovanie a sex tak .... mne sa o tom može fakt už len snívať.... Ja neviem čo sa tomu mojmu drahému porobilo či sa ma bojí alebo čo... Ked sa milujeme raz za tri týždne tak je vela a pozerali ste prco prci prcičky??? ako si ten jeden chalan lahol vedla baby čo sa u neho v izbe vyzliekla a on sa nestihol k ničomu dostať lebo sa asi tri krát urobil len z toho že ju chytil za stehno.... tak tak nejak to teraz vyzerá u nás. Ale nič v zlom proti mojmu drahému.... Embarassed :D Ešteže máme tie sny...

10.01.2007 21:25

Ľubica Krištofová

Ahojte všetky som tu pár dní nebola a teraz pozerám,kolko ste tu toho popísali. Všetkým,ktoré ste choré,alebo máte choré deťúrence,držím palce,aby ste vyzdraveli. My našťastie nemáme skoro žiadne problémy.Teda ja a malá sme zatial zdravé.Preto zatial,lebo náš tatino má poriadnu nádchu a k tomu aj kašel.Aj som mu dohovárala,nech si na to niečo dá,aby sme to obidve nechytili.Ale on je strašne tvrdohlavý a nič nechce.Jedáva vela ovocia,pije čaj s medom a občas trošku vareného vínka.Tak sa aj trošku bojím,aby sme aj my neochoreli,lebo to je teraz to posledné,čo potrebujem. Baby,dobre,že už máte za sebou ten cukor test.Mne tiež nevadil ani ten odber zo žily,ako to pichnutie do prsta.Sestrička mi pichla palec,tak sa to dalo prežiť. Keď tu spomínate to holenie,tak u mňa to je už tiež dosť komické.Cez brucho si už "na ňu"moc dobre nevidím,tak mi pomáha zrkadielko a aj tak sa na sebe nasmejem.A riadne ma potom bolí chrbát,čo som bola tolko zohnutá.Manželíkovi som už oznámila,nech sa pripraví na to,že pred porodom ma on oholí doma a ani nenamietal. Čo sa týka sexu,tak je to ako kedy.Niekedy si doprajeme,niekedy to radšej necháme tak. Už je to dosť nepohodlné,tak si dáme aspoň raz za týždeň,aby sme nevyšli z cviku. Spánok je oničom,lebo sa dosť často budím a potom nemožem zaspať.Cez deň chodím jak prispatá a večer sa mi dlho nechce vobec spať.A zobudí ma každé šuchnutie,dážď,budík keď manželik ide do roboty,atď.Najlepšie je keď ja sa snažim zaspať,tak drobec začne kopať a naopak.Tak si vždy poviem,že to už dlho nepotrvá a potom bude všetko zas inak,keď pribudne bábo. Oswa,tebe sa ten tvoj termín riadne posunul.My tiež vraj pojdeme skor,ale to ty už budeš mať asi za sebou.Pýtala si sa na tú predporodnú prípravu?Tá odsávačka,čo si kúpila je len taká s balónikom a mini nádobkou?Lebo na taku som vtedy natrafila ja a je to nafigu.Potom som si doma mlieko radšej ručne odstriekavala a bolo mi to tak lepšie.Ak chceš,radšej si zožeň niečo lepšie.S touto sa len narobíš.Oblečka na začiatku nepotrebuješ až tak vela.Ja som malej dávala košielky,tak tých sme mali viac,aby bolo na prezlečenie keď sa náhodou pogrckala alebo čo.To čo píše Katty,v pohode stačí. Ivuš u nás je to so spotrebou oblečenia a prezliekaním u malej skoro tak isto.Nemá rada,keď je čo len trolinku ufulaná a mne sa to tiež nepáči,tak prezliekame ostošesť.S odúčaním od plienok to zatial nie je žiadna sláva.Skúšali sme to cez leto a bezúspešne.Teraz,keď sa v byte kúri,tak skúšame zas.Ona aj vie,že to je zlé pocikať sa do gatiek a aj tak sa niekedy kašle na to a nevypýta sa.Niekedy celé dni ciká len do plienok.Inokedy minieme za deň len dve plienky,lebo sa krásne vyciká do nočníka.Nevedela by si mi poradiť volaký trik?Ozaj,tie rady čo na flaky som praktizovala a pomohlo.Ďakujem. Tak ja už pojdem.Zas som hladná.Ale dám si len ovocie,aby som nemala pred spaním plný žalúdok.Kilá mi pribúdajú jedna radosť.Už ich je 10. Držím palce,aby prešli všetky problémy,čo máte. :D

10.01.2007 21:48

Lusisia

No caute, som si poobede hodinku pospala s detmi a hned mi bolo lepsie ;o) S tym sexom.... Aj u nas je to pobiedne.... Aj ked snaha by bolo, ale akosi sa ma drahy boji.... Aj ked mu hovorim, ze mi nic nie je a ze je to dobre... Ale aj ked sa k niecomu dopracujeme, nie je to to iste, ako volakedy... Asi sme pred tym moc vymyslali ;o) Teraz je to moc napate, ak to vobec je... Pojdem zase spinkat skor..... A s tym sexom ste ma namotali, idem sa o nieco posnazit.... Robite chutky Laughing

10.01.2007 21:53

meloa

Ahojte matriošky! Ja sa tiež ozývam tak sporadicky, ale čítať vás čítam, len mám veľa práce, ešte teraz drepím v práci, máme koncoročný audit, ale už to vydržím do pondelka. Inak v pondelok idem aj ja na tu glukózu, a v stredu idem na ten kurz psychoreflexie, robí ho naša známa, ale asi aj tak by som išla. Teda, vy už máte toho pokúpené Surprised Shocked Ja mám zo šesť bodyčiek, dvojo dupačiek, jednu čapičku a rukavičky, a štyri pári ponožtičiek. No a mám odsávačku - Avent Isis a tiež sadu fľašiek Avent a jednu dudulku. Odsávačku som si dala kúpiť z UK, nakoľko tam vyjde oveľa lacnejšie, teraz keď koruna posilnieva. Manžel tam mal bratranca a ten sa vracal okolo Vianoc domov, tak som poslala mail,obrázok no a potešil ma- kúpil mi to a dokonca daroval. Tak som rada. To máte babenky dobré, keď máte niekoho kto Vám podaruje vecičky, ja také šťastie nemám - akurát mi svokra hovorila, že ešte má odložené veci po manželovi, no ale uznajte 25 ročné? Shocked No veď si ich prezriem, a uvidím. A ešte máme kočík - hlboký peg perego,ale podvozok caravel22, kúpili sme ho na inzerát - za veľmi dobrú cenu a vo veľmi dobrom stave. Aj som chcela kúpiť nový, ale potom som náhodou objavila tento - a nový kúpim športový teda len športovú nadstavbu na tento podvozok, ten predsa budem používať dlhšie ako hlboký. Tak my sme sa s manželom nemilovali už vééééľmi dlho, ja mám s krčkom problémy od cca 13 tt, skracuje sa mi, tak sme to vylúčili aj na pokyn lekára, pre istotu, a veru mávam čudesné sny - chýba mi to ,ale pre moje malinké urobím čokoľvek. Bože, ja stále neviem čo čakáme - ale hádam sa to dozviem 30.januára. Všetkým kinderkám prajem nech sú naše babenká v bruškách spokojné. Inak ja tomu nerozumiem - ja stále priberám, už mám na sebe 13 kg Embarassed Crying or Very sad - ale pri tom sa nenapchávam, mám dosť pohybu. A všetko mám na brušku - trošku na stehnách a zadočku. A to som si ja plánovala pribrať maximálne 10 kg a hľa Shocked Embarassed Tak sa majte zatiaľ kráááásne, prajem príjemné a výhodné nákupy - ja sa chystám tiež, ale to musím samozrejme odísť z práce v normálnom čase. url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]

10.01.2007 22:07

meloa

a k tomu holeniu - tiež je to komplikované, ale volám si manžela na pomoc, lebo bruško sa zväčšuje a nevidím si tam. Ozaj chcela som sa spýtať všetkých čo si objednali časopis mama a ja a došla im fľaška - ja som myslela, že to príde antikoliková fľaška a táto čo poslali sa mi zdá normálna, tak teraz neviem. Ale ten časopis je super. Tak sa majte krásne a všetkým prajem veľa zdravíčka a aj detičkám. url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]

11.01.2007 10:05

Janey

Ahojky aj ja mám objednaný ten časopis ale ešte mi stále neprišiel. Tá flaška má vyzerať ako uplne obyčajná ten patent je schovaná len teraz neviem že čiv tom dudlíku alebo na spodku flašky. Ja mám plno tých flaštičiek ale neskumala som ich. A mám aj ja Avent odsávsčku čo som dostala len si na nu musím kupiť mušle tie chýbajú. Na nete som si ich už aj našla... Smile Chcela som sa spýtať ako vám prišiel? Normálne do schránky alebo vám to priniesla poštárka / poštár až do bytu? Ako doporučene myslím. Lebo jamám obavy že sa mi to do schránky nebude zmestiť.... s tou flaškou. Tak každý den vyčkávam poštárku. Confused Chcela som sa spýtať aj ked sme to asi už rozoberali.... budete niektorá používať aj tie moderné látkové plienky? tie nohavičkové ako su Popoliny? Lebo ja by som to chcela skusiť ale Popoliny sa mi zdaju byť dosť drahé....Ak náhodou viete o nejakých lacnejších... hodte mi sem aj link. Dakujem. Smile

11.01.2007 10:33

meloa

Ahojte, k tej fľaške - myslela som si , že ten patent je naspodu fľašky, ale zrejme je v dudlíku. Došlo mi to normalne poštou ale našťastie bola sestra doma, tak mi to prevzala, lebo do schránky sa to nezmestilo. Ja budem používať jednorazové plienky, a samozrejme baliť na široko. Tie popoliny sa mi zdajú byť dosť drahé, neviem. Ozaj matriošky, vo februári z aktualizujeme tabulečku, doplníme aj druhý termín, aby sme potom mohli sledovať ako to vychádza a kto bude prvý na rade a tak. Čo na to vravíte? Jáj babenky už aby bol aspoň marec - už by som rada videla svoje malinké.

11.01.2007 14:27

Lusisia

Ahojte, ja som dorana rodila!!!! Celu noc sa mi snivalo o porode! No sranda! Inak baby, mna maly tak kopne niekedy, ze to fakt straaaaaasne boliiiii! Uplne ako kebyze ma eletrika kopne! Aj Vam sa to stava? Ta Avent flaska ma patent v cumliku a v tom uzacery... Pozrite si ich webstranku: http://www.avent.com/uk/en/bottlefeeding_feeding_bottle.php Nie je to o nic ine ako taky NUK, oni maju tiez v dudliku dierku.... Tu v UK maju vsetci Avent a mne sa uz protivy.... Mne sa pacia flasky NUK, aj ten cumlik tak anatomicky... No neviem, ale ten Avent je taky prakticky, lebo dostanem sterilizer (to ne sterilizovanie flasiek a cmulikov atd, neviem, ako sa to povie po SVK) a aj odsavacku.... Tak asi tie AVENT budu pre mna najlepsie... Ale mozno si NUK kupim na cajik a vodicku.... Oni hovoria, ze na mliecko by malo byt ine ako na vodicku... Inak ak mate niektore umyvacku riadu, neumyvajte ich v umyvacke s niecim, co malo na sebe paradajky... Napr taniere od cestoviny s paradajkovou omackou alebo tak... Lebo ten uzaver a ten krit priesvitny Vam zostanu take hnune rozove.... A neda sa to vycistit.... Tak sa o seba starajte ;o) Inak ohladom toho glikozoveho testu, tu to nerobia. Len moc Ti skontroluju a ak mas tak nieco zvysene, potom ho urobia... No aspon ze tak, lebo to vsetky popisujete ako strasny zazitok!

11.01.2007 15:55

katy22

ahojte matriosky tak vysledky mam v poriadku, vsetko je ako ma byt len som sa nestihla opytat n aten orgazmus, lebo som sa stazovala na to "holenie" pred serklazou Twisted Evil mam sa oblievat repikom a mastit detskym kremom na zadocek

11.01.2007 15:59

vivien

Ahojte, tak mam uspesne za sebou ten glukozovy test, celkom sa to dalo vydrzat, glukozu som vypila takmer na ex, lebo som bola strasne smedna, bolo to aj celkom studene, tak sa celkom dalo... Ale jedna tehulka tam bola so mnou a ta to chudera pila 15 min Laughing , stale ju napinalo... Travila som tam 4 hodiny, som rada, ze uz to mam za sebou...

11.01.2007 16:37

Zzuzi

ahojte žienky :D Ako pozeram niektoré pekne priberáte - čo ja o sebe velmi povedať nemôzem. Doteraz som pribrala len 5kg Sad a obvod bruška mám tak 94cm. Neviem, mozno to bude mojou postavou - 164cm a teraz vázim 54kg. Mozete mi niektorá poradit ohladom postielky??? Rozmýšlam či s bočnicou alebo pevnú. Ma vôbec význam kupovať postielku s bočnicou???

11.01.2007 17:39

oswa

No dnes som absolvovala diabetologicku, absolutne ma nepotesila,skace mi ten j...y cukor,ako sa mu chce, a to fakt drzim dietu,mesiac som nic sladke nezjedla (teda okrem ovocia,aj to len sem-tam), tak tam idem zase zajtra. BOla som u zubarky, aspon tam bolo vsetko o.k...bola zlata, chcela ma fotit na reklamu...Som sa nasmiala...Mam sa prist ukazat v july, ekd budem kojit, vraj vtedy sa kazia zuby viac... katty..taketo veci mam aj ja, az na tie overaly, neviem, ci to kupovat, ked bude maly v perinke. len neviem, kolko coho kupit, aby som mala aj na vymenu a tak...A ake velkosti... Ivus..nemas co obdivovat, zo zaciatku to teda mnou mavalo Laughing ,lenze vzhladom na predosle tehu prve mesiace absolutne neprichadzali do uvahy a potom am to akosi preslo...teda az na tie sny Embarassed A moj manzel nenalieha, na toto babo sme nazoaj strasne dlho cakali..Takze co tam po nejakom sexe... Cool Co sa tyka oblecka..ja si neviem predstavit, asi ako kazda prvorodicka,ako to budem zvladat, moje predstavy,ze obchod neuvidim 1/2 roka su asi anozaj dost prehnane..Len ide aj o to,ze potom enbudem mat cas "snorit" a zhanat, kde je co najkrajsie a samo najlacnejsie... :D A tie body mali aj v tescu, sice kratky rukav, 3 kusy (modra, pasikava modra a modre s obrazkami-mali to aj v ruzovom prevedeni), za 68 Sk Lubka.. vlastne sa ten termin posunul o 2 tyzdne skor..ale aj to staci..Zrazu su to 2 mesiace....Uz mam hlavu z tolkeh Shocked o premyslania, co bude,ako balon...Tú odsavacku som nekupila, len mi ju ukazovala v lekarni,ale zdala sa mi hrozne neprakticka..Sice lacna,ale neprakticka.Neviem,nemam s tym skusenosti...a ked ta tak citam,dobre som robila...Takze radsej asi zainvestujem...Co sa tyka kurzu, pani, co ho robila, je dlhodobo PN, takze teraz to asi nikto za nu nerobi..ale nastastie je to znama,akurat dnes som ju stretla, tak povedala,ze mozem kludne k nej prist..Ale mozno zacne robit od februata a v tom pripade by boli normalne v nemocnici... Meloa..ja sice mam vecicky,ale nic ine..Ani postielku,ani odsavacku,ani kocik....Nechavam to po 30 ttV Previdzi je obchod, kde pocitam,ze kupim vsetko naraz a mozno sa aj nejaka zlava ujde Rolling Eyes A ja som k casaku dostala nejake figurky,pridu s dalsim cislom...Rasej by ma potesila flaska... janey..casak mi prisiel do schranky, Nemohlos a stat,ze si ho skratka nechali tety postarky? aj take som uz pocula veci,ze sa deju u nas... Evil or Very Mad A ta flaska ti pride pravdepodobne ako doporucene...s dalsim cislom..pojes si na postu vziat...A latkove plienky budem pouzivat klasiky bavlnene ,balenie na siroko...Prilis vela mamiciek ma odhovorilo od latkovych..Mozno na ne prejdem neskor..Uvidim...A ty mas kedy termin?? Lusi..s tymi flaskami..aj ja som citala,ze treba zvlast na cajik a zvlast na mlieko. a hlavnje co vsade citam,ze plne dojcene dieta nepotrebuje ZIADNE INE TEKUTINY OKREM MLIEKA::.Ani cajik...A co sa tyka testu..Ono lUsi cukrovka v tehu vobec neviem sranda, uz som nasprtala o tom co sa dalo,kedze sa ma to tyka..Vo vlastno zaujme by som ziadala o ten test....Ono sa to kedysi nerobilo ani u nas (nase mamy to nepoznaju), je to zalezitost par rokov...A radsej to vypit 100x ako malemu envedomky ublizit...Urcite mi das za pravdu... Zzuzi..aj sice deturence nemam..ale bocnica je podla mna zbytocna, staci, ked sa da menit vysla matraca... tak sa majte tehulky, idem robit veceru...grahamove tosuty..mnam-mnam

11.01.2007 19:52

Janey

Ahojky Oswa mám termín 2.4. ja neviem prečo ale mám takého tušáka že to bude skor. Ono to uteká strašne rýchlo. Myslíš že budeš mať dosť času ked chceš nejaké tie veci kupovať po 30tt. Nebude to už namáhavé? Mne síce ešte nákupy nerobia problém ale ja mám o dosť menšie bruško než by som mala mať... Neviem či je to dobre alebo nie ale vraj priberám tak akurát. A čo sa týka poštárky tak myslím že nie, len ja som ho neskor platila tak možno v tom je problém. Ja sa chystám ísť pozrieť do Brna vraj sa tam dobre nakupje, ale ešte som tam nebola... Máte niektorá skusenosti s tým shoping centrom? Smile

11.01.2007 20:22

ivus80

Ahojte, dnes som sa konecne celkom dobre vyspala, hoci sme nedobrovolne vstavali uz o siestej. Maly sa jednoducho rozhodol, ze nebude spat. Ale konecne mi vypil mlieko. Aj taka kravina riadne dokaze potesit. Janey - dufam, ze to raz za tri tyzdne je aspon poriadne :D Lubi - veru Ti ziadny zazracny recept neporadim na to, aby sa Ti mala pytala. Este ma cas, kym sa to nauci. Len treba byt trpezlivy a urcite sa to podari. V ziadnom pripade ju netreba hanit za to, ked sa jej to nepodari, ale o to viac chvalit, ked sa jej podari vycikat sa do nocnicka. U nas to trosku trvalo, dlho sa nevedel sam vypytat, ja som ho pravidelne davala. Teraz sa uz aj sam vypyta, niekedy si aj sam sadne. A velmi rad cika postojacky do zachodu, ale vtedy je cela misa ocikana, lebo sa mu velmi paci, ako moze daleko a vysoko cikat Rolling Eyes A co sa tyka kakania, tak tu nie sme este stale 100%tni, lebo len malokedy sa vypyta kakat, vacsinou sa vykaka az vtedy, ked mu dam plienky na noc. Raz som mu zabudla dat plienky na noc a ked sa zobudil, bol brutalne docikany a chudacik, taky studeny, az som sa bala, ze prechladne. Cez obedne spanie sa velmi zriedkavo pocika, nikdy ho vsak nevadim, vzdy mu poviem, ze to nic, ze to sa stava. Tak drzim palce, urcite to Petka zvladne, kym sa vyda :D :D :D A verim, ze aj skor. Teda urcite skor. :D Baby - aku polohu mate v sexe? My sme naboku zozadu a je to celkom OK poloha, momentalne nam absolutne vyhovuje. Meloa - urcite si preber tie 25-rocne veci, mozno najdes volaco, co Ta oslovi. Ja mam este po sebe jednu supravicku a ta ma min. 26 rokov :D A este jednu vesticku po manzelovi, ale ta ma "len" 25 rokov. Su to celkom pekne a zachovale veci. A svagrina ma po sebe satocky, co jej mala teraz nosi - 29 rokov :D Meloa - ani mne sa moc ta flaska z Mama a ja nepozdava, tiez sa mi zda, ze je uplne obycajna. Mozno akurat ten cumlik je taky podobny prsniku. Neviem, vyskusame, uvidime, co je to za zazrak. Dnes som mala v ruke tu malu sklenenu flasticku a nakoniec som to nechala tak, asi v pondelok pojdeme na nakupy, tak si ju mozno kupim, ale rozmyslam, ci ju vobec budem taku malicku potrebovat. Teda dufam, ze ani moc nie, ze budem dlho kojit. Este si to rozmyslim. Janey - mne chodi casopis do schranky, ale tento s flaskou mi nechali na poste, lebo sa vraj nezmestil postarke do tasky, len mi dala avizo, ze to tam mam. Ale akosi dlho nechodi, ved mne chodieva okolo prveho, druheho v mesiaci. Mozno je oneskorenie tym, ze bol prveho sviatok. Ozaj, dnes som bola s malym na koznom a pytala som sa, ze ake mazivo odporuca na babetko. Tak mi povedala, ze ked maly ma ekzemoznu plet, ze je predpoklad, ze aj druhy bude mat a preto mi odporucila neparfemove oleje, resp. kremy, nie moc v tekutom stave. A urcite nie Aviril Baby. Suseda mi vravela, ze ona si dava Aviril (modry olejcek) do vody na kupane - dve tri kvapky, viac nie, lebo ze aj pri dvoch troch kvapkach sa strasne smyka a dobre to premasti pokozku. Asi si kupim Bubchen mliecko alebo Nivea mliecko. Neviem, ci ten olivovy olej si kupim, ked mi ho moc neodporucila. Uvidim. Meloa - daj avizo, potom poslem nove info do tabulky, ak bude ake - t. j. ak mi na sone potvrdi vypocet kamarata, ze by som mala mat dievcatko :D Zzuzi - podla mna ma bocnica vyznam, ja ju sice nemam, ale mala ju svagrina a celkom pohodlne sa k dietatu dostala, ked napr. ho prebalovala a pod. Ale co si myslim, ze je vyborne - aby sa dala vyberat palicka, aby dieta, ked bude vacsie, mohlo same vyjst z postielky. Ja to nemam, ja mam asi 25 rocnu postielku, ak nie aj starsiu, je to klasika - pevna drevena. Matrac mam novy - pri prvom kupeny, Materasso. Oswa - neboj sa, ved do hypermarketov sa da dostat pohodlne aj s kocikom a verim, ze su aj ine obchody s obleckom, kde Ti toleruju kocik. Tak sa neboj. Moj maly prevetrava skrinku so svojimi vecami - mam tu bordel, ako keby tu vybuchla bomba Evil or Very Mad A to som predtym, ako som sem sadla, mala vyupratovane Rolling Eyes No co uz. Tak papa, idem to tu poludstit.

11.01.2007 20:58

Ľubica Krištofová

Ahojte bambulky Oswa ďakujem za info o profy príprave.Keď budeš vedieť,že tá pani už robí,tak mi daj prosím vedieť.Fakt by som tam rada išla.S tou tehu cukrovkou máš fakt smolu.Aisi u teba platí to blbé pravidlo,že čím viac dietuješ,tým je to horšie,hoci by to tak nemalo byť.Niečo ako zákon schvalnosti.No ale už len pár týždňov a budeš mať s tým pokoj.Zatial ti prajem vela trpezlivosti a pevné nervy.No a k tej odsávačke-fakt dobre,že si ju nekúpila.Radšej dolož korunky a kúp niečo lepšie.V PD určite nájdeš ovela lepšiu.Alebo sa kukni v detskej mode,v nábytku.Možno aj tam bude mať. Meloa,dobrý nápad s tou aktualizáciou tabulky.Aj som zvedavá,v akom poradí to vychádza a bude.Tak ty inak tiež dobre priberáš.Ja som pri malej pribrala 11kg,tak som myslela,že aj teraz to bude tolko.Omyl.Zatial je to 10kg a som zvedavá,kolko ešte pribudne.Už teraz som obrovská.Vraj tou každej neplatí tak,že čím viac jdáva,tým viac priberie a naopak.Neviem,čo je na tom pravdy. Lusi,vitaj v klube snívajúcich o porode.Mne sa už tiež niečo také snívalo.Sranda je tá,že som vtedy bola už tehotná,len som o tom ešte nevedela.Pár dní po tom sne mi začalo bývať zle a vedela som,kolká bije.Tú avent stránku som si pozrela.Ja som myslela,že antikoliková flaška bude vypadať trošku inak,ako tie ostatné.Nakoniec tá flaška,akú sme minule dostali je tiež antikoliková.Videla som ju na tej webstránke.V balení (v krabičke)sú dve flašky 125ml.Ani som nemala šajnu,čo sú zač,lebo boli kúpené v Anglicku a ten mini slovenský preklad nepíše ani slovo o tom,aké sú to flašky.Aj tak som rada. Katty,super že máš dobré výsledky.Poteší to,že? Tak,my máme pre drobca vlastne skoro všetko.Ešte musím kúpiť košielky,tenšiu deku lebo hrubú máme,cumel len ak náhodou bude treba,kozmetiku a to je asi všetko.Možno ma ešte niečo napadne. Tak zatial ahojte,nech chlapi a drobci poslúchajú.

12.01.2007 08:52

katy22

Janey: Ahojky Oswa mám termín 2.4. ja neviem prečo ale mám takého tušáka že to bude skor. Ono to uteká strašne rýchlo. Myslíš že budeš mať dosť času ked chceš nejaké tie veci kupovať po 30tt. Nebude to už namáhavé? Mne síce ešte nákupy nerobia problém ale ja mám o dosť menšie bruško než by som mala mať... Neviem či je to dobre alebo nie ale vraj priberám tak akurát. A čo sa týka poštárky tak myslím že nie, len ja som ho neskor platila tak možno v tom je problém. Ja sa chystám ísť pozrieť do Brna vraj sa tam dobre nakupje, ale ešte som tam nebola... Máte niektorá skusenosti s tým shoping centrom? Smile
Janey - suseda mi zrovna vcera vravela, ze boli v Brne na troch kralov a ze uplne vybrakovane. je sice pravda ze oni su dost narocni zakaznici, ale zase viem, ze neprehana.

12.01.2007 14:25

ivus80

Ahojte, vsimla som si jeden titulok na msn.sk, ze Becherovka prida varovanie na flasi pre tehotne zeny. Neprecitala som, co je tam, lebo uz som mala kliknute na babetko. Dufam, ze to zase nebude nic hrozne, lebo na vianoce som si dala pol kalisteka becherovky :D :D :D Inak alkohol kvoli mne by ani nemusel existovat. Ani ked som v "normalnom"stave mu moc neublizim a zvlast teraz, ked som tehu, tak je to takmer tabu. Ale veru - take cierne pivecko - hmmm, to by som si dala :D :D :D Aj ked to nie je az taka pravda, ze pomaha pri kojeni, aj tak si ho v rozumnej miere doprajem po porode :D :D :D Zo dva razy som si dala na tazky zaludok asi dva glgy piva a bola som normalne skoro opita - citila som tie dva glgy v hlave :D :D :D Ale vraj Cerveny Bikaver (vino) je dobry v tehotenstve na krv. Este ho nepila a ani ho asi nebudem skusat, netreba mi. A vy ste na tom ako? Tak sa zatial majte, musim si tu upratat, este som ani neodstrojila vianocny stromcek, akosi sa mi do toho nechce. A k tomu aj Mt. Everest na zehlenie. Uuuuuj. No ide sa do toho. Pa

12.01.2007 15:59

oswa

Ahojte matriošky.. Laughing Tak mam dnes mizernu anladu, serie ma ta cukrovka, bola som na kontrole po obede, na obed fazulova polievka a morcacie na vode s ryzou a glukozu som mala ko keby som zozrala cely jablkovy kolac...Idem za se utorok a ak to nebude dobre, sup do nemocnice... Aspon ze mi ten moj zlatusik urobil radost, ked som mu volala cela skormutena, pooebde prisiel s peknuckou kyticou kvietkov....Tak aspon z toho mam radost... Janey...Pre mna je to uz teraz namahave, lebo krize ma bola ako kona,ale ked idem z nohy na nohy, tak sa to da...A kedze sa to chystame vsetko kupit v jednom obchode, nebude to zase taka namaha a nakupy v Prievidzi sa daju zvladnut, vsetky obchody su na jednom namesti....Co sa tyka platenia, v tom nebude problem, lebo sa to plati,az ked ti pride prve cislo, nie? Aspon ja som tak platila.----do 15.1. bola splatnost seku...A s tym centrom daj vediet..my sme boli v Rakusku, tam bolo C&A, bola som nadsena z detskych veci a vraj je tento obchodik aj v Brne, mali tam krasne veci pre deti a za dobru cenu. Takze by ma zaujimalo, ci je to vyhodne aj v echach. aj na Slov. ma byt, niekedy tento rok, ale ako to tu chodi, vyrubu na to ceny ako svina... ivus..a preco ti neodporucila olivovy.Obsahuje parafiny alebo preco? Videla som NIVEA olej, velmi prijemne vonal..Ani ten nie je vhodny? MLieko je lepsie? Myslela som,ze olej je lepsi..Tak babo rad !! Laughing A co sa tyka tych hluposti o krvi,to treba brat anozaj s obrovskou rezervou. To si hovorili nase mamy,ze vino je dobre na krvinky a pod...POdla sucasnych odbornikov, alkohol by mal byt UPLNE tabu v tehu..U mna to teda plati urcite a tiez ako ty patrim k ludom, co tomu ani normalne neublizia...Radej taka cokoladka Wink Lubka..budem informovat..A k tej cukrovke..no co dodat? Asi si svacnem parene buchty a bude pokoj Twisted Evil tak vam prajem pekny vikendik. Zajtra dieme s drahym obehat obchody u nas ,idem nakupit obliecky a plachty do postielky...Paaaaaaaa Laughing

12.01.2007 18:31

Janey

Ahojky, ja ešte neviem kedy sa presne dostanem do toho Brna ale ak tam pojdem tak určite napíšem že čo tam mali a aké ceny. A ku kozmetike, asi je ťažko hovoriť o tom ktprá je naozaj dobrá a ktorá nie... Ja asi vyskušam viac začnem asi niveou alebo bubchen či ako sa to píše. Lebo až na malej uvidím či jej to prospieva alebo jej to škodí. Asi vyskušam aj olivový olej , neviem čo by na nom mohlo byť zlé... ak je kvalitný... Smile Ja alkohol tiež nemusím, už mi robieva problém vypiť jeden pohárik šampanského... Proste mi to nejako prestalo chutiť. A ten časopis , zaplatila som ho niekedy okolo 3.1. a prvé číslo ... decembrové mi prišlo aj so šekom.Tak som ho zaplatila a teraz čakám na januarové... Manželovi mal prísť časopis Rybár čo si predplatil ešte v decembri a stále nič. Neviem na koho sa mám obrátiť.. Confused Sad

12.01.2007 18:55

vivien

Ahojte. Ivus o tej becherovke som nieco citala aj ja... Co sa tyka alkoholu, tak tiez nejak nemusim, a ked uz tak nieco take ako garone... Ja som si teraz pocas tehotka dala na vianocnych trhoch punc, nemohla som odolat :D, a na silvestra nejaky konak, ale to nebol hadam ani stampedlik Embarassed , sampus sme tento rok neotvarali, lebo by sa urcite nedopil ... Ja uz som zufala z toho mojho spanku, ako tak zaspim, ale o tej jednej sa uz len prehadzujem a viac nespim ako spim Confused Potom som cez den ako matoha a niekedy aj dost podrazdena... Ivus pytala si sa aj na polohy pri milovani Embarassed , tak mi viac menej abstinujeme, ja som mala zakaz na zaciatku, teraz na poradni som sa pytala, tak lekarka vravela, ze uz by sme aj mohli, ak by som potom nemala nejake problemy, akle uz som si tak odvykla, ze si to ani neviem poriadne predstavit z tym bruskom, aj ked pokusy boli, ale nechali sme to tak, lebo som sa nevedela velmi uvolnit... Co sa tyka kozmetiky, tak ja nedam dopustit na olivovy olej, aspon na zaciatku urcite... No idem ulozit toho mojho zbojnika, tak sa majte, pekny vikendik, papa.

12.01.2007 23:03

Lusisia

Ahojte, tak som sa tesila, ze uz dlho som nemala ziadne komplikacie a ze to tak zostane dokonca, ale som sa mylila... Som si myslela, ze mam zapal v moci zase, tak som isla k doktorovi. Moc nic neukazoval, tak mi zobrala vyter a dnes mi zavolala naspat.... Uz po hlase som pocula, ze sa nieco deje.... Tak mam nejakeho streptokoka a vraj potrebujem antibiotika.... A som sa pytala, ze co by sa mohlo stat, kebyze sa to nevylieci a ona ze pri porode by som to mohla preniest na babo a ze je to vraj nebezpecne... A som si o tom citala na nete a babetko moze zomriet... No oni pisu, ze sa to neda liecit, ze to mi musia dat antibiotika pocas porodu... No ja neviem.... Tak sa zase bojim... Crying or Very sad Neviete o tom nieco viac?

13.01.2007 10:57

Janey

Ahojky. Lusi tak to je mi luto že sa ti to takto zae skomplikovalo. Ja ked som bola na prehliadke tak vraj je krčok ok a aj ozvy ale som mu povedalažemám asi týžden taký žltkastý výtok. A on mi predpísal nejaku vag. masť. Vrajje je to to najlepšie čo tehotná može mať. Tak som si to bola zobrať. Ale ked som si prečítala nežiaduce účinky a ostatne veci tak som mala dosť. Písali tam že pre dojčiace a tehotné sa to dáva len vo velmi závažných diagnozach.... Už to hovorí samo o sebe. No a nežiaduce uč. tam boli také ako : zápal krčka a pod. hrôzy. No veru nebolo mi všetko jedno. Vlastne som nevedela či sa on pomýlil alebo mi nechce niečo povedať... alebo to na tom letáku informačnom prehánaju aby sa chránili keby niečo.... Tak som si povedala žeto risknem a beriem to traz tretí den... tým aj končím. Lebo tam píšu že sa to može používať od 3 do 9 dní... Zatial necítim nič zlé... tak je to snád ok. No a lekár mi zobral aj výter tak uvidíme že čo sa dialo. Ale chcela som sa vám ešte pochváliť ... teda ak sa s tým dá chváliť. Cool V noci ked som išla na wc tak som si všimla že mám taký vlhký fliačik na noč. košeli okolo prska... Embarassed Tak mi asi trošku vyteká to prvé mliečko. Ale len z jedného. Ja sa tomu vemi teším... je to akoby som bola zase bližšie k drobcovi. A minule sa mi o nej snívalo ako som ju kojila a videla som aj jej tváričku. a vraj sa tehotným sníva o tom ako ich deti budu vyzerať. Tak si ten sen chcem zapametať. :D Už som pomaličky v 30tt ide to táááák rýchlo. Shocked papa zatial

13.01.2007 13:36

oswa

Ahojte matriošky... Tak dnes sme mali nakupovaci den, kupila som 2 obliecky a plachty do postielky, este jedny dupiny (nejako sa mit oho stale zda malo..neviem si pomoct Shocked ) a super frote pyzamko, uz 68, taky spaci vak...POzerala som aj kojenecke podprdy..no ale neviem,na tie moje oriesky Ccka?? aj ked je pravda,ze tam este pojdu vlozky a este sa cicule naleju..No ale aj tak Laughing A pozerala som aj odsavacku, mali jednu asi za 350 Sk, vraj si ju evlmi chvalia, znacku neviem, ale mala flasku, kde ide mliecko a taky posuvny piest, ze ked sa nim hybe (vytahuje), robi sa podtlak a tak to odsava..ta nadoba sa hned pouzije aj ako flasa, bol k tomu cumlik..Mate s tym niektora skusenosti?? Prosim, poradte s tou odsavackou, chcem si ju kupit uz dio porodnice... Iva..tu smeruje otazka na teba..Ake si nosila kosiky ?? Kedze sme asi to iste :D Zzuzi..ty si sa tusim pytala na podprdy..Tak maju od 80C vyssie, najlacnejsia bavlnena. 340 Sk... Lusi..neboj....tiez som o tom kdesi citala..Nestresuj sa, daju ti ATb a bude to o.k...Keby ti na to neprisli, bolo by horsie..Takze takto je to v pohode...nesmieme sa takto stresovat..Co som si ja precitala,ze vsetko sa moze malemu stat pri curovke...Az mi z toho bo,lo do placu..Ale treba verit, ze vsetko bude o.k... janey..a nacio ti predpisal mast na ten vytok? Ak je to zltkasty, nezapachajuci vytok nesuvisiaci so zapalom, eje to normalne..Ja to mam uplne od zaciatku a dr. povedla,ze v tehu to o.k..zvysena sekrecia..Neberiem na to vobec nic... No a dnes som trochu zhresila, diem hned cvicit na loptu, muzovi som zjedla polovicu parenej buchty na obed.. Embarassed dufam,ze ten cukor posrany bude v poriadku, inak idem zase do nemocnice.. Shocked Tak sa majte pekne a pekny vikendik...

13.01.2007 14:02

Janey

Oswa: tá masť je vraj na prečistenie... ja som s tým nemala problém až teraz. No ale vlastne si tiež myslím že nejde o nič vážne. Preto to beriem len tri dni. S odsávačkou ti velmi neporadím ja mám tu avent ale ešte neviem ako funguje a či je dobrá. No ale sestra mala takú smiešnu mala orándžovú pumpu niečo také ako na tých starých tlakomeroch, a k tomu len taký zvonový zberač mlieka, no nič moc. A ani to nesplnalo učel. Ale to čo si popísala teraz tak tá by celkom asi mohla fungovať. Smile

13.01.2007 15:20

katy22

ahojte matrisoky Oswa - na podprdu som sa pytala ja Cool . drim palce nech sa ten tvoj cukor umudri. ja som zhresila musli tycinkami ( zmastila som dve, obhajujuc sa, ze ved je to zdrave :D :D :D ) my mame zajtra v plane "vylet " do blavy , idem muza zaviest na letisko, leti na tyzden prec. tak snad nebudu padat cigancence. prajem vam pekny zvysok vikendu papa

13.01.2007 15:40

ivus80

Ahojte, Oswa - neboj, bude dobre. Mas doma glukomer? Ked vies hodnotu glukozy. A pochval odo mna manzela - je grant. To by som sa ja veru nedockala. Ten moj nevie ani, kedy som sa narodila a toboz mi uz nic nedonesie. Sice na vianoce su to najdrahsie darceky, co dostanem prave od neho - vzdy povie, ze to mam spolocne so vsetkym, mam narodky aj meniny v decembri :D A ked mu poviem, ze by mi mohol na Valentina aspon cokoladku dat, tak povie, ze vonku mam stavbu, ze to stavia pre mna a ze to mam valentinov na 1000 rokov dopredu :D :D :D No co, kazdy sme nejaky a uz mi to ani nevadi, lebo ja si vzdy cosi kupim, s cim by urcite nesuhlasil a ked pinda, tak poviem, ze mi on nic nekupil, tak som si urobila radost :D :D :D A raz som mu na narodky dala zapekaciu misu :D :D :D Doktorka konkretne nepovedala, ze priamo olivovy, reps. nejaku konkretnu znacku, len povedala, ze by to mal byt neparfemovany, bez nejakych prisad a radsej nie na olejovom zaklade. Odporucila mi Excipial - ale to je velmi drahy krem, tusim, ze 250 ml stoji okolo 300 Sk, ale presne to neviem, len viem, ze je velmi drahy. Moja sestra robi na hygiene, skumaju tam zlozenia konkretne potravin, ale rozumie aj inym veciam, tak som jej zadala ulohu, nech mi nieco pozrie. Potom Vam napisem, co mi ona nasla. Pri nej nemam problem, ona mi poradi, ze ci konkretny vyrobok je OK alebo cista umelina. Napriklad zistili, ze v pudinkoch Dr. Oetker - jahodovy a karamelovy je volako viacej umelin ako je povolene. Takisto mi neodporuca jest ani mne ani malemu Jojo cukriky - Vexta, Medvediky, Zizalky, Marschamlow a pod. Aj jogurty Prince su umeliny. A aj tie zuvacky Hubba Bubba, co farbia jazyk, je chemicky bordel. Poviem pravdu, sem-tam zhresim, no kto by si odpustil raz za uhorsky rok takych macikov gumenych? :D :D :D A keby sme len zdravo jedli, ved by sme asi z toho zivota nic nemali, no nie? :D :D :D A myslim si, ze ked Nivea pekne vonala, tak tam bude volaka prisada, ale istotne Ti to nepoviem, povedala som to sestre, tak sa na to pozrie. A vraj to bude niekedy v buducnosti testovat, ale nevie este kedy. Ja som bola teda fakt ohromena, ze ten Aviril by sa nemal, lebo vsak sa pouziva roky rokuce. A bola som na 100% ista, ze ho budem pouzivat. No nove infosky to zariadili inak. Pamatam si, ze moja mama si mastila brusko Avirilom, ked bola tehotna. Vivien - my sme na novy rok sampus otvorili a nedopil sa, manzel ho vylieval po 7 dnoch, co tronil v chladnicke. Lusi - citala som o tom, ze ak mas volaky virus, moze sa pri porode preniest na babo. Zial, moze mat fatalne nasledky. No dolezite je, ze to vedia a vedia proti tomu aj zasiahnut, t. j. podaju Tebe lieky a podaju ich aj malemu hned po narodeni. Skus sa opytat niekoho mudreho, ci by radsej v takomto pripade nebol lepsi cisarsky rez. Teda myslim, ze ak je virus alebo iny bacil v porodnych cestach, tak je lepsie rodit cisarom. A nepotesim Ta, streptokoky su hnusoby, niekedy dlho trva, kym zistia, kde vobec su, teda v ktorej casti tela. Kamosku dlho bolievala noha, tak pochodila kadejakych lekarov. Obvodna jej zistila, ze ma streptokoka, ale nevedela presne kde. Tak bola u ORL lekara, u zubara, na gynde, tam bolo vsetko v poriadku. Tak je predpoklad, ze ten diablik bol v klbe na nohe. Preliecila sa antibiotikami. Neviem, ako je na tom teraz, uz som s nou dlhsie nebola. Niektori maju streptokoka aj cely zivot, napr. jedna baba ho ma v hrdle. Nic jej tam nerobi, len si tam sedi a momentalne je ticho, neozyva sa. Lusi, dufam, ze som Ta nevystrasila, ale radsej ked vies, nebudes neskor prekvapena alebo neinformovana. No v kazdom pripade sa este niekde o tom informuj, napr. aj u gynekologa na fore, odbornik Ti isto viac poradi ako ja. Drzim palce, nech si v poriadku Exclamation A skus si poprezerat stranku www.primar.sk, tam su vselijake dobre rady na vsetky mozne aj nemozne problemy. Janey - mne sa pri prvom snivalo, ze na kolenach mam krasne modrooke dievcatko s hnedymi vlnitymi vlaskami a ze ju cesem. Narodil sa mi hnedooky blondacik :D Oswa - ja mam konkretne odsavacku Baby Nova, pred dvoma rokmi stala necelych 300 Sk, je piestova, mala aj cumlik, zberna nadobka sa dala hned pouzit ako flaska.Som s nou velmi spokojna, no raz som uz sem pisala, ze keby som si mala este raz kupit novu odsavacku, tak kupim taku, co ma packu - napr. Medela. Ale len kvoli pohodlnosti, aspon sa mi tak zdalo, ze je to pohodlnejsie, no nikdy som to neskusala. A kojenecke podprsenky mam jednu B85 - taka obycajna bavlnena, kupena v galanterii a druhu mam z Quelle tiez B 85. Stacili pohodlne, dokonca ta obycajna, vola sa Estetik, vyrobena v SR, sa mi zda lepsia ako za z Quelle, pohodlnejsie sa mi nosila. Ja som si kupila od oka, najprv tu z Quelle a potom mi mama kupila tu obycajnu. Teraz uz by si mohla mat stabilne prsia, t. j. uz by sa nejako vyrazne nemali zvacsovat, tak sa odmeraj, kup si alebo objednaj. Normalne mam po porode a po kojeni B80 a tieto su len o cislo vacsie, tak si myslim, ze Ti to bude stacit. Vyskusaj si ju na sebe, domysli si trosku zvacsenie + tampony do podprdy a mala by si sa trafit. Tak papa, drzte sa.

13.01.2007 15:41

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká. Ivuš,dúfam že máš pravdu a naša babula sa čoskoro naučí s tým cikaním,ako je to lepšie.Minule ma milo prekvapila,keď celé doobedie nedala do plienky ani kvapku.Pýtala som sa jej,či nechce ísť cikať a ona že nie.Pred pobedňajším spánkom som ju dala na nočník a krásne sa vycikala.Aj potom poobede tak isto.Na ďalší deň to bolo skoro tak isto.Teraz má vo zvyku sa buď raz a riadne alebo viac krát a po troške vycikať.Vobec do nej nehučím a nehreším ju.Vždy keď sa jej podarí,vymyslím menšiu odmenu ako inšpiráciu a chválim a chválim a chválim.S kakaním je to ovela horšie.Čo už.Stále si hovorím,že je rozumná a sama sa najlepšie rozhodne,ako jej to vyhovuje. Poloha na boku odzadu je asi najpohodlnejšia.A do konca tehu asi ostaneme pri nej. S tou kozmetikou pre drobca-keď sa malá narodila,tak sme používali zn.Oli.Také telové mlečko ale na dotyk je také ako keby obsahovalo aj olejček.Malá má totiž zaujímavú pokožku a olejček jej pleti moc nevyhovoval.Mne osobne sa Aviril olejček nepáči.Aj Bubchen je fajn. Máme na trhu tolko druhov kozmetiky,že pomaly ani nevieme,ktorú značku si vybrať,aby sme namiesto úžitku pokožke neuškodili. Pivko je fajn.Teda,alkohol mi vobec nechutí a jedine pivo,ktoré mi teraz chutí je Smadný mních.Viem,že alkohol sa v tehu nesmie,je to pre bábo jed.Ale ja toho pivka tak vela nevypijem,max. 3-4glgy a to je všetko.Myslím,že tá troška drobcovi raz za jeden trimester neuškodí.Inak sa alkoholu vyhýbam. Oswa,parené buchty sú fajn.Myslím že menší kúsok až tak neublíži.Podla mňa ani nie je dobré nedať si občas aspoň kúsok sladkého.Aj keď výsledky sú potom hrozné.Záleží na tebe,ako sa cítiš keď so sladkým tak abstinuješ.Ozaj,ja som si kojenecké podprdy kúpila u nás v meste v tom hnedom stánku,kde predávajú spodné prádlo.Má to moja kamoška,vždy aj poradí,keď chceš.Aj ceny sú fajn.Už si ale nepamatám,kolko to stálo.Choď tam kuknúť,nič za to nedáš.Možno si vyberieš,možno nie.Tú odsávačku mala kamoška a bola s ňou spokojná. My nemáme zatial nič nové.Včera k nám prišla švagrinka-manželikova sestra.Bude u nás celý víkend.Je s ňou sranda,vela sa nasmejeme. Majte sa dobre.Nech už máte pokoj s tými antibiotikami a zápalmi a neviem čím ešte. Laughing

13.01.2007 16:42

oswa

katty..pardon..No co hovoris na cenu? ivus..praveze nemam glukomer.a ma to stve..keby nui ho dr.dala na domov, nemusela by som ist do nemocnice...Co sa tyka olejov, tak citam protichodne veci..Neiktorym mamickam vyslovne v porodnici zakazu olej (lebo nedycha pokozka), inde to zase odporucia..A potom si ams vybrat...ASi kupim nejake dobre ,jemne hydratacne mliecko..MOzno drahsie..ale co uz...a ta NIVEA nevovala po nejakom parfeme..ale takou cistotou..Aj tak,ked pojdem kupovat, precitam si zlozenie..Hlavne by to nemali byt vurobky na baze ropy..parafiny a pod...A vraj sa nema v prvych mesiacoch pouzivat vobec nic..ale nakolko sa voda chloruje, asi budem pouzivat trosku toho mliecka...Uvidim,aku bude mat krpec pokozku..ved to mlieko sa neskazi a budeme ho pouzivat neskor,..A s tym AVIrilom..no vidis,doba ide vpred..Aj moja mama nas tym mastila (chvalabohu nemam zioadne alergie) a aj segra si tym mastila brucho..Poraskala aj tak...A myslim,ze ta odsavack a sa volala tak..ked si to napisala, tak ma osvietilo..A co sa tyka podprdy..tak b u nas ani enmavaju, dokonca ze C predali len po zlacneni (v 3 obchodoch), tak objednacaju vacsinou D a viac..Sad( Lubka..v tom stanku (ja to volam budaň ,maju strasne drahe podprdy..Keby to bola normalna , tak zainvestujem..ale do kojeneckej sa mi to zda zbytocne..Tam maal po 580 Sk..inde, bavlnene , (nabytok a vedla 4listku) za 340-380Sk..Boli rovnako kvalitne...bavlnene Tak sa zase mavajte...

13.01.2007 17:25

Lusisia

Ahojte, no uz som dnes kludnejsia, aj ked najradsej by som tam nemala zoadneho streptokoka.... Ale ako moja babka hovori, aj horsie by mohlo byt ;o) Ale je dobre ze to vedia, lebo ked mi teraz pri porode podaju tie antibiotika, tak je velmi mala pravdepodobnost, ze sa to prenesie na babo.... K tej odsavacke, mne vsetci odporucaju elektricku, vraj sa s manualnou velmi namakam... A ja ju chcem pouzivat castejsie, kedze chcem, aby Peto krmil male tiez... A tiez si chcem mliecko odsavat a zamrazovat, aby sme mali zasoby. Oni hovria, ze cm viac si odoberas, tym viac sa Ti tvori a moze to pomahat, aby si mala dlhsie mliecko. A vraj zo zacatku, ked to boli, tak sa cez to skor prenesiete, ked si odsavate, ze sa to rychlejsie rozbehne.... No neviem, co je na tom pravdy.... Nasla som si na nete taku do 20 libier, co je asi 1000 SK... Ale je aj na baterky aj na kabel... http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Mini-Electric-Breast-Pump-in-Box_W0QQitemZ190068246366QQihZ009QQcategoryZ66676QQrdZ1QQcmdZViewItem Pivko si aj ja obcas dam nejakeho toho glga, dva od Peta... Ale aj vinko tak na spodok pohara k veceri... Inac ja vobec nie som alkoholova, ale teraz neviem, cim to je, mi to napdane castejsie, ako ked som nebola tehotna... Mozno aj tym, ze ja nemam rada, ked nieco nemozem, haha Prve tri mesiace som nepila nic, no teraz si obcas na glg dam. Ale nie tvrde! Na Vianoce sme mali trosku medviny a bola som z toho opita Laughing Katy, aj mne ked mliecko prvy krat tieklo, tak som sa z toho tesila...! Aj teraz sa este vytesujem ;o) ivus, kde je ta poradna gynekologa, ja to neviem najst... POslala som prispevok na gynekologa, ale odpovedaku mi tam len ine mamicky, ziadny odpornik...

14.01.2007 11:59

ivus80

Ahojte, Lubka - dieta vie samo, kedy mu pride ten cas a zacne sa pytat. Niektorym to trva dlhsie, inym kratsie. Svagrina silou mocou chcela, aby sa jej syn pytal pred druhym rokom, no on ked videl nocnik, tak chytal hysaky. Ani dokopy nepovedal nic. A ako mu presiel druhy rok - akoby utal - aj sa sam zacal pekne pytat na nocnik a rozrozpraval sa poriadne. Tak sa neboj, Petka to zvladne. Moj maly tiez este nie je uplne OK, co sa tyka pytania sa, este mu sem-tam ujde. A niekedy aj cez obedny spanok mu ujde. Ale ved do troch rokov ma este cas :D Oswa - ja osobne som pri malom pouzivala Aviril, ale zo zaciatku som mu len premastila prsteky, lebo tie mal velmi suche, az sa mu lupali. A neskor som len sem-tam ho jemne namastila. Ta chlorova voda je riadny bordel, moznoze aj z toho ma tu ekzemoznu plet a mozno prave z toho Avirilu. Ale na 99 % to ma vrodene po mne, ja som bola do troch rokov vyhadzana. Zatial koncim, ideme sa napapat.PA

14.01.2007 14:19

oswa

caute matriosky.. tak ako vikendujete? Ja som dnes nieco pozehlila,varenie (klasika) a rozhodla som sa uz poprat plienky, je ich teda habadej...ale bude sa to dobre zehlit Laughing UZ najvyssi cas chystat, lebo tolko veci, co mam prat a zehlit..kym to poschne...Keby bolo leto, je to raz-dva... Lusi..ako si vlastne na to prisla, ze mas nejake tazkosti?? Bolel ta mocovy alebo nieco pod.?Ze ta napadlo ist na vysetrenie...A drzim palceky..nejako to uz len dufam dotiahneme do zdarneho konca... ivus..ono asi fakt, ked netreba, najlepsie nic nepouzivat...ale ked babo potom tk nadhrne vonia..Skusim asi mliecko NIVEA (vraj je na tuto kozmetiku najmenej alergii, aj ekd aj tu su vynimky),alebo Bubchen,alebo si dam poradit v lekarni (aj ked aj tam niekedy nemusia byt znali veci Shocked ). A dobru chut (aj ked uz amte po), my sme este neobedovali, u mna je to teraz nacasovane, kazde 3 hodiny..Horor..Cklovek sa nemoze natlacit, ked chce.... Tak pekny zvysok nedele...Pa

14.01.2007 22:53

ivus80

Ahojte, Oswa - tak ak je ta odsavacka Baby Nova piestova - taka modra krabica, tak si ju kup, je celkom dobra. Mne sa celkom pacilo na nej aj to, ze som si s nou mohla nielen odsavat, ale aj odstriekavat priamo do zbernej nadobky spolu s piestom, t. j. ze to ako keby som odstriekavala do lievika a ono to islo rovno do zbernej flasky. Tie packove odsavacky asi taku moznost nemaju, tusim, ze maju lieviky tak viacej naklonene. Lusi - ja sama Ti mozem potvrdit, ze pravidelne odsavanie prospieva. Ja som si odsavala alebo odstriekavala (podla toho, ako to slo) po kazdom kojeni. Mliecko som zbierala za 12 hodin a po 12 hodinach som dala zamrazit. Vacsinou som ho potom vylievala - po troch mesiacoch, to uz nebolo mozne pouzit. Neskor som z toho malemu spravila instatnu kasu alebo dala do zemiacikov.Niekedy som priamo do zemiacikov odstriekala z prsnika. Odstriekavala som asi 4 - 5 mesiacov, potom uz maly hodne vypil, uz nebolo co odstriekavat. Teda niekedy, ked dlhsie nepil, tak sa mi mlieka nalialo hodne, tak som musela este odstriekat. A stalo sa mi parkrat, ze sa v noci nezobudil a ja som sa zobudila na to, ze mam tak tazke a naliate prsia, ze som sa nevladala otocit. Tak neostavalo nic ine, len vstat a aspon do polovice odstriekat. Cim viacej stimulujes bradavky - je jedno ci babo naprazdo saje - prve dva-tri dni alebo si odsavas, podporujes si tvorbu mlieka. A velmi dolezite je, aby si myslela pozitivne, ze budes mat mlieka dost a budes co najdlhsie kojit. Moja prva meta bola, aby som kojila viac ako tri tyzdne - to ma moja mama kojila. Potom viac ako tri mesiace - to kojila zase kamoska tak svoju prvu, potom 5,5 mesiaca - tak najdlhsie kojila moja mama a ked som stastlivo prekrocila odporucanych 6 mesiacov, tak som si povedala, ze urcite chcem kojit aspon do roka. Takto som samu seba povzbudzovala, aby som co najdlhsie mohla kojit. Podarilo sa mi to 16 mesiacov. Moja kamoska pri prvom to vzdala po troch mesiacoch, lebo mala laktacnu krizu a nemal jej kto poradit. Pri druhom som jej uz ja radila, lebo som uz v tom case vedela, ako na to. Druhe dieta kojila cez rok. Skoda, ze nikto neporadil mojej mame, ked som bola malinka, mozno by ma kojila dlhsie a nebola by som v detstve taka chorlava. Babulky, drzim vsetkym palce, aby sme kojili co najdlhsie!!!! Lusi - osobne by som si vsak elektricku nekupovala, sice setri cas a namahu, ale vraj aj viacej poskodzuje prsniky. Neviem o tom nic blizsie, ale tusim som nieco take citala. Ale poviem pravdu, ze som elektricku odsavacku ani nevidela, takze nemozem fundovane Ti poradit. Len som nieco take citala alebo pocula, fakt neviem. Skus sa este o tom informovat. Lusi - poradna gynekologa - dostanes sa k nej tak, ze bud das www.mamaaja.sk a napravo hore mas titulky - neviem presne poradie, ale tak nejako, ze Fotoalbumy, Diskusie (to su takym vacsim pismenom) a takym mensim pismenom Poradne, Burza. Tak kliknes na Poradne, otvori sa Ti jedna stranka - to je ta http://forum.mamaaja.sk, kde su poradne - myslim, ze prva je gynekologa, druha pediatra a tretia psychologa. Tak kliknes na poradnu gynekologa, tam je nove tema - na to klik a tam uz napises otazku. Zaregistrovana si mamaaja si, tak Ta to dalej pusti, je to skoro to iste, ako si pisala kedysi do fora apriloviek na mamaaja.sk. Dufam, ze si tomuto pochopila, nie je to nic tazke. A niekedy trva, kym doktor Zahumensky odpovie, niekedy Ti skor odpovedia mamicky, ale iba ako SS, lebo priamu odpoved na otazku da iba doktor. Oswa - v lekarni Ti niekedy mozu poradit jednu znacku, s ktorym dealerom maju oni zmluvu. Takze na to by som sa nespoliehala, ale radsej by som obehala viacere lekarne. Moj manzel je uz nervozny, uz chce ist na PC a ja idem zajtra vybavovat do mesta - urady a spol., samoska, ze aj obchody, tak idem spinkat aj ja. Pa

15.01.2007 08:23

katy22

dobre ranko prajem Oswa..este pocka, 340 sa mi zda dost a za tu cenu kupim aj tu. dakujem. este chcem ist pozret dnes poobede do jedneho obchodika do ilavy, tam mavakli celkom lacne spodne [pradlo/ Inak ja som utahana ako somar, celu noc som oberala jablka Rolling Eyes ale aspon mi k tomu svietilo slniecko. a v prestavkach som daco robila na PC. Proste romantika :D :D :D tak idem naozaj daco popracovat :D pekny den matrisoky

15.01.2007 16:09

oswa

Ahojte matriošky... Tak ako zacal tyzden? Ja som sa dnes prinutila poupratovat skrine, zacina ma chytat velke upratovanie Laughing POstupne sa chystam na cely bytik...manzel ma ale s malovanim kuchyne zrusil,ze to nebude schnut, tak to nechame na leto...Ostatne sme malovali pred 2 rokmi, ked sme sa stahovali, takze to je o.k..Vsetky chceme, aby dobci prisli do cisteho,nie?? Dufam,ze zajtra bude u diabetologicky o.k., inak ma supnu do nemocnice... Katty...a to,co som ti povedala, tych 340 Sk bola najlacnejsia v meste...Videla som aj za 580, ale to uz sa teda aj mne zdalo prehnane.... Tak sa mavajte pekne...

15.01.2007 17:32

katy22

oswa: Ahojte matriošky... Tak ako zacal tyzden? Ja som sa dnes prinutila poupratovat skrine, zacina ma chytat velke upratovanie Laughing POstupne sa chystam na cely bytik...manzel ma ale s malovanim kuchyne zrusil,ze to nebude schnut, tak to nechame na leto...Ostatne sme malovali pred 2 rokmi, ked sme sa stahovali, takze to je o.k..Vsetky chceme, aby dobci prisli do cisteho,nie?? Dufam,ze zajtra bude u diabetologicky o.k., inak ma supnu do nemocnice... Katty...a to,co som ti povedala, tych 340 Sk bola najlacnejsia v meste...Videla som aj za 580, ale to uz sa teda aj mne zdalo prehnane.... Tak sa mavajte pekne...
no ja som nasla za 150 a 160 Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing sice zrejme tureckej vyroby..ale na tych par mesiacov staci. ja som neskor pouzivala normalnu klasiku s kosticami bez vystuze

15.01.2007 20:03

ivus80

Ahojte, Oswa - nemalujte :D :D :D Ved za rok aj cosi zacne drobec behat, najde len kusticek ceruzky alebo pera a mas o moderne umenie postarane. A to nevravim o tom, ked zacnete s papkanim popucenej mrkvicky, ktora bude drobcovi tak chutit, ze ju dopraje aj stene. No a ako spravny vyskumnik bude chciet otestovat pevnost a tvrdost hraciek a ako sa to najlepsie testuje? No predsa hodom do steny. :D :D :D Manzel v lete opravil zopar flakov, co boli na stenach, sem-tam prebielil, okolo smetneho kosa a tadial, kde ma maly hracky a stolik. Na druhy den akurat maly v sebe objavil umelecke citenie a zistil, ze na cisto nabielenu stenu sa najlepsie pise voskovymi farbickami. A aby starkym nebolo luto, venoval im zopar umeleckych vytvorov aj na ich steny. Ti budu bielit asi az ked sa odstahujeme do noveho :D Ale pochvalim sa, to ma po mne. Nasi cely vecer, dlho do noci, tapetovali a rano som ich privitala s krasnym obrazom na novucickych tapetach :D :D :D Dnes som volala doktorke, glukozove testy mam v poriadku, tak som rada. Apropo, moje podprsenky na kojenie stali v roku 2004 - jedna 250 Sk a druha 260 Sk. Pa

15.01.2007 21:16

Janey

Ahojky Ivus to je pekné s tými dielami na stenách ... Ja som raz počula o jednej pani že ona si tam kdebolo takéto dielo na kresléne (na čmárané) pripevnila prázdny rám... vlastne to zarámovala práve tam kde to bolo a napísala k tomu dátum... A tak mala prehlad o tom ako jej dieťa rástlo a vyvíjalo sa. :D Som zvedavá na tu moju čo bude vymýšlať

15.01.2007 21:48

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš-s tým pýtaním máš určite pravdu.Snažím sa to neunáhliť.Lebo viem,že Peťulka je rozumná a ona sa sama najlepšie rozhodne,kedy čo chce.Vieš,mne dobre padne,keď sa možem poradiť s niekym,kto už má skúsenosti.Zatial fungujeme tak,že je dávam na nočník minimálne 4 krát za deň.Vždy sa jej podarí vycikať,niekedy viac inokedy menej,ale lepšie ako vobec.Asi prišla na to,že je to lepšie.Vždy ju pochválim a vybozkávam.Páči sa jej to.Možno aj preto tak robí.Ktovie.V každom prípade ďakujem za radu.Ivuš,tvoj malý po tebe teda asi naozaj zdedil umelecké sklony.To musíte mať radosť z jeho výtvorov,že? Oswa-to som fakt netušila,že tie kojenecké podprdy išli tak hore s cenou.Lebo ja som si tam kupovala 2roky dozadu a stáli asi 250korún.Nuž,ceny sa menia.Ale tie ceny,o ktorých si písala,to je ozaj vela.To upratovanie ťa teda ozaj riadne chytilo.Aspoň viem,že nie som sama,čo tak upratujem.S tým malovaním by som počkala.My máme šťastie,že sme malovali minulý rok,keď sme sa sem nasťahovali.Ďalšie malovanie bude až keď deti trošku podrastú.Zatial sa teším,ako budú steny od pasteliek. Lusi-Ivuš má pravdu s tým odsávaním a dlžkou kojenia.Ja som si na začiatku mlieko tiež buď odsávala alebo odstriekavala a kojila som 18 mesiacov.Všetci sa mi čudovali,že tak dlho kojím.Že také útle žieňa a ešte kojí a pod.Je to fakt super.Som sama so sebou spokojná,že sa mi darilo tak dlho a dúfam,že aj teraz budem mať také šťastie. My nemáme asi nič nové.Včera išla domov švagrinka,bola u nás od piatka večera do včera poobede.V sobotu prišiel aj jej priatel.Aspoň tu bolo veselšie a oni sa tiež odreagovali.Bez nich tu ostalo tak prázdno.Aj mi bolo smutno.Vidíme sa asi raz za mesiac,tak sa na seba vždy tešíme.A švagrinka je rada vždy,keď može vypadnúť z domu.Aspoň nemusí znášať opilecké výčiny svojho otca,mojho svokra.Veď jej aj chcel zakázať,aby išla k nám,ale nedala sa a povedala mu,že také niečo jej zakazovať nebude a hotovo.Manželík povedal,že najbližšie mu toto ešte vytmaví.To som zvedavá,lebo on je strašne mäkký na to,aby si otvoril hubu.Takže tak.Inak je to u nás celkom v pohode.Bambulka nám robí jednu radosť za druhou,tak nám spestruje a robí náladu každý deň. Ozaj baby,akú značku plienok kúpite drobcom,ak sa smiem spýtať?Keď sa naša narodila,tak sme mali Huggies newbor.Malej sa na riťke nič nevyhádzalo,tak sme boli spokojní.Žiadna iná značka vtedy malej riťke nevyhovela. Majte sa dobre,nech sa darí. Laughing