1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

04.01.2007 21:14

Ľubica Krištofová

Ahojte kočky, tak my sme mali zas v pohode deň.Boli sme sa aj prejsť.Tatino má volno,tak sme šli všetci traja.Malá bola rozdriemaná,tak sme ju dali do kočiara a štartovalo sa.Nakoniec zaspávala až keď sme prichádzali domov.Kúpili sme si obliečky také pekné farebné a bambulke krásny hrubý svetrík na zimu.Využije ho aj na jar keď sa oteplí a nebude sa ešte dať byť bez vetrovky.Tak sa jej páči,že ho ani nechcela dať z ruky.A pre malého som objavila také krásne chutné ponožtičky,tak som neodolala.A museli sme dokúpiť ovocie,lebo bez neho ja teraz ani nedokážem fungovať.Takže taká fajna prechádzka spojená s menším nákupom.Kočiar už nemožem tlačiť,lebo drobcovi sa to volako nepáči a príde mi potom tak všelijako len nie dobre. Ivuš,tak pre nás to je ozaj staršia mamina,keď je o tolko od nás staršia.Ja mám teraz 24rokov.Keď som bola v nemocnici,aby sa malá narodila,tak ešte s bruškom ma dali na izbu k jednej tehotnej v piatom mesiaci,ktorej museli vybrať slepák.Skamarátili sme sa a ona chcela,aby som jej tykala.Keď padla reč na vek,tak ja som jej tipla tak 25,najviac 28rokov.Predstav si,že mala 38rokov a čakala prvé bábo.No pekne ma prekvapila a bolo mi aj trápne jej tykať.Ale bola zlatá.Keď už je reč o veku.Takto nie si odo mňa o vela staršia.Vlastne ty si rodila prvýkrát vo veku,aký mám ja teraz.Ja by tiež rada aj tretie bábo,ale moj manželik povedal,že už stačí.Veď uvidíme.Ale toto tehu mi dáva dosť zabrať,tak neviem či by som ešte chcela byť tehotná,aj keď je to fajn zážitok. Ozaj,si spomínala tú antikolikovú flašu.Nie je nakoniec taká,akosi si ju predstavovala?Ja som nedávno dostala Avent flašky.Sú dve v balení každá 125ml.S touto značkou flašiek nemám skúsenosti,tak som zvedavá.A ja som sa tiež prihlásila na Nivea baby a posielajú mi maily.Celkom fajn.Dozviem sa aj to,čo som predtým nevedela.Aj ich kozmetika je dobrá. Katy,ja viem,že ešte nemusíš byť hrdinka,keď si vieš o chorobe aj zavtipkovať.Neviem,ako ty,ale ja v tehotenstve každú chorobu znášam ťažšie,ako keď nie som tehotná.Našťastie ja nemám až také problémy ako ty.Ale s humorom ide všetko lahšie.Držím palce,aby to už prešlo a bolo dobre.Niekedy aj ten plač pomože.Hlavne že sa ulaví. Janey,ja sa chystám chodiť na predporodný kurz.Pri malej som nechodila,lebo bolo isté,že pojde cisárom.Teraz by som chcela ísť.Baby,čo u nás na to chodili,mi odporúčaju tam ísť.Tak uvidím,ako sa podarí.Budem sa snažiť si to tak zariadiť,aby som mohla ísť. Ináč ja som tiež pribrala 9kg.Je to fuška,niesť takú váhu.Obvod bruška som si radšej nemerala.Povodný obvod pása bol okolo 73cm,nedávno pri meraní 91cm.Teraz neviem,kolko to je.A ešte niečo.Ja si vobec nemyslím,že je šialené ísť do prírody s aj s bábom a ešte keď je zladené s prírodou.Náhodou je to paráda. Ivuš má pravdu,že pri starostlivosti o malé je najlepší materský inštinkt.S tým sa nedá nič pokaziť.Tiež som sa bála prvého kúpania a nakoniec ma chválili,ako som to dobre zvládla.Všetko ide lepšie,keď zahodíme strach. Oswa,veru je krajší ručne uštrikovaný svetrík,ako kúpený.Aj tona bábatku krajšie ukáže.Tak kamošky sa možu predbiehať,ktorej sa podarí krajšie dielo.Tie poštolky som tiež kupovala v detskej móde.Aj bavlnené plienky,osušky,perinku do kočiara,do postielky,atď.A som spokojná.Tiež neznášam prehnane zvedavých ludí.Vždy sa nájdu a chceli by len obkukávať a komentovať.Tá suseda si mala zahryznúť do jazyka. Takto by na dnes stačilo.Zase som toho napísala až až.Majte sa dobre kinderka :D

04.01.2007 21:17

Ľubica Krištofová

Ahojte kočky, tak my sme mali zas v pohode deň.Boli sme sa aj prejsť.Tatino má volno,tak sme šli všetci traja.Malá bola rozdriemaná,tak sme ju dali do kočiara a štartovalo sa.Nakoniec zaspávala až keď sme prichádzali domov.Kúpili sme si obliečky také pekné farebné a bambulke krásny hrubý svetrík na zimu.Využije ho aj na jar keď sa oteplí a nebude sa ešte dať byť bez vetrovky.Tak sa jej páči,že ho ani nechcela dať z ruky.A pre malého som objavila také krásne chutné ponožtičky,tak som neodolala.A museli sme dokúpiť ovocie,lebo bez neho ja teraz ani nedokážem fungovať.Takže taká fajna prechádzka spojená s menším nákupom.Kočiar už nemožem tlačiť,lebo drobcovi sa to volako nepáči a príde mi potom tak všelijako len nie dobre. Ivuš,tak pre nás to je ozaj staršia mamina,keď je o tolko od nás staršia.Ja mám teraz 24rokov.Keď som bola v nemocnici,aby sa malá narodila,tak ešte s bruškom ma dali na izbu k jednej tehotnej v piatom mesiaci,ktorej museli vybrať slepák.Skamarátili sme sa a ona chcela,aby som jej tykala.Keď padla reč na vek,tak ja som jej tipla tak 25,najviac 28rokov.Predstav si,že mala 38rokov a čakala prvé bábo.No pekne ma prekvapila a bolo mi aj trápne jej tykať.Ale bola zlatá.Keď už je reč o veku.Takto nie si odo mňa o vela staršia.Vlastne ty si rodila prvýkrát vo veku,aký mám ja teraz.Ja by tiež rada aj tretie bábo,ale moj manželik povedal,že už stačí.Veď uvidíme.Ale toto tehu mi dáva dosť zabrať,tak neviem či by som ešte chcela byť tehotná,aj keď je to fajn zážitok. Ozaj,si spomínala tú antikolikovú flašu.Nie je nakoniec taká,akosi si ju predstavovala?Ja som nedávno dostala Avent flašky.Sú dve v balení každá 125ml.S touto značkou flašiek nemám skúsenosti,tak som zvedavá.A ja som sa tiež prihlásila na Nivea baby a posielajú mi maily.Celkom fajn.Dozviem sa aj to,čo som predtým nevedela.Aj ich kozmetika je dobrá. Katy,ja viem,že ešte nemusíš byť hrdinka,keď si vieš o chorobe aj zavtipkovať.Neviem,ako ty,ale ja v tehotenstve každú chorobu znášam ťažšie,ako keď nie som tehotná.Našťastie ja nemám až také problémy ako ty.Ale s humorom ide všetko lahšie.Držím palce,aby to už prešlo a bolo dobre.Niekedy aj ten plač pomože.Hlavne že sa ulaví. Janey,ja sa chystám chodiť na predporodný kurz.Pri malej som nechodila,lebo bolo isté,že pojde cisárom.Teraz by som chcela ísť.Baby,čo u nás na to chodili,mi odporúčaju tam ísť.Tak uvidím,ako sa podarí.Budem sa snažiť si to tak zariadiť,aby som mohla ísť. Ináč ja som tiež pribrala 9kg.Je to fuška,niesť takú váhu.Obvod bruška som si radšej nemerala.Povodný obvod pása bol okolo 73cm,nedávno pri meraní 91cm.Teraz neviem,kolko to je.A ešte niečo.Ja si vobec nemyslím,že je šialené ísť do prírody s aj s bábom a ešte keď je zladené s prírodou.Náhodou je to paráda. Ivuš má pravdu,že pri starostlivosti o malé je najlepší materský inštinkt.S tým sa nedá nič pokaziť.Tiež som sa bála prvého kúpania a nakoniec ma chválili,ako som to dobre zvládla.Všetko ide lepšie,keď zahodíme strach. Oswa,veru je krajší ručne uštrikovaný svetrík,ako kúpený.Aj tona bábatku krajšie ukáže.Tak kamošky sa možu predbiehať,ktorej sa podarí krajšie dielo.Tie poštolky som tiež kupovala v detskej móde.Aj bavlnené plienky,osušky,perinku do kočiara,do postielky,atď.A som spokojná.Tiež neznášam prehnane zvedavých ludí.Vždy sa nájdu a chceli by len obkukávať a komentovať.Tá suseda si mala zahryznúť do jazyka. Takto by na dnes stačilo.Zase som toho napísala až až.Majte sa dobre kinderka :D

04.01.2007 22:38

ivus80

Ahojte, Oswa - aj ja "milujem" moc zvedavych ludi, co sa Ti sparaju doslova v intimnostiach. Fuj, ze sa nehanbia. A ked Ti do kocika vopchaju hlavu a na to male stvorenicko spustia same tutuli mutuli a podobne veci. Ja sa rada pochvalim, aj rada pozriem druhemu do kocika, no vzdy sa slusne opytam a nesnazim sa nasilu ho odokryvat a nebodaj ho este chytat hoc aj po rucickach. A ked Ti niekto povie, ze: Jeeezis, ...., tak mu odpovedz v style: "takto na verejnosti ma radsej volaj/te (povies svoje meno)". Zarucene to cloveka odpise. Lubka - ja tiez toto tehotenstvo znasam horsie ako prve a veru o tretom babu rozmyslam a obavam sa, ze ci a ako zvladnem dalsie tehu, no verim, ze ak sa rozhodnem pre tretie, alebo sa jednoducho pritrafi :D , tak uz mi nic ine neostane, len zase 9 mesiacov robit vsetko preto, aby babo bolo zdravucke a OK. Ideme uz spinkat, tak sa majte krasne. Pa

04.01.2007 22:45

Zzuzi

ahojte :D Juj vy ste sa rozpísali, ani to nemôzem všetko pozorne čítať, lebo mi je potom zle Rolling Eyes Asi od očí. - nie, nemám problém s únikom moču, ja som stále bola náchylná na prechladnutie mozno preto mam tie zápaly. Ale zápaly sú spôsobené bakteriami. Tie sa tam dostanú z konečníka alebo pri gyn. problémoch. Aj ked neviem ako, neviem kto tak dodrziava hygienu ako ja - no mozno som sa velmi rozmaznala. Ziadny recykl. toaletný papier, uzívam niekolko uterákov určených na určité časti tela a .... mozno sa niekomu bude zdať ze to prehanam, ale uz neviem, ako mam vylúčit mozné pričiny. A este k tej Urologike - tym tabletám. Prečítala si si leták? sú vhodné pre tehulky??? Ja viem ze sa smie len Urinal, tak si to pre istotu over. Niektora písala ze zle spáva. Ja sa ani nepamätam, kedy som sa poriadne vyspala Rolling Eyes Tazko zaspavam, lebo maličký si práve vtedy nacvičuje kotrmelce. Laughing Niekedy sa len tak 2 hodiny prehadzujem. A ked uz mi je fajn, tak mi začne trpnuť pod v okoli hrudnej kosti a musím sa otočit. A to zobudím moje šidielko a zase to isté. A ked uz zaspím, tak ma zabudí pocit, ze je čas sa isť vyčúrať. Najlepsie sa mi spí ráno a preto vstávam o 11,00 Embarassed Laughing Ženičky, este som vam chcela niečo povedať: Je strasne fajn, ze existuje toto forum. Castokrat mam problem alebo dilemu a vasimi radami mi velmi pomôzete a upokojíte. Nikto v okolí mi nevie v určitých veciach poradiť a je super, ze ste tu vy Laughing Ja sa celý zivot niečoho bojím, proste som mala také detstvo a ten strach mi ostal. Vy mi velmi pomahate a za to vam velmi :D

05.01.2007 14:48

Janey

:D

05.01.2007 14:51

Janey

Jeeej konečne sa mi sem podarilo vložiť ticker . Ja som tak rada. Ako málo stačí k detskej radostí však. :D :D :D

05.01.2007 15:31

katy22

Janey, :D :D :D :D sikulka si

05.01.2007 17:42

vivien

Ahojte, tak mne asi ten bioparox zabera, citim sa uz lepsie... Co sa vahy tyka, ja mam 10 kg navyse Embarassed , mam 61 kg, pred otehotnenim som mala 51, a ked priberiem do porodu nejakych 8 kg, tak budem mat tolko ako manzelik Embarassed Posielam vam fotku bruska, ale prepacte mi tie zafulane teplaky, to sme akurat piekli vianocne kolaciky...

05.01.2007 18:21

ivus80

Ahoj, dnes som bola na kontrole na urologii, nastastie je vsetko v poriadku. Sestricka bola velmi mila, prekecali sme spolu tristvrte hodiny, kym doktor vybavoval najprv jedneho pacienta a potom tam mal volakeho lekara. Rozpravali sme sa, ako keby sme sa poznali od narodenia. Velmi zlata. Aj doktor bol zlaty, porozpraval mi, urobil sono, dokonca mi aj na monitore ukazal srdiecko, chrbticu a stehennu kost. Ukazal aj hlavicku, povedal, ze uz je maly otoceny hlavickou dole. Tak neviem, ci sa este moze otocit alebo uz bude do konca tehu takto dole hlavickou. Zda sa mi to skoro, aby bol uz natrvalo otoceny, uvidime. Bola by som ale rada, keby uz tak bol az do porodu. Dnes som citala v Mama a ja clanok o tom, zevraj chlapci potrebuju viacej stravy, t. j. ze mamicka viacej papa. Prvomamicky sa mi k tomu asi nevyjadrite, ale Vy, druho a tretomaminy - co mi na to poviete? Ak mam porovnat moje prve tehu a toto, tak viditelne menej jem aj celkovo inak vyzeram aj mam inu postavu ako pri prvom. Tak fakt neviem, ci to bude ozaj chlapec alebo zeby dievka Confused: :D Ale je to urcite jedno, len nech je zdravucke. Zzuzi - aj ja mam svoje uteraciky, ktore pouzivam len na jaskynku. Sestra mi kupila tu Urologicu a povedala, ze sa pytala, ze to smiem. Samoska, precitala som si letak, nic take tam nepisu, co by som nemohla a konkretne, zeby sa v tehu nesmel. Doberiem len balenie a viac nebude treba. Pevne verim!!!!!!!! Bambulky - ja teda vobec nemozem vecer zaspat. Ale nie preto, zeby drobec tancoval, ale jednoducho sa mi nechce. Viem, ze nesmiem ponocovat, ale niekedy sa do postele jednoducho nedonutim ist skor ako o pol noci az jednej hodine. Poobede si s malym pospim aj zo dve hodiny, tak mozno preto som vecer taka cula. Ale je to len posledny tyzden. Asi zacnem skor vstavat a cez obed budem menej spavat. Ved ani telku nepozeram, len sem-tam som na nete. Zzuzi - aj ja som velmi rada, ze existuje taketo forum. Je to vyborna vec, lebo skutocne niektore veci sa lahsie riesia s ludmi, ktorych poznas len cez net, mozes im povedat vsetko, co Ta trapi. Nie vzdy sa da rozpravat sa s ludmi priamo. No a samozrejme, ziskas vela novych informacii a aj kamosiek. Dnes som konecne donutila manzela, nech sa mi pozrie na kocik, co je po malom, zda sa, ze tie kolieska sa daju opravit. Ale aj tak na zimu treba novy sportovy, lebo ten, co sme mali pri malom, ten je v zufalom stave. Na vyhodenie. A moj manzel to nevie pochopit, jeduje sa, ze sa chcem vystatovat, ze budem mat novy kocik :D :D :D Tak som mu povedala, ze stale by chcel nove nastroje - vrtacku, hoblovacku, frezu a pod., ze preco si nekupi na inzerat take starsie, desatrocne pouzivane :D :D :D Tak stichol :D :D :D A este som mu povedala, ze ho s tym starym kocom (je po troch detoch) poslem v najvacsej zimnej kase na namestie a spat (spolu cca 4 - 5 km) a ze potom sam pobezi do najblizsieho obchodu kupit novy kocik :D . Ti chlapi su niekedy hrozne neprakticki. Ale staci im jedna skusenost a menia nazor. Nasa znama spomina, ze ked mala male deti - dve posebe po roku a bola chora, musela lezat, tak plienky musel oprat jej manzel - bolo to v roku 1985 a oni nemali automaticku pracku, takze musel plienky vyvarit, vyplakat vo viacerych vodach. Spravil toto vsetko dvarazy a hned utekal kupit automaticku pracku. Dovtedy o nej nechcel ani pocut. :D Akurat mi kamoska pisala, ze je s malou dcerkou (1 rok) v nemocnici v stacionari na infuziach - mala jej uz druhy den vracia, ma vysoke horucky. Ja som si to prezila na konci juna s Ondrikom. Baby, ked dieta vracia viac ako tri razy, okamzite treba ist na pohotovost, lebo by si mohlo vazne poskodit tu zaklapku, co je nad zaludkom, lebo pri kazdom vracani sa vyvracia smerom nahor a dietatu moze tak ostat a to sa potom riesi operativne. Tak pa, idem jej odpisat volaco povzbudzujuce. Pa

05.01.2007 19:28

Janey

:D Katy, Dakujem. Vivien máš pekné bruško, musím už odfotit to svoje a ukázať vám ho. Ivus : S tým kočíkom si to dobre vymyslela na manžela. Držím ti palce. Máš uplnu pravdu s tými vrtačkami a bruskami a tak. Len nech si to vyskuša presne to čo si povedala. Našťastie moj drahý sa vytešuje z toho kupovať malej veci a skor nepríma tie čo sme dostali ak teda su už viac obnosené. A k tomu papaniu. Mne povedali že budem mať dievčatko a jem stráááášne vela.... neviem si ani predstaviť kolko bysom too zjedla keby to bol chlapček. Ja som počula že dievčatko berie mame krásu, a chlapček pridáva, ale ani to nevie či je pravda lebo ja som asi stále rovnaká. :D lentrošku vačšia. A ešte tie čo ste radi spávali na brušku a teraz sa nedá.... vyskušali ste dať si medzi nohy vankuš? Tak že jednu nohu na ktorej bude vačšina váhy je vystretá, a druhá je mierne pokrčená a vyložená na vankuši a tak sa dá spať mierne na brušku ale to sa dobre loží do toho vankuša a netlačíme na babulko. Mne sa tak celkom dobre spí. Ja som začala večer pociťovať zase pálenie záhy a mám asi aj reflux, ak sa to teda tak volá ked sa mi potrava vracia bleee. ale vždy len tak ku korenu jazyka. A aj mierne unik moču. Ale to všetko mi príde ako uplne bezvýznamná vec oproti tomu čo trápi niektoré z vás...

05.01.2007 20:38

oswa

ahojte tehulky....ZAujimalo by ma..ci sa chystate pouzivat prebalovaci pult? Ja stale vaham,jedni povedia,ze zbytocna vec, druhy na to,ze super vec,nemam vahat..Co vy?? A co hovorite na vankus na kojenie?? Vraj vela chyb ,co sa tyka dojcenia, vznika hlavne koli zlej, nepohodlnnej polohe...Tak som rozmyslala nad vankusom,je sice trochu drahy, ale podla mna ho potom vyuzijem aj pri prckovi..ma s nim niektora skusenosti?? Inak v novom cisle Mama a ja (ivus ho tu spominala),ze aj dobry clanok a dojceni.Ako odstriekavat mlieko, uskladnovat atd...Taksi ho kupte..Ja som si casacik aj predplatila... Lubka..kde sa u nas chodi na ten kurz? Viem,ze kamoska,co pred 2 rokmi rodila,chodila tusim do nemocnice (???),nie som si ista..teraz je to kde?? Mozno sa tam aj stretneme..nebola by to sranda?? A peknucke deky do kcika maju oproti Makyte v tom novom detskom, spanielske deky tam predava za 650 Sk(!!!), v PD icj maju okolo 1000 Sk, tak , ked budeme isto vediet,ze je to chlapec, si ju tam pojdem zajednat a maju tam aj pekne lacne bavlnene obliecky na paplonik a vankusik za 249 Sk..Celkom rozumne ceny... Ivus..no to mas pravdu.. a uple ma az dviha, ked stretnem "znamych", ktorych vidim traz za 1/2 roka a oni si pokladaju za povinnost mi pohladkat brusko...Velkovo neznasam,ak ma "ohmatavaju) cudzi ludia (po pleciach a pod..) a teraz duplom..NO ale co uz...Moj je co sa tyka veci taky,ze aj veci,co som mala po znamych, tak stacil maly fliacik, hned som ho musela vyhodit,ani na spanie nedovoli... Rolling Eyes Proste to byde pysny tato..Ze on sa za prcka hanbit nebude..Tak som si povedala,ze preco nie..Ma pravdu..nefajcime,nepijeme..tak doprajeme nasemu pokladiku janey..ja s tym vankusom spavam uz vyse mesiaca...a to som spavala predtym na chrbte a aj teraz sa mui najlepsie spi an chrbte..ALe ked menim polohu, lebo potom am uz velmi krize bolia, tak pod paplonom mam taky tvrdsi vankus a je to super... Zzuzi..ja mam presne to iste..Malicky je cely den v klude, len sem-tam kop, az sa niekedy obavam,ze je tak ticho..Ale pride cca 22 hod a zacne toco a to vydrzi aj 1-2 hodiny, prevracat, kopat..Vcera bola parada, moj manzel mi spal na ruke pri telke s rukou na brusku a maly kopal o stosest,ale drahy sa nedal vyrusit...a posledne 2 noci spavam tak,ze som patkrat za noc hore..nenuti ma chodit cikat,ale ked uz som hore, tak idem...ZA to cez den som ako dostihova kobyla...nikedy ma az ten mechur boli, pridem na wecko a len CVRK...Zzuzi..a vazne nemas za co..Ja som tiez rada,ze si tu takto tukame...MOzno keby sme inemu hovorili o nasich "problemoch", tak kuka ako vyorana mys, ale my vieme, o com tocime..Takze je to fajn...Aj moj drahy sa divi, co tu mzoem tolko vypisovat... Laughing Vivien..tak to ten tvoj manzelim je len taky chrustik Razz Ten moj vazi 77 kg, ja amm este nastastie o 11 kg menej..A hadam ho uz nedobehnem Embarassed Laughing A brusko je super..Musim uz aj ja toho mojho dokopa, nech sem nieco svacne z tych vianocnych fotiek... tak sa navajte a pekny vikendik zelam...

05.01.2007 21:21

Janey

Ahojky, Oswa moj drahý chce kúpiť prebalovací pult a aj ja ho chcem používať ale taký širší a s vyvýšenými okrajmi. A hlavne aby mal šuflíky, lebo si tam chcem naukladať malej veci čo budem porebovať. Plienky a kozmetiku no ved vieš také vecičky. Takže ja si ho určite zaobstarám, jeden máme aj vybratý v kike. No a ten vankuš na kojenie videla som ho v obchode a velmi sa mi páčil. Stál asi 700.- SK Ale ja som si povedala že si ho skusim ušiť, šijem iba rok takže nie som žiadna krajčírka ale za pokusto stálo. Ved je to len U čko. No a kupila som si iba výplň a vrchnu látku takže material ma vyšiel asi len na 150.- spodnu latku som dala plachtu taku klasicku a to som celé zašila, a na tu vrchnu latku som dala zips aby som to mohla prať. Tak už to máš aj s návodom xixi :D Ja sa už tiež neviem dočkať kedy mi príde ten časopis, mám ho tiež predplatený.

06.01.2007 11:24

oswa

ahojte tehulky... janey..v kike? a co stoji pult ak sa mozem opytat? Ja by som tiez rada taky, kde je vanicka, polcky na plienky a kozmetiku, nech to mam v noci po ruke a nemusim sa zohynat stale na posteli. A kde si videla ten vankus za 7010, Ja som zatial videla lôen vsetky nad 1000 Sk!!! A mne casaick prisiel uz tento tyzden...Aj som uz zaplatiloa sek...

06.01.2007 14:36

Janey

Ahojky, Oswa aj ten vankuš som videla v kike a aj prebalovací pult. Tie vankuše tam maju rozne, ale určite aj pod 1000.- No a ten prebalovací pult ja napr. nechcem s vaničkou lebo maju aj také, a zdá sa mi to nepraktické ked je tá vanička v tom zabudovaná. lebo ked bábo okupeš tak si ho musíš chyťiť do jednej ruky aby si mohla sklopiť prebalovaci čast a až tak si babo možeš položiť. Maju ale aj také čo je vanička vedla toho ale mne sa také velmi nepáčia. A ten čo mám vyhliadnutý tak ten stojí okolo 5 - 6000.- Dosť sa podobá rozmerovo na tie čo mávaju v čakárniach u deckých lekarov. Ale samozrejme že krajší. Skus sa pozrieť na tieto stránky možno si tam niečo nájdeš, a zatial sa mi skoro všetko zdá byť cez internet lacnejšie než to maju v obchodoch. www.babetkovo.sk , www.minibazar.sk - tam je viacej stránok s obchodmi a bazármi a tak. a ešte www.predeti.sk

06.01.2007 15:10

Zzuzi

O ten vankúš mám zaujem aj ja :D Dačo som nasla, kuknite: http://www.babymarket.sk/index.php?page=product&cat=109 http://www.predeti.sk/?idmenu=347

06.01.2007 16:04

ivus80

Ahojte, mám zaujímavú novinku Razz Môj kamarát voľáko vyratáva podľa mesiaca a podľa menštruačného cyklu, že čo sa podarilo splodiť. Tak podľa neho je môj Sebko Adrianka :D :D :D Poviem pravdu, neverim takymto reciam, aj ked este dalsie dve indicie smeruju ma k tomu, ze by to predsa mohla byt dievka - otehotnela som pred ovulaciou, co je vraj vacsia sanca mat dievca. Prvého sme si spravili urcite po ovulacii. No a druha indicia - to co som vam pisala z toho mama a ja - teda ze ovela menej jem ako pri prvom. No ale samozrejme to su vsetko dohady, ved uz len nejakych 15 tyzdnov a na vlastne oci sa presvedcim, kto mal pravdu :D Janey - Tvoj muz sa da povazovat za zakonom chraneny druh. Mojmu sa totiz zda vela penazi, ked treba kupit cosi nove pre dieta ale aj pre mna. Ked mu poviem, ze treba malemu napr. bundu alebo topanky, vzdy sa spyta, ze ci to nema Jara (jeho sestra, ma jedno starsie dieta a jedno mladsie ako ja). Ja samoska nepohrdnem darovanymi alebo pozicanymi vecami, vsak od svagrinej mal 85 % vybavicky do pol roka. Ale su veci, ktore sa jednoducho nedaju poziciavat a zvlast, ak ma este mensie dieta. Na druhej strane mi zase vycita, ze nech si kupim sexi rifle, tricka a pod., ze nech nevyzeram tak konzervativne. Ja mu poviem daj mi dva litre a cosi si na seba kupim. A to pojdem len do cinskych obchodov :D Tak uz je ticho. Ale minuly rok som potrebovala malemu bundicku, no velmi som chcela overal, ale islo hlavne o cenu. Normalne bol so mnou a sam od seba prisiel na to, ze overal je fakt vyhodnejsi ako bundicka. A uz muzovi ani nevravim, ze cosi idem kupovat, len mu to ukazem, ze som kupila. Akosi tomu nerozumie, tymto veciam zenskym praktickym, ale nove naradie a auto by si kupoval vari kazdy den :D Proste a jednoducho - chlap. Nic viac k tomu dodat :D Ale vlastne ano - minule zapotil, ze nechce, aby som kupovala tolko veci, ze to potom musim pravat a zehlit a ze mam s tym vela roboty. Esteze je s nim sranda. :D :D :D A co sa tyka krasy v tehu - tak ja neviem, pri malom mi tvrdili, ze mi to prospieva, hoci som bola riadna buchta - z 58 kg na 80 kg postupne, zevraj som mala dvakrat vacsiu tvar, zadok a celkovo som bola hodny kus baby. Teraz som sa nezmenila, ba trosku zistujem, ze mam akosi horsiu plet, ale zase vlasy mi drzia aj tyzden, co v mojom pripade je uspech nad uspechy. Ja som si musela umyvat vlasy kazdy druhy az treti den. Janey - tak nejako, ako si to opisala, spavam ja. Oswa - nebudem pouzivat prebalovaci pult, uz som sa rozhodla. Nekupuj ho hned, sama na to prides, ci ho potrebujes alebo Ti vystaci aj manzelska postel alebo gauc alebo ja som u svokry prebalovala aj na zemi na deke. Co sa tyka kojenia, tak ja som mala super polohu, ze som lezala na boku, maly mal cicku v ustach. On papkal a ja som popri tom napr. citala, lustila krizovky alebo len tak sledovala telku. A ked som bola nutena kojit posediacky - u svokry alebo u doktorky, alebo ked som mala navstevu, tak som si nasla polohu, ze mi to celkom vyhovovalo - jednu noho som si dala na mensiu stolicku, taku malu detsku a slo to celkom OK. Ani ten vankus uz nejdem kupovat, ved som si polohu na spanie nasla a verim, ze aj kojacia poloha bude fungovat pri tomto druhom. Oswa - ja som prvykrat pohladila tehotenske brusko, az ked som bola ja sama tehotna. Ani predtym ani potom som nikomu brusko nehladkala. Moja kamoska je cela hotova, ked mi moze pohladit brusko, dokonca, ked som bola pozriet partiu na tabore, tak boli vsetky baby nadsene z bruska, na bruchu som mala asi 10 ruk a kazda len cakala, kedy sa maly zavrti. Ked sa zavrtil - tie piskoty ste mali pocut. No proste sranda. Moj maly je chory, zobudil sa so skaredym kaslom, aj teplotu ma zvysenu, tak si ho idem popestovat. Pa

06.01.2007 16:23

katy22

caute matriosky Very Happy ja sa konecne citim ako tak k svetu - myslim zdravotne inak mam plet vyhadzanu viac ako moja pubertalna dcera a na pere herpes, proste krasavica k pohledani Cool Laughing Laughing ja som mala v tom baliku veci aj vankus na kojenie, taky ako opisuju na tom babymarkete, plneny gulickami. je dost naplneny, tak premyslam, ci "neodpustim" z tych guliciek. no a prebalovaci pult budem mat taky s troma suflikmi aj s vanou. ja uz teraz trpim na krize, aj ked som nebola tehotna. aj pri maldsej som mala a bolo to super. ale vec kazdej z nas Wink mna dnes sestra vyhecovala, tak som si poroztahovala vsetky vecicky v spalni na postel, ze vytriedim podla druhu a velkosti. no...snad si budeme mat vecer kde lahnut Very Happy

06.01.2007 20:00

vivien

Ahojte matriosky :D Ivus a nemhol by ten tvoj kamos vyrat aj mne? Tak dnes sme boli na pohotovosti s Adamkom, mame kiahne Crying or Very sad , zatial to znasa celkom ok, este nieje velmi vysipany ma asi 10 vyraziek, zatial ani neteplotuje, dufam, ze to prejde takto do konca... Ja mam strach o drobceka v brusku, aj ked vravia, ze sa nemam coho bat, kedze som kiahne prekonala, ale aj tak...

06.01.2007 20:24

Ľubica Krištofová

Ahojte Vivien,pekné bruško. Ivuš,tiež som čítala ten článok.U mňa to fakt platí.Pri malej som síce tiež vela jedávala,ale nie až tolko čo zjem teraz.Niekedy si aj hovorím,že by som sa aj mohla trošku krotiť.Ale žalúdok a hlavne drobec,si rozkáže inak.Keď sa narodia naše drobčence,budeme mocť povedať,či je ten článok pravdivý.Tiež mi je v podstate jedno,čo to bude.Aj keby to bolo nakoniec dievčatko,hlavne nech je zdravé.Podla mňa to však bude naozaj chlapec.Na sone to bolo parádne vidieť a nedalo sa to pomýliť s pupočnou šnúrou.To by musela byť kratulinká ako pipik. S tým spaním sme na tom rovnako.A to si poobede pospím len málokedy.Večer sa mi nechce spať.Keď lahnem do postele,tak buď čumím do blba,alebo si aspoň čítam,kým sa mi nezačne driemať.Ráno sa mi spí najlepšie,tak si pospím aj do deviatej.Veď zanedlho také vyspávanie nadobro skončí,tak si to ešte užijem. No a chlapi,tak s nimi sa dohodnúť na niečom takom,ako je obstarávanie spomínaných vecí,tak to je horor.Moj manželik je ešte k tomu baran a niekedy to na jeho povahe fakt videť. Janey,ten vankúšik pri spaní je dobrý nápad.Ja som predtým spávala na bruchu a bola som nešťastná,že už nemožem.Tak som vyskúšala tú fintu a paráda.Tiež mám so záhou riadne problémy.Minule som sa na to v noci zobudila,jak ma to príšerne pálilo.Aj pri malej som mala podobné problémy,ale nie až tak.Teraz sa to niekedy nedá vydržať.Čítala som že treba obmedziť kofein,čokoládu,aspoň 2hodiny po jedle sa nepredkláňať a neležať.Nechcela som tomu moc veriť,ale na mňa to vačšinou ozaj platí.Tak vyskúšaj,možno to pomože aj tebe. Oswa,na ten kurz sa asi ešte stále chodí do nemocnice.Tiež neviem presne.Ja idem na poradňu až26.,potom aj na sono,tak sa na to chcem opýtať.Ak sa mi podarí,rada by som šla.Bola by sranda,keby sme sa tam stretli.Ten obchodík,čo spomínaš,je dobrý.Majú tam aj drahé veci,aj lepšie ceny ako v iných obchodoch.Minule som tam malej kúpila froté plachtu na postel,je kvalitná.A predtým som tam tiež niečo kupovala,už neviem,čo to bolo.Viem len,že som spokojná.Tá deka sa oplatí,kúp si ju,neobanuješ.Ozaj,napadlo ma,že ja mám na kojenie vankúšik,je nafukovací.To sme dostali,keď sa malá narodila.Je to s tým vankúšom trošku exotické,keď kojím.Ale keď som si zvykla,tak celkom v pohode. Ivuš ja som zas videla taký čínsky horoskop.Teda je to tabulka.Podla svojho veku a mesiaca kedy sa bábo splodilo,ti ukáže či je to chlapec alebo dievčatko.Pri babulke mi to vyšlo dobre.Teraz vyšiel chlapec,uvidím či je to tak.Inak tiež velmi neverím takýmto všelijakým výpočtom. O kráse v tehotenstve radšej pomlčím.Som tak strašne vysypaná,že až.V prvom tehu som sa tak nevysypávala,ako teraz.U ma teda vela vecí hovorí o tom,že to bude chlapec.Nechám sa prekvapiť. Katty,ja tiež začínam triediť vecičky po malej podla velkosti a tak.Vela vecí je aj takých,čo skoro ani nenosila,lebo rýchlo rástla.Minimálne na prvý rok máme s vecami pokoj.Samozrejme,že aj niečo kúpime,lebo ja neodolám takému pokušeniu.Vlastne som už aj niečo kúpila.A pár drobností sme už aj dostali. Tak ja už pojdem.Zase sa ozýva hlad,tak niečo zjem,aby som v noci nemusela chodiť lašovať do špajze.Majte sa dobre,nech drobčiatka posúchajú.papa

06.01.2007 20:31

ivus80

Ahoj, Vivien - spytam sa ho, ci bude ochotny. A kiahne by uskodit nemali, ak si ich Ty sama prekonala. Lubka - ten cinsky kalendar som videla, ale mne to nevyslo, podla toho mal byt Ondrejko Barborka :D. Na toto druhe podla toho vychadza chalan. A ja som zo 6 deti a presne sme vysli iba ja so sestrou, ostatní vysli naopak :D Papa

07.01.2007 14:52

ivus80

Ahojte, nedelkujete? Ja moc ani nie, maly ma vysoke teploty 39 C. Teraz spinka, ale choroba ho riadne zmohla, lebo len polihuje a ani sa nepohne a to je u neho dost vazne. Tak kym spi, rychlo sa snazim dohonit zmeskane - dovaram obed a podobne veci. Tak sa drzte, pa.

07.01.2007 17:00

Janey

Ahojky. Vivien a Ivus prajem vám aby sa rýchlo uzdravili vaše ratolesti. Ja som celu nedelu strávila upratovaním... moj drahý sa akosi nemal k remeslu takže som si ešte aj vanu umývala sama... Crying or Very sad No čo už, asi nemal svoj den... Celý den je v pyžame. Hm Confused Ale potom som si dopriala ajja odpočinok v dlhom kupeli. A asi pojdem aj skor spať. Zajtra idem už do práce po dvojtýždnovej dovolenke. Aj s o dvatýždne večším bruškom :D A ešte k tomu čínskemu kalendáru... mne v nom vyšlo že by som mala mať dievčatko a aj na ultrazvuku mi to potvrdili.. Tak uvidíme. Ale jedávam tak vela akoby som čakala aspon dvoch chlapcov. Tak papa zatial Smile

08.01.2007 15:25

katy22

ahojte tak ja som uz fit, iba herpes mi ostal, snad to nebude vadit Confused ale nos, hrdlo a usi ma ok. robili mi vyplach, aby doktorka videla ci ma mbubienok cisty, nezapaleny. mne sa tak tocila hlava...vraj to moze byt, ale ze to nemavaju. tak mali so mnu este robotu, lbo sa bali aby som im neodpadla Smile Ivus - mrzi ma ze mas maleho choreho. vraj je vela bacilov vo vzduchu kvoli tomu, ze nevymrzli a "tocia" sa stale dokola. zelam vsetkym marodom skore uzdravenie

08.01.2007 17:05

oswa

ahojte matriošky.. Ďaľšia otázka...budete kupovať odsávačku vopred?? Ja som sa včera az vyľakala, večer ma tak boelo podbruško, až mi slzy vyhŕkli, ale zdá sa, že išlo o zastavene vetríky Embarassed , lebo keď som si uľavila, bolo to preč. Ale ma to vyľakalo, lebos a mi to doteraz ešte nestalo a bolelo to tak, že som sa nevedela vystrieť, ani sedieť. A drahý nma chcel vziať na pohotovosť. To by bol ale trapas Cool Lenže dnes ma aj tak stále pobolieva podbruško, neviem, či sa to rozťahuje tam dole, väzivo, v stredu sa opýtam na poradni, lebo sa mi to nezdá.. Janey...Fúha..no ja sa nechystám až tak investovať do pultu, lebo to nepotrebuješ nadlho...ja som si vyhliadla taký cez net za cca 2200 Sk a s vaničkou, aj keď som bola tiež proti, presne z tých dôvodov, čo ty..Ale jedna známa ma presvedčila a zdá sa mi to prijateľné..Že keď si nachystáš plienku na plece, malé okúpeš, dáš si ho na seba a jednou rukou to preklopíš...Tak by sa to dalo..Ináč podobný pult, aký chceš, majú v Ikey, za 3500, na ten šťýl , čo v nemocniciach...Na stránke ikey majú zobrazený len v bielej..ale v predajni majú aj drevený. Ale mne osobne sa to zdá moc...nakoľko si myslím,že to príliš dlho nevyužijem, a potom to zase dobre nepredám.. ivus..mojej kolegyni najprv pred pár týždňami dr.povedal, že bude pravdepodobne chlpace a teraz im povedal, že baba...Máme rovnakého gynďoša, tak hádam sa nám nepomýlil..Aj keď mi je to jedno..len by bola prcka modrá Embarassed Možno aj vás čaká prekvapko... A pult i urcite kupiv vopre..pretože zohýňať sa celú doby an posteli, ešte keď tam bude spať mangel..to sa mi zdá o ničom..ale dôležitejšie je, že budem mať všetky carajchy po ruke..Nebudem to mať rozťahané po spálni a po poličkách a nočnom stolíku. Zdá sa mi to praktická vec...Na 90% som vlastne rozhodnutá,ale najradšej by som kúpila nejaký spod ruky. POkiaľ si spomínam, tiež patríš medzi menej presnaté...Dalo sa ti v takej polohe kojiť? Ja som si myslela, že takto kojiť môžu len maminy s väčšími didami, ktorým tak trosšku visia, keď si ľahnú..A to ôj prípad nie je... Embarassed a ja tiež nepatrím k ľuďom, ktorí osahávajú druhých, hneď keby som to chcela, tak to nerobím, lebo viem, že je to mne nepríjemné. Naozaj by som si to dovolila len k dobrej kamarátke a sestre som ošahávala..priznávam :D a malý nech vyzdravie... katty...ty čakáš dievčatko..nie?? tak potom na teba to sedí..že baby berú mamine z krásy... Laughing A triedenie vecičiek som už absolvovala, len keď šikovné predchodkyne odstrihli vysačky, tak ln tipujem..Mám veci z 2 zdrojov, takže to bola sranda...Na to pranie a žehlenie sa teším Twisted Evil Vivien,.... a naozaj sa nemusíš báť, pokiaľ si kiahne prekonala..máš už v tele protilátky..a malý tiež lepšie,že to má v ranejšom detsve, staršie deti, príp. dospelí to znášajú horšie... Lubica..ja diem teraz v stredu, tak sa opýtam a dám vedieť...aj ja sa chystám kúoiť v tom obchodíku obliečky, plachty a tú deku..Vecičky sú tam drahšie, ale tých mám uz habadej..Myslím, že tiež do takého 3/4 až roku vystačíme... Tak sa mávajte a oatrujte... P.S. čo as týka horoskopu, tak ným vychádza chalan, mne ho predpovedala už 2x veštica aaj ostatné indície (brucho, pleť...). To by bolo ozaj prekvapko, keby mi povedal,ža baba Laughing

08.01.2007 19:40

ivus80

Ahojte, zajtra idem pit sladku zbrndu. Uz sa taaaak teeeeesim Rolling Eyes Drzte mi palce, nech to dobre dopadne. Maly je uz naoko zdravy, dnes som s nim bola u Dr., tak pravdepodobne ma mykozu criev. Dietujeme, nejeme umeliny. Ale osobne si myslim, ze to bolo zo vzduchu, ze mal volaku slabsiu virozu, ktora mu uz presla. Ma ritku zapalenu, az ma pluzgieriky, ale to obcas mava, myslim si, ze je to z toho, ze mal zo dva dni redsiu stolicu. A to ze je skoro stale vysypany, moze byt tiez zo stravy - jednoducho sa neda uplne vylucit mu zo stravy kakao a davala som mu trosku aj citrusov, viac-menej testujem, co mu sposobuje vyrazky. Myslim si, ze keby to bola akakolvek mykoza, tak to ma dlhsi priebeh, aj stolicu by mal podla mna inu, keby mal problem v crievkach. Mama vravi,ze aj ja som to mala cez zimu, take vyrazky, tiez ze po cokolade a citrusoch (a to v casoch mojho detstva bola skor rarita, ze sa podarilo kupit pomarance a mandarinky), ale ze mama mi davala cokoladu, kakao vo velmi malych mnozstvach. A ze mi to do troch rokov preslo. Tak uvidim, co mi povie dr. na koznom. Oswa - ja som mala kupenu odsavacku vopred, mala som ju aj v porodnici a dobre som spravila. Tam sice mali erarne, no svoja je svoja. Dokonca kamoska, co lezala so mnou, volala muzovi, aby jej tam doniesol. A nie si sama, aj ja som pri prvom tehu chcela ist na pohotovost so zastavenymi vetrami. Nikdy som nemala s tym nemala problemy, prvykrat asi vo stvrtom alebo piatom mesiaci. Trosku som si pocvicila a potom to islo. Jooj, az tak lepsie bolo. :D Mojej sesternici tu na Slovensku na dvoch sonach povedali, ze to bude baba a ked prisla do Ciech, tam aj rodila a byva tam, tak jej zase povedali, ze chlapec. Narodil sa chlapec. Takze je mi to v podstate jedno, ved porod na 100 % odhali, kto mal pravdu :D Ano, patrim medzi menej obdarene prsiami, teda patrila som, kym som neotehotnela prvykrat. Neviem, ci sa da sucasna velkost B 80 povazovat za nieco super, no som spokojna, manzel uz nepatra na chrbte, ci tam nahodou nemam didinky, uz ich vidi vpredu, tam kde maju byt :D A kojilo sa mi takto velmi dobre. Moja svagrina ma este mensie prsia ako ja, aj po dvoch tehotenstvach a aj jej sa vyborne kojilo poleziacky. To treba len skusit. Moja mama zase patri medzi obdarene a jednak kojila len posediacky a jednak najdlhsie kojila 5,5 mesiaca. Ale velkost prs nie je podstatna pre dlzku a kvalitu kojenia. Niektora prsnata nemoze kojit ani den a zase ina, co ma lentilky pod kobercom koji aj dva roky. Teba sa pozitivne motivovat, ze budes kojit co najdlhsie a robit vsetko preto, aby si aj kojila. Ja som sa takto motivovala, robila som vsetko preto, aby to slo, poctivo som si tri mesiace odstriekavala po kazdom kojeni a prinieslo to uzitok - 16 mesiacov. Treba aj vela pit, tekutiny pomahaju mliekotvorbe. Ja som nemala problemy s prebalovanim na posteli, lebo my v obyvacke nemame klasicky gauc ale taky divan a sadla som si k nemu a pohodlne prebalila. Mala som pripraveny aj stolik, ale na nom som prebalovala asi dva-trikrat, viac urcite nie. To je sila zvyku. A ja osobne som vsetky veci mala na stoliku vedla divana v jednej krabicke. Teraz budem mat pozicanu od svagriny postielku taku, aka je v porodniciach, takze prve 4 mesiace mam celkom dobry "odkladaci" priestor pre male. Ondrik mi lezkaval na tom divane, no teraz male urcite tam lezavat nebude, ved by mu Ondro vsetky kosticky poratal :D A vdaka, za zelanie, aby maly vyzdravel. Je to od Vas pekne, ze ma takto povzbudzujete. Fakt, super. :D Tak zatial pa

08.01.2007 21:09

Zzuzi

ahojte :D Oswa - niekedy sa dobre pobavím na tvojich preklepoch :D - ale nič v zlom, dobre to padne :D Inač s vetrami to je môj skoro dennodenný problém. Bolo by fajn, keby sme pri kazdom pichnutí sa mohli pozriet do vnútra bruška a skontrolovať maličké Laughing Baby, čo máte termin začiatkom apríla - ja vam tak závidím - samozrejme v dobrom - totizto ja sa uz tak neviem dočkat Laughing a vy to uz máte o 3 týždne skôr!!! Laughing Laughing Laughing A este mi prosim vas popíšte vasu skúsenost: Tiez sa večer cítite taká tazkopádna? Mne sa tazko chodí a dokonca aj dýcha, mám pocit, akokeby mi nalozili do bruška kamene. Mozno mi ta celodenná potrava zaberie zvyšok volného miesta a potom som na prasknutie. Proste večer by som na prechádzku určite nemohla ist. Rolling Eyes Ako je to u vás???

08.01.2007 21:10

Lusisia

Ahojte po dlhej odmlke, mala som tu nasich do vcera, tak som velmi neinternetovala.... Musim si Vas vsetky precitat a potom budem reagovat. Ste toho popisali Cool My sa mame fajn, az na infekciu v nose.... Doktorka mi dala na to antibiotika, ale povedala, ze je to na mne, ci ich budem brat.... Vraj mam skusit, ci sa to nebude dat vydrzat aj bez nich... Tak skusam, no boli to ako fras a ani si nos poriadne vysmrkat nemozem.... Ale pretrpim... No vraj ak si to nevyliecim, budem si robit viac zle, ako keby berem 5 dni antibiotika.... Ke ja tak strasne nemam rada antiobiotika...!!!! Nie len teraz, ked som tehotna, ale vseobecne... Evil or Very Mad A este, neviem, ci verite na homeopatiu, ale kupte si Arnica 30C. Berte to kazde dve hodiny dve tabletky od vtedy ako Vam zacnu kontrakcie pocas celeho porodu a potom 5-7 dni po porode 3-4x do dna.... Vraj je to uzasna vec. Jednak odburava bolest a jednak pomaha liecit a zocelovat rany a opuchliny. Ja Arnicu krem pouzivam stale na deti, ked si udru hlavicku alebo nieco. Ak im to nakremujem, nemaju modrinu... Tak verim, ze aj pri porode to pomoze a po porode sa skor vraj zena zotavi.... Ok, idem si Vas citat ;o) A este Vam pripajam zoznam veci, co mi baby odporucaju tu v UK... Pisala mi to jedna baba, tak len citujem: 1 taska : Velke tricko - na porod, podla toho usudzujem, ze ziadne nemocnicne nedostanem Teple ponozky a sveter, niektorym mamickam je pocas porodu zima Hreben a gumky do vlasov, aby neboli v ceste Zubnu kefku a pastu Utierak na tvar Loj na pery, to je pravda, ze pocas porodu sa pery pri tom dychani vysusuju Masazny olej :(toto ja nemam, ale este porozmyslam) je to dobre ked ti niekto masiruje krize pocas porodu, pri kontrakciach High energy snaks for you and your labor partner ( ja mam toho cely sacok, same musli tycinky a potom este pribalim banany) Dzusy na pitie magaziny, aby ti lepsie presiel cas medzi kontrakciami, ja si pribalim iba jeden, ale neverim, ze budem mat nervy ho otvorit Fotoaparat, ak chcete fotky z porodu CD player, ja mam svoje MP3 ky pribalene Tak toto by bolo na porod, a teraz po porode: Nocnu koselu, pyzamo a lahky zupan a papuce Toaletne potreby Tie jednorazove nohavicky, ja mam pribalene 3, lebo ked som ich kupovala tak mi baba povedala, ze sa daju aj preprat v ruke, a potom mam asi este 4 normalne nohavicky a 4 pary ponoziek Velke maternity pads (z toho usudzujem, ze ich v nemocnici nedostanem) Kojenecku podprsenku, ja mam iba jednu, kalciovu mast, a asi 10 vloziek do podprsenky Pribalila som si iba 3 vlozky do postele, mam doma aj viac, ale nemyslim si ze mi ich v nemocke bude treba Jeden maly balik Pampers (28ks) a vecicky pre babanko, zo vsetkeho po 2, aj ciapocky, ponosticky, rukavicky, dupacky, vesticky, 2 deky (neviem aka bude zima) a snowsuite (postolky sem neberiem, tu sa nedavaju a vlastne ani na SK mi sestricka na babo postolky nedala), a nad perinkou uvazujem, len neviem ako sa tu budu na mna pozerat, a ked bude babo v perinke, neviem ho pripnut do autosedacky Drobne na telefon, lebo tu nie su povolene mobily v nemocniciach (zevraj) Veci na prezlecenie neberie, odidem v tom v com som prisla, lebo aj ked babo tam uz nebude, tak to brusko este stale bude velke, len nie plne.

08.01.2007 22:36

oswa

ivus..no ja som rovnaka velkost poprsia...ak to tak smiem nazvat .. Laughing Tak uvidim...Doteraz som si ani nemuslea kupit novu podrpdu... Embarassed Co sa tyka kojenia, uz som precitala kadeco, uvidime, aka bude realita..ale nestresujem sa tym vopred..ani porodom...

08.01.2007 22:50

oswa

Zzuzi..uz si druha, co mi vravi o preklepoch...Ja sa fakt polepsim... Laughing Ale tie vetry ma nazoaj naposledy vystrasili, lebo taka hnusna bolest v podbrusku, cakala by som okolo criev..ani vystriet, ani nic...A co sa tyka nas skorsich....No, cim je to blizsie, tym viac sa tesim a bojim zaroven..Ale je to asi normalne...Ci to zvladnem, kojenie, nespavost a hlavne, aby to drobatko bolo zdrave...pri tej mojej blbej cukrovke...Cim je tehu dalej, tak mavam pocit, maly vtedy asi meni polohu, ak-keby mi sedel na branici, citim tam taky kamen a vtedy sa mi tazsie dycha ,ale za chvilku to povoli... Lusi..ja osobne an homeo neverim... Wink A to ,ako sa zena zotavi, zavisis predovsetkym asi od nej, od telesnej konstrukcie atd..Niektore su prilis citlive, niektore to beru lazo-plazo...A pokial viem, pocas porodu sa neje..Ci ano?? To je asi skor pre partnera...Potom naco by davali klystir... Embarassed A naco su ti veci pre babo dvojmo? Ved ta za den poslu domov Cool TO sa ani u nas neberiem a to si v nemocnici dlhsi...Body ano, ale pyzama a take netreba...a kedy ides uz balit?? My sme rovnako, zhruba, ja o nieco smor..tak nech viem porovnat NO majte sa pekne a dobru noc...

09.01.2007 14:03

Lusisia

Ja som vcera o pol deviatej zaspala ako dudok a zobudila som sa o 3tej rano vyspata.... Normale sa mi stava, ze nemozem ist spat, ale vcera som bola taka zmorena.....! No ale radsej vydrzim do 11, ako o 3tej rano vstavat!!! hahaha Vela toho pisete a na vela veci budem odpovedat postupne ;o) K tomu spaniu. Ja som to vyriesila tak, ze vankus mi bol maly a strasne som ho stracala. Tak spavame este s jednou perinou navyse a tu mam medzi nohami. Je to super pohodlne ;o) K infekcii v moci: Ja mam kamosku, co je sestricka, tak mi z nemocnice doniesla tie pasiky, co ponoris do mocu a ukaze Ti ci mas infekciu v moci alebo nie. Mera to aj ine veci ako glukozu a tak, takze si to kontroljem tak raz za tyzden, alebo ked sa mi nieco nezda... Vrele odporucam. Ja som totizto dost paranoidna ohladom tohoto a mala som uz infekciu na zaciatku tehotenstva. Nechcela som antibiotika, ale doktorka mi povedala, ze ak si to nevyliecim, tak sa mi to moze vratit v neskorsom stadiu tehotenstva a vraj to moze vyvolat predcasny porod! Tak som sa zlakla a odvtedy sa toho bojim ako fras. Je dobre preventivne pit aj brusnicovy dzus, ja vypijem tak liter za tyzden. Viac vraj skodi, lebo ten enzim, co je v tomu dzusi sa aktivuje len vtedy, ked je v tele infekcia, inac velmi zatazuje organizmus, tak nepite vela! Ale ak mate infekciu, tak mozte pit, co vam hrdlo raci ;o) K tomu vankusiku o ktorom ste tu pisali. Ja ho mam a je super a pouzivam ho aj na deti, ktore este nevedia uplne sediet dobre, susper ich to podopiera. Dam pred nich hracky a na 15 minut mam pokoj Laughing Nasla som ho nete na SVK v BB za nejakych 800,-SK: http://www.buducamamicka.sk/?page=shop&cat_id=63&id=26 Inak cekom dobra stranka a maju tam dost lacne veci. Teda podla mojho nazoru.... Skoda, ze nie osm na SVK, nieco by som si z tade urcite vybrala ;o) A k prebalovaciemu pultu: Ja mam prebalovaci pult z IKEA. Je super, lebo sa da rozlozit na prebalovaci pult, no ked uz nepotrebujete, tak je to ako normalny kus nabytku. Su tam tri supliky a policka a som s tym spokojna..... Neviem to najst na ich vebstranke, ale pohladam a poslem, ak najdem. Ak rozmyslate o takej zabudovanej vanicke s prebalovacim pultom, tak ja si myslim, ze je to blbpst. Mam to doma, lebo mi to niekto dal a tak zenska mi povedala, ze to vobec nevyuzivala. Ta vanicka je moc tazka s vodou, nemozes ju poriadne umyt a ked dieta vyrastie, tak Ti pojde do veci, ktore su pod tym na tych polickach. Ja viac preferujem supliky.... A ako Janey spomenula, ked dokupes dieta, musis ho zodvihnut a jednou rukou drzat, kym druhou zavries... No neviem, mne to nepride ako dobry napad... A este podla mna je to strasne nestabilne, tu moju co mam, tak sa ju snazis premiestnit a cela sa rozpradne, lebo su to len take rurky do seba pozastrkane.... Ja si kupim klasicku vanicku, plus tu podopierku frote do toho... Aj ked nemam problem umyvat novorodena, mamina mi povedala, ze po porode mi to dobre padne, ked male bude len tak lezkat vo vanicke a ja ho nemusim stale jednou rukou pod nim drzat... Tak som s dala povedat. A tiez vraj babetko si bude lepsie uzivat, ked bude lezat, lebo pre neho je to take neprirodzene byt vo vzduchu (resp. vo vode) A tu vanicku vyuzijem aj neskor, ked bude maly sediet a hrat sa vo vanicke. Ja si pamatam, moj brat tam dokazal presediet aj cely den.... Rozmyslala som aj nad tym vedierkom, ludia si ho strasne chvalia... Ale to si kupim iba ak budeme mat problem s kupanim, ze malemu sa vo vanicke nebude pacit, lebo vraj je vela takych deti.... Tak neviem.... OK, idem citat dalej a napisem ;o)

09.01.2007 14:17

Lusisia

oswa, ja uz pomaly balim, lebo boli tie vypredaje v Londyne, tak som si uz takmer vsetko dokupila... Este mi par blbosti chyba... Ako odsavacka na mlieko.. No neviem sa rozhodnut, ci ju vobec chcem a ak ano, tak aku... Ale asi AVANT, lebo budem mat AVANT flasky a to do seba tak pekne vsetko zapada.... No ale potom neviem, ci tu normalnu, alebo automaticku... A ci dvojitu alebo len na jedno prso.... No uvidime... Ak niektora mate skusenosti, poradte ;o) A oswa, Ty si hovorila, ze si si este podprsenku nemusela kupovat???? Boooze, to ja uz 2x! Z kosickou C uz mam DD!!!! Ach jo! Ale naposledy som si kupila uz kojenecke, lebo boli v akcii... No ale ak mas stare podprsenky, vies, ze nemaju byt z tvrdymi kosickami a okosnicou, lebo to vraj nici mliecne zlazy.... Oswa, chapem Tvoj nazor a respoktujem to ohladom homeopatik, ale ja na Arnicu nedam dopustit. Hlavne ked vidim, co to dokaze urobit na povrchu s modrinou, ako to asi pomaha zvnutra ked beres tabletky... ;o) Jaaaj a este k tym vecickam... No tu Ti v nemocnici nedaju nic, tak aspon dvojo z kazdeho musis mat, ak sa Ti nahodou male prekaka alebo pogrcka alebo tak ;o) A v nemocnici mozes zostat ak dlhsie, ak budu komlikacie ;o) Ja som nazoru, ze radsej pridem nabalena a polovicu veci nepouzijem, ako by mi mala chybat jedna vec, ktoru budem velmi potrebovat Cool A tu odporucaju jest, specialne ak mas dlhy porod, tak bude spotrebovat vela energie, tak sa tu odporuca jest take veci ako Mars a tak... Preco sa na SVK nema jest pocas porodu? OK, idem este citat dozadu a poodpisovat ;o)

09.01.2007 14:18

katy22

ahojte v takomto sychravom pocasi ja som uz fit ( dufam ze uz na dlho) tak sme aj s mladsou vybehli do detskeho obchodiku, ze pozrieme daco na cestu z porodnice. no, mali bodynka, ktore vyzerali k svetu a aj kvalitne - ibaze ta cena 330Sk. Shocked Shocked Shocked tak som si povedala ze to teda ani nahodou. nesla som ich sice kupovat 5 ale jedno, no ale vydierat sa nenecham. Lusi- ja som taku komodu s vanickou "zdedila" preto si ju necham. ale aj pri mladsej som mala pult s vanickou a muz to zvladal v pohode. kupat budeme asi v kupelni a potom prenesieme do spalne, ta je hned vedla. ale mozno to vymysli uplne inak. kupanie nechavam uplne nanho. perfektne zvladal uz pri najstarsej od narodenia, tak sa mu to toho nebudem miesat :D :D :D

09.01.2007 14:26

katy22

tak skusim ti odpovedat Very Happy Lusi pocas porodu sa tu este pred 11 rokmi nesmelo ani pit ( mne to teda nevadilo, lebo som mala relativne rychleporody,ale maminky, ktore rodili 10 a viac hodin...neviem neviem) pred 4 rokmi mi nukali caj, ten som popijala, lebo tam bolo strasne teplo ( a jedlo mi opat nechybalo, lebo nebolo kedy :-d ). asi je to kvoli klystiru alebo co. ale zase hned po porode mi doniesli jest pomaly este na porodnu salu. este som nakukla do obchodu s s tehu oblecenim, no ale tetula az vlezla...sa mi snazila nanutit podprdu na kojenie za 340,-Sk ale OTRASNUUUU vraj znackovu Rolling Eyes Laughing nekupila by som si ju asi ani za 100 korun, cista umelina ( brrrrrrrr) komplikovane odopinanie, strasne vysoka v mieste medzi prsnikmi. taku ked som si skusala, tak najprv sli prsia, potom dlho nic a potom ja . no kto tak enavrhoval...istotne chlap. Rolling Eyes ja som mala take cisto bavlnene, len som drcla do spony a odkrylo sa prso...proste parada

09.01.2007 14:32

Lusisia

Tak nasla som ten prebalovaci pult: Neda sa nan kliknut, ale je to ten posledny hnedy... Som ani nevedela ze je taky drahy Shocked Mne ho dali znami.... http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?storeId=21&catalogId=10103&langId=-29&topcategoryId=15567&parentCats=15567*15659*16255&categoryId=16255&cattype=sub Ale ja mam doma taky ten maly madrac a vacsinou deti prebalujem aj tak na zemi... Hlavne ked je to uz vacsie a vkuse sa to meta, nema to kde spadnut , hehe A ohladom tych penazi a chlapov a nakupovania pre deti... Ja som raz Peta poslala, nech ide kupit nieco malemu, co sa mu paci.. Tak prisiel s takou supravicou za 12 libier.... Tak teraz hocico ja kupim pod 12, tak nenadava, xixi.. Ale ja som zatazena na pekne oblecenie a uvedomujem si, ze budeme mat velmi vela veciciek.... A niekedy kupim nieco, co uz ani nepotrebujeme, ale je to strasne pekne! Takze sme sa dohdli, ze teraz pre babo vsetky vecicky platim ja.... (to je vyhoda mat este rozdelene peniaze a nemusiet si pypat od manzela....) A ked budem na materskej, tak nas Peto bude zivit (prvy krat v zivote budem na niekom finance zavisla od 17!!!!) Neviem, ako to prezijem! No ale mam plan nakupit teraz vsetko, aby sme potom, ked ja uz nebudem zarabat nemuseli kupovat nic... No ale zatial este peniazky mam a nakupujem. Ale ja som vela veci aj podostavala a take super krasne znackove, takze vela nemusim uz kupovat... Ale ked nieco vidim, co sa mi paci a stoji to viac, tak si to kupim, lebo nam vela veci ludia dali zadarmo, tak sme vela usetrili....

09.01.2007 14:43

Lusisia

Inac vcera, ked som bola u doktorky, tak ma pochvalila, ze mam pekne brusko, ze vidno, ze sa on staram... Tak mi to tak dobre padlo... Ved si ho aj natieram stale... A objavila som novy sprchovaci gel z NIVEA a je tam 55% oleja... Uplne je ta pokozka super po okupani alebo sprchovani..... A k tym vlasom, aj ja ich mam super, pred tym som si musela umyvat aj kazdy den alebo najviac kazdy druhy a teraz uz len 2x za tyzden... Aj to by som si nemusela, ale zo zvyku ;o) Katy, dik za reakciu, ale aj tak nechapem, preco sa nemoze jest Rolling Eyes Dnes nerobim a bola som na kave s ednou pani, ktora ma uz 3 deti. Prve mala v 17 Exclamation Exclamation Exclamation A tretie pred 11 tyzdnami. A jej proesia bola porodna baba. Tak mi dala zopra typov ale najdolezitejsie je, ze je to vsetko v hlave... Vraj porod boli, nebude mi klamat, ale ked sa snazis byt kludna a beries to, ze kazda kontrakcia a vacsia bolest znamena ze si blizsie ku svojemu babatku, tak vraj je to ovela lepsie... A vraj nase telo ma nejaky hormon, ktory pomaha uvolnovat bolest, ale ked sme vystresovane a napate, tak vraj sa v nasom tele netvori... No tak asi tolko.... Idem este citat.....

09.01.2007 15:00

Lusisia

katy22: caute matriosky Very Happy ja sa konecne citim ako tak k svetu - myslim zdravotne inak mam plet vyhadzanu viac ako moja pubertalna dcera a na pere herpes, proste krasavica k pohledani Cool Laughing Laughing ja som mala v tom baliku veci aj vankus na kojenie, taky ako opisuju na tom babymarkete, plneny gulickami. je dost naplneny, tak premyslam, ci "neodpustim" z tych guliciek. no a prebalovaci pult budem mat taky s troma suflikmi aj s vanou. ja uz teraz trpim na krize, aj ked som nebola tehotna. aj pri maldsej som mala a bolo to super. ale vec kazdej z nas Wink mna dnes sestra vyhecovala, tak som si poroztahovala vsetky vecicky v spalni na postel, ze vytriedim podla druhu a velkosti. no...snad si budeme mat vecer kde lahnut Very Happy
Katy nevypustaj tie gulicky, oni sa este splasnu, potom by si ich tam mala malo Wink Taku istu chybu urobila moja kamoska a tie gulicky zahodila... A potom musela dokupovat a to nie je najlacnejsie ;o)

09.01.2007 15:01

Lusisia

Katy inac to mas super vymyslene, ze muz Ti kupe male, to aj ja musim zaviest Laughing

09.01.2007 15:04

Lusisia

vivien: Ahojte matriosky :D Ivus a nemhol by ten tvoj kamos vyrat aj mne? Tak dnes sme boli na pohotovosti s Adamkom, mame kiahne Crying or Very sad , zatial to znasa celkom ok, este nieje velmi vysipany ma asi 10 vyraziek, zatial ani neteplotuje, dufam, ze to prejde takto do konca... Ja mam strach o drobceka v brusku, aj ked vravia, ze sa nemam coho bat, kedze som kiahne prekonala, ale aj tak...
Jooj vivien, tak to mi je luto.... Ale podla toho, co som studovala, tak malemu by to nemalo ublizit, pokial si uz Ty mala kiahne... Aj aj keby nie, vraj je to nebezpecne len v prvych 3 mesiacoh.... Tak sa netrap ;o)

09.01.2007 15:09

Lusisia

Katy, inac ja som s tymi vecickami robila presne to, co Ty cez vikend... Mam 6 takych velkych priesvitnych boxov na zatvaranie.... V jendom mam veci na perinky a do postielky + osusky a take na kupanie..., v dalsom plienky a vsetko s prebalovanim, potom vecicky od 0-3, 3-6, 6-12 a dokca aj 12+ kedze som nejake vecicky podostavala... No sa Peto na mne rehotal... Laughing Ale ja som sa vytesovala.... Mamina mi s tym pomahala, ona to viac chape, ako Peto... POdla mna chlapovi to naozaj dojde, ze bude mat babo az ked sa to narodi.... Lebo sice vidia, ze sa gulatieme, ale neprezivaju to, co my... Aj ked sa mi zo zaciatku tehotenstvo nepacilo, teraz si ho strasne uzivam... Je to super ;o)

09.01.2007 15:12

katy22

Lusisia: Katy inac to mas super vymyslene, ze muz Ti kupe male, to aj ja musim zaviest Laughing
Lusi, zaviedla som to pri prvorodenej okamzite po prichode z porodnice. iba som mu na suchu ukazala ako ju ma drzat a sli na to. a ja som si bud 10 minut oddychla alebo neskor nachystala mlieko, oblecenie a podobne. a som stastna ze mu to ostalo dodnes. ked nie je odcestovany, tak mladsiu vzdy umyva on.

09.01.2007 15:14

Lusisia

K tomu palniu zahy aj mna pekne zacina otravovat... A vcera sa mi dokaca pri odrgnuti aj vratilo trosku, humus!!!! A aj mi cvrkne, ale to uz dlhsie... Nosim take tie tenke vlozky stale, lebo inak je to neprijemne, ked sa mi kychne, alebo sa z chuti zasmejem a nie som doma... No a s tym jedenim, zatial sa mi to osvedcuje na chlapca... Ja stale jem a stale som hladna!!!! Ziadne nejake chute, zjedla by som vsetko! Dnes som uz jedla 3x!!!! Moj obvod pasa je uz 115!!!! z asi 75-80!!!! Sakra! A pribrala som 9 kil... Ale na vahe len 5, lebo som nejake 4 schudla prve 3 mesiace... Chavalabohu, neviem, ako by to inac so mnou dopadlo...

09.01.2007 15:20

katy22

este m anapadlo k tomu jedeniu pocas porodu...ale to su uz len moje spekulacie Very Happy pri prime dostanes klystir ( zial, robia zvacsa pausalne) kvoli hygiene pri porode. stane sa ze "nulta" kontrakcia s tlacenim vypudi este zvysky stolice, je to vraj normalne a nerobia z toho ziaden stres. ale si predstav, co vsetko by ti "vyliezlo" z nevypucovanych criev. a do toho by sa malo narodit babetko? ja nevravim, ze ho nechaju padnut do h.o.v.i.en.o.k..ale neviem najst iny dovod na nejedenie. mozno by tycinka typu mars ozaj nevadila. nemam vsak take skusenosti.

09.01.2007 16:19

oswa

ahojte matriošky.. Dnes som zase nieco bnakupila, kupila som si toe podlozky do porodnice , 2 (jedna vacisa, jedna mensia). KOlko ich vlastne treba? 5??Hned sa to vyhadzuje alebo sa to umyva? ASi mam blbe otazky, ale radsej sa opytam..., kupila som este jednu velku plienkovu osusku (zatial mam 2) a jeden bavlneny kabatik. Tent tyzden nam asi pride teplomer, objednala som cez net infra..co sa meria teplota z cela, alebo z ucha a pod..Zda sa mi to praktocke a ocenim to hlavne asi, ked bude drobec starsi...A maly ho za dobru cenu, cca 800Sk, vsade inde bol okolo 1500 a viac..A esteb som vcera na inzerat dojednala klokanku, za 500Sk, moj muz po nej tuzi, tak nec ma aj on radost... Lusi..dr. ťa dobre postrašila , ono som čítala, že každá jedna komplikácia , a teda aj choroba, či už zápal močáku alebo niečo iné, môž viesť k predčasnému. Mimochodom, aj Palffyovcom sa narodilo predčasne , v 32 tt. ja sa tiež zajtra na poradni opýtam , ench ma riadne prezrie, lebo sem-tam ma tak nepríjemne pichá dole...Len nech to tam pekne je v poriadku a drží pokope... :D Na džús ja môžem zabudnúť, "vďaka" mojej cukrovke... a o akom vedierku to hovoris? Myslis taky ako lavorik na kupanie?fakt som si este nekupovala podprdu, pouzivala som pred tym puh-up, takze stacilo vytiahnut vankusiky..kostice su len dole a vobec netlacia, nosim take stare dobre roztahane podprdy...Su najpohodlnejsie a neviem sa ich zbavit Embarassed Co sa tyka homeopatik, neverim tonu ciste z vedeckeho hladiska..ono je to ozaj na dlhu debatu...Podla mna je to placebo, ale ked budem mat prcka, tak jeho to urcite neobide, aj ked ja tomu enverim..Mne to napr. pri bolesti hlavy absolutne nepomohlo...ale smozrejme, kazdy mame na to iny nazor...Preco sa nema jest? No myslim,ze pocas prvej doby asi ano,ale ked uz daju klystir, tak predpokladam,ze uz nie..ale pit sa nesmie, len zvlhcovat pery...myslim..A k tomu jedeniu..mozno je to aj preto, lebo niektore maminy sa pri porode povracaju...Aj to sa stava... Neviem..tak si myslim..mozno trepem..Co hovorite viacrodicky?? ako je to?? Co sa tyka veci..tiez mam dojem,ze ma toho asi uz dost...dokonca uz aj nejaku 80..No ale co uz ked bolo darovane...A co sa tyka vlasov, na tie som bola vdzy pysna (jedna z mala veci na mne), ale v tehu sa mi "pokazili", hned od zaciatku..Rychlo sa lamu (predtym som nemusela rok ku kadernikovi ) a vypadavaju Katty.no to bola teda ozaj cena..U nas maju tie nakvalitnejsie a najdrahsie (jasne,aj najkrajsie), tak okolo 200 sk...Vdaka bohu za male mesta Laughing a ja to s pultikom tiez tak rozmyslam,ze bude v kupelni a ked pojde hajat, tak ho dame do spalne..Co sa tyka kupania..tak aj u ans sa na to hotuje manzelik..aj moja kolegyna to tak mala zariadene..Maleho kupal takmer vylucne jej chlap...VRaj to mojmu mam ln ukazata adalej je to jeho zalezitost.. Rolling Eyes Inak drobec uz druhy den kope uplne do mechura, "parada", musim dohovorit, nech nevykopne zatku... :D Zajtra idem na poradnu, dufam,zevsetko bude o.k.. Este jedna otazocka...Baby., ktore sa holite "tam dole". Ako to zvladate? Pre man je to horor....Uz si vobec nevidim na anicku-dusicku...Bojim sa,ze si to tam "ufiknem"... Embarassed Laughing Tak sa majte...babulky...

09.01.2007 16:38

katy22

ahoj matrioska Smile Kupanie - naoza staci podla mna na suchu ukazat ako drzat dieta a potom ich jednoducho zavret v kupelni Very Happy Podprda - aj ja som z maleho mesta, ved este pojdem pokukat inde. ked by si nahodou sla okolo u vas, opytas sa ci maju aj velkost 90 C alebo 95C? mozno ta budem otravovat. a su to take odopinacie nad prsnikom? a bavlnene? Podlozky - podla mna ti budu stacit aj dve - tri, [pocas toho najsilnejsieho krvacania. Holenie - ja om sa holievala, ale ked ma sli zasivat, tak ma taka krava osetrovatelska oholila tak, ze mam dodnes pocit, ze mi urobila obriezku. muz sa mi na to pozeral a vraj tam mam jazvicku. som si povedala, ze sa vo stvrtok na poradni normalne postazujem. a nech sa skusi ku mne dakto so ziletkou este priblizit. Evil or Very Mad Evil or Very Mad v nemovke. necham to na mojho nech ma tesne pred porodom oholi on.

09.01.2007 18:30

oswa

tak mila matrioska... :D jasne,ze sa popytam na tie podprdy, pokial viem, nie je to u nas problem..A cenovo by to malo byt dokolko korun?? No ja som dnes absolvovala holenie..uzas..sla som "naslepo", mala som sa ,ze si "daco" odrezem..ale zvladla som to..Inak by sa zajtra gyndos zlakol Laughing

09.01.2007 19:36

katy22

ahoj matrioska Very Happy ja myslim ze do 200 by sme sa mohli zmestit. popozeram zajtra v tn este. ale v kazdom pripade vdaka

09.01.2007 19:37

Zzuzi

ahojte :D No s tým holením to je fakt sranda, včera som sa tiez "upravovala" pomocou zrkadla. Bolo to dosť zaujímavé :D - mam na teba dosť imtímnu otázku. Mne gynekologička zakázala pohl. styk. Pre bábo som ochotná spraviť všetko ale som predsa zdravá zena a tiez potrebujem kúsok neznosti. Tak by som sa ta rada spýtala, či bábo môze ohroziť čisto len orgazmus. Moja gynekologička je skoro na dôchodku, tazko sa mi s nou o takých veciach rozpráva Sad Ty si bola zašívaná, mozno o tom budes niečo vediet. Prepáč mi moju otvorenosť, no nemám sa koho na to spýtat Rolling Eyes Ak aj ostatné mi viete poradiť, rada privítam vás názor Smile

09.01.2007 20:08

katy22

Zzuzi: ahojte :D No s tým holením to je fakt sranda, včera som sa tiez "upravovala" pomocou zrkadla. Bolo to dosť zaujímavé :D - mam na teba dosť imtímnu otázku. Mne gynekologička zakázala pohl. styk. Pre bábo som ochotná spraviť všetko ale som predsa zdravá zena a tiez potrebujem kúsok neznosti. Tak by som sa ta rada spýtala, či bábo môze ohroziť čisto len orgazmus. Moja gynekologička je skoro na dôchodku, tazko sa mi s nou o takých veciach rozpráva Sad Ty si bola zašívaná, mozno o tom budes niečo vediet. Prepáč mi moju otvorenosť, no nemám sa koho na to spýtat Rolling Eyes Ak aj ostatné mi viete poradiť, rada privítam vás názor Smile
Zuzi, ja myslim, ze orgazmus ublizit nemoze. Teda, premyslam nad tym uz dlhu dobu, preco je vlastne styk zakazany po serklazi. pretoze sa moze stat ( a mne sa uz parkrat stalo) ze mozes mat eroticky sen konciaci orgazmom. a to neovplyvnis. idem vo stvrtok na poradnu, tak privediem doktora do rozpakov mojimi dedukciami o orgazme ;-D skor si myslim, ze moze ublizit samotny pohyb dnua von, pripadne drazdenie krcka...no tazko povedat, nie som gynekolog. tot moj nazor. V kazdom pripade, existuju rozne fora na ktorych ti odpovie odbornik a aj to zdovodni. aj tu je tusim poradna gynekologa. fundovane ti odpovie len odbornik.

09.01.2007 20:11

Lusisia

Ahojte, nasla som ten prebalovaci stolik z Ikei... http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15567&catalogId=10103&storeId=21&productId=12830&langId=-29&categoryId=15625&chosenPartNumber=30045304 A da sa k tomu kupit aj takato policka: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15567&catalogId=10103&storeId=21&productId=20667&langId=-29&categoryId=15625&chosenPartNumber=00045305

09.01.2007 20:20

Lusisia

No ohladom holenia, ja som to vzdala asi pred dvoma mesiacmi... Teraz sa len zastrihavam a este mam taku masinku na holenie noh, tak tym si obcas ofiknem ;o) Ale je to tazke... A drahy sa minule snazil, ale sme sa nasmiali a potom sa bal, ze mi ublizi a tak sme to nechali tak.... My mame len sprchovaci kut a tam je to tak blbo, lebo sa nemozem nijak ulozit.... No ale hocijake nove typy uvitam ;o) A k orgzmu: To s veru neviem vyjadrit.... Ja ked som vcera bola u doktorky, tak mi brala vyter a povedala, ze len zvonku mi bere, lebo ze nechce ist dnu velmi hlboko... A potom, ked som od nej odisla, tak mi napadlo, ze som sa jej mohla spytat, ze preco nechcela ist hlboko.... Ze aj pri sexe sa ide hlboko.... No zabudla som sa, ale mam sa to naplane spytat na poradni na buduci utorok... A neviete, ci masazna podlozka moze ublizit? Mame doma taku na stolicku, a ked ma teraz boli chcrbat, tak by som si na tom posedela, ale nejak sa cudne citim, tak som z toho zliezla....