1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

30.12.2006 22:00

ivus80

Ahojte, Janey :D :D :D - radsej byt skor pobalena, ako mat este stresy, ze co mi treba a co treba zohnat, keby sa nahodou nieco vyskytlo. Nikdy nevies. A ked budes mat zbalenu bude Ti to ubiehat rychlejsie :D :D :D Oswa - ano, mam "len" 26 a fakt neviem, preco si si myslela, ze som starsia :D Asi tak mudro pisem :D :D :D :D :D Moj manzel nechcel o druhom ani pocut a ked ano, tak az neskor. Pred rokom bol na cely den u svokrovcov, kde vtedy este byvala svagrina, ktora mala v tom case 9-mesacnu dcerku a odtial prisiel s tym, ze uz by chcel druhe babo, ze sa hned zacneme pokusat. No ked prislo ku plodnym dnom, co som vedela nastastie presne, tak skutek utek :D Az na dovolenke sa to podarilo. Aj moj maly velmi dlho papal len z chranicky, asi 9 mesiacov. Az potom, postupne som akosi ho naucila na holu bradavku. Ale mne to nevadilo, len som musela vsade chranicky nosit. Ale inak v pohode. Mala som ich v puzdre na cumlik, takze to bolo pohodlne nosenie. Oswa - mas celkom mile preklepy :D :D :D A co sa tyka nakupovania pre babetko, tak kupim uz len umely podbradnik. Inak vsetko mam. A plienky - aj bavlnene aj papierove. A este masticku na ritku ale to tesne pred terminom porodu, aby bola v zaruke. A to je asi vsetko, na viac si nespominam, co mi este treba. Ak si spomeniem, tak napisem. Lusi - neboj, ze podprda nesadne, ze bude velka - vyriesia to tampony do podprsenky - das si zo dva, zo tri :D :D :D a podprda bude OK :D :D :D Ja mam dve. Poctivo som si odopinala a zapinala asi prvy mesiac, potom ma to prestalo bavit, tak som ju len zdvihla, cicik "vypadol" a mohla som kojit :D A povianocne akcie su aj tu, v SR, aj tu uz kapitalizmus dorazil :D :D :D Oswa - este stale sa kupuju postolky na zavazovanie. Ja mam tie na zavazovanie, tie na suchy zips som videla len jednotky. Flasku kupovat nejdem, mam jednu umelu, co som dostala, ta je uplne nova a casopis Mama a ja som si predplatila v decembri a davali k tomu antikolikovu flasku. Akurat rozmyslam, ze by som si este dokupila malu (125 ml) sklenenu, ale to uvidim. Mas pravdu, sklenene su hygienickejsie, teda lepsie sa udrzuju. Plastove maju vyhodu podla mna iba v tom, ze su lahke, ze to dieta lahsie udrzi v rukach a nerozbiju sa. Ale strasne rycho zajdu, musis ich casto cistit pieskom a tym sa aj flaska nici. Ja mam aj plastovu aj sklenenu pri malom, ale radsej mam sklenenu, tu plastovu vytiahnem iba vtedy, ked sklenenu rozbijeme. Preto rozmyslam o tom, ze kupim tu sklenenu malu, co bude zatial stacit. Tu novu plastovu si necham pre pripad nudze. A uvidim, co bude ta anikolikova zac. Ma to byt Avant ci ako sa to vola. A preco sa nechystas s malym vonku skor ako po dvoch tyzdnoch? S malym treba ist vonku takmer hned, ak nie je vonku -5 stupnov, co v aprili dufam, ze nebude. Ja som bola s Ondrikom uz na druhy den po navrate z porodnice vonku asi tak na pol hodinu po dva razy. Pokial budete obaja v poriadku, nevidim dovod neist vonku. Aj ked prsi. Ako budete silvestrovat? Ja prevazne doma, vecer zajdeme na jedno podujatie, kym maly vydrzi a potom zase doma. Telka to isti. Zase sa nebude dat na nic pozerat. Esteze je net, teda, ak ma manzel nepodsadi :D Pa

31.12.2006 10:38

Lusisia

Ahojte, my sme boi vcera zase nakupovat. A nasla som v Mothercare taky kos, kde mali veci za 50p!!! Co je asi 25 korun. Davali tam veci, ktore ludia vybrali z obalov (napriklad vecicky balene po 5 alebo tak a ludia to chceli vidiet, tak to vybrali a nevratili naspat a koli tomu, ze su take zlavy, tak sa im to nechcelo a bol velky bordel tak to nahadzali do kosa za 50p!!!! Tak som kupila osusky a natelniky a flasky (take, co jedna stoji 5 libier!!!!!) a ponosticky a neviem co vsetko este! Taka som bola na seba hrda :D Ale citila som sa ako bezdomovec, hrabat v takom kosi Laughing No ale a 50p! Laughing oswa, mne sa to tiez nepaci, ze ideme z nemocnice tak skoro, ale tu to tak funguje... Dokonca ak dieta porodis pre 12 na obed, o 6 vecer mozes ist domov, ak je vsetko v poriadku. Vacsinou nechavaju prvorodicky v nemocnici jednu noc, ale ak velmi chce, aj tu pustia domov po 6 hodinach.... Starsne, ja viem, uz som sa nad tym zavzdusnovala....! K tym faskam, aj ja by som kupila asi sklenene na zaciatok, ale oni tu sklenene nemaju.... Tak musim umele, alebo mi nasi donesu, ked pridu.... Uvidime... A este jedna kuriozita, oni tu deti nebalia na siroko... Hned to zabalia len do pampersiek a hotovo.. A ani perinku tu nemaju, tak si to viete predstavit... Rolling Eyes Ale ja mam aj perinku aj tie nohavicky na balenie na siroko.... Ja to idem dodrziavat :D K tym nohavickam super, tak si ich dnes kupim. A ano aj tie podlozky na prebalovanie babetiek tu maju, tak aj to si kupim. Uz som sa na to pozerala, ze ci by aj to stacilo, ale rozmyslala som, ze to mozno bude velmi male... Ale lepsie ako nic. A dokonca ich maju aj kup jedno a druhe dostanem zadarmo.. Tak supisko ;o) My ideme dnes znovu nakupovat Laughing Aj sme koli tomu dokocna skor vstali :D Lebp poobede nam treba varit, hehe...

31.12.2006 10:48

Lusisia

Ivus, az teraz som nasla Tvoj prispevok, bol na druhej strane ;o) Ja sa tak rehocem niekedy na tom, co napises ;o) S tou sklenenou flaskou mas pravdu, asi nasim nariadim.... My este nevieme, ako budme silvestrovat.... Nasi kamarati maju party doma, tak mozno pojdeme tam.. Ale ja by som najradsej zostala doma.... Ja neviem, ani mi to nepripada, ze je Silvester....

31.12.2006 11:08

ivus80

Ahojte, prave skoncila Anna zo Zeleneho domu. Pozerate? To je najlepsi serial a aj knihy mojho dospievania. Lusi - ked je (skoro) zadarmo, nech aj roztrhne :D . My, Slovaci, sa nezaprieme :D :D :D Ale dobre si urobila. Sikulka. A mas pravdu - len pekne bal nasiroko. Tebe to tolko neda a malemu to urcite len pomoze. Niekedy krutim hlavou nad novotami, co zaviedli v "zapadnom" svete - bez perinky, takmer hned po porode domov, balenie iba do pampersky, hned do autosedacky a pod. Neviem, ci som v tomto smere pozadu, ale myslim si, ze aj perinky aj postolky, ci par dni v nemocnici ma svoje opodstatnenie. Ved ten malicky cloviecik je tak krehucky a tak zranitelny. V tomto smere som rada, ze som prave na Slovensku, kde to zdravotnictvo a celkovo starostlivost o dieta stale dycha zbytkami socializmu.Aj ked z lekarne odchadzas s pradznou penazenkou a to si kupis len krem na jednu vyrazku na zadku, ale zase dieta Ti zaockuju zadarmo, ked sa nedostavis na poradnu, tak urguju, ze kde si a podobne.Do porodnice nosis so sebou kvatntum veci, ale vies, ze je o Teba aspon naznakom postarane a absolvujes Ty aj Tvoje dieta zakladne vysetrenia, nech si v akejkolvek "mesiarni". Lusi - a este sa spytam, ze ako dopadol ten problem so Silviou? Teda ak nechces, samozrejme nepis, ja som len zvedava, ci ste uz s Petom OK a tak vselijak. Iba ak chces napisat, tak napis, ak nie, respektujem to. Pa

31.12.2006 11:23

katy22

caute kocky ako sviatkujete? ja som dnes uplne rozhodena, sla som do pivnice po uhorky a tam NIC!!!! nniekto nam vybrakoval ca 2/3 zasob. a komplet z posledneho leta. az som plakala. narobila som sa s uhorkami a marhulami ako somar a mam z toho velke H.O.V.N.O. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad cloveku az rozum zastane coho vsetkeho su ludia schopni. no nic, nebudem tu kazit sviatocnu naladu. len som sa potrebovala 'vyrozpravat"

31.12.2006 11:50

Zzuzi

ahojte :D :D :D :D :D :D No ako vas tak čítam, tak ste sa pekne rozbehli po obchodoch. Ja by som tiez uz chcela nakupovať, ale tym, ze mam male problemiky, tak nechcem, aby sa babo ponahlalo. Este náhodou vycíti, ze uz máme doma všetko a da si predstih - tak to nie Smile Wink Inač, ja neviem prečo, ale velmi sa pojim predčasného pôrodu Sad Od ktorého týzdna je schopné dietatko prezit??? Dievčatá, aj vy niekedy cítite, akokeby ste mali bábo v močovom mechúri??? Ja mam dosť často pocit, ze je niekde úúúplne dole, ved to aj vidieť, ako tam kopka. Ako to je??? Rolling Eyes

31.12.2006 12:19

Janey

Ahojky, Lusisia to nakupovanie ti uprimne závidím... a hlavne tie zlavy. Bola som popozerať aj tu, ale nič moc. Bud je to už všetko vybrakované, alebo tie zlavynie su až také velké. Sad Ale podarilo sa mi kupiť body za 23.- také kjasne ružovučké a aj také tričká za nejakych 13 korun vraj bavlnené, ale som si povedala že aj keby som to hned vyhodila, bude to mať len také na doma ked ju budem krmiť. Ja flašky nemusim kupovať, Dostala som plnu tašku Avent flašiek, z každej velkosti asi po tri. Aj odsávačku skoro novu, A kopu vecičiek, ohrievače a tak. Tolko toho bolo že som posunula aj dalej krsniatku. Smile My teraz dosť obzeráme vaničku a cestovnu postielku. Ale budem si musieť napísať čo mi ešte chýba a isť podla zoznamu nakupovať. Bola ste niektorá v tom nákupnom centre v BRNE vraj to tam je dobré ale neviem. Chcem sa tam ísť mrknuť po výplate, možno tam budu mať nejaké akcie. Ešte vám prajem krásneho silvestra ale šetrite sa.... Tak šťastný nový rok ak by som sem do vtedy nezavýtala. papa :D

31.12.2006 12:24

katy22

tak vidim ze rozoberate nakupy Very Happy ja uz som mierne predychala tu nasu pivnicu ja pojdem kupit asi len daco pekne "do poradne" resp na cestu z porodnice, nech ma bambulka daco nove. plus asi cumle a flasky a podobne a kozmetiku

31.12.2006 18:25

ivus80

Ahojte, uz silvestrujete? Ja som akosi najedena, furt cosi pcham do seba. Ale este "silvester" nezacal Rolling Eyes Manzel prisiel z prace, hned si lahol, trosku si oddychne, potom sa naveceriame a pojdeme sa kulturne vyzit, ako som to uz pisala. Katy - mrzi ma, ze Tvoja letna namaha je v niekoho ineho zaludku ako v zaludku Tvojej rodinky, to cloveka "potesi". Zzuzi - ak som dobre pochopila na www.mamaaja.sk, tak uz by babo malo velku sancu prezit. Uz maju takmer 600 g (niektore menej, niektore viacej - samoska, ze podla tyzdna), ja patrim medzi posledne aprilovky a uz moje dieta by malo sancu prezit. Neviem, konkretne v ktorom si tyzdni, pozri na tej stranke, ze kolko by malo vazit a meriat babatko. Od 600 g (+-) je sanca, ze dieta prezije dost velka, pokial sa mu bude venovat nalezita pozornost. Samozrejme - dieta bude mat nasledky, poruchu mozgu, oci, imunity a ine tazkosti. Ale verim, ze Ti to nehrozi, len pekne doma sedkaj, ved nakupy Ti moze spravit aj niekto iny alebo si nakup cez net. Celkom dobra stranka je www.matko.sk. Od skonceneho 28. tyzdna a minimalnej hmotnosti 1000 g sa uz v pripade umrtia dietata vystavuje aj umrtny list a dieta ma normalny pohreb a samozrejme aj rodny list a ostatne nalezitosti riadneho obcana. Dovtedy, ak zomrie, tak sa hovori o potrate. Je to krute a smutne, pevne verim, ze tento problem ziadnu z nas nepotrapi. Dufam, ze vsetky deticky si pekne pockaju na april a na svet pridu tak, ako maju. Drzme si prsty navzajom. Aj ja casto citim maleho, ako mi kopka do mechura. To si pri prvom nepamatam. Janey - dobre si spravila - tricka za par korun - aj ja mam take, to ma tak nemrzi, ked to maly 5 minut po obleceni poriadne zaspini alebo roztrhne. Pri krmeni sa vselico dostane na tricko, velakrat nestaci ani podbradnik. Katy - teraz ma napadla zlomyselnost Twisted Evil Napis na pivnicu, ze kompoty boli skazene, ze ak by mal niekto traviace tazkosti, nech okamzite navstivi doktora, lebo hrozi riziko nejakej vaznej infekcie :D :D :D Nech dlhoprsty vie, s kym ma tu "cest". Som zla, ale kamarat tak spravil, ked mu niekto drzo z chladnicky ukradol jogurt Exclamation Tak sa nahneval a napisal nieco podobne. Na druhy den v chladnicke bol novy jogurt s odkazom pre neho :D :D :D Tak vsetko dobre do noveho roku, nech je uz ten april coskoro :D :D :D A hlavne nech su tie nase drobuliatka zdravucke. Pa

31.12.2006 18:56

katy22

ivus80: Katy - teraz ma napadla zlomyselnost Twisted Evil Napis na pivnicu, ze kompoty boli skazene, ze ak by mal niekto traviace tazkosti, nech okamzite navstivi doktora, lebo hrozi riziko nejakej vaznej infekcie :D :D :D Nech dlhoprsty vie, s kym ma tu "cest". Som zla, ale kamarat tak spravil, ked mu niekto drzo z chladnicky ukradol jogurt Exclamation Tak sa nahneval a napisal nieco podobne. Na druhy den v chladnicke bol novy jogurt s odkazom pre neho :D :D :D Tak vsetko dobre do noveho roku, nech je uz ten april coskoro :D :D :D A hlavne nech su tie nase drobuliatka zdravucke. Pa
Ivka, som sa tu nahlas rehlila. ked som referovala muzovi, tak sa tiez bavil. vies co, kaslem na hajzlika, jemu sa to vrati. a ja uz viem, ze musim popohnat vymurovanie pivnice. vsetko zle je na nieco dobre. iba mi to prisslo strasne luto. zelam vam krasneho silvestra a este krajsi zaciatok roku 2007, nech nam taky vydrzi cely. a hlavne aby sme vsetky v pohode donosili nase babetka . krasny vecer

31.12.2006 22:40

Lusisia

Ahojte babky, My sme akurat dopapali, tak som plna! Mamina so segrou isli von do centra sa zabavat s mojimi kamaratmi a ja s Petom sme zostali doma. Je tu s nami este nas jeden spobyvajuci a pride este jedna nasa tehotna kamska, co ma mat babo zaciatkom Februara a jej muz je policajt a dnes robi... A von sa jej tiez nechce, lebo v Londyne prsi, ako inak, hahaha No som sa tu zasmiala nad navrhom ivus, mne by to nenapadlo ;o) Katy, chapem, ako Ti je to luto, aj mne by to bolo... Ale ja verim, ze ten clovek za to tazko zaplati... Neviem preco, ale ja verim, ze ked nieco zle clovek spravi, tak sa mu nieco zle stane! Ked si ja na to spomeniem, tak sa mi nikdy neda nic zle urobit.... Niekedy je to aj zle.... Ale nevadi ;o) A viem si predstavit, ako Ta to rozhadzalo... Mna minule rozhadzalo do nepricetnosti, ked Peto nezavesil v pradlo a bolo v kosi asi 5 hodin! No a to je len pradlo... Strasne ma to rozhadzalo.... Aj som koli tomu plakala... Normalne taka nie som.... No hormony! No ja som bola dnes zase nakupovat a kupila som tie vlozky a nohavicky a tie vypchavky na prsia a tak... A aj tie podlozky som kupila a mali dokonca aj take extra velke pre velke deti, co sa pocikavaju, aj ked su velke, tak su vacscie. Ivi, ake velke su tie vase? Moje su 80cm x 90cm... Bude to dost? A este som si kupila taku super vybavicku do postielky. Vyhliadla som si ju v katalogu a dnes som sa na to pozerala a mali to tam zlacnene, lebo niekto to otvoril a nedal dokopy, tak namoesto 45 libier to bolo 10!!! No super, tak som taka rada, ale teraz uz len dufam, ze to naozaj bude chlapec, lebo inac budeme mat dievcatko, ktore bude musiet mat rado auticka a lietadielka.... ;o) No ale za 10 libier... hahaha A dnes som kupila zase nejake tie blbosti, co nemali cenovku alebo par (ako ciapocky a ponozky a tricka a tak ;o) Za 50p ;o) Zuzi, jedna mamicka, co pre nu robim je doktorka a ona mi hovorila, ked som bola v 24 tyzdni ze oni kazdy den dostanu babetka do nemocnice v 24 tyzdni a ze vela z nich prezije, ale po tom 28 vraj je to uplne normalne... No len nech zostanu tam, kde su, ved im je tam dobre ;o) Skus byt pozitivne naladena a ver, ze vsetko bude dobre.... A tak to aj bude ;o) Len nebud vystresovana, to nie je dobre ani pre Teba ani pre male...

31.12.2006 22:48

Lusisia

Jaaaj Ivi a este si chcela vediet, ako to dopadlo s nami a Silviou... No nijak a uplne... Ak to dava zmysel.... Stretli sme sa, ked sa stahovala a nechala si veci u nas, lebo si este nenasla dobre ubytovanie pred tym, ako isla domjov na Vianoce... Ani to sa mi najprv nepacilo, ale tu v Londyne si ludia inac pomahaju (niekedy) Proste sa ju snazim brat ako Petovu kamosku, tak ako by to bol hocikto iny... Ved to, ze niekto mal u nas veci, kym isiel na SVK sa stalo uz vela krat a Peto chodi aj za inymi kamaratmi... A stretavaju sa uz 2 roky a dovtedy, ako som bola tehotna mi to vobec nevadilo... Tak to skusim brat aj teraz... Vela sme sa o tom rozpravali a chapem aj Peta a on chape mna.... Takze sme sa dohodli, ze teraz, bude trosku obmedzovat a ked sa babo narodi, tak si mysli, ze ja budem rada, ked on maleho zobere niekde a pojde k niekomu na navsetvu (napriklad k Silvii) a ja budem mat volno... No uvidime... Ale pomohlo mi, ze sme sa vela o tom rozpravali.... Aj ked to nie vzdy boli prijmne rozhovory, lebo sme si aj ine veci povytahovali.... Ale teraz je to supisko... ;o)

31.12.2006 23:45

Lusisia

A este KRASNEHO SILVESTRA a vsetko len to najlepsie v novom roku....

31.12.2006 23:54

Lusisia

A este som sa Vas chcela spytat, tych skusenych, co uz maju nejaky ten porod za sebou... Ohladom tych poporodnych vloziek... POtrebujete tie specialne poporodne, alebo mi budu stacit aj nejake normalne, extra dlhe... Lebo ja nenavidim vlozky bez kridielok, ktore su este k tomu take hnusne tucne!!!!! FUJ! No tak som si zatial kupila Always Extra Long na noc.... 2 baliky... Budu dobre a budem potrebovat viac??? Boooze, to su starosti..... Laughing

01.01.2007 01:30

ivus80

Ahooooooojte, staaaaaaaaastny novy roooooook :D :D :D :D :D Uz sa rok konecne zhoduje s rokom, co mame za terminom narodenia nasich drobatok :D :D :D Boli sme v sale, kde organizovali moji rodicia a ich priatelia taku sukromnu zabavu, kopa dospelych a deti, moj maly sa tak vytancoval, vsetci boli z neho uneseni, ako tancoval, dupotal, bavil ostatnych. Vytancoval doktorku, z ktorej bol uneseny. Zaspal predchvilkou, idem aj ja pomaly spinkat. Katy - mas pravdu, Bozie mlyny melu pomaly ale isto. Pomysli si, ze to bol asi chudak, ktoremu to dobre padlo :D Lusi - tie podlozky mam v rozmere 80 na 50 cm. Tvoje su skoro raz vacsie ako moje, takze urcite Ti to bude stacit. To budes mat pod seba, ked prvy, druhy den budes poriadne krvacat, tak aby si to mala pod zadkom. Ostatne dni to sluzi viac-menej ako istota, ale postaci aj vlozka. Lusi - mam 11 rocnu sestru, ktora v poslednej dobe velmi casto berie auticka mojmu synovi a hra sa s nimi. A v zapeti mi prezera sminky a vonavky a pyta sa, ktore uz chcem vyradit, ktore nepouzivam, aby som jej dala :D Tak sa netrap, ak bude dievcatko :D :D :D Auticka sa zidu. Ja sama som mala velku oranzovu Tatrovku a zltu motorku :D :D :D Tesim sa z toho, ze je to medzi Tebou a Petom lepsie. Nech je dobre, ba priam vyborne medzi Vami stale. Lusi - podla mna Ti budu stacit hocijake lepsie vlozky, teda extra save, lebo prve dni bude z Teba tiect poriadne. A zvlast, ked budes dojcit. Poporodne su take hrubsie, cca 0,6 cm, ak sa nemylim, proste take, co sa robili za komancov, nemaju lepiacu pasku naspodku. Maju vyhodu v tom, ze su extra save, su sice hrube, no mne osobne to nevadilo, lebo som ich menila viackrat za den. Doma som uz pouzivala normalnejsie, tensie, ja konkretne Kotex alebo Libresse ruzove, obe s kridelkami a na noc som si davala jednu s kridelkami tak viac dopredu a druhu bez kridelok (taku obycajnu z Jednoty) tak viac dozadu - pre istotu. Na noc vlozky sa mi zdali kratke. Neviem, ci ja tak divoko spim alebo divne v noci krvacam. Joj, to je tema na novy rok, radsej koncim. Proste, Lusi, uvidis, ci Ti postacia vlozky, ktore bezne pouzivas alebo budes potrebovat nieco ine. Tak papa a este raz stastny novy rok pre vsetkych.

01.01.2007 12:47

Kukuc

Tak ahojte maminky, ja som sa hrozne dlho neozvala... Mementalne som v nemocnici, dostala som len priepustku, vcera vecer, tak sa este doma naobedujem a idem nazad. Mala som nejake problemy so srdieckom , bola som na kontrolu na internom a hned ma poslali do nemocnice, ze mi musia dat lieky na srdce a mala by som byt v nemocnici ked ich zacnem brat, ale na gyn. odeleni sa rozhodli ze by bolo lepsie do konca tehu to zvladnut bez liekov, tak ma len dopuju magneziom, beriem 6 tabletiek denne, aj koli tvrdnutiu bruska, lebo mi uz asi 3 tyzdne dost tvrdne, ale ten klud v nemocnici a magnezium mi asi pomohli lebo je to uz lepsie, dufam ma skoro pustia.. Inak som ako slon, brusko mam velke, aj na sone mi povedali ze je maly asi o tyzden vacsi, a vsetko ma boli, hlavne krize, roztahujuce kosti mi asi pricvikli nejaky nerv, lebo mi staci 10 min na nohach, teda chodze a hned mi strpne lava noha tak ze si ju ani necitim. Ale to je fuk lebo dlhsie aj tak nevladzem hned som unavena, funim ako slon a srdce mi bije ako splasene, ved si predstavte, v klude sa mi dokaze pulz vysplhat aj na 130 tak co este ked nieco robim Sad a ked si predstavym ze este tri mesiace Shocked hroza, citim sa ako posledny pred porodom, vlastne aj tak vyzeram... Takze aj skola pojde bokom, mala som v plane to zvladat, s individualnym studijnym planom to celkom v pohode ide, ale vyzera to tak ze si este urobim 3 skusky co mi zostavaju a pekne zostanem doma, nech to fakt vydrzime az do konca v pohode a bez liekov... no uvidime... v kazdom pripade nas vytuzeny drobcek je prvorady... Tak vas vsetky pozdravujem drzte sa ked budem doma tak napisem viac... mam v nemocnici na izbe dve cerstve mamicky z babatkami, jedno sa nerodili vcera jedno predvcerom, tak mam kopec zazitkov... Tak pa a do neveho roka vsetkym vam a vasim drobcekom vsetko naj, hlavne zdravicko...

01.01.2007 16:26

ivus80

Ahojte, baby - vazne rozmyslam, ze idem na pohotovost. Akosi ma boli brusko, ale tak vo vnutri. Dost mozne, ze to bude mechur, ale mam obavu. Idem zavolat do nemocnice, ze kam mam najskor ist, ci na klasicku pohotovost, ci na gynekologicku. Kukuc - co studujes? Vysoku alebo este strednu? Drz sa,nech si v poriadku. Tak papa

01.01.2007 18:10

Lusisia

Kukuc, super ze si sa ozvala a vieme ako sa mas ;o) Je mi luto, ze musis byt v nemocnici, ale verim, ze bude vsetko v poriadku... ;o) Ivus Shocked A Ty co??? Ved si nic nespominala, ze Ti bolo blbo.. To len tak prislo??? Dufam, ze bude vsetko OK, daj vediet hned ako budes vediet... ;o) Ale dufam, ze bude vsetko OK... CMUK Drzte sa babule... Ja som este stale v pyzame... Tazka pohoda dnes... Mamina so segrou prespali akoro cely den... Prisli rano o 6tej a bolo im zle.... hahaha Laughing A hovorili mi ich zazitky s opitymi ludmi a preplnenym autobusom na ceste domov a zime, ked cakali na zastavke... No vobec mi to nechybalo.... Ja doma pekne v teplucku... Sice som si strngla len s jablkovym dzusom... Taku cudny Silvester, este som taky nezazila, ale bolo supisko ;o) Piste ;o)

01.01.2007 19:03

katy22

ahojte zelam vam stastny novy rok ja som dnes az do tretej poobede lehnila v posteli a nadajala sa cajom. akosi ma zacao skrabat v krku, nic prijemne, ale teplotu nemam. snad to nechytia deti odo mna Rolling Eyes Lusisia, u nas v porodnici na prve dni daju take vlozky co nelepia a su potiahnute akoby sietovinou. ale ze na druhy, treti den uz mas mat svoje ( to vies, peniaze Confused ) ja som pouzivala allwaysky na noc, ale aj Ivkin napad sa mi pozdava. mne krvacanie preslo do spinenia dost rychlo. uz na piaty den, ked sme odchadzali, som len slabo krvacala. je to indivindi. teraz asi budem viac, kedze uzivam inekcie proti zrazanlivosti. aj pri zasivani teraz osm viac krvacala. prezijeme, len nech si deturence v poriadku Kukuc, drzim palce, opatruj sa a davaj na seba pozor. budem na teba mysiet, nech sa tam nezblazns Cool ale robis to pre malicke... Smile zatial sa majte pekne

01.01.2007 20:44

ivus80

Ahojte, tak bola som na pohotovosti, najprv na gynde, odtial ma poslali na urologiu - mam zapal mocoveho mechura. Tak zase, po mesiaci, ATB. No co uz. Tak pijem non-stop, non-stop curam a polihujem. Dobre mi zacina novy rok. Snad tu nebude platit porekadlo - Ako na Novy rok, tak po cely rok. Lusi - vcera na tej zabave som sedela na drevenej stolicke bez podlozky, mozno som tam nachladla, neviem. Ved sa poriadne obliekam, smeti nejdem vyhodit bez puncochacov, doma nosim hrube ponozky. Tak fakt neviem, asi tie necele dve hodiny urobili svoje. Nikdy som nemala problemy s mechurom ani mocovymi cestami. Vcera este nebolo nic, ani nadranom, ked som sem pisala, no rano o siedmej uz ma palilo pri moceni a bolelo pobrusko, tak viacej vnutri ako napovrchu. Pripisovala som to unave, vcera som si aj trosku zatancovala. No poobede som spala dve hodiny a nepreslo to, tak som sa rohzodla, ze idem na pohotovost. Dobre som spravila, aspon viem, ze maly je v poriadku. A ja to nejako vydrzim. Tak sa drzte, budte zdrave. Pa

01.01.2007 21:38

Janey

Ahojky Ivus skoro sa uzdrav, myslím že aj ja som niečo také prekonala ale mne to prešlo same po pár dnoch v teple. Kým som išla za lekárom. Asi to bude s tej stoličky a z prechladnutia. Skus si do vane napustit horucu vodu ale len tak mierne lebo tehotne vraj nemožu byť v horucej vode, alebo si do nej lahni len na krátko. mne to pomáha pri prechladnuti.Mala by byť tak horuca kolko znesieš. tak o nechám na tebe ako uvážiš. Ja som si dnes pozerala poriadne ten zoznam do porodnice a zistilasom že pre malú mam takmer všetko ale pre seba takmer nič. Asi budem musiet ist na poriadne velký nákup... Smile Ale ja sa teším lebo určite objavým aj niečo pekné pre malu. Ešte vám všetkým prajem všetko dobré do toho nového roku. Smile

01.01.2007 22:12

Zzuzi

ahojte :D Dakujem vam za rady. Ani neviem preco, ale velmi stresujem. Bojim sa kazdeho pichnutia. A ked idem na wc, tak akokeby ma boleli svaly okolo močáku. A o hrudnej kosti ani nehovorím Sad Ale vydržíííííme!!!! Wink - no to mi je luto, presne to iste som zazila pred mesiacom, mozno sa pamätas. Mala som opakovane bolesti a krv v moči. Po dobratí ATB augmentin som isla na kontrolu, kde ma cievkovali, moč bol ok. Ale asi mi pri cievkovaní zaviedli infekciu, lebo o 3 dni som mala zase krv v moči a nasledovali dalsie ATB xorimax. Cize ak môzes, skús ich poprosit, aby ta pri kontrole necievkovali. Totizto zena ma v tehu aj vytoky a to sa pekne zanáša. O tom ako to pokračovalo, ti velmi pisat nebudem - proste natrafila som na nesprávnu urologičku ktorá mi chcela nasadit ATB az do konca tehu. Nastastie som si nasla iného urologa a ten mi kaze len vela vela pit a pijem aj urologický čaj, ak cítim ze sa dačo na mna lepí. A este ti poradím, čo si myslim, ze mi dosť pomáha. Kúp si Urinal, to môzu aj tehulky, ja beriem 3x1 a popri tom si dam denne 3dl brusnicového dzúsu - to je proti bakteriám v močáku. Tak sa drz a skoré uzdravenie Wink - aj tebe skore uzdravenie. A ako si na to vôbec prisla, ze mas problemy so srdiečkom? Ja mam dosť často silné búšenie ale EEG bolo ok.

01.01.2007 22:20

Ľubica Krištofová

Ahojte ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK A VŠETKO DOBRÉ PRAJEM VÁM VŠETKÝM.Trošku oneskorene,ale predsa. Musím si najprv prečítať,čo ste už popísali a potom aj ja napíšem,čo nové.Teraz si pojdem asi lahnúť,lebo som unavená a strašne sa mi drieme.Neviem,ako sa vyspím,lebo neska ma malý kope do mechúra a potom chodím stále na záchod.Jemu to robí asi radosť,ale mne už nie.Len sa občas zasmejem,ako tam vie vystrájať.Ani malá v bruchu nevyvádzala tak,ako teraz malý.A ona bola dole riťkou a rukami sa mi špárala medzi rebrami. Takže dobrú noc,zajtra sa ozvem.Ahojkajte

02.01.2007 10:09

vivien

Ahojte dievcata, vidim, ze nas je dost ktore na novy rok dostali nejaku chorobu Confused Ja mam tiez hroznu nadchu, teploty nastastie nie, ale hrdlo ma boli tak, ze neviem ani prehltat, dostala som to asi od Adamka, lebo on bol chory pred tyzdnom, ale uz mu je nastastie lepsie... Kukuc drz sa, nieje to nic moc, lezat v nemocnici, esteze ta pustili na sviatky domov, ale treba vydrzat, zachvilu mame babatka na svete :D Tak vcera aj ja som mala pocit, ze mi maly vypadne, tiez som mala taky divny pocit tam dole Embarassed , neviem to ani poriadne popisat, ale ma tam asi maly kopal... Tak sa liecte, no nezacal bohvieako ten novy rok...

02.01.2007 11:41

Re: zzuzi - migrena

zuzulas

zuzana[/quote] No dúfam ze ja sa k liekom nedostanem Rolling Eyes A počúvaj, to ich este stále beries? A nepýtala si sa neurologa či to nemá dopad na bábo? Alebo aj samotná migréna škodí dieťatku? Sad[/quote] Ahoj, ospravedlnujem sa, ze som sa tak dlho neozvala, ale mala som dovolenku. A doma zatial net nemám. Co sa tyka migreny, tak samotna babatku neskodi, pokial ja viem. Ide len o to, ze si nemozes dat lieky. Takze to musis pretrpiet cele sama. Od aury - ty si tusim pisala, ze mas poruchy videnia, az po nevolnost zaludka Sad .

02.01.2007 13:08

zuzulas

Ahojte, tak ja by som sa rada predstavila. som tehulka z Bratislavy a cakame nase prve babatko. Terminy mam 2 - podla poslednej menstruacie 27.4. a podla ultrazvuku 18.4. Este nevieme, co to bude. Nejako to nebolo vidiet. Ale nevadi. Je nam to uplne jedno. Len aby bolo babo zdrave. Ked tu tak citam, ake mate zdravotne problemy, tak vam drzim vsetkym palce, aby to dobre dopadlo!!! Mne bolo zle na zaciatku az do 4. mesiaca. Tak som bola doma. Dost som schudla, ale uz je to OK. Inak nemam zatial zadne komplikacie. Dufam, ze to bude tak az do konca. Na glukozu mam ist aj ja na buduci tyzden. A vraj si mam so sebou priniest citron, ze si ho mozem do toho roztoku vymackat a ze to potom bude chutit lepsie - ako caj s citronom. A este by som sa vas chcela opytat, ci ste uz rozmyslali nad porodom, ze kde chcete rodit, ako chcete rodit a ci uz ste sa popripade boli pozriet v nejakej porodnici.

02.01.2007 14:37

Janey

Ahojky Zuzulas, aj ja som z Bratislavi, ja mám termín 2.4. ale mám také tušenie že to bude skor. Ešte neviem kde budem rodit, ale rozhodujem sa medzi Ružinovom a Kramármy. Lekár mi radil kramáre. Tak ešte uvidím. čakáš prvé bábetko? Lebo ja ano malo by to byť dievčatko. Ja mám zatial celé tehot. v poriadku tak dufam že to tak zostane až do konca. Z ktorej časti bratislavy si? Ja som zo starého mesta. Smile Prajem vám pekný dnik :D

02.01.2007 14:39

Janey

zuzulas prepáč som slepá, prehliadla som že si napísala že čakáš prvé. Embarassed

02.01.2007 15:00

sylvia borsody

ahojte tehulky. dlho som sa neozvala, vsak viete vianoce......... zhananie nadrcekov, pecenie , riadenie, varenie, ufffffffffff bolo toho tedaaz az. Razz som rada ze uz su sviatky za nami Laughing inak stastny novy rok, vela zdravicka, stasticka, lasocky a rodinnej pohodicky mamulkam a ich fazulkam Smile a zas som zabudla ze co som to chcela..... achhhhhhhhhhhhhhhh to je to tehulkovstvo....... hm... no nic vsak ja zas dojdem xixiixix Razz

02.01.2007 15:47

zuzulas

Ja som z karlovky, ale predtym som byvala v starom meste. O Kramaroch som pocula same skarede veci - co sa porodu tyka, ale zase ze maju uzasnu starostlivost o babatka a dobre novorodenecke sestricky. Ja rozmyslam, ze pojdem do Banskej Stiavnice. Mam na nu dobre referencie. Tato porodnica mala ako prva titul Baby friendly hospital. a ked som si citala diskusie rodiciek, tak najpozotovnejsie ohlasy boli asi na tuto porodnicu. Skratka, ide mi o to, aby som z toho nemala nejaky strasidelny zazitok na cely zivot.

02.01.2007 16:53

ivus80

Ahojte, dnes mi je uz lepsie, uz ma aj menej boli brusko. Zato nadchu mam statocnu. No Zzuzi a Oswa a samozrejme vsetky ostatne chorlave - nie ste same, co sa na Vas lepia choroby, tak budme navzajom silne, vydrzme, ved uz to nie je nadlho :D Kazdou sekundou sme blizsie a blizsie k babetku. Janey - vdaka za radu, no poviem pravdu, bojim sa kupat a sadat do horucejsich kupelov. Mam na sebe deku, tak sa hrejem tzv. suchym teplom aj to len na chvilocku. Doktor mi odporucil polohovanie - na kolenach a rukach byt aspon 10 min. 4 - 5 razy do dna. Ale pri malom sa to neda, ked sa dam do takej polohy, hned je na chrbate a hra sa na dzokeja :D :D :D Zzuzi - si mi normalne nahnala zimomriavky - ze cievkovanie Confused . Dufam, ze to nehrozi, nedam sa!!!!!!!! Sledujem si moc a myslim si, ze uz je menej zakaleny a poctivo pijem hektolitre vody, dzusu, caju a pod. V zivote ma necievkovali a ani som nebola na gastroenterologickej sonde - to su dva asi najvacsie strasiaky a vysetrenia, ktore dufam, ze nikdy nezazijem. Prisamvacku, radsej budem rodit cisara pri plnom vedomi, ako tieto dva "zakroky" - BRRRRRR Shocked Shocked Shocked A Teba cievkovali hned na prvom vysetreni? Lebo mne len zobrali moc a spravil mi sono. A dik za ten Urinal - rozmyslala som, ze ci to mozem, veruze napisem muzovi, nech mi to skoci kupit a aj ten brusnicovy dzus. Fakt vdaka, moc moc moc. Lubka - aj moj maly si rad zatancuje na mechuri. Aktualne je to dost bolestive, ale inak v pohodicke, no co uz s nim, drobcom jednym krpatym :D Zuzulas - zda sa mi, ze si uz kedysi sem pisala, ci sa mi to mari???? Ak nie, tak vitaj. Ja uz jedneho drobca doma mam, takze s porodom uz mam aj prakticke skusenosti. Porodnicu som videla prvykrat rovno na porode :D :D :D Teda vlastne porodny trakt, lebo novorodenecke oddelenie som uz niekolkokrat predtym mala moznost navstivit. Budem rodit v Ziline, kde som porodila aj prveho chlapceka, bola som celkom spokojna. Najhorsia bola strava. Inak sa dalo vsetko zvladnut. Ked zo seba nerobis chuderku, tak to ide ovela lepsie, aj sestricky sa k Tebe milsie spravaju, ako ked tam reves a robis zo seba tu najvacsiu chudinu na svete. Je to bolest, ale da sa to prezit - musis, nic ine Ti neostava. Ale ked Ti ukazu male, tak v momente zabudnes, ze to tak strasne bolelo. Ja si naozaj nepamatam samotny porod - teda tu bolest. Akurat posledne kontrakcie boli dost silne, to si pamatam, ale to, ako zo mna maly vysiel, fakt neviem, ci to bolelo alebo nie. Ani sitie nebolelo. Nastrih som citila ako take porezanie, nic hrozne. Mnohe baby opisuju porod ako cosi hrozne, ale vacsinou to hovoria take, co si kychli a dieta bolo na svete. Ked mala zena skutocne tazky porod, tak uplne inak o tom hovori ako zena, co mala lahsi porod. Aj mne sa dostalo "zarucenych" rad, ako prezit porod, ako to boli, ako je to po porode neprijemne, ked Ti dva razy do dna hladia medzi nohy a sestricka Ti berie vlozku do pinzety a zatlaci brusko, ze ako krvacas a podobne horory. No proste treba to brat s rezervou, lebo vsetko k tomu patri. V porodnici ide hanbenie sa bokom, tam je prvorade, aby si bola v poriadku hlavne "medzi nohami". Netreba sa nicoho obavat, nicoho hanbit. Ved tym doktorom to tiez nemusi byt prijemne, ze chodia na vizitu z izby do izby a vsade na nich hladia roztiahnute nohy a krvacajuce "jaskynky". Ale je to ich praca. Ked Ta po porode bude volaco boliet, stipat, palit, neboj sa, povedz. Aj za cenu, ze dlhsie ostanes v nemocnici. Moja svagrina chcela ist strasne domov, nepovedala, ze ju rana velmi pali, myslela si, ze to je OK a za dva dni tam bola znova, na cistenie. Ked sa Ti nieco nezda, treba sa normalne spytat, ony su tam na to, aby Ti pomohli a usmernili Ta. Neboj sa, maly ruzovucky balicek stoji za to vsetko vyssie popisane. Ja sa uz taaaaak tesim. Urcite mi daju za pravdu "skusene" tehulky - porodu sa nesmieme bat. Lebo strachom si to iba vsetko skomplikujeme. Strach je sice prirodzeny, lebo prvorodicky nevedia, do coho idu a druhorodicky zase mozu mat strach, ak prvy porod nebol uplne super. Strach je prirodzeny, len ho treba mat v unosnych medziach. Poviem pravdu, prvykrat som sa zacala bat porodu, az ked ma gynekologicka vypisala, ze uz rodim, ze uz som otvorena a ze mam ist okamzite na prijem. Samozrejme - bola som bez bolesti a vobec som netusila, ze uz sa otvaram a vlastne rodim :D Toto bolo pred osmou hodinou rano a o 17.15 som to mala uz za sebou :D :D :D Teraz sa zase trosku obavam, ze ako zvladnem kontrakcie, lebo pri prvom mi vyvolavali kontrakcie a mala som ich iba hodinu, potom som uz rodila. Ale tesim sa, velmi, tu bolest pretrpim a kazdou kontrakciou budem blizsie k malemu. Tak sa drzte, uz nech je aspon koniec marca, ked nie rovno koniec aprila :D :D :D Pa

02.01.2007 22:27

Ľubica Krištofová

Ahojte tak som zas tu.My sme boli cez víkend u svokrovcov,je to asi 50km od nás.Štvrtok doobeda sme išli a sobotu doobeda sme šli domov.Bolo celkom dobre,až na pár drobností.Hlavne to,že keď sme prišli,nebolo poriadne zakúrené (bývajú v RD),takže som fajne s malou mrzla.Obidve sme kýchali.Keď sa prikladalo,tak to už bolo trošku lepšie.Ale to mi je na dve veci,keď som musela 2hodiny mrznúť a celá som bola studená ako ľad.Nepomohlo ani,že som bola naobliekaná.Malá to vydržala lepšie,lebo lietala po dome ako šarkan a zohriala sa tak.Mne nestačilo obliekanie a la cibuľa a chodenie.Svokor bol v ten deň v robote a večer keď prišiel o pol osmej domov,šiel spať.Chvalabohu.Na druhý deň to s kúrením a teplom bolo skoro rovnako.Bolo teba vyčistiť rúry a potom zakúriť.Kým sa moj manželik pohol a urobil to,zase som mrzla.Poobede sme boli na návšteve u svokrovho brata.Oni sú parádna rodinka,je s nimi sranda,dobre spolu vychádzame.Svokor bol zas celý deň v robote.Keď prišiel večer domov,zase sa ako vždy nalieval.Bol neznesitelný a hádal sa o niečom v čom ani nemal pravdu.My sme boli všetci sprosťáci a on samozrejme ten najmúdrejší.Baby,ja ho nemožem ani vystáť,ani cítiť a hrozne ho nenávidím.Moj manžel keď bol mladší,tak ho otec stále len využíval na robotu a zakazoval mu všetko možné.Aj keď sa z domu odsťahoval k nám tak to neprestalo.A moj drahý bol taký slepý a skakal ako mu foter pískal.Velakát sme sa pre to hádali.Lebo niekedy a to bolo dosť často,nebral na mna vobec ohlad.Až nedávno sa mužovi trošku otvorili oči,keď svokor zbil ženu,teda moju svokru.On ju bíjava odvtedy,čo sú manželia.Dokáže jej povedať hrozné veci.Ja si myslím,že kým bude on nažive,nikto z nás nebude mať pokoja.Neprajem nikomu nič zlé.Ale veď po tom kolko už toho vyfajčil a vychlastal,musí mať telo vo vnútri rozožraté.Hovorí sa ZLA BURINA NEVYHINIE,tak asi to je pravda.Tak takto sa majú veci.Aspoň som sa trošku vykecala.Nechcem vás ale zaťažovať takymito vecami.Ešte som chcela len k tomu,že v sobotu keď sa šlo domov,sa svokor neprišiel s nami ani rozlúčiť.Nie že by sa mi to žiadalo,ale slušnosť káže.On však nevie,čo to je. S tým kúrením u nich je to tak,že keď som čakala našu babulku,tak sa tiež cez zimu kašlali na to,že potrebujem normálne teplo,aby som nebola chorá.Nedajbože,aby som sa pre to ozvala. No,čo už.Aspoň že svokra je dobrá žena a rozumieme si.Len urobila kedysi tú chybu,že si muža naučila na to,že ho stále obskakuje.Trvá to doteraz a je to stále horšie. Ivuš,dúfam že máš pravdu a moj muž nebude taký ako jeho otec.Zatial tvrdí,že má v ňom odstrašujúci príklad a neudrie nikdy ani mňa ani deti.Hlavne nech nepije. Teraz na inú tému.Veliká škoda,že niektoré z nás sprevádzajú také problémy.Každá ale rada všetko vydrží pre svoje milované bábo.Ja som zatial celkom v pohode,až na to prechladnutie.Papám vela ovocia a riadne sa vyhrievam,tak to asi pomohlo.Čo som vám zatial o sebe neprezradila,je to že mám problémy so štítnou žlazou.Už odmalička mám tabletky,vďaka ktorým fungujem tak,ako mám.Raz je dobre,inokedy horšie.Tehotenstvo to neovplyvňuje úplne,ale zasahuje do toho.Musím brať vyššie dávky tabletiek a každú chvílu mi robia odbery krvi.Dá sa to vydržať.Keď sa malá narodila,mala pre to tiež zvýšené hladiny v krvi.Chodili sme s ňou do BB.Teraz to má v poriadku a vraj jej už nič zlé nehrozí.S malým to bude tak isto.Je ale lepšie po narodení ak je to zvýšené a potom sa to samo upraví,ako by to bolo moc nízko.U mňa platí to isté.Radšej znižovať,ako zvyšovať.Ono je to tak,že ja mám zo štítnej žľazy len tie základné najpotrebnejšie tkanivá a nič viac.Nie je tam skoro nič.Je toho tak málo,že to nevidieť ani na sone.Ostatnú úlohu plnia tabletky. Myslím si,že aj cez tie všetky problémy zdravotné aj rodinné máme pekné tehotenstvo.Vy,ktoré čakáte prvé,to možno prežívate trolinku inak ako my čo budeme mať druhé.Može to byť tak,aj nemusí.Ja si to vychutnávam plným dúškom.Som rada,že si doma zas zopakujeme starostlivosť o také drobiatko.Všetko čo sme sa už naučili,aj určite niečo nové bude určite úžasné.Neviem to presne opísať,lebo sa to ani nedá.Na porod radšej zatial nemyslím.Vlastne neviem,čo ma čaká.Prvý porod bol cisárskym.Mám toho vela prečítaného o klasickom porode,ale som to nezažila,tak neviem.Ani neviem,či sa bojím.Ako hovorí Ivuš,vela záleží na tom ako sa v tej nemocnici chováme.Ak sme statočné a nemyslíme tak na bolesť,aj sa lepšie zotavíme.Ja som mala po cisárskom bolesti,prežila som to a vydržala lepšie,ako som čakala. Všetky,čo ste choré,vám želám aby ste sa dali dokopy.Tie čo ste v nemocnici,alebo ste už doma,nie je čo závidieť.Aj tie,ktoré ste nemuseli ísť do nemocnice,tiež nie je čo závidieť.Všetkým vám želám,aby ste boli zdravé.A detičky samozrejme tiež.Držte sa. Som tu tiež toho napísala vela.Pojdem si asi lahnúť.Mám už nové Mama a ja,tak budem čítať,kým nezaspím.Všetkým prajem len to najlepšie,aby všetko zlé odišlo a ostalo len dobré.Veď to máme za pár. Smile Ahojky

03.01.2007 11:12

ivus80

Ahojte, dnes sme si vsetci styria dopriali spanok do desiatej Rolling Eyes Keby ma nezobudil telefonat, tak spime asi doteraz. Manzel skoro zmeskal do prace,dnes ide na jedenastu. Ale dobre nam to vsetkym padlo :D Lubka - Ty si sa tusim pytala, ze co na skvrny. Ja som skusila novotu - volaky Antiflek ale prasok, nie gel, maly mal strasne zajdene rukavice a oflakovane tricko, namocila som to pred pranim asi na dve hodiny a celkom pekne to zislo. Je to taky oranzovy kyblicek, navrhu je napisane Maxi Oxy Anti Flek. Viac som s tym este neprala, tak neviem, ale to tricko bolo tiez dobre zajdene, aj starsie skrvny tam boli a celkom sa mi to pozdava, ako to zoslo. Ak si to este nemala, vyskusaj, ja som kupila 400 g balenie za 99 Sk (vraj je tam 100%gratis). Pridala som aj do prania, celkom sa mi pozdava, no uvidim ine skrvny, ci pojdu dole. Lubka - moji svokrovci tiez byvaju v RD a tiez kuria drevom a na Bozie narodenie sme s maly presedeli pri takom ohrievaci. Az ked muz vstal, tak zakuril. Svokra nebola doma, svokor v kostole. Tak viem, o com pises Rolling Eyes My si do novej chalupy tiez ideme dat kurenie na drevo, ale mame malu chalupku a z Ytongu, co ma vraj dobru hrejivost, ci ako sa to vola, takze muz mi tvrdi, ze staci si len prdnut a v dome bude teplo :D . Ale mame pripravu aj na plyn, ked sa nam nebude chciet na stare kolena stvat sa s drevom. Lubi - niektori muzi to nemaju v hlave v poriadku. Kolegyna mala tiez takeho protivneho svokra, ale to, ci pil, to neviem, len viem, ze bol despota a tiez bol velmi zly na manzelku. Nakoniec vyskocil z okna. Ulavilo sa celej rodine a jej svokra po jeho smrti omladla a zacal sa jej rozpravkovy zivot. Je to hrozne, ked mate v rodine takeho debila. Otec, neotec. My sme mali v rodine tiez nieco podobne, ale chvalabohu, je to uz prec, take individuum. Teda exmanzel mojej tety. Joj - stitna zlaza - teda nie je Ti co zavidiet. Poviem Ti ale smiesnu prihodu, mozno Ta to trosku rozveseli. Ja sa vzdy na tom zasmejem. Ked som robila na policii, mali sme obvineneho gynekologa, ktory bol straaaaaasneeeee mudry. Asi ako kocky mojho maleho. Rolling Eyes No a ked bolo po vysluchu, velmi mudro sa zatvaril a spytal sa ma, ci mam problemy so stitnou zlazou. A ja ze nie. On mi na to povedal, ze mam, ani o tom neviem, ze sa mam zacat liecit, lebo mam zvacseny krk a to je priznak poruchy stitnej zlazy. A este mi dal kadejake ine rady. Tak naplasena som utekala na odbery krvy a tam samozrejme sa nezistilo absolutne nic. Dokonca ani moja stala kamaratka anemia tentoraz sa neozvala. Doktor gynekolog asi prehliadol to, ze ked sedis tri hodiny za PC a pises vysluch, t. j. nezastavis sa, len sedis a tukas do PC, tak ten krk je strnuly a vsimla som si, ze naozaj ho mam hrubsi, ako napr. rano alebo ked som oddychnuta, resp. nepisem tak dlho. Ani sa necudujem, ze bol stihany. Ak takouto "zarucenou" odbornostou osetroval pacientky, tak jasne, ze patril na policiu, nie do ambulancie. Sad Baby - teraz mi napadlo, ze co ma dost zamrzelo po porode, ked som uz bola na izbe. Bola tam so mnou ubytovana mamina, ktora uz na druhy den mala ist domov. Divala sa na mna, ako sa s bolestami snazim vytiahnut maleho z postielky a dat si ho k sebe, ale ju ani len nenapadlo mi pomoct. Len sa kukala ako na zjavenie. Ked odisla, dali mi na izbu cerstvu rodicku, ta bola na tom horsie ako ja, lebo mala hemeroidy, takze ju bolelo vsetko, este aj vlasy, ktore jej uz vypadli :D . Ja som bola na druhy den uz ovela lepsia, uz to tak nebolelo, len mi bolo nepohodlne, kym som si zvykla, ale veru pomohla som jej s malym. Nebojte sa popitat o pomoc druhej maminy, ale aj ju potom inej zase poskytnite. Moja kamoska, ked odrodila prve, bola s nou na izbe druhorodicka a kamoska musela v noci stavat a davat cumlik nielen svojej malickej, ale aj jej syncekovi, lebo ona povedala, ze nie je hlupa, aby si decko kazde dve hodiny krmila. Ze sa potrebuje vyspat. No, kadejake su zeny, niektore si titul MAMA ani nezasluzia. No co uz. Dufam, ze sa stretneme v porodinici len so samymi MAMAmi. Tak ahoj

03.01.2007 11:56

Zzuzi

ahojte kočky :D - ja som sla prvykrát na pohotovosť s bolestami bruška. Zobrali mi moč - do pohara a nasli v nom krv. A kedze som tehotná tak ma museli aj cievkovať aby vylúčili inú príčinu - gynekologickú. A mas pravdu, to cievkovanie je hroznééééé Shocked Rolling Eyes Po nom som mala bolestivé močenie a aj som krvacala - z močaku. Ja som si vtedy ked som mala problémy spozorovala aj krvné zrazeninky na toaletnom papieri. No a na kontrole ma cievkovali znovu, co by sa velmi nemalo, ved ak je moč zo samospadu čistý tak načo cievkovať. A o nasledkoch som ti uz písala Rolling Eyes Tak pekne pi, vyhybaj sa korenistým jedlám a skús aj tie brusnicové preparáty. Skoré uzdravenie Wink - dala si dobrý tip na ten citron. Ja by som to bez neho nevypila Confused fúúúj Baby, ktoré ste neboli este na cukor, určite si ten citron zoberte, nedá sa to potom porovnať Wink

03.01.2007 12:01

oswa

Statsny NOVY ROK 2007 tehulky...Hlavne zdravicko, rodinnu pohodu a uplne na prvom mieste krasnych, zdravych drobcekov!!!!!!!!!! No popisali ste toho dost..mala som co robit... My sme boli na Silvestra u znamych, maju 2 deturence ,ale bolo to v pohode, len mi tiez akosi nedochadzalo,ze prichadza novy rok..Privonala som k sampusu doslova len oblizla z pohara) a zazelala mojmu drobuliatku , neh je zdravucke... Cestou sme sa zastavili v Tescu v Piestanoch a natrafili sme na super ceny..Kupila som dupacky zamatove za 68 Sk, body za 18 Sk, teplakova suprava aj s trickom za 60 Sk, 3 body bavlnene s kratkym rukavom za 68 Sk, a perfehtna zatelena bundicka 74 za 220 Sk...Uz na neskor..xdTak som sa vytesovala,ze az..A moj manzel mi kupil knihu DIETA:Otazky a odpovede..sice stala za 500Sk,ale su tam uzitocne rady a pokryva ropzatie do 5 rokov zivota..Kedze nemam ziadnu podobnu knihu, tak som sa vytesovala..Este sme drobcovi dokupili jedny dupcky, s body, trosku uz vacsie..A co sa tyka oblecka,zme vybaveni...ale to ostatne nas cakq...Do porodnice, koik atd...A sranda bola, volala som kamoske, ze kolko potrebuje vlny na svetrik. a ona ze akej vlny? A ja ze vidim poerfektnumakkucku vlnu na svetrik,ze mi ho ustrikuje...Tak sa "tesila", ale nic nepovedala..Ja som k tomu to nemala nikdy vztah a ona urobila chybu,ze mi povedala,ze strikovala neteri svetrily Shocked Wink Este dokupim nejake bavlnene kosielky a fajront s oblecenim... Ja sa zajtra chystam k doktorke, nech mi ukonci PN, a vypisem si este staru dovolenku a diem aj k diabetologicke, tak som zvedava. Dnes rano som sa vazila, dieta ma nieco do seba, nepribrala som za mesiac nic... Co as tyka porodu..Pravdupovediac sa radsej nezamyslam,ci sa bojim,alebo nie..Beiem to skratka tak,ze to prezilo miliony zien predo mnou, zvladnem to aj ja.. Uvidi sa ako,ale zvladnem--- Inak ma straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne bolia krize, horor a niekdy ma brusko boli, ale tak nejako vyssie, nie v podbrusku...Ked sa tak vytiahnem..A ze ma chytaju krce niekolkokrat za noc,aj ke uzivam magne (ale len 1 tabl.denneň, to ani nehovorim....Ale ten maly futbalista..strasne sa na neho s manzelom tesime... Ivus..preklepy? No pravda je,ze malokedy po sebe citam..POnahlam sa s pisanima nekontrolujem..Tak pardon Embarassed Tie postolky som kupila 2 na suchy, u nas ich maju za 49 Sk az po cislo 5...Co sa tyka flasky, tak na prvy 1/2 rok planujem skleneneu, potom z bezp. dovodov prejdeme na plastovu..Ked uz bude drobec sam drzat v ruke. a kamosky si tu antikolikovu chvalia..A je to asi aj pe babo lepsie, aspon sa nenaglga vzduchu a nebude boliet brusko..A co sa tyka toho chodenia, vsetci do jedneho mi to povedali, aj na fore som to niekde citala,ze aspon 2 tyzdne sa s malym nema chodit. A ma to asi nieco do seba, kedze malicke este nebude vediet regulovat teplotu..Iba ak by bol naozaj teply april (o com pochybujem, lebo podla mna bude dlha zima), tak by sme mozno vybehli na kratku prechadzku. A pravdupovediac, mozno bduem z toho porodu vystavena,ze sa mi ani enbude chciet :D je mi luto,ze si zase na TB..ale co uz.bvravim, vsetko sa na nas lepi a to mame este 3 (niektore viac) mesiacov pred sebou...Ale berme to tak,ze to k tehu zialbohu patri... Lusisia..no vazne hroza...takto sa zbavuje nemocnica zopodvednosti za rodicky..Zlate slovensko..Aj ked vela veci je tu pozadu, dufam,ze aspon v tomto sa nezopsujeme po zapade..U ans v nemocnici (urcite aj inde), dokonca chodia s rodickou aj na zachod ( nielen po cisarskom), aby nahodou neodpadla alebo nieco..Ci sa vycikala a pod... A ono to balenie nasiroko ma svoj vyznam..Zrejme tam ma potom viac deti problemy s klbami..Lebo cim neskor sa to podchyti, tym tazsie sa to lieci...Aj u nas som prekvapena, ze sa nasiroko bali len 6 tyzdnov, lebo segra ked mala decka (7 rokov dozadu), tak sa na RTG chodilo az po 4 meisacoch..Ale lekari vedia, co robia. Co sa tyka vloziek (aj ked som nerodila,ale videla som v nemocnici),ze ziadne specialne sa nepouzivaju, dokonca davaju take obvazove, co si este pamatam spred 17 rokov, ked som zacinala nosit prve vlozky..Inak mali zeny normalne svoje vlozky,ktore as bezne pouzivaju.. Katty...to je ale chrapun, co vam vybrakoval pivku..Ber to tak,ze si niekomu urobila pekne Vianoce..aj ked je to slaba utecha... Zzuzi..ja tiez mam s krpcom tak,ze velmi casto ma kope az moc dole, minule som mu dohovarala,ze nech neblazni, lebo vykopne zatku :D A babatko je v poriadku, od toho ukonceneho 36.tyzdna, aj ked pri specialnej starostlivosti maju velku sancu prezit babatka od 25 tyzdna Exclamation Exclamation Exclamation A to co pisala Iva, o tych poruchach, nemusi to tak byt, niektore babatka su silnejsie, ine nie...Ale samo,ze mavaju viac komplikacii,ako donosene, ale pri dobrej starostlivosti maju velku sancu. Akurat minule som citala o predcasne narodenych detickach...len nech tam vydrzia co najdlhsie... Janey....A ktoze je taky dobry Mikulas, ze ti podaval tolko veci?? Nech pride aj k nam.. Razz a pozor na prechodeny zapal moc.mechura, ono sa to zvykne vracat Exclamation Exclamation Kolegyna s tym ma stale trampoty...Radsej si zajst k doktorovi, aj ked to neboli..lebo zapal mohol ostat Kukuc...tak ako som uz pisala, postupne sa to na nas vsetko "lepi"..Tak ti prajem, aby si bola zdrava a hlavne to drobatko....s tym srdieckom mavaj ja tiez stale, teraz je to lepsie, ze mam vysoky pulz aj v klude, ale nie az taky..tak okolo 90..aj tak je to dost..Ale to som mala aj pred tehu..Asi vodene, lebo tiez na kadejakych vysetreniach mi nezistili nic, kardiolog povedal,ze mam srdce ako zvon..Aspon nieco funguje tak ako ma.--- Vivien..aj tebe skore uzdravenie... Zuzulas..vitaj>. O tom citrone som to pocula ale ja som to vypila v pohode..kup si ten roztok skor, daj do chladnicky a take chladene sa to da v pohode vypit. Co je dolezitejsie, nech ti ten test dobre dopadne... Lubka..tak to mate v rodine kriz, ja som to nastastie nezazila,alemoja najlepsia kamoska ano...Takze viem, o com je rec,...Ale jej mama mala dost rozumu, aj ked sa s nim sice neskor, ale predsa rozviedla...A a ko vidim, ty mas tiez svoje starosti so zdravim..Tak len pekne vydrzme...Co sa tyka mna ako prvodorodiky, mozno as viac bojim,ako tie,co uz maju deti..Lebo vy viete, co mozete cakat..pre nas je to vsetko nove...Ale ked maly zakope, tak som vysmiata ako slniecko a hnoji... No,uz radsej koncim,lebo vas nadobro otravim..ale dlho som nebola..tak prepacte Wink Idem na nakup..Pa matriosky

03.01.2007 15:33

katy22

ahojte matriosky ( to sa mi tak paci, ze som sa rozhodla pouzit :D ) no, mna choroba drapla uplne exkluzivne, dnes som dostala zinnat, lebo som celu noc nemohla spat, co som mala sople a dusilo ma. tak ja uz neviem, snad som si uz vycerpala vsetky bacily a uz budem mat klud az do konca. rano som mala hlas ako chlap, starsia sa mi smiala, ze ci hovorim do plechovej rury. Laughing Laughing drzkajte sa, nie je to bohvieco byt chora Confused

03.01.2007 15:51

Janey

Ahojky, všetkým čo ste choré vám posielam vela vela energie aby ste sa rýchlo uzdravili. :D Ja som sa včera iba trošku prejedlaa potom som prespala celý den.... Citila som sa ako veleryba na suchu. A strašne som sa tomu smiala. :D Razz Oswa: moja koleginka robí housekeeperku u jednej angličanky a ona má polročného chlapčeka, tak po nm su tie vecičky... A mám slubené aj topánočky, lebo malý rýchlo rastie. A večšinou su to také neutrálne farby a vela bieleho takže dokupujem už len ružovučké. A niečo mám aj po sestrinej malej tá ma teraz rok. Prajem vám ešte pekný dník. papa

03.01.2007 15:53

hudy

Ahojte tehulky, tak sa ozývam aj ja až teraz po sviatkoch, keďže net mám zatiaľ len v práci.... Všetkým vám prajem všetko len to najlepšie v tomto roku, hlavne to zdravie aj vám, ale aj naším drobčekom. Mala som čo robiť, aby som prečítala všetky príspevky, toľko ste toho popísali. Pozerám, že veľa z vás má už ponakupované všeličo možné. Ja ani neviem, kedy pôjdeme niečo kúpiť. Ešte nemáme ani len základnú výbavu do pôrodnice, no proste hrôza, už by som mala začať niečo realizovať. Dnes som bola v poradni a všetko vyzerá byť ok (3x klop), aj glukózu mám v poriadku, čo som veľmi rada. Cítim sa celkom dobre, až na to, že už strašne zle spávam. Už ma všetko začína tlačiť, bolieť bedrové kĺby a aj chrbát Sad Ale musíme vydržať, však, veď tie naše zlatíčka si to zaslúžia. Tak sa majte zatiaľ pekne a snáď sa zase čoskoro ozvem.

03.01.2007 17:44

ivus80

Ahojte, Zzuzi - spytam sa Ta tak narovinu - nemas problemy s unikom mocu? Lebo som citala na jednom letaku, ze aj unik mocu v tehotenstve moze byt pricinou zapalu mocoveho mechura a mocovych ciest. Ja iba ked si druhykrat kychnem a neprekrizim nohy, tak mi trosicka ujde. Zeby ten zapal bol z toho? Kamoska mi zase vravela, ze zapal moc. mechura moze byt aj z prehriatia. Tak fakt uz neviem. Sestra mi dnes doniesla sumive tabletky Urologica - poznas? Veru, pijem poriadne, vstrebem aj 5 litrov za den. Mam skoro litrovy pohar a v nom slamku, tak stale pocuckavam - raz caj, raz dzus, raz mineralku a pod. Oswa - absolutne mi preklepy nevadia, ja po sebe nikdy necitam, nechce sa mi Embarassed a urcite aj ja narobim preklepy. Len niektore su velmi mile, ze sa musim zamysliet, co si chcela napisat :D :D :D Ale je to sranda, ja mam rada rozne krizovky a podobne rebusy :D :D :D Ja teda urcite nebudem doma dva tyzdne, lebo za prve sa mi to zda dlho byt doma a dieta treba otuzovat na vzduchu od zaciatku a za druhe, ked dieta primerane oblecies a kontrolujes mu teplotu - vzadu na krku - ak je krk teply, tak je aj dietatu teplo - rucicky a nozicky byvaju vacsinou studene, tak je podla neopodstatnene, aby si tak dlho bola doma. Ale je to vyhradne Tvoje rozhodnutie, ako sa rozhodnes, ja sa Ti do toho nemiesam, len Ti pisem moj nazor. Zo zaciatku staci dietatku tak maximalne hodinku raz do dna, ak je horsie pocasie. Viem naisto, ze sa nesmie ist s malym babom, kde je minus 5 stupnov, ale inokedy odporucaju aj za dazda. Aj v Ziline idu s cerstvou rodickou na zachod a do sprchy a cakaju, kym sa ocistis. Pytaju sa aj, ze ci s Tebou treba ist do sprchy, ked mas kontrakcie, teda pred porodom. Ked rodis, je Ti jedno, ci si naha alebo oblecena, to Ta vtedy nezaujima, co by si ako bola hanbliva :D Oswa - neviem, ci nemas mylnu informaciu, alebo sa u Vas chodi inak na sono noziciek ako v ZA, ale v ZA sa ide na nozicky tusim v troch tyzdnoch a potom v styroch mesiacoch. Myslela som si, ze je to vsade rovnake. Teda este jedna varianta - mohlo sa to zmenit odvtedy co som rodila prve. Jasne, Oswa, mas pravdu, niektore babetka su silnejsie, niektore slabsie a samozrejme, ze nie vsetky musia mat poruchu zdravia, co sa predcasne narodia, ale vo vseobecnosti maju problemy, ktore som pisala. Asi som uz pisala, ze susede sa narodil v siedmom mesiaci syncek, mal 1,24 kg. Nema ziadne problemy, pekne rastie, Vojtova metoda mu robi radost, pri nej sa smeje, ocka, zda sa, ze ma v poriadku. Ale zase moja sesternica porodila tiez v siedmom a jej syn ma tazko poskodeny zrak. Svoje k tomu pridali aj lekari, ktori mu neodborne osetrili ocka, ked bol v inkubatore. Takze je to velmi individualne. Poznam jedno dievcatko, ktore sa narodilo v siestom mesiaci, malo 880 g a teraz je z nej taka slecna, ze sa za nou nejeden chlap otoci. Aj moj muz na nej oci nechal Laughing Nema ziadne zdravotne problemy. Dufam, ze nase babetka su vsetci do jedneho velki bojovnici a ak uz maju sudene sa narodit skor, tak verim, ze budu vsetky bez postihnutia, resp. ze budu mat co najmenej zdravotnych komplikacii. Baby - vy ste si kupili roztok normalne v lekarni v tekutom stave? Lebo mne kazala doktorka si kupit prasok a urobit z toho roztok a dve hodiny pred odberom to vypit. Idem nabuduci utorok, tak som zvedava. A Vy, co uz mate za sebou glukozove testy, drzali ste predtym nejaku dietu - bez sladkosti a pod.? Lebo mne tak strasne idu na chut sladkosti, snazim sa ich jest pomenej, ale niekedy sa neovladnem. A to uz nic nekupujem, no stale je este po vianociach zopar sladkosti. Ale zase sa utesujem, ze ak by som mala mat cukrovku, tak by sa to odhalilo ci by som zjedla kvantum sladkosti alebo ci by som nezjedla ani zrnko cukru a ak nemam problemy s cukrovkou, tak je vlastne jedno, kolko toho zjem, telo sa s tym vysporiada. Co si o tom myslite Vy? Tak sa drzte, idem cosi uvarit manzelovi, za chvilu pride z prace. Papa

03.01.2007 18:24

Janey

Ahojky Ivus. Ja som bola na tom glukozovom, mala som prášok. No a oni ti musia zobrať krv z prsta odmerať ti hladinu cukru a potom to vypiješ no a po dvoch hodinách ti zase vezmu krv a zase odmeraju... A ja som nemala žiadnu dietu ba naopak cpala som sa sladkým, nemožem si pomocť som zaťažená na sladké a hladinu cukru som mala uplne v poriadku. Tak si myslím že ak máš niečo s cukrom tak ti nejaká dieta na poslednu chvílu ani nepomože. Držím palce nech ti to dobredopadne Smile

03.01.2007 19:11

vivien

Ahojte, tak ja som dnes uplne ako troska, v noci som koli uipchatemu nosu nemohla spat, zaspala som az okolo 2 v noci Confused , bola som tiez u lekara, dala mi iba bioparox, vraj antibiotika nasadi, iba ak by sa to nezlepsilo... Bola som aj na poradni, tak vraj je vsetko ok... Ivus aj mne sa posledne 2 dni stalo, ze ked som si kychla, tak som trosku piskla Embarassed , ale dnes na poradni bol moc ok, tak dufam, ze nemam nejaky zapal mocaku... Pytala som sa aj lekarky, tak ona mi vravela, ze mohlo ma tam tlacit aj babo, vcera som poctivo cvicila panvove dno, lebo pri Adamkovi si na nieco take nepamatam... Tak vsetkym prajem skore uzdravenie, drzte sa papa.

03.01.2007 21:04

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká, my sme mali dnes celkom fajn deň.Doobeda sme vegetili,akurát ja som si trošku upratala bytík.Poobede nám šiel tatino do roboty,tak sme boli s bambulkou vonku.Neboli sme dlho,lebo odpisovali merače na radiátoroch,tak som vtedy už chcela by doma.Ale aspoň sme sa trošku vyvetrali.Potom som drndu okúpala,napapali sme sa a malá sa pýtala do postielky,tak ležká.Nespí,vypráva si.Má taký zlatý hlások,tak rada ju počúvam. Katty,tomu čo vám toto urobil,by som odsekla ruky.Aj to je asi málo. Ivuš,ďakujem za radu k tým škvrnám.Vyskúšam.Veru otec,neotec,také chovanie sa nedá odpustiť.Minule,keď zbil svoju ženu,tak švagrinka-mužova sestra,má 16rokov a frajera-neprišla domov zo školy.Bola u priatelovej sestry.Napísala domov na fotrov mobil sms že je v poriadku,nech sa nestrachujú a že nech si otec uvedomí,čo urobil a prečo neprišla domov.Na druhý deň keď už bola doma,jej ani necekol.Preto ako som už spomenula,neprajem nikomu nič zlé a smrť už vobec nie.Ale za to,čo robil a robí,si nič iné nezaslúži.No čo už,aj taký býva život. S tou štítnou žlazou to ozaj nie je neviem čo.Vždy si hovorím,že je na svete vela ludí,ktorí to majú ovela ťažšie.Buď majú rakovinu,alebo nevidia,nepočujú,nemajú končatiny,atď.Moj problém je teda len taký problémik.Tá príhoda nemá chybu.Možno ten dotyčný bol nafigu lekár.Ale poviem ti,že velakrát ten hrubý krk napovedá takémuto problému.Kým nevieme,ako človek strávi celý deň napr.pri počítači. No a maminy na izbe-nemám slov.Tá prvá sa riadila asi heslom Poraď si sám.Nič moc.Tá druhá-načo si urobila bábo,keď vedela kolko je s ním roboty,o krmení nehovoriac.Škoda reči.Po porode asi každej dobre padne,keď spolubývajuca helfne.Menšie protislužby nie sú na škodu. Baby s tým cukrovým testom to je asi takto.Mne kázali jesť deň pedtým čo najmenej sladkého,podla možnosti nič sladké.Najlepšie je ovocie.Pri malej som to dodržala,mala som len jeden jogurtík.Teraz som to urobila tak isto.Ale vraj keby som mala cukrovku,tak by sa to ukázalo aj v moči.Každý doktor má iný zvyk a odporúčania. Zzuzi,máš pravdu s tým cievkovaním.Je to fakt nepríjemné.Mňa cievkovali pred cisárom a skoro ma šiblo. Oswa,super nákup.Urobila by si riadnu blbosť,keby si nevyužila také parádne ceny.Tej tvojej kamoške so štrikovaním si asi urobila pekný škrt cez rozpočet.S bolavými krížami sme na tom asi skoro všetky rovnako.Drobci dávajú zabrať.Poštolky mám jednotky na viazanie a dvojky na sucháre.Možno si potom kúpim tie jednotky na sucháre,uvidím.Viazanie mi vtedy nerobilo problém.S prechádzkami je to individuálne.Keď sa nebudeš cítiť na to,aby si tak dlho nešla von,tak nepojdeš.Aj keď pravdu povediac dva týždne doma,sa mi zdá byť vela,ale je to každej vec.Dobre,že si toho viac napísala.Aspoň nie som jediná,čo vela píše.A vieme,čo je nové.Nemáme čo prepáčiť. Ivuš a Oswa,ďakujem za pochopenie a povzbudenie.Dobre to padne.Keď niektovie aspoň trošku,aké to je-ako vy s vašimi známymi a rodinou,hlavne že nepriamo-skor pochopí. Lusi,s tým balením na široko a perinkami to nie je nič extra.Páči sa mi to rozhodnutie,urobiť tak,ako sa robí tu.S tými klbikmi sa to neskor určite v dobrom zúročí. Katty,je super,že vieš chorobu otočiť na srandu.Hádam si už ozaj všetko vypotila a budeš mať pokoj. Janey,nie si jediná,čo sa prejedáš.Mne sa to darí celkom statočne.Za dva týždne som pribrala 2kg,čo inak za jeden mesiac priberiem tak 1,5kg.Potom fučím a aj stále pozerám,čo by som si ešte dala.Mocť sa tak napchávať,je super. :D Ivuš s tým sono na klbiky je to u našich detských doktorov individuálne.Vačšinou je to ale tak,že na prvé sono sa ide,keď bábo dovŕši mesiac a na ďalšie sa ide medzi 4.a 5.mesiacom.Viaže sa do 3.mesiaca. Vivien,aj ja som raz mala bioparox a neviem,ako ty,ja som rozhodnutá nikdy viac.Síce pomohol ale nič mi po ňom nechutilo a tak som skoro nič nejedla.Jednoducho,ja znesiem všelijaké lieky a kvapky ale toto bolo na mňa privela.Každý má na tento liek iný názor. Zase som tu toho napísala strašne vela.Ja som aj naozaj ukecaná,takže písanie tomu len nasvedčuje.Držím vám všetkým palce,aby ste boli zdravé.Nech už konečne všetky problémy idú preč.Majte sa dobre. Laughing

03.01.2007 21:05

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká, my sme mali dnes celkom fajn deň.Doobeda sme vegetili,akurát ja som si trošku upratala bytík.Poobede nám šiel tatino do roboty,tak sme boli s bambulkou vonku.Neboli sme dlho,lebo odpisovali merače na radiátoroch,tak som vtedy už chcela by doma.Ale aspoň sme sa trošku vyvetrali.Potom som drndu okúpala,napapali sme sa a malá sa pýtala do postielky,tak ležká.Nespí,vypráva si.Má taký zlatý hlások,tak rada ju počúvam. Katty,tomu čo vám toto urobil,by som odsekla ruky.Aj to je asi málo. Ivuš,ďakujem za radu k tým škvrnám.Vyskúšam.Veru otec,neotec,také chovanie sa nedá odpustiť.Minule,keď zbil svoju ženu,tak švagrinka-mužova sestra,má 16rokov a frajera-neprišla domov zo školy.Bola u priatelovej sestry.Napísala domov na fotrov mobil sms že je v poriadku,nech sa nestrachujú a že nech si otec uvedomí,čo urobil a prečo neprišla domov.Na druhý deň keď už bola doma,jej ani necekol.Preto ako som už spomenula,neprajem nikomu nič zlé a smrť už vobec nie.Ale za to,čo robil a robí,si nič iné nezaslúži.No čo už,aj taký býva život. S tou štítnou žlazou to ozaj nie je neviem čo.Vždy si hovorím,že je na svete vela ludí,ktorí to majú ovela ťažšie.Buď majú rakovinu,alebo nevidia,nepočujú,nemajú končatiny,atď.Moj problém je teda len taký problémik.Tá príhoda nemá chybu.Možno ten dotyčný bol nafigu lekár.Ale poviem ti,že velakrát ten hrubý krk napovedá takémuto problému.Kým nevieme,ako človek strávi celý deň napr.pri počítači. No a maminy na izbe-nemám slov.Tá prvá sa riadila asi heslom Poraď si sám.Nič moc.Tá druhá-načo si urobila bábo,keď vedela kolko je s ním roboty,o krmení nehovoriac.Škoda reči.Po porode asi každej dobre padne,keď spolubývajuca helfne.Menšie protislužby nie sú na škodu. Baby s tým cukrovým testom to je asi takto.Mne kázali jesť deň pedtým čo najmenej sladkého,podla možnosti nič sladké.Najlepšie je ovocie.Pri malej som to dodržala,mala som len jeden jogurtík.Teraz som to urobila tak isto.Ale vraj keby som mala cukrovku,tak by sa to ukázalo aj v moči.Každý doktor má iný zvyk a odporúčania. Zzuzi,máš pravdu s tým cievkovaním.Je to fakt nepríjemné.Mňa cievkovali pred cisárom a skoro ma šiblo. Oswa,super nákup.Urobila by si riadnu blbosť,keby si nevyužila také parádne ceny.Tej tvojej kamoške so štrikovaním si asi urobila pekný škrt cez rozpočet.S bolavými krížami sme na tom asi skoro všetky rovnako.Drobci dávajú zabrať.Poštolky mám jednotky na viazanie a dvojky na sucháre.Možno si potom kúpim tie jednotky na sucháre,uvidím.Viazanie mi vtedy nerobilo problém.S prechádzkami je to individuálne.Keď sa nebudeš cítiť na to,aby si tak dlho nešla von,tak nepojdeš.Aj keď pravdu povediac dva týždne doma,sa mi zdá byť vela,ale je to každej vec.Dobre,že si toho viac napísala.Aspoň nie som jediná,čo vela píše.A vieme,čo je nové.Nemáme čo prepáčiť. Ivuš a Oswa,ďakujem za pochopenie a povzbudenie.Dobre to padne.Keď niektovie aspoň trošku,aké to je-ako vy s vašimi známymi a rodinou,hlavne že nepriamo-skor pochopí. Lusi,s tým balením na široko a perinkami to nie je nič extra.Páči sa mi to rozhodnutie,urobiť tak,ako sa robí tu.S tými klbikmi sa to neskor určite v dobrom zúročí. Katty,je super,že vieš chorobu otočiť na srandu.Hádam si už ozaj všetko vypotila a budeš mať pokoj. Janey,nie si jediná,čo sa prejedáš.Mne sa to darí celkom statočne.Za dva týždne som pribrala 2kg,čo inak za jeden mesiac priberiem tak 1,5kg.Potom fučím a aj stále pozerám,čo by som si ešte dala.Mocť sa tak napchávať,je super. :D Ivuš s tým sono na klbiky je to u našich detských doktorov individuálne.Vačšinou je to ale tak,že na prvé sono sa ide,keď bábo dovŕši mesiac a na ďalšie sa ide medzi 4.a 5.mesiacom.Viaže sa do 3.mesiaca. Vivien,aj ja som raz mala bioparox a neviem,ako ty,ja som rozhodnutá nikdy viac.Síce pomohol ale nič mi po ňom nechutilo a tak som skoro nič nejedla.Jednoducho,ja znesiem všelijaké lieky a kvapky ale toto bolo na mňa privela.Každý má na tento liek iný názor. Zase som tu toho napísala strašne vela.Ja som aj naozaj ukecaná,takže písanie tomu len nasvedčuje.Držím vám všetkým palce,aby ste boli zdravé.Nech už konečne všetky problémy idú preč.Majte sa dobre. Laughing

04.01.2007 00:15

ivus80

Ahoj, Janey - ja si neviem predstavit, zeby som po dvoch hodinach opakovala test. Ja mam doktorku nie vo svojej dedine, je to sice 5 km od nas, ale v tej dedine nie je nic, kam by som na tie dve hodiny sla a domov by sa mi to neoplatilo. Keby som mala doktorku v ZA, tak nie je problem, tak som aj rada, ze je to u nas takto zavedene - o piatej vypijem sladku zbrndu a o siedmej bude odber krvi z ruky aj z prsta. Myslela som si teda spravne, ze netreba nejaku dietu pred oberom, ze ak mam chut na sladke, tak si doprajem, ved co ak najblizsie 4 mesiace nebudem moct. Joj, mam strach, pravdu poviem. Pri prvom som si to tak nebrala, nevedela som, do coho idem. No co ma byt, to bude, nech sa stane, co sa stane. Vivien - ten bioparox je vraj vyborny, kamoska bola v tehu len na tom a presli jej choroby, tusim mala ho dvakrat v priebehu jedneho tehu. Aj moj muz ho mava, vraj je lepsie ako ATB. Viem, ze niektore zeny v tehu maju jednoducho problemy s unikom mocu a niektore zase po porode. Pri prvom nic take nebolo, tak dufam, ze ked porodim, problemik zmizne. No nastastie sa mi to stava tak raz, maximalne dva, do tyzdna, takze to nie je az take vazne. Lubka - mas pravdu - je dobre, ked vies, ze Ti ta druha pomoze. Aj ked len v tom, ze poda cumlik Tvojmu babetku. Ja som mala tu druhu spolubyvajucu "starsiu mamicku", t. j. mala 32 rokov a prve dieta, takze bola trosku vystrasena. Neurazte sa tomu spojeniu "starsia mamicka", ale ja som v tom case mala necelych 24, takze oproti mne bola starsia. Bola velmi rada, ked som je s cimkolvek pomohla, poradila, aj odsavacku som jej zmontovala. Mne to problem nerobilo, ja rada pomozem, ked mozem. Dokonca som jej aj raz skusala nakojit jej maleho, ale moc nechcel chytit ani moju bradavku a ani jej. Tak som jej odsavala moje mlieko, ona si to napisala na seba, inak by jej to neboli dali. Tak pa, uz je tolko hodin a mne sa vobec nechce spat.

04.01.2007 09:46

katy22

dobre ranko Vivien, tak ta - nerada - vitam v klube usoplenych Sad ja som tiez uzivala dva dni bioparox, ale mne asi nezabera, lebo sa mi stav stale len zhorsoval a navyse ma aj chytili teploty. takze klasickym atb nebolo vyhnutia. no a teraz tu sedim s celenkou na hlave ( aby som mala dutiny v teple) a moji sa mi smeju ze vyzeram ako indianka Cool . dnesna noc bola o daco lepsia ako minula, ale nadranom sa vratil aj bolest hrdla, asi som zaspala s otvorenymi ustami. no verim ze zajtra bude zase lepsie uz mi hlieny stekaju na priedusky takze kaslem ako starujuci wartburg v zime Smile Smile Lubka - nic ne mi neostava. alenemysli si ze som dak ahrdinka, j som si vcera poplakala, aj ja mam strach o malicke. ale s tym humorom sa asi vsetko lepsie znasa Ja idem na cukor az buduci tyzden, mala som ist dnes, ale nema zmysel aby som sa tralalakala do spitala takato chora. ved sa nezblaznia aj keby som ho nemala. tiez si myslim, ze by sa to ukazalo aj v moci tak zatial pekny den

04.01.2007 10:52

Janey

Ahojky. Ivus mne kázali si odsediet tie dve hodiny v čakárni, hoc by som stíhala ísť niekde, von sa prevetrať. aj domov v pohode. No ale vraj by mi mohlo prísť zle... U vás to maju asi preto tak zariadene, že tam chodíte z roznych dedín a miest čo nie je asi najbližšie. Tak máte iný systém. Ale aspon nemusiš dve hod. tvrdnut v čakárni. Ja sa práve snažím dovolať na kramáre na ultrazvuk. čo sa robí v 30tt. Na dverách maju vypísane : Objednávajte sa telefonicky... a maju tam aj čísla. A ked sa chcem objednať tak tri dni musím skušať každu pol hodku kým sa dovolám. stále tam maju vyvesený telefón. Sila nie? Mám na nich nervi. Už byto mal byt posledný ultrazvuk, asi. A lekár mi hovoril že mi ešte raz bude brať krv a robiť všetky testy čo robil na začiatku. Ešte sa vás spýtam, chystáte sa niektorá z vás chodiť na tie kurzy... prípravy pred porodom? Ja vobec netuším ako to tu chodí... Embarassed Sestra napr. na nič také nechodila a ked začala rodiť tak sme ju doviezli ... ona odrodila a bolo. Ale ja som z toho asi viac poplašená lebo si to chcem "užiť" naplno. Viete že ako je to s tým dýchaním a tak.O babetko nemám problém sa starať a kupať a ani ostatné veci, to som si natrenovala pri sestrinej malej. Skor ten porod. Uff, ja už vážim 67kg. a normálnu váhu som mala okolo 58.- Hm asi sa budem musieť krotiť, ale ked to bude také ťažké. Stále by som niečo tlačila... Embarassed Smile Papa zatial

04.01.2007 17:34

ivus80

Ahojte, Lusi - chodia Ti uz Nivea maily? Janey - mas pravdu, ja mam gynekologicku - spadova lekarka pre terchovsku dolinu. Ale vela zien chodi aj do Ziliny, pripadne inde. Ja som nerozmyslala nad vyberom, akosi automaticky som sla k nasej tzv. obvodnej gynekologicke. V ZA nepoznam ziadneho doktora a do Belej je to blizsie, ZA je od nas 15 km, Bela len 5 km. Za mladi som chodievala do Belej aj na bicykli. Aj spoje idu pomerne dobre, tak si nestazujem. Akurat na sono chodim do ZA a aj na monitoring a prietoky budem musiet chodit do ZA, do porodnice. Len nevyhoda je v tom, ze tam je akurat Jednota a zo dva obchodiky - tusim handrak a volake kvetinky a hluposticky. Takze ked nejde hned spoj, ani sa nemam kde tarat, co by v ZA nehrozilo :D Ale ak ma manzel nevezie autom, tak idem rano autobusom 6:15 a nazad sa mi niekedy podari stihnut 7:05 a niekedy okolo pol osmej, idu vtedy viacere. Do osmej hodiny ide hodne autobusov, vezie to vsetko do skol, do prace v ZA. Janey - zelam Ti, aby to bol posledny ultrazvuk. Ak budes mat babo dobre otocene, t. j. hlavickou dole, tak uz viac na sono nepojdes, teda ak nemaju v Tvojej porodnici take nove moresy ako v ZA, ze chodis na monitoring a prietoky, ak sa im nedza volaco, tak sonuju znova. Ale akosi skoro ides na sono. V ktorom t. t. si? Ja idem na som v 30.t.t az 14.2., t. j. za 6 tyzdnov, momentalne som v 25. t.t. A viem velmi dobre, co za umenie je dovolat sa k lekarom. Dnes som to absolvovala. Zajtra idem na kontrolu na urologiu. Ale nastastie, ked som sa dovolala, tak na druhom konci bola velmi mila sestricka, vysla mi v ustrety, ked som povedala, ze som tehu, tak povedala, ze nech pridem poobede, ze ma hned zoberie, ako tam pridem. Tak som rada, ze nemusim cakat hodiny a hodiny Rolling Eyes Ano, este raz sa robia vsetky testy, ako na zaciatku, ale nieco sa mi mari, ze az okolo 34. t.t., ale nie som si s tym uplne ista, viem, ze dako pred porodom sa znova berie krv na komplet obraz, takisto sa berie ster na cytologiu a ci nemas volaky infekt v porodnych cestach, proste - ked absolvujes vsetky tieto vysetrenia - tak uz mozes veselo ist rodit :D Samozrejme, az po 36. t.t. - najskor :D Janey - poviem Ti pravdu - ja som na nic podobne nechodila, ale zato som poctivo studovala vsetku dostupnu literaturu ohladom dychania a poloh v prvej dobe porodnej. Dokonca som si vsetky casopisy, kde to bolo napisane, zobrala so sebou (asi 3 kg batoziny navyse Rolling Eyes ). No ale prislo k cinu - vsetko nacitane bolo naprd platne. Ja som nemala bolesti, az ked mi dali vyvolavacku, najprv som bola na monitore - prvych 20 minut, co som mala bolesti, a to som sa straaasne hanbila dychcat tam ako svina pred porazkou. Tak som len tak tichucko dychala. Nikto pri mne nebol, tak mi nemal kto povedat, ze mozem kludne nahlas vzdychat. No potom som dostala rozum Exclamation Exclamation Exclamation a zacala som poriadne predychavat, lebo som na monitore videla, kedy nastavaju kontrakcie. Neviem, ako v inych porodniciach, ale nad kazdou porodnou kozou su hodiny, tak si sledujte, ako casto Vam chodia kontrakcie, je to dolezite. Ja som bola taka vyplasena, ze co sa deje, ze som nestihala vnimat aj cas aj monitor aj kontrakcie a este sustredit sa k tomu na dychanie. Ale potom som sa dako zosynchronizovala a slo to samo. Sama prides na to, ako treba dychat a to mi povedali viacere maminy. Netreba sa stresovat, pre kazdu plati iny typ dychania. A nehanbite sa poriadne nahlas dychat. Ja uz to teraz viem a nebudem sa hanbit. Neviem, ci som masochista, ale celkom sa tesim uz na tie kontrakcie, lebo po nich pride to najkrajsie na celom porode - moje drobciatko. A nemyslim si, zeby tie prvomaminy, co nechodia na kurzy, sa vedeli horsie postarat o male ako tie, co to maju bud nastudovane alebo uz odpraxovane :D Takze sa nicoho nebojte, ved materinsky instinkt je tak velka a uzasna vec, ze nemoze nic pokazit, len dietatko velmi lubte aj mu to vravte a vsetko ostatne pride samo. Ale samozrejme, kto chce, tak nech na predporodnu pripravu chodi, urcite to neuskodi. Tam Vam povedia same prakticke veci, nic, co by uskodilo. Po narodeni mojho maleho mi prve dva dni kupala Ondrika sestricka a na treti den sa spytala, ze ci si ho skusim sama okupat. Tak som povedala, ze jasne, ze nie je problem. Chytila som maleho, sup sem-sup tam, poprehadzovala som si ho v rukach, umyla za par minut a sestricka sa na mna divala, oci vyvalovala a spytala sa, ze kolke dietatko uz mam. Ja som povedala, ze prve a ona sa tak zacudovane pozrela, tak som jej hned povedala, ze mam sice prve, ale doma 5 mladsich surodencov. Povedala: AHA. :D :D :D Dnes som sa vazila, vazim 70 kg, t. j. mam navyse 2 kila plus 4 kila, co som najprv schudla a potom pribrala. Dokopy je to sice 6 kg, ale ked ratam od povodnej vahy 68 kg, tak len 2 kg. Tak zatial pa, drzte sa.

04.01.2007 18:43

Janey

Ivus dakujem za rozsiahlu odpoved. No ja som v 28tt. a objednala ma na ultrazvuk až na 25.1.07 takže to budem v 31tt. už sa mi to blíži. Ale neuveritelne rýchlo Ked si tak hovorim že za 90 dní to už príde tak to znie že je to tak daleko, ale ked si poviem že už len nejakých 11 týždnouv. Tak to už znie lepšie. A aj ja čítam vela knižiek a aj na nete je toho dosť, kopa dobrých rád. Tak uvidím ako sa rozhodnem s tým predporodným kurzom. A ivus nepribrala si málo? ale je pravda že drobuliatko si svoje vezme a na váhe zas až tak velmi nezáleží. Jej a ja som dnes videla také supiš nohavice na traky maskáčové ale dolu na nohavici su popísané ružové písmenká, takže su babské. Také cool moderné. Je to číslo 68 tak až na leto. Ked povyrastie. My sme jej chceli dať ušiť maskáčový komplet, dupačky a pyrátsku šatku a tak. Lebo s manželom sme rybáry a chceli sme to tak zo srandy. No ale ju budeme brávať aj k vode, Aj preto chceme prenosnu cestovnu postielku a urobíme jej z toho stan. :D Asi je to trošku bláznivé, ale do prírody chodiť treba no nie? :D :D :D

04.01.2007 19:13

ivus80

Ahoj, Janey - tiez si myslim, ze som pribrala malo, uvidim, co mi povie doktorka na poradni v utorok. Pri Ondrejkovi som o takomto case mala 10 kilov plus Exclamation Brrr. Dnes som konecne dostala tu antikolikovu flasu Avant z Mama a ja. No neviem, ci je to zazrak, ale zda sa mi uplne normalna flaska. Antikolikove flasky z MAM su uplne ine. Takze som sa rozhodla, ze si este kupim malu sklenenu flasku a podbradnicky. Tak pa.

04.01.2007 19:59

oswa

Ahojte matriosky..som rada, ze sa to ujalo Laughing Tak odo dneska mam volnejsi pohyb, lebo som si uz vypisla dovolenku a vyjsla mi az do nastupu na matersku..este mi aj ostala stara dovolenka...Ja mam poradnu dalsi tyzdeen , neviem, ci urobi sono, ale ked nie, tak mi ho utrcite urobio v 30tt a potom hor sa na nakupy...aj sa musim popytat dokiho, ze co a ako...ked odide, kto ma preberie...Rada by som,keby to bol primar. Na oddeleni jejedna klada doktorka a vraj nedavno rodila kliestami a prerusila babatku nervy na ruke..No horor...Dnes mam trosku dobry den, bola som u diabetologicky a cukor bol dobry, an inzuline sice stale som,ale aspon mi ho nezvysila..Keby to tak ostalo..ale to asi tazko... katty...ja som to absolvovala pred mesiacom, to zachripnutie, hlas mi uplne odisiel,az cez den ma bolo ako-tak pocut a drzalo ma to viac ako 2 tyzdne, ale nastastie sa to obislo bez ATB..Tak sa len pekne lieckaj...Odporucam cibulovy caj..Uz som tu o tom pisala, zbavis sa hlienov, ak mas.. Janey..aha...Uz chapem..Ja ze to mas vsetko nove vec i..nejaky samaritan ze sa nasiel Wink Inak ohladom tych topanociek pozro, neopdoruca sa pouzivat pouzivane topanocky, preovsetkym u chodiacich detureniec, lebo kazde ma ibnak formovane chodidlo..a uz je topanocka deformovana od predosleho "majitela"..aby to neposobilo drobcovi neskorsie problemy s nozickami...ja, ak stihnem, na tie kurzy bduem chodit..len neviem kde..Popytam sa v poradni buduci tyzden, ale vraj je to dobra vec.:ked nic ne, aspon dychat ta naucia..Nikde nie je napisane,ze my odrodime coby-dup...nie?? Radsej sa pripravit...Ale to len v pripade,ze to bude u nas, ak by som mala dochadzat, tak asi nie...A co sa tyka vahy..ved si nepribrala vela tak sa neplas. Ja som mala taku istu vychodiskovu vahu a teraz mam 66,ale to koli diete, inak by to bolo urcite horsie Wink ivus..moje preklepy..normalka to uz po sebe citam..abys te nemali problem s mojimi uchvatnymi myslienkami Cool A ohaldom tych noziciek mi to hovorila nejaka mamina..Tak neviem..je to jedno, ved sa vsetko dozvieme..Ale aj tak sa mi to zda nejak skoro....a ohladom tych "vcasnych "babatiek mas pravdu..Jasne,ze ze to zavisi od babatka a v nemalej miere od sposobilosti personalu...Citala som o tom a teda nebolo mi vsetko jedno...Co sa tyka glukozy, ja som ju kupila uz ako hotovy roztok, ale je to uplne jedno, ci to rozpustis ty, sestricka,alebo v lekarni....Dolezite je, necj je to glukoza Razz A pre tvoje dobro, ja som sice nedrzala dietu ani nic, ani som ale nejedla sladke (jednoducho mi neslo na chut), neječdz prilis sladkeho, nech to ams radsej o.k..ale ovocie kludne, to je fruktoza, ktora sa odburava rychlo...Hlavne vecer nejedz privela sladkeho.....A ams pravdu...ja som ani nevyzierala sladke, doteraz mam celeho Mikulasa (uz ho ani nezjem, a to som dostala ine lakocinky..Ferrero, Toffiffee atd..). nevymetala chladnicku v noci ani nic.. a jeb....Cukrovka...ASi si zle pochopila Janey..ten test sa neopakuje...Pred vypitim zbrndy ti vezmu krv, vypijes zbrndu a po 2 hod. ti vezmu krv..Pijes len 1krat..neboj!! Co sa tyka priberania, nemyslim,ze si pribrala malo, priroda to am zariadene, a babos i berie, ked aj na nas ukor, to co treba. POznam babenku , ktora bola kost a koza, pribrala 4 kg, po porode mala este -0,5 kg od povodnej vahy a malu mala zdravu ako buk. Av 7 mesiaci hravala na intraku este basketbal... Lubica...dnes sa vynukovala kamoska s mojou sestrou, ze ktora to lepsie ustrikuje (lebo ta vlna bola dost draha..teda na vlnu..klbko za 80 Sk), tak som povedala,ze nech sa nehadaju,ze kupim este, a moze strikovat aj druha..Nie su zlate?? A ja tiez?? Embarassed Rolling Eyes Ale mio to helfne, lebo nemam svetriky a v aprili bude este treba..A paci sa mi to ovela viac, ako kupovane a vraj to trva 1-2 dni (tak mi tvrdili). aj by som aj sama,ale ja som co sa tyka takychto veci mimo...Ani sitie,ani vysivanie..skrtaka mi to nejde a nebavi ma to...Ale mam ine pednosti Cool Laughing (ked sa sam nepochvalis, kto ta pochvali??) A tie postolky (mali ich vela) maju v tom obchode pri nabytku, ten detsky...A s tym chodenim von, jasne,ze cim skor..Ale ak by bo, este sneh (dufam,ze nie), tak ten tyzden urcite budeme domka.A mozno sa budem chciet cim skor popysit drobcekom a vybehnem na druhy den..Alebo tatko najskor...aj ked pravdupovediac, prilis zvedavi ludia ma stvu..Minule som stretla susedu, ked som este byvala u nasich...a ona na mna.Jezis, vari nie si tehotna?? Mala som chut jej povedat,ze len som sa dobre na ranajky najedla...Ale co uz... Tak sa mavajte....... :D