1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

20.12.2006 19:29

Lusisia

Ahojte babule, Ale ste sa rozpisali ;o) Boooze, aj Vam to tak uteka, ako mne... Neverim, ze je uz 20teho!!!! Ja nemam este nic napecene ani stromcek ozdobeny.... A vobec ma este nezastihla vianocna nalada... Mne tu strasne chyba sneh.... Katy, tak to som rada, ze je vsetko v poriadku... ;o) A tu je moje brusko:

20.12.2006 19:58

vivien

Ahojky. Tak Katty teda, tak sa setri... Lusisia krasaaane brusko, ja ho mam uz tiez riadne :D Dievcata u nas poletuje snezik, sice sa topi, ale aj tak sa tesime s Adamkom :D

20.12.2006 20:01

Ľubica Krištofová

Ahojte tehulky.Tak ja už mám všetky dobroty nachystané, aj stromček je už ozdobený.Malá okolo neho chodí a obzerá. Hudy blahoželám k dievčatku. Lusisia pekné bruško.Kolko si pribrala?Katy drž sa,nech drobec počká a krčok nech neštrajkuje. Ivuš bude paráda,keď dostanete peniažky z toho fondu.Je okolo toho kopec vybavovačiek,že?Nech sa vám to všetko podarí tak,ako chcete a potrebujete.Ozaj, spomenula som si na ten tvoj článok uverejnený v časopise.Je dobrý.Všetky tie príspevky sa mi tam páčia.Je to skvelý časopis, mám ho predplatený. Dnes som bola na poradni,aj som pila sladkú žbrndu.Ja mám rada sladké,takže mi to až tak nevadilo.Len sa mi z toho stále grgalo.Zajtra budem mať výsledky,tak som zvedavá.Aj keď už viem,aké je to držať v náručí malé bábo, neviem sa dočkať apríla.Určite sme na tom všetky rovnako. Tak,ja idem uložiť do postielky moju beťárku a kuknem telku.Majte sa všetky dobre.Nech tie drobčiatka v brušku poslúchajú. papa :D

20.12.2006 20:25

ivus80

Ahoj, Sylvia - prajem Ti pevne nervy na vybavenie uveru, lebo to je snad tazsie ako zodvihnut na malicku 100 ton :D Je velmi vela behaciek okolo toho, ale stale sa to oplati. My sme spravili chybu, ze sme si nedali uver hned od zaciatku stavby, bolo by to vsetko jednoduchsie. Uz by sme mozno byvali. No nevadi, takto budeme mat aspon nizsie splatky, nebudeme tolko zadlzeni. Spotrebak zaplatime za 10 rokov a SFRB budeme platit asi 30 rokov mesacne cca 2 tis. Sk, co za 15 - 20 rokov nebude ziadny peniaz. Vyhoda SFRB je v tom, ze 3,5 % bude celych 30 rokov. A uz mate vybraty domcek? A aky, ak sa smiem spytat? My mame Topas 66/12 z Erlisu, ale uz nie je na internete. Mame klasika katalogovy, to je napohodlnejsie a aj najlacnejsie a mas v tom vsetko, co potrebujes. Katy - och, no snad to uz bude do konca tehu v poriadku. Drz sa. Janey - recept na suhajdy: Cokolada: 1 pokrmovy tuk (CERA) roztopit, do toho pridat 20 dkg praskoveho cukru (odporucam preosiat, aby neboli hrudky) a 8 dkg kakaa Plnka: 1/4 dcl (25 ml) mlieka, 5 dkg mletych orechov, 10 dkg praskoveho cukru, hrozienka, rum - toto vsetko uvarit. Do kosickov dat najprv trosku cokolady potom plnku a zaliat to cokoladou. Navrh lentilky alebo oriesky, mandle a pod. A teraz moja skusenost - ja davam len polovicnu davky plnky, resp. cokoladu spravim z dvoch davok a plnku z jednej, zalezi, ci chcem suhajd viacej alebo menej a tiez samozrejme zalezi na tom, ci mate radi orechove plnky alebo nie. Vsak uvidis, ked to budes robit, ako to vyjde. A tie lentilky, oriesky, mandle davaj az ked cokolada trosku stuhne, aby sa neponorili. Tak dobru chut :D Lusi - ani tu este nie je sneh, tak sa netrap, pomysli si, ze si na Slovensku :D A budete sviatkovat po slovensky? T. j. stedra vecera - klasika - kapustnica, ryba a salat, oplatky a pod. alebo to budu take anglicke vianoce? A budete len Vy traja? Ty, Peto a drobcek? Brusko mas super, ja este take nemam, dnes som si uvedomila, ze som uz v 23. t.t., to teda leti, akosi mi pri druhom babu ide vsetko rychlejsie, ako pri prvom. Lubka - dik za pochvalu :D Ja mama a ja odoberam uz treti rok a zo vsetkych mamickovskych casopisov sa mi najviac paci. Ozaj, ked sme pri casopisoch, citali ste niektora najnovsie Zdravie? Je tam o porodoch, ako sa rodilo kedysi. Brrr, chvalabohu, ze zijeme v 21. storoci. Idem si pohladat syna, asi bude hore u nasich, ale je tam akosi podozrivo ticho, tak neviem :D :D :D Tak papa

20.12.2006 20:50

Janey

Ivuš dakujem velmi pekne za recept. vyskušam, len si nemám na čom zomlieť orechy tak vyskušam s kokosom. Drž mi palce. A Lusisia máš krásne bruško. Ja také velké ešte tiež nemám a to som už v 26tt. Hm Sad moja mala bude asi drobučká. Aj ked som sa rozprávala s mamou a ona vraj mala tiež malé brucho a brat mal skoro štyry kilá... Nechám sa prekvapiť

20.12.2006 22:18

Zzuzi

katy22: ahojte tehulky, som sa dlhsie neozvala, lezala som v nemocnici. museli ma zasit, pretoze mi zmakol krcok a troska sa skratil. takze ZUZI, ja uz to mam za sebou Wink najhorsie na celom pobyte bolo to povinne 7 dnove lezanie dnes ma pustili. idem si vystiskat deticky, uz sa budem hlasit snad pravidelnejsie :D
to mi je luto, ale je dobré ze to zistili včas. Dúfam, ze môj krčok sa drzí Rolling Eyes Ja som dnes tiez pobehovala po nemocnici - ako aj posledné dni, vysetrovali ma ohladom migrény. Je to velmi nepríjemné, či uz hlava alebo to zvracanie Crying or Very sad A zajtra vo vysetrení pokračujeme. ja dúfam, ze novým rokom nas čakajú len a len príjemné chvílky s bruškom a ziadne trápenia. Tak sa drzme!!! Wink

20.12.2006 22:19

Ľubica Krištofová

Niečo som skúšala v nastaveniach,tak chcem vidieť,či sa mi to podarilo,čo som chcela. :D

20.12.2006 22:45

Ľubica Krištofová

Podarilo sa.Aj mužíček mi pomohol,lebo on je v takých veciach šikovnejší.Teraz som spokojná,idem spať. :D

21.12.2006 10:02

katy22

dobre ranko dakujem za privitanie viete co, dako ma ani nemrzelo, ze ma museli zasit - teraz je aspon istota, ze neporodim predcasne ak vsetko dobre pojde - ale najviac mi bolo luto, ze som mojim dievcatam slubila vianocne pecenie. ony rady vykrajuju a ukladaju a zlepuju a tak. no ale co uz. a predstavte si ze starsia zvladla sama napiect medovniky. som na nu taka pysna!!! ja teda budem chodit do rizikovej poradne v nemocnici. cukor som este nepila, snad sa mu vyhnem aj teraz Laughing Cool . ja nemam problemy s cukrom, dokonca ho mavam pod spodnou hranicou. a sladke si pritom neodopieram. ved uvidim. tak zatial pekny den

21.12.2006 11:29

sylvia borsody

.AHOJTE BAMBULKY Razz IVUS MI SME SI VYBRALI NAJPRV POZEMOK ZA CCA 2 000 000 A DOMCEK NAM POSTAVI FIRMA TIEZ NEJAK ZA 2 500 000 . JE DVOJPODLAZNY, MA SEDEM IZIEB, PODPIVNICENY NO PROSTE PARADKA A JE NA TAKY AMERICKY STYL. VYBRALI SME SI HO Z CASAKU MYSLIM ZE SA TO VOLA GARDEN CI AKO :D INAK SOM SI AJ MYSLELA ZE S TYM BUDE NEJAK MOC BEHACIEK A PAPIEROVACIEK TAK SNAD TO VYDRZIM A NEVYBUCHNEM KED SOM TERAZ TAKA NALADOVA XIXIXIXI Razz Razz Razz . BABULKY DRZKAJTE SA MI OPATRUJTE SA AJ S FAZULKAMI A HLADKAJTEEEEEEE :D :D VESELE VIANOCE, VELA ZDRAVICKA ,STASTICKA, VLELELELA VELELELA DARCEKOU. OZVEME SA AZ PO NOVOM ROKU. TAK VAM DRZKAM PALCEKY Razz :D Laughing

21.12.2006 12:30

janame

ahojte babulky? ivus- asi ťa sklamem, bývam síce v Kotešovej, ale som tu prisťahovaná a nikoho tu nepoznám, a už duplom nie podľa mena. čo už. S tym Martinom máš pravdu, už ked som tam ja rodila pred 3 rokmi, tak tam bola 1 sprostá sestrička, ktorá bola nepríjemná z dôvodu že som nešla rodiť do ZA ale do MT. dávala mi to pocítiť dosť jasne. Ale zase, vraví sa že asi všade je aspoň jedna nepríjemná sestrička, takže tak. S dopravou problém nebol pretože som bola prijatá skôr, ale teraz sa tiež bojím, či by som tam stihla dojť včas. Ja už tiež čakám na sneh, nech je tá vianočná atmosféra úplna, ale akosi nechodí..., ale ved sa dočkáme. Tak Vám prajem všetkým veselé sviatky a pekného ježiška. PA.

21.12.2006 22:40

ivus80

Ahojte, tak dnes sme zacali piect so sesternicami. Upiekli sme 9 druhov, este treba poliat cokoladou niektore, niektore su uz hotove. Zajtra nas caka este 5 druhov. No bola sranda, ale som statocne unavena :D Janey - aj s kokosom to moze byt dobre, tak nech sa vydaria. Zzuzi - a zistili Ti nieco? Ci este budes behat po vysetreniach. Joj, uz aby si mala pokoj so vsetkymi neduhami a veselo si uzivala tehulkovanie. Sylvia - teda mate riadny drahy pozemok, ale to asi u Vas je normalka. My sme pozemok dostali darom od mojich rodicov, je to 684 m2 a u nas ma hodnotu 383 tis. Sk :D Mame uz hrubu stavbu, zastresenu, este bez okien a vyslo nas to svojpomocne na nieco malo cez pol miliona. To je rozdiel v cenach, ze? :D Ratame este nejakych 700 tis. Sk, aby sa tam dalo akotak byvat. Samozrejme - takmer vsetko si robime svojpomocne. Vela veci nam spravi sused zadarmo, lebo moj muz mu pomaha s internetom a pocitacom a sused si to velmi ceni, lebo on je z pocitacovych veci jelen. Akurat dnes u neho muz bol, nieco mu robil s PC a sused mu povedal, ze nam zatepli strechu a nahodi vsade sadrokarton. To je kopa usetrenych penazi. Ale zase je pravda, ze tu nie su az take velke prijmy, ako v Blave, takze je to pochopitelne, ze nas vyjde domcek lacnejsie, no pracnejsie ako Vas. Inak - davajte si velky pozor na firmu, co to bude robit, chodievajte na kontroly, aby bolo vsetko spravene tak, ako ma byt. A kde presne idete staviat? Janame - mojho muza alebo jeho rodinu pravdepodobne Tvoj manzel pozna, ak je Kotesovec. Jasne, ze ked si pristahovana, tak este nepoznas vela ludi. Tak maminy, neviem, ci sa este ozvem do vianoc, ale prajem vsetkym pozehnane vianoce, vela lasky, radosti, pokoja a hlavne zdravia a pod stromcekom len tie krasne darceky (ten najkrajsi pride o 3-4 mesiace neskor :D, ale pride :D :D :D ) Pa

22.12.2006 10:24

katy22

ahojte dievcata neviem ci sa mi zadari do nedele este sa sem dostat, tak aby som nezabudla: ZELAM VAM KRASNE A SPOKOJNE SVIATKY, NECH VSETKY STAROSTI MOZETE HODOT ZA HLAVU A UZIVAT SI TENTO SVIATOCNY CAS SPOLU S NAJBLIZSIMI. A V NOVOM ROKU VAM PRAJEM VSETKO VSETKO NAJLEPSIE, HLAVNE ZDRAVICKO A NECH SA V POKOJI DOCKAME NASICH VONAVYCH UZLICKOV. ESTE RAZ STASTNE A VESELE KATY Smile Smile Smile

22.12.2006 19:32

Ľubica Krištofová

Ahojky, tak mám výsledky po cukrovej vode.Boli trošku zvýšené,ale vraj to nie je také hrozné,aby ma pre to posielali k doktorke ktorá sa týmto veciam venuje.Lebo sestričkami hovorila,že najskor bude na vine labák.Ešte donedávna im chodili výsledky s hladinami pod 100 a teraz chodia pre istotu čísla vyššie,ako by mohli byť.Vraj to tam v poslednom čase blbne.Takže som v pohode a hlavne kludnejšia. Babulky chcem sa vás opýtať,či niektorá z vás náhodou nevie,ako by pustili škvrny od mrkvy,ovocia a čokolády.Vanish je oničom,nepomohla ani citrónová šťava,ani savo.Ak máte odskúšané niečo účinné,napíšte mi prosím.Dopredu ďakujem. Tiež neviem,kedy sa mi podarí sem dostať.Zajtra by sme si chceli nachystať niečo už na nedelu,aby toho potom nebolo vela a budú dávať v TV aj dobrý program. Všetkým želám krásne,pokojné,šťastné a štedré Vianoce,vela krásnych darčekov.Užite si to. Laughing

22.12.2006 20:52

Janey

Ahojky kedže velmi nestíham tak vám chcem popriať aspon KRASNE VIANOCE, Užite si ich. Smile

23.12.2006 11:18

vivien

Ahojte, tak Vam zelam vsetkym KRASNE VIANOCE, PLNE RODINEJ POHODY...

23.12.2006 19:29

ivus80

Ahojte, uz to tu u nas vonia vianocami - kapustnicu uz mam navarenu, ale len taku dietnu - bez hub, lebo to teraz nesmiem. Salatik a rybicka bude zajtra. Aj stromcek uz je hotovy. Uz si len nachystam veci, lebo hned po veceri a rozbaleni darcekov u nas, u nasich a u mojej starkej utekame ku svokrovcom, su prvy rok sami, svagrina sa odstahovala, tak im budeme robit spolocnost. Dnes ma drobcek vystrasil, akosi sa mu nechce kopkat. Alebo to v tom zhone akosi nevnimam. Ale predchvilkou zakopal, tak je snad OK. Lubka - veru Ti neporadim, mne takmer na vsetko zabera Vanish alebo Savo Perex, prip. Clorox. Skusila si namocit skvrnu do Vanishu nadlhsie? Tak na den? A teraz mi napadlo - soda bikarbona, ci by nepomohla. Spravit taku hustu kasicku a potierat skvrnu, akoby si ju chcela vysmirglovat. A potom normalne vyprat. Tak sa drzte. Krasne vianoce. Pa

23.12.2006 23:15

Lusisia

Ahojte babulky, tak my uz mame kapustnicu navarenu, aj salat urobeny, este ze je tam zima vonku, neviem, kde by sme to dali do zajtra Laughing No tak zajtra uz len rybku vyprazime a stromcek ozdobime, my to vzdy robime 24teho. Len som zistila, ze neviem najst svetielka na stromcek, ma to hneva, ale co uz, zajtra budeme musiet kupit nove, ale aspon budu vo vypredaji, lebo uz asi vela ludi nebude kupovat svetielka tu v Londyne, kedze oni stavaju stromcek uz zaciatkom decembra Laughing Tak Vam vsetkym zelam Nech je Vas zajtrajsi den naplneny pohodou a laskou!

24.12.2006 09:45

Yasmine

Ahojte mamulky. Zelam vsetkym krasne prezitie tychto nadhernych sviatkov. Pod stromcek zelam vela, vela zdravia, stastia, lasky, porozumenia a vsetkeho len toho najkrajsieho a najlepsieho. A ked tam bude aj nejaky darcek, tak to bude fajn bonus navyse. Wink A jeden najkrajsi, zabaleny v brusku uz mame viac nez isty. Tych tri, ci styri mesiace, kym si ho rozbalime, utiekne velmi rychle a my budeme mat Vianoce opät. STASTNE A VELESE ...

24.12.2006 09:46

Yasmine

oprava Laughing STASTNE A VESELE ....

24.12.2006 12:46

oswa

Ahojte tehulky... Krasne vianoce zelam,pekne sviatky plne pokoja a radosti... Dlho som sa neozvala, bola som v nemocnici, potvrdil sa mi diabetes..tehotenska cukrovka, som strasne nasrata a nervozna..Picham si inzulin...Ale nejdem Vas zatazovat, uzivajte si vianoce, precitam si, co mate nove a potom popisem aj o sebe viac... Majte sa pekne a papajte, kym mozete..Ja som na tvrdej diete... Crying or Very sad

24.12.2006 13:45

oswa

No v nemocnici to nebola ziadna slava..pobudla som tam od nedele do stredy, lebo mi stale skakala ta glukoza a kym mi nastavili davkovanie inzulinu..tak som si tam pobudla...ako som vravela,som na diete, takze ma deprimuje citanie o Vasich vianocnych kolacikoch Laughing ..No nejako to vydrzim, snad "to" po porode zmizne...Salatik amem dietny, be z majonezy (ale moj amnzel ma aj tak radsej bez ,ako s majonzeou) a ja budem mat rybu na vode Rolling Eyes Vyfasovala som inzulinove pero a ficim..som z oho "nadsena", ale co uz...Jeidine pozitivum nemoznice bolo, ze taka mlada sestricka mi dala popocuvat srdiecko mojho drobceka., predtym mi to doktor este neurobil.. Kedze to bolo gymn-porpdnicke oddelenie..Tak som si tam vypocula historky z porodov,co zeny odrodili..Radsej to tu nejdem ani pisat..Keby ste videli nietkore tioe uboziatka, ani nevedeli sediet, mali mindraky koli mlieku..No koniec...A rodili sa tam vacsinou baby..Co som tam bola tie necele 4 dni..bolio asi 10 porodov... Janey..ten test sa robi bezne v 24-28 tt, len niekedy sa robi aj skor..ked je cukrovka v rodine a kadejake ine priciny... No a u mna som s tym papabnim skoncuila, zial nemozem jest, co mi telo ziada...ublizilo by to drobcekovi..Som z toho strasne smutna, preco prave ja, ked to postihuje 3-4% tehotnych..Tak preco by som zase nebola vynuimka..asi sa toho na mna lepilo malo.. ivus ..dik za povzbudenie..ale ake pokusenie mozem uz len najst? Dia keksy?To jedine jem "zo sladkeho", aj to len vynimlocne..dokonca ani ovocie moc nemozem...Za 2 tyzdne som pribrala 0,5 kg..to je jedine pozitivum diety..Moc uz nepriberiem...To mas tak, ze pre toho drobceka urobim vsetko..POctivo jem tie grcky...picham inzulin 3x denne...Ja co NENAVIDIM ihly.. Evil or Very Mad Zzuzi..ake migreny som uz mala...za 2 dni som sa z toho vyspala..bez liekov,aj ked som sla zosaliet... Lubica..ta klebeta je pravda..od marca odchadza doktor do Prievidze..A enmas nahodou manzela Milana??? Wink janame..vitaj...Co sa tyka pokozky..je to individulane..Citala som kdesi,ze jedna babena sa poctivo natierala a 4 tyzdne pred porodom dopraskala z vecera do rana..Moja sestra je na tom podobne...NIektora sa nenatrie ani raz, a nedopraska..Takze je to zase na prirode...Netreba prudko priberat a malo by to byt o.k... hudy..gratulujem k babenke Razz Podobny kocik mame vybrany aj my..ale iny model..XA... katy..vidim,ze ty si to tiez "uzivas"..dufam,ze sme si tej smoly uz vycerpali do konca tehu dost...S tym cukrom..Doteraz som s nim nemala ani ja problemy, dokonca nemame v rodine cukrovku, nemam nadvahu..cize nie som ani rizikova skupiona vidis to..Len pekne na ten cukor chod...babetku to moze uskodit... Lusisia..kraaaaaaaaasne velike brusko Laughing Kolko si pribrala?? Uz sem konecne musim aj ja hodit foto...Manzel mi spravil pri stromceku...tak ho konecne poprosim... Takze este raza..STASTNE A VESELE!!!!!!!!!!!!! Wink

24.12.2006 21:06

Ľubica Krištofová

Ahojte babenky. Tak my už sme papali,aj darčeky sú rozbalené,už len vegetíme a napchávame sa.Malá je v posteli,pýtala sa spinkať.Tak som sa rozhodla,že si dám pauzu od TV a kuknem sa sem. Ako sviatkujete?My máme tieto sviatky vínimočné,lebo sme konečne vo svojom byte,takže toto všetko je také iné.Všetko v pohode. Oswa,to ma mrzí,že máš také problémy.Našťastie už nechýba vela a budeme to mať za sebou.Uvidíš utečie to ako voda.Prajem pevné nervy,aby si to volako vydržala.No a mám manžela Milana,ale nie je odtialto.Je z Čavoja.Prečo sa pýtaš? Velká škoda,že Kesegi pojde preč.Mohol to vydržať aspoň do konca apríla.A tie horory,čo si v nemocnici počula,z toho si nič nerob.To ženy zvyknú všeličo narozprávať.Kašli na to.My dúfajme,že keď budeme rodiť,bude mať službu niekto dobrý. Tak sa mi majte pekne.V pohode sviatkujte.papajte,priberajte.

26.12.2006 13:25

vanda666

Prajem vsetkym tehulkam Stastne a Vesele Vianoce!!!!!!

26.12.2006 15:46

ivus80

Ahojte, tak vianoce su uz za nami :D Ako ste sviatkovali ostatne? Ja celkom dobre az na par drobnosti - v sobotu (23) volala kamoska, ze jej zomrel ujo, od ktoreho cakali jeden podpis kvoli stavebnemu konaniu a pravdepodobne sa im stavebne konanie oddiali do doby, kym neprebehne dedicske konanie a vzhladom na to, ze su v rodine pohadani, tak to tak skoro asi nebude, tak som bola smutna z nej, lebo uz pol roka vybavuju stavebne povolenie, uz chceli zacat stavat, ale jednoducho im to stale nevychadza. V nedelu (24) doobeda prisla uplakana sestra, ze jej najlepsiej kamoske umrel krstny, 46 rocny chlap Crying or Very sad. Poznam celu jeho rodinu, tak mi bolo velmi luto a takmer stale som na nich myslela. No stedra vecera a nasledny Jezisko bol super, konecne, na nase stvrte manzelske vianoce sme sa s muzom nepovadili Embarassed. Maly bol zlaty, ked uvidel stromcek s darcekami a my sme mu s nadsenim hovorili, Jeeeej, prisiel Jezisko, tak on sa len opytal, ze kde je ten vlak. Vedel, ze Jezisko donesie vlak, no vlacik bol schovany, tak sme ho hned hladali. Potom bol spokojny, nic ine ho nezaujimalo, len vlak :D :D :D . Boli sme u svokrovcov este v ten vecer, tam sme spali. Nemohla som zaspat, bola jedna hodina rano, ked som este nespala. O piatej rano ma zobudil straaaaaasny krc do lytka a vzapeti druhy este strasnejsi. Cely pondelok (25) ma nohla bolela. Do vecera sme boli u svokry, stihli sme este kuknut svagrovcov. Vecer som domov prisla unavena ako zbity pes. Ale bolo dobre, no uz som rada, ze je po vianociach. Dodneska som tu mala neporiadok, same hracky pod nohami a este kadeco ine. Som rada, ze to bude chalan, lebo ked vidim tu kopu auticok a inych chalanskych hraciek, tak neviem, kde by som este vopchala babiky a kociarik. Uf. Oswa - je mi to luto, ze Ti to potvrdili. VYDRZ, hlavne kvoli malemu. Dufam, ze po porode sa Ti to upravi. Povedali Ti prognozu - t. j. ci sa to po porode upravi alebo nie? Predpokladam, ze ked je to tehu cukrovka, tak ano, no ale ked si pichas inzulin, tak neviem, v kazdom pripade Ti drzim palce - zvladni to. Oswa - a bud rada, ze je to len cukrovka, niektore tehulky maju horsie choroby - napr. vysoky tlak, kde je nebezpecenstvo umrtia nielen babetka ale aj maminy (ked som robila na policii, mali sme pripad umrtia rodiacej kvoli vysokemu tlaku), ine maju cele tehu kadejake neprijemne virozy a plesne a ine sa zase pokusaju o babo roky a nikdy sa k nemu nedopracuju. S muzom sme vcera citali na dobrom anjelovi pribehy ludi, ktori maju v rodine rakovinu a povedali sme si, ze vdaka Bohu, ze mame len problemy s vybavovanim uverov a podobne hluposti. Preto nezufaj, ver, ze robis len to najlepsie pre drobceka. On Ta lubi a veeeelmi, ani si to nevies predstavit. A za chvilu Ti to dokaze prvym placom, prvym kuknutim sa na Teba, prvym pohybom ruciciek a pod. Skus tu salatovu uhorku - ta zazenie smad, hlad aj chut na sladke. Vandi - som rada, ze si sa ozvala, napis, kde si, ako sa mas, ako si sa rozhodla. Istotne na to cakame vsetky a drzime Ti palce. Tak sa majte, chceme ist dnes este do Terchovej, tam je pohyblivy Betlehem, nech ma maly zazitok. Pa

26.12.2006 19:49

oswa

ahojte tehulky..este pekne sviatky zelam.. U nas bol Jezisko bophaty, asi sme posluchali Laughing dokonca aj drobcek dostal nejake prkotinky (aj ked som si to moc nezelala,ale co uz..)..Mame uz perinky do postielky, aj flanelove obliecky a nejake hracky uz podostaval...Takze uz to pomaly ale isto skladujem...Ved posledny trimester sa blizi...Takze koncom januara sa chystame uz vsetko nakupit...Asi radsej skor, ako by to mal potom manzel kade-tade zhanat..Lebo vzhladom na moju tehu cukrovku bduem rodit mozno medzi prvymi..o 2 tyzdne skor...Iba ak by malinky nebol moc velky, tak ma nechaju do konca..Tak sa majte a uzivajte si sviatkov!! Razz Lubica..dik za povzbudenie...nic ine neostava, len vydrzat.. Wink Myslela som,ze poznam tvojho manzela, ale ked nie je handlovcan, tak je len menovec....A tie horrory som nepocula len tak, bolo to pocut z porodnej saly..Niektore zeny tam tak kricali..ze az...Ale kazda to preziva inak...Kazdu chvilku tam plakalo nejake babatenko..aspon som si zvykala v noci Shocked ivus..ano, je to tehu cukrovka, predtym som s tym nemala vobec problemy,ani v rodine nikto nema...Proste som medzi 3-4% tehotnymi..No co uz...Po porpde by to malo byt o.k....Jedna holka, co rodila v nemocnici, diabetica (tiez tehu cukrovka), na druhy den uz mala normalnu stravu..Tak pevne dufam...Co sa tyka sladkeho, obchadzam milovymi krokmi,aj ekd to da zabrat (ja,coo lubim sladke),ale objavila som paradne dia kekse..tak aspon tie sem-tam pojedam.. Amas pravdu, ked je to pre drobca, tak sa zvladne vsetko...Len keby som to pichat nemusela...Dnes som si trafila asi vlasocnicu a mam taku modrinu,ako slak na nohe a boli to ako fras....Zajtra idem na kontrolu k diabetologicke, tak dufam,ze ma potesi...UZ mi raz znizila davku, tak snad bude dobre aj zajtra...

27.12.2006 00:26

Lusisia

Ahojte babulky, tak my sme mali pekne Vianoce, tazka pohoda... Ale 25 vecer som sa uz nudila, tak som zacala prat a zehlit Laughing Sme uz podostavali nejake babatkovske veci od znamych, tak som ich chcela mat uz ciste. Tak som ich dnes aj zehlila.... Som si pripadala, ze to je skoro, ale ked tam uz boli, tak som ich nechcela odlozit neoprate, xixi.... Ale som sa vytesovala, zehlit vecicky na moje prve babo ;o) No ale neviem, ako to zvladnem v neskorsom tehotenstve, teraz ma uz dost brusko boleleo, ked som zehlila dlhsie.... Radsej si ja veru vybavisku nachystam skor..... Tak do konca Januara by som chcela mat uz vsetko prichystane.... A Vy kedy? Ja ale cakam zaciatkom Aprila.... Tak je to asi ine, tie, co cakate koncom.... Oswa, neboj, ja tu poznam vela zien, co maju tu tehotensku cukrovku a babatka boli vzdy v poriadku ;o) Vanda, ahooooj, tak nam napis, ako sa mas a kde si ;o) Super, ze si sa ozvala! Inac baby sa nam to pomaly ale isto krati... Uvedomujete si to? Uz sa tesim.... Boooze, dnes som sa tak blbo udrela do bruska a tak som sa zlakla, lebo ma bolelo.... Ale potom amly kopkal, tak som si vydychla..... Tak sa zatial majte a pekne este sviatkujte....

27.12.2006 12:22

vanda666

Ahojte vsetky tehulienky Razz . Neozvala som sa dlhsie ale citravala som si o vas vsetko. Ano z Holandska som odisla tak ako som pisala. Keby ste videli tie kufre neverili by ste mi. Nikto mi nepomohol. Akurat vovlaku jeden pekny chlapec mi ich vylozil z vlaku. Ti, co boli ochotny pomoct isli inou cestou. Tak som to teperila sama....Potom som mala este tyzden modriny po nohach Shocked Alessandro neveril, ze by som odisla....Prisiel domov z roboty a nikto doma, ziadne kufre...Vypisoval sms a tak...Az doteraz. Ale viete, co je najlepsie...Nejak v ten tyzden isiel pracovne do Budapesti (tam sme boli spolu pred Holandskom) a vobec sa nezastavil v Leviciach, co je vlakom 2 hodiny. A to tam stravil 2 hodiny... Doma su zase ine problemy...ale to asi rozoberiem nabuduce. Napisala som list Alessandrovim rodicom a prilozila aj fotografiu malickej (malickeho Smile ). Dnes odchadzaju z Holandska (travili tam Vianoce s Alessandrom), takze asi zajtra by si to mali vybrat na poste. Neviem babenky, dufam, ze to nebola chyba poslat ten list...ale myslim si ze maju pravo vediet, ze maju vnuca. A malinke chcem aby malo, co najviac ludi okolo seba...A hlavne potrebujeme financnu podporu...Ja som teraz v takom stadiu tehotenstva, ze ma tu v Leviciach nikde nechcu zamestnat...boja sa, ze si ublizim, takze som uplne bez penazi. Oswa- velmi ma mrzi, ze ta to zastihlo akurat v tychto jedlom preplnenych dnoch Crying or Very sad Vydrz. Viem, ze nemas problem kvoli malickemu. Zatial sa majte babenky strasne som hladna, ale moja mama aj s praitelom su ti najtuhsi fajciari, tak cakam, kedy uz budu mat dost aby som sa tam mohla ist najest....Neviem si to predstavit s malickym....Moc nas tu nerespektuju....teda nase zdravie

27.12.2006 12:24

vanda666

vanda666: Ahojte vsetky tehulienky Razz . Neozvala som sa dlhsie ale citravala som si o vas vsetko. Ano z Holandska som odisla tak ako som pisala. Keby ste videli tie kufre neverili by ste mi. Nikto mi nepomohol. Akurat vovlaku jeden pekny chlapec mi ich vylozil z vlaku. Ti, co boli ochotny pomoct isli inou cestou. Tak som to teperila sama....Potom som mala este tyzden modriny po nohach Shocked Alessandro neveril, ze by som odisla....Prisiel domov z roboty a nikto doma, ziadne kufre...Vypisoval sms a tak...Az doteraz. Ale viete, co je najlepsie...Nejak v ten tyzden isiel pracovne do Budapesti (tam sme boli spolu pred Holandskom) a vobec sa nezastavil v Leviciach, co je vlakom 2 hodiny. A to tam stravil 2 hodiny... Doma su zase ine problemy...ale to asi rozoberiem nabuduce. Napisala som list Alessandrovim rodicom a prilozila aj fotografiu malickej (malickeho Smile ). Dnes odchadzaju z Holandska (travili tam Vianoce s Alessandrom), takze asi zajtra by si to mali vybrat na poste. Neviem babenky, dufam, ze to nebola chyba poslat ten list...ale myslim si ze maju pravo vediet, ze maju vnuca. A malinke chcem aby malo, co najviac ludi okolo seba...A hlavne potrebujeme financnu podporu...Ja som teraz v takom stadiu tehotenstva, ze ma tu v Leviciach nikde nechcu zamestnat...boja sa, ze si ublizim, takze som uplne bez penazi. Oswa- velmi ma mrzi, ze ta to zastihlo akurat v tychto jedlom preplnenych dnoch Crying or Very sad Vydrz. Viem, ze nemas problem kvoli malickemu. Zatial sa majte babenky strasne som hladna, ale moja mama aj s praitelom su ti najtuhsi fajciari, tak cakam, kedy uz budu mat dost aby som sa tam mohla ist najest....Neviem si to predstavit s malickym....Moc nas tu nerespektuju....teda nase zdravie
Pardon za chyby....Alessandro stravil v Budapesti 2 vikendy Embarassed

27.12.2006 13:27

oswa

Lusisia..ja cakam o nieco skor ako ty...1.april a ked mi neklesne cukor, tak to bude 2. polovica marca..ale vybavicku budem chystat tak koncom februara..lebo kolegyna vravela,ze si ju oprala ozehlila v 5.mesiaci a potom sa jej zdala znovy zaprasena, tak to urobila este raz..a kezde budem uz do konca na PN..a z nudy mi mozno tiez zasviha a dopadnem rovnako Laughing Uvidim..mozno to bdue skor Shocked vanda666..dobre,ze si sa rozhodla...A myslim,ze na tom nic nie je,ked si napisala jeho rodicom, aspon budu vediet, co maju za syna..A ako sa zariadia, to uz je na nich...A dakujem za povzbudenie...Vsetkym....A je mi luto, ze na teba neberu ohlady..Lebo na toto som aj uplne alergicka, ked niekde vojdem a je tam nafajcene...Skus mamine naznacit...snad pochopi..Lebo to nie je sranda, pasivne fajcenie..malickej to skodi...Naozaj to nemes chudiatko lahkeRozmyslamm,ako ti pomoct..Lebo bez penazi to vanze nejde..Ale narok na podporu v nezamestnanosti,alebo soc.podporu mas..nie?Tak sa drzkaj , hlavne koli malickej... Ja som dnes bola u lekarky, tak cuktr zase blbne, hoci prisaham,nezjedla som ani jeden jediny kolac (aj ked je to sebazapieranie ako svina Embarassed )..No co uz..idem tam zase zajtra.. Tak sa opatrujte a papajte, kym mozete Wink

27.12.2006 14:29

Zzuzi

ahojte :D Oswa - je mi luto ze sa trapis, dobre to poznám. Kazda maminka si povie, ze pre babo vydrzí všetko - to si vravím aj ja, ale aj tak tuzim po bezproblemovom tehu, lebo ak mam problemy ja tak si myslim, ze tym ohrozujem bábo Rolling Eyes Drzim ti prsty, aby sa ti ten cukor znormalizoval. Ja začiatkom januára idem na cukor, tak som zvedava Laughing Tak kočky, dúfam ze ste sviatky prezili pohodovo. Ja som este predtym behala ohladom tej migrény, napichali do mna magnezium ale nejako to nezaberalo. Tak mi neurologička predpísala lieky, ktoré sa v tehu nie velmi môzu. Povedala som si, ze to nejako vydrzím, hoci je to hrozné. Rolling Eyes A inač máte pravdu, kráti sa nám to Wink a ja sa taaaaaak tesím Razz Neviem ako vy, ale ja vyzerám dost smiešne Mr. Green ako pavúčik Mr. Green mam tenké nohy a ruky a velké bruško. Proste nikde nepriberám len do bruška. Ani zadok nemám Embarassed :D no sranda A este mi prosim vas poradte. Neskodí dieťatku???? Lebo zajtra absolvujem osetrenie - moje zuby sa rozhodli, ze sa asi rozpadnú Laughing

27.12.2006 15:04

Yasmine

Ahojte mamulky. Zzusi, ziadna anesteza sa neodporuca a budes to musiet vydrzat, pokial to bude iba vrtanie. Mne dokonca nedala ani plombu, chodim kazdy mesiac menit vlozku a zaplombuje mi ho az po pôrode. Plomby urobene pocas tehotenstva vraj slabo drzia a vypadavaju. A v tehotenstve sa ani neodporuca trhat zuby, iba ak je to akutne a to robia bez umrtvenia. Oswa, drzim palce, aby sa ten cukor co najskôr umudril a vsetko bolo dobre. Vandi, aj Tebe drzim palce, aby si to nejako co najlepsie zvladla. A chvalim Ta za rozhodnutie odist od taliana, aj za ten list jeho rodicom. Ja som dnes tiez bola u svojej dr., lebo mi uz treti den tvrdne brusko. Chcela ma poslat do nemocnice, ale nakoniec sme sa dohodli na domacej liecbe a keby sa to ani trolinku nezlepsovalo, tak sa mam hned zbalit do nemocnice. Po predchadzajucej skusenosti sa mi tam teda vôôôôôbec nechce. Snad je to len tym, ze mi rapidne podskocilo brusko a maleho uz citim vsade a je to teda riadny sportovec. Kope a kope ... Razz Zatial sa majte a ked sa nedostanem do nemocnice, tak uz sem budem chodit castejsie. Wink Yasmine

27.12.2006 17:24

Janey

Ahojky. Tak tie zhony už máme za sebou aj my. Najprv napíšem ako sme sviatkovali my s mangelom. V piatok sme si urobili vianočnu večeru len pre nás dvoch, od oplátiek cez kapra, ktorého sme si sami ulovili na východe, až po koláče. No a aj darčeky sme si rozbalili. Velmi ma potešil lebo kupil krásne vecičky pre malú . Samozrejme ružové. Oblečenie aj návliečky s baldachýnom. Smile V sobotu sme cestovali k mojim rodičom ku Leviciam. A v nedelu sme u nich mali vianočný obed. Namiesto večere. Rolling Eyes Bolo celkom fajn, no a o druhej po tom obede a rozbalení darčekov, sme sa dali na cestu a pokračovali sme na východ ku svokrovcom. Na vianočnu večeru. Prišli sme tam okolo deviatej večer. Takže sme s mojim drahým mali tento rok tri krát vianoce... :D Len sme sa smiali ako v televízii upozornovali aby sa ludia neprejedali cez vianoce a tak.... No a my sme si to užili tri krát... Embarassed Tam sme zostali až do utorka. Naspať sme sa vratili v utorok o jednej v noci. To vybalovanie je najhoršie, napratané auto, vecami.Tak si to asi viete predstaviť... Oswa. Držím ti palce a myslím na teba a tvoje malinké aby ste to nejako zvládli s tou cukrovkov. Ja si to neviem ani predstaviť bez sladkého... Sad Zuzzi: To ja som bola u toho zubára a pred tým som sa pýtala aj svojho lekára že ako to je s anestézou, a on mi povedal že je to v pohode, že to nie je silné... No a zubár mi povedal to isté. a že antibiotiká su omnoho horšie čo sa toho týka lebo tie prechádzaju cez placentu a anestéza vraj nie. No a v pohode mi to umrtvil, a vytrhol mi zub mudrosti. A štvrtého januara idem zas koly nejakým malým kazom, lebo mi vraj malá berie vela vápnika tak mi to musí podchytiť. A dám si zase pichnut injekciu... A ten vytrhnutý zub teda okolie a dasno ma potom vobec nebolelo. Uplna pohodička. A to ked to už poviem ja tak to je fakt lebo ja sa zubárov desím a aj čohokolvek čo sa týka zubov. No ale spýtaj sa preistotu svojho lekára. Babulky ja som to včera pri nosení vecí z auto asi prehnala, Bla som hrdinka a vela som si nabrala, a potom som sa len tak krčila čo ma pichalo v bruchu. Neviem ako to mám popísať ale mala som pocit že sa mi otvára krčok, a že sa asi niečo zlé stané. Moj drahý ked videl ako mi je tak mi zakázal hocičo nosiť, no ale ja som si akosi nedala povedať... No našťastie to pochvíli prestalo bolieť a malá kopkala, tak ma to ukludnilo. A dnes už bolo všetko ok. Shocked Asi na tom niečo bude že nemám nič ťažké nosiť.... Embarassed už sa polepším. Vanda: Super že si sa tak rozhodla. Držím ti palčeky. A s tým listom si asi neurobila chybu... no a podla ich reakcie budeš vedieť, čo od nich možeš čakať... či pomc alebo opak. Tak sa zatial majte krásne. PS ako sa chystáte stráviť silvester??? :D

27.12.2006 19:59

Lusisia

Ahojte, zase ste pisali ako zandari ;o) Ja som tiez bola u zubara a v pohode mi dali anastezu. Vraj sa to neodporuca len v prvych 3 mesiacoch, lebo placenta nie je dobre vyvinuta, ale teraz uz je placenta super a vraj neprepusti anastezu. Mne sa zlomil zub, stvorka, tak som mala nervy. Zubar mi vytrhol len polku zubu a nejak mi to tam zaplatal, ze vraj ked sa babo narodi, urobime rentgen, aby vedel co sa tam vlastne deje.... A aj mi blomboval dva zuby mudrosti a v poho.... Na to mi ale injekciu nedal, som vydrzala, prvy krat v zivote ;o) No ja sa zubarov desim a ja by som ani inac nesla bez injekcie... Janey, mna tiez bolelo brusko, lebo ja si chcem sama vzdy ozdobit stromcek, tak som to asi pretoto... Tak som celu stedrovecernu veceru bola v krcoch, ale potom to prestalo a v pohode... Yasmine, to som uz pocula o tom tvrdnuti bruska ale si to neviem predstavit... Boli to? Nech Ti to prejde, aby si nemusela ist do nemocnice.... Booooze, my si tu toho prezijeme, ale bude v pohode, o chcilku budeme mat krpcekov v naruci.... Boooze, ja sa tak tesim! Ale si to stale neviem predstavit.... Vanda, si myslim, ze si urobila naozaj dobre, ze si odisla od toho Tvojho... A aj to, ze si jeho rodicom napisala list. To je tiez podla mna super, maju pravo vediet, ze budu mat vnuca... Len si myslim, ze by si na neho pred nimi nemala nadavat, lebo je to predsa len ich syn, aj ked je to hajzel.... My mame doma stale taku tazku pohodu, aj koli tomuto mam rada Vianoce.... Aj zleniviem.... hahaha Boooze a stale jem! Inac ste sa ma pytali uz davno, ze kolko som pribrala.... Ja som schudla prve tri mesiace asi 4 kila a teraz mam o 4 viac, ako ked som otehotnela, takze dokopy som pribrala 8, ale vlastne len 4 ;o) No uvidime po Vianociach....

27.12.2006 20:00

ivus80

Ahojte, prave sa krmim domacou pizzou, mnam. Joj, dnes som sa rozhodla, ze ak aj tretie tehotenstvo si budem moct naplanovat, tak urcite nie na zimu!!!! Este ma cakaju 4 mesiace a uz niekedy sa neviem dogulat Rolling Eyes Uz prituhlo, tak sa musim viacej obliekat a este ked k tomu obliekam maleho, tak fucim ako lokomotiva. A to nevravim o tom, ako sa sackujem do auta Rolling Eyes A este k tomu malemu ide stolicka, takze je mrzuty. Na porazenie. No co uz. Taky je zivot mamin :D :D :D Vandi - mas to tazke. Ale vydrz. Som zvedava, co Ti napisu talianski stari rodicia. Dufam, ze aspon oni maju rozum a poslu nejake korunky, ked uz maju syna hlupeho. Nemozes sa dat na PN a poberat volake socialne davky? Skus sa na to popytat. Podla mna cosi by si mohla dostat. Zzuzi - ja som bola u zubara, no neporadim Ti, lebo som bola bez anestezie. Proste som si povedala, ze to vydrzim. A okrem toho mam pekneho zubara, tak sa to dalo zvladnut :D Yasmine - dovolim si s Tebou trosku nesuhlasit ohladom plomieb v tehu. Mne v prvom tehu plomboval 7 Exclamation zubov a vsetky drzia, dokonca som okrem jednej starej odstiepenej plomby nemala ziadnu inu opravu zuba uz viac ako dva roky. Predtym som mavala casto kazy, nech som si zuby umyvala aj kazdu minutu, ale ako som zmenila zubara - tak som po oprave celeho chrupu nemala problemy. Janey - mna zapicha v brusku vtedy, ked sa nahle postavim, vraj je to obrana maternice proti volakemu pretazeniu alebo take nieco. V piatok idem do mesta a uz si pomaly zacnem kupovat veci do porodnice - konkretne mam na plane podlozky pod seba, poporodne vlozky a nejaku masticku na bradavky. Tak sa majte krasne, drzte sa. PA

27.12.2006 20:08

Lusisia

Ivus haha, som Ta predbehla o minutu, xixi Aku podlozku mas na mysli? Inac som Vam zabudla povedat, ze mi dnes do rana prvy krat tieklo mlieko... Nie je to skoro Confused: Exclamation Confused: A Vandi este ohladom toho fajcenia, no to Ti fakt nezavidim... Nemozes im to vysvetlit, ved to nerobi predsa dobre ani jednej z Vas.... Tvoja mamina by mohla byt teda trosku ohladuplnejsia.... Ja to uplne nenavidim, ked niekto len na ulici prejde okolo mna!!! Ale Petova segra fajcila pocas tehotenstva a maly je fajn, len ze bol maly pri narodeni... Inac nic...

27.12.2006 21:37

Yasmine

Lusisia, to tvrdnutie neboli, ale je to taky zvlastny pocit. Skratka vies, ze nieco nie je v poriadku. Brucho je tvrde ako nejaky pancier. Niekedy to prejde za 5 sekund, niekedy za 5 minut a niekedy je to aj dlhsie a to dobre nie je. Predtym mi tvrdlo brucho ak som dlho chodila, alebo stala. Ale teraz sa mi stalo, ze som sa v noci zobudila na to, ze mi tvrdne. Ked som v klude, tak by sa to stat nemalo. Podla knihy sa s prichadzajucim terminom pôrodu stava, ze brusko na chvilu stvrdne, lebo maternica sa pomalicky pripravuje na pôrod, ale malo by to byt len na par sekund, nie minut, ci viac. To by vedeli povedat tie, co uz nejake tehu maju za sebou. Co sa tyka zubarov, tak asi kazdy z nich ma svoju teoriu, kedze poniektore mate aj inu skusenost ako ja. Razz A asi aj tie zubky mame kazda ine. Ivus, ja som uz tiez doma filozofovala, ze ak sa rozhodneme este pre dalsie babo, tak urcite s terminom pôrodu v lete. Uz teraz mam problem obliekat sa a co este tie dalsie tri mesiace? Rolling Eyes A este mam aj obavy z nejakej chripky, ktora tu panuje jedna radost. Yasmine

27.12.2006 22:11

Ľubica Krištofová

Ahojte všetky. Je veliká škoda,že máte také problémy.Tehotenstvo so sebou prináša všeličo.Aj to,čo by sme nechceli. Oswa,moja švagrinka mala tehu cukrovku tak preto chodila tiež k doktorke.Ale jej stará mama mala cukrovku po celý život,tak vraj preto.Po čase sa to zlepšilo a po porode cukrovka zmizla tak,ako sa objavila.Určite aj tebe zmizne.Zatial musíš vydržať.Ale vobec ti to nezávidím.Ja si neviem predstaviť také niečo.Prajem vela sily a trpezlivosti.Inak tiež sme dostali pár krásnych vecičiek pre malého.Tak som si spomenula na časy,keď sme chystali a dostali malilinké veci pre našu babulku. Lusisia,to si sa fakt musela nudiť,keď si sa pustila do takej roboty.Prinajhoršom budeš nabudúce žehliť po sediačky alebo žehlením niekoho poveríš.Bola to radosť,chystať už vecičky pre drobca,že?Ja som pri malej robila tak,že keď sme mali potvrdené tehu,tak sme pomaly nakupovali,aj niečo dostali a tešili sa.To začalo až po 3.mesiaci a tie skoršie chystačky nepriniesli žiadnu smolu. Vanda,tiež si myslím že si urobila správne rozhodnutie a odišla si.Len aby sa Aessandro nazbadal,keď už bude neskoro.S tým listom jeho rodičom,bol dobrý nápad.Ktovie,čo oni na to.No,nemáš to teraz lahké ale ty to určite volako zvládneš.S tým fajčením u vás doma budeš musieť niečo robiť.Veď tvoja mamina by ako prvá mala mať na pamati,že to škodí bábu aj tebe.Ona bola tiež tehotná,nech si spomenie,akéto je.Drž sa.Si silná,keď si dokázala vydržať toto všetko.Vela šťastia. Zuzi tá migréna musí byť fakt hnusná.Neurologička asi nevie,čo robí,keď ti napísala nie moc vhodné lieky.Mňa niekedy príšerne bolí hlava,ale asi to nebude to,čo máš ty.A vitaj v klube-tiež vypadám ako pavúčik.Akurát,že niečo šlo niečo aj do krížov,ale ostatné len do brucha.Nohy a ruky ako paličky.Mám občas pocit,akoby som tam mala obrovského valibuka.Zázrak,že ešte nemám strie. Janey,ja som si myslela,že to nie je v poriadku keď stále tolko jem.Na štedrý deň som sa napágala až moc a čakala,kedy mi praskne brucho.Ty si potom toho musela zjesť strašne vela.O prejedaní tolko všade poučuju a ktovie,ako sa napchávajú oni.Papajme,kým nám chutí. Ivuš,ty plánuješ mať aj tretie?Tak klobúk dole.Ja som rozhodnutá,že ďalšie tehu nehrozí.Presne viem o čom hovoríš,keď spomínaš to obliekanie seba a malého.Mne dá malá tiež zabrať,keď ideme von.Ja niekedy neviem,ako sa mám obliecť,lebo mi býva raz teplo a raz zima.Keď sa nababuším,je mi zbytočne horúco a to som mala predtým doma pocit že zamrznem.A naopak.Asi som to trošku poplietla.Vieš,čo myslím,že? Zase som sa riadne rozpísala.My ideme zajtra k svokrovcom a prídeme v sobotu.Potom vám napíšem,ako to dopadlo.Lebo svokor je alkoholik jak hrom.Triezvy len v robote a inak musí mať svoju borovičku.A svoju ženu má za otrokiňu.To by bolo na dlhé písanie.Tak potom sa ozvem. Zatial sa majte dobre,nech vás všetky problémy obchádzajú a držte sa.Ahojte Razz

28.12.2006 12:35

oswa

A este som zabudla povedat, ze k tomu vsetkemu (mojim problemom), mi navyse asi tak mesiac pre dporoodm odchadza gynekolog..Som z toho na anervy, lebo je to doktor v nemocnici, takze by mi bol aj urcite pri porpde a nielen ze nebude pri porode, budem si musiet najst ineho gyndosa, lebo sa mi za nim nebude chciet dochadzat az do druheho mesta Twisted Evil ..To je uz len ozaj taka ceresnicka na torte Mad Zzuzi...no to mas pravdu...ja to vydrzim, aj tu dietu (len ide o to,ze tehu je ejdine obdobie, kedy mozes beztrestne priberat a som o to ukratena Shocked ), len nech to neublizuje babatku..ta glukoza..o mna vobec nejde...A s tou migrenou ti teda nezavidim, mna casto pred tehu bolievala hlava a parkrat statocne aj v tehu (asi 3-4krat), teraz uz mam treti emsiac pokoj...Ale viem, ako sa trapis..Paralen ti nezabera? ten sa moze..ale to ti doktorka urcite povedala....aj som dnes isla od diabetologiocky tka naradostena,ze boli dobre vysledky,ze som si hned svacla pomaranc..Taky bol uzasny..Ale ovocie mozem,ale s mierou... Yasmine..nemocnica sice nic moc..ale radsej, ak dotorka uzna za vhodne, tak pekne chod...Tvrdnutie brucha tiez nie jesranda.nejako sa to uz na ans lepi, ako povedal moj gyndos...Mna navyse niekedy bolia krize, ale tak priserne..ze rano vstavam ako keby som den predtym poorala rucne zahradu... janey...tiez mam niekedy chut na sladke, ze by som vrazdila, hlavne teraz, ked su vsade naokolo kolace...ale ani raz som nezhresila..Som na seba pysna, ze odolavam..Doprajem si len par diabetickych keksikov (bez umelych sladidile..tie sa nesmu v tehuň...ale da sa to...Vyhoda je,,..ze musim jest casto..sice malo,ale casto Razz a uz neviem kde som to citala, niekde na nete,ze to je len taka fama, ze malinke berie vapnik zo zubov v tehu.... A prosim ta uz neblazni s takymi vecami,ako nosenie tasiek..Na to ma schlapa...Moj dokonca zacal teraz prvykrat v zivote zehlit Laughing Len ty pekne oddychuj, navlacis sa a nanosis este toho potom dost.. Ivus..k pizzi sa nevyjadrujem... Crying or Very sad len zavidim..A vraj je dobra obycajna kalciova masticka na popraskane bradavky... Lusisia..nie ej to skoto..mne prvykrat tieklo pred 5 tyzdnami Exclamation Exclamation Exclamation Tak sa mavajte a papajte,papajte a papajte :D

28.12.2006 14:48

katy22

ahojte babule hlasim sa po sviatkoch - u nas prebehli celkom v pohode, aj som stihla daco porobit. dnes som bola v poradni v nemocke, krcok aj steh su take ako maju byt, buduci tyzden idem pit sladku vodu Confused akurat som mala v moci bielkoviny Sad , ale tlak mam normalny, dokonca som ani nepribrala od poslednej poradne pred 3 tyzdnami. asi tou nemocnicou Cool takze sa tu tak motkame, chodime aspon na kratsie prechadzky s detmi. a uz sa celkom tesim ked zacnu chodit do skoly a skolky, aspon nebudem musiet tolko varit Cool a navyse sa mi dva dni pred sviatkami pokazila umyvacka - skoro som plakala. ale musim ca mesiac cakat na suciastku az z nemecka. pokazil sa nam ten programator ci ako sa to vola. oprava vraj bude stat cca 7000,-. Evil or Very Mad no co uz, nevyhodim ju predsa. tak sa zatial majte pekne a opatrujte babetka :D

28.12.2006 22:24

ivus80

Ahojte, Lusi - konecne plnim slub davno davno dany a pisem Ti ten zoznam veci do porodnice, je to z Mama a ja, maj 2004: zupan 2 osusky + uterak na tvar 2 nocne kosele - aspon jednu vpredu hore na zapinanie - kvoli dojceniu (ja ich mam pre istotu obe na zapinanie vpredu, ale prve dva tri dni budem pouzivat nemocnicne kosele, svoje si necham na navstevy) 5 volnejsich bavlnenych nohaviciek 2 dojcenske podprsenky 1 balenie tamponov do podprsenky 8 - 10 jednorazovych podloziek do postele (ja si idem kupit zatial 4 ks a ak bude treba, tak mi dokupia dalsie) 3 pary ponoziek a papuce gumene prezuvky do sprchy (ochrania proti plesniam) žiletku na oholenie (pred porodom) kalciovu mast (na bradavky - ja som videla reklamu na volaku inu masticku, skusim sa popytat v lekarni) mast na hemeroidy (mnoho zien ma po porode problemy s hemeroidmi, a to aj v pripade, ze nikdy predtym tymto problemom netrpeli) toaletny papier a vreckovky kozmeticke potreby: zubna kefka a pasta, sprchovy gel, sampon, mydlo, telove mlieko, krem na tvar, balzam na pery) odsavacku na mlieko misku na polievku, pohar, pribor doklady (materska knizka, obciansky preukaz, kartu poistenca a sobasny list) mobil + nabijacku alebo telefonnu kartu, pripadne diar s telefonnymi cislami pre babo: perinku 3 dojcenske kosielky alebo tricka vel. 58 - 62 bavlnenu ciapocku bavlnene rukavicky (aby sa dietatko nedoskriabalo) 1 bavlneny svetrik alebo tenky kabatik vel. 58 - 62 1 bavlnene dupacky 2 bavlnene ponozky 1 ortopedicke nohavicy (postolky) - tu pisu,ze vel. 1, ale ja si kupim velkost 2, velkost 1 je moc mala, dvojka je tak akurat na priemerne dieta. Ak sa Ti narodi mensie dieta, nie je problem dokupit jednotky, ale ked sa narodi vacsie dieta, tak jednotky budu male. 1 balenie jednorazovych plienok mini alebo pre novorodencov 2 - 3 bavlnene plienky rybacia masticka na zadok Tak toto vsetko je napisane v tom casaku, ja sa podla toho zariadim, presnejsie sa vsak popytam v porodnici, co sa zmenilo od predosleho porodu, ci treba nieco viacej alebo nie. Ty si v UK, tak neviem, ci som Ti pomohla, ale aspon orientacne budes vediet. Podla mna sa len v malom lisia potreby pre maminu a babo v Anglicku a tu. Neviem, napis mi Tvoj postreh. Lusi - si sikulka, rychlejsia :D Mam na mysli podlozku taku, co sa dava pod chorych ludi. Tu to dostat v zdravotnickych potrebach. A co sa tyka fajcenia, kamoskina mama ked cakala toto posledne (v 41 rokoch mala stvrte babo), tak fajcila ostoset a pila tri kavy denne. Maly je valibuk, zdravy, sem-tam nejake kasle a sopliky. Ale tiez nie som nadsena, ked musim dychat fajciarsky smrad. Fuuuuj. A fajciarkam sa rodia male deti preto, lebo fajcenie obera babo o kyslik a ine vyzivy, tak nejako som to citala. Samozrejme su nachylnejsie aj na alergie a rozne choroby dychacich ciest. Babky - pavucice :D - pockajte este mesiac dva a nohy a ruky Vam tak spuchnu, ze uz budete ako jaternicky :D :D :D alebo Michellinky :D :D :D Som protivna, sorry. Lubka - planujem aj tretie, ale to je otazka buducnosti. Zalezi, ci budeme zdravi, ako to bude s byvanim a manzelovou pracou, ake budu financie a tak vselijak. Dve deti su podla mna malo, no netvrdim na 100 %, ze budem mat viacej deti. To sa teraz neda povedat. Ale ak by sa rodicovsky prispevok zvysil na cca 7600 Sk od septembra, ako sa planuje, tak vazne uvazujem, ze by sme sa aj na to tretie dali. Ale tiez tak s dvoj-, troj-rocnym rozdielom. Povodne som chcela mat 4 deti :D, ale pri tomto tehotenstve a pri cenach a inych problemoch som sa 4 deti vzdala (ja som zo 6 deti). Ale uvidim, ved som este relativne mlada (26), tak mam casu este cca 7 rokov na rodenie :D. Lubka - nie je to nic prijemne mat v rodine alkoholika. Moja teta sa radsej rozviedla, lebo to uz dalej nevladala. Teraz je o 100 % lepsie, klud a pokoj. Je mi jej luto, chudiatko. Dufam, ze Tvoj muz ma v otcovi dostatocne odpudzujuci priklad a alkoholik z neho nebude. Oswa - VYDRZ, netrap sa tym, ze nemozes sladke, ber to ako plus, ze potom, po porode nemusis tolko zhadzovat. Viem, co pisem!!!! Bud optimistka, zbytocne sa netrap. A umele sladidlo sa v tehu nesmie, lebo vraj odobera babetku vapnik. Neviem k tomu nic blizsie, toto mi povedala kamoska, ktora mala v tehu cukrovku tiez. A kalciova masticka mi moc pri prvom nezaberala, mne sa bradavky vyliecili az po tom, ako som zacala pouzivat silikonove chranicky na bradavky, cez ktore som aj kojila. Preto chcem skusit inu znacku a typ. Katy - fakt sa Ti neoplati kupit novu umyvacku? Ved si dolozis cca 3-4 tisicky a mas novu - este v dvojrocnej a mozno aj viacrocnej zaruke. Ja este umyvacku nemam, ale do novej chalupy uz pride aj technika :D Tak koncim, uz som toho napisala moc. Nech Vas neunavujem. Pa

29.12.2006 14:13

vanda666

Viete to sa tak vzdy hovorilo, ja som fajcila, ja som prikrmovala, ja som pila vela kav a porodila som zdrave dieta. Aj moja mama so mnou fajcila pocas tehotenstva, tiez tvrdi, ze som zdrava....Pravda je vsak taka, ze beham kazdy 2. den uz niekolko rokov...mam vydrz, ale nikdy so mna nebude velmi rychli bezec, aj ked telo by stihalo, moje pluca su akoby male, pretoze nestihaju naberat tolko kyslika kolko je treba. A na aerobicku som vzdy ta blondava paradajka a so silou a tempom nemam tiaden problem...Len tie moje pluca....Cely zivot sa u nas doma fajcilo.... Takze tieto vety starych mam a nasich mam su mi proti srsti. Tak isto je to aj s prikrmovanim este pred terminom...potravinove alergie atd. Moja mama mi nerozumie. Ani jej priatel nechapu, ze to malinke ma nedostatok kysliku. V nasej kuchyni sa vyfajci minimalne 50 cigariet...Urcite aj viac + navsteva vzdy fajci. Take, ze balkon nehrozi. Ked vstanem o 9:30 pocitat s ranajkami mozem az o 13:00... Je to extrem, nejde len o 5 cigariet denne. Takto sa cigarety striedaju s krizom pootvaranymi oknami.... List uz sa dostal do ruk jeho rodicov, ale este vam nic konkretne neviem napisat. Poslala som aj fotku z ultrazvuku. Alex mi volal rozculeny, ci som stastna, ked uz som jeho rodicom sposobila sok. Proste rodicia su zevraj hlboko sklamani. Neviem, co si mam o tom mysliet. Samozrejme. ze su sklamani, ved im 2 dni pred tym do oci klamal vlastny syn, ze my dvaja sme spolu a nevedel im povedat, ze cakaju vnuca, ktore ma 6 mesiacov.... Vraj nechapu preco som poslala fotku....Ja uz neviem comu mam verit...po taliansky nehovorim, len po anglicky, ale to zase oni nie Crying or Very sad ň reagujte prosim Shocked Inac musim povedat, ze uz po sto metroch chodenia mam na pravej strane bruska (tam sa vacsinou ta moja mala buba zdrziava) strasne pichanie, take ze musim uplne zastat. Mlieko? To vobec este netecie...Kedy by asi tak malo zacat?

29.12.2006 14:41

Janey

Ahojky, tak ja sa v8m najprv pochv8lim, vobec nechodievam ku kaderníčke a vlasy mi vždy strihávala mama, možno to niektoré poznáte, a inak vlasy stále do copu. No a teraz som sa odhodlala a bola som u kaderníčky... pre mna je to velký krok :D Tak mám zo seba radosť. A včera som sa ani neviem prečo v chrbte prehla dozadu(záklon( a ked som sa pozrela na bruško tak sa malá vytrčila aakoby som presne videla obrisy jej chrbátika, je uložena zvislo... tak som sa hrozne smiala a ukazovala som to mojmu drahému. to boli pohlady... Shocked Ivus , ten zoznam je ale riadne dlhý, ale aj ja som čítala presne tie veci, niekde na internete. A na stránke mamatata je aj zoznam pre prvorodičky že čo asi treba mať vo výbavičke. Ja som si už pretriedila veci čo budeme potrebovať hned ked sa malá narodí, tak som sa vytešovala. Ja mám termín hned druheho aprila ale mám také tušenie že to bude skor.... Tak vlastne o nejaký mesiac a pol už budem baliť tašku do porodnice, Aj vám to tak rýchlo uteká, lebo mne strašne. Vanda: Neviem neviem ..., máš to tam riadne ťažké, moj otec je tiež tuhý fajčiar ale zase berie ohlad na mna a aj na sestrinu malu a detičky tak chodí fajčiť na balkon. Aspon sa snaží. Neviem ako to máš finančne, ale neskusila by sisi nájsť podnájom? alebo zvyknu niektorý ludia brať do podnájmu do jednej izby... Ale tuším si písala že ťa nikde nechcu vziať robiť. Vyskušaj opatrovanie detí... Napr. moja zamestn. mi hovorila že najväčší problém je zohnať anglicky hovoriacu čo je ochotná byť k dispozícii celý den, ale v skutočnosti nemusíš robiť celý den, len ked ta zavolaju, a baby si pýtaju za to aj 200 sk, ked idu k niekomu zozahraničia... a nemusiš mať ani zmluvu ani nič.. to ako sa dohodnete. Vyskušaj. Nespoliehaj sa na iných a hlavne asi nie na Alessandra a jeho rodinu. Rodičia su vačšinou háklivý na svojho syna... aby ti nechceli ešte uškodiť. Myslím že si dosť silná, sa o seba postarať. Držím ti palce. :D

29.12.2006 17:27

ivus80

Ahojte, dnes som bola v meste, kupila som si poporodne vlozky a podlozky pod seba, tampony do podprsenky a malemu postolky c. 2. A okrem toho este kopec inych veci. Som spokojna :D :D :D a nakupovaciu turu si uz tak skoro nezopakujem. Vandi - poznam to ja som... ja som... ja som.... Veru, ja som sa snazila drzat sa "dobrych" rad, ale zbytocne som sa vystresovala. Neviem, ci nerobim chybu, ale viacej verim radam odbornikov, nakolko oni podla mna su pruznejsi a svoje rady prisposobuju dnesnej dobe, ktora je ovela nezdravsia ako trebars za nasej mladosti a to nehovorim o detstve mojich rodicov. Uz si nedam hovorit pri druhom ani do vychovy ani do jedalnicka od nikoho nic. Lebo viem, ze to neprinasa dobro. Samozrejme, vypocujem a podla svojej intuicie bud posluchnem alebo si spravim posvojom. Aj ked mate prve dieta, tak urcite viete najlepsie, co s nim spravit. Jednoducho to je caro materskeho citu. Len sa striktne drzte prikrmovania a podavania potravin podla veku. Ved dietatu nic neujde. Ja som sa dala nahovorit a obanovala som. Teraz budem tvrda, nech si mysli, kto chce, co chce. Alex je ... motak. Urcite si dobre spravila, co si spravila. Nech vedia. A nech aj Alex vie, ze nie si na nom zavisla, ze sa vies popasovat so zivotom aj sama. A uz je na nich, ako sa k tomu postavia, ci prijmu vnucatko a podporia ho, tym aj Teba alebo budes pre nich minulost aj s malinkou. Skoda, ze je tam jazykova bariera. Snad bude dobre. Myslievam na Teba casto, ako to zvladas, drz sa. A mlieko Ti vobec nemusi vytekat, resp. to nemusis citit. Neboj sa, to nie je podmienka, aby mlieko tieklo. Mozno su to mikroskopicke kvapocky, ktore sa hned vpiju do podprsenky a Ty ani nevies, ze mliecko tecie. Neboj, ked budes kojit, mlieko potecie ostoset. Ak budes mat tak vela mliecka ako ja pri prvom, tak som si musela davat pod jeden prsnik misku a z druheho kojila, co mi tak mlieko striekalo. Janey - ja si tasku do porodnice zabalim uz behom januara - a to mam termin 25.4. Pre istotu, keby sa cosi stalo. Zatial si len na jedno miesto ukladam veci, co budem potrebovat a potom to postupne pobalim. Tak papa

29.12.2006 18:43

Janey

Ivus, tak to budeš balit celkom skoro, až si mi dala chrobáka do hlavy, Pre malinku mam asi všetko, ale pre seba mi nejakéveci chýbaju. Tie podložky a vložky do podpr. takže asi pojdem na nákupy. A budem baliť aj ja skor. Asi to tak bude lepšie... dakujem Smile prajem pekný večer

29.12.2006 19:50

oswa

tak ahojte tehulky....my si tak v klude nazivame..moj drahy ma dovolenku az do 3.1..tak sa tulkame, povalujeme a uzivame casu sami pre seba.. Razz Ved dlho to uz enbude Wink Ivus..ty mas len 26?? neviem precomyslela som,ze si starsia...To je pekne,ze planujete 3 deturence..u nas istaneme asi pri jednom...Mozno sa mi podari nalomit draheho na druheho..Ale to je daleko...A nakolko mam skoro 28,tak uvidime, ci stihneme Laughing O tom umelom sladidle viem, nepozucivam ho..Ale jedna tehotna v porodnici si ho daval do jogurtu a tak...No je to na kazdom,ja to urcite jest nebudem---Papam len s prirodnymi sladidlami (fruktoza) a to len velmi malo...A co sa tyka priberania..tak uz toho vela nepriberiem..Za 3 tyzdne som nepribrala, naopak som schudla 0,5 kg..a to netrpim hladom...Sranda..Co sa tyka chraniciek, asi je to tiez individualne, mojej kamaratky mala potom enchcela papat z cicika, aj ekd uz mala kamoska preliecene bradavky, tak si zvykla na tu nasadku...dufam,ze to pojde prirodzene..ale clovek mieni, panboh meni Vandi..tak to mi ej luto,ze ams okolo seba samych bezohladnych ludi..a navyse aj vlasna mamina...Lebo inak ako bezohladnost sa to nazvat neda....A z coho boli akoze sklamani "svokrovci"? Zo syna ci z listu? nejako som to nevycitala...Sklamani mozu byt jedine zo svojho "vydareneho " synacika..Mal by ho vlastny tato asi poriadne vyfackat, nech sa chlapec spamata...avndi..nie som sice odbornik, ale co sa mlieka tyka, u niektorych sa objavi az po porode, ked sa babo prisaje..a u "nas" sa tiez neda hovorit o mlieku, ide len o kolostrum..prve mlieko... abby,nie je to skoro na balenie?? Ja viem,ze stat sa mzoe hocico..teraz budem mat aj ja chrobaka..Stale nad tym rozmyslam, kde dame malickemu tolke veci atd...kedyzacne velke upratovanie v byte, kedy ankupit vsetko ostatne..Teraz budem zase nad tym rozmyslat Embarassed baby..napiste, ktora co budete kupovat..Ale nie z netu (to som si pozerala), nielen do porodnice..proste vsetko, co nakupiote baabtku..Mozno tam bude nieco, co ma nenapadlo..Teda ak sa vam to chce pisat... Majte sa pekne...matriosky Rolling Eyes

29.12.2006 22:52

Lusisia

Ahojte matriosky, to je dobre oswa Laughing Ja som tiez bola dnes nakupovat a kupila som dost veci medzi nimi aj nocne kosele v predu odopinancie a kojenecke podrpsenky.... Viem, viem, ze na kojenecke podprsenky je este skoro, ale mali ich vo vypredaji, tak som si zobrala o jedno cislo vacsiw kosicky a uvidim. Myslim, si, ze mi budu dobre, lebo su bavlnene a natiahnu sa a vzadu maju 4 x 3 haciky, tak je tam vole dost... Ale ak aj nebudu dobre, boli take lacne, ze aj keby ich nenosim, nelutujem... Ale ak ich budem, tak budem rada, ze som lacno nakupila Laughing Aj nocne kosielky mali za polovicnu cenu, tak mam 2 za 11 libier, co je asi 500 korun a to by som na SVK ani u Cinana nekupila Laughing A toto je z Mothercare... Tak supisko ;o) A kupila som pre maleho take krasne pyzamko. Veci sice mam, ale neodolala som. A kupila som 3-6 mesiacov, tak ho znosi neskor, lebo dovtedy bude aj tak v perinke ;o) A kupila som mu take hryzatko, co sa da dat do chladnicky. Peto sa smial, ze dieta sa este ani nenarodilo a ze ja uz sa mu o zby staram.... No ale bolo vo vypredaji tiez Cool A co som este kupila.... Aha, jednu flasku.... Vraj to treba, ak by nahodou mlieko netieklo hned. A vraj treba kupit len jednu flasku, aby sme vedeli, ci ju dieta prijme.... No tak neviem, ale aj ta bola v akcii, tak som zobrala Laughing Ja to milujem v Londyne tie ich povianocne zlavy, 50-75% z ceny ide dolu, tak sa snazim kupit si vela veci teraz, aby som potom za to nemusela davat strasne peniaze.... A mali tam aj tie vlozky poporodne a na prsia tie okruhle vypchavky, neviem, ako sa to povie po slovensky.... No ale bolo tam TOOOOOLKO druhov, ze sa musim poradit z mamickami, ktore mi odporucia ;o) A mali tam aj nejake jednorazove nohavicky, nepoznate to??? Pripadalo mi to cudne... A tie obrusky pod pacienta, tak to tu nikde ani o tom len nepoculi.. Tak asi to dostaneme v nemocnici... Neviem... A kupila som malemu nejake plienky, ale take s obrazkami, lebo oni to tu pouzivaju aj ked koja deti na utieranie, co sa mi paci, lebo to dobre pije... No ale oni pouzivaju jednorazove plienky, takze sa im to nemiesa, ale ja chcem pouzivat bavlnene, tak aby som ich mala rozdelene na ritku a na tvaricku :D Boze, to je take super, ze uz mozeme chystat pre babo veci, ja sa tak tesim! Ivus, no super zoznam, DAKUJEM! U nas je to trosku ine, lebo vacsinou do 24 hodin po porode odides domov, tak nepotrebujes toho tak vela... Ale napisala si tam veci, ktore by mi nenapadli... Tak mi to pomohlo, uz pomalicky aj ja budem chystat tasku do nemocnice... Co by som ja este k tomu dodala je nejaka kombineza pre babo a veci, co si oblecies na seba, ked pojdes z nemocnice... A k tej kombineze pre babo koli tomu, lebo neviem, ako je to na SVK, ale tu musis dieta odviest v autosedacke, inak Ta z nemocnice ani nepustia.... A v perinke dieta do sedacky nedas.... A v aprili bude este dost zima, tak nejaky overal alebo nejaky teplucky svetrik a nohavice, rukavice a ciapku + deku. A ked sa ja zacnem balit, tak Vam este napisem, ak mi nieco napadne.... No Vandi, nemas to lahke, ale drz sa, ja verim, ze si silna osoba a ze to vsetko zvladnes. Uvidis, ze mala Ti to vsetko nakoniec vybahradi... A k tomu fajceniu ja s Tebou suhlasim, chcela som Ti len trosku odlahcit situaciu, ked som povedala, ze Petova sestra fajcila... Ale nesuhlasim s tym! Drzim Ti palce a posielam Ti energiu, aby si to vsetko zvladala ;o) Vsetko bude fajn, uvidis ;o) A s tymi jeho rodicmi si vobec neurobila chybu, tak si nic nevycitaj, bud silna... ;o) A k tomu mlieku, vraj to nevyteka kazdemu... Tak sa neboj... Mna tak strasne bolia rebra, ze niekedy sa to neda vydrzat! Aj Vas?

29.12.2006 22:52

Lusisia

Baby, ja to dnes mam za 100 :D

30.12.2006 09:40

vivien

Ahojte baby, nejdem na nic reagovat, lebo som si vas necitala Embarassed , urcite to dozeniem, ale nejak nemam teraz cas... Tak baby zelam Vam KRASNEHO SILVESTRA, A V NOVOM ROKU VSETKO LEN TO NAJLEPSIE, HLAVNE VELA ZDRAVIA, POKOJ V RODINE, NECH SA VAM SPLNI VSETKO PO COM TUZITE Exclamation

30.12.2006 17:36

oswa

Ahojte matriošky...Ja som dnes kuipila poštolkove nohavičkyč.2, ono to je už na suchý zips..pamatam si este ked sestra mala pre decka take zavazovacie..a to bol niekedy horor zaviazat...Tieto sa mi zdali fajn....č.1 som nekúpila,zdali sa mi maličké, ale pani povedala,ze vraj pytavaju aj este mensie.. Shocked Nevadi, mensie sa daju dokupit...Kupila som aj teplu ciapocku (bavlnene uz mam) a sestra mi dnes dosila vankus na perinku, naplnili sme ju perim..tak bude drobec v teplucku...Zajtra ideme k znamym, spravime aj vylet do BA, tak naplnim penazenku a mozno nieco pekne este kupime... Laughing abby..ake flase idete kuúpovat? Sklenene alebo umelohmotne? Sklenene su z hladiska hygienky podla mna si lepsie...na tom plaste sa predsa akterie viac driza, aj ekd sa to vyvari...Umelohmotnu asi neskor,nie? A treba kupit 2..jednu na mliecko, druhu len na cajik...Tak som citala... Razz Tak radte, radte co este..lebo viac hlav viac napadne...Hlavne mamicky... Lusisia...tie jednorazove nohavicky su vraj dobra vec (len z pocutia viem Laughing ), po porode ked budes krvacat, ich jednoucho vyhodis,nemusis sa zatazovat pranim a pod. A tie podlozky..skus si kupit prebalovacie podlozky pre babo,dnes som objavila,ze existuju aj jednorazove..tak v tom nevidim rozdiel..To tam urcite budete mat..Lusisia do 24 hodin domov??? To snad nie...Aj abbo? Ved tam sa robia este kadejake testy..ockuju ich ci co..robia sono obliciek a mozgu a neviem co kadeco..a to sa robi az par dni po porode..TYo sa potom u vas hned s takym malym trepes k doktorovi ?? A kombinezu pre babo nejdem kupovat..ved bude april a v peinke s dekou v aute sa odvezieme..aj tak sa prve 2 tyzdne necystam s nim von a na take malicke som kombinezu aiňni nevidela...Pravdupovediaqc si to este neviem predstavit... :D Co sa tyka bolesti..mna priserne bolia kroize..rebra nie..maly je vacsinou dole,tam aj kope... Tak sa majte pekne a privitajme pekne novy rok..Vsetko naj, naj , naj..hlavne nasim drobuliatkam