1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

13.12.2006 16:53

Zzuzi

ahojte :D No pozerám, ze vy pekne vypekáte. Ja tohto roku asi nič piecť nebudem. Totizto ak dlhsie stojím, tak mi bruško tlačí na močák a niekedy je to dosť bolestivé Rolling Eyes Baby, vam sa to nestáva? A okrem toho musím lezať Rolling Eyes Poviem vám, nie je to nič príjemné. Ale čo by sme nespravili pre nase maličké? Wink A teraz ta dobrá správa - asi budeme mať chlapčeka :D Včera som bola na usg, bábo je ok, akurát ma zase postrašili (akokeby toho nebolo dosť), ze s tým skráteným hrdlom maternice sú problémy pri pôrode - vraj to môze ohroziť život matky, lebo tam hrozí vykrvácanie Shocked Rolling Eyes no poviem vám, uz je toho na mna vela, v poslednom čase sú všetci lekári takí "optimisti" Rolling Eyes Ale čo už. Tak sa drzte a vypekajte aj za mna. A este s tou pečenou - vraj obsahuje vela vit. A, tak preto sa neodporúča. Ale myslím si ze všetko s mierou sa dá.

13.12.2006 16:54

ivus80

Ahoj, Lusi - tak mi napadlo - oslavujes aj v Anglicku meniny alebo si to len-tak s Petom sukromne vychutnate? Teda, myslim tym, ci robis nejaku oslavu pre viacerych alebo len s Petom si date volaku dobru veceru? Alebo Peto patri medzi tych, ktorym ked to nepripomenies, tak ani nevedia? Moj Daniel vie, kedy mam narodky aj meniny, no ked je konkretny datum, tak sa len zacudovane zadiva, ze je uz tolkeho, ze to strasne rychlo bezi. A tym to hasne. A povie mi, ze mi darcek nekupi, ze tam mam stavbu Confused Ze to mam darcekov na vsetky sviatky do konca roka :D Tak ja si cosi sama kupim a najradsej to, co viem, ze ho tym vytocim. Ked sa jeduje, zaklipkam ockami a poviem, ze som bola nestastna z toho, ze mi zase nic na narodky nedal, tak som si musela zial vyliecit :D :D :D Pa

13.12.2006 16:57

ivus80

Zzuzi - netrap sa pecenim, vsak existuju cukrarne, tak tych par kuskov si v najhorsom pripade aj kupis. Vitaj v klube "modrych" brusiek. Ked to takto bude pokracovat dalej a budu sa rodit viac chalani, tak za par rokov prudko stupne spotreba slipov, boxeriek a trenok a prudko klesne spotreba vloziek :D :D :D

13.12.2006 22:33

oswa

Tak dnews som úspešneabsolvovala glukózový test..Nebolo to také strašné,ako som si myslela, ešte som to amal fajne vychladené z chladničky, tak sa to dalo..To pichnutie do prsta bolo horšie,ako tá žbrnda...Dr. mal dnes operácie, tak som sa nestíhala ani na všetko popýtať..ale pozrel krčok, všetko o.k., na bruško povedal, že nám už pekne rastie Laughing a na váhu nepovedal nič, takže asi môže byť...Len ma nepotešila jedna klebeteta, vraj mesiac pred mojím pôrodom odchádza z nemocnice do Prievidze..Tak ma ide šibnúť.KOnečne nájdem normálneho gynďošaq (už moj tretí) a on si zdupká..No musím sa ho popýtať..Ďaľšiu poradňu mám 1,.januára..to bude paráda po sviatkoch..Potom ma už asi vyhreší Embarassed Janey..ja som v 24+6tt a brusko mam teda riadne...Dnes ked som bola u doktorky, ktora ma videla pred 3 tyzdnami, tak sa divila, ze "ako sme sa rozsirili" odvtedy.. Embarassed A mas pravdu, v pečienke je veľa vitamínu a, pretožze sa tam tvorí...ale male množstvo určite v pohode Zzuzi..aj mne sa to niekedy stava,ze ked male zatlaci na mechur, tak to az boli a aj ked ho ma niekedy plnší..A bude to horšie a horšie Laughing Zzuzi a nestresuj sa pre krčok, to má dnes pomaly každá druhá žena..Ešteže žijeme teraz a nie v 18 storočí..Medicína našťastie pokročila..takže sa na nich spoliehaj.. Wink Lucia..všetko naj k meninkám No majte sa babuľky, idem si ľahnúť, lebo drobec ma kope rovno do mechúra..A ozaj..predplatila som si od januára časáčik Mama a ja..celkom normálna cena..440 Sk na rom a sú tam dobré veci... Tak dobrú noc...

13.12.2006 22:35

oswa

Zzuzi..a ozaj gratulujem k dalšiemu chlapákovi..Inak vázže teraz ssa rodia samí chalani..aj naši známi naokolo majú samých chalanov..Sranda..som zvedavá, keď Meloa spraví tú tabuľku, aké bude skóre boys vs. girls... Rolling Eyes

14.12.2006 09:14

meloa

Ahojte tehulky, tak mám urobenú tabulku, zatiaľ som tam dala hlavne , čo čakáme, aby sme vedeli skóre, chlapci jednoznačne vedú 10 ku 2. Skontrolujte to a prípadné zmeny opravím, nové tehulky poprosím o údaje, a ešte ak by tam malo niečo ísť, čo tam chcete, dajte vedieť , doplníme. Ja budem vedieť čo máme až v januári. Ozaj , Lusisia dodatočne všetko naj k meninkám :D ! Ešte sa ozvem, ale máme práve audit, tak nestíhám.

14.12.2006 09:32

meloa

ahojte, ospravedlňujem sa, neviem akú tam dalo príponu, snáď mi to už vyjde.

14.12.2006 09:36

meloa

skúsim ešte, neviem, čo dnes mám, zrejme som už prepracovaná.

14.12.2006 17:11

Zzuzi

meloa - super tabulka :D este ti poslem ss na spresnenie udajov Babyyyyyyyyyyyyy ja uz chcem aby bol aprííííííl ! Laughing :D :D :D

14.12.2006 20:24

Lusisia

Ahojte baby, dakujem za gratulacie ;o) Ivus, my to tu uz ani velmi neoslavujeme, no obcas si este niekto spomenie ;o) Peto mi vecer nedal spat a potom sa ma pyta, kolko je hodin a ja ze akurat polnoc, nahnevana, ze uz chcem spat a on ze, super, som prvy! Vsetko najlepsie k meninam! Ale darceky si nekupujeme na meniny.... Baby, mna strasne boli pod rebrami a neda sa mi ani spavat. Neviem, ci je to pod rebrami, ale je to tam pod prsiami, ako je podrpsenka... A je to stale horsie... Aj ked sedim, tak sa musim postavit, lebo to moc boli? Aj Vy to niektora pocitujete? Dnes som strasne unavena, idem skoro spat... Rolling Eyes

14.12.2006 20:31

Lusisia

Meloa, super tabulka, velmi si sa s tym natrapila? Este ze Ta tu mame ;o) Zuzi, aj ja uz chcem, aby bol april... Stale nechapem, ako niekto moze povedat, ze tehotenstvo je krasne...

15.12.2006 09:51

Janey

Ahojky, Meloa tá tabulka je super. Smile Ja som len zvedavá kolko chlapcov sa v kutočnosti narodí... Laughing ked tak užastne vedu. A myslím že aj Vanda čaká dievatko. snád je v poriadku, ked sa tak dlho neozýva. Ja sa tiež velmi teším na apríl ale ja mám uplne pohodové tehotenstvo. Takže ja som asi s tých čo možu povedať že tehotenstvo je krásne.... Smile a som velmi rada, že mám také šťastie. Vždy ked ma moja mala kopká tak sa uškrnam od ucha k uchu. Aj teraz kope ... asi vás všetky pozdravuje. Musím sa vám pochváliť teraz cez víkend si idem vybrať autosedačku ktoru dostaneme pod stromček. Dufam že vyberiem dobre. Chcem taku čo je od 0 - 18 kg Ak máte nejaké dobré rady na čo si mám dať pozor tak sa poteším ak mi ich napíšete. Diky Prajem vám ešte krásny dník.. papa

15.12.2006 10:33

meloa

Ahojte, Lusisia, tabulku nie je ťažké spraviť, len som trochu šaškovala s tými príponami, kvôli veľkosti. Laughing Janey, Vanda si myslí, že čaká dievčatko, ale nemá to ešte potvrdené od lekára, tak som to tam nedala. A ozaj, mohla by si mi poslať nejaké údaje o tebe - vek, odkiaľ si,kde budeš rodiť,... vieš, aby som to tam doplnila. tak zatial sa majte, mám opäť veľa práce.

15.12.2006 14:12

ivus80

Ahoj, Oswa - 1. januara mas poradnu? Ved to je statny sviatok. Lusi - tehotenstvo prinasa kopec starosti a bolaciek, ale to, ake je krasne, pochopis az neskor. Ked sa mi maly narodil, tak som si povedala, ze tak skoro druhe nebude, bola som velmi vycerpana z toho vsetkoho kolotoca. No asi za pol roka som uz zacala rozmyslat nad tym, ze dieta este nie, ale tehotna by som uz bola veru rada :D Pysit sa s bruskom, kazdy ma obdivoval, ze aka som peknucka :D, kazdy sa pytal, ako sa citis. A aj to kopkanie a hemzenie sa maleho bolo velmi krasne. A dnes som si tak pohladila brusko a povedala si, ze keby clovek bol v tom piatom siestom mesiaci dlhsie :D :D To su akuratne mesiace. V zaciatkoch a ku koncu to nie je az taka sranda, vsak viete :D. Ale poviem vsetkym jednu pozitivnu vec - budte radi, ze nie sme slonice, tie su gravidne 22 mesiacov :D A slonik im nikdy nepovie: MAMA, LUBIM TA!!! Janey - my sme mali na autosedacku vajicko stastie, ked bol minuly januar v Carrefoure taky mega vypredaj, tak tam muz natrafil na vajicko za 29 Sk!!!! :D Ale Ty pises, ze chces az do 18 kg, to je ta vacsia sedacka, ak spravne rozumiem. Moj maly ma teraz taku. Poviem Ti moj osobny nazor - ja som sa bala davat Ondrejka do vajicka skor ako v 4 mesiacoch, preto sa aj cudujem, ze sa do vajicka davaju novonarodene deticky. Nerozumiem tomu, ako sa mozu tam udrzat. Podla mna maju moc ohnuty chrbatik. Ale zase na druhej strane - ked matky nosia deti v satkach, tak tam tiez maju ohnuty chrbatik, je to vlastne skoro ako keby boli ohnute v brusku. Tak to tak asi moze byt, ked na to ziadny doktor nic nepovedal, naopak odporucaju ich velmi. No ak mate volne financie, skuste si najprv vybrat vajicko a neskor sedacku vyssej kategorie, t. j. vajicko do 13 kg a ta vyssia kategoria je myslim od 15 - 36 kg, ak sa nemylim, neviem to presne, este som to nezistovala, len tak orientacne. Sedacku mame pozicanu, je to 0 - 18 kg, ale ked to bude tu povinne, tak musime kupit Ondrikovi novu, chcem tu do 36 kg. Tie do 36 kg su take, ze mozes ich prisposobit vyske dietata. Vajicko ma vyhodu hlavne v tom, ze mozes dieta prenasat bez toho, aby si ho vyberala zo sedacky, da sa v niektorych aj hojdat, niektore zase sa daju zaistit tak, ze je to ako sedacka napr. na stole. Urcite si kup so strieskou, co ocenis najma v lete, ked pali slnko. Chod sa pozriet po predajnach, skus ich rukou, uvidis, ktore su makksie, aj z akeho su materialu a pod. Ja som maleho vo vajicku aj doma hojdavala, ked nechcel zaspat a ked bolo treba papat, tak som ho vo vajicku aj nakrmila. A este si pozri, ci sa da cely potah jednoducho zhodit a oprat. Moj zaver - jednoznacne odporucam na zaklade vlastnych skusenosti najprv vajicko. Ale samozrejme, budu mamicky, co maju iny nazor ako ja, tak mi nic neostava, len Ti popriat, aby si sa spravne rozhodla :D Idem kuknut este tu tabulku, som zvedava. Pa

15.12.2006 14:18

ivus80

Meloa - super. Vdaka, ze si to tam napisala. Je tam hodne maminiek, co sa uz davno neozvali. Nevedno, co je s nimi. Snad su v poriadku, len nemaju moznost byt na nete. Ozaj, tie, co nemate net doma, tak ako nam date vediet, ked uz bude drobec na svete? Napadlo mi, ze by ste sa mohli ozvat na niekoho telefonne cislo a ten by to tu dopisal, nech vieme vsetky, kto sa nam to v aprili narodil. Urcite na netove kaviarnicky zo zaciatku cas mat nebudete :D

15.12.2006 15:43

Lusisia

Ahojte baby, Janey, ja suhlasim s Ivi ;o) Ja tiez z vlastnych (7-rocnych skusenosti starania sa o deti) pojdem najprv s vajickom a potm sedacku. Ja mam jednu taku sedacku v aute, co je od narodenia do 18 a male babo 4 - mesacne, co som tam minule dala sa v nej topilo, tak neviem, ake by to bolo s novorodeniatkom.... Nikotre kociky dokonca maju aj autosedacky, co si ja osobne vyberam, takze ak mi babo zaspi v aute, nemusim ho prebudzat a premiestnovat.... Naozaj to vajicko vyuzijes velmi a myslim si, ze nebudes lutovat, ak das na nasu radu ;o) Ivi, s tym tehotenstvom vidim, preco si to tak uzivas ;o) A niekedy sa citim strasne zle, ze si to neuzivam tak ako by som chcela... ALe asi som mala velke ocakavania pred tym, ako som otehotnela a vsetci hovorili, ake to je krasne a tak, ale nikto nehovoril, ze ake to je to na druhej strane tazke.... Takze som na to nebola pripravena a som asi trosku sklamana.... No s druhym tehotenstvom to bude ine, si myslim... OK, musim sa ist naspat venovat detickam, akurat sa prebudzaju.... Pekny den ;o)

15.12.2006 18:28

oswa

Tak babulky..dnes mam miozernu naladu...Volala som koli vysledkom na glukozu, tak mam zvysenu hladinucukru..sice mierne, ale predsa..takze v nedelu idem do nemocnice , moj dr. nastastie sluzi...tak mi spravi testy este raz..velky glukozovy profil..A povedal,ze dieta ma neminie..ale to je to najmenej, co ma trapi..Ja by som bola ochotna jest aj klince...Trapi ta okolo toho, co vsetko moze sposonit diabetes babatku...Som skratka nasrata a navyse sa drobcek dnes vobec nehybe,...ani len on am nechce upokojit..Som z toho strasne nervozna.. ivus..poradnu mam 10.januara..mala som preklep?Stava sa.. Taks a majte,... Crying or Very sad

15.12.2006 19:10

ivus80

Ahojte, tak strasne ma bolia nohy, ze ich mam vylozene na stole a klavesnicu na kolenach. Este sa chystam vecer tepovat. Citala som, ze preto sa babetko vecer tak vrti, lebo ked si naraz lahnes, tak mu zavadzia chrbtica a aj ostatne organy, tak si hlada miesto, ako sa spokojne ulozit. Drobec jeden kratky :D Oswa - jasne, chybicka se vloudila :D Moja kamoska mala tiez tehotensku cukrovku, tak musela dietovat, napr. za den mohla zjest len dva rozky a podobne. Jej otec je tiez cukrovkar, tak mal glukomer, tak si meriavala cukor v krvi a vedela, co si moze dat a co nie. Nepriberala tak rychlo. Ked mala chut na sladke, tak hufne jedla salatovu uhorku, vraj vyborne zasytila a nemala tolko cukru. Neboj sa toho, ak budes na diete, behom tyzdna sa Ti zaludok stiahne tak, ze ani nebudes pocitovat obrovske hlady. No samozrejme dufam, ze to bude vsetko v poriadku a ze tehu cukrovka bude vylucena. Niekedy sa stava, ze cukor je zvyseny len vtedy, ked si nedas pozor na to, co pred odberom zjes. Ja som si tak nahnala vysoky cholesterol, ked som bola este na strednej skole, mohla som mat 15 rokov a 50 kg aj s topankami. Vecer pred odberom som si statocne dopriala hranolky a cholesterol bol rano vysoky, ze mi hrozila dieta a ine vysetrenia. Najlepsie je, ked pred odberom krvi cca 14 hodin nejes sladke, mastne, kysle a podobne potraviny. No ten glukozovy test je naschval tak stavany, ze 2 hodiny predtym pijes Glukopur, aby sa presne zistilo, ako rychlo a ci vobec organizmus spracuva cukor. A radsej to zistit skor, akoby to malo uskodit babetku. Ja si davam uz teraz pozor, obmedzujem radsej sladke, no co sa mi ma stat, sa stane, tak dufam, ze budem mat OK krv aj po Glukopure. Drzte sa.

15.12.2006 19:31

oswa

Ivus...lenze ja ani etraz nemam nejaku extra chut na sladke...A mavyse som citala,ze, sa nemozu syry, smotanove jogurty, ovocie..Ved to je hroza..Ale vsetko sa da zvladnut...pr toho malickeho vsetko..Len tie rizika okolo ma trapia viac... Uvidim v nedelu...

15.12.2006 22:57

Janey

Ahojky, dakujem za rady o autosedačke. Ja som tiež najprv chcela vajičko ale nejak sa mi zatial pozdáva tá 0 - 18kg mala by sa dať polohovať takže malá bude pohodlne ležkať kým ešte neudrží hlavičku a su tam aj take opierky alebo chrániče na hlavičku z boku. Ale ešte sa pojdem popozerať a potom napíšem čo som si vybrala. A Chcela by som si kupit baby vak. Lebo sa mi asi nebude chcieť vlačit autosedačku na nakupy a tak. Mne sa ten baby vak velmi páči. Smile A čo sa týka toho stravovania, určite to na každu vplýva inak, lebo ja sa stále pchám sladkým a uplne máličko priberám oproti tomu ako by som mohla, zatial len nejakých 5kg. A cukor som mala pred meraním 4 a po meraní 5.9 a vraj mám metabolizmus uplne v poriadku. Hm A moja lekárka všeobecná sa ma pýtala že prečo som bola na tom teste že ten sa vraj nerobí bežne.... ale asi sa robí bežne ked ste aj vy už boli, podaktoré. A papajte čo si telo žiada ! Ak je to možné vraj to je najlepšie, telo vám dá signál čo mu chýba. Ja sa riadim podla toho, lebo keby nie tak olko vecí by som nemohla že až. Poviem vám jeden prýklad : Jedna baba čakala babetko , zistila to v piatom mesiaci, brala heroin, ťažké štádium, a nemala velmi čo jesť, tak jedla samé sardinky a rybacie konzervi, a vela chodila , flákala sa.... Porodila zdravé krásne čiperné a mudre dievčatko. Samozrejme nekojila, malá bola na bebe 1, 2 . Teraz všetko papá. A teraz mi tá baba dáva rady aby som jedla vela rýb a aby som vela chodila aby sa mi roztiahla panva..... je to moja sestra.... Crying or Very sad život sa s nami hrá, tak vám držím všetkým palce aby sme to dotiahli do šťastného apríla a mali krásne detičky... Smile

16.12.2006 13:39

ivus80

Ahoj, Oswa - neboj sa, zvladnes vsetko. Ved to ani nemusi byt este pravda. A do porodu ostavaju cca 4 mesiace, co hravo zvladnes. Najdes si ine pokusenia a syry a podobne veci Ti ani nenapadnu. Neboj. A ked budes svedomito dodrziavat vsetko, co Ti doktor nakaze, tak rizika budu asi take, ako pri kazdom normalnom tehotenstve. Dolezite je, ze drobceka lubis, ono to citi a vie velmi dobre, ze na nom Ti moc moc moc zalezi. Janey - baby vakom myslis klokanku alebo baby satku? Ja mam klokanku, mala som ju asi do stvrteho mesiaca pri malom, skor by som ho ani do toho nedavala hlavne kvoli udrzaniu si hlavicky. Este som ani tehotna nebola a videla som jednu modernu maminu, co sa nahlila po meste a mala snad dvojmesacne dieta v klokanke. To chudatko bolo take drobucke a tak hrozne bolo zavesene v tej klokanke, ze som mala chut jej ho odtial zobrat a viac jej ho nedat. Drobcek jeden, tak mi ho bolo luto, ako sa tam hompalalo. Aj s kamoskou sme sa na tom riadne pohorsili.No ale spat ku klokanke - odporucam, zase len z vlastnej skusenosti. Mnohokrat ine nepomohlo, len som si maleho dala na brucho a s nim som upratovala ci isla na nakup. Maly sa do klokanky zmestil asi do nejakych 10 kg, zmestil by sa aj dlhsie - ale uz by som ho neuniesla. A rozmyslala som tuho pretuho aj nad tou baby satkou, ale odradila ma cena. Zial, je to stale pre mna dost drahe, momentalne vsetky uspory zozerie stavba, ale nevadi. Nemozem mat vsetko a s malym som si vystacila pri klokanke a neskor ohradke a stolicke Barborke, tak verim, ze to bude OK aj pri Sebkovi. Teda Janey - normalne som zamrzla nad tym, co si napisala o sestre. No snad bude aspon malicka stale v poriadku a mama jej bude prikladom ako nezit a netravit volny cas. Dufam, ze je sestra uz v poriadku, drzim jej palce, aby bola co najlepsou maminou na svete pre svoju dcerku. Koncim, manzel sa dozaduje PC :D

16.12.2006 19:00

Zzuzi

Baby prosím poradte mi Sad Celú noc som nespala. Mala som hroznú migrénu so zvracaním Crying or Very sad Este teraz mi trestí hlava. Mávate migrény aj vy??? Je to normálne?? Sad

16.12.2006 19:36

ivus80

Ahojte, dnes som si upiekla pizzove kolaciky a zjedla som ich asi 8 Embarassed Mnam. Urcite este si dam zopar, neodolam Embarassed Zzuzi - utekaj na pohotovost. Ked v tehu zvracias, aj ked si myslis, ze je to z migreny, radsej preventivne chod na pohotovost, aby zistili, ci nie si dehydratovana, pripadne, ci bolesti hlavy su skutocne migrena. V tehu vraj migreny byvaju, ja som este nemala, hoci predtym som mavala migrenozne bolesti hlavy hlavne z unavy. Dufam, ze si uz v poriadku. Vela pi a oddychuj. Inak Ti poradit viacej neviem, snad len to, ze mozno Paralen zaberie. Pa

17.12.2006 21:41

Lusisia

Ahojte, oswa, neboj, ono sa to stava niekedy v tehotenstve... Vsetko bude dufam fajn, informuj nas ;o) Janey, si ma sokovala s tou tvojou segrou! Dufam, ze je uz v poho! Ja tiez posnam babu (stretla som ju raz, Petovho kolegova zena) a ona do 7. mesiaca nevedela ze je tehotna!!!!! Vraj bola na diete a pila a fajcila a nic... Narodilo sa im zdrave dievcatko... Ste sa tu rozpravali o tych klokankach, my sme si akurat dnes kupili jednu. Mne sa to tiez strasne paci! A tu v tom deti nosia uz od narodenia. Ja som v tom videla najmladise dvojdnove! To, co sme my kupili je tiez napisane ze od 0-12 mesiacov. A je tam aj taka podopierka na hlavku a mne sa zda, ze v tom deti vyzeraju celkom dobre... Aj ked su malicke... No neviem, uvidim... A este sme si kupili aj taku malu postielku. Na SVK som ju nevidela, ale je to ako taky maly kosik do 6 mesiacov (pokial dieta uz nelozi!) a je to super, lebo to ma rukoviatka a mozem to prevlacovat a mat babo stale pri sebe a ono bude na rovnom.... Tu deti nedavaju do periniek, tu to nepoznaju... Ale mne aj tak nasi perinku donesu ;o) Hehe Ja ho uz chcem mat pri sebe baby..... Straaaaasne moc.... Uz aby bol April....!!!!

17.12.2006 21:42

Lusisia

Zuzzi, ja by som tiez isla na pohotovost, daj vediet, ako si dopadla ;o)

17.12.2006 21:46

Lusisia

Inak toto je ten kosik, ak by to niekoho zaujimalo ;o) http://www.mothercare.com/gp/product/B000JIC916/sr=1-3/qid=1166388304/ref=sr_1_3/203-4419236-2855956?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44361031&mcb=core

18.12.2006 13:52

Zzuzi

ahojte :D Lusisia - pekný košík, keby som mala koooopec penazí tak by som toho tolko nakúpila, ze by sme museli zriadit druhú detskú izbu :D No a baby, s tou migrénou, priznám sa ani ma nenapadlo ist na pohotovost. Ale bola to migréna. Volá sa to migréna s aurou. Začalo to tak, ze som mala poruchy videnia - hovorí sa tomu porucha zorného uhla a o takých 20 min. sa zrak vyjasnil a začala ma prudko boliet hlava - hnusná pulzujúca bolest. Lahla som si spat s obkladom no v noci som sa zobudila este s väčšou bolestou a uz mi bolo aj nevolno. A nasledovalo objatie so záchodovou misou Rolling Eyes Potom ma hlava pobolievala este aj celý druhý den ale uz na dalsí mi bolo fajn. A toto sa mi stáva asi raz za kazdé 3 týzdne. Este ze len tak. A popri tom mám nizky tlak. Na nete som sa dočítala, ze niektoré zeny majú tieto migrény práve v tehotenstve a to hlavne 2. a 3. trimester. A po tehu migréna vymizne. Väčšinou. Ale určite to spomeniem v najbizšej poradni. A co darčeky uz máte nakúpené? My sme s mužíčkom kúpili to najnutnejsie, viacej som nevládala. Cítim sa ako kinder vajco co po pár metroch fučí. A to dusno všade ... Sad tieto Vianoce si neužívam kupovania darčekov, užívam si bábätka, tak to dúfam známi pochopia Wink

18.12.2006 14:43

Ľubica Krištofová

Ahojte babulky.Dlho som sa neozvala,ale už som zas tu a polepším sa s písaním.Mala som toho dosť.Upratovanie celého bytu,pečenie,nakupovanie,únava z toho všetkého (veď to poznáte aj vy) a trošku nám aj blbol počítač.Byt je už upretaný a vyglančený ale pri našej drnde to dlho nevydrží,lebo rada všetko chytá a hladká.Napečené už chvalabohu máme,takže s tým je pokoj.Darčeky sme boli zháňať minulú stredu,ale nemáme ešte všetko,tak pojdeme ešte túto stredu.Boli sme v Prievidzi,lebo tam sa dá skor niečo zohnať.Tešila som sa že konečne sa odreagujem a v klude nakúpime,lebo malú sme nechali u našich.Všade bol otrasný vzduch,totálne prekúrené a nedalo sa dýchať.Tak sme obehli o polovicu menej.Z každého obchodu som za chvílu zdrhla,aby som nahodou neodpadla,čo mi prišlo zle.Drobec strašne neznáša,keď je zlý vzduch a začne hneď strašne kopať. Ozaj,máte už niektorá postavený stromček?My ešte nie,nebolo kedy.Náš tatko je veľa v robote a bez neho to robiť nebudem. napozajtra idem na cukor,tak sa už "teším".Neviem,ako zajtra vydržím nejesť sladké.Zatiaľ som pribrala 7kg,brucho mi už riadne narástlo.Drobec kope ostošesť. Oswa dúfam že sa nepotvrdí tá klebeta o doktorovi,čo si písala.Tiež by som bola nerada,keby odišiel preč.Zisti,ako to je a potom napíš. Držím palce všetkým,ktoré máte dáke problémy,aby boli čo najskor preč(s chlapmi aj zdravotné).Nepotrvá dlho a budeme naše zlatíčka držať v náručí. Budem končiť.Za chvílu sa zobudí naša babulka a pojdeme von. Majte sa pekne,držte sa.

18.12.2006 14:46

Ľubica Krištofová

Zabudla som sa podpísať.To som ja,Lubina. Len som sa konečne zaregistrovala.Ako ma budete volať,nechám na vás. :D

18.12.2006 15:15

zzuzi - migrena

zuzulas

ahojte, ja mam tiez aprilovy termin, tak som sa odhodlala sem napisat. dufam, ze vam to nevadi, ze sa k vam pridavam tak neskoro, ked ste taka zohrata partia. konkretne by som chcela reagovat na zzuzi ohladom migreny. ja mavam velmi silne migreny a chodim s tym aj k neurologovi. ale musim ta sklamat, beriem na to take silne lieky, ktore urcite nie su dobre v tehotenstve. ja som mala migreny pred tym ako som otehotnela a este v 1. timestri. odvtedy som zatial taky problem nastastie nemala. zuzana

18.12.2006 16:19

Re: zzuzi - migrena

Zzuzi

zuzulas: ahojte, ja mam tiez aprilovy termin, tak som sa odhodlala sem napisat. dufam, ze vam to nevadi, ze sa k vam pridavam tak neskoro, ked ste taka zohrata partia. konkretne by som chcela reagovat na zzuzi ohladom migreny. ja mavam velmi silne migreny a chodim s tym aj k neurologovi. ale musim ta sklamat, beriem na to take silne lieky, ktore urcite nie su dobre v tehotenstve. ja som mala migreny pred tym ako som otehotnela a este v 1. timestri. odvtedy som zatial taky problem nastastie nemala. zuzana
No dúfam ze ja sa k liekom nedostanem Rolling Eyes A počúvaj, to ich este stále beries? A nepýtala si sa neurologa či to nemá dopad na bábo? Alebo aj samotná migréna škodí dieťatku? Sad

18.12.2006 18:55

ivus80

Ahojte, vcera bol hrozny den Rolling Eyes Doobeda mi svokra volala a medzi inym spomenula, ze je na PN, ze stupila na klinec a ma to zapalene, nemoze chodit. V kuchyni mam taku piecku, prikladala som a kusok horiaceho drievka vyletelo z piecky rovno mne na lavu nohu. Esteze som stihla zhodit ponozku. Poobede som bola s malym vonku, chystala som si drevo do piecky (mame odpad zo stavby, zo salovaciek a podobne) a stupila som na klinec Evil or Very Mad No nastastie som mala hrube podrazky na topankach a klinec bol maly, takze to pichlo len plytko do nohy, dnes som absolvovala turu po meste a noha je OK. No a vecer som ukazovala mame, ake ziletky ma kupit muzovi, lebo sa chystala do mesta (nakoniec som bola iba ja) a v zapati mi volala kamoska. Ondrik mi chytil ziletku, ja som sa mu snazila mu ju zobrat, samozrejme, ze sa porezal. A dost blbo, odrezal si kustice, cca 3 mm, z bruska palceka. Na taky maly palcek je to velka rana. Chudacik, plakal dobre cez polhodinu, dlho sa mu nedalo zastavit krvacanie. Manzel bol v soku, snazil sa mu to osetrit svojim chlapskych sposobom. No mala som z muza viacej nervy ako z toho, ze je maly zraneny. Na milion percent som sa vsak presvedcila, ze muza ku porodu NECHCEM!!! Ved on by vyhodil dokktora aj so sestrickami, len co by som trosku viacej zakricala :D :D :D a snazil by sa dieta vytiahnut bez toho, aby som "trpela". A ze vraj silna polovicka ludstva. HA HA HA, sme sa pobavili :D :D :D Dnes uz Ondrik zabudol, ze je porezany, ma to zalepene, akurat som mu uvarila repik, tak mu to trosku namacam, nech sa mu to skor vylieci. Joj, dnes som sa statocne vytocila nad hlupostou byrokratov. Predstavte si, ziadame 400 tis. Sk zo statneho fondu rozvoja byvania. Jednou z podmienok je preukazanie 20 % z rozpoctu na stavbu, t. j. rozpocet na nas dom je nieco cez 2 miliony, takze 20 % je nieco cez 400 tis. Sk. Takze ked chceme pozicku 400 tis. Sk, tak musime mat na ucte viac ako 400 tis. Sk. Dobra kravina. Ved keby sme tych 400 tis. Sk mali na ucte, tak kaslem na pozicky a vrazime to do chalupy. No nie? Niektore baby sa o seba absolutne nestaraju, ked su tehu, fajcia, chlastaju, piju hektolitre kavy, o drogach ani nevraviac a deti maju zdrave ako buk. A my, co si davame pozor na seba a svojho drobceka, tak sa nam stale cosi deje a dieta ma neskor nejake problemy. Na opicu sveta to je :D Lusi - o tom kosiku som citala, zevraj dieta takto sa citi bezpecnejsie, pripomina mu to tesno v brusku maminy :D No ja si neviem predstavit, ako by u nas skoncil kosik a dieta v nom pri tom mojom zivlovi :D A s perinkou budes frajerka, to tam baby nepoznaju, budes nieco extra :D :D :D Ale tie perinky maju opodstatnenie, vsak sme to tu uz rozoberali. Zzuzi - ked si spominala to kinder vajce, tak poculi ste ten vtip, ze co je tehotna zena pre ludozruta? Kinder vajce. Suche, ale potesi :D A darceky nie su najdolezitejsie, setri sa, ved pod srdieckom nosis ten najkrajsi darcek na svete. Normalni ludia pochopia, ze si sa nevyzila na darcekoch a ostatnych nazor nech Ta nezaujima. Babiny - moj drobec neznasa, ked mam trosku plnsi mechur. Hned ma zacne kopat. Drobec jeden krpaty :D :D :D To som pri Ondrikovi nezazila. Ja budem obliekat stromcek az vecer pred stedrym dnom. Akurat mam spraveny taky malicky, ako dekoracia. Ani sa nenazdame a april je tu. Ked som pri Ondrikovi zistila, ze som tehu, tak som si v januari vravela, ze ako to do septembra vydrzim, ze je to strasne dlho. Uz tomu budu za chvilu tri roky, co som si takto vravela :D Cas tak neskutocne rychlo bezi, nebojte sa, babetka sa dockame a bude to nevidiet. Zuzulas - vitaj. Napis nieco viacej o sebe - termin porodu, ak vies, co cakas, meno a tak, jednoducho sme zvedave, teda ja urcite. A neboj sa, zapadnes do "zohratej partie". Tak sa drzte. Pa

18.12.2006 20:23

janame

ahojte babulky, volám sa jana, mám 25 a ja mám tiež termín v apríli, 6.4.2007, neviem čo čakám či dievčatko alebo chlapca, vraj je zle otočené. Ale je mi jedno či to bude chlapec či dievča, len nech je to bábenko zdravučké, čo si prajeme všetky. A vždy som chcela dievčatko a to už doma jedno mám, takže to druhé - ako bude tak bude. Babenky, ja som pred tehotenstvom vážila 53 kg a teram mám stále ešte len 52. tak sa bojím, že posledné mesiace všetko priberiem a potom popraskám. čo by som nerada, pretože pri mojej prvej dcérke mi popraskali celé prsia, a to až po pôrode, ale nie je to vôbec pekné, tak si bruško natieram teraz aj 2-3 x denne, aby som sa tomu vyhla. Síce na jednom mieste na brušku mi už troška praskla kožička. čo už. 8.1. idem na poradňu, aj krv mi budú brať a budem piť tu glukozu, či čo na cukor. Pri mojej prvej dcérke som nič podobné nepila, tak dúfam že to nie je horor. Zatiaľ sa majte krásne a príjemne chystanie sa na vianoce Smile Smile

18.12.2006 21:09

ivus80

Ahoj, Janame - vitaj, teda paradicka, dalsie nove maminy. Super, ze? Ako sa Ti vola dievcatko a kolko ma rockov? A co hovori Tvoj dr. na to, ze si vlastne este stale vahovo -1kg? Mne popraskalo brusko pri porode prveho syna, asi tym, ze sa mi dve sestricky zvalili na brucho, aby mi maleho vytlacili. A prsia mi popraskali, ked som tyzden po porode dostala zapal prsnika a velmi nasilu som si vytlacala mlieko. Ale da sa na to pozerat. No co uz, ved to vidi iba manzel a jemu to nevadi :D Nemam ambiciu nejako sa vystatovat na verejnosti a ukazovat moje sunky :D Stehna mi popraskali asi v piatom mesiaci, ked som za mesiac pribrala 4 kg. Moja svagrina vravela, ze jej tak praskalo brucho, ze sa na bolest az zobudila v noci, ze ju to strasne stipalo. Pri druhom uz to tak nebolelo, ale zanechalo jej to riadne stopy. Mnam, prave mi mama dala jalitka (jaternice, hurky), tak si asi idem spravit. Som akasi hladna. A teraz zvlast, ked som videla tie jalitka :D Janame - ja idem na poradnu 9.1., tiez idem pit sladku zbrndu a tiez som to pri prvom nepila :D Tak papa

19.12.2006 09:59

Janusa

Ahojte babeny, tak ja som tu opat po dlhom case. My sme sa totiz konecne minuly tyzden stahovali do naseho prerobeneho domceka :D Strasne som sa toho stahovania bala, ale nakoniec sme to zvladli, ved v nasom bytiku sme moc nabytku nemali. Ale tych haraburd v skriniach a vselijakych veci co sme tam naznasali za tie 4 roky co sme tam byvali, tak to bola hroza. Tyzden pred tym som len balila veci a teraz ich este stale vybalujem. Az tento vikend nam stolar konecne dorobil spodne dvere, takze ich prisiel aj osadit. To ste mali vidiet tu spust, nedalo sa nikde ani stupit. Ale nejako sme to poupratovali. Ja upratujem a vlastne vsetko robim na etapy, lebo som hned zadychana. Babo ma teraz velmi intenzivne kope, takze sa mu asi moc nepaci ked vela pracujem. :D Uz sme aj trochu zabyvani, vcera som konecne prala veci, lebo sme nemali pripojenu pracku. Este nam chyba vela veci, napr. skrinky v kupelke, takze niektore veci mame stale v taskach. Ale uz je to uplne ine ako nasom krpatom bytiku. Vo velkej spalni uz mame miesto aj na postielku a v kupelke na prebalovaci pult. Manzelik mi chcel urobit radost a zhana detsku postielku, len uz o tom viem tak som mu pokazila prekvapenie. Cool Inac som bola pozerat kocariky, a celkom sa mi pozdava kombinovany hlboky, ktory sa da prerobit na sportovy a je k tomu aj autosedacka. Tu my urcite hned vyuzijeme, lebo vela chodime autom. Ine veci este nemam kupene, dufam ze vsetko bude ok a nakupim az v marci. Len neviem ako to s tym bruchom zvladnem, lebo uz teraz doslova "vyliezam" z auta ... :D Do poradne idem az okolo 10. januara a potom za 2 tyzdne na utzv do TN. Na to sa tesim, lebo nam dufam konecne da doki obrazok. Ivus 80 - my sme tiez dostali v nedelu jalita zo zabijacky a vcera vecer sme s manzelikom o pol desiatej vecer jedli tlacenku s cibulou :D Potom sme si navzajom vonali. Zatial sa majte krasne, pekne tehulkujte a nepretrhnite sa pri peceni a upratovani.

19.12.2006 10:28

janame

ivus80 dakujem za privítanie.Smile Moja malá sa vola Martinka, v novembri mala 3 roky, takže už veľká baba, len nechce chodiť do školky Rolling Eyes to je super, že som vás našla, že si tu možeme tehot.maminy pokecať, ved ohladne tehulkovania a iného je stále o čom rozprávať. ja som mala ísť na poradňu pôvodne 3.1. len to je dosť zavčasu po silvestri, asi budem u naších odcestovaná, tak som sa dala na 8.1. Ja chodim na poradňu dr. Popluhárovej v ZA. V kolkom si t.t. a kedy máš termín? Ja som pri mojej prvej dcére pribrala 17 kg, a ona chúďatko mala iba 2500g, taký drobček to bol a bola narodená 5 dní pred termínom, takže bola fakt drobček, dr. si mysleli že bude väčšia. Ale hlavne že je zdravá Laughing Popraskala som až po pôrode, na druhý deň ma operovali, tak po tej narkoze sa mi hrozne naliali prsia, tak asi tým. Inak som mliečka mala dosť, dceru som kojila až 2r a mes. čo je fakt dlho, a to som si vravela že najviac budem asi 1 rok. Uvidím ako pri druhom, ale myslím že ten rok nám úplne postačí. Ja tiež jelitka a tlačenku lúbim, mňam, jelitka si teraz pečiem dosť často. Inak chute na niečo konkrétne ani nemám zatiaľ. Ale teraž po sviatkoch určite priberiem, veď to sa bude dokola len papať a papať tak hádam už začnem. tak Vám prajem príjemné tehulkovanie a krásny deň Cool

19.12.2006 10:48

ivus80

Ahojte, baby, tak som happy!!! :D :D :D Volala som priamo do Blavy na ten statny fond a taky mily a ochotny pan mi dal super informacie, ze nemusime mat tych 20 % v hotovosti, co som tu uz rozpisala, ale ze staci, ak to mame prestavane, co urcite mame :D :D :D Hned mam lepsiu naladu a na 99 % sa zda, ze ten uver dostaneme a na buduce vianoce, ak sa nic ine nestane, uz byvame v novej chalupke :D :D :D Teeeeeeeeeeesim sa, konecne zacinaju vianoce :D :D :D Janusa - blahozelam k novemu domceku, to je zuzo, ze? Konecne vo svojom kralovstve :D Jeej, Janame - konecne niekto zo ZA. Si priamo z mesta? Ja sice nie som priamo zo ZA, som z Varina, chodim do Belej k p. dr. Pazickej a na sono na Bratislavsku do Krankasu ku Visnovskemu. A Ty? A ides rodit v ZA ci v MT? Ja urcite v ZA. Teraz som v 22. t.t. a termin mam 25.4. Pri prvom synovi som pribrala 18 kg :D a kojila som 16 mesiacov. Tak sa drzte, prajem kazdej taku super naladu, ako mam momentalne cele tehulkovanie a aj potom, neskor, cele mamickovanie. Papa

19.12.2006 11:03

janame

ahoj ivus, gratulujem, nech vám to vijde s týmúverom Smile. ja bývam 14 km od ZA v Kotešovej, ale do ZA chodim skoro stále. Pri dcére som chodila k dr. do Bytče, ale to behanie do ZA na sono a pod. my liezlo na nervy, tak som šla k dr. do ZA a tá mi robí aj sono aj všetko, má všetko v ordinácii. Je to super. Pri dcére som chodila tiež na Bratislavskú na sono k Višňovskému. Rodiť zatiaľ neviem kam pôjdem, s dcérou som bola rodiť v MT ale teraz neviem, aj ked na ZA so nepočula nič dobré, ale ešte uvidím.

19.12.2006 11:19

sylvia borsody

ivus80: Ahojte, baby, tak som happy!!! :D :D :D Volala som priamo do Blavy na ten statny fond a taky mily a ochotny pan mi dal super informacie, ze nemusime mat tych 20 % v hotovosti, co som tu uz rozpisala, ale ze staci, ak to mame prestavane, co urcite mame :D :D :D Hned mam lepsiu naladu a na 99 % sa zda, ze ten uver dostaneme a na buduce vianoce, ak sa nic ine nestane, uz byvame v novej chalupke :D :D :D Teeeeeeeeeeesim sa, konecne zacinaju vianoce :D :D :D Janusa - blahozelam k novemu domceku, to je zuzo, ze? Konecne vo svojom kralovstve :D Jeej, Janame - konecne niekto zo ZA. Si priamo z mesta? Ja sice nie som priamo zo ZA, som z Varina, chodim do Belej k p. dr. Pazickej a na sono na Bratislavsku do Krankasu ku Visnovskemu. A Ty? A ides rodit v ZA ci v MT? Ja urcite v ZA. Teraz som v 22. t.t. a termin mam 25.4. Pri prvom synovi som pribrala 18 kg :D a kojila som 16 mesiacov. Tak sa drzte, prajem kazdej taku super naladu, ako mam momentalne cele tehulkovanie a aj potom, neskor, cele mamickovanie. Papa

19.12.2006 11:22

sylvia borsody

HMMMMMMMMMMM NO TAK TOTO MI NEVISLO XXIIXI. iVUS CHCEM SA TA OPYTAT NA TEN FOND ROZVOJA O BYVANí ZE CO K TOMU POTREBUJES... iNAK VSETKYM MAMULKAM A ICH FAZULKAM KRASNE VESELE VIANOCE A BOHATEHO JEZISKA A TAKTIEZ VELA ZDRAVICKA A STASTICKA. Laughing

19.12.2006 11:35

vivien

Ahojte dievcata, tak sa konecne ozyvam aj ja, nejako nieje cas teraz, vsak to poznate, pecenie, upratovanie, nakupovanie, atd, vsetko robym pomalsie, kedze uz som riadny slon :D . Vitam novu tehulku :D Tak uz mam napecene, este linecke a je to, v sobotu staviame stromcek, paradicka :D Mna vcera dost pobolieval akokeby mocovy mechur, nie v kuse ale tak sem tam ma zapichalo, tak neviem ci to bolo maternicou, alebo som prechladla, dnes uz je to ok... A strasne ma boli prave rebro, ked dlhsie sedim, a strasne ma zacala palit zaha, ale uz sa nechcem stazovat, v podstate sa mam fajn :D Nas drobcek je dost aktivny v brusku, uz ma sem tam kopne aj tak hore pri rebre, pri tom pravom co ma boli, tak asi je niekde tam a tlaci ma, ale nevadi, len nech sa ma dobre drobcek moj maly... Adamko stale vravi, ze on chce sestricku, tak co uz, musi sa uskromnit z bracekom... Stale ked vidi v reklame barbiny, a hracky pre dievcatko, tak stale vravi, ze kupime pre sestricku :D , hocikedy pride, bozka a hladka brusko, je to strasne mile, moj milacik :D Tak sa drzte, opatrujte sa, majte pekny dnik, papa.

19.12.2006 12:01

Janey

Ahojky tak po dlhom čase píšem aj ja. Výtam novú tehu... Smile Sa nám to pekne rozrastá.... Ja som dnes ráno bola u lekára a všetko máme vporiadku. Počuval ozvi a povedal že su krásne ako hrom. Smile A krčok tiež ok. A vraj o va týždne ked tam pojdem tak mi bude brať zase krv a robiť tie vyšetrenia ako na začiatku, že či je všetko ok. Ale myslím že asi bude. Za mesiac som pribrala asi štyry kilá , nejak sa mi to rozbehlo, ale nič mi nepovedal. Lebo predtým skoro nič. Len ma trápia zuby, tak som zašla aj k zubárovi a ten mi rovno vytrhol zub mudrosti... to je taký sprostý zub..! Vytlačil sa mi aj s dierou. No a vraj si moja malá berie dosť vela vápnika tak že sa mi robia nejaké malé kazy tak budem musieť ešte prísť kým sa narodí. Ja zubárov neznášam, bojim bojim. Ale pre moju malu všetko , lebo vraj je horšie mať kaz ako si dať pichnuť umrtvovačku, tak to nejak musím prežiť. No a ešte k vianociam, ja sa celkom teším, stromček už máme aj ozdobený.Len napečené nemám Sad nestíham. Lebo ešte po večeroch malujem hodvábne šatky ako darčeky pre mamu a svokru a a tak , no a nestíham piecť. Ale snád sa mi to podarí zvládnuť. Aha a kupili sme už aj tu autosedačku čo som písala. Kupili sme ferari taku červeno čiernu. je na tejto stránke http://www.predeti.sk/?idmenu=204 Tak sa zatial majte krásne.

19.12.2006 13:38

hudy

Ahojte tehulky a mamičky, tiež sa hlásim po riadne dlhej dobe. Je super, že sme sa zase rozrástli Wink Mám novinu! Vraj čakáme !!! Ale je to potvorka hanblivá, pretože sme boli na 3D a malinká bola otočená chrbtom a cez tváričku mala rúčky celú hodinu a štvrť, čo nás doktor trápil, aby zmenila polohu. Ale nevadí. Taká som rada, len dúfam, že bude zdravučká. A ešte musíme vymyslieť meno, pretože sme zatiaľ mali len pre chlapca. Posielam aj foto, aj keď tam nie je moc vidieť, keďže bola chrbtom a zakrývala si tváričku. V pondelok som bola na tej glukóze. Dalo sa to vypiť. Doktorka mi tam dala trochu kyselky, aby to nebolo až také hnusné. Nebojte, dá sa to prežiť. Ďalšiu poradňu mám 3.1., kde budem mať už aj výsledky z glukózy, tak dúfam, že bude všetko ok. A už sme boli aj kočík objednať. X-lander X1, je super a tiež sme naň dostali zľavu. Tak som sa trochu pochválila Wink Ešte musím dodať, že som v poslednej dobe dosť rapidne začala priberať. Najprv stále nič a zrazu mám 5kg naviac a cez sviatky to ešte určite pôjde hore, keďže milujem sladké Smile Baby, prajem vám všetkým krásne sviatky, veľmi veľa pohody a všetko len to naj...

19.12.2006 14:51

Janey

Hudy , gratulujem k dievcatku, to je super. :D A uz vies ake meno jej das? Mne sa ta moja mala tiez vrtela ked sme boli na 3d ale par zaberov mam peknych, uz sa neviem dockat ked ju uvidim na zivo... a prvykrat ju pomojkam. Smile

19.12.2006 19:07

ivus80

Ahoj, Janame - moj manzel je z Kotesovej :D Dano Blasko, poznas ho? Ako sa volas Ty? Svokrovci byvaju pod kostolom :D Na vianoce tam budeme, prideme vecer na stedry den a na druhy den sme tam cely den. Ja som tiez pocula vselico o ZA, ale nevymyslala som vzhladom na to, ze MT je od nas tak daleko ako od Kotesky, lebo musime ist najprv do ZA a potom do MT. Da sa niekedy aj cez kompu v Strecne, ale kompa premava iba urcene hodiny a keby som nahodou rodila v noci, tak ci tak by som musela ist cez ZA. A pod Strecnom su stale nejake dopravne nehody, toto vsetko ma odradilo, odhodlala som sa do ZA a nelutujem. Na porod mam pekne spomienky, okrem stravy. Ak si niekedy uz lezala v NsP ZA, tak vies, o com pisem :D Aj teraz idem do ZA, lebo vraj sa v MT zmenili, ku pacientkam zo ZA su sestricky nevrle, ze ked vidia, ze si zo ZA, tak maju blbe reci. Tak som pocula. A problemy su potom zase v ZA s ockovanim proti TBC a naslednej kontrole. Ale to vsetko robia ludia. Aj od nas boli viacere baby v MT a pochvaluju si. Ale v ZA sa to da zvladnut. Pocula si uz o tom,ze posledny mesiac je povinny monitor kazdy tyzden? Vraj je to v ZA novinka. Sylvia - na SFRB si zajdi osobne, je toho velmi vela, co potrebujes. SFRB mal by byt na mestskom urade, ale neviem, ci v kazdom meste. Zisti si to na www.sfrb.sk, kde mas najblizsie pracovisko SFRB. Idete stavat od zaciatku alebo kupovat byt alebo dostavovat? My potrebujeme na dostavbu rodinneho domu. Ale zhruba Ti napisem, co treba - prijem, na to je tabulka na spominanej web stranke, dvoch rucitelov, preukazany zostatok na ucte 20 % z rozpoctu stavby, reps. bytu. Takto sa mi zle pise, lebo neviem, na co konkretne chcete uver. Ine je na kupu bytu a ine na stavbu. Ale ked si zajdes osobne, tak sa dozvies najviac, teda pokial nebyvas v ZA Rolling Eyes Na tej stranke toho nie je vela popisane, ale su tam aj cisla na posudzovatelov uveru. Ten prvy pan v poradi bol dnes velmi ochotny, velmi milo mi odpovedal. Ale odporucam Ti najskor ist osobne na pracovisko SFRB. A vdaka za zelanie k vianociam, aj ja sa pripajam. Ale snad sa este do vianoc prihlasim, tak potom zazelam vsetkym. Hudy - tak si trosku napravila skore :D blahozelam. Zatial pa

20.12.2006 13:35

ivus80

Ahojte, coze Vas zmohol predvianocny zhon, ked sa nikto neozyva :D :D :D Ja som vcera urobila suhajdy, dnes som si ozdobila vianocnymi ozdobami a obruskami. Mozno este do vecera sa pustim do pecenia, ale od zajtra ideme so seternicami na velke pecenie Rolling Eyes Tak sa drzte, napecte vyborne zakusky a kolaciky. Pa

20.12.2006 16:10

sylvia borsody

AHOJTE BABULKY. HUDY GRATULUJEM K PRINCEZNIčKE. :D :D :D Smile IVUS DAKUJEM ZA RADU SI ZLATA. MI BY SME CHCELI STAVAT OD ZACIATKU, TEDA NOVY DOMCEK. JA SOM Z BA. INAK DIK ZA TU WEBOVU ADRESU MRKNEM SA NA NU. Razz Razz Razz A INAK BLAHOZELAM ZE VAM TO VYSLO S TYM UVEROM NA DOMCEK Razz TAK ZATIAL BABULKY PEKNY ZVYSOK DNA A HLADKAJTE BRUSKA XIXIXI :D PAPAPA

20.12.2006 16:30

katy22

ahojte tehulky, som sa dlhsie neozvala, lezala som v nemocnici. museli ma zasit, pretoze mi zmakol krcok a troska sa skratil. takze ZUZI, ja uz to mam za sebou Wink najhorsie na celom pobyte bolo to povinne 7 dnove lezanie dnes ma pustili. idem si vystiskat deticky, uz sa budem hlasit snad pravidelnejsie :D

20.12.2006 18:29

yuyo

katy22: ahojte tehulky, som sa dlhsie neozvala, lezala som v nemocnici. museli ma zasit, pretoze mi zmakol krcok a troska sa skratil. takze ZUZI, ja uz to mam za sebou Wink najhorsie na celom pobyte bolo to povinne 7 dnove lezanie dnes ma pustili. idem si vystiskat deticky, uz sa budem hlasit snad pravidelnejsie :D
čau ségra...tak už Ťa pustili?...dobrovolne, či nasilu?.. Laughing Laughing Laughing

20.12.2006 18:59

Janey

Ahojky ivus mozes mi prosim poslať recept na tie šuhajdy čo si robila? Ja sa snažím urobiť šuhajdy, ale ešte som sa k tomu nedostala. maš pravdu mna určite zachvátil ten predvianočný zhon. Akosi vobec nestiham. Sromček už je ozdobeny ale napečené mám len medovničky.