1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

08.12.2006 18:25

Zzuzi

Uplne ta chápem. Ked som čítala tvoj príspevok tak som ta v duchu obdivovala ako to dokázes znásať. Ja ta nechcem hecovať ale mna by asi roztrhalo od zlosti. Ja totizto neverím na dobré priatelstvá medzi muzom a zenou. Podobné niečo som zazila aj ja. Môj muz - este vtedy frajer mal kamošku. Ak potreboval poradiť v zenských veciach tak to bola ona, kto mu bola na blízku. Neskôr som zistila, ze si často volajú a smskujú. Samozrejme mi to tajil, lebo som velmi ziarlivá. No a raz si spolu vypili a len lenze sa ovládli. Ani si nechcem predstavit, ako to mohlo dopadnúť. A nech mi nik nevraví, ze aj po takomto incidente môzu ostat priatelmi. Neskôr po par preplakaných nocí to pochopil a po pár neuspešných pokusoch to s nou ukoncit, to nakoniec ukoncil. Chcela som ti tým len povedať, ze môze nastat situácia, ked rozum prestane byt rozumom z kamošky sa stane zena. To je môj názor na základe osobnej skúsenosti. Mozno má niekto na to iný názor. Ty to musís vedieť najlepsie ako to je. Muzi to častokrát nepochopia ak im zena rozpráva o svojich pocitoch. Môj to pochopil asi na taký 10. pokus :D Ani neviem ako ti poradit, azda len tolko, rozprávaj mu o svojich pocitoch ale nie vo výčitkách - lebo si na to nájde stále argument, a netlač na neho, lebo čo chce urobiť tak to aj urobí a keby si mu bránila tak to urobí napriek. Musís mu dať najavo, ze mu veríš a že napr. ak ta sklame, tak mu uz nedokázes veriť. Musí pocítit, ze nesie určitú zodpovednosť za všetko čo robí. Mozno sa nad tým zamyslí. Hlavne nikdy sa nehraj na fúriu - tým si ho len odozenies. Zahraj sa na smutnú ale milujúcu princeznú Wink Budem ti drzať prsty aby sa to dalo do poriadku, aby si sa nemusela trápit. A potom daj vedieť :D

08.12.2006 19:35

Janey

Ahoj Lusisia, velmi ti budem držať palce aby sa ti to nejak vyriešilo. Ak chceš čítať moj nazor tak tu je: Myslím si že to nieje tak uplne čistý vzťah medzi tou druhou a tvojim priatelom ked ju uprednostnuje, namiesto toho aby bol s tebou. Je to ale velmi komplikované. Nerozumiem tomu prečo jejnatáral také kraviny ako že na nu žiarliš, akoby ťa chcel postaviť niekde na nižšiu pozíciu ako je tá druhá. Možno sa ťa presýtil..., to ale fakt neviem posudiť. A možno je vystresovaný z toho že čakáte bábo a nevie sa s tým stotožniť .Teraz presne neviem či čakáte prve. Ale vraj to muži prežívaju uplne inak a omnoho kritickejšie ako my, a najhoršie je že to nedaju na sebe poznať. Skus sa s nimi nejak porozprávať a trvaj na tom že sa stretnete. Možno by nebolo zlé keby ste sa stretli len vy dve. čo myslíš? Ja som napríkla v tej druhej pozícii. Mojmu drahému strašne vadí ked idem bez neho von , takže von nechodím, ale napr. ked ho volam zo sebou tak má vždy nejaké výhovorky. A samozrejme nejdeme nikde. väčšinou ... On zastáva názor že si nebudeme robiť veci ktoré by tomu druhému mohli vadiť. Ale je pravda je že to až moc prehána. A nechápe že by mi nevadilo keby išiel niekde aj bezo mna pokial viem že kam asi ide a kedy sa vráti. Ja som mu vlastne ešte nič nezakázala... Len on sa akosi nevie zmierit s mojim rozmýšlaním. No tak chodíme všade spolu. Myslim si že aj ja by som v tvojom prípade žiarlila , nie je na tom nič zlé lebo to je dokaz že ti na nom zaleží. Kým je to taká zdravá žiarlivosť. Mal by sa venovať tebe hlavne teraz ked si tehotná. Skus mu to tak nejak polopate vysvetliť ešte raz. Možno to pochopí... budem držať palce . Hlavne to ber z rezervou a neunáhli sa. Ale bud hlavne rozvážna. A nestresuj sa, hlavne teraz potrebuješ klud.

08.12.2006 20:40

Lusisia

Dik babule, Janey, ja mam presne taky isty nazor na to, ze musime chodit aj sami a my aj chodime... Len teraz som taka citliva a na nu zvlast, lebo v oktobri som bola na SVK a sme spolu volali a on bol taky cudny na telefone... A ja ze kde je a navela-navela mi povedal, ze u Silvii... Tak som sa ho spytala, ze preco mi to nepovedal, ze sak sa som s tym v pohode... Ved to nie je po prvy raz... A od vtedy ju mam nejak v zuboch... Zatial Petovi strasne verim, ale sprava sa tak cudne... No a dnes ked prisiel domov, kedy som ho este necakala, ma nasiel so zmrzlinou a cokoladou, a ze ci mam tazky den a ja ze hej. A on ze ci ma ma nechat samu(to sa moze spytat len chlap!) a ja ze nie, ze som smutna koli nemu... A on sa prekvapene pozrel, ze preco, ze co urobil a ja ze ved prave to, ze on nic nevidi a ja sa trapim... Ze aj napriek tomu, ze sme sa o tom porozpravali on sa ma nesnazi pochopit a ani urobit nieco pre to, aby mi bolo lepsie... A on urazeny, ze fajn, ze vedel, ze to tak skonci a ze ide za Silviou a povie jej ze sa s nou uz nemoze rozpravat... A ja ze nie, ze to som nechcela a on odisiel sa osprchovat. Tak som mu napisala taky mali odkaz, ze ho nechcem tlacit do rohu a hovorit mu co ma robit, ale ze som teraz citlivejsia a ze viac potrebujem jeho pochopenie a ze babo potrebuje kludnu maminku a ocka... A on ze on si to precitat nejde, ze nema na mna naladu a pod, ze uz je rozhodnute, ze ide za Silviou jej to povedat, ze co este chcem, ze je po mojom, tak co... No tak som videla, ze nam sa cenu s nim rozpravat, tak som mu to tam nechala a odisla a on vysiel a hovori, ze do toho nemam zatahovat tehotenstvo, ze to s tym nema nic spolocne!!!! No tak som ho nechala... Ale som si este neodpustila a isla som mu povedat, ze si nezelam, aby sa s nou dnes rozpraval o mne... A on ze mu zase nieco zakazujem, ze ja sa vraj mozem... A ja mu na to, ze to je ine, ze ja sa snazim vyriesit veci aj s nim a ze neutekom pred nim ako to on robi... No a on povedal, ze tam pojde a rozpravat sa bude... Na co som ju ja povedala, ze jasne ze mu to tak vyhovuje, ze on sa ide zahrat na chudatko a ona ho bude posluhat a pritakavat, ze aku on ma doma mrchu... (chcela by som ju vidiet tehotnu riesit taketo veci!!!!) A ON NA TO, ZE HEJ MA DOMA MRCHU!!!! Tak to ma zlomilo... Ja sa snazim byt mila, riesit situaciu kludne, nerobit sceny a on ze som mrcha!!!! Tak som mu povedala, ze si nezasluzi mna a nase babo a ze sa kludne onho budem starat sama! Co samozrejme teraz lutujem, ale sa som bola taka sokovana tym, co mi povedal.... A pritom sa cela ta situacia dala vyriesit inak... Mohol ma objat, povedat, ze som truhlik a ze sa nemam preco bat a ze ak chcem, tak mozem ist s nim opravit k Silvii postel... No a bolo by vyriesene!!! Ci to len my zeny to vydime takto jendoducho... Chcela by som vediet, co sa jemu teraz v hlave honi.... Niekedy sa do neho vobec nevyznam...

08.12.2006 21:12

Janey

Ahoj Lusisia, velmi ma to mrzí, ale akoby si hovorila o tom mojom Igorovi (manžel) on tiež takto reaguje ked s nim v klude chcem niečo riešiť. reaguje utokom lebo nevie akoby sa bránil. Myslím si tiež podla toho čo píšeš ža asi medzi sebou niečo maju, ja viem že to počuť asi nechceš ale, jednoducho mi to nedá. A práve to tehotenstvo do toho patrí pretože je to aj jeho vec aby sa o vás staral. No ato že ti leží v žaludku od vtedy ako si mu volala, tak to je šiesty zmysel a možno si práve vtedy prvý krát pocítila že ťa podvádza. žena to cíti poznám to podla vlastnej skusenosti. A vždy sa mi to potvrdilo. Bohužial som také niečo cítila aj pri Igorovi ale nechala som to tak a nevenovala som sa tomu a on vie že také niečo viem vycítit a to ho nemusím ani kontrolovať. Tak isto som citila ked nabural, že nabural. A ked som mu povedala že som to cítila aj čo sa týka podvádzania a že sa naivne budem tváriť akože o ničom neviem tak stíchol . Asi nastal čas ked musiš byť tvrdá ty a nie on. bude to velmi ťažké ja sama to asi nedokážem ale ty skus.: Daj mu ultimátum, a povedz mu že už mu prestávaš veriť, on to samozrejme nebude chápať a zase pojde za nou , a práve tam musíš byť tvrdá a urob nejaký zásadný krok kedy zistí že upps niečo sa deje. a bud mu to trkne alebo nie. Spomen si na Vandu. Povedz mu že by mal aj on prehodnotit váš vzťah, a či náhodou nechce byť s tou Silviou , nebráň mu, nech si len ide ak to chce viac ako teba a tvoje male . a ak odíde tak budeš vedieť že si vás naozaj nezasluži. A ked ti povie že sa ide rozprávať s nou tak mu povedz že nech si pri nej aj ostane že aj tak cítíš, že ťa nechce alebo niečo také mu povedz. Ale rozhodne by nemal riešit také veci s inou a už vobec nie jej hovoriť že si mrcha, ty len chceš zachránit vzťah. Je detinský. Viem aké je to ťažké, ale skus. Niekedy treba včas opustit potápajucu sa lod. Rolling Eyes budem na teba myslieť

08.12.2006 21:31

ivus80

Ahojte, dnes mam v nohach "100 jarnych kilometrov", ak nie aj viac. Ale konecne mame vybavenu pozicku. Janey - recepty poslem, len sa nehnevaj, dnes uz nie, uz som unavena, cakam, kym unava zmohne aj mojho syna a ideme spinkat. Poznacila som si to na papierik, tak Ti cosi poslem. Velmi zivo si spominam, ako som aj ja s obrovskou radostou kupovala ozdoby na nas prvy stromcek. Ja obliekam stromcek do strieborno-modrej. Zivy sme mali po dva roky, no ako Ondro vyrastol na poriadny zivel, tak som radsej presla na malicky umely - 90 cm. Ale do novej chalupy budeme mat zivy. Uz sa na to tesim. Vivien - ako keby si napisala moje myslienky - o bratstve Adamka a noveho braceka a aj o tom dievcatku - copiky a spol. :D Mame uplne rovnaky nazor na tuto vec :D Lusi - posli tu adresu, s radostou ju posuniem Nivei. Vajicko je autosedacka od 0 - 13 kg, taka ta najmensia, alebo aj skrupinka to volaju. Uz vies o co sa jedna? Mne na zahu pomaha okrem Bystrinky suchy chlieb, mlieko som veru este neskusila, skusim. Lusi, ked prides na Slovensko, daj si zmrazit bryndzu, to Ti prenos v lietadle vydrzi a ked Ta colnici budu chciet skontrolovat, povedz, ze je to specialny krem na brusko :D Nejak takto podobne presla s bryndzou jedna nejaka znama osoba, uz neviem, kto a tusim, ze takto presla az do USA. Lusi - teda, je mi luto, ze aj Ty mas partnerske problemy. Ja osobne by som sa nesnazila stretavat s opartnerovanym kamaratom, ktoreho priatelka je navyse tehotna. Podla mna ta baba nema charakter alebo je chudera a nemoze si najst ineho kamarata. Na druhej strane vsak velmi dobre viem, ze existuje priatelstvo medzi chalanom a babou bez niecoho vedlajsieho - t. j. bez lasky, sexu a pod. Ja sama mam velmi dobreho kamarata, ktoremu sa mozem zdoverit so vsetkym. A nic viac medzi nami nie je. Ja som uz stvrty rok vydata, on sa ide buduci rok zenit s mojou vybornou kamaratkou. Ale zase by som sa s nim nestretla na ukor mojho manzela, t. j. keby ostal doma, podobne ako Ty a ja by som mala dohodnute stretnutie, tak by som ho zrusila. A poviem pravdu, stretavame sa obcas, ked je manzel v praci, vtedy si totiz viacej toho mozeme povedat. Fiiiihaaaa - zlomil postel? No neviem, ked je u mna kamarat, tak sedime za stolom. Tak neviem. Ziarlivost je velmi zla vec. Verim Ti vsak, ze nemozes ostat chladna, ked Ti po milovanom muzovi, ktoremu za par mesiacov porodis cloviecika, ide ina baba. A este jej zlomi postel. Ja som sa zo ziarlivosti vyliecila. Predtym som chodila s jednym chalanom, ktory prerusil knazsky seminar, lebo sa na to necitil. Tak mu dali rok odklad, aby sa rozhodol, ze co a ako dalej. On predtym chodil s jednou babou, s ktorou sa po vstupe do seminara rozisiel. No a ked sa po troch rokoch vratil, t. j. prerusil, tak sme spolu pripravovali tabor a nejako sme sa do seba zahladeli. Ale po troch tyzdnoch sa vratil k predoslej bez toho, aby mi co len slovo povedal. Ja som tak na nu ziarlila, robila som hluposti, no vyliecilo ma to zo ziarlivosti, zistila som, ze vlastne je to hlupost ziarlit, lebo tym nedosiahnem nic, iba moj nepokoj a smutok. Pri mojom muzovi absolutne neziarlim, hoci ma aj on kamaratky, aj cez chat namotava babenky :D, ale viem, ze by ma nepodviedol, nie je ten typ. Hoci - moze sa stat vselico, ved je len clovek. No plne mu verim, o vsetkom mi rozprava a nevie klamat, zatial som ho vzdy odhalila. A povedala som mu, ze aj keby sa mu smyklo, co on striktne popiera, ze sa mu to stat nemoze, tak nech mi to nevravi, iba keby mal vazny vztah, potom by sme to riesili. Urcite si s Petom o tom pohovor, povedz mu, ze Ti to vadi, ze uprednostnuje ju. A aj s nou sa porozpravaj, ak je suca zena, pochopi. A hlavne sa netrap, ved mas pod srdieckom milujuce stvorenie, ktore Ta bude lubit stale. Drzim palce, nech to dobre dopadne! Suhlasim so Zzuzi - ze muzi niekedy nepochopia nas zeny, no netlac na neho, ale s citom mu to vysvetluj - proste to co Ti napisala Zzuzi v druhom odstavci. (V tom prvom s nou nemam rovnaky nazor, ako som uz vyssie napisala, ale je to vlastne preto, ze mame ine zivotne skusenosti). Lusi - ti chlapi su strasne komplikovani, niekedy sa v nich nevyzname. Ak Ta lubi, problem sa vyriesi, len mu daj cas, mozno sa ozaj nevie zmierit s tym, ze uz nie si sama, ze cakas akoby soka, ze za chvilu pride niekto, komu sa bude treba venovat viacej. Ked sme mali s muzom nejaka problemy, mne sa osvedcilo (na ukor vlastnych pocitov hnevu a urazenia), by na neho mila, navarit mu milovane jedlo, pekne sa obliect, otvorit vinko, posediet si - jednoducho sa mu votriet do ri... On si zvycajne uvedomil, ze spravil chybu, ze bol ku mne zly. Lusi - drz sa, vyries stastlivo problem. pa

08.12.2006 21:50

Lusisia

Janey, ja si naozaj nemyslim, ze ma podvadza... Zatial... Znie to mozno cudne, ale v tomto Petovi verim... A verim v kamaratsky vztah medzi zenou a chlapom.... Len ona mi nejak vadi... Myslim si, ze kebyze je to Petova dobra kamaratka, tak by sa snazila Petovi podrzat vztah a vyriesit s nim a nie ze on ked jej povie, ze ziarlim, tak ona mu na to povie, ze si z toho nema nic robit, ze to len koli tomu, ze nemozem byt in charge (co je v slovencine nieco take ako boss, ze sa do toho nevyznam, ze to nepozem ovplyvnit). Je to proste taka cudna zakomplexovana baba, ktora si nemoze najst chlapa... Ivus, dik vo vela veciach s Tebou suhlasim... ;o) Ja neziarlim na nu, mne je ona ukradnuta... Sak jej sa to vrati raz ;o) Len mi vadi, ze sa Peto ku mne sprava ako sa sprava, ze ma nevie ukludnit a pekne so mnou vyriesit veci... Ze ma nevie pochopit a ze nevie, ake je to naozaj tazke byt tehotna... Ze sa z naseho babetka netesi navonok, tak, akoby som to chcela a ze ked mi je zle a chcem byt s nim, on si musi splnit slub a ist niekde, kde sa dohodol... A ze ked sa pohadame, tak on sa tvari ako chudatko a obet a ze mu vacsinou trva nejake 2 dni, kym pride a prizna si chybu... Dnes nakoniec za Silviou nesiel, pozera telku a nbaramne sa rehoce a urobil si veceru - SAM PRE SEBA - lebo inak ja robim pre nas, ale ked sme pohadany, tak on si urobi sam pre seba a nesere ho, ze ani ja som este nejedla... Ach jo... Preco su chlapi taky jesitny a tvrdohlavy???

08.12.2006 22:09

Lusisia

Ivus a este k tej posteli... Tu v Londyne ked ludia prenajimaju izby, tak ako si prenajima Silvia, tak su vacsinou velmi male maju v nich akurat tak postel a skrinu... A vacsinou si ludia prenajimaju aj obyvacku, aby isetrili, takze ak niekoho ides pozriet, vacsinou sedis na jeho posteli ;o) A poslem Ti tu mailovu adresu hned teraz, lebo na to zase zabudnem Laughing

08.12.2006 22:13

Lusisia

Ivus, neviem, ci Ti prisla, lebo mne sa ukazuje v nedorucenych... Tak mi daj vediet...

08.12.2006 22:29

Zzuzi

Lusisia Ako som ti uz napísala - to bol môj názor. Ty môzes mať samozrejme iný názor. Ja som reagovala na základe vlastnej skúsenosti. Mozno nemám pravdu, to je jedno. Ale myslím si ze to s nim nie je celkom v poriadku. Prezrádza ho totiz jeho správanie. Nevsimla si si, ze sa nejak zmenil? Napríklad ze je nervozny alebo sa s tebou odmieta baviť alebo ta ignoruje? Ak ano, tak sa niečo deje. Nemusí to byť nevera, stačí, ze ho niečim zaujala. No nepáči sa mi ako sa k tebe správa. Súhlasim s babami - daj mu ultimátum, stačí aspon také postrašujúce, aby sa zamyslel. Ty sa teraz nesmies trápiť. Bud silná a zelám ti, nech sa to čim skôr vyrieši.

08.12.2006 22:37

Lusisia

Zuzik, vobec nie, len mas proste iny nazor... Ja mam napriklad kamarata, chlapa, ale nebyva tu v Londyne, tak viem, ze sa to da... Sa mi pacilo, ako si napisala, ze sa nemam hrat na furiu, ale smutnu princeznu Laughing To ma rozosmialo ;o) Ale jasne ze sa nebudem chovat uplne ignoransky k jeho spravaniu... To si pekne odpika! A neignoruje ma a neodmieta sa so mnou bavit, len ked mi je zle alebo som smutna, tak nevie, ako to ma brat a nevie, ako sa chovat.... Viete, ja som pred tehotenstvom bola stale ta, co bola vesela, vzdy som mala co robit a stale som vymyslala nieco nove. Mam vela kamaratov a stale som sa zabavala a bola vonku ;o) A teraz koli hocicomu placem, nechodim von, lebo som stale unavena, doma varim a upratujem... Taky nejaky zahniezdovaci syndrom... Takze iny skok... A stale sa s Petom rozpravame o tom, ako to bude, ked pride babo, ze ako sa nam zmeni zivot navzdy a tak... Asi je toho a neho vela... Neviem, niekto tu pisal, ze chlapi inak reaguju na tehotenstvo a hlavne, ked je to prve... Tak myslim si, ze to je jeho pripad... Boji sa a nechce si to priznat... A snazi sa hrat na hrdinu, no pri tom nevidi, aky je zbabely a nezodpovedny... Ja ho chapem, ze mu je dobre, ked ide k nejakej kamoske, ktora sa s nim ''vazne'' nerozprava a sranduju a nemusia riesit existencne problemy a tak... A ktora nemeni nalady vplyvom hormonov... No ale on si musi uvedomit, ze mne to tiez nie je prijemne prechadzat mojimi tehotenskymi stavmy, aj ked mat v sebe maleho drobca je kraaasne... Niekdy vazne rozmyslam, preco je to take tazke medzi zenami a chlapmi! Neviete?

08.12.2006 22:38

Lusisia

Inak kupujem darceky na nete a neviem co mam kupit mojej 18-rocnej sestre.... Neviete mi poradit?

08.12.2006 22:40

Janey

Tak to je dobre, že mu veríš, ja vlastne vobec neviem aký mate vzťah , píšem len podla toho čo čítam a taký som z toho mala pocit, akoby ťa podvádzal. A ty ho poznáš , a vieš ako to vlastne je. Na mojom nazore vpodstate vobec nezaleží. A ja si tiež myslím že može by t chlap s nejakou babou kamarat aj bez sexu... tiež mám velmi dobrého kamaráta ale ja som taká že som mojmu Igorovi ustupila a podvolila sa takže sa s tým kamarátom vobec nestretávame a žial nie sme ani v kontakte. Takže to bude asi tak u teba že má ten tvoj pocit akoby mal prísť na svet jeho sok a ešte to tak celkom nevstrebal, to može byť podvedome a ani on si to nemusí uvedomovať. Može to byt vo vela veciach. Nakoniec može byť pravda aj to že si k nej chodi pre rady že ako to má zvládnut. Chlapy su čudní... hovoria o ženách aké sme komplikovane a pri tom mám často pocit že oni su omnoho viac komplikovaný a že si aj jednoduché riešenia komplikuju. Tak ti držim palce aby sa ti to dobre vyriešilo. A možno ti naše názory pomožu v utvrdení sa v tom čo si vlastne myslíš sama ked nesuhlasiš s niektorými našimi resp. mojimy názormi A možno tak najdeš riešenie. Smile Držím ti moc palce. A aj ja niekedy skušam kadejaké finty na Igora akože som mila, a aj s tou večerou a také srandičky. (ale nikomu to nehovor ...pssst Laughing ) ale ešte nikdy si nepriznal svoju chybu, a ani raz čo sme spolu som od neho nepočula : prepáč. Ale mám asi svätu trpezlivosť. Tak dobru noc zatial A napíš ako ste to vyriešili.

08.12.2006 22:52

Lusisia

Janey, ale nie, tak som to nemyslela.... Zalezi na Tvojom nazore a ja si vazim, ze sa mi snazis pomoct ;o) Proste mas inu zivotnu skusenost ;o) A mozno mas pravdu s tym, ze v malom vidi soka... Lebo viem, ako strasne ma lubi a ze ma nechce startit, aj ked robi blbosti a niekedy povie nejaku poriadnu sprostost... Si mi pripomenula, ze raz, ked sme sa rozpravali o babu, tak mi povedal nieco take, ze ci budeme mat cas porpi babu aj sami na seba... Neviem, ako to bolo... Ale tak nejak... Jooooj, preco chlapi proste nepovedia, ako sa citia na rovinu, ale to v sebe dusia???!!! Inak vase nazory a debaty mi pomohli dospiet k tomu, ze mne nevadi Silvia, ale Petove spravanie... To je pre mna dost prelomovy bod... Takze idem sa dalej zamyslat popri mojom Vianocnom nakupovani na internete... Razz A citim sa uz ovela, ovela lespie, bola som strasne nazurena! A aj vdaka vasim nazorom som ovela kludnejsia.... ;o) DAKUJEM! Booze, co by sme robili bez netu??? Hahaha

08.12.2006 23:01

Lusisia

No idem ja uz spinkat, som unavena a zajtra rano idem do skoly.... Este raz dakujem za vasu podporu a rady ;o) Dobru noc ;o)

09.12.2006 12:47

chabibi

ahojte dievcata...ja som tu uz strasne dlho nebola.....ale verim, ze sa na mna este trosku pamatate Wink ................. pomaly budem citat co vsetko ste tu popisali za ten cas co som sa neozvala aby som bola v obraze a prispela par vetami do diskusie Wink inak sa drzime celkom dobre...i ked je pravda ze s mojim prvym tehulkovstvom sa toto neda porovnat....najprv mi byvalo zle, teraz som uz aj nemotorna....klesa mi maternica, stale ma bolieva podbrusko a chodim sustavne na wc aj v noci...co je najvacsia otrava Sad ..... mam fyzicky setrit a mam podlozenu postel knihami o 20cm...tak spim na sikmej ploche Rolling Eyes ......inak sa to da vydrzat ale pri malom dadikovi sa veru o fyzickom setreni moc neda rozpravat Laughing no zatial koncim a ked pocitam co ste popisali..budem pisat dalej...inak verim, ze ste vsetky v poriadku Wink

09.12.2006 12:57

vivien

Ahojte. Lusisia, dufam, ze sa vsetko vyriesi... Jej ahoj Chabibi, tak ty si teda dlho nebola :D , uz vies co cakate? My ideme za chvilu von, ideme do mesta pozriet ako mame krasne vysvietenu hlavnu, pozriet vianocne trhy. Tak sa majte, pekny vikendik...

09.12.2006 13:48

chabibi

vivien: Ahojte. Lusisia, dufam, ze sa vsetko vyriesi... Jej ahoj Chabibi, tak ty si teda dlho nebola :D , uz vies co cakate? My ideme za chvilu von, ideme do mesta pozriet ako mame krasne vysvietenu hlavnu, pozriet vianocne trhy. Tak sa majte, pekny vikendik...
ahojky Laughing ............veru dlho ale uz sa polepsim a budem tu castejsie Wink nie neviem pretoze malicke bolo tak otocene ze si nozickami zakryvalo to co tam medzi tymi nozkami ma Sad ...........tak hadam v 30tt sa to dozvieme Laughing a co cakate vy???...... jej aj ja by som isla...ale u nas veru nic nie je.....len jeden vianocny stromec a navyse som aj chora Sad .................ale vy si to poriadne uzite Laughing

10.12.2006 09:15

ivus80

Ahojte, Janey - akurat varim, tak Ti napisem co. Vola sa to gazdovske kura: Najlepsie vecer vopred si udusis kapustu - moze byt kysla ale aj sladka (robila som to aj z pekingskej) - normalne podusis na cibulke tak do polomakka. Potom tu kapustu das na dno zapekacej misky (tak zhruba do polovicky - ako mate radi - ja som dnes pod 7 stehien dala cca 2,5 litra hotovej kapusty), na to poukladas bud kuracie stehna alebo stvrtky - co mas, co mate radi, to je jedno, mozes aj rozporcovane kurca, prip. kridelka, posolis, posypes zmesou korenia, aku mas rada, ja davam bud Na pecene kura alebo Grilovanie, to je jedno. Ak mate radi mastnejsie jedla, tak tie stehna potom obal cele v platkoch slaninky (pozor - ak je slanina slana, tak menej posol kuracinu) a ak nemate radi moc mastne veci, tak daj slaninku len tak na povrch. Ja som dnes nedala, lebo som ziadnu nemala (iba akurat tak na zadku :D ). No a zakry to vrchnou castou misky a daj piect, kym nebude kura makke. K tomu knedla alebo zemiaky. Je to mnam jedlo a celkom rychle, hlavne ked si tu kapustu spravis den predtym. Dobru chut. Lusi - adresu mam, poobede si k tomu sadnem, teraz len odpisem narychlo, lebo dovaram a za hodinu idem do kostola. Ale poobede bude maly prec, tak budem mat klud (dufam :D ), tak sa budem konecne venovat vsetkemu zameskanemu v PC. Lusi - a ked si zakomplexovana baba a nemozes si najst chlapa, ako si potom prisla k tomu malinkemu pod srdcom? No dobre, keby to bola otazka "jednej noci", ale ved ked ta jedna noc uz dlhsie trva a kedysi si tusim pisala, ze ste zasnubeni a budete sa brat, ak sa nemylim. Jednoducho Silviinej "logike" nerozumiem, musi to byt sliepka. A mas pravdu, keby bola Petova kamoska, tak by ho podporovala voci Tebe, nie proti Tebe. Krava je to a poriadna! Tak! Ked su chlapi na vine v hadke, samozrejme su oni tie chudatka, ktore za nic nemozu a Ty si hlupana, ze mu vobec nadavas, ved on je len uboziatko, chudiatko, treba ho polutovat - to poznam velmi dobre. Ale ak si to neskor prizna a ospravedlni sa, myslim, ze nie je dovod z toho robit velku hlavu. Muz zo zaciatku vyvolaval hadky skor on, ja som takmer vzdy sa udobrovala, no teraz si vie priznat chybu, vie sa ospravedlnit aj viackrat. Takze mi asi dozrieva. Ja som na vlastnom muzovi zistila, ze sa k nemu treba spravat ako k velkemu dietatu, ak chces mat pokoj. A ked robim co najviac podobnych veci ako svokra, tak je to lepsie a lepsie. Proste sa o neho staram ako o dalsieho syna a mam klud, ked nieco chcem, tak sa toho skor dockam ako predtym. On bol nauceny, ze vsetko dostal na podnose. Tak sa snazim aj ja, samozrejme nie vzdy sa to da, lebo kvoli nemu nezanedbam toho mladsieho syna :D . A zapamatajte si jednu mudrost - chlapa treba chvalit, vela chvalit - aj za taku kravinu, ako napr. ze sa trafil do zachodovej misy :D A moj muz mi sam povedal, ze mu velmi tazko padne, ked mu nieco vycitam, ze da sa vycitat aj tak, aby som to rozumne vysvetlila, ze on to MOZNO pochopi :D Ale da sa v klude vysvetlit nieco, ked to opakujete x-ty krat a zase nic z toho? :D :D :D Ale kym tych muzov mame, je dobre. Ked som velmi nahnevana na muza, spomeniem si na to, ako by mi asi bolo, keby umrel a hned sa upokojim a dakujem Bohu, ze je taky, aky je. Aha, tak je to teda s tou postelou :D Lusi - mas pravdu, nevie sa vyrovnat s Tvojimi zmenami nalad, podvedome si mysli, ze je on na vine, pretoze Ti spravil dieta. Porozpravajte sa o tom, mozno potrebuje od Teba pocut, ze je to v tehu normalka, ze striedas nalady a ze sa velmi tesis na malucke a ze mu velmi dakujes za to, ze Ti zasial semienko do bruska a tam rastie velky pokladik, ktory Ti navzdy zmeni zivot a Ty sa na tu zmenu tesis. Len zial, kym malicke bude na svete, trosku to este s Tebou zakyve. Popros ho, nech to s Tebou vydrzit, ze ho lubis, ze by si sa chcela stale smiat, ale ze jednoducho hormony su silnejsie a nevies to sama zvladnut. Ze ho velmi potrebujes. Chlap potrebuje vediet, ze je potrebny. A spravaj sa vzdy tak, aj ked bude male na svete, ze on je ten najdolezitejsie. Vtedy to bude fungovat, aj ked nie idealne, tak aspon tak, aby si sa z toho nezblaznila :D Moj muz prve tehotenstvo bral celkom OK, no ked sa maly narodil, tak mi nadaval, ze preco som dieta chcela, ked to nezvladam. Prve mesiace boli dost perne, fyzicky som to nezvladla, ostala som lezat vo vysokych horuckach a este k tomu zapal prsnika. Maleho zobral na ruky, ale to bolo asi vsetko. Ziadne tulkanie, ako keby to bola babika a nie jeho syn. No postupne sa s nim zacal viac hravat, hlavne ked maly zacal viac reagovat na svet a postupne si vytvoril k nemu vztah. Lebo v nom vidi seba, straaaaaasne sa podobaju a vidi, ako sa to dieta rozvija, ako sa meni z maleho uvrestaneho na velku osobnost. Druhe tehu uz berie inac, uz sa aj viac zapaja, aj s malym mi pomaha a chysta sa pomahat aj pri drobcovi. Tak sa neboj, chlap sa dokaze zmenit, len velmi tazko a dlho to trva, kym mu to dojde. Lebo, ako si pisala, chlapi su straaaaasne jesitini a tvrdohlavi. Zeny su z Venuse a muzi z Marsu, preto je to medzi nimi take rozdielne :D :D :D Lusi - pre sestru kup nejaku kus super moderneho odevu, v com zaziari a bude hviezda. Chabibi - kym len spavas na sikmej ploche, tak je dobre :D :D :D Tak sa drzte, nech problemy su uz len minulostou a tesme sa, za dva tyzdne su vianoce. Pa

10.12.2006 11:33

oswa

Ahojte tehulky,ako vikendujete? My tu amme od piatku kamaratov s takym malym rocnym stuplom..aspon vieme, co nas caka..Su fajn..lebo necakaju, kto och bude obskakovat, ale sami sa chytaju, dokonca dnes varia obed..takze si to uzivam....Ale mus:oops: Ale musim pochvalit draheho, aku ma s nim trpezlivost na blaznenie a na vsetko...Tak dufam,ze mu to ostane.. :D Inak drobcek uz tak vyvadza..hlavne v noci...Cez den spinka ako polarny medved, len sem-tam kopne a pride desiata hodina vecer a zacina kolotoc...Vcera vsetci uz spali, a ja hladela zaase do stropu..neviem si predstavit, co ma este caka Shocked Razz Inak posledne 2 dni ma tak strasne bolia krize, ked sa zobudim...Kamaratka mi doniesla dit loptu, tak idem cvicit, nasla som si aj cvikyu pre tehotne...Tak hadam sa polepsi...A Kazde rano ma chyti slaby krc do pravej nohy...Super Shocked Vcera som sa nesmierne u nas v meste potesila, spanielske deky (take makkuckea teple) u nas predavaju jednofarebne (lebo doteraz som videla len take strakate) a za uzasnu cenu 650 Sk...tak som panio povedala,ze po sviatkoch si ju pridem naisto zajednat, ked uz budeme vediet farbu kocika...Inak..som sa dnes vazila...boze ja mam uz 66 Kg Exclamation Exclamation Idea Twisted Evil Cize prisrasrok 8kg....No parada...A to prosim jem menej ako moja netehotna kamaratka... Evil or Very Mad No Luci..myslim,ze je to presne ten kocik..A ta Barborka..to je presne ten oébcghod na namesti..Vola sa to Detsky svet-Barborka...My sme sa rozhodli pre ten s vacsimi kolieksami, lebo na zimu je to praktickejsie,a v lete nebude vadit, lebom molieska sa lahko otacali abol lahky..My tu nemame bohvieake chodniky v zime...Inak ten chlap na fotke je nahodou majitel toho obchodu...ten sa nam venoval a bol velmi fajn...vajicko je taka sedak,a v ktorej mozes prenasat babatko do 1.roka..sluzi to aj ako autosedacka...Inak ked citam,tak sme boli na tom cca rovnako postavami..napriek tonmu mas o 10 cm v pase viac a o 3 kg menej..Tak tomu nechapem.-.---No co sa tyka priatela, trosku to pobabral..asi by bolo najlepsie, kebyze si to so slecnou vyjasnic pri vhodnej prilezistosti sama...Ze neziarlis, naopak,ze sa chces stretavat v trojici...ak je normalna tak to pochopi...ak ne..nech si trhne nohou..A drahenmu vysvetli (aj ekd si to asi uz urobila, sprav to este raz a doraznejsie), ze ti to jednoducho ublizuje..ze ho potrebujes teraz pri sebe a Silvia, ak chce k vam prist, je vitana...A suhlasim so Zzuizi..zazila som nieco podobne..aj z jednej , aj z druhej stranym, nastastie sme to ukoncili zavcasu..Kamaratsvo medzi muzom a zenou neexistuje..Tiez si myslim,ze asi je v strese z prichodzieho babatka a je rad,ze ma niekoho, kto mu neropzrava o bolavych krizoch a zapche ,ale je niekto (SIlvisko!!), ktora ho pocuva a ticho zboznuje...V kazdom pripade..ti drzim palce a naposledy sa vazne zachoval HNUSNE Idea Hudy..fajn "pupcek" Laughing ivus..No ale tym,ze rastie maternica, sa posuva vyssie..kdesi som to citala,na primarovi, ci mamaaja.uz neviem..teraz ju mam asi tusim 1-2 palce nad pupkom... Presne ako pises..aasi som sa len zle vyjadrila...So zahou zatul nemam problem..len sem tam sa mi "kyslo" odgrgne po jogurte,..Inak aspon to zatial este funguje Wink Janey..a to,ze tiez vsade chodite spolu...nelzezie to trochu annnervy? My s mojim drahym mame vazne pekny vztah..aAle sem-tam ja vyrazim s kolegovcami a kolegynami bez neho a naopak....A urcite nam to prospieva....Niekedy si tyreba od seba aj oddychnut...nie?? UZ sa vrtili ..ta,k to ry ,,,, hlo posiela,

10.12.2006 13:54

ivus80

Ahojte, Lusi - dala som Ta do tej Nivei, snad Ti to pride. Mne prisiel prvy mail, ked som bola v 20. t.t. a bol okrem ineho o tomto tyzdni. Prvy mail mi prisiel necely mesiac od nahlasenia, uz neviem presne. Ak by si chcela tie cviky na chrbat, mozno by sa to dalo preposlat z mojho mailu. Oswa - krize budu boliet az do porodu Sad Ale da sa to zvladnut. Ja som to pri prvom riesila tak, ze som si dala pod vankus maly vankusik, mala som hlavu vyssie a ked ma zase zacali boliet krize, tak som vankusik vyhodila a bola som nizsie a takto som si to podla potreby striedala. Niekedy aj uprostred noci lietal vankus po spalni :D Fit lopta pomoze velmi, mne teda vyborne sluzila, teraz este nemam nafukanu, lebo pukla, tak musim ju zalepit, akosi sa mi do toho nechce. Tak sa drzte, za pol hodinu mi teta berie maleho, idu sa previest vlacikom, slubila mu to uz davno a zatial to stale nevyslo, tak dnes konecne. Budem mat veget, muz ide ku susede zapojit internet, tak som sama - joj, obcas to veru dobre padne :D Pa

10.12.2006 13:56

ivus80

Ozaj, co je asi s Vanodu? Dufam, ze je v poriadku a predpokladam, ze ked sa neozyva, tak je asi na Slovensku, lebo aj naposledy, co sa dlhsie neozvala, bola na Slovensku. Vandi - ozvi sa, som zvedava, ako si sa rozhodla. A urcite nie som sama, komu na Tebe zalezi. Pa

10.12.2006 14:41

ivus80

Ahoj, uz neviem, ktora mamina, tusim Janey, chcela kupit cestovnu postielku. Tak Ti davam do pozornosti jeden inzerat, mozno Ta oslovi. Je to z forum.mamaaja.sk, rubrika predam: predám cestovnú postielku, 100% stav, málo používaná.Bočné vrecko, sietka proti hmyzu.Cena 1 500,-Sk.Foto pošlem. lianak@azet.sk Pisala to "lianak" Pa

10.12.2006 16:59

Janey

Ahojky, ivus dakujem za typ pozriem sa na tu postielku. A dakujem aj za ten recept, vyskušam, moj drahý zbožnuje kapustu. Tiež som hrozne zvedavá ako sa darí Vande snád je ok. A ešte som videla akciu ked sa tak bavíte o NIVEA myslím v carrefoure maju sadu Nivea výrobkou pre miminko taká základná výbavička kozmetiky v celkom milom ruksaku a aj s prebalovacou podložkou. za nejakých 600sk ked som si to prerátala tak to víjde asi rovnako ked sa kupuje všetko zvlášt no ale tu je plus ten ruksak a tá podložka. Mne sa to celkom páčilo. Také milé. Len neviem či to nie je skoro kupovať teraz kozmetiku vlastne nejaké tri - štyry mesiace dopredu. Prajem vám pekný večer. Smile

10.12.2006 21:37

ivus80

Janey - pozri si datum spotreby a velkost balenia a podla toho sa rozhodnes. Niektore vyrobky maju aj rocnu trvanlivost, takze by si ich mala spotrebovat, aj keby slo napr. o 200 ml balenie trebars peny do kupela.

10.12.2006 22:20

oswa

Ahojte este raz..teraz to dopisem, lebod robec, co bol u nas, mi nedovolil pisat..aspon viem,co ma caka :D Baby..Ktora ste to pisali,ze mate ten vankus na dojcenie z Kauflandu za 500 Sk? Ci 400?? Lebo je v quelle za 1000 a druhy za 2500!!!!!!!!!!!....A rada by som si tio kupit...Ma te s tym skusenosti?? Drobec pred hodinkou tak kopal, ze sa mi brucho natriasalo ako huspenina..To je parada Razz Inak minule so si na jednom fore citala,ze aka kozmetika je naj pre babatko..Tak vraj je dobra SEBAMED , ale veklmi draha, potom je dobra Bubchen a kozmetika z DM drogerky Babylove...Tieto 3 tam viedli...A z plienok na zaciatok PAMPERS a potom neskor su vraf TESCO fialove dobre..To len tak..Ale kozmetiku idem kupovat az fakt uplne poslednu.-... Lusisia..tak hlavne si to vy dvaja vybavte..a tip na darcek..Baby vzdy nepohrdnu dobrym parfemom..Aspon teda ja nie Laughing chabibi..vitaj opat a polepsi sa s prispevkami Razz A hlavne skore uzdravenie...co ta trapi?? Lusisia..Inak suhlasim, ze vaDIT BY TI MALO pETOVE SPRAVANIE, NIE sILVINO, PRETOZE ONA SI HAJI SVOJ PIESOCEK, KDEZTO TVJ DRAHY MA UZ ROZOSTAVANE INDE...Ona je asi chudatko, ktore je rado,ze v cudzom svete ma spriaznenu dudu a akosi jej v tej makovici nedochadza, ze jej kamos ma tehotnu partnerku..ON ma byt ten zodpovedny Crying or Very sad ivus..viem,ze krizu budu boliet az do konca, mna biola asi tak od cca 6 tyzdna. len teraz to bolo ovela neznesitelnejsie,ako doteraz..ale vrasky si z toho nerobim :D No baby, tak sa majte, pekny tyzden vam zelam a uzivajte si nase tehotenstvo. :D

11.12.2006 11:11

Lusisia

Dobre ranko dievcata.... No tak sorry, ze som Vas neupdatelovala a dik, ze sa zaujimate, ale v sobotu som sa nezastavila a v nedelu som bola cely den v posteli... ;o) No co sa tyka Peta, tak pekne po poriadku, ale najskor Vam napisem o sobote... ;o) Ako som povedala, ze budem mat pekny den, tak to naozaj fungovalo a mala som ho super!!!! Rano som bola v skole, kde som sa naucila kopec novych veci. Mali sme lesson o komunikacii medzi detmi a adults ale aj medzi kolegovcami v settings... ;o) Co som neskor vyuzila aj v nasej konverzacii s Petom... xixi.... A mali sme super ucitelku, tak to bolo skvele... No a potom som isla na obed domov a hned som sa ponahlala na sever Londyna (1,5 hodiny metrom!!!!) Maminka mi poslala nejake pekne site tehotenske veci (este aj co ona nosila s mojim bratom, take super ruzove menzestrove nohavice, co si ona sila... ) Tak som sa na ne tesila a ta hodina a pol v metre stala za to ;o) A bol tam aj taky cerveny komplet, co som si chcela vecer obliect na Xmas party! Ten je krasny, ale vsetky veci su super ;o) No a to bolo vo Finchley Central, kde bola volakedy jedna slov. restika... Tak som sa tesila, ze sa napapam po slovensky a ona bola zavreta!!!! No tak tam bola taka turecka a po mojej dovelenke v Turecku tohoto roku, tak ze aspon nieco na zaspominanie ;o) No a tam Slovensky sefkuchar Laughing Tak ze co mi mozes urobit slovenske? No a on ze vyprazany rezen so zemiakmy a zeleninou. A ja ze ci maju uhorku a ocot, ze ci mi nemoze urobit uhorkovy salat, hehe. A on ze jasne. Tak som si sadla, objednala k tomu vsetkemu ''Elma caj'' co je turecku jablkovy caj a bolo mi dobre. V tej restike mali dokonca kablovku, tak mi tam pustili TA3 a dali do ruk slov. magazin v Londyne Echo... Tak mi lespie ani nemohlo byt, xixi... No a potom som isla hned na lod - plavbu po Temzi - Taky Vianocny vecieriok Slovakov v Londyne. Bolo SUPER, aj ked mi tam chybal Peto.. Ale bolo tam kopec inych ludi ;o) No a nikto nemal problem s nefajcenim na hornej casti lode, tak som bola milo prekvapena. Stretla som vela znamych a niektory nevedeli, ze som tehotna, tak to bolo supisko ;o) A hrali sme Vianocne pesnicky, tak som konecne v takej Vianocnej nalade.... No a okolo 11.30pm mi vola Peto, ze kde som, ze sa o mna boji, ze ma cely vecer caka doma... On zabudol, ze idem na lod, kde mal ist sice aj on, ale nechcel... No domov som isla s mojimi dobrymi dvoma kamaratmi, ktori toho trosku viac popili a ludia na stanici sa tak cudne na mna pozerali, ze tehotna a takto sa v neskorych hodinach vlaci s opilcami a ja som sa na nich tiez smiala, ako vyvadzali, tak si ludia mohli mysliet, ze aj ja som opita!!!! Laughing Ale sranda bola... Ked som prisla domov, Peto sa mi pozdravil (pokrok) ale ja osm bola strasne unavena na nejaku konverzaciu! Tak sme isli spat a dokonca sme si povedali aj dobru noc... Som zaspala ako drevo, ale rano o 5tej som sa zobudila, lebo mi bolo strasne smutno, ze sa nemozem k Petkovi pritulit... Tak som sa rozplakala.. (viete my tehotne sa dokazeme tak rozplakat, akoby sa svet zrutil...) No a to zobudilo Peta a zacali sme sa rozpravat... Nebol to jednoduchy rozhovor a trval s prestavkami celu nedelu.... Aj sme sa pohadali este viac ale bolo to super, lebo sme si konecne povedali vsetko, co sme mali na srdci a zistili sme, ze tam mame nejake nevyriesene veci, ktore nas stale ovplyvnuju... No oni mozno su aj vyriesene, ale ta minulost sa niekedy neda zabudnut, aj ked velmi chceme... To je jedno. Ja som zistila, ze Peta ta situacia trapila taktiez velmi, len on to dava inak najavo, chlapi... ;o) No a ja som pochopila, ze som ovela viacej zrialivejsia, ako pred tym, ako som bola tehotna, lebo Peto mi povedal, ze Silviu pozna uz 2 roky a stale sa s nou stretavaju u nej doma, ze je to ich ''ritual'' Ale ja som si to vobec neuvedomovala...!!!! Haluz, co? Vobec mi to nevadilo a pritom som o tom vedela, len som to proste brala ako samozrejmost... Vzdy sa s nou stretaval vtedy, ked ja som nieco mala, tak mi to asi tak nepripadalo... No to ale nemeni nic na situacii, ze mi to stale teraz vadi! Ale sme sa o tom rozpravali a dospeli sme k zaveru, ze teraz, ked som tehotna, tak sa citim 'tucna' a teda menej sexi a pritazliva (co podla Peta nie je sice pravda) ale ja to mam v hlave a ovplyvnuje ma to. No a este som teraz naladova a placem a som taka rozhadzana a potrebujem aby ma Peto rozmaznaval a daval mi VSETKU jeho pozornost! Takze som si davala dokopy v hlave vsetko a vyslo mi, ze asi Petovi lezem na nervy a nepacim sa mu a on si hlada utechu niekde inde a zacala som si predstavat, ake by to bolo, kebyze nas opusti a ja zostanem sama s babom.... A TAK SA TO VSETKO ZACALO.... Ale vraj to tak vobec nie je, ze oni sa stretavali aj pred tym, ako som sa ja otehotnela a ovela castejsie. Vraj sa zo Siviou teraz stretavaju ovela menej, lebo sa nechodime korculovat, lebo mne sa teraz s bruskom neda a po veceroch uz chodim do skoly len raz tyzdenne, nie 2-3 ako pred tym, takze je viac so mnou... Ale ze som vzdy o tom vedela ze ide za nou a nikdy mi neklamal... No ale snazili sme sa to vyriesit ale zistili sme, ze to nie je take jednoduche.... Lebo ja nechcem, aby sa s nou prestal stretavat a on hovori, ze ak sa s nou bude, tak bude vediet, ze mi to robi zle a teda nebude stastny. No ak sa s nou nebude stretavat, tak strati kamaratku a vie, ze ked on bude smutny, ani ja nebudem stastna... Takze mohli by sa sice stretavat u nas, alebo aj ja chodit k nej, ale pravdu povediac, ja ju nepotrebujem stratavat a Peto ju aj tak stretava vtedy, ked ja mam nieco, lebo to je jeho kontakt s vonkajsim svetom. A este sme sa rozpravali o personal space- co je osobny priestor, co si obidvaja myslime, ze je vo vztahu velmi dolezite a on hovori, ze personal space je pre neho aj to, ze sa stretava s kamaratmi bezomna... A kazdy mame radi nejaky ten personal space, kde nam nikto nezasahuje, co chapem a suhlasim s tym... Lebo aj ja sa rada stretnem s mojimi kamaratmi bez neho... Tak sme to vlastne este stale nevyriesili a Peto este stale Silvii neopravil postel, co zlomil, ked si na nu sadol... A ona sa bude za chvilu stahovat a ak to nebude opraven, tak jej to daju k nahrade.... No asi to bude tak, ze teraz jej p[ojde Peto opravit postel a na chvilku to obmedzi so Silvou este viac a uvidime ako sa to vyriesi... Naozaj mu verim, ze s nou nic nema a verim v kamaratske vztahy medzi chlapom a zenou, len teraz som velmi citliva. Moznaze to prejde... Teda dufam, lebo si sama sebe lezem na nervy, ze som taka! ;o) Co sa tyka Silvii, tak nemozem ocakavat od nej, ze to bude chapat, lebo ona nikdy nemala poriadny vztah a nie je tehotna... A kedze vie, ze ja viem, ze Peto chodi za mnou, tak si mysli, ze je vsetko v poriadku... Ale doteraz to bolo... No tak asi.... Hahaha Co si o tom myslite? Hehehe A este sme sa rozpravali o nasom babetku a vraj sa Peto neboji, ze sa strasne tesi... Len sa citi trosku previnilo, lebo sme to este neplanovali tak skoro a vedel, ze som mala este vela veci na plane pred babetkom, a ze teraz sa musim prisposobavat novej situacii. Ale ze sa strasne tesi a ze sa nevie dockat! Ale on uz dlho chcel babo... Ma uz 31... Inac nase babo sa tak hybe, uz sa neviem dockat, kedy ho budem moct postiskat a pobozkat... A vcera sme pozerali taky dokumentarny film o porode. No mne to prislo skor ako horor ako dokument.... No ale pripravujeme sa, hahaha Ale ja sa tak bojiiiiiiiim toho porodu......................................... No nic idem, lebo o hodinku mam moje deti... Dnes pridu neskoro, aspon mam cas na seba, hehe ;o) A Ivus, neviem, kde som pisala, ze som zakomplexovana, ale myslim, ze som to pisala o Silvii, lebo ona skuli na jedno oko, tak preto, ze zakomplexova ;o) A DAKUJEM ZA VASU OPORU! Super, ze som sa mohla vykecat ;o) Lebo u nas je to tak, ze ked je ohen na streche, tak ja sa o tom potrebujem kecat a Peto potrebuje premyslat! No porazi ma z toho niekedy! Laughing A uz dost, lebo pisem ako o zivot! Laughing

11.12.2006 11:13

oswa

Ahojte..pekny tyzden zelam... K tej kozmetike som este zabudla..ze Johnson je velmi nevhodna (napriek tomu,zev porodniciach ju poiuzivaju), lebo vraj obsahuje vela alergenov a babatka sa po nej vyhadzu (nie samozerjme vsetky). Nas drobec vcera tak vycinal o pol dvanastej vecer, rozhodol sa robit kotrmelce, akurat ked soms a ulozila do postele, moj drahy vedla mna chrapal ako drevorubac a ja som hladela hodinu a pol do stropu, kym sa pupacik upokojil.. Lusi..z tych kocikov sa sa my rozhodli pre ten model XA..ten sa nam pozdaval asi anjviac..Inak ten obchodik je velmi mily..maju tam toho naozaj dost..od obliecok,cez postielky, oblecernie az po kociky..Takych obchodov nie je vela...V pondelok ideme este do Blavy, tak skusim popozerat este tam,co maju.. Dnes mam na obed mnam*mna, este zo vcera..kacicu, kapustu a knedlu..Dieta ako fras Twisted Evil Ale dnes som sa vazila a prirastok je opat na 7 kg, ale vyzeram,ako keby som mala 25kg..Ked ma viodeli v piatok kolegyne, tak len hikali,ze ako mi za par tyzdnov to brusko velmi narastlo.. Laughing ak vam prajem pekny den..ahojte a piste

11.12.2006 11:31

meloa

Ahojte babenky! Chcem Vás poprosiť, napíšte mi do ss, ktorá už viete, čo čakáte - pohlavie a meno. Ďakujem. Lusisia prajem ti , aby sa tvoj problém čím skôr vyriešil!!!!!! V minulosti ,asi pred siedmimi rokmi som riešila podobný problém - môj terajší manžel - vtedy ešte priateľ, mal tiež " dobrú " kamarátku - on ju skutočne bral ako kamarátku, teda niekoho s kým sa môže porozprávať - a pochopiť niektoré veci aj z tej ženskej stránky. Mne sa to samozrejme nepáčilo, lepšie povedané nepáčilo sa mi jej správanie . Aj sme sa všetci traja streli - no a ja som bola samozrejme tá najhoršia - hysterka a žiarlivka. Priateľ, teraz manžel sa správal veľmi podobne ako tvoj Peter, ale len do chvíle , lež mu všetko došlo a otvoril si riadne oči - totiž tá "vraj dobrá " kamarátka, čo jej išlo o to, aby sa jej kamarát mal dobre, bola v skutočnosti do neho zaľúbená a omotávala si ho okolo seba , akože je jeho super kamaratka, ktorej môže dôverovať a tak....ale urobila chybu - a to , že hovorila na mňa negatívne - a podľa mňa muž , ktorý ženu ľúbi najviac na svete - mu to skôr či neskôr dojde, aj keď medzitým povie slová, ktoré sa vedia hlboko vrieť do našej mysle, žiaľ mužom to niekedy zapaľuje pomalšie ako nám ženám. Lusi, myslím si , že tá Silva je necitlivá, sebecká, naivne si mysliac , využíva sitáciu, že ty si tehotná a myslím, že tvoj partner sa potrebuje len porozprávať so ženou, aby lepšie pochopil naše ženské správanie. Preto sa správa tak ako sa správa, on si neuvedomuje, čo to spôsobuje žene- aké má pocity, podľa mňa si on ani neuvedomuje , že robí niečo zlé. Tým ho nechcem obhajovať, ale mám taký pocit. V takýchto veciach je veľmi ťažké radiť, pretože človek sa správa aj tak väčšinou spontánne ... Ale určite sa s Petrom o tom rozprávajte, buď milá a v pohode a hovor mu o svojich pocitoch, ako to pocituješ, čo ťa hnevá a aj to aké máš z toho pocity - možno by som mu povedala, že podľa teba Silva nehrá s nim fér hru - že ako žena by mala chápať momentálne tvoju situáciu a aj tvoje správanie a ak by bola skutočná kamarátka , tak by prišla aj k vám, nerobilo by jej to žiadny problém a hlavne by v prvom rade sama posielala tvojho priateľa za tebou , aby ste spoločne prežívali očakávanie vášho zlatíčka, pretože podľa mňa si každá žena, či už je tehotná, alebo ešte nie je , ale každá si uvedomuje aké je dôležité v tehotenstve prítomnosť muža ( samozrejme, nie tyrana a alkoholika ). Porozprávaj sa s ním, aj o tom, ako to prežívaš ty, z čoho máš obavy a pýtaj sa z čoho má on, ako sa tešíš, sledujte bruško, nehc si dá ucho na brucho a počúva, nech sa rozpráva s malinkým. Prajem ti nech je to rýchlo za vami!!!!!!!!! A všetko v kľude - s kľudným a tichým hlasom - muži na to reagujú lepšie ako keď kričíme - vtedy akosi automaticky vypnú. Wink

11.12.2006 13:23

Zzuzi

ahojte tehulky Lusisia - som rada, ze si to dal vysvetliť. Musím uznať ze aj napriek tehulkovstvu más poriadne nervy :D Tak nech to dobre dopadne aby si stále mala dobrú náladu, lebo bábo to potrebuje Wink meloa - ja este neviem, zajtra idem na usg, tak sa dúfam dozviem, čo sa v brušku ukrýva Wink Baby, čo vam niekedy stvrdlo bruško, môzete mi to popísať? Ja síce beriem preventívne 3x1 MgB6 a chcela by som vedieť, či by som to spoznala, ak by mi bruško stvrdlo. Ako to zena spozná? Shocked

11.12.2006 13:43

oswa

Lusi..tak konecne ste si to vyropravali a uz budete mat klud..terz to potrebujes.. Ja sa porodu enbojim,lebo radsej nad tym nerozmyslam....Kazda zena povie nieco ine, niektiora to vytlaci ani nevie ako,ina sa vytrapi za 10 zien..Takze nacosa styresovat? yakze zakladne infosky mam a to mi zatial staci.. Zzuzi..pokioal ti netvrdne brucho, naco beries magnezium??NIe je to zbytocne?? To ako-keby si bralapreventivne paralen proti bolesti...POkial nemas krce a tvrdnutie,tak naco?MNe ,co tvrdlo brucho a mam sem-rtam krce, ho beriem len 1 max 2x denne.. Ked ti tvrdne brucho, tak an chvilku pocitis take stiahnutie, brusko hmatatelne stvrdne...Ako-keby si dostala krc na urcite miesto..Cim amm to brusko vacsie, tym je to bolestivejsie (ako krc do nohy), ale trva to len chvilku a teraz, kem mam magnezium, je to podstatne menej..Len 1-2 razy za den....ani mmi uz netvrdne, ked maly robi kotrmelce...

11.12.2006 13:51

ivus80

Ahojte, co sa tyka kozmetiky - ja stavim na stary dobry Aviril olejcek. A klasicke detske mydlo, ale znacku este nemam vybratu, podla mna je to vsak jedno. Neskor nejaky samponik. Ak by babo malo nejake kozne problemy, tak potom by som sa blizsie zaujimala o nieco kvalitnejsie. Inak, co mam skusenost, tak na ritku - na zapareniny je dobra Nivea so zinkom, tak to si kupim uz do porodnice. Neskor budem pre male pouzivat aj peny do kupela - tie, co nemusite potom dieta mydlit a samponovat a zaroven, co osetria kozecku, neviem presne, ako sa volaju, pamatam si iba flasku, takze ked vbehnem do drogerky, tak budem vediet, co chcem. Ja malemu na noc davam Tesco plienky, ale tie obycajne. Mala som aj tie fialove, ale tie sa mi zdali, ze ked ich precikal, tak viacej smrdeli. Mozno to bolo tym, ze na povrchu su z podobneho materialu ako vo vnutri, tie biele (teda po inovacii obalu modre) su na povrchu take umelejsie, mozno preto cez to tak nesmrdia. A skor mi precikal za noc fialove ako tieto biele(modre). Vyskusala som pri malom viacero druhov plienok, no som spokojna s tymi najlacenjsimi Tesco plienkami (teda su este aj lacnejsie, napr. v Kauflande, ale to je tak na dve hodinky a nie na celu noc pre dvojrocne dieta). Cez den uz vobec plienky nemame, ani na poobedne spanie. Vyhoda papierovych plienok je v tom, ze existuju aj mensie balenia, hoci sa cenovo neoplatia, takze si mozete vyskusat viacero znaciek, kym Vam, teda babatku jedna nesadne. Alebo odkupit zo 5 - 6 kusov od kamosky a takto vyskusat. Oswa - mne raz pomohlo, ze som si na krize riadne namastila mentolovu mast. To bolo uz v 36. t.t., s muzom sme si "uzili", ale myslela som si, ze idem rodit, co ma tak krize boleli. No nie hned, ale asi az za dve tri hodiny. Ale po tej masti sa mi ulavilo. No uzivaniu sme dali radsej na urcity cas pauzu :D Pre istotu :D Lusi - super. Z Tvojho prispevku citim taku pohodicku, aj ked este problem nie je vyrieseny. Ale ver, ze Peto Ta lubi, lebo keby si mu bola ukradnuta, tak sa s Tebou takto neporozprava. Zaklad vztahu okrem ineho tvori aj rozhovor. Niekto sa rozprava v klude, niekto sa riadne pohada a takto si vyriesia problemy. Ja s muzom sa vacsinou pohadame, ked nieco riesime, ja to uz nezvladnem, rozrevem sa, on sa snazi ma upokojit a neskor, na druhy den, to v klude rozoberame. A o tej zakomplexovanosti som to potom zle pochopila :D, ale v kazdom pripade som to myslela ironicky, nie vazne, aby si vedela :D A presne - aj ja ked mam problem potrebujem kecat a kecat a kecat a manzel radsej uvazuje :D :D :D A porodu sa neboj. Povedz si, ze kazdou kontrakciou si blizsie k babetku. Ked Ti ho "vytiahnu" a uvidis ritku a nozicky (alebo podla toho, ako bude otocene), tak v tej sekunde zabudnes na vsetku bolest. Ked som mala posledne kontrakcie, tak som si vravela, teda Ondrikovi som vravela, ze tak skoro surodenca nedostane a cca za 15 minut som si povedala, a preco nie :D Lusi - kludne pis ako o zivot, aspon nemam blby pocit, ze len ja vypisujem ako cesky zandar :D Meloa - pekne si to napisala pre Lusi. Suhlasim :D Veru - aj ja by som chcela vediet, ako je to, ked stvrdne brusko. Este som to nezazila. Tak dik Zzuzi, ze si nadhodila takuto temu. Pa

11.12.2006 15:22

oswa

ivus...Ja som zasadne proti (ale tym samozerjme neberiem nikomu jeho nazor) proti klasickemu mydlu, hned aj detskemu..Lebo sice pisu blbosti,ze pH5,5..ale to nie je zdaleka pravda..Tie mydla maju vyssie pH , a preto su pre detsku pokozku nevhodne..lebo narusaju jej prirodzenu kyslost..Sprchove gely su u nieco jemnejsie...To moj nazor Laughing A co sa tyka kremiku na zapareniny, aj mne bola odporucana Nivea...od skusenejsich Razz a vraj jekorisova mast..rybacia..To urcite nakupim tiez vopred.-...A penu do kupela sa nechystam pouzivat...A co sa tyka uzivania si..ja neviem uz ani, co to je Laughing Tak sa mavajte..dnes soms a nejako rozkecala ja...

11.12.2006 16:59

Zzuzi

oswa: Lusi..tak konecne ste si to vyropravali a uz budete mat klud..terz to potrebujes.. Ja sa porodu enbojim,lebo radsej nad tym nerozmyslam....Kazda zena povie nieco ine, niektiora to vytlaci ani nevie ako,ina sa vytrapi za 10 zien..Takze nacosa styresovat? yakze zakladne infosky mam a to mi zatial staci.. Zzuzi..pokioal ti netvrdne brucho, naco beries magnezium??NIe je to zbytocne?? To ako-keby si bralapreventivne paralen proti bolesti...POkial nemas krce a tvrdnutie,tak naco?MNe ,co tvrdlo brucho a mam sem-rtam krce, ho beriem len 1 max 2x denne.. Ked ti tvrdne brucho, tak an chvilku pocitis take stiahnutie, brusko hmatatelne stvrdne...Ako-keby si dostala krc na urcite miesto..Cim amm to brusko vacsie, tym je to bolestivejsie (ako krc do nohy), ale trva to len chvilku a teraz, kem mam magnezium, je to podstatne menej..Len 1-2 razy za den....ani mmi uz netvrdne, ked maly robi kotrmelce...
No to mi radsej ani nehovor Sad Ale vraj je to len minerál a uz mi nejeden gynekolog povedal ze je to neskodné. A to ho mám správne brať 3x2tab.denne Shocked Takze tak Rolling Eyes Mozno to má niečo do seba Rolling Eyes

11.12.2006 17:26

oswa

Zzuzi..jaaaaaaaaaaaaaj..to som ta nechcela vystrasit..vobec nie....Je to nazoaj len stopovy prvok, ktory ababtku neublizi..len som tym chcela povedat,ze naco ho brat 3x denne, ekd nemusis..ak beries tehotenske vitaminky (Calibrum alebo nieco podobneˇ), tak uz horcik je, tak naco ho brat , ked ti netvrdne brusko a nemas problemy s krcmi??

11.12.2006 18:16

Zzuzi

oswa: Zzuzi..jaaaaaaaaaaaaaj..to som ta nechcela vystrasit..vobec nie....Je to nazoaj len stopovy prvok, ktory ababtku neublizi..len som tym chcela povedat,ze naco ho brat 3x denne, ekd nemusis..ak beries tehotenske vitaminky (Calibrum alebo nieco podobneˇ), tak uz horcik je, tak naco ho brat , ked ti netvrdne brusko a nemas problemy s krcmi??
ja neviem Sad tak mi to nakázala moja gynekologička. A to beriem len polovičnú dávku ... Raz som mala krče, potom sa to asi o týzden zopakovalo. Neviem od čoho to bolo, mozno aj od moč. mechúra, ja neviem. Proste asi to tak chce radsej poistit. Zajtra idem do poradne, dúfam ze nič zle neobjaví Sad asi babatko klesá, tak som zvedava ako sa to vyvíja. No velmi sa bojim Crying or Very sad Musim len veriť, ze všetko bude ok Rolling Eyes

11.12.2006 23:32

Janey

Ahojky, Lusisia som rada že ste si o tom aspon dobre pokecali... len tak dalej. Oswa: Nejak sme si zvykli chodiť všade spolu, ja som velmi prisposobivá aj ked pravdupovediac niekedy by som si rada zašla niekde aj sama za kamoškami. No ale vynahradzujem si to tu s vami . Aj to je fajn. Teda super. SmileA k tomu tvrdnutiu bruška... to je maternica. rastie nám... aj ja to pocitujem, niekedy aj ked sa velmi namáham . Ale vraj je to v poriadku ak to netrvá velmi dlho a ak to nebolí. Ale ak to je takto a malé pri tom silno kope, tak to može byť nebezpečné lebo može mať omotanú pupoč. šnuru. no a to magnezium na to , neviem mne lekár nič nenapísal vraj je to normálne. Mojamalinká niekedy dosť silno kope, ale mám pocit že je v poriadku. A včera moj drahý konečne niečo cítil ako ho kopla. Laughing Tak sa teším.

11.12.2006 23:44

Lusisia

Ahojte babusky ;o) Dakujem za Vase nazory, naozaj mi ukazuju situaciu z ineho pohladu Wink A myslela som si, ze kedze som sa citila dobre po nasom rozhovore s Petom a ze ked ma ubezpecoval, ze naozaj sa nemam nicoho bat a ze by nikdy neurobil nieco, aby ma stratil a ako sa strasne tesi na nase babo, tak ze mi to tak nebude vadit, ked pojde za Silviou... A dnes sme sa dohodli, ze vecer robim dlho, tak nech ide Silvii konecne opravit tu postel, nech to ma z krku... Ja som to sama navrhla, hrdinka... No aj tak mi to vadi... Ale neviem co presne, neviem to definovat, lebo viem, ze nerobia nic... Tak nechapem, preco mi to vadi! Ja osm niekde v nejakej 'mudrej' knihe citala, ze len nesebavedomim zenam by to vadilo a donedavna som s tym suhlasila... Ale uz nie... Lebo si nemyslim, ze mi chyba sebavedomie... Ale asi je to tym, ako to tu niekto napisal, ze si ho chcem uzit, kym sa babo narodi a ze s nim chcem byt co najviac a tulkat sa a tak... Lebo potom uz bude centrom nasej pozornosti niekto iny... A vzath sa naozaj meni a asi je to normalne, ze nam zacia vadit veci, ktore nam nevadili... Ved nas vztah sa posuva niekam inam.... No poviem Vam nie je jednoduche to riesit teraz v tehotenstve...

11.12.2006 23:57

Lusisia

Prepacte, teraz som tam zahladena do seba, ze ani neodpovedam na vase problemy Twisted Evil Som pekny sebec, co Laughing K tomu tvrdutiu bruska neviem, lebo som to este necitila... A k tej kozmetike... U nas v Londyne nedostat Niveu pre baby, aj ked to nechapem, lebo Nivea tu je... Maju tu nejaku taku bez parfemov a tych blbosti, ale mne sa aj tak strasne paci vona Avirilu, co ako sa to vola, tak asi mi to ludia, co budu za nami zo SVK chodit, tak mi to budu nosit... ;o) Nejak si nemienim vyclenit skrinku v kupelke na veci pre babo, pokial samozrejme nebude mat nejaku koznu chorobu.... A na zaparenu ritku ja mam osvedceny Sudocream. Je uplne super a maju ho aj tu aj na SVK. Takze super ;o) A sudocream sa da vyuzit aj inak, ako na ritku, tak to je super! Mne sudocream teraz pomaha aj na moju pokozku, mne sa nejak velmi zvacsili prsia, z C na DD a to este ani nekojim Exclamation Exclamation Exclamation No a prsia mam pri sebe, sa dotykaju a akoby sa potili, tak sa tam vyhadzuju take vyrazky a ked si dam na to Sudocream, tak je to hned prec ;o) Aj Vas tak bolia prsia? Mna prsia akoze ani nebolia, ale pod prsiami, akoby som mala zlu podprsenku a tlacila ma. Aj som si bola kupit novu, no je to stale to iste... Niekedy to vazne velmi boli, ako napriklad teraz... Moze to byt aj z rebier? Ze sa mi organy tlacia vyssie a boli to? No neviem? Idem uz spinkat, uz sa aj Peto vratil, tak mu idem este povedat trosku o mojich pocitoch... Alebo to necham na zajtra, lebo by to bola zase dlha debata a som unavena... Tak dobru noc a pekne snicky ;o)

12.12.2006 13:58

vivien

Ahojte mamicky :D Ako sa mate? Tak co sa tyka kozmetiky pre babo, tak ja ostanem pri tom co som pouzivala pri Adamkovi, na telicko detske mydielko, no kupani olivovi olejcek a na dupku rybaciu mast, ta dost smrdi, ale nam sa osvedcila, nikdy sme nemali problem so zaparenou dupkou... Pisali ste tu o fit lopte, ako na nej cvicite? Uz peciete vianocne pecivko? Ja sa chystam uz druhy den, ale akosi mi to nevychadza... Tak snad uz zajtra sa do toho pustim... Ak by ste mali rychli a osvedceny recept na medovnicky tak napiste, medovnicky som este nerobyla a skusila by som...

12.12.2006 14:38

Janey

Ahojky, Vivien tak ja uz som piekla ale sme to uz aj pojedli... vcera som dojedla posledne medovnicky ale urcite ich budem este piect vela vela. Uz som sem pisala tento recept ale tu ho mas este raz. Mne sa osvedcil. 500g hladkej múky preosiatej, 120g práš. cukru preosiateho, 170g margarínu, 120g medu, 2 celé vajcia, trošku soli, 1 káv.lyž. sódy bicarbony, 1/2 káv. lyž. škorice, 1/2 káv. lyž. anízu zomletého, 1/2 káv. lyž. feniklu zoml., Trošku zomlet. klinčekov a badiánu, 1káv.lyž. citron. kôry. JA SOM TIE KORENINY NAHRADILA LYžICOU KORENIA DO PERNÍKOV, Už TAKý MIX. Suroviny zmiešame, rozvaľkáme asi na hrúbku 1/2 cm a vykrajujeme medovníčky. Pečieme vo veľmi horúcej rúre!! a dosť rýchlo boli upečené treba ich sledovať. myslím že som ich piekla asi 15min. Je to super recept lebo nemusis cakat kym to je v chladnicke, teda ked mas cesto hotove tak hned mozes vykrajovat a piect. Ja som ich potom dala do dozy aj s kuskom jablcka a boli stale super mekucke. :D Vela stastia nech sa ti podaria. A nahodou nemate neikto takyto jednoduchy recept na nejake ine vianocne kolaciky? Smile

12.12.2006 14:52

ivus80

Ahojte, dnes som bola na poradni, vsetko OK. Akurat mi povedala, ze mam male brusko, resp. ze brusko je este schovate. Ale ze je vsetko OK, aj vahovy prirastok je OK. V januari idem na krvne testy, rano si doprajem pohar Glukapuru Rolling Eyes Bola ste uz niektora na testy na cukor v krvi? No ale co som sa nove dozvedela je, ze pecienka nie je zakazana, ale odporucana Cool Kedysi sme sa tu bavili o tom, ze pecienka by sa nemala jest, ale zabudla som uz preco. Tak som sa s tym stotoznila. No raz na fore mamaaja.sk jedna mamina napisala, odkopcim Vam aj jej otazku, aj odpoved doktora: "Mynulý týždeň som bola na glukoznom teste a moj doktor mi povedal že mam hemoglobín tak akurát na rozhraní a že mam užívať železo, ktore som dva dni aj brala rano 1 tab. nalačno no býva mi z nich nevolno a napína ma na zvracanie. Vysadila som ho a chcem sa Vás opýtať či by ste mi nevedeli poradiť v aké potraviny resp. mineralky mi nahradia toto množstvo železa kt. potrebujem. ďakujem" A tu je odpoved doktora: "Dobrý deň, glukózový test je niečo iné ako stanovenie hemoglobínu. Ak ste anemická v tehotnosti, mala by ste užívať preparáty železa, prípadne niektorý vitamínový preparát, ktorý železo obsahuje. Najšetrnejším prípravkom s obsahom železa sa zdá liek Maltofer, ktorý obsahuje organicky viazané železo a nebýva po ňom pacientkam nevoľno. Čo sa týka potravín, nie je doležitý obsah železa ale jeho dostupnosť pre vstrebávanie. V tomto je najvhodnejšie mäso a vnútornosti." Mna to zaujalo, tak som mu napisala: " Dobry den, reagujem na temu "Glukozovy test" od Maminka-Erika. Tam v odpovedi uvadzate v zavere, ze "...najvhodnejsie maso a vnutornosti". Konkretne sa mi jedna o to, ze ake vnutornosti smie tehotna pozivat, lebo ja som citala, ze pecienka by sa nemala jest, ze tehotnym skodi. A ktore maso je najvhodnejsie? Ja sama som v prvom tehotenstve musela v poslednom trimestri uzivat Maltofer, preto sa pytam, chcela by som si zelezo doplnat radsej stravou ako liekmi. Jeho odpoved: "Dobrý deň, nevidím dôvod, prečo by tepelne spracovaná pečienka mala tehotných škodiť. Myslím si, že normálna a vyvážená strava u tehotných by mala brániť anémii. Mäso obsahuje okrem železa aj živočíšne bielkoviny, ktoré sú potrebné na krvotvorbu a preto ho vrele doporučujem. A je to v podstate jedno, aké zviera budete požívať. Ked som sa gynekologicky spytala, ze ci teda je ta pecienka zakazana alebo sa odporuca, tak na mna vyvalila oci, zevraj sa s takouto otazkou stretla prvykrat a ze pecienka v normalnom mnozstve neskodi, ba naopak sa odporuca. Povedala mi, ze nie su odporucene vyprazane a tazke jedla, lebo sa zatazuje srdce a ladviny a z takehoto nespravneho stravovania vznikaju "tehotenske choroby", ale ze v malom mnozstve by sa malo jest vsetko, na co ma mamina chut. Povedala mi aj konkretny pripad, ze mala pacientku, ktora v tehu strasne rada hryzla zrnka kavy - pre chut. Ale ze ked zhryzla dve tri zrnka za den, ze sa vlastne nic nestalo. Povedala mi, ze matkino telo v tehu je filtrom, je viacej citlive, takze vlastne najprv nami prejde potrava a az potom sa dostava k dietatu a je to tak zariadene, ze vacsinou, ked to nie je dobre pre dieta, tak to uskodi matke, matka bud hnackuje alebo vracia. Ze sa nemam bat, v malom mnozstve pecienka skor pomoze ako uskodi. Tak mi teraz povedzte - sto ludi sto nazorov. Ja si teda len tak pre chut tej pecienocky dam, mnames, riadne ju udusim a len tak, ku chlebu, na veceru. Moj muz uz davno dranka pecienku, tak mu spravim povoli :D Oswa - respektujem, ze mas iny nazor ako ja. Detske mydla sa pouzivali roky, ja som pouzivala aj pri malom. Samozrejme vo velmi malom mnozstve, namydlila som si ruky a jemne som maleho pretrela. Ked uvidim, ze mi maly neznasa dobre mydlo, tak to potom budem riesit. Ani Ondrika teraz moc nemydlim, iba ritku a vtacika. Isto ste videli zabery deti napr. v telke, ze su cele zahalene v mydlovej pene. To urcite nie!!!! Pri Ondrikovi som dostala taku emulziu, co sa davala do kupela, obsahovala aj olej. Maly bol potom taky smyklavy, ze som sa bala, ze mi spadne :D A v porodnici sme umyvali dietatko mydlom, mne sa strasne to mydlo podobalo na mydlo na pranie :D , len tak nesmrdelo :D Ved to je jedno, cim budeme deticky umyvat, sami prideme na to, co je pre ne najlepsie. Niektoremu spravi galibu aj najjemnesia emulizia a niektore mozes doslova umyvat smirglom a nic sa mu nestane :D Viete ako ma srandovne kope do mechura moje male? Tak akokeby mi v mechuri plavali rybicky :D :D :D Lusi - riesit partnerske problemy nie je nikdy jednoduche. No tehotenstvo to istotne trosku komplikuje, lebo z nas, inokedy tvrdych zien, robi hormonmi menitelne osobky, ktore potrebuju sa pritulkat a v zapeti vrazdit :D :D :D Ale dolezite je, ze sa rozpravate. Ked sa drobec narodi, nechaj vela priestoru Petovi, aby sa realizoval ako otec, aj za cenu toho, ze strachom o male zosedivies :D, ale urcite potom nebude Peto brat male ako soka (ani podvedome), ale bude sa citit velmi hrdo. A ked sa mu dieta zasmeje (len jemu, nie ked tam budes Ty) alebo ked prvykrat povie oci, tata, jooooj, pysnejsieho chlapa pod slnkom nenajdes. Neboj sa, Vas vztah sa narodenim dietata posunie inam, ale dieta bude vzdy obohatenim tohto vztahu. Peto si Ta zacne viac vazit, lebo si bude uvedomovat, ze vdaka Tebe prislo na svet krasne stvorenie, jeho pokracovatel, jeho geny, jeho vitazna spermia :D :D :D Moj muz vravieval, ze on ma najvacsi podiel na tom, ze mam Ondrika, lebo on mi zasial semeno a ja som uz LEN vynosila :D :D :D Ze keby nebolo jeho, tak by som nemala ani ja dieta. A ja som mu na to vzdy povedala:" Nespravil by si ty, spravil by iny". A bolo :D A este k tej masticke - Oswa - aj ja pouzivam bezne rybaciu - jekorisovu masticku na ritku, aj v porodnici som ju mala. Az ked mal moc zapalenu ritku, tak som ho liecila tou Niveou. Ale na bezne pouzivanie som davala a vlastne este sem-tam davam rybaciu. Lusi - pri prvom mi narastli cececky z A 75 na B 80, aj ma sem-tam bolievali. Dlhym dojcenim som si ich natiahla, takze teraz mam pocit, ako by tam bolo stale este miesto. Ale sem-tam ma zabolia a niekedy citim aj tie zaciatky mliecka. Ale velmi malo. Vivien - ja som sa na fit lopte len-tak pohojdavala, krutila bokmi. Aj som robila akoze drepy - roztiahla som nohy, pevne sa zaprela o zem a chrbatom som sa gulala po lopte tak, ze som sa zadkom skoro dotkla zeme. Len si treba davat velky pozor, lebo na fit lopte sa mozu stat urazy. Pecivko este nepeciem, buduci tyzden ideme aj so sesternicami piect pre tri rodiny 15 druhov!!! Tesim sa!!! A medovnicky je uz podla mna neskoro robit, no ak nezabudnem, poslem Ti jeden recept, kde by mali byt medovnicky takmer hned makke. Vlastne nasla som si to mailovej schranke, posielala som to kamoske, tak tu je ten recept: 40 dkg hladkej muky 12 dkg medu 16 dkg praskoveho cukru 6 dkg masla 2 vajcia 1 kavova lyzicka korenin (mleta skorica a hrebicky) 1 kavova lyzicka sody bikarbony Preosiatu muku, praskovy cukor, sodu, koreniny (ja davam aj original koreniny do medovnikov - to dostat kupit) dame do misky (na dosku), vlejeme roztopene maslo s medom a vyslahanymi vajciami. Spracujeme na hladke cesto - tuhsie. Nechame odpocivat v chlade aspon hodinu. Na pomucenej doske vyvalkame na hrubku 4 - 5 mm a vykrajujeme mensie tvary, ktore potrieme vyslahanym zltkom a ukladame na vymasteny plech. Pecieme v dobre vyhriatej rure 5 - 7 minut. Vychladene zdobime bielkovou polevou (1 bielok vyslahame s praskovym cukrom do zhustnutia). Polevu vlozime do igelitoveho sacku, zastrihneme maly otvor a miernym tlakom zdobime jednoduche vzory. Idem este s malym vonku, dnes u nas snezi, ale co dopadne na zem, to sa roztopi. Fuj, je hnusne, no musime sa vyvetrat. Pa

12.12.2006 15:27

oswa

janey..jasne, to magnezium netreba brat, ak to nie je casto..Ja ho beriem, lebo v 18 tt mi 2 dni tvrdlo dost casto...velakrat za den..Tak teraz davam to magne len 1-2krat za den..a aj nas maly čirkašík kope ako Maradona..Drahý ho už konečne tiež cíti a teraz už kope tak,ze to vuidno aj na bruchu,ako podskakuje...Je to vážne úžasné..pokiaľ ovšem nekope do mechúra..To je vážne nepríjemné... Laughing Lusisia...sice aviril pekne vonia..ale rovnako dobre posluzi obycajny neparfumovany olivovy olej z lekarne..Cim menej risad, tym lepsie pre babo..ale samozrejme,je to na kazdej..Uvisis, ci to bude babu vyhovovat...Man prsia nebolia...len mi z nich obcas vyteka to prve mliecko (klostrum)..Kedze som doma, nenosim ani podprdu..Zvacsili sa sice, ale nie ovela..ale pri tych mojich orieskoch je to aj tak uspech Embarassed Vivien...ja som zacala cvivit na lopte..Len sa tak pohupujem,ze vysuvam panvu dopredu a dozadu a na boky (polsiluje sa tak svaltsvo panvoveho dna..dolezaite pri porode) a pod chrbat si podlozim loptu, nohy opokrcene a dviham panvu hore a dole..Zatial len toto..lebo pravdupovediac som leniva:-)) a medovnivky tu uz niekto pisal... Ivus..bna ake krvne testy??KOli krvnemu obrazu ci nieco ine? Ja idem zajtra na poradnu (krvny obraz, moc) a aj na glukozovy test....Uz sa tesim Twisted Evil amm tu "dobrotku" v chladnicke...Tu odpoved som uz citala na fore..len si myslim,ze pecen zrovna nie je vhodna, lebo je to skladisko vsetkych toxickych latok..ako odpadkovy kos..radsej mkozno nieco ine..srdce atd...Ja vnutornosti neznasam..takze netrpim Rolling Eyes Sem-tam raz za rok zjem kuraciu pecienku...ale to je evc nazoru...ja to riesit nastastie nemusim: Laughing A ked tak citam..tusim sme na tom s cecikmi rovnako..Ja ma teraz 80B..Od velkosti aj tak nezalezi..Mam akmosku, co ma obrie prsa a kojila ledva,ledva 4 mesiace s dokrmovanim) Dnes som sa rozhodla, ze vypracem jeden suflik, kde mame v komode same somariny (manikuru a blbosti) a ze to bude len pe drobceka, kde bude mat svoje veci a nastastie mame velike skrine v spalni, tak mu uvolnim aj jednu policku.. Mavajte sa pekne a piste co noveho

12.12.2006 19:12

ivus80

Ahoj, Oswa - krvne testy - obraz, glukozovy test a uz neviem, co este. Len mi povedali, ze si mam kupit Glukopur, nalacno dve hodiny predtym vypit a potom mi urobia odbery. Ja zjem len kuraciu pecienku, na majoranke a poriadne si ju osolim. A mam rada tu stavu, do toho si macam chlebik. Mnamky. Mas pravdu, od velkosti prs nezalezi, ci zena koji dlho alebo nie. Aj moja mama je na prsiach obdarovana a najviac kojila 5,5 mesiaca. A ja s tymi drobatkami som az 16 mesiacov. Dufam, ze aj teraz sa mi to podari, aspon cez rok by som rada kojila. Ale budem stastna, ked budem cisto len kojil 6 mesiacov. Uvidime. Spravim preto vsetko. Janey - posielam Ti lahucky kolacik a je vyborny. Vinove kolaciky 250 g hladkej muky 1 palmarin 8 lyzic bieleho vina Vsetko zmiesat, nechat stat min. 2 hodiny, povykrajovat mensie kolaciky, dat upiect a este horuce obalovat v praskovom cukre zmiesanom s vanilkovym cukrom. Podoba sa to na listkove cesto, vino tam vobec necitis. Vydrzia dlho. Su krehucke. Ja ich robim velmi rada. Pa

12.12.2006 21:06

Janey

Ahojky. Dakujem za receptík Ivus. Teším sa. Ten glukozový test je v pohode, vobec to nie je také strašné. Smile Vy mi robíte také chuťky na pečienku, ja zbožnujem akukolvek. Tiež som čítala že sa mám pečienke vyhýbať, ale dala som si kuštik ved to mi nemožeuškodiť. To je pravda že je to zberač všetkých nečistôt v tele zvieratka ale ved aj u ludí to tak je. No ale vraj má aj strašne vela vitaminu A a vraj preto ju velmi neodporučaju... No samozrejme všetkého vela škodí, ale nejaký kusok pečienky nám snád neuškodí... Už mi teču slinky. Asi si idem upiecť, tiež to mám rada s chlebíkom. Ono ved tých zlých látok je dnes tolko vo všetkom že by sme sa mohli zblázniť. Ved ani glutamán by tehotné nemali. A vedeli ste že je toho plno v bielom pečive a pomali vo vetkom v sáčkových polievkach v cestovinách a tak. Už sa tým velmi nezaťažujem, snažím sa mať pestru stravu a jesť dosť ovocia a zeleninky, (ale ani tam nemam záruku ako to rástlo a dozrievalo) Ešte som sa chcela opýtať v ktorom ste týždni:? Lebo ja som v 25 a stále sa mi zdá že mam male bruško aj ked vidno že rastie. No vraj je všetko v poriadku. ale predsa len. Prajem vám krásny večer. Smile

12.12.2006 21:50

ivus80

Ahoj, Janey - vsak Ti este nieco poslem, ked budem mat viacej casu. Momentalne som v 21. t.t. Pa

13.12.2006 10:14

Yasmine

Ahojte mamulky. Konecne sa mi opät podarilo dostat na tuto stranku. Idem si citat od 30.11. takze moje niektore reakcie budu mozno dost opozdene, za co sa aj ospravedlnujem. Myslela som, ze ked sa vratim z nemocnice, ze sa viac pribrzdim, ale mne to akosi nejde Razz Lusisia - blahozelam k chlapcekovi a k dnesnym meninam. Vanda - keby som bola na Tvojom mieste, tak by som sa vratila domov, aby som mala klud a pohodu. Navyse, ako sama pises, si v cudzom prostredi, kde nikoho nepoznas a to je tiez riadne minus. My teraz potrebujeme (aspon v mojom pripade to tak je) vela pozornosti a lasky. Pockala by som doma aj s malinkou (ked sa uz narodi), co pre neho znamename a potom by som sa rozhodla. Teraz by som urcite konala sebecky, kedze aj on sa tak sprava. Dufam, ze kym dojdem po dnesne aktualne prispevky, budes uz doma. Wink Lubina, MajkaLa - aj vam blahozelam k chlapcom. Tak to ti nasi chlapci zatial jednoznacne vedu. Razz Hudy - mna panva bolela asi pred 3 tyzdnami a dost intenzivne. A ked som bola nedavno v nemocnici a mali tam hrooooozne tvrdu postel tak sa mi to dost zintenzivnilo. Este teraz sa z tych bolesti dostavam. Ked som sa v noci chcela otocit, tak som si musela na posteli najskôr sadnut a tak sa otocit. A problem bol aj "obycajne" sadanie a vstavanie. Docitala som len do konca 2.12. a je to riadna fuska, mam pred sebou este 5 stran. Shocked Prajem babulky pekny den a tym, co pracujete, nech to rychle ubieha. Mne sa v tomto blbom pocasi velmi nechce. Sad Yasmine

13.12.2006 10:21

Lusisia

Ahojte, aj ja Vam pridavam jeden super recept na medovniky. Nemusi sa tam vela vazit a vyjde asi tak 80 medovnikov... A su hned makke... A su naozaj chutne ;o) MEDOVNÍKY 1 kg hladkej múky 40 dkg práškový cukor 6 celé vajcia 1 prášok do perníka 2 lyžice sódy bikarbóny 6 lyžice medu 1 smetol Všetko zmiešať a . Poleva: 1 bielko a práškový cukor 20 minúť miešať. Napisem viac neskor, nemam teraz cas ;o) Pekny den!

13.12.2006 12:52

vivien

Ahojte baby. Janey, tak som vyskusala tan tvoj recept na medovniky, uz su v doze :D , dakujem :D , dala som tam aj jablcko, tak dufam, ze zmaknu... Ja este velmi rada robievam a strasne nam to chuti, tiez velmi jednuduchy a rychli receptik na vanilkove rozky: 240 g hl.muka 100 g mletych orechov 200 g hera 60 g praskovy cukor Vsetko zmiesat, nechame chvilu odlezat, / ak je cesto prilis studene, zle sa tvaruje/, Z makkeho cesta vytvarujeme male rozky a dame na plech a pecieme, asi cca15 min. Horuce obalujeme vanilkovym cukrom, zmiesanym z praskovym cukrom. Ja zvyknem robievat, aj tak ze miesto orechov dam kokos.

13.12.2006 13:14

ivus80

Ahojte, Lusi - vsetko naj k meninam. Ked som uspavala maleho, tak som mu spievala elankovku Laska moja, poznas? Tam je refren: "...preco sa sucasne milujeme a zranujeme, vsetko vieme, preco sa chapeme, nechapeme..." Tak si mi napadla Ty. A vlastne je to asi v kazdom manzelstve - partnerstve,ze tie obcasne hadky a zranenia su mozno z toho, ze cloveka milujes, preto sa bojis mu povedat nejake veci narovinu, aby si mu neublizila. Teda tie vztahy su komplikovane, ze? Ale hlavne, ze niekoho mame, pre koho sa oplati sem-tam vyronit slzicku :D Vivien - vanilkove rozky :D :D :D Minuly rok som ich robila s kamoskou a mali sme cesto akesi riedke, nemohli sme na to prist, co tomu chyba, ani muka nezaberala :D, tak miesto roztekov boli male tycinky :D A povedali sme si NIKDY VIAC :D :D :D Ale nam tu tych receptov pribuda :D Takymto sposobom pomaly vydame knizku Varia aprilovky :D :D :D Pa

13.12.2006 15:25

Janey

Ahojky ivus s tou knihou to nie je zlý nápad :D vivien dufam že ti tie medovničky vyšli, a že už su mekké .Ja som ten recept našla na fore... len už presne neviem názov ale bolo tam tiež hrozne vela recepov a baby tam posielali aj fotky čo sa im podarilo, je to super. Ja som dnes skončila skor v práci tak sa chystám piecť. Už sa teším... Smile A inak ako sa cítite? Moja malá tak strašne kopká je to super. A všetko naj k meninkám Lusisia. Smile