1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

05.12.2006 19:36

Zzuzi

Ahojte Smile Dakujem baby za rady a za povzbudenia. Je tazké sa ukludniť, ked viete ze nie je všetko ok tak ako má byť. Dnes som bola u iného urologa, ten mi obličku osonoval a vôbec to tak vazne nevidel. Ze len to treba sledovať. Viete, na gynekologii ma lekárka strašila, ze to môze prejst do preklampsie, viem, ze má pravdu. Takze budem musieť byť sledovaná častejsie. Este uvidíme, ako sa teraz k tomu postaví. A asi uz ostanem doma az do konca Smile pre istotu Ivus - ktorý je to článok??? Ja som si tiez predplatila Mama a Ja, je to super časák Meloa - je mi luto, čím všetkým musíme prejst Sad neviem, prečo sa nám to teraz komplikuje, ked si to máme konečne uzívať. Dúfam, ze uz ste v poriadku. Napíš, čo a ako. Drzkajte sa!!! Zienky, ja som si myslela, ze ked skončí prvý trimester, tak sa nemám čoho báť. Ale vidím, ze to tak nie je. Davajte na svoje brušká pozor a nič nepodcenujte. Ja uz som sa nabála dosť na celé tehu dopredu, tak uz si to chcem uzívať Rolling Eyes Tak nech sme všetky zdravučké a užívame si tehulkovstvo plnými dúškami :D

05.12.2006 21:04

Janey

Ahojky, Lusisia ja pracujem pri BA v zahorskej bystrici v jednej rodinke z anglicka. A staram sa o 6 rocne divcatko a 8 rocneho chlapca. a dochadzam sem autom. s deckami som cca 2 hod lebo chodia zo skoly o stvrtej poobede. ale v praci som od takej jednej. ale len kolz psovi lebo ho treba pustit na dvor. No ale plat mam ako kebz som robila od deviatej do siestej lebo ma chce mat k dispozicii stale... takzetak

05.12.2006 21:21

ivus80

Ahojte, Lusi - :D, presne takto, ako mi Ty radis, to vyriesila moja mama. Ked sa mi narodila sestra, chybali mi dva tyzdne do prveho rocika. Ked mam kojila sestru, zabalila mi babiku do perinky a kojila som aj ja. Ondrik sa sem-tam hraj s babikami mojich sestier, ale zatial ich len vyzlieka :D, no vsak je poriadny chlap :D. Ale asi to tak budem riesit, ked sa mi narodi drobec, aby aj on mal babetko. Esteze mame doma dostatok babik. A celkom rad sa hrava aj tak, ze predklada a sklada vecicky, co maju sestry pre barbiny. A segedin sa moze aj zamrazit, no ked ho rozmrazujes, tak ho este prevar a nanovo zahusti smotanou, nebude taky zosekany, bude mnamky. Vdaka za gratulaciu k mojmu novinarskemu uspechu :D To bolo len take poradenie v rubrike Mamy radia mamam na temu, ako vysvetlit detom, ze darceky nenosi Jezisko. Tak som si zaspominala na moje mlade casy a na to, ako sme to vysvetlovali mladsim surodencom. Malickost, ale potesilo ma to, ze to uverenili este viac ako ta vona, ktoru by som mala za to poradenie ziskat. Tantum Verde NEPOUZIVAJ !!!! Moja kamaratka si dva razy striekla pocas tehotenstva a mala sa jej zo dva dni nehybala. Tak sa velmi nalakala. T.V. obsahuje alkohol, ktory sice bolest hned utlmi, ale vraj dlhsie trva, kym sa prelieci zapal. Ak nechces chemiu, tak Ti odporucam z vlastnej skusenosti do dvoch deci teplej vody dat lyzicku soli a mozes aj lyzicku alpy (to na to rychle utlmenie) a toto mozes kloktat aj viackrat za den. A takisto mozes kloktat salviovym cajom. A do nosa som uz spominala Mar Plus, ak to u Vas dostat. Zzuzi aj Meloa - drzte sa, ved uz len mensia polovica a babo bude tu, zabudnete na vsetko zle, bude uz len to uvrestane, takmer stale hladne, takmer stale pokakane a pocikane a skoro vobec nespale malinke babetko, ktore nam urobi svet krajsim a ktore nam kazdu sekundu dokaze, ako nas lubi, ako je na nas zavisle, ako nemozeme bez neho zit, ako ono nemoze bez nas zit a este by som tu sedela snad dva dni, kym by som vsetko nadherne, co materstvo so sebou prinasa, napisala. Tak sa majte, budte zdrave.

05.12.2006 21:23

Janey

A este som zabudla, tu cestovnu postielku chcem taku nejaku co sa da dobre poskladat videla som taku v obchode PRE DETI a ta sa dala uplne super zlozit do takej tasky ale uz neviem co stala. No a ja ju budem potrebovat aj v praci ak to teda vijde a budem hned pracovat. Takze bude mat dobre vyuzitie. no a skocikom to fakt este neviem .sice mame celkom velky kufor ale kocik zaberie asi polovicu miesta. tak neviem ci ho budem bravat ale asi nie, iba ak pojdeme na dlhsie. a tam si nejaky poziciam od mangelovej sesternice, ked budem potrebovat. Ja sa tak velmi tesim, na tu moju malu. Aj mna uz celkom casto kope, a aj uz priblizne viem kedy spinka... Na nete su inak celkom dobre stranky kde pisu ze co si treba vziat do porodnice ale je fakt ze kazda chce nieco ine. ale ja zastavam nazor ze radsej mat desat veci naviac a zbytocne ako bz mi mala jedna dolezita chybat... Tak vam drzim palce co ste chore aby ste boli uz fit a tesili sa z tehu... Smile

05.12.2006 22:05

Anonymous

ivus..mne sa o babtku uz snivalo, niekolkokrat..Raz sa mi snivalo,ze mame takeho riadneho valibuka..vyzeral normalne (tak na3-4 mesiace), ale bolo strasne tazke, ledva som ho niesla na rukach Laughing Inak co sa tyka tej ohradky, znami ju maju, ked sme k nim chodili na chatu, maly tam v pohode spaval..a ked pojdeme v lete s drobcom k nim, tak rovnako dufam posluzi aj nam Laughing Ivus..ATB sa MUSIA vybrat dokonca, aj ked je ti zu lepsie..to ti povie kazy lekar..Pretoze sa potom tusim vypestuje rezistencia voci ATb,alebo nieco takle..V kazdom pripade, urcite dobrat!! IVus..do porodnice sa pytat nemusim ist, pretoze som tam 2x lezala, takze to mam okukane.. Shocked Poskytuje nasa plienky, oblecko ,perinky, kozmetiku pre babo...Ale aj tak si zoberiem vsetko svoje... Wink Ja,co sa tyka sladkosti, som sa uz dnes obetovala..U nas chodi Miki z vecera do rana a dostala som take mnam-mnam, uz som aj nacala Embarassed Drobcovi som povedala,ze ide dobrota, nech si uchmatne a chyta Rolling Eyes Nech aj on z toho nieco ma :D A co as tyka sexy postavicky..HAHAHAHAHAHA..som ako parodia na brusnu tanecnicu Rolling Eyes A coze si ivus radila?POrad predsa aj nam..Inak rozmyslam,ze od januara si predplatim casak..mam 2 roky starsie cisla a citavala som to o kamaratiek aj pred otehotnenim a paci sa mi..ôTak asi zainvestujem...Ved co,nepijem, nefajcim,eset aj chudnut bduem musiet..takk aspon toto Wink Iank, aj aj sa sem-tam zlaknem,ked drobcek tak viacej kopne...KOnecne ho vcera uz aj manzel citil,dal si ruky na brusko a konecne sa drobec prejavil Lusisia..normalka si ma prinutila vytiahnut meter..ja mam 94 cm Exclamation Exclamation Exclamation Lusisia..radsej enber nic sama od seba...porad sa radsej v lekarni,najlepsie u doktora..Ako som uz pislala, myslela som si,ze detske kvapky do nosa mozem pouzivat v pohode,ved ked dieta, tak preco nie ja tehotka,aj v lekarni mi povedala,ze kludne.. A vyviedol ma z omylu jeden lekar na stranke www.mamaaja.sk Zzuzi..jasnacka,ostan doma..ja sa tiez kaslem na robotu....Deticky su sice pekan vec..ale vprvom rade je tarz dolezite to nase... dnes som si nasla veci an nete,ze co treba kupit co treba do porodnice, tak som si to spisala a bduem pomaly spisovat zoznam, lebo ked budeme vo februari (mozno skor Embarassed ) nakupovat, tak to chcem co mozno v jednom obchode (je taky v Prievidzi) a chlapik nam slubil aj nejaku zlavu..tak uvidime..Aspon to budem mat na papieri a nebudem musiet potom zhanat...Aspon si kratim cas... Razz Taks a majte a dobru nocku Wink

06.12.2006 10:30

Anonymous

Ahojte mamulky. To ste tu teda toho popisali. neviem, kedy si to cele precitam. Razz Ja som si minulu stredu odbehla "oddychnut" do nemocnice. Dostala som nejaky zachvat a dodnes nikto nevie aky. Zapal vsak nemam ziaden. Maly je v poriadku a poriadne velky. Podla lekara mam vo svojom veku velmi krasne zdrave tehotenstvo, vzhladom k tomu, ze je prve ( az na ten zachvat). Shocked A podarilo sa mi tam dostat poriadnu chripku, tak som sa vcera pytala domov a kedze mali vela prijmov, tak ma aj pustili. Momentalne sa citim fajn, len som tam trosku zlenivela. Wink Kedze sa mam setrit, tak budem musiet pracu obmedzit na polovicu, takze si vsetko to, co ste popisali skusim zajtra precitat. Dnes budem musiet este pracovat, aby som ten tyzden dohnala. Prajem vam zatial pekny den a zelam, aby ste sa do ziadnej nemocnice nedostali, lebo je to riadna katastrofa. Sad Ale aspon som sa uz zoznamila s lekarmi Razz a uz aj viem, kto ma bude rodit a bude to pravdepodobne na cisarsky (98%). Yasmine

06.12.2006 12:23

meloa

Ahojte babenky, ďakujem Vám za povzbudenie. Hrozne som sa prelakla, možno som reagovala ako hysterka, ale nakoľko mám aj ja problém s krčkom od 14tt, tak som sa hrozne bála. Crying or Very sad Mala som bolesti a tvrdnutie bruška, ale ostala som zatvorená, našťastie. Počula som biť mojej láske srdiečko a nič krajšie som dovtedy nepočula!!!!! Surprised Musím si dávať viac pozor, šetriť sa , dr. mi dal ďaľšie magnézium, a ak by to neprešlo,tak budem chodiť na magneziové injekcie. No a samozrejme ako na potvoru či schválne mám zvýšený tlak, opäť som pribrala 3 kg, čo ma samozrejme trochu vyhrešil, a krčok stále skrátený, a pri tom mi manžel zdvihol postel - tak, aby som mala nohy vyššie. Ach, je to nádherný pocit, keď čakáme bábenko, ale ten strach a zodpovednosť, tá neskutočná spätosť s tým zázrakom v brušku, ani neviem ako vyzerá, čo to bude , ale viem, že ho neskonale milujem!!!!!!!! Ešte raz Vám všetkým ďakujem za povzbudivé slová a prajem krásne a zdravé tehulkovanie, a čo ste choré, tak skoré uzdravenie. Laughing Yuyo aj tebe ďakujem za povzbudenie, poslala som ss.

06.12.2006 13:54

vivien

Ahojte, tak ja som dnes bola na poradni, tak vsetko je ok, akurat, ze som za mesiac pribrala 3,5 kg Embarassed , ani sama neviem ako, budem to musiet aspon troska obmedzit, vecer papat uz len ovocie, zeleninku... Yasmine tak dufam, ze uz to bude ok, setri sa... Meloa, ty tiez si davaj pozor, vela oddyduchuj... Zzuzi, tak vidis, ze to nakoniec nieje az take zle..., niekedy fakt treba vyskusat viacerych lekarov... Lusisia, ja som si tiez merala brusko, mam nejakych 95 cm... Inac mne sa brusko vysunulo uz dost vysoko, a ked dlhsie sedim, tak ma strasne tlaci prave rebro, a v noci som opat mala krc v lytku, chudak muzik, skoro dostal infarkt, ale hned mi vystrel nohu, pomasiroval a bolo dobre, nechapem, ved beriem magne 3x1 a aj tak mam krce v nohe, lekarka mi poradila, ze si mam davat magne tesne pred spanim, tak uvidim... Katty ako sa mas? A co mala? Dufam, ze ju uz neboli hlavicka... Ivi, ty mas dnes UZV, tak som zvedava, co nosis pod srdieckom... Norika, ty si sa uz davno neozvala, dufam, ze sa mas dobre...

06.12.2006 15:02

Zzuzi

ahojte :D Yasmine, Meloa - som rada ze uz vam je lepsie. Musíme to dotiahnút do štastného konca ! :D Zelám vam, aby vas bruško poslúchalo a prinášalo vám len radosť Wink Baby, no vy máte pekné banderká :D moje má takých 91 - 92cm. Ja som taká nejaká útla, tak asi preto. A vy este máte podaktoré náskok 2 týzdne Laughing Keby sa dal popohnať čas, tak uz by som rodila :D Ja sa uz neviem dočkať ... Rolling Eyes :D Inač dnes som bola zase u lekárky, aj tak ma chcela dať hospitalizovať ale odmietla som. Cítim sa dobre, akurát, ked vela chodím, tak mám pocit, akokeby som mala hroooozne tazké bruško Rolling Eyes Zienky, aké pocity máte vy? Stáva sa vám niekedy, ze akokeby vás bolela koža, alebo vas niekedy popichkávalo v brušku? Alebo cítite len pohyby? A nič iné? A este, bolí aj vás chrbát? Prosím vas popíšte mi vase pocity. Dík Wink

06.12.2006 18:26

Janey

Ahojky, mna tiež trápia krče v lytku a aj niekolko krát za noc. Tak som sa posťažovala lekarovi a on mi na to nedal nič a magnezium ani nespomenul. Povedal že je to v tehotenstve bežné no a že ked ich mám v noci tak pravdepodobne moja malá tlači na krvné riečište a malo by mi pomocť spávať na boku. Tak to vyskušam, ale to sa asi velmi nedá korigovať ked spím. A chrbát? juuuj tak ten ma bolí asi už od tretieho mesiaca a to som sa dočítala že je to hormonmi vraj sa uvolnuje panva atak... Tiež ma aj pichá v brušku ale zistila som že to ma malá kope len nie do do brušnej steny ale tak viec dole . ako kedy. rozmýšlam že čo ma ešte trápi... asi straaaašná chuť na sladké. Ale určite to nie je nič oproti tomu čo trápi niektoré z vás čo ste choručké alebo máte iné ťažkosti. Prajem vám ešte pekný večer

06.12.2006 19:22

ivus80

Ahojte, moje tusenie sa potvrdilo, cakam chlapceka. Tak budem mat doma troch chlapov (vratane mojho muza). Bude sa volat Sebastian. Janey - ja zasa po skusenosti viem, ze staci si nabalit veci na jeden, maximalne dva dni a ostatne nech Ti donesu po porode. Ja si takto nabalim jednu tasku na prvy den a do druhej dam veci na ostatne dni. Pri prvom som sa nabalila do dvoch tasiek na vsetky dni a nemohla som sa odniest. Esteze tam boli praktikantky, pomohli mi. Anonym - 5.12. o 22.05 hod. - hutam, hutam, no nevyhutala som, kto si :D (myslim si, ze si to Ty, Oswa, ak sa mylim, tak prepac), dakujem za radu ohladom ATB a dakujem aj ostatnym, co mi poradili. A aj brusne tanecnice musia mat sexi postavicku, ked dokazu oblbnut sultanov a im podobnych :D No a radila som o tom, ako detom povedat pravdu, kto nosi darceky. Vlastne som len napisala, ze ako je to v nasej rodine. Ked budes chciet, tak Ti to napisem, ale myslim, si, ze ostatne maminy by to asi nezaujimalo, lebo to je este tema velmi vzdialena. Ja uz odoberam Mama a ja tri roky a som velmi spokojna. Je to najlepsi casopis z tych vsetkych mamickovskych. A teraz davaju predplatitelom rozne darceky, ja som dostala CD a este k tomu v januari mi poslu antikolikovu flasku AVENT. Tak som rada, mna taketo darceky vzdy potesia. :D A cez brusko meriam 101 cm. Pribrala som uz asi 4 kg, musim sa odvazit. Napad so spisovanim si potrebnych veci je jedna so super veci, co mozes spravit. Ja si uz tiez pisem, co mi treba. Takto na to nemusim mysliet, ked mi nieco napadne, tak to dam na papier a potom, ked nieco kupim, zo zoznamu to jednoducho vyskrtnem. Yasmine - ak sa neurazis - preco si myslis, ze to bude cisar? A drzim palce, aby si sa co najskor vyliecila. Meloa - netrap sa tym, ze vyzeras ako hysterka. Ved tehotenstvo je velmi chulostiva vec a ako spravna matka sa o dieta obavas, co je prirodzene. Radsej zbytocne chod na vysetrenie, ako by si nieco zanedbala. A s tou postelou mal manzel vyborny napad, to pomoze. Oddychuj, relaxuj, bude dobre. Vivien - ja mam niekedy pod rebrami taky pocit, akoby ma pichlo milion malinkych ihliciek, trva to asi 5 minut. V utorok idem na poradnu, tak sa spytam, co mi na to povie. Dnes som sa na sone na to zabudla opytat. Bola som rada, ze sme v poriadku a ze to je chlapcek. A aj mne chyba Norika a aj ostatne, co sa uz dlhsie neozvali. Snad su OK. Zzuzi - koza Ta moze boliet aj preto, ze sa roztahuje, natieraj si ju aj dvakrat denne mastnejsim kremom, lebo Ti moze popraskat a aj to boli. Po porode sa cervenkaste sfarbenie strati ale ostatnu take male jazvicky - strie. A chrbat ma bolieva, aj krize, minule som zaspala na chrbte a zobudila som sa ako zdrevenena. A co sa tyka krcov v lytku, mne osobne pri prvom tehotenstve pomahalo, ked som si velmi silno zatlacila na miesto krca. Bola to asi pol minutova bolest, ale hned to potom preslo. Niekedy mi veru slzy vyskocili. Zatial, pri druhom, som este krce v nohach nemala. Tak sa drzte, co ste chore, vyliecte sa a co mate problemy, tak nech rychlo zmiznu. Pa

07.12.2006 09:16

Anonymous

Ahojte, tak chrbat boli aj mna, a baby bude to cim dalej, tym horsie, ja mam aj skoliozu chrbtice, a vobec ju mam dost bolavu aj ked nie som tehotna, pomahalo my veklmi plavanie, ale teraz sa musim len vydrzat... Ale pre deticky vsetko :D Vcera Adamko kreslili v skolke mamku, taky nateseny mi prisiel ukazat ako ma nakreslil, no az som sa skoro rozplakala, moj poklad... Presne ako uz raz pisala Ivus, ze deticky nam vsetko vynahradia, nase pokladiky... Teraz budu mat nejake vystupenie, pre rodicov, tak sa musim drzat aby som sa nerozplakala Embarassed , od stastia samozrejme, teraz ma rozcitlivie hocico... Ivus blahozelam k chlapcekovi, mne strasne odlahlo, ked mi povedali, co cakame, sama neviem preco... Nam sa velmi paci meno Kristian, tak uvidime, ci si to este rozmyslime, alebo ostaneme pri tom... Tak sa drzte, papa...

07.12.2006 09:19

vivien

Anonymous: Ahojte, tak chrbat boli aj mna, a baby bude to cim dalej, tym horsie, ja mam aj skoliozu chrbtice, a vobec ju mam dost bolavu aj ked nie som tehotna, pomahalo my veklmi plavanie, ale teraz sa musim len vydrzat... Ale pre deticky vsetko :D Vcera Adamko kreslili v skolke mamku, taky nateseny mi prisiel ukazat ako ma nakreslil, no az som sa skoro rozplakala, moj poklad... Presne ako uz raz pisala Ivus, ze deticky nam vsetko vynahradia, nase pokladiky... Teraz budu mat nejake vystupenie, pre rodicov, tak sa musim drzat aby som sa nerozplakala Embarassed , od stastia samozrejme, teraz ma rozcitlivie hocico... Ivus blahozelam k chlapcekovi, mne strasne odlahlo, ked mi povedali, co cakame, sama neviem preco... Nam sa velmi paci meno Kristian, tak uvidime, ci si to este rozmyslime, alebo ostaneme pri tom... Tak sa drzte, papa...
To som bola ja Embarassed

07.12.2006 10:35

Lusisia

Janey: Ahojky, Lusisia ja pracujem pri BA v zahorskej bystrici v jednej rodinke z anglicka. A staram sa o 6 rocne divcatko a 8 rocneho chlapca. a dochadzam sem autom. s deckami som cca 2 hod lebo chodia zo skoly o stvrtej poobede. ale v praci som od takej jednej. ale len kolz psovi lebo ho treba pustit na dvor. No ale plat mam ako kebz som robila od deviatej do siestej lebo ma chce mat k dispozicii stale... takzetak
No tak to mas dobre, sa mozes aj rano vyspinkat ;o) A aj im upratujes, ci to maju niekoho ineho? Ako si sa k nim dostala? Po anglicky si asi vedela, ze? Rolling Eyes Laughing

07.12.2006 10:41

Lusisia

Anonymous: ivus..mne sa o babtku uz snivalo, niekolkokrat..Raz sa mi snivalo,ze mame takeho riadneho valibuka..vyzeral normalne (tak na3-4 mesiace), ale bolo strasne tazke, ledva som ho niesla na rukach Laughing Inak co sa tyka tej ohradky, znami ju maju, ked sme k nim chodili na chatu, maly tam v pohode spaval..a ked pojdeme v lete s drobcom k nim, tak rovnako dufam posluzi aj nam Laughing Ivus..ATB sa MUSIA vybrat dokonca, aj ked je ti zu lepsie..to ti povie kazy lekar..Pretoze sa potom tusim vypestuje rezistencia voci ATb,alebo nieco takle..V kazdom pripade, urcite dobrat!! IVus..do porodnice sa pytat nemusim ist, pretoze som tam 2x lezala, takze to mam okukane.. Shocked Poskytuje nasa plienky, oblecko ,perinky, kozmetiku pre babo...Ale aj tak si zoberiem vsetko svoje... Wink Ja,co sa tyka sladkosti, som sa uz dnes obetovala..U nas chodi Miki z vecera do rana a dostala som take mnam-mnam, uz som aj nacala Embarassed Drobcovi som povedala,ze ide dobrota, nech si uchmatne a chyta Rolling Eyes Nech aj on z toho nieco ma :D A co as tyka sexy postavicky..HAHAHAHAHAHA..som ako parodia na brusnu tanecnicu Rolling Eyes A coze si ivus radila?POrad predsa aj nam..Inak rozmyslam,ze od januara si predplatim casak..mam 2 roky starsie cisla a citavala som to o kamaratiek aj pred otehotnenim a paci sa mi..ôTak asi zainvestujem...Ved co,nepijem, nefajcim,eset aj chudnut bduem musiet..takk aspon toto Wink Iank, aj aj sa sem-tam zlaknem,ked drobcek tak viacej kopne...KOnecne ho vcera uz aj manzel citil,dal si ruky na brusko a konecne sa drobec prejavil Lusisia..normalka si ma prinutila vytiahnut meter..ja mam 94 cm Exclamation Exclamation Exclamation Lusisia..radsej enber nic sama od seba...porad sa radsej v lekarni,najlepsie u doktora..Ako som uz pislala, myslela som si,ze detske kvapky do nosa mozem pouzivat v pohode,ved ked dieta, tak preco nie ja tehotka,aj v lekarni mi povedala,ze kludne.. A vyviedol ma z omylu jeden lekar na stranke www.mamaaja.sk Zzuzi..jasnacka,ostan doma..ja sa tiez kaslem na robotu....Deticky su sice pekan vec..ale vprvom rade je tarz dolezite to nase... dnes som si nasla veci an nete,ze co treba kupit co treba do porodnice, tak som si to spisala a bduem pomaly spisovat zoznam, lebo ked budeme vo februari (mozno skor Embarassed ) nakupovat, tak to chcem co mozno v jednom obchode (je taky v Prievidzi) a chlapik nam slubil aj nejaku zlavu..tak uvidime..Aspon to budem mat na papieri a nebudem musiet potom zhanat...Aspon si kratim cas... Razz Taks a majte a dobru nocku Wink
To si Ty oswa:?: Snazila som sa najst ten clanok ohladom detskych kvapiek do nosa, no neviem ho najst, mohla by si mi prosim poslat nan link.... Dakujem Wink Ja som si obcas dala pred spanim do jednej zapchatej dierky Ten Nasivin pre deticky, lebo ten Mar plus mi neodopcha nos a chcela sm sa vyspat... A v lekarni mi povedali, ze mozem, tak neviem, comu mam verit.... Iank Ty si z Prievidze? Ja ked som bola na SVK tak som precestovala polovicu SLovenska, lebo len v jednom obchode mali kocik, aky som chcela... Ani v Londyne taky nemaju a je uplne super. Ten obchod sa vola Barborka alebo tak nejak a ten majitel je super chlap! Tak Ti odporucam, mali tam SUPER vyber ;o) POzdrav ho potom odomna.... ;o) Ze od Lucie z Londyne, moznaze si bude pamatat. A kocik sa vola Xlander, je naozaj super a nie je ani moc drahy....

07.12.2006 10:55

Moje Pocity:

Lusisia

Zzuzi: ahojte :D Yasmine, Meloa - som rada ze uz vam je lepsie. Musíme to dotiahnút do štastného konca ! :D Zelám vam, aby vas bruško poslúchalo a prinášalo vám len radosť Wink Baby, no vy máte pekné banderká :D moje má takých 91 - 92cm. Ja som taká nejaká útla, tak asi preto. A vy este máte podaktoré náskok 2 týzdne Laughing Keby sa dal popohnať čas, tak uz by som rodila :D Ja sa uz neviem dočkať ... Rolling Eyes :D Inač dnes som bola zase u lekárky, aj tak ma chcela dať hospitalizovať ale odmietla som. Cítim sa dobre, akurát, ked vela chodím, tak mám pocit, akokeby som mala hroooozne tazké bruško Rolling Eyes Zienky, aké pocity máte vy? Stáva sa vám niekedy, ze akokeby vás bolela koža, alebo vas niekedy popichkávalo v brušku? Alebo cítite len pohyby? A nič iné? A este, bolí aj vás chrbát? Prosím vas popíšte mi vase pocity. Dík Wink
Ahoj, no ja mam obcas aj take hnusne bolesti, ale vacsinou ked zmenim polohu, alebo sa natiehanem tak prejdu... Strasne ma boli lave rebro, alebo trosku pod nim, neviem, co to je... A niekedy je to uplne na nevydrzanie... Vraj to moze byt z toho, ze babo tlaci na organy a tie sa potom presuvaju hore a tlacia na rebra, no nveim, co je na to pravdy... Ale ked babo kope, tak je to take super a vzdy zabudnem na vsetky bolesti... No a niekedy si zelam, aby uz bolo von, ze dost bolo trapenia Laughing Ale nech tam len zostane, tam mu je dobre, drobciatku ;o) A chrbat ma zacina boliet.... No a stou kozou, niekedy mam pocit, ze ide prasknut, strasne ma boli obcas... A minule som sa nejak velmi ponahlala a tak ma strasne zacalo pichat, ze ked som prisla domov, tak som si musela lahnut... Vidis, tak neboj, aj my sa trapime, aj ked o tom nie vzdy piseme.... Uvidis, vsetko bude dobre ;o) CMUK Cool

07.12.2006 11:14

Lusisia

A este k tym bolestiam, ja mam niekedy v zaludku, alebo kde Rolling Eyes TAky pocit, akoby som tam mala taku nejaku hrkalku... Sa to tazko pisuje... Alebo taky nejaky maly rapkac a to sa tam toci.... Akoby som to mala strpnute, aj Vy take mate... A pod lavym rebrom ma stale boli, je to neprijemne... Ivus, gratulujem k chlapciatku ;o) Sebastian sa aj mne mapiclo, no mojmu drahemu z nejakeho dovodu nie... Ale zatial sme sa dohodli na Samuelovi... Aj ked ja som od malicka mala Jakuba vysnivaneho, noe dve moje kamosky beg=hom roka mali Jakuba a este aj mojho draheho brat sa vola Jakub, tak by to asi bolo blbe mat dvoch Jakubov v rodine... Rolling Eyes Ach tie mena Laughing Pre dievcatko sme mali vybrane hned a pre chlapceka sa nejak nevieme rozhodnut Laughing Baby, kedy chcete mat hotovu vybavicku? A co si berete do nemocnice, poslite niekto zonam.. Ja sa v tom nevyznam... Ono tu v Londyne to bude asi ine... Ale ako uz niekto povedal, tadsej budem mat 10 veci zbytocne, ako by mi mala jedna dolezita chybat.... A ohladom veci pre babetko, postielku a kocik.... Kedy to chcete mat doma... Vraj to prinasa nestastie... Ja nie som moc poverciva, ale ked Vam to povie vela ludi, tak sa nad tym aj zamyslite... Kamoska si kupila kocik v 30 tyzdni (albo tak nejak) a mala sa narodila v 33. Boli mesdiac v nemocnici po porode, lebo bola moc malinka a mala nejaky zapala a nejake male komplikacie tam mali. A ona si teraz vycita ze to bolo koli kocika... Ze dovtedy mala bezproblemove tehotenstvo... No ja si idem ojednavat kocik, lebo v Londyne nemaju taky ako chcem. A je s tym vsetkym aj sedacka... A tu vas z nemocnice nepustia, ak nemate sedacku. Tak ten kocik tak ci tak musim objednat pred porodom, aby tu bol a mala som sedacku... No neviem, co mam robit.... Som rozmyslala, ze si ho nechap poslat ku kamoske a od nej si len sedacku domov zoberiem a kocik necham tam... Ale zase ak nieco bude pokazene, tak to budem musiet hned vratit.... Ach jaj! A takto si ja komlikujem zivot Laughing

07.12.2006 11:14

meloa

Ahojte, tak som si aj ja zmerala brusko a že 100!!! Shocked Surprised Mňa bolieva bruško od začiatku tehotnosti, teraz sa pridal aj chrbát, ale dá sa to vydržať, akurát v pondelok to bolo hrozné, a ten pocit hrozne ťažkého bruška mávam aj ja, takého akoby nafúknutého. No ale nebudem sa priveľmi pozorovať, musím myslieť pozitívne už kvôli bábenku, ono cíti naše nálady. Baby prosím, poradíte mi ako si mám sem dať ticker? Pokúšam sa,ale nejako mi to nevychádza.

07.12.2006 11:17

Lusisia

meloa: Ahojte, tak som si aj ja zmerala brusko a že 100!!! Shocked Surprised Mňa bolieva bruško od začiatku tehotnosti, teraz sa pridal aj chrbát, ale dá sa to vydržať, akurát v pondelok to bolo hrozné, a ten pocit hrozne ťažkého bruška mávam aj ja, takého akoby nafúknutého. No ale nebudem sa priveľmi pozorovať, musím myslieť pozitívne už kvôli bábenku, ono cíti naše nálady. Baby prosím, poradíte mi ako si mám sem dať ticker? Pokúšam sa,ale nejako mi to nevychádza.
Ahoj meloa, vidno ho tam, len si si ho dala asi do prilohy... Skus si ho dat do podpisu ;o)

07.12.2006 11:19

Lusisia

Meloa, my sme rovnako tehotne :D

07.12.2006 11:22

meloa

da sa mi to len takto , poradte mi prosim!!!!

07.12.2006 11:27

meloa

skusam opat,

07.12.2006 11:30

Lusisia

Inac kto ma ten zoznam nas vsetkych? Mozete ho poslat este raz??? Moznaze by sme si tam mohli aj dopisat, ze co asi cakame ;o) A mena a tak ;o) xixi

07.12.2006 11:30

Lusisia

meloa: skusam opat,
No super, teraz je to tak ako to ma byt Wink

07.12.2006 11:36

meloa

Tak, už to mám. Ďakujem Lusisia, áno sme rovnako tehotné :D , my s manželom by sme strašne chceli, aby sa bábenko narodilo 1.apríla, vtedy sme totiž chceli mať svadbu, ale bol pôst, tak sme mali 22.4.2006. Pochybujem, že by sme vydržali do 22.4.

07.12.2006 12:18

Anonymous

Ahojky, Lusisia , to máš pravdu ja sa ráno vždy dobre vyspím. Každý den cca do 10:00 spím. je to super lebo ja rada spím. a aj potom to bude lepšie. Ked si pred robotou možem zdriemnuť. Ja som iba poslala životopis na profesiu na nete a prišla mi odpoved. Na prvé výber. konanie. A druhý pohovor som už mala po anglicky s mamou tých detí. A ona bola hrozne zlatá hned sa ma sptala že ako viem po anglicky či dobre alebo menej. tak som jej povedala že menej. A ona bola velmi ohladuplná a hovorila v jednoduchých vetách.A potom som sa stretla aj s deckami a boloto. Malej sa páčilo že som mala ružovu bluzku. ..tak som sa jej zapáčila. Ešte k výbavičke, ja by som mala najradšej už všetko kupene, ale akosi by som to nemala kam dať ešte. Máme ešte rozbombardovaný byt, chceli by sme do porodu aspon jednu izbu stihnut, ešte budeme burať zárubne a také veci. "Stráááášne sa na to teším" Ako som už spomínala tak kočík mám už kupený len ho máme u svokrovcov zatial, tam im nezavadzia. A na poveri neverím. Čo sa má stať to sa stane a žiadny kočík to neovplivní. Ale je to na každom ako usúdi. Ja sa hlavne snažím myslieť pozitývne a neprivolávam si žiadne zlé veci. Radšej už ani nemyslím na to čo všetko by sa mohlo stať. A našla som celkom dobré tie látkové plienky, Popoliny su dooosť drahé , ale našla som na fore debatu presne o takých plienkach a su aj nejake Hamika a tie su lacnejšie, a ešte aj nejaké ine. Tak ich asi skusim, kombinovane aj s jednorázovkami. A babulky už ste začali piecť dobrotky na vianoce? Ja som včera vypekala perníčky do pol jednej v noci. Nejak ma to chytilo ... na fore som si našla pár super receptov. Len velmi pochybujem že vydržia do vianoc. Ešte budem musieť robit, tieto boli také skušobné. Moj drahý sa len chytal za hlavu že kto to kedy videl o polnoci piecť. Sú užastne a hned ich mám mekučké, dala som ich do dozy s kuskom jablčka. :D Ja som prvý rok sama gazdinka v kuchyni, myslím to tak že prvý rok je teraz čo bývame sami, tak sa v tom vyžívam. A skušam nové recepty, tak ak máte nejaký dobrý overený skusite mi to poslať cez ss. Diky Mojej malej v brušku strašne chutí sladké... tak jej to chcem dopriať kedže priberám uplne malinko. :D Tak papa zatial

07.12.2006 12:19

Janey

Pardon to som bola ja Janey Rolling Eyes

07.12.2006 12:30

Lusisia

No Janey, tak nam posli recept na tie dobre pernicky ;o) Ja nejaky mam, ale uz si nespominam, ci su hned makke, alebo nie... Tesim sa ;o)

07.12.2006 12:38

Janey

No ja som skušala tento kedže mám rada recepty. : Všetko zmiešať a hodiť na plech... 500g hladkej múky preosiatej, 120g práš. cukru preosiateho, 170g margarínu, 120g medu, 2 celé vajcia, trošku soli, 1 káv.lyž. sódy bicarbony, 1/2 káv. lyž. škorice, 1/2 káv. lyž. anízu zomletého, 1/2 káv. lyž. feniklu zoml., Trošku zomlet. klinčekov a badiánu, 1káv.lyž. citron. kôry. JA SOM TIE KORENINY NAHRADILA LYžICOU KORENIA DO PERNÍKOV, Už TAKý MIX. Suroviny zmiešame, rozvaľkáme asi na hrúbku 1/2 cm a vykrajujeme medovníčky. Pečieme vo veľmi horúcej rúre!!!!!!!!!!!!!!! a dosť rýchlo boli upečené treba ich sledovať. myslím že som ich piekla asi 15min. A ešte čo do porodnice : http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2706 tu som ja našla nejaký zoznam. Smile

07.12.2006 12:41

Janey

Aha ešte som zabudla , z toho mi vyšlo cca 2 a pol plechu , ale zaleží od toho na akú hrubku to vyvalkáš, ale v rure sa krásne nafuknu Smile

07.12.2006 13:30

oswa

Ahojte baby..ten anonym pred yasmine som bola ja..zabudla som sa prihlasit meloa..jasne,ze nie si hysterka..ak ak nao,tak sme tu asi vsetky..Nie je to hysetria,vola sa to zodpovednost za cloviecika Laughing vivien..mne sa tiez brusko posunulo nejako vyssie..krpanik kope uz niekde okolo pupka, este trosku vyssie a tiez ked sedim na niecom makksom, tak ma pupik tlaci a uz sa len natahujem a vystietram...A co sa tyka plavanie, teraz preco nechodis? PLavanie velmi iodporucavju v tehu..aj ked ja sa tomy vyhybam,pretyoze som nachylna na mykozy... Vcera ma drahy odfotil,banderko, tak ho poprosim,nech to sem hodi, nech sa uz aj ja popysim.. Embarassed Zzuzi..nie je to len u mna o kopkani..krize ma bolia od zaciatku, teraz trosku menej, ine je, ked chodim,..A niekedy mam pocit, ze mi praskne koza na brusku, uplne je natiahnuta a napata...Ako keby to tahalo..Krce mavam v brusku len ked nieco fajne spapam,alebo pri zastavenych vetrikoch Embarassed Embarassed A niekedy, ked lezim a chrbte, tak ma kadeco omina, aasi ako maly zatlaci...Krce v nohach enmavam, ale predvcerom som mala az tri..ked som sa v spanku natiahla, nie nejaky silny,ale trochu zabnolelo..A to tiez beriem magnezium...ale nie koli krcom,ale tvrdnutiu bruska... Ivus..tak blahozelam k dalsiemu chalanovi v klube..OZaj..ma niekto prehjlad o statistike baby vs. chalani???? Laughing A si ty vestica...ten anonym som bola ja..Si uhadla podla casu??? :D Inak tie udaje o bruskach su dost zavadzajuce, malo by to vyznam,keby sme napisali povodne miery..Lebo niekto stihlejsi jasne ze ma menej a niekto baculatejsi ma viac..Takze moj povodny obvod pasa bol cca 74 cm, teraz 94-96 cm Laughing No kto dalsi???? Ivus..a s istotou vam poevdal chlapcek? Lebo u nas sa tvaril doki zahadne,ze aby sme sa neposliehali..Aj ekd ja si myslim svoje Shocked A svokru die porazit, lebo nehcem povedat... Shocked Shocked Lusisia..pokusim sa to najst..ale bolo to na www.mamaaja.sk, poradna gynekologa..Tie kvapky MAr si mozes dat aj niekolkokrat za den...Tam ten doktor pisal, ze zlozenie kvapike sa netestovalo u tehotnych, tak to neodporuca..Lebo sa nevie, ako sa to vstrebava cez sliznicu nosa do krvi...Lusisia..myslim,ze ten obchod, co myslim ja, je na namesti an zeleziarstvom a vola sa Detsky svet..maju tam aj ine veci ako kociky..majitel je tiez taky maldy chalan..A mysljm,ze sme sui vybrali uplne rovnaky kocik..Tiez mame vo vyhliadke X-Lander za cenu cca15 000...Sranda,nie??tiez sa nam hned zapacil... Wink A kde je ta Barborka??A co myslis ghotovou vybavou? Ze kuopit nejky balik,akoze zakladna vybava?Ja sa to nechystam kupovat, radsej to nakupi po kusoch podla vlastneho vkusu...Ten zoznam napisem kludne neskor, teraz asi zbyticne, este je skoro..Ale a je zaujem, napisem...POdoykam,ze su to mudrosti z netu..Ved niekto napise, ina mamina dopise nieco a takto to skompletizujeme...POstielku a kocik a "vacsie" veci budeme nakupovat niekedy vo februari, ked budem na materskej (sice som an PN,ale zatial netreba)...Naco to ma zatial zaberat miesto?Aj ekd detska je zatila prazdna, am to este casu...ale uz mam vyhliadnute, co kde za kolko...Takze pojdeme asi viac-menej na hotove...A vajicko budem mat "pouzite" od kamaratky za nejakych 400Sk niekedy az v aprily (este ho potrebuje).Nove je zbytocne, lebo to abbo pouziva asi len 1/2 roka, mozno par mesiacov dlhsie..nie?? A uprimne si myslim,ze je to hlupost nechavat az uplne nakoniec, priroda si to zariadi ( anie povery), ak sa ma ksor narodit, anrodi sa skor, a vtedy je lepsie mat to uz doma, potom uz nie ej cas na ankupy..Nie? Takze myslim,ze okolo toho 30tt uz smelo na nakupy!!! :D A s !up-gradeom" zoznamu ..som aj ja za!! Meloa,ty to mas ,nie?? Inak, 1.aprila sme my... Razz Janey..ja este nepeciem..lebo moj drahy vobec nie je na sladke (nastastie pre mna), buem piect len 2 kolace (jeden pre mn ,jeden pre neho) a tie nevydrzia, tak budem musiet tesne pred Vianocami...Som celkom rada,ze som doma,lebo bude cas na Vianocne upratovanie podla mojich predstav (pomaly,ale precizne), asi to budu posledne "upratane" Vianoce... :D Mam rada vianocnu vyzdobu, sviecky atd..Akurat vcera sme sa s drahym zamyslali,ci si to vie predstavit, ze buduce Vianoce uz budeme traja a nebudeme pekne sediet pri stole,ale kazdy sa naje, ked bude moct..Myslite na tajke veci? Ja v jednom kuse... Vcera sme dokoncili v detyske to podlahove kurenie a esim sa z toho, lebo je to inak dost studena izba, a malinky bude mat teplucko,aj ked sa bude valat po zemi...Vcera bo, tak strasne kludny,ze az..Len vecer par krat kopol a cely den spal ako polarny medvedik...Dnes je tiez kludny....MAm chut ho normalne postuchat..Ale len nech spinka, drobcek.. Tak sa mavajte pekne babulky a krasne priberajte..Nech je nas gulatych viac Wink

07.12.2006 13:54

hudy

Ahojte tehulky. My sme boli včera v poradni a všetko je vraj ok. Aj keď som sa trochu bála, lebo posledný týždeň ma dosť silno pichalo v pravo, ako sú vaječníky, aj som myslela na slepák, ale vraj len maternica rastie. Ináč aj mňa už chrbát dosť pobolieva, hlavne, keď žehlím alebo umývam riad Sad Len takto v krátkosti, ešte posielam foto môjho bruška. Papa.

07.12.2006 14:25

meloa

Ahojte, tabulku dam cez vikend dokopy, podopisujem nové údaje, a pripojím ju tu. Tak sa majte krásne, dávajte pozor na brušenká!!!!!! :D

07.12.2006 16:10

Lusisia

oswa, co mas na mysli tym vajickom? Ten kocik, co chceme je tento: Farby na web stranke su take cudne, ale ved si ho videla na zivo.... ;o) http://www.x-lander.com/powiekszenie_xa.jpg Ale mne sa paci aj tento, lebo sa lahsie sklada do auta a je taky uspornejsi.... http://www.x-lander.com/powiekszenie_xgo.jpg No ale aj ked sme si kocik vybrali, tak mame dilemu, lebo si nevieme vybrat farbu... hahaha Moj drahy povedal, ze cerveny tlacit nebude a ja zase milujem cervenu!!!! Tak sme urobili kompromis a ja budem mat cervenu vanicku a sedacku a on ten lime (modro-zeleny) kocik - XA no ale ja som sa rozhodla ze chcem aj ten Xgo a tak si ho kupim a ten budem m at do auta, hahaha. My potrebujeme aj taky terenny, lebo 5 minut od nas je najvacsi park v Londyne a tam potrebujeme velke kolesa... Inak nemam sancu nahanat jelene Wink Tak budeme mat dva asi a ten druhy bude cerveny, xixi Aha co sa nam dnes dialo v Londyne.... Ked nie teroristi, tak minitornado... http://bigos.blog.sme.sk/c/72348/Minitornado-v-Londyne.html http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/london/6217514.stm

07.12.2006 16:11

Lusisia

hudy: Ahojte tehulky. My sme boli včera v poradni a všetko je vraj ok. Aj keď som sa trochu bála, lebo posledný týždeň ma dosť silno pichalo v pravo, ako sú vaječníky, aj som myslela na slepák, ale vraj len maternica rastie. Ináč aj mňa už chrbát dosť pobolieva, hlavne, keď žehlím alebo umývam riad Sad Len takto v krátkosti, ešte posielam foto môjho bruška. Papa.
Kraaasne brusko, sa musim uz aj ja odfotit... ;o) POtom poslem....

07.12.2006 16:38

Janey

Ahoj Hudy , krasne brusko... Este raz gratulujem vsetkym co cakate chlapcekov. Mzslim ze sme tu asi len dve co cakame dievcatko alebo som to zle postrehla? Len som hrozne zvedava kolko dievcat sa narodi z tych predpovedanych chlapcov.. :D aj moj brat mal mat chlapca a nakoniec je to Timea Razz Lusisia tie kociky su super. A to mas este celkom stastie ze ten dvoj nebude kocikovat len ak bude cerveny. Lebo mne moj povedal ze sam nebude kocikovat vobec... Confused ved on zmeni nazor ked pojde raz do parku a mlade baby ho budu obletovat... Shocked V tom Londyne to je hruza, nejak to tento rok vyzera ze sa priroda a vsetko nejak buri.. V BA je zase relativne dost teplo, vcera bolo okolo 15 st. a to uz je tu zachvilu polovica decembra. Tak to vyzera ze nas tu stihnu este aj zimne fusaky v tom aprili... ked sa ta zima takto posuva... Crying or Very sad

07.12.2006 17:10

Lusisia

Oswa, nasla som adresu toho obchodu v Prievidzi: Vola sa Barbora a sidli na Nam. Slobody 31. Ja prievizdu nepoznam, tak Ti neviem povedat, kde to je len viem, ze je to napravo za roho asi druhy obchod Laughing Ten chlap sa volal myslim Tomas... Pockaaaaaj, ved ja mam niekde aj fotku, ked sme obzerali kocik... Idme kuknut ;o) No tak tu je. Ten chlap tam bol nejaky znudeny, ale sranda Laughing

07.12.2006 17:18

Lusisia

Janey: Ahoj Hudy , krasne brusko... Este raz gratulujem vsetkym co cakate chlapcekov. Mzslim ze sme tu asi len dve co cakame dievcatko alebo som to zle postrehla? Len som hrozne zvedava kolko dievcat sa narodi z tych predpovedanych chlapcov.. :D aj moj brat mal mat chlapca a nakoniec je to Timea Razz Lusisia tie kociky su super. A to mas este celkom stastie ze ten dvoj nebude kocikovat len ak bude cerveny. Lebo mne moj povedal ze sam nebude kocikovat vobec... Confused ved on zmeni nazor ked pojde raz do parku a mlade baby ho budu obletovat... Shocked V tom Londyne to je hruza, nejak to tento rok vyzera ze sa priroda a vsetko nejak buri.. V BA je zase relativne dost teplo, vcera bolo okolo 15 st. a to uz je tu zachvilu polovica decembra. Tak to vyzera ze nas tu stihnu este aj zimne fusaky v tom aprili... ked sa ta zima takto posuva... Crying or Very sad
Hehe, no s tymi dievcatkami to mas pravdu.... Aj ja poznam dvoch ludi, co mali mat chlapca a bolo to dievcatko.... A ja sa v obchodoch kuknem este aj na dievcenske veci ale pre istotu budem kupovat take, co mozu nosit aj chlapci aj dievcata.... A mne by ani nevadilo mat dievcatko, hehe, no ved uvidime ;o)

07.12.2006 20:19

Anonymous

Ahojte, babinky - ja sa uz akosi zacinam tesit na vianoce :D Akurat sme sa so sesternicami dohodli, ze spolu napeceme horu zakuskov a podelime sa medzi sebou. Zajtra, pozajtra sa chystam pomalicky robit vianocne dekoracie. Joj, este ze su tie vianoce :D Prisiel mi Nivea mail, poznate to? Celkom dobre veci mi tam napisali. Ak mate zaujem, mozem uviest Vase mailove adresy a oni Vam tiez poslu taky mail. Je tam zaber zo sona, ako maly drobcek kope a potom aj napr. cvicenia proti bolestiam chrbta. Mna takto do toho dostala Simonka Papayova, za co jej dakujem, lebo sa mi to celkom pozdava. Vivien - tak sme na tom rovnako, budeme mat kolo seba chlapov z kazdej strany :D Lusi - Tvoj partner (tusim si pisala, ze este nie si vydata, ze?) je Slovak alebo Anglican? Len ma to zaujima z toho dovodu, ze ci si date slovenske znenie mena alebo nieco anglicke. Este nemam konkretne ujasneny zoznam veci do porodnice, ale ked ho budem mat na papieri, tak Ti to vdacne napisem. Este mame cas. Pohladam casopis, z ktoreho som si to odpisala a napisem Ti, ak by som zabudla, pripomen mi to. Posnazim sa poponahlat. Urcite Ti to aspon orientacne pomoze. A never babskym povedackam - ja som mala komplet vybavicku a tri Exclamation kociky (hlboky novsi, hlboky stary na doma a sportovy) asi 4 mesiace pred porodom. Maly sa narodil v poriadku a aj ja som bola uplne v poriadku. A vela mamiciek ma dopredu nakupene veci aj kociky a nic sa im nestalo.Ale ak by Ta to malo stresovat a matat, tak si len vyber v obchode a nech Ti ho tatino kupi po narodeni drobceka. Prave pocuvam spravy, ze v Londyne bolo tornado. Ste v poriadku? Janey - chces recepty len na kolace alebo celkovo nieco super? Nieco Ti poslem, len teraz idem varit halusky, taaaaaaaku mam na ne chut. Oswa - brusko sa neposunulo vyssie, ale rastie Ti maternica. Preto to vyvolava pocit, ze drobca citis stale vyssie a vyssie. Teraz by sme mali mat maternicu par cm nad pupkom, ak sa nemylim. Neuhadla som podla casu, ale podla PD a podla toho, ze sem-tam pises na mamaaja.sk :D Teraz mi povedal jasne, ze to bude chlapec, pri Ondrikovi povedal, ze na 90 %. Tak mu celkom verim. Ale ved to je jedno, len nech je zdravy. Ja som vajicko pouzivala skoro do roka, potom som ho dala svagrinej pre neterku a ona mi zase na vymenu dala klasicku sedacku. Ale vajicko som vyuzila teda statocne, dokonca som maleho v nom aj krmila. Sedel priputany, v ruke mal hracku a ja som ho v klude nakrmila. Takto som ho vlastne naucila v pokoji jedavat. Oswa - na nase prve vianoce v trojke mal Ondrik 3 mesiace. Obavala som sa, ako to zvladneme, no nastastie maly zaspal, tak sme sa v klude najedli a ked sme dojedali, tak sa prebudil, tak dostal aj on veceru - prsnicek :D Tak sa neboj, radsej si prisposobte veceru, ked bude drobec spat alebo ho daj do sedacky, nech sa na Vas diva. Neboj sa toho, nenechajte si ujst spolocnu vianocnu veceru :D Ozaj - pali Vas zaha? Mna zacala dnes, ide ma porazit. Esteze existuje Bystrinka, ta mi zaberie. Este k tomu pocasiu - kamaratka rodila 1. aprila 2002 a do porodnice isla v kratkom tricku, z porodnice v zimnej bunde a malu mala vo fusaku :D No, uz som si urobila halusky s bryndzou, uz sa aj tlacim, mnames. Tak papa

07.12.2006 20:21

Anonymous

Ten anonym som bola ja, Ivus 80, neviem preco ma odhlasilo. Pa

07.12.2006 21:32

Janey

Ivus akekolvek recepty, budem skušať. Len nejaké jednoduché prosím. Najradšej mám také do jedneho hrnca alebo tak. No ved skus nejaké poslať ak budes mat čas a ja ich vyskušam. Smile Budem sa tešiť. A aj ja sa teším na vianoce a uplne zbožnujem vianočne výzdoby a punč ked rozvoniava a medovníčky... hmmm A budeme mat aj kapríka čo sme s mangelom ulovili cez leto. Tak na toho sa teším uplne najviac. Asi si vieš predstavit aku radost som mala ked sme kupovali vianocne ozdoby na stromček. Na náš prvý živý stromček. Vybrala som si ozdoby v škoricovo orandžovej farbe. Smile

08.12.2006 11:52

Yasmine

Ahojte mamulky. Tak sa teda pustam do toho citania. Je to nejakych 6 stran, takze mam co robit. Razz Budem postupne reagovat na vase prispevky. Rozum do vrecka pre rodica zaciatocnika je naozaj fajn knizka, len ta cena uz taka fajn nie je. Sad Za par stran vyse 150,- Sk sa mi vidi vela. Co sa tyka soferovania, tak doteraz to bolo celkom v pohode. Pred 2 tyzdnami som sa vsak vybrala z MI do KE sama a slubila som si, ze to bolo naposledy. Celu cestu som predychavala a brusko ma dost tlacilo. V pohode zvladam "motat" sa tu v meste a este k nasim, co je 6 km, ale na dlhsiu cestu si uz netrufam. A viditelne som spomalila rychlost, takmer na polovicu a bolo to take podvedome, nebolo to cielene. Len nedavno som si to uvedomila. Bez auta si vsak zivot uz neviem predstavit a teraz, po absolvovani nemocnice zvlast. Mam akysi problem, ak musim dlhsie chodit, alebo stat na jednom mieste. Neznesitelne ma boli chrbat. A zasadne sa nepriputavam, lebo ma ten pas prilis tlaci a potom nemam pri soferovani pohodlie. Dosla som do konca 27.11. Idem sa napapat a potom budem pokracovat dalej v citani.

08.12.2006 12:52

vivien

Ahojte... Ivus no to ano, budeme mat okolo seba chlapov, ja som aj rada, ze to bude chlapcek, aj koli Adamkovi, som rada, ze bude mat pre seba kamosa, braceka a dufam, ze budu aj dobre spolu vychadzat...Ale samoska, ze by ma potesilo aj dievcatko, klamala by som keby som povedala, ze nie, to zas by ma naramne bavilo robyt copiky, kupovat satocky, sponky, ale ako si uz pisala, ze je to uplne jedno, len nech je to zdrave, dietatko je bozi dar a treba si to vazit, lebo je velmi vela zien, ktore chcu a nemozu mat deticky Crying or Very sad Baby ak mate nejake jednoduche recepty, tak sem s nimi... Ja tiez milujem vianoce :D :D :D Ja som dnes robyla halusky s kyslou kapustou, tak si idem dat, zatial papa.

08.12.2006 13:35

Yasmine

Takze pokracujem ... Ja nejake specialne chute nemam. Tie som mala iba na zaciatku. Teraz spapam, co je doma. Donedavna som "musela" mat denne banan, ale odkedy ma od neho zacala palit zaha, tak mi ani nechyba. A este pepsicola, ale tu mi teraz v nemocnici zatrhli. Crying or Very sad Ale uz som si zvykla. Zatial som pribrala 4,5 kg. V nemocnici mi vsak vsetci lekari vraveli, ze na siesty mesiac mam prilis velke brusko. Primarka mi vravela, ze ked ma videla prvykrat, tak myslela, ze som v ôsmom mesiaci. Nechapala, ked videla kartu, ze je to len siesty. A potom mi to prizvukovali kazdy den. Razz Skusim si urobit aktualnu fotku a poslem vam ju. Lubina, blahozelam k chlapcekovi. Mam pocit, ze este stale chlapci vedu. Teraz, ked som lezala v nemocnici, tak som registrovala, ze sa rodi velmi vela chlapcov, takmer raz tolko, co dievcat. Hoci, za ten cas, co som tam bola, to boli len same dievky. Razz My sme to povedali najblizsim, ze budeme mat chlapceka. A asi by som to neutajila, aj keby som chcela, lebo ja ked o babätku hovorim, tak zasadne v muzskom rode a najcastejsie ako o Adamkovi. Babulky to je riadna fuska, precitat si vsetko, co ste tu popisali. Dosla som do konca 29.11. a uz si budem musiet ist na chvilu lahnut, aby som zase nieco neprepiskla. Razz Takze zatial pekny den. Yasmine

08.12.2006 13:43

Lusisia

Ahojte, vobec to nie je dobre ze bol ten Mikulas, teraz nerobim nic ine, len sladkosti vyjedam.... Booooze a este k tomu pridu Vianoce.... No to, co som doteraz nepribrala si to asi dobehnem pocas sviatkov.... Ivus, kludne mozes dat moj mail na tu Niveu, poslem Ti ho cea ss... A moj drahy je Slovak ;o) To tornado bolo iba v jednej ulici na Severo-zapade Londyna. My sme Juho-zapad. Bolo to asi 6 mil od nas... Ale aj u nas bola taka burka a fukal strasny vietor v tom case... Normalne ako vo filme... Znicilo mi to stan, co mam pre deti v zahrade, aby sme sa vonku mohli hrat aj ked prsi... Tak uz sa nemozme Laughing A s tymi vecickami: Oblecenie, postielku a take potrebne veci si nakupim ale kocik si asi necham poslat k tej kamoske... Rolling Eyes Co si myslela pod tym vajickom? Co to je? Mna tiez zacala vcera palit zaha, pomaha mi na to pohar mlieka, skuste ;o) A chrbat uz statocne citim.... A inac mate niketo uz strie??? Kamoska mi volala, ze sa jej prve urobili akurat.... A k tomu nasmu pasu. Ja som mala nieco medzi 75-77 a teraz 106!!!! A to som pribrala len 4 kila zatial.... Tak si viete predstavit. Kamosky tu mi hovoria, ze som ako pavuk.... Tucne brucho a tenke nohy.... Este ze nie chlpate Laughing OK, idem papat, mam urobene spagety carbonara.... Inak ked sme uz pri tom jedle.... Vy mi vzdy urobite nejake chutky so Slovenskymi specialitamy, ako napriklad s bryndzovymi haluskami a kde ja tu bryndzu zozeniem???

08.12.2006 13:46

mantik

Ahojte aprílovky, prepáčte že som sa k vám takto votrela, ale v prípade, že chodievate na Mimibazár, rada by som práve vám dala do pozornosti moju stránku, kedže mám dve kočky nar. v marci a apríli a tým pádom by práve vašim detičkom mohli vyhovovať veľkosti v mojich albumoch. Verím, že práve prežívate také isté krásne chvíle ako ja ked som čakala moje dievčatá, prajem vám krásne posledné mesiace tehotenstva a teším sa ak vás oslovia nejaké moje vecičky. Pekný víkend. Mirka http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=1509

08.12.2006 13:52

Lusisia

Tu si pozrite fotky z toho Tornada v Londyne: http://news.bbc.co.uk/1/hi/in_pictures/6217898.stm

08.12.2006 14:01

hudy

Ahojte, Lusisia, ten kočík X-Lander sa mi strašne páči. Hlavne ten X1. Idem dnes pozrieť do obchodu, koľko asi stojí, ale predpokladám, že bude dosť drahý Sad Babenky, všetkým vám prajem krásny víkend. Papa.

08.12.2006 15:35

Lusisia

hudy: Ahojte, Lusisia, ten kočík X-Lander sa mi strašne páči. Hlavne ten X1. Idem dnes pozrieť do obchodu, koľko asi stojí, ale predpokladám, že bude dosť drahý Sad Babenky, všetkým vám prajem krásny víkend. Papa.
Hudy, tie kociky prave vobec nie su lacne ;o) Preco sa Ti paci ta XA?

08.12.2006 16:21

Lusisia

Ahojte baby, ja mam nervy! Peto (moj priatel) ma taku jednu kamosku a stale za nou chodi.... Raz sme sa stretli spolu v lete, ked sme boli na kolotococh a obcas, ked sme chodievali korculovat v nedelu do Hyde Parku.... Takze ju poznam. Snazi sa s nou stretavat, ked ja mam nejaky program, aby to vraj nebolo na ukor nas... Raz sme sa o tom rozpravali, lebo som mu povedala, ze mi to vadi... Tak sme si o tom super pokecali a ja som sa citila dobre. Dohodli sme sa, ze aj ja mam kamosov a on ma kamosky. Ze Silviu ma rad a ze rad s nou travi cas. Ale ze sa s nou bude snazit stretavat vtedy, ked nebude moct byt so mnou. A ja som mu povedala, ze sa kludne mozme stretnut spolu, ze aj ona moze prist k nam a mozme byt spolu, ze ona mne nevadi... Vsak aj on sa stretava s mojimi kamaratmi... POvedal ze dobre. No a potom raz ked prisiel od nej, mi povedal, ze sa s nou rozpraval o mne a ze jej povedal ze na nu ziarlim a ze co ma robit... A ona mu povedala, ze vraj koli tomu, ze neviem co sa tam deje a nieco take, ze nie som in charge a ze to nemozem ovplyvnovat... A ze si z toho nema nic robit, ci co...!!!! A ziadne ze aha, jej to vadi, asi by to aj mne vadilo.... Tak sa musime stretnut spolu alebo co, aby Lucia videla, ze nemusi ziarlit!!! No a to ma dorazilo. Ja som sa s nou chcela skamaratit, a Peto jej povie, ze na nu ziarlim!!!! Chapete! Uplne to dojebabral.... No ja neviem, ja to berem z mojho pohladu, ze kebyze mam kamarata, ktoreho zenska je tehotna, tak by mi to asi bolo blbe, kebyze za mnou chodi.... VAM NIE??? No a vcera som mala ist do skoly a bolo mi zle, tak som nikam nesla... A Peto sa dohodol, ze pojde za nou. Kedze som zostala doma, tak som sa ho spytala, ci ju nemoze zrusit a on ze nie, ze vraj ju uz nevidel dva tyzdne....(akoze strasne, 2 tyzdne!!!!) Tak som ho nechala, ze cim viac mu budem hovorit, ze nema nieco robit, tak to bude chciet.... ALe cely vecer som bola nasrata z toho! Ked odchadzal, tak som sa ho spytala, ze ci nemoze byt doma do desiatej, na co on neodpovedal... No ale aj tak prisiel o 11pm a ja som uplne penila!!!! Ale nic som mu nepovedala.... No a teraz mi vola, ze ci mam nejaky plan na vecer, lebo on vcera zlomil Silvii postel, ze ju dnes musi ist opravit... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad Tak Vam nemusim hovorit, ake mam nervy!!! Som blba ziarlivka, alebo Vam to pride tiez cudne... Confused: Mi je z toho smutno a este v mojom rozpolozenom stave v tehotenstve... Crying or Very sad Co mam robit?