1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

24.11.2006 21:44

Janey

Ahojky, Katy22 ty toho už ale máš :D to je super, hrozne sa teším. Mne sa to tiež celkom kopí. Vlastne už potrebujem kupiť iba autosedačku a prebalovací pult. Ale vecičky už mám od tých najmenších až asi na ročné dieťa. A potom na 3 - 4ročne dievčatko. a kedže čakám dievčatko tak sa to zíde. Niektoré veci su uplne nové, su od jednej angličanky čo je maniačka do nakupovania. meni šatník pri kažej návšteve obchodu a potom toho má kvantá ktorých sa zbavuje... Je to tu pre nu lacne... tak sa jej ani nečudujem. :D Ivus80 : dakujem za obšírne info... Laughing Vyzerá to tak že si preruším živnosť k 31.12.2006 koly danovému na buduci rok. a zahlásim sa na urade práce. to tam budem mesiac a pol ako nezamestnaná a možno mi daju nejaku podporu... ? a potom pojdem na matersku. no a živnosť si obnovím asi až po troch rokoch ale to ešte uvidím ako sa to vykrištalizuje časom. :D

25.11.2006 11:51

oswa

Zuzi.neboj,terz si do "odskaces" a do oknca uz budeme mat pohodove tehotenstvo...tedwa dufam..mna sa tiez ta nadcha este drzi, svina jedna, naoarujem sa ako ked som bola decko..len nie a ni uvolnit tie dutiny..len tak po trosk sa mi uvolnuju tie hlieny... janey..ten kocik je vazne pekny...My uz mame tiez vyhliadnuty, cena je tak cca16 000, ale potrebujem na tieto nase cesty kvalitny kociar,aje ked mame teraz (pred volbami) nove cesty, chodniky sa ani v zime nejako extra neudrziavaju, ani cesty..Takze sme vybrali s nafukovacimi kolieskami, odpruzeny..Tak dufam,ze vydrzi..a majitel aj slubil, ze prihodi plastenku fusak a nejake drobnosti...Zatial sme ich sice vela nevideli, ale na tomto sme sa hned obaja zhodli. Inak co as tyka krcovych zil, existuju na to pancuchy, ktore dostanes v lekarni, tak si ich urcite kup a su aj na to kremiky (LIOTON 100 000). Niektorym zenam,ak mas na to aj geneticku predispoziciu, sa to v tehu objavuje...A vykladat nozicky tak casto,ako to len ide Wink Inak baby,co as tu bavite o tych veciach,odvody,zdravotna a tak..Kamoska mi dala stare cisla za 2 roky Mama a ja atam su take uzitocne rady..Akurat dnes som citala, co vsetko treba vybavit pri narodeni babatka a co este pred jeho narodenim...Odkial to mame vediet??Keby bola nejaka poradna, kde vas na vsetko pripravia Laughing Katty...nehovor veci,ze ci nieco privols..jednoducho sa z toho tes!!! Razz Ivus..predbezne vsetko naj k narodkam!! Ja budem mat v marci,akurat mesiac pred drobcekom..Nam to vyjde tak,ze ja marce, drobcek april a muz je maj..Bude presne medzi nami :D , takze sa budu oslavovat 3 mesiace Tak sa mavajte..Ja akurat cakam rodicov, tatulo a bude varit obed..Mam sa ja Laughing VVcera som si upratala, lebo to by som nemala srdce,aby mi mamina upratovala..aj to neskor ale asi pride Wink Taks a majte a pekny vikendik

25.11.2006 15:46

ivus80

Ahojte, tak choroba zavitala aj k nam. Moj maly od rana chripe a ma mierne zvysenu teplotu. Kamaratka mi poradila domace "antibiotikum" - hrst cukru upalit na karamel, zaliat vodou a do toho dat varit cibulu. Tak som mu to spravila a priebezne, po lyzickach mu to davam. Nemam odvahu to vyskusat, aku to ma chut, ale asi hroznu, lebo moj maly sa netrvari dvakrat nadsene :D Oswa - vyborna volba co sa tyka nafukovacich kolies a odpruzenia. A ten LIOTON 100 000 mozu si natierat aj tehotne? Myslim, ze Ty si pisala, ze pijes ten cibulovy caj, ze? Prosim Ta, napis presne, ako sa robi. Pozorne si precitam kazdy prispevok, no to kvantum informacii a novych poznatkov da teda cloveku zabrat. Aspon teda mne. A vdaka za predbeznu gratulaciu, si zlata. V tych starsich Mama a ja su naozaj dobre informacie, ale treba ich aktualizovat. Za dva roky sa pomenili niektore veci. Ale ako zaklad to staci, ostatne si musite vybehat a vytelefonovat same. Napriklad - ked sa narodil Ondrejko, tak manzel dostaval tiez jednorazovy prispevok pri narodeni dietata, co bolo asi 1300 Sk alebo tak nejako. Teraz je to vraj zrusene. A o tomto prispevku sa bezne nevedelo, to som sa dozvedela len nahodou. A dalsia zmena bola taka, ze prispevok pri narodeni dietata pre matku (cez 4 tis. Sk) sa musel donedavna uplatnit, tusim, do troch mesiacov po narodeni a pri Ondrikovi to uz bolo do roka od narodenia. Takze Vam z vlastnej skusenosti odporucam, aby ste este pred narodenim babatka absolovali tury po uradoch a vsetko si dopredu zistili. Aj ako vybavit rodny list, co treba, ak nie ste zosobaseni a dieta bude mat priezvisko po jednom alebo druhom rodicovi (na to je volake vyhlasenie alebo nieco take, neviem presne), ako vybavit karticku poistenca - to sa musi do 6 tyzdnov od narodenia, dovtedy plati matkina karticka. Teda pri Ondrikovi to tak bolo, ci je to stale aktualne, neviem. Takisto treba vybavit trvale bydlisko, ak nemate s otcom dietata spolocny TP. Vacsinou sa vsak automaticky dietatu dava TP ako ma matka. Rodny list sa vybavuje na matrike, kde je sidlo porodnice, z porodnice poslu volaky papier rovno na matriku. Je potrebne, aby ste si do porodnice zobrali aj sobasny list alebo nejake to prehlasenie, kde sa vyjadrujete k buducem priezvisku dietata. Na matriku len pridete nahlasite meno, musite mat aj OP, aj otec musi ma OP - inak vsetky papiere pre babo vybavi aj otec, nemusite sa s tym jedovat Vy. No a potom zdravotna poistovna a UPSVaR - kde vybavite ten prispevok pri narodeni. Tam je potrebny Vas podpis, ale staci, ze tlacivo podpisete doma a manzel to zanesie. Z matriky, kde vybavujete rodny list poslu avizo na matriku, pod ktoru patrite, resp. kde ma dieta TP, takze to uz vybavovat netreba. Ak by ste zistili este nejake nove info, dajte vediet, kazda rada je vzacna v tomto byrokratickom bludisku. Drzte sa a budte zdrave. Pa

25.11.2006 18:29

oswa

ivus..neviem,ci ten krem mozu uzivat tehotky, zatial nemam chvalbohu problem s krcovymi, treba sa opytat v lekrani.. Ten cibulovy zazrak chudacikovi nezavidim...No rmalka nakrajas cibulu a nechas povarit s vodou, potom scedis, osladit medom a citronom (/vtedy sa to da aspon trosku vypit) Evil or Very Mad Alebo nakrajat najemno cibulu, posypat cukrom a ono to pusti taku stavu a to dat vypit. Zajtra idem vyskusat odstavenu cibulu..Mamina ma odstavovac, tak mi donesie asi 1/2 l stavy z cibul...fuuuj..uz teraz mi je zle..Ale uskodit to neuskodi, takze sa premozem..MOze to len pomoct Crying or Very sad Inak v tom clanku aj pisali,ze dobre je nosit so sebou sobasny list , a detsku elkarku treba dohodnut pred narodenim..je to vhodne..najdem ten clanok a napisem to sem.. tak sa vyzdravte..Ja sa uz tesim, koencne sa zajtra vrati manzel po 2 tyzdnoch..uz mi bolo etda smutno...Tak sa opatrujte Razz

26.11.2006 09:16

oswa

Baby nemate nejaky rychly recept na chripku? Som sa tesila na manzelika,ale dnes mi volal ,ze ma chripku, takze budu dnes po prvykrat oddelene spalne, nerada by som znovu ochoriet, ked som poriadne este nevyzdravela z jednej choroby Evil or Very Mad INak neviem ako vasi drobci, ale ten nas oziva najviac na vecer (mozno vtedy ho najviac citim,lebo lezim) a dnes vyvadzal aj v noci Laughing Ako inak vikendujete? U nas bol jarmok, ale co z toho, ked som PN, tak som ani nebola..Lebo vzdy sa najdu dobre duse, ktore to bonznu...a nakoniec sa aj tak radsej liecim..Tak sa mavajte

26.11.2006 11:07

Janey

Ahojky. Aj moja malinká najviac kope večer. len teraz je pár dní dosť lenivá. K tej chrípke to je ťažko na bolave hrdlo je dobrá zmrzlina a nie horúci čaj lebo horuce ešte viac podporuje infekciu, a vraj aj prevarené pivo s medom.... neskušala som. Ale na chrípku... nepoznám žiadny zaručený recept. Crying or Very sad Jeden by ale bol... VYPOTIŤ TO ! Twisted Evil vyskušaj. A po dvoch týždnoch toho vypotíte.... Ja vikendujem asi tak že sa snažím mojho drahého donutiť aby mi konečne pomohol vybrať nejaké meno... pre malú. Nechcem to nechať na poslednu chvílulebo to potom zostane na mne. :D On je taký šibal. My sme sa boli včera poprechádzať v centre, už začali Vianočné trhy. Bolo tam asi 75percent stánkou s jedlom a pitím a zbytok boli stánky s vianočnými vecami. A stráááášne vela ludí. Sad Inak sa už psychicky pripravujem na ten 3D ultrazvuk. už sa to blíži. Tak sa teším. Prajem vám pekný zbytok víkendu.

26.11.2006 14:29

Anonymous

Janey..prave toho sa obavam, ze pri tom intenzivnom "poteni" od neho ochoriem a za to mi to ozaj nestoji Embarassed OSwa

26.11.2006 16:51

ivus80

Ahojte, Oswa - vdaka moc. A o tej pocukrovanej cibuli uz viem, zabera to. Robila som to mojej sestre a pomohlo jej to aj jej to chutilo :D O detskej lekarke som nevedela, ze to treba dopredu si dohodnut, az ked som uz bola na porodnej sale, tak pri spisovani udajov sa ma doktorka pytala na meno detskej doktorky, ktoru mame dohodnutu. Tak som sa prekvapene spytala, ze ci to bolo dopredu treba dohodnut a ona povedala, ze to nie je potrebne, ak viem, ku komu chcem chodit. Tak som nahlasila nasu obvodnu detsku, ku nej som este ja chodila. Som s nou vcelku spokojna, je to moja sesternica z druheho kolena. Aj ked ma niekedy svoje muchy, ale da sa to s nou celkom fajn vydrzat. Ale pre istotu si to radsej dopredu dohodnite, aby ste potom nemali problemy. Lebo do 24 hodin, ako Vas prepustia z porodnice, tak musite zaniest taky papier detskej doktorke a ona je povinna bud v ten den alebo nasledujuci den prist na kontrolu ci na prvu poradnu alebo ako sa to vola priamo k Vam domov. Oswa, mne najlepsie pomahalo na chripku varene vino. Uvarila som si ho tak pol litra (250 ml vody a 250 ml vina) so skoricou a klincekami a cukrom, riadne som sa zabalila do periny, vypila takmer na ex. Potom sa z toho tak dobre vypotila. No a zvysena spotreba citrusov a vitaminu C tiez pomohla k rychlejsiemu vyzdraveniu. Tak Ti prajem, aby ste sa obaja s manzelom rychlo uzdravili. A este na margo toho "potenia" - na policii mi chlapi odporucili cesnakovu kuru, ale vzhladom na pokrocilejsie stadium tehotenstva a rastuceho bruska si tutu kuru odloz na neskor :D (Dat si na brucho cesnak a snazit sa spravit z neho kasu co najjemnejsiu :D :D :D ) Alebo sa "potte" v lekarskych ruskach na ustach :D :D :D . Ale uz aj ja potim kocky, tak radsej koncim, pa.

26.11.2006 18:09

Zzuzi

ahojte zienky :D Joooj, je mi luto, čo všetko si musíme vytrpieť. Ked som nebola tehu, tak o potobných problémoch som nemala ani šajnu a teraz, ked je to nájmenej vhodné, tak sa na mna všetko nalepí. Dnes ráno som vstala s hroznou bolestou hlavy, zobrala som svoje antibiotika a o pol hodinu som sa objímala so záchodovou misou Rolling Eyes Baby, také šable som v živote nehádzala Mr. Green Bolo mi hrozne zle, no najviac ma mrzela ta tabletka. Zajtra idem na uzv obličiek a moč. mechúra, dúfam, ze uz sa pohnem dopredu lebo uz ma to nebaví. A hlavne sa bojím o maličké Sad Ale aby som nesmútila, tak sme s muzičkom vyrazili do obchodu a kúpila som také chutnučké dupačky a ponoztičky :D V ruke som drzala č. 50 no zdalo sa mi to také malinké, ze som zobrala č.56 Mužíček totizto povedal, ze sa nam narodí poriadny chlap Mr. Green No a ked som tak pozerala na tie dupačky č. 56 tak som si uvedomila, ze to "č. 56" zo mna aj bude musieť výjsť von Embarassed :D a zrazu sa mi tie dupačky zdali velké Mr. Green Skúsené maminky, akú máte vy skúsenosť - č. 50 alebo č. 56??? :D

26.11.2006 18:15

vivien

Ahojte, tak ako ste vikendovali? My sme sa vcera od rana do vecera flakali, boli sme u nasich, v hypermarketoch, v meste, prisli sme domov az vecer, ale bolo vyborne... Dnes sme boli len u nas na sidlisku... Zzuzi, ja som vacsinou kupovala az od c.62, babatko strasne rychlo vyrastie, myslim, ze par kusov 56 budu stacit, o c.50 by som ani neuvazovala... Drzim na zajtra palce, nech je vsetko ok...

26.11.2006 19:42

oswa

ivus..nemas zac..len nech je maly zdravy...Mne dnes tatko donieslol odtstavenu cibulu,asi 1/2 litra (dopraje mi Shocked ), tak som si do caju dala 4 lyzice z toho a poviem ti, cibulovy caj je oproti tomu sampanske..No blivajz..Ale uz mam obet,komu to posuniem...Manzel sa vracia s chripkou zp sluzobky, tak ho idem tym liecit Wink Ono s tou detskou lekarkou je to tak,ze ak ams vopred vybratu, tak urcite netreba ist skor, len v tom casaku bolo pisane, ze vopred sa dohaduje aj prva navsteva...Ked bude cas, ja to sem vsetko napisem, co tam bolo, lebo dovtedy to aj tak vsetky vratanhe mna zabudneme... Laughing No s tou cesnakovou kurou to stoji za uvazenie.. Smile Aj ekd je pravda,ze momentalne si manzelske povinnosti neplnim Shocked Zzuzi..sice nie som skusena mamicka..ale kedze priemerna velkost abbatiek kje cca 50 cm, tak sa mi ta 56 zda vjodnejsia, tych 6 cm zase nie je vela..My sme nakupovali od 56, aj ked v obchodaku mali vecicky od 46 Exclamation Exclamation Exclamation Suhlasim s Vivien..na zaaciatok vraj stacia 3-4 body, nejake tie dupiny a pyzamka (stacia asi aj dupiny).. Tak sa mavaj te a pekny tyzden.... Dnes som pre muzicka navarila polievku hovadziu s pecienkovymi haluskami, tak neviem,ci si s nim, ked o 23 pride,nedam..Samozrejme okrem tych halusiek Laughing Idem este pozehlit, lebo bdue mat zo sluzobky vela handier, tak nech potom nemusim vela zehlit..Majte sa babenky

26.11.2006 20:24

ivus80

Ahojte, akosi mam chut vrazdit a vrazdit a vrazdit Evil or Very Mad Dnes som uz vybehla aj na mamu, aj dve sestry a vecer to este caka muza. Chcela som mat peknu nedelu a on odisiel do Kotesovej, kde ma mamu, nechcel pockat, kym sa maly zobudi, ze to by uz bolo neskoro. Maly cez obed nespal. Tak som sama, neratajuc moje deticky, jedno mi robi radost, ze tak krasne cucka kakauko a to druhe dava o sebe vediet :D Aspon cosi pozitivne. A zase ma zacina boliet hrdlo. Dufam, ze som sama, co ma negativnu naladu, ze Vy vsetky ostatne ste OK, v pohode. Zzuzi - drz sa, neboj sa, choroby pominu a bude dobre. Tes sa z novych dupaciek. Moj osobny nazor je to, ze si urobila lepsie, ked si kupila c. 56. Ak sa Ti narodi priemerne dieta, t. j. cca 3,5 kg , tak by to malo byt akurat. A neboj sa, ani nebudes vediet, ako z Teba vyjde to c. 56 :D Takto sa to zda, ze je to velke, ale ked uvidis to drobatko, tak to bude uplne ine. Ja som prezerala malicke veci a tie, ktore nosil Ondrik ako polrocny, sa mi zdali taaaaak malinke, ze som rozmyslala, ci ich moje drobca oblecie vobec este v porodnici :D :D :D Tie mensie cisla su viac-menej pre predcasne narodene deticky. Tak sa majte, ideme spinkat, maly je uz mrzuty. Zajtra s nim idem k dr., teplotu zvysenu uz nema, ale takmer vobec nerozprava, chudatko zachripnute. Mozno mu len idu stolicky, este nam chybaju tri a mozno je preto taky oslabnuty. No snad to nebude horsie. Pa

26.11.2006 21:36

ivus80

Ahojte, este som Vam chcela poradit celkom dobru brozurku, myslim, ze sa vola Rozum do vrecka pre rodica zaciatocnika. Tato knizka je aj vyobrazena na prvej stranke tejo webstranky. Maly sa prebudil, utekam. Pa

27.11.2006 11:35

Janey

Ahojky, to je super že ste napísali ako je to s tým číslovaním. Ja som doteraz vobec netušila aku velkosť mám kupovať. A teraz už viem. Ja som výkendovala celkom ok. Len včera som bola s mamou pozrieť sestru a cestovali sme 130km autom , cesta tam bola ok ale naspäť to boli pre mna muky. (Cez leto som si prežila jednu autohaváriu s mojim drahým na ceste do chorvátska mal mikrospánok na dialnici) No a ako som tak sledovala ako mama išla ... každú chvílu som ju upozornovala že je moc pri krajnici a až za krajnicou na dialnici. No a obiehala asi tak že sa rútila na auto pred nou a v poslednej chvíli sa preradila vedla a obehla ho. Ja už som ju videla v nom. Rolling Eyes No hruza. Tak som sa stršne bála že som začala histeričiť, no ano som histerka. Vobec nechápem čo to do mna vošlo. Až som plakala a kričala na nu nech zastaví že sa necítim v tom aute bezpečne no a ona nič asi 20min vobec nechcela zastsviť že nemá kde. Potom nakoniec zastavila a ja som z auta vyskočila jak blesk a celá som sa klepala. Crying or Very sad Bolo to hrozné. Po tej havárii v chorvátsku som sa takto nebála ako teraz. A pri tom viem že je mama dobrý šofér. Brrrr...nikomu to neprajem taký zážitok. No tak to bol moj víkend. Ivus80: tá brožurka je dobrá ja som si ju tiež kupila, len si to musím ešte raz preštudovať lebo mi to akosi všetko vipadlo z hlavi. Je tam kvantum informácii. Prajem vám pekný dník

27.11.2006 15:29

meloa

Ahojte babulky, všetkým čo ste choré, alebo nachladnuté prajem skoré vyliečenie sa!!!!! Zzuzi a Oswa držte sa, hlavne vaše pokladiky!!!!!!! Exclamation Na chrípku a na nachladnutie si dávam zohriatu sol zabalenú v uteráku ( tak aby sa mi nevysypala ) na nos a na priedušky, alebo okolo krku. Ja som zatiaľ v pohode, len ma obcas bolieva bruško, no a ja sa trápim so zápchou Sad Často mávam pocit, akoby mi malo prasknúť bruško. Janey úplne ťa chápem, ja som so svojim manželom pred dvomi rokmi tiež prežila haváriu, taktiež mikrospánok a odtvedy mám skrátka strach - občas ma chytajú vážné hysáky - ak niekam ideme na dlhšiu trasu - vôbec sa neviem uvoľniť a vychutnávať si jazdu , som ako na ihlách. Crying or Very sad Embarassed A odvtedy nejazdím , aj keď som vtedy nešoférovala ja, ale manžel, neviem to skrátka prekonať a hnevá ma to, lebo takto som odkázaná na druhých Sad Embarassed Aj ja som si už kúpila dvojo dupačiek a body a čapičku a rukavičky. Kočík už mám vyhliadnutý, treba ho len kúpiť. Ale neviem kedy, myslíte, že keď ho kúpim v decembri - januári tak je to v pohode? Nie?Ak sa mi zadarí pripojím fotku, len farba bude iná - modro - sivo - červená. Ozaj, ak budete mať čas, kliknite si na www.babynabytok.sk - majú tam krásne izbičky, aj keď drahé , ale aspoň na inšpiráciu. Ivus tiež predbežne všetko naj!!!!!

27.11.2006 16:11

oswa

Ivus..len sa pekne vyventiluj, aspon odbura stres Laughing Darmo, hormony sa buria..Ja ssom mala minuly tyzden plackavu naladu..rozlial sa mi caj a to bol poesledny klincek..PLakala som ako sibnuta Shocked Ja som si dnes urobila radost...kupila som perinku, klasicku bielu bavlnenu, myslimze zas uper cenu..350 Sk a take rukavicky do porodnice...Dam si usit mamine vankus, klasicky paperovy... Baby, dnes som si vsimla, ked somsa natierala, vytieklo mi z prsnikov taka priezracna biela , lepkavejsia tekutina (prve mlieko???) a ked som si to potom este parkat potlacila, vytieklo tiez nieco podobne, trochu mliecne..Sranda,,Nie je to nejako skoro???Mate to uz niektora?? Vcera moj drahy prisiel o 23 30,ale poctivo som cakala..doniesol uzasne vecicky..Take male modre manchastracily a bohove rofliky 56, s polokoselou a kabatikom..vraj pod stroncek Smile Su fakt pekne, tesila som sa ako mala..len neviem,co s nimi, ked to bude babula.. Shocked Drahy povedl,ze no a co..on sa snou bude prechadzat aj v modrom...Tak sammajte..babneky

27.11.2006 16:12

ivus80

Ahojte, dnes som si posedela dve hodiny u detskej lekarky. Nastastie maly nema nic vazne, len trosku chytene hlasivky, tak mu okrem nejakych liecikov naordinovala hlasovy klud,co je v pripade mojho maleho nadludsky vykon :D Ale dala mi vyborny liek Promethazin, ktory je tak trosku oblbovak, treba ho davkovat velmi opatrne, tak mozno sa konecne vyspime poriadne. Teraz som sa zobudila po dvoch hodinach vydatneho poobednajsieho spanku. Dufam, ze aj v noci tak bude dobre spinkat. No a este k tej knizke, co som naposledy spominala - je to velmi dobra knizka, kde je napisane vsetko, co by mal rodic vediet - ako vybavit doklady a kde, aj tie pripady so zivnostou alebo tak nejako, proste su tam vsetky dobre rady, ako postupovat v byrokratickych bludiskach. Ja som si ju kupila ku prvemu. Vtedy bola aktualna a verim, ze ju zaktualizovali a ze to nie je stare vydanie. Pomohla sa mi zorientovat, kde konkretne sa mam obratit a co vsetko potrebujem do porodnice a pod. Uz si nepamatam presne, kolko stala. Su tam aj ine rady, take prakticke. Je to mala brozurk,a, opakujem sa, ja si ju velmi chvalim. (nepoznam vydavatela - nerobim reklamu, len chvalim, co je ozaj dobre :D ) Janey - netrap sa tym, ze si hysterka. Ja som v zivote neprezila havariu, okrem dvoch buchuti do naraznika zozadu, ale aj tak sa v posledne mesiace akosi bojim chodit autom. Manzel kedysi jazdil stovky kilometrov po celom Slovensku, takze aj on je skuseny sofer, normalne sa pri nom absolutne nebojim, ale teraz, ked ideme 60tkou, tak si myslim, ze ideme najmenej 200vkou. Drzim palce, aby sa zle spomienky vymazali cim skor. Meloa - potesim Ta, aj ja som zavisla na laskavosti druhych, ale ja totiz nemam vodicak a nema ani odvahu si ho urobit. Ked vidim to, co sa robi na cestach. Mozno ma raz zivot donuti a pojdem, uz viackrat som bola rozhodnuta, ze idem, ale strach bol vzdy vacsi. Ale este ze existuju autobusy a cez mesto aj tak najlespie sa chodi peso :D Vcera davali v spravach tu maminu, co sa hodila na dieta, ked do nich narazil ten futbalista Lietava a zachranila dievcatku zivot. Tak uz je doma, ale len lezi, lebo ma komplikovanu zlomeninu panvy. Chudiatko. Ale dcera jej to nikdy v zivote nezabudne, ako ju zachranila. Meloa - uz som viackrat pisala o antizapchovych prostriedkoch. Skusala si nieco z toho? (Pre istotu este raz napisem, lebo urcite sa Ti to nebude chciet hladat naspat - slivkovy kompot, kamilkovy caj, melta, surova mrkva, kysla kapusta - aj stava z nej a mne osobne velmi dobre robi obycajna turecka kava, jedz vela vlakninovych jedal - zelenina - papriky, celozrnne pecivo, obmedzuj cokoladu a banany.) Mozno uz aj sama o tomto vsetkom vies, ale radsej som to napisala, ak by este nahodou mala niektora mamina s tym problemy a hanbila sa priznat. Aj ked je to sucast tehotenstva, zialbohu. Baby - prave mi napadlo, ze u doktorky ked maleho pocuvala akurat na chrbatiku, tak si tak uvolnil vetry Embarassed Ale co uz, cloviecik maly, uz sa stalo. Meloa - uplne staci, ked si kocik kupis aj par minut pred porodom :D Len aby si to stihla a pre pokoj Tvojej duse Ti staci kupit si ho hocikedy do aprila. A dakujem za blahozelanie :D Tak zatial pa, idem si trosku poupratovat, kym este maly spi. Iva

27.11.2006 18:10

Zzuzi

oswa: Ivus..len sa pekne vyventiluj, aspon odbura stres Laughing Darmo, hormony sa buria..Ja ssom mala minuly tyzden plackavu naladu..rozlial sa mi caj a to bol poesledny klincek..PLakala som ako sibnuta Shocked Ja som si dnes urobila radost...kupila som perinku, klasicku bielu bavlnenu, myslimze zas uper cenu..350 Sk a take rukavicky do porodnice...Dam si usit mamine vankus, klasicky paperovy... Baby, dnes som si vsimla, ked somsa natierala, vytieklo mi z prsnikov taka priezracna biela , lepkavejsia tekutina (prve mlieko???) a ked som si to potom este parkat potlacila, vytieklo tiez nieco podobne, trochu mliecne..Sranda,,Nie je to nejako skoro???Mate to uz niektora?? Vcera moj drahy prisiel o 23 30,ale poctivo som cakala..doniesol uzasne vecicky..Take male modre manchastracily a bohove rofliky 56, s polokoselou a kabatikom..vraj pod stroncek Smile Su fakt pekne, tesila som sa ako mala..len neviem,co s nimi, ked to bude babula.. Shocked Drahy povedl,ze no a co..on sa snou bude prechadzat aj v modrom...Tak sammajte..babneky
To co opisujes, tak to som nemala, ale mam jednu knihu o tehu a tam o tom písu. Volá sa to mledzivo. A píse sa tam, ze to netreba vytláčat, len utierať. :D takze je to ok Ja som dnes bola u znameho urologa a vizerá to tak, ze by to uz malo byť v poriadku Rolling Eyes tak uvidíme. Este ma v piatok čaká kontrola, tak dúfajme, ze uz mi v moči nič nenájdu. A aj keby, tak uz ziadne antibiotika do mna nedostatnú!!! Rolling Eyes

27.11.2006 18:16

ivus80

Ahojte, Oswa - v ziadnom pripade si mledzivo nevytlacaj!!!! Mozes si vazne poskodit bradavky. Zzuzi Ti spravne napisala, ze to treba len utierat. Ja osobne som to ani pri prvom ani teraz este nemala. Prsia si natieraj velmi jemne. Inak, naladu mam uz OK, manzel si toho nastastie moc nezlizol, lebo uz som vecer spala a dnes rano sa zobudil nieco po osmej aj si dal budik, aby nevyspaval, lebo vie, ze to neznasam, tak dnes chcel sekat dobrotu. Tak aj sekal. Hnev ma uz presiel. Polihujem cele poobedie, lebo akosi sa blbo citim, radsej si zo dva dni polezim, nech sa to nerozsiri na volaku horsiu infekciu. Pa

27.11.2006 19:36

katy22

Ahojte dievcata ja som dnes spala takmer neprerusovane az do pol druhej. vcera vecer ma totiz daco draplo, strasne krce som mala v bruchu, som nevedela, ci pohotovost zavolat alebo sa tam odplazit. ale nastastie som potom od vycerpania zaspala. sice nie bohvieako, ale aspon som necitila bolest. uz nkdy take nechcem zazit. neviem ci zlcnik alebo co? nemam s tym skusenosti. dufam ze vam sa dari dobre. pekny vecer

27.11.2006 19:52

Janey

Ahoj babulky, dakujem za podporu. Ja šoferujem každý den a strašne som sa čudovala tomu ako som bola vyplašená. Ale dnes mi moja super zamestnávatelka povedala že je to koly tomu tehotenstvu. Niečo ako inštinkt že tak chránim svoje babulko. A pri nejakom náznaku nebezpečia reagujem prehnane. Meloa ten kočík je krásny, to budeš mať len ako hlboký alebo sa dá kombinovať? Podla mna je jedno kedy si ho kupiš. Už som sem písala že netreba veriť na žiadne povery, ked budeš cítiť že ho už chceš tak si ho jednoducho kup. So zápchou mávam aj ja ažkosti ale už viem presne čo mi zaberá, napriklad ked si dám čokoládové guličky s mliekom tak tie zaručene pracuju hned. A aj tie kompóty su dobrá vec. Katy : Velmi nepodcenuj také krče. Ja s tým tiež nemám velku skusenost ale určite je lepšie ist na pohotovost aj keby to nič nemalo byť. Ja v poslednej dobe horšie spávam v noci. Stále sa budím a v brušku ma pichá ale nie je to silné tak myslím že je to maternica. Hlavne sa všetky uzdravte, čo ste choré aby sme si to tehotenstvo mohli všetky krásne vychutnávať. Smile

27.11.2006 21:24

ivus80

Ahojte, Katy - snad to bude dobre, drzim palce. Janey - tiez si myslim, ze mam taky kvazi strach ist rychlo najma preto, ze som tehotna a radsej sa nepriputavam, ked sedim vzadu. Maly je v sedacke, o neho sa nebojim. Muz byva tiez priputany, ale ja sa zle citim, bojim sa, ze trhne auto a mi pas ublizi. Alebo cosi maly vyvedie - napr. otvori dvere za jazdy - uz prisiel na to, na co sluzi kolik na dverach a packa a na detsku poistku si spomenieme, az ked maly zacne sa bavit s dverami, a ked budem priputana, tak si mozem ublizit, ked budem chciet rychlo zareagovat. Ked sme sami v aute a sedim vpredu, tak sa priputam, ale pas si drzim nad bruskom. Ozaj, neviete, ci este stale plati, ze tehotne sa nemusia priputavat? Kedysi to vraj platilo. Janey - sranda s tymi gulickami - ja vsade citavam, sladke a cokolada podporuju zapchu. No zase sa ukazalo, ze na kazdeho plati iny meter. Mozno Ti dobre robi prave to mlieko, lebo poznam niektorych ludi, ktorych po mlieku prezenie. Tak sa drzte, idem sa pomaly ukladat do postele. Moj maly sa celkom dobre hra, na nohy si navlieka vrecuska, co sa nimi zdobia torty a na to si obuva "didiky", co su navleky :D Papa

27.11.2006 21:36

ivus80

A este pre Melou: Ten kocik chces vyuzivat aj v zime? Lebo ak ano, tak ma nevhodne kolieska do zimnej kase. Ale ak ho budes pouzivat iba ako hlboky kocik, t. j. tak do pol roka veku bababetka, teda kym bude v kociku lezkat a kym nebudu snehy, tak to moze byt. Odporucam na zimne kase a pluste velke kolieska, menej sa narobite. Neviem ako u Vas, ale u nas si moc nedavaju za robotu odhrnat cesty, takze zimne plackanicie je skuska svalov a trpezlivosti. Tak pa

28.11.2006 08:43

meloa

Ahojte , Ivus ja som na zápchu vyskúšala hádam aj nemožné, mám úplne vymenený metabolizmus, aj slivky sušené papám, aj si ich zalievam, aj citrusy jem, skrátka to musím len pretrpieť. Sad Ale vyskúšam ešte tú kávu, ďakujem za tip.)Ten kočík plánujem používať len ako hlboký, na zimu neviem aký budeme mať, ale to záleží aj od babetka - aké bude veľké a tak. Ja som z NR a tu toho snehu extra veľa nebýva, ale aj tak viem, že s tými kolieskami to bude zrejme zložité, síce často chodievame do Brezna, uvidíme. Wink Ozaj, chcem sa opýtať - večer ako si lahnem, tak sa babetko začne strašne hýbať až ma to bolí - je to taký zvlášny pocit - akoby také pichnutie, ale nie ako kŕč. Ivuš a ty vieš čo budete mať? Oswa to čo popisuješ zatiaľ nemám - myslím to mledzivo. Babenky , odsávačka je povinná?

28.11.2006 08:46

katy22

ahojte tak snad mi uz bude dobre. som vcera moc nejedla a radsej dietne. ale vecer som neodolala a ked si muz robil hemedex, tak som si troska dala a v pohode. Meloa, ja som mala tiez PP atlantico a jazdila som s nim v zime v pohode. a to mala mladsia uz 2 roky, dokonca s nim boli aj na stedry vecer na vetvicky v lese a kocar fungoval ako vino. keby sa mi naskytne moznost kupit taky z druhej ruky tak okamzite predam tie dva co mam doma a kupim si Atlantico. ja myslim, ze so sportovou castou ho vyuzijes kludne az do konca. a este chcem povedat ze u nas su chodniky skor udupane ako oshrabane. pokial teda nemienis s nim robit vysokohorsku turistiku po velmi hrbolatych chodnikoch, tak budes spokojna. ahojte zatial

28.11.2006 08:50

katy22

ivus80: Ahojte, Katy - snad to bude dobre, drzim palce. Janey - tiez si myslim, ze mam taky kvazi strach ist rychlo najma preto, ze som tehotna a radsej sa nepriputavam, ked sedim vzadu. Maly je v sedacke, o neho sa nebojim. Muz byva tiez priputany, ale ja sa zle citim, bojim sa, ze trhne auto a mi pas ublizi. Alebo cosi maly vyvedie - napr. otvori dvere za jazdy - uz prisiel na to, na co sluzi kolik na dverach a packa a na detsku poistku si spomenieme, az ked maly zacne sa bavit s dverami, a ked budem priputana, tak si mozem ublizit, ked budem chciet rychlo zareagovat. Ked sme sami v aute a sedim vpredu, tak sa priputam, ale pas si drzim nad bruskom. Ozaj, neviete, ci este stale plati, ze tehotne sa nemusia priputavat? Kedysi to vraj platilo. Janey - sranda s tymi gulickami - ja vsade citavam, sladke a cokolada podporuju zapchu. No zase sa ukazalo, ze na kazdeho plati iny meter. Mozno Ti dobre robi prave to mlieko, lebo poznam niektorych ludi, ktorych po mlieku prezenie. Tak sa drzte, idem sa pomaly ukladat do postele. Moj maly sa celkom dobre hra, na nohy si navlieka vrecuska, co sa nimi zdobia torty a na to si obuva "didiky", co su navleky :D Papa
Ivka, tehotne sa MUSIA priputat. spodny pas ma ist popod brusko, vrch ponad ponedzi prsia. ja so ten spodny este povolim tak aby ma to netesnilo. ale urcite babetku neublizis pokial buds priputana aj pocas prudsieho brzdenia. prave naopak, moze to zachranit zivot aj tebe aj babetku. ( a malicke maju zatial dole nozicky Laughing )

28.11.2006 12:16

Janey

Ahojky. Pás v aute je doležitý naozaj ti "vám" može zachrániť život. A pri prudšom zabrzdeni alebo tak ked ti pás zatlači na bruško tak ti asi stvrdne maternica aby babulko chránila. Príroda to má dobre premyslené... Smile Babulky z BA už ste si vybrali porodnicu? poradte ktorá je taká v pohode, asi ste o tom už písali ale je to drina sa k tomu dopracovať. Ja by som chcela rodiť v takej kde potom budem mať malu hned pri sebe na izbe. A neprídem koly porodu na mizinu. Tak sa zatial majte krásne. papa

28.11.2006 14:02

Kukuc

Ahojte maminky.. Tak sa pridavam, co sa tyka porodnice ja byvam momentalne v ba tak ak tu budem tak antolska, ale rozmysam o tom ze pojdem domov k nasim to by som rodila v banskej stiavnici, tak sme sa este nerozhodli, hlavne aby sme boli spolu.. Kocik mame uz vybraty aj zajednany, peg perego, tiez male otacave kolieska, a budeme ho vyuzivat aj ako hloboky a neskor ako sportovy, vie ze mozno nie su kolecka do snehu idealne ale zas som s nim behala a manipuluje sa s nim OMNOHO lahsie nez s velkymi koleckami, no a ked si porovnam mesiace ktore su bez snehu s tymi snehovymi, bez snehu je ovela dlhsia doba tak sa radsej potrapim kusok v zime a zvysok roka bude v pohodke... papa

28.11.2006 15:06

ivus80

Ahojte, vcera som sa konecne dokopala k tomu, ze Vam poslem moje brusko, ale vypisalo mi to tu, ze vraj je subor moc velky. Tak sa mi na to pozrie manzel. Zmensovali ste nejako tie fotky, co ste sem davali? A ako ste do davali? Tam nizzsie, do tej kolonky prilozit subor? Lebo ja som to tak robila a tam mi vypisalo, ze je moc velky subor. Meloa - uz mi sibe, rozmyslam, ze aky stat je to NR a az potom mi doslo, ze to bude asi Nitra :D A mas pravdu, tam u Vas je urcite menej snehu ako tu hore. A to nie sme nastastie na Orave a na Kysuciach. A ze sa tak smelo pytam, v Brezne mas pribuznych? Lebo ja tam mam tetu, maminu sestru a sesternica je vydata na Balog. A na tu zapchu skus teda nieco uplne ine, napr. cokoladu, banany :D :D :D, mozno prave to ti pomoze :D :D :D . A este mi napadlo, ze moj maly riedko kaka po citrusoch, najma pomarancoch. A tusim, ze je na to aj grep dobry, ale nie som si s tym ista. Nieco sa mi mari. Este neviem, co budem mat, lebo na sono idem az 6.12., t. j. za tyzden. Ale mam tusaka, ze to bude chalan. Uz ho vsetci doma volame Sebko :D Odsavacka nie je povinna, ale z mojej vlastnej skusenosti je to vyborna vec. Ked mi doslo mlieko, este na margo "doslo mi mlieko" napisem, ze som vobec nevedela, ako pride to mlieko, predstavovala som si, ze zrazu pocitim, ako sa mi prsia naplnia a mliecko vystriekne. Kazde rano v porodnici meraju teplotu a ja som mala zvysenu. Sestricka mi povedala, ze sa jej nevidi ta zvysena teplota a ja som jej povedala, ze to mam od prs, ze su strasne horuce. A sestricka mi povedala, ze to mi uz doslo mlieko, ze musim maleho nakrmit alebo rychlo odsat, aby sa mi prsia nezapalili. Maly spal, tak mi povedala, ze mam odsat rucne. Nevedela som ako, tak mi to jedna ukazala prstami. Od bolesti som skoro revala a vysli zo mna len dve kvapky. Tak som to pomaly odsavackou rozbehla a neskor som nemala problem potom ani rucne odstriekavat. Odbornici vravia, je rucne odstriekavanie je setrnejsie, ale zase s odsavackou to ide rychlejsie. Mnohokrat som si to odsavackou spustila a potom uz len rucne odstriekala. A ked budete mat zapaleny prsnik - NEPRAJEM TO ZIADNEJ ZAZIT, tak odsavackou sa to lepsie odsaje. Ked mi po tyzdni neprechadzali horucky zo zapaleneho prsnika, tak ma manzel dal nad vanu, horucou vodou sprchoval prsia a potom odsaval odsavackou a ja som si oboma rukami masirovala zapaleny prsnik. Az potom sa mi ulavilo a klesli horucky. Katy - vdaka za radu. Este som pocula, ze si niektore maminy davaju vankusik, aby zmiernili tlak na brusko. Asi to zacnem praktizovat aj ja, neoplati sa riskovat. Janey - ked uz u nas v Ziline je rooming-in standardom, tak myslim, ze v Blave to bude aj v tej nahorsej nemocnici. Teraz niekedy otvorili v ZA nadstandardnu "porodnicu", t.j. luxusne izby, kde vraj jedna noc stoji 2500 Sk, je tam aj vana na porod a samozrejme mamina je sama na izbe a proste viacere vymozenosti. Ja teda sa urcite tam nechystam, peniazky viem minut aj inak. Ale kto na to ma, nech si luxus dopraje. Mne bude stacit aj to, co ZA bezne ponuka. Kukuc - mas zaujimavy nazor na male koliecka. Vidno, ze dole na juhu je menej snehu a viacej suchych ciest, ako tu hore. A mas pravdu v tom, ze tie dva mesiace, co bude u Vas sneh (ak vobec tuto zimu bude :D ), tak sa Ti neoplati rozmyslat nad velkymi. Vcera som videla Peg Perego, taky malinky kocarik, s malymi kolieskami, otocnymi. Pripadalo mi to ako kocik pre babiku, taky plastovy :D Tak sa drzte, vyberte pekne a hlavne prakticke kociky. Pa

28.11.2006 19:20

vivien

Ahojte, Ivus, tie fotky si musis zmensit, a dat si to do jpg formatu..., ale ako sa to roby netusim Embarassed , mne to stale roby muzik... Tak pred chvilou sa Adamko salil, utekal a naletel mi na brusko, tak som sa zlakla, dufam, ze to bude ok, nic ma nebolelo, len som sa zlakla... Inac, ten peg perego je perfektny, ja som bola trosku obzerat kociare u nas na blsaku, tu ich nosia z Polska, ale nepacil sa mi ani jeden...Tak som zvedava, ze aky nakoniec kupime...

28.11.2006 19:32

Janey

Ahojky, no jediný luxus ktorý chcem mať ak sa to luxusom dá nazvať je že chcem mať moju malinku pri sebe hned od začiatku. Ked sme boli v čakárni na ultrazvuku tak mamičky stále chodili okolo v župane a nosili si bábetka z poschodia a naspäť. Asi koly krmeniu. Velmi sa mi to nepáčilo. neviem možno potom zmenim nazor ked už v tej nemocnici budem. Confused Moja švagrina bola na izbe aj so svojou malou a jej muž teda moj brat mohol byť stále s nimi na izbe. Tuším tam aj mohol spať ale neviem v ktorom meste rodila. To som zabudla. Asi sa poinformujem u mojho lekara a uvidím čo mi poradí. Aha a kočiky: No s tým snehom je to zaujimavý argument. Ja mám na kočíku velké kolieska, ale v Ba , čo ja viem... no a na druhej strane má on rodinu na východe a tam maju riadne fujavice a kopu snehu... Mám v tom už mišung. Nejak bude. Ale ak ešte nemáte kočík vybratý tak vela šťastia. :D

28.11.2006 19:37

Janey

ivus ešte som zabudla tie fotky zmenšíš v programe JPG Optimizer aspon ja to robím cez ten program. a zmenšiť to musíš až pod 100kb inak ti to nevezme. Skus si ten program nájsť cez google a stiahni si ho. Je velmi jednoduchý.

28.11.2006 20:32

ivus80

Ahojte, Vivien - vdaka, poviem muzovi, nech sa mi na to pozrie, snad mi to spravi do porodu :D Janey - aj Tebe dik za info, ale ja som na tom podobne ako Vivien, radsej take veci prenecham muzickovi :D Bambule, aj Vy ste take nedozrate ako ja? Ja hlavne na vecer sa neviem dopchat. Momentalne sa napchavam tortovymi oplatkami. Tak papa

28.11.2006 20:55

Janey

ivus stačí ked ti poviem že včera sme mali s mojim drahým párty na posteli... na tácke naserviroval slaninku, klobásku chlebik a cibulku s octom.... a bolo to o pol dvanástej večer. Takže aké nedožraté??? :D Len si to poriadne vychutnaj. Ja mám našťastie podporu aj u drahého. Hmm. zajtra ma čaká ten 3D ultr. v Prosanuse nejak z toho nemám dobrý pocit, mala som zlé sny. No a ešte som si pozerala aj ich stránku a tie ceny tam maju tak všelijak popísané že som z toho mimo. Malo by to stáť 1500.- ale čo som si teraz pozrela na ordinačné hod tak som objednaná pol hod po ordinač. hodinách čo má ten lekár tak si asi zacvakám aj za nadčas či ako to volaju. Pani s ktorou som hovorila a ktorá ma objednávala ma na to akosi zabudla upozorniť... Crying or Very sad je to nejakých pár stoviek navyše... Mad Ale čo narobím ked to tak velmi chcem.

29.11.2006 10:46

oswa

Zzuzi, ivus..dik za radu, lebo ja prelaknuta uz, co to tam v tych prsnikochj amm a sprosta som si to vytlacala..No ked je clobvek neskuseny, tym padom aj blby...No ale aspon viem,ze nebabrat Rolling Eyes Ivis..skore uzdravenie.:Co sa tyka priputaniia v aute,..kolegyna, ktora bola nedavno tehotna..tak policajt ju zdzubal,ze nie je priputana, aleked vysla von z auta a vsimol si,ze ma brusko, povedal, ze podla vyhlasky tehotky priputane nemusia byt..Takze to tak asi bude..Ja tiez ked idem ako spolujazdec, tak sa nepriputavam..len ako sofer....Co sa tyka tej zapchy..taku Janey to nebude tym,ze su cokoladove,ale pomahaju preto,ze su to cerealie... katty22...mna tiez vcera trapili paradne bolesti brucha..ale ja viem,z coho..Dala som si vareny kel a to je vysledok..nafuknuta ako balon.. Embarassed Inak co sa zapchy tyka..tak su dobre aj zavarane (kezde cerstve uz nie su Wink ) marhule..tiez maju evla vlakniny Meloa...ta odsavacka ti asi zoaj ulahsi zivot...sice toto je tiez nase prve..ale vsetky kamosky,co babo uz maju, si to chvalili a kazad to vyuzila..Lebo nie vzdy babetko vypijde z cicikov vsetko a potk to vraj boli, tak je dobre odstrekovat a tym sa aj podporuje tvorba mliecka... Co sa tyka temy kolieskaq..ono je ie kkocikovat v zime v Blave a napr.u nas..Studovala som tam, takze viem,z chodniky, hlavne tie frekventovane, su slusne udrziavane..to u nas je to o inom...Neodhrnaju sa priadne cesty a nie este chodnily..Takze ja som za nafukovacky.. janey..ja tiez budem chcite drobceka na izve..Kez som predtym lezala v nemocnici..Bolo to o nervy, lebo som bola na izbe s novopecenou mamickou, ja som sa nic nevyspala, lebo maly sa budieval parkrat v noci, rano o 6 uz behali s teplomermi..Takto mas na izbe pohopdicku, nikoho neobmedzujes anikto neobmedzuje teba...A Deticky u nas nosia na krmenie memickam, nie mamicky chodia k detickam Co sa tyka nedozranosti..tak zatial sa pani Nenazrata nedostavila...akurat mi vsetci uz hovoria,ze mam velike brucho Razz a to som pribrala 6,5 kg...Co bue do konca?? Wink akurat som nmala na veceru vcera chlieb vo vajicku a tak mi bolo z neho zle, az strach.... KOlko ste baby pribrali?? Vcera som citala v Mama a ja o stretnuti Febroaroviek 2006 a bolo to fakt mile, tie babenky z fota sa stretli uz aj s detickami aj oteckami na chate vo Chvojnici,..Nie je to mile?? a kde ste ostatne???? Tak sa majte a piste, co noveho.. Nas malicky bol vcera aktivny,ze az..Necitim,ked as otaca..(len tak , ze mi stvrdne brusko), ale ked kopka, tak to citit Shocked Musim sa opytat dokiho, i to nie je tym,ze mozem mav vela plodovej vody?? Tak caute kinderka Wink

29.11.2006 10:47

oswa

Ozaj baby..mam este dilemu..poradte... Mam sa vratit alebo nie do prace? Mam povedzme stresove zamestnanie v statnej sprave, kde prichazad,m do kontaktu s mnozstvom ludi... a moja doktorka aj hematologicka sa velmi divili,ze preco nie som na rizikovom...Takmsom ostala n apochybach...Co poradite?

29.11.2006 11:33

Zzuzi

ahojte :D Oswa - myslím si, ze kazdý má do určitej miery stresové zamestnanie. Niekto viac, niekto menej. Ja som učitelka a tiez sa stresu nevyhnem. A to nehovorím o čistote detí národnostnej menšiny Rolling Eyes Ty sama musís vedieť, ako sa na to cítis. Ja som uz mesiac na PN a neviem si predstaviť, ze by som mala byť dlhsie doma. Síce este uvidíme, lebo teraz mávam hnusné migrény so zvracaním a este tie zápaly močáka - musí sa to nejak stabillizovať. Takze len ty sama sa musíš rozhodnúť. Co sa týka priberania, tak ja som pribrala 4 kg Laughing Hlavne večer som hroooozne pazrava a jak na just mi chutie také nezdravé veci ako čipsy a salámy. Ovocie a zeleninu musím do seba tlačit Rolling Eyes A kočík? Uz som spomínala golfáč Peg Perego. Zatial je len vyhliadnutý. Mužícek nechce tie velké kolieska. Svagrina mala taký s nafukovačkami, na zimu je to super ale ved my sa zime vyhneme Wink a kedze bývam na sídlisku, tak chodníky sú tu ok. A este, my nejak nechceme taký vaničkový kočík, skôr športový, ved sa tam dá fusaktaška a si myslím ze to postačí. Ci nie? Rolling Eyes No neviem Smile

29.11.2006 11:39

Zzuzi

Wink

29.11.2006 11:39

Yasmine

Ahojte mamulky. Tak ste tu toho teda dost popisali. Idem sa trosku do toho pustit. Poniektore babulky, vy uz teda mate riadnu vybavu pre svojich drobcekov. Ja uz tiez cosi mam, ale to si pridem len ako amater tesne za startovacou ciarou Laughing Tak sa mi to podarilo precitat do konca 25.11., musim uz pracovat, lebo mam tu toho pozehnane. Sad Vcera som sa totiz trosku flakala po obchodoch a kamaratkach. Wink Co ste chore, tak prajem skore uzdravenie. Mna dnes tiez pobolieva hrdlo, snad to rychle prejde. Prajem pekny den. Yasmine

29.11.2006 12:02

Anonymous

Zzuzi..no tak iste vies,o com hovorim..som tiez ucitelka Laughing Ide o to,ze v tej skole denno-denne prichadzas do styku s deckami, ktore na teba pokaslievaju, kychaju..a navyse mame zorovnu 4x3 metre, kde je to to iste... ale tiez si neviem, predtstavit byt doma az do januara...Ale ked sa bojim tych zimnych mesiacov, hlavne ked bude sneh...No ved uvidim-..A navyse mam vanze peknucke tehotenske veci (/aj muz mi doniesol taky pekny cvernovy svetrik zo sluzobky), ktore by som esta rada ukazala Laughing Neviem,dnes bude porada s muzickom... Inak to moje nachladnutie..uz niec vazne, len stale citim,ze to nie je ono..stale citim, hlavne po ranu, ze nieco v tych dutinach este tak...Zajtra idem na kontrolu, tak uvidim,co povie doktorka...Oswa

29.11.2006 13:00

Zzuzi

Anonymous: Zzuzi..no tak iste vies,o com hovorim..som tiez ucitelka Laughing Ide o to,ze v tej skole denno-denne prichadzas do styku s deckami, ktore na teba pokaslievaju, kychaju..a navyse mame zorovnu 4x3 metre, kde je to to iste... ale tiez si neviem, predtstavit byt doma az do januara...Ale ked sa bojim tych zimnych mesiacov, hlavne ked bude sneh...No ved uvidim-..A navyse mam vanze peknucke tehotenske veci (/aj muz mi doniesol taky pekny cvernovy svetrik zo sluzobky), ktore by som esta rada ukazala Laughing Neviem,dnes bude porada s muzickom... Inak to moje nachladnutie..uz niec vazne, len stale citim,ze to nie je ono..stale citim, hlavne po ranu, ze nieco v tych dutinach este tak...Zajtra idem na kontrolu, tak uvidim,co povie doktorka...Oswa
:D no to je super, ze aj ty si učka Mr. Green Inač dosť dlho som bola na fore "Dlhodobé snazilky" a tam nás učiteliek bola kopa. Uz som si začala namýšlať, ze v našom povolaní je zakopaný pes Rolling Eyes No nastastie to vyšlo, zamozrejme cez prázdniny, ked je klud Laughing Ja učím na 1. stupni a veeelmi mi moji ziaci chýbajú. Máme velmi pekný vztah ale aj napriek tomu sa v triede nájde niekto, kto ta dokáze poriadne vytočit. A to s tým kašlaním más pravdu. Ja by som mala nastúpiť 2 týzdne pred Vianocami - čize si zase potom oddýchnem počas sviatkov Laughing A január má tiez volná. Takze ja to beriem tak. :D A skoro sa uzdrav Wink

29.11.2006 13:15

vivien

Ahojte, tak ja som bola dnes na gynde, mam hnusnu mykozu Evil or Very Mad , tak som dostala tabletky... Co sa tyka priberania, tak som pribrala 5,5 kg... Mne zasa velmi chuti sladke, hlavne keksyky, co som predtym vobec nemusela, strasne mi chutia, take kakaove trubicky lusset, tie musim mat kazdy den vecer pri telke Embarassed Zzuzi, presne ten kociar peg perogo som pozerala, nieco take by som chcela aj ja... Nafukovacie kolieska su velmi dobre do snehu, taketo sme mali pri Adamkovi, ale pouzivali sme ho len rok, potom sme ho predali a kupili sportovy... Takze teraz chcem takyto... Aj koli tomu, ze mame maly kufor v aute, a stale davat hore dole kolieska sa nam nechce, takisto mame malu chodbu v byte, mame tu uz Adamkov bycikel, ktory nemamr kam dat, takyto kociarik je skladnejsi...Takze nafukovacie kolesa su super do snehu, ale to je asi jedina vyhoda... Ale to je moj nazor...

29.11.2006 13:27

meloa

Ahojte , Oswa asi by som ostala doma, tiež o tom začínam uvažovať, uvidím, ako budem s krčkom, na konci roka mám aj ja stres v práci - robím v zahraničnej spoločnosti účtovníčku a do 18.januára musíme mať uzatvorený starý rok - takže robíme sviatok - nesviatok, od rána do večera.A ty sa ešte aj stretávaš s ľudmi - myslím, že to je dosť vyčerpávajúce - veď každí sme nejakí a podľa mňa je najťažie pracovať s ľudmi. Tú odávačku si zaobstarám - už som aj pozerala a mám vybratú odsávačku AVENT. Ja som zatiaľ pribrala 8 kg, prvé mesiace som priberala po 1 -1,5 kg, ale teraz naposledy čo som išla k dr. tak 3,5 kg, čo ma už upozornil, no a včera som sa odvážila - opäť mám o 2 kg viac - ale vôbec sa pritom neprejedám - nechápem . Takže teraz pri mojej výške 177 cm vážim 69kg . Ivus som z Nitry, a v Brezne máme rodinných známych, teda nie priamo v Brezne, ale v Hornej Lehote, to je hádam takých 10 km autom, chodievame tam na lyžovačky, cez leto trochu si oddýchnum od mesta - na hriby a ryby. Laughing Ja vôbec neviem , kde pôjdem rodiť, mám obavy ísť rodiť sem do Nr, práve včera mi kamaratka povedala, že jej kolegyne, ktorá má termín vo februári, leží na rizikovom v nemocnici a omylom jej pichli vyvolavačku, následne hneď, aby jej to zastavili. No hrôza Shocked Shocked Tak sa majte zatiaľ krásne!!!!!

29.11.2006 15:15

ivus80

Ahojte, tak sa pripajam do klubu chorych tehuliek. Od dneska som aj ja na ATB, mam Penicilin. Vraj to je len hrdlo, ale doktor mi dal ATB, aby zabranil nasledkom, teda aby infekcia nepokracovala a aby som sa celkovo preliecila. Janey - super, tak som rada, ze nie som sama, co sa vie dobre napapat. Oswa - dik. Nie si blba, len jednoducho to este nemas prezite a nevies, co sa Ti s telom deje. Okrem toho, ze si mozes poskodit prsnik, tak vytlacanim si mozes sposobit aj kontrakcie - preto odporucaju kojit maximalne do konca piateho mesiaca. Vlastne stimulaciou prsnika sa tvori ten hormon, ja uz neviem, ako sa vola, tych hormonov je uz akosi moc, no a ten betar je zodpovedny aj za cinnost maternice. Ked budes kojit hned po porode, tak to tyzdna, normalne budes citit, ako z Teba sa vali v momente kojenia viacej ocistiek - krvi, ako mimo kojenia. Mozno budes citit aj taku jemnu bolest. Tento hormon aj pomaha k tomu, aby sa maternica spravne nazad zakrutila. Lebo ked sa Ti matarnica nezakruti nazad, do povodneho stavu, tak mozes mat problemy. Marhule mozu byt aj susene. Aj ananas je dobry na zapchu, ale tehulky ho nesmu. Ja som zatial pribrala iba 4 kg. Oswa - nevracaj sa do prace, vychutnavaj si veget. Ved za necele dva mesiace ides na matersku, tak to uz pracu nezachranis. Nahlas sa, ze budes do materskej na PN, nech uz za Teba najdu nahradu. Zzuzi - na leto Ti postaci taska. Je ine, ked sa Ti dieta narodi do zimy, vtedy sa uplne inak rozmysla nad kocarikom. Vivien - brr, mykozu som mala iba dvakrat. Stacilo. Drzim palce, nech uz je cim skor prec, hnusa jedna. Meloa - aj moj nebohy ujo bol z Lehoty, no neviem ci z Hornej alebo Dolnej. Proste narodil sa v tej, odkial pochadza aj ten kozmonaut Bela. Dobry brutal - omylom pichnut vyvolavacku. Chudiatko. Tak sa drzte, idem si umyt riady a postavit na perkelt uz aj na zajtra a budem uz len vylihovat a liecit sa. Pa

29.11.2006 18:18

vivien

Ahojte, Ivi skore vyzdravenie... Preco sa nesmie ananas v tehotenstve Shocked Confused: Mna jeden caka v kuchyni, len musi este dozriet, milujem ananas, aj minule som zjedla, ale kompot, celu plechovku :D

29.11.2006 18:30

Zzuzi

ahojte :D Prosím vas, poradte mi. Moze sa v tehu uzívať krem Canesten? Uz som vyhodila leták, tak teraz neviem Sad a na nete som tiez nič nenasla. Díík

29.11.2006 18:35

Anonymous

Zzuzi: ahojte :D Prosím vas, poradte mi. Moze sa v tehu uzívať krem Canesten? Uz som vyhodila leták, tak teraz neviem Sad a na nete som tiez nič nenasla. Díík
Zzuzi skus si najst v google, canesten v tehotenstve... Vivien

29.11.2006 20:03

Janey

Ahojky, no tie chute máme asi všetky. Ja sa stále napchávam sladkým. A nezdravím ale na druhej strane aj ovocie a ryby sa snažím jesť. Tuším som ale pribrala len asi 4kg. Mám celkom malé brucho no ale vraj je všetko ok. Tak neviem. Dnes som bola na tom 3D je to peknučké len ja mám placentu v predu a malá sa stále tak nejak krutila že mám málo záberov tváričky a ked už sa otočila tak si dala ruky pred tvár.Asi sa hanbila. No a potvrdili mi že je to dievčatko. Tak som strašne Happy. :D A k tomu zamestnaniu... Ja som učitelka v MŠ al. vychovávatelka podla školy. ale nerobim v školstve ale robim au-pair v anglickej rodine tu v BA. No ale viem čo je to mať 25 deciek v triede . Tak ešte vám prajem skoré uzdravenie. A tie kočíky su fakt pekné. Ja ked som sa pýtala v jednom obchode či niektorá značka má aj golfáč ktorý je kombinovaný od narodenia a potom ako športový tak že o takom ani nepočuli a pri tom je to obchod z najväačším výberom kočíkov a značiek pod jednou strechou... No ale už s tým nič nenarobím kedže už kočík máme kupený... Crying or Very sad Confused

29.11.2006 21:50

Anonymous

Ahojte tehulky.Dlho som tu nebola,tak som si prečítala,čo ste tu popísali. No a ja mám novinky. Dnes som bola na sone.Bol tam fajny doktor,všetko popozeral,povysvetloval,poukazoval.Boli sme tam polhodinu.Drobec je v poriadku,kopal ostošesť ako vždy.A bude to chlapec takže sa mi potvrdilo moje tušenie.Ležal na chrbátiku a krásne bolo vidieť otvorené očká,aj pusinku.Akurát mal otočenú hlavičku k nám a usmial sa.Na to,že je to moje druhé tehu,som si celý uzv. užila a mám z neho krásny zážitok.Možno aj preto,že doktor bol fakt v pohode. Babulky chcem sa opýtať vás,ktoré čakáte druhé,tretie,...bábo ako je to u vás s oboznamovaním rodinky,čo to bude,alebo chcete všetkých prekvapiť.My sme sa s manželom dohodli,že nepovieme,necháme to pre všetkých na prekvapko.Som aj zvedavá,dokedy nám to vydrží. Ja som mala tiež bolavé hrdlo a obidve s mojou malou sme mali nádchu.Neskúšala som žiadne finty.Pili sme čajík,dali sme si kvapky do nosa a každý deň sme papali vela citrusov.Za pár dní boli problémy fuč. No a ešte k tomu papaniu.U mňa je to tak,že mi chutí všeličo.Môžem aj striedať jedno za druhým,čo som predtým nemohla a nemám problémy.Akurát keď jem,tak malý väčšinou tak kope,že musím prestať a za chvílu pokračovať.Pribrala som 5kg.No a ako je to s tým ananásom?Prečo ho tehulky nemôžu?Lebo ja sním zatial nemám problémy a minule som ho zjedla dosť vela. Prajem skoré uzdravenie všetkým chorým tehulkám a zdravím aj všetky ostatné.Ja pojdem asi do postele,lebo sa mi začína driemať.Tak dobrú noc všetkým :D

29.11.2006 22:27

Janey

Ešte som zabudla. Ukážem vám moju malu len je to trolinku rozmazané. :D